PDA

View Full Version : Eric Bicfalvi



Dani3l
17th July 2007, 10:24
Eric Bicfalvi
Data nasterii : 05.02.1988
Post:mijlocas
http://img403.imageshack.us/img403/3914/tricou1084734069rh6.png (http://imageshack.us)

Discutii,comentarii.pareri despre acest fotbalist.

Dupa parerea mea,va fi surpriza placuta a sezonului 07-08 in Liga I.Sper ca ultimele evolutii sa-l propulseze in primul 11,mai ales dupa plecarea lui Paraschiv.
:yeah:

Snake_21
17th July 2007, 10:28
Un jucator tanar :D care promite sa ajunga un mare jucator :D

Geografu
17th July 2007, 10:39
Promite,promite foarte mult dar nu trebuie fortat.Am incredere ca el,Ochirosii,Iacob si altii ca ei vor forma noua mare echipa a Stelei peste ani ! :ok:

Snake_21
17th July 2007, 10:45
Pai Ochirosii ar putea sa intre in echipa si de sezonul asta cred :P :D Dar oricum se anunta o echipa super :D

sex_man_tn
18th July 2007, 11:00
steaua a devenit o super echipa da nashpa ca plecat elton si thereau dar oricum a venit hagi si neaga si va castiga cupa romaniei si campionatu si va ajunge departe in champions league

Mynsc
18th July 2007, 23:32
Tare ma bucur ca am reusit sa-l prindem pe Bicfalvi! :) Are talent pustiul, cu putin noroc va ajunge client fidel al nationalei.

whisper
19th July 2007, 20:50
Imi place cum joaca...sper ca alaturi de Ochirosii sa prinda mai des primul 11:ok:

pinki
24th July 2007, 14:47
ce mic e :D

astept sa vad cum o sa se descurce cu nr.7 pe tricou :D

Snake_21
24th July 2007, 15:02
Pai eu zic ca o sa se descurce :D

pinki
24th July 2007, 15:12
da, pare bun :D

fiscu
25th July 2007, 01:10
impreuna cu ochirosii va face viitorul la steaua

AlexStefan
25th July 2007, 12:31
un tanar de viitor..ii urez bafta si sa aduca multa glorie Stelei!!

whisper
12th August 2007, 20:27
Primul gol pentru Eric in tricoul Stelei..:cheer: si la mai multe :ok:

Snake_21
12th August 2007, 21:56
Si ce gol superb :D

whisper
12th August 2007, 21:59
Asa e :) :ok:

georg40
12th August 2007, 21:59
De unde vine acest jucator ?

whisper
12th August 2007, 22:01
Eu stiu ca de la Jiul Petrosani:)

Snake_21
12th August 2007, 22:03
Da de la Jiul vine :D

papaletto2000
12th August 2007, 22:13
De unde vine acest jucator ?

Bicfalvi e din Carei. A jucat la CSS Carei, apoi la CSS Oradea. De acolo s-a intors la Carei, la clubul privat F.C. Keizer, care l-a imprumutat la Fink Fenster Petresti, cu care a jucat in Divizia C, seria a VI. De acolo a plecat la Jiul, si de acolo se stie. E un baiat serios, care a crescut fara tata, cu mama si bunicii. E de perspectiva si nu se va pierde ca altyi careieni geni Perenyi, es dinamo, de exemplu.

Snake_21
12th August 2007, 22:18
Wow chestiile astea nu le stiam :D multumim pentru informatii :D

whisper
12th August 2007, 22:20
Chiar asa..multumim pentru informatii :ok:

Andrei_23
30th August 2007, 09:38
bicfalvi e cel mai bun jucator din noua generatie a romaniei

YoYoyOi
30th August 2007, 09:54
corect :ok:

Jerry20cm
30th August 2007, 10:01
aseara a fost praf.

Dani3l
30th August 2007, 10:35
Banel e praf de cand lumea...asa ca...ERIC RULEAZA!:yeah:

Jerry20cm
30th August 2007, 10:47
da, d-aia il injurau aia aseara pe stadion.
cred ca din min.70 a pierdut toate mingile care au trecut pe la el.
ar trebui imprumutat pe undeva, sa mai capete niste experienta, ca inca nu e pregatit.

Snake_21
30th August 2007, 12:35
Nu e corect ca dupa un meci nereusit sa trecem la injuraturi la adresa unui jucator :D

YoYoyOi
30th August 2007, 14:13
pai la cum joaca echipa acum ar trebui imprumutati toti jucatorii :happy

Luis Garcia10
30th August 2007, 14:16
Miza a fost prea mare pentru Eric... Cate meciuri are el in Liga 1 macar? Foarte putine! Asa ca...intr-adevar are nevoie de un imprumut! La fel ca si Ochirosii! :D

Ioca10
30th August 2007, 14:18
Niste idioti cei care injura un copil...sa ramana in pestera lor acolo;)

YoYoyOi
30th August 2007, 14:28
Miza a fost prea mare pentru Eric... Cate meciuri are el in Liga 1 macar? Foarte putine! Asa ca...intr-adevar are nevoie de un imprumut! La fel ca si Ochirosii! :D

iar povestim povesti vanatoresti cu pesti? :mda:

si cu cine mma naibii vrei sa joci? daca ii dam pe toti dracului cu cine mai jucam? D ce altii pot avea jucatori de 18 ani in CL? aia-s mai cu mot? hai terminati cu prostiile si vrajelile astea, ca deja ma disperati...

tot ce-i tanar, e dornic de afirmare, de castig de victorii. Experimentatii pe care-i adoram atat sunt plini de bani si glorie si-i doare la soseta de alte performante.... vor sa-si mai puna un ban deoparte si deja se gandesc la pensie :mda:
Daca ar fi gandit toti asa, Hagi era un biet taximetrist pe litoral la ora asta....

Jerry20cm
30th August 2007, 14:30
da, normal ca sunt idioti.
dar Eric ar trebui imprumutat pe undeva ... e spre binele lui.
Acum ca a revenit si Cristocea, a fost luat si Surdu, mi-e foarte greu sa cred ca va prinde multe meciuri.

si se observa ca pe postul de mijlocas central nu da randamentul care-l da pe stanga.

Geografu
30th August 2007, 14:35
Si pe asta Luis sa-l dam la Buzau ?? Adevarul ca ne si da mana sa dam jucatori la ce lot avem nu ? ...:rolleyes:.Dupa episodul-tragedie cu Ochi ar fi o crima sa il indepartam si pe copilul asta si unde ????? la GLORIA BUZAU !!??!!?? :rosu::rosu::rosu:

YoYoyOi
30th August 2007, 14:38
da ia sa-i dam pe toti sa inchidem portile si sa ne uitam la patinaj artistic de acum inainte... sa inchidem portile in Ghencea si sa ne vedem de crosetat apa minerala.....

Luis Garcia10
30th August 2007, 14:42
da, normal ca sunt idioti.
dar Eric ar trebui imprumutat pe undeva ... e spre binele lui.
Acum ca a revenit si Cristocea, a fost luat si Surdu, mi-e foarte greu sa cred ca va prinde multe meciuri.

si se observa ca pe postul de mijlocas central nu da randamentul care-l da pe stanga.

Sunt de acord :ok:

Liviu
30th August 2007, 14:45
Fie ca vrem sa acceptam sau nu, nici Bicfalvi nici Ochirosii nu sunt copti (inca) pentru CL.

Rar se nasc jucatori romani care la varste fragede se ridica la nivelul partenerilor de interecere din competitiile europene. Un Hagi, un Dobrin, chiar un Adi Ilie.
Cu Bicfalvi toti il vroiau in teren mai mult, sa il fortam. Pai tocmai, ca este de evitat asa ceva, ei trebuie sa creasca, nu pot ajunge titulari - caz in care am avea mari pretentii de la ei, din moment ce ei au unele lipsuri, lipsuri care vor disparea odata cu timpul si prin multe jocuri oficiale, fie chiar si la Buzau.

Jerry20cm
30th August 2007, 14:47
bine, in conditiile de fata, cu Radoi si Plesan accidentati, nu cred ca va fi imprumutat.
in fine, un jucator talentat, dar mai are pana sa ajunga un jucator de baza la Steaua.

YoYoyOi
30th August 2007, 14:56
Fie ca vrem sa acceptam sau nu, nici Bicfalvi nici Ochirosii nu sunt copti (inca) pentru CL.

Rar se nasc jucatori romani care la varste fragede se ridica la nivelul partenerilor de interecere din competitiile europene. Un Hagi, un Dobrin, chiar un Adi Ilie.
Cu Bicfalvi toti il vroiau in teren mai mult, sa il fortam. Pai tocmai, ca este de evitat asa ceva, ei trebuie sa creasca, nu pot ajunge titulari - caz in care am avea mari pretentii de la ei, din moment ce ei au unele lipsuri, lipsuri care vor disparea odata cu timpul si prin multe jocuri oficiale, fie chiar si la Buzau.

si ajunge la naiba ca Gurita si la 34 de ani e prea batran sa mai joace in CL... cum vrei sa-l rodezi daca nu-l bagi in meciuri tari? ce experienta castiga el pt CL jucand la Buzau? anul trecut ii acuzam pe stelisti ca s-au uitat la spanioli ca la icoane de aia ne-a batut Realul... pai aia nu erau jucatori rodati in Liga 1 si in UEFA? si tot au luat-o in freza si umblau cu hartiuta dupa autografe prin vestiare....

Luis Garcia10
30th August 2007, 14:58
@Yoyo...Bicfalvi se vede ca nu e pregatit pentru Liga Campionilor! Experienta o capeti jucand fotbal! Nu stand pe banca! ;)
Realul ne-a batut pe diferenta de valoare ;)

Liviu
30th August 2007, 15:01
si ajunge la naiba ca Gurita si la 34 de ani e prea batran sa mai joace in CL... cum vrei sa-l rodezi daca nu-l bagi in meciuri tari? ce experienta castiga el pt CL jucand la Buzau? anul trecut ii acuzam pe stelisti ca s-au uitat la spanioli ca la icoane de aia ne-a batut Realul... pai aia nu erau jucatori rodati in Liga 1 si in UEFA? si tot au luat-o in freza si umblau cu hartiuta dupa autografe prin vestiare....
Doar nu or sa stea 15 ani la Buzau :groggy:. 6 luni, un an. Sau sa stea in lot dar nu titulari, nici Banel, nici Goian cand au venit nu au fost titulari, nu prea au jucat primele 6 ani si cel putin Goian avea ceva experienta.

In fien, eu vad altfel situatia :D si vad ca si cei trei antrenori(Gica, Massimo, Giginho :)) o vad la fel.

YoYoyOi
30th August 2007, 15:01
pai valoare nu jucand ti-o faci? castiga el valoare la Buzau?
Hai sa ne gandim la Chivu.... eu cand l-am vazut prima data credeam ca e angajatul FRF sa care bagajele tricolorilor... a doua oara cand l-am vazut marca la europene (sau mondiale, ce erau )... daca se mergea pe "logica" voastra asa-i ca freca ghetele pe la Resita?

Jerry20cm
30th August 2007, 15:08
chivu a jucat vreo 3 ani la echipa mare a lui CSM Resita.
Bicfalvi are doar 15 meciuri la Jiul.

YoYoyOi
30th August 2007, 15:13
asa si? am vazut cu totii in campania de pregatire cum s-a schimbat jocul cand a intrat Bicfalvi in teren....
Oricum, vom trai si vom vedea. Dar sunt convinsa ca trimiterea lui de la Steaua la orice alta echipa mai slaba ca noi, il va face sa moara ca fotbalist ;)

Kainsashiki
30th August 2007, 15:17
Bicfalvi va fi pus in cateva zile al patrulea capitan, dupa Radoi, Dica si Neaga. Asa ca stati linistiti ca nu va pleca:D Aseara nu s-a vazut in joc pentru ca l-a folosit mijlocas la inchidere, in locul lui Lovin.

Liviu
21st September 2007, 15:10
Becali a recunoscut aseara ca Hagi a fost singurul care a insistat ca Eric sa ramana la Steaua desi tiranul dorea sa il trimita la Buzau.
Nu mai tin minte declaratia exacta dar Becali a zis clar ca el nu are nevoie la Steaua de jucatori tineri, pe care sa-i formeze, ci numai de jucatori consacrati, uitand ce declara de curand, ca va intineri lotul si 'vedetele' vor pleca. Nu se stie care va fi viitorul lui Eric la Steaua cu noile date ale problemei.

Snake_21
21st September 2007, 16:26
Ce idiot :angry: chiar e super jucator Eric :(

Ioca10
3rd November 2007, 18:02
Eric Bicfalvi – In timpul antrenamentului de vineri, 2 noiembrie, a suferit o contuzie la nivelul piciorului drept, devenind indisponibil pentru meciul de la Timisoara.

Steauafc.com

Snake_21
4th November 2007, 09:10
:( M am saturat de accidentarile astea nu mai scapam si noi odata de ele ?:(

APPopescu
12th December 2007, 18:46
E talentat baiatul. Un tip ca Ochirosii. O sa capate experienta si se va confirma. speranta pentru viitor ca si Ochirosii

Snake_21
13th December 2007, 16:11
Pacat de inceput de sezon care a fost f bun pt el ca acuma nu prea am mai jucat :(

Ioca10
5th February 2009, 23:25
La Multi Ani,Eric Bicfalvi !!!!

Snake_21
6th February 2009, 00:20
La multi ani Eric!!! :D

rhadoo
6th February 2009, 00:22
la multi ani eric!nu uita ca ai plecat de la JIUL

Roddicted
6th February 2009, 19:11
La multi ani Eric.Sa devii om de baza cat mai curand:ok:

delaparis
16th February 2016, 14:26
La multi ani :ok:

Lovitura pe piata transferurilor. Dinamo a luat un fost stelist de nationala
- See more at: http://www.onlinesport.ro/fotbal/liga-1/dinamo/lovitura-pe-piata-transferurilor-dinamo-a-luat-un-fost-stelist-de-nationala-nid-117877/#sthash.zvIVpqxg.dpuf


:))

Hingherul
16th February 2016, 14:56
asta da lovitura

Eric Bicfalvi, jucator liber de contract dupa experienta mai putin reusita din China...

:))

delaparis
16th February 2016, 19:45
Pai asa e daca vine de la voi. Acum il facem noi jucator adevarat :)

delaoltenia
16th February 2016, 19:49
---->
de dragul traficului ne bagam in seama din cand in cand, ca asa-i la moda mai nou.

Hingherul
16th February 2016, 19:50
are dreptate parizianul pe undeva. ai vazut ce jucator au facut din Zicu. azi e indispensabil pentru Poli :D
parca vad ca o sa se umple rasii de bani dupa ce il transfera pe Eric la.... Voluntari :D

delaparis
16th February 2016, 20:13
de dragul traficului ne bagam in seama din cand in cand, ca asa-i la moda mai nou.


Hai sa vedem ce ultime postari serioase are domnul acilea plin de observatii :)



am incheiat, sa-mi bag **** in toata clasa politica mioritica. :mda:


3 guests, Paul Atreides si ClaudiuFanSport urmaresc cu sufletul la gura desfasurarea evenimentelor. :D


demn de putina atentie, miting de protest impotriva evacuarii.

adio presei independente in Romania! :D

Hingherul
16th February 2016, 20:22
despre mine ce poti spune? iti place cum combat pe politica? crezi ca pot ajunge supermoderator? :D

delaoltenia
16th February 2016, 20:25
:))

domnul care raspunde la observatii cu alte observatii uita ca este d-zeul acestui forum si ca are cutitul si furculita in mana cu care imparte dreptatea.
care-i problema, sau, chiar te fute grija?
ai acoperire la un regulament de kkt, so pe fraieri!

delaparis
16th February 2016, 20:31
despre mine ce poti spune? iti place cum combat pe politica? crezi ca pot ajunge supermoderator? :D

Esti basist deci ai principala calitate :D

delaparis
16th February 2016, 20:35
:))

domnul care raspunde la observatii cu alte observatii uita ca este d-zeul acestui forum si ca are cutitul si furculita in mana cu care imparte dreptatea.
care-i problema, sau, chiar te fute grija?
ai acoperire la un regulament de kkt, so pe fraieri!

Hai sa traduc pt "experimentati" in ale forum.
Vezi ca eu am postat despre Bicfalvi pe thread'ul ... cu Bicfalvi. Ai venit cu troll deci chestia ce "futut grija de trafic" poti sa ti-o adresezi tie toata seara daca doresti :):cya::cya:

delaoltenia
16th February 2016, 20:37
stramosescul "hai sictir" se spune ca provine din expresia turceasca "siktir git", care inseamna du-te dracului sau mars de aici.
:cya:

delaparis
16th February 2016, 20:41
In plus tentativa de umor "'telectual" :))
Nu cred ca grija te fute :D

Hingherul
16th February 2016, 20:43
e bine cand e intelegere si armonie :)

delaoltenia
16th February 2016, 20:50
e umor 100% oltenesc, nu de ala rafinat, sau 'telectual cum te amagesti a fi la paris.
mesajul s-a vrut a fi, fara a incerca un schimb de cuvinte, ca nu e loc de sedere pentru maidanezi pe suporter Steaua...deci, ma bucur ca te-ai prins si misti din codita.

inca o data, hai sictir!

delaparis
17th February 2016, 00:23
Deh ... oltean :)

Hingherul
17th February 2016, 00:31
ca tu oi fi olandez, te pomenesti :))

delaparis
17th February 2016, 00:44
Eu sunt francez ... tolerant :D

Johnny D
17th February 2016, 08:26
Cat a fost la Steaua a fost Smallfalvi, acum e Bigfalvi din nou!:D

Eu sunt francez ... prea tolerant :D
Fixed.:D

delaoltenia
5th February 2018, 09:46
La Multi Ani, Eric!