PDA

View Full Version : Etapa 21: Poli Timisoara - CFR Cluj



Pages : [1] 2

Edgar
7th April 2006, 07:56
Sambata, 08.04.2006: 20:30, FCU Politehnica Timisoara - CFR Ecomax Cluj, Antena 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
7th April 2006, 08:11
2 CLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR. Ii calcam in picioare. Acum chiar nu mai au nici un obiectiv, plus ca Dorinel ar cam vrea sa-i dea peste nas Regelui.
HAI CFR! Cluj si Timisoara.;)

Sergio
7th April 2006, 08:52
meci de 1x2

OVIDIU 62
7th April 2006, 09:16
Pentru ca IZVORANU este galatean merg pe 1 solist.

Angelina Jolie
7th April 2006, 09:23
Din Monitorul de Cluj:
Fosti colegi la echipa nationala, Gica Hagi si Dorinel Munteanu se vor afla miine seara pentru prima data in situatia de a fi adversari. Desi nu vrea sa recunoasca, Dorinel isi doreste cu tot dinadinsul sa il invinga pe Gica Hagi, jucatorul in umbra caruia a fost mereu la echipa nationala. La precedentul meci, cel din Gruia de marti cu Nationalul, Dorinel nu a fortat prea mult, evoluind doar o repriza, pentru a fi apt in totalitate la meciul de miine cu Timisoara.


Ce va spusei? Ii rupem.

chinezu
7th April 2006, 09:29
0-3(Anca,Tilinca,Munteanu)

Rossi
7th April 2006, 09:42
Timisorenii sunt putin bulversati dupa ultimele 3 partide in care au reusit sa obtina doar 1 punct .
O alta echipa ar fi putut sa castige la Tm , dar nu Cfr Cluj .

Pronostic 1x

UrsMeier
7th April 2006, 10:15
Meci clar de 1.E de luat la pariuri.Timisoara va bate cu 3-0 echipa a doua a clujului.

Darius
7th April 2006, 10:22
Imi doresc ca Poli sa bata si sunt curios sa vad "primul 11" al banatenilor...va mai juca oare Hagi cu echipa cu care a jucat la Bistrita?...

dasal
7th April 2006, 10:24
Prea multe puncte a pierdut Poli in ultimele etape,ca sa-si permita sa mai piarda si cu Clujul.E buna echipa lui Dorinel dar sper ca Poli o sa cistige acest meci.FORZA VIOLA:happy

Ursu carpatin
7th April 2006, 10:35
Meci clar de 1.E de luat la pariuri.Timisoara va bate cu 3-0 echipa a doua a clujului.
Meri mă la meciul tău! Grijă la autobază, că e pe butuci!

Poli nu câştigă, poate egal, dar totuşi sper la o victorie a CFR-ului!

Angelina Jolie
7th April 2006, 10:38
Meci clar de 1.E de luat la pariuri.Timisoara va bate cu 3-0 echipa a doua a clujului.
Exact.:ok: Dar de la ora 11 pe moina.

six
7th April 2006, 10:44
2 CLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR. Ii calcam in picioare. Acum chiar nu mai au nici un obiectiv, plus ca Dorinel ar cam vrea sa-i dea peste nas Regelui.
:) :) :) no coment :shock: :hmm: :confused:.....angelinule cat vrei sa fie scoru????0-12???ok se rezolva..:mad:

Ursu carpatin
7th April 2006, 10:48
nu mă! un 3-4 pt. CFR, să fie goluri multe!

alejandro
7th April 2006, 10:53
2-1 pentru Poli!!!

Angelina Jolie
7th April 2006, 10:54
Io ma multumesc cu 0-1 ca mi-s dragi banatenii. Is de-ai nostri.
HAI CFR!

UrsMeier
7th April 2006, 11:19
1 solist

Angelina Jolie
7th April 2006, 11:42
Poate observi ca eu imi bat joc doar de echipa voastra si nu de voi suporterii.
HAI CFR! Cluj si Timisoara

UrsMeier
7th April 2006, 11:45
Tu nu vezi ca tot de echipa ta imi bat eu joc? (frf cluj)
Bate Timisoara la scor.

cristian75poli
7th April 2006, 12:21
2 CLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR. Ii calcam in picioare. Acum chiar nu mai au nici un obiectiv, plus ca Dorinel ar cam vrea sa-i dea peste nas Regelui.
HAI CFR! Cluj si Timisoara.;)
Nu crezi ca ar trebui sa te trezesti?
Unde vezi tu 2? Dorinel o sa stea in genunchi in fata REGELUI...
In Cluj nu exista decat o singura formatie de traditie: UNIVERSITATEA... voi sunteti in plus....

"POLI" - CAMPIONII!!!

apparte
7th April 2006, 12:27
Meci deschis oricarui rezultat...cred in victoria CFR-ului din Cluj!

matei_viola
7th April 2006, 12:42
2-0,si un meci frumos.

FORUMUL ASTA SA INTEPENIT CA SI gsp ;)))

One-Man Show
7th April 2006, 13:09
Bate CFR cu 1 - 0 ...gol Dorinel Munteanu...sa mai inchida gura unora de la Timisoara:ok:

Darius
7th April 2006, 14:00
2 CLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAR. Ii calcam in picioare. Acum chiar nu mai au nici un obiectiv, plus ca Dorinel ar cam vrea sa-i dea peste nas Regelui.
HAI CFR! Cluj si Timisoara.;)

Poli are un obiectiv mai important decat castigarea titlului de campioana anul acesta: formarea unei echipe cu care sa atace prima pozitie a clasamentului din sezonul viitor. Asadar, Poli nu va juca cu CFR Cluj nemotivata....plus ca Poli isi doreste sa urce in clasament in etapele urmatoare..

Dark Horror
7th April 2006, 14:10
Sper sa cashtigam.Ma ashtept sa fie un meci frumos jucat in mare viteza.Sa cashtige cel mai bun.

B0gdaaaN
7th April 2006, 14:11
Poli Tm - CFR Cluj 3-0(parerea mea) :D

alex_6tm
7th April 2006, 14:12
Dc jucam ca in meciul cu rapid si bistrita nu avem nici o sansa..dar eu sper la o victorie totusi..FORZA VIOLA

Vand vise
7th April 2006, 14:25
Poli Tm - CFR Cluj 3-0(parerea mea) :D
parerea ta nu conteaza
poli - cfr cluj 0-2 :happy

UrsMeier
7th April 2006, 14:30
parerea ta nu conteaza
poli rocar - cfr cluj 0-2 :happy
dar nici a ta......
Poli - frf cluj 3-0

Vand vise
7th April 2006, 14:32
conteaza a ta??? nu cred... :happy :happy :sleep: :sleep: :drak: bate cfr

UrsMeier
7th April 2006, 14:35
parerea ta....dar poli are echipa mult mai buna decat frf cluj.

B0gdaaaN
7th April 2006, 14:47
el crede ca CFR CLUJ cu echipa aia de pensionari o sa bata la Timisoara cu 2-0...poate o sa bata dar numai daca joaca Poli Tm in 3 jucatori de camp :))

Ursu carpatin
7th April 2006, 15:14
dar nici a ta......
Poli - frf cluj 3-0
Tu în schimb eşti total pe lângă, ca de obicei!
Poli- CFR 1-2!

Vand vise
7th April 2006, 15:39
FCU Politehnica Timisoara - CFR Cluj 0-2 :happy :happy :happy
ESTI MULTUMIT??

Carlos Gambino
7th April 2006, 15:44
FCU Politehnica Timisoara - CFR Cluj 0-2 :happy :happy :happy

Te-am asteptat aseara...dar n-ai mai ajuns...:drak:

Vand vise
7th April 2006, 15:49
vaiiiiiii.. asteapta-ma diseara :happy :happy :happy :happy :happy :happy :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:
forza cfr

Carlos Gambino
7th April 2006, 16:14
Asa, asa...stai acasa, ca stai bine !:D Cand am trecut pe la Michelangelo am auzit niste stelisti vorbind sub pod ca "ii foarte rece Bega zilele astea"...:drak:

King of Hell
7th April 2006, 16:33
Poli Timisoara-CFR Cluj 7-0 rezultat final....(Marius Popa hattrick, din care un gol cu calcaiu, Mansour inca 2, Soporan inca 2)....+ca sa fie ideal scenariul, Dorinel Munteanu isi rupe picioru drept si nu mai poate juca veci fotbal, Iuliu Muresan face infarct si moare, iar la intoarcere avionul cu care sunt transportati cfristii cu patronul lor are o defectiune tehnica si pica in Somes, doar Anca supravietuieste si e transportat la Spital unde i se face o perfuzie cu vodca si isi revine. :D

dede
7th April 2006, 17:17
x...si poli continua seria rezultatelor proaste

Marius DG
7th April 2006, 17:32
Amindoua echipe au ceva politze de platit reciproc dar si ca sa se mentina in partea de sus a clasamentului ...odata cu timpul si sansele de a prinde ceva experientza internationala se vor diminua.eu sper ca jucatori sa isi revina dupa nefasta experienta cu rapid si gloria ...si sa castige niste puncte ff importante!

Darius
7th April 2006, 18:21
Tocmai am trecut pe la stadion si i-am vazut printre altii pe Iosif Rotariu, Gigel Bucur, Gabriel Canu, Marius Constantinescu si Cristian Zimmermann cum mergeau la antrenament...sper sa aiba un antrenament bun astazi si sa bata maine pe CFR Cluj, fiindca e nevoie de puncte...

totmarius
7th April 2006, 18:30
"Angelino" nu te supara pe mine darva calca timisoara in picioare ca si campionatul trecut faceti un tur extraordinar si in tur sunteti verzele campionatului

Angelina Jolie
7th April 2006, 19:56
Bine ma, lasa ca au ei un retur extraordinar pana acum. Bateti-i numa voi pe ratatii violeti si atunci is multumit. Ca deja ma irita miovenii astia deveniti oraseni peste noapte.

cfr_ista2000
7th April 2006, 20:07
Poli Timisoara-CFR Cluj 7-0 rezultat final....(Marius Popa hattrick, din care un gol cu calcaiu, Mansour inca 2, Soporan inca 2)....+ca sa fie ideal scenariul, Dorinel Munteanu isi rupe picioru drept si nu mai poate juca veci fotbal, Iuliu Muresan face infarct si moare, iar la intoarcere avionul cu care sunt transportati cfristii cu patronul lor are o defectiune tehnica si pica in Somes, doar Anca supravietuieste si e transportat la Spital unde i se face o perfuzie cu vodca si isi revine. :D
:)))))))))))))))))))))...LOOOLLLL....ceai zis...ma...cica ala soporan...:)))))))..ala nui nici p banca..ma dapoi sa mai dea gol..:P...:happy :happy :happy :happy :happy

cfr_ista2000
7th April 2006, 20:10
1. Dinamo 42
2. Steaua 39
3. Sportul 35
4. CFR Cluj 34 :yeah: /hello :P :drak:
5. Poli Timişoara 33
6. Rapid 33

codrind
7th April 2006, 20:13
Aş vrea ca trupa lui dorinel să dea lovitura pe Dan Păltinişanu!! /hello

DAR cred că va fi egal !!

;)

Ursu carpatin
7th April 2006, 20:25
Poli Timisoara-CFR Cluj 7-0 rezultat final....(Marius Popa hattrick, din care un gol cu calcaiu, Mansour inca 2, Soporan inca 2)....+ca sa fie ideal scenariul, Dorinel Munteanu isi rupe picioru drept si nu mai poate juca veci fotbal, Iuliu Muresan face infarct si moare, iar la intoarcere avionul cu care sunt transportati cfristii cu patronul lor are o defectiune tehnica si pica in Somes, doar Anca supravietuieste si e transportat la Spital unde i se face o perfuzie cu vodca si isi revine. :D
Simpaticule! Apreciz talentul de care dai dovadă! Imaginaţie ai, asta e clar! Hai CFR!/hello

Ursu carpatin
7th April 2006, 20:29
măi mariusforever! Lasă tu meciul de pe Bega, mai bine rezolvă la mioveni, dacă nu pierdeţi îţi promit o bere! Om vedea cum....

luciano_1644
7th April 2006, 20:47
Daca la Gloria-Poli am pus 0-0 si a iesit 1-1,acum zic 1-1 si normal ca se va termina 0-0!

Angelina Jolie
7th April 2006, 21:04
Simpaticule! Apreciz talentul de care dai dovadă! Imaginaţie ai, asta e clar! Hai CFR!/hello
Ala-i superpurcelushu' meu. Pacat ca tine cu echipa aia.
HAI CFR!

chinezu
7th April 2006, 21:26
Poli tm este cea mai umflata echipa din div a ! Hagi a fost penibil dupa infringerea cu Rapid! Auzi la el! L -AU FURAT ARBITTRII! 0-5

Sergio
7th April 2006, 21:51
ca de obicei, multi care n-au nici o legatura cu meciu asta se baga in seama aiurea doar doar vor parea mai interesanti.

jesse esti jenibil, chiar nu-ti dai seama?

batem 1-0 sau 2-1

Angelina Jolie
7th April 2006, 21:57
Pai acuma scrie de ciuda ca le-ati dat-o in bot la stelisti. Hihihihi. Bravo ma. Respect.

rhadoo
7th April 2006, 22:18
va bate poli dar cred ca se vor chinui,pt ca daca nu cred ca se va lasa cu demisii prin tm
HAI JIUL PETROSANI!

esku
7th April 2006, 22:31
0-0 ....

dasal
7th April 2006, 23:30
Antrenorul Gheorghe Hagi doreşte ca Poli Timişoara să obţină cel puţin şapte puncte în următoarele trei meciuri, cu CFR Cluj, Sportul Studenţesc şi Jiul Petroşani, în caz contrar jucătorii timişoreni urmând să rateze din nou obţinerea primei de 10.000 de dolari.Hagi s-a declarat mulţumit de dăruirea de care dă dovadă mijlocaşul Mihăiţă Pleşan, atât la antrenamente, cât şi în timpul meciurilor. "Dacă ar munci toţi cât munceşte Pleşan şi cât doreşte Pleşan, eu m-aş bucura ca antrenor... El joacă cu genunchiul umflat. Nici el nu are realizări foarte mari, dar măcar vrea şi dă totul", in afara de meciul amical cu Germania ce realizari a avut mihaita=>NICI UNA.Tare mie ca o sa se intimple ca in meciul cu Gloria sau mai rau.............Rapid.
Oricum mergem pe stadion FORZA VIOLA !!

alex_6tm
8th April 2006, 00:22
Mah bine ca i-o primit pe Canu si Pe Olah in echipa..dc ii si baga eu zic ca avem sanse sa-i batem..s-a vazut ca radoi nu a mers nici cu steau bici cu gloria.
Forza Viola

Sergio
8th April 2006, 00:31
Pai acuma scrie de ciuda ca le-ati dat-o in bot la stelisti. Hihihihi. Bravo ma. Respect.
nu cred... asa scrie el de obicei.

Lui Petre i s-a dat doar o etapa de suspendare si va juca... suspendati sunt Stanic si Ilie si Simek accidentat.

cap
8th April 2006, 01:36
poli e in foame de victorii deci exista un singur rezultat 1

byg
8th April 2006, 01:52
0-0

Ammadeus
8th April 2006, 05:01
2-3, 2 goluri mitu-din arad si rooney, dincolo 1 autogol si mansour; cu grasu la bulau, hagi pe banca si craciunescu fara putere si vanat de frf, nu e de mirare predictzia

gexge
8th April 2006, 07:05
1-4 (1-1 la pauza)
Poli nu mai are ce arata. Mai au nevoie de "omogenizat echipa". Sint planuite iesiri in grup la coafor, sedinte de bronzat cite doi per aparat, si bineinteles afisari la mall.
Pe teren nu ma astept sa vad decit cealalta echipa si ai nostri ca brazii aliniati ca jaloanele, visind la cupa si campionatul de la anu'.

cfr_ista2000
8th April 2006, 09:03
fortza cfr...x2..desi as vrea din suflet sa batem:D>..siuu k va fi un meci frumos..dar super greu

gigel_bucur
8th April 2006, 10:14
Care joci la scor exact sa-ti dau un pont? 1-0 la pauza, 4-1 final, pensionarii lui Dorinel nu duc doua reprize.

UrsMeier
8th April 2006, 10:40
Poli e cu 2 clase peste pensionari.Pensionarii vor bate doar daca isi va baga mincinashu coada........altfel nu pot.

Angelina Jolie
8th April 2006, 10:54
Gata, s-o trezit ursu' Si-o pus din nou placa lui penibila. Da-i sa sune ursule, arata cat esti tu de destept.:lol: Penibilule. Altceva mai stii?
HAI CFR!

be@
8th April 2006, 10:56
Poli Timisoara-CFR Cluj 7-0 rezultat final....(Marius Popa hattrick, din care un gol cu calcaiu, Mansour inca 2, Soporan inca 2)....+ca sa fie ideal scenariul, Dorinel Munteanu isi rupe picioru drept si nu mai poate juca veci fotbal, Iuliu Muresan face infarct si moare, iar la intoarcere avionul cu care sunt transportati cfristii cu patronul lor are o defectiune tehnica si pica in Somes, doar Anca supravietuieste si e transportat la Spital unde i se face o perfuzie cu vodca si isi revine. :D

:happy :happy :happy
Eu cred ca se va termina egal.Dar o victorie a oaspetilor nu m-ar supara . :P

UrsMeier
8th April 2006, 10:58
Gata, s-o trezit ursu' Si-o pus din nou placa lui penibila. Da-i sa sune ursule, arata cat esti tu de destept.:lol: Penibilule. Altceva mai stii?
HAI CFR!
Tu mai stii ceva in afara de frazele astea?
Vezi ca se trezeste si prietenul tau paduretzul si zice aceiasi fraza

Ursu carpatin
8th April 2006, 11:00
Mă bubă elveţiană! Meri de repară "autobaza"! Noi luptăm pt. podium, nu pt a evita retrogradarea ca voi, mă miovenilor!

UrsMeier
8th April 2006, 11:03
opaaa......s-a trezit paduretzul.Vezi ca esti dupa somn si nu sti ce zici.
Mai consulta DEX-ul si vezi ce cuvinte mai folosesti.....ia

Ursu carpatin
8th April 2006, 11:06
Ia un lofos şi taci! Mă, pe voi şi cine nu vrea vă rup cu bătaia! Meri şi dă la pompă, că vine Jiul! Aici, se vb despre echipe de fotbal, nu despre echipe de ţurcă!

Angelina Jolie
8th April 2006, 11:07
Ma ursule adevarul este ca esti prost. Acuma sincer vorbind. Asta este impresia mea despre tine. Am vrut sa formulez mai frumos sa nu iau avertisment dar nu am cum sa-ti explic altfel sa intelegi si tu.
HAI CFR!

UrsMeier
8th April 2006, 11:10
Parerea asta o am de mult despre voi......si chiar sunteti batuti in cap.Adevarul e ca noi avem idei diferite si fiecare poate sa creada ce vrea despre celalalt.Eu mi-am spus parerea despre voi.
VA RUPE POLI TIMISOARA

Ursu carpatin
8th April 2006, 11:12
Şi ce-i mă handi? Pe voi vă rup toţi! Pe noi mai rar câte-o echipă de fotbal! Totuşi, rămâi la lofos! Te caracterizează!

Angelina Jolie
8th April 2006, 11:12
Si noi ne-am zis parerea despre tine, domnule adjunct la REBU. Hai pa ca ma plictisesti.
BATEM! Ii calcam in picioare.

UrsMeier
8th April 2006, 11:15
bate poli fara probleme.FRF cluj e umflata doar de presa si de imaginea lui Dorinel.Atat.Cand se vor retrage pensionarii vostrii ce o sa faceti?......va spun eu.Iar o sa va bateti pt evitarea retrogradarii

Ursu carpatin
8th April 2006, 11:17
habar n-ai de nimic! Dar cum nu eşti la meci, mă ultras de două parale? Are meci mioveniul! Te obişnuieşti cu "B"-ul!

UrsMeier
8th April 2006, 11:18
scria cumva la mine ca tin cu dacia mioveni?Eu tin cu prima echipa a Argesului....nu ca voi cu a doua echipa a clujului.

Angelina Jolie
8th April 2006, 11:20
Prima echipa a argesului. Pfoai ma. Penibil. Ce mi-e CLUJUL ce mi-e argesul. Tot judetul vostru ala nu face cat un cartier al CLUJULUI.
ARDEALUL SI BANATUL deasupra tuturor.

Ursu carpatin
8th April 2006, 11:20
da mă bleguţule! dar mioveni cu argeş nu-i tot una?/hello Ca valoare, să nu înţelegi greşit! Dar parcă eşti în doliu! De joi...... Hai CFR!:yeah:

Angelina Jolie
8th April 2006, 11:25
Si prima echipa a mioveniului este DACIA.
HAI CFR!

grande
8th April 2006, 11:32
Poli are nevoie de puncte ca de aer .deci nu au decat o singura varianta .....victoria !

PiTiKu
8th April 2006, 12:52
ba FRF CLUJ`nilor ce tot vretzi ma?ce nu va ajunge doamne ajuta sa va omoare POLI TIMISOARA forza polii in acest meci si ULTRAS PANA LA MOARTE SI DINCOLO DE EA!! baieti..knd jucati fara sa va ajute arbitru atunci sa mai vb pana atunci shut up

republican
8th April 2006, 13:03
oricum bate Poli :)

esku
8th April 2006, 13:07
nush daca bate poli.... k nici astia nu`mi sunt simpatici ...as vrea un x.... dar cfr-isti se enervara rau de tot... ce aveti mah? ... vb republicanului:D deraiatzi dreaq de pe sine.... :))

andrei1921tm
8th April 2006, 13:22
NU cred k Poli se poate impiedica si de echipa a-2a a Clujului.Trebuie sa demonstreze si Hagi k e antrenor.Meci de 1 clar.Nu concepem decat victoria sa ramanem in lupta pentru Uefa.

UrsMeier
8th April 2006, 13:23
Toata lumea sa bage la pariuri pe Timisoara ca sigur vor castiga..........1 solist

UrsMeier
8th April 2006, 13:24
NU cred k Poli se poate impiedica si de echipa a-2a a Clujului
Bine ai spus aici :evil:
Bafta Poli si sa bateti pe frf-isti

esku
8th April 2006, 13:31
mila imi e de voi la ce ban`uri o sa luati ....ata ete...daca nu stiti sa va stapaniti nervii .... good luck! :ok:

Angelina Jolie
8th April 2006, 13:33
Peste 10 zile eskule. Te pup.
HAI CFR!

Ursu carpatin
8th April 2006, 13:42
Tot peste 10 zile, din solidaritate cu Angi! Tai!
Hai CFR!

six
8th April 2006, 13:54
Scuze ca va intrerup domnilor din gruia si pitesti dar cred ca "SARITI" calu la unele cuvinte......cat despre meci CRED ca ar fi cazu sa vina soarele si la noi,PRONOSTIC 1 SOLIST:cya: :great: :bere:

Sir
8th April 2006, 13:59
Tot peste 10 zile, din solidaritate cu Angi! Tai!
Hai CFR!
cred ca meritati cel putin 6 luni....:rosu: :mda:

PerVersion
8th April 2006, 14:29
Nu-mi fac probleme.. arbitrul va anula 2 goluri valabile timisorenilor pe motiv de offsaid, iar pe sfarsit de meci vom primi un penalty nemeritat :D
In alta ordine de idei, este meci de 1x2, eu cred ca totul va depinde de cine va reusi sa inscrie primul gol. CFR-ului nu ii prea place sa fie condusa, si daca se intampla acest lucru nu cred ca vom mai putea reveni. In schimb, daca inscriem, cred ca vom pastra rezultatul pana la final.

cristian75poli
8th April 2006, 14:51
Nu-mi fac probleme.. arbitrul va anula 2 goluri valabile timisorenilor pe motiv de offsaid, iar pe sfarsit de meci vom primi un penalty nemeritat :D
In alta ordine de idei, este meci de 1x2, eu cred ca totul va depinde de cine va reusi sa inscrie primul gol. CFR-ului nu ii prea place sa fie condusa, si daca se intampla acest lucru nu cred ca vom mai putea reveni. In schimb, daca inscriem, cred ca vom pastra rezultatul pana la final.
Stai linistit ca echipa ta nu ajunge azi in careul nostru, drept urmare dorinel v-a pleca cu cel putin trei goluri incasate la TIMISOARA.

"POLI" - CAMPIONII!!!

Ursu carpatin
8th April 2006, 15:49
Lasă , nu-i bai că nu ajungem prin careul vostru! Voi puteţi să ne bateţi! Nu sufăr! Oricum pe moment, podiumul e al echipelor din Bucureşti! Iar titlul de "Campioana provinciei" nu-i bun de nimic! Sau mă înşel?

Dark Horror
8th April 2006, 16:18
Stai linistit ca echipa ta nu ajunge azi in careul nostru, drept urmare dorinel v-a pleca cu cel putin trei goluri incasate la TIMISOARA.

"POLI" - CAMPIONII!!!


Sa nu ajungem la voi in careu numai sa inscriem prin suturi din afara careului :P

cristian75poli
8th April 2006, 16:21
Lasă , nu-i bai că nu ajungem prin careul vostru! Voi puteţi să ne bateţi! Nu sufăr! Oricum pe moment, podiumul e al echipelor din Bucureşti! Iar titlul de "Campioana provinciei" nu-i bun de nimic! Sau mă înşel?
Nu te inseli deloc.

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

Ursu carpatin
8th April 2006, 16:39
Bine bănăţenilor! Vă ţuc! Eu mă retrag! Echipa mai bună să câştige!

saphicus
8th April 2006, 16:46
Hagi va incerca sa se "razbune" pe Dorinel si de data asta cred ca va reusi, desi in treacat fie spus CFR ul este o "nuca" foarte tare in deplasare!!!
Daca nu astazi, cand joci cu o echipa concurenta pentru ...podium, atunci cand sa castige acasa Poli? Mai ales ca se intalnesc doua echipe care au declarat expres ca au acest obiectiv !!
E un meci interesant de urmarit si intuiesc faptul ca va fi si spectaculos!!
Dar merg pe pronostic de 1 solist !!!:ok:

alex_6tm
8th April 2006, 17:11
Am plecat la meci fratzilor..sa castige echipa mai buna..sper sa fie Poli..si sa vedem un spectacol pe cinste..Forza Viola

manu10
8th April 2006, 17:48
Cel putin teoretik astazi batem :D
pronostik 1 :ok:
sper sa-l vad pe Dorinel cum da un gol de la 30 de metri:)
si Silvasan 2 boabe :evil:
pronostik final Poli - CFR 3-1 ( uitasem, da si Petre un gol )

HAI POLI /OLE/

Rossi
8th April 2006, 19:25
nu am nimik cu ,Clujenii ,dar in acest inceput de retur nu prea joaca nimik
eu cred ca Poli o sa bada la o dif de MINIM doua goluri
3-1 ( pronosticul meu)

gexge
8th April 2006, 20:48
Hai baietii. Aratati ca ne puteti face de rusine... Performanta de la bistrita trebuie depasita. Nesansa (gloriei) ne-a ferit de un esec total. Dar Poli a aratat ce se poate mobiliza si pina in final reuseste sa se faca de cacao.
Sper sa nu ne bata la mai mult de 3 goluri diferenta. Dar macar publicul de la Timisoara merita sa vada ceva goluri iar Poli nu prea e interesata de aspectul asta al jocului...

gexge
8th April 2006, 20:53
Tocmai am vazut ca am pus pronostic 1 in sondaj.
CREDEAM CA SE JOACA LA CLUJ!!!!!

gexge
8th April 2006, 20:55
Gol CLUJUL. In sfirsit...
Haide Poli ca se poate, cu un pic de efort mai luati 2...

dasal
8th April 2006, 20:57
Min 25 Poli-CFR 0-1
Hai Poli si mai si cistiga

Matul
8th April 2006, 21:03
Salutari,

Este o statie radio pe net care difuzeaza meciul? As fi foarte fericit sa pot sa-l aud.

Multumesc mult de tot !!!/hello /hello

gexge
8th April 2006, 21:06
"Publicul timisorean ii huiduie pe clujeni, lucru rar pentru fanii lui Poli."
Tare cred eu ca fanii huiduie cealalta echipa. Nu de alta dar Clujul macar da goluri si spectatorii pentru asta au platit. Poli... cica joaca fotbal dar nu am observat noi

starsteel
8th April 2006, 21:12
In curand urmeaza demisia lui Hagi, visul lui Poli din pacate se spulbera.

Ursu carpatin
8th April 2006, 21:13
Stai linistit ca echipa ta nu ajunge azi in careul nostru, drept urmare dorinel v-a pleca cu cel putin trei goluri incasate la TIMISOARA.

"POLI" - CAMPIONII!!!
No, stau! Măcar un gol am dat! Şi, până acum, CFR-ul joacă mai bine!/hello

starsteel
8th April 2006, 21:14
Catastrofa la Timisoara 0-2!

Ursu carpatin
8th April 2006, 21:15
0-2!!!! Asta da treabă bună! Măi da' Poli n-are fundaşi? Că ăsta-i clar gol de fundaş!

B0gdaaaN
8th April 2006, 21:19
adrian ilie e peste CANU...ala nu e fundas...e pieton in careu...imi pare rau pt TM pt ca am pariat 1 solist la meciul asta si m`am dus in cap

One-Man Show
8th April 2006, 21:21
Atat am de spus : :evil: .

Ursu carpatin
8th April 2006, 21:25
Stai linistit ca echipa ta nu ajunge azi in careul nostru, drept urmare dorinel v-a pleca cu cel putin trei goluri incasate la TIMISOARA.

"POLI" - CAMPIONII!!!
Totuşi, acum mi-ar părea rău să luăm 3 goluri, fără să mai dăm! Chiar merităm victoria după cum s-a jucat! Ce se întâmplă la Poli? Jucători au, bani au, suporteri ce să mai zic!....enigmă....

m8k
8th April 2006, 21:29
wowowowww!!!!Pensionarii clujului pe val, unflatii de TM pe derdelus!!!Hagi-Muntean 0-2 (scor la pauza)!!!Forza CFR!!!

codrind
8th April 2006, 21:33
Aş vrea ca trupa lui dorinel să dea lovitura pe Dan Păltinişanu!! /hello
;)

Se pare că.... :ok:

Mai e o repriză, dar...:sleep:

Matul
8th April 2006, 21:33
Cu Hagi inainte la Modiale 2002...
Cu Hagi inainte Poli la retrogradare...:evil:

:yeah: :yeah: :yeah: Bravo Cluj, bravo Munti. :yeah: :yeah: :yeah:

One-Man Show
8th April 2006, 21:34
Ce se întâmplă la Poli? Jucători au, bani au, suporteri ce să mai zic!....enigmă....

Sa fie antrenorul ? :sneaky:

dragosblue
8th April 2006, 21:35
Bravo CFR-UL/hello :ok: .
McKain ar fi trebuit eliminat, timisoara nu joaca nimic.
plesan= ZERO, e cea mai mare teapa; nu mai are timp, caci ar reusi s-o bage si pe Poli in B.

Paul
8th April 2006, 21:36
cand am zis ca Hagi e un mare 0 , nu m`a crezut nimeni ...
va dau un nume de antrenor , care nu e legat de un club mare , si care poate veni la Poli : Petre Grigoras

codrind
8th April 2006, 21:36
Sa fie antrenorul ? :sneaky:

CARE ANTRENOR !!????? :headbang:

miril
8th April 2006, 21:37
Poli T este o echipa total debusolata de presiunea rezultatelor, de un antrenor mediocru si de faptul ca patronul Iancu este in inchisoare.

Matul
8th April 2006, 21:39
Erau debusolati si inainte de a intra Inacu la zdup. Si vor mai fi inca pana marele antrenor Hagi va ramane pe Bega.:headbang:

Hai Munti !!! /hello /hello /hello

gexge
8th April 2006, 21:40
"Dubla schimbare la Poli".
Daca se imparte esecul la mai multi jucatori atunci parca nu mai arata asa rau... Inteligenta miscare la Hagi. Si in felul asta isi permit sa mai ia vreo 2 boabe

Angelina Jolie
8th April 2006, 21:47
Ma, vreau sa-mi cer scuze pentru ce-am injurat aseara pe aici. Dar eram beat si asa bine m-am distrat.:D
FORZA CFR! Le scoatem fotbalul din cap la timisoreni.

Ursu carpatin
8th April 2006, 21:51
Şi eu îmi cer scuze pt. ce a trebuit să suporte neutrii, ca şi Angi, dar ne-am distrat de fapt..... No, o marcat Poli.....Se înverzeşte treaba!

Ursu carpatin
8th April 2006, 21:58
Amu e verde bine, precum primăvara! Să se termine egal? Nu arată aşa meciul

starsteel
8th April 2006, 22:00
2-2 min.70 revenire Poli, interesant.

Angelina Jolie
8th April 2006, 22:00
Hopa ca-i 2-2. Se pare ca o luam in barba.

rhadoo
8th April 2006, 22:00
Ar merita un egal cfr dupa cum a decurs meciul,insa e posibila victoria lui poli pt ca acum sunt pe ei
HAI JIUL PETROSANI!

One-Man Show
8th April 2006, 22:01
Care va fi rezultatul final ?

A. 2 - 2

B. 3 - 2

C. 2 - 3

D. 3 - 3

50:50 / suna la FRF / intreaba Liga :thinkso:

Paul
8th April 2006, 22:02
Care va fi rezultatul final ?

A. 2 - 2

B. 3 - 2

C. 2 - 3

D. 3 - 3

50:50 / suna la FRF / intreaba Liga :thinkso:

3-0 la masa verde pentru CFR :D
Plesan are 4 galbene :evil:

One-Man Show
8th April 2006, 22:05
Paulus...vezi ca o ia lumea de buna ! Vrei sa incingi spiritele pe forum ?

Nu cred ca vor termina toti jucatorii pe teren...

Ursu carpatin
8th April 2006, 22:05
hahahaha! Măcar de-ar fi aşa! Dar numa-mi dai speranţe degeaba! Te joci cu inima mea!

Angelina Jolie
8th April 2006, 22:09
Dupa schimbarile facute bag sama ca Poli forteaza victoria si noi vrem sa tinem de rezultat. Hmmm, nu stiu daca o sa mearga smecheria.
HAI CFR!

Gigel Sportul
8th April 2006, 22:12
A intrat Gigel in 80. Pentru el 10 minute sunt suficiente ca sa inscrie. Presimt un spectaculos 3-2 pentru Poli. Sper sa isi faca azi norma, ca sa nu dea si marti :P.

Rossi
8th April 2006, 22:14
0-2 la pauza
Clujul a jucat super. Poli slabut.

2-2 min 80
Clujul in a doua repriza nu a mai jucat nimik . Doar a fragmentat jocul si a tras de timp
Poli a jucat bine , cu ambitie si dorinta mare de victorie
Cred ca Poli ar merita sa dea si golul 3

3 min de prelungiri ? lol
2 min doar de la schimbari + minim 4 la trageri de timp si accidentari = minim 6 min de prelungiri

miril
8th April 2006, 22:15
Gigel, pentru binele lui si al fotbalului autohton, ar trebui sa revina...acasa.

starsteel
8th April 2006, 22:18
Frumos meci se cunoaste ca nu joaca cateiii.

Paul
8th April 2006, 22:23
2-2 echitabil !

One-Man Show
8th April 2006, 22:26
:sneaky: 2 - 2 :evil: /// hagi ...:sleep: /// dorinel ...:bere:

Ursu carpatin
8th April 2006, 22:27
Bun meci! Spectaculos, cu goluri, cu ratări, bravo la amândouă! Violeţii ăştia de la POLI sunt mult mai buni decât alţi violeţi, de aia n-a câştigat CFR-ul! E rezultat echitabil! Totuşi, ce bară a avut CFR-ul!!!

Angelina Jolie
8th April 2006, 22:27
Cel mai important e ca ne-am dat drumul la joc. Etapele urmatoare calcam pe adversari.
HAI CFR!
Ursule, las ca astia nu vin sa zica cum ca i-o furat arbitru. Au oleaca de mandrie nu ca alti violeti.:D

be@
8th April 2006, 22:27
Excelent acest egal ! :evil:

codrind
8th April 2006, 22:28
Aş vrea ca trupa lui dorinel să dea lovitura pe Dan Păltinişanu!! /hello

DAR cred că va fi egal !!

;)


Q.E.D.

Asta e !!

Meci frumos!
CU o unghiuţă în gât - HAGI !!
"Mare" antrenor!! :ciocan:

miril
8th April 2006, 22:31
Asa zic si eu, Be@! Trebuie sa recunosc si un lucru bun la Hagi, merge la sacrificiu pe atac. Din pacate n-a invatat mai nimic din meciurile cu Slovenia.

dasal
8th April 2006, 22:32
Mare echipa Poli.Bravo lor,daca o tin tot asa o sa lupte sa nu retrogradeze.
Oricum...........Forza Viola,dar fara PLESAN=>omul pe care Hagi il lauda asa de mult e ca fotbalist un mare 0 (ZERO)

Gigel Sportul
8th April 2006, 22:37
Cel mai important e ca ne-am dat drumul la joc. Etapele urmatoare calcam pe adversari.
HAI CFR!
Sincer? Cand ai 2-0 si se termina 2-2, mai bine te rogi sa nu mai dea fostul 20 al Sportului inca un gol in 14 minute de joc. Din pacate nu a dat. In ciuda situatiei actuale, create artificial de banii unui tip dubios, prima echipa a Clujului ramane Universitatea. Si sper ca acea alianta a celor patru echipe universitare: U Cluj, Poli Timisoara, Poli Iasi si Sportul (nu includ Universiatea Craiova pentru ca aceasta este echipa intregii Oltenii, nu mai este echipa universitara, ci echipa a 5 judete; la un meci direct si suporterii Pandurilor, care par a se descurca cu succes in a ramane in prima divizie, vor tine in sufletul lor cu Stiinta, desi in tribuna striga pentru Panduri).

rhadoo
8th April 2006, 22:39
rezultatul este echitabil
totusi aici se vede ca mentalitatea romaneasca nu iasa din capul fotbalistului roman,conduci cu 2-0 la pauza si dupa aia tragi de timp sa nu pierzi meciul,automultumirea romanului duce la faze de genul asta
HAI JIUL PETROSANI!

m8k
8th April 2006, 22:44
oh oh sau vai vai, credeam ca va fi bine si dupa min. 90+4, dar de ce oare n-am jucat pe atac in repriza a II-a. Sintem varza in aparare!!!E bine si asa. Sperante pt viitor cu Anca et Tilinca, au iesit de la hibernare.Rezultat pin la urma echitabil. Forza CFR!!! Hagi-Munteanu 2-2 (scor final)

apparte
8th April 2006, 22:50
Meci deschis oricarui rezultat...cred in victoria CFR-ului din Cluj!
Si n-am gresit cu mult nici a doua parte a postarii...bara bat-o vina:D !

Angelina Jolie
8th April 2006, 22:55
Sincer? Cand ai 2-0 si se termina 2-2, mai bine te rogi sa nu mai dea fostul 20 al Sportului inca un gol in 14 minute de joc. Din pacate nu a dat. In ciuda situatiei actuale, create artificial de banii unui tip dubios, prima echipa a Clujului ramane Universitatea. Si sper ca acea alianta a celor patru echipe universitare: U Cluj, Poli Timisoara, Poli Iasi si Sportul (nu includ Universiatea Craiova pentru ca aceasta este echipa intregii Oltenii, nu mai este echipa universitara, ci echipa a 5 judete; la un meci direct si suporterii Pandurilor, care par a se descurca cu succes in a ramane in prima divizie, vor tine in sufletul lor cu Stiinta, desi in tribuna striga pentru Panduri).
Am citit de 3 ori dar pe cuvant daca am inteles ceva. Esti incoerent baiete. Dar ma rog bate si tu din gura ca e gratis.
Eu n-am vazut meciul dar am inteles ca repriza 1 i-am facut praf si din pacate ne-am retras in a 2-a. Chiar si asa am avut o mare ocazie pe final si puteam bate.
Si asteptam anul viitor prima echipa a parcului central in A sa ii executam si sa ii bagam inapoi in B.
HAI CFR!

manu10
8th April 2006, 23:10
am zis ca vor fi 4 goluri, speram 3-1 dar a fost sa fie 2-2! :D
bine macar ca am ghicit poarta unde s-au inscris toate cele 4 goluri si le-am vazut de-aproape!:ok:
popa nota 5!
caramarin 4!:rosu:
plesan 3 :jerk:
balace 8 /hello

hagi si-a dat demisia!?:headbang:
sper sa faca acelasi lucru si plesan!:drak:

noapte buna :sleep:

Angelina Jolie
8th April 2006, 23:12
Hopa, a demisionat Hagi. Tare. :lol:

apparte
8th April 2006, 23:14
LOOOOOOOOOOL Angi:D !

SilverZeus
8th April 2006, 23:14
....ma bucur sincer ptr clujenii mei, indeferent ca se numesc "U" sau CFR...pacat ca nu am castigat la Timisoara....din pacate la Poli numai reclama se face....Hagi aaratat inca o data ca nu stie sa piarda si ca priveste fotbalul romanesc de la inaltimi cam mari....pacat, e idolul copilariei mele, insa acum nu vad in el decat un infatuat....si-a dat si demisia, asa ca ma opresc aici cu alte comentarii legate de fostul mare jucator (nu si antrenor)

Ess
8th April 2006, 23:15
Ma, vreau sa-mi cer scuze pentru ce-am injurat aseara pe aici. Dar eram beat si asa bine m-am distrat.:D
FORZA CFR! Le scoatem fotbalul din cap la timisoreni.
Daca stii ca esti ******* cand esti beat, mai bine te certzi cu papucii...macar asta-i parerea mea...
:rosu:
@Ursu>ramai asa cum ai fost ca ai fost bine...
@pitesti> tot un sincer GUDBI si de data asta:no: corpus christie, desi la tine si tamaia s-ar face gainatz...

OnTopic>meci destul de bun...derby-ul provinciei, ce mai(cel putzin asa arata clasamentul).
Felicit PoliTm pentru puterea cu care a reusit sa revina de la 0-2.
Felicit Tzefereu pt ca a inceput din minutul 60 cu nationalul sa joace fotbal si a continuat 90 de min azi...tot asa baietzi... :ok: N-am prea intzeles de ca a mai intrat pe teren Munti da...caile domnului sunt neintzelese...(o schimbare aiurea in +);
Nu se supara nimeni daca se termina 1 sau 2...(eu cel putzin nu ma suparam daca se termina 2)
:D
Seara maxima all

B0gdaaaN
8th April 2006, 23:17
si se pare ca POLI TIMISOARA nu mai are antrenor...nici macar de locurile 3-4...HAGI A DEMISIONAT(gsp.ro)

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:19
felicit echipa CFR !!! si presimt k si in acest moment transversala portii lui popa mai tremura...miercuri sus in gruia vom multumii echipei pt spectacolul d la tim ...si totodata vom arata ca cele 2 goluri d azi nu au fost intamplatoare....CANTA TOTI CLUJENII / MAINILE IN AER / FORTZA CFR / CE MULT TE IUBIM......ALE LUPTA CFR /CE MULT TE IUBIM /LA BINE LA RAU/ CFR CFR ECHIPA MEA....

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:22
Toata Stima Suporterilor Timisoreni Care La Iesirea Lui Dorinel Lau Aplaudat....intradevar Dorinel / Pt Noi / Tu Esti Hagi 2/....eram Sigura Ca Dupa 5-6 Etape Hagi Out...!!!:p

Ess
8th April 2006, 23:23
felicit echipa CFR !!! si presimt k si in acest moment transversala portii lui popa mai tremura...miercuri sus in gruia vom multumii echipei pt spectacolul d la tim ...si totodata vom arata ca cele 2 goluri d azi nu au fost intamplatoare....CANTA TOTI CLUJENII / MAINILE IN AER / FORTZA CFR / CE MULT TE IUBIM......ALE LUPTA CFR /CE MULT TE IUBIM /LA BINE LA RAU/ CFR CFR ECHIPA MEA....
Mirecuri cu cine?....ca nu apuc sa mai tzin pasu cu mitica :D

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:24
SCORUL A FOST ECHITABIL...SI SPECTACOLUL LA FEL...A FOST DE 10 x MAI FRUMOS ACEST MECI DECAT MARE "DERBY" EUROPEAN STEAUA-RAPID....

Angelina Jolie
8th April 2006, 23:25
Cu Otelul. Ii executam si apoi ne luam revansa cu pandurii.

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:25
Mirecuri cu cine?....ca nu apuc sa mai tzin pasu cu mitica :D

MIERCURI avem acasa cu Otelu LUI INDIANU !!!!:d

starsteel
8th April 2006, 23:25
In curand urmeaza demisia lui Hagi, visul lui Poli din pacate se spulbera.
Asta am postat la ora 21.12 inainte de ora 23.00 Hagi se pare ca a demisionat, daca se confirma sper sa gresesc cu privire la a doua parte cea referitoare la visul timisorean. Pt. fotbalul romanesc un nou pol de putere nu poate fi decat un castig.

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:28
ARDELENI am fost/ CAMPIONI vom fi/ pana vom muri...FORTZA CFR !!!

Angelina Jolie
8th April 2006, 23:28
CFR va fi noul pol de putere la anul. Asa a zis Arpi.:D
ceferista da ce in forma esti. Baga mare.

starsteel
8th April 2006, 23:30
Cu Otelul. Ii executam si apoi ne luam revansa cu pandurii.
Stii bucata, "Dream, dream, dream".... e mai veche dar miercuri ne luam intai noi revansa dupa aia ce faceti cu Pandurii sincer nu ma intereseaza.

cristian75poli
8th April 2006, 23:30
SCORUL A FOST ECHITABIL...SI SPECTACOLUL LA FEL...A FOST DE 10 x MAI FRUMOS ACEST MECI DECAT MARE "DERBY" EUROPEAN STEAUA-RAPID....
Trebuia sa castigam acest meci dar soarta ne este potrivnica...asta este viata de polist...ce sa facem, mergem mai departe...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:30
TIMISOARA & CFR & FARU TREBUIE SA FIE 3 ECHIPE UNITE PT A II DESFINTA PE MITICI !!!...(SCZ bucurestenilor):D

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:34
Trebuia sa castigam acest meci dar soarta ne este potrivnica...asta este viata de polist...ce sa facem, mergem mai departe...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

1 repriza- cfr
2 repriza-poli
si ultimele min cfr =>...99% rez echitabil...nam dreptate...?

imi pare rau pt demisia lui Hagi...deoarece singurele echipe care puteau tine piept echipelor bucurestene erau poli & cfr...FORTZA CFR !!!:yeah:

cristian75poli
8th April 2006, 23:34
Vreau sa aduc pe aceasta cale multe "multumiri" tovarasului Craciunescu, care ne ajuta foarte mult...
Cred ca ar face bine sa ne lase in pace pt ca majoritatea arbitrilor au sa-i plateasca cate o polita si nu cred ca noi tb sa suportam acest lucru. TOVARASE ION CRACIUNESCU cred ca a venit momentul sa parasesti acest oras minunat:TIMISOARA!

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

starsteel
8th April 2006, 23:35
TIMISOARA & CFR & FARU TREBUIE SA FIE 3 ECHIPE UNITE PT A II DESFINTA PE MITICI !!!...(SCZ bucurestenilor):D
Din pacate CFR e o echipa cu capul plecat la Mitici. Asta e marea voastra problema iar cea de-a doua, parodia de stadion. Timisoara si Constanta va depasesc clar la aceste puncte.
P.S. Inca o problema dar mai usor de rezolvat este numele ..CFR suna groaznic, ar fi mai interesant Gruia Cluj.

cristian75poli
8th April 2006, 23:35
1 repriza- cfr
2 repriza-poli
si ultimele min cfr =>...99% rez echitabil...nam dreptate...?

imi pare rau pt demisia lui Hagi...deoarece singurele echipe care puteau tine piept echipelor bucurestene erau poli & cfr...FORTZA CFR !!!:yeah:
Ai si nu prea...

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

apparte
8th April 2006, 23:38
Pacat ca n-a mai ramas Hagi...isi ducea misiunea pana la capat!:drak:

Angelina Jolie
8th April 2006, 23:39
Din pacate CFR e o echipa cu capul plecat la Mitici.
Deci: 4-2 cu dinamo, 1-0 cu steaua, 1-1 cu rapid, 4-0 cu nationalul zici tu ceva. :lol:

cristian75poli
8th April 2006, 23:40
TIMISOARA & CFR & FARU TREBUIE SA FIE 3 ECHIPE UNITE PT A II DESFINTA PE MITICI !!!...(SCZ bucurestenilor):D
De acesti "mitici", din pacate, nu putem sa scapam niciodata, asa ca nu avem ce face, trebuie sa-i ignoram.

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

cfr_ista2000
8th April 2006, 23:41
Din pacate CFR e o echipa cu capul plecat la Mitici. Asta e marea voastra problema iar cea de-a doua, parodia de stadion. Timisoara si Constanta va depasesc clar la aceste puncte.

Poti sa ai stadion d CL si sa pierzi sau sa faci egal etapa dupa etapa(SAU SA PIERZI ex:Faru')....noi suntem o echipa mica ...dar in viitorul apropiat sa vii la cj sa vezi un stadion d CL...cfr nui miloaga unor ministere sa cerseasca bani sau sa le fi ramas mosteniri stadione...(fc national...steaua...dinamo..rapid...)...cfr sia construit si isi va cosnstrui stadion cu fortele proprii...nu din mila...altora...deci...tiam inchis gura:ok:

starsteel
8th April 2006, 23:44
Deci: 4-2 cu dinamo, 1-0 cu steaua, 1-1 cu rapid, 4-0 cu nationalul zici tu ceva. :lol:
Am crezut ca mitici inseamna dinozaurii din lpf, frf. (jenel, nasu, mitica, etc)

apparte
8th April 2006, 23:46
sa vedem parerea fanilor timisoreni:
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/viewtopic.php?t=2706&postdays=0&postorder=asc&start=525

starsteel
8th April 2006, 23:48
Poti sa ai stadion d CL si sa pierzi sau sa faci egal etapa dupa etapa(SAU SA PIERZI ex:Faru')....noi suntem o echipa mica ...dar in viitorul apropiat sa vii la cj sa vezi un stadion d CL...cfr nui miloaga unor ministere sa cerseasca bani sau sa le fi ramas mosteniri stadione...(fc national...steaua...dinamo..rapid...)...cfr sia construit si isi va cosnstrui stadion cu fortele proprii...nu din mila...altora...deci...tiam inchis gura:ok:
Bine tin gura inchisa si te las sa visezi in continuare. Succes!

apparte
9th April 2006, 00:09
S-a razgandit!Ramane!:drak:

Rossi
9th April 2006, 00:40
Deci: 4-2 cu dinamo, 1-0 cu steaua, 1-1 cu rapid, 4-0 cu nationalul zici tu ceva. :lol:

Dinamo-Cfr Cluj nu sa terminat 5 - 0 ???
pe Steaua stiu ca i'ati batut la Cluj cu 1-0

apparte
9th April 2006, 00:53
bey Angi,ce-or avut cu voi de v-or furat un banner?:evil:

UrsMeier
9th April 2006, 00:59
uite-te mai bine si la cei de la cfr

Angelina Jolie
9th April 2006, 01:04
Da ma da, mi-am cerut scuze, eram beat.:D Dar o fost fun cat o durat.
Bianco rossi vorbeam de meciul din campionatul trecut.
Apparte da si tu ceva detalii sa cetesc si io ce ne-au furat.

apparte
9th April 2006, 01:20
Pe site-ul lor ziceau ca v-or furat un banner da' ca l-or pierdut cand o fugit garda dupa ei!Vezi ca am pus link-ul cand vorbeam de Hagi si printre altele:
daca am "boala" pe cineva atunci astia sunt! footooi in eurokefereu' lor sa-i foot! la fel si pe arbitrii de azi!
felicitari pt revenire!

sau
acum am vazut golul lui anca care sarbatoreste golul cu o suzeta in gura! original la fel ca si scandarile galeriei lor! e penibil!
anca, iti spun eu ce trebuia sa iei tu in gura!

si faza cu gazelele africane

ce au fugit ultrasii nostri la faza cu bannerul....parca erau gazele africane pacat ca l-au scapat...

apparte
9th April 2006, 01:27
Noa,uite descrierea completa:

Cativa baieti au iesit din peluza, au mers pe pista de atletism pana la galeria Clujului, s-au oprit langa bannerul cu ceva Galeria (nimeni de la clujeni nu era nici aproape... nu li s-a parut ciudat ca merge un grup spre ei...) l-au luat de pe gard, si fuga spre galerie. De abia cand au luat bannerul, au sarit cativa clujeni si au fugit dupa ei, si gaborii la fel... ultrasii nostri nu puteau sa fuga totusi destul de repede si astfel cam la mijlocul terenului, au lasat bannerul.. Pacat.. ar fi fost captura frumoasa.. Felicitari celor care au participat

t.b.
9th April 2006, 01:28
bey Angi,ce-or avut cu voi de v-or furat un banner?:evil:


Si ei? :o: :o: :o: :drak: Inseamna ca are pletosul de dat (din nou :evil: ) bani seriosi la "galerie" pentru refacerea bannerelor...

Ce-au avut timisorenii cu ei nu-i f. greu de dedus, in tur bengoasa galerie visinie le-a strigat "Rusine sa va fie"

Angelina Jolie
9th April 2006, 01:39
No ma las ca-i bine, deci au fugit dupa ei si l-au recuperat. Frumos.
Ia ce zice gazeta despre incident:
"Înaintea partidei, un grup de aproximativ 10 timişoreni a reuşit să pătrundă pe teren şi să se apropie de zona galeriei clujene. Suporterii lui Poli au rupt un banner de pe gard. Imediat, cîţiva clujeni au pornit în urmărirea timişorenilor, pe pista din faţa tribunei I. Un feroviar a agăţat bannerul, pe care scria, simplu, "GaleriA", şi l-a ridicat spre tribună. Victoria lui n-a durat mult, clujeanul fiind săltat de jandarmi şi escortat în afara stadionului."
Asa ma. Degeaba ma ieri Clujul i-a dat peste nas Timisoarei inclusiv in B (din pacate:D).

Ammadeus
9th April 2006, 02:14
echipa de mercenari cu antrenor mediocru, presedinte mafiot de-al coop-ului si patron la bulau...halal spirit!

leku
9th April 2006, 03:34
chefereii, faptul ca ati scandat "uta! uta!" nu o sa va ajute deloc!!! ba chiar o sa va dauneze!!!

Angelina Jolie
9th April 2006, 03:38
Atata cap au avut sa scandeze uta uta? Doamne si aia-s frati de cruce cu cei din parc. Da-le minte.

PerVersion
9th April 2006, 03:39
Din pacate am facut pasul inapoi prea repede... La pauza nu credeam ca se mai poate intampla ceva, dar se pare ca tactica lui Munteanu in repriza secunda nu a fost cea mai potrivita. Una peste alta nu e un razultat rau, dar se putea si mai bine. Sper sa jucam bine si in meciurile urmatoare, chiar daca nu vom termina pe podium, macar sa facem meciuri frumoase, sa mai castigam si acasa.

Angelina Jolie
9th April 2006, 03:50
Vom termina pe podium. Acum ne-am dat drumul la joc. Maturam cu toti adversarii de acum inainte.
HAI CFR!

PerVersion
9th April 2006, 04:04
Eh.. asta imi doresc si eu. In primul rand sper sa-si revina Martin Tudor. Turcas e un clovn... daca mai trageau cei de la Poli o data pe spatiul portii probabil luam gol. Am avut si o pereche de fundasi centrali beton (Toma si Milosevic) care am impresia ca sunt cea mai proasta optiune.
In fine, jocul de azi, cat si cel cu National, a aratat ca jocul nostru e in crestere, important e sa o tinem tot asa.

Ammadeus
9th April 2006, 07:21
daca mai raman banii, aducetzi antrenor strain, matheus e o varianta

Ursu carpatin
9th April 2006, 07:45
mă, nemţul cheltuie de-a lelea banii şi se tirează! ăla-i mucos! cu nevastă pe post de cocoş! nu-i bun! altu n-ai? mă gândeam la vreun lord, de prin Manchester, că rămâne şomer anul ăsta! S-ar plia la fix în campionatul lui Mitică! ce zici?

Angelina Jolie
9th April 2006, 07:54
Da ma, ca Manchester ma ia pe mine in locul lui.:lol:

Ursu carpatin
9th April 2006, 08:24
Angi, tu ai treabă multă prin Gruia! Ce faci? Ne laşi baltă? Nu se poaze!!!:happy

Angelina Jolie
9th April 2006, 08:26
Pana una alta ma inscriu in galerie la 49-ers ca le-o placut fularul meu. Ii fac ultra'.

Ursu carpatin
9th April 2006, 08:30
Bine, converteşte-i! Dar nu pleca la Manchester! Pe americani ai liber să-i înveţi ce şi cum! Dar după, hop 'napoi în Gruia! 'Nţeles?/hello

Angelina Jolie
9th April 2006, 08:32
Ba ursule, esti off-topic.:rosu:
:happy

Ursu carpatin
9th April 2006, 08:33
:happy Angi, ai deviat? Ioi! Amu nici la table nu-ţi mai dau şanse!!/hello

Angelina Jolie
9th April 2006, 08:34
D-apoi tu in loc sa joci tat scrii prostii pe forum. Treci si joaca.

Ursu carpatin
9th April 2006, 08:39
Bine! Dar CFR-ul tot merge bine! Stai prin zone umede, dacă aşa-ţi place!/hello

m8k
9th April 2006, 08:54
Din pacate CFR e o echipa cu capul plecat la Mitici. Asta e marea voastra problema iar cea de-a doua, parodia de stadion. Timisoara si Constanta va depasesc clar la aceste puncte.
P.S. Inca o problema dar mai usor de rezolvat este numele ..CFR suna groaznic, ar fi mai interesant Gruia Cluj.
Jaj mai frate otelar, zici ca CFR suna groaznic, OTELUL e beton, nu????
FORTZA CFR!!! CFR-Otelari 3-0

Ursu carpatin
9th April 2006, 08:59
Din pacate CFR e o echipa cu capul plecat la Mitici. Asta e marea voastra problema iar cea de-a doua, parodia de stadion. Timisoara si Constanta va depasesc clar la aceste puncte.
P.S. Inca o problema dar mai usor de rezolvat este numele ..CFR suna groaznic, ar fi mai interesant Gruia Cluj.
Lasă, că Poli şi Oţelul au rupt capitala. Noi măcar am bătut pe Steaua! Sau ai uitat? Pe parodia de Stadion.... Tot aici au pierdut şi Dinamo şi Rapid! Noi nu avem scoruri acasă de genul 1-8! Tai şi n-am cuvinte!:yeah:

Angelina Jolie
9th April 2006, 09:01
Cel mai fain suna CFR GRUIA asta e adevarul.

Ursu carpatin
9th April 2006, 09:15
Sună bine, dar nu-i necesar! E chiar inoportun! CFR sună bine! Am hotărât, aşa rămâne!

Angelina Jolie
9th April 2006, 09:38
Da ca si stii tu.:lol: Asa cum e Rapid Giulesti asa si CFR Gruia. Am fost si vom fi mereu echipa cartierului GRUIA(unul dintre cele mai luxoase din Cluj) si cu asta ne mandrim.
FORZA CFR GRUIA!

Ursu carpatin
9th April 2006, 10:10
Angelino, nu ajunge că te sparg la table, vrei să vin în SF să-ţi explic ce şi cum? CFR rămâne! Ce, numele Rapid e amanetat, vrei Intercity? Lasă, de CFR ştiu toţi de frică, chiar de nu recunosc!

Angelina Jolie
9th April 2006, 10:12
Ma da taci odata si joaca ca te sparg. Lasa forumu' acuma.
HAI CFR!

Ursu carpatin
9th April 2006, 10:24
Eşti off-topic!:rosu:

cfr_ista2000
9th April 2006, 10:39
lool...imi place si la cluj si chiar la ei acasa suporterii timisoreni au dat dovada...ne huliganism...si de toate "calitatile" care NU trebuie sa le aiba niste suporteri...:happy :happy

cfr_ista2000
9th April 2006, 10:42
FORTZA CFR !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...FORTZA CFR GRUIA :drak: :D

MIE PLACUT BARA LUI MINTEUAN..CREKA SI AMU MAI TREMURA BARA...DUPA SUTU ALA:d

Hipgnosis
9th April 2006, 11:04
timisoara a aratata ca mai are muuuuuuuuult de munca pana sa se poata gandi la un titlu.
jucatori sunt destui, echipa insa nu :ciocan:
am ceva dubii si in privinta lui hagi ca antrenor, insa se pare ca pe acolo sunt mai multe probleme decat se credea initial.

me
9th April 2006, 11:19
pacat ca un jucator ca balace care pare sa fie singurul din echipa asta care pune suflet a ajunsa sa fie luat la injuraturi de unii "suporteri"..
cat despre meci, o echipa poli in prima repriza demna de divizia B cu radoi si canu lamentabili in aparare, repriza a doua mult schimbata in bine dar doar ca atitudine si asta datorita lui balace si silvasan in buna masura (uite ca cei din "vechea garda" sunt mai sufletisti), dar jocul in sine nu a fost stralucit, doar s-a alergat mai mult si se putea chiar si castiga dar la fel de bine putea si clujul in min 90 sa ne termine..
pacat de incidentul de final cu balace si o parte din galerie (oricum injuraturile cred ca erau pt plesan dar erau toti prezenti si nu cred ca er cazul sa se intample asta..parerea mea)

codrind
9th April 2006, 11:45
Uşor-uşor FRUNCEA se pleacă până la ţărână !! :ok:

Un meci fain, la care s-a văzut care-i antrenorul "furnică" şi care-i antrenorul "ciupeală" !!

:evil:

six
9th April 2006, 12:02
Uşor-uşor FRUNCEA se pleacă până la ţărână !! :ok:
astai parerea ta :) ce sa spun!!??naspa ...din pacate NU avem jucatorii necesari pt performanta inalta :mda: CFR Clooj echipa buna dar tot din aceasi categorie,Hagi....no coment deocamdata....:mad: :headbang: :mda:

t.b.
9th April 2006, 13:11
chefereii, faptul ca ati scandat "uta! uta!" nu o sa va ajute deloc!!! ba chiar o sa va dauneze!!!

:happy :happy Doamne da-le minte, sa nu se ma faca de kkt chiar prin toata tara :drak:
Atitudine tipica de taran sa strigi numele rivalilor, de fapt ce sa te astepti de la niste indivizi care merg in deplasari doar sa faca rost de bani de beutura :headbang:



Pe parodia de Stadion.... Tot aici au pierdut şi Dinamo şi Rapid! Noi nu avem scoruri acasă de genul 1-8!

Cand o batut caile ferate Rapidul? mare suporter ce sa mai zic...

cea mai mare "preformanta" a cailor ferate e un Rapid - caile ferate gruia 12-2, asa ca stai tu linistit domnu` suporter de televizor ca nu numai altii au pierdut cu 1-8

Vand vise
9th April 2006, 13:39
carlos gambino.. sergio . ce faceti mah?
felicitari pt. punctul obtinut ;)

Rossi
9th April 2006, 13:59
Orice ati spune a fost un meci super frumos
Prima repriza a apartinut clujenilor
A doua celor de la Poli
Per ansamblu rezultatul este echitabil !!
(nu mi-au placut repetatele trageri de timp din final ale clujenilor)

cfr_ista2000
9th April 2006, 14:59
:happy :happy Doamne da-le minte, sa nu se ma faca de kkt chiar prin toata tara :drak:
Atitudine tipica de taran sa strigi numele rivalilor, de fapt ce sa te astepti de la niste indivizi care merg in deplasari doar sa faca rost de bani de beutura
....llool...macar noua ne da bani..bey...si a nostri merg in deplasari cu autocare nu cu trenu:)))))))(ex:"u")...:drak: :drak: ...pai prin chestia cu beutura ai vrut sa subliniezi ca ne permitem mai multe k voi....:P...eri am auzit si yo ce so intaplat in tren spre dej..ceo patit uistii:))))))....:drak: :drak:

cfr_ista2000
9th April 2006, 15:00
t.b...vo dato bine..

alex_6tm
9th April 2006, 15:06
pacat ca un jucator ca balace care pare sa fie singurul din echipa asta care pune suflet a ajunsa sa fie luat la injuraturi de unii "suporteri"..
cat despre meci, o echipa poli in prima repriza demna de divizia B cu radoi si canu lamentabili in aparare, repriza a doua mult schimbata in bine dar doar ca atitudine si asta datorita lui balace si silvasan in buna masura (uite ca cei din "vechea garda" sunt mai sufletisti), dar jocul in sine nu a fost stralucit, doar s-a alergat mai mult si se putea chiar si castiga dar la fel de bine putea si clujul in min 90 sa ne termine..
pacat de incidentul de final cu balace si o parte din galerie (oricum injuraturile cred ca erau pt plesan dar erau toti prezenti si nu cred ca er cazul sa se intample asta..parerea mea)

Plesan a jucat binisor ieri..singurul remarcat alaturi de silvasan,balace si emeghara..si mansi a fugit enorm dar degeaba

Gigel Sportul
9th April 2006, 15:26
Am citit de 3 ori dar pe cuvant daca am inteles ceva. Esti incoerent baiete. Dar ma rog bate si tu din gura ca e gratis.
Eu n-am vazut meciul dar am inteles ca repriza 1 i-am facut praf si din pacate ne-am retras in a 2-a. Chiar si asa am avut o mare ocazie pe final si puteam bate.
Si asteptam anul viitor prima echipa a parcului central in A sa ii executam si sa ii bagam inapoi in B.
HAI CFR!

Scuze; m-am luat cu paranteza despre Craiova si am omis finalizarea, dar hai sa te luminez: ideea era ca acea "alianta" de principiu (un soi de pact de neagresiune, mai precis, in care sunt bineveniti si oltenii, daca renunta la atitudinea anti-Bucuresti) sa devina realitate. Printre atatea fantome lansate de diversi afaceristi mai mult sau mai putin dubiosi, ar fi cazul ca echipele universitare din Romania (4 sau 5, si care au in spate o traditie greu de egalat chiar si de "granzii" campionatului, impusi cu forta in finalul deceniului '40) sa isi uneasca fortele in a-si promova statutul, lasand la o parte rivalitatea generata de doua, trei sau patru meciuri directe pe sezon (tur-retur in liga plus unul sau doua meciuri in Cupa, daca este cazul). Ar fi un gest de igiena morala in tribune si o invitatie la fair-play.

Cu Timisoara avem o istorie comuna prin geneza, in persoana profesorului Lalescu, in timp ce Clujul (echipa 1, nu facatura lui Paszkanyi, fondata cica in 1905, cred ca se chema pe atunci MAV Kolozsvar cel mult, data fiind conjunctura politica) si Iasiul au avut o istorie paralela, foarte asemanatoare cu aceea a Sportului Studentesc. Si, sa fim seriosi, daca ar veni la "U" un finantator serios, capabil sa cheltuiasca 3 ME pe an, presimt ca se va depo**** serios Gruia.

Exemple: 1992, primavara, meci "U" - Sportul: "Ion Moina" plin: 27.000 de spectatori. 2004: meci CFR - Sportul: 2000 de spectatori pe Gruia, din care 300 alb-negri autohtoni, veniti sa ii sustina pe omologii din Bucuresti. Cam jenanta diferenta, nu?

Gigel Sportul
9th April 2006, 15:31
TIMISOARA & CFR & FARU TREBUIE SA FIE 3 ECHIPE UNITE PT A II DESFINTA PE MITICI !!!...(SCZ bucurestenilor):D

Mai bine s-ar uni "U", Poli Timisoara, Poli Iasi si Sportul Studentesc, pentru a ii desfiinta pe parveniti, militieni, franari, jenei, oitze si alte specii daunatoare fotbalului romanesc. Scuze "granzilor" :drak: (daca scapa de utecist, una dintre echipele de traditie ale capitalei, Rapid, iese din "lista neagra" propusa de mine).

Gigel Sportul
9th April 2006, 15:35
Deci: 4-2 cu dinamo, 1-0 cu steaua, 1-1 cu rapid, 4-0 cu nationalul zici tu ceva. :lol:

Da: 1-1 norocos in Regie, in prima etapa, 0-0 chinuit in Gruia, cu o echipa lipsita de cinci titulari, in etapa a 16a. Super-valoare.

mariomax
9th April 2006, 15:35
Vad ca noapte visezi urat, iar ziua faci liste. Mai ai hartie? :ciocan:

t.b.
9th April 2006, 15:43
....llool...macar noua ne da bani..bey...si a nostri merg in deplasari cu autocare nu cu trenu:)))))))(ex:"u")...:drak: :drak: ...pai prin chestia cu beutura ai vrut sa subliniezi ca ne permitem mai multe k voi....:P...eri am auzit si yo ce so intaplat in tren spre dej..ceo patit uistii:))))))....:drak: :drak:


faaaa, noua nu ne trebe` banii clubului ca sa mergem in deplasari, mergem pe banii nostri, pentru ca spre deosebire de aia ai vostri care pentru 500 de vodka i-ar linge pantofii pletosului, noi mergem in deplasari din dragoste pentru "U". Nu o sa intelegi voi suporterii de conjunctura ce inseamna sa faci orice sacrificiu pentru a fi alaturi de echipa...

Gigel Sportul
9th April 2006, 15:48
Pentru mariomax: Nu ar trebui sa raspund unui atac la persoana, dar ma milostivesc si iti raspund. In 1992, in Gehncea era scandat numele lui Valentin Ceausescu. Pentru ca astia sunteti, cei mai multi. Scapasem de comunism de doi ani, dar voi tot regretati acel regim care va aducea jucatorii moca in orezarie. Atitudinea de atunci te caracterizeaza si nu poti scapa de ea. Acum discutam despre echipele universitare, drept pentru care inchei discutia, nu simt nevoia sa dezvolt aiurea un subiect off-topic.

Te las sa te certi cu cei ce latra la stele, sa le propui "examinari" orale minoritarilor, ca macar atata lucru poti face. Mi-ar placea sa nu va potoliti cu scandarile xenofobe si sa vi se aplice articolul 55 din Codul Disciplinar FIFA, in campionat. Ar fi un gest de igiena publica.

Gigel Sportul
9th April 2006, 15:51
faaaa, noua nu ne trebe` banii clubului ca sa mergem in deplasari, mergem pe banii nostri, pentru ca spre deosebire de aia ai vostri care pentru 500 de vodka i-ar linge pantofii pletosului, noi mergem in deplasari din dragoste pentru "U". Nu o sa intelegi voi suporterii de conjunctura ce inseamna sa faci orice sacrificiu pentru a fi alaturi de echipa...

Subscriu. Pentru prima etapa, pletosul a dat galeriei 7500 RON pentru deplasarea in Regie, au raspuns prezent 50 de suporteri din Gruia. Iti dai seama pe ce s-au dus banii pe traseul de intoarcere :drak:.

Hipgnosis
9th April 2006, 15:59
Subscriu. Pentru prima etapa, pletosul a dat galeriei 7500 RON pentru deplasarea in Regie, au raspuns prezent 50 de suporteri din Gruia. Iti dai seama pe ce s-au dus banii pe traseul de intoarcere :drak:.


pe volume de poezii si albume de arta? :drak:

Darius
9th April 2006, 16:36
Nu am urmarit meciul deoarece am fost plecat din localitate, insa dupa a aratat evolutia scorului, la Poli se intampla intr-adevar ceva...2-2 si Poli pierde 2 puncte la adevar, dar ce e mai dureros este ca era sa piarda un REGE.

axel
9th April 2006, 17:58
....llool...macar noua ne da bani..bey...si a nostri merg in deplasari cu autocare nu cu trenu:)))))))(ex:"u")...:drak: :drak: ...pai prin chestia cu beutura ai vrut sa subliniezi ca ne permitem mai multe k voi....:P...eri am auzit si yo ce so intaplat in tren spre dej..ceo patit uistii:))))))....:drak: :drak:
ce pot sa zik . . . dak mergi cu autocarul esti mai cool ? . . in nici un caz !!!
aaah da si sa te mai lauzi k primesti bani de la club pt. deplasari . . . PENIBIL PENIBIL PENIBIL

Ursu carpatin
9th April 2006, 17:59
Cand o batut caile ferate Rapidul? mare suporter ce sa mai zic...

Auzi, poate că trăieşti numai pt. fotbal, ceea ce nu-i cazul meu, dar acum un an utecistul plângea că i-a bătut nişte desculţi...... Aşa s-a exprimat utecistul! Verifică, apoi te las să-mi ceri scuze!:rosu:

Ursu carpatin
9th April 2006, 18:02
ce pot sa zik . . . dak mergi cu autocarul esti mai cool ? . . in nici un caz !!!
aaah da si sa te mai lauzi k primesti bani de la club pt. deplasari . . . PENIBIL PENIBIL PENIBIL
Aţi găsit cu cine să vă certaţi! Şi pentru ce! Dacă tot vă certaţi, să fie pt. un scop nobil! Şi cu cine trebuie! Nu cu o fetiţă, care mai are de tras multe semestre pe la şcoală....

leku
9th April 2006, 18:33
....llool...macar noua ne da bani..bey...si a nostri merg in deplasari cu autocare nu cu trenu:)))))))(ex:"u")...:drak: :drak: ...pai prin chestia cu beutura ai vrut sa subliniezi ca ne permitem mai multe k voi....:P...eri am auzit si yo ce so intaplat in tren spre dej..ceo patit uistii:))))))....:drak: :drak:

oaaaaaiiiiii, vai de capu vostru!!! postu asta e bun de pus in manualul "suporterului cârpă"!!! am crezut ca in tur, la Cluj, a fost doar un incident, niste samantzari betzi strigand "mwue Timisoara" dar se pare ca toti sunteti cam pe acelasi calapod. pana nu de mult ma gandeam ca sunteti ok (fiindca sunteti din CJ), de ieri, de la "uta! uta!", v-ati facut rost de niste dusmani... :drak:

t.b.
9th April 2006, 18:40
Auzi, poate că trăieşti numai pt. fotbal, ceea ce nu-i cazul meu, dar acum un an utecistul plângea că i-a bătut nişte desculţi...... Aşa s-a exprimat utecistul! Verifică, apoi te las să-mi ceri scuze!:rosu:

halo, nenea ursuletzu, utecistul savarina :D a declarat ca nu au fost in stare sa bata o echipa de desculti (desculti = caile ferate :evil: ) meciul s-a terminat egal, daca nu crezi verifica si dup-aia da-ti o laba.... peste bot sa nu se inteleaga altceva :D

be@
9th April 2006, 23:54
Incident între cele două galerii
Cei aproximativ 120 de fani clujeni prezenţi la meci au impresionat publicul autohton scandând “Timişoara!”. Bănăţenii din afara galeriei au replicat prin aplauze. În schimb, câţiva suporteri din galerie au vrut să fure bannerul suporterilor clujeni, însă l-au pierdut la marginea terenului, încercând să fugă de jandarmi. CVUCS a afişat un mesaj de încurajare pentru rivala CFR-ului, “U” Cluj.

http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=102602


E adevarat ce scriu astia ? Ceferistii strigau "Timisoara" , iar CVUCS incuraja pe U ? Ce faza....

t.b.
10th April 2006, 00:06
Din ce au zis timisorenii de fapt vishinii au strigat UTA si la adresa timisorenilor scandau Europoli si m*** Timisoara :) ce ti-e si cu prosportul asta :rolleyes:


Mesaj pentru "U" n-am auzit sa fi afisat le meciul asta, cred ca de fapt se refereau la mesajul de la meciul din sezonul trecut, primul meci pentru caile ferate in divizia A dupa aproape 30 de ani cand timisorenii le-au facut o primire foarte calduroasa :drak:

http://img151.imageshack.us/img151/4158/img00035jpg6uu.jpg

TZEFERU
10th April 2006, 01:24
Anumite persoane sau grupuri vor cauta intotdeauna nod in papura cind le cere interesul. Daca CFR este sus in clasament...se gasesc destui care sa spuna "frinari" sau khai ferate, etc....bla bla. Repet...fotbalul se sponsorizeaza de firmele existente intr-o comunitate....ca sint khai ferate sau o fi altceva. CFR Cluj poarta denumirea veche si e normal sa fie asa, astfel se poate pastra si istroia, asa cum a fost ea.
Daca CFR face rezultat bun cu echipe "ex-universitare" denumite in era comunista, imediat se aude frinari...CFR nu e in Cluj (stau sa ma intreb oare unde p...mea e pardon de expresie.) Da mai nou un cartier vechi al Clujului nu mai e in Cluj...de ce? Pai ca nu e legat de U sau nu se cheama Poli sau nu e stiu eu ce nume fantasmagoric care sa fie legat de un strat de societate "nobil". Tot ce e legat de notiunea de muncitor pute si nu conteaza, doar "studentii" construiesc, doar ei merita. Ei sint cei mai importanti. si nime' nui ca ei. Natura umana nu suporta succesul (chiar si partial) al celuilalt, asa cum cuceririle in istorie nu s-au facut de dragul celuilalt. Asa ca num tot venit cu abureli de 3 lulele 3 surcele....I don't buy that.

Sint unii care striga timpenii prin stadioane e adevarat, dar se striga peste tot mai mult sau mai putin. Inca nu am auzit ca galeria de la CFR sa se fi batut cu cineva pe undeva. Sper sa nici nu o faca vreodata. Si oricum galeria de la CFR e intr-o nota destul de concordanta cu "felul de a fi "romanesc"". Timpeniile scandate pe stadion le inscriu in aceasta nota si nu ca aia ar fi cu "2 perechi".

TZEFERU
10th April 2006, 01:32
Legat de meciul de la Timisoara, se pare ca inca nu se intelege sau nu se accepta ca CFR totusi este o echipa destul de buna, nu super buna, daca am fi fost ca Rapid am fi putut pastra acel 2-0 la pauza probabil.
Desi am invins Timisoara cu 2-0 in tur deci era un precedent destul de recent, Poli trebuia sa reactioneze acum mai prompt cea ce nu a reusit, dar am citit pe forumuri din Timisoara ca CFR ar fi jucat ca intr-o finala de UEFA pentru rezultat. Da, bun si de ce nu a jucat si Poli asa? Nu asta tot cerem echipelor de fotbal din Romania sa joace?

Bega
10th April 2006, 12:03
1. M-a dezamagit crunt incidentul cu furatul bannerului cheferist;
2. Poli a jucat deprimant in prima repriza, in timp ce CFR a facut un joc perfect de deplasare;
3. In ciuda acestui joc bun, CFR-ul nu s-a comportat o clipa ca o echipa mare, din pacate. N-am vazut decit la echipe gen Bacau, Arges, Pandurii si altele ca o echipa sa traga cu atita nesimtire de timp. Daca un egal a fost obiectivul lui Munteanu, sa fie sanatos, dar modul cum a tras de CFR de timp prin Turcas si la fiecare contact prin tavaleli pe jos mi-a lasat un gust amar. Sincer, cred ca CFR este singura echipa din primele 6 pe care am vazut-o sa faca asa ceva pentru a smulge un rezultat.

Marius DG
10th April 2006, 20:33
carlos gambino.. sergio . ce faceti mah?
felicitari pt. punctul obtinut ;)

Nu fi rau ...ca si la meciul vostru se putea sa fie mai rau!
:o:

Cosmin Salajan
11th April 2006, 10:20
faza dura, azi reprezentantzii galeriei echipei din deal mergla conferintza de presa a clubului din deal sa se planga ca suporterii timisoreni le-au furat banerele(sau au incercat) :))

be@
11th April 2006, 12:11
“Să le fie ruşine!”

Finanţatorul Arpad Paszkany spune că bănăţenii s-au comportat sâmbătă ca nişte mitocani.

După vizionarea “la rece” a înregistrării meciului cu Poli, Paszkany spune că echipa lui Hagi trebuia să aibă doi-trei jucători eliminaţi.
Boss-ul clujenilor şi-a exprimat extrem de vehement nemulţumirea pentru tratamentul aplicat echipei sale la Timişoara.
“E incredibil ce s-a întâmplat acolo! Toată lumea îi ţine în braţe, poate ar trebui să îi declare deja campioni, iar pe Hagi cel mai bun antrenor. Poate că şi-ar schimba părerea dacă ar cunoaşte adevărata faţă a Timişoarei. Sunt nişte mitocani, atâta mârlănie n-am întâlnit nici măcar la Mioveni, unde după meci, deşi am câştigat, ni s-a permis să facem un antrenament de detensionare. Ce să mai spun de partida de sine? Jucătorii mi s-au plâns că în tot campionatul n-au încasat atâtea lovituri câte au primit sâmbătă. M-am uitat şi eu azi (n.r. ieri) la meci şi cred că Hagi trebuia să termine jocul cu doi-trei eliminaţi, centralul Simion chiar a venit la margine şi i-a spus să-l schimbe pe Mc Kain, altfel îl dă afară. Hagi se plânge de arbitraj? Păi la câtă presiune se pune pe arbitri în meciurile lui Poli, aceştia mai au curajul să fluiere ceva împotriva bănăţenilor doar în întâlnirile cu Steaua, Dinamo sau Rapid. Chiar şi în meciul cu noi, primul lor gol a fost marcat din ofsaid, aşa că nu ştiu de ce se plâng atâta”, s-a mirat boss-ul lui CFR. Acesta s-a arătat indignat şi de modul în care au fost trataţi fanii clujeni.
“Galeria a încasat o grămadă de bastoane pe spinare de cum a intrat pe stadion, fără niciun motiv, în plus i s-au confiscat şi câteva bannere care nu conţineau vreun mesaj jignitor. E incredibil ce s-a putut întâmpla, prima dată m-am înspăimântat când am văzut suporteri stelişti din Timişoara bătuţi de alţi timişoreni doar pentru că şi-au permis să sărbătorească accederea favoriţilor în semifinalele Cupei UEFA! Sincer, mi-e greaţă de toată atmosfera asta de sfinţenie când se vorbeşte de Timişoara, întreţinută pe bani buni de persoane interesate. De fapt, când mă gândesc că marile valori ale lui Poli sunt Iancu, Crăciunescu şi Hagi, care n-au nimic de-a face cu Banatul, nu mă mai mir de nimic”, şi-a încheiat Paszkany atacul.

"Sincer, nu mă interesează declaraţiile domnului Paszkany, nu sunt interpretul vorbelor sale, dacă ne jigneşte, o să ne gândim în ce mod o să-i răspundem."
Ion Crăciunescu, director executiv Poli Timişoara

http://www.prosport.ro/index.php?c=73&a=102925

Bai , ce-mi place de Paszkany !