PDA

View Full Version : Gaz Metan Mediaș



giginamol
6th April 2006, 08:57
Lupii negri din inima Transilvaniei ataca din nou promovarea. Vor reusi?
Sa speram ca de la anu vom avea meciuri de Divizia A la Medias

King of Hell
7th April 2006, 19:28
Imi place ca se inghesuie lumea sa vorbeasca despre Gaz Metan...anyway...maine la Corvinul meci greu :D

King of Hell
8th April 2006, 14:12
ON TOPIC: Multam fain Corvinul

giginamol
8th April 2006, 21:10
Aveam deja prea multe puncte avans. Baietii erau prea relaxati. Sper sa se trezeasca pana etapa viitoare.
Haide Gazu
/hello /hello /hello /hello

dovan
9th April 2006, 12:20
sa speram ca la anu suntem din nou pe prima divizie,problema e dupa acea:facem figuratzie sau ne batem de la egal la egal cu celelalte echipe?

ParazitU 1919
9th April 2006, 13:00
catzi locuitori are orasul medias?

ParazitU 1919
9th April 2006, 13:02
vad ca gozU nu prea bate in deplasare ... daca continua asa venitzi la CLUJ la meciuri in divizia A ( abia astept ) /hello /hello /OLE/

giginamol
10th April 2006, 01:52
@dovan
Pai daca nu ne intarim serios, facem figuratzie. Uita-te la Vaslui ce echipa au si sunt pe ultimul loc. Avantajul nostru este ca avem un lot omogen care joaca de mult timp impreuna. Dar ca sa ramai in A ai nevoie de mult mai mult decat un lot omogen.
@parazitu
La anu venim sigur la Cluj dar cred ca mergem in deal ca acolo vom avea meci. :)
P.S Mediasul are in jur de 60.000 locuitori

ParazitU 1919
11th April 2006, 10:33
un oras de 60.000 de locuitori are potentzial sa tina o echipa in divizia A?
poate intratzi de la baraj :P

giginamol
11th April 2006, 20:19
Bah tu esti frate cu t.b.? Numa ala incepea cu faze de genu asta.
Ce legatura are sula cu prefectura. Villareal echipa care anu asta a ajuns in semifinalele C.L. este sustinuta de un oras de 40.000 de locuitori. Deci nu vad care este problema.

ParazitU 1919
11th April 2006, 20:59
eu ziceam ca nu o sa putetzi sa adunatzi multzi sponsori dintr-un oras asa mic
oricum succes la baraj :)

giginamol
12th April 2006, 10:33
Nu iti fa tu griji de sponsori, chiar si tu esti unu. De fiecare data cand aprinzi aragazu' cotizezi la bugetu Gazului. Daca astia de la Romgaz chiar ar vrea sa faca performanta ar putea investi mai ceva ca Iancu la Timisoara. Ca bani au din belsug. Apropo vezi ca avem si echipa de baschet si handbal in prima divizie, si Romgazul le sustine pe amandoua.

ParazitU 1919
12th April 2006, 17:32
fain de voi :)

giginamol
22nd April 2006, 03:55
Unde sunt gazistii mei? Hai la Olimpia sa le taiam gazu :yeah:
Cine e pe primul loc
Gazu eeeee Gazu eeeeeeee

ParazitU 1919
22nd April 2006, 14:27
acum gazu e pe primu loc dar nu o sa mai fie pt mult timp:happy :happy
am obesrvat ca in retur in deplasare suntetzi VARZA !!

giginamol
22nd April 2006, 22:00
Nu stiu ce se intampa cu echipa asta. Ma enerveaza acum si Gavrila asta ca joaca defensiv si iasa la atac numai cand au deja un gol la bord. Joaca prea mult pe contraatac, se cred stelist dar au uitat ca nu au nici un Nicolita sau Bostina in echipa.
Pana la urma, nici Gazu nu cred ca vrea sa promoveze.

King of Hell
22nd April 2006, 22:01
Apai Gigi, fara suparare, daca va tot dati la o parte asa evident, etapa de etapa...lasa ma, ca pana una alta le aplicati un soc fatal dihorilor, etapa viitoare :D Ar fi cel mai bun rezultat, mai ales ptr U. Noi ramanem la 1 pct in spatele vostru, si FC Bihor poate sa-si ia gandul de la promovarea asta la care tot "viseaza".

giginamol
22nd April 2006, 22:04
Meciul viitor cu Oradea va fi pe viata si pe moarte. Acolo se va decide cine va iesi din lupta pentru promovare. Daca o luam in freza am cam supto drumul fiind deschis ptr Liberty si Cj iar daca Bihorul o ia pe coaja e mai mult ca sigura out din cursa

ParazitU 1919
7th May 2006, 12:34
nu cred ca putetzi sa spunetzi ca nu o fost blat la resitza ....!!

giginamol
12th May 2006, 22:58
Bah pot sa spun. Dar mi-as pierde din credibilitate daca as face-o

giginamol
12th May 2006, 23:02
Nici nu stiu ce sa mai cred despre echipa asta. Cert este ca conducerea trebuie schimbata. Sper ca dupa privatizarea Romgazului sa se intample acest lucru. Pana atunci suntem pe o mana cu nea Jean adica oameni de "onoare"

giginamol
28th May 2006, 01:14
Ne asteapta inca un an in mocirla Diviziei B. Pacat ca ceea ce a construit Sabau a fost daramat de Gavrila si Varo. In urmatorul sezon nu cred ca vom avea puterea sa ne batem la promovare. Vom vedea ce antrenor este adus la echipa. La Varo i vom oferi postul de maseur si daca se comporta frumos il angajam la chioscul cu suveniruri din fata stadionului.
Cert este ca intreaga conducere tehnica dar si administrativa trebuie schimbata daca se vrea performanta.

Dark Horror
28th May 2006, 03:18
Pacat ca atzi mai ratat o promovare

Mario Di Lazi
18th June 2006, 11:10
Sezon 2005-06. Div. B 3
CLASAMENT GENERAL
Loc Echipa P M V E I GD GP G
...
3 . Univ. Cluj 54 28 15 9 4 42 16 +26
4. Gaz Metan Medias 51 28 15 6 7 38 21 +17
5. FCM Resita 40 28 11 7 10 26 29 -3
...

Mario Di Lazi
7th July 2006, 16:56
Astazi autocarul echipei Gaz Metan Medias s-a rasturnat din cauza vitezei. Din cele 30 persoane din autocar 4 au fost ranite grav. Inca nu se stie daca sunt fobalisti sau oficiali.
Gata , am gasit si stirea:
Autocarul lui Gaz Metan Mediaş implicat într-un accident grav!
Autocarul lui Gaz Metan a fost implicat într-un grav accident la ieşirea din oraşul Dumbrăveni unde s-a răsturnat. Divizionara B Gaz Metan Mediaş călătorea către Reghin, unde urma să joace un meci amical cu Gloria Bistriţa. Şoferul autocarului a pierdut controlul volanului într-o curbă, iar acesta s-a răsturnat într-o râpă din apropierea drumului.
Antrenorul Şandor Varo are ambele picioare rupte şi hemoragie internă, organizatourl de competiţii Ioan Aloman s-a ales şi el cu picioarele rupte, la fel ca mijlocaşul Hotico, care şi-a fracturat şi o mână. De asemenea, alţi doi jucători au suferit fracturi, în timp ce toţi ceilalţi membri ai delegaţiei au suferit diferite contuzii.
La faţa locului au plecat ambulanţe de la Sibiu, dar şi din Sighişoara, precum şi elicopterul SMURD de la Tg. Mureş.
Sursa - prosport.ro

giginamol
11th July 2006, 10:09
Un sezon care a inceput cum nu se putea mai prost. Acest accident practic compromite sezonul urmator. Sansele noastre la promovare sunt minime.
Le urez insanatosire grabnica celor accidentati si Forza Gazu

King of Hell
11th July 2006, 12:19
Pentru locu 2 puteti juca si cu rezervele, sau bagati suporterii in teren. ca tot n-aveti cu cine va lupta.

giginamol
20th July 2006, 20:26
Transferuri:
Plecari: V. Stoica, L. Peres, L. Sepsi (Gloria)
Veniri: cativa de prin C
Cum draqu sa promovam daca astia vand pe cei mai buni din echipa. :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

Mario Di Lazi
6th August 2006, 00:30
Decizii ale Comitetului de Urgenta al FRF
Totodată, în conformitate cu dispoziţiile art. 44.1. şi 2 din ROAF, urmare a cererii formulate de CS Gaz Metan Mediaş, a aprobat amânarea jocurilor acestei echipe din etapele 1 şi a 2-a din campionatul Ligii a 2-a, acestea fiind reprogramate la datele de 6 şi 20 septembrie, în loc de 12 şi 19 august.

King of Hell
6th August 2006, 18:48
amical ...Gaz Metan-ISCT 0-2

Mario Di Lazi
13th September 2006, 15:03
In turul 5 al Cupei Romaniei :
SODA OCNA MURES - GAZ METAN MEDIAS 0-1 (0-0)
Paina (79 - pen.)

Mario Di Lazi
3rd October 2006, 20:48
Turul 6 Cupa Romaniei
UNIREA ALBA IULIA - GAZ METAN MEDIAS 1-0 (0-0)
Cazan (75)

Mario Di Lazi
4th June 2007, 20:00
Mulțumim Mediaș pentru victoria cu Miovenul ...

giginamol
21st August 2007, 20:02
Lupii negrii au un nou forum de discutii
http://gaz-metan-medias.myforum..ro/index.php

Mario Di Lazi
22nd August 2007, 07:44
bine ai revenit gigi :)

moradiro
12th April 2008, 13:08
Clasamentul Ligii 2 Seraia 2 Este Eronat!!! V-am Mai Scris Odata Dar Se Pare Ca Nu Va Intereseaza Ca Afisati Un Clasament Gresit!!! Gaz Metan Are Cu 3 Puncte Mai Mult ! Mai Verificati Si Voi Alte Site-uri.... (gaz Metan-liberty 2-0 In Tur)

ducus
22nd April 2008, 10:53
Gaz Metan va reveni in primul esalon fotbalistic dupa 8 ani de absenta! Sa speram ca nu vor intampina probleme cu acordarea licentei de joc. ;)

Mario Di Lazi
22nd April 2008, 12:45
sunt la 7 puncte de CSM Rm. Valcea ... si eu cred ca totul este jucat ...

Lordul
11th May 2008, 19:36
Gaz Metan a promovat matematic si a revenit in Liga 1 dupa 7 ani de absenta

TZEFERU
11th May 2008, 19:44
Bine ati revenit !. Felicitari !.

ensic
11th May 2008, 19:49
Felicitari! Bine ati revenit!

Mario Di Lazi
12th May 2008, 09:01
au fost mai buni ca cei de la CSM Vâlcea ... bravo Gazu :)

ducus
12th May 2008, 10:49
Mediașul a desfăcut ieri șampania pentru promovare
Sărbătoare pentru Gaz Metan!
Brazilianul Eric de Oliveira a fost purtat pe brațe de fani (foto mare). Imediat după finalul meciului, jucătorii au desfăcut șampania (foto 1), iar apoi s-au îmbrățișat minute în șir (foto 2)
Meciul de ieri cu FC Caracal a fost o simplă formalitate pentru medieșeni, care s-au impus cu 7-1 și au sărbătorit promovarea alături de fani ore în șir.

Cu trei etape înainte de finalul sezonului, Gaz Metan are biletele pentru Liga I. Ieri, Baciu (3), Prodan (6, 71), Boaru (10, 88), Curtean (63) și Gego (90) au adus cea mai clară victorie din acest sezon, golul de onoare al oaspeților fiind reușit de Bușu (15). Finalul partidei a produs descătușarea în rândul jucătorilor și a fanilor. Antrenorul Cristi Pustai a fost purtat pe brațe de jucători, promovarea fiind udată chiar la stadion cu șampanie. Chiar și brazilianul Eric de Oliveira nu și-a putut stăpâni lacrimile. Matematicianul de pe banca Mediașului și-a liniștit mai apoi fanii, care au citit prin presă că locul Gazului în Liga I va fi vândut. „100% vom juca în primul eșalon al fotbalului românesc. Vom face maxim 4-5 transferuri. Diferența în acest sezon a fost făcută de mentalitatea pozitivă pe care am impus-o. Am realizat o mare performanță, fiecare a avut rolul lui la această promovare. E cel mai important eveniment din cariera mea, sunt extrem de fericit”, a zis Pustai.

Baie de șampanie în vestiar

Fotbaliștii grupării fanion a fotbalului sibian au continuat să se bucure în vestiarul echipei, acolo unde au curs din nou râuri de șampanie, iar pe fețele celor prezenți se putea citi satisfacția. Lor li s-a alăturat vicepreședintele Ioan Rusu, vizibil emoționat de performanța obținută. Lăzile de bere au mai stăvilit din setea celor de la Gaz Metan, care au continuat apoi să petreacă toată seara în unul din locurile tradiționale unde echipa se reunește de obicei pentru bancheturile oficiale și nu numai. „Au voie să petreacă în această zi (n. r. - ieri), care este una în care tot orașul trebuie să se bucure pentru că am promovat. Să nu se uite că și ei și eu suntem oameni și merităm să ne bucurăm în astfel de momente pentru că am muncit și am reușit un lucru extraordinar“, a spus la cald matematicianul de pe banca Gazului, Cristi Pustai.

Trăiri maxime pentru Boaru și Șomfălean

Dacă majoritatea fotbaliștilor din lotul Mediașului sunt la prima lor accedere în Liga I, doi dintre cei care au sărbătorit duminică după-amiază promovarea au mai trăit sentimentul și în 1999. Golgheterul echipei, Claudiu Boaru, și fundașul Flavius Șomfălean au fost jucători de bază și la precedenta calificare în Liga I. „Nu pot să vă spun în cuvinte ceea ce simt. Vă dați seama că de atâția ani am jucat aici la Mediaș cu gândul de a reveni cu Gaz Metan în prima divizie. Sentimentul este extraordinar și mă bucur că am reușit să promovăm. Am muncit, ne-am zbătut și am reușit să ne transformăm în realitate acest vis“, a spus Claudiu Boaru.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-2/sarbatoare-pentru-gaz-metan-2628371
In sfarsit are si judetul Sibiu o echipa in prima liga dupa atatia ani! Bravo Gaz Metan Medias, sa ajungi cat mai sus in clasament in sezonul urmator!

BBB
12th May 2008, 11:12
Atmosfera dezolanta la meciul promovarii, cu putini suporteri. Cat pentru anul viitor, cunoastem viitoarea retrogradata in B, fara sa isi faca baremul

Chido
27th May 2008, 22:53
Ce jucatori aveti la nationalele de juniori?

alexuuBZ
1st June 2008, 19:23
pacat..cam putini spectatori :|

Grinco
25th May 2009, 23:44
Atmosfera dezolanta la meciul promovarii, cu putini suporteri. Cat pentru anul viitor, cunoastem viitoarea retrogradata in B, fara sa isi faca baremul
Da, Buzau e aia:D

ducus
8th July 2009, 22:56
Uraaa! Veste buna pentru medieseni, raman in prima liga dupa retrogradarea Argesului! Cristi Pustai si ai sai elevi trebuie sa fie in culmea fericirii ca au reusit sa se pastreze in prima liga 2 sezoane la rand, "invingand" o echipa de pe locul 10! :D

Fla22
17th August 2009, 00:35
International - Gaz Metan Medias 2-4 :yeah:

Pedro1984
8th August 2010, 11:58
Gazu' are echipa buna ,dar nu stiu cat mai rezista in liga 1

El Radu
14th September 2013, 20:41
Mai traieste careva? Dulca mi se pare un antrenor de liga 2,dar poate salva Gazul..... plecand! Ce jucator va placut de la Gaz Metan pana acum?

El Radu
14th September 2013, 20:45
Vad ca toti care au postat aici ( cu exceptia lui Mario Di Lazi) nu mai sunt de ceva vreme pe forum! Haideti sa reaprindem gazul!