PDA

View Full Version : Messi vs Robinho



Messi19FCB
15th July 2007, 20:19
Eu unul zic ca Messi , binenteles

Datenshi
15th July 2007, 20:21
Messi. Pacat ca joaca la Barca. :(

Celso
15th July 2007, 20:22
Robinho...oricum greu de spus, dar imi place mai mult Robinho:D

kain
15th July 2007, 20:22
Robinho este cu mult mai tehnic :P

Luis Garcia10
15th July 2007, 20:44
Ce intrebare dificila! E greu ...sunt doi "nebuni" :D Amandoi...ca nu pot sa aleg doar unul! Chiar nu pot :rolleyes: :D

Geografu
15th July 2007, 22:16
Messi clar ! :yes:

kain
16th July 2007, 03:57
Se pare ca a castigat Robinho ;)

dardar_3
16th July 2007, 09:31
Nu conteaza ca Messi e mai tehnic sau ca Robinho e o piticanie...

cert e ca a mers de minune aseara:


Don't cry for me Argentina.......


pam...pam...:drak:

kain
17th July 2007, 13:10
Robinho
- cel mai bun jucator de la Copa America 2007
- golgheter la Copa America 2007 cu 6 goluri

http://www.robinhoweb.com/fotos/160707.jpg

Cu dedicatie pentru Messi :evil:

Sasuke Uchiha
20th July 2007, 02:30
robinho

Catalanul
20th July 2007, 02:35
Messi clar :)

Robinho nu a impresionat deloc anul acesta... in schimb Messi a impresionat incepandu cu El Clasico in care a marcat 3 goluri, apoi imitandu-l pe Maradona de 2 ori ( cu Getafe :ok: pana acum golul anului si cu Espanoyl :D)

razwan_vs
5th August 2007, 17:27
robinho :D klar

Patriots
5th August 2007, 17:53
Messi of course :D

georg40
5th August 2007, 18:43
Messi este pentru mine fotbalistul mai complet. Tehnic este superior lui Robinho, demonstreaza multa putere de lupta, isi ia o parte imensa din organizarea jocului la mijlocul terenului si apare la finalizare cu succes. Lui Messi ii apartine viitorul, daca acesta nu este deja...prezent !

iuli_vl
27th August 2007, 14:39
io nu zic ca messi nu e bun da robiniho la viteza si dribling e mult peste messi dar nu pot omite ca messi are mai multa forta in joc decat robiniho, messi e un jucator de creatie vede mai bine jocu ca robiniho dar nare viteza lui driblingul e de partea lui robiniho :yeah:

HardmaN
31st August 2007, 03:25
messi of courst!

Bogdy LFC
31st August 2007, 11:55
Messi is simply the best :yeah:

Celso
31st August 2007, 20:33
Messi is simply the best :yeah:

de ce? ca joaca la Barca:evil:?:D

kain
31st August 2007, 21:49
Nu poti sa spui inca care este mai bun.. Fiindca cineva simpatizeaza Barcelona, sau Real Madrid.. va spune ca Messi, sau respectiv Robinho este mai talentat :D

Insa daca sunt neutru pot spune ca Messi este mai rapid ca Robinho.

In schimb brazilianul este mai agil.

Hertz
31st August 2007, 22:46
Messi este pentru mine fotbalistul mai complet. Tehnic este superior lui Robinho, demonstreaza multa putere de lupta, isi ia o parte imensa din organizarea jocului la mijlocul terenului si apare la finalizare cu succes. Lui Messi ii apartine viitorul, daca acesta nu este deja...prezent !

No offence da cred ca tre' sa te mai gandesti odata cand spui asta!

Robinho:lol:

Thanya
4th September 2007, 20:30
Din punct de vedere al randamentului...Messi este mai bun decat Robinho.Insa si brazilianul are atuurile lui...din unele puncte de vedere este peste argentinian...pacat ca nu conteaza!!!Amandoi au timp sa urce sau sa coboare....mai e putin pana intre cei doi se va putea face o comparatie pe bune :).

iuli
23rd September 2007, 01:50
io nu zic ca messi nu e bun da robiniho la viteza si dribling e mult peste messi dar nu pot omite ca messi are mai multa forta in joc decat robiniho, messi e un jucator de creatie vede mai bine jocu ca robiniho dar nare viteza lui driblingul e de partea lui robiniho :yeah:

Primul post pe care il vad al individului asta...mai il cheama si iuli :headbang:
Analfabetii au voie pe forum?

Si din ce m-am chinuit sa inteleg pe acolo, a zis numai pe invers...De fapt Robinho e mai tehnic, iar Messi are viteza mai buna :)
Insa fotbalul in viteza reprezinta prezentul asa ca prefer Messi. Si daca ar fi altfel, l-as prefera pe Robinho lui Ronaldinho

iuli_vl
4th October 2008, 16:11
Nu conteaza ca Messi e mai tehnic sau ca Robinho e o piticanie...

cert e ca a mers de minune aseara:


Don't cry for me Argentina.......


pam...pam...:drak:

Doamne ce om mai ie si asta care spune ca robinho este o piticanie:headbang: ba daca robiniho e o piticanie messi este un bebelusi:lol:messi are 1,70m iar robiniho are 1,72 asta inseamna ca robiniho este mai inatl decat messi:yeah:

The_Champ
4th October 2008, 23:21
Messi !

rocky_da_pebble
17th November 2008, 18:37
messi ... de robinho nu am mai auzit de luni bune

Cipri
17th November 2008, 19:01
Normal ca Messi e mai bun in acest moment ... dar pe viitor situatia se va schimba , va ramane de vazut in ce fel :)

adi_sampon
17th November 2008, 19:52
Messi clar din cam toate punctele de vedere

kain
17th November 2008, 20:04
Cei doi sunt in forma maxima, Messi este mai sus ca Robinho, il avantajeaza clubul :P

Denis
27th December 2008, 10:30
Messi clar! Messi se vedea ca era mai bun si pe vremea cand juca Robinho la Real. Plus ca Messi era titular; Robinho nu.

iuli_vl
27th December 2008, 20:44
Messi clar! Messi se vedea ca era mai bun si pe vremea cand juca Robinho la Real. Plus ca Messi era titular; Robinho nu.


Mai documentazate inainte sa postezi aiurea:ok:robinho era titular de drept la real madrid si facea spectacol:yes:

rocky_da_pebble
30th December 2008, 01:51
Mai documentazate inainte sa postezi aiurea:ok:robinho era titular de drept la real madrid si facea spectacol:yes:

nu era titular de drept ... ma uitam la multe meciuri din spania si nu il vedeam jucand

Denis
30th December 2008, 15:52
Mai documentazate inainte sa postezi aiurea:ok:robinho era titular de drept la real madrid si facea spectacol:yes:

Defapt mai documenteazate tu inainte de a ma corecta pe mine. Asta e chiar motivul pentru care a plecat de la Real pentru ca nu mai era titular. Din cate stiu eu el era titualr incontestabil doar in primul sezon, si imi aduc aminte ca juca meci de meci. Dar in ultimul sau sezon mai mult intra ca rezerva si nu o facea in fiecare meci.

relansat
30th December 2008, 17:43
sunt fermecat de jocul in viteza al lui Messi

pe robinho nu prea am apucat sa il vad la treaba de cand s`a transferat la manchester city.

Roddicted
30th December 2008, 18:15
sunt fermecat de jocul in viteza al lui Messi

pe robinho nu prea am apucat sa il vad la treaba de cand s`a transferat la manchester city.

messi mai joaca si pt echipa.Robinho de cand e vedeta celor de ma MC nu face altceva decat sa ceara mingea si bineinteles colegii i-o dau...