PDA

View Full Version : [SEMIFINALA] FC Barcelona - AC Milan



Pages : [1] 2

Catalanul
5th April 2006, 23:44
Derby-ul semifinalelor, poate adevarata finala a CL-ului. Turul se va disputa pe San Siro iar returul pe Camp Nou. De la Barça va lipsi Deco iar de la Milan Maldini (din cate stiu eu, daca mai e si alt jucator suspendat ziceti-l voi).

Primul meci va avea loc marti, 18 aprilie, iar returul se va disputa miercuri, 26 aprilie.

Fie ca echipa cea mai buna sa se califice in finala :ok: Sper ca aceasta sa fie Barça :)

realmadrid.com
5th April 2006, 23:52
Vezi ca in primul mesaj nu este fair-play sa-ti dai cu parerea :D
Sper sa se califice Milan /hello

BlueEnergy
5th April 2006, 23:57
Vezi ca in primul mesaj nu este fair-play sa-ti dai cu parerea :D
Sper sa se califice Milan /hello

Tie ciuda ca Barca e in semifinale?:P Meci greu... jucam cu finalista editiei trecute a CL! Pe ce mizez eu? In general Milan, cu cateva exceptii e o echipa destul de "batrana" ca sa nu zic altfel. Sunt si exceptii (vezi Kaka de ex) insa in mare majoritate sunt jucatori de peste 30 de ani si au experienta de partea lor. Mizez pe creativitatea Barcei, pe fantezia de care sper sa dea dovada si sa treaca de acesta incomoda echipa a Milanului! Sper la un meci cat mai bun pe San Siro si returul sa fie doar floare la ureche pentru Barca! Mai sunt mai putin de 2 saptamani si vom stii care echipa va face deja un prim pas spre finala! Sper ca acea echipa sa fie Barca!:)

delaparis
6th April 2006, 00:01
Milan echipa mare ... se califica lejer ...
S-a terminat cu artistii de la Barca... Face-ti loc la profesionisti !!!

Catalanul
6th April 2006, 00:02
E bine pentru noi ca jucam primul meci in deplasare, cu siguranta Barça va risca ceva mai mult si va incerca sa marcheze un gol, chiar si doua :) Vor reveni pana atunci Marques si Messi, iar Xavi ar putea aparea in retur :ok:

Daca apararea Milanului va fi la fel de imprecisa ca si ieri, atunci ar trebui sa profitam de eventualele greseli are "batraneilor" si sa dedicem calificarea chiar pe San Siro.

Sasuke Uchiha
6th April 2006, 00:05
Milan echipa mare ... se califica lejer ...
S-a terminat cu artistii de la Barca... Face-ti loc la profesionisti !!!

total de acord...desi artisti la barsa :no: :no: :no: :no:
pa pa barsa!:happy :happy

tafu
6th April 2006, 00:13
am asteptat duelul asta de mult timp ; dar nu in momentu asta (cand milan nu e in forma maxima) si nu in aceasta faza (doar finala vroiam sa vad intre barca si milan)
forza ragazzi!vinci per noi!

BlueEnergy
6th April 2006, 00:24
total de acord...desi artisti la barsa :no: :no: :no: :no:
pa pa barsa!:happy :happy


Altu caruia ii este ciuda ca Juventus nu a ajuns in semifinale!:D

delaparis
6th April 2006, 00:27
Altu caruia ii este ciuda ca Juventus nu a ajuns in semifinale!:D

De unde le scoti mai Blue ? pe cuvint daca te inteleg ...:)

Chiar nu esti de acord ? atunci argumenteaza altfel ...

Catalanul
6th April 2006, 00:29
zi-le valiente ca le zici bine :D

@delaparis, las' ca stie Blue ce spune, e frustrat rau Valiente ca niciuna dintre cele 3 favorite ale sale n-a ajuns pana in aceasta faza a competitie, si-anume: real, chelski si juve :rolleyes: :evil:

waterboy
6th April 2006, 00:32
De unde le scoti mai Blue ? pe cuvint daca te inteleg ...:)

Chiar nu esti de acord ? atunci argumenteaza altfel ...
E vorba ca ValiEnte la fiecare meci pe unde apuca zice ca Barca e varza si ca paraseste competitia. O sa faca asa si cand o sa fie 3-0 in minutul 80 in finala :))

RajaF
6th April 2006, 00:34
3-0 in minutul 80 in finala

Eu nu as aduce vorba de scorul asta pentru Milan :D

SixeR
6th April 2006, 00:34
Milan echipa mare ... se califica lejer ...
Lejer? Adica ne baga Milan vreo 3 sau 4 boabe si noi nu marcam deloc, nu?:rolleyes:

delaparis
6th April 2006, 00:37
Nici chiar ... eu spun numai ca sse vor califica in finala... S-ar putea si la 0-0 si 1-1 ...

SixeR
6th April 2006, 00:44
In caz ca se vor califica, asta ar fi un scor foarte probabil. Tu ai zis "lejer", adica ne vor da clasa. Singura data cand Milan ne-a dat clasa a fost in finala din '94, acel 4-0 umilitor. In rest, au fost meciuri echilibrate, atat in 2000 cat si sezonul trecut. Oricum, o sa avem parte de un spectacol fotbalistic de zile mari!:ok:

delaparis
6th April 2006, 00:49
Insist pe termenul "lejer" ...
Milan se califica lejer cind face scoruri 0-0 0-1 sau 0-0 2-1 etc ...
Cind citiga 4-0 atunci se numeste exceptie ...
De fapt Milan e califica tot timpul la scoruri de tipul asta ...

Cu Lyon au facut exceptie 0-0 si 3-1...

Nixx
6th April 2006, 01:40
mey delaparis, da tu esti atotstiutor? Nu vrei sa ne lasi cu comentariile tale si sa pleci la culcare ca se vede ca esti frustrat in seara asta...

Sasuke Uchiha
6th April 2006, 03:37
binenteles ca nu o sa treceti de milan si repet = sunteti varza !!!!
daca castigati CL eu NU mai scriu pe acest forum ! (timp de 1 saptamana :D )
si nu sunt deloc frustrat ca fara arbitri voi nu erati aici ;)

RajaF
6th April 2006, 04:33
si nu sunt deloc frustrat ca fara arbitri voi nu erati aici

Deja o dai de gard...

noir_desir
6th April 2006, 07:34
Milan-Barca....adevarata finala....
un meci foarte echilibrat intre experienta si precautia Milanului si exuberanta, dorinta de a face spectacol a Barcelonei...deci un pronostic logic nu se prea poate da, cei care am votat am facut-o probabil pe criterii de simpatie/antipatie fata de o echipa sau alta...

SixeR
6th April 2006, 09:10
binenteles ca nu o sa treceti de milan si repet = sunteti varza !!!!
Doamne, de cate ori am auzit asta! Parca ai fi o placa stricata! Iti sugerez sa mai zici si tu altceva daca chiar vrei sa iti arati antipatie fata de Barca. "Sunteti varza"...:rolleyes:

Nixx
6th April 2006, 09:15
Asta ne caracterizeaza cel mai bine :D

SixeR
6th April 2006, 10:09
Pai da...De 2 sezoane si jumatate cuvantul "varza" ne caracterizeaza cel mai bine. Si cand am batut pe Real, Milan, Chelsea tot varza am fost!

alejandro
6th April 2006, 11:01
daca castigati CL eu NU mai scriu pe acest forum !

gata,pana aici ti-a fost,sa tii minte bine cuvintele astea:happy
1-1 si 2-0 pentru Barca!!!!

mblue
6th April 2006, 11:28
Derby-ul semifinalelor, poate adevarata finala a CL-ului. .
m-am saturat de sintagme , adevarata finala care se joaca in sferturi...bla bla....
finala este una singura si se joaca la Paris , meciul asta conteaza in semifinale atat si nimic mai mult.
revenind on -topic,sper sa se califice Barcelona care joaca un fotbal mult mai frumos, iar in finala sa joace cu Villareal.

Darius
6th April 2006, 13:19
As vrea sa se califice Barcelona, dar, mai mult decat atat, as vrea ca nivelul celor doua meciuri sa se ridice la nivelul unei semifinale de Liga Campionilor.

dasal
6th April 2006, 14:36
Milan-Barca 1-2
Barca-Milan 0-0

tafu
6th April 2006, 14:44
Un duel interesant intre Valdes si Inzaghi ... ghicti cine va avea de castigat ? :D

Nixx
6th April 2006, 14:56
Barcelona :D

Xyl3m4Barca
6th April 2006, 15:22
Un duel interesant intre Valdes si Inzaghi ... ghicti cine va avea de castigat ? :D
Ronaldinho ... :drak:
Tata nu va facetzi iluzii k oricum finala va fi FC Barcelona -- Arsenal ... :P
Cum le-a dat Barca lui Chelsea asa le da si lui Milan ...
Fundashii lui Milan nu o sa poata sa tzina pasul cu Eto'o, Messi, Ronaldinho ...
Dak nu ma credetzi vetzi vedea ...
Pronostic: Milan -- Barcelona 1-1
Barcelona -- Milan 3-1
:rosu:

maldini
6th April 2006, 15:40
Singura data cand Milan ne-a dat clasa a fost in finala din '94, acel 4-0 umilitor. In rest, au fost meciuri echilibrate, atat in 2000 cat si sezonul trecut. Oricum, o sa avem parte de un spectacol fotbalistic de zile mari!:ok:

Sper sa se repete rezultatele din sezonul trecut ...1-0 ptr MILAN pe San Siro si 2-1 ptr Barcelona pe Nou Camp...Am fi calificati :D Oricum cine va castiga aceasta semifinala cred ca va lua si cupa...O sa fie un meci foarte strans si sper ca MILAN sa se califice...FORZA MILAN !!! /hello /hello

Comule mersi ptr suportul tau si sper sa castigam :D ...e frumos sa vezi si ca multi fani Juve ne sustin :ok:

SixeR
6th April 2006, 16:03
Partea buna pentru Barca este ca Milan a fost lipsita de "bulanul" ei in confruntarile cu catalanii. De fapt, noi am avut putin noroc. Tin minte in 2000 lovitura libera a lui Rivaldo care a traznit bara, apoi l-a lovit pe Abbiati in spate si a intrat in poarta. Sa vedem ce o sa se intample.

CiRiC
6th April 2006, 17:12
vor fi doua meciuri destul de grele, cu putine goluri (asta bineinteles daca nu da bulanu' peste milan), dar cred ca pina aici le'a fost.... Barca joaca finala cu Arsenal.

P.S. daca ziceti ca sunteti "draci", atunci Ronaldinho este "Ivan Turbinca".

alejandro
6th April 2006, 17:15
P.S. daca ziceti ca sunteti "draci", atunci Ronaldinho este "Ivan Turbinca".
:happy :happy :happy
tare de tot mey Ciric!!!
na turbincu cu toti dracii din fotbal:D

Tiesto
6th April 2006, 18:01
Milan echipa mare ... se califica lejer ...
S-a terminat cu artistii de la Barca... Face-ti loc la profesionisti !!!
Adica Barcelona nu e echipa de profesionisti?/:)....cu tot respectul , da' tre sa te gandesti inainte sa scrii ceva;). Deci sa stii de la mine:P....Barcelona sunt si profesionisti si artisti:D. Vote for finale:Barcelona-Arsenal:yeah:

Tiesto
6th April 2006, 18:05
Nu cred ca e foarte relevant sa vorbim despre confruntarile trecute, pentru ca Barcelona a trecut printr-un proces de schimbare, pe cand Milan a ramas la aceeasi idee de joc, e echipa italiana, pragmatica. Sezonul viitor, dupa parerea mea, trebuie sa vina valul urmator la Milan:))...jucatori precum Costacurta, Maldini, Cafu nu o sa mai faca fata. Cel putin in aparare, Milan o sa trebuiasca sa reconstruiasca mai tot.Merg pe mana Barcei...de departe:)

King of Hell
6th April 2006, 20:03
norocul acestui pseudo-fotbalist...Pippo Inzaghi, nu va fi de ajuns pentru a trece de aceasta forta care este BARCELONA.

Catalanul
6th April 2006, 20:46
THE HISTORY OF MILAN AND BARCELONA

THE HISTORY OF THE TWO TEAMS IN THE CUP OF CHAMPIONS:

1959-60 Final-sixteen: November 6 Milan-Barcelona 2-0; November 25 Barcelona-Milan 5-1.

1993-94 Final: May 18 Milan-Barcelona 4-0

2000-01 1st Round: September 26 Barcelona-Milan 0-2; October 18 Milan-Barcelona 3-3

2004-05 1st Round: October 24 Milan-Barcelona 1-0; November 2 Barcelona-Milan 2-1

IN 1990 MILAN, WHO WERE EUROPEAN CHAMPIONS, FACED BARCELONA, WHO WERE CUP OF CUPS CHAMPIONS, IN A DOUBLE EUROPEAN SUPERCUP FINAL:
Barcelona-Milan 1-1; Milan-Barcelona 1-0


Casele de pariuri o vad favorita pe Barça:

Milan 2.30
Barcellona 1.55

maldini
6th April 2006, 20:47
vor fi doua meciuri destul de grele, cu putine goluri (asta bineinteles daca nu da bulanu' peste Milan)

Bey ciric stiu ca mori de ciuda ca v-am batut din bulan cu 4-1 si tot asa am batut din bulan cu 3-1 pe Lyon care 99% din lume o dadea in finala :drak: hai du-te si macane pe alte forumuri ca esti paralel cu fotbalul ... sezonul trecut am facut cu aceasi Barcelona si cu acelasi Ronaldinho 1-0 si 1-2 scoruri care daca le vom repeta santem in finala...iar voi astia frustratii de la bayern si lyon o sa salivati in fata televizorului plangand :evil:

ultra_alba
6th April 2006, 23:12
se califica Milan.FORZA MILAN!

rossonero
7th April 2006, 12:08
Finala p care o visa toata lumea la inceputul sezonului se joaca mai devreme,in semifinale.Va fi un meci extrem de echilibrat..de un singur lucru ma tem in aceasta dubla mansa:greselile pe care le comit cateodata fundasii "batranei" ai Milanului,nu de alta dar sunt rapizi astia de la Barca!!!Doamne da sa nu greseasca nici acum si nici in finala!!!Dida ,desi a avut un sezon slabut, va face de acum 2+1 partide exceptionale.MILAN va junge la Paris!!!!

CiRiC
7th April 2006, 13:53
@maldini, chiar intru in pamint de ciuda.... si am fost la toate meciurile lu milan de cind a trecut de Bayern, imi ride inima cind facetsi vro eroare sau primiti un gol, dar si mai fericit voi fi atunci cind vetsi fi "AFARA" din CL, as vrea sa pierdeti FINALA de la Villareal sa muriti voi de ciuda, dar am putina simpatie si pentru Barca (astia macar arata fotbal, nu ca voi - niste ratatsi)... pe scurt => "nu prindetsi voi finala".

Catalanul
7th April 2006, 15:32
http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060407a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060407_YBA03M1.EPS.j pg

alejandro
7th April 2006, 15:48
foarte frumoasa prezentare,Catalane,ca intotdeauna la inaltime!!!

Tiesto
7th April 2006, 16:34
ba maldini...tu chiar crezi ca o sa bata milan pe barcelona?....hai sa fim seriosi. Si ce tot dai tu cu 2-1 si 1-0? Stii tu ca asa o sa fie? Oricum Milan in afara de partidele anterioare...nu are nici un avantaj..parerea mea.

Bancaru
7th April 2006, 17:04
Milan joaca infect. Daca printr-un miracol castiga vreun meci, pentru ca in finala nu cred ca o sa ajunga, il vor castiga tot din lene. Dorm 90 de minute si dau golul izbavitor pe final. Asta nu mai e tactica. E noroc. Si cat de mult se poate perpetua acest noroc? Nu prea mult. Barca nu are aparare buna , dar nici Milanul. In mod normal cu pensionarii aia din aparare ar trebui sa faca Eto'o instructie. Iar Dida... noroc cu freza aia ca altfel credeam ca e laptarul in poarta. Ziceti ca e portarul nationalei Cariocas? Nasol! Sa caute altul.
Eu cred ca finala va fi o afacere in familie, ca sa zic asa. Meciul fratricid, numai ca aia nu vor mai putea da vina pe UEFA, Barca - Villareal. Normal ca Dintosul si Compania nu se vor duce la Paris ca sa se plimbe pe Sanzelize.

SixeR
7th April 2006, 17:40
Nu este nevoie sa bata vreo echipa ca sa se califice mai departe. Nici Steaua nu a batut pe Rapid si uite ca s-au calificat in semifinale.:)
Later: O sa ii plimbe Ronaldinho si pe Champs Elysee...cu cupa in brate.:D

Paul
8th April 2006, 15:56
Totul e posibil , dar parca Barca are prima sansa.
Au batut stancile de la Chelsea la ei acasa, de ce nu i-ar executa pe milanezii schiopi care erau sa si-o fure de la Lyon.

Nu cred ca babalacii din apararea Milanului au vre-o sansa ...

maldini
8th April 2006, 21:03
sa si-o fure de la Lyon...? Bai paulika aberezi groaznic...0-0 si 3-1 ptr MILAN se cheama a ti-o fura ?...Pai atunci cum se cheama 2-0 si 0-0 si 3 cartonase rosii in 2 meciuri ale juvetilor tai cu Arsenal ...a fi penetrati ? Sau infectul bulan pe care l-a avut steluta ta cu Rapid care in retur a fost dominata 90 de min si s-a calificat fara victorie datorita golului din deplasare ? Babalacii de la MILAN au cel mai bun palmares european ( alaturi de real madrid ) asa ca du-te si behaie la Jiji in ograda :drak:

One-Man Show
8th April 2006, 21:19
Va fi un meci dificil,dar am mare incredere in Barcelona.Dupa aceasta dubla mansa italienii vor fi in afara UCL... :evil:

Paul
8th April 2006, 21:48
sa si-o fure de la Lyon...? Bai paulika aberezi groaznic...0-0 si 3-1 ptr MILAN se cheama a ti-o fura ?...
ne scutesti?

1-1 ... min 87
nu zicea nimeni nimic daca se califica Lyonul :drak:

In plus aici nu e vorba de Juve ... Juve si-a luat-o meritat !


Babalacii de la MILAN au cel mai bun palmares european ( alaturi de real madrid ) asa ca du-te si behaie la Jiji in ograda :drak:

Se zice asa: Au cel mai bun palmares european DUPA real madrid. E ca si diferenta dintre 9 si 6

maldini
8th April 2006, 22:43
Au cel mai bun palmares european DUPA real madrid. E ca si diferenta dintre 9 si 6

Au cel mai bun palmares european la EGALITATE cu real madrid 4-1 la Supercupe Europene compenseaza 6-9 la CL ...iar behaie jiji din tine :drak:

realmadrid.com
9th April 2006, 01:09
Iar incepi :D ?
Pe hartie asa este, dar in realitate nu ;).
Noi am fost cei mai buni din Europa de 9 ori, voi de 6, in schimb noi in cei 9 ani castigatori nu am reusit sa castigam decat 3 intercontinentalele si 1 supercupa a Europei. Voi in cei 6 ani castigatori, ati reusit sa castigati 4 supercupe (cupa disputata intr-un singur meci) si 3 intercontinentale.
Tu stiu c-o sa zici ca nu conteaza asta, dar lasam la aprecierea publicului cine are dreptate :D

Si ca sa nu fiu off topic, Barca are cam 55% :D...dar sper ca Milan sa se califice ;)...si sa-i bata Arsenal in finala :D

Paul
9th April 2006, 09:13
Au cel mai bun palmares european la EGALITATE cu real madrid 4-1 la Supercupe Europene compenseaza 6-9 la CL ...iar behaie jiji din tine :drak:

loooooooooooooooooooool
asta e culmea fotbalului
vezi ce nu`mi place la unii ...
eu sunt fan Barca si niciodata nu am fost deranjat ca au o singura CCE , in schimb voi va numarati si supercupa europei ...

e mai bine sa va asumati un loc #2 dupa Real , sau sa postati o demonstratie logica:"Real are 9 cupe , da 5 le-a luat la inceputul fotbalului european ...adica in primele 5 editii". Asta e mult mai valabila decat sa va numarati supercupele.

Apoi in meciul asta nu joaca Cupele...
Joaca Ronaldinho si Eto`o impotriva proprietarilor de nepoti : Maldini si Costacurta ...
In mod normal va desfinteaza Barca ;)



Si ca sa nu fiu off topic, Barca are cam 55% :D...dar sper ca Milan sa se califice ;)...si sa-i bata Arsenal in finala :D

Hehe.
Acelasi scenariu ca anu` trecut.
O echipa engleza (Liverpool) care merge rau in campionat (locul 5) elimina pe Juve , apoi in finala bate pe Milan :drak:

Las mei ... anu asta era vorba sa se rejoace Steaua - Barca pe 7 mai. Cica se joaca meci oficial prin 25 august .. la Monaco ;)

STEAUA-MANIA
9th April 2006, 10:53
Se califica MILAN !1-0 pe San Siro si 1-2 pe Camp Nou.
Dupa meciul cu Lyon,AC MILAN joaca cea de-a 17 a semifinala de Cupa Campionilor/CL.Cate echipe se pot lauda cu asa performanta?

Feanor
9th April 2006, 18:40
Iar incepi :D ?
Pe hartie asa este, dar in realitate nu ;).
Noi am fost cei mai buni din Europa de 9 ori, voi de 6, in schimb noi in cei 9 ani castigatori nu am reusit sa castigam decat 3 intercontinentalele si 1 supercupa a Europei. Voi in cei 6 ani castigatori, ati reusit sa castigati 4 supercupe (cupa disputata intr-un singur meci) si 3 intercontinentale.
Tu stiu c-o sa zici ca nu conteaza asta, dar lasam la aprecierea publicului cine are dreptate :D

Si ca sa nu fiu off topic, Barca are cam 55% :D...dar sper ca Milan sa se califice ;)...si sa-i bata Arsenal in finala :D

Com, sa-ti ofer o sugestie de ce Maldini NU are dreptate : da, la numarul de trofee, este egalitate. DAR : Maldini nu stie (sau se preface a nu sti) ca Supercupa Europei se joaca abia din 1972 iar Cupa intercontinentala de-abia din 1960. Daca se jucau de la inceput, Realul ar fi putut disputa inca 10 meciuri care ar fi contat pentru un trofeu : 6 Supercupe in 1956-1960 si 1966, 4 Cupe Intercontinentale in 1956-1959. Milanul ar fi disputat doar 3 : 2 supercupe europene in 1963 si 1969 cana a castigat Cupa Campionilor si inca o supercupa europeana in 1968 cand a castigat Cupa Cupelor.

In afara de asta, nu inteleg de ce Maldini insista atat de mult pe Supercupe si Cupe intercontinentale. Dupa parerea mea, orice trofeu care este castigat intr-un singur meci are o importanta mult mai mica decat trofeele care sunt castigate intr-o competitie de durata. Cele 3 mari trofee, Cupa Campionilor + Cupa Cupelor + Cupa UEFA reprezinta palmaresul international al Europei, nu niste supercupe de care multe echipe nici nu se sinchisesc. Intr-o supercupa, o echipa ca Piacenza poate sa desfiinteze o echipa ca Milan sau Juventus daca are noroc, asa ca un astfel de succes nu spune mare lucru.
Si, in treacat fie spus, Supercupa asta a Europei nu are nici o logica. Daca CCE desemneaza campioana Europei, nu vad care e scopul Supercupei. Sa mai desemneze o data campioana ?

ad3an
10th April 2006, 00:57
De ce toata lumea se ia "bunicuti" din apararea milaneza si nu se uita si la Barca ,care in aparare zic ca sta mult mult mai rau decat Milan,Puyol,oleguer si marquez nu se pot compara niciodata cu NESTA si MALDINI.In atac sa zicem ca barca are un + fata de atacul milanez.Un lucru e frumos la acesta semifinala si anume ca vom avea 2 finale(meciuri) in loc de unul singur,cine se va califica va castiga finala fara probleme,atat arsenal cat si villareal neavand nici o sansa.
FORZZA ROSSONERI!!!!!!!!!:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Feanor
10th April 2006, 10:24
Ad3an, e nevoie sa-ti aduc aminte ca multe echipe care "n-aveau nici o sansa" au reusit sa incurce socotelile favoritilor ? Mai ales ca Arsenal nu e chiar cu sansa a doua.

STEAUA-MANIA
10th April 2006, 10:55
In atac sa zicem ca barca are un + fata de atacul milanez
Barcelona in 32 de etape in La Liga,a marcat 72 de goluri.
AC MILAN in 33 de etape in Seria A a marcat 74,iar in toate competitiile =102
Unde e plusul lui Barca?Nu poti compara apararile din Spania cu cele din Italia...cele din Spania sunt mai mult decat "romantice".

Nixx
10th April 2006, 13:53
:lol:
Barca, locul I in Spania, la 11 puncte de locul 2.
Milan, locul II in Italia, cu 7 puncte mai putin decat I loc. :D

tafu
10th April 2006, 15:06
bai nixx daca printr-un miracol barcelona ar fi jucat in italia impotriva atator factori (pe care multa lume ii stie) ; barca ar fi fost la 20 de puncte de locu 1 asa ca lasa gargara ;mari barcelonisti si voi ...de cand echipa merge ... unde ati fost acum cativa ani can nu existau extraterestri?

Ayrton
10th April 2006, 15:18
Forza Milan!

Si sa stiti ca abia astept sa vad duelul Kaka' - Ronaldinho! :ok: Meseriasi brazilienii!!!

Leo_
10th April 2006, 15:22
Abia astept sa vad meciul! Barca joaca mult mai bine ca Milanul, dar binenteles ca o vor da in bara si vom asista la o finala Arsenal-Milan! Iar in finala, mi-ar placea un remember Istanbul :happy

Nixx
10th April 2006, 15:32
bay tafu, tu crezi ca eu m-am nascut pe onlinesport sau traiesc aici? Sa tii cu Barca implica cumva si prezenta pe forum? Si tin cu Barca de 10 ani, nu de 1 sau 2...
Daca ati castiga meciurile voastre in campionat n-ar mai trebui sa influenteze atatia factori pozitia voastra in clasament... Asa si Messina se pot plange ca nu e vina lor ca nu sunt pe primu loc.

Catalanul
10th April 2006, 15:48
Barcelona in 32 de etape in La Liga,a marcat 72 de goluri.
AC MILAN in 33 de etape in Seria A a marcat 74,iar in toate competitiile =102
Unde e plusul lui Barca?Nu poti compara apararile din Spania cu cele din Italia...cele din Spania sunt mai mult decat "romantice".

Insa aici vorbim de CL, iar bilantul arata cam asa:

FC Barcelona: 7 victorii, 3 egaluri, 0 infrangeri. 21 goluri marcate, 4 goluri primite
AC Milan: 5 victorii, 4 egaluri, 1 infrangere. 19 goluri marcate, 9 goluri primite.

In ceea ce priveste numarul golurilor, Barça este echipa care a marcat cele mai multe ori in Europa in acest sezon (111).

mblue
10th April 2006, 16:17
sper si cred ca se va califica barca in finala cu villareal, nu de alta, dar vreau sa vad o finala faina:)

pinky
10th April 2006, 17:08
Insa aici vorbim de CL, iar bilantul arata cam asa:

FC Barcelona: 7 victorii, 3 egaluri, 0 infrangeri. 21 goluri marcate, 4 goluri primite
AC Milan: 5 victorii, 4 egaluri, 1 infrangere. 19 goluri marcate, 9 goluri primite.

In ceea ce priveste numarul golurilor, Barça este echipa care a marcat cele mai multe ori in Europa in acest sezon (111).

In meciuri ca astea, prea putin conteaza statisticile! Conteaza cat de mult se mai iubesc Ronaldinho cu Eto'o si Kaka cu Sheva si care-i echipa cu bulanul mai mare (usor de ghicit :rolleyes: )

SORENSEN
10th April 2006, 23:58
Barca va invinge Milanul .
Apararea "antica " a milanezilor va fi strapunsa de "spanioli" oricum de ma multe ori decat vulpoiul Pippo ori alt milanez va rusi in poarta lui Valdez.

atdi
11th April 2006, 11:04
In mod normal Barca ar trebui sa treaca de Milan, care e o echipa cam imbatranita. Dar tinand cont ca in tur nu va juca Deco, un jucator esential pentru Barca, o sa asistam la o semifinala extrem de echilibrata.
Eu merg pe mana Barcelonei, de la finala din 94 astept sa-si revansa in fata Milanului.

Ayrton
11th April 2006, 16:49
Ba mai trebuie sa asteptati!
Asa-zisii "batrani" ai Milanului mai trebuie sa castige o "Liga Campionilor" anul asta ca razbunare pt anul trecut. Prevad ca va fi tot cu niste englezi. :drak:

tafu
11th April 2006, 17:48
apararea noastra antica ne a adus pana aici si ne va duce pana in finala:D
apararea barcelonei nici nu se compara cu cea milanului si daca maldini ar avea 60 de ani:yeah:
nixx respect daca tii cu barca de 10 ani :ok:

tafu
11th April 2006, 17:51
deci nu ai tinut cu barca la super meciul milan barca 4-0 final ucl din 1994
:yeah: cel mai frumos din istoria milanului si o bucurie nespusa in inima tuturor rosso neri-lor

Ayrton
11th April 2006, 17:58
cel mai frumos meci din istoria Milanului pt mine ramane alta finala de Cupa Campionilor castigata cu 4-0! cea din 1989! /hello

STEAUA-MANIA
11th April 2006, 18:57
Ayrton...in mesajul acesta esti dinamovist,nu MILANIST..in sfarsit.
Eu,nu pot sa spun despre un meci AC MILAN- dinamo bucuresti ca a fost "cel mai frumos"dinamo nu prea joaca mai mult de tur 1:D

delaparis
11th April 2006, 19:34
Toata lumea vorbeste despre apararea Milanului si nimeni de atac.
Pipo trage tare la nationala pentru CM iar Sevchenko pare in revenire de forma fata de acu' doua saptamini ... Sa nu uitam ca daca au trecut de Lyon a fost in primul rind datorita atacului.
Si sa nu uitam ca anul asta Lyon e tare de tot deci ...

R9
11th April 2006, 20:49
Apararea Barcelonei n-are ce sa regrete apararii Milanului.
La fel mijlocu.
Dar in atac, Eto'o + Larsson, sunt net inferiori lu Inzaghi + Sevchenko.

Catalanul
11th April 2006, 21:01
Problema e ca la noi in atac vor juca Messi - Eto'o - Ronaldinho, o tripleta net superioara celei de la Milan Pipo - Sheva - Kaka.

inter
11th April 2006, 21:43
parca citii acu 5 minute, ca Messi sare peste primul meci .. ca iar sa lovit?

Catalanul
11th April 2006, 21:55
Se pare ca nu va juca cu vineri cu Villareal, deoarece medicii nu vor sa-l forteze (mai bine zis nationala Argentinei a intervenit in acest caz :rolleyes: ). Insa cu Milan in mod normal ar trebui sa joace.

cristi4steaua
11th April 2006, 22:04
da pentru toti catalanii prezenti pe forum..Milan este purtatoarea de cuvant a fotbalului ...Sheva mai are putin si intra in istorie cu golurile marcate...deja l-a depasit pe Raul in clasamentul golgeterilor CL si mai are de marcat vreo 7 goluri ca sa devina golgeter all-time in cupele europene...ok...Barca il are pe Ronaldinho...dar daca Ronaldinho nu joaca bine...Barca s-a dus pe copca..iar la Milan daca Sheva nu joaca bine, ipotetic vorbind, experienta in Europa a echipei poate face compensa forma slaba a lui...ceea ce nu se poate vorbi la Barca care cum da de un adversar care stie sa se apere cedeaza...vezi ultima etapa din Primera si meciul din tur cu Benfica..

One-Man Show
11th April 2006, 22:11
Apararea Milanului a fost depashita de Carew...nu va fi depashita de Eto'o ? Gatusso a avut probleme cu Juninho...nu va avea cu Ronaldinho&Deco ? Shi Barca nu are un Cris in aparare care sa traga mai mult pentru viitoarea sa echipa dekat pentru Lyon...Va fi un meci tare in urma caruia se va califica...BARCELONA ! :yeah:

delaparis
11th April 2006, 23:02
One-man: cred ca .. in fine o asa fi dezamagit rau ...
In faza asta a cupei Milan nu rateaza un meci. Cred ca le va cistiga pe amindoua daca vrei sa ma crezi ...
Om vedea ...

Ayrton
12th April 2006, 11:15
Ce sa zic Mania... ala a fost meciul in care eu m-am indragostit de AC Milan si din ziua aia a fost singura echipa in afara de Dinamo Bucuresti cu care am tinut si voi tine mereu!

mblue
12th April 2006, 13:47
cred ca vor 2 manse foarte echilibrate, astept cu nerabdare prima mansa. ma astept la un meci deschis oricarui rezultat

STEAUA-MANIA
12th April 2006, 13:51
O-M-S:ce meci ai vazut tu?Ce probleme a produs Juninho?In afara de lovituri libere.Barcelona are fani datorita dintosului..cand o sa plece(daca pleaca) va veti "muta cu bagajele" la noua destinatie:D
Nu-mi fac probleme,se califica MILAN.

Ayrton
13th April 2006, 14:33
MILAN-BARCELLONA, OLTRE 65.000 BIGLIETTI VENDUTI
13/04/2006
MILANO - Cresce l'entusiasmo dei tifosi per Milan-Barcellona, semifinale di andata di Champions League in programma martedì 18 aprile a San Siro alle ore 20.45. Il dato attuale ammonta a 65.708 biglietti venduti, con un incasso pari a 2.800.243,00 euro.

Catalanul
13th April 2006, 15:09
O-M-S:ce meci ai vazut tu?Ce probleme a produs Juninho?In afara de lovituri libere.Barcelona are fani datorita dintosului..cand o sa plece(daca pleaca) va veti "muta cu bagajele" la noua destinatie:D
Nu-mi fac probleme,se califica MILAN.

1. R10 nu va pleca :P
2. Asta e doar parerae ta :rolleyes:

In jur de 3000 de catalani vor fi alaturi de Barça pe San Siro.

R9
13th April 2006, 16:04
... multi rau ! :happy :happy :happy

Andy1987
13th April 2006, 16:54
Nici nu concep Barca sa nu treaca de Milan

f0rwardinho
13th April 2006, 18:06
mai steaua-mania nu mai fi asa sigur.Este semifinala de C.L orice o posibil.Eu tin cu Barca dar nu sunt sigur de calificare cu toate ca as avea argumente mai solide ca tine.Milan a avut rezultate in anii trecuti dar de la an la an a inceput sa scartaie din ce in ce mai mult.Ronaldinho nu face tot jocul Barcelonei.Mai exista cativa jucatori bine cotati pe plan MONDIAL:Puyol Marquez Xavi Deco Messi Eto'o.Opa,am zis deja jumatate de echipa.Messi nu joaca deci Barca nu va fi asa de dinamica si Larsson va rata din orice pozitie ca de obicei.

Ayrton
13th April 2006, 18:44
Nici Deco nu joaca... insa ai dreptate, totul e posibil, ca sunt doua echipe bune...

STEAUA-MANIA
13th April 2006, 21:53
Degeaba il aveti pe dintos..il aveti pe valdez,care e o varza de portar:D
SHEVA se ocupa de caz:)

Catalanul
13th April 2006, 21:55
Iar voi degeaba il aveti pe Sheva ;) Puyol se va ocupa de ucrainian :drak: :P

BlueEnergy
13th April 2006, 22:34
Am eu asa o presimtire... castiga Barca ambele meciuri... cu acelasi scor... 2-1 atat pe San Siro cat si pe Camp Nou!:) Inca cateva zile si vedem daca le am cu pronosticurile internationale caci cu cele din campionatul intern se pare ca le ghicesc destul de bine!:)

realmadrid.com
13th April 2006, 22:40
"Pacat" de Messi, argentinianul facea sigur diferenta pe teren :D

tafu
13th April 2006, 23:34
milan barca 1-0 in tur se va repeta meciul de anul trecut din grupe ; cu o Milan supermotivata pt. acest meci..singura sansa a barcei e sa prinda ronaldihno o seara incrediila

One-Man Show
13th April 2006, 23:38
Degeaba il aveti pe dintos..il aveti pe valdez,care e o varza de portar:D
SHEVA se ocupa de caz:)

Cand veti intelege ca Barcelona nu este alcatuita 99 % din geniul Dintzosului ? Revedeti meciul cu Chelsea...;)

Feanor
14th April 2006, 15:11
"Pacat" de Messi, argentinianul facea sigur diferenta pe teren :D


Com, ce ma enerveaza satisfactia asta ta... :mda: Las' ca-ti arata ea Barcelona ce inseamna fotbalul adevarat... :drak:

Zebrone
14th April 2006, 15:25
Cand veti intelege ca Barcelona nu este alcatuita 99 % din geniul Dintzosului ? Revedeti meciul cu Chelsea...;)

ai dreptate, de fapt e 100% :D

Feanor
14th April 2006, 15:31
Zebrone, asa o fi, n-o fi asa, noi cu Ronaldinho ne-am calificat, voi cu echipa voastra echilibrata stati acasa.

delaparis
14th April 2006, 22:33
Com, ce ma enerveaza satisfactia asta ta... :mda: Las' ca-ti arata ea Barcelona ce inseamna fotbalul adevarat... :drak:
Eu unu' nu inteleg de ce se vorbeste ca si cum Barca e deja campioana CL ...?
Sa vedem ce va fi si dupa aia ...
MILAN e o echipa de top ... o echipa pe care nu aveti obicei sa o infruntati ... deci rabdare ...:)

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 00:45
Silvio Berlusconi dopo la vittoria nel derby ha parlato della prossima sfida con il Barcellona di Ronaldinho "Ronaldinho è un grande giocatore e un obiettivo di tutti i nostri tifosi. Sarebbe bellissimo vederlo con Kakà, ma il Barcellona non vuole cederlo".
Hopa,Berlusca...poate-l ia pe dintos,apoi sa vezi cum emigrati -->MILAN:)))

Catalanul
15th April 2006, 00:52
ma il Barcellona non vuole cederlo".
e Ronaldinho non vuole venire al Milan ;)

@Leo, Al :drak: am zis bine ? :D

Leo_
15th April 2006, 01:07
Aproximativ mah...dar am priceput substratul :D:D

ad3an
15th April 2006, 02:37
Cele 2 semifinaliste au reusit sa invinga cu 1-0 in ultimele meciuri dinaintea marei semifinale,deci si dpdvd al moralului sunt egale,totusi Milan isi joaca ultima sansa de a castiga un trofeu anul acesta,o sa fie o calificare jucata pana in ultimul minut.
Ronaldhinio nu cred ca ar face fata prea bine la Milan,de obicei jucat care vin din Spania(campionat) se integreaza greu in Italia Rivaldo,Ronaldo,Figo si multi alti
Forza ROSSONERI!!!!!!!!!

Feanor
15th April 2006, 10:38
Silvio Berlusconi dopo la vittoria nel derby ha parlato della prossima sfida con il Barcellona di Ronaldinho "Ronaldinho è un grande giocatore e un obiettivo di tutti i nostri tifosi. Sarebbe bellissimo vederlo con Kakà, ma il Barcellona non vuole cederlo".
Hopa,Berlusca...poate-l ia pe dintos,apoi sa vezi cum emigrati -->MILAN:)))

Un sut in fund, asta e tot ce o sa primeasca Berlusconi. :drak:

Silvio a pierdut si alegerile de curand, asa ca e obisnuit cu esecurile.

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 11:05
Un sut in fund, asta e tot ce o sa primeasca Berlusconi. :drak:

Silvio a pierdut si alegerile de curand, asa ca e obisnuit cu esecurile.
Da,asa e..sub conducerea lui Berlusconi,MILAN a castigat in Europa,cat nu o sa faca Barcelona in urmatorii 200 de ani:D
Din pct de vedere al palmaresului international,Fc Barcelona nu ajunge nici pana la genunchiul lui MILAN:happy
Fc Barcelona 1 CL/Cupa Campionilor
AC MILAN 6 CL/Cupa Campionilor:yeah:

Nixx
15th April 2006, 13:01
Barcelona

1 CL/Cupa Campionilor
4 Cupa Cupelor
3 Cupa Uefa
2 Supercupe a Europei

Milan

6 CL/Cupa Campionilor
2 Cupa Cupelor
0 Cupa Uefa
4 Supercupe

Spre deosebire de voi noi avem toate trofeele europene. Si de genunchi am trecut demult.

Ce conteaza acum e ca, dupa joc voi nu sunteti departe de genunchiul Barcei...

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 13:11
Uefa a desfintat Cupa Cupelor:D
Competitia cea mai importanta :CL/Cupa Campionilor:D
Nu s-a "nascut" si nici nu se va "naste" o echipa de care sa-i fie "frica" lui MILAN..
Vom vedea cine se califica.Dupa parerea mea,MILAN va fi acea echipa.:D

Nixx
15th April 2006, 13:53
La voi Cupa Uefa lipseste, care nu e desfiintata.
Ar fi culmea sa ajungi in semifinale si sa-ti fie frica. Aveti norocul de a juca cu noi intr-o perioada in care avem multi jucatori importanti. Totusi, cred ca suntem favoriti.

STEAUA-MANIA
15th April 2006, 14:08
Intr-un sistem in care primele 4 locuri din Seria A (primele 2 direct in grupe + 2 ultim tur prel CL)e greu de crezut ca MILAN nu ar ajunge in grupe sau ar termina pe 3 in grupa CL,ca apoi sa joace in Uefa:D
Supercupa Europeana:AC MILAN vs STEAUA BUCURESTI!STEAUA the winner:D
ps ai uitat cele 3 Cupe Intercontinentale ale lui MILAN:)

Nixx
15th April 2006, 14:14
Eu am scris doar palmaresul european...

pinky
15th April 2006, 14:44
De parca ar juca trofeele, europene sau intercontinentale, pe teren! :rolleyes: Nu intelegeti ca in aceste doua manse nu exista favorita, ca nu mai conteaza trecutul, ci doar prezentul? Iar in prezent, ambele echipe sunt extrem de puternice... nu inteleg cum puteti fi asa siguri ca va castiga una sau alta, e atat de greu de dat un pronostic tocmai pentru ca nu este o diferenta imensa intre forta celor doua echipe!

Voi probabil vorbiti din ce sperati, dar pentru un spectator neutru ma indoiesc ca e un meci previzibil! Saracii pariori... :D

tafu
15th April 2006, 23:02
18-05-1994 FINALE CL
AC Milan Barcelona 4 0
Olympiako Stadio Athinas Athene
Ref:Don Philip Toeschouwers:76000

Rossi Sebastiano, Tassotti Mauro, Panucci Christian, Albertini Demetrio, Maldini Paolo, Galli Filippo, Donadoni Roberto, Desailly Marcel, Boban Zvonomir, Savicevic Dejan, Massaro Daniele
Coach:Capello Fabio
: Massaro Daniele (22, 45), Savicevic Dejan (47), Desailly Marcel (59)
: Maldini Paolo
: Nova Stefano
Zubizarreta Andoni, Ferrer Albert, Koeman Ronald, Nadal Miguel Angel, Sergi, Bakero Jose, Guardiola Jose, Amor Guillermo, Beguiristan Aitor, Romario, Stoichkov Hristo
Coach:Cruijff Johan
: -
: Beguiristan Aitor, Sergi
: Mena Eusebio, Estebaranz Quique

Feanor
16th April 2006, 01:32
18-05-1994 FINALE CL
AC Milan Barcelona 4 0
Olympiako Stadio Athinas Athene
Ref:Don Philip Toeschouwers:76000

Rossi Sebastiano, Tassotti Mauro, Panucci Christian, Albertini Demetrio, Maldini Paolo, Galli Filippo, Donadoni Roberto, Desailly Marcel, Boban Zvonomir, Savicevic Dejan, Massaro Daniele
Coach:Capello Fabio
: Massaro Daniele (22, 45), Savicevic Dejan (47), Desailly Marcel (59)
: Maldini Paolo
: Nova Stefano
Zubizarreta Andoni, Ferrer Albert, Koeman Ronald, Nadal Miguel Angel, Sergi, Bakero Jose, Guardiola Jose, Amor Guillermo, Beguiristan Aitor, Romario, Stoichkov Hristo
Coach:Cruijff Johan
: -
: Beguiristan Aitor, Sergi
: Mena Eusebio, Estebaranz Quique


Tafu, daca ne intoarcem la istorie, pot sa-ti aduc si eu aminte ca prima intalnire dintre Barcelona si Milan in Cupa Campionilor Europeni a fost in 1959/1960 si ati luat o bataie de v-a sunat apa in cap : ati pierdut cu 0 - 2 la Milano si cu 1 - 5 pe Nou Camp. In total, 7 - 1 pentru Barcelona. :drak:

tafu
16th April 2006, 21:01
fotbalul pana in anii '60 nu are nici o relevanta :drak:

Feanor
17th April 2006, 01:09
fotbalul pana in anii '60 nu are nici o relevanta :drak:


In cazul asta te-ar deranja sa scoti Cupa Campionilor din 1963 din palmares ? :drak:

Catalanul
17th April 2006, 02:22
Trailer AC Milan - FC Barcelona

http://rapidshare.de/files/18173775/Trailer.FCB.VS.ACM.By.Master_Prime.wmv.html

Catalanul
17th April 2006, 16:55
Si, o veste buna pentru catalani, Inzaghi nu va juca maine :D

alejandro
17th April 2006, 16:57
Ce a patit?:o:
/hello

Catalanul
17th April 2006, 16:59
Are gripa, a pierdut 4 kg cica, iar ieri a avut febra 39,6 :rolleyes:

alejandro
17th April 2006, 17:09
Gripa?Pai eu stiu ca gripa se transmite foarte usor la prieteni si colegi:drak:

One-Man Show
17th April 2006, 17:10
numai sa nu stranute in directia vreunui catalan:D

Ayrton
17th April 2006, 18:34
Convocatii Barcelonei pt meciul de maine:

GOALKEEPERS: Valdes, Jorquera
DEFENDERS: Sylvinho, Gio, Puyol, Edmilson, Oleguer, Márquez, Belletti
MIDFIELDERS: Iniesta, Van Bommel, Motta, Gabri, Giuly
STRIKERS: Eto'o, Ronaldinho, Ezquerro, Maxi

-------------------------------------------------------------------

Arbitreaza: Alain Sars, Frederic Arnault, Eric Castellani - FRA

Catalanul
17th April 2006, 18:37
Asta va fi primul 11 catalan. Anceloti pe cine va titulariza maine ?

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060417a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060417_YCAMPILLO.EPS .jpg

Ayrton
17th April 2006, 18:45
MILAN-BARCELLONA:
17/04/2006
MILANO - Entusiasmo alle stelle in vista di Milan-Barcellona: venduti 76.858 biglietti per un incasso di 3.260.405,00 euro . Ci sarà quindi il tutto esaurito a San Siro, che ha fatto registrare il nuovo record di incasso (ultimo record derby di Champions League del 6 aprile 2005: 3.230.386,00 euro) e che si prepara ad essere davvero quello delle grandi occasioni.
Il dato comprende i 2.639 tagliandi per i tifosi spagnoli, che saranno sistemati al terzo anello.

Ayrton
17th April 2006, 18:48
Probabil ca Milan va juca cu:

Dida
Cafu (Stam), Nesta, Kaladze, Maldini
Pirlo, Gatusso, Seedorf, Kaka
Shevcenko, Gilardino

tafu
17th April 2006, 19:53
mai bine cafu decat stam ;sper ca si kaladze sa continue forma buna si sa dea singurul gol din meci , exact ca in meciul cu Inter :yeah:

BlueEnergy
17th April 2006, 23:43
Meci de zile mari! De abia astept sa-l vad! Apropo... mersi Catalane ptr trailer! Marfa piesa de la inceput!:P

100%rapidist
18th April 2006, 00:11
va fi un meci echilibrat intre doua echipe mari!!!Sper ca Barca sa joace finala dar sansele sunt 50%-50%!!!Va fi un duel intre fosta si actuala mare glorie:Sevchenko si Ronaldinho,ambiifind posesori ai balonului de aur!!!Sevchenko a castigat in 2004 balonul de aur iar Ronaldinho in 2005!!!A si fost un meci amical intre "trupa lui Sevchenko" si :trupa lui Ronaldinho",scorul a fost 5-3 pentru Ronaldinho!!!Aceste lucruri dovedesc ca va fi un meci mare intre doua echipe mari!!!

Sunchase
18th April 2006, 00:46
1-0

Ayrton
18th April 2006, 10:03
Exact acum o luna a avut loc o avanpremiera a duelului de azi, o intalnire AC Milan - FC Barcelona cu ocazia retragerii lui Demetrio Albertini.
Imi permit sa pun un post frumos cu speranta ca meciul din aceasta seara sa se ridice la inaltimea asteptarilor tuturor sa sa avem parte de un adevarat spectacol.



Aseara m-am asezat la teveu sa vad returul AS Roma – Middlesborough. Meci ce se anunta tare, romanii piedusera la limita in Anglia. Chivu era in primul 11, un motiv in plus sa vad un meci in care mai jucau Parlour (ex-Arsenal), J. F. Hasselbaink, Boateng, Mendieta, Southgate, Mexes, Mancini. M-am asezat cu o bere in fata si nu credeam ca ar putea sa ma determine ceva sa schimb canalul.
Dar am facut-o pentru ca nu poti sa rezisti cand poti sa vezi un meci Milan-Barcelona pe un San Siro plin, in care joaca Albertini, Baressi, Maldini, Van Basten, Gullit, Rijkard, Papin, Boban, Eranio, Evani, Simone, Massaro, Tassoti, Alexanco, G. Weah, Nadal, M. Laudrup, Zubizaretta, Amor, Sergi, Ronaldinho, Inzzaghi, Kaka, Eto’o, Shevcenko, Stoicikov, Salinas, pe banca sunt Capello (cu scheme de joc in mana, discutand aprins cu Ancelotti , nu l-a huiduit nimeni ca e acum antrenor le rivala Juve), Ancelotti, J. Crujff, in tribune Savicevic, A. Sacchi, Collina, Berlusconi, Laporta…Ufff, au fost prea multi si in mod cert am mai uitat din ei…Ce poate fi mai frumos decat o prima repriza incheiata cu 3-1 pentru Milan in care autorii golurilor au fost Albertini, Van Basten si Nadal (autogol pe o centrare a lui Gullit tuns )!
N-am visat, nu m-am imbatat, nu am vazut meci de arhiva. A fost meciul de adio al lui Demetrio Albertini, ‘My way-Notte di stelle’. A fost insa intr-adevar de vis, a fost o incantare sa vezi jucand laolalta legende vii ale ultimilor 20 de ani de fotbal maxim si idoli actuali. Ce poate fi mai frumos decat sa-l vezi pe Van Basten jucand ca in vremurile bune (15. min. dar…) si inscriind superb cu capul, din plonjon, sub bara portii unui Zubizaretta care in arcuirea-i disperata n-a reusit decat sa atinga mingea pe care scria gol? Ce sa-ti doresti mai mult decat sa-l vezi pe batranul Baressi cum lupta pentru minge la cei peste 50 de ani? Sa-i vezi pe M. Laudrup si Papin arand terenul in asteptarea unei pase, in permanenta cautarea a pozitiei ideale pentru a inscrie?
In final Albertini a facut turul de onoare al stadionului in ovatiile si scandarile celor ce l-au sustinut si a celor ce il stiu doar din povestile fratilor mai mari? Artificii, si final cu Demetrio inecat in lacrimi, in lumina reflectoarelor, multumind tuturor celor care i-au fost alaturi…

Daca suportati o comparative intre fotbal si muzica, am simtit acest meci ca un fel de Oda a Bucuriei. A bucuriei fotbalului.

Ce-si poate dori mai mult un fotbalist? N-am fost niciodata profesionist desi mi-am dorit candva, aseara insa m-a sagetat dorinta imposibila si complet irealizabila in prezent de a incerca sa ma apuc de fotbal…

tonicu
18th April 2006, 13:12
Un meci de vis, asa ar trebui sa fie, sper sa fie MILAN-BARCELONA 2-3, goluri Shevcenko 2 - Ronaldhinio 3.

Catalanul
18th April 2006, 14:02
Fisa tecnica:

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/Mil-Bar.jpg

Ayrton
18th April 2006, 14:41
Hm... de Xavi uitasem complet: e un jucator care mie personal imi place, pacat ca este accidentat de foarte multa vreme...

Revenind la meci, desi e greu, trebuie cumva blocati cei doi de la care Barcelona asteapta iarasi minuni: Ronaldinho si Eto'o ...
Pt Milan, decisv probabil ca va fi ca de atatea ori in trecut, "tarul" Shevcenko. Care dupa ce i-a iertat pe cei de la Inter, de data asta nu-i va mai ierta si pe alti "favoriti" de-ai sai: Barca. :evil:

In consecinta, mizez pe o victorie cu 1-0 a diavolilor, ramanand ca in retur sa se decida calificarea.
Forza Milan! :drak:

CiRiC
18th April 2006, 16:06
O-HO !!! arbitru: Alain Sars (Franta) :evil:... "poare e neam cu Lyon" :pace:

tafu
18th April 2006, 16:49
1-0 gol sheva :ok:

alejandro
18th April 2006, 17:00
a inceput meciul?:o: ce minut e?:mda:

Ayrton
18th April 2006, 17:06
nu, cica deja s-a terminat 1-0! :D

alejandro
18th April 2006, 17:15
las' ca diseara la ora 21:45, la reluare ,inscrie si Eto'o si se termina 1-1:happy

realmadrid.com
18th April 2006, 18:10
Alejandro, iar visezi :D ?
Hai, trezeste-te si roaga-te sa nu va bata Milan prea rau :P

alejandro
18th April 2006, 18:13
cine-i Milan?n-am auzit de ei,da' daca tu zici,am sa ma rog 1-1 e bine?:D
ps:bine ca nu-l au pe Ronaldo,de ala mi-e frica:happy

realmadrid.com
18th April 2006, 18:16
Pai norocu tau ca nu-l au, ai vazut cum a zburdat pana la poarta lui Valdes in El Clasico :drak:. Si oricum, sa zici mersi ca nu joaca Inzaghi...ca sigur cu ceva noroc va baga 1 :D

alejandro
18th April 2006, 18:25
l-am vazut,da' tu ai vazut meciul?:drak:
si ei sa zica mersi ca nu joaca Larsson ca ala ii facea praf...chiar si fara noroc!!!:happy

Andy1987
18th April 2006, 18:37
Alejandro, iar visezi :D ?
Hai, trezeste-te si roaga-te sa nu va bata Milan prea rau :P
Milan - FC Barcelona 0-3! (Ronaldinho -> pen, Eto`o (2))

realmadrid.com
18th April 2006, 18:46
@alejandro

Da, aici chiar aveti ghinion :D. Cu Larsson si Messi in teren, le era extrem de greu la Milanezi sa va elimine...asa au toate sansele :D

Ayrton
18th April 2006, 18:48
sa zici mersi ca nu joaca Inzaghi...ca sigur cu ceva noroc va baga 1 :D

Gilardino pt noi
Este Inzaghi doi! :D :D :D

alejandro
18th April 2006, 19:02
Gilardino pt noi
Este Inzaghi doi! :D :D :D

Deci ashe:


sa zici mersi ca nu joaca Inzaghi...ca sigur cu ceva noroc va baga 1:D
=> Gilardino va marca exact 0 goluri!!!:D

In retur revine Deco,nu mai scapati cu un egal:happy

realmadrid.com
18th April 2006, 19:23
Posibil sa ai dreptate Alejandro, sunt sigur ca Deco trage intr-un adversar si apoi mingea deviata intra in poarta :D

tafu
18th April 2006, 20:39
MILAN: Dida; Stam, Nesta, Kaladze, Serginho; Gattuso, Pirlo, Seedorf; Kakà; Gilardino, Shevchenko.

BARCELLONA: Valdes; Oleguer, Marquez, Puyol, Van Bronckhorst; Van Bommel, Edmilson, Iniesta; Giuly, Eto'o, Ronaldinho.

va lipsi in plus fata de formatia anuntata si maldini care va fi inlocuit de serginho; deci un plus de viteza

tafu
18th April 2006, 20:40
forza ragazzi! vinci per noi!

Catalanul
18th April 2006, 20:57
Gata, am "plecat" la meci :D Sa ne-auzim cu bine dupa, catalanilor :yeah:

VISCA EL BARÇA!

1-2 :cool:

tafu
18th April 2006, 22:39
gilardino nu joaca la capacitate maxima + pirlo si seedorf =mana moarta

Nexus
18th April 2006, 22:40
Vedeti meciul careva pe PP live ?

BlueEnergy
18th April 2006, 22:44
Milanul a inceput in forta prima repriza! Prin minutul 25 aveau 4 suturi la poarta toate pe spatiul portii... plus bara lui Gilardino! Jocul a inceput sa se echilibreze si Barca a avut si ea sansa golului in sa atat Ronnie, Eto`o nu au reusit sa inscrie! Meci frumos... deschis... placut de privit! Faza primei reprizei... trecerea lui Ronaldinho de Gattuso!:D

Paul
18th April 2006, 23:07
mdeah ...
un fleac ... i`au ciuruit :D

my_bogdan
18th April 2006, 23:12
0-1 pt Barca

Ronaldinhio a dat bara.....se pare ca sa invatat so dea in bara.....spunea bine Ronaldo ca mingea trebuie bagata in poarta nu sa dai bara :D

Nixx
18th April 2006, 23:39
0-1 si Milan trebuie sa atace in Catalunya :lol:

tafu
18th April 2006, 23:42
pt milan in aceasta seara s-a incheiat un ciclu :ciocan:
norocul s-a intors impotriva noastra cu aceste ratarii exasperante
respect barca :ok: dar va urasc la culme in acest moment pt ca a-ti furat noroku lui ac milan :no:

Grinco
18th April 2006, 23:43
M-a pus naiba sa ma uit la meci pe pro tv, in loc de Sat 1, ca de obicei. Nu m-am enervat din cauza meciului atat cat m-am enervat din cauza comentatorilor. Ce cauta diletantii astia la tv? Parca ar comenta spectacol de circ sau porcaria aia, Stele Verzi...fac concurs de metafore ("stapanii inelelor", "soarele rasare in Catalunya" etc. etc.). Milan a pierdut pe mana ei, daca ratezi din asa pozitii, nu te iarta o echipa ca Barca. Oricum mai sunt 90 de minute, calificarea nu e jucata. Abia astept sa ma uit peste o saptamana pe Sat 1. protv esti jalnica la comentatori. mocanule, lasa-ne si du-te la Stele Verzi :D

Nixx
18th April 2006, 23:45
@tafu, recunoaste ca sunteti aici doar datorita norocului... Azi nu prea ati aratat a echipa si ati parut niste profitori care asteapta sa speculeze orice greseala a adversarului....

BlueEnergy
18th April 2006, 23:47
Putea sa fie si 1-1, 2-1 pentru Milan si la fel de bine 2-0 pentru Barca. Eu inca sunt cu gandul la acea bara a lui Ronaldinho! Meci frumos si Barca a luat o prima optiune pentru finala de anul acesta a Ligii Campionilor! Sa speram ca o va si juca!:)

One-Man Show
18th April 2006, 23:49
kaka+pirlo = 0 in seara asta=> milan n-a facut nimik...mi-e frica de retur(intra materializarea bulanului in fotbal...inzaghi)

Datenshi
18th April 2006, 23:50
bine, daca putea sa fie 2-0 pt. Barca, putea sa fie si 5-0 pt. milan. Cam asta a fost raportul ocaziilor. Comentatorii JALNICI.

Nixx
18th April 2006, 23:51
OMS, Las-ca intra si la noi Deco si intra vreo 2 suturi deviate in poarta :D

mariomax
18th April 2006, 23:51
S-a cam dus bafta Milanului, probabil si pentru ca a lipsit "bulanul" de meserie, Pippo...Daca numaram ocaziile, poate Milanul nu merita sa piarda. Insa privind jocul, Barcelona a avut mai mult de o clasa peste Milan. Pe Camp Nou nu dau nici o sansa Milanului. :ok:

Datenshi
18th April 2006, 23:57
A avut pe dracu', a fost mai eficienta si mai pragmatica, atata tot. Eu nu am vazut echipa-spectacol, din punctul asta de vedere Lyon a fost 2 clase peste.

Nixx
19th April 2006, 00:08
@penny, Lyon nu a castigat la Milano...

realmadrid.com
19th April 2006, 00:10
Asa este, dupa ocazii, Milanu merita un egal, dar dupa joc...ma mai gandesc :D. Oricum, ce pasa a reusit "dintzosu" la golul Barcelonei :mda:...din frumusetea golului, 75% ii apartine lui Ronaldinho si 25% lui Giuly :D

Cam greu pt Milan, sa atace pe Camp Nou...exact ca Chelsea. Eu zic ca Barca are 60-70% sanse in momentul asta...

Darius
19th April 2006, 00:13
Dupa rezultatul din aceasta seara, as fi tentat sa spun ca Barcelona s-a calificat deja in finala...nu este insa chiar asa de simplu, la acest nivel te poti astepta la orice...mai ales in cazul unei duble Milan - Barcelona...

pinky
19th April 2006, 00:16
Penny, in fata unei echipe precum Milanul, trebuie sa fi si prudent, nu numai spectaculos si asta a invatat-o Barca de-a lungul timpului! De ce sa fie ei mai prosti, sa joace ca nebunii si sa piarda calificari importante? Zici ca pentru spectacol, pai daca nu ajung in fazele finale ale competitiilor, cum ne mai arata spectacolul?
E de inteles, pana in finala toate echipele sunt prudente... si lasa la sfarsit tot ce-i mai bun! Bine, mai putin italienii (a se citi finala Milan-Juve :rolleyes:)

Eu, personal, cred ca Giuly a facut mai mult golul ala, pasa a fost frumoasa, dar nu oricine marca asa! Frumos a inscris Giuly... Ronaldinho, ca de obicei, macar spectacolul sa-l ofere, ca daca s-ar calcula munca lui depusa pentru echipa... cam lenes as zice :mda:

BlueEnergy
19th April 2006, 00:16
kaka+pirlo = 0 in seara asta=> milan n-a facut nimik...mi-e frica de retur(intra materializarea bulanului in fotbal...inzaghi)

De acord... Pirlo a fost cam sters insa daca zici ca Kaka a fost zero inseamna ca te-ai uitat la alt meci!:o: Dupa mine Kaka, Scheva si Gilardino au fost cei mai periculosi oameni ai Milanului. Noroc ca Gilardino s-a crezut la antrenament si nu a vrut sa o bage in atze!:D

Catalanul
19th April 2006, 00:18
Victorie meritata a catalanilor care au practicat un joc mai eficient. Milanul a jucat la nivelul ei maxim primele 20 de minute dupa care probabil ca batraneii au obosit :D Barça a pus stapanire pe meci si inceput sa lege cat mai multe pase. Au urmat ocaziile de gol (Eto'o si Ronaldinho) apoi super-golul lui Giuly :ok: Pasa magistrala a magicianului si sut imparabil al francezului :yeah: Pacat de bara lui Ronaldinho, calificarea ar fi fost aproape jucata... e adevarat insa ca si Milanul a avut ocaziile ei la inceputul meciului (bara Gilardinio si parada Valdes la un "cap" al lui Shevchenko).

Barça tot mai aproape de finala din Paris :cool:, Milanul se pare ca va ramane cu mana goala si-n acest sezon :rolleyes:

Datenshi
19th April 2006, 00:21
@pinky si @nixx: asta am zis si eu, ca Barcelona a jucat pragmatic si a castigat. Dar au renuntat la spectacol pentru asta. Normal ca e mai bine asa pt. o echipa, dar nu inteleg unde vedeau comentatorii spectacolul.

Andy1987
19th April 2006, 00:22
Splendid meci.....Barca a castigat meritat si porneste cu prima sansa pt. returul de pe camp nou, de sapt. viitoare :)

tafu
19th April 2006, 00:23
kaka+pirlo = 0 in seara asta ?:no:
one man show sti cu ce numar joaca kaka?:ciocan:
kaka a fost singurul care a jucat si a incercat vazand incapacitatea lui gila sheva , pirlo si seedorf

BlueEnergy
19th April 2006, 00:23
Spectacolul? Eu zic sa iei inregistrarea meciului si sa te uiti la niste faze facute de Ronnie poate observi spectacolul!:)

Andy1987
19th April 2006, 00:25
Eu cred ca Ambrosini a fost mana moarta, mai ales ca a avut o ocazie incredibila si a sutat....ca un copil in curtea scolii.

tafu
19th April 2006, 00:27
ai dreptate penny si lyon a fost mai periculoasa decat barca
din pacate ne-a parasit noroku si dida a fost incalificabil la faza golului
in rest respect ronaldinho a avut inspiratie si norocul de partea lui (asa se cunoaste un mare jucator)

Andy1987
19th April 2006, 00:29
este reluarea acum pe protv a meciului, pt. cine vrea sa revada marele spectacol ;)

Catalanul
19th April 2006, 00:32
La Milan, de remarcat doar Kaka... care si-a luat echipa-n spate si a creat cele mai mari ocazii de gol ale Milanului. De asemenea coreografia facuta de rossoneri, una de invidiat :)

Deluxe
19th April 2006, 00:36
Yeah but Kaka only appeared in the 2nd half, and when Barça gave the possesion to Milan.

Gilardino was the best Barça player really...he missed all the balls he touched!

BlueEnergy
19th April 2006, 00:36
Stai ca urmeaza meciul de pe Camp Nou si am presimtirea ca suporterii lui Barca vor face o coregrafie de zile mari!:) Cat despre meci... un meci ca Milan-Barca si cum s-a jucat Marti seara mi-as fi dorit sa dureze o noapte intreaga! Frumos meci!

Deluxe
19th April 2006, 00:40
Iniesta es un fuoriclassi by the way.

Andy1987
19th April 2006, 00:40
coregrafie pe camp nou e oricand .... nu doar acum ca vine milanul, stai linistit :) e o atmosfera unica acolo, o coregrafie unica, de nedescris ;)

Catalanul
19th April 2006, 01:40
Cateva poze cu Giuly in prim plan :)

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/18.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/19.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/20.jpg

Mihai
19th April 2006, 01:45
Coregrafie e cand vine milanu si Real:P ce sa ne mai ascundem dupa deget, faceti si voi show cand vine Realul, ca atunci va vede si pe voi lumea:sneaky:

PS:Mie imi place de Giuly asa ca om, da era urat tare cum se stramba dupa ce a dat gol, AIA e expresia unui om fericit:ok:

Sunchase
19th April 2006, 01:47
Milanul ar fi meritat ceva mai mult ! Jalnici comentatorii :rosu:

tommy
19th April 2006, 02:02
Observ ca multi dintre cei care au postat inaintea mea se intreaba unde a fost spectacolul in acest meci...? Probabil ca unii nu au urmarit acest meci cu atentie, astfel nu pot sa-mi explic asemenea afirmatii.
Ronaldinho si Kaka' au creat faze de exceptie.

Mihai
19th April 2006, 02:03
meciu a fost superb, chiar daca a fost doar un gol.
Pe dintzos in stiam ca e tare si vad mai des campionatul spaniei decat cel al Italiei, insa Kaka a fost genial in cateva faze!
Sa vedem ce face Brazilia la CM 2006:D

Catalanul
19th April 2006, 02:11
Rezumatul meciului si torente cu cele 2 reprize:

http://www.fcbarca.com/index.php?goto=komentarze&news=12752

tafu
19th April 2006, 02:41
Asta e. E vremea barcelonei sa mai castige trofee.
90% barca e calificata , dar vreau ca in retur ;in caz ca va fi eliminata ; sa iasa intr-un mod onorobil
Nu pot sa nu mai remarc inca odata ca este sfrasitul unei ere la Milan..este vremea lui kaka nesta gilardino kaladze +cei care vor veni la vara

Sunchase
19th April 2006, 02:43
gilardino a fost penibil azi.nu poti rata din 5 metri asa cum a facut-o el

tafu
19th April 2006, 02:53
catalanule nu se poate numi "rezumatul meciului" linku care l-ai postat ; acelea sunt doar ocaziile si fazele barcelonei asa ca nu e fair-play un rezumat de pe situl Barcelonei :no:
Daca vrei rezumat obiectiv sa zici, ca iti trimi eu:ok:

Catalanul
19th April 2006, 02:58
Daca ai tu un rezumat mai bun decat linkul dat de mine posteaza-l tu aici ca nu se supara nimeni :) Eu am dat doar o mana de ajutor celor care au vrut sa vada din nou golul lui Giuly.

Ayrton
19th April 2006, 09:06
Din pacate 0-1 ... Nu stiu ce sa zic daca e corect sau nu, normal ca inima imi spune ca nu, insa sunt suparat dupa ratarile din debutul meciului, si asa se intampla cand ai ghinion sau cand nu marchezi atunci cand ai ocazii, ai sanse: ratarile se razbuna... :(
In fine, eu inca mai sper... Sper sa se repete in sens invers rezultatele din editia trecuta cand a fost 1-0 pt Milan pe SanSiro si 2-1 pt Barca pe CampNou! :) ... Deci sa invingem acum noi cu 2-1 in Spania! :D

Darius
19th April 2006, 09:08
Intr-adevar, AC Milan a inceput tare meciul si a avut doua ocazii mari de gol...asa e fotbalul...

Nixx
19th April 2006, 10:14
catalanule nu se poate numi "rezumatul meciului" linku care l-ai postat ; acelea sunt doar ocaziile si fazele barcelonei asa ca nu e fair-play un rezumat de pe situl Barcelonei :no:
Daca vrei rezumat obiectiv sa zici, ca iti trimi eu:ok:
Ce are rezumatul? E destul de obiectiv...

alejandro
19th April 2006, 10:37
In fine, eu inca mai sper... Sper sa se repete in sens invers rezultatele din editia trecuta cand a fost 1-0 pt Milan pe SanSiro si 2-1 pt Barca pe CampNou! :) ... Deci sa invingem acum noi cu 2-1 in Spania! :D
Ayrton,sa stii ca si mie mi-a trecut,asa prin minte, un gand din asta!Dar nu cred ca e cazul!

Ayrton
19th April 2006, 11:22
In retur sa se bucure si celalalt magician din poza de mai jos! :ok:

http://www.calciomercato.it/GallerySWF/13.jpg

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 12:11
Personal,nu l-as da pe KAKA in schimbul a 100000 de ronaldinho.
Meciul retur incepe de la 1-0 barcelona:(
FORZA AC MILAN!

N0_NaM3
19th April 2006, 12:15
normal..k nu se compara cu Ronaldinho...:D

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 12:19
Eh,las,va vad eu cand pleaca dintosu de la barca,cum va mutati cu tot cu bagaje la noua echipa...multi tin cu barca datorita dintosului,astia nu-s suporteri..sunt MERCENARI!

alejandro
19th April 2006, 12:25
Barca face legea in Europa!!!
Ce ziceai delaparis,ca Milan sunt mai profesionisti si vor "linisti" pe aia care fac teatru la Barca?Cum a fost,ti-a placut teatrul nostru?:D
Sa vina finala!!!

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 12:31
Pai a fost teatru,ati tras de timp..mai ceva ca U Craiova,ca dovada,pokemon valdez a luat galben pt trageri de timp.
Ce legatura are Gilardino cu ceea ce am scris eu?In sfarsit...

alejandro
19th April 2006, 12:34
A,trebuia sa-i dea mingea lui Gilardino,si sa-i mai zica hai ma,ca poti mai mult decat atat,din 10 suturi iti iese ceva:happy

mariomax
19th April 2006, 12:55
Eh,las,va vad eu cand pleaca dintosu de la barca,cum va mutati cu tot cu bagaje la noua echipa...multi tin cu barca datorita dintosului,astia nu-s suporteri..sunt MERCENARI!

Citindu-ti ultimele postari am dat numai de frustrare. Mai tine-o si acasa...:rosu:

Nu tin cu Barca din cauza lui Ronaldinho. Am tinut si cu Ronaldo, insa numai la Barca si Inter, in nici un caz la Real. Nici macar nu-l mai urmaresc. Insa daca sunt suporteri de-ai lui Ronaldinho, ei sunt implicit si ai Barcelonei. Daca Barca merge bine, Ronie merge bine. Si invers. :yeah:

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 12:59
Tu vorbesti de frustrari?Adunand Cupa Camp/CL a celor de la barcelona si inter nu face cate Cupa Camp/CL are MILAN..Ce sa mai zic de inter,o echipa care in ultimii 35 de ani a castigat 3 titluri de campioana:happy
Interesanta ideea,tii cu o echipa datorita unui jucator...mai,suporteri ca tine,sa tot fie....

tafu
19th April 2006, 13:44
nedreptatea din tur se va intoarce sper impotriva barcei ...deci barca milan
1-2 :OK:

tafu
19th April 2006, 13:46
We created good chances, but you can’t expect to put a great side like Barcelona under constant pressure. They had nothing in the first half and only really created opportunities thanks to our mistakes.” -Kaka caracterizand meciul de aseara

One-Man Show
19th April 2006, 14:51
@ tafu : pai nu italienii au lansat tez cf careia conteaza rez nu jocu' ? :D

Paul
19th April 2006, 14:55
In retur sa se bucure si celalalt magician din poza de mai jos! :ok:

http://www.calciomercato.it/GallerySWF/13.jpg

pai in poza vad un magician si un elev ...

Paul
19th April 2006, 14:57
Pai a fost teatru,ati tras de timp..mai ceva ca U Craiova,ca dovada,pokemon valdez a luat galben pt trageri de timp.

Vezi ce inseamna ca privesti Liga la tembelizor.
Valdes nu a luat galben decat in mintea infecta a unor comentatori.
Au luat :galben: Puyol si Oleguer ;)

STEAUA-MANIA
19th April 2006, 15:00
Paul,vezi..consecutive:)
Inseamna ca regizorii italieni sunt niste imbecili..au aratat pe ecran :valdez pokemon galben.
Bulan?Te-ai mutat la Buc?:))Deah,cine imi vb de "bulan" sa mai zic ce s-a intamplat la mec juve 3 werder 2?Nu cred ca e cazu..am vorbi despre o echipa care nu mai joaca in cupele europene:D
Paul,acu am obs pe uefa.com,ca nu a luat galben...ar fi trebuit,tragea de timp..deah,asta o fi vreo tactica marca barcelona.

alejandro
19th April 2006, 15:00
nedreptatea din tur se va intoarce sper impotriva barcei ...deci barca milan
1-2 :OK:
:happy :happy :happy
tu vorbesti de nedrepatate?mai tii minte cum ati ajuns aici?gata,bulanul s-a sfarsit,e vremea echipelor adevarate!!!:evil:

Paul
19th April 2006, 15:05
Paul,vezi..consecutive:)
Inseamna ca regizorii italieni sunt niste imbecili..au aratat pe ecran :valdez pokemon galben.
Bulan?Te-ai mutat la Buc?:))Deah,cine imi vb de "bulan" sa mai zic ce s-a intamplat la mec juve 3 werder 2?Nu cred ca e cazu..am vorbi despre o echipa care nu mai joaca in cupele europene:D

hai pariu pe 50 de beri (d`alea de la sponsorul oficial UCL) ca Valdes nu a luat galben ieri :D

One-Man Show
19th April 2006, 15:06
A,trebuia sa-i dea mingea lui Gilardino,si sa-i mai zica hai ma,ca poti mai mult decat atat,din 10 suturi iti iese ceva:happy

sunt sanse mai mari sa-l vezi pe Don king ras pe cap dekat sa fi dat gilardino gol aseara :evil:

Paul
19th April 2006, 15:08
gilardino asta e un fel de Vasile Ghindaru :evil:

alejandro
19th April 2006, 15:12
Bulan?Te-ai mutat la Buc?:))Deah,cine imi vb de "bulan" sa mai zic ce s-a intamplat la mec juve 3 werder 2?Nu cred ca e cazu..am vorbi despre o echipa care nu mai joaca in cupele europene:D

acum nu e vorba de juve,ci de milan,care a avut din plin bulan cu lyon,da' mai bine asa,ca am scapat de juninho:happy

ps:nu mai aveti nici voi mult in cupele europene:drak:

tafu
19th April 2006, 15:43
Dragi milanisti , nu va faceti griji ----gilardino pt noi va fi inzaghi doi :ok:
vor trece multi ani pana cand gila va invata de la batranul inzaghi cum sta treaba cu oportunitatea si bulanu'

Catalanul
19th April 2006, 16:17
Pai a fost teatru,ati tras de timp..mai ceva ca U Craiova,ca dovada,pokemon valdez a luat galben pt trageri de timp.
asta e, n-aveti de altceva de ce sa va luati de noi decat de tragerile de timp (spcifice oricarei echipe care se afla in avantaj, parca voi nu ati fi facut acelasi lucru :)). Asa cum s-a mai spus, nu Valdes a luat galben ci Oleguer. Gatusso ar fi trebuit sanctionat, in primele 20 de minute am numarat 4 faulturi ale lui asupra lui Ronaldinho. Un :galben: iar in retur n-ar fi jucat.

Darkslowstar
19th April 2006, 18:18
Era si cazul sa se termine bulanul Milanului, nu de alta dar barca e cu o clasa peste Milan. Fotbalul versus anti-joc, Barca-Milan :)

georgemp
19th April 2006, 19:31
Frumos meci...

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 19:31
barca finalistaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

mariomax
19th April 2006, 22:56
Tu vorbesti de frustrari?Adunand Cupa Camp/CL a celor de la barcelona si inter nu face cate Cupa Camp/CL are MILAN..Ce sa mai zic de inter,o echipa care in ultimii 35 de ani a castigat 3 titluri de campioana:happy
Interesanta ideea,tii cu o echipa datorita unui jucator...mai,suporteri ca tine,sa tot fie....

Tocmai asta ziceam, dar n-ai inteles. Asta e. Nu tin din cauza unui jucator. :rosu:

delaparis
20th April 2006, 00:33
Daca juca Pipo ar fi fost 1-1 ...
Oricum Milan e mai slaba decit credeam.

raja_bell
20th April 2006, 08:42
lol! de unde stii ce s-ar fi intamplat daca ar fi jucat super pippo? poate batea barca cu 3-0!
asa e fotbalul ... daca marcau gilardino (bara) sau sheva (lovitura de cap), poate alta ar fi fost soarta meciului! daca ronaldinho nu nimerea bara, ci marca, cred ca milan nici nu mai trebuia sa faca deplasarea in catalunia! daca si cu parca ...
ambele echipe imi sunt simpatice, dar barca este mai buna si sincer nu cred ca mai poate scapa calificarea!

miril
20th April 2006, 09:30
Pippo este foarte periculos, restul sunt, cum altfel, speculatii.

tafu
20th April 2006, 15:39
Era si cazul sa se termine bulanul Milanului, nu de alta dar barca e cu o clasa peste Milan. Fotbalul versus anti-joc, Barca-Milan :)

Nu pot intelege cum pot unii sa debiteze asemenea lucruri .:o:
Ti se pare ca Milan a ajuns de 3 ori in 4 ani in semi UCL si 4 ori in 4 ani in cel putin sferturi din bulan?
Vb de parca Milan e FC Vaslui.
Las ca Barca nu a avut bulan?
-cu Chelsea l-au eliminat in min 30 pe del horno
-Cu Milan golul a venit din intamplare si o greseala de-a lui Dida
Trezeste-te

Catalanul
20th April 2006, 16:34
Asa e, golul a fost marcat cu bulan, venind un urma a 21 de pase consecutive ale catalanilor :D :rolleyes:

Sunchase
20th April 2006, 16:40
Greseala de portar mare.Dida a uitat sa inchida coltul scurt...

Catalanul
20th April 2006, 16:46
Degeaba, mingea a intrat prin vinclul portii... era chiar greu de aparat... si in plus, nu cred ca se astepta ca Giuly sa suteze.

Sunchase
20th April 2006, 16:51
Coman facea si stop pe piept.

Catalanul
20th April 2006, 16:53
Poate, daca tragea Schumacher din penalty :D :P

maciu
20th April 2006, 17:06
desi milan este o echipa puternica,nu cred ca se va putea califica in finala...este foarte greu sa marchezi doua goluri in deplasare fara a primi nici unul cu echipa care(actual) este cea mai buna din europa

BlueEnergy
20th April 2006, 17:20
Coman facea si stop pe piept.

... stop pe piept, cateva duble, dribla cativa jucatori, fugea tot terenul de a lungul, ajungea la poarta cealalta, dadea noroc cu portarul advers... fugea inapoi in careul propriu si isi dadea autogol! Fugi mah de aici cu Coman!:D

Datenshi
20th April 2006, 18:03
desi milan este o echipa puternica,nu cred ca se va putea califica in finala...este foarte greu sa marchezi doua goluri in deplasare fara a primi nici unul cu echipa care(actual) este cea mai buna din europa

Pai de fapt, unul ar putea sa primeasca.

Referitor la gol, si eu zic ca Dida a gresit. A vrut sa iasa, a renuntat, s-a intors si nu a mai inchis bine unghiul. Oricum, si Giuly a tras bine dintr-o pozitie dificila.

stefaninho.91
20th April 2006, 20:56
am vazut meciu' si mi-a placut jocul ambelor echipe...chiar nu m-ar fi mirat sa castige Milan...ambele echipe au avut ocazii mari, un egal ar fi fost mai corect, insa la spectacol, Barca e de neinvins...
Pe Nou Camp, mi-ar placea sa vad si mai mult spectacol, si sa bata Barca cu 3-0 ( sa vedeti ce ma injura astia cu milanu' :) ).

tafu
20th April 2006, 23:40
nu te injura nimeni chiar ai postat un comentariu obiectiv :ok:

Ayrton
21st April 2006, 09:35
Si noua ne-ar placea in retur sa faca Barca spectacol si sa castige Milan! :evil:

Leo_
21st April 2006, 09:39
Nu stiu de ce, dar chiar am presimtirea unui nou Milan-Lyon, cu Barca facand spectacol si Milan mergand mai departe :D sa vedem...

alejandro
21st April 2006, 09:43
Hai mey Leo,fara glume din astea:( Barca merita sa mearga mai departe,va face spectacol si tot ea va merge mai departe!!!!
Sa se oftice toti colegii mei de birou,care numai de Milan au auzit:ciocan:

Leo_
21st April 2006, 09:45
Alejandro, eu vreau o finala Milan-Arsenal!! Apoi va fi distractie...Istanbul, partea a doua :drak:

Feanor
21st April 2006, 10:42
nu te injura nimeni chiar ai postat un comentariu obiectiv :ok:

Dupa parerea mea, Barcelona a dominat jocul la mijlocul terenului, dar Milan a fost mai periculoasa. Dar era timpul sa se mai termine si norocul Milanului, ca au avut destul contra lui Lyon.

pinky
21st April 2006, 10:58
Alejandro, eu vreau o finala Milan-Arsenal!! Apoi va fi distractie...Istanbul, partea a doua :drak:

De ce sa nu fie Paris, partea intai? :rolleyes:

Hopshio
21st April 2006, 11:28
eu vreau o finala Villareal-Barcelona!!!

Sunchase
21st April 2006, 17:00
Daca Arsenal nu primeste gol la Villareal castiga finala , sunt sigur !

BlueEnergy
22nd April 2006, 01:37
Care stie cat o sa coste un bilet la finala de pe Stade de France? Sau cam cat o sa coste?

rakhpai
22nd April 2006, 12:30
azi sunt la 200 de eur

ultra_alba
22nd April 2006, 16:46
cateva comentarii dupa meci...pacat ca nu s-a terminat egal,era un scor care arata mai bine ce s-a intamplat in teren,desi sunt fan al celor de la milan nu pot sa nu remarc echipa barcelonei,cu un pic de noroc la ei acasa si cu pippo in teren putem rasturna acest scor.Hai Milan!