PDA

View Full Version : Restanta etapa 20: Rapid - Otelul



Pages : [1] 2

ADelPiero
3rd April 2006, 05:01
Miercuri, 19.04.2006, ora 21:00 Rapid Bucuresti - Otelul Galati
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

STEELMAN
3rd April 2006, 09:46
nu vreau sa postez nimic .am vazut doar ca am posibilitatea sa scriu primul.oricum meciul e amanat.GRUPA C MILITANTA ULTRA

esku
3rd April 2006, 12:13
bate rapidul .... :ok:

UrsMeier
3rd April 2006, 14:07
meci greu pt rapid dar cred ca pana la urma o sa castige

bada_otelul
3rd April 2006, 15:35
degeaba ne grabim noi sa postam ca oricum meciul e amanat.hai otelul!

stefy_deva
3rd April 2006, 15:42
rapid-otelu 2-0

grande
3rd April 2006, 19:06
Dubla Guga !!!!

Emilio
3rd April 2006, 19:35
Pana la meciul asta parca mai e o vesnicie... cred ca o sa imbatranesc 3 ani in urmatoarele 3 zile...

grande
3rd April 2006, 19:38
dar de vineri ai sa intineresti cu 5 ani.....:happy

AMICU'
3rd April 2006, 19:38
Chiar daca la prima vedere pare un meci usor pentru Rapid, eu tind sa cred ca nu va fi asa
->Otelul se va lupta din toate puterile sa scoata un rezultat bun, mai ales ca inca sunt in zona minata a clasamentului.
->Dupa esecul nedrept de usturator de acasa (0-3 cu Steaua),vrea sa demonstreze ca nu este o echipa atat de subreda si usor de batut
->Otelul pare sa se simta mai bine pe teren strain decat acasa.
->Rapidul s-a descurcat mereu greu cu echipele din Modova (1-0 chinuit la Bacau , dupa un gol marcat de Buga in urma unui offside la D.Niculae,3-3 la actuala adverasara dupa ce a condus cu 3-0,1-0 chinuit la Vaslui dupa un gol marcat de Romeo Stancu, si un 1-1 cu sansa in Giulesti in fata aceluiasi Vaslui,doar un 1-0 acasa cu Iasiul)
->Rapidul poate face un meci mare in fata unei echipe de pe primele locuri si apoi sa piarda puncte pretioase contra unor echipe care se lupta pentru retrogradare
->Poate intervenii si oboseala dupa acest maraton (joi-duminica-miercuri-duminica -miercuri), sau o lipsa de concentrare.
Hai ca am zis destule motive pe care ar trebui sa le luam in seama atunci cand spunem ca o sa avem un meci usor.
Dar daca privim din celalat unghi am putea sa vedem ca si Rapidul ar trebui sa fie foarte motivat in acest meci.
->trebuie sa razbune acel 3-3 dupa 3-0 din tur
->joaca foarte bine acasa, si suporterii o vor sustine exeplar, chiar daca meciul se joaca in timpul saptamanii
->nu isi permite sa piarda vre-un punct, mai ales ca lupta in jumatatea de sus pare destul de echilibrata.De pe podium poti cadea foarte usor la mijlocul clasamentului.
->acum cand a revenit in carti pentru primele locuri, ar fi pacat sa isi iroseasca sansele cu o echipa de la subsolul calasamentului.
->Dorinta lui Razvan Lucescu de a demonstra ca este un antrenor cel putin la fel de bun ca tatal sau.
->mizez aici si pe revenirea lui Pancu, la valoarea pe care o avea cand a plecat de la Rapid.Ar fi timpul sa ne demonstreze ca nu si-a pierdut din stralucire, si cum competitia interna este singurul loc unde isi poate demonstra talentul,ar fi timpul sa isi dea drumul.
insa sa vedem ce se va intampla...
Eu ca suporter al Rapidului am pronosticat 1 (asa cu inima)

Hipgnosis
3rd April 2006, 19:43
i agrre, mai putin faza cu Pancu - e terminat

AMICU'
3rd April 2006, 19:54
i agrre, mai putin faza cu Pancu - e terminat
Nu am zis ca e terminat, ci pur si simplu inca nu si-a dat drumul.
Inca nu joaca la adevarata sa valoare.Poate ca perioada in care a jucat mai defensiv in Turcia l-a facut sa trateze altfel fazele decat inaite.
Inainte era mai incisiv, mai mareu in fata golului,si facea multe faze spectaculoase.
acum parca nu mai risca un dribling spectaculos sau un sut mai sofisticat.Este prea precaut si din cauza asta greseste unele mingi usoare.
Acum in D.Niculae il vad pe Pancu de alta data.

STEELMAN
3rd April 2006, 22:14
baiat destept Amicu'!

AMICU'
3rd April 2006, 22:24
baiat destept Amicu'!
Multzam de apreciere:)

stefy_deva
3rd April 2006, 22:30
Pancu trebuie sa joace meci de meci pt a ajunge la valoarea lui d inainte!trebuie sa avem incredere!
eu cred k va izbuti sa inscrie in acest meci!

AMICU'
3rd April 2006, 22:42
Pancu trebuie sa joace meci de meci pt a ajunge la valoarea lui d inainte!trebuie sa avem incredere!
eu cred k va izbuti sa inscrie in acest meci!
Multi il vedeau si pe V.Moldovan ca un jucator obosit, batran ,trecut, si ati vazut cat de decisiv si uitil a fost pentru Rapid, cand a salvat-o in unele momente de-a dreptul disperate (gol la Mioveni in ultimul minut de prelungiri ,gol in cupa cu Petrolul ,gol cu Steaua in Cupa Uefa,pase de gol lui Buga la Timisoara).
Si Pancone ne-a adus la viata cu golul lui de 1-0 din meciul de cupa cu Petrolul.
Astept mai multe de la Pancone, si sper in acelasi timp, din tot sufletul, ca asteptarea mea sa fie cat mai scurta si Pancone sa isi demonstreze valoarea.

Darius
4th April 2006, 03:34
Nu va fi un meci usor pentru Rapid...Otelul este o echipa buna si poate scoate puncte in Bucuresti.

iaro
4th April 2006, 05:23
Pana pe 19 aprilie mai e mult si va depinde de situatia la ora respectiva. Ma gandesc la un X.

SORINULTRA
4th April 2006, 15:14
2-1 pentru otelul, goluri - apostol si stan.

Hipgnosis
4th April 2006, 17:05
Otelul joaca bine in deplasare cu Grigoras, insa Rapid va trebui sa bata ca sa stearga impresia rezultatului prost obtinut cu Steaua :evil:
merg pe 1, insa stan poate scoate x-ul

Xyl3m4Barca
4th April 2006, 17:11
Bate Rapid ... 1 solist :ok:
Cu toate k nu e chiar un meci usor :|

starsteel
4th April 2006, 17:13
E devreme un pronostic mai sunt 15 zile pana la meci oricum Otelul isi va vinde scump pielea.

Cristy
4th April 2006, 19:38
pffffff iar o sa se amane , avem treaba cu basel o zi mai tarziu ;)

Universal
4th April 2006, 21:33
Meci aparent usor ,dar Galati va lupta tare. Pronostic: 3-2 2-1 sau..eventual 2-2

STEELMAN
5th April 2006, 10:19
daca tot sa amanat meciul ca subiect de discutie va mai amintiti de un meci rapid-otelul 3-4 de prin 95 sau 96?

SORINULTRA
5th April 2006, 10:33
cel mai tare meci pe care l a facut otelul pe giulesti . vali stefan a scos galatenii in strada atunci.pana la moarte cu otelul.

maonel
5th April 2006, 13:46
am votat cu rapid cu toate ca as dori sa ia macar un punct si otelu(e in zona minata din subsol)

maonel
5th April 2006, 13:47
cristi afla ca treaba cu basel o sa aiba steaua!!!!!!!!!! nu-ti fa probleme

STEELMAN
5th April 2006, 14:12
mai degraba un Rapid-Middlesbrough

Universal
5th April 2006, 21:49
Va fi dificil,dar daca baietii joaca l afel de bine cum au facut-o in ultimele 4 meciuri vor castiga .

Rossi
6th April 2006, 00:19
1x

SORINULTRA
6th April 2006, 09:10
bai bianco -nerri , vorbeam de rapid-otelul , lasa soarele si stelele aici

Universal
6th April 2006, 17:53
Da,nu s- intamplat nimic pana astazi,nici un accidentat, deci meciul cu Steaua va spune absolut tot-daca trece de Steaua - egal cu Galati,daca nu trece, are nevoie de victorie,sa-si revina.

starsteel
6th April 2006, 17:55
bai bianco -nerri , vorbeam de rapid-otelul , lasa soarele si stelele aici
Vezi ca era pe subiect adica 1X ce ai citit tu e semnatura.

Universal
6th April 2006, 18:50
Vezi ca era pe subiect adica 1X ce ai citit tu e semnatura.
ASa-i frate, uite si eu am gresit,am zis ca bate Timisoara usor sinuite ce au facut..man..vreau saa ajunga pe 2 oamenii aia,dar asta e ....nu aunsanse..ajunge Dinamo,lol :))

mblue
12th April 2006, 09:54
meci foarte greu pentru rapid, eu zic ca este meci de 1x2 , otelul este o echipa foarte frumoasa in delpasare. sa vedem ce va fi

bada_otelul
13th April 2006, 09:37
se intalnesc cele 2 echipe care au scos fotbalul din cap dinamovistilor,rapid pleaca favorita dar eu tot sper sa scoatem macar un punct.hai otelul

Universal
13th April 2006, 22:04
sa bata si ma voi bucura pt rapid

starsteel
13th April 2006, 22:17
Rapid o echipa frumoasa dar Otelul in 3 meciuri din retur a marcat 8 goluri si nu a primit niciunul deci meciul se joaca;e impotant si rezultatul meciului de la Iasi.
Meciul se transmite pe TVR 1?

maciu
14th April 2006, 22:49
acest meci deja castigat....rapid nu a pierdut pe teren propriu de aproape un an...otelul nu va putea nici macar sa marcheze in giulesti....asa ca avem cele 3 puncte asigurate :D

WOLF_ULTRAS
14th April 2006, 23:01
Egal

starsteel
15th April 2006, 21:40
Din fericire meciul se joaca in Giulesti bine ca nu la Galati.

Cristy
15th April 2006, 21:50
ne-am luat revansa in fata cainilor , acum urmeaza revansa in fata moldovenilor astia .

3 0 ;) /hello

grande
15th April 2006, 21:52
Din fericire meciul se joaca in Giulesti bine ca nu la Galati.
Sa aveti grija cu ce va incaltati ,sa nu ne stricati gazonul :happy

Cristy
15th April 2006, 21:55
apropo de victoria noastra de miercuri , cine ne arbitreaza ?
poate iar le dau 2 penaltyuri inexistente ca in meciul tur .:rosu:

Paul
15th April 2006, 21:57
ionica serea :D

grande
15th April 2006, 21:57
apropo de victoria noastra de miercuri , cine ne arbitreaza ?
poate iar le dau 2 penaltyuri inexistente ca in meciul tur .:rosu:
La felul cum jucam acum ,poate sa-l aduca si pe Craciunescu ca tot nu au ce sa ne faca ;)

Cristy
15th April 2006, 21:59
pot sa ne faca , cu 2 penaltyuri date ca anu trecut si un gol anulat cine stie ...
parca acum ne arbitreaza balaj , bine ca am scapat de corpodean , pentru meciu de maine .

oricum , aiurea in tur am jucat pe un camp si acum au super gazon , daca il aveau si atunci ......

STEELMAN
15th April 2006, 21:59
miercurea trecuta la cluj ploaie la greu miercurea asta iar of town la rapid sidexplozia si grupa c nu doarme!mergem peste tot afara!si ca sa puna capac sambata la petroshani!asta e suntem alaturi de echipa si o sustine peste tot!
TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA

Cristy
15th April 2006, 22:02
refuzatii astia de la dinamo , oradea sau expiratii precum stelea sau baciu nu fac fata 2 meciuri pe saptamana , in repriza a 2 a de miercuri or sa fie obositi rau .

bada_otelul
15th April 2006, 22:17
pana una alta "refuzatii" astia se tin foarte bine,chiar daca au pierdut cu sportul.culmea pierdem cand jucam bine si f bine iar cand jucam prost castigam.eu sper sa jucam prost si sa facem egal macar:D

SteelBoy
16th April 2006, 00:22
ne-am luat revansa in fata cainilor , acum urmeaza revansa in fata moldovenilor astia .

3 0 ;) /hello
Hmmm frumosule cu dinamo poate ati avut noroc...ai grija sa ne te muradaresti cand intri pe stadion si poate moldovenii o sa va bage mortul in casa ...mai mereu va cam tremurat chilotii pe voi cand am venit in giulesti asa ca gura mica:no: ........asteptati meciul si apoi vb .....FORZA OTELUL!!

Cristy
16th April 2006, 00:26
lol noroc cu dinamo ?

trebuia sa fie vreo 5 6 0 .
mereu ne-au tremurat asa e , ultimu meci pe Giulesti , scoru ?
ai ghicit , 3 0 , hai pa

SteelBoy
16th April 2006, 00:27
Dubla Guga !!!!
Asa sa fie ....Guga sa marcheze 2 goluri...poate la volei ca am auzit ca sunteti campioni acolo...oups fetele de la rapid sunt campioane dar de fapt ce greseala am facut?niciuna fete rapidiste=ultrasi rapidisti....
Senzational rapid-OTELUL 2-0 (Goluri:Guga min 120,121...)3 reprize va trebuiesc pt asa ceva

bada_otelul
16th April 2006, 15:02
eu indemn la calm si asta imi sterge msg pe motiv de offtopic:frumos mah.meci de 1X2 ca sa nu mai zici nimic

andreiush
16th April 2006, 15:23
E meci de 1 solist.

PS Am sters mesajele lor, pentru erau offtopic, era normal si logic sa-l sterg si pe-al tau! Acum sper ca ai inteles de ce a sters asta...
Nu trebuie sa-mi mai raspunzi.

Marquise MGP
16th April 2006, 15:32
si a tau e tot offtopic andreiush ... ce legatura are " 1 solist " cu meciul asta ? :D

andreiush
16th April 2006, 15:34
Scuzeee de offtopic:D

Bate Rapid 100%! Asta e ontopic? :D

Mihai
16th April 2006, 15:35
:happy Voi visati la un punct, ca 3 sigur nu se poate :P dupa ce v-a batut sportu :sneaky:

Marquise MGP
16th April 2006, 15:37
daca aveti si voi norocul sportului ... o sa visam la un punct ... daca o sa avem noi norocul de la cluj ... o sa va faceti cruce cu 2 maini cand o sa priviti tabela :D

Mihai
16th April 2006, 15:42
Vedem vedem :P Dar eu zic ca o sa batem lejer:P
Insa ca sa fiu un pic offtopic: tot nu am inteles cum cei de la galati erau asa de zambareti cand v-a batut steaua acasa cu 3-0 :mda:

andreiush
16th April 2006, 15:45
Poate asa vor fi si dupa ce ii batem noi cu 3-0. Vor zambi la camera :D

Marquise MGP
16th April 2006, 15:46
eu nu am fost zambaret deloc ... jocul facut totusi in fata unei ekipe foarte bune ne-a facut sa nu fim foarte suparati.

Mihai
16th April 2006, 15:51
Nu ma referam la tine, insa aia din conducere erau cu gura pana la urechi, voi Doamne ce onoare sa te bata steaua cu 3-0 :ciocan: pupati-l toti pe jiji in dos poate o sa fiti MM 2:drak:

Andreiush sa nu ne stergi da:P pt offtopi :D

Pronostic: 2-0 pt rapid: 1 moldovan 1 nico;)

Marquise MGP
16th April 2006, 15:57
sa fie sanatosi cei din conducere ... nu cred ca a fost ceva aranjat totusi.
pronostic 2-2 ... dupa ce conduce rapid cu 2-0 :drak:

PS : las mihai , ca aduc eu mesajele inapoi daca le sterge cineva :D

andreiush
16th April 2006, 15:59
Bine ca nu vrei 3-3 de la 3-0 pentru Rapid :P

PS Haideti ma, chiar asa bau-bau ma vedeti? :D

Marquise MGP
16th April 2006, 16:05
de la 3-0 se revine mai rar si tocmai ce-au facut-o palermo in ultima etapa din italia...noi tre sa mai asteptam :D


PS Haideti ma, chiar asa bau-bau ma vedeti?

daca ma gandesc bine ... da :D :D

kidding

Telespan
16th April 2006, 21:45
...sper sa cistiga toate cele trei puncte,mai ales k jucam pe Giulesti.


Dupa meciul de la Iasi am convingerea k Rapidul v-a face un nou recital cu moldoveni de la Otelul.


Hai Rapidul, Hai Realul incepe recitalul......


Rapid-Otelul=3-0

SteelBoy
17th April 2006, 00:44
Ma nu va mai ridicati cozile sus ca moldovenii astia de care voi vb deparca ati vb de fetele voastre o sa va infinga vreo doua....Nu va mai umflati in pene atat ca imprastiati virusul asta H5N1 in tot bucurestiul....eu nu comentez acu nu dau scor ast meciu si apoi deschid gura pana atunci imputiti voi aerul pe aci...hai bft

Cristy
17th April 2006, 01:50
Ma nu va mai ridicati cozile sus ca moldovenii astia de care voi vb deparca ati vb de fetele voastre o sa va infinga vreo doua....Nu va mai umflati in pene atat ca imprastiati virusul asta H5N1 in tot bucurestiul....eu nu comentez acu nu dau scor ast meciu si apoi deschid gura pana atunci imputiti voi aerul pe aci...hai bft

marsh ma, ati castigat si voi cu dinamo care sunt in cea mai proasta forma posibila si cu inca 2 si gata sunteti cei mai buni ?
vedeti-va lungu nasului ...

5 0 , 2 moldo , 1 niculae si 2 badoi /hello

SteelBoy
17th April 2006, 01:53
marsh ma tarane, ati castigat si voi cu dinamo care sunt in cea mai proasta forma posibila si cu inca 2 si gata sunteti cei mai buni ?
vedeti-va lungu nasului ...

5 0 , 2 moldo , 1 niculae si 2 badoi /hello
Ce poti cere unui rapidist?:happy :happy Nik!!Ca nu are pic de creier.Dinamo in forma proasta:happy DINAMO-STEAUA 1-1 ai dreptate sa reamintesc ca steaua s-a calificat in dauna rapidului?nu isi are rostu' sa ma cert cu cei de tzeapa ta....zbye...si sa dea sa fie scorul pe care l-ai anticipat tu si tabela sa indice 0-5...off...grea viata asta a voastra....:jerk:

bada_otelul
17th April 2006, 10:52
iar ati inceput cu injuraturile!v-am zis odata:flower power.nu trebuie sa ne aruncam noi zicand ca batem cu 3,4-0 dar nici rapidistii,pt ca la iasi au avut si mult noroc,nu bat ei 3 meciuri la rand la scor.de batut poate dar nu la scor.va fi meci pe muchie de cutit.asa ca mai calmati-va

Hopshio
17th April 2006, 10:58
bada u esthi cu ordinea pe aicea???:)

dede
17th April 2006, 11:02
castiga otelu'...0-1

tonicu
17th April 2006, 11:16
Stie careva, e televizat meciul? Nu am vazut nimic in program.

Mihai
17th April 2006, 11:23
Da este, miercuri de la ora 21 pe TVR 1.

r3my
17th April 2006, 11:52
1 :cool:

boosaw
17th April 2006, 12:21
meci greu pentru Rapid ... Meci de 1x2

Otzelaru'
17th April 2006, 12:56
ce sa mai....suparat dupa meciul cu sportul cu toate ca a jucat bine, imi va trece cu siguranta daca produce surpriza in giulesti...HEHE OTELU :yeah:

Darius
17th April 2006, 13:21
Aceasta restanta devine din ce in ce mai interesanta, pe masura ce Rapid se apropie de primele doua clasate...

maciu
17th April 2006, 13:22
RAPID va castiga...scor 3-0 :D...oricum nu are cum sa piarda ;) sau sa remizeze

adik e victorie asigurata deoarece au moralul ridicat dupa ce i`a umilit pe ieseni

starsteel
17th April 2006, 13:52
Trecem si peste valoarea lor si peste moral si scoatem o candidata din lupta pt. titlu. Sper sa nu umble la arbitri.
De ce se joaca la ora 21.00? giulestenii vor sa ramana cu impresia ca mai joaca in cupele europene sau vor sa concureze UCL.

dede
17th April 2006, 13:59
Aceasta restanta devine din ce in ce mai interesanta, pe masura ce Rapid se apropie de primele doua clasate...
adica de dinamo, ca diferenta dintre Steaua si rapid e aceeasi...sau ma rog, dupa ce Steaua va castiga si celelalte 2 meciuri va fi

bada_otelul
17th April 2006, 15:08
nu cred ca umbla ei la arbitri dar asta nu inseamna ca nu e posibil sa traga un 10% pt ei,pt ca sunt printre granzii romaniei(urat termen).sper sa aiba moralul asa de ridicat dupa victoriile cu dinamo si rapid incat sa ne ia de sus.o astfel de atitudine e mai mereu folositoare echipei mai mici (hertha,feyenoord,hamburg,sahtior si rennes stiu de ce :)

Cristy
17th April 2006, 15:35
castiga otelu'...0-1


castiga otelu cu 0 1 , da frumos :happy

se joaca la 21 ca asa vor astia de la tvr , sa bage inainte de meci serialu neveste inselate sau urechiate, stiu eu cum se numeste :headbang: .

5 0 , si noi ii batem pe bune , nu ca cei de pe lia manoliu , care culmea erau si aplaudati la sfarsitul meciului :rosu:

bada_otelul
17th April 2006, 16:02
nu stiu pe ce lume traiesti ca daca ai fi fost atent ai fi observat cat de mult au semanat meciurile otelul-steaua 0-3 si poli iasi-rapid 1-4(fapt recunoscut si de andrei vochin de la gsp).daca unul a fost blat inseamna ca si celalat a fost.5-0 n-a fost decat odata intre otelul si rapid,in 86-87 parca pt otelul.un asemenea scor nu se va repeta prea curand

cat despre aplauze:pe stadion erau inca vreo 1500-2000 de stelisti imprastiati(din galati si braila) si aia i-au aplaudat pe stelisti.restul i-am aplaudat pe otelarii nostri,poate ca la voi nu s-a auzit de aplaudat favoritii si dupa infrangeri.si la meciul cu sportul la sf i-am aplaudat pe ai nostri,asta nu inseamna ca a fost blat.asa ca mai si gandeste inainte de a afirma ceva

dede
17th April 2006, 16:04
mey cry, n-ai inteles...am zis castiga otelul...(pauza)...0-1 (adica scorul)

ca sa intelegi si tu:
castiga otelul
scorul final 0-1

Cristy
17th April 2006, 16:04
ai uitat de 5 0 la voi acasa , cu pancone in actiune marcand un hatrick, celelalte 2 nu stiu cine le-a marcat.
voi 5 0 pe noi , cred ca glumesti , poate inainte de 90 , eu nu-mi amintesc.
anul trecut v-am dat 3 0 , oricum e parerea mea ;)

stii tu ca nu-i aplaudam la infrangeri ?
pai tu nu te duci la meciurile otelului , dar de udne sa stii ce se intampla in galeria noastra .

stiu dede , a fost o gluma ;)

georgemp
17th April 2006, 16:05
Bate Otelul!

Mihai
17th April 2006, 16:06
Nu are cum sa bata otelul. Oltelul a batut cu 3-0 in groapa pentru ca dinamo e praf si castiga numai prin blaturi.

alejandro
17th April 2006, 16:15
de batut poate nu bate Otelul,insa cred ca are puterea sa obtina un egal.

Mihai
17th April 2006, 16:31
De egalul ala mi-e frica si mie sincer sa-ti spun:(

alejandro
17th April 2006, 16:46
de ce ti-e frica de aia nu scapi:drak:
eu imi leg mari sperante de acest meci:happy

Cristy
17th April 2006, 16:49
de ce iti faci sperante mari in MECIUL asta ? :o:

aaaaaaaaaaaaaa , am uitat frica ca va ajungem , uitasem :drak:

5 0 :ok:

WOLF_ULTRAS
17th April 2006, 16:55
:happy :happy va luam un punct sigur:happy :happy

Mihai
17th April 2006, 17:04
Desi mi-e frica de egal :D Totusi ma risc la un 2,3 -1 pt rapid:D un gol bineinteles ca il va da moldovan.:D

grande
17th April 2006, 17:05
@ zob
iar ai aparut pe aici ? :ciocan:
nu vrei sa ne scutesti cu prezenta ta aia .......:headbang:
apropo de meci ,facem scor cu otelarii ,de la 4 in sus !!!!

Cristy
17th April 2006, 17:07
scoru a ramas acelasi 5 0 , cica rateaza stan un penalty :happy obtinut de bran :happy

geilon
17th April 2006, 17:50
ai uitat de 5 0 la voi acasa , cu pancone in actiune marcand un hatrick, celelalte 2 nu stiu cine le-a marcat.

mai citeste baiete o statistica si vezi cat a fost scorul, mare diferenta nu e, dar... daca le stii tu pe toate.

asai ca bate rapidu??? de fiecare data cand am spus ca luam bataie am batut. si "si de data sa luam bataie".

Sunchase
17th April 2006, 19:46
De ce se joaca la ora 21.00? .

Pentru ca tvr isi bate din nou joc de suporterii :rosu: prefera sa puna serialul sotii disperate si apoi meciul !!!! Rusine tvr !!! :rosu:

Mihai
17th April 2006, 20:08
@geilon
A fost 4-0 doar pancu a marcat in meciu ala:D

Sunchase
17th April 2006, 20:11
Cat despre meci... nu cred ca vom castiga la o diferenta mai mare de 2 goluri :D

bada_otelul
17th April 2006, 21:34
@geilon
A fost 4-0 doar pancu a marcat in meciu ala:D

tot nu ati nimerit-o.a fost 4-1 cu 4 goluri pancu.dar de 5-0 ala de pe vremea lui ceausescu de ce nu ziceti nimic?


ai uitat de 5 0 la voi acasa , cu pancone in actiune marcand un hatrick, celelalte 2 nu stiu cine le-a marcat.
voi 5 0 pe noi , cred ca glumesti , poate inainte de 90 , eu nu-mi amintesc.
anul trecut v-am dat 3 0 , oricum e parerea mea ;)

stii tu ca nu-i aplaudam la infrangeri ?
pai tu nu te duci la meciurile otelului , dar de udne sa stii ce se intampla in galeria noastra .

stiu dede , a fost o gluma ;)

da a fost inainte de 89,si ce-i cu asta.4-1(4 goluri pancu,nu 3,trebuie sa-ti zic eu cine da golurile voastre?) a fost acum 5 ani(nu 5-0),si n-am zis ca nu-i aplaudati la infrangeri,te-am ironizat pt ca nu ti-ai dat seama pe cine am aplaudat(adica pe otelul).acum intelegi?

si daca tot esti curios chiar merg la fiecare meci de acasa,si am fost si la meciul ala de care zici tu,asa cum am fost si cand v-am batut cu 1-0 in 97(cea mai frumoasa victorie impotriva rapidului la galati).chiar daca plecati favoriti nu va mai umflati atata in pene(nu e o aluzie rasista) ca le-ati facut-o si voi unor echipe mult mai mari ca voi,asa ca...

Mihai
17th April 2006, 22:14
A mai fost un 5-2 in giulesti dupa ce am condus cu 5-0 la noi a dat bratu 2 si al voi parca bucataru intrat prin min 65 a dat cele 2 goluri :D

Da am vazut si eu acum ca a fost 4-1.:)

Cristy
17th April 2006, 22:37
mai conteaza 4 0 4 1 5 0 , o sa fie miercuri 5 0 si gata .

lasa ca i-ati aplaudat pe stelisti , deh ....

grande
17th April 2006, 22:39
Scorul este mai putin important ,ce conteaza sant cele 3 puncte care trebuie sa le luam !

SteelBoy
18th April 2006, 02:17
Nu are cum sa bata otelul. Oltelul a batut cu 3-0 in groapa pentru ca dinamo e praf si castiga numai prin blaturi.
Alo pustiu scoate mainile din nas ca te vede nea ovidiu ionitoaia...taci naibii habar nu ai unde e mingea cand e gol:yeah: Cel putin mai aveti cam aprox 48 de ore sa visati la scorurile voastre astronomice...eu va zic de pe acu sweet dreams!!si pregativa sa fiti ca sup dinamovisti!!!:drak:

WOLF_ULTRAS
18th April 2006, 02:36
rapid 1-1 OTELUL:happy pentru rapid ce sa zic...... decat:jerk:

geilon
18th April 2006, 09:17
mai conteaza 4 0 4 1 5 0 , o sa fie miercuri 5 0 si gata .

lasa ca i-ati aplaudat pe stelisti , deh ....

bai tu nu intelegi ca nu va suportam? pe nici una din buCUResti? suntem din provincie si suntem anti buCUResti. deci nu am aplaudat pe stelisti, au fost din braila, tulcea, focsani, la meci. ce pelea mea nu a-ti vazut meciul la televizor ca tot timpul i-am injurat. gandeste si tu un pik. dupa ce ii injur sa ii mai aplaud?

Mihai
18th April 2006, 10:05
Nu vorbim de suporteri poate voi chiar nu ati ovationat stelistii insa conducerea din Galati era cu gura pana la urechi ca au luat doar 3 goluri de la steaua, doamne parca era un privilegiu sa joci cu Steaua! Si culmea e ca Otelu a jucat si bine in partida aia adik nu se poate zice ca putea sa fie un 5,6 - 0 pt steaua.

bada_otelul
18th April 2006, 11:03
daca te referi la marius stan sa stii ca asa e el mai zambaret,si dupa meciul cu sportul parea tot asa dar era mai mult decat suparat.n-a fost blat cum n-a fost nici meciul vostru cu poli iasi.au fost 2 meciuri identice ca desfasurare

Mihai
18th April 2006, 11:48
nici eu nu cred ca a fost blat, insa a fost o infrangere pe care galateni au primit-o foarte bine, nu inteleg atitudinea lor.

OVIDIU 62
18th April 2006, 12:36
La GALATI la 3-3 am avut din nou ocazie de gol si am fi putut castiga acest meci dar nu a fost sa fie.Avem acum ocazia sa le demonstram ca meritam victoria iar echipa care vine din urma este greu de tinut.FORZZA OTELUL.

STEELMAN
18th April 2006, 13:51
sedinta azi la oara 17 la stad pt deplasarea in giulesti

Sunchase
18th April 2006, 13:58
Mai bine stati acasa.

geilon
18th April 2006, 14:20
Mai bine stati acasa.

esti glumet tare, era sa ma prapadesc de ras.:rosu:

Sunchase
18th April 2006, 14:21
Era doar un sfat prietenesc :D

bada_otelul
18th April 2006, 14:30
de ce?ploua in bucuresti?nu-i nimic

andreiush
18th April 2006, 14:34
Poate vorbiti si voi si despre meci!

Sunchase
18th April 2006, 14:37
de ce?ploua in bucuresti?nu-i nimic

Da.. o sa ploua cu goluri :D

geilon
18th April 2006, 15:09
Poate vorbiti si voi si despre meci!

pai noi despre ce vorbim? vb. despre meci, suporteri..., chiar nu se vede:confused:

SORINULTRA
18th April 2006, 17:01
pana nu o sa se vanda numai abonamente sau bilete pe baza de buletin de galati niciodata nu vom scapa de acesti sclavi care din pacate i si fac orasele de rusine. la meciu cu steaua au venit mii de oameni din toata tara si cateva mii de galateni adevarati au ramas pe afara .

apropo la galati au ajuns circa 100 de fani din bucuresti restu de pana la o mie erau din provincie

Cristy
18th April 2006, 17:57
La GALATI la 3-3 am avut din nou ocazie de gol si am fi putut castiga acest meci dar nu a fost sa fie.Avem acum ocazia sa le demonstram ca meritam victoria iar echipa care vine din urma este greu de tinut.FORZZA OTELUL.

dupa 3 0 in prima repriza si plus alte n ocazii trebuia sa ne bateti ?esti penibil :rosu:

si uiti cum v-a dat arbitrul 2 penaltyuri degeaba ?:rosu:
oricum nu imi pasa de meciul ala ca aveam alt meci mai important la care voi nici nu visati

bada_otelul
18th April 2006, 18:23
si noi avem alte meciuri mai importante(cu jiul si cu vaslui) asa ca n-ar fi exclus sa mai bage din rezerve pt ca am avut si vom avea deplasari lungi si obositoare.daca doamne fereste pierdem cu rapidul nu e dezastru,noi trebuie sa facem cel putin un egal la jiul si sa batem vasluiul acasa,asa cum si pt voi mai imp e meciul cu steaua.nu cred ca gresesc

Cristy
18th April 2006, 18:25
OTELUL
Vītcă - Crăciun, Şomodean, Rancan, Semeghin - Brujan, Paraschiv, Costin, Apostol - Tănase, Bălţoi.
Rezerve: Iorga, Baciu, Mărginean, Macare, Bădescu, D. Stan, C. Dobre
Absenţi: Stelea, Nogo (accidenta]i), Apetrei (inviot)

ciudat nu joaca baciu si stan.

jucati cu un atacant, deci clar va aparati :headbang: :mda:

rhadoo
18th April 2006, 18:25
bate rapidul fara probleme
HAI JIUL PETROSANI!

bada_otelul
18th April 2006, 18:36
baciu s-a accidentat in timpul meciului cu sportul(nu e ceva grav dar s-ar putea sa fie menajat,oricum nu as baga mana in foc pt echipa care ai afisat-o),pt cei curiosi apetrei saracu are un necaz in fam,stan nu stiu exact ce ar putea avea,dar au fost mai multi fotbalisti care au avut accidentari usoare.si ai uitat de gado care a suferit alta accidentare in meciul cu sportul(e ghinionist saracu) si nu te speria ca apare doar un atacant de meserie ca asa a jucat si pana acum grigoras,baltoi va juca avansat in locul lui stan iar tanase/apostol ceva mai retras

Cristy
18th April 2006, 18:37
nu te plange ca si noi avem jumatate din titulari absenti .
coman, buga, malda iar karamyan revine cu bacau ....

bada_otelul
18th April 2006, 18:39
da stiam de toti mai putin de buga,da oricum voi aveti cu cine sa-i inlocuiti la noi daca nu joaca nici baciu deja cuplul de fundasi centrali s-a dus

Cristy
18th April 2006, 18:41
la noi cine joaca ?
perja ? :mda: sau nae ? :mda:
alti fundasi nu avem .

cat despre karamyan si malda , s-a vazut lipsa lor mai ales in meciurile cu shtoia

bada_otelul
18th April 2006, 18:47
da sunt jucatori buni,dar si lor le-a lipsit iacob(pe care l-ati avut si voi,darnu stiu cum de n-a confirmat),ce-i drept numai unul.oricum asta e deja istorie,si voi si steaua meritati felicitari si respect pt parcurs nu ca altii(stim noi care).dar asta nu inseamna ca ne predam in giulesti

WOLF_ULTRAS
18th April 2006, 19:16
nare ce cauta somodean in prima echipa , ala e penibil nu cred ca va risca iar grigoras sal bage , individul ala nu stie sa dea cu picioru in minge

bgd2007
18th April 2006, 21:12
...sper sa cistiga toate cele trei puncte,mai ales k jucam pe Giulesti.


Dupa meciul de la Iasi am convingerea k Rapidul v-a face un nou recital cu moldoveni de la Otelul.


Hai Rapidul, Hai Realul incepe recitalul......


Rapid-Otelul=3-0

vai de capul tau...
tu invata mai intai sa scrii corect in limba romana!!

Swisstec
18th April 2006, 21:29
"După ce Gazeta Sporturilor a dezvăluit astăzi modul īn care finantatorul Stelei a demonstrat că „apreciază” Rapidul (echipă pe care, culmea, a lăudat-o „la greu” după chinuita calificare a trupei lui Olăroiu), lansānd un vers pe cāt de original, pe atāt de „intelectual”, legat de cine are voie si cine nu īn Liga Campionilor, Marian Rada a tinut să facă, la rāndul său, o „dezvăluire” de suflet:
„Dacć domnul Becali a fost atāt de fair-play si si-a expus īn public sentimentele curate fată de Rapid, mă simt obligat să fiu la fel de corect si să mărturisesc faptul că, pe drumul de la Iasi spre Bucuresti, băietii nostri au preluat si ei un hit la modă: "Tăranii din Romānia / Cāntă Scooter Maria!". Legat de asta, as avea si o propunere de bun simt, spun eu. Asa cum am făcut si noi, dar si alte echipe mari din Europa, care si-au interpretat propriul imn īntr-un studio de īnregistrări, mă gāndesc ce imagine memorabilă ar fi aceea cu jucătorii Stelei, īn frunte cu patronul lor, interpretānd, cu căstile pe urechi, emotionantele versuri "Tāp-tāp-tāp-tārārāp-tāp-tāp!". Īn plus, pentru finantatorul Stelei ar fi foarte usor sć memoreze aceste versuri, dupć ce a mćrturisit cć se plictiseste si adoarme cānd citeste mai mult de douć pagini!”."
Go on, Marianeee!!!!

ontopic: Bate Rapid fara prea mari probleme!!!

Universal
18th April 2006, 21:44
Mizez pe 1x , clar ca Galati nu va invinge. 2-0 3-0 sau un eventual egal..dar nu cred

bada_otelul
18th April 2006, 21:44
sa zicem ca ia bataie otelul de la rapid si bate la jijiul.eu as fi multumit.

cap
18th April 2006, 22:06
poate facem un egal cu rapidul

STEELMAN
18th April 2006, 22:30
personal as vrea 2 puncte din cele 2 deplasari.
p.s. cine vrea sa mearga la rapid maine la ora 15 la stad

Universal
18th April 2006, 23:10
Hai Rapid ca poti! Hai Moldovan,Badoi,Niculae!

Gigel Sportul
18th April 2006, 23:13
Si poate bate Otelul :drak:... sa ne consolidam si noi locul pe podium, nu de alta.

Universal
18th April 2006, 23:15
NU cred ca Sportul va fi pe podium la sfarsitul acestui acmpionat, mai degraba Rapid..ori...sa vedem un Dinamo pe 4....dar nu cred..ar trebui sa aiba mult ghinion.

Cristy
19th April 2006, 00:07
Si poate bate Otelul :drak:... sa ne consolidam si noi locul pe podium, nu de alta.

avem meci direct :drak:

voi veniti dupa amicalele pierdute cu steaua si dinamo si o sa jucati tare cu noi , insa o sa batem ;)

Ammadeus
19th April 2006, 05:44
2-3, surpriza etapei

bada_otelul
19th April 2006, 11:01
halal etapa:intinsa pe cateva saptamani.as vrea sa ai totusi dreptate dar mici sanse

Darius
19th April 2006, 11:20
Cine transmite meciul?

andreiush
19th April 2006, 11:28
TVR 1, de la ora 21.00

starsteel
19th April 2006, 11:57
....si uiti cum v-a dat arbitrul 2 penaltyuri degeaba ?:rosu:
oricum nu imi pasa de meciul ala ca aveam alt meci mai important la care voi nici nu visati

2 penalty-uri degeaba? ai probleme cu memoria
ce meci mai important? aaaa............ala cu Middlesbrough, eu stiam ca Steaua joaca cu englezii :drak:

r3my
19th April 2006, 12:32
[...]5 0 , si noi ii batem pe bune , nu ca cei de pe lia manoliu , care culmea erau si aplaudati la sfarsitul meciului :rosu:
wow !!!!! ce naspa de gl... in 3 meciuri o sa ia 12 goluri... (3=sportul, 5=rapid, 4=jiul)... Ce bulan au galatenii ca exista alde bacau si vaslui...

starsteel
19th April 2006, 12:48
wow !!!!! ce naspa de gl... in 3 meciuri o sa ia 12 goluri... (3=sportul, 5=rapid, 4=jiul)... Ce bulan au galatenii ca exista alde bacau si vaslui...
Fii convins ca bulanul e poate al vostru iti ofer si argumentatia: meciuri acasa cu Otelul, Dinamo, Bacau si Rapid iar afara la Pandurii, Iasi si Steaua.
Poate se refera la faptul ca nu se stie daca scapati, precum vezi Jiul in conditii normale are viata grea. Conditii normale inseamna ca pana la sfarsit nu luati mai mult de 4-5 puncte, oricum stim ca apelati si la mijloacele specifice.
Viseaza in continuare ca Otelul primeste 5 goluri in Giulesti si 4 la Petrosani, ultimele noastre rezultate afara au fost 3-0, 4-0, 1-0.

Sunchase
19th April 2006, 13:28
starsteel in avatarul tau apare becali ? :glol:

r3my
19th April 2006, 13:34
Fii convins ca bulanul e poate al vostru iti ofer si argumentatia: meciuri acasa cu Otelul, Dinamo, Bacau si Rapid iar afara la Pandurii, Iasi si Steaua.
Poate se refera la faptul ca nu se stie daca scapati, precum vezi Jiul in conditii normale are viata grea. Conditii normale inseamna ca pana la sfarsit nu luati mai mult de 4-5 puncte, oricum stim ca apelati si la mijloacele specifice.
Viseaza in continuare ca Otelul primeste 5 goluri in Giulesti si 4 la Petrosani, ultimele noastre rezultate afara au fost 3-0, 4-0, 1-0.

Si unde vezi tu meciuri grele in astea??? Cu voi???? Ma faci sa rad. Cu Dinamo? poate. Bacau? de la 5 in sus. Rapid? Da.
Cat despre cele de afara... Nici nu tre sa batem afara. Ne ajung punctele de acasa.
Iar ultimele noastre rezultate de acasa sunt: 5-1, 3-1, 0-0, 2-0. Si alea au fost echipe (except vs), nu carpeala ca a voastra.

starsteel
19th April 2006, 13:58
starsteel in avatarul tau apare becali ? :glol:
In avatarul meu apar eu in scaunul lui Becali. Daca observi in spate se afla cel mai important trofeu din istoria fotbalului romanesc.

Caligula
19th April 2006, 15:24
Sper intr-o victorie a Otelului dar preconizez un 2-2 cu cate un penalty de fiecare parte. Meci in urma caruia vor iesi discutii aprinse la emisiunile de profil. :) Azi ma simt "mai oracol" decat Corleone... nenorocitul ala nespalat si plin de aere de Corleone. PS: sunt *******i cei care cred ca ma refer la altcineva in afara de acel renumit membru al mafiei :D

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 16:13
rapid 1-1 OTELUL/hello /hello

Cristy
19th April 2006, 16:48
2 penalty-uri degeaba? ai probleme cu memoria
ce meci mai important? aaaa............ala cu Middlesbrough, eu stiam ca shtoia joaca cu englezii :drak:

mai citeste o data ce am scris .
era vorba de meciul cu feyeenord, care il aveam dupa meciul cu voi pe un teren infect si cu 2 penaltyuri acordate degeaba. (cu voi se refera la cei care tine cu adevarat cu otelu nu si cu cei din ghena capitalei ) .

hop si n-am scapat de arbitrii , corpodean vine diseara in GIULESTI :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :no: :mda: :jerk:

5 0 ;)

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 16:53
va asteptam in sezonul vitor la galati pe arena OTELUL cu gazon ca al vostru atuncea sa vad ce mai ziceti

Cristy
19th April 2006, 17:05
stiu si pentru asta va felicit ;)
eu ma refeream strict la stadionul ala , nu la clubul vostru ;)

grande
19th April 2006, 17:07
va asteptam in sezonul vitor la galati pe arena OTELUL cu gazon ca al vostru atuncea sa vad ce mai ziceti
In sezonul viitor nu avem cum sa ne mai intalnim ,pentru ca o sa fiti in B !:happy

Aaaaaa ...poate doar in Cupa Romaniei !!;)

bada_otelul
19th April 2006, 17:09
mai citeste o data ce am scris .
era vorba de meciul cu feyeenord, care il aveam dupa meciul cu voi pe un teren infect si cu 2 penaltyuri acordate degeaba. (cu voi se refera la cei care tine cu adevarat cu otelu nu si cu cei din ghena capitalei ) .

hop si n-am scapat de arbitrii , corpodean vine diseara in GIULESTI :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :no: :mda: :jerk:

5 0 ;)


stai linistit ca si pe noi ne are la suflet porcodean.in meciul cu poli iasi nu ne-a dat penalty clar ca lumina zilei.penaltyurile din tur eu cred ca au fost corecte,dar amandoi suntem subiectivi


In sezonul viitor nu avem cum sa ne mai intalnim ,pentru ca o sa fiti in B !:happy

Aaaaaa ...poate doar in Cupa Romaniei !!;)

ce glumet baiatu! auzi tu la el:poate doar in cupa romaniei.sa fim seriosi
cat despre dunarea:aveti dreptate ca gazonul e execrabil.si cand te gandesti ca jucau si se antrenau pe el 3 echipe.cica la vara il fac si pe ala,dar pana atunci s-ar putea sa cultive niste porumb pe el

grande
19th April 2006, 17:19
@ bada

nu glumesc de loc !
situatia voastra la ora actuala nu prea este buna ,deci aveti grija !!
Deci, ne vom intalni ori in Cupa ,ori in amicaluri !

Sper pentru voi sa nu se intample asa ! BAFTA !!!!!

bada_otelul
19th April 2006, 17:23
stai linistit ca nu se intampla asa ceva.ca joc sunt foarte multe echipe sub otelul,iar ca sanse uite ca si inainte de meciul cu rapid avem 5 puncte fata de primul loc retrogradabil si am jucat deja meciurile cele mai grele(aici intra si meciul din seara asta).dupa cum merg lucrurile pandurii par a fi a 2a echipa pt ca vasluienii "joaca" bine pe bune

in fine sa castige cine o castiga(eu sper otelul sau macar egal) si succes mai departe sa ii scoateti pe catei din europa.mai bine merg sportul dar numai daca pastreaza echipa

grande
19th April 2006, 17:40
Mai vorbim dupa meci:cya:

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 19:42
SIDEXPLOZIA-ULTRAPESTE TOT IN TARA ALATURI DE ECHIPA :evil:

Swisstec
19th April 2006, 20:04
Din cele 17 meciuri disputate īn Giuleşti īntre cele două echipe, Rapid a cīştigat 14 şi a remizat de două ori, Oţelul reuşind o singură victorie. Golaverajul meciurilor de acasă este şi el net favorabil rapidiştilor: 36-12.
Ultimul meci jucat īn Giuleşti: Rapid-Oţelul (3-0), pe data de 4.05.2005 (goluri I. Stancu, Burdujan şi Buga).
De obicei istoria se repeta!

grande
19th April 2006, 20:06
SIDEXPLOZIA-ULTRAPESTE TOT IN TARA ALATURI DE ECHIPA :evil:
Nu prea cred asta !
La ora asta trebuia sa fi pe stadion ,deci las-o mai moale :)

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 20:16
am avut niste prob. , si numi mai aminti si u ca mor de ciuda ca nu am putut veni in giulesti cu ceilalti care au facut deplasarea

Darkslowstar
19th April 2006, 20:17
Cu conditia sa nu fie meciul mai departe de Bucuresti :D

grande
19th April 2006, 20:17
Au plecat multi ?

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 20:20
si la noi nu numai un singur om reprezinta sidexplozia-ultra ,au facut deplasarea destui sa fie langa echipa


Cu conditia sa nu fie meciul mai departe de Bucuresti :D
ha ha ce gluma vezi ca noi am mers peste tot in deplasare anu asta nam lipsit la nici un meci . chiar da fc brasov ce mai face mai traieste cum sunt derbiurile cu forex brasov

Universal
19th April 2006, 20:58
Fara Stelica portar nu au sanse galatenii sa i aun punct,.de 17 meciuri nu prea au batut...in Giulesti

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 21:05
inca 55 de minute si incepe meciul :D /hello FORZA OTELUL/hello

Universal
19th April 2006, 21:09
Abia il astept si eu . HAI RAPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIDDDDDDDDDDDD!!!!

mariusv
19th April 2006, 21:59
Sper sa bata otelul.....2-1 Fortza Galatzi

rhadoo
19th April 2006, 22:10
Da ce bara!vai ,va rupe rapidu
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
19th April 2006, 22:11
Iaca a inceput destul de interesant partida

rhadoo
19th April 2006, 22:11
SI GOOOOOOOL!!!!!!!!!!
vai ce tare e galatu
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
19th April 2006, 22:12
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOGOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL Niculae!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MInutul 11

The Surveyor
19th April 2006, 22:12
Unu ...

Universal
19th April 2006, 22:14
Mama , a inscris cu poarta goala,dar deviaerea afost tare ciudata,in fine bravo Niculae , inca odata, aratat ca este un jucator de valoare

The Surveyor
19th April 2006, 22:21
Doi ...

rhadoo
19th April 2006, 22:21
Si iar gol
mare echipa otelu asta,ce sa zic,treaba e buna
HAI JIUL PETROSANI!

Universal
19th April 2006, 22:22
GOOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL iarasi Niculae! Bravo Rapid!

The Surveyor
19th April 2006, 22:23
Trei ...

rhadoo
19th April 2006, 22:23
3-0
NU mai spun nimic

HAI JIU; PETROSANI!

Universal
19th April 2006, 22:23
SCuze..este Grigore :)am confundat,prea multa nebunie strica :)

maciu
19th April 2006, 22:24
=))=))=))....3 goluri in 23 de minute =))....bravo rapid...

Universal
19th April 2006, 22:24
Catastrofa :)) :) Burdujan da gol si este 3-0 mamaa ce meci , iubesc lumea,iubesc fotbalul!

Marquise MGP
19th April 2006, 22:25
ii multumim lui somodean pt 2 goluri primite :(

maciu
19th April 2006, 22:25
acum ce mai ziceti de rapid?? :D :D

Universal
19th April 2006, 22:25
Cel mai misto este cum inscris,atat de scurt ,wow, are valoare baiatul,sa-si faca Dinamo o pere asa se joaca fotbal.

maciu
19th April 2006, 22:26
as vrea inca 3 goluri ;);)

Marquise MGP
19th April 2006, 22:28
Cel mai misto este cum inscris,atat de scurt ,wow, are valoare baiatul,sa-si faca Dinamo o pere asa se joaca fotbal.

le ai cu fotbalul ... n-am ce zice ... a inscris din 2 metri cu poarta goala ... are clasa ;) ... o clasa mai mult ca trenul :D

Universal
19th April 2006, 22:28
Eu mai vreau 4 sa am ce chefui! Hai Rapid!

Marcus99Narci
19th April 2006, 22:28
Hai Rapidu' 7-0 deseara ... ura shi sa vina Steaua sa ii barberim putin shi pe ei...

Universal
19th April 2006, 22:29
le ai cu fotbalul ... n-am ce zice ... a inscris din 2 metri cu poarta goala ... are clasa ;) ... o clasa mai mult ca trenul :D
Faptul ca Otelul aluat 3 goluri atat de usor spune totul,Marquise est-ce-la?

:) Otelul totusi este o echipa ok

maciu
19th April 2006, 22:30
deci...cei care credeau ca RAPID-otelul va fi un egal...inseamna ca a baut cam mult

Marquise MGP
19th April 2006, 22:32
poate iti amintesc de meciul din tur :happy

maciu
19th April 2006, 22:33
hai rapid...astept de la tine macar un 6-0 ca sa am motiv pt a chefui diseara

Universal
19th April 2006, 22:39
DEja chefuiesc fratilor!Este nebunie la mine, numai rasete

maciu
19th April 2006, 22:40
grigore....puteai mai bine...mai vreau goluri :(

maciu
19th April 2006, 22:43
eu inca nu chefuiesc... dar e un joc foarte frumos al rapidistilor

Swisstec
19th April 2006, 22:44
Azi, baietzii de la Dunare invatza pana la 3.(deocamdata) Sambata, speram sa invetze pana pe la 5!

maciu
19th April 2006, 22:46
loltz...era sa fac infart la sutul lui ionut stancu...ar fi fost un gol fain....nha...asta e....sfarsitul reprizei....bravo rapid

Ursu carpatin
19th April 2006, 22:47
Au! Ăştia au bătut tot īn deplasare īn retur (inclusiv pe noi) ?????

Universal
19th April 2006, 22:56
Mor aici de ras, dar nu rad de otelul,ci de ce imi spun unii preteni-cica este blat ,galatenii nu joaca ...nu cred , daca ma uit bine au jucat 45 de minute drept si bine dar au luat 3 goluri aiurea..acel aparator al lor Somodean acam gafat destul de rau

Universal
19th April 2006, 23:03
Gata , a inceput din nou treaba, a inceput repriza a doua

maciu
19th April 2006, 23:06
Mor aici de ras, dar nu rad de otelul,ci de ce imi spun unii preteni-cica este blat ,galatenii nu joaca ...nu cred , daca ma uit bine au jucat 45 de minute drept si bine dar au luat 3 goluri aiurea..acel aparator al lor Somodean acam gafat destul de rau
si rapid ce sa faca daca aparatorii otelului is atat de slabi...cred ca acei prieteni ai tai sunt stelisti :))

maciu
19th April 2006, 23:13
moldovan astept 2 goluri de la tine...asa ca in derbyul cu dinamo ;)

Universal
19th April 2006, 23:23
Pai si eu sunt stelist dar im9i place si Rapid ,Maciu,sunt o echipa frumoasa

maciu
19th April 2006, 23:23
e...chiar daca scorul va ramane asa pana la sfarsitul meciului va fi destul de bine...ar fi al treilea meci cu 3 goluri diferenta :D....3-0 cu dinamo,4-1 cu poli iasi si acum urmeaza cu otelul ...destul de bine...:)

Universal
19th April 2006, 23:24
Si urmatorul...nu se stie...asa incepuse si Dinamo

Universal
19th April 2006, 23:25
Iata frate ca s-a dat gol,dar tipul era in offside, eh..parac ma gandeam..dar mai bine nu ..

The Surveyor
19th April 2006, 23:34
Patru ...
Prosopuuuul !!!!!!!!

Universal
19th April 2006, 23:36
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLLL MOLDOVAN! Badoi centreaza in careu, in fata portii, vine Moldovan si trimite cu latul pe centrul portii din 5 metri!

Universal
19th April 2006, 23:37
E de rasu' lumii fratilor ,le-a dat Rapidu' 4 boabe bune si uit' ce chefuiesc fratilor, la meciul urmator sper sa fie mai blanzi

maciu
19th April 2006, 23:38
modovane mai vreau un gol de la tine :D:D.....bun gol...dar mai vreau unul...

Universal
19th April 2006, 23:46
Un 5-0 ar fi chir culmea dar amuzant :)))

maciu
19th April 2006, 23:54
sfarsitul partidei....rapid castiga cu 4-0 in fata otelului si are mari sanse la titlu...dupa evolutia sa,rapid nu cred ca va mai pierde in campionat...titlul oricum se va decide in partida cu steaua...

..shi va lua sigur cupa :D

Swisstec
19th April 2006, 23:56
Putea fi 5-zero dar a ratat Moldovan, apoi Niculae...:D

rhadoo
19th April 2006, 23:56
''unde sunteti moldovenii miei''?
la cantina maria ta sau dupa meciul asta LA BAIE
K O
HAI JIUL PETROSANI!

grande
19th April 2006, 23:57
11 goluri in 3 meciuri !
nu-i rau deloc ....

bada_otelul
20th April 2006, 00:00
felicitari rapidului.din pacate azi am jucat 10 contra 12(somodean pt cine a jucat pana la urma,2 goluri ii apartin in totalitate,iar la celelalte 2 are partea lui de vina),daca inainte de meci aveam doar sperante odata cu anuntarea lui somodean in primul 11 nu am mai ramas nici cu asta.oricum rapid a fost peste noi

grande
20th April 2006, 00:06
Felicitari pentru sinceritate !

rhadoo
20th April 2006, 00:15
felicitari rapidului.din pacate azi am jucat 10 contra 12(somodean pt cine a jucat pana la urma,2 goluri ii apartin in totalitate,iar la celelalte 2 are partea lui de vina),daca inainte de meci aveam doar sperante odata cu anuntarea lui somodean in primul 11 nu am mai ramas nici cu asta.oricum rapid a fost peste noi
da ce au fost 2 autogoluri?
sau ce o jucat otelu singura cu somodean?
da esti total!daca vroiau rapidistii va mai dadeau inca pe atatea
eu cred ca rapidu a jucat ca la antrenament cu o echipa de mana a 2 a
HAI JIUL PETROSANI!

WOLF_ULTRAS
20th April 2006, 00:16
noi suntem sincer si recunoastem nu suntem laudarosi ca mineri aia infecti care tin cu jiul .felicitari

Cra10veanu
20th April 2006, 00:23
knock out otzelu :D 4-0 frumos scor, v-au leshinat

maciu
20th April 2006, 00:39
asa cred si eu...rapid a jucat ca la antrenament...

bada_otelul
20th April 2006, 00:42
asa cred si eu...rapid a jucat ca la antrenament...

cam asa s-a prezentat somodean.daca eram in locul celorlalti jucatori de la otelul la pauza il legam in vestiar si acolo il lasam

Cristy
20th April 2006, 00:42
mai conteaza 4 0 4 1 5 0 , o sa fie miercuri 5 0 si gata .

....


:( :( :( eram pe aproape :(
:happy :happy

daca atacau cel putin pe jumatate cum au facut-o in prima repriza acum nu ma miram daca era un 6 0 :happy

WOLF_ULTRAS
20th April 2006, 00:43
lu swisstec ala dc nui stergi mesajul si sai dai avertisment vad ca si el jigneste

bada_otelul
20th April 2006, 00:43
Auzi, tu crezi ca totzi petrosanenii sunt mineri? Spun doar adevarul, sper sa nu viu sanctzionat: esti prost!
Bine Rapid, atzi intrat din nou in batalia pentru titlu, poate un event, ceva?:D

nu sunt toti mineri ca majoritatea sunt someri:evil:

Cristy
20th April 2006, 00:45
Ce poti cere unui rapidist?:happy :happy Nik!!Ca nu are pic de creier.Dinamo in forma proasta:happy DINAMO-STEAUA 1-1 ai dreptate sa reamintesc ca steaua s-a calificat in dauna rapidului?nu isi are rostu' sa ma cert cu cei de tzeapa ta....zbye...si sa dea sa fie scorul pe care l-ai anticipat tu si tabela sa indice 0-5...off...grea viata asta a voastra....:jerk:

opa , sper ca nu ai disparut dupa meciul asta .

ai dreptate am gresit :( a fost 4 nu 5 :happy

Swisstec
20th April 2006, 00:47
Pe cine am jignit? Am spus adevarul!
Saptamana viitoare urmeaza Steaua??? :drak:

Mihai
20th April 2006, 00:48
Alo pustiu scoate mainile din nas ca te vede nea ovidiu ionitoaia...taci naibii habar nu ai unde e mingea cand e gol:yeah: Cel putin mai aveti cam aprox 48 de ore sa visati la scorurile voastre astronomice...eu va zic de pe acu sweet dreams!!si pregativa sa fiti ca sup dinamovisti!!!:drak:

Unde esti baiatu? Sa te vad? uite ca am visat pe bune. SI a fost doar 4-0 pt ca la 3-0 ne-am oprit ca va calcam in picioare:ok:

Gabriel28
20th April 2006, 00:52
Steaua nu e Otelul sau Poli (toata stima ptr ambele echipe). In cel mai fericit caz veti obtine un egal din meciul cu Steaua. Ca sa numai vb de meciul de la Cluj si cel cu Sportul :D. Mai degraba ii vad pe Sportul campioni decat pe voi.

Cristy
20th April 2006, 00:54
pacat ca s-au oprit :(.
daca continuau dupa pauza asa facea scoru campionatului :(

ce se mai lauda unu pe aici , cica ei nu au primit gol in deplasare in retur si nu au pierdut in deplasare . :happy
ete ca ati luat cat pentru restu meciurilor :happy

Mihai
20th April 2006, 00:55
Vedem vedem cum sta treaba dupa meciul in ghencea, eu ma uit la cea jucat rapidul nu la puncte meciuri etc:D

Chiar daca a fost 4-0 mie mi-a placut portarul lor, a scos destule:)

Cristy
20th April 2006, 00:56
Steaua nu e Otelul sau Poli (toata stima ptr ambele echipe). In cel mai fericit caz veti obtine un egal din meciul cu Steaua. Ca sa numai vb de meciul de la Cluj si cel cu Sportul :D. Mai degraba ii vad pe Sportul campioni decat pe voi.

si eu mai degraba pe fc national :happy

mai intai uita-te cum joaca steaua si pe urma sa vorbesti.
cat despre sportu, inca nu au jucat cu noi, dinamo sau steaua si daca vrei fa o comparatie intre meciu din etapa trecuta a sportului cu otelu si meciu de acum al Rapidului cu otelu .:sleep:

3 0 cu dinamo, 4 1 cu poli iasi si 4 0 cu otelu , nu stam rau :).
urmeaza 5 cu bacau si 2 cu steaua :happy

bada_otelul
20th April 2006, 00:58
pacat ca s-au oprit :(.
daca continuau dupa pauza asa facea scoru campionatului :(

ce se mai lauda unu pe aici , cica ei nu au primit gol in deplasare in retur si nu au pierdut in deplasare . :happy
ete ca ati luat cat pentru restu meciurilor :happy

pai da dar la momentul respectiv avea dreptate.acum din pacate nu mai e valabil

Cristy
20th April 2006, 01:00
am uitat sa mentionez ca el se baza pe datele alea si zicea ca o sa castigati clar :D

bada_otelul
20th April 2006, 01:03
pai ce voi va asteptati sa va elimine steaua.unii sunt mai optimisti,altii mai realisti,dar speranta moare ultima.oricum ati meritat din plin victoria,a fost cel mai slab meci al nostru din retur(si datorita adversarului).din pacate ai avut dreptate cu somodean si la fel am avut si noi

Mihai
20th April 2006, 01:07
Am fost la Stadion nu stiu care e somodean, presupun ca ala care trebuia sa-l tina pe moldovan la golul 4. Deci somodean ce numar e? E unu cu paru lung?

Gigel Sportul
20th April 2006, 01:07
asa cred si eu...rapid a jucat ca la antrenament...
Asta azi... va asteptam cu drag in etapa 29, ca sa facem schimb de locuri :D.

WOLF_ULTRAS
20th April 2006, 01:09
da ala cu parul lung tampitul ala care e paralel cu fotbalul , cel maimult a gresit grigoras ca la bagat doar stia ce poate ca la mai scos odata de pe teren cu gloria ca a gresit de 2 ori si era sa luam goool trebuia bagat rancan care a jucat fara greseala la cfr si cu gloria

bada_otelul
20th April 2006, 01:10
Am fost la Stadion nu stiu care e somodean, presupun ca ala care trebuia sa-l tina pe moldovan la golul 4. Deci somodean ce numar e? E unu cu paru lung?

27 cu parul lung,deci l-ai obs si tu ce "bun" e.a gresit la toate 4 golurile(la 1 si la 3 chiar a dat pasa).mai prost de atata nu cred ca se putea

Mihai
20th April 2006, 01:15
Da a cam comis-o omu:D
Da mai zic odata portaru vostru a apart super bine:D adik la golurile 1,3,4 nu avea sa ce sa faca poate la grigore sa ziceam ca putea face ceva:D

Cristy
20th April 2006, 01:22
Asta azi... va asteptam cu drag in etapa 29, ca sa facem schimb de locuri :D.


pana atunci pierdeti 2 amicaluri :headbang: :mda: :jerk:

Sunchase
20th April 2006, 01:27
Puteam sa le dam si 8 dar sunt bune si 4 :D Important e ca am reusit sa castigam 3 meciuri intr-o saptamana fara buga,coman,malda,kara..

Gigel Sportul
20th April 2006, 01:37
pana atunci pierdeti 2 amicaluri :headbang: :mda: :jerk:
De acord cu tine: in cele doua saptamani cand e Nationala in US, pentru ca avem patru jucatori convocati :drak:.

cristian75poli
20th April 2006, 01:59
Sa inteleg ca s-au mai linistit cei de la Galati? Ca parca se grabeau sa scape de divizia " B ", dar nu e usor...

"POLI" - CAMPIONII!!!