PDA

View Full Version : Transferuri ACS Poli



Sergio
10th December 2003, 12:43
Se pare ca vor fi interesante miscari de trupe in iarna asta. Se vorbeste de Sumudica (Debrecen), Cocis (U Cluj), Apetrei (Jiul). Ramane de vazut cate se vor concretiza.

Timisoreanul
10th December 2003, 14:16
Noi ar trebui sa aducem tineri dornici de afirmare la echipa, cu toate ca este un jucator bun Sumudica are o anumita virsta dar cere si un salar destul de mare din cite am inteles, pe Cocis, clujenii cer un pret de 100.000 de para, la fel si in cazul Apetrei, pe care Jiul doreste sa il pastreze deoarece spun ei ar dori sa promoveze.
Sa speram ca o sa aducem si noi vreo 2,3 jucatori de valoare sa nu ajungem iar sa jucam fara virfuri. In orice caz cred ca inca un virf ar fi necesar, precum si un mijocas.

Jhan
10th December 2003, 16:41
Pai da,dar in primul rand ar fi bine sa ne pastram lotul...mai ales ca am inteles ca Silvasan este curtat de bucurestene.

ieppy
10th December 2003, 18:00
Imi cer scuze ca ma bag, insa Jhan, tu nu erai Dinamovist? sau esti alt Jhan.

Timisoreanul
10th December 2003, 19:36
Da, Jhan are probleme, ba este dinamovist, ba-i timisorean, ba ar vrea sa vina la Timisoara cind va juca Poli cu dinamo, ba este de undeva din Moldova la facultate in Bucuresti, la medicina, din cite tin minte... in orice caz credibilitate 0. Ieppy nu-ti fa probleme, ca spune multe, in general nici el nu mai stie pe cine minte si ce minte... :shock:

ieppy
10th December 2003, 19:39
Aha. Mersic pentru informatie.

Sergio
10th December 2003, 20:31
Un lucru e sigur: daca zice ca e si dinamovist si polist, minte cu nerusinare. :happy :happy

deep purple
11th December 2003, 04:09
... sau crede in povesti SF :happy

Sergio
22nd December 2003, 13:37
Plecari certe in aceasta iarna sunt deocamdata Bogdan (confirmata) si Silvasan si Stancu (la stadiul de discutii). Eu sper sa plece doar Bogdan. :D

ViolaBoy
27th December 2003, 08:00
sergio, sti cumva unde a plecat bogdan? la e echipa

si silvasan, stancu cu cine poarta discuti?


mersi

ViolaBoy
27th December 2003, 08:55
Rep.: Cred ca ati observat faptul ca fanilor alb-violeti nu prea le place particula... AEK! Observ ca dvs. totusi tineti la acest aspect...
A.D.: Eu cred totusi ca lumea s-a obisnuit cu numele Poli AEK. Nu cred ca au ceva cu aceasta denumire... S-ar putea ca, din vara, daca echipa sa numeste numai Politehnica, oamenilor sa le fie dor de Politehnica AEK. Totodata, banuiesc ca am putea avea si oarece probleme. Zambon are un certificat de identitate sportiva pe numele Politehnica Timisoara. Ma indoiesc ca federatia ar mai elibera un alt certificat cu aceasta denumire. Poate vom vorbi cu Zambon pentru preluarea acestui nume. Sa vedem si cat costa. Nu cred ca el ar dori un schimb Poli AEK cu Poli Timisoara!


asta este dintrun interviu cu Toni Dobos din Fotbal Vest, ma bucura enorm de mult aceasta declaratie :D :D


cititi tot interviul aici http://www.fotbalvest.ro/invitatii%20fv/01.htm

Sergio
27th December 2003, 13:17
Bogdan va pleca sigur in Rusia sau Bulgaria in aceasta iarna, lui Stancu ii expira contractul in vara si se pare ca e tentat sa plece, iar Silvasan are si el ceva oferte din tara. Ramane de vazut. :)

Jhan
29th December 2003, 17:12
Baieti nu va suparati pe mine,eu tin cu Dinamo,da am si o mica simpatie pt Poli din mai multe motive cum ar fi :taica-meu se trage din zona aia(comuna Periam),imi plac oamenii din zona aia pt ca sunt civilizati,si acest lucru se observa cu atat mai bine cand ai ocazia sa cresti printre moldoveni care sunt mai "diferitzi" :D ....ma intelegeti voi...bine, fara sa generalizez acum.Oricum nu sunt de acord niciodata cu aia care zic ca Bucuresti nu este cel mai frumos oras din tara ,cred ca nici nu incape discutie,nici un oras din tara nu se compara cu Bucuresti. :yeah:

ViolaBoy
30th December 2003, 00:05
hai ma, ca toate orasele din Romania sunt frumoase. da nu sunt deacord ca bucuresti e cel mai frumos.

Jhan
30th December 2003, 20:27
Nu e vb ca nu sunt frumoase,dar Bucurestiul iti ofera cele mai multe posibilitatzi.

ady_azzuro
3rd January 2004, 16:55
Am auzit ca Ceapa vine la voi... :)

Sergio
3rd January 2004, 20:19
Mie sincer nu-mi spune nimic Csaba asta al vostru, sau Ceapa, cum ii ziceti voi. A declarat intr-un ziar local ca ii place la Craiova si nu vrea sa plece. :)

ViolaBoy
7th January 2004, 03:45
cica a plecat A. Bogdan de la POLI. dar nu stim unde :)

Sergio
7th January 2004, 12:59
Poate ne spune el, ca am vazut ca a intrat de cateva ori pe site-ul oficial si mi-a placut ce a zis. Polist adevarat, ce mai...:D

ady_azzuro
7th January 2004, 14:46
Si ce a zis?

Sergio
7th January 2004, 17:07
Ceva in ruseste despre dinamo. :drak:

ady_azzuro
7th January 2004, 17:20
Imi dau seama :)

IlMILAN
13th January 2004, 11:27
Pandi a declarat ca se multumeste cu lotul actual , deoarece nu ar merita sa aduca jucatori pe care i-ar putea cumpara, avand in vedere banii de care dispune echipa. Ce parere aveti? mie unul mi se pare foarte echilibrat, nu are rost sa aduci jucatori numai asa in dorul leli daca nu-ti permiti sa aduci jucatori de valoare. Sper sa-i motiveze pe baieti cel putin la fel de mult ca si pana acum. La prima declaratie oficiala a lui Pandi in 2004 l-a si sapunit pe Buia pentru declaratiile mai mult decat optimiste. Bine face. Daca Poli are valoare de un loc de cupa UEFA(suporterii o merita din plin) il va prinde daca nu, asta e noi tot alaturi de ei vom fi.

HAI POLI!

Jhan
14th January 2004, 21:39
Sunt de acord cu tine nu trebuie neaparat mari nume ca sa faci o echipa buna,cel mai important aspect cred eu ,este ca baietii sa fie muncitori seriosi si sa joace mult timp impreuna pt ca echipa sa aiba coeziune(vezi exemplul lui Dinamo).Mie imi place cum joaca extrema dreapta Dumitru are viteza si tehnica. :ok:

ViolaBoy
5th June 2004, 21:16
sergio nu se aude nimic, vine pleaca cineva de la POLI ?

Sergio
5th June 2004, 22:49
Ai rabdare ca de abia s-a terminat campionatul. Totusi la banii de care dispunem, o performanta ar fi pastrarea lotului actual. :mda:

ADelPiero
5th June 2004, 23:22
cu Buia ce faceti ? mai e la voi ?

Sergio
5th June 2004, 23:57
Se pare Buia va juca si la anul la Poli. A fost odihnit ultimele 2 etape din cauza oboselii. Totusi a participat la show-ul de final de campionat. Cinste lui. :)

Catalanul
6th June 2004, 00:03
apropo
żcat s-a terminat scorul dintre POLI 90 vs. POLI 2004?

Sergio
6th June 2004, 00:32
De fapt a jucat Poli '90 cu o echipa din fosti internationali invitati de Dobos si s-a terminat 2-2. Vezi la Diverse pt detalii.

Catalanul
6th June 2004, 00:36
ah, OK
merçi mult :yeah:

EDMOND_
6th June 2004, 01:06
Se pare ca vor fi interesante miscari de trupe in iarna asta. Se vorbeste de Sumudica (Debrecen), Cocis (U Cluj), Apetrei (Jiul). Ramane de vazut cate se vor concretiza.


Sergio , nu stiu de unde ai informatia asta....din cate stiu eu Apetrei este deocamdata blocat de Craiova la care a fost si in probe... se pare ca Staicu ( care este bun prieten cu Simota , patronul din Petrosani ) detine deja 50% din contractul jucatorului....

In ceea ce-l priveste pe Cocis nu cred ca aveti forta sa-l luati , sunt doua echipe bucurestene care trateaza contractul jucatorului si ar fi si Universitatea interesata...va fi destul de greu sa ajunga la voi.

In alta ordine de idei...in Craiova se zvoneste ca ar veni un jucator de la Timisoara ( se pare ca Stancu sau Balace )... Nu stiu care din ei..Este intersant care este contractul lui Balace la Poli...acesta a fost jucatorul Craiovei ..a fost imprumutat Resitei parca si a ajuns la Timisoara... chiar nu stiu.. l-ati luat definitiv sau este tot cu titlu de imprumut!?
Oricum va urez succes... sa va intariti echipa pentru luptele cu bucurestenii , de la anul...

Sergio
6th June 2004, 12:13
EDMOND, mesajul pe care l-ai citat e primul mesaj de pe thread-ul asta si a fost scris in iarna in data de 10th December 2003, 12:43. Pe atunci altfel stateau lucrurile si toate aceste transferuri erau zvonuri pe atunci. Acum sigur ca nu se mai pune problema.
Despre Balace, el este jucatorul lui Poli si nu a lui Staicu sau ce s-a mai spus prin ziare. S-ar putea sa nu ajunga la voi nici Balace, nici Stancu, ci un alt fost craiovean, Silvasan. Asa se aude...

EDMOND_
6th June 2004, 14:11
Scuza-ma , nu m-am uitat... de Apetrei ziceam ca ar avea Staicu 50% , nu de Balace...de el intrebam doar ce statut are , pe cati ani are contract...etc.... ma gandeam sa-l cumpar eu...:)

Silvasan... nu stiu , oricum probabil este mai bun decat Borbely....
vom afla mai multe in saptamana care urmeaza.

Sergio
6th June 2004, 22:11
Stai linistit, Balace ramane la Poli indiferent de oferte, cel putin asa a zis el. Rectific, era vorba de un schimb Silvasan-Borbely, dar sincer noi l-am prefera pe Njock... :drak:

ViolaBoy
26th June 2004, 16:50
poate luam ceva de la siahlaul :) sau bacau acum ca o pierdut baronu primaria sa vedeti cum se destrama echipa. echipa forta a moldovei va fi Unirea iash

Sergio
26th June 2004, 22:54
Intrebarea e daca avem ce lua de la ele...Cel putin de la Ceahlau nu ma incanta nici un jucator. :mda:

Catalanul
27th June 2004, 01:14
de la ceahlaul ar putea veni tiberiu serban, ca el e unicul care joaca ceva mai bine
si da multe goluri spectaculoase, in rest: pauza:D

Ultras
28th June 2004, 12:30
Sunt de acord cu tine nu trebuie neaparat mari nume ca sa faci o echipa buna,cel mai important aspect cred eu ,este ca baietii sa fie muncitori seriosi si sa joace mult timp impreuna pt ca echipa sa aiba coeziune(vezi exemplul lui Dinamo).Mie imi place cum joaca extrema dreapta Dumitru are viteza si tehnica. :ok:

Aurelian Dumitru este jucatorul Sportului Studentesc si se pare ca va ajunge la Craiova.

Sergio
28th June 2004, 12:43
Ultras, poate ne zici tu de ce nu s-au înţeles Şiman şi Doboş pt Dumitru...Ştiu că era doar împrumutat, aşa că probabil nu s-au înţeles la preţ.

Ultras
28th June 2004, 12:49
Nu am idee, dar nu cred ca Siman are ceva cu Dobos. Probabil ca asteapta cea mai mare oferta. Cred ca daca Poli da mai mult decat Craiova, Dumitru va ramane la Timisoara. Cand este vorba de bani, pe Siman nu il intereseaza numele echipei. Oricum, la Sportul nu il opreste (cu toate ca avem nevoie de un fundas dreapta bun) pentru ca la 26 de ani este prea batran.

EDMOND_
28th June 2004, 13:08
Nu am idee, dar nu cred ca Siman are ceva cu Dobos. Probabil ca asteapta cea mai mare oferta. Cred ca daca Poli da mai mult decat Craiova, Dumitru va ramane la Timisoara. Cand este vorba de bani, pe Siman nu il intereseaza numele echipei. Oricum, la Sportul nu il opreste (cu toate ca avem nevoie de un fundas dreapta bun) pentru ca la 26 de ani este prea batran.

Pentru un fundas este o varsta optima. Am inteles ca este de aseara la Craiova impreuna cu un alt fundas, Liviu Negoita de la Petrolul.

Ultras
28th June 2004, 13:57
Vroiam sa spun ca este prea batran pentru Sportul. In lotul actual decanul de varsta este Stanca la 24 de ani. :drak:

Sergio
28th June 2004, 22:17
la Sportul nu il opreste (cu toate ca avem nevoie de un fundas dreapta bun) pentru ca la 26 de ani este prea batran.
Atunci lăsaţi-l la noi, că e printre cei mai tineri din lot. Nu de alta, dar să nu se simtă prea bătrîn că poate se gîndeşte să se retragă... :p

EDMOND_
29th June 2004, 02:02
Ce pot sa spun este doar ca astazi a facut antrenament sub conducerea lui Rednic...
Nu stiu insa daca va ramane , inclin sa cred ca da.

ViolaBoy
30th June 2004, 06:58
mda, bine ca pleaca dar de venit nu vine nimeni :( la anu vom juca in serie b daca nu se aduc ceva jucatori.

apparte
3rd July 2004, 17:12
Bey,v-ati intarit cu un "caine rosu",oradeanul Iova venit de la Curtici! :evil:

Sergio
3rd July 2004, 22:48
Şi ce legătură are asta cu cîinii roşii? :cool:
Eu ştiam de Bucuroaia care a jucat la dinamo, ARO şi Bistriţa.
Se aşteaptă un răspuns de la Velcea, în timp ce Şuleap se pare că va pleca în Israel. Bătrînu, Stancu şi Buia si-au prelungit contractele.

apparte
4th July 2004, 13:31
Sergio,Iova sta in acelasi cartier cu mine si e dinamovist inrait!Uite,de ex. la ultimul meci a fost la TM,in galeria dinamovista :evil: !

ViolaBoy
4th July 2004, 19:00
haha si ce vrei sa spui ma ca osa dea meciurile? oare mai scapa de pe stadion?

apparte
5th July 2004, 21:23
Nu cred ca-i tampit :evil: !

Sergio
5th July 2004, 23:47
Sergio,Iova sta in acelasi cartier cu mine si e dinamovist inrait!Uite,de ex. la ultimul meci a fost la TM,in galeria dinamovista :evil: !
N-are nimic de-a face una cu alta. Dacă joacă bine pt Poli, din partea mea poate ţine şi cu Steaua şi cu Dinamo, dacă e posibil aşa ceva. :p
Vrem să fie profesionişti, dar îi suspectăm imediat că umblă cu necuratu'... :headbang:

Sergio
24th January 2005, 22:36
Pana acum lista achizitiilor ii cuprinde pe: Popa, Coman, Caramarin, Olah, Cânu, Paleacu, Naidin, A.Dumitru, Balauru. A plecat doar Nicolita.
Oli a declarat ca lista este inchisa, dar nu sunt excluse si alte mutari surpriza. :)

Ca fapt divers, zilele astea va sosi in Timisoara noul autocar Volvo care a costat 300.000 euro. Sa-l vedem cum arata... :rolleyes:

Sergio
26th January 2005, 20:07
Directorul executiv, Emil Rosianu, a declarat ca Poli e interesata de Plesan si Ovidiu Petre. Surprizele continua... :rolleyes:

Edgar
27th January 2005, 15:03
Poli Timisoara se transforma intr-un fel de Chelsea a Romaniei. ;)

Sergio
27th January 2005, 17:54
He he...si Olaroiu e Muorinho... :D

Edgar
27th January 2005, 18:15
Asteptam primul caz "Cocaina" la Poli. :)

Sergio
27th January 2005, 23:21
Sau de ce nu primul titlu? Sa gandim pozitiv... :evil:

Marius DG
31st January 2005, 14:23
Ce nu pricep eu ...cum ati ajuns la analiza asta a oraselor..intrun thread cu topic de transferuri ...LOL///\\\ hai ca am glumit si eu ...iar daca Jhan se baga pe aici si pune postari ( nu anti POLI ) ar trebui sal respectam in traditia tipica banatzeana ...asa ca poate atunci isi va da seama de dif intre bucale si noi ...numai sa nu isi deschida jacheta si sai vedem alb-rosul ....LOL
TOT BANATUI FRUNCEA ( chiar si cind pierdem 1-8) caracterul nu se poate cumpara ...( se mosteneste!)

MAD-MAX
31st January 2005, 15:42
Daca tot a venit vb. de transferuri s-a concretizat astazi vreunul dintre transferurile anuntate?????
Petre, Contra, Moldovan, Goian ????

Vadim
31st January 2005, 15:47
Ovidiu Petre a declarat ca semneaza azi.

WishMaster
31st January 2005, 15:48
In sfarsit cred ca au fost puse pe ganduri "marile" echipe bu-cur-estene.
Cu jucatorii care au fost adusi cred ca Poli va putea sa se bata pentru titlu de la anul.Dar tare imi este teama sa nu intre in actiune mafia frf si sa incerce sa le puna bete-n roate.Eu nu cred ca vor accepta ca o echipa din provincie sa ajunga campioana si mai ales una din Transilvania.
Sper sa le dati peste nas miticilor!
:ciocan:

Marius DG
31st January 2005, 16:08
deocamdata ...se pare ca sintem pe drumul cel bun , acuma mai pe plesan sa il luam si dau mitici in icter negru de ciuda ...LOL :P :drak: :happy

adevarul e ca noi nu ptr aia ne bucuramcel mai mult ci ptr simplul motiv ca POli are o sansa de a juca bine dinou cu resurce bune in sfirsit de fondurile mult dorite care in combinatie cu oameni capabili ( vezi Toni D) si antrenor bun ...parca a iesit soarele si pe bega ....

WishMaster
31st January 2005, 16:20
Apropos, vin sau nu Viorel Moldovan si Ovidiu Petre la Poli?

WishMaster
31st January 2005, 16:23
Am auzit ca ar fi tentat si Cosmin Contra sa vina la voi. Dar depinde de cei de la Atletico.

Marius DG
31st January 2005, 16:24
In sfarsit cred ca au fost puse pe ganduri "marile" echipe bu-cur-estene.
Cu jucatorii care au fost adusi cred ca Poli va putea sa se bata pentru titlu de la anul.Dar tare imi este teama sa nu intre in actiune mafia frf si sa incerce sa le puna bete-n roate.Eu nu cred ca vor accepta ca o echipa din provincie sa ajunga campioana si mai ales una din Transilvania.
Sper sa le dati peste nas miticilor!
:ciocan:

Apoi asta cam assa va fi , daca ne lasa domni de la Bucuresti sa fim in primi 5 sa zicem multzam, ...iar de cistigat campionatul asta poate o veni cind se stirpeste spaga si politica democratica care este folosita in guvernarea romaniei de la "revolutie" incoace ca pina atunci stim cu toti ce a fost, sa va fie CLAR ca Poli sau oricare alta echipa din "periferia tari" nu va ajunge niciodata campioana ...atita timp cit conducerea din fotbalul romanesc este si ramane asa cum toata lumea o stie ...in schimb noi vom continua sa umplem stadionul si sa cintam 90 de min ptr echipa noastra indiferent de si cum e scorul /.... :yeah: asta din doua motive
1.Dragostea uriasa ptr clubul nostru . /hello
2.Nivelul de civilizatie ridicat.

WishMaster
31st January 2005, 16:32
Meritati toata lauda pentru felul in care va sustineti echipa.
Ca civilizatie sunteti mult peste bucuresteni care nu sunt decat o adunatura de...nu mai spun ce.Am patit-o in buscuresti si stiu ce spun.

WishMaster
31st January 2005, 16:38
Iti dau un exemplu: Ultima data cand am fost in Timisoara nu stiam cum sa ajung la Padurea Verde , intrebind o persoana de pe strada am fost indrumat exact ,si dupa expresia omului am observat ca i-a facut placere sa ma ajute. Un episod asemanator in "mult iubita" capitala mi s-a raspuns citez: Luati un taxi doar sunteti din provincie , voi aveti bani. Trage concluziile...

Marius DG
31st January 2005, 19:01
Iti dau un exemplu: Ultima data cand am fost in Timisoara nu stiam cum sa ajung la Padurea Verde , intrebind o persoana de pe strada am fost indrumat exact ,si dupa expresia omului am observat ca i-a facut placere sa ma ajute. Un episod asemanator in "mult iubita" capitala mi s-a raspuns citez: Luati un taxi doar sunteti din provincie , voi aveti bani. Trage concluziile...
Nu pot sa ma abtin din ris ...LOL

Acum vreo 4 ani a trebuit sa mereg la ambasada USA sa depun niste acte ptr maica-mea ...si venisem cu un prieten cu o masina inchiriata cu numere din germania , pai frate ce sa va spun ...ne-au calarit ca pe niste cai breji :jerk: ...norocul nostru ca am avut o pustoaica din bucale ..si am lasato pe ea sa conduca ...LOL
legea JUNGLEI cind vine vorba de circulatie ... :ciocan:

partea mai buna a fost ...cind a trebuit sa iesim din bucuresti ...singuri ...fara ghid.. :headbang:
lam luat pe un tip "cu japca" din statia de tramvai ....sa ne arate drumul afara ...LOL
de atunci nu am mai fost pe meleagurile din capitala ...dar daca am ceva de rezolvat merg cu avionul si o sai las pe taximetristi sa "mio traga " decit sa conduc ...! :no:

Marius DG
31st January 2005, 19:05
Meritati toata lauda pentru felul in care va sustineti echipa.
Ca civilizatie sunteti mult peste bucuresteni care nu sunt decat o adunatura de...nu mai spun ce.Am patit-o in buscuresti si stiu ce spun.


WishMaster ,

Nu as vrea sa se inteleaga gresit , nu spun ca banateni sint cei mai tari in parcare , dar cred ca avem multe calitati ..totodata nu o facem ptrca vrem sa fim mai presus de alti ci doar ptr ca asa stim noi ca e bine ( si civilizat ) e adevarat ca nu exista padure fara uscaturi ...asta se aplica si la noi ...dar in general incercam sa facem cumsecade ... :)

Sergio
1st February 2005, 00:10
Petre a semnat pe 3 ani (125.000 pe an), iar Contra si Moldovan au mai cerut timp de gandire. Cu Goian se mai duc tratative, dar pretul cerut pe el e cam mare (500.000)

MAD-MAX
1st February 2005, 15:04
Din cate am inteles eu (se auzea f. prost) in emisiune de aseara de la Europa Nova cand a intrat in direct prin telefon, Contra a vb. cu Dobos ca in principiu ar fi de acord sa vina la tm in cazul in care l-ar lasa cei de la Atletico shi sa-i plateasca Atletico salariul de 1,8 mil dolari. Ceea ce nu credea nici el ca vor fi deacord spaniolii.

MAD-MAX
4th February 2005, 13:12
Am citit astazi in prosport ca Servette Geneva a intrat in faliment. Asa a decis judecatoria....
Sunt curios daca a veni Viorel Moldovan.
Daca vrea sa vina acum nu il mai impiedica nimeni.

Sergio
4th February 2005, 21:44
Dupa ce Servette a fost declarat falimentar, Moldovan a declarat ca daca va reveni in tara, o va face doar la Poli, fiindca sunt singurii care l-au ofertat.

Contra va avea luni o discutie cu cei de la Atletico si e posibil ca marti sa se alature lotului timisorean in Cipru.

Situatia celor doi se va clarifica luni sau marti.

Sursa: Europa Nova.

Marius DG
7th February 2005, 13:48
Desi mam gindit ca Moldovan ar fi fost o influentza f buna ptr mentalitatea jucatorilor din lot nu stiu daca Moldo ar fi mai rabdat mizeria din "A" probabil ca a facut o decizie destul de desteapta , parca vad ca daca Contra ajunge in lot la Poli si la prima greseala o sa sara oameni cu gura pe el sa plece ...sa mai intimplat ...ahh pardon aia a fost la Dinamo cu Popescu ...LOL

CoolRain
11th February 2005, 14:24
Totusi la banii de care dispunem, o performanta ar fi pastrarea lotului actual. :mda:
Sergio, mai tii minte cand ziceai asta? :)

Sergio
11th February 2005, 20:18
hmmm... prin vara sa fi fost asta? Oricum, lucrurile s-au schimbat cu 360 de grade. Atunci nu ne permiteam sa ne atingem nici de jucatori de divizia B, iar acum luam jucatori de nationala si de prin toata Europa. Ce inseamna banu... :cool:

MariusTM
23rd March 2005, 04:06
Tot ce trebuie sa facem acum e sa AVEM RABDARE.Nu trebuie sa avem pretentii de titlu in urmatorii 2 ani (asta nu inseamna ca ne-am supara daca s-ar intampla :) )!!Trebuie sa fim langa echipa si sa o sustinem!!
HAI POLI!!!!!!!!!!

cip_81
26th March 2005, 10:34
hmmm... prin vara sa fi fost asta? Oricum, lucrurile s-au schimbat cu 360 de grade. Atunci nu ne permiteam sa ne atingem nici de jucatori de divizia B, iar acum luam jucatori de nationala si de prin toata Europa. Ce inseamna banu... :cool:

Poate s-a schimbat situatia cu 180 de grade, ca daca s-ar fi schimbat cu 360 ati fi fost in acelasi punct.Sau poate ai dreptate...s-a schimbat acum cu 180 de grade, iar la vara se va schimba iar cu 180 si veti fi cum ati fost pana la venirea lui BKP.

daWhiGga
23rd July 2005, 16:11
cip ce faci tu in forumul lui Poli daca esti contra Poli?Sergio a spus gresit 360 de grade ori s-a referit la faptul ca totul sa schimbat complet la Timisoara.
Lotul,buget,obiective,conducere,performate.

Sergio
23rd July 2005, 23:05
Am spus ca sa evidentiez si mai tare schimbarile facute. Daca ma gandesc mai bine, sunt chiar 720 de grade. :D :D

Virus
24th July 2005, 01:49
Mai nu stiu eu de marile schimbari dar cred ca galeria e jos palaria!!!
ANTI buCUResti!!!

kurany
25th July 2005, 18:04
Tot respectul pt Poli Timisoara..chiar daca unii zic ca sunteti de fapt Aek, Rocar, Fulgeru Bragadiru..in fine....
Sper sa luati titlul anul acesta..iar steaua , dinamo si rapid sa ramana cu buza umflata insa printre microbisti circula tot felul de intrebari venite probabil si din invidie..cine poate sti...nu vi se pare dubioasa aceasta investitie masiva de capita;?!....ma bucur pt voi..insa nu pot sa nu remarc usurinta cu care ati si-aufacut loc in frunte clubului vostru mafioti.....sper sa ma insel.......Cu speranta unui viitor mai bun....salutari si numai bine !!

miril
25th July 2005, 18:08
De acord cu cele spuse de Kurany. Succes si sa auzim numai de bine!

Sergio
26th July 2005, 10:27
Nu sunteti suparati pe noi ca v-am decimat echipa? Ca la unii am intalnit si chestia asta...

miril
26th July 2005, 10:35
Sergio, pana si noi progresistii suntem unii mai bleu, altii mai...albastru. Bineinteles ca regret ca o mare parte din 11-le de baza s-a transferat la voi, dar, din pacate, asta-i viata. Concluzia, personal, va prefer pa voi...majoritatii, daca tot trebuia sa se intample.

Sergio
26th July 2005, 10:43
Inseamna ca aveti alta gandire decat pustii de 15 ani care ne acuza de asa ceva. De parca jucatorii aia i-am fi luat pe gratis... Oricum bafta si voua in campionat, ca vineri avem meci cu voi. :D

be@
26th July 2005, 11:30
Vai, ce sa-ti spun, sergio ....
1mil pe caramarin + coman + canu + olah + antrenor
300.000 pe popa
600.000 pe mcKain
mi se pare super penibil.

Oare nu da Cel de sus sa retrogradati odata si odata ? Doamne, ce fericita as mai fi atunci !!!

Sergio
26th July 2005, 11:46
Lasa ca va ajunge cat ati primit. Ati strans bani pt campionatul asta. Si nu cred ca a plecat careva impotriva vointei lui.

Cel de sus ne iubeste mai mult decat pe altii asa ca nu-ti mai fa iluzii din astea ca n-are rost. Numai rau iti faci, zau... :cool:

kurany
26th July 2005, 12:35
Sergio, nu avem nimic cu voi, suporterii...Respectam din toate punctele de vedere galeria Timisoarei...insa unii dintre conducatorii vostrii lasa de dorit ...
Cat despre sumele de bani primite, sunt de acord ca Fc NATIONAL este singura echipa instare sa scoata asemenea sume pe plen intern...ca s-a intamplat sa fie din buzunarul murdar al celor de la BkP asta e....Daca aceasta strategie a lui Gino se va dovedi buna..in noul campionat vom vedea....
Subscriu la parerea lui miril ...prefer sa luati voi campionatul....
Numai bine !

Sergio
26th July 2005, 12:45
Nu stiu cum sunt banii, curati sau murdari. Cert e ca Poli si CFR sunt singurele echipe care si-au platit integral datoriile la stat.

Asta ar trebui sa conteze mai mult decat culoarea banilor.

miril
26th July 2005, 12:57
Aici te contrazic, un pic. Daca banii sunt bani negrii, atunci este un caz penal, indiferent cum stau cu datoriile. Sa speram ca sunt de partea buna dpdv legislativ, altfel ar fi o tragedie pentru suporteri, in primul rand.

Sergio
26th July 2005, 13:46
Daca sunt negri, vor suporta consecintele. Sper sa nu fie cazul ca ar fi intr-adevar tragic pt noi.

Zapada
26th April 2006, 12:28
Craciunescu a fost cel mai prost transfer facut de Poli
Eu nu-i inteleg pe cei de la POLI, ce au vazut ei in Craciunescu?
Craciunescu nu e un bun conducator deoarece e prea dur, si mai dictator ca Ciausescu.

Un conducator de fotbal trebuie sa fie diplomatic si inteligent si mai ales sa nu fi avut contacte si conflicte cu arbitri

Sergio
28th April 2006, 12:54
a fost impus de iancu deci tre sa-l suportam... cat timp, ramane de vazut.

Mr Smith
2nd May 2006, 01:45
Craciunescu a fost cel mai prost transfer facut de Poli
Eu nu-i inteleg pe cei de la POLI, ce au vazut ei in Craciunescu?
Craciunescu nu e un bun conducator deoarece e prea dur, si mai dictator ca Ciausescu.

Un conducator de fotbal trebuie sa fie diplomatic si inteligent si mai ales sa nu fi avut contacte si conflicte cu arbitri
Trebuia o mana de fier care sa fie independent de cei din club, Nu a fost adus ptr mizerii cu arbitri, asta e clar si se vede prin arbitrajele proaste care le-am avut

Universal
29th May 2006, 09:15
Mittal Steel :)

Sergio
29th May 2006, 22:28
:confused:

cred ca ai gresit threadu.

Ultras Farul
20th June 2006, 16:38
Nu stiu cum sunt banii, curati sau murdari. Cert e ca Poli si CFR sunt singurele echipe care si-au platit integral datoriile la stat.

Asta ar trebui sa conteze mai mult decat culoarea banilor.

Si Farul si-a platit datoriile:yeah:

vicyman74
22nd June 2006, 08:39
BLASFEMIE Jhan!...cine tzine cu dinamo nu poate avea simpatie pt Poli Timisoara!....POLI TIMISOARA ESTE UNICA,iar mai apoi nu potzi compara tu jungla aia de BUCURESTI cu un oras ca Timisoara,care este de mult in UE din mai multe pucte de vedere!,asa ca HAI LASANE,HAI DUTE DUTE LASANE!

cyprian
22nd June 2006, 22:06
mah baiete,u kiar nai auzit de timisoara,intreabal pe tactu sau pe profu de geografie,sau cind prinzi odata harta romaniei in clasa,uitate in partea stinga a hartzii ,aproape de marginea hartzii kiar, shi ai sa vezi k scrie akolo timisoara,bucureshtiului iar trebui tot atitzia ani sa ajunga timisoara,cam citzi ani ii trebuie romaniei sa ajunga germania(de ex.).Deci ar fi bine sa te mai abtzii de la comentarii dastea privind bucureshtiul,nu cred k eshti u cel mai indicat la astfel de comentarii,stai jos 4,corigent kiar:rosu:

Elphax
22nd June 2006, 23:26
ce transfer era asta?

alamar
4th August 2006, 18:34
Iancu il vrea pe Niculescu. Misto...Se umple Timisoara de maidanezi. Ce fericire pe voi. A sa nu uit, am si eu o cutie de pocnitori si cateva petarde ramase de la revelion, imi da Iancu niste parai pe ele?

malexoid
6th August 2006, 01:44
Iancu il vrea pe Niculescu. Misto...Se umple Timisoara de maidanezi. Ce fericire pe voi. A sa nu uit, am si eu o cutie de pocnitori si cateva petarde ramase de la revelion, imi da Iancu niste parai pe ele?

niste munitie 7.62 nu ai? :))

Sergio
6th August 2006, 22:40
am eu, il ajutam pe amicul nostru? :drak:

FKB
25th August 2006, 13:20
Salut, poate sa imi spuna si mie cineva ce suma (cat de cat exacta) investeste primaria Timisoarei in echipa de fotbal? Multumesc anticipat!

Sergio
29th August 2006, 23:48
primaria este reprezentata in CA de catre vicele Orza si a investit in refacerea terenurilor de antrenament iar consiliul judetean se ocupa de stadion. Cat s-a investit n-as putea spune exact, n-am auzit sa se fi facut estimari din astea. De prime, salarii si alte treburi se ocupa bkp.

Mario Di Lazi
30th September 2006, 21:39
Abiodun si Shroj au drept de joc pentru poli in acest moment ? Sau doar din retur ?

miril
30th September 2006, 22:10
Deocamdata sunt jucatorii lui FC National. Litigiul va trece din nou pe la Comisii.

Mario Di Lazi
1st October 2006, 13:03
Dar ei nu au jucat in acest sezon nici pentru Poli nici pt National ... NU ?
Ei mai sunt prezenti fizic la Timisoara ?

Carlos Gambino
1st October 2006, 15:12
Fizic da. Spiritual, însă, sunt prezenţi la Liga şi FRF. Bântuie pe acolo...:D

Elphax
4th October 2006, 23:13
azi au fost declarati liber de contract, dar poate mai face laba ala de iacov recurs din nou

malexoid
5th October 2006, 00:52
azi au fost declarati liber de contract, dar poate mai face laba ala de iacov recurs din nou

pai mai exista vre-o forma de atac a hotararii? eu chiar nu sunt la curent cu instantele astea in sport...

Elphax
5th October 2006, 05:18
cred ca se mai poate face recurs. la cat de tampit e sistemul asta romanesc...

malexoid
5th October 2006, 08:20
cred ca se mai poate face recurs. la cat de tampit e sistemul asta romanesc...

:mda: ...copiaza ori le este impus un sistem juridic putred...

Elphax
5th October 2006, 08:28
alo, indiferent cur ar fi sistemul juridic romanesc, conducerea fotbalului este mult mai jalnica, deci si regulamentele si comisiile de decizie

tuxie
5th October 2006, 08:52
alo, indiferent cur

:happy
Elphax, get a cup of coffee :happy

andrei1921tm
29th November 2006, 23:04
Hai sa mai insufletim si noi atmosfera...doar avem sange violet...
Hai sa vedem ce ne mai trebuie prin curte...eu zic ca un atacant...2
Ganea devine liber din iarna si Niculescu are clauza de 600.000.
Astia 2 au dat mai multe goluri in turu asta decat Poli!!!

Rossi
20th December 2006, 00:46
SILVIU BALACE: "TATA A PLANS CAND A AUZIT CA AM SEMNAT CU DINAMO!"

Prezent in acesta seara la OTV, la emisiunea Fanatik Show, proaspatul dinamovist crede ca Dinamo poate fi steaua sa norocoasa: "Dinamo e Dinamo ! Daca treci prin viata de fotbalist fara sa fi luat un campionat, o cupa......Suntem angrenati in Cupa UEFA, putem merge mai departe, vom juca in Liga Campionilor... Sunt bucuros ca antrenorul si conducerea dinamovista m-au dorit si nu am venit sa fac act de prezenta aici... Tata a plans cand a auzit ca am semnat cu Dinamo. El e mare dinamovist si asta spunea cand eram mic, ca vrea sa ma vada in tricoul alb-rosu.
Desi stie rivalitatea care exista intre suporterii dinamovisti si cei timisoreni, Balace spera sa se faca iubit de fanii "cainilor":" O sa-i atrag de partea mea prin prestatia din teren. Sunt un jucator care-si face datoria acolo unde este dorit. Sper sa fac un sezon bun cu Dinamo, sa castigam titlul, sa mergem cat mai departe in UEFA si la toamna sa jucam in grupele Ligii Campionilor."

Sergio
28th December 2006, 21:36
cred si eu ca a plans... doar e de plans. :D

andrei1921tm
29th December 2006, 16:39
Salut, poate sa imi spuna si mie cineva ce suma (cat de cat exacta) investeste primaria Timisoarei in echipa de fotbal? Multumesc anticipat!

in echipa 0 ron,insa in baza sportiva cam 3 mil de E

Elphax
17th February 2007, 10:21
Oficialii lui Poli pregătesc în secret revenirea lui Cosmin Contra la Timișoara, sperînd să-l legitimeze la începutul săptămînii viitoare

Timișoara pregătește în mare secret ultimul transfer din campania de iarnă. Oficialii bănățeni insistă să-l aducă pe Cosmin Contra de la Getafe, după ce internaționalul român a pierdut contactul cu titularii la gruparea din Primera.
Intrat în dizgrația lui Bernd Schuster, după ce a onorat convocarea la echipa națională, și nereținut în lot, după ce a început sezonul ca titular, "Guriță" e decis să plece din Spania. Fundașul vrea să aibă o ultimă discuție cu Schuster, dar așteaptă partida de duminică de la Bilbao.
De altfel, el le-a mărturisit unor aproapiați că, dacă nu va fi nici acum reținut în lot, va forța despărțirea de gruparea spaniolă pentru a prinde ultimele zile de mercato din România.
Șefii lui Poli nu sînt străini de intențiile internaționalului român, evitînd totuși să facă vreo declarație pentru a nu-i complica situația lui "Guriță". Surse autorizate pretind că vicepreședintele Emil Roșianu a discutat frecvent în ultimele zile cu Contra la telefon.
"Cosmin vrea să se întoarcă dacă nu mai joacă titular în Spania. Nu vrea să piardă contactul cu echipa națională, în ciuda problemelor pe care le-a avut, e decis să continue. Poli ar reprezenta șansa lui de a juca titular meci de meci", a mărturisit un apropiat al jucătorului.

Cappone
20th February 2007, 00:34
ar fi bine sa vina contre la POLI.
el chiar iubeste echipa si orasul nu ca alti jucatori care vin doar sa-si ia banii

poli-umt
20th February 2007, 21:14
Eu personal nu cred ca vine "Gurita" pana la vara,dar cine stie...?

Elphax
27th April 2007, 16:40
Contra așteptat la Timișoara

Deși patronul Stelei, Gigi Becali, a lăsat de înțeles că va încerca să-l aducă în Ghencea pe Cosmin Contra din vară, oficialii lui Poli nu-și fac probleme. "Nu cred că se va duce Cosmin la Steaua sau la altă echipă în România. Sînt convins că atunci cînd se va decide să vină acasă, va veni la Timișoara. Diferența între unii care fac politică și cei care se pricep la fotbal e destul de mare", a precizat Chivorchian.
violamania.ro

Elphax
27th April 2007, 17:01
Ultima bomba ar fi transferul lui Aliuta la Poli

alt petrecaret mare vedeta paralel cu performanta ...

Elphax
1st May 2007, 02:02
Prezent ieri la TV Sport Special, impresarul Dumitru Tudor a dezvăluit că atacantul Adrian Neaga are încă două oferte din țară, dacă nu va ajunge la Steaua. Una dintre posibilele destinații pentru Neaga ar putea fi chiar Poli Timișoara, mai ales că Aliuță a fost convins de același procurator să semneze pe trei sezoane cu Poli

Ersin Mehmedovici mai are contract cu Poli pînă în luna decembrie, însă fundașul sîrb ia în calcul varianta de a părăsi Timișoara în vară, în perioada de mercato. "De la anul va fi permis doar cu 3 extracomunitari. Dacă mă vor lăsa să plec și îmi voi găsi și echipă, probabil voi pleca în vară", a spus Mehmedovici.

Impresarul australianului John McKain, Marcel Popescu, a ținut să infirme știrea conform căreia "cangurul" lui Poli ar fi fost ofertat de Dinamo. "Nici eu, nici echipa bănățeană nu am fost contactați. Oricum, mi-e greu să cred că Dinamo are să dea un milion de euro pe un jucător din Liga 1", a spus procuratorul. "Nu am primit nimic oficial, iar McKain este netransferabil", a adăugat și patronul Marian Iancu.

Sergio
1st May 2007, 10:30
numa bombe, mai rau ca in Irak. :D

Lordul
5th May 2007, 17:10
Aliuta a fost prezentat in stil de mare fotbalist..

Elphax
11th May 2007, 11:03
Dumitru Tudor, impresarul lui Neaga, a dezvăluit că oficialii timișoreni nu doresc să facă nici o mișcare în cazul lui Neaga pînă după meciul de cupă cu Rapid. "Pînă atunci nu se va întîmpla nimic. Se va termina și campionatul în care evoluează Neaga și doar atunci se vor putea lua niște decizii clare. Pînă atunci, sînt doar tatonări", a dezvăluit "Ciorbă".

Acesta a confirmat și interesul timișorenilor pentru atacantul brazilian Ze Roberto. "Este adevărat. Timișoara și-a arătat interesul și pentru Ze Roberto pentru că este un atacant de mare valoare în Brazilia, iar Poli urmărește să își întărească în special compartimentul ofensiv. El este o variantă și sînt discuții", a spus Dumitru Tudor. Ze Roberto evoluează în Brazilia la Botafogo.

Sergio
11th May 2007, 12:49
Aliuta a fost prezentat in stil de mare fotbalist..
adica vrei sa zici ca n-ar fi? :D

Cappone
16th May 2007, 00:13
adica vrei sa zici ca n-ar fi? :D

nu as fi asa sigur ca ar fi.
poate a venit la noi doar ca sa isi ia si el niste bani!

Cappone
16th May 2007, 00:14
Badoi si maldarasanu sar puea sa ajunga la Poli.
Sunt 2 jucatori de valoare si ar putea ajuta echipa;plus ca au si mentalitate mai buna ca majoritatea jucatorilor actuali de la Poli

Elphax
21st May 2007, 12:12
Timișoara s-ar putea despărți de Marius Popa, Olah, Emeghara, Izvoranu, Grigorie și Mansour, dacă Cupa Romaniei nu ajunge pe Bega

Șiragul de perle adunate de Marian Iancu la Timișoara e pe cale să se rupă în bucăți. Finala Cupei, cu Rapid, va decide destinația viitoare a unor jucători, ofertați deja de granzii campionatului. Patronul Iancu a interzis orice negociere pînă după fluierul final al sezonului, dar nu a exclus un posibilitatea unei despărțiri de unii dintre fotbaliști. "Nu vreau să aud nimic pînă la finala cu Rapid. Îmi doresc să luăm trofeul și apoi avem timp să ne așezăm pentru orice tratative. În fond, ăsta e ciclul în fotbal, nu te poți opune la nesfîrșit", a declarat boss-ul bănățenilor. Steaua a pus ochii pe portarul Marius Popa și fundașul stînga Ifeany Emeghara și a tatonat deja terenul, pentru un preț la pachet de 2 milioane de dolari. "Eme" e dorit și de Rednic în Groapă, pentru a întări defensiva lui Dinamo în Liga Campionilor, însă nu singur, ci împreună cu Silviu Izvoranu. Ultimul e cerut insistent de Mircea Rednic, iar campioana e dispusă să plătească 500.000 de dolari. Grigorie nu s-a adaptat la Timișoara, iar Gigi Nețoiu îi caută deja o echipă dispusă să achite cheltuielile cu transferul la Poli, 1 milion de dolari. În fine, caracterul dificil al lui Mansour, tot mai nemulțumit
violamania.ro

Ferdininho
22nd May 2007, 00:18
Timișoara s-ar putea despărți de Marius Popa, Olah, Emeghara, Izvoranu, Grigorie și Mansour, dacă Cupa Romaniei nu ajunge pe Bega

Șiragul de perle adunate de Marian Iancu la Timișoara e pe cale să se rupă în bucăți. Finala Cupei, cu Rapid, va decide destinația viitoare a unor jucători, ofertați deja de granzii campionatului. Patronul Iancu a interzis orice negociere pînă după fluierul final al sezonului, dar nu a exclus un posibilitatea unei despărțiri de unii dintre fotbaliști. "Nu vreau să aud nimic pînă la finala cu Rapid. Îmi doresc să luăm trofeul și apoi avem timp să ne așezăm pentru orice tratative. În fond, ăsta e ciclul în fotbal, nu te poți opune la nesfîrșit", a declarat boss-ul bănățenilor. Steaua a pus ochii pe portarul Marius Popa și fundașul stînga Ifeany Emeghara și a tatonat deja terenul, pentru un preț la pachet de 2 milioane de dolari. "Eme" e dorit și de Rednic în Groapă, pentru a întări defensiva lui Dinamo în Liga Campionilor, însă nu singur, ci împreună cu Silviu Izvoranu. Ultimul e cerut insistent de Mircea Rednic, iar campioana e dispusă să plătească 500.000 de dolari. Grigorie nu s-a adaptat la Timișoara, iar Gigi Nețoiu îi caută deja o echipă dispusă să achite cheltuielile cu transferul la Poli, 1 milion de dolari. În fine, caracterul dificil al lui Mansour, tot mai nemulțumit
violamania.ro

Olah si Grigorie oricum sunt degeaba, de restul mi-ar parea rau. Daca pleaca Olah si Grigorie si vin Maldarasanu si Badoi avem plus mult.

Sergio
22nd May 2007, 10:26
Timișoara s-ar putea despărți de Marius Popa, Olah, Emeghara, Izvoranu, Grigorie și Mansour, dacă Cupa Romaniei nu ajunge pe Bega

asta e un fel de santaj :D

Elphax
23rd May 2007, 14:34
Deși zvonurile din lumea fotbalistică timișoreană îi dau plecați pe unii jucători de la Poli, președintele Marian Iancu a declarat că, până după finala Cupei României, de sâmbătă, cu Rapid, nici nu se iau în discuție eventualele transferuri. Nu mai puțin de șapte jucători din actualul lot sunt vizați de Dinamo, Steaua și Rapid. Portarul Marius Popa, Olah, Emeghara, Izvoranu, Mansour, McKain și Grigorie - ultimul nu a reușit să îi mulțumească pe investitori - sunt țintele formațiilor bucureștene. "Nimeni nu este transferabil, indiferent de deznodământul finalei Cupei României. La Timișoara, se construiește o formație puternică, în perspectiva îndeplinirii obiectivului din campionatul viitor. Excepția o constituie deciziile referitoare la strategia pentru jucătorii extracomunitari. Din această privință, suntem obligați să ne pliem pe hotărârile luate de Federația Română de Fotbal", spune Marian Iancu, finanțatorul echipei alb-violete.

Cappone
25th May 2007, 19:22
cred ca or sa plece niste extracomunitari din lot,ca avem prea multi.ma intreb de ce mai trebuia adus si fratele lui karamyan?ce asa bun ii?

Sergio
26th May 2007, 15:54
pai nu poate unu fara altu, sunt la pachet. :mda:

Elphax
29th May 2007, 17:16
Dusan Uhrin jr. a reușit ieri, cu Mlada Boleslav, o victorie cu 4-0 în fața formației Slovan Liberec, în ultima etapă, a 30-a, a campionatului ceh. Cu toate acestea, Mlada s-a clasat la final pe poziția a 4-a în clasament, ratînd calificarea în cupele europene

Uhrin va ajunge mîine la București pentru o ultimă discuție cu Marian Iancu referitoare la politica de transferuri. "Așa cum am mai spus de atîtea ori, contractul este deja semnat. Ne-am pus de acord asupra politicii de transferuri și asupra programului de pregătire. Totul este pregătit pentru noul sezon, nu vom mai avea timpi morți", a anunțat ieri patronul Marian Iancu.

Cappone
30th May 2007, 20:44
Baieti nu va suparati pe mine,eu tin cu Dinamo,da am si o mica simpatie pt Poli din mai multe motive cum ar fi :taica-meu se trage din zona aia(comuna Periam),imi plac oamenii din zona aia pt ca sunt civilizati,si acest lucru se observa cu atat mai bine cand ai ocazia sa cresti printre moldoveni care sunt mai "diferitzi" :D ....ma intelegeti voi...bine, fara sa generalizez acum.Oricum nu sunt de acord niciodata cu aia care zic ca Bucuresti nu este cel mai frumos oras din tara ,cred ca nici nu incape discutie,nici un oras din tara nu se compara cu Bucuresti. :yeah:

bucurestiul are mai multe fete,printre care si una frumoasa,ca doar este capitala,dar si multe urate.
ce vrei sa zici ca nu-i asa?

Sergio
3rd June 2007, 16:33
asa e, fetite dulci ca-n bucuresti doar la padurea verde mai gasesti. :D

Elphax
5th June 2007, 10:09
Steaua și Poli Timișoara au bătut ieri palma pentru transferul lui Emeghara în Ghencea în schimbul a 1,2 milioane de euro.

"Am bătut deja palma, însă am convenit cu cei de la clubul respectiv să anunțăm tranzacția la începutul săptămînii viitoare. Nu voi spune nici postul pentru că imediat o să vă dați seama despre cine este vorba. Pînă atunci, numai bine, o să încheiem și actele deoarece acum e doar o înțelegere verbală", a declarat Becali.

Fotbalistul la care se referă patronul vicecampioanei este Ifeanyi Emeghara, de la Poli Timișoara. Fundașul stînga a fost dorit insistent de Cosmin Olăroiu, iar săptămîna trecută conducerea de pe Bega l-a trecut pe lista de transferuri deoarece e unul dintre cei 9 extracomunitari din lot și din vara anului viitor vor fi permiși maximum 5 pe teren în același timp.

Emeghara, 23 de ani, a fost adus de Poli în ianuarie anul trecut, cînd a plătit 750.000 de euro celor de la Partizan Belgrad. Nigerianul poate evolua atît ca fundaș pe cele două benzi ale terenului, dar și ca stoper.

1.200.000 - 750.000 - 80.000(salar) = 370.000 eur profit

Elphax
5th June 2007, 13:38
poate vine Vrsici !!!!


Ajuns la Timișoara, împreună cu lotul Sloveniei, mijlocașul Dare Vrsici a confirmat faptul că a ajuns la o înțelegere cu Poli. "Eu m-am înțeles deja cu Poli în privința contractului, dar mai e o mică problemă, deoarece cluburile încă nu s-au pus de acord. Am auzit că Timișoara are niște suporteri extraordinari, o echipă bună și am înțeles că tocmai a venit un antrenor de perspectivă. Ar fi un pas uriaș în carieră pentru mine, să ajung la Politehnica Timișoara", a declarat Vrsici.
violamania.ro

Cappone
5th June 2007, 19:50
emeghara se pare ca va pleca la steaua...a recunoscut si iancu.
pacat era un fotbalist bun si util echipei,nu stiu de ce trebuia vandut la steaua.
In schimb tinem la echipa niste schiopi

offline
6th June 2007, 14:27
adica mansour si omoduemuke?
:happy

Sergio
10th June 2007, 12:05
vrsici nu mai vine... nici zicu. Atata rau sa fie. :D

Elphax
12th June 2007, 10:24
U Cluj va negocia maine cu Poli Timișoara pentru transferurile lui Olah și Caramarin. Șansele primului de a ajunge la "U" Cluj sînt foarte mari, mai ales că antrenorul Adrian Falub l-a sunat în cîteva rînduri pentru a-l sensibiliza. Prețul fixat de timișoreni pentru Olah se învîrte în jurul a 200.000 de euro. Impedimentul în cazul aducerii lui Caramarin la Cluj stă în valoarea contractului solicitat de mijlocaș. "Falub îl vrea mult pe Olah. Miercuri vom avea o discuție finală cu șefii lui Poli și cu jucătorii", a declarat directorul sportiv Sorin Vădana.

Elphax
12th June 2007, 10:25
Primul care a ajuns la stadionul "Dan Păltinișanu" a fost noua achiziție a lui Poli, Arman Karamian, care a semnat un contract pe 3 ani cu echipa bănățeană. "Este un nou început pentru mine. Nu am avut vacanță, pentru că abia acum m-am întors de la naționala Armeniei, cu care am cîștigat ambele meciuri. Sper ca noul sezon cu Poli, să fie unul foarte bun", a declarat Arman, care crede despre Uhrin, că este un antrenor valoros: "Am vorbit cu fratele meu despre Dusan, care a jucat contra lui pe vremea cînd evolua la Rapid, cred că este un antrenor valoros și îl aștept la Timișoara."

Cappone
12th June 2007, 22:45
U Cluj va negocia maine cu Poli Timișoara pentru transferurile lui Olah și Caramarin. Șansele primului de a ajunge la "U" Cluj sînt foarte mari, mai ales că antrenorul Adrian Falub l-a sunat în cîteva rînduri pentru a-l sensibiliza. Prețul fixat de timișoreni pentru Olah se învîrte în jurul a 200.000 de euro. Impedimentul în cazul aducerii lui Caramarin la Cluj stă în valoarea contractului solicitat de mijlocaș. "Falub îl vrea mult pe Olah. Miercuri vom avea o discuție finală cu șefii lui Poli și cu jucătorii", a declarat directorul sportiv Sorin Vădana.

ce ma si amaratii astia de la U cluj au ajuns sa ia jucatori de la noi?

Elphax
13th June 2007, 11:35
Dinamoviștii au continuat să se intereseze de fotbalistul lui Poli Timișoara, Silviu Izvoranu. Timișoara a transmis "cîinilor" prețul jucătorului de 24 de ani: un milion de euro. Oficialii roș-albilor consideră însă suma cerută de Poli drept prohibitivă și au renunțat să mai negocieze pentru mijlocașul bănățenilor.

Cappone
13th June 2007, 14:03
Olah a spus ca vrea sa ramanala Poli.Sincer cred ca ar trebui sa ramana,este un fundas bun!
sau ce am ajuns numai sa dam si nu mai luam nimic?

Ferdininho
14th June 2007, 00:10
Deoarece negocierile cu Vrsici sunt aproape esuate, dupa esecul pt. aducerea lui Zicu, conducerea lui Poli cauta aducerea celor 3M de la Rapid: Maftei,Maldarasanu, Mazilu.
Recent Chivorchian, a declarat referitor la politica de transferuri ca vor fi adusi maxim 3 jucatori noi. Sa fie cumva vorba despre acestia iar tratativele cu Rapid in faza avansata?

Elphax
14th June 2007, 11:29
se pare ca il luam pe Ionel Ganea - Uhrin ii cunoaste pe Rapidisti :)

offline
14th June 2007, 11:49
asa e, ca a jucat cu ei in UEFA

vin oare si ceilalti?

Cappone
14th June 2007, 12:50
bine ar fi sa vina toti.sunt jucatori cu experienta

Cappone
14th June 2007, 14:37
eu zic ca ganea vine 100% la noi!

Ferdininho
14th June 2007, 19:07
Bun si asta, Maftei ar suplini plecarea lui Emeghara daca s-ar finaliza.

Olah si Caramarin drum bun si cale batuta! Ca ei avem 10, si cu contracte mai mici.

Sergio
15th June 2007, 11:24
se pare ca il luam pe Ionel Ganea - Uhrin ii cunoaste pe Rapidisti :)
si l-a luat tocmai pe Ganea care era la dinamo atunci. :D

Stancu mi se pare o achizitie foarte buna, e muncitor, fara vedetisme... sper sa nu-si ia si el lumea in cap.

Elphax
15th June 2007, 16:26
dupa Stancu si Ganea a mai venit si Dancia :D


pana acum avem o campanie de transferari complet diferita decat ne-a obisnuit Iancu - jucatori bunicei pe bani putini, nu vedete rasuflate pe bani multi:

- Aliuta (a jucat in Nationala) - Gratis
- Karamian2 - Gratis
- Stancu (de la Steaua) - 200.000
- Dancia (a jucat in Nationala) - Gratis
- Ganea (a jucat in Nationala) - probabil ca il dam pe Grigorie - si ne mai da Rapid si o suma de bani

- a plecat Emeghara - profit (am zis mai sus)

Cappone
15th June 2007, 19:50
si poate va iesi mai bine,decat cu alin stoica,simek,grigorie,izvoranu,ad.ilie si restul de jucatori adusi ,din postura de vedete ale echipelor unde jucau,care cand au ajuns la timisoara nu au mai jucat nimic

Ferdininho
15th June 2007, 22:08
Avem nevoie de fotbalisti nu de mercenmari, by the way Plesan nu pleaca ?

Ferdininho
15th June 2007, 22:09
Dancia este international de tineretet! Este perfect asa!

Radu
15th June 2007, 22:11
dupa Stancu si Ganea a mai venit si Dancia :D


pana acum avem o campanie de transferari complet diferita decat ne-a obisnuit Iancu - jucatori bunicei pe bani putini, nu vedete rasuflate pe bani multi:

- Aliuta (a jucat in Nationala) - Gratis
- Karamian2 - Gratis
- Stancu (de la Steaua) - 200.000
- Dancia (a jucat in Nationala) - Gratis
- Ganea (a jucat in Nationala) - probabil ca il dam pe Grigorie - si ne mai da Rapid si o suma de bani

- a plecat Emeghara - profit (am zis mai sus)
poi...sa analizam...aliuta...sper sa joace bn...a fost febletea mea...in vreme ce juca la steaua...karamian...no comment...un atacant mediocru...stancu...saracu are 50kg imbracat...dancia...nu comentez pt ca nu l-am mai vazut de mult jucand...ganea...daca o sa joace in modul cum a jucat la dinamo in tur...o sa fie bn...daca nu...v-ti tapit iarasi...cat despre emeghara...o grea pierdere!:ok:

Cappone
17th June 2007, 17:36
poi...sa analizam...aliuta...sper sa joace bn...a fost febletea mea...in vreme ce juca la steaua...karamian...no comment...un atacant mediocru...stancu...saracu are 50kg imbracat...dancia...nu comentez pt ca nu l-am mai vazut de mult jucand...ganea...daca o sa joace in modul cum a jucat la dinamo in tur...o sa fie bn...daca nu...v-ti tapit iarasi...cat despre emeghara...o grea pierdere!:ok:

Poate v-ati tepuit cu emeghara stelistilor

Elphax
18th June 2007, 15:05
poate vine inapoi ;)

au mai plecat 2 :

Mircea Oprea, care a semnat pe trei ani cu Ceahlăul Piatra Neamț și Rareș Soporan, un an sub contract cu nemțenii, cu opțiune de prelungire, s-au prezentat luni dimineața la reunirea lotului formației moldave. Oprea și Soporan au semnat duminică seara contractele cu formația lui Gheorghe Ștefan. Nemțenii vor pleca într-un stagiu de pregătire la Piatra Neamț, între 25 iunie și 3 iulie, apoi se va definitiva lotul pentru cel de-al doilea cantonament, din Germania.
violamania.ro

Cappone
18th June 2007, 15:16
lasa sa mai aerisesca uhrin lotul ca era prea imbacsit!prin venirea lui ganea era clar ca oprea va pleca,oricum nu juca nici inainte

Cappone
18th June 2007, 23:45
o plecat si olah.s-a dus la cluj.dupa parerea mea nu trebuia dat olah,dar poate aduce iancu ceva nou pe postul lui

Elphax
20th June 2007, 14:31
Transferul lui Emeghara în Ghencea nu a fost parafat nici ieri, existînd riscul ca el să cadă definitiv, dar Steaua a virat deja banii către Poli Timișoara. Este vorba despre un milion de euro, sumă pe care Becali a oferit-o în schimbul nigerianul, la care se adaugă și cedarea lui Stancu. Cum însă vicecampioana n-are acordul fotbalistului, plata efectuată zilele trecute s-ar afla în afara legii și, implicit, roș-albaștrii riscă să piardă respectivii bani dacă tranzacția nu se va realiza.

Emeghara s-a întors duminică din Nigeria și a început antrenamentele la Timișoara împreună cu jucătorii de la Poli II. Cele două părți au căzut de acord asupra duratei contractului, 4 sezoane, dar impresarii vor pentru fotbalist un salariu de 150.000 de euro, plus bonusuri de performanță, în timp ce patronul Stelei oferă doar 135.000 de euro. "Așa e, încă nu ne-am înțeles. Dar vom continua tratativele", a spus președintele Stelei, Valeriu Argăseală.

- Eme, ce faci la Timișoara? Nu mergi la Steaua?
- Mă antrenez, atîta tot. Nu știu nimic, încă aștept.

- Este o neînțelegere cu Steaua în privința banilor?
- Nu știu care e neînțelegerea, abia m-am întors din vacanță și aștept să văd cum stau lucrurile, care e situația mea și care e următoarea mișcare pentru mine. Deocamdată, am început să mă antrenez cu echipa mea.

- Dar ți-ar plăcea să joci la Steaua?
- Indiferent pentru ce echipă, eu ador să joc fotbal. Asta e tot ce pot spune.

- Ce se va întîmpla dacă va cădea transferul la Steaua? Rămîi la Poli?
- Bineînțeles. Eu sînt încă plătit de Poli.

- Pe postul tău a fost adus deja un alt jucător, Dancia.
- Nu știu, e un jucător și el. Poli l-a vrut, de-aia l-a adus.

Sergio
21st June 2007, 16:15
Mehmedovic la urziceni... incet incet scapam de renegati.

Elphax
3rd July 2007, 11:26
Rațiu a dezvăluit faptul că și mijlocașul Sportului, Tibi Bălan, ar fi aproape de un transfer la Timișoara."Domnul Șiman i-a anunțat pe Bălan și pe Secăreanu că în această vară le va da drumul. Bălan mi-a spus și mie că ar fi dorit de Timișoara, dar de vreo șase zile nu am mai vorbit cu el", a spus Rațiu. Poli are în acest moment patru jucători care au evoluat în Regie: Stelian Stancu, Gigel Bucur, Alin Rațiu și Sorin Rădoi.
violamania

m4st3r
10th July 2007, 15:39
ne-am luat autocar :happy asta da transfer :happy

Cappone
10th July 2007, 16:53
da ii ceva si asta! nu ai vazut ca incet incet toti isi iau autocare noi(vezi craiova force one)hahahha

Elphax
11th July 2007, 14:57
Alin Simota: "Ne-am înțeles deja cu cei de la Timișoara și am semnat actele. Mai rămîne ca Poli să ne vireze banii în cont. Jucătorul a fost și pe lista Stelei, dar dacă cei de acolo au considerat că nu este destul de bun pentru ei, l-am dat la Timișoara. Sper să confirme așteptărilor celor de acolo"


Ioan Sdrobiș, a confirmat astăzi, pentru Violamania, transferul fundașului Fabian Teușan la Poli Timișoara. "Cei de la Timișoara l-au solicitat, noi l-am dat. Jucătorul ne-a spus că vrea să plece și i-am semnat transferul, a plecat cu acte în regulă. Am stat de vorbă cu el și i-am dat niște sfaturi, i-am spus ce se cere la o asemnea echipă. Acuma depinde de el și de cei de acolo dacă va juca și va confirma", a spus Sdrobiș.
"Părintele" i-a avertizat însă pe bănățeni: "Dacă vor face și cu Teușan cum au făcut cu Apetrei, sau cum a făcut Steaua cu Pintili și după o lună îl trimit înapoi, o să le spun spun și ăstora vreo două. Pot să se supere după aia, dar eu la toți le spun adevărul."

Elphax
14th July 2007, 10:21
Poli își asigură viitorul. Transferul lui Teușan (19 ani) de la Jiul a fost secondat ieri de acontarea duetului de la CS Otopeni, Florin Sandu - Cristi Cojocnean, ambii de 19 ani, cu care Timișoara a ajuns la cifra 10 achiziții în mandatul lui Dusan Uhrin jr.
Mutarea a fost confirmată ieri de directorul executiv, Gheorghe Chivorchian. "Am reușit să ajungem la o înțelegere cu Otopeniul pentru transferul celor doi. Vom semna cu jucătorii în zilele următoare. Eu zic că am făcut niște achiziții bune, sînt doi tineri talentați, după care au umblat Steaua și Dinamo, dar noi am reușit să-i transferăm", a afirmat Chivorchian. Poli va plăti 500.000 de euro pentru transferul celor doi, iar jucătorii vor parafa contracte pe cinci sezoane.
Fotbaliștii au fost ponderați în declarații. "Nu am apucat s-o urmăresc pe Poli prea mult în amicalele din vara aceasta, pentru că nu prea am avut timp, dar știu că au o echipă foarte bună, au adus întăriri și a sosit și un antrenor nou. Să sperăm că va fi bine și îmi voi găsi și eu un loc în echipă", a declarat Cojocnean. Colegul său, Sandu, a fost mai moderat. "Zilele următoare semnăm, încă nu e nimic sigur. În mare, ne-am înțeles, dar totuși încă nu pot spune că sînt jucătorul lui Poli", a conchis Sandu

Cristian Cojocnean 14 februarie 1988
atacant
18 meciuri / 5 goluri în sezonul 2006-07
1167 minute jucate

Florin Sandu 3 septembrie 1987
mijlocaș stînga, fundaș stînga
25 meciuri / 4 goluri în sezonul 2006-07
1717 minute jucate

violamania

Ferdininho
14th July 2007, 10:40
Trebuie caliti la Poli II , e bine ca se aduc jucatori tineri.

Cappone
14th July 2007, 19:58
e bine ca se aduc jucatori tineri,mai ales ca grupul celor certati cu clubul nu par sa semneze noi contracte!

Ferdininho
14th July 2007, 22:19
Dinamo s-a inteles cu Poli pt. transferul lui Izvoranu si Mansour, cei 2 se pare ca vor fi cedati cainilor pt. 1 mil de eur.

Ce-am avut si ce-am pierdut, atacanti avem garla, Mansour nu prea mai dadea randament in ultima vreme. Poate de Izvoranu sa-mi pare un pic rau.
Oricum suntem acoperiti pe posturi.

Sergio
15th July 2007, 12:29
daca uhrin ii lasa sa plece, stie el mai bine de ce.

Elphax
16th July 2007, 12:33
Izvoranu, 24 de ani, este foarte fericit că a ajuns în Ștefan cel Mare

- Silviu, s-a hotărît, ești jucătorul lui Dinamo?
- Da, mai am de pus la punct detaliile contractuale, după care voi pleca în cantonamentul din Austria, pentru a mă alătura noilor mei colegi.

- Ești mulțumit de alegerea făcută?
- (în glas i se simte bucuria) Mulțumit? Sînt foarte fericit! M-am trezit de dimineață pentru a pleca spre București, sînt nerăbdător să încep treaba. Este un pas foarte important în cariera mea, pe care, sincer să fiu, nu mă așteptam să-l fac atît de repede. Să ai ocazia să evoluezi în Champions League nu e la îndemîna oricui. Simt că trăiesc un vis, dar sînt fericit că totul este real.

Jucător polivalent în defensivă

- Cine te-a convins să vii la Dinamo?
- Nea Mircea Rednic, cu care am ținut mereu legătura. E un lucru mare să te dorească un antrenor atît de mult. Sînt conștient că mi-a întins o mînă, iar eu trebuie să-l răsplătesc prin evoluții bune în teren, altfel nu am nici o șansă.

- Pe ce post îți convine să joci?
- Pot evolua ca fundaș central sau stînga, dar și ca mijlocaș defensiv. Unde mă pune antrenorul, acolo încerc să îmi fac treaba cît mai bine.

- La Dinamo este concurență mare pe toate posturile...
- (rîde) Păi, și la Timișoara era concurență. În fotbal, dacă nu există concurență, nu poți să ai rezultate. Cine va fi mai bun acela să joace! Nu mi-e frică de muncă, îmi doresc doar să fiu sănătos.

violamania

Cappone
18th July 2007, 14:41
chiar ii doresc sa reuseasca sa ajunga titular la dinamo

edd
18th July 2007, 15:29
chiar ii doresc sa reuseasca sa ajunga titular la dinamo

gluma buna :groggy: el era rezerva la Poli si crezi ca o sa ajunga titular la catei?

Elphax
19th July 2007, 10:25
Ieri, McKain a spus că nu știe dacă va continua cu Poli în anul următor: "După patru ani în România trebuie să mă gîndesc dacă jocul meu se poate îmbunătăți sau dacă am nevoie de o nouă provocare. Mai multe, nu are sens să spun acum. Impresarul Dan Stănilescu, care a spus că am ofertă de la Werder, m-a ajutat să vin în România, dar nu am discutat cu nimeni de la echipa germană. Trebuie să am o discuție cu oficialii lui Poli în zilele următoare".
Indecizia lui Jon a fost confirmată și de impresarul său, Marcel Popescu. "Problema nu este dacă i s-a oferit un nou contract la Poli, ci ce i s-a oferit. Se împlinesc cinci ani de cînd Jon este în România, iar de un an a pierdut naționala. Nu poți să îi spui: "Bă, de ce nu mai vrei să stai la Poli?" El este foarte educat, nu e profitor și șantajist. Dacă va pleca, va fi în condiții bune pentru ambele părți", a adăugat Popescu. Impresarul a dezvăluit și preocuparea lui Jon: "Mama sa are o problemă delicată de sănătate și trebuie înțeles că, de atîta timp, stă la peste 10.000 de km de casă. Iancu îl respectă și cred că-l va înțelege".

Fără oferte
Marcel Popescu a încercat ieri să explice că, deși există foarte multe zvonuri, australianul nu are nici o ofertă clară. "Vă dau cuvîntul meu că în acest moment nu sînt oferte demne de luat în seamă, prin care el să fie mulțumit și să și facă un salt calitativ", a spus Popescu. McKain este titular incontestabil în echipa lui Dusan Uhrin Jr.
violamania

Cappone
20th July 2007, 15:07
vrea si mc kain sa mai schimbe aerul

Sergio
10th August 2007, 00:31
sa-i zica cineva ca in groapa pute a rahat.

Elphax
30th August 2007, 15:28
Dusan Uhrin jr: "Facem totul să mai aducem un atacant, însă, din păcate, mai avem foarte puțin timp. Nu pot să va dau multe detalii. Avem mai mulți jucători în vedere. Pe doi îi cunosc, iar restul i-am văzut doar pe DVD-uri. Vrem să fim siguri asupra valorii jucătorului și asupra tipologiei sale. Campionatul este lung și ne mai trebuie un atacant. În acest moment nu se pune problema de bani"

Elphax
31st August 2007, 09:26
Ieri, în cursul dupa-amiezei, în Timisoara a ajuns slovenul Dejan Rusic, un atacant de 24 de ani de la gruparea Publikum Celje. Rusic are un profil de atacant de careu, înalt (1,88 m), de aproximativ 83 kg. In primele sase meciuri ale campionatului sloven a reusit un gol si este un atacant care a cochetat cu reprezentativa, fiind selectionat la doua amicale recente ale nationalei, cu Trinidad Tobago si Coasta de Fildes.

Dejan Rusic va semna azi contractul, iar pâna atunci sefii lui Poli s-au rezumat la declaratii pline de ambiguitati. "Suntem un club profesionist, pregatit sa faca fata la orice situatie care apare", a fost singura precizare a presedintelui Iancu.

Elphax
31st August 2007, 15:39
"Astăzi semnează Dejan Rusici și ne vom putea baza pe el cel puțin cinci ani. Sînt convins că e o achiziție importantă. Să vedem dacă va putea face deplasarea cu echipa la Arad. Lucrul acesta depinde de Uhrin, în funcție de cît de pregătit e slovenul și dacă are nevoie de el antrenorul. Zilele acestea îl așteptăm și pe cel de-al doilea jucător, e vorba de un mijlocaș de la Artmedia Bratislava", a declarat Chivorchian, citat de "Fanatik".

Elphax
6th September 2007, 13:36
Atacantul lui Poli, Dejan Rusici a revenit ieri, după ce primit două zile libere pentru a-și rezolva mai multe acte în țara de origine. Slovenul nu a impresionat la antrenament, reușind chiar să rateze în situație de unu contra unu cu Marius Popa. El a făcut pereche în atac și la încălzire cu senegalezul Mansour, în timp ce Cristea s-a pregătit cu Ganea.
violamania.ro

Elphax
18th September 2007, 09:56
Secundul lui Poli, Valentin Velcea, s-a arătat mulțumit de ultimele două transferuri realizate, Florin Sandu și Cojocnean, dar s-a arătat surprins cînd i s-a spus că jucătorii au costat 900.000 de dolari. "Cei doi au o mare calitate și anume tinerețea. Noi avem nevoie de așa ceva. Sînt surprins să aflu că s-a dat asemnea sumă pe ei și nu știu dacă este adevărat. Știu însă că ei au fost urmăriți mult în ultima perioadă", a spus Velcea.
violamania

matei_viola
29th September 2007, 08:13
Mai trebe luati in iarna 2-3 jucatori in aparare si linistiti ne putem bate la locurile fruntase 1-3 si din acest campionat.

diorin
20th November 2007, 09:12
a adus Mansi un portar si un mijlocas - o fi la constructie ori la demolari?,ramane de vazut.
Ce este interesant ,i se reproseaza ca de ce si-a adus rudele si prietenii la echipa,de parca Mansi a inventat nepotismul in Romania :happy.

Elphax
20th November 2007, 09:13
asa suna stirea:

Doi senegalezi în probe la Poli

Jucătorii Politehnicii Timișoara au avut programat în acestă dimineață un antrenament la sala de forță, la care au participat și doi jucători senegalezi
Fotbaliștii, un mijlocaș și un portar, se află în probe la Timișoara. Primul, este nepotul atacantului Mansour, Pape Seny Seck, un mijlocaș central în vîrstă de 20 de ani, iar al doilea, Pape Mass Diop, un goalkeeper de 25 de ani, care este prietenul lui Gueye Mansour din copilărie.
violamania

daca nu ii plac lui Uhrin nu vor ramane oricum ...

ducus
28th January 2008, 14:00
Blay la Poli Timisoara!
Site-ul oficial al echipei Poli Stiinta Timisoara anunta ca gruparea de pe Bega a ajuns la o intelegere pentru transferul fundasului dreapta de la Dinamo Bucuresti, George Blay. De asemenea, timisorenii anunta ca transferul tanarului fundas central Cristi Scutaru la Dinamo este foarte aproape de finalizare.

La Poli Timisoara, postul de fundas dreapta era acoperit de Stelian Stancu si Valentin Badoi. De asemenea, din vara, la Poli este asteptat si internationalul Cosmin Contra, titular al postului in nationala Romaniei.
http://prosport.ro/articole/blay-la-poli-timisoara/75023
Ce credeti, timisorenilor le lipseau un fundas dreapta? Era nevoie de transferul lui Blay? Va confirma jucatorul dinamovist?

Cappone
1st February 2008, 11:27
nu cred ca este nevoie de transferul lui blay...bine ar fi sa confirme dar cred ca vine pentru bani,si va pleca pana in vara de la poli

edd
1st February 2008, 18:06
pai nu mai vine asta :) nu il lasa iancu pe scutaru si nici dinamo nu il mai da pe blay ;)

Elphax
19th February 2008, 10:27
CAMPANIE REUSITA
Marti, 19 Februarie 2008

Poli are Lot pe placul antrenorului.

Chiar dacă majoritatea jucătorilor adusi sunt necunoscuti în România, Gheorghe Chivorchian crede că achizitionarea lor va duce la cresterea fortei echipei fată de prima parte a campionatului.

Presedintele Comitetului Director al clubului bănătean spune că doleantele antrenorului ceh au fost îndeplinite, singura nereusită în planul transferurilor fiind rămânerea lui Cosmin Contra la Getafe. „Din câte am vorbit cu Dusan, el este multumit de transferurile pe care le-am realizat în această iarnă", a declarat Chivorchian, care a tinut să lămurească si ultima problemă legată de achizitiile acestei ierni. „Mâine (n.r. - azi) vom rezolva si problemele legate de transferul lui Brezinsky. Au fost mai multe lucruri de lămurit, unele pe plan fotbalistic, altele cu clubul de care a apartinut", a spus oficialul timisorenilor.

Referitor la situatia jucătorilor Mansour si Daminută, Gheorghe Chivorchian a fost transant. „Asa cum noi îi respectăm pe ei, dorim ca si ei să ne respecte. Mansour a semnat cu Dinamo, apoi n-a mai vrut să plece, iar noi am reziliat contractul cu bucurestenii. A fost hotărârea antrenorului ca el să joace la Poli II. El a mai evoluat la „satelit", iar când antrenorul a considerat că e cazul, a fost luat la echipa mare. În ceea ce-l priveste pe Daminută, cred că i s-a propus cel mai mare contract pe care l-ar fi avut vreun junior în România si nu înteleg de ce refuză. Si nu refuză de acum, refuză de sase luni! Comisiile abilitate vor decide dacă trebuie să rămână încă cel putin trei ani la noi sau poate să plece, asa cum spune impresarul său. Însă e păcat că s-a ajuns aici", a încheiat Chivorchian.

Avem solutii acum peste tot, am întărit posturile deficitare si cred că jucătorii care au venit, indiferent de pozitia pe care joacă, vor aduce un plus de valoare echipei.

5 jucători au venit la Poli în intersezon, adică Bădoi, Borbely, Brezinski, Milhazes, Martinez, toți cinci având șanse mari să joace încă din prima etapă, în deplasare cu Pandurii Tg. Jiu

8 Nu mai puțin de opt jucători au părăsit Poli Timișoara în această iarnă, fie împrumutați la alte echipe sau cedați definitiv. Cea mai importantă plecare este cea a mijlocașului Gabriel Torje la Dinamo.

prosport

Elphax
28th February 2008, 10:19
Ultima ora, conform gsp:

Mijlocașul Tibi Bălan va fi împrumutat pînă la vară pe Bega, urmînd ca Poli să plătească apoi 3 milioane de euro pentru transferul definitiv

Elphax
29th February 2008, 11:47
Jon McKain s-a transferat in Australia, Phoenix Wellington !

edd
29th February 2008, 21:39
Ultima ora, conform gsp:

Mijlocașul Tibi Bălan va fi împrumutat pînă la vară pe Bega, urmînd ca Poli să plătească apoi 3 milioane de euro pentru transferul definitiv

Rezerva pt Abi :) Imi placea foarte mult de el cand juca la Sportu' si sper sa confirme si la noi...

TigerSharkz
6th April 2008, 12:22
Contra isi prelungeste contractul cu Getafe

Evolutiile bune la Getafe in actuala stagiune, in care a marcat trei goluri (ultimul , cu Bayern in Cupa UEFA), ii ofera lui Cosmin Contra un premiu special. L-a anuntat chiar fundasul roman: “Am ajuns la un acord cu presedintele Angel Torres pentru prelungirea contractului. Voi semna momentan pe un an, desi e posibil si doi. Ma simt foarte bine aici. Presedintele mi-a fost alaturi mereu, m-a ajutat, are incredere in mine. Eu incerc sa-l rasplatesc prin prestatiile mele”. Contra (32 de ani) se afla la Getafe din 2005. Considerat de cotidianul barcelonez “Sport” un “talisman pentru echipele mici”, “Gurita” a vorbit si de esecurile sale la formatiile mari: “Au fost multe circumstante din cauza carora n-au avut succes la granzi. La Milan nu am stat decit un an. La Atletico m-am accidentat si nu mai aveam loc in echipa. Sint lucruri care se intimpla in fotbal”.

six
17th April 2008, 18:39
cica jabba scoate $$$$ la greu pt uefa.....cum gechi o plecat speram sa-l consilieze unul mai destept,parerea mea :rolleyes:

Cappone
23rd April 2008, 19:35
cica jabba scoate $$$$ la greu pt uefa.....cum gechi o plecat speram sa-l consilieze unul mai destept,parerea mea :rolleyes:


jackie era degeaba....mai bine ca o plecat

ducus
20th May 2008, 08:37
Ionuț Rada, la Poli Timișoara

Politehnica Timișoara îl va transfera pe stelistul Ionuț Rada. Cel puțin asta afirmă finanțatorul Stelei, Gigi Becali, care a anunțat că mutarea fundașului central stelist pe Bega e ca și rezolvată.
Vezi Galerie Articol
"Rada va juca la Poli. Noi ne-am înțeles cu ei, mai rămâne ca și jucătorul să facă acest lucru. Vorbisem cu un impresar pentru cedarea lui Rada în schimbul a un milion de euro, dar ca să nu avem discuții cu cei de la Poli, îl cedăm pe Rada cu 900.000", a declarat Becali.

Ionuț Rada a venit la Steaua în ultima zi din perioada de mercato din urmă cu un an, de la rivala Rapid. Rada, 26 de ani, a mai evoluat de-a lungul carierei la Universitatea Craiova, Rocar București și FC Național.
http://www.realitatea.net/ionut-rada--la-poli-timisoara_284447.html

ducus
4th June 2008, 09:06
Mijlocașul are șanse mici să continue la Poli
Drum bun, Aliuță!

Adus anul trecut pe Bega, mijlocașul a avut puține momente de sclipire, însă locul său în echipă părea destul de sigur. Asta până ieri.

Turul de campionat a adus multe dezamăgiri pentru fostul stelist, care însă și-a spălat păcatele înscriind singurul gol al meciului cu CFR. Apoi, în retur, Aliuță a avut prestații în nota echipei. De altfel, în repetate rânduri, antrenorul Dusan Uhrin a anunțat că nu înțelege de ce mijlocașul său de creație iese din forma sportivă de la o zi la alta.

Ba mai mult, după meciul cu Dacia Mioveni, când Gabriel Cânu a fost exclus din lot, antrenorul ceh i-a transmis lui Aliuță: „Ai cartonaș galben”. Ulterior, șeptarul violet a pierdut echipa, relațiile cu oficialii clubului s-au răcit și despărțirea era iminentă. În ultimele etape însă, Aliuță a revenit în formula de bază și vara părea una liniștită.

Până când Marian Iancu a anunțat că nu mai este nevoie de el. În aceeași situație este și australianul John Wayne Srhoj. „Dorim să păstrăm un lot de 26-27 de fotbaliști, acum suntem prea mulți la echipă. Vor mai fi și plecări, cum ar fi Aliuță, Srhoj… Dacă au valoare, vor veni și ofertele pentru ei”, a anunțat ieri președintele clubului timișorean.

Vine un alt „decar”

Poli este deja în tratative avansate pentru acoperirea despărțirii de Aliuță. „Sperăm că îl vom avea în continuare pe Martinez la echipă și, alături de el, pe încă un argentinian. Este un adevărat număr 10, tânăr de 23 de ani. A jucat la echipa Under 21 a Argentinei, la 17 ani juca în prima ligă. Numele nu îl vom da încă, și așa este dificil de adus”, a mai precizat bossul lui Poli. De asemenea, el a mai spus că mai dorește să aducă încă un atacant în această vară.

Restructurare la „satelit“

Sezonul încheiat a însemnat pentru mulți jucători de la Poli II și despărțirea de club. „Acum pleacă la drum o nouă generație. Din cei care au fost anul acesta, vor rămâne la Poli doar cei care au confirmat: Pătraș, Luchin, Latovlevic, Scutaru, Popovici, Axente”, a declarat Marian Iancu, președinte al echipei.

Iancu, încântat de țintar

După stabilirea programului pentru sezonul viitor al Ligii I, Marian Iancu a fost foarte mulțumit de program. „Mai bine de atât nu se putea, dar asta nu înseamnă că va fi ușor programul. Mă tem de prostia noastră, a tuturor, dar sper să fi învățat din greșeli și să nu le mai repetăm. Trebuie să fim foarte atenți”, a declarat Iancu.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/drum-bun-aliuta-2684403
Ce parere aveti, cum se vor descurca timisorenii fara Aliuta?

Elphax
24th January 2009, 16:58
cred ca ne miscam cel mai bine in iarna asta:

plecari - nimeni important in afara de Uhrin
veniri - Maxim de la Farul, Herea de la Rapid, ante-contract pentru la vara cu Ionescu de la Buzau si Curtean de la Medias

se mai aude ceva de un nigerian ...

Mario Di Lazi
4th February 2009, 08:17
Tânărul Brănescu, dorit de Poli Timișoara

Joi, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Local, alesul liberal Adrian Pandurașu a venit cu propunerea ca la CSM Rm. Vâlcea să fie promovați cât mai mulți jucători din propria pepinieră. Primarul Mircia Gutău a apreciat ideea tânărului politician, însă a precizat că selecția se face în funcție de valoare și nu se pot promova jucători doar de dragul că sunt vâlceni. Mai mult decât atât, edilul Râmnicului a dezvăluit că în acest moment în cadrul centrului există un portar de perspectivă pe care s-ar putea lua 500.000 de euro. Pentru a lămuri despre ce este vorba am stat de vorbă cu directorul general al clubului din Zăvoi, Florin Verigeanu.

„După cum știți Centrul de Copii și Juniori al CSM-ului funcționează așa cum ar trebui de doar 3 ani. Nu poți scoate valori pe care să le promovezi peste noapte, pentru acest lucru îți trebuie timp. Noi am aproximat că centrul nostru va deveni productiv în minim 5 ani. Pentru a face lumină în privința juniorului cotat de către primarul Gutău la o jumătate de milion de euro, lucrurile stau în felul următor. Într-adevăr avem un portar, Laurențiu Brănescu, care va împlini anul acesta 15 ani și care este curtat de Poli Timișoara. Noi nu vrem să-l dăm, însă e greu să ții un jucător când are o asemenea ofertă. Săptămâna trecută am discutat cu patronul bănățenilor Marian Iancu, mi-a făcut o propunere – doi jucători la schimb, însă am refuzat această ofertă. I-am comunicat că vrem în schimbul lui Brănescu o anumită sumă de bani, nu pot spune decât că e destul de consistentă, și cel puțin 20% dintr-un eventual transfer și urmează să ne întâlnim pentru a pune la punct detaliile” – a spus Verigeanu.

arena sport si politica

six
5th August 2011, 09:43
Costel Pantilimon a dat lovitura: s-a transferat la Manchester City pentru 2,5 milioane de euro.


Viitorul lui Pantilimon sună perfect. Deși era bîntuit de coșmarul ligii secunde, fostul portar al lui Poli este protagonistul celui mai tare transfer al verii. Goalkeeperul venit la Timișoara acum 5 ani, de la Aerostar Bacău, s-a înțeles cu șeicii de la Manchester City și va semna cu formația din Albion.

"Ne-am înțeles, au fost discuții prelungite în ultimele zile și în cele din urmă s-a ajuns la un rezultat pozitiv. În următoarele ore se vor clarifica toate lucrurile, iar Pantilimon va semna contractul dacă înțelegerea va fi respectată", a dezvăluit Florin Manea, impresarul jucătorului. Panti a plecat vineri seară din cantonamentul echipei naționale și a luat primul zbor spre Anglia pentru a se întîlni cu oficialii englezi și să semneze contractul. Șeicul Mansour Bin Zayed i-a trimis un jet privat Gulf Air de 8 locuri de tip Fokker.

L-a vrut și Udinese
Și oficialii clubului timișorean au parafat afacerea, iar Panti va fi vîndut pentru 2.5 milioane de euro. "A existat interes din partea celor de la Udinese și din partea unui club din Anglia. Au făcut o ofertă clară, iar acum așteptăm reprezentanții clubului pentru a pune la punct toate lucrurile", a explicat și Daniel Stanciu, directorul sportiv al timișorenilor. Oferta englezilor este și pe placul lui Marian Iancu, care nu era satisfăcut de cele 1.8 milioane de euro oferite de italienii de la Udinese.

Sepsi a sărit la Stanciu
Elevii lui Vali Velcea au avut parte de scene incredibile înainte de plecarea în Ungaria. Spiritele s-au încins între Lazslo Sepsi și Daniel Stanciu, cei doi fiind la un pas de bătaie chiar în vestiarul echipei timișorene. Managerul a reacționat imediat și i-a interzis fundașului să facă deplasarea la Gyula, unde timișorenii se pregătesc în această săptămînă. Daniel Stanciu nu este la primul incident de acest gen, el avînd în trecut un episod violent și cu Gheorghe Chivorchian.

Poli poate promova
Oficialitățile locale au primit răspunsul la scrisoarea trimisă spre FRF la debutul săptămînii. Răspunsul federalilor sună clar. "În ceea ce privește dreptul de promovare, precum și dreptul de a accede în cupele europene, acestea fac obiectul licențierii cluburilor și se evaluează pentru fiecare sezon competițional în cadrul sistemului național de licențiere a cluburilor de către comisiile de licențiere". În concluzie, dacă formația timișoreană va promova și va obține licența, va putea evolua în Liga 1 și în Europa.

50.000 de euro a plătit Poli Timișoara ca să-l transfere pe Pnatilimon de la Aerostar Bacău în 2006

Leo
8th August 2011, 14:00
Il vreau pe Luchin la DINAMO, cat mai repede. :D :P

Leo
21st July 2013, 00:26
Acum vreau sa plece unde vede cu ochii.

malexoid
21st July 2013, 01:11
Acum vreau sa plece unde vede cu ochii.

:)):happy uffaaaa Leo, chiar nu m-as insura cu tine!

Leo
21st July 2013, 10:12
Ai vazut ce gafe face? E drept ca inca nu si-a dat autogol ca celalalt, dar ma astept si la asta din partea lui.

pffv
21st July 2013, 10:28
Ai vazut ce gafe face? E drept ca inca nu si-a dat autogol ca celalalt, dar ma astept si la asta din partea lui.

Asta in prima etapa din retur :happy.

malexoid
21st July 2013, 10:34
Ai vazut ce gafe face? E drept ca inca nu si-a dat autogol ca celalalt, dar ma astept si la asta din partea lui.

am vazut...
insa tind sa fiu subiectiv in ce-l priveste, mie mi-a placut mereu baiatul asta!
am fost foc si para cand s-a mutat in ograda gresita, dar pana in final trebuia sa-si castige si el pita undeva...

realivanhoe
4th August 2013, 17:36
Transfer de marcă pentru Poli! Jose Emilio Furtado vine sub comanda lui Vali Velcea

ACS Poli Timișoara este una dintre surprizele primelor două etape ale Ligii 1. Echipa antrenată de Vali Velcea a obținut 4 puncte din confruntările cu Dinamo și CFR Cluj. Chiar dacă Szekely este golgheterul echipei, cu 3 goluri, timișorenii mai aduc un atacant de top. www.voceatimisului.ro anunță că portughezul Jose Emilio Furtado va veni la Poli. Furtado este format la juniorii lui FC Porto.


José Emilio Furtado a evoluat ultima oară la AEK Atena, echipă pentru care a jucat 18 partide și a înscris un singur gol în sezonul 2012-2013. În sezonul 2011-2012, Furtado a jucat pentru Panachaiki, pentru care a înscris 23 de goluri în 30 de meciuri. Furtado a mai evoluat de-a lungul carierei la CSKA Sofia, FC Porto B, Pacos Ferreira și Uniao Leiria.

"Este un atacant care joacă pe un post de care noi avem mare nevoie. Să sperăm că și confirmă, dar mai ales să sperăm că ne înțelegem din toate punctele de vedere. Ar fi bine dacă ar semna întrucât ar crește concurența în ofensiva noastră", a spus Velcea pentru www.voceatimisului.ro.

prosport.ro

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/transfer-de-marca-pentru-poli-jose-emilio-furtado-vine-sub-comanda-lui-vali-velcea-11205567

realivanhoe
8th August 2013, 13:35
Jose Emilio Furtado rămâne la ACS Poli. Restul trialiștilor, nu


0 Comentarii | Postat la: 8/08/13 la 13:13 | de catre Cornel Biholari

Tehnicianul lui ACS Poli a spus joi în conferința de presă premergătoare partidei cu Săgeata Năvodari că atacantul Jose Emilio Furtado va semna cu echipa sa. Valentin Velcea va renunța în schimb la ceilalți trei jucători aflați în teste în această perioadă: Isaque, J. Dragomir și Danieli.

“Cu Furtado cred că s-au definitivat toate problemele. Rămâne să dea cu semnătura și rămâne să fie prezentat când va fi sigur. Este sub 50% fizic. Nu are probleme medicale, i s-au făcut investigațiile amănunțite. Dar mai are trei săptămâni să intre în echipă. El abia a început cantonamentul”, a declarat Valentin Velcea.

Furtado (30 ani) a jucat ultma dată la AEK Atena, însă a marcat doar un gol în sezonul trecut pentru trupa din capitala Greciei. El s-a remarcat în urmă cu doi ani la divizionara secundă Panachaiki, pentru care a înscris de 23 de ori. Atacantul s-a născut în I-le Capului Verde, dar are și cetățenie portugheză. Jose Emilio Robaldo Furtado a mai trecut și pe la gruparea secundă a lui FC Porto.

“Furtado e un jucător de forță, care are o carieră în spate. Dar, pe mine ca antrenor mă va interesa ce va face de acum încolo. E vârf de careu. Szekely era mai indiscplinat ca el… Vor fi concurenți”

Valentin Velcea, antrenor ACS Poli

Clubul timișorean va renunța în schimb la ceilalți jucători aflați în probe în această perioadă. Mijlocașul brazilian Isaque Junior, Julien Dragomir și fundașul italian Thomas Danieli, nu au fost considerați soluții reale pentru ACS Poli.

“Probabil că nu vor rămâne restul aflați în probe. I-am luat și la sugestia domnului Jackie Ionescu. Noi le-am dat o șansă pentru că nu se știe peste ce talent poți să dai”, a adăugat Velcea.

Se mai discută pentru un fundaș central
După ce Adrian Rusu a părăsit subit echipa bănățenii au mai dorit aducerea unui fundaș de profil asemănător. La un moment dat se vorbea de finlandezul Henri Aalto, care și-a încheiat contractul cu Honka.

“Sunt de actualitate discuțiile cu un fundaș central, dar va trebui să vorbim azi cu el. Trebuie să ne încadrăm în buget”, a conchis Velcea. Acesta a lăsat să se înțeleagă că clubul l-a dorit pe Nuno Diogo, ex-CFR Cluj, însă portughezul a cerut un salariu imens.

Partida Săgeata Năvodari – ACS Poli se dispută sâmbătă, de la ora 21:30 (Digi), în runda a IV-a a Ligii I.

C. B.

banatsport.ro

http://www.banatsport.ro/jose-emilio-furtado-ramane-la-acs-poli-restul-trialistilor-nu/

Darius
8th August 2013, 21:41
Furtado a semnat pe un sezon, va fi dublura lui Szekely.

pffv
8th August 2013, 22:29
Furtado a semnat pe un sezon, va fi dublura lui Szekely.

Nelly /hello/hello/hello

Darius
8th August 2013, 22:31
Nelly si Kelly.:D

http://www.youtube.com/watch?v=8WYHDfJDPDc

cip
8th August 2013, 22:44
Nelly /hello/hello/hello
daca si tu esti zdravan...:)):happy:))

pffv
8th August 2013, 22:44
daca si tu esti zdravan...:)):happy:))

Nu-s :))

Leo
8th August 2013, 22:48
Noi nu suntem normali..............(Vacanta Mare).

Leul Oltean
8th August 2013, 23:26
Il vreau pe Luchin la DINAMO, cat mai repede. :D :P

Acum vreau sa plece unde vede cu ochii. ... s-ar zice ca v-ati iubit nitel. :D

Leo
8th August 2013, 23:27
Numai la iubire iti sta capul. :D

Leul Oltean
13th August 2013, 23:28
Urmare a evolutiilor bune din primele etape, jucatorii Szekely si Barbut sunt doriti la formatia Dinamo, care intentioneaza sa il ofere la schimb pe jucatorul Popandau.
Timisorenii s-au aratat interesati de oferta, fiind dispusi sa plateasca si o suma de bani in afara de jucatorii mentionati, sau sa il cedeze pe antrenorul Velcea (la schimb cu Multescu, acesta urmand sa ii antreneze pe biciclisti pentru drumurile de intoarcere de la Chisoda si Ghiroda).

Srdjan
14th August 2013, 10:11
Asta-i caterinca deja, ba oltene. Vezi ca ma enervezi. Pune sursa daca stirea e reala

Leul Oltean
16th August 2013, 15:20
Deja ? :D

Srdjan
16th August 2013, 18:00
Daca ma enervezi deja? Mah sa sti ca nu, mi-am dat seama ca intri in categoria oltenilor prosti,asta daca numele tau de user are vreo relevanta