PDA

View Full Version : UTA - FC Bihor



King of Hell
3rd April 2006, 14:18
Nici nu ma gandesc ca UTA nu va bate Bihorul sambata.

bihoreanul
3rd April 2006, 14:32
Pai cum sa te gandesti cand faci afirmatii de copil scapat nesupravegheat la tastatura? :rosu: O echipa care nu a marcat de 3 sau 4 etape ,aflata la retrogradare cica 'nu are cum' sa nu bata sambata.:headbang: Sa castigi un meci trebuie sa si inscri,ori ei nu au mai reusit de ceva timp.:drak:

omul
3rd April 2006, 14:40
si sincer... nu cred ca se mai pot autodepasii utistii ca si anul trecut, cand barele portilor au tinut cu ei... ii rupem

RED&WHITE
3rd April 2006, 16:21
@omul
@bihoreanul
Voi atata stiti: ca "U" nu promoveaza, ca UTA retrogradeaza, ca Mediasu' sunt slabi etc. Dar voi? Uitati ca ultima voastra promovare se datoreaza unor aradeni (Ionut Popa, Dan Manaila, Cristi Munteanu, Marne s.a.) iar o alta promovare se intrezareste tot mai greu? Pe mine nu ma intereseaza: promovati daca sunteti in stare... invingeti sambata daca puteti...Nu stiti decat sa doriti in primul rand raul altora :headbang:
Oare chiar nu se intreaba nimeni de ce nu e scandal la noi vis-a-vis de situatia din clasament? Va spun eu: pt. ca echipa joaca mult mai bine decat in tur ( jucatori si joc de primele 3 locuri). Toate meciurile le-am dominat si am jucat cu echipele de pe locurile 1 si 2 (e adevarat nu am inscris dar si din cauza ghinionului) la Medias am avut 3 ocazii mari, o bara dar ei au inscris si :headbang:
Un lucru e clar: sambata va fi razboi in teren :ciocan: pe noi ne intereseaza doar victoria /hello

omul
3rd April 2006, 16:48
explicatii : 1. io nu-i vreau raul lui U, raspund doar cu aceeasi moneda.
2. Mediasul n-am zis ca sunt slabi, da' ce sa caute aia in A !? strica peisaju... ar fi aiurea sa promoveze dintr-o serie in care mai sunt Bihorul, UTA sau U...
3. cat despre UTA... pe langa tensiunea care o sa fie, doar si noua ne trebuie doar victoria, mai avem si o revansa de luat :drak:

Cosmin Salajan
3rd April 2006, 16:50
scote-te scote-te

bihoreanul
3rd April 2006, 17:10
Mah aradene,tu cred ca suferi de complexul locului 11,ca altfel nu-mi explic iesirea ta la adresa noastra.In caz ca nu ti-ai dat seama ,noi pe aici mai facem cate o ironie ,o gluma ,o bascalie ,ca altfel ne-am pierde toti mintile cu nivelul scazut al B3-ului. Nimeni nu are nimik cu altcineva,ar fi si culmea ca suporterii echipelor cu traditie sa nu se respecte intre ei.Cine se bucura de raul vostru mah? Eu unul nu as vrea (poate doar un pic) ca UTA sa pice ,dar daca voi sunteti acuma la retrogradare,ce vrei sa facem ,sa plangem? Altcineva plange pt noi ca ne merge prost? Asa e in fotbal,cu urcusuri si coborasuri.Cat despre faptul ca noi am avut jucatori de la voi cand am promovat,asta este.Daca te uiti de-a lungul istoriei si voi ati avut de la noi si noi de la voi jucatori,ca de asta s-a inventat transferul.Despre meciul cu Salonta, poate ca l-ati dominat,dar la Medias cred ca glumesti cand zici cand i-ai dominat.Uita-te la caseta tehnica si la relatarile celor care au fost acolo sa vezi ce zic.Apropo,nu mai acuza tu pe altii,ca ti-am citit postarile de pe uta.zoom.ro ,unde esti cam singurul cu remarci acide la adresa noastra,nu mai fa pe Maica Tereza si las-o mai moale,ca esti cu musca pe caciula.

King of Hell
3rd April 2006, 17:23
UTA rupetzi-le fashu sambata, si o sa taca apoi ca kktu in iarba.

RED&WHITE
3rd April 2006, 19:54
Eu am inceput sau voi? Apoi e adevarat mai glumim insa e clar ca nu ne vreti binele. Nu-mi spune tu de caseta tehnica ca am vazut toate meciurile (cel de Medias la televizor) si stiu despre ce vorbesc. Oricum recunosc cei mai tari in clont de pe net sunt bihorenii doar ca nu cred ca e destul.
P.S.1 Sunt foarte rau cu cei care se dau la UTA :ciocan:
P.S.2 Radeti in continuare eu imi doresc sa rad sambata si mai ales la sfarsitul campionatului :D
P.S.3 Pe forumul UTA-ei am incercat sa am f. putine replici la adresa Timisoarei si mai ales Oradei. Nu-mi amintesc si poate confunzi site-ul si nick-ul

t.b.
3rd April 2006, 20:43
Pai cum sa te gandesti cand faci afirmatii de copil scapat nesupravegheat la tastatura? :rosu: O echipa care nu a marcat de 3 sau 4 etape ,aflata la retrogradare cica 'nu are cum' sa nu bata sambata.:headbang: Sa castigi un meci trebuie sa si inscri,ori ei nu au mai reusit de ceva timp.:drak:


Mai bihorene, daca nu va bat, situatia aradenilor e nashpa de tot, si nu cred io ca UTA e echipa de retrogradare sau ca e mai slaba decat Unirea care v-au cam tras-o :D
Da` deja-i ceva normal pentru voi, asa faceti inainte fiecarui meci "batem tot, rupem tot, ii umilim" si dupa ce v-o furati 3 zile nu mai dati pe forum :drak:

bihoreanul
3rd April 2006, 21:51
Noi sau voi ati disparut de pe net dupa meciul de la ORadea si dupa meciul cu Resita? Hai mah lasa atacurile ca nu-si au rostul.Voi va laudati in iarna cu 'vedetele' gen Talvan,Galdeanu si mai stiu eu ce relicve.Ati furat-o la Oradea ,ati luat-o la Resita,ati facut blat la Dej si ati castigat,sunteti pe 5 si tot va mai auzim ciocu? Sunteti mai rau ca oltenii. Cand nu va baga nimeni in seama ,va infiltrati si voi in discutii.Ce treaba aveati voi la discutia dintre aradeni si bihoreni?

t.b.
3rd April 2006, 21:56
E forum mai bihorene pot sa-mi dau cu parerea despre orice :rolleyes:

Eu n-am disparut de pe forum dupa meciul cu FC Bihor, daca ai chef poti sa cauti si o sa gasesti postari de-ale mele chiar a doua zi dupa meci. In schimb voi v-ati facut diparuti o saptamana imtreaba dupa meciul cu Sarma :evil:

PS: Talvan a fost printre cei mai buni oameni in meciul de la dej, blat numai in capsorul unui ziarist tembel, dupa care s-au luat toti inteligentii.

King of Hell
3rd April 2006, 22:45
bihorene mesajul anterior l-am sters...dar vad ca o tii sus si tare cu blatu de la Dej..si atunci iti spun ce am spus si prima data...ca daca as avea un AK-47 l-as descarca tot in tine pana s-ar infunda.

bihoreanul
4th April 2006, 00:55
Si de ce ma rog l-ai descarca,doar sa scapi de frustrarea ca echipa 'fanion' e doar pe locul 5? :D Cu sau fara mine sau altul,frustrarea iti va ramane baiatule,asa ca bate din palme la urmatorul meci poate vor juca ceva 'galacticii' tai,ca armata sigur nu ai facut-o pentru a fi in masura sa te pronunti despre arme.
PS: stii cum se trage piedica macar? :D :D :D

omul
4th April 2006, 02:08
@rosu-alb
din partea mea, iti doresc sa razi sambata cat poti, namai ca iti recomand sa te trezesti devreme, ca sa bagi macar doua trei hohote, ca dupa 12:50 o sa fie numa' hohote de plans :D. Cat despre sfarsitul campionatului nu pot sa zic ca mi-as dori sa plangi... Ia uite cum va arata meciul de sambata www.fcbihor.as.ro, io zic ca-i de plâns :D Apropo' - s-ar putea baga totusi un thread nou, ca aici suntem total pe langa subiect...

t.b.
4th April 2006, 02:14
doara baga ma omule, nu esti la gradinita aici sa-i ceri voie d-mnei educatoare :D
Chiar ca ar trebui un thread, sa avem la un loc toate declaratiile curajoase ale bihorenilor de dinainte de meci si cele de dezamagire dupa ce si-o fura :drak:

Vb. cu micutzu sau cu Dark sa va mute si posturile de-aci in threadul ala... :)

bihoreanul
4th April 2006, 02:35
E tare poza 'omule' :D Ce provocare la violenta? Intra la ei pe forum www.fcuta.zoom.ro sa-i vezi pe ai mei ce declaratii au :D Astia sunt chiar complexati mah: 'cica taranii vin vreo 500 asa au scris pe forumul lor'OARE CE VA FI LA MECI? 'Hai taranii pe tractoare haide...
500? Mai greu. Oricum vin sa ne scufunde si numai gandul asta m-ar face sa rup tot pe teren in locul jucatorilor (RED&WHITE uite dovada pe care nu o recunosteai)','Despre meci, eu unul sunt optimist si zic ca batem, cat despre ei, lasa-i numa' sa vina','Kidule pregatiti ceva special? Macar asa de rezerva ca aia vin cu ganduri. (si tot prietenul nostru RED)'. :headbang: Cred ca doare rau prostia la voi prin Arad.Pe deasupra mai sunteti si complexati (nu toti):evil:
Red&White,eu chiar vreau sa ne intalnim sa-i rupi picioarele unui bihorean. Nu eram sigur ca merg la meci,dar acuma fac pe drequ in 4 sa ajung,doar sa-l vad pe RED ('marele' ultras):D Am mai umblat eu si in alti ani cu fularul cu FC Bihor la gat prin Arad si nu-i vedeam pe 'violentii' suporteri aradeni. Mah aradene,trimite-mi pe mail un nr de tel ,poate iesim la o 'bere' sa-mi faci cunostinta cu prietenii tai din galerie.Cine stie,poate o sa ai surprinderea ca-i cunosc pe jumate dintre ei.:yeah:

micutzu
4th April 2006, 09:47
Desi doar din punct de vedere al traditiei, acest meci poate fi catalogat derby.
Sper intr-un meci frumos, arbitraj corect si bineinteles in victoria noastra


FORZA UTA !!!

RedBaron
4th April 2006, 12:35
hmmm, UTA e o echipa mai buna acum decat a fost in tur, cu lotul de acum. despre Bihor... nu sunt sigur. un lucru e clar, sambata UTA trebuie sa faca totul sa castige. nici egalul nu e bun...

multi uitati ca echipa de pe locul 10 (UTA) a jucat cu echipele de pe locurile 1, 2 si 3 (Gaz, Liberty si ISCT) meciuri din care a reusit 2 puncte. nu e bine, nu e nici f.rau, 2 din meciuri fiind in deplasare. faptul ca nu am inscris, tine un pic si de nesansa. mai vedem noi sambata cine boceste ;)

Cosmin Salajan
4th April 2006, 12:41
bate UTA

micutzu
4th April 2006, 12:58
Ca exprimare in teren suntem mult peste ce am fost in retur. treaba mai nasoala e pasa decisiva dar mai ales finalizarea. Adevarul ca cel putin cu Liberty, minute in sir nu reuseau sa treaca de centrul terenului si aglomerau in fata portii. La noi apararea e mult peste cea din tur (exceptand greseala de la Medias) iar daca oradenii ies la joc nu scpa fara gol.
Sper sa se sparga o data gheata, daca dam un gol or sa curga dupa aia.

FORZA UTA /hello /hello /hello /OLE/

omul
4th April 2006, 13:35
mai degraba spargeti gheata in etapa 21 decat sambata :D

King of Hell
4th April 2006, 13:38
Si de ce ma rog l-ai descarca,doar sa scapi de frustrarea ca echipa 'fanion' e doar pe locul 5? :D Cu sau fara mine sau altul,frustrarea iti va ramane baiatule,asa ca bate din palme la urmatorul meci poate vor juca ceva 'galacticii' tai,ca armata sigur nu ai facut-o pentru a fi in masura sa te pronunti despre arme.
PS: stii cum se trage piedica macar? :D :D :D

atata ma deranjeaza ca tot sustii ca o fost blat, doar bazandu-te pe cuvintele unui retardat. daca era blat nu as fi tremurat 90 de minute ca erau aia pe noi. sincer as vrea io sa fie asa cum zici, ca Boc sa se bage, ca asa suntem in A deja...dar nu e asa. daca era blat crede-ma ca eram primu care sa protestez impotriva acestui fapt.

omul
4th April 2006, 13:52
"cica taranii vin vreo 500 asa au scris pe forumul lor"

pai cum sa nu fim tarani daca mergem sambata la arat??? pardon Arad

boshcUtza
4th April 2006, 13:56
io zic ca o sa bata clar uta cu 2-1 nu de alta dar au nevoie mare de puncte si vor lupta asa cum am facut noi la dej

t.b.
4th April 2006, 14:10
M-as mira sa mearga 500 de bihoreni la Arad, nu de alta, da` nu cred ca arunca chiar asa cu banii conducerea clubului :evil: si pe bani proprii merg cel mult 100 dintre care multi sunt studenti din Timisoara :D

King of Hell
4th April 2006, 14:19
T.B. nu fii rau, ca totusi fenomenu ULTRAS ii si la ei in dezvoltare...si cel putin baietii aia de la XU sunt ok. (remember ultima etapa cand toata taranimea de pe stadion striga cfr cfr...dar ei nu au facut-o..ba din contra)

omul
4th April 2006, 14:35
M-as mira sa mearga 500 de bihoreni la Arad, nu de alta, da` nu cred ca arunca chiar asa cu banii conducerea clubului :evil: si pe bani proprii merg cel mult 100 dintre care multi sunt studenti din Timisoara :D
da interesant... vorbeste unu care nu stie ce-i aia rivalitate. LOL - las' ca ati fost voi 650 la Dej - aia da rivalitate... la nivelu' ala sunteti. Si pentru ca sunteti ultrasi adevarati ati rupt si 200 de scaune... bine mah!
Sincer nu cred sa vina 500 de oradeni... da' cine stie !?

Robi
4th April 2006, 14:40
Va fi 1-0 pt UTA!

t.b.
4th April 2006, 14:44
Am fost peste 1000 nu 650, si rivalitatea stii bine ca-i cu caile ferate nu cu Dejul. Scaune rupte n-o fost 200, doar daca o rupt de ciuda dejenii dupa meci, in schimba da, gardurile nu o fost prea rezistente :



T.B. nu fii rau, ca totusi fenomenu ULTRAS ii si la ei in dezvoltare...si cel putin baietii aia de la XU sunt ok. (remember ultima etapa cand toata taranimea de pe stadion striga cfr cfr...dar ei nu au facut-o..ba din contra)

Din pacate pentru bihoreni, inca tot Rebelii (a se citi taranii ) ii reprezinta... e bine ca o inceput si pe la ei sa se miste ceva

omul
4th April 2006, 16:22
rivalitatea stii bine ca-i cu caile ferate nu cu Dejul
idem

Cat despre aia 1000 de 109uisti, poate imi arati ceva poze, ca in alea pe care le-am vazut nu pareau a fi asa de multi...

La Arad, atmosfera probabil o sa fie ca si anul trecut, numai mult mai tensionata datorita mizei... adica cei de la SUR ii vor face iar tzarani pe rebeli (copiind cantecele altora :mda: ) - chit ca rebelii-s maxim 100 din bihoreni, si chit ca si red fighters is aceeasi "foaita" - si vor veni la gardul care ne va despartii 15 insi sa sara la 300 de oradeni, de te-apuca rasul. Violenta gratuita... Intre timp tribuna II urla in continuu "bihoreni m@%& bihoreni". Pe teren insa lucrurile sigur nu se vor repeta... :D

Io unu is dezamagit total de sur... poate vreti sa vedeti postari de suristi pe alte forumuri oradene... numa' injuraturi si bataie au in cap - probabil gresesc eu si sunt doar cazuri izolate

King of Hell
4th April 2006, 16:27
Omule Omule, rau de gura esti. MAC MAC MAC

micutzu
4th April 2006, 16:34
@omul
"m@%&" :D asta o fost buna. N-o sa aveti probleme ca Militzia va apara. La Arad, cel putin dupa '90 nimeni nu a avut probleme (nu ca in alte parti pe unde militzienii sunt catziva de prasala si lasa pe unii sa dea foc la steagurile lu' altii, s.a.m.d).
m@%& o sa va dea cei de la a 2-a, asta-i sigur, iar daca nu ar fi militzienii ar venii si aia peste voi, asa ca stai linistitii ca voi a-ti scapa usor; astia de la cimisoara iau m@%& la fiecare meci. Pe ei ii iubim mai mult ca pe voi :D.

King of Hell
4th April 2006, 16:52
Daca tot faceti teoria m@%&-ei, sa stiti ca avem 10 galeti pregatite pentru oradeni in ultima etapa. :D

omul
4th April 2006, 17:04
da king, nici nu ma mir... la atata onanie :D

King of Hell
4th April 2006, 18:07
io de pe amu onanesc p'aci special pentru voi. :D

RED&WHITE
4th April 2006, 18:29
...uite dovada pe care nu o recunosteai)','Despre meci, eu unul sunt optimist si zic ca batem, cat despre ei, lasa-i numa' sa vina','Kidule pregatiti ceva special? Macar asa de rezerva ca aia vin cu ganduri. (si tot prietenul nostru RED)'. :headbang: Cred ca doare rau prostia la voi prin Arad.Pe deasupra mai sunteti si complexati (nu toti):evil:
Red&White,eu chiar vreau sa ne intalnim sa-i rupi picioarele unui bihorean. Nu eram sigur ca merg la meci,dar acuma fac pe drequ in 4 sa ajung,doar sa-l vad pe RED ('marele' ultras):D Am mai umblat eu si in alti ani cu fularul cu FC Bihor la gat prin Arad si nu-i vedeam pe 'violentii' suporteri...[/QUOTE

Ce am scris acolo e DUPA discutia pe Onlinesport si e adevarat, dar sa vii cu din astea DUPA?...Cat despre faptul ca ai umblat cu fularul la gat care-i problema? Noi nu va consideram rivali dar voi tot faceti sexu' mare asa ca nu stiu cine-i complexat. Cat despre amenintari ma doare in "bula" :happy :happy

[QUOTE=omul]idem
Io unu is dezamagit total de sur... poate vreti sa vedeti postari de suristi pe alte forumuri oradene... numa' injuraturi si bataie au in cap - probabil gresesc eu si sunt doar cazuri izolate

Mama ce oameni corecti si bine crescuti sunt bihorenii astia. Toata galeria lor e plina de calugari, zane si preoti.

t.b.
4th April 2006, 18:49
idem

Cat despre aia 1000 de "U"-isti, poate imi arati ceva poze, ca in alea pe care le-am vazut nu pareau a fi asa de multi...



N-ai vazut pozele mai omule? Ca am mai pus p-acilea... Pe astea le vazusi http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=589088&postcount=226

Uita de prin ziare:

Adevarul de Cluj
Atmosfera de Divizia “A”

Daca in teren fotbalistii lui “U” Cluj s-au impus greu in fata “visiniilor” de la Unirea Dej, in schimb, duelul din tribune a fost castigat net de galeria “Sepcilor rosii”, aproximativ 1.000 de fani veniti la Dej fie cu trenul (patru vagoane pline conform site-ului www.ucluj.ro), fie cu masinile personale.


Monitorul de Cluj
Sambata, la Dej, Universitatea avea nevoie de victorie ca de aer pentru a mai spera la promovarea in primul esalon. Sustinuti de peste 1000 de fani, cei de la “U” au avut prima ocazie a meciului prin Somcherechi (‘17), care a tras cu capul putin peste poarta.


Ziarul Clujeanului
“Dejul, sub ocupatie

Dupa cum au promis, suporterii Universitatii au luat cu asalt Dejul in numar foarte mare, aproape o mie, creand un spectacol de zile mari in tribuna


Da` hai ca aici nu-i vorba de noi... aici se vorbeste despre victoria aradenilor de sambata :D

bihoreanul
4th April 2006, 19:07
Nu are rost sa intru cu tine in alte discutii Red&WHITE ,dar daca ai fi mai atent eu ti-am atras atentia dinainte sa te citez aici,iar tu mi-ai dat un exemplu de genul 'poate mi-ai confundat nickul'.Lasa pentru altii declaratiile cu 'bulele' ,'ultrasule'. :rosu:
Cat despre deplasarea de la Arad,stie omul ce zice.Am fost peste 200 de bihoreni,in conditiile in care echipa juca varza.Cat despre galerii,ce mai poti zice cand 'spetzarii' au sarit la gard sa ne bata cica (15 la 200) :ciocan: .Pai intram eu si inca cu unu de la noi si ii imprastiam pe toti la o adica. Galeria reprezentatitva a Utei,se poate lua de mana cu a noastra (Rebelii).:drak: Doua galerii de tzarani care nu stiu decat sa copieze.PUNCT. Cat despre rivalitate ,chiar micutzu spunea ca e 'derby' ,iar la voi pe site se fac apeluri sa vina lumea in nr cat mai mare pt meciul cu Bihoru'. Toata lumea stie ca meciurile astea sunt derby,imi pare rau ca nu mergi mai demult la stadion :D
Sper sa iasa un spectacol frumos,iar cel mai bun sa invinga.Cat despre rivalitate,aceasta a fost ,este si va ramane.:yeah:

RED&WHITE
4th April 2006, 19:36
Nu are rost sa intru cu tine in alte discutii Red&WHITE ,dar daca ai fi mai atent eu ti-am atras atentia dinainte sa te citez aici,iar tu mi-ai dat un exemplu de genul 'poate mi-ai confundat nickul'...
Cat despre rivalitate,aceasta a fost ,este si va ramane.:yeah:

Nu intelegi ca la acea ora eu n-am scris nimic despre voi? Apoi la o zi sau doua, da am scris la noi pe forum. Sa nu crezi ca umblu cu minciuna ce draq.:o: Pt. ce? :P
Rivalitatea o intretineti voi mai mult artificial. In sensul ca:- Ba, noi n-avem rivali? Ba da gasim. Pe cine? Pe UTA ca asa vrea muschiul meu (adica a lui Gheorghita) :rosu: Cam asa merge rivalitatea asta. Oricum eu nu mai continuu discutia ca eu zic una, tu alta, Omul altceva. Punct :sleep:

Darkslowstar
4th April 2006, 19:44
La meciul asta nu pot tine decat cu fratii nostrii de la UTA :ok:

omul
4th April 2006, 20:27
bihorene, lasa-l mah in pace, asta-i vorba lor inainte de toate meciurile directe: ioi ca-i un meci oarecare, ca nu stiu ce. Numa' ca tot stadionu se agita ca vibratoru' si blastama-n toate partile, sur mai face un banner pentru tarani... lasa-l mah, asta-i arma lui, nu te lasa atins de ea :D

@rosu-alb
mah tu-l stii mai bine pe gheorghita decat bihorenii mah. Ia spune-mi tu mie, gheorghita pe unde era in sezonu' '92-'93 cand ati promovat cacacios, cu un punct in fata noastra - bineinteles cu dragoste foarte mare intre cele doua echipe, fara rivalitati prostesti, parca si tin minte ca se pupau ai nostri cu ai vostri dupa meciuri...

E tare poza 'omule' Ce provocare la violenta? Intra la ei pe forum *** sa-i vezi pe ai mei ce declaratii au
mah, noi nu tre' sa fim ca ei. Eu consider ca ne putem incuraja echipele si fara sa ne batem sau mai stiu io ce tampenii din-astea de prescolari... pe mine n-o sa ma auzi cu amenintari cu "rupt picioare" sau alte chestii - de-aia este si "disclaimer-ul" ala la poza de pe site

io de pe amu onanesc p'aci special pentru voi. :D
ce sa faci, daca nu te iubeste femeile... :D

p.s. : sa stearga cineva #38-ul, e total off-topic :D:D:D

ParazitU 1919
4th April 2006, 23:12
UTA tot clUjUl este alatUri de tine !!! sper ca le vetzi lua 3 puncte ...
respect S|U|R

omul
5th April 2006, 00:45
poate fi mah paulica... faina semnatura :D t.b. stieeee
@ dark
vezi daca vorbesti prostii, ti-a ramas "i"-ul blocat :D

Darkslowstar
5th April 2006, 01:01
Omule, nu am decat simpatie fata de Bihor, dar noi suntem infratiti cu UTA si fratii trebuie sustinuti la greu :ok:
Dupa meciul asta va urez succes :)

omul
5th April 2006, 01:17
ati vazut vreodata stadionul pe care s-a jucat prima data fotbal in Romania?
Uite-l..... mare pacat, aradenilor!

Angelina Jolie
5th April 2006, 01:53
Pe stadionul ala am fost si eu la meciul de trista amintire: ACU ARAD-CFR CLUJ 1-1.
Bate Bihorul.

micutzu
5th April 2006, 10:35
Angi vezi ca-ti dau avertisment ca tii cu Bihoru :D :D :D
Nu vezi ca yo cu Dark suntem de aceeasi parte :evil: :P.
Serios vorbind, in toamna iar se bateau unii cu caramida in piept si pana la urma ... :evil:

Angelina Jolie
5th April 2006, 10:40
Pai va dau eu avertisment la amandoi. Si va si calc cu yutongu' cand ma intorc acasa.:lol:
Tin cu Bihoru' de conjunctura ma, intelege-ma si tu. Cand jucati cu cei din parc sa vezi ce galerie va fac. Promit.

omul
5th April 2006, 12:43
din pacate, remarc (prin ce spune presa) o mult mai buna concentrare a utistilor pentru meciul de sambata - cantonament chestii. Ai nostri is prea relax, sper sa se trezeasca, ce mama :drak: -ului

King of Hell
5th April 2006, 13:53
Omule, la ce bun cantonament ma...daca sunteti zmei ii bateti si gata :D, o sa faca minuni Szelesy ala...sau nu :drak:

micutzu
5th April 2006, 14:17
O sa aibe grija Miclea sau Cozma de el :evil: .
Daca nu Sziler il aranjeaza definitiv :D

Darkslowstar
5th April 2006, 14:20
Pac paca sau cum? :) Asta era un meci pe care as fi vrut sa-l vad sambata dimineata, dar idiotii de la TV Sport n-au bani de benzina.

King of Hell
5th April 2006, 14:29
Pai aia de la TV Sport decat sa transmita U Cluj-FC Bihor in ultima etapa...o sa prefere ceva ciuruc de meci de prin zona. Urziceni sau ceva.

omul
5th April 2006, 14:44
o sa faca minuni Szelesy ala...sau nu :drak:

Mah... "Tibinho" Szelesi de-abia a jucat sambata primele minute pt FCB. Deci asteptam sa-si confirme forma sambata. Eu sincer astept mult de la Vali, timisoreanul ex-utist :D

Cat despre transmisiuni TV, sper ca Transilvania TV sa nu transmita meciul, sa vina cat mai multi bihoreni la Arad :D

jorgensen
5th April 2006, 16:57
Transilvania TV nu va transmite meciul. Iti spun asta din surse foarte sigure. Asa ca oradenii au toate motivele sa faca 250 de kilometri pentru o victorie.

King of Hell
5th April 2006, 17:12
Exact, e ca si distanta Cluj-Dej...asa ca se poate :drak:

Kidu
5th April 2006, 19:02
bihoreanul, eu nu stiu sincer care este problema ta. Noi cel putin pana acum, nu am zis nimic despre voi, nu v-am amenintat, chit ca de fiecare data cand mergem la Oradea, toti sunteti zmei si ne bagati p... in gura, iar cand veniti la Arad sunteti mielusei.
Ti-am mai spus si dupa meciul din tur, ca nu sunt adeptul violentei gratuite, si nici porniri huliganice nu am, dar in momentul in care esti provocat in mod repetat de niste papitoi, care daca nu ar fi fost dupa gard si jandarmi, ar fi tacut malc din gura, cred ca ajunge si rabdarea ta la limita. Asa s-a intamplat si in tur, totul culmind cand i-am fugarit la voi in oras.
Oare ce cautau aia organizati acolo, pe strada aia ce duce de la stadion la gara ? Iti spun eu, veneau sa dea cu pietre in tren, dar noi am fost cu 5s mai destepti si am prevazut ce urma sa se intample. De asta i-am intampinat acolo si i-am pus pe fuga, iar cei ce au fost prinsi au luat cateva capace si au ramas fara fulare si steaguri.
In fine, nu am pretentia sa recunosti pentru ca mereu voi ati fost aia penibili, care v-ati bagat in seama de fiecare data. Sa nu mai vb de faza aia din '97 cand ati dat foc la steagul ala tricolor pe care scria "Liga suporterilor din Banat si Transilvania". Poate voi ati crezut ca nu faceti parte din Transilvania, din moment ce ati recurs la gestul ala penibil. Oricum, anii au trecut, ce a fost a fost, chit ca gestul ala eu unul nu o sa vi-l iert niciodata.
Pe de alta parte ma pufneste rasul, cand vad cat esti tu de "cam pion", aici pe forum. Sa mori tu, ca tu si cu inca unu' ne imprastiati, daca intrati in noi ? Lasa-mi nr tau de telefon si promit ca te sun, sa stam "la o bere", cum vad ca iti place tie sa spui.

Pt. cei din XU si aia din SR, ciocul mic, mielusei ca de obicei si nu o sa va aiba nimeni treaba la Arad, altfel daca recurgeti din nou la gesturi necugetate (vezi minciuna aia cu fularul capturat de la noi), o sa ne preocupe si soarta voastra.

P.S Cei ce v-au facut tarani, nu se referau la intreaga po****tie a Oradei, ci se refereau la acolitii lui Gheorhita.

Pana una alta, sa castige cel mai bun.
Pe sambata !

Forza UTA !

omul
5th April 2006, 20:01
N-am vazut ciocnirea, dar am inteles ca oradenii erau niste baieti de 15-16 ani. Iar meciul din '97 a fost de fapt in '98, iar eu si acum cred ca nu facem parte din Transilvania... ma rog nu redeschidem discutiile legate de geografie.

Kidu
5th April 2006, 20:53
Cum va disculpati repede ca 15-16 ani. Pai nu mai suferiti, si nu va mai incordati atata, si nu va are nimeni treaba. Oricum erau "ai vostri ca brazii" din Stil Rebel si alti "ultrasi", care ii mai aveti voi pe acolo.
Meciul ala da, ai dreptate in '98 a fost, dar la faza cu Transilvania, mai lasa-ma cu impresiile astea. Pana una alta, Crisana, Maramuresul, Banatul, Tara Fagarasului, fac parte din Transilvania. Eu stiu ca ce este dincoace de Meridionali si Orientali, face parte din Transilvania, ca tu sti altceva, e partea a doua. Poate ati vrea ca de la anul sa jucati in A, dar cu Debrecenul ..... ca tot sunteti singurii care va laudati ca ati castigat campionatul in doua tari, chestie cu care nu ar trebui sa va laudati, daca e sa tinem cont ca in acele vremuri tulburi, Universitatea Cluj juca in exil la Sibiu.

King of Hell
5th April 2006, 21:19
ei se lauda cu latura lor..cum sa zic...Apatrida :drak:, fazele astea cu "bataia" o aparut si dupa meciu nost de la Oradea...ca vezi doamne ne mancau daca saream gardu..da ce fain o migrat 2000 de oameni din peluza pana in colt ca oile cand le sperii.

omul
6th April 2006, 00:05
Crisana, Maramuresul, Banatul, Tara Fagarasului, fac parte din Transilvania
ce ziceai ca scria pe steagul ars?
Tara Fagarasului -lol - as mai adauga Tara Barsei, Tara Oasului, szekelyfold, imediat ajungem si la "Tara dintre blocul meu si cel de vis-a-vis"
Lasand carcoteala, zici tu ceva... adica se foloseste cateodata Transilvania pt a numi toate teritoriile de dincoace de munti care s-au unit cu tara in 1918 - da-i oleaca impropriu.
Cat despre faza cu sibiul... scuteste-ma - U era o echipa infiintata de romani in '19, in timp ce CAO in 1910 nu prea - normal ca n-a fost primita in prima liga a dusmanilor, la fel s-a intamplat si cu Crisana Oradea (infiintata in 1929) care a activat doar pe plan local in acele grele vremuri.
Imi place ce va stiti pupa sub codita intre voi :ok:

@king
2000 din peluza zici... acuma chiar te cred ca ai baut la meciu' ala. Spune-mi cati spectatori au fost in total atunci.

Oricum imi plac laudele astea cu violente aiurea...

Cat despre "ultrasi" - m-am lamurit cu voi anul trecut... ce mai sareati la gard la noi, ca ,vezi Doamne, l-o injurat rebelii pe Sumudica. Pai nesimtitu' ala isi arata barbatia catre noi cand venea la cornere. Un jeg de om care sunt sigur ca "la fel de in spitz" il durea si de aradeni. Ioi ce l-ati mai aparat.

bihoreanul
6th April 2006, 00:57
Kidule,putin ma intereseaza pe cine ai batut nu sau la cine te-ai incordat.Nimeni nu a avut nici o treaba pana Red&White-ul tau a venit pe aici cu vrajeli ieftine de 'baietas' de Arad.Ca tot veni vorba de el,nu cumva el ti-a spus sa intri aici sa-i iei apararea? M-as astepta de la el la faze de astea. Cat despre aroganta si superioritate,cine face gargara atata ,noi sau unii aradeni? Eu ti-am mai spus ca mi-e imi place SUR-ul ,la fel cum imi place galeria lui U,dar mai te rog eu mai lasa-ti aerele astea de superioaritate,de 'parinti' dojenitori ,ca daca ai fi fost mai atent la ce s-a scris aici pe forum,ti-ai fi dat seama de la cine a plecat toata discutia fara sens.Cat despre faptul ca-i faceti pe rebeli tzarani,continuati sa-i faceti ca aveti dreptate,dar uitate si in peluza voastra un pic sa-i vezi pe 'ultrasii' de la RF. Vis a vis de asezarea geografica si po****tie,ai putea sa fi mai subtil cand ne faci unguri si tradatori de neam.Pe langa faptul ca sunt doar cu 8% procente mai multi unguri in Oradea fata de Arad,conditiile istorico-politice au fost altele in perioada aceea.Cat despre faza cu saritul de garduri,te stiam mai cu picioarele pe pamant,sau vrei sa-mi spui ca dupa tine doar cei din SUR sunt zmei,iar restul oamenilor sunt 'mielusei'?
PS: repet pt a nu fi inteles gresit,NU am nimik nici cu aradenii nici cu clujenii ,dar unele povesti sunt chiar lipsite toatal de obiectivism.

t.b.
6th April 2006, 11:43
Cat despre faza cu sibiul... scuteste-ma - U era o echipa infiintata de romani in '19, in timp ce CAO in 1910 nu prea - normal ca n-a fost primita in prima liga a dusmanilor, la fel s-a intamplat si cu Crisana Oradea (infiintata in 1929) care a activat doar pe plan local in acele grele vremuri.


Iar tre` sa o dau in off-topic :D

Primul club al studentilor din Cluj a fost infiintat in 1905, teoretic dupa modelul cailor ferate si al FC BH(ma rog aici mai e si povestea cu n-spe mii de fuziuni :evil: despre am mai discutat si o sa mai discutam :D ) si noi ne-am putea da centenari. Dar asa suntem noi "U"-istii mai cu picioarele pe Pamant, punem mare pret pe adevarul istoric nu pe cifre umflate, ca altii care se dau din 1902 :o: :o: :o:

Despre exilul la Sibiu puteti citi aici : http://onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=405436&postcount=7, evident ca nu ungurii au refuzat ca noi sa jucam in megacampionatul lor ci invers noi n-am vrut sa jucam in campionatul cotropitorilor.


On topic 2-0 pt UTA la pauza, 4-1 la final :D saptamana viitoare, o saptamana fara bihoreni pe forum :( :drak:

six
6th April 2006, 12:00
Pana una alta, Crisana, Maramuresul, Banatul, Tara Fagarasului, fac parte din Transilvania. Eu stiu ca ce este dincoace de Meridionali si Orientali, face parte din Transilvania:) Banatul face parte din Transilvania???:ok: fie si asa dar nu are rost sa dezvolt....cat despre meci cred ca va fi foarte disputat si cine va inscrie primul va castiga.....sper ca UTA pt ca sta mai rau in clasament,dar si Bihoru vad ca nu se lasa asa ca cel mai bun sa castige....salutari din ......Transilvania de SW(Banat):ok: :yeah: /hello :cool:

Kidu
6th April 2006, 16:28
bihoreanul, nu te face nimeni taran, stai linistit ca si parintii mei s-au nascut la tara, daca e sa o luam asa. Nu contest ca nu a mai sarit unul s-au altul si au scos vorbele astea, dar sti cum e la nervi si in tensiunea meciului. Si la voi sunt destui destepti care ne-au facut tarani si ne-au injurat in tot felul.
Unguri si tradatori de tara nu v-am facut. Am si eu o gramada de prieteni de etnie maghiara, si chiar si in SUR sunt cativa, dar nici unul dintre ei nu se simte starjenit de nationalitatea romana, sau nu are tente soviniste. De altfel ungurii din vest, sunt oameni de treaba, fata de cei din secuime.

ZEROSASE, daca e sa o luam pe mini-regiuni, atunci normal ca nimeni nu face parte din Transilvania, dar ma rog, cum voi banatenii sunteti "fruncea" .....

RED&WHITE
6th April 2006, 17:14
.Nimeni nu a avut nici o treaba pana Red&White-ul tau a venit pe aici cu vrajeli ieftine de 'baietas' de Arad.Ca tot veni vorba de el,nu cumva el ti-a spus sa intri aici sa-i iei apararea? M-as astepta de la el la faze de astea.
Voi ati inceput si continuati cu faze gen: "ole, ole, UTA e sub linie..." Si voi nu sunteti sub linie? (cea a promovarii). Eu am pus odata punct discutiei dar tot faci remarci la adresa mea si astfel dovedesti ca esti un TARAN :jerk:

bihoreanul
6th April 2006, 19:58
Bine mah RED&WHITE eu sunt taran si tu esti 'orasean'.Acuma esti multumit? Poti dormi in noaptea asta mai linistit? Doamne mare e gradina ta..........
Nu pot sa-mi dau decat cu presupusul despre ce faza cu 'ole,ole.....',dar din cate am vazut eu a fost gluma pe care tu ai luat-o prea in serios,iar tu ai luat-o rau pe aratura pentru o gluma.In fine,eu am incheiat discutia asta off topic aici.

petschovschi
6th April 2006, 23:52
Haideti sa ne intoarcem la meciul in sine si sa lasam polemicile inutile.
Cred ca va fii un meci greu pt. ambele echipe. UTA este cu cutitul la os, Bihorul isi joaca cartea promovarii (daca pierde isi cam poate lua adio pt. ca eu cred ca Salonta va bate la Sirma si se va duce la 7 puncte) deci fiecare are nevoie mare de puncte.
In ciuda locurilor in clasament cred ca UTA e favorita. In primul rind pt ca joaca acasa. In al doilea rind pt ca a adus in iarna asta vreo 4-5 jucatori buni pentru divizia B, cam tot atitia cit a pierdut Oradea( cred ca loturile sunt cam la acelasi nivel valoric). In al 3-lea rind pt ca nu-mi aduc aminte cind a mai facut Bihorul un rezultat bun la Arad....

omul
7th April 2006, 00:36
ia deruleaza putin inapoi: in ultimele 4 partide oficiale ale Bihorului la UTA avem asa:
UTA-FCB
'00-'01 : 0-0
'01-'02 : 2-3
'04-'05 : 1-0
'05-'06 : 0-1 (cupa)

deci 1 vict UTA, 1 egal, 2 vict Bihoru'
a 3-a, urmeaza sambata :D

evident : '02-'03 UTA in A, FCB in B, '03-'04 invers
Sper ca ti-am improspatat memoria :D

p.s. : stiai ca Petschovski a "invatat" fotbal pe la CAO inainte sa ajunga marele jucator care a fost la UTA, nu? :D

petschovschi
7th April 2006, 09:21
Omule, cred ca ar trebui sa cauti rezultatele din ultimii 10 ani ale Bihorului la Arad. Eu am memorie mai lunga decit a ta:

95/96 UTA- Bihor 6-0 (Bihorul pica in C)
96/97 UTA in B, Bihorul in C
97/98 UTA in B, Bihorul in C
98/99 UTA- Bihor 1-0
99/00 UTA- Bihor 4-0 (Maris a marcat de 4 ori)
00/01 UTA-Bihor 0-0
01/02 UTA- Bihor 2-3
02/03 UTA in A, Bihor in B
03/04 UTA in B, Bihor in A
04/05 UTA- Bihor 1-0

Deci in ultimii 10 ani stati destul de nasol in meciurile de la Arad (ati inscris in doar un meci).

Cit despre petschovschi nu cred ca esti in masura sa vorbesti. Pt. cultura ta petschovschi e timisorean si a invatat fotbalul la Ripensia. Exista si o carte despre el pe care ti-o recomand sa o citesti (e scrisa de Aristide Buhoiu).

six
7th April 2006, 10:31
ZEROSASE, daca e sa o luam pe mini-regiuni, atunci normal ca nimeni nu face parte din Transilvania, dar ma rog, cum voi banatenii sunteti "fruncea" .....:) ok man cum vrei tu....cred ca am drum prin Arad si o sa vin la meci...:yeah: /hello :ok:

cristi_
7th April 2006, 11:17
nu te deranja. nu esti bine venit.

omul
7th April 2006, 12:00
@pecio
Stai linistit... nu m-ai surprins. Am adus o completare, chiar daca nu a fost la arad, era o diferenta de esaloane LOL - banuiesc ca tii minte:

97/98 UTA in B, Bihorul in C si totusi FCB-UTA 4-2 in cupa
In '95-'96 banuiesc ca stii ca FCB mai avea doar 2 seniori in lot, jucand cu juniorii... la fel ca Poli in '01-'02 cand le-ati dat 7-0...

Nu stiu de ce te-ai agitat asa. Doar era vorba de rezultate bune ale Bihorului la Arad, citez: "In al 3-lea rind pt ca nu-mi aduc aminte cind a mai facut Bihorul un rezultat bun la Arad...."
Nu era vorba de ultimi 5,10,100 de ani.

Cat despre Petschovski (stiu ca românizarea numelui este cu "ch" in loc de "k", atunci -ma rog- de ce nu e "fonetizat" si "tsch" in "ci" :mda: ), iar nu stiu cu ce te-am suparat... sau poate n-ai vazut ghilimelele... spuneam si eu ca a jucat la noi inainte sa ajunga la UTA, am gresit cu ceva?
Da' spune-mi te rog, cine-i "in masura" sa vorbeasca despre Petschovski? Probabil doar tu!? Nu-ti mai fa atâtea griji pentru cultura mea...

Vezi mai peciovschi cum se intoarce roata... acum -dupa 10 ani- noi vom castiga si voi veti retrograda...

micutzu
7th April 2006, 12:18
Mai vorbim dupa meci (probabil eu luni ca tastez de la munca).

Hopshio
7th April 2006, 17:26
Atatea paginii dejeaba.....pt ce??? o cearta stupida?? ca doar se sthie ca FcBihor va obtine un rezultat bun la UTA!!!!!HAI ORADEA.....HAI STEAUA....HAI BARCELONA....nu de alta da culorile echipamenului seamana!!!

omul
8th April 2006, 08:49
Pe locuri, fiti gata, START! :D
Am zbughit-o la meci!
Oleeee ole ole oleeeeeee, Bihoruuuuu' victorieeeeee! :D

RED&WHITE
8th April 2006, 15:19
Atata ghinion nu am vazut in viata mea. Dupa numarul ocaziilor mari scorul trebuia sa fie lejer 5-2. Oradea a stat la cutie s-a aparat si au avut 2 mari ocazii. Dar noi ne-am batut joc de ocazii mai ales prin Nadaban :headbang:
Nu prea mai am cuvinte sa joci bine atatea etape si sa nu reusesti sa castigi mai ales ca ai jucatori buni in atac (Orlando, Bad) inseamna ca nu ai antrenor :no:
Ne ducem crucea pana la capat :ciocan:
E primul meci la care asist dintre cele 2 echipe fara injuraturi si alte chestii. Deci se poate...

ParazitU 1919
8th April 2006, 16:01
PACAT mare PACAT !!!:( oricum CLUJUL va multzumeste ca atzi luat 2 puncte bihorului respect S | U | R !!!:ok:

RED&WHITE
8th April 2006, 16:19
Am luat 4 puncte din 6 dar degeaba ne scufundam usor, usor. :ciocan: :headbang:

Bega
8th April 2006, 16:42
Sincer, nu ma bucur defel ca anul asta sunteti pe punctul de a pica in C.

Numai ca patania asta ar trebui sa ii faca pe multi aradeni mai chibzuiti. Nu o data aradenii ne-au strigat ca Poli este o echipa hibrid, ba ca e AEK, ca nu e adevarata echipa a Timisoarei etc. Dincolo de semnele de intrebare legate de aceste afirmatii, ati fi trebuit sa fiti mai prudenti pentru momentul in care veti trece voi de o astfel de nenorocire.

Daca Gigi al vostru (Boruga) va va salva de la C cumparind un loc in B cum se va numi echipa fanion a Aradului? Un hibrid? O veti mai iubi ca pe cea "originala"? Cum se va chema ea dupa fuziunea cu Poli Iasi II? UTA Poli Arad, dupa cum a fost Poli AEK Timisoara? Interesant. Inca o data: "Gura bate curul!" si, sincer, nu ma bucur pentru nenorocirea voastra. Am vrut doar sa va subliniez ca veti trece prin acelasi lucru pe care l-ati batjocorit voi la Poli.

omul
8th April 2006, 18:37
UTA a jucat bine, are sanse sa se salveze. Parerea mea este ca UTA a stat bine in teren si si-a creat ocazii bune, deci antrenorul si-a facut treaba! Nu-i de vina antrenorul ca jucatorii nu-s inspirati in fata portii! Treaba lui este sa ajunga mingea acolo, iar mingea a ajuns de mai multe ori acolo.
Noi suntem cam de portelan in deplasare... in prima repriza, dupa ce am avut prima ocazie a meciului la un corner, n-am mai facut nimic. Stateam si ne uitam la utisti cum se intrec in ratari.
Jocul dupa pauza a fost controlat, insa, de noi rezultand si cele mai mari ocazii ale meciului: Lungan s-a speriat de poarta goala, iar Voiculet a trimis-o in plopi si el cu toata poarta in fata...
Finalul a apartinut din nou aradenilor, care evident n-au stiut s-o bage in poarta...
=> aradenii au avut mai multe ocazii, noi mai mari => dupa parerea mea, rezultat echitabil, da' de kkt pentru ambele echipe

King of Hell
8th April 2006, 18:55
Omule, nu vad de ce ar fi chiar asa de kkt pentru FC Bihor, totusi sunteti la egalitate de puncte cu noi, si daca noi tot speram la locu 1, voi dc nu ati face-o? Aveti grija numa la Corvinu etapa viitoare :D

omul
8th April 2006, 19:33
Ii de kkt pt ca din nou nu am reusit sa profitam de sincopa gazului... sanse normal ca mai sunt!
Ne-am apropiat de locul 1 cu un punct... ce-i mai grav este ca sunt altii care s-au apropiat la un punct de locul 1...

t.b.
8th April 2006, 20:10
Daca Gigi al vostru (Boruga) va va salva de la C cumparind un loc in B cum se va numi echipa fanion a Aradului? Un hibrid? O veti mai iubi ca pe cea "originala"? Cum se va chema ea dupa fuziunea cu Poli Iasi II?

Au mai fost echipe care-au trecut prin C si-acuma se bat la promovare :rolleyes:


totusi sunteti la egalitate de puncte cu noi, si daca noi tot speram la locu 1, voi dc nu ati face-o?

Las` ca stie omul ce zice, is ei la egalitate de puncte cu noi, da` mai tre` sa stea pe tusa o etapa si au de jucat si la Medias si la noi.

King of Hell
8th April 2006, 20:13
La Medias am toata increderea ca va fi egal intre Gaz Metan si FC Bihor...apai la noi nu se pune problema...hai ca mai sunt totusi destule etape...pana una alta...noi sa batem la Sanicolau Mare...ca Bihoru are acasa cu Corvinul (meci greu greu greu :D ) si Salonta la Satu Mare unde daca ajuta al' de sus nu vor bate...si hai sa nu neglijam si Mediasul, care are sanse bunicele sa invinga ISCT acasa. :D

giginamol
8th April 2006, 21:19
Alooooo
Clujeni, Bihoreni si Medieseni noi ne certam ca orbii si cand ma uit pe clasament vad cum Salonta este la un punct de noi.
In fond si la urma urmei ce intentii au astia mah? Ca ma sperie amu

t.b.
8th April 2006, 21:26
Ba mai mult la adevar is pe primul loc cu +9 :mda: (Gazul are +7, noi si BH-ul +6)
Totusi cred ca din meciurile cu Gazul si Bihorul nu o sa scoata mai mult de 2 puncte....
Cica obiectivul lor e evitarea retrogradarii :headbang: ii clar ca daca prin nu stiu ce minune intra o sa vanda Vizer locul :rolleyes: ca doar nu or juca meciuri de divizia A pe tapsanul ala :mda:

King of Hell
8th April 2006, 21:31
Giginamol, da noi nu ne certam, dezbatem aci ca chiorii situatia din seria B3 :D
ma vezi pe mine nervos? :)

apparte
8th April 2006, 22:57
Vezi ca si Salonta-s tat bihoreni!Si daca intra(ceea ce nu prea cred)vor juca la Oradea:D !Probabil vor trage la baraj si acolo or sa cedeze cui da mai mult(cred ca prima sansa o are Forex-ul:o:,daca-i adevarat ce-am auzit,adica faptul ca Valcea merg si ei ca Salonta,daca ajunge Petrolul atunci sa vezi licitatie:evil: )!

Kidu
8th April 2006, 22:58
Astazi am avut un ghinion teribil. Efectiv, mingea nu intra in ate, dar pe langa toate astea nu scuza cu nimic, penibilitatea si lipsa de eficienta a atacului nostru.
Am dominat prima repriza, in a doua jocul s-a mai echilibrat intr-o lupta surda fara prea multe faze de poarta, iar spre final am dominat din nou, dar am dominat haotic fara nici o concretizare.Pacat !

Despre suporteri, astazi a fost o zi linistita, fara provocari si injuraturi. Sper ca acest lucru sa fie valabil si la o eventuala deplasare in Oradea, dar tare sunt sceptic.
Om trai si om vedea.

Numai bine !

P.S Bega hai du-te si fa pe desteptul in alta parte. Nu esti tu sau voi in masura sa ne dati noua lectii de moralitate si despre ceea ce inseamna compromisuri. Nu vom ajunge niciodata in situatia penibila in care va aflati voi. Stai tu linistit si nu mai fi asa ingandurat. Sti tu vorba aia cu prostul care moare de grija altuia .....
Acum, du-te fugi tare si ai grija la pietrele din iarba !

omul
9th April 2006, 12:54
Despre suporteri, astazi a fost o zi linistita, fara provocari si injuraturi
Adevarat. SUR s-a "autocenzurat" fata de anul trecut. Pe mine m-a uimit tribuna 2, care nu ne-a mai injurat ca-n anii trecuti, chiar daca a fost multa lume. Sau probabil asteptau golul - ca si anul trecut :D
Atmosfera placuta, probabil s-ar fi tensionat daca bagam "UTA-n C" :evil: , da' am fost de treaba... si nici scorul nu ne prea ajuta sa bagam din-astea...
Io doua lucruri n-am inteles:
1. de ce a strigat SUR "rusine sa va fie" la final
2. de ce naiba se bucurau ai nostri :o:

t.b.
9th April 2006, 13:47
2. de ce naiba se bucurau ai nostri

ce sa-i faci... mentalitate de jucatori adusi de la Sarma sau Sinnicolau :drak:

Kidu
9th April 2006, 15:48
1. de ce a strigat SUR "rusine sa va fie" la final

Ne refeream la echipa(am taxat ineficacitatea atacului nostru), nu la voi.

omul
10th April 2006, 12:24
lol - evident ca nu la noi va refereati. Nu intelegeam de ce i-ati apostrofat pe ai vostri, pt ca au pus suflet pe teren, acuma intradevar n-au bagat-o in poarta, dar au luptat...

King of Hell
10th April 2006, 12:42
Inca nu am vazut un meci al UTA-ei...dar din ce am inteles de prin presa sau de pe forum, UTA s-a miscat ok in returu asta...doar are ghinion sa o bage in plasa...sper sa stranga ceva puncte pana la meciul cu noi pentru ca m-as simti aiurea sa stiu ca noi i-am bagat in C in meciul direct...

micutzu
10th April 2006, 13:06
Daca e sa picam pana la meciul cu voi ori suntem ca si scapati ori gata in C, si oricum daca ne dam drumul la goluri nu luati nici un punct de la noi.

omul
10th April 2006, 18:24
micutzule n-ai mai zis nimic de berea de dupa meci :P
poate mai bine asa, nu de alta, da' amandoi am fi baut-o de suparare... si in plus , eu mai aveam si de condus :D

Darius
10th April 2006, 23:28
Din cate am citit de prin presa, UTA a ratat in acest meci cat pentru un intreg campionat...

RedBaron
13th April 2006, 00:24
fotbalul se joaca pe goluri... incep sa cred ca lotul UTA-ei din tur, desi mai slab, probabil reusea mai mult decat cel actual care ... nu marcheaza... nici macar un gol... incredibil.