PDA

View Full Version : Etapa 21: Dinamo - Steaua



Pages : 1 [2]

be@
10th April 2006, 00:03
Egalul din seara asta cred ca a picat mai bine Stelei, exceptand faptul ca Steaua a egalat in ultimul minut...

Pai nu stiu cat de bine a picat , fiindca la sfarsitul campionatului , in caz de egalitate , avantajul e de partea lui Dinamo , fiindca are 2 goluri inscrise in deplasare .

Vladek
10th April 2006, 00:15
@be@

Tu spui ca eliminarea lui Ogararu a fost corecta. OK, e parerea ta, nu o contest. Eu insa, cred ca Zicu a simulat. Hai sa fim seriosi, Ogararu pune mana pe Zicu, iar "mega-vedeta" se prabuseste ca electrocutat. Parerea mea, nu dati cu parul, poate ma insel ca nu sunt clarvazator.

PS : Am facut un meci intre slab si slabut. Sincer sa fiu, daca ne prindea Rapid, Poli Timisoara< CFR Cluj sau chiar Sportul si National in halul asta, ne dadeau vreo 3, la cat de epuizati mi s-au parut unii jucatori si cat de slab au evoluat altii. N-ar fi exclus nici sa scoata Iasiul un egal daca nu ne revenim pana miercuri.

Neamtu
10th April 2006, 00:26
Meci slab rau de tot.
Dinamo n-a aratat nimic in cele 90 de minute, Dica incearca sa se intreaca pe sine in ratari de la meci la meci (cred ca daca era Curt in pozitia aia dadea autogol :headbang: ), iar arbitrul a fost penal.
Bafta Rapidului etapa viitoare:evil:

alsign
10th April 2006, 00:37
Ce basina de gol a putu sa ia Munteanu ...pfffff am inebunit



A fost puturoasa :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy :happy

grande
10th April 2006, 00:53
Meci slab rau de tot.
Dinamo n-a aratat nimic in cele 90 de minute, Dica incearca sa se intreaca pe sine in ratari de la meci la meci (cred ca daca era Curt in pozitia aia dadea autogol :headbang: ), iar arbitrul a fost penal.
Bafta Rapidului etapa viitoare:evil:
De ce a fost arbitrul penal ? ca nu a-ti castiagat voi :ciocan:
De cand pana cand ne urezi tu bafta noua ? :headbang:

tuxie
10th April 2006, 01:06
Eu insa, cred ca Zicu a simulat.
Face parte din joc. Nu prea mi s-a parut simulare la modul penal, cum mai practica Radoi sau "Balanel", si Zicu nu e Gigel Coman, Shroj,Paraschiv sau altii care daca sufli la urechea lor cand au mingea la picior intr-o pozitie buna, pica ca trazniti pe loc. Oricum, cele doua eliminari eu zic ca au stricat mult din joc. Dinamo o sa faca multe surprize pana la sfarsit daca joaca tot asa. Vor fi placute. Pentru adversari :D

SORENSEN
10th April 2006, 01:16
Duminica uneori castigi iar uneori pierzi.

PS Arbitrul a fost slab ...

tuxie
10th April 2006, 01:22
PS Arbitrul a fost slab ...

Asa se zice in Ghencea la "varza"? Slab? :)

apparte
10th April 2006, 01:24
Hahahaha!Marea coregrafie secreta:D ,cu mesaje cunoscute :D !

Emilio
10th April 2006, 01:24
De ce a fost arbitrul penal ? ca nu a-ti castiagat voi :ciocan:
De cand pana cand ne urezi tu bafta noua ? :headbang:

va fi Rapid - Dinamo

stelistii iar judeca cu 2 masuri. In meciul de joi nu a fost 11m pt Rapid pentru ca, conform stelistilor, nu a fluierat arbitrul. Corect. Dar atunci, de ce critici arbitrajul la meciul de fata?

gicu
10th April 2006, 01:29
Dinamo a pierdut doua puncte in meciul de-aseara si urmeaza sa dea cel mai greu examen din retur: meciul din Giulesti. Rapid joaca in momentul de fata cel mai bun fotbal la noi. Dinamo n-a jucat ce vrem noi, suporterii, dar cel putin au pus osul la treaba...ceea ce nu se vede mereu. Din pacate, noi pierdem puncte pe barba noastra (sau a conducatorilor nostri tinand cont de ce s-a intamplat in ultimele luni), adversarul de astazi fiind slab. Steaua a jucat la fel de slab ca si joi, in meciul cu Rapid, asa ca punctul obtinut este extrem de valoros pt. ei. Arbitraj prost...si nu pot sa nu remarc ca a avantajat (sper neintentionat) Steaua. Asta sa inteleaga si stelistii ca greseli impotriva noastra si (culmea) favorabile lor exista.

apparte
10th April 2006, 02:01
Hai sa vedem ce mai spun:
pippermint :: 10.04 / 00:06 :: ip: logged
toate mesaje din PCH au avut replica din partea stelei...absolut toate .... degaba nu laudam cu mesajele ca ne-a facut in privintza asta .... si dupa ce ca vedeau ca tot ne da replica la fiecare mesaj dc le mai arata si pe urmatoarele? sa ne facem si mai de ras?!?... in PCH sunt turnatori... la capitolu asta ne-am facut de rusine.

achile
10th April 2006, 02:02
Dinamo a pierdut doua puncte in meciul de-aseara si urmeaza sa dea cel mai greu examen din retur: meciul din Giulesti. Rapid joaca in momentul de fata cel mai bun fotbal la noi. Dinamo n-a jucat ce vrem noi, suporterii, dar cel putin au pus osul la treaba...ceea ce nu se vede mereu. Din pacate, noi pierdem puncte pe barba noastra (sau a conducatorilor nostri tinand cont de ce s-a intamplat in ultimele luni), adversarul de astazi fiind slab. Steaua a jucat la fel de slab ca si joi, in meciul cu Rapid, asa ca punctul obtinut este extrem de valoros pt. ei. Arbitraj prost...si nu pot sa nu remarc ca a avantajat (sper neintentionat) Steaua. Asta sa inteleaga si stelistii ca greseli impotriva noastra si (culmea) favorabile lor exista.


Ce naiba ati pierdut ma 2 puncte?????????cu un sut pe poarta tot meciul?????nu va e rusine????ati castigat un punct prea pretios la cate okazii a avut Steaua
Adversar slab???daia va dominat venind si dupa un meci epuizant cu 3 zile in urma si chefuiti,cred ca echipa slaba este dinamo care daca joacaasa si pe bune nu are cum sa ia nici locu 2 sa fim seriosi
La ora actualasuntem cei mai buni din tara
Dabea astept sa jucam si cu Rapidu in campionat sai vad ce mai spuna atunci dupa ce iesim peste ei ca de obicei,vb comentatorului DSF la meciul tur STEAUA 2 CLASE PESTE RAPID!!!!!!

achile
10th April 2006, 02:02
Hai sa vedem ce mai spun:
ma astiacarescriu pot fi stelisti sa fim seriosi :P

apparte
10th April 2006, 02:04
Gicule,daca Steaua ar fi jucat asa cu rapid,ne dadeau omor!Sau daca jucam cu voi asa cum am facut-o cu ei,v-ati fi luat voi omorul!:D

mendingo
10th April 2006, 02:55
de dinamo stiam ca sunt penibili dpdv al jocului (au dat gol fara sa aiba vreo ocazie tot meciul) dar ce e ingrijorator e jocul Stelei...sunt de parere ca era mai bine ca Olaroiu sa riste si sa odihneasca unii dintre titulari...nu cred ca echipa ar fi jucat mai rau de atat...dar nah...despre cat de "mare antrenor" e Oli e o alta discutie! am vazut aici opinii ca Iasiul ar putea lua puncte pe Lia Manoliu... sa stea ei linistiti ca o sa o ia pe cocoasa de la o Steaua fara 6 titulari asa cum a inghitit galusca si Galati-ul...sau poate ma insel si Oli e nebun sa joace shi miercuri tot cu prima echipa!

Neamtu
10th April 2006, 03:03
De ce a fost arbitrul penal ? ca nu a-ti castiagat voi :ciocan:
De cand pana cand ne urezi tu bafta noua ? :headbang:

Arbitrul a fost penal. Punct. N-am zis ca ne-a dezavantajat pe noi.
Si daca te superi asa de tare, va urez ghinion. Apropo, etapa viitoare jucati cu Dinamo. Stiai?:no:

Vand vise
10th April 2006, 06:39
dinamo nu a jucat nimic.. nici o ocazie de gol... :happy :ciocan: :happy

forza steaua .. etapa urmatoare ... 1.STEAUA ... 2.dinamo :happy

APercele79
10th April 2006, 07:33
gol tipic dinamo.....faza tipic dinamo.....mi-e scarba.
de ce ti-e scarba, ca le da cel mai bine din tara???
daca si ala a fost gol nasol....

APercele79
10th April 2006, 07:37
t.b. nu a fost evidenta , cert e ca Zicu a fost smecher si decizia corecta
ca Zicu a fost tigan la faza asta e adevarat , dar nu e de acuzat!..
zicu e machedon, nu tigan
poate il invata banel, petre marin si cu lacatus cum e sa fii un tigan

armin
10th April 2006, 08:11
Oli si-a facut singur meci greu, pt ca a jucat cu titularii de la spritul de joi noapte. Ma mir ca a facut acest lucru, mai ales ca rezervele au jucat foarte bine duminica trecuta la Galati.

Egal norocos pentru Steaua, dar meritat. Era nedrept sa castige dinamo fara sa aiba nici o ocazie in tot meciul. Dica, ne exasperezi.

Rusine Alexa si Grigorie. Radoi are maxilarul rupt, de Nesu nu mai zic, a ajuns internat pe la urgente. Grigorie tata, ai confundat mingea sau ce-ai facut?

Arbitraj penibil.

oaspetele
10th April 2006, 08:47
nu stiu daca s-a mai discutat, dar radoi ar merita o sanctiune exemplara...totusi, e capitan de echipa si idol a numerosi tineri. ar trebui sa stie ca poarta pe umeri anumite responsabilitati. dar, probabil ca educatia primita nu-i permite mai mult. pacat, e un bun fotbalist...

AxinTe
10th April 2006, 08:51
Oli si-a facut singur meci greu, pt ca a jucat cu titularii de la spritul de joi noapte. Ma mir ca a facut acest lucru, mai ales ca rezervele au jucat foarte bine duminica trecuta la Galati.

Egal norocos pentru Steaua, dar meritat. Era nedrept sa castige dinamo fara sa aiba nici o ocazie in tot meciul. Dica, ne exasperezi.

Rusine Alexa si Grigorie. Radoi are maxilarul rupt, de Nesu nu mai zic, a ajuns internat pe la urgente. Grigorie tata, ai confundat mingea sau ce-ai facut?

Arbitraj penibil.

LOOOOOOOOOOL, Nesu a dat cu capul in capul lui Grigorie, nu invers:) iar de Radoi.. sincer merita sa isi gaseasca si el nasul :)

de la ce echipa italiana am furat coregrafia aseara?

gicu
10th April 2006, 08:59
Ce naiba ati pierdut ma 2 puncte?????????cu un sut pe poarta tot meciul?????nu va e rusine????ati castigat un punct prea pretios la cate okazii a avut Steaua
Adversar slab???daia va dominat venind si dupa un meci epuizant cu 3 zile in urma si chefuiti,cred ca echipa slaba este dinamo care daca joacaasa si pe bune nu are cum sa ia nici locu 2 sa fim seriosi
La ora actualasuntem cei mai buni din tara
Dabea astept sa jucam si cu Rapidu in campionat sai vad ce mai spuna atunci dupa ce iesim peste ei ca de obicei,vb comentatorului DSF la meciul tur STEAUA 2 CLASE PESTE RAPID!!!!!!
De-aia nu meritati nici locul 2 pt. ca dupa un meci ca asta inca va considerati cei mai buni. Ieri ati castigat un punct nemeritat (unii ii spun norocos:happy ) la fel cum am castigat si noi la Constanta 3. Dati vina pe ce vreti voi, pe Oli, pe meciul de joi, pe chefuri...(na ca pe arbitru nu se poate:D)...dam si noi vina pe conducatorii care schimba antrenori in fiecare week-end. Rezultatul este ca sezonul asta Dinamo are rezultate directe favorabile.

cip_81
10th April 2006, 09:34
Primul aspect...Imi place sau nu tre' sa recunosc ca pana la urma rezultatul este echitabil, chit ca egalarea a venit in ultimul minut. A fost cu siguranta unul dintre cele mai slabe meciuri din ultimii ani, un meci care, in afara de goluri, nu-mi amintesc sa fii avut si alte suturi pe spatiul portii.

Al doilea aspect...a aduce in discutie faptul ca o echipa nu a fost interesata de meci sau a spune ca, campionatul reprezinta abia al 7-lea obiectiv este o fabulatie. Hai sa nu-i mai spunem neputintei lipsa de interes (nu uitati ca ati intalnit o echipa precara din punct de vedere fizic, o echipa care nu are un 11 stabil, o echipa care in componenta multi mercenari, o echipa macinata de interminabilele scandaluri interne, o echipa impotriva careia lupta pana si proprii conducatori...deci, pana la urma, punand toate astea in balanta, totul va era favorabil). Ca sa ajungi sa joci in CL tre' sa mai treci si prin mult blamatul nostru campionat. A fost un meci de 6 puncte, un meci tacticizat, in care nimeni, cel putin in prima repriza, nu a fost dispus sa riste, un meci pe care cine-l pierdea, ar fi pierdut in proportie de 90 % si campionatul (sa nu uitam ca s-ar fi facut o diferenta de 4 puncte...3 teoretice si inca unul practic, rezultat din intalnirile directe).

Un alt aspect...penibila evolutia a cel putin 2 jucatori dinamovisti (nu discut de cei ai stelei). Primul a fost Margaritescu, un jucator nul din toate puntele de vedere. Zero la constructie, zero la deposedare...un adevarat jucator de divizia b. Cand stii ca mai sunt cateva secunde din repriza, cand stii ca mai ai un cartonas (nu discut justetea acordarii primului cartonas), cand faza se petrece la 70 m de propria poarta iar adversarul se afla in inferioritate in terenul tau, numai daca esti un om lipsit de discernamant poti face asemenea fault prostesc. Al doilea este vesnicul bufon, Munteanu. In afara de gol, au fost cel putin alte 3 situatii cand nu a iesit pe centrari in careul de 6 m, chiar cea mai mare ocazie a meciului, cea a lui Dica, nascandu-se nu dupa vreo faza antologica, ci dupa o iesire caraghioasa a lui Munteanu.
Ar mai fi si un al 3-lea, Danciulescu, dar asta are scuza ca se inhiba (asta ca sa nu folosesc alti termeni mai duri) cand joaca impotriva stelei....eu inca-l mai astept sa faca un meci bun cu steaua.

Inca un aspect...antrenorul Florin Marin, un antrenor care si-a dovedit inca o data (in)competenta profesionala. Pe langa faptul a ca sunat retragerea mult prea devreme, desi a intalnit un adversar modest - cel mai modest din acest retur de pe propriul teren (stiu, veti sari sa-mi dati "castane", dar asta e punctul meu de vedere)- nici macar nu a nimerit schimbarile. A tinut 90 de minute in teren un fotbalist care are mari carente fizice, cand ar fi avut la indemana varianta Bratu, un fotbalist de viteza, care se descurca de minune pe spatii libere, spatii care in repriza a doua, slava Domnului, au fost din belsug. Un jucator care ar fi pus presiune pe cei doi lenti fundasi centrali ai stelei, si nici nu ar mai fi permis urcarea lui Goian, care a creat superioritate. Dar ca sa faci toate astea trebuie sa ai si ceva fler si "cojones". Inca o data s-a dovedit ca la Dinamo echipa se face nu in functie de interesele echipei, ci de cele personale, iar antrenorii nu sunt decat biete marionete aflate in mainile celor din "Turn".


Rusine Alexa si Grigorie. Radoi are maxilarul rupt, de Nesu nu mai zic, a ajuns internat pe la urgente. Grigorie tata, ai confundat mingea sau ce-ai facut?

N-ai nici o treaba. Nesu si Grigorie s-au dat cap in cap (banuiesc ca Grigorie nu si-a propus sa-si sparga si el capul) la un duel pentru minge. Iar intrarea lui Alexa la Radoi nu face parte din intrarile brutale cu care ne obisnuise. A fost o faza nefericita, dar voi, ca intotdeauna, din tantar faceti armasar. Dar daca ne amintim de gesturile obscene ale "finului" (sper ca liga sa ia masuri), atunci pot spune ca si-a meritat-o (chiar era mai bine daca i-ar fi pus picioarele in brate). Voi v-ati fi asteptat ca si jucatorii lui Dinamo sa se poarte cu manusi, asa cum au facut-o galatenii...vezi Doamne, sa nu spargem bibelourile.

bran
10th April 2006, 09:48
Va mai aduceti aminte in tur Steaua-Dinamo 2-2 gol Baltoi in minutul 89. Meciul asta asa trebuia sa se termine.
Dinamo a jucat in nota obisnuita, iar steaua a jucat prost.
Arbitrul a fost personajul central al partidei reusind sa o strice din toate punctele de vedere. Daca un arbitru roman facea ce a facut macaronarul probabil era suspendat 6 etape si trimis sa arbitreze in Divizia C.
In rest s-a vazut ca echipele romanesti nu sunt obisnuite sa joace un meci la trei zile. Aceasta parere e dublata si de partida de la Tg. Jiu unde Rapidul a fost tinuta in sah de una din cele mai slabe echipe din Divizia A.
Dinamo a dovedit ca indiferent de ce Marin are pe banca tehnica nu poate mai mult.Cristi Munteanu a dovedit ca a ramas acelasi portar nesigur, care azi face un meci senzational si maine te ingroapa.
Prezenta lui giovanni becali la derby a fost "salutata" cum se cuvine de catre suporterii dinamovisti. E clar ca se pregateste o revenire a acestuia in Groapa.

manu10
10th April 2006, 10:02
multi critica arbitrul, desi deciziile lui sunt acoperite de regulament!
eu zic ca atat steaua cat si dinamo au jucat foarte slab!
meci de nota 4! :rosu:

ps
doar golul lui niculescu merita remarcat:ok:

chinezu
10th April 2006, 10:12
A fost cel mai slab derby Dinamo-Steaua pe care l-am vazut. Si va rog sa ma credeti am vazut vreo 60!! Dinamo este o echipa cu jucatori de atac(majoritatea) care s-a aparat tot meciul! Halal tactica! Cat despre Steaua ce sa zic? O echipa care nu stie sa atace. Daca e marcat la sange Nicolita(cum s-a intamplat aseara) s-a terminat cu atacul la Steaua. Rodomonti e mai slab ca orice arbitru roman!

chinezu
10th April 2006, 10:31
nu stiu daca s-a mai discutat, dar radoi ar merita o sanctiune exemplara...totusi, e capitan de echipa si idol a numerosi tineri. ar trebui sa stie ca poarta pe umeri anumite responsabilitati. dar, probabil ca educatia primita nu-i permite mai mult. pacat, e un bun fotbalist...
Sustin in totalitate parerea ta.Totusi ai fost cam bland in aprecieri cu acest MITOCAN!

STEAUA-MANIA
10th April 2006, 10:37
Steaua a dat Pic (pt cei care joaca Hattrick,cunosc).Ghionea a jucat super-bine!Pacat de eliminare si golul din lov libera...
LUPTA STEAUA!

uti2102
10th April 2006, 11:05
Un meci slab, cu o Stea sleita de puteri shi o echipa a lui Dinamo ce a uimit prin lipsa de curaj. Nu shtiu daca catzeilor le-a fost frica sau atat au putut ei, insa cred ca aseara, la ce viteza navigau stelishtii, au trecut pe langa o mare ocazie de a bate semifinalista (deocamdata) cupei UEFA.
Felicitarile mele speciale lui Zicu, e pentru prima oara cand il vad ca face shi faza defensiva. Daca ar fi facut shi-n cupele europene la fel...
Ce ar trebui sa fie dureros pentru dinamovishti este ca au fost dominatzi de o echipa fara vlaga, ca n-au fost in stare sa aiba o ocazie ca lumea in tot meciul (cu exceptzia golului)... Sincer sa fiu nu-i vad deloc bine in Giuleshti, acolo unde cred k rapidishtii vor incerca sa se lepede de toate frustrarile acumulate in ultimele 10 zile.
Despre Steaua nu zic decat ca au jucat mult prea economicos. Poate Oli ar fi trebuit sa-i introduca din primul minut pe Balan, Lovin sau Cristocea. Chiar shi asha totushi, echipa a controlat jocul insa a comis o gafa de proportzii la o faza care nu anuntza nimic. Raman la parerea ca momentan Steaua poate primi gol doar pe gafe de genul asta (datorate lipsei de concentrare), iar Carlos este blestemat sa ia numai goluri antologice (deshi daca vedea mingea mai devreme putea sa o pareze).
Dica ?! :o: A doua gafa a meciului, dupa Oga. Baietzii erau cu gandul prin alte zari... De mult n-am vazut sa rateze cineva la Steaua din 2 metri :headbang:
Per ansamblu un rezultat normal. Steaua nu putea emite pretentzii la victorie la conditzia pe care a aratat-o, iar Dinamo nici atat, ei se pare ca parca n-au vrut, nu ca n-au putut.

Interesanta declaratzia lui cainetzoiu "Azi Dinamo trebuia sa castige, a jucat mult mai bine." Shi cand va zic ca unii sunt pe alta lume nu ma credetzi ! :ciocan:

PS : palmaresul direct actualizat http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=146553&postcount=16p (nu cum zice OLS, ca cica s-au jucat 116 derbyuri :o: poate nu shtim noi shi Dinamo s-a infiintzat tot in '47 :evil: )

Rossi
10th April 2006, 11:09
daca Steaua ar fi fost in locul nostru ar fi urlat 1 luna dupa un asemenea arbitraj - arbitrul a dezavantajat klar pe Dinamo - mai ales la cartonasele galbene( jumatate fiind acordate in mod gratuit) . Daca Margaritescu nu ar fi fost eliminat pe nedrept altfel se desfasura partida - un om in plus conteaza enorm .

Dupa gol Dinamo a preferat sa se retraga si sa speculeze spatiile din apararea Stelei , insa atacantii nostri au fost mult prea puturosi si lipsiti de imaginatie .

Gaev trebuie sa-si ia locul de titular in poarta lui Dinamo . C Munteanu e mult prea slab( ce gol de tot rahatul a putut sa ia ...) .

uti2102
10th April 2006, 11:23
Ce spatzii au preferat aia sa speculeze mah, ca deabia daca atzi mai ajuns in jumatatea noastra. In toata repriza a doua atzi avut un corner, o lovitura libera shi un shut anemic al lui Niculescu, cu pamantul. Eu sunt sigur ca Marin le-a cerut sa bage autobaza, sa nu rishte nimic. Nu v-a ieshit, asta e.

Legat de galerii, se pare ca exista tradatori de ambele partzi :D Deshi se anuntza ca coregrafia pregatita de Tradizione a fost "aflata" de PCH, se pare ca shi catzeii au calcat stramb, galeria stelista avand replica la toate bannerele afishate de aceshtia :D Haios, ce pot sa zic :D
Vedetzi aci : http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=102733

adythebest
10th April 2006, 11:24
se aude... schelaiala cainilor!

armin
10th April 2006, 11:26
LOOOOOOOOOOL, Nesu a dat cu capul in capul lui Grigorie, nu invers:) iar de Radoi.. sincer merita sa isi gaseasca si el nasul :)


Nesu era intre minge si grigorie. Adica mingea ii venea lui Nesu din directia opusa fata de locul unde era Grigorie.
Grigorie il avea in fata pe nesu, deci nu avea cum sa ajunga la minge. SI A DAT IN CAPUL LUI NESU.
Mai uitati-va la reluari baieti.

Alexa = killerul nr. 1 din divizia A. Pe langa acel cot rupator de maxilare, a mai dat cat a putut la picioare, la Nicolita si la altii.

Oricum nu mai conteaza. Aveti o echipa de ratati. Unul mai looser decat celalalt. Ati jucat acasa si n-ati avut nici o ocazie in tot meciul. Aveti mai multi antrenori decat ocazii de gol pe sezon.

Ella14
10th April 2006, 11:29
Ce mai incolo si-ncoace!!! Meci urat, faulturi multe si gratuite!!! Faza cu Nesu si Grigorie a fost de fapt un ghinion, dar faza cu macelarul de Alexa a sost penala!! A fost intrebat Alexa daca l-a salutat pe Radoi dupa meci, iar el a raspuns ca l-a salutat in timpul meciului!!! Un macelar!!! Asta n-a fost, nu e si nu va fi fotbalist!!! E o mizerie de om, pardon catel!!!! :ciocan:

ROT_BLAU
10th April 2006, 11:34
Aveti o echipa de ratati. Unul mai looser decat celalalt. Ati jucat acasa si n-ati avut nici o ocazie in tot meciul. Aveti mai multi antrenori decat ocazii de gol pe sezon.

au o echipa de console "PlayStation" :evil: :evil: :evil: :evil: cu thema schelait de caine in paguba :evil: :evil: :evil: :evil:

cip_81
10th April 2006, 11:36
Nu stiu daca atacantii au fost puturosi si lipsiti de imaginatie, dar un ajutor trebuia sa vina si dinspre banca de rezerve. Asa cum am mai spus-o, situatia cerea ca Bratu sa se afle pe teren in repriza a doua. Nu zic ca putea ar fi schimbat soarta partidei, dar cel putin era capabil sa hartuiasca defensiva Stelei. Asa, a tinut in teren o mana moarta ca Niculescu (in afara de gol n-a facut nimic deosebit, vesnic cu spatele la poarta) plus un jucator trimis sa faca munca de jos, Zicu (am trait s-o vad si p-asta). Ei, in conditiile astea, li s-a permis fundasilor stelisti sa urce nestingheriti si sa creeze superioritate.

De Munteanu (specificam, e vorba de mascariciul din poarta) nu prea am ce sa spun...singura lui vina e ca s-a apucat de fotbal, cand sunt atatea meserii in nomenclator. El s-a apucat de o meserie la care se pricepe cel mai putin. De fapt nu numai Munteanu este "jenibil" (asta ca sa-l parafrazez pe Boanchis, personajul despre care nu stii niciodata cand e beat si cand e treaz), ci majoritatea jucatorilor adusi in aceasta iarna cu surle si trambite, jucatori expirati, care nu mai sunt la prima tinerete si care demonstreaza de ce au fost atat de usor cedati. E clar, la Dinamo e nevoie de sange proaspat, continuand sa mergem pe acest drum, riscam sa cadem in prapastie. Poate au inteles si ei macar in al 12-lea ceas ca aceasta practica a reciclarii este total falimnetara, atat pentru echipa cat si pentru club.

Arbitrajul mi s-a parut in regula (nu e vina nimanui ca Margaritescu e lipsit de discernamant si face un fault prostesc (daca s-ar fi acordat invers cele 2 galbene, poate ca aveam ceva de obiectat, dar asa...)), poate doar un exces de zel din partea centralului in acordarea cartonaselor (antologica faza cu cartonasul galben acordat lui Goian, cand s-a dus ca o sageata spre el, de mai avea putin si-l lua si la bataie) + faptul ca nu a lasat jocul ceva mai liber.

ROT_BLAU
10th April 2006, 11:38
E clar, la Dinamo e nevoie de sange proaspat, continuand sa mergem pe acest drum, riscam sa cadem in prapastie. Poate au inteles si ei macar in al 12-lea ceas ca aceasta practica a reciclarii este total falimnetara, atat pentru echipa cat si pentru club.

Va asteapta Craiova sa va dea jucatori :ok: :evil: :evil: :evil:

corto
10th April 2006, 11:41
Nici in gluma sa nu mai zici asta :mda: Apropo, Radoi e si el tot oltean, nu-l dati la Dinamo?

cip_81
10th April 2006, 11:42
Legat de galerii, se pare ca exista tradatori de ambele partzi :D Deshi se anuntza ca coregrafia pregatita de Tradizione a fost "aflata" de PCH, se pare ca shi catzeii au calcat stramb, galeria stelista avand replica la toate bannerele afishate de aceshtia :D Haios, ce pot sa zic :D
Vedetzi aci : http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=102733

Mai putin la cel cu RESTURI -> http://i16.photobucket.com/albums/b22/floringabriel_80/15.gif

ROT_BLAU
10th April 2006, 11:44
Nici in gluma sa nu mai zici asta :mda: Apropo, Radoi e si el tot oltean, nu-l dati la Dinamo?

pai nu stiu cine ii mai iubeste pe astia ? o sa il vedem pe Borcica prin africa la cules de elefanti :evil: prin savana , dar are o problema cu rasismul acasa :evil:

http://www.dreamscapek9.com/funnydogs/images/2005/general/alc-kissyou.gif

ultrasblueshark
10th April 2006, 11:58
Bravo Steaua !!! Nu-i lasati pe blatishtii astia sa castige campionatu' ! Ar fi chiar pacat sa profite de pe urma voastra si a Rapidului. Dr stiu ca boshii potailor sunt lipsiti de orice scrupule si sunt convins ca vor face orice sa castige tilul . Hai Steaua, hai Rapid, hai oricine, numai dINAMO nu !!!!!!!

s0high
10th April 2006, 12:28
uarat meci, nici nu ma asteptam la atceva din partea stelei, tinand cont ca a jucat foarte multe meciuri grele in ultimul timp si ca are si un antrenor care nu prea stie ce vrea... Eu oricum nu prea am inteles schimbarile facut de domnul olaroiu atunci cand echipa domniei sale era condusa cu 1-0 si dinamo se bagase in poarta el schimba un varf si introduce un varf mai retras. bostina a facut numai faza defensiva, ca si nicolita dupa eliminarea lui ogararu. Totusi steaua a castigat un punct nemeritat in opinia mea. Oricum asta nu inseamna ca dinamo ar fi trebuit sa castige acest meci la cat de varza au jucat.

uti2102
10th April 2006, 12:42
Ca sa meritam punctul ala ce trebuia sa facem ? Sa mai atacam 3 reprize shi sa mai ratam de vreo 2 ori din 2 metri ?! Hai sa fim serioshi, nemeritat era daca ar fi cashtigat Dinamo... Meciul de ieri ne-a aratat inca o data ca acolo sus e cineva care face dreptate.

Rossi
10th April 2006, 12:44
De ce doar 1-1 cu Steaua ?

Am gresit ca ne-am retras prea devreme ?

Am avut ghinion ?

A fost greseala lui Munteanu la gol ?

Din cauza arbitrului ca l-a eliminat gratuit pe Margaritescu ?

probabil ca din fiecare cate putin ...

http://img92.imageshack.us/img92/9563/pchdinamovssteaua20060kz.jpg

AxinTe
10th April 2006, 12:49
Steaua a dat Pic (pt cei care joaca Hattrick,cunosc).Ghionea a jucat super-bine!Pacat de eliminare si golul din lov libera...
LUPTA STEAUA!

Au dat MOS cu Rapid?:rolleyes:

gicu
10th April 2006, 12:51
cip, tre sa recunosc ca si pe mine m-a surprins absenta lui Bratu. Dar uite ce zice totalsport.ro
"In aceasta dimineata, echipa din Stefan cel Mare a plecat in cantonament la Saftica in vederea pregatirii meciului derby de miercuri cu Rapid. Surprinzator, atacantul Florin Bratu nu s-a urcat in autocarul spre Saftica.
Motivatia oferita de antrenorul Florin Marin a fost ca masura respectiva este una disiplinara. Se pare ca fostul atacant al lui Nantes l-a suparat pe antrenorul sau, refuzand sa intre pe teren in ultimele minute ale derby-ului cu Steaua de duminica seara. Bratu i-a spus lui Florin Marin la marginea terenului ca el nu este un "om de ultimele minute", si ca nu vrea sa intre.

In aceste conditii, Florin Bratu urmeaza sa se pregateasca cel mai probabil de acum inainte cu echipa a doua a clubului."

ROT_BLAU
10th April 2006, 12:56
nu vrea sa joace impotriva Rapidului :):):)

bada_otelul
10th April 2006, 13:17
zicu e machedon, nu tigan
poate il invata banel, petre marin si cu lacatus cum e sa fii un tigan

sau poate il invata niculescu si danciulescu.

cat despre meci:urat dar asa e uneori fotbalul.si dupa gandirea lui bianco-rossi as zice ca a fost blat pt ca dinamo a dat meciul otelului 0-3,otelul stelei 0-3 trebuia sa ia si dinamo niste puncte din toata afacerea,si bateau daca nu gresea munteanu

superchumbo
10th April 2006, 13:26
Cat despre duminica numai de bine. Aparare avem, iar roata golurilor inscrise in ultimele minute se va intoarce din nou asa cum s-a intamplat in ultimii 2 ani

Wow, ce derby!!!!!!! :no: N-am mai vazut de mult un meci asa de prost!!!
Totusi cu un plus pentru prestatia pugilistica a lui alexa :ok:

armin
10th April 2006, 14:03
Totusi steaua a castigat un punct nemeritat in opinia mea. Oricum asta nu inseamna ca dinamo ar fi trebuit sa castige acest meci la cat de varza au jucat.

te contrazici tu pe tine? Sau voiai punctul ala pt tine...

alejandro
10th April 2006, 14:12
meci plictisitor...Steaua obosita,Dinamo fricoasa...campionatul e departe de a se fi disputat...

Vand vise
10th April 2006, 14:36
Steaua a dat Pic (pt cei care joaca Hattrick,cunosc).Ghionea a jucat super-bine!Pacat de eliminare si golul din lov libera...
LUPTA STEAUA!
dinamo a jucat MOS :happy :happy
FORZA STEAUA :yeah: :yeah:

dede
10th April 2006, 14:42
nu prea a aratat meciul asta a derby...nici nu se compara cu Steaua-rapid, sau, ca sa nu fie din uefa Steaua-poli tim (:evil:)
nici nu ma asteptam sa fie spectacol

Hipgnosis
10th April 2006, 15:48
Steaua obosita
dinamo incapabila de mai mult
egal just dupa ce si cum s-a jucat :ok:

APercele79
10th April 2006, 16:50
Alexa = killerul nr. 1 din divizia A. Pe langa acel cot rupator de maxilare, a mai dat cat a putut la picioare, la Nicolita si la altii.

Armane, eu zic sa te uiti la domnisoara mirela cum loveste..
Fina lu JIJI e cel mai murdar jucator pe departe, iar daca el este umpic ciupit de adversar, zici ca a fost calcat de metrou...
domnisoara de liceu...dar de la fina lui JIJI ce sa te astepti?

be@
10th April 2006, 16:58
Daca esti arbitru destept si vrei sa ajuti pe Dinamo , da-le cat mai multe lovituri libere din apropierea careului , ca sigur le rezolva Niculescu .

“Toţi ţăranii din Romānia ascultă Scooter Maria” cel mai fain mesaj de aseara . :lol:

APercele79
10th April 2006, 17:26
hahha asteptam sa vina sholdovenii cu conspiratia arbitrului
nu a fost deloc fault la ogararu, dar a dat macaronarul lovitura libera doar ca sa ii ajute pe dinamo...
cum dracu de nu m-am gandit la asta?
putea sa le dea la stelisti 45 de lovituri libere de unde a dat-o niculescu ca tot 1-1 se termina

be@
10th April 2006, 17:30
N-ai inteles nimic . Eu nu m-am referit la meciul de aseara . Am zis ca daca un arbitru vrea sa va ajute , poate sa va dea multe lovituri libere din preajma careului , ca sigur Niculescu va inscrie , deoarece e foarte bun .
Si mai usor cu sholdovenii !

APercele79
10th April 2006, 17:41
pai cum sa ne ajute??? daca e fault in preajma careului, dai fault
daca nu e, nu dai
chit ca le da niculescu sau cacarescu

cand zici ca SA AJUTE PE DINAMO, nu poti sa zici ca nu te referi la blat
(nu-i vorba ca pe OLS, blat e cuvantul magic...:) )

Man_USA
10th April 2006, 18:41
zic io ca e o performanta pentru Dinamo ca a facut egal cu semifinalista cupei UEFA. Asa ca bucuratzi-va alb-rosilor.

APercele79
10th April 2006, 19:34
adica vrei sa zici ca "semifinalistii UEFA" sareau ca niste copii mici de bucurie ca ne-au egalat pe noi dintr-un gol de rahat in min 95
dinamovistii erau negri de suparare ca au luat doar un punct....
cine se bucura la final, dinamo sau steaua?? yeah, I thought so...

starsteel
10th April 2006, 19:43
Steaua obosita si Dinamo impotenta astfel a rezultat un scor echitabil.

Rossi
10th April 2006, 19:57
Alooooo stelistiiiiii nu mai tipati ????

A fost ok arbitarjul ? Va cred

Daca erati in locul nostru tipati 1 luna de zile

ELIMINARE GRATUITA LA MARGARITESCU
JOCUL SE DESFASURA ALTFEL DACA MACARONARUL ALA AR FI ARBITRAT CORECT ... NE-A DAT 6 CARTONASE GALBENE ZDREANTA AIA DE ARBITRU

BANII LUI JIJI AU AJUNS PANA IN ITALIA
:rosu:

==========================

Date statistice: Total suturi (6-5), Suturi pe poarta (2-1), Cornere (2-2), Faulturi (17-20), Offsideuri (0-4), Cartonase Galbene (6-3), Cartonase Rosii (1-1).

Dinamo pierde nemeritat doua puncte dupa un meci in care Steaua a tras un singur sut pe poarta.
Dinamo ramane pe primul loc si continua drumul spre titlu !!!

starsteel
10th April 2006, 20:02
Ridicol mai esti mai b-r. Tu mentionai ceva de coregrafia secreta, atunci cum naiba veneau raspunsurile la banerele voastre?

Paul
10th April 2006, 20:06
Date statistice: Total suturi (6-5), Suturi pe poarta (2-1), Cornere (2-2), Faulturi (17-20), Offsideuri (0-4), Cartonase Galbene (6-3), Cartonase Rosii (1-1).

Dinamo pierde nemeritat doua puncte dupa un meci in care Steaua a tras un singur sut pe poarta.
Dinamo ramane pe primul loc si continua drumul spre titlu !!!

Asa:
Spune-mi unde ati dat voi 2 suturi pe poarta :rosu: ???
Eu nu imi amintesc sa fi dat 2 suturi pe poarta.
A fost 1-1.

Apropo Alexa de ce nu a fost eliminat?
Mirel cu maxilarul rupt?

Universal
10th April 2006, 20:20
Dinamo nu va lua campionatul,este clara treaba,sunt sigur ca acum Steaua va lua titlul, presimt va Marin va fi demis , apropo mecul urmator: Dinamo egal.

CaineleRosu
10th April 2006, 20:21
Mai lasa-ma cu Mirela sensibila.

Mirel Radoi n-a primit nici macar jumatate din ceea ce merita, daca e sa luam in considerare cate coate si pumni in gura si cate crampoane pe tibie a dat in carierea lui de fotbalist. Si ieri, si in meciul cu Rapidul de anul trecut (faultul lui Rada) trebuia sa se accidenteze si mai grav. poate asa s-ar fi potolit si el.

Eu zic ca a scapat usor cu un maxilar rupt fata de ceea ce merita

starsteel
10th April 2006, 20:22
Felicitari lui C. Niculescu pt. fair-playul de la sfarsitul meciului ar fi fost un jucator excelent pt. Steaua.
Suporterii dinamovisti nemultumiti de jaful de stadion, accesul la trib. O si 1 sub orice critica, cei de la trib. O privesc spatele bancilor de rezerve. Pe langa aceste inconveniente mai sunt porcaria de trib. oficiala, terenul extrem de departe de tribuna si apropierea exagerata dintre scaune. Oricum cei care sufera sunt dinamovistii asa ca e treaba lor.

Universal
10th April 2006, 20:24
NU este bine ca un jucator sa se accidenteze,este vorb ade un om ,nu de un animal, cat despre caracter,se poate disuta, nu titi is ingeri, este clara, dar tinand cont ce a facut clubul Dinamo in 3 luni cu jucatorii siu antrenorii nu as ataca,as fi pasnic si neutru,si as ciocni in numele Romaniei si familiei mele nu pt fotbal,nu el imi da bani.

Paul
10th April 2006, 20:25
Mai lasa-ma cu Mirela sensibila.

Mirel Radoi n-a primit nici macar jumatate din ceea ce merita, daca e sa luam in considerare cate coate si pumni in gura si cate crampoane pe tibie a dat in carierea lui de fotbalist. Si ieri, si in meciul cu Rapidul de anul trecut (faultul lui Rada) trebuia sa se accidenteze si mai grav. poate asa s-ar fi potolit si el.

Eu zic ca a scapat usor cu un maxilar rupt fata de ceea ce merita
Diferentza e ca nu am vazut un fotbalist care sa fie scos in afara circuitului de catre Radoi. Ca a dat sau nu , ramane de vazut. E discutabil. Insa accidentarile (cea a lui Rada , maxilarul) sunt clare.
Oricum Alexa e un gunoi ordinar , el face colectie. Dupa regula ta , Alexa ar trebui sa fie calcat de Cartu cu autocaru` in meciu` Arges - Dinamo...

CaineleRosu
10th April 2006, 20:27
Nu e bine ca un jucator sa se accidenteze?
Invatati-l asta pe presedintele vostru, Marius Lacatus, pe buna dreptate "Fiara" care la un meci in ghencea, cu FCM Bacau, i-a rupt piciorul (dubla fractura) bacauanului Ardeleanu. Mai mentionez (amanuntul mi se pare extrem de important) ca faultul s-a produs in cercul de la centrul terenului, deci nici pe departe un fault de joc, necesar.

Asa ca mai lasa-ma ca nu e bine sa nu se accidenteze nimeni. Sau vrei sa spui ca nu e bine sa nu se accidenteze nimeni de la Steaua? ca restul oricum sunt neimportanti, nu?

Paul
10th April 2006, 20:28
cam asa ceva ...
insa voi aplicati inversul
sa se accidenteze toti de la Steaua in frunte cu CAPITANUL !

CaineleRosu
10th April 2006, 20:29
paul, nu tre sa te certi cu mine in privinta lui alexa. nu-l simpatizez prea mult, nici nu spun ca e bine ca joaca asa dur cum joaca.

Dar m-am saturat sa aud cat e de sensibil si de fragil e radoi doar cand e la primire

CaineleRosu
10th April 2006, 20:31
quote: sa se accidenteze toti de la Steaua in frunte cu CAPITANUL !

Nu, nu doresc decat sa-l vad pe radoi jucand fotbal, si nu procedee de hochei. Dar daca nu se potoleste decat daca sta 2 ani pe tusa cu ambele picioare rupte, as fi de acord cu asta

Paul
10th April 2006, 20:36
stai linistit... si viseaza
asta e singura voastra sansa sa scapati de frustrati ... sa se rastoarne odata autocarul Stelei ... :rosu:

altfel , priviti Steaua la tembelizor :D

Vand vise
10th April 2006, 21:00
vaiiii... ce sa zici si tu... chiar nu ai ce face????

apparte
10th April 2006, 22:15
:evil: ia sa auzim schelalaielile din cotet:

niciosluga :: 09.04 / 22:41 :: ip: logged
Bahhhh orbilor! O ECHIPA DE K.K.A.T. CU SUPORTERI IN PRAGU SINUCIDERII ASTA AM AJUNS!
CINE DRAQ SA SE MAI IMBETE CU APA RECE, CU DECLARATII SI PROMISIUNI?
sau

suporterii nu uita chestii de astea, si nici conducerea (de fapt ai nostri sunt exceptii, cu 20 de parai, iarta tot..)(recunosti asta APercele:D )
Mai vreti?:evil: :D

APercele79
10th April 2006, 22:51
bai aparte, ca intri la dinamomania pe site inseamna ca efectiv esti stresat
nu as intra la voi pe site sa ma omori....ori esti dinamovist infocat si o dai in labareala ca esti stelist din nastere...ori efectiv suferi ca avem un site belea si te bagi si tu prin seama cu baietii...una din doua

iar faptul ca am vorbit nasol de conducerea noastra nu ar trebui sa fie o surpriza. O zic zilnic aici pe OLS ca ei nu sunt dinamo, ei nu ne reprezinta, etc.
asa ca poate credeai ca ma dai de gol ca spui pe aici ce scriam eu dincolo, dar o repet sa nu crezi ca ma feresc: 99% din suporterii dinamovisti nu sufera conducerea dinamovista, cum de fapt voi il iubiti pe MM si pe JIJI

apparte
10th April 2006, 23:59
Stai calm,n-am cont acolo,imi cautam o semnatura:D ,ma gandeam la aia a lui SkinHead cu arsul tricoului si fularului si MORI DINAMO:D !
Pt mine,fiecare succes al nostru care va streseaza,e inca un prilej de ras cu lacrimi!:D :happy Nu cred ca ai vazut la suporterii altor echipe ceea ce am vazut pe site-ul vostru,suporter care blestema ziua in care a ales sa fie dinamovist:D in loc sa fie stelist sau rapidist(postare dupa optimile UEFA)!
P.S Deoarece tot n-am cont acolo,transmite-le lui Discobolus si Haita salutarile mele!:D
P.P.S Te-am citat deoarece am crezut ca te-ai referit la 20 de parai de suporter(ceea ce n-ar fi o noutate,nici la voi nici la altii,iar cand spun altii ii includ si pe unii stelisti)!

APercele79
11th April 2006, 00:29
ziceam doar de conducere...daca citesti din nou, clar vezi ca ma refeream doar la BBNC,,,nu as da in suporteri niciodata
iar succesele voastre cu betis pe locul 19 in spania si cu rapidul, crede-ma ca nu ne afecteaza.....voi cand jucati cu rapid, eu ma uitam la tom & jerry
daca muream de oftica, ma uitam cu sila si tineam ptr rapid...efectiv m-a durut in scula....singurele meciuri ale voastre care le-am vazut a fost cu valencia in tur si cu rosenborg....ar trebui sa ma uit mai des la meciurile voastre ptr ca se pare ca va port noroc

cristi4steaua
11th April 2006, 00:36
deci prietene...(apercele79) iti recomand din tot sufletul filmul ...cine mi-a furat genunchiul...deoarece esti omul perfect pentru a urmari asa ceva...deci..esti cazut din ceruri si ca sa declari ca te-ai bucurat la infrangerile unei echipe romanesti in europa (nu conteaza care...steaua, dinamo, cluj) ...dai dovada de "borcism"...ca altfel nu-i pot spune...coboara din ceruri...lasa tom si jerry ca esti om cu scaun la cap...oare?...si tine pumnii stelei in dubla cu 'Boro ca altfel te vei uita la blaturile lui dinamo in campionat toata viata ca in europa va manaca cainii...pardon...hingherii

andreutz_91
11th April 2006, 15:36
...numai suferiti atat bai dinamovistilor...inloc sa multumiti stelei si rapidului k anul viitor vom avea mai multe echipe in europa...nu stiti sa fiti romani...rapidistii dupa meci au venit la universitate si au cantat impreuna cu noi...sunteti niste tarani...si faza k orice taran asculta scooter maria....e super marfa melodia si noi macar avem imn...voi zero...rapid-steaua nu trebuia sa se joace...a fost blat de la uefa...ceva legat de drepturile de televiziune...k costau o groaza...iar noi romanii eram in forma...si jukam finala...asha au scos o echipa si au obosit-o pe cealalta...rapid&steaua rulz....oricum eu sunt stelist...so forza steaua...iar dinamo...dak vreti va invitam la eindhoven...sau apare acuma fifa street 2...si poate acolo aveti si voi noroc sa iesiti macar din grupe...cu coduri...si inca ceva, pe mine nu prea ma mai intereseaza campionatul pt k noi avem destule...dupaia zice lumea k suntem zgarciti...mai lasam si la altii...ultras pana la moarte!!!

Aurel.D
11th April 2006, 16:48
Paul,

Nu il mai plange atata pe Radoi, ca de regula si el intra foarte urat; la meciul cu National (am fost la meci), intra numai cu piciorul sus, din saritura, ca se mirau si aia din galerie ca nu ia galben!! Asa ca nu il mai jeliti ca si-a luat-o si el odata. Pe de alta parte vorbesti ca nimeni de la voi nu a scos nici un jucator din circuit. Zau? Numele lacatus iti spune ceva?
A desfiintat 3 jucatori de talie mondiala (un sarb, un spaniol si un suedez, parca) plus ravagiile din campionat care au culminat cu acel caz Ardeleanu, in care bietul baiat era distrus, ca fotbalul era singura forma de castig pt. el si familie.

APercele79
11th April 2006, 17:18
deci prietene...(apercele79) iti recomand din tot sufletul filmul ...cine mi-a furat genunchiul...deoarece esti omul perfect pentru a urmari asa ceva...deci..esti cazut din ceruri si ca sa declari ca te-ai bucurat la infrangerile unei echipe romanesti in europa (nu conteaza care...steaua, dinamo, cluj) ...dai dovada de "borcism"...ca altfel nu-i pot spune...coboara din ceruri...lasa tom si jerry ca esti om cu scaun la cap...oare?...si tine pumnii stelei in dubla cu 'Boro ca altfel te vei uita la blaturile lui dinamo in campionat toata viata ca in europa va manaca cainii...pardon...hingherii
faristule, tu nu ai de unde sa stii chestii de astea ptr. ca rivalii vostri de o viata sunt cimentul medgidia si ciorapul agigea....daca tu imi zici mie ca stelistilor le parea rau cand noi am pierdut la marsilia, inseamna ca esti ori prea mic si naiv ori sub influenta alcolului.
Pentru rapid, m-am bucurat ptr ca meritau....ptr steaua niciodata
asa ca las-o cu mandria ta de roman ca nu ai cum sa intelegi rivalitatea dinamo-steaua

Paul
11th April 2006, 17:22
asa ca las-o cu mandria ta de roman ca nu ai cum sa intelegi rivalitatea dinamo-steaua

poate ca el nu intelege rivalitatea , dar cu siguranta intelege frustrarea dinamovista fara de Steaua :drak:
aia o inteleg toti si mai ales o vad

APercele79
11th April 2006, 17:29
cine e frustrat pe aici in afara de tine, hip cu apparte? aoleuuu am uitat de amadeus?
pai voi va ambalati aici pe site ca dinamo va face blat, plangeti, tipati, zgariati iar plangeti...si tot noi suntem stresati?
noi in ultimele 3 meciuri cu voi am scos 2 egaluri (de ultimul sa nu mai zic, cu chifteaua voastra din min 93) si v-am batut in supercupa....mi se rupe ca ati batut voi pe valerenga si pe ultima clasata in spania...

deci ca vrei tu sa fim stresati, asta stim....dar din pacate nu e cazul mai paulica

cristi4steaua
11th April 2006, 17:37
faristule, tu nu ai de unde sa stii chestii de astea ptr. ca rivalii vostri de o viata sunt cimentul medgidia si ciorapul agigea....daca tu imi zici mie ca stelistilor le parea rau cand noi am pierdut la marsilia, inseamna ca esti ori prea mic si naiv ori sub influenta alcolului.
Pentru rapid, m-am bucurat ptr ca meritau....ptr steaua niciodata
asa ca las-o cu mandria ta de roman ca nu ai cum sa intelegi rivalitatea dinamo-steaua
OK...se opare ca nu ai inteles ideea ...ar fi bine sa scoti capul din ghetoul in care ai trait toata viata si sa revii la realitate... Marsilia a eliminat dinamo cu bulanul cu care ati batut si voi la constanta si in Groapa cu Iasi..asa ca lasa frustrarea deoparte...ca atunci cand steaua cucerea europa voi va incaltati cu fesu'...si akm se pare ca e la fel...tot steaua e in europa iar dinamo tot cu mish-mashurile a ramas...ca asa este la voi...faceti cum faceti de ajungeti in europa...cu arbitri..cu blaturi cu tot...si akolo, ramasi fara sprijinul fluierasilor va dezumflati si latrati aiurea ca va fura...sa va fie rusine...

APercele79
11th April 2006, 17:45
mda, cateodata esti foarte intelept si incepi sa impresionezi
problema este ca 75% din fanii stelei (cel putin astia de pe OLS) nici nu erau nascuti cand a luat steaua cupa in 86 (tu cam pe acolo esti) dar uite mama ca sunt fan stelist ptr ca ei au luat cupa
toti galatenii, constantenii si restul de moldoveni de pe OLS (cam toti intre 14-22 de ani) care au fost la 2 meciuri in direct in ghencea au ajuns cei mai infocati fani ai stelei...ei urmareau finala de la sevilla din burta mamelor si aveau fular ros-albastru in burtica
daca nu stiti macar nu vorbiti....cel putin nu va faceti de ris
aici va place sa urmariti ca niste oi...daca vine o gasca si face un comentariu anti-dinamo, repede il urmeaza 100 de orbi..stati cam prost cu opinia personala...nu toti, dar multi (stiti prea bine care sunteti)

Aurel.D
11th April 2006, 17:59
Eu ce am vazut sezonul asta, sunt urmatoarele lucruri:
Dinamo a batut pe Steaua cu 3-2 in Supercupa, si a facut doua egaluri in campionat, deci avantaj Dinamo.
Bineinteles cu ajutorul arbitrilor, ca Dinamo are influenta si in Liga Italiana, in cazul in care nu ati remarcat:D . Sau l-o fi cumparat Dinamo pe Ogararu sa faca astfel incat sa ia rosu...Ma gandesc si eu....

In ce priveste faristii: puneti mana si invatati limba sarba ca va duce ala in B si nu mai jeliti ca ati pierdut un meci cu Dinamo, in care si unul de-al vostru a recunoscut ca ati jucat la aparare!!:rosu:

cristi4steaua
11th April 2006, 17:59
da...asta e cand te simti inferior...arunci atacuri aiurea, poate, poate te-o baga careva in seama...adevarul este ca la cei 26 de ani ai tai..aveai 6 ani cand juca steaua finala de la sevilla si ai ramas marcat...pe viata, se vede, de performanta de atunci...dar n-are rost sa ma cert aiurea cu tine cand de fapt in sufletul tau ai fost, esti, si vei ramane intotdeauna un STELIST...:)))))

APercele79
11th April 2006, 18:06
bine mai stelistule, cum vrei tu
daca tu zici ca esti stelist, atunci asa o fi
eu zic sa te duci prin galati, sa il iei pe paul de mana...si sa mergeti aman2 pe la stadion vreodata sa va vedeti si voi "echipa voastra de suflet" in direct
e frumos sa comentezi de pe net dar eu zic ca e mai frumos de la stadion.

eu mi-am vazut echipa de sute de ori....tu cred ca nu ai fost la 5 meciuri in CT sa vezi pe farul...ce sa mai zic de ghencea??

subiectul e incheiat, bafta in continuare....in locul tau, m-as duce la biserica sa ma rog la icoanele lu JIJI, poate vine grigoras inapoi la carma
de cand cu sarbul...o sa fiti vecini cu vasluiul pe locul 16

cristi4steaua
11th April 2006, 18:18
bine ma cum zici tu...adevarul e ca voi aveti niste antrenori ...de te doare capu'...la al catelea sunteti sezonul asta..la al 723t5789346-lea...ma gandeam io...treaba e ca in Groapa v-am luat trei puncte cu Zicu akolo in mare forma de gol iar la Constanta...nu mai vorbim ca te faci de rusine...cu arbitrii...cu blaturi...eram la conferinta de presa de dupa meci si DINU si Netoiu...iti zic io numai interesati de soarta vostra nu erau...ii durea in cot ca pe voi va bat jandarmii...ei erau preocuipati sa se spele pe maini ca nu au avut nicio treaba cu voi...si cu astia tii tu...scarbele alea de conducatori...apropo unde ati crescut fratilor...in jungla...si cum a-ti dat ochii de civilizatie a-ti inceput sa distrugeti tot...sa faceti loc la copaci,liene si boscheti....sau erati suparati pe ligheanul vostru pe care il numiti stadion...(ps: cine nu se uita la Sportul Poli ar face bine sa o faca...faze ca in Champions League)....goooooooollll sportul

APercele79
11th April 2006, 18:58
ei erau preocuipati sa se spele pe maini ca nu au avut nicio treaba cu voi...si cu astia tii tu...scarbele alea de conducatori...

deci daca tu crezi ca eu tin cu dinu si cu netoiu, inseamna ca nu ai vazut nimic ce am scris aici in ultimele zile
i-am facut varza pe toti din conducere, si ma rog sa plece dracu mai repede de la noi
tu mori dupa bosanceanu si mazare????
te reprezinta ptr ca esti constantean, dar nu inseamna ca ii suporti

apparte
12th April 2006, 01:26
Apropo,"coregrafia originala" cu care va laudati atat...nu stiam de unde s-o iau pana cand un prieten(sarb) m-a lamurit:Coregrafia a fost facuta pe Maracana din Belgrad de fanii Crvena Zvezda(Delije)la aniversarea lor!Originalilor!:rosu: :no: :jerk:

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 14:00
apparte:se stie ca STEAUA rosie e infratita cu dinamo LOL...Oricum,tare faza,STELISTII aveau cate un banner de raspuns la fiecare banner dinamovist!hahaha

starsteel
12th April 2006, 16:45
...problema este ca 75% din fanii stelei (cel putin astia de pe OLS) nici nu erau nascuti cand a luat steaua cupa in 86 (tu cam pe acolo esti) dar uite mama ca sunt fan stelist ptr ca ei au luat cupa
toti galatenii, constantenii si restul de moldoveni de pe OLS (cam toti intre 14-22 de ani) care au fost la 2 meciuri in direct in ghencea au ajuns cei mai infocati fani ai stelei...
Ceea ce tu numesti problema e de fapt o consecinta a rezultatelor obtinute in ultimele 2 decenii si acest fapt e cat se poate de firesc;eu am mai spus in anii '80 exista cat de cat o paritate in ceea ce priveste nr. fanilor stelisti si dinamovisti dar acum dezechilibrul este urias si prin rezultatele actuale acesta creste. Ca palmares spre exemplu UTA se afla daca nu ma insel intre primele 4 echipe daca nu cumva chiar a 3-a in privinta titlurilor de campioana, spune tu daca ai auzit pe cineva sa tina cu ei?

Rossi
13th April 2006, 14:59
in min 92 Steaua egaleaza

Dinamo - Steaua 1-1 ... mare bulan pe Steaua

starsteel
13th April 2006, 15:01
Uite ca a urmat Rapid - Dinamo 3-0 deci problema nu era de bulan in primul rand.

uti2102
13th April 2006, 15:06
Mare bulan cum a reushit sa inscrie Dinamo, care a trimis un singur shut SPRE poarta in afara de gol, abordand o tactica a la FC Argesh :happy

Rossi
13th April 2006, 16:06
Problema e ca Dinamo a trimis doua suturi pe poarta in 90 de min si Steaua a trimis un singur sut !!!!!

Problema e ca Steaua a avut un jucator eliminat in mod meritat , pe cand Dinamo a avut prin Margaritescu un jucator eliminat cu JAPCA

Rossi
13th April 2006, 16:21
In ultimile 3 intalniri nu ati reusit sa invingeti Dinamo , dar va credeti superiori .

Acelasi lucru si cu Rapid , 3 intalniri 3 rez de egalitate .

Dinamo si Rapid sunt peste Steaua , atat ca lot cat si ca joc .

user_osf
13th April 2006, 16:49
Dinamo si Rapid sunt peste Steaua , atat ca lot cat si ca joc .

Tu n-ai vazut cum a jucat ieri Dinamo cu Rapid? N-a avut nicio treaba. Sau cum a jucat in a 2-a repriza cu Steaua, mai ales in a 2-a repriza, dar putem socoti tot meciul, in afara golului si a ocaziei imediat urmatoare a lui Fl. Petre n-au mai avut nimic. Ti s-a parut c-a jucat bine? E trist daca astea sunt standardele la Dinamo. Nici Steaua n-a jucat bine (mai ales in prima repriza), dar macar avea ceva circumstante atenuante, desi ma asteptam la mai mult de la ea. Cat despre lotul lui Dinamo, daca-l citesti, intr-adevar, nume mari (pt. campionatul nostru), Alexa, Barcauan, Danciulescu, Florea, Zicu, Bratu, oameni cu care Dinamo a castigat ultimul campionat (exceptie Bratu, evident), dar in teren sunt varza. Au plecat cand erau "pe val" si s-au intors departe de forma la care sperau suporterii. Daca e sa-si revina trebuie s-o faca repede, dar daca nu-si revin? Un exemplu clasic pt. Dinamo ultimilor ani: vinzi jucatori cand se afla in forma si-i iei inapoi cu imprumut cand abia daca mai misca ceva.

Rossi
17th April 2006, 03:22
Steaua - Dinamo 2-2 ( cu arbitraj mai mult decat favorabil in favoarea stelei- scutita de cel putin doua eliminari )
Dinamo - Steaua 1-1 ( cu egalare in min 92 - la o gafa imensa a lui Munteanu - cu o eliminare gratuita a lui Margaritescu)

UNDE SUNT VISATORII AIA CARE MIZAU PE UN 4-0 IN FAVOAREA STELEI ????

:rosu: :rosu: :rosu: