PDA

View Full Version : Etapa 21: National - Sportul



Edgar
7th April 2006, 07:51
Sambata, 08.04.2006: 17:00, FC National Bucuresti - Sportul Studentesc Bucuresti, TVR2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
7th April 2006, 08:14
Meci echilibrat. Sper ca apararea beton a Progresului sa-si faca datoria, avand in vedere ca Sportul are un atac valoros. 1-0 pentru Progresul!

OVIDIU 62
7th April 2006, 09:20
Foamea de care d-au dovada studentii ma face sa cred ca va fi 2 solist.

miril
7th April 2006, 09:25
Au avut un program mai usor decat noi, dar au si o echipa buna. Concluzia, orice rezultat este posibil.

chinezu
7th April 2006, 09:31
0-0

Rossi
7th April 2006, 09:39
cred ca studentii au cam obosit

scor strans dar victorie pt "bancari" ( 2-1)

UrsMeier
7th April 2006, 10:16
amandoua echipele sunt destul de bune...........X

Darius
7th April 2006, 10:24
Este un meci echilibrat...meci de 1X2.
As merge totusi pe "mana" lui FC National.

Bancaru
7th April 2006, 10:53
Meci frumos o sa fie. Noi sper sa castigam. Dar stiti cum? Noi sa dam vreo 4 goluri si Sportul vreo 3. Din pacate noi nu avem cu cine sa dam atatea goluri si sper ca ei sa nu reuseasca mai multe decat noi. Ma bazez si eu pe aparare, vorba prietenului Miril, pentru ca studentii au un atac puternic.

be@
7th April 2006, 11:44
De aparare nu-mi fac probleme . Dar atacul ? Aici e problema .
Apropo , vreau sa-i intreb pe suporterii Sportului care mai e situatia jucatorului Liviu Rusu , care din vara va fi al Nationalului ?

Ultras
7th April 2006, 12:07
Dupa modelul Iacov, Siman l-a trimis sa joace pe miriste, pe la Divizia D, nici macar la C. Oricum, chiar daca a semnat ca fiind liber de contract, Nationalul va avea de platit o grila de formare destul de mare. Liviu a fost campion sau vicecampion de juniori (incurc anii... '81 si '82 au ocupat locurile 1 si 2, dar nu bag mana in foc care, dar parca '81, anul lui Rusu, ca '82 parca a pierdut finala cu UTA lui Hutan). Asa ca grila va fi oricum peste 150.000 $. Daca si Iacov stie asta, nu mai stiu, ...

vasile314tzurka
7th April 2006, 12:09
am votat victoria rapidistilor de la sportul. :D

alejandro
7th April 2006, 12:09
cred ca se termina egal,national va sti cum sa-i anihileze pe mazilu & Co.

be@
7th April 2006, 12:12
Merci , Ultras . Pacat ca s-a ajuns aici . Asta e...

deja-vu
7th April 2006, 13:10
Cred ca va fi un meci frumos. Este deschis oricarui rezultat, dar nu cred ca Sportul poate scoate mai mult decat un egal in Cotroceni.
Sper ca Nationalul sa castige. Si mai sper sa nu-l mai vad pe Chihaia ocupand degeaba locul in teren si nefacand o faza tot meciul. As merge pe mana lui Manta si Grifith, care sunt mult mai percutanti si mai bataiosi.

Ultras
7th April 2006, 14:07
Info. Si Manta este format ca junior tot in Regie, dar nu a jucat nici un minut la Sportul.

Cat despre meci, cred ca va semana cu cel de miercuri cu FC Arges. Iures studentesc si bancari vor astepta la cotitura. Sper sa nu ne grabim. Avem timp suficient in cele 90 de minute. Nationalul va juca probabil in 14, pentru ca ne va arbitra "prietenul" Tudor. Asta n-ar fi trebuit sa stea macar o etapa dupa ce a facut cadou un punct timisorenilor mentorului Craciunescu? Evident intrebare retorica... Sper totusi ca macar dupa 2 ani sa ne arbitreze o data corect.

miril
7th April 2006, 14:10
Ultras, ne ajuta benevol arbitrii pe noi ca si pe...voi. In rest, fiecare cu speranta lui.

Ultras
7th April 2006, 14:16
Aici nu e vorba de voi... Ci de Tudor si de "febletile" lui... Nu stiu daca pe voi v-a arbitrat campionatul trecut tur/retur cu Steaua si Rapid... :mda:

miril
7th April 2006, 14:29
Stiu ca asta ai vrut sa spui, dar probabil nu arbitreaza impotriva voastra ci in favoarea granzilor, lucru valabil si pentru Serea si Corpodean, in ceea ce ne priveste.

vasile314tzurka
7th April 2006, 14:31
am mers pe sportul. e mai dinamica si promite mai mult.

Bancaru
7th April 2006, 14:54
Eu as pune in atac pe Daniel Marin alaturi de Griffo. Pe Manta il bag mai pe final, cand mai sunt 20 minute. In poarta Nae, Marcu pe dreapta, Cipi pe stanga in centru Ersin si Burca. La mijloc Iancu, Herea, Shroj si Abiodun. Cam asta ar fi echipa. Sa vedem. Vad ca Stanev a ocupat locul din poarta. O fi ceva cu Nae? Se zicea ca la sfarsitul acestui sezon se va carabai in Cipru, la bani.

miril
7th April 2006, 16:29
Asa au fost si in tur, 3,14. Sa-i vedem cu SRD si mai discutam despre ce dinamica putem vorbi. Si noi jucam cu doi jucatori de 18 ani, trei intre 21-22 ani si doi in jur de 24 de ani. Meci echilibrat, cum o dai si cum o-ntorci.

Bancaru
7th April 2006, 16:49
Miril, daca nu ma insel acest Alin Marcu are 17 ani. Asa cred.

miril
7th April 2006, 17:17
Nu, are 18 ani si...mai mult. A jucat la Nationala de juniori, avand 12 selectii. Se pare ca promite mult mai mult!

dede
7th April 2006, 17:24
egal...sportu' va continua sa scoata rezultate bune si sa nu piarda

totmarius
7th April 2006, 18:45
Bate Sportul si daca nu are ghinion nu cred ca ii pot opri multi din divizia A

Bancaru
7th April 2006, 19:35
E, bate Sportu'... Nu bate. Batem noi.

Platanu
7th April 2006, 19:45
Bate Sportul si daca nu are ghinion nu cred ca ii pot opri multi din divizia AEi,poate da Dumnezeu sa fim noi primii care sa-i oprim,desi este un meci foarte dificil pentru National.

chinezu
7th April 2006, 21:01
Info. Si Manta este format ca junior tot in Regie, dar nu a jucat nici un minut la Sportul.

Cat despre meci, cred ca va semana cu cel de miercuri cu FC Arges. Iures studentesc si bancari vor astepta la cotitura. Sper sa nu ne grabim. Avem timp suficient in cele 90 de minute. Nationalul va juca probabil in 14, pentru ca ne va arbitra "prietenul" Tudor. Asta n-ar fi trebuit sa stea macar o etapa dupa ce a facut cadou un punct timisorenilor mentorului Craciunescu? Evident intrebare retorica... Sper totusi ca macar dupa 2 ani sa ne arbitreze o data corect.
'' Evident o intrebare retorica '' Evident ca suntem prosti.

bada_otelul
7th April 2006, 22:10
chinezu da,ultras nu

esku
7th April 2006, 22:34
sportul e in forma mare.... dar cred k nu vor lua mai mult de un punct in meciu asta... 2-2

gigel_bucur
7th April 2006, 23:00
cutremur da, seism nu!
ochisor, care-i faza, ca nu ma prind? esti mult prea subtil pentru pentru niste oameni mai inteligenti decat media ta de fan gutza:jerk:

ontopic: am votat un mare X desi e clar ca e cel mai greu meci din returul asta, nu vreau sa fiu rau si sa spun ca e primul meci greu, nici cu Argesul n-a fost usor! avem patru victorii consecutive si e tare greu sa vina a 5-a taman in Cotroceni, sa fim seriosi, nu orice carnat da gol acolo:ok:
totusi, eu sper sa fie un meci frumos, fara duritati sau alte prostii legate de arbitraj, si cel mai bun sa castigam:)

Ultras
8th April 2006, 00:35
'' Evident o intrebare retorica '' Evident ca suntem prosti.

Daca te simti, evident...

Bancaru
8th April 2006, 00:42
Gigele, faza aia cu duritatile a fost inventata de Mirela Radoi si celelalte domnisoare de onoare ale lui Jiji. Eu zic ca cel putin din punctul de vedere al sportivitatii nu vor fi probleme.

cap
8th April 2006, 01:37
x ambele echipes bune

Ultras
8th April 2006, 02:03
Gigele, faza aia cu duritatile a fost inventata de Mirela Radoi si celelalte domnisoare de onoare ale lui Jiji. Eu zic ca cel putin din punctul de vedere al sportivitatii nu vor fi probleme.

Daca nu joaca Sapunaru probabil ca asa va fi... Ma refer la meciul tur...

Angelina Jolie
8th April 2006, 04:16
Va fi interesant duelul galeriilor.:D

Ammadeus
8th April 2006, 06:53
2-1

be@
8th April 2006, 10:12
Va fi interesant duelul galeriilor.:D
Ha ha ha . Doamne , ce-am mai ras. Intr-adevar , galeria voastra care are 5000 de suporteri este impresionanta . :headbang:

Angelina Jolie
8th April 2006, 10:15
No tu fata, nu te ataca asa, eu glumeam oleaca. Hai ca te pup ca esti draguta.

miril
8th April 2006, 12:11
Fetele intre ele! Gigele, Ultras, sa fie un meci bun si cel mai bun sa castige!

georgemp
8th April 2006, 13:25
Da,succes ambelor echipe,dar sper ca National sa castige!O simpatizez putin si pe sportul pentru ca suntem vecini.

miril
8th April 2006, 13:30
...buni si impartasim cam aceiasi soarta. Sper ca viitorul sa fie mai luminos pentru ambele! HAI PROGRESUL!

six
8th April 2006, 14:07
Pronostic x......prietenii stiu de ce:ok: :P ;)

be@
8th April 2006, 14:24
Si eu simpatizez un pic aceasta echipa "nebuna" a Sportului . Din pacate , eu voi fi pe stadionul " Emil Alexandrescu " la ora meciului , pentru ca nu pot sa stau acasa cand se joaca un meci langa mine , dar voi tine legatura cu George prin telefon , sa-mi spuna ce se intampla . Bafta baietilor si le tin pumnii pentru victorie , fiindca avem nevoie .

miril
8th April 2006, 15:15
Bafta! HAI PROGRESUL!

saphicus
8th April 2006, 16:53
Gata cu ...jumatatile de masura!! Este timpul sa si castigam!! Sportul o echipa...zburdalnica si foarte talentata si apreciata de multi pasionati de fotbal, da piept cu o echipa pragmatica si...tzapana!!:)
Cred ca victoria va fi a Nationalului!! Sper sa nu fiu contrazis!!
Mai e putin si ma asez in fotoliu sa savurez o partida pe care mi-o doresc frumoasa si fara incidente!!
HAI PROGRESUUUUUUUUU!!!!!!!:ok: :ok: :ok:

miril
8th April 2006, 19:00
Suntem o echipa tipic italiana. Am castigat desi, se pare, ca studentii au avut ocazii mai multe. 2-1 pentru Progrsul. Bravo Baietii!!!

saphicus
8th April 2006, 19:09
Marturisesc ca ma temeam de Sportul, o echipa buna si cu jucatori tehnici, insa am reusit sa castigam pe teren propriu in acest retur si astfel sa spargem...gheatza! Insa in min.88, mi-a "inghetzat" mie sangele in vine cand Nationalul era s-o faca de....Oaie !!:happy :happy
HAI PROGRESUUUUUUUU!!:ok: :ok:

Rossi
8th April 2006, 19:16
cred ca studentii au cam obosit

scor strans dar victorie pt "bancari" ( 2-1)

:D ete ca am nimerit rezultatul

miril
8th April 2006, 19:16
...dar N-a(e) mers...Curelea lui...Ferfelea si uite asa au...Mazilu un punct. Si asta spre disperarea aluia Cu Pen...cil tocit, pre...numele lui Ion!

himi
8th April 2006, 19:46
Ne-am batut singuri! 4 ocazii de unu la unu... 2x Varga, Nae, Oae...
Din nou avem nevoie de 5 ocazii pt un gol...

Ne-a batut de fapt Bundea si in tur si retur. Felicitari National!

miril
8th April 2006, 19:58
Bafta in continuare si voua!

Gigel Sportul
8th April 2006, 20:14
Din pacate am jucat foarte prost si am pierdut pe mana noastra. Cu erori penibile in defensiva, care au si dus la cele doua goluri, cu mingi la inaltime, de parca toti jucatorii Sportului ar fi rude cu Ghita Muresan si cei ai Nationalului cu Florentin Dumitru (cand in realitate lucrurile sunt cam invers: cel putin patru jucatori ai gazdelor il depasesc la acest capitol pe cel mai inalt jucator al nostru, Curelea).

Plus ratarile de neiertat: Mazilu nu a stiut sa trimita o singura lovitura de cap, desi a avut de cateva ori aceasta ocazie; Marius Nae a scapat pe partea stanga, in prima repriza, a sutat destul de bine (daca suta bine era gol :D) dar Stanev a respins in lateral, Balan a scapat in minutul 90 pe partea dreapta, dar in loc sa suteze jos, la coltul scurt, a sutat sus si pe mijloc; mingea a trecut putin peste, dar oricum Stanev era pe directia sutului.

Despre duritati: profitand de avantajul fizic, jucatorii Nationalului au jucat cam prea dur pentru gusturile mele (cred ca un cartonas galben la inceput de joc ar fi calmat un pic spiritele), iar in minutul 35, Mazilu a ajuns in 6 metri, lateral dreapta, in pozitie de sut, cu fundasul langa el. Desi putea sa suteze, atacantul Nationalei a cazut inexplicabil, cred ca ori s-a impiedicat (terenul nu a fost extraordinar) ori a fost agatat discret (nu este genul care sa rateze o faza de gol pentru a cersi un penalty, gen Dinitza).

Duelul intre galerii a existat, dear Angelina, si inca in limitele fair-play-ului; din pacate numarul redus al suporterilor l-a facut neatractiv. La 0-1 ne-am incurajat echipa, la 1-1 cred ca ne auzeam numai noi, la 1-2 am continuat incurajarile, dar mai anemic, fiind deja epuizati (nu pentru ca nu am fi vrut). Din pacate, ideea de a da acces gratuit dupa inceperea reprizei secunde a stricat un pic atmosfera: la tribuna 1 au aparut niste copilasi, inarmati cu o toba in care nici macar nu stiau sa bata, si s-au ocupat numai cu invectivele la adresa echipei adverse. Pacat.

EDIT. Desi putini, adevaratii suporteri ai Nationalului exista si merita respectati. Inainte de inceperea meciului, cand la statia de sonorizare era difuzat "imnul ofcial" al echipei (un soi de "magistrala albastra"), au afisat un steag pe care scria ceva de genul: "acest imn penibil si ipocrit nu ne reprezinta"; la pauza, doi reprezentanti ai lor au venit la ultras_sportul si i-au oferit cateva brosuri editate de ei pentru acest meci.

Inca un EDIT: Un nou atac la adresa echipei OLS (scuze baieti, nu ma pot abtine :drak:). Pe ce lume traiti, mai dragilor? in raportul de meci, pe acest site la primul gol al gazdelor, scrieti urmatoarea cretinitate "GOL: Bundea (FC National) - Bundea deschide scorul pe fondul dominarii Sportului. Un sut plasat in poarta lui Nae..". Portarul Eugen Nae, jucator al Stelei imprumutat in Regie, a aparat poarta Sportului in perioada 1996-1997. Daca nu ati sesizat, pe portarul nostru il cheama Eduard Stancioiu si poarta numarul 33, ca la doctor. O confuzie intre Eugen Nae si Mairus Nae este cu atat mai penibila.

cri'DA'cri
8th April 2006, 20:31
SI MIE IMI ERA TEAMA DE SPORTUL ,DAR AM AVUT INCREDERE IN BAIETII NOSTRII. BINE CA SA TERMINAT CU BINE SI AM URCAT IAR PE 3 (DEOCAMDATA).TINTIM MAI SUS/hello :ok: HAI '''FC NATIONAL''':yeah: SUNT BUCUROS ''HAI BAIETI CA SE POATE SI MAI BINE'':happy

cri'DA'cri
8th April 2006, 20:34
Fotbalul Se Joaca Pe Goluri Nu Pe Ocazii

be@
8th April 2006, 20:36
Felicitari baietilor . Am fost la meciul Politehnicii , dar am stiut in permanenta ce se intampla in Cotroceni datorita mamei mele si lui George . Bine ca la noapte este reluarea meciului pe TVR 2 , ca sa-l pot vedea si eu .

ultras_sportul
8th April 2006, 20:38
Golul doi a venit dupa o degajare de portar si o partida de biliard intre Griffits Secareanu Bundea Griffits si Stancioiu in urma careia Stancioiu l-a nimerit pe atacantul bancar iar mingea poarta noastra.

Un egal era mult mai echitabil dupa aspectul jocului dar asta este, fruntea sus. Nu am jucat chiar asa slab dar din nou ne-a lipsit sansa pe cel mai infect gazon din cate exista in Bucuresti. Este o mlastina putrezita pe care se descurca cel mai bine cangurii si alte mamifere aduse din Australia de clubul din parcul cu platani. Si tin minte ca se laudau intr-o vreme cu el, acum este dezolant :(

cri'DA'cri
8th April 2006, 20:39
Gata cu ...jumatatile de masura!! Este timpul sa si castigam!! Sportul o echipa...zburdalnica si foarte talentata si apreciata de multi pasionati de fotbal, da piept cu o echipa pragmatica si...tzapana!!:)
Cred ca victoria va fi a Nationalului!! Sper sa nu fiu contrazis!!
Mai e putin si ma asez in fotoliu sa savurez o partida pe care mi-o doresc frumoasa si fara incidente!!
HAI PROGRESUUUUUUUUU!!!!!!!:ok: :ok: :ok:


SI EU APRECIEZ SPORTUL STUDENTESC DAR TIN CU NATIONALUL TRE SA MA BUCUR !!SAU NU?? HA HA HA HA /hello /hello

cri'DA'cri
8th April 2006, 20:46
Golul doi a venit dupa o degajare de portar si o partida de biliard intre Griffits Secareanu Bundea Griffits si Stancioiu in urma careia Stancioiu l-a nimerit pe atacantul bancar iar mingea poarta noastra.

Un egal era mult mai echitabil dupa aspectul jocului dar asta este, fruntea sus. Nu am jucat chiar asa slab dar din nou ne-a lipsit sansa pe cel mai infect gazon din cate exista in Bucuresti. Este o mlastina putrezita pe care se descurca cel mai bine cangurii si alte mamifere aduse din Australia de clubul din parcul cu platani. Si tin minte ca se laudau intr-o vreme cu el, acum este dezolant :(
CEL MAI INFECT GAZON????????? HAI SA FIM SERIOSI CA NICI VOI NU AVETI ALTUL MAI BUN. NU SE CAMPARA COTROCENIUL CU REGIA
VOI DEABIA VA-TI PUS NISTE SCAUNE ACUM SI MAI FACETI SI GALAGIE?
2-1 PTR NATIONAL, FRUMOS SCOR . UITA-TE SI SAVUREAZA SAU PLANGI/hello /hello :rosu:

ultras_sportul
8th April 2006, 20:53
Sa vi in Regie sa vezi cum este gazonul, apoi sa vorbesti. A castigat Nationalul, ura si la garam nu uita ca in 2002 v-am luat titlul de campioni din vitrina in etapa 27 :)

Gigel Sportul
8th April 2006, 21:01
Mey Cri, cred ca tu esti unul dintre cei care au venit dupa pauza la tribuna 1, ca altfel nu imi explic reactia ta colerica. Terenul, oricat il lauzi, este nu prost, ci foarte prost, doar fosta orezarie a MApN il mai depasea. L-am vazut foarte de aproape (cinci metri de la cismele pana la tusa nici nu e mult), e mocirla. Nici nu se compara cu gazonul din Regie, facut de meseriasii de la facultatea de agronomie, pe care am si calcat, si inca pe timp ploios. La noi problema este de intretinere, nu de calitate a gazonului, la voi calitatea gazonului lipseste. Plus ca sare mingea din el, o veselie: vad azi un atac al vostru, o minge data aiurea de pe stanga (in repriza a doua), pe care o vedeam in aut. Balonul loveste gazonul si se intoarce spre centrul terenului, desi centrarea nu era "cu efect". Sau vrei sa spui ca arata acel gazon ca o masa de biliard? Te-as ruga sa iti pui un pic neuronii in functiune si sa demonstrezi, in fatza natiunii, ca nu ai intrat pe stadion dupa pauza la tribuna 1.

Nu plange nimeni, stai linistit. Oricum, meciurile din Cotroceni le abordam, ca suporteri, dinainte pierdute. Nu stiu cum se face, dar baietii joaca bine 4-5 etape, vine deplasarea langa arenele de tenis si echipa joaca penibil. Asta imi ridica un mare semn de intrebare. Ori stadionul asta ne poarta ghinion, si aici putem acuza interventia divina, ori se intampla si altceva, si aici putem acuza niste interventii ceva mai pamantene :drak:.

miril
8th April 2006, 21:05
Ultras, sa lasam lucrurile nefericite deoparte! Este adevarat ca gazonul nostru nu mai este ce a fost. Si vreau sa-ti spun ceva, daca nu stiai, sa-i multumiti lui Gino pentru punctul din minutul 66, care v-a ajutat sa va salvati de la retrogradare. Noi am pierdut titlul in culise, Adi Matei, Vintila si Gabi Popescu, la "initiativa" din lui Gino si Oli i-au facut o...bucurie lui Netoiu. Nu intra la idei, ca chiar daca lucratura a fost din...spate, nu are de a face cu reprimarile sexuale ale lui Gigi Becali. Cri, esti nou pe aici, dar suporterii lui Sportul nu sunt adversarii nostrii, as zice si mi-ar placea sa fie invers, mai ales de acum incolo.

Gigel Sportul
8th April 2006, 21:20
Miril, hai sa nu dezvoltam aceste culise, desi am pierdut meciul, chiar nu am chef sa ma enervez. Imi amintesti ca traiesc in Romania, si chestia asta mereu ma calca pe nervi.

miril
8th April 2006, 21:29
Nici mie nu-mi face placere! Sa privim inainte, Gigele, cred ca avem de ce si speram sa fie mai bine si pentru Noi si pentru Voi. HAI PROGRESUL! Respect, Sportul Studentesc!

apparte
8th April 2006, 21:30
Nationalul risca fie depunctarea fie suspendarea terenului pt scandari rasiste ale galeriei:o: !Scandarea incriminata este "Sportul Tiganesc":D !

miril
8th April 2006, 21:31
Unde ai auzit-o, Apparte?

ultras_sportul
8th April 2006, 21:34
Cred ca in minutul 51 Marcu a comis fault asupra lui Mazilu. Ionut a sarit la cap si a jucat mingea iar Marcu a intrat ca taurul in el fara intentie de a juca balonul. Se impunea 11 m dar Tudor nu a fost prea atent la ce joaca bancarul :D

apparte
8th April 2006, 22:46
Unde ai auzit-o, Apparte?
Dincolo!A intervenit telefonic un suporter al Sportului care zicea ca a stat langa Prunea,care si-ar fi notat incidentul respectiv!

georgemp
8th April 2006, 22:53
Asta cu sportul tiganesc am auzit-o si eu dar foarte incet si nu cred ca se risca depunctarea doar pentru asta!In rest,mi-a placut cum am jucat,daca jucam la fel batem si pe farul.Imi pare rau,dar la petrosani cred totusi,ca facem egal!Nu ma supar daca batem,insa!Forzza National!

miril
8th April 2006, 22:56
Or fi zis, desi sunt alti studenti care spun ca progresistii le-au dat suporterilor Sportului brosuri despre mica lor galerie. Daca pe noi ne-ar depuncta apoi ce sa mai zicem de...vecinele de cartier si aici nu ma refer la Sportul. Eu sper ca Prunea e...cu Noi!

ultras_sportul
9th April 2006, 00:35
Este revista ultrasilor romani.... am primit si noi 3 exemplare. Este realizata si tipareita la Cluj si pot sa spun ca este de nota 10 :yeah:
Articole foarte pertinente despre istoricul fenomenului ultras dar si despre legislatia aberanta care a fost promulgata in ultima vreme si care tinde sa transforme stadionul intr-o sala de cinema :((

In Cotroceni organizatorii ne-au obligat sa punem steagurile intinse pe scaune :ciocan:


Nu am auzit chestia cu Sportul Tiganesc, oricum rad si curcile :drak:

Ultras
9th April 2006, 00:37
Eu n-am auzit o astfel de scandare. Din punctul nostru de vedere oricum sunt neproductive. Decat sa ne scape vreo injuratura si sa dam peste un observator prea zelos, mai bine folosim blesteme care nu sunt incriminate de UEFA si FIFA... :drak:

Despre meci ce pot spune... Ne-a lipsit luciditatea si 2 greseli personale au fost suficiente pentru a pierde meciul. Nationalul este o echipa pragmatica, dar cu acest stil, chiar daca acum sunt pe locul 3, nu cred ca vor putea creste valoarea jocului lor. Tudor zic ca si-a facut datoria fata de noi. Daca asta a fost meci in care sa se dea un singur cartonas galben si ala pentru o minge sutata dupa fluier... Si Stancioiu merita galben pentru intrarea imprudenta la Griffiths. Putea sa ii zboare capul. La Timisoara lui McKain i s-a dat galben la o intrare de care in Cotroceni a vazut cel putin 20. Nu exagerez. Nu zic ca nu mi-a placut angajamentul fizic al Nationalului si intrarile pe preluare. Dar cand au vazut bancarii ca Tudor tolereaza tot, au inceput sa intre din ce in ce mai tare. Oricum cheia meciului a fost accidentarea lui Lazar, care in momentul golului a fost lovit (mai fusese si inainte luat de 4-5 ori la glezne). Daca in unele meciuri Tudor ingalbeneste si inroseste la discretie, in meciul asta chiar s-a intrecut. L-a un moment dat a vrut sa ii dea galben lui Sapunaru, parca, dar cand a ajuns langa jucator s-a razgandit.

Nu sunt de parere ca am facut un meci slab, ci unul fara cap. Prea multe mingi aruncate pe sus pe Mazilu sau aiurea. Jucatorii cred ca si-au dorit prea mult victoria si au uitat pe cine au in fata. Ocazii ne-am creat cu ghiotura, dar din pacate nu am reusit sa marcam decat o data. Asta e! Mai sunt meciuri. Primul este marti. Sigur cine va veni la meci in Regie sau se va uita la TV, va vedea fotbal.

apparte
9th April 2006, 01:35
Ultras,la ce verze-s Timisoara,ar trebui sa le dati clasa!:D

Ultras
9th April 2006, 02:14
Nu stii niciodata... Se pare ca si la Timisoara se foloseste sistemul de la Dinamo... cu electrosocuri! :mda:

Ammadeus
9th April 2006, 07:27
Este revista ultrasilor romani.... am primit si noi 3 exemplare. Este realizata si tipareita la Cluj si pot sa spun ca este de nota 10 :yeah:
Articole foarte pertinente despre istoricul fenomenului ultras dar si despre legislatia aberanta care a fost promulgata in ultima vreme si care tinde sa transforme stadionul intr-o sala de cinema :((

In Cotroceni organizatorii ne-au obligat sa punem steagurile intinse pe scaune :ciocan:


Nu am auzit chestia cu Sportul Tiganesc, oricum rad si curcile :drak:


este doar noua ordine mondiala-nwo-care vrea sa controleze boborul...stadioanele sunt locuri predilecte de unde pot porni revolutzii...

Bancaru
9th April 2006, 10:53
Si eu sunt de parere ca dupa aspectul intregului meci Sportul merita sa ia un punct. Noroc ca la 1-1 ne-am trezit si am apasat pe acceleratie. Cat despre Tudor... este un bou cu ţāţe. Nu stiu cat de dur au intrat banacarii dar stiu ca la orice contact dadaea fault. Pentru Sportul. A dat mult prea multe lovituri libere. Unele enervant de usor. Ca sa nu mai zic de auturi date aiurea. Invers, adica. Cred ca raportul loviturilor libere a fost 1 la 4. Unu in dreptul Nationalului. Din punctul meu de vedere Shroj merita un cartonas galben. Nu inteleg de ce nu l-a dat... Daca o facea poate nu mai avea atata nesimtire sa fluiere orice cadere a studentilor. Poate ca Marcu a intrat imprudent la Mazilu, desi diferenta de gabarit e usor de sesizat, dar de ce nu spune nimeni ca la ultima faca a nostra, si a meciului, lui Herea, care cazuse si se ridica i-a fost agatat piciorul si a cazut iar. Nu s-a intamplat nimic. Una peste alta arbitrajul a fost infect. Nu stiu daca partinitor.
Spunea cineva ca noi nu vom putea sa ne imbunatatim jocul. E posibil, la ce jucatori avem... Sa nu uitam ca suntem cea mai pestrita echipa din A. Am adunat respinsi de peste tot. Acum ce incearca Iacov sa promoveze tineri. Un lucru care m-a umplut de bucurie (moderata, sa nu exageram) e faptul ca intreaga banca de rezerva era plina de tineret, fapt ce l-a facut pe amicul cu care eram la meci sa spuna ca aia sunt juniorii. Cu exceptia lui Nae numai pustani. Nici eu nu ii stia mpe toti. Media de varsta a rezervelor noaste cred ca era de 19 - 20 de ani. Fara Nae, normal, care e matusalemic.
Si inca o chestie, Nae, cel care ne-a hartuit e jucatorul Progresului.
Am poze si cu galeriie. Detaliate. Daca nu se supara galeria Sportului o sa pun un aici. Ultras pare purtatorul de cuvant, asa ca... astept.

ultras_sportul
9th April 2006, 12:42
Sunt cam multe ocaziile de gol care nu am putut sa le concretizam:

min 13 Balan suteaza peste din lovitura libera de la 23 m
min 17 sutul lui Varga din 6 metri este blocat la sarificiu
min 18 Mazilu trimite peste cu capul
min 29 Mazilu iar trimite peste cu capul din pozitie dificila
min 34 Varga suteaza peste din centrul careului, faza superba facuta de Nae
min 36 Mazilu lansat in centrul careului nu poate sa suteze (suspecta de fault situatia)
min 38 Nae face o cursa de senzatie pe stanga dar sutul sau este prea putin plasat iar portarul apara
min 53 Mazilu este busculat in 6 metri in momentul in care sarea la cap
min 72 Curelea suteaza in Stanev din unghi
min 72 Mazilu lufteaza in 6 metri la centrarea sutata a lui Stancu
min 74 Balan rateaza o centrare din 8 metri catre Mazilu sutand intr-un adversar
min 75 Cruceru suteaza pe langa de la 23 de metri
min 81 Stancu suteaza de la 28 de metri, Balan se afla pe traiectoria mingi dar rateaza interceptia in 7 metri
min 89 faza senzationala a lui Varga finalizata cu o centrare excelenta pentru Oae aflat singur in 9 metri care suteaza violent din vole peste poarta lui Stanev


Pune domne pozele sa le vedem ;)

bancar100%
9th April 2006, 16:22
Ultras,la ce verze-s Timisoara,ar trebui sa le dati clasa!:D

Jucati cu poli??? Hai Sportul! Dati-le 5 goluri sa le scoateti fumurile din cap!:ok:

Gigel Sportul
9th April 2006, 16:28
Bancarule, daca ai acele poze, din partea mea esti liber sa le postezi, si cred ca nici ultras_sportul nu s-ar supara; cred ca nu s-a inventat un copyright pentru imaginea unei galerii.

In ce priveste scandarea cu "Sportul Tiganesc", nu am auzit-o; poate sa fi strigat copilasii veniti dupa pauza la tribuna 1, dar nu cred. E drept ca tot meciul ne-am incurajat echipa, motiv pentru care este posibil sa nu fi auzit aceasta aberatie. Oricum, nu mi se pare o strigare de tip rasist sau xenofob, care sa se incadreze la articolul 55; om fi echipa de rromi si noi nu stim, orice este posibil. Cat timp nu s-a strigat "m*** la tzigani", nu conteaza.

Tot pentru Bancarul: deci matusalemicul portar Eugen Nae este acum la Progresul. OK, nici o problema, dar oricum nu avea cum sa inscrie Bundea un gol in poarta aparata de Nae, care apara buturile Sportului in urma cu un deceniu, fiind imprumutat de la Steaua. Sau or fi facut baietii o regresie in timp :drak:?

EDIT: Am citit apoi si mesajul ultrasului: pune pozele!

be@
9th April 2006, 16:32
Am vazut si eu meciul in reluare , si pot sa spun ca a fost unul frumos . Mi-a placut evolutia baietilor nostri , s-a vazut ca au jucat altceva fata de meciul cu Gloria . Intr-adevar , Sportul a avut ocazii mai multe , si nu merita sa piarda , insa Nationalul a fost echipa mai pragmatica si mai experimentata .




Nu zic ca nu mi-a placut angajamentul fizic al Nationalului si intrarile pe preluare. Dar cand au vazut bancarii ca Tudor tolereaza tot, au inceput sa intre din ce in ce mai tare.

Lasa , ca si Griffits saracul a incasat de-a lovituri...
Legat de chestia cu Sportul Tiganesc eu nu cred ca este adevarat si ma indoiesc ca suporterii Nationalului ar avea ceva de impartit cu Sportul .


"Astăzi am reuşit să cīştigăm cu noroc. Datorită liniştii de la echipă, reuşim să īncurcăm multe echipe cu pretenţii"
Zeno Bundea , care a dat dovada de fair-play.

P.S. Multa , multa bafta etapa viitoare ! Prietenii stiu de ce .

Gigel Sportul
9th April 2006, 16:42
Lasa , ca si Griffits saracul a incasat de-a lovituri...
Legat de chestia cu Sportul Tiganesc eu nu cred ca este adevarat si ma indoiesc ca suporterii Nationalului ar avea ceva de impartit cu Sportul .

"Astăzi am reuşit să cīştigăm cu noroc. Datorită liniştii de la echipă, reuşim să īncurcăm multe echipe cu pretenţii"
Zeno Bundea , care a dat dovada de fair-play.

Griffiths s-a accidentat urat la contactul involuntar cu Stancioiu, la faza golului 2; de altfel, portarul nostru a fost cel care a chemat arbitrul si echipa medicala. Faza a fost riscanta si atacantul Nationalului a riscat propriul fizic, dar din pacate a marcat. Jocul a fost foarte dur, jucatorii Nationalului au profitat din plin de avantajul fizic pentru a controla oasele adversarilor. Se spunea despre faza din minutul 90, cand un atacant al Nationalului ar fi fost atacat neregulamentar in suprafata de pedepsa; am fazut faza de aproape si nu a fost fault; fundasul nostru deja scapase de minge cand s-a produs, din inertie, contactul fizic, chiar nu era cazul de penalty.

Greselie tactice ale noatre au fost insistenta pe o singura parte (stanga; singura faza jucata pe dreapta s-a lasat cu gol) si centrarile inalte. Plus neatentia in aparare. Bundea chiar a dat dovada de fair-play, motiv pentru care merita respectat.

In ce priveste faza cu "Sportul Tiganesc", repet: nu am auzit asa ceva.

Darius
9th April 2006, 16:53
Primul derby bucurestean al etapei 21 a fost castigat de FC National...Griffiths - gol de trei puncte si atacantul australian se pare ca a devenit atacantul numarul 1 al Nationalului.

Bancaru
9th April 2006, 19:35
Iacata! Se vede cam prost ca a trebuit sa o micsorez mult. Avea cca 5 MB

ultras_sportul
9th April 2006, 19:52
Trimite-mi si mie pe yahoo poza initiala, please. ID -ul este identic ;) cu cel de OLS

ultras_sportul
9th April 2006, 19:55
singura faza jucata pe dreapta s-a lasat cu gol[/B].

Sutul lui Oae peste poarta a fost tot de pe partea dreapta unde era un mic bulevard bancar ;)

Bancaru
9th April 2006, 20:03
Am facut un crop si am micsorat-o. O sa ti-o dau dupa ce o descarc din aparat, ca o mai am inca acolo.

himi
9th April 2006, 21:03
Trimite-mi si mie pe yahoo poza initiala, please. ID -ul este identic ;) cu cel de OLS

Pai poate citi si pe tricou! :)