PDA

View Full Version : FINALA: Argentina - Brazilia



Messi19FCB
15th July 2007, 15:43
cine credeti ca va castiga Copa America 2007

Luis Garcia10
15th July 2007, 15:55
Argentina :D :ok:

Geografu
15th July 2007, 15:55
Se va termina la penalty-uri....:rolleyes:

Messi19FCB
15th July 2007, 16:07
Sper ca se va vedea diferenta reala intre Messi si Robinho...2-0 pt Argentina

YoYoyOi
15th July 2007, 16:26
go Argentina :cheer:

rocky_da_pebble
15th July 2007, 18:38
tin cu Argentina si sper sa castige ei ... cu cateva goluri marcate de my fav Leo Messi

kain
15th July 2007, 19:38
Argentina este favorita, insa tin cu Brazilia si sper sa castige ! Robinho sa-i zapaceasca :evil:

Messi19FCB
15th July 2007, 20:09
are si robinho ocazia sa invete fotbal de la Messi :evil::P

Datenshi
15th July 2007, 20:11
Argentina, se stie. :cheer:

kain
15th July 2007, 20:15
are si robinho ocazia sa invete fotbal de la Messi :evil::P

Haha.. daca vorbim de tehnica Messi e mai jos ca Robinho.. asa ca shhhhhhttt :evil: Apropo cine e golgheter la Copa America? :drak:

Messi19FCB
15th July 2007, 20:18
vedem dupa finala cine iese golgheter si cu tehnica...propun un poll :ok:

Ferdininho
15th July 2007, 20:43
Tot timpul la toate turneele finale dupa Romania, am tinut cu Argentina.
Asa voi face si la noapte si sper sa castige!

Messi19FCB
15th July 2007, 20:45
Nu prea stiu la ce turnee finale ai putut tine cu Romania , ca n-am mai prins unul de mult :(

Prome
15th July 2007, 21:04
98 2000 :D poate are mai mult de 14 ani asa :)

Lordliv
15th July 2007, 21:06
din 1978 ,echipa mea favorita este argentina!
asa ca, vamos ar-hen-ti-na!:ok:

georg40
15th July 2007, 21:46
Finala adevarata are loc spre bucuria multora, chiar daca ora de incepere este cam tarzie, dar merita !
Prin simpla impresie cred ca de data aceasta echipa "gauchos" este favorita, iar echipa "carriocas" lipsita de cativa titulari importanti va trebui sa se multumeasca cu locul secund.
Asadar campioana va fi Argentina. Dar in fotbal totul este posibil.

YoYoyOi
15th July 2007, 21:52
cred ca-mi iau inima in dinti si stau sa ma uit la meci, chiar daca o sa dorm doar 4 ore :groggy:

Luis Garcia10
15th July 2007, 21:54
Marcheaza azi Riquelme si Messi :D :rolleyes: Restu` nu mai stiu...va las pe voi sa decideti :D :evil:

YoNuTzz
15th July 2007, 21:58
cred k o sa castige argentina...messi show...

YoYoyOi
16th July 2007, 00:22
1-0 pt Brazilia :(

milanezu
16th July 2007, 00:30
1-0 pt Brazilia :(

poi daca ayala sta ca un mascarici?
:happy:happy

Jerry20cm
16th July 2007, 00:35
intra Crespo si egaleaza:ok:

unic_jul
16th July 2007, 00:46
:happy ayala pt cine joaca?parca era la argentina nu?

YoYoyOi
16th July 2007, 00:59
ce aiurea joaca astia :mda:

Luis Garcia10
16th July 2007, 01:02
O Brazilie pragmatica, la fel ca si in 2002 de altfel, reuseste sa rapuna ( pana acum! ) o Argentina mult prea ofensiva, cu o aparare mult prea visatoare si fara un varf veritabil in teren! :rolleyes:

unic_jul
16th July 2007, 01:13
urat meci.pragmatismul lui dunga strica toata frumusetea braziliei care ne incanta.probabil ca va castiga dar urat meci
nu mi vine sa cred ca am stat pana la ora asta sa vad un meci atat de naspa.

YoYoyOi
16th July 2007, 01:47
mda. am pierdut noaptea aiurea :(

Luis Garcia10
16th July 2007, 02:08
A fost un meci superb! Nu stiu ce ati vazut voi?! :o: :confused:

YoYoyOi
16th July 2007, 02:11
meciul a fost superb, nu zic nu, dar m-am plictisit de Brazilia asta...

Luis Garcia10
16th July 2007, 02:14
Da... De Steaua lui Oli nu te mai plictiseai odata :))
Au jucat consistent brazilienii...de remarcat: Alex, Juan, Baptista, Wagner Love si Elano :ok: :ok: Ultimii doi joaca la Cska Moscova, respectiv Sahtior! Deci se poate si in est!..daca n-ai lipici la buzunar :mda:

YoYoyOi
16th July 2007, 02:19
cum sa ma plictisesc de Steaua? :o:

as fi vrut sa castige Argentina, ca era ceva special pt ei.... brazilienii au mai castigat de si ei s-au plictisit.

Luis Garcia10
16th July 2007, 02:23
Am zis de Steaua LUI OLI! Nu de Steaua ;) Nu te mai plictiseai de jocul inchis al lui Oli :rolleyes:
Cat despre Brazilia...noutati precum Robinho, Wagner Love,Alves ,Diego, Elano, Baptista, Maicon, Alex sau Doni n-au mai castigat niciodata nimic la nivel de echipa nationala ...asa ca merita din plin spun eu! :D :ok:

kain
16th July 2007, 03:56
Heh.. unde sunt cei care ziceau ca Argentina va rupe Brazilia? Unde sunt cei care il tot laudau pe Messi? :D

Lectie de fotbal predata de brazilieni.. nici nu stiu de ce s-a mai prezentat Argentina. :evil:

3-0 umilinta :lol:

dardar_3
16th July 2007, 09:29
Felicitari galacticilor Messi, Tevez, Riquelme, Ayala....


:lol:....


Le-a dat lectie de fotbal Celecao....:D.....

Bravos.:great:....


A fost un meci destul de frumos, in care daca nu era greseala imensa atat a portarului argentinian cat si a lui Ayala probabil ca altul era scorul... Dar mi-a placut forta de lupta a brazilienilor dornici sa castige trofee, nu lovele...:great:

Mario Di Lazi
16th July 2007, 09:43
Am stat până la ora 2 să văd meciul ... acum mor de somn :(
dar nu îmi pare rău ... :D ... am văzut SAMBAAAAAAA ... :D

lucian_iasi
16th July 2007, 10:05
:(:(:(:(:(:(

Geografu
16th July 2007, 12:07
Felicitari Brazilia au castigat frumos si meritat ! :ok:

georg40
16th July 2007, 13:52
Meciul a constituit pentru mine o mare surpriza, nu pentru ca Brazilia a invins, asta s-a intamplat de multe ori pana cum, ci pentru maniera in care s-au desfasurat ostilitatile.
Brazilia a intrat in joc cu o nebanuita prospetime. Jucatori ei au abordat ferm fiecare lupta cu adversarul, au castigat majoritatea baloanelor si au orientat jocul clar ofensiv.In plus tehnicitatea echipei "carriocas" a fost atat de evidenta ca ea in sine putea decide rezultatul. O sansa nesperata a oferit-o apararea Argentinei, si in primul rand Ayala si Heinze, care au fost straini de joc facand greseala dupa greseala. Incercarile de a echilibra jocul printr-o concentare pe Messi si Riquelme au esuat insa, o aparare brazilinana nu atat de notorie dar transanta reusind sa cimenteze o victorie chiar si la acest scor meritata.
Dupa partidele preliminare simcer sa fiu nu as fi pronosticat un asemenea deznodamant.

Luis Garcia10
16th July 2007, 14:44
@Georg40...

Nu stiu cine ar fi pronsticat o victorie a Braziliei ..d-apoi la aceasta diferenta! Dar s-a demonstrat inca o data ca in astfel de meciuri, calculul hartiei nu mai conteaza, doar ambitia si daruirea putand face uitata lipsa de forma din alte meciuri!
Pe mine m-a surprins insa jocul Argentinei! In atac ei au mizat pe o formula falimentara!
-----------Mascherano----Cambiasso--------
----Veron--------------------------Messi----
------------Tevez------Riquelme -------------
Dati-mi voie sa ma indoiesc de aceasta asezare paguboasa si in acelasi timp INEFICIENTA! Se observa lipsa UNUI VARF adevarat! Lipsa unui numar 9! Cu toata joaca lui Messi cu Riquelme, nu se putea face mai mult, mai ales ca pe partea stanga, in directia de atac a Argentinei , fundasul brazilian Maicon a acoperit perfect, fiind ajutat foarte bine si de centralii , Juan si Alex! Din aceasta cauza "pumele" nu au putut marca! Cred eu ca cu un Crespo sau un Diego Milito in teren, alta ar fi fost desfasurarea fortelor!
Iar privind diametral opus ordonarea jucatorilor in teren, putem aprecia inspiratia lui Dunga de a introduce in lupta , o formula ofensiva cu:
-----Robinho-------Elano--------Mineiro ( cred! )-----Josue--
----------------Baptista--------Wagner Love----------------
Problemele au aparut pentru argentinieni pe partea dreapta in directia de atac a Braziliei , acolo unde Robinho si Baptista au fost ajutati de un Elano in zi de gratie ( si apoi de un Alves consistent ) si astfel acest triunghi a provocat practic jocul slab al lui Ayala, respectiv Heinze! Aici s-a decis in mare parte! De asemenea e de apreciat Dunga pentru folosirea a doua varfuri masive si in acelasi timp mobile, cum sunt Wagner Love si Baptista ( varf in prima repriza in opinia mea...iar apoi el a coborat si a urcat mai mult Robinho! )

georg40
16th July 2007, 15:28
Foarte adevarat ce spui. Repet: intr-un asemena meci de traditie este greu sa vorbesti de un favorit, totusi dupa maniera diferita de a aborda jocul, victoria Braziliei nu sta nici un moment la indoiala daca a fost meritata sau nu.

07Ex
16th July 2007, 19:42
Brazilia a meritat cu varf si-ndesat victoria.

kain
17th July 2007, 13:13
Castigatoarea de la Copa America 2007 (Venezuela)

http://www.robinhoweb.com/fotos/1607072.jpg

/OLE/ BRAZILIA ! SELECAO ! /OLE/