PDA

View Full Version : Zotta l-a 'furat' pe Andrade



Duba
15th July 2007, 17:30
Ion Țuțală, președintele Daciei Mioveni, despre Zotta: "Un hoț de rând"


Rapidiștii sunt acuzați de furt! Se pare că Andrade a făcut vizita medicală cu Dacia Mioveni, acum cinci zile, și a ajuns în cele din urmă în cantonament în Elveția, alături de alb-vișinii. Pe 11 iulie, portarul sud-american urma chiar să semneze contractul cu echipa argeșeană. Conducătorii echipei argeșene acuză Rapidul că l-au "furat" pe Andrade și spun, prin vocea președintelui Daciei, Ion Țuțală, că Zotta este un "hoț de rând".

"Pe Andrade l-am luat de la aeroport luni noaptea și l-am adus la Pitești. Marți, 10 iulie, a efectuat vizita medicală, iar miercuri a fost luat de Constantin Zotta. L-am sunat imediat pe George Copos care ne-a spus că el nu știe nimic de acest caz și doar Zotta ne poate da explicații despre Andrade. Inițial și Zotta a zis că el nu știe nimc, dar după ce i-am demonstrat că l-a luat pe brazilian din hotel, a recunoscut râzând și ne-a spus că Andrade este deja în avion spre Elveția. Zotta s-a purtat ca un hoț de rând", a spus Ion Tuțală.
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/20812/rapid-l-a-suflat-pe-andrade-de-la-mioveni-zotta-s-a-purtat-ca-un-hot-de-rand.htm

Charon
15th July 2007, 17:38
semnase cu Mioveniul de a fost furat?:happy

Angel66
15th July 2007, 18:05
Legea junglei!:D si acum..nu l-a furat nimeni pe Andrade! el a ales Rapidul..nu i-a pus nimeni pistolul la tampla! grea alegere trebuie sa fi fost ptr bietul om:Rapid sau dacia mioveni!:happy

Adi Da Samraj
15th July 2007, 18:41
Lipsa totala de caracter si onoare din partea celor de la Rapid . Sa le fie rusine !

Duba
15th July 2007, 18:43
semnase cu Mioveniul de a fost furat?:happy

E grav daca un suporter al echipei care pozeaza tot timpul in victima gandeste asa. Se pare insa ca asa au fost invatati de Copos, Zotta, Vama si ceilalti hotomani. Sa bage mana in buzunarul altuia su sa strige ca ei sunt furati.

Nico21
15th July 2007, 18:47
Vorbeau stelistii,care cumpara inaintea fiecarui meci important,cate un jucator doi,al echipei adverse,iar ciobanul se roaga de unii antrenori,sa joace fara rautate...bai,deci mori de ras cu astia...ai un conducator ca Becali,unul de face 100 de m garduri cu punga de bani,dupa adversarele rivalilor,si te dai fecioara neprihanita...stie cineva replica aia cu funia in casa spanzuratului ?:):):)

m4st3r
15th July 2007, 19:03
furat pe naiba...tu ce-ai alege ? o dacie sau un bmw ? :happy

Nico21
15th July 2007, 19:08
Eu as alege o Dacie stil DUBA...:cool::cool::cool:

Duba
15th July 2007, 19:16
furat pe naiba...tu ce-ai alege ? o dacie sau un bmw ? :happy

Se vede sa sunteti 'frati' cu coloratii. Aceiasi mentalitate de hoti.
Poate n-ai citit bine, dar Andrade mai trebuia doar sa semneze contractul.

Citeste ce scrie in Prosport:
http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=49176

Nico21
15th July 2007, 19:31
Asta e clar pe alta lume...sau are 15 ani...bre,daca tu esti aproape sa te angajezi la o firma micuta,si mai tre' sa semnezi doar contractul,dar intre timp se baga pe fir si o multinationala si iti face o oferta de 10 ori mai buna,tu ce faci?...:):)vad ca iti place sa deschizi threaduri tampitzele...nu i-a pus nimeni pistolul la tampla,sa semneze cu Rapid...stai linistit,ca au trecut vremurile alea cand luati cu arcanul jucatori la echipa...;)...eu zic sa inchideti acest thread,ca poate imi vin dracii si deschid si eu unul cu toti jucatorii fortati de voi sa joace la Steaua,de-alungul vremii...si sa vedem atunci pe unde mai scoateti camasa,puradeilor stelisti...

sun
15th July 2007, 19:31
tipic pentru Rapid, stiu doar sa atace pe toti, si nu se uita in oglinda...

oricum Andrade asta nu are mari sanse sa apere, poate doar daca pleaca Coman, dar atunci e macel. :ciocan:

grande
15th July 2007, 21:49
Conducătorii echipei argeșene acuză Rapidul că l-au "furat" pe Andrade



Da bre` l-au furat cu Duba politiei din Mioveni :cry::cry:

Kainsashiki
15th July 2007, 21:54
Sa fie sanatosi, nu e nici prima nici ultima oara cand se intampla asa ceva in fotbal...............................Moral nu e, dar legal e....jucatorul nu a semnat cu pistolul la tampla, a semnat pentru ca si-a dorit, pentru ca din punct de vedere sportiv (si, poate, financiar) o sa-i fie mai bine.

Cand a vazut ca rezerva rezervelor de la Rapid a ajuns la PSG o fi zis si el ca poate daca apara un meci-doua ajunge la Liverpool

YoYoyOi
15th July 2007, 22:02
bravo Zotta /hello

Ulysses
15th July 2007, 22:14
Asta e clar pe alta lume...sau are 15 ani...bre,daca tu esti aproape sa te angajezi la o firma micuta,si mai tre' sa semnezi doar contractul,dar intre timp se baga pe fir si o multinationala si iti face o oferta de 10 ori mai buna,tu ce faci?...:):)vad ca iti place sa deschizi threaduri tampitzele...nu i-a pus nimeni pistolul la tampla,sa semneze cu Rapid...stai linistit,ca au trecut vremurile alea cand luati cu arcanul jucatori la echipa...;)...eu zic sa inchideti acest thread,ca poate imi vin dracii si deschid si eu unul cu toti jucatorii fortati de voi sa joace la Steaua,de-alungul vremii...si sa vedem atunci pe unde mai scoateti camasa,puradeilor stelisti...

rapidistii sunt zmei numai cu alde mioveni si campia turzii:happy:happy:happy
mustata , nu te mai agita ma ca caracterul va iese la suprafata ca untdelemnul:ok:

GruppoApparte
15th July 2007, 22:26
vrajeli de 2 bani

Vladek
16th July 2007, 09:03
Gargara ieftina. Vezi Doamne, "l-a furat" ... dar ce era trecut in contabilitatea la mijloace fixe (sau mobile) ca sa poata fi furat ??

Zotta si-a bagat nasul in transfer si i-a reusit manevra. Daca presedintele de la Mioveni nu stie ca in fotbal se intampla si de-astea, welcome to the real world.