PDA

View Full Version : FCU POLI TIMISOARA (Stiri)



Pages : [1] 2 3

Sergio
10th December 2003, 12:39
L-am auzit ieri pe E Nova pe Panduru ca in proportie de 90% va ramane. Sper ca de data asta se va tine de cuvant.

Timisoreanul
10th December 2003, 14:11
Nu pleaca, a spus si dupa meciul cu Petrolul ca publicul l-a determinat sa ramina la Timisoara.
De cind a preluat echipa a avut un parcurs pe care multi dintre noi il visam, o singura infringere in deplasare, la dinamo si una in cupa.
A revigorat echipa si a adus in prima echipa jucatori care erau mai demult a doua optiune: Balauru, Balace, Suleap.

Sergio
12th December 2003, 20:27
Cica dupa demiterea lui Orac, Panduru este principala tinta pt banca moldovenilor. Sunt curios ce va iesi de aici. Mi se pare o aberatie. :jerk:

ultrasviolatm
29th December 2003, 00:38
ba fratzilor,se aude o chestie,eu sunt acuma in italia in florentza si se pare ca ne asteapta o vizita de la fratzii nostrii mai mari:FIORENTINA.Da sar putea sa vina in vizita(meci amical)cu tot cu galerie.asa se aude pe aicice spunetzi de asta?

ultrasviolatm
29th December 2003, 00:42
poate sami raspunda si mie cineva la o intrebare?daca cel de cluj nu vine stancu pleaca silvasan se duce cine mai vine daca nici cel de jiu nu vine.cu ce ne prezentam noi in retur?

Sergio
29th December 2003, 13:59
Ar fi super sa jucam cu Fiorentina, dar nu cred. Unde ai auzit asta?

ultrasviolatm
30th December 2003, 01:03
Ar fi super doar daca se inteleg cluburile intre ele.asa scriu ziarele astea pe aici.daca nu vin asta e.daca da ar fi super.deci ce stiti cu transferurile cine vine cine pleaca?

Sergio
30th December 2003, 01:18
Uita-te la sectiunea transferuri.

ultrasviolatm
30th December 2003, 21:52
mersi forzza violla

bog_tom
13th February 2004, 14:35
nu are importanta cu cine o-m juca dar sa facem si noi ceva meciuri frumoase in campionat (macar acum cand avem nocturna)

DIXX
20th February 2004, 16:51
Sal,sunt din Brasov si sustin tare ca sunteti primii care ati introdus fenomenul ultras in tara.Din pacate s-au bagat niste aurolaci si javre care vor sa prosteasca lumea pe fata is ma gindesc ca ar fi bine si corect daca ati avea si voi ceva de spus pe
www.rhp.ro/flankultra
Merci si mult succes in retur

Sergio
27th February 2004, 19:21
Poli AEK ramâne neînvinsa
Poli AEK - FC Oradea 1-0 ( Prodan 76')

Echipa de fotbal Poli AEK a jucat primul meci amical pe teren propriu din acest an, în care a întâlnit formatia FC Oradea, câstigatoarea turneului de la Norcia.
Asteptata cu sufletul la gura de suporterii timisoreni, echipa profesorului Panduru si-a etalat cunostintele acumulate în pregatiri, dovedind o pofta mare de joc. Oradenii au început însa jocul mult mai bine decât gazdele, astfel ca au dominat prima repriza aproape în totalitate. Fotbalistii oradeni au avut trei mari situatii clare de gol, însa norocul a fost de partea alb - violetilor. Prima si cea mai mare ocazie a echipei antrenate de Dumitru Dumitriu a apartinut internationalului Mihut care a trimis balonul în transversala. Atacurile oradenilor au continuat astfel ca dupa câteva minute poarta aparata de Grigore a fost din nou amenintata. Cel care a dat fiori alb - violetilor a fost capitanul Sfârlea, al carui sut a fost respins inextremis de goal-keeperul Grigore.

În timp ce Poli AEK s-a multumit sa se apere în prima repriza, echipa oradeana atacat cu mult aplomb, ceea ce nu s-a mai întâmplat în partea a doua a meciului. Dupa pauza, Poli AEK a schimbat tactica si s-a aruncat mai des în atac. Pe fondul unui joc mai elaborat, pe care si-a pus amprenta si mijlocasul Buia, echipa alb - violeta a reusit sa înscrie golul victoriei. Punctul marcat de Prodan spre finalul meciului a fost însa norocoasa. Atacantul timisorean a trimis balonul în plasa portii în urma unei faze bâlbâite de aparatorii echipei oradene, mingea fiind deviata involuntar de Prodan între buturile echipei bihorene.

Profesorul Basarab Panduru a jucat o alta carte decât cea cu care ne obisnuisem pâna acum. Antrenorul alb - violetilor l-a tinut pe mijlocasul Romulus Buia pe banca si l-a trimis în primul unsprezece pe Cristian Silvasan pe banda dreapta. Teoretic Poli AEK a început meciul cu trei atacanti de meserie, Silvasan fiind însa mult retras pe partea dreapta fata de Ciprian Prodan si Mircea Oprea. Intentia lui Panduru de a juca ofensiv a fost însa dejucata de echipa oaspete.

Oradenii s-au aflat în atac înca de la începutul partidei, astfel ca au aparut si ocaziile la poarta lui Grigore. Prima amenintare a venit din partea lui Mihut care a trimis balonul în bara transversala. A urmat apoi sutul periculos expediat de Sfârlea, respins cu greu de portarul timisorenilor, pentru ca în ultimele secvente ale reprizei întâi ex-polistul Mihai Nicolae sa traga puternic de la numai zece metri. Daca în prima situatie s-a opus bara, în celelalte doua a avut de spus un cuvând portarul Grigore, care a respins de fiecare data cu un ultim efort.

Dupa pauza însa, amenintarile s-au mutat la poarta echipei din Oradea, astfel ca cele doua reprize nu au semanat deloc. Introducerea în teren a mijlocasului Romulus Buia, precum si a lui Romeo Stancu si Marius Suleap au alimentat echipa Poli AEK forta necesara pentru a patrunde spre buturile oradenilor. Alb - violetii au cules o victorie în acest meci în urma unui gol norocos, semnat de atacantul Ciprian Prodan care nu a depus nici un efort pentru a trimite balonul în plasa. Mingea a ajuns în poarta fiind deviata de jucatorul timisorean în urma unei faze la care aparatorii oradeni s-au încurcat între ei.

Poli AEK: Grigore - Soltuz, Balauru, Batrânu, Angheluta, Poenaru, Silvasan, Vancea, Balace, Oprea, C. Prodan. Antrenor: Basarab Panduru.

FC Oradea: Rotaru - Amzucu, Stanciu, Munteanu, Dianu, Sfârlea, Dumitra, Mihut, M. Nicolae, Lupascu, Vrâjitoarea. Antrenor: Dumitru Dumitriu.

Spectatori:1500.

Jurnal Banatean.

HaoTic
28th February 2004, 10:31
Baieti, stiti cumva la ce ora se va desfasura meciul de sambata?
Incercam sa ne pregatim si noi cum putem, sa cream o atmosfera faina.
Ceva fumigene. Eu vin la Timisoara nu numai pentru meci, ci si pentru ca stiu ca va fi o atmosfera superba.

Sergio
28th February 2004, 15:24
Nu stiu exact ora dar e sigur in nocturna.

HaoTic
3rd March 2004, 11:40
Se amana o saptamana, ora este banuiesc tot 18.
Am citit pe www.poliaektimisoara.ro, cum ca, Alba Iulia nu ar vrea sa joace in nocturna, dar nu uitati ca din cele 5 victorii externe, 2, cu National si cu Petrolul au fost in nocturna.
Super afisul meciului !

Vadim
3rd March 2004, 11:50
Se amana o saptamana, ora este banuiesc tot 18.
Am citit pe www.poliaektimisoara.ro, cum ca, Alba Iulia nu ar vrea sa joace in nocturna, dar nu uitati ca din cele 5 victorii externe, 2, cu National si cu Petrolul au fost in nocturna.
Super afisul meciului !
Ai afisul? Il poti scana si pune pe forum?

Sergio
4th March 2004, 18:37
Pe site-ul oficial scrie ca data meciului e vineri, 12 martie, ora 19.30. Asta daca nu se mai schimba ceva pana atunci.

Vadim, iata afisul cu vechea data de disputare:

http://poliaek.rdstm.ro/arhiva/afise/Poli-Apullum3.jpg

alt.core
5th March 2004, 18:47
ultima varianta de afis, cu data si ora actualizata (si modificat putin in structura)! nu-l pun pe forum caci e cam mare...
http://poliaek.rdstm.ro/arhiva/afise/Poli-Apullum.jpg

HaoTic
5th March 2004, 19:20
Da, am citit si eu in GS ca meciul e vineri de la 19.30. Cred ca o sa ma dau accidentat la servici. O gripa rebela, o migrena subita, chiar si o indigestie acuta vor contribui la o cauza nobila.

Sergio
5th March 2004, 22:46
ultima varianta de afis, cu data si ora actualizata (si modificat putin in structura)! nu-l pun pe forum caci e cam mare...


Pai n-are rost ca e practic ala vechi, doar data e schimbata. :)

deep purple
7th March 2004, 21:12
Grobari... sau care ma poate ajuta!!!
De cand s-a schimbat forumul nostru nu mai pot scrie pe el. Vad ca sunt mai multi in situatia mea. ViolaBoy n-a mai scris de ceva timp si nu e genul lui.
Roaga-l te rog pe admin sa vada care-i problema. Pot sa citesc dar nu pot sa scriu nimic ca nu se duce ce trimit. Butoanele cu preview si sent lipsesc iar in partea de sus a paginii am un cod php pe fond violet.

alt.core
8th March 2004, 00:16
http://poliaek.rdstm.ro/forum/
ai incercat aici? temporar asta e adresa pe care se gaseste forumul... dar mai mult ca sigur ca de asta vorbesti...
violaboy a scris chiar ieri (duminica)
eu n-am intampinat nici o problema, dar am sa mai sap!

"mai.....ce sa zic, mi-e greu sa-mi imaginez cum de se poate intampla asa ceva....phpBB este foarte folosit si nu am mai auzit de o asemenea problema. Si chiar daca intra pe forum.poliaektimisoara.ro, tot aici il trimite.
Sa stearga cachul la Windows, eventual.....chair sunt surprins de faza asta."

o prima idee... still digging!

deep purple
8th March 2004, 03:56
http://poliaek.rdstm.ro/forum/
ai incercat aici? temporar asta e adresa pe care se gaseste forumul... dar mai mult ca sigur ca de asta vorbesti...
violaboy a scris chiar ieri (duminica)
eu n-am intampinat nici o problema, dar am sa mai sap!

"mai.....ce sa zic, mi-e greu sa-mi imaginez cum de se poate intampla asa ceva....phpBB este foarte folosit si nu am mai auzit de o asemenea problema. Si chiar daca intra pe forum.poliaektimisoara.ro, tot aici il trimite.
Sa stearga cachul la Windows, eventual.....chair sunt surprins de faza asta."

o prima idee... still digging!

Am incercat 3 browsere si singurul avantaj e in Mozilla faptul ca nu imi apare eroarea de mai sus. In rest aceleashi probleme. Iar link-ul pe care mi l-ai dat e identic cu forum.poliaektimisoara.ro (fara "index). O sa incerc si de pe un linux sa vad cum merge. Mersi de raspuns. Vad ca violaboy e ok acum.

deep purple
9th March 2004, 00:31
Grobari. Nu merge. Am intrat si de la lucru unde am alt sistem de operare si alta versiune de IE. Se pare ca e o problema legata de host. Mai astept.

Ferko
10th March 2004, 07:49
Extras din ProSport :

Toni Doboş este convins că în scurt timp microbiştii vor putea scanda din nou pe stadionul “Dan Păltinişanu” numele echipei lor favorite: Poli Timişoara



Timişorenii sînt foarte aproape de a recupera numele, istoria şi palmaresul echipei lor de suflet, care se află deocamdată în proprietatea omului de afaceri italian


Marius Pantaie

Suporterii formaţiei de pe Bega nu vor să mai fie susţinătorii lui Poli AEK, considerînd că acest nume nu-i reprezintă. “Noi ne-am născut şi am crescut cu Poli Timişoara şi sîntem hotărîţi să facem tot ce ne stă în putinţă să-l determinăm pe domnul Doboş să revină la această denumire”, au spus ei prin vocea liderului Alin Boldura. Lucrurile nu sînt tocmai simple, deoarece proprietarul acestei mărci este omul de afaceri italian Claudio Zambon, care a cumpărat Poli Timişoara în anul 2000. Ulterior însă, din cauza conflictului cu autorităţile locale, Zambon a fost nevoit să părăsească oraşul, dar a luat cu el şi numele echipei, în prezent, italianul fiind proprietarul formaţiei din Divizia C Poli Timişoara Drăgăşani.


Duminică seara la cina cea de taină
Duminică seară, Anton Doboş l-a invitat la el acasă pe Claudio Zambon, în timpul cinei fiind abordat şi subiectul Poli Timişoara. “În principiu, m-am înţeles cu domnul Zambon. Sînt însă nişte probleme, pe care nu le pot spune, pentru că nu le ştim decît eu, dumnealui şi federaţia”, ne-a declarat preşedintele lui Poli AEK, adăugînd: “Eu sînt primul care doreşte să se revină la vechea denumire”. La rîndul său, Zambon s-a arătat dispus să renunţe la numele de Poli Timişoara, pentru că nu are nimic cu suporterii. “Mie mi-au pus beţe în roate vreo două, trei persoane din administraţia locală, şi de aceea am plecat. Dar acum sînt dispus să mă înţeleg cu Toni Doboş, pentru că ştiu ce reprezintă acest nume pentru microbiştii din oraş. Poate facem acum un precontract, şi cedarea se va face din vară, urmînd ca eu să schimb numele echipei pe care o am acum”, a spus italianul.
\


Sper sa fie adevarat !
Adevaratii suporteri ai lui "POLI" n-au asimilat pe AEK, asa cum unii erau convinsi. "POLI" a fost si trebuie sa ramana "POLI".

tudor
10th March 2004, 12:59
Deep, sunt Tudor, de la noi de pe forum.

Vreau sa te ajut, dar nu dau de tine. Ti-am scris si email si nu ai raspuns...
Intra pe Yahoo Messenger ca asa e cel mai simplu.

Sergio
11th March 2004, 12:17
Intr-adevar ar fi bine si normal sa fie asa, dar la orgoliile care sunt in joc, nu se stie niciodata. Cred totusi ca se vor intelege pt binele fotbalului timisorean. :)

adryantm
13th May 2004, 14:03
Va salut!
Stiti cumva data disputarii meciului cu Dinamo? Programul etapei spune ca in 22 (toate meciurile), dar cu televizarile astea nu se stie...

alt.core
13th May 2004, 23:35
ai ziua si ora pe afis

http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/afise/!POLI-Dinamo.jpg

alt.core
13th May 2004, 23:57
afisul e in lucru, la PROTV anunta ora 20.15

Sergio
8th June 2004, 00:50
Se pare ca si sezonul viitor vom juca sub denumirea de Poli AEK. :( Cel putin asa a declarat azi directorul sportiv Petre Musat la emisiunea lui Dutu. Cica licenta primita e pe acest nume si nu se mai poate face nimic. Ma indoiesc, doar suntem in Romania. :cool:

bapsy
9th June 2004, 09:30
N-are cum, de-abia in iulie sunt inscrierile. Dupa cate am inteles lui Toni i s-a oferit vara trecuta acest nume si l-a refuzat, dar anul asta s-a razgandit. Sper sa fie asa.

bapsy
13th June 2004, 14:50
Legat de aceasta tema puteti citi stirile de pe situl oficial al echipei www.politimisoara.com

bapsy
21st June 2004, 21:00
deci, cum ziceam, azi este oficial : fosta Poli AEK Timisoara, se numeste POLI TIMISOARA !!!!!!!!!

Sergio
21st June 2004, 23:53
E o treaba mai mult formala. Ceea ce ne doare mai tare, palmaresul, nu l-am recuperat deocamdata... :mda:

bapsy
22nd June 2004, 08:52
Ah da, am gresit ... in fine, vine si ala. Am citit si eu ca deocamdata este numai numele. Oricum, ai vazut ca Petre Musat a zis prostii?

Sergio
22nd June 2004, 10:21
In general toti de la club spun lucruri trasnite. Nu mai stii ce sa crezi... :cool:

Catalanul
22nd June 2004, 12:14
eu cred ca pana la urma ne vom recupera si palmaresul
ma bucur ca momentan ne-ma recuperat numele de POLI TIMISOARA

ViolaBoy
26th June 2004, 15:35
pai numele e POLI TIMISOARA nu POLITEHINICA TIMISOARA deci cu sau fara aek cam tot aia e. dar alta e cand auzi si citesti prin ziare ca spune POLI TIMISOARA. AEK huuuoooo


HAIDE POLI

ViolaBoy
30th June 2004, 06:59
ar trebui schimbat numele de pe forum ca scrie POLI AEK TIMISOARA sa fie POLI TIMISOARA

bapsy
30th June 2004, 09:10
exact! sergio, tu esti responsabil pt asta!

Sergio
30th June 2004, 10:34
I-am dat PM lui Vadim, doar el poate modifica treaba asta.

bapsy
30th June 2004, 11:51
Cred ca Vadim n-a inteles bine :thinkso:

Sergio
30th June 2004, 15:03
Mda, poate nu m-am exprimat eu bine... Hai că mai încerc cu Vadim. :rolleyes:
Aici am remediat eu "defecţiunea". :cool:

ViolaBoy
30th June 2004, 19:15
multumesc sergio, si vadim



Vadim Presedinte :)

Sergio
1st July 2004, 01:55
Vadim Presedinte :)
Şi eu prim-ministru. :happy
Mi se pare mie sau tu ai alergie la AEK ? :evil:

ViolaBoy
4th July 2004, 19:10
pai sergio nu trebuia sa fie inclus AEK in numele echipei, chiar nu stiti ce inseamna aek? lea pus dobosh asa de fenta sau ce? a jucat la aek atena wohow


FORZA FC POLITEHNICA TIMISOARA

cioAbA
13th July 2004, 15:57
Urmatorul lucru ce trebuie schimbat e STEMA. Doar nu o sa scrie la TV Poli Timisoara si pe stema sa mai fie inca AEK. :o: Sa faca treaba pana la sfarsit. :)

Sergio
13th July 2004, 16:36
Deocamdata se lucreaza la noua stema... :)

cioAbA
13th July 2004, 16:45
:) Inseamna ca din august voi avea steag , fular si de toate cu noua stema. Trebuie sa fac economie incepand de...... acum. :D

Sergio
13th July 2004, 21:59
N-ar fi rau, la ce preturi se anunta... :o:
Iata cum va arata probabil noua stema, putin stilizata:
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/avatars/2.jpg

Catalanul
13th July 2004, 22:08
mult mai faina decat cealalta :ok:
cea cu poli aek timisoara era prea simpla :D

cioAbA
13th July 2004, 23:16
Arata misto , dar din cate stiam eu , coroana aceea se pune de obicei in tarile care inca sunt cel putin 1/4 monarhii. :D La noi , ar merge si fara. :ok:

Catalanul
13th July 2004, 23:22
lasa ca arata mai bine cu coroana
asa cum arata acum e perfect :ok:

cioAbA
13th July 2004, 23:28
Sa speram totusi ca daca va ramane asa , coroana sa fie pusa cu folos. Adica sa devina regina fotbalului intern.
Pana acum galeria a batucit drumul. Urmeaza sa vedem daca echipa poate sa profite. :)

Sergio
13th July 2004, 23:57
Din cate am inteles si coroana si caii de langa stema si leul din centru sunt simboluri ale Timisoarei si de asta au fost puse pe blazon. Fiecare are importanta sa.

ViolaBoy
14th July 2004, 05:12
pai nu stiu ce reprezinta coroana, noi nu suntem club regal, daca la cel care a facut stema ii place monarhia asta e. in fine stema ar trebui facuta de club si pusa la vot. nu poti pune niste simboluri care nu ne reprezinta doar pentru a face stema sa arate mai fain. egxemple de steme www.hqfl.dk
plus ca la noi avem probleme sa facem materiale promotionale cu stema asta simpla pe care o avem acum, ce vom face cu stema asta "noua" stema asta ar fi fain fara coroana si fara caii aia. poate sar pe leu si hutza hutza ahahahahaha

ViolaBoy
14th July 2004, 05:13
e la fel ca dinamo cu steaua care si-au puso acolo doar asa de fenta :))
ca multe titluri europene au si castigat dinamovisti.

cioAbA
14th July 2004, 11:55
Poate in stema ar trebui inclus si C.V.U.C.S. Nu de alta , dar participam intens la parcursul echipei. :)

cinx
14th July 2004, 13:05
pai nu stiu ce reprezinta coroana, noi nu suntem club regal, daca la cel care a facut stema ii place monarhia asta e. in fine stema ar trebui facuta de club si pusa la vot. nu poti pune niste simboluri care nu ne reprezinta doar pentru a face stema sa arate mai fain. egxemple de steme www.hqfl.dk
plus ca la noi avem probleme sa facem materiale promotionale cu stema asta simpla pe care o avem acum, ce vom face cu stema asta "noua" stema asta ar fi fain fara coroana si fara caii aia. poate sar pe leu si hutza hutza ahahahahaha

Mai exista doua replici fiecare cu un grad de simplitate mai mare:

http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/blazon/unu.jpg

cioAbA
14th July 2004, 17:09
Cea din stanga sus este cea mai indicata , parerea mea. :)

Sergio
14th July 2004, 23:05
Nici eu nu cred ca va fi cea din mijloc. E faina, dar e prea mult de munca la imprimare pe tricouri, fanioane, etc.

Catalanul
14th July 2004, 23:08
daca se iau dupa munca pe care o au de facut atunci cu siguranta o vor alege pe cea din dreapta (nashpa :mda: )
totusi eu sper sa o aleaga pe cea din mijloc :yeah:

ViolaBoy
15th July 2004, 01:03
da sergio sunt super versiunile fara coroana si fara caii. si cum ai spus o aleg pe cea mai simpla :)) parerea mea e ca stema Ripensiei e super, ar putea fi modificata in culorile alb/violet alt scris. are emblema banatului pe ea.

Sergio
15th July 2004, 11:23
Adica asta
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/avatars/17956312723f53e707222fe.jpg

cioAbA
15th July 2004, 11:43
Ar trebui asa , din respect introdus si CVUCS in stema. :)

cinx
15th July 2004, 11:47
Inca se mai discuta pe tema blazonului pe forumul lui Poli. Sunt mai multe variante.

cioAbA
15th July 2004, 12:05
SI parca vad cum vom ramane la vechea stema , pt a reduce costurile , si se va sterge cu creta peste AEK. :rolleyes:

ViolaBoy
16th July 2004, 05:02
da sergio, am avut eu o versiune mai mare a stemei, dar cand am formatat nam salvato :( cred ca ar fi super o prelucrare si schimbat culorile si binenteles numele. imi place forma

Sergio
20th July 2004, 00:01
A fost adoptata noua sigla a clubului:
http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/blazon/coif2.jpg
Ideea a fost a celor de la Vivid, care vor ca echipa sa fie cunoscuta sub numele de "cavalerii din Banat". Asa se explica deci coiful. Ce parere aveti de aceasta initiativa?

Catalanul
20th July 2004, 00:08
mie mi se pare ca e prea simpla :mda:
dar in fine, daca au ales-o pe asta tre' sa ne placa :D

Sergio
20th July 2004, 00:44
Asta e cea mai simpla dintre cele 3 modele si va fi cea inscriptionata pe tricouri, fulare, etc. Celelalte doua sunt identice cu cele 3 afisate de cinx putin mai sus, doar ca in loc de acel leu va fi coiful. Asa ca suntem singura echipa din tara cu sigla in triplu exemplar. :D
Si un amanunt interesant: echipa a fost inregistrata la federatie sub denumirea de FCU Politehnica Timisoara (Fotbal Club Universitar) pt a o deosebi de cealalta Politehnica.

RedBaron
20th July 2004, 00:51
Noua sigla oficiala a clubului e cea cu coiful asadar?

Sergio
20th July 2004, 01:05
Noua sigla oficiala a clubului e cea cu coiful asadar?
Asa se pare... :rolleyes:

Big Sexy
21st July 2004, 15:03
e cam nasoala. Mie mi-a placut aia cu calul, aia din dreapta. Asa e putin mia ciudat. Nu prea suntem noi familiari cu asa ceva. Noi romanii in general.

Sergio
21st July 2004, 23:52
Coiful a fost adoptat in concordanta cu noul apelativ al echipei, "cavalerii din Banat". Ramane de vazut daca aceasta schimbare de imagine va prinde si in randul suporterilor.
http://www.poliaektimisoara.ro/arhiva/blazon/logo-uri.jpg
Prima va fi cea oficiala, de prezentare, cea din mijloc va fi inscriptionata pe tricouri, esarfe, etc, iar ultima va fi probabil pe materiale promotionale.

ViolaBoy
26th July 2004, 04:58
hehe se pare ca CVUCS a facut protest si stema va fi cea cu LEUL :)

Sergio
27th July 2004, 01:05
Moartea cavalerilor, bucuria leilor... :D

alt.core
27th July 2004, 01:16
da, s-a revenit la stema cu leul...

Catalanul
27th July 2004, 13:43
:yeah: :happy, chiar ma bucur, imi place mai mult cea cu leul :cool:
atunci avatarul meu este valabil :D:D:D

corinutza_88
27th July 2004, 13:58
si a noastra tot cu leu este!!!
nu mi se pare corect sa o aveti la fel ca a nostra!!!!!!!

Sir
27th July 2004, 18:13
si a noastra tot cu leu este!!!
nu mi se pare corect sa o aveti la fel ca a nostra!!!!!!!
ca poate ati domesticit voi primul leu si n-au voie si altii sa-l folosesca.si oricum leul vostru pare ca se deplaseaza spre dreapta, adica spre est pe cand al nostru merge spre vest :drak: .

Slater
30th July 2004, 14:49
Sper sa-i bateti pe cfristi sa-si revina cu picioarele pe pamant. Cica vor titlul in 2 3 ani, si UEFA ! :Red:cat tupeu !
cfr-Poli 0-2 . bafta !

Angelina Jolie
31st July 2004, 06:19
Nu-i nimic baieti. Mult succes in continuare. Sper ca macar acum sa va di dat seama ca noi suntem o echipa mica dar care tace si face.
FORZA CFR!
FORZA ARDEALUL!
FORZA BANATUL!

trotica
1st August 2004, 15:18
Nu-i nimic baieti. Mult succes in continuare. Sper ca macar acum sa va di dat seama ca noi suntem o echipa mica dar care tace si face.

Felicitări pt victorie, fan clujean ce eşti :) Baftă în continuare şi vorbiţi cu patronul echipei voastre să-l ţină pe Şunda ;) Noi încă suntem morcoviţi de unii dintre jucătorii noştri...

alt.core
1st August 2004, 19:30
definitiv: s-a revenit la stema cu coiful!
case closed!

Sergio
2nd August 2004, 22:59
*Pe baza deciziei de la min justitiei de a rezerva numele FCU Politehnica (sau Poli) Timisoara, clubul a trimis hartii de instiintare a schimbarii numelui la toate cluburile, ziarele, televiziunile etc, si anexat o copie a hotararii de la MJ.
*S-au depus la judecatorie actele pentru schimbarea numelui si se asteapta hotararea judecatoreasca care sa aprobe schimbarea numelui, dupa care urmeaza inregistrarea la registrul comertului.
*Dupa parcurgerea pasilor de mai sus numele este schimbat cu "acte in regula" si se anunta LPF-ul despre schimbarea denumirii echipei.
(comunicat luat de pe site-ul oficial)
http://www.poliaektimisoara.ro/forum/templates/Quidditch/images/titlu.gif
Ca sa nu mai existe confuzii. :)

TZEFERU
5th August 2004, 18:02
Poze de la meciul CFR - Poli http://rhp.ro/cfrcluj/ apoi click pe --> Divizia A 04/05.

TZEFERU
6th August 2004, 01:05
...sau aici http://cfrcluj.itgo.com/photo.html

Sergio
6th August 2004, 02:05
Mai omule, nu mai rasuci cutitul in rana, ca noi incercam sa uitam de acel meci... :mad:

TZEFERU
6th August 2004, 03:44
Pe bune, nu am avut nici o intentie de rasucire..... :cool:

Sergio
6th August 2004, 12:14
Stai linistit, n-am zis-o cu rautate... :)

Iata lotul lui Poli pt acest campionat in ordinea numerelor de pe tricou:

1.Stoianov
2.Pancovici
3.Rus
4.Angheluta
5.Batrinu
6.Ciobanu
7.Poenaru
8.Cringureanu
10.Buia
11.Nicolita
12.Grigore
13.Oprea
14.Voicu
15.Soltuz
16.Colda
17.Balace
18.Constantinescu
19.Bad
20.Silvasan
21.Stancu
22.Zimmermann
23.Demian
24.Mansour
25.Suleap
26.Preda
27.Velcea

PS. S-a renuntat de curand la Balauru si Mendy.

alt.core
8th August 2004, 19:12
Dumitriu si-a dat demisia! Pana la meciul de miercuri Jackie Ionescu se ocupa de echipa.

Sergio
8th August 2004, 23:07
Jackie e antrenor pana miercuri sau si dupa meciul de la Bacau?

IlMILAN
8th August 2004, 23:11
Jackie e antrenor pana miercuri sau si dupa meciul de la Bacau?
Eu stiam ca Zanc e antrenor interimar, Jackie e pe hartie mai mult....in fine problema nu cred ca e la antrenor si la jucatori , care is VARZA :rosu: sau cel putin asa au inceput campionatul :mda:

Sergio
8th August 2004, 23:21
Zanc interimar? Parca era director sportiv inainte de a fi secund...Ce de avansari a primit in ultimele zile...Diect principal...e clar, ne indreptam spre B

IlMILAN
9th August 2004, 00:10
La recursul etapei ,Ioanitoaia a spus ca Titi Dumitriu s-ar putea sa revina asupra deciziei :headbang:

Gabriel
9th August 2004, 00:16
Mai bine ar veni Piturca ca antrenor. :D

Sergio
9th August 2004, 00:16
Se pare ca suporterii au revenit la sentimente mai bune si au emis un comunicat in urma caruia isi exprima increderea in actuala banca tehnica. Ramane de vazut daca Titi se va intoarce. Astia au zis la RECURS ca incearca sa-i sune pe Dobos sau Dumitriu pt amanunte...
Nu stiu ce sa mai cred... :mda: Daca au incredere in ei, de ce au mai iesit ieri in strada? Ca la noi la nimenea. Parca am fi la Craiova... :drak:

Catalanul
9th August 2004, 00:17
La recursul etapei ,Ioanitoaia a spus ca Titi Dumitriu s-ar putea sa revina asupra deciziei :headbang:
da DOAMNE sa nu fie asa :headbang:
draq, daca vine s-a dus cu noi in B
prefer sa ramana Jackie Ionescu decat sa vina tzitzi

P.S. daca nu se intoarce Dumitriu pe cine vom avea antrenor in viitor? eu propun pe Piturca :D

Gabriel
9th August 2004, 00:18
Hei....eu l-am propus pe nea Pitzi inaintea ta. Vezi 2 posturi mai sus. :D

Sergio
9th August 2004, 00:20
daca nu se intoarce Dumitriu pe cine vom avea antrenor in viitor? eu propun pe Piturca :D
Si eu... :D

Catalanul
9th August 2004, 00:21
Hei....eu l-am propus pe nea Pitzi inaintea ta. Vezi 2 posturi mai sus. :D
chiar in acel moment scriam si eu postul :p
scuze ca ti-am furat ideea :D

Sergio
9th August 2004, 00:24
Lasati-l pe Pitzi, avem alte lucruri mai importante de discutat acum... :)

zuzubuoy
9th August 2004, 09:09
Cand v-au spus oradenii ca tzitzi va baga-n B, n-ati crezut...
Pacat, mare pacat...
La noi a rezistat 5 etape, la voi 2,...Cre' ca poa' sa iasa la pensie. Linistit!

Sorin M.
9th August 2004, 09:28
Sper ca Poli sa nu pice anul asta ca ar fi pacat pentru oras si pentru suporteri. Reactia suporterilor la meciul cu Nationalul cred ca a fost justificata... totusi, Poli a avut mereu in A meciuri bune akasa, o echipa frumoasa dar nu ajunge sa pierzi intotdeauna frumos, mai trebuie si performanta. S-au saturat probabil si suporterii si vor si ei mai mult!! FOARTE NORMAL :p
HAI POLI! HAI CRAIOVA! :)

IlMILAN
12th August 2004, 20:50
Gigi Mulţescu ,pana la urma a fost numit antenor al echipei Poli Timisoara

Killeru
13th August 2004, 16:09
Cine vine???
Multescu junior sau Tudor (ex Dinamo :rosu: )
Sper ca Gigi Multescu sa aduca acel plus de energie de care aveau nevoie baietii iar viitorul portar sa isi faca cel putin la fel de bine treaba pe cum a facut Grigore anul trecut!!!

Multa bafta Grigore in Israel si speram ca te vei intoarce la anul la Timisoara!

:ok: :yeah: :ok:

alt.core
6th September 2004, 22:14
de astazi e oficial: noua denumire a clubului este FCU Politehnica Timisoara!! :yeah: :yeah:

Catalanul
6th September 2004, 22:17
acum ca stirea este OFICIALA sper ca si ceilalti utilizatori de pe forum sa foloseasca acest nume, si nu pe cel vechi Poli AEK :mda:

Sergio
6th September 2004, 22:25
Utilizatori ca utilizatori, da sper ca si ziarele sa preia stirea si sa nu mai scrie AEK... :mad:

gabryel
8th September 2004, 13:37
Forza Poli cu toate ca sunt no p-aci sunt un polist infocat... :cool: :yeah:

bapsy
8th September 2004, 13:51
Esti bine-venit :)

gabryel
8th September 2004, 19:16
mersi :D

cocomic
10th September 2004, 03:43
Utilizatori ca utilizatori, da sper ca si ziarele sa preia stirea si sa nu mai scrie AEK... :mad:

mda... o sa-i zica direct bragadiru... uita-te la iulian ce receptiv a fost la schimbare :D

oricum, cat timp a durat schimbarea asta... devenise un fel de 'young & restless'... bine ca s-a facut, chiar daca va trebui sa treaca o alta perioada de timp pentru ca lumea (aici ma refer la cei care nu sunt banateni si / sau nu au bunavointa) sa o foloseasca... vom vedea

bdl
13th September 2004, 14:53
n-am nimic cu timisorenii sau cu cei care tzin cu poli aek ... insa indiferent de cate ori v-atzi schimba denumirea si de cate ori atzi cumpara de la zambon palmaresul si numele echipei ... voi tot POLI AEK ramanetzi ... tot o echipa din bucuresti sustzinetzi si nu putetzi schimba asta ... iar la faza cu cumparatu palmaresului mi se pare chiar o prostie ... la voi pe stema zice ca v-atzi fondat in 2002 ... cum vretzi sa avetzi palmares din anii '90 ?!
oricum, vorba celor de la boys ramane valabila "pentru poli aek atzi uitat de politehnica" !

Angelina Jolie
17th September 2004, 03:50
Intrebare. In retur as vrea sa vin la Timisoara la meciul cu CFR. Vreau sa stau cateva zile, sa vad si orasul ca am auzit ca e frumos, si meciul. Nu fac parte din galerie si vreau sa vin cu masina mea. Ce ziceti, ma trezesc cu ea zgariata, sau alte probleme de genul acesta? Mersi.

cocomic
17th September 2004, 04:07
Intrebare. In retur as vrea sa vin la Timisoara la meciul cu CFR. Vreau sa stau cateva zile, sa vad si orasul ca am auzit ca e frumos, si meciul. Nu fac parte din galerie si vreau sa vin cu masina mea. Ce ziceti, ma trezesc cu ea zgariata, sau alte probleme de genul acesta? Mersi.

depinde de ce-o sa mai scrii pe forum :D

95% n-o sa ai nici o problema cu masina... in restul de 5% intra posibilitatea de... a face o pana...

stai linistit, si dobos are masina de CJ, si pana acum nu i-a zgariat-o nimeni :evil:

Sir
17th September 2004, 13:30
Intrebare. In retur as vrea sa vin la Timisoara la meciul cu CFR. Vreau sa stau cateva zile, sa vad si orasul ca am auzit ca e frumos, si meciul. Nu fac parte din galerie si vreau sa vin cu masina mea. Ce ziceti, ma trezesc cu ea zgariata, sau alte probleme de genul acesta? Mersi.
ei si tu acum......daca CFR-ul ia un punct sau puncte (Doamne fereste!) si tu vii cu masina chiar in buza stadionului eu zic ca raportul dat de Coco se inverseaza.Ideea este sa-ti lasi masina la ceva distanta de stadion.Si mai ai un atu:la Cluj exista o firma (nu stiu cum se numeste) care vinde masini in leasing, iar eu cunosc cateva firme care le-au achizitionat si toate au numere de CJ.Asa ca dupa ce vom sparge vreo 20-30 de masini cu numere de CJ vom obosi si masina ta va scapa :D

RedBaron
17th September 2004, 23:42
Nu stiu exact unde comentati voi meciurile, dar eu postez aici un mesaj. Comentarii faceti voi daca vreti, eu am vazut un meci frumos :)

alt.core
19th September 2004, 00:15
Sir, sperii omul mah!! :)
valy, poti sa vii linistit ca nu se intampmla nimic! :)
Daphix, mersi de poze!

RedBaron
19th September 2004, 00:27
@grobari
Intr-un fel iti eram dator. ;)

Sergio
20th September 2004, 20:44
Faine pozele...da scoate avionul ala rosu ca strica poza.... :drak:
Daca vii la meciul cu dinamo, zi-mi ca-ti tin un loc la oficiala. :)

RedBaron
20th September 2004, 22:01
Din pacate, nu le-am facut chiar cum trebuia pozele alea. Au iesit un pic zgomotoase, dar am si stat prost in tribuna... cam departe de actiune. In fine, la meciul cu Dinamo vreau sa vin. Oricum voi fi in Timisoara atunci. ;)

Catalanul
20th September 2004, 22:05
In fine, la meciul cu Dinamo vreau sa vin. Oricum voi fi in Timisoara atunci. ;)si cu tine o sa tii? sper ca NU cu aia alb-:rosu: :D mai fa si o exceptie :)

RedBaron
20th September 2004, 22:21
@Hai Poli
Eu nu tin cu Dinamo. Eu tin cu UTA si atat.
La meciul acesta, Poli - Dinamo, vreau sa vad tot asa un meci frumos, ca si cel cu Rapid. Cat despre preferinta de a castiga careva.. ei bine, sincer nu pot spune nimic. Totusi nu pot nega afinitatile regionale, dar... sa castige cei mai buni.

Catalanul
20th September 2004, 22:22
dar... sa castige cei mai buni.
adica Poli TIMISOARA /hello FORZA VIOLA :yeah:

A|3x
23rd September 2004, 09:00
eu cred ca nu conteaza cum se cheama
echipa un suporter adevarat o sustine
fara sa tina cont de conditii :ok:

Angelina Jolie
30th September 2004, 17:52
FORZA POLI!
Ardealul si Banatul in A!
Bateti-i pe caini.

Sergio
30th September 2004, 22:20
Incercam, dar nu depinde totul numai de noi...Intelegi la ce ma refer, nu? :cool:

Catalanul
4th December 2004, 19:47
4 decembrie - ziua in care au fost puse acum mai bine de 80 de ani bazele clubului Politehnica Timisoara!!

LA MULTI ANI, POLI! http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/94.gif

Sergio
5th December 2004, 01:40
83 de ani de existenta...la mai mare. :yeah:
Parca vad ca unii vor sari iar ca echipa s-a infiintat in 2002. Pt noi adevarata Poli va fi mereu cea din 1921. Sper ca baietii de azi sa demonstreze ca merita sa imbrace tricoul alb-violet in continuare. :ok:

Profetu
14th December 2004, 17:56
Preşedintele Doboş s-a înţeles aseară cu Balkan Petroleum pentru cedarea lui Poli, iar actele vor fi semnate joi. Conform unor surse autorizate, BkP se obligă să asigure echipei un buget de 3 milioane de dolari anual, iar Doboş va primi în jur de un milion de dolari pentru cedarea clubului. "Am ajuns într-un punct de unde nu se mai poate da înapoi. Va urma o fază a verificărilor actelor clubului şi a societăţii nonprofit. Nu se ştie sigur dacă Doboş va rămîne în continuare preşedintele clubului", a afirmat Marin Anton, consilierul preşedintelui firmei petroliere

Sergio
14th December 2004, 22:33
Nu stiu de unde ai luat asta, dar iata o pozitie oficiala a clubului preluata azi de pe situl oficial:

Pentru a clarifica oarecum zvonurile aparute in presa vizuala si scrisa, conducerea clubului F.C.U.Politehnica Timisoara face urmatoarele precizari:
Luni 13 dec. au avut loc discutii cu firma B.K.P. in vederea unei colaborari intre cele doua parti. Discutiile nu au avansat prea mult dar se poate spune ca au avut la baza ajutarea echipei prin investitii si in nici un caz nu vinzarea ei. Joi va avea loc o alta intilnire intre presedintele clubului Toni Dobos si reprezentantii B.K.P. in prezenta juristilor, avocatilor si contabililor.
In alta ordine de idei, clubul infirma si zvonul conform caruia Gueye Mansour si Banel Nicolita ar pleca la Steaua. Nu au fost nici un fel de discutii intre cele doua cluburi pe aceasta tema.
Miine, 15 decembrie vom reveni cu un nou comunicat pentru a va informa despre situa]ia reala a echipei si a clubului.

Sergio
26th December 2004, 23:17
Pana se lamureste situatia clubului, sarbatori fericite si la multi ani tuturor banetenilor, timisorenilor si in special polistilor. Sa avem un an mai bun. :)

Catalanul
26th December 2004, 23:24
Sarbatori fericite tuturor polistilor :ok: fie ca anul care vine sa ne salvam de la retrogradare iar din toamna sa luptam, poate, pentru un loc fruntas :)

P.S. sa aveti parte de un revel fain :D

ady_azzuro
27th December 2004, 01:04
La Multi Ani si Sarbatori Fericite tuturor fanilor Timisoarei, iar la anu tot in prima divizie sa ne vedem, rupand in doua miticii bucuresteni. :)

Sergio
27th December 2004, 23:15
Doamne ajuta! :ok:

Catalanul
15th January 2005, 18:52
Cosmin Olaroiu este noul antrenor al lui Poli /hello... se pare ca va aduce si 3 jucatori de la National cu el la Timisoara: Caramarin, McKain, Shroj :cool:

Zapada
15th January 2005, 19:34
pai cum, de cand?
inca nu am auzit nimic despre Olaroiu!

Sir
19th January 2005, 13:54
azi sper ca ai auzit :D

the lion king
19th January 2005, 14:51
Eu as vrea ca POLI sa redevina ceea ce afost.Ei sunt prietenii nostrii si le dorim sa ia si titlul intr-o zi , ca stiu ca n-are nici unul. /hello /hello :ok:

Sergio
19th January 2005, 20:33
Noua denumire este de acum oficializata si in actele contabile ale clubului. Echipa se numeste FCU Politehnica Timisoara, urmand a fi recuperat si palmaresul de la echipa lui Zambon, care va deveni echipa satelit.

schumiallexx
20th January 2005, 12:53
macar sa ne scrie asa si in gsp ca ma seaca deja aek-ul ala
ar trebui transmis un comunicat de presa catre toate mijloacele mass media

Sergio
20th January 2005, 13:03
S-a transmis demult, dar prostilor n-ai ce sa le faci... :ciocan:

Catalanul
3rd February 2005, 21:13
de astazi noul autocar al echipei este cel din poza ;) 12 m lungime si 380 de cai putere :cool:
http://www.cvucs.ro/files/autocar.jpg

Sergio
3rd February 2005, 23:00
Ai uitat sa precizezi ca nu e vreun trucaj... chiar asa arata in realitate. :P

Sper ca deplasarile in Bucuresti nu se vor face cu el, ca nu-l vad bine... :cool:

MAD-MAX
4th February 2005, 11:53
Problema scaunelor.
Acum cateva zile intr-o emisiune pe TV EUROPA NOVA s-a spus ca vor pune in peluza acelashi tip de scaune ca shi in tribune.
Eu cred ca asta este o mare greseala. Va fi f. nasol de noi.
Eu stau la fiecare meci in peluza shi nu imi imaginez cum vom mai sari printre acele scaune.
Nu cred ca va fi meci la care cel putin 2 persoane sa nu ishi rupa vre-un picior
Cred ca niste scaune fara spatar ar fi mai indicate.
voi ce parere avetzi?

Sergio
4th February 2005, 21:41
Asa cum toate echipele au scaune si-n peluza, nu cred ca va fi problema. Poate ar fi fost mai indicat sa fie fara spatar. Dar nu cred ca vor fi probleme.

HIV
13th February 2005, 19:01
Bafta in meciul cu anonimatul .

Sergio
13th February 2005, 22:15
Sa inteleg ca anonomatul e CFR-ul? :cool:

andrei_cj
14th February 2005, 15:17
Da asa pretinde el ca anonimatul e CFR-ul si U cluj e Gloria superma lasa-l ma ca e dezaxat.
Ce vroiam sa va spun felicitari pentru echipa facuta sunteti buni si aveti si o galerie de invidiat....dar sa nu Uitati ca CFR - CLUJ vine la Timisoara pentru victorie.....:-) Oricum cel mai bun sa castige.....cat timp se impart punctele...in zona...si nu la mitici...e bine!

Sergio
14th February 2005, 20:27
Bafta si voua, dar din etapa a 17-a. :ok:

CFR-ul va avea galerie la Timisoara? Intreb asta pt ca am cautat in Timisoara un fular cu CFR si n-am gasit. Poate facem un schimb la meci, avand in vedere ca sunt tot un fel de violet. :)

raducubengosu
19th February 2005, 21:01
Felicitari pt echipa..pt jucatorii adusi..si pt suporteri...meriatati sa fiti pe podium..si sper sa nu supar clujenii dar poli va da scor in prima etapa... (only poli iasi)


parerea mea

HaoTic
24th February 2005, 13:46
Nu stiu, nu cred ca Alba Iulia va ramane in divizia A, dar sper din tot sufletul ca Timisoara sa-si faca o echipa de vis, si-n urmatorii ani sa se bata de la egal la egal cu miticii.
Hai Poli!

MAD-MAX
25th February 2005, 12:04
Eu sper ca shi Alba Iulia sa ramana in divizia A. Ardealul shi Banatul merita sa aibe cat mai multe echipe in primul esalon. Multumim de urari shi va doresc shi voua succes in continuare.

HIV
26th February 2005, 10:48
Da asa pretinde el ca anonimatul e CFR-ul si U cluj e Gloria superma lasa-l ma ca e dezaxat.
Ce vroiam sa va spun felicitari pentru echipa facuta sunteti buni si aveti si o galerie de invidiat....dar sa nu Uitati ca CFR - CLUJ vine la Timisoara pentru victorie.....:-) Oricum cel mai bun sa castige.....cat timp se impart punctele...in zona...si nu la mitici...e bine!

Bai da voi de cand aveti figurile astea cu miticii in cap ? Aaaaa , scuza-ma ca am uitat ca in urma cu cativa anisori va bateati cu stiaua , dinamo si rapid pt titlu . Greseala mea , scuzati !

andrei_cj
27th February 2005, 15:10
Nu uitati CFR-CLUJ vine la Timisoara pentru victorie deci CEL MAI BUN PE TEREN SA CASTIGE NE VEDEM VINERI LA TIMISOARA!

andrei_cj
4th March 2005, 12:37
Lasa HIV ca se batea U pt titlu cu Steaua ! :-)) ma esti JENANT! VOI TRAITI DIN AMINTIRI NOI DIN PREZENT!

HIV
4th March 2005, 15:12
Candva se batea . cfr in schimb nici nu ia mirosit bine pe stelisti in toata istoria aia de aproape 100 de ani .Cat despre treaba cu amintirle : cand spui "U" oriunde in tara ai faceo lumea se va gandi la echipa Clujului cu drag , in schimb cand spui (cenzurat) te gandesti la ungurime , taranime , prostie .

Pe ei Poli !!

PadrinoDog
4th March 2005, 16:47
E greu pt o echipa cu asemenea suporteri sa fie deposedata practic de trecut. Respect pentru Timisoara
Un caine

Angelina Jolie
4th March 2005, 18:10
Candva se batea . cfr in schimb nici nu ia mirosit bine pe stelisti in toata istoria aia de aproape 100 de ani .Cat despre treaba cu amintirle : cand spui "U" oriunde in tara ai faceo lumea se va gandi la echipa Clujului cu drag , in schimb cand spui (cenzurat) te gandesti la ungurime , taranime , prostie .

Pe ei Poli !!

Cand se batea mai amaratule ca deja ma enervezi. Ati avut un amarat de loc 2 acum nu stiu cati zeci de ani si aia inseamna ca va bateati la titlu. Ba baiatule tu suferi de mania grandorii.

Oricum FORZA POLI TIMISOARA, numai succese va doresc dupa meciul cu noi. La anul sper sa va bateti voi pt titlu, daca se poate cu noi.

King of Hell
6th March 2005, 12:54
Bafta si voua, dar din etapa a 17-a. :ok:

CFR-ul va avea galerie la Timisoara? Intreb asta pt ca am cautat in Timisoara un fular cu CFR si n-am gasit. Poate facem un schimb la meci, avand in vedere ca sunt tot un fel de violet. :)

Haha...fular cu cfr? hahaha...poate patura..ca fular nu poti sa ii zici...totusi imi place materialul din care sunt facute, ard foarte repede si fac o flacara mare.

Sergio
7th March 2005, 01:16
Daca tu zici... Nu stiu, nu cunosc. :rolleyes:

HIV
11th March 2005, 22:18
Poli Timisoara - cfr 3-0 . Bravo Poli !

gruia cfr , locul tau este in C !

MariusTM
3rd April 2005, 13:44
Alexandru Boc ameninţă Timişoara
Observatorul partidei, Alexandru Boc, a spus la final că fanii vor regreta protestul la adresa lui Mircea Sandu. "O să coste echipa protestul lor. Bannerele nu aveau voie să pătrundă pe stadion", a spus Boc, dovedindu-se încă o dată depăşit: "Protestul la adresa lui Mircea Sandu nu e un fenomen general. Fanii, dacă vor să protesteze, să facă miting, nu pe stadion".
Sursa : PROSPORT
Asta-i tara noastra,comunistii sunt inca la putere (din pacate)!!!!!!!!!! :rosu:

roxana_cj
3rd April 2005, 17:30
Am citit si eu articolul din prosport...
Nici eu nu il am la suflet pe Mircea Sandu!
Felicitari timisorenilor pentru faptul ca au incercat sa ia atitudine la tot ceea ce se intampla in fotbalul romanesc!

MariusTM
4th April 2005, 02:12
O veste excelenta:Sandu nu va mai candida in decembrie la presedentia FRF!!!!
Sa fie de bine.....................sper!!!!!! :)

Catalanul
4th April 2005, 02:37
:hmm: hmm... sper ca nu a incurcat ziua de 3 aprilie cu cea a pacalelilor, 1 aprilie :rolleyes: macar de-ar pleca odata... oricum problema este ca inca nu stim cine il va inlocuí; daca avem parte iar de unu` ca el :mda: ?

Virus
7th May 2005, 00:45
Am si eu o intrebare... poate imi raspunde cineva din galerie care stie mai multe detalii. De ce nu ati fost de acord ca galeria CFR-ului sa va insoteasca la meciul cu Dinamo. Pana la urma nu ne pare rau ca am vazut ca a iesit cu scandal dar oricum pentru gest macar. Am fost pregatiti sa va insotim.
Pacat... Oricum CFR Cluj va simpatizeaza iar de mitici... mai bine nu spun nimic.

Sergio
8th May 2005, 00:10
Chiar nu stiu... Intreaba mai bine aici www.poliaektimisoara.ro/forum

Acolo sunt mai multi din galerie.

violet nation
9th May 2005, 14:16
/hello /hello /hello /hello Salut baieti! a mai venit un polist /hello /hello /hello

Sergio
9th May 2005, 21:56
Bine ai venit. Sanatace si virtuce! :D

HIV
19th May 2005, 22:24
Am si eu o intrebare... poate imi raspunde cineva din galerie care stie mai multe detalii. De ce nu ati fost de acord ca galeria CFR-ului sa va insoteasca la meciul cu Dinamo. Pana la urma nu ne pare rau ca am vazut ca a iesit cu scandal dar oricum pentru gest macar. Am fost pregatiti sa va insotim.
Pacat... Oricum CFR Cluj va simpatizeaza iar de mitici... mai bine nu spun nimic.

Mai omule : astia de la Poli nu se complica cu toate asa zisele galerii de ocazie . Poli are galerie de cand s-a infiintat . Voi aveti de 1 an si ceva . Cu sau fara voi era totuna pt ei . Voi nu insemnati nimic pentru nimeni !

gruia cfr locul tau este in C !

HIV
19th May 2005, 22:34
Oricum CFR Cluj va simpatizeaza iar de mitici... mai bine nu spun nimic.

Nici aici nu inteleg : voi 28 de ani nu ati avut nici un contact cu miticii . Existati din 2001 sau 2002 sau cand s-a bagat unguru in fotbal . Ce treaba aveti voi cu miticii nu nteleg . Nu ii cunoasteti . Voi credeti ca astia sunt ca voi ? Adica sa stie doar "Hai X! " si dupa meci sa plece acasa ? Ba mai mult in deplasare sa plece cu 20 de min inainte de final pe motiv ca pleaca trenu ? Cu toate ca ii urasc si eu pe bucuresteni trebe sa va spun ca astia is periculosi mai uscatilor . Astia nu umbla doar cu incurajarile . Voi stiti cate scandaluri si batai au loc in "Undergroundul" bucurestean pe motive fotbalistice ? Nu stiti nimic . Voi ati vazut Timisoara ca e anti buCUResti si v-ati trezit si voi . Vedeti-va de treaba . Intr-o buna zi veti ajunge mult mai vanati in bucuresti decat in Cluj . Si asta pt ca va bagati nasu unde nu va fierbe oala !

andrei_cj
4th July 2005, 19:31
Felicitari POLI se pare ca aveti un lot tot mai de temut.....FORZA ARDEALU'
Anul viitor podiumul va arata....:

1. Poli Timisoara
2. Cfr Cluj
3. Farul Constanta
....
....
....
....
8. Rapid
9. Steaua
....
...
...
....
16. Dinamo :P

brandacadabra
8th July 2005, 12:02
andrei tu esti cu vaca?

asta nu e poli tm e aek rocar fulgerul bragadiru ..........rusine sa va fie ipocritilor !

Sergio
8th July 2005, 16:57
Doamne ajuta! :yeah:

Anonimus
12th July 2005, 15:01
:yeah: :yeah: Asha sa fie...

P.S. Bine v-am gasit :D

Sergio
12th July 2005, 15:25
Bine ai venit. http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/36.gif

What took you? :D

Anonimus
13th July 2005, 11:00
Curiozitatea... ca de citit citesc de mult... muuuuuuuulte forumuri... de scris inca, pana acum doar in al nostru... :ok:

Anonimus
15th July 2005, 14:58
De ce nu schimabtzi numele sectziunii in FCU Politehnica Timisoara?? :mda:

nimeni_70
20th July 2005, 23:45
Pana nu demult, nimic nu ma putea desparti de Steaua. Insa cand am fost la Seara Campionilaor si am vazut ce stadion au si ce galerie, m-am hotarat: FORZA POLI!!!!!!! Oricum Timisoara e mai aproape si pot sa merg la meciuri. pe 20 august e POLI-STEAUA si poate merg sa vad cum iau bataie ros-albastrii. POLI va fi in grupele Champions Leauge la anu'. Pe pariu!

alamar
20th July 2005, 23:52
Principalul sponsor al banatenilor, firma Balkan Petroleum, cu sediul la Londra, se pare ca a pierdut mai multe procese si are unele probleme financiare.
In acest moment, jucatorii lui Poli au printre cele mai mari contracte din Divizia A, asa ca si cheltuielile sunt foarte mari.
Puscarie trei capace...
Hai Mutantul Timisoara!

inter
20th July 2005, 23:59
POLI va fi in grupele Champions Leauge la anu'. Pe pariu!

:ok: il tin ... eu spun ca n-au sanse!

Sergio
21st July 2005, 00:15
Principalul sponsor al banatenilor, firma Balkan Petroleum, cu sediul la Londra, se pare ca a pierdut mai multe procese si are unele probleme financiare.
In acest moment, jucatorii lui Poli au printre cele mai mari contracte din Divizia A, asa ca si cheltuielile sunt foarte mari.
Puscarie trei capace...
Hai Mutantul Timisoara!
Nu mor caii cand vor cainii. Nu va mai luati dupa stirile de pe site daca nu vreti sa pierdeti contactul cu realitatea.

alamar
28th July 2005, 00:24
Pentru toti timisorenii. sa ia aminte: Progresul a fost in divizia C, dar nici un moment nu m-am gandit sa tin cu alta echipa. Echipa adevarata a Timisoarei a ajuns in C, ce ati facut voi sa schimbati soarta acestei echipe? Ati trecut in patul primului venit pentru ca avea mai multi bani. Cum se chema asta? Prostitutie cumva? Asta sunteti pentru ca asa va comportati, ca niste femei usoare care se arunca in bratele celui care ofera mai mult.
O unica si mare dragoste...Haaaaaaai Progresuuuuuuu

Sergio
28th July 2005, 10:35
Spre deosebire de noi, n-ati avut "norocul" de a da peste un macaronar care isi ia jucariile si le muta la dracu-n praznic. Iar faptul ca ne vrem palmaresul inapoi arata ca pt noi nu exista decat o singura echipa. Asa ca mai usor cu lectiile de morala ca nu v-ati gasit locul potrivit.

Zebrone
28th July 2005, 10:38
bah sergio mare e gradina Domnului, da' multi stau pe garduri si se uita. :D

Sergio
28th July 2005, 13:12
Sa stii... Mie imi place aia cu in pomul fara roade nu da nimeni...Sau asa ceva. :D

miril
28th July 2005, 13:44
Sergio, in pomul nostru cu franze de...platani au s-au catarat numai poame de soiul...Zambon. In rest, sa culgeti roadele pe care le meritati. Cum vad eu lucrurile, e rost de...roade bune, chiar daca Alamar nu bate chiar...campii, forma fiind gresita, insa. Sa auzim numai de bine si sa prinda...altoiul.

Sergio
28th July 2005, 13:53
Asa sa fie. Ceva pronostic pt meciul de maine? :)

miril
28th July 2005, 14:15
Sergio...

Carlos Gambino
28th July 2005, 14:24
Pentru toti timisorenii. sa ia aminte:...
Am crezut ca vrei sa spui ceva important cand te-am vazut ca ti-ai luat asa elan ! :drak: Cand colo, nimic...aceleasi abureli scoase din preputzul gandirii tale... :drak:
Data viitoare lasa acasa atitudinea asta de tobosarul satului, pt ca ma faci sa-ti citesc mesajele si sunt un om foarte ocupat...n-am timp pt nimicuri. :drak:

Sergio
28th July 2005, 15:33
Sergio...
Prezent. :) Eu zic ca batem fiindca jucam acasa. :D


De ce nu schimabtzi numele sectziunii in FCU Politehnica Timisoara?? :mda:
E mai simplu Poli Timisoara. Oricum lumea stie ca nu e vorba de mutantul lui zambon. :jerk:

vlad1607
5th August 2005, 14:41
ma scuzati ca va deranjez dar am "noutati" pt voi :

http://www.uefa.com/FootballCentral...1091/index.html

asa e cunoscuta echipa "voastra " la UEFA iar la History sunt trecute toate "performantzele" adica ZERO Barat /hello

( By Cip 81 )

o zi buna in continuare :drak: :evil:

Sergio
6th August 2005, 14:20
Bine, am vazut si noi asta. Si pe situl ligii apare denumirea asta si probabil de acolo au preluat-o. Care site al ligii nu mai e actualizat din primavara. Dar apreciem efortul si grija unora care mor de grija altora. Numai bine.

Ginxler
7th August 2005, 06:35
Câine , O MAI BUNA COMUNICARE INTRE FANI , nu sa faci tu galagie pe aici :)

dakkar
17th August 2005, 11:35
100 de milioane de euro in 10 ani!

100 de milioane de euro in 10 ani!
Mega-planul secret al Timisoarei

Timisoara parca s-a suit intr-un montaigne-russe si nu mai vrea sa coboare. Senzatiile tari curg pe banda rulanta. Ultima e de infarct. Pentru adversari insa... La Poli Timisoara se vor investi 100 de milioane de euro in urmatorii 10 ani! Decizia a fost luata in secret la sfirsitul saptaminii trecute, detonatorul fiind triumfalul amical cu Juventus. La meci au fost invitati si bosii de la BkP Limited, cu sediul la Londra, in fapt locul de unde se coordoneaza intreaga afacere Balkan Petroleum. Straini, romani, toti sefii au ramas impresionati de atmosfera fabuloasa de pe Bega, hotarind, dupa modelul Chelsea - Abramovici (cu “sediul” tot la Londra), sa construiasca la Timisoara una dintre cele mai tari grupari ale Europei. Pentru asta trebuie bani, multi bani, astfel incit bugetul a fost fixat la standarde occidentale: 100 de milioane de euro! “N-am mai vazut asa ceva nici la echipe mari, cu traditie din Vest. Putine formatii au in spate un public atit de fanatic, capabil sa-ti cistige aproape singur partidele. Timisoara e un fenomen si e pacat sa nu ne implicam”, au concluzionat bosii BkP, in frunte cu fratii Iancu si redutabilii lor parteneri din strainatate. Daca lucrurile vor sta asa - si nu exista dubii, promisiunile fiind onorate pina acum pe Bega - cine va mai opri pe “Poli”?

Amicale cu Barcelona si Chelsea!
“Poli” a reusit sa dea o super-lovitura de imagine , aducind pe Juventus la Timisoara, in ceea ce presa a numit “amicalul verii in Romania”. Oficialii banateni s-au “scapat” ca urmeaza Barcelona cit de curind, iar “Fanatik” a aflat ca al treilea adversar de lux ar putea fi chiar Chelsea lui Mourinho, tatonarile incepind deja la Londra.
Olaroiu va avea in maximum 2 ani un lot comparabil cu cele din Serie A sau Primera Division. Ghanezul Osei e doar inceputul!

“Vrem sa facem lucruri mari la Timisoara, lucruri care sa ramina in istorie”
Emil Rosianu (presedinte “Poli” Timisoara)

(Joi 11.08.2005, Fanatik)

ktl19
17th August 2005, 11:52
C "MEGA PLAN SECRET"
:happy
sunt adevarati astia de la fanatik iar de vorbe si comparatii cu chelsea abramovic parca am mai auzit si la galati. :ok: dar poate cu voia Domnului o sa se intample la timisoara. Avem nevoie de o astfel de realizare ( nu d un plan)

Sergio
18th August 2005, 00:35
Pt orice proiect pe termen lung trebuie elaboat un plan. Altfel sansele de reusita sunt extrem de reduse.

Carlos Gambino
25th October 2005, 20:49
Ok...a trecut ceva vreme de la ultimul post (negru :D ), asa ca simt nevoia sa va fac un update. La Poli toate sunt roz in continuare si suntem in grafic pt titlul de campioana...http://www.poliaektimisoara.ro/forum/images/smiles/94.gif :D
Daca nu va convin stirile mele, cumparati-va alt prezentator de stiri ! :jerk: Am auzit ca Esca e pe liber...:drak:

be@
26th October 2005, 07:53
La Poli toate sunt roz in continuare si suntem in grafic pt titlul de campioana..
Bătaie Moldovan – Osei

Tensiunea din cadrul lotului timişorean creşte o dată cu lipsa tot mai acută a rezultatelor pozitive.
Ultimul episod s-a derulat la şedinţa de pregătire de ieri, de la Bucureşti. La un moment dat, Emmanuel Osei a avut o intervenţie mai dură la Viorel Moldovan. Cunoscut pentru agresivitatea sa, ghanezul a fost aproape de a-l accidenta pe atacant. Acesta a scăpat doar cu nişte vânătăi, dar incidentul a degenerat.
Extrem de nervos, Moldo a sărit la bătaie, martorii oculari povestind că s-au schimbat inclusiv pumni între cei doi! Conflictul a fost aplanat în cele din urmă de coechipieri. Tehnicianul Cosmin Olăroiu nu a comentat incidentul.

:D :D

Carlos Gambino
26th October 2005, 10:23
N-ai inteles nimic. Osei si Moldo s-au antrenat separat pentru meciurile grele care vor urma. Oli le-a impus un program de antrenament aparte...ei trebuiau sa simuleze o bataie pe terenul de joc, pentru ca sa testeze vigilenta celorlalti jucatori, daca sunt pregatiti sa intervina in orice moment. La sfarsitul cursului vor primi diploma de onoare SMURD...

PS
Of Doamne, ziaristii astia numai aiurea interpreteaza ! :mda:

spinU
8th November 2005, 00:30
unde are poli antrenament maine la 15?la stadion sau la baza 1?

spinU
8th November 2005, 00:51
ma lamurirati...n-are omu' cu cine sa schimbe o vorba aci la voi pe thread...

Carlos Gambino
9th November 2005, 14:05
Daca ne-ati luat palmaresul, asa-ti trebuie !:drak:

Carlos Gambino
5th December 2005, 17:23
Nah, c-am ingitit inca o galusca cu dinamo ! :mda: A saptea ! :headbang:
Saracu' Hagi era condamnat inainte de inceperea jocului...sa ai jumatate de echipa lipsa, nu prea iti mai lasa loc de solutii...:thinkso:
Nu ne ramane decat sa avem rabdare...oare pentru cat timp ? :(

Dj_Xtrem
12th December 2005, 19:03
Deci totusi vine Danciulescu la Poli sau nu ?Si de Viorel Moldovan...nu stiu ce trag atata...sa il lase dreaku sa plece..ca ma dispera deja

Sergio
13th December 2005, 17:48
Nu cred ca vine Danciulescu, dar Moldo sigur pleaca.

ps. Bun venit pe forum. :D

STEAUA-MANIA
16th December 2005, 23:00
Clubul moldovean urmeaza sa incaseze in schimbul jucatorului suma de 430.000 de dolari, ceea ce reprezinta cel mai scump transfer realizat in istoria gruparii iesene.
Fundasul lui Poli Iasi, Adrian Ilie, a semnat, vineri, un contract cu Poli Timisoara. Pe linga suma de tranfer, clubul moldovean ar urma sa incaseze si 30% din valoarea unei eventuale tranzactii in strainatate a jucatorului.

Reprezentantii de la Poli Timisoara s-au aflat la Iasi inca de miercuri pentru a negocia transferul lui Ilie. Daca oferta initiala inaintata pentru achizitionarea acestuia a fost de 200.000 de dolari, in urma negocierilor s-a ajuns la 430.000 de dolari. Inaintea incheierii acestei tranzactii, cel mai scump transfer din istoria lui Poli Iasi era cel al lui Daniel Pancu la Rapid, pentru care s-au incasat 200.000 de dolari.
Autor: Sport Total

Sir
21st December 2005, 11:53
Lasa ca Oprita ramane la voi.Poate mai bine pentru noi?

Sergio
21st December 2005, 12:52
Care Oprita? Ala care n-a mai jucat din vara? Prefer unul ca Mazilu in orice zi.

SixeR
30th December 2005, 13:06
Este adevarata stirea cum ca ar veni Barcelona la Timisoara?

Carlos Gambino
30th December 2005, 22:05
Asa se zice...ramane de vazut daca se va concretiza. Barca e ceva mai greu de adus ca Juve. Probabil ca si Hagi va avea o contributie in aducerea lor la Timisoara...

Cosmin Salajan
6th January 2006, 23:54
rares soporan si laurentiu bus ("U" cluj) au semnat pt poli

carlo
8th January 2006, 17:45
rares soporan si laurentiu bus ("U" cluj) au semnat pt poli
Da,intr-adevar vedete!Le-ati luat-o inainte celor de la Chelsea!:ok:

Sergio
8th January 2006, 18:54
cand credeam si eu ca s-a terminat cu invidiosii... :ciocan:

dorrin
13th January 2006, 08:44
"in toata lumea si in toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara" :) .. pai fiecare oras e unic in felul lui .. nici ca la Dalga nu poate fi nicaieri in afara de chiar ..Dilga. in fine imi place patronul ala al vostru..stie ce vrea..si cu achizitiile astea..desi nu prea imi convine.. sper sa luati campionatul..bag eu ceva in tot bucurestiul..si noi sa luam cupa.. salutari de la mare .. >>forza farul<<

Sergio
13th January 2006, 19:13
"in toata lumea si in toata tara, nu e niciunde ca la Timisoara"
eh, asta e vorba veche pe aici... trebuia sa se spuna ca nu e niciunde la fel de bine ca la TM, ca sa fie si mai clar. :D :D

si eu sper sa luati cupa. :ok:

Sergio
26th February 2006, 11:28
A picat varianta Unirea

Alb-violeţii caută în continuare variante optime pentru o a doua echipă.

Valentin ŞERBĂNUŢ
Ruperea înţelegerii dintre Poli şi CFR Timişoara încă din această iarnă i-a determinat pe bănăţeni să se orienteze rapid spre alte soluţii.
S-a vorbit mult şi s-a ajuns chiar la o discuţie preliminară pentru un contract de “satelitizare” cu Unirea Sânnicolau Mare, din divizia B3. Totuşi oficialii bănăţeni nu au fost încântaţi de variantă, considerând că este un compromis mai puţin necesar. “Unirea nu va fi «satelitul» nostru. Acum nu puteam face contractul, în mijlocul campionatului. În plus, noi vrem o echipă în Timişoara care să se numească Poli II”, a spus ieri Anton Doboş. Directorul executiv al clubului de pe Bega a mai spus că pentru a forma o grupare Poli II la vară se vor căuta soluţii pentru cumpărarea unui loc în al doilea sau al treilea eşalon. “Şi pentru fotbaliştii care vor juca la «satelit» este altfel. Una este să se prezinte ca jucător la Poli, alta să spună că e legitimat la CFR sau Sânnicolau Mare”, a mai spus Doboş, punctând astfel şi un aspect psihic pentru înfiinţarea unei grupări-satelit complet noi.
Totuşi este posibil ca înţelegerea cu Unirea Sânnicolau Mare să fi căzut şi din alte motive. Divizionara B ar fi condiţionat semnarea contractului de «satelitizare» printr-o promisiune pe care ar fi trebuit să le-o facă oficialii de la Poli. Mai exact să aibă convingerea că echipa nu va retrograda în liga a treia la finalul acestui campionat.

Iancu nu va fi arestat

Marian Iancu (foto) a fost inculpat alături de Ovidiu Tender cu referire la unele operaţiuni pe seama RAFO şi Carom. Însă vineri procurorii au înaintat o cerere de arest preventiv numai pe numele lui Tender, nu şi pe cel al patronului echipei de pe Bega, cercetările continuând cu Iancu în libertate.

Prosport

helena_steaua
7th March 2006, 19:19
Mey Da Voi Va Credety Mary!hahahaha

Carlos Gambino
7th March 2006, 19:30
Draga Helena (daca esti o Helena:rolleyes: ), noi "ne credem" Marie, nu Mary.:thinkso:

Sergio
8th March 2006, 13:32
helena, ce faci, iei toate forumurile la rand? :drak:

tu incerci sa zici ceva dar nu iese mai nimic. :P

ceau
8th March 2006, 16:55
Alo...ati vazut un cal maro? :D

Sergio
8th March 2006, 17:39
o iapa cred ca e mai aproape de adevar... :drak:

Universal
14th March 2006, 21:45
Poli Timisoara cu Hagi pe banca( te rog mult 1 singur joc sa JOCI) ai cupele europene vor fi atinse..daca nu cumva au si sansa la titlu.

leon1921
20th March 2006, 00:03
Alo...ati vazut un cal maro? :D
ciao vezi ca nu ti'ai schimbat id pe aici,ce mai stai:D ,salutarile mele,aici nu purem ciocni o bere dar se subantelege/hello

Darius
25th March 2006, 12:48
Ieri, 24 martie 2006, Gueye Mansour a semnat un nou contract cu Poli pentru urmatorii 5 ani, anunta site-ul oficial al clubului timisorean.
Si tot ieri, fundasul Ifeanyi Emeghara a implint 22 ani..."La Multi Ani!".

Darkslowstar
7th April 2006, 15:08
Bravo mah, ceva noutati despre sarbatoarele stelistilor? :drak:

Sergio
7th April 2006, 21:29
ce sa zic... respect celor care au oprit sarbatoarea stelistilor din centru. Deja mi se face greata... unde ma uit numa stelisti... unde erau toti astia acu 5 ani? Se pare ca tot TM trebuie sa se revolte si sa puna capat manifestarilor astea care risca sa ia amploare prea mare. :drak:

stelisti, beware... azi in TM maine-n toata tara! :yeah:

mblue
12th April 2006, 09:09
ce respect poti sa ai tinere pentru huligani, fiecare e liber sa se exprime cum vrea. ce frunce e timisoara daca se intampla fenomene de tipul asta. ar fi un pic mai bine daca ati fi un pic mai civilizati. sunteti foarte increzuti si asta nu e chiar foarte bine. un pic de bun simt nu ar strica.

six
12th April 2006, 12:55
sunteti foarte increzuti si asta nu e chiar foarte bine. ok atunci stai la cugir si nu venii la increzuti :rosu: :rosu: :headbang:

Sergio
12th April 2006, 13:27
ce respect poti sa ai tinere pentru huligani, fiecare e liber sa se exprime cum vrea. ce frunce e timisoara daca se intampla fenomene de tipul asta. ar fi un pic mai bine daca ati fi un pic mai civilizati. sunteti foarte increzuti si asta nu e chiar foarte bine. un pic de bun simt nu ar strica.
sa sarbatoreasca la ei in bucale pana pica lati... in tm asa ceva nu se va tolera.

Darius
17th April 2006, 13:24
Stire publicata ieri pe site-ul oficial al alb-violetilor, www.politimisoara.com:

Astazi dimineata Gluscevici a fost operat de fractura zigomatica (arcada) in urma accidentarii suferite in meciul cu Jiul. El va avea fixata o msca speciala si va reveni la antrenamente peste trei zile.
Simek a iesit ieri din spital dupa o saptamina petrecuta in urma operatiei de ligamente incrucisate si in curind va incepe gimnastica de recuperare.

mblue
18th April 2006, 12:59
sa sarbatoreasca la ei in bucale pana pica lati... in tm asa ceva nu se va tolera.
deci cineva ce nu tolereaza cum se numeste....nu am auzit....cand am venit in timisoara credeam altceva, dar nu e chiar asa. e deasupra bucurestiului dar .... in fine, sper doar ca oamenii de aici se fie o categorie aparte

Sir
20th April 2006, 11:16
mblue>lasa-ne pe noi cu intoleranta noastra si vezi-ti de echipa favorita;apropos:care e?ca de some team nu am auzit;joaca in judet?:drak:

Sergio
21st April 2006, 00:14
ce fain tre sa fim noi toleranti cu toti tampitii si n-avem voie sa zicem nimic ca vezi doamne Timisoara e orasul revolutiei, al liberei exprimari si chestii din astea. Ei uite ca mai avem si noi ceva de zis... chiar daca nu e pe placul unora.

mblue, nici de orasul Undeva n-am auzit... prin ce judet vine? :D

Darius
21st April 2006, 16:05
Se pare ca Mihaita Plesan are probleme mari la genunchiul stang...el se afla la Milano, unde a fost supus astazi-dimineata unei operatii de menisc...

Sergio
22nd April 2006, 00:08
numai vesti bune. :mda:

Darius
25th April 2006, 01:40
Plesan va rata tot restul returului ca urmare a operatiei la care a fost supus in Italia...

alex_6tm
25th April 2006, 01:52
Naspa..Pl;esan era cordonatorul echipei. Chiar daca multi il injurati eu zic ca in jurul lui este asezata toata echipa si este un jucator foarte bun.

starsteel
28th April 2006, 11:18
"Aproximativ 20 de suporteri ai echipei Poli Timişoara s-au adunat în Piaţa Operei, în noaptea de joi spre vineri, pentru a-şi manifesta bucuria faţă de ratarea calificării formaţiei Steaua în finala Cupei UEFA."

Eu va doresc sa terminati sezonul urmator pe unul din locurile 5 sau 6 si atunci o sa realizeze toti cei de seama celor 20 timisoreni (toata tara va "stimeaza'', ca oameni sunteti zero) ca iar nu jucati in cupele europene, asta fiind si o consecinta a rezultatului de aseara care a produs atata "bucurie" in Timisoara.

Sergio
28th April 2006, 12:57
am mai spus-o:

STELISTI, PUTETI BAGA TOATA DIVIZIA A IN UEFA CA TOT NU VOM TINE CU VOI!

sper ca s-a inteles.

Carlos Gambino
28th April 2006, 13:42
"Aproximativ 20 de suporteri ai echipei Poli Timişoara s-au adunat în Piaţa Operei, în noaptea de joi spre vineri, pentru a-şi manifesta bucuria faţă de ratarea calificării formaţiei Steaua în finala Cupei UEFA."

Eu va doresc sa terminati sezonul urmator pe unul din locurile 5 sau 6 si atunci o sa realizeze toti cei de seama celor 20 timisoreni (toata tara va "stimeaza'', ca oameni sunteti zero) ca iar nu jucati in cupele europene, asta fiind si o consecinta a rezultatului de aseara care a produs atata "bucurie" in Timisoara.
Hai sictir, ghiolbane !:drak: Esti liber sa-ti exprimi frustrarile pe subforumul stelei, nu aici...:jerk:

BrasovFans
28th April 2006, 16:47
Mica Publicitate

Oferte de munca:
Club de fotbal cu pretentii eurpene selectam, recrutam portar. Experienta internationala relevanta minim 2 ani (exp. portar la Marriott etc.) exclus Crowne Plaza. CV in engleza la fax 021.342.42.42

Locuinte:
Schimb garsoniera situata in zona 23 August cu vila cu 4 camere pe malul raului RiverSide. Middlesbrough 07. Relati la 021.342.42.42

Auto:
Cumpara autobaza model Sorin Cartu '90. Ofer la schimb un model Olaroiu 2000. Relati la 07.MM.MM.MM.MM.MM

Comemorari:
Se implinesc 34 de minute de cand nu am mai trecut de centrul terenului.

Diverse:
Vrajitoarea SCUTER MARIA, adevrata fiica a Mamei Omida, cu licenta in domeniul magiei negre si albe, face descantece in limba engleza pentru a dezlega ghete de fotbalisti aflati in Anglia in delegatie. Pretul este de 5.000 USD + crucifix Muntele Athos. Programari la scuter-maria_4-2@steluta.ro

Sergio
28th April 2006, 17:48
misto. :D

OVIDIU 62
28th April 2006, 23:02
Echipa Nu Joaca Nimic,asta Si Datorita Si Lui Hagi Cu Limbajul Lui De Lemn.

Mr Smith
30th April 2006, 00:14
"Aproximativ 20 de suporteri ai echipei Poli Timişoara s-au adunat în Piaţa Operei, în noaptea de joi spre vineri, pentru a-şi manifesta bucuria faţă de ratarea calificării formaţiei Steaua în finala Cupei UEFA."

Eu va doresc sa terminati sezonul urmator pe unul din locurile 5 sau 6 si atunci o sa realizeze toti cei de seama celor 20 timisoreni (toata tara va "stimeaza'', ca oameni sunteti zero) ca iar nu jucati in cupele europene, asta fiind si o consecinta a rezultatului de aseara care a produs atata "bucurie" in Timisoara.
Iti recomand sa citesti articolu lu tolontan din gsp-ul de ieri de vreo 5 ori si atunci o sa intelegi.....
si erau peste 100 dar ma rog.....e greu cu matematica asta...

PS: incredibil dar deabia acum scriu primu mesaj aici.....:o: nici mie nu imi vine sa cred:)

Sergio
1st May 2006, 09:59
in cazul asta bine venisi si spor la treba. :D