PDA

View Full Version : Etapa 21: FC Vaslui - Farul



Edgar
7th April 2006, 07:57
Duminica, 09.04.2006: 16:00, FC Vaslui - Farul Constanta, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

OVIDIU 62
7th April 2006, 09:23
Marinarii vor castiga fara probleme deci 2 solist.

chinezu
7th April 2006, 09:25
2-o(Mihalcea2)

Rossi
7th April 2006, 09:45
Etapa trecuta ( pe teren propriu) Farul deabia a reusit sa dea 1 un gol ( si ala din offside ..)

Vaslui - Farul 3-0

UrsMeier
7th April 2006, 10:14
cred ca se va termina egal.Farul nu e echipa slaba ca sa pierda dar nici nu mai joaca fotbalul din tur.

Darius
7th April 2006, 10:19
Nu spun decat ca FC Vaslui trebuie neaparat sa bata pentru a se salva de la retrogradare...daca va pierde din nou puncte acasa...cred ca din vara, nu vom mai vedea Vasluiul in Divizia A.

rhadoo
7th April 2006, 10:36
in mod normal ar trebui sa bata faru,logic atat din pct de vedre al pozitiei in clasament cat si a fotbalului pe care il joaca,dar din pacate va bate spagaru
sper sa nu se adevereasca ce scriu aici insa dupa ultimul meci cred ca asa va fi
HAI JIUL PETROSANI!

bada_otelul
7th April 2006, 11:17
cred ca se termina egal

katalinkostel
7th April 2006, 16:17
Stati linistiti are Porumboiu vreo gaselnita ca sa castige meciul asta, ca doar are echipa nu?????Succes Farul!!!!!

dede
7th April 2006, 17:12
in mod normal 2, da' poate moldovenii vor face o surpriza

1-1

tchibos
7th April 2006, 18:35
0-1

codrind
7th April 2006, 19:34
...poli iasi o figura frumoasa ieri seara dar nu va comparati cu noi..

Vreau să văd, dacă Farul pierde, cu cine vă mai comparaţi!!?? :drak:

Oricum cred că Farul deţine prima şansă !! Doar dacă ...:sleep:

bada_otelul
7th April 2006, 19:56
da poate nu fac totusi o surpriza.lasa sa mai scoata puncte si farul ca altfel il dau afara pe vukotici

chinezu
7th April 2006, 20:52
Stati linistiti are Porumboiu vreo gaselnita ca sa castige meciul asta, ca doar are echipa nu?????Succes Farul!!!!!
Defineste semnificatia cuvintului gaselnita(daca vrei!)

ultrasblueshark
7th April 2006, 21:39
La cum a jucat Farul in deplasare in ultimele meciuri, e meci de 1.
La cum joaca Vasluiul acasa , e meci de 2.
Deci, va fi x:D
Forza Farul !!!

starsteel
7th April 2006, 21:59
Vasluiul de acum incolo va juca meciurile de acasa ca fiind ultima sansa, ar fi chiar culmea sa castige tot dupa atatea insuccese.
Farul ar trebui sa inceapa sa joace ca in tur era o adevarata incantare.

B0gdaaaN
7th April 2006, 22:07
bate vasluiul cu 2-1...o sa ziceti ca`s nebun dar eu cred ca Vasluiul se salveaza...

rhadoo
7th April 2006, 22:15
Si eu cred ca va bate vs,din pacate
daca va bate farul inseamna ca eu m-am inselat in privinta celor din vs
HAI JIUL PETROSANI!

esku
7th April 2006, 22:32
1-1 ...farul nu prea mai joaca nimic...

cap
8th April 2006, 01:14
la farul de cand a plecat grigoras echipa sa cam dus la fund deci cred ca va fi un x2 :D

byg
8th April 2006, 01:43
2 cred

Rechinul Ucigas
8th April 2006, 02:07
vaslui 1-2 farul
HAI FARUL !!!

Ammadeus
8th April 2006, 06:54
3-1

chinezu
8th April 2006, 09:02
Si eu cred ca va bate vs,din pacate
daca va bate farul inseamna ca eu m-am inselat in privinta celor din vs
HAI JIUL PETROSANI!
Daca vasluienii vor pierde cu Farul sunt baieti valabili. Daca vor castiga sunt niste *******i. Buna logica!

be@
8th April 2006, 10:39
Valoric , Farul e mult peste Vaslui .Dar nu se stie niciodata...

yonu7
8th April 2006, 11:21
vasluiul tre sa castige neaparat dar cred ca se va termina egal.

six
8th April 2006, 14:09
catiga vaslui....:P :) :drak: .....:sleep: asta pt mine

tchibos
8th April 2006, 17:09
catiga vaslui....:P :) :drak: .....:sleep: asta pt mine

exact... vaslui va castiga aca va juca numai pt tine :headbang:

mick3y
8th April 2006, 17:48
Buey....ce draq va legati de Porumboiu....daca ar fi facut ceva....Vaslui nu ar fi fost pe ultimul loc....ce tot ziceti ca face el nush ce. A facut vreodata ?....

Acum sa revin la meci:)...Pronosticul meu e 1...ca asa trebuie

chinezu
8th April 2006, 20:38
Buey....ce draq va legati de Porumboiu....daca ar fi facut ceva....Vaslui nu ar fi fost pe ultimul loc....ce tot ziceti ca face el nush ce. A facut vreodata ?....

Acum sa revin la meci:)...Pronosticul meu e 1...ca asa trebuie
Porumboiu este cel mai fraier patron din div a . Daca ar fi aranjat un sfert din ce i sa propus , Fc Vaslui avea cel putin 22 de puncte.

ciorbicafaristu
8th April 2006, 22:34
hai sa o luam logic...meci fara nici o miza pt farul pt care singurul meci important a ramas returul semifinalei cu national contra ultimei sanse pt fc vaslui de a mai spera la a ramane si anul viitor in divizia lui mitica...si multe alte argumente pe care n-are rost sa le mai scriu aici...asadar victorie la limita pt vaslui...1-0 sau 2-1

iaro
9th April 2006, 02:35
Este cam ultimul tren pe care il mai poate prinde Vasluiul pentru ca sa spere! Farul nu prea merge in ultimul timp si de aceea cred ca va fi 1-0.

tchibos
9th April 2006, 14:07
hai sa o luam logic...meci fara nici o miza pt farul pt care singurul meci important a ramas returul semifinalei cu national contra ultimei sanse pt fc vaslui de a mai spera la a ramane si anul viitor in divizia lui mitica...si multe alte argumente pe care n-are rost sa le mai scriu aici...asadar victorie la limita pt vaslui...1-0 sau 2-1

daca vrei sa o luam logic, meciul asa are o miza mai mare decat niciodata ptr sarbul care ne conduce, mai ales ca s-a strigat meciul trecut demisia. eu l-am vazut la meciul cu Poli Iasi cat de smerit statea pe banca si din cand in cand se mai uita la ceas. Nici o iesire la marginea terenului, nici o intructiune, nici o "urecheala" pentru Gurita. Cred ca pentru el e foarte important acum, mai mult ca oricand sa faca un rezultat bun si sa demonstreze ca nu degeaba a venit la Constanta. Asa ca, logic vorbind, cu exceptia cazului in care Bosanceanu nu s-a inteles cu Porumboiu pentru un troc "lapte pentru puncte", asta e un meci clar de X2. Sper sa isi revina echipa si sa castige la limita 1-0 pentru Farul

CosminGrc
9th April 2006, 16:17
daca faru pierde meciu asta vukotici cred ca va fi demis si zgarictul ala de bosanceanu va tre sa ia alt antrenor ieftin fara licenta pro

CosminGrc
9th April 2006, 16:23
care prinde telesport imi poate spune si mie cum joaca faru...pe o scara de la 1-10

best_lazialul
9th April 2006, 16:32
din pacate nici eu nu prind telesport insa se pare ca meciul este destul de echilibrat,cu ocazii mari de ambele parti,cu un mic plus pentru vaslui care a lovit si bara.sper sa bata vaslui pentru a se mai relansa cat de cat lupta la retrogradare.

Darius
9th April 2006, 16:33
Meciul este frumos...acum cateva minute au fost 3 ocazii mari de gol: doua ocazii ale Vasluiului si una a Farului.

Cele doua echipe:

FC Vaslui: 1. HUŢAN – 15. BUHUŞ, 16. B. NICOLAE, 6. LĂCUSTĂ, 3. I. BAICU – 7. JOVANOVIC, 4. I .BADEA, 9. V. BADEA, 8. SFÂRLEA – 24. MIHALCEA 26. BUKVIC.

Farul: 1. G. CURCĂ – 2. FARMACHE, 6. GHEARĂ, 5. ŞCHIOPU, 4. PAŞCOVICI – 8. LUNGU, 20. L. FLOREA, 10. SENIN, 17. TODORAN – 23. T. MOLDOVAN, 7. L. MIHAI.

best_lazialul
9th April 2006, 16:51
multumim pentru informatii.vaslui a inceput jocul cu 3 atacanti.este normal pentru ca isi joaca cam ultima sansa.asadar 0-0 la pauza si misiunea moldovenilor este din ce in ce mai grea.

simi_id
9th April 2006, 16:53
Cum joaca Farul ? Ataca ceva ?

Am apriat pe ei 2.

Forza Farul :D

pff
9th April 2006, 16:53
asta e x clar !

Darius
9th April 2006, 16:58
Sfarsit de repriza...0-0 la pauza.
Farul a avut o ocazie in minutul 39, cand Lungu a sutat destul de periculos pe langa vinclul portii lui Hutan...aceasta a fost ultima ocazie mare a primei reprize.


@ best_lazialul - V.Badea joaca mai retras, desi este atacant de meserie, din cate stiu eu.

best_lazialul
9th April 2006, 16:59
meciul inca este deschis oricarui rezultat.e clar ca gazdele nu se multumesc cu egalul si nici farului nu i-ar strica o victorie.deci cred ca ne asteapta o repriza deschisa in care cei de la vaslui se vor arunca in atac.farul i-ar putea surprinde pe contraatac.probabil ca la vaslui isi va face aparitia pe teren si cursaru,pe vremuri o mare speranta a fotbalului romanesc,acum un atacant care nu a mai perforat de mult plasele portilor echipelor adverse.

Klingon
9th April 2006, 17:08
Oare de ce este Gurita rezerva? :rolleyes:

best_lazialul
9th April 2006, 17:11
gurita a fost accidentat si inca nu este complet refacut.plus ca dupa cum bine stiti relatiile dintre jucator si antrenor nu sunt prea bune.

Darius
9th April 2006, 17:13
Intrebare buna...nu stiu, ma gandesc ca este accidentat sau poate pur si simplu Vukotic l-a preferat pe Tibor Moldovan in locul lui Gurita...L.Mihai a ramas pe "pozitie"...

@ best_lazialul: nu stiam ca Gurita are probleme de "comunicare" cu Vukotic...ar putea fi acesta motivul.

Klingon
9th April 2006, 17:16
Avem doi jucatori care nu apar in nici un comentariu: Pascovici si Florea. Ce fac baietii astia, s-au trezit azi-dimineata?

best_lazialul
9th April 2006, 17:19
am auzit si am citit prin presa ca cei doi au avut cateva discutii in contradictoriu..

CosminGrc
9th April 2006, 17:19
a intrat gurita...sper ca vukotici sa aiba un as in maneca pt ca daca o sa faca egal sau o sa piarda aici, la urmatorul meci vom striga din rasputeri "demisia"

Klingon
9th April 2006, 17:24
Taci tu ca a intrat Gurita in locul lui Liviu Mihai. Simbolic gest. :D

Vad ca Florea a aparut si el in joc: era sa faca un penalty la Jovanovic.

Poate ar vrea si el sa-i paseze stafeta lui Apostu.

Vad ca Vasluiul rateaza, rateaza... alo, centrala, sunati desteptarea la marinari va rog!

CosminGrc
9th April 2006, 17:26
goooooooooooooooooooooooooooollllllllllllllll!!!!! !!!!!!GOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLL!!!!!!

best_lazialul
9th April 2006, 17:26
uite ca a aparut si pascovici in comentariu..a fost schimbat..:)

Darius
9th April 2006, 17:26
Gol Farul!!!...durere mare pentru FC Vaslui.
.......si asta dupa ce Jovanovic a fost aproape de a inscrie pentru Vaslui.

Klingon
9th April 2006, 17:28
Bravo bai Voiculete! /hello /hello /hello

Tocmai ma pregateam sa intreb ce mi-l tot baga pe Voiculet asta... :P

best_lazialul
9th April 2006, 17:29
da...ocaziile s-au razbunat..se pare ca vasluiul joaca ultimele meciuri pe prima scena a fotbalului romanesc..pacat!

Darius
9th April 2006, 17:30
1.A intrat Cursaru in locul lui Bukvic...si Panait in locul lui Niculae.

2.Nu stiam ca astazi este ziua de nastere a lui Mircea Rednic...

3.M-a distrat o vorba a comentatorului: "La Vaslui lipseste concentrarea extrema".

best_lazialul
9th April 2006, 17:32
'halal' zi de nastere!!

Darius
9th April 2006, 17:33
A iesit Jovanovic...trei schimbari in decurs de trei minute la Vaslui...

min. 79: Ocazie a lui Cursaru...

metallic_rain
9th April 2006, 17:37
Pa Vaslui!

Klingon
9th April 2006, 17:37
Totusi prea multe ocazii pe puntea noastra.

Pana acum avem noroc ca se tot umfla in pene curcanul.

Momcilo, baga tata un mijlocas defensiv ceva, ca fundasi stiu ca n-ai.

Darius
9th April 2006, 17:41
Gol Farul!!!...2-0 pentru Farul.
A marcat Gurita.

CosminGrc
9th April 2006, 17:43
0-2 le-a zis vukotici ceva de mame la pauza

best_lazialul
9th April 2006, 17:43
a dat si gurita o 'boaba'.pa-pa Vaslui.probabil ca rednic va pleca dupa acest meci.

Klingon
9th April 2006, 17:44
Guritaaaa! :yeah: :yeah: :yeah:

Nu se poate asa ceva, azi sunt profet pe invers: tocmai ma pregateam sa spun ca nici asta nu apare in comentarii de cand a intrat pe teren. :happy

Darius
9th April 2006, 17:45
Nu stiu ce se intampla la Vaslui...dar nu e de bine...banii lui Porumboiu se cam duc pe apa sambetei...inca un meci pierdut acasa...

best_lazialul
9th April 2006, 17:49
se pare ca de la vara vor fi nevoiti sa o ia de la capat din esalonul secund.e bine pentru ei ca porumboiu a zis ca va ramane la echipa chiar daca retrogradeaza.sa vedem daca se tine de cuvant.mie imi cam pare rau de vaslui pentru ca are jucatori destul de buni,joaca destul de bine insa rezultatele sunt foarte slabe.

Darius
9th April 2006, 17:51
Sfarsit de meci...scor final: Vaslui - Farul = 0-2 (Voiculet; Gurita)

Interviu cu Gurita la sfarsitul meciului: se pare ca a fost accidentat, a spus-o chiar el.

CosminGrc
9th April 2006, 17:51
gata ma ...cu bulan am castiga (tot nu imi place de vukotici ...sper sa il dea afara)

best_lazialul
9th April 2006, 17:53
etapa viitoare farul are cu bacau.dupa ce au ingropat vasluiul au sansa sa ingroape si bacaul.

best_lazialul
9th April 2006, 17:56
din pacate echipele retrogradate se stabilesc cam devreme.s-ar putea ca in curand echipele scapate de griji (iasi,gloria..etc) sa nu mai puna osul la bataie.

radutu
9th April 2006, 17:59
In sfarsit a mai batut si farul la doua goluri diferenta. Despre Vaslui... au ceva individualitati , dar Rednic nu a reusit sa creeze o echipa

Klingon
9th April 2006, 17:59
Da, asta pentru ca retrogradeaza prea putine.
Eu as pune vreo 4 la retrogradare, sa aerisim camera.

best_lazialul
9th April 2006, 18:01
sa vedem ce va fi la anul dupa schimbarea sistemului..insa nu avem amintiri prea bune de pe vremea cand aveam 18 echipe in prima divizie in ceea ce priveste corectitudinea meciurilor.

Klingon
9th April 2006, 18:05
Pai Blatter zicea ca vrea 16 echipe in toate campionatele.

Bine ca s-au gasit astia sa creasca numarul de meciuri, parca nu era calendarul destul de incarcat si nu se juca pe terenuri proaste iarna.

Cu 18 echipe, as pune 6 la retrogradare. Uite-asa, de-al dreaq. :evil:

claudio25ro
9th April 2006, 18:08
Felicitari FARULEEEE ... in sfarsit victorie in deplasare..la ultima clasata dar cu noroc as spune... ce mai conteaza...decat sa joci ca Rapid in meciul cu Steaua si sa ramai acasa...mai bine asa..3p si LA REVEDERE VASLUI... sorry... no offence! ;)

pff
9th April 2006, 18:37
BV FARUL .. chiar am zis ca`i meci de x .. f bine ca m`am inselat :)

katalinkostel
9th April 2006, 19:12
Felicitari pentru Farul, am avut incredere in ei!Vasluiul nu avea cum sa castige meciul acesta.Sa nu credeti ca i-mi doresc sa cada Vasluiul, dar as vrea ca retrogradarea sa se joace pe bune.FORTZA OTELULU !!!!/hello /hello /hello /hello

katalinkostel
9th April 2006, 19:13
Gurita a jucat cu inima si pentru Otelul.

katalinkostel
9th April 2006, 19:14
Ne Vedem la Cluj!!!!

tchibos
9th April 2006, 19:27
daca vrei sa o luam logic, meciul asa are o miza mai mare decat niciodata ptr sarbul care ne conduce, mai ales ca s-a strigat meciul trecut demisia. eu l-am vazut la meciul cu Poli Iasi cat de smerit statea pe banca si din cand in cand se mai uita la ceas. Nici o iesire la marginea terenului, nici o intructiune, nici o "urecheala" pentru Gurita. Cred ca pentru el e foarte important acum, mai mult ca oricand sa faca un rezultat bun si sa demonstreze ca nu degeaba a venit la Constanta. Asa ca, logic vorbind, cu exceptia cazului in care Bosanceanu nu s-a inteles cu Porumboiu pentru un troc "lapte pentru puncte", asta e un meci clar de X2. Sper sa isi revina echipa si sa castige la limita 1-0 pentru Farul

se pare ca programul "lapte pentru puncte" nu a functionat, iar singurul care parea sa adere la program, nominalizatul pascovici, a fost dat afara de Vukotic care pentru prima oara a avut inspiratia de a introduce doua rezerve care au facut diferenta, sper ca Vukotici o va tine tot asa. Cat despre Vaslui va spun sincer, nici in B nu merita sa joace... poate in C au si ei loc

codrind
9th April 2006, 19:52
FELICITĂRI FARULUI !! /hello

vasluiul merge NU la matineu, CI direct la meciuri de VINERI după-amiază!! :ok:

starsteel
9th April 2006, 19:52
Rednic acuza arbitrajul. RIDICOL!
Vaslui va asteptam la Galati intr-o sambata la ora 11.00 cu.....Dunarea.

Man_USA
9th April 2006, 20:34
Craciunescu e de vina... niciodata Rednic care e cel mai tare antrenor dupa parerea lui... cat despre vacaru' sef porumboiu care l-a schimbat pe craciunescu numa de bine

rhadoo
9th April 2006, 22:27
FELICITARI faru!
nu imi vine sa cred ,ma bucura faptul ca ati invins si ca m-am inselat in privinta faptului ca o sa va dati la o parte.
dupa meciul de la petrosani am spus ca vs nu are ce cauta in div a
cu toate ca jiul sa dat la o parte,sunt atat de slabi incat nu au putut sa bage mingea in poarta ,asa ca nu merita sa joace in a
BRAVO FARUL!
HAI JIUL PETROSANI!

cap
9th April 2006, 22:41
felicitari faru iar eu daca as fi in locul lu porumbouiul nas mai cheltui banii aiurea mas duce si as investi in alta echipa sau mas asocia :D

alb.albastru
9th April 2006, 22:56
Rednic mai retrogradeaza o echipa.

codrind
9th April 2006, 23:27
Rednic acuza arbitrajul. RIDICOL!
Vaslui va asteptam la Galati intr-o sambata la ora 11.00 cu.....Dunarea.

Aştepţi DEGEABA! :o: Sau poate dacă retrogradează Dunarea, dar şi atunci meciul va fi VINERI după-amiază!! :ok:

be@
9th April 2006, 23:43
felicitari faru iar eu daca as fi in locul lu porumbouiul nas mai cheltui banii aiurea mas duce si as investi in alta echipa sau mas asocia :D

Pai se aude pe aici , prin dulcele targ , ca va veni sa investeasca la Iasi ...

rhadoo
9th April 2006, 23:50
Pai se aude pe aici , prin dulcele targ , ca va veni sa investeasca la Iasi ...
Ar fi pacat sa va strice si voua treburile pe acolo
HAI JIUL PETROSANI!

Rechinul Ucigas
10th April 2006, 00:36
au fost : poli , vaslui si urmeaza bacau si in acest retur am invins moldova :)(speram ca trecem si de bacau )
BRAVO FARUL !!!
GURITA ESTI CEL MAI BUN !!!

Cra10veanu
10th April 2006, 00:38
bateti voi si pe bacau, ii trimiteti acolo unde le e locu, tre sa ni se faca locuri : Universitatea si Valcea :D

Kroenan
10th April 2006, 11:48
catiga vaslui....:P :) :drak: .....:sleep: asta pt mine


Opaa... A revenit UNUOPT.
Nu-l atacati prea dur pe acest forumist... Echipa l-a tradat si acum se baga si el in seama pe unde poate
Se roaga ca altii sa piarda puncte, poate Aek-ul lui ramane macar pe 7 sau 8 in clasament :D

Ce distractiv e cand apar baietasi ca asta pe forum... Mai radem si noi, nu?