PDA

View Full Version : Etapa 21: Poli Iasi - Bacau



Edgar
7th April 2006, 07:53
Sambata, 08.04.2006: 17:00, Politehnica Iasi - FCM Bacau, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

arfel
7th April 2006, 07:54
1 solist

Rocko
7th April 2006, 08:15
plecam cu prima sansa dar se pot intampla multe... pt noi orice meci acasa este foarte greu mai ales cu echipele mici...

Vand vise
7th April 2006, 08:21
echipe mici.. hahahahah.. echipa voastra e foarte mare :happy :happy :happy
bate bacaul cu 2-1

OVIDIU 62
7th April 2006, 09:18
Cu o echipa decimata oaspetii nu pot emite pretentii deci 1 solist.

bizarr
7th April 2006, 09:19
ARBITREAZA CORPODEAN; SA NU NE PRIPIM:no:

chinezu
7th April 2006, 09:27
2-0(Onut,Miclea)

Rossi
7th April 2006, 09:43
Victorie categorica a iesenilor

2-0

deko
7th April 2006, 10:04
nu mai zic nimic dar... echipe mici HA ha HA ha HA ha !
iashinghton e cu adevarat mare :)) ha ha ha ha!

Darius
7th April 2006, 10:10
Cred ca va bate Poli Iasi...imi place cum joaca Iasiul si imi place si Ionut Popa.
Nu stiu ce se intampla cu Bacaul...chiar nu mai are nimeni grija echipei?...pacat, mare pacat.

UrsMeier
7th April 2006, 10:10
1 solist.....Bacaul e condamnat sa joace la anu in B.Are cea mai slaba echipa.

bada_otelul
7th April 2006, 11:17
in principiu:bate poli.

be@
7th April 2006, 11:33
Cred ca va bate Poli Iasi...imi place cum joaca Iasiul si imi place si Ionut Popa.
Nu stiu ce se intampla cu Bacaul...chiar nu mai are nimeni grija echipei?...pacat, mare pacat.

Multumim . :ok:
Normal ar fi o victorie a noastra , insa noi ne cam chinuim cand jucam acasa pe un teren prost , care nu te lasa sa construiesti jocul asa cum trebuie , mai ales cu echipele care se lupta la retrogradare vin sa se apere , in speranta de a scoate macar un punct . Sa vedem ce va fi maine ...

B0gdaaaN
7th April 2006, 14:02
1 solist...bate POLI in ei ca in fasole :D

alejandro
7th April 2006, 14:13
meci egal...0-0 sau 1-1...

GeKuRA
7th April 2006, 16:53
sper ca la meciul asta Poli sa atace mai mult si sa inscrie mai mult de 1 gol.. desi Bacaul este o echipa care se apara destul de bine...

FORZA POLI !!!
:great: :great: /OLE/ /OLE/ :great: :great:

dede
7th April 2006, 17:08
derby moldovean...care pe care :evil:

0-0

bazz
7th April 2006, 17:24
Normal ar trebui sa castigam fara mari probleme,dar nu se stie niciodata....Sper sa batem si noi odata la mai mult de 1 gol diferenta!

poliis
7th April 2006, 17:43
echipe mici.. hahahahah.. echipa voastra e foarte mare :happy :happy :happy
bate bacaul cu 2-1
cine a zis ca echipa noastra e mare?...s-a zis doar de bacau ca e mica

in mod normal asta e meci de 1 solist (de cand am revenit in A, Bacaul nu ne-a luat vreun punct)

codrind
7th April 2006, 19:09
...iashinghton e cu adevarat mare ha ha ha ha!


Poate că e UN ORAŞ MARE, în comparaţie cu cătunul în care trăieşti şi pe care, din ruşine, ai omis să-l treci la locaţie !! :headbang:

Iar ca echipă suntem una MEDIE a campionatului, cu ceva tradiţie pe prima scenă, şi ceva tradiţie prin Cupa României .

Meciul care urmează NU e unul uşor, mai ales că Bacăul e în foame de puncte !!
Sper să-l tratăm serios şi să luăm TOATE punctele!!
/hello

bada_otelul
7th April 2006, 20:04
bate poli

Cattani
7th April 2006, 20:30
Sambata 8 IV 2006 ora 15:00 toti membrii galeriei si toti suporterii ieseni care doresc sa faca parte din galeria Iasului la acest meci sa vina in fata Casei de Cultura a Studentilor ( Rapa Galbena) iar de acolo se va merge in coloana pana la stadionul Emil Alexandrescu.INTRAREA ESTE LIBERA PT TOTI CEI CARE CANTA PT POLI....INTERZIS cu insemnele altor cluburi asa ca luati-va fularul,fesul,tricoul steagul cu POLI si veniti la Fundatie.Va asteptam in nr cat mai mare ca sa impingem echipa spre o noua victorie.Oricine este bineprimit atat timp cat incurajeaza pe POLI

chinezu
7th April 2006, 21:18
Sambata 8 IV 2006 ora 15:00 toti membrii galeriei si toti suporterii ieseni care doresc sa faca parte din galeria Iasului la acest meci sa vina in fata Casei de Cultura a Studentilor ( Rapa Galbena) iar de acolo se va merge in coloana pana la stadionul Emil Alexandrescu.INTRAREA ESTE LIBERA PT TOTI CEI CARE CANTA PT POLI....INTERZIS cu insemnele altor cluburi asa ca luati-va fularul,fesul,tricoul steagul cu POLI si veniti la Fundatie.Va asteptam in nr cat mai mare ca sa impingem echipa spre o noua victorie.Oricine este bineprimit atat timp cat incurajeaza pe POLI
Si chiar va adunati toti 30 ? Luati-va cate 2 fulare !

starsteel
7th April 2006, 22:02
Bacau - "la omul sarac nici boii nu trag"
Iasiul - are un clovn pe banca care a facut insa o echipa solida

rhadoo
7th April 2006, 22:07
bate poli
nu cred ca mai poate emite pretentii bacaul
HAI JIUL PETROSANI!

bada_otelul
7th April 2006, 22:08
ce tot il faceti clovn pe saracu popa.pana una alta e printre antrenorii buni ai diviziei a.multi l-ar vrea la echipa

esku
7th April 2006, 22:35
1 solist! :ok:

deko
8th April 2006, 01:07
mai codrin :)) ha ha ha inca odata ma faci sa rad , adevarul ca iasul e foarte amre in comparatie cu bacaul respectul meu ha ha ha !

cap
8th April 2006, 01:39
Iasiul e mulat mai buna decat bacaul
2-1

Ammadeus
8th April 2006, 06:56
0-2, sholdovienii intre ei...calmant pt. cei cu probleme de hipertensiune si cardiace!

be@
8th April 2006, 10:18
Bai Ammadeus , daca mai folosesti odata "sholdoveni" , iti dau cuvantul meu ca voi da "Report bad post" pana cand te voi vedea bannat . Lasa ca te invat eu pe tine sa scrii k-lumea...

UrsMeier
8th April 2006, 10:44
Bacau e ca si cazuta in B...........si bate Iasiul fara probleme

yonu7
8th April 2006, 11:02
Va invinge Poli dar sper ca Bacaul sa se salveze de la retrogradare la fel si Vasluiul si Otelul. Sa fie cat mai multe echipe din Moldova in DIVIZIA A

six
8th April 2006, 14:11
pronostic x....cu multumiri pt be@:yeah: /hello ;)

be@
8th April 2006, 14:20
:D 06 , doar stii ca va iubesc.

Nu stiu de ce , dar am emotii , pentru ca Bacaul isi joaca cam ultimile sanse se a ramane in A . Doamne ajuta . Sper sa fie bine pentru noi .

Paul
8th April 2006, 14:22
Una dintre ultimele sanse ale Bacaului.
In mod normal vor trage tare la o echipa abordabila.
x2 ... sper :P

be@
8th April 2006, 14:25
Bineinteles . Hai satelitul ! Nu-i asa, Paulica ?

Paul
8th April 2006, 14:28
mai de ce sa nu recunosc , ca decat sa mai vina la steaua 2-3 jucatori cu 50 de meciuri in B , prefer sa fie de 22 de ani si cu 50 de meciuri in A ...
deci din punctul asta de vedere e clar...

apoi Bacau trebuie sa fie in A , fiindca are nocturna , si din 2007 va fi obligatoriu... deci din punctul asta de vedere Bacau e un club cu infrastructura decenta ... spre deosebire de Iasi :evil: ca sa nu mai vorbesc de cluburile mineresti

codrind
8th April 2006, 14:32
mai codrin :)) ha ha ha inca odata ma faci sa rad ............. !


Din câte se vede tu râzi din orice!
Înseamnă că dacă îţi arăt un deget http://img369.imageshack.us/img369/5453/fuck4dl.gif, rişti să http://img143.imageshack.us/img143/271/stretcher2ix.gif!!

Eu zic să te rezumi la a comenta ceva pertinent despre FOTBAL, iar hlizeala "la comandă" las-o pentru cei de la "glumeţi" (spitalele 9 sau 7 sau...)

Meciul care peste 2 ore juma' , stă să-nceapă, e greu prin prisma "foamei" de puncte a Bacăului.
BAFTĂ POLI !!
HAI CU ÎNCĂ 3 PUNCTE în clasament!! /hello /hello

andy_larkynn
8th April 2006, 17:06
nici na inceput bine meciu..shi autogol...bv IASHU:D

DanielAndrei
8th April 2006, 17:27
mama ce merge iasul.....ma oftic enorm, dar imi place :D
BRAVO POLI...o prima repriza superba, la scor :D

lucas
8th April 2006, 17:51
Bilba aproape de hat-trick :-D Bacaul e pe teren ?

DanielAndrei
8th April 2006, 17:56
se pare ca da...

andy_larkynn
8th April 2006, 18:10
sa transformat balba in ronaldinho peste noapte:)))))?

DanielAndrei
8th April 2006, 18:23
dezastru pt bacau....pericol de retrogradare...POOOOOOOLLLLLLLLLLLLIIIIIIIIIIIIIII I IAAAAAAAAAAAAASSSSSSSSSSSIIIIIIIIIIIIIIII

B0gdaaaN
8th April 2006, 19:07
1 solist...bate POLI in ei ca in fasole :D


:ok: deci...sunt BUN :))

Rossi
8th April 2006, 19:18
Victorie categorica a iesenilor

2-0
mda , victorie categorica ...doar ca a fost 4 in loc de 2

arfel
8th April 2006, 19:20
primu scor la o asa diferenta

B0gdaaaN
8th April 2006, 19:20
Min.:90+1 Fluier final al partidei

Min.:88 Bordeanu centreaza de pe partea stanga in careu, dar acolo nu se afla nici un coechipier

Min.:85 Ignatescu prinde sutul din 20 de metri al lui Rednic

Min.:78 Trofin forteaza putin nota, dar nu reuseste golul de 4-1

Min.:71 Czernoch incearca sa profite de iesirea lui Ignatescu, dar bolta nu ii reuseste

Min. 70: Georghiu primeşte cartonaşul galben

Min. 69: Schimbare la Poli. Iese Branet si intra Marc

Min. 62. GOOOOL Poli: Czernoch primeste de la Bordeanu si inscrie cu capul

Min.:59 Tribunele sunt in picioare la sutul "bomba" al lui Mitruc. Balonul trece ca un glont pe langa poarta lui Ignatescu

Min.:56 Czernoch rateaza o noua ocazie imensa pentru Arges. Cehul se pierde insa in momentul sutului si este deposedat

Min. 54: Schimbare la Bacau. Intra Tănasă in locul lui Neagu

Min.:49 Situatia bacauanilor pare din ce in ce mai neagra. Baietii lui Cristi Popovici spera doar la un miracol

Min.:47 Foarte relaxata pare echipa din Iasi

Min. 46: Schimbare la Bacau. Intra Isac inlocul lui David

Min. 46: Schimbare la Poli. Intra Onofraş inlocul lui Miclea

Min.:45+1 Fluier final al primei reprize

Min. 38. GOOOOL Poli: Bâlbă dribleaza tot ce se putea dribla si inscrie pentru 3-0

Min.:34 Alt atac al Iasului cu Miclea in prim-plan. Miclea prefera o actiune individuala, dribleaza cativa fundasi, dar paseaza total aiurea si faza se stinge

Min.:31 Faza superba a iesenilor. Toma centreaza in careu de pe partea dreapta. Mingea ajunge la Rednic, in careu, dar torpila acestuia trece mult peste poarta. Incredibila faza. Incredibila ratare

Min.:28 Jucatorii lui Poli Iasi parca zboara pe teren. Bacauanii s-au panicat si se indreapta spre retrogradare

Min.:26 Pressingul iesenilor la centrul terenului este ucigator. Bacauanii trebuie sa iasa la atac

Min. 22. GOOOOOOL Poli: Bâlbă măreşte diferenţa de pe tabela de marcaş cu un gol din interiorul careului, dupa o centrare de la Bordeanu

Min.:21 Lovitura libera pentru gazde. Ciobanu executa peste zid si peste poarta lui Ignatescu

Min.:20 Corner pentru Poli. D. Rednic executa, dar lovitura de colt ramane fara rezultat

Min. 3. GOOOOL Poli: Czernoch deschide scorul dupa o greseala a portarului Ignatescu. Acesta a respins in fata o minge trimisa cu capul de Balba, iar cehul a profitat si a inscris

Min.:1 Arbitrul fluiera startul partidei

starsteel
8th April 2006, 19:21
Adio Bacau.

Swisstec
8th April 2006, 19:38
Se pare ca la Bacau va ajunge pana la urma Chirila...:D:happy

deko
8th April 2006, 19:40
mai minerilor nu va mai imbatati atat cu apa rece ca tot una din voi iese pana la urma din A!

BrasovFans
8th April 2006, 19:49
Eeee... asta este viata! FCM Bacau s-a bucurat anu' trecut k a scapat de la retrogradare, dar anu' asta nu mai scapa. Oricum FCM Bacau, FC Vaslui, Pandurii, Jiul si Otelul se vor bate pt a scapa de retrogadare. Eu zic ca Otelul este deja salvata dupa cum joaca acu'. Iar ca retrogradate le vad pe FCM Bacau si pe FC Vaslui!!!

BrasovFans
8th April 2006, 19:50
Si k tot va intra o echipa din Moldova in A, ceahlaul, sper sa aiba aceiasi soarta k FC Vaslui in tur !!! :D :D :D

bada_otelul
8th April 2006, 20:11
s-ar parea ca am avut dreptate.la revedere bacau,bravo poli

yonu7
8th April 2006, 20:25
astazi poli a facut spectacol
bacau ca si retrogradata .Daca joaca cum a jucat azi nu mai scoate nici un pct

yonu7
8th April 2006, 20:28
nu m-am mai enervat la meci ,am castigat lejer cu 4-0 ,n-are nici un farmec daca nu stau cu sufletul la gura pana in mi 90 :P :P :P

be@
8th April 2006, 20:30
Hmmm ...Ce-ar mai fi de spus dupa 4-0 ? Extraordinar au jucat baietii , mai ales in prima repriza i-am sufocat pe bacauani . In a doua au jucat mai relaxat , si cu putina atentie , scorul putea fi si mai mare .
Mi-a placut ca cele 2 galerii si-au strigat numele reciproc .
Bravo, Poli !!!!
Pentru Bacau imi pare rau , dar de mult n-am mai vazut o echipa asa slaba. Cand iei bataie cu 4-0 de la Otelul si Poli Iasi , nu stiu cate sperante le mai raman ca se evolueze si la anul tot in divizia A.

andy_larkynn
8th April 2006, 20:34
mai minerilor nu va mai imbatati atat cu apa rece ca tot una din voi iese pana la urma din A!



ce`i cu tine gogule naic e face....mineri...da tu ce`ai fi...uitate oleq la punctaju iashului shi apoi mai vorbeste..shi la faza cu minerii:rosu:

be@
8th April 2006, 20:38
Se referea la suporterii Jiului , nu la noi ...

poliis
8th April 2006, 20:54
frumos golul 2 al lui balba...cred ca o sa-l votez la golul etapei :D

codrind
8th April 2006, 21:39
FELICITĂRI ECHIPEI POLI IAŞI !!

FELICITĂRI ANTRENORULUI ECHIPEI POLI IAŞI !!


Milă pentru FCM Bacău !! Că e de a noastră, din Moldova!! :help:

rhadoo
8th April 2006, 21:58
felicitari poli iasi!
ma bucur ca ati jucat cinstit acest meci
HAI JIUL PETROSANI!

be@
8th April 2006, 22:25
Noi toate meciurile le jucam cinstit. Chiar nu te-ai convins de lucrul asta ?


Popa renunţă la cantonamente, după victoria cu FCM Bacău

Antrenorul echipei Poli Iaşi, Ionuţ Popa, a declarat, după victoria obţinută, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 4-0, în faţa formaţiei FCM Bacău, că va renunţa la cantonamentele dinaintea partidelor, respectând astfel o promisiune făcută jucătorilor săi. "Deşi echipa are un program foarte greu în continuare, renunţ la cantonament. Le-am promis jucătorilor că dacă obţin patru puncte în aceste trei meciuri (n.r. - cu Dinamo, 1-1, Farul, 0-1 şi FCM Bacău, 4-0) voi renunţa definitiv la cantonament şi mă ţin de cuvânt. Băieţii au tratat serios jocul, aşa cum le-am cerut înainte de meci", a declarat Popa, la finalul partidei din etapa a XXI-a a Diviziei A.

Tehnicianul formaţiei ieşene a menţionat că nu acordă o atenţie deosebită meciurilor cu Steaua, din etapa a XXII-a, şi Rapid, din etapa a XXIII-a, "două echipe europene", pe care Poli le va disputa în decurs de numai o săptămână. "Jocul va depinde doar de fotbaliştii mei. Eu pregătesc meciurile la fel ca pe oricare altele, dar ei trebuie să dovedească în teren că au valoare. Cred că abia acum vom vedea şi noi care este nivelul nostru", a comentat Popa, exprimându-şi speranţa ca la meciul cu Rapid, programat în 15 aprilie, la Iaşi, spectatorii să vină în număr cât mai mare la stadion pentru a încuraja echipa.

Popa a glumit pe seama faptului că atacantul Ionuţ Bâlbă a reuşit sâmbătă, pentru al doilea meci consecutiv, să nu fie avertizat de arbitru, în condiţiile în care acesta este suspendat o etapă după fiecare cartonaş galben primit. "Spre dezamăgirea mea, Bâlbă nu a mai luat cartonaş galben. O să-l penalizez, dar penalizarea va compensa cu banii pe care ar trebui să-i ia pentru cele două goluri, deci este pe zero", a spus Popa.

Preşedintele Consiliului de Administraţie al clubului Poli Iaşi, Gheorge Nichita, speră ca echipa antrenată de Ionuţ Popa să continue şi în meciurile cu Steaua şi Rapid seria rezultatelor favorabile. "Echipa este pe un drum bun, dar sper ca acest rezultat să nu ne infatueze şi să jucăm cu aceeaşi dorinţă de victorie şi cu Steaua", a subliniat oficialul ieşean.

Nichita, care este şi primarul municipiului Iaşi, a adresat un avertisment oamenilor de afaceri din oraş pentru a susţine echipa de fotbal, care se confruntă cu probleme financiare, acumulând datorii de 150.000 de dolari faţă de jucători şi terţi: "Dacă oamenii de afaceri din Iaşi nu vor veni alături de club, atunci Primăria îşi va întoarce faţa de la ei şi vom vedea cine va avea de pierdut. Vreau ca aceştia să considere că este un ultim avertisment venit din partea mea".

iaro
9th April 2006, 02:46
Bravo Poli! Pacat de Bacau pentru ca incepusera atat de bine campionatul! Multumiri d-lui Popa si baietilor! /hello

deko
9th April 2006, 14:04
da multumesc Be@ !
Ma refeream la jiul!
Oricum felicitari macar voi sa faceti o figura frumoasa daca vremea noastra a apus.
Felicitari poli Iasi . Hai Moldova !

be@
9th April 2006, 16:20
Multumim ! Sa stii ca pe stadion s-a strigat numele vostru , iar galeria voastra a fost aplaudata la plecare .

codrind
9th April 2006, 21:45
Respect galeriei băcăuane!! /hello /hello
Au rezistat până la 4-0, după care au plecat spre casă!! Mai mult nici nu cred că puteau face!! :ok:

tuxie
10th April 2006, 01:23
Bravo wey! Mi-o placut meciu :)
L-ati dopat pe Balba sau care-i secretu pana la urma?