PDA

View Full Version : Restanta etapa 20: Steaua - Pandurii



ADelPiero
3rd April 2006, 05:01
Miercuri, 03.05.2006, ora 20:00 Steaua - Pandurii
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

SORENSEN
3rd April 2006, 11:26
Desi meciul trebuia sa se joace Miercuri(5.04) ..a fost amanat pt ca unii mai au treaba prin Europa ...

esku
3rd April 2006, 12:08
orikum ii bateti pe olteni .... :ok:

Balaci
3rd April 2006, 12:31
Nici macar eu nu am sperante la vreun punct aici!Asta e!

alejandro
3rd April 2006, 12:54
2-0 pt campionii din Ghencea!!!
Banel si Opritza!!!

UrsMeier
3rd April 2006, 14:05
bate steaua la cel putin 2 goluri diferenta

Vand vise
3rd April 2006, 14:42
bate steaua cu 5-0

stefy_deva
3rd April 2006, 15:03
nu cred k are rost sa se discute despre rezultat aici!!este clar k steaua va kstiga meciul cu o diferenta d cel putin 2-3 goluri!!mai ales k dinamo se afla intr-o situatie d criza steaua sigur va kstiga pt k are sanse sa preia conducerea in clasament!!

nr.zece
3rd April 2006, 15:04
am votat si eu sa fiu singurul care da pronostic 2
ca englezul ala cu golul de la 60 de metri (macar ala avea ceva sanse) :)

dede
3rd April 2006, 15:29
chiar daca pana va avea loc meciul va trece ceva timp se stie de pe acum rezultatul...castiga Steaua :D

3-0

Hipgnosis
3rd April 2006, 15:35
mai e mult pana la meci, insa in modnormal e 1 solist
oricum pandurii poate produce surpriza
au jucatori bunicei, dar nu au inca o "echipa"

walt.mann
3rd April 2006, 16:30
E meci de 1 solist, asa am votat, dar nu se stie niciodata...

orixontel
3rd April 2006, 19:55
Bate Steaua ! 2 , 3 - 0

Paul
3rd April 2006, 21:39
sunteti chinezi ...
de unde stiti ce va fi peste o luna sau cand se joaca meciu :o:

aveti rabdare ...

AMICU'
3rd April 2006, 22:37
Desi nu imi doresc,acest meci este de 1 solist.
Steaua nu cred ca are cum sa se incurce in fata Pandurilor.Orice pas gresit conteaza, iar Pandurii nu este o echipa de temut.
Poate doar ambitia lui Hizo(daca mai apuca acest meci pe banca) ar mai incurca putin lucrurile pentru Steaua.Dar s-a vazut cat de slaba e echipa pandurilor.Pai s-au chinuit cu Bacaul acasa.Bacau care este o echipa debusolata la ora actuala.
Steaua va castiga sigur acest meci insa nu o va face la o diferenta mare de scor.Pandurii se vor apara cu dintii,ei vor venii mai mult ca sigur pe Lia Manoliu ca sa limiteze proportiile scorului.Nu cred ca la 1-0 sau 2-0 pentru Steaua, Hizo va baga mai multi atacanti pentru a forta egalarea.
Echipele care sunt la subsol, de obicei isi vad de lungul nasului, si lupta sa nu ia mai multe goluri,dar in acelasi timp sunt letale pe contraatac.
Pronostic 1.
Ps: sper ca Pandurii sa demonstreze contrariul celor spuse de mine.
(vezi: Steaua 2-2 Vaslui, cand toti o vedeau pe Vaslui cu o caruta de goluri primite de la Steaua)

Paul
3rd April 2006, 22:39
amice , ia zi`ne ce te doare pe tine capi de Divizia A?
nu stiai ca titlu e o afacere in 2 , Steaua vs DInamo , indiferent ce va fi.
Miercuri va fi meci pentru a fi desemnata echipa care ne va urmari in lupta noatra :P

AMICU'
3rd April 2006, 22:48
amice , ia zi`ne ce te doare pe tine capi de Divizia A?
nu stiai ca titlu e o afacere in 2 , Steaua vs DInamo , indiferent ce va fi.
Miercuri va fi meci pentru a fi desemnata echipa care ne va urmari in lupta noatra :P
Inca mai avem sanse,cate o fi ele de mici chiar si 0,1%,si trebuie sa credem in ele.Si cum stam si la mana adversarilor mi se pare normal sa ma doara o victorie de-a lor.
Dar daca faceti voi duminica un egal cu Dinamo, si Rapidul castiga cu Pandurii.Nu crezi a 4 puncte distanta sunt recuperabile, mai ales ca avem peste o sapatamana meciul direct in Giulesti cu Dinamo.
Soarta titlului inca se mai joaca.......si stiu ca si voua va este frica de Rapid.
Dar nu vreti sa recunoasteti.

Paul
3rd April 2006, 22:55
hai mah lasa`ne cu si daca aia si aialalta ...
voi sperati la titlu , noi speram la cupa uefa :evil:

cat despre frica pentru Rapid :evil: , stai linistit...

Cristy
3rd April 2006, 22:57
dap iar noi luptam pentru castigarea lor plus cupa Ro ;)

uti2102
3rd April 2006, 23:11
Manca-v-ash, avem alte paini de mancat pana la meciul asta. Calmatzi-va !

AMICU'
3rd April 2006, 23:19
hai mah lasa`ne cu si daca aia si aialalta ...
voi sperati la titlu , noi speram la cupa uefa :evil:

cat despre frica pentru Rapid :evil: , stai linistit...
ok!
Rapidul se bate pentru campionat, Cupa Uefa si cupa Romaniei.
si pot spune ca s-a descurcat si se descurca foarte bine in toate cele 3 competitii.
mai vorbim saptamana viitoare despre soarta titlului in Romania, si dupa meciul Steaua-Rapid, de soarta cupei Uefa.
Oricum de asta sunt competiile sportive faine, pentru ca unii castiga si altii pierd.
Dar unii stiu sa piarda spre deosebire de altii.Unii stiu sa iasa mereu cu capul sus, fata de altii.

One-Man Show
3rd April 2006, 23:24
pai stati putin...asta nu e din etapa intermediara ? urm meci al Stelei in campionat e cel cu dinamo...oricum...Steaua - Pandurii 3 - 1 :D

@ paulus : mah...cum se face de ii atragi pe UTC-istii ashtia peste tot ? :evil:

rhadoo
3rd April 2006, 23:48
steaua nu isi permite sa faca pasi gresiti acasa,mai ales cu minerii lui condescu,care nu au nici o treaba cu div a,oricum lucru mare ca sunt si acolo unde sunt,nu ii lasa vs,astia is ca si coca cola nu se lasa
cred ca vor sta la cutie sa limiteze proportiile scorului
HAI JIUL PETROSANI!

Ess
4th April 2006, 00:52
Desi meciul trebuia sa se joace Miercuri(5.04) ..a fost amanat pt ca unii mai au treaba prin Europa ...

Ce...joaca Pandurii in intertoto????:evil:

SORENSEN
4th April 2006, 01:11
Nu cred ...Intertoto e pt incepatori si Steaua nu are treaba acolo...dar cat despre cine are treaba in Europa ...vezi la Realitatea TV pe la 20:30 IN DIRECT sau chiar pe stad. National la aceeasi ora...apropo ca daca nu ai luat bilet nu mai sunt decat 400 ...ar trebui sa te grabesti :rolleyes:
PS Steaua cred ca va casitga destul de usor dar mai sunt cel putin 2 saptamani pana la meci :o:

Darius
4th April 2006, 03:15
Nu cred ca Steaua va avea greutati in a-i bate pe panduri...pe de o parte, pentru ca Steaua este in forma si, in al doilea rand, Pandurii Tg.-Jiu nu arata a echipa care sa puna probleme in deplasare.

iaro
4th April 2006, 05:35
Aici e de 1 solist. Pe 19 Pandurii vor fi mai siguri de non-retrogradare iar Steaua va lupta pentru titlu.

saphicus
4th April 2006, 14:12
Instructie, frate!! Nu gluma!!:D :D

uti2102
4th April 2006, 17:04
Trebuie facuta o precizare : Steaua nu poate juca cu Pandurii pe 19 aprilie, pentru ca pe 20 aprilie are programata, tot pe Lia Manoliu, mansha tur a semi-finalei Cupei Uefa !

starsteel
4th April 2006, 17:16
Vad ca meciul e anuntat pe 19 aprilie ceea ce e imposibil, pe 20 aprilie Steaua joaca semifinala UEFA Cup.

Universal
4th April 2006, 21:44
Bate Steaua cu 4-0 ii fac pe saracii oameni din T JIU sa-si puna chiloti de tabal la sfarsit :))...acum in serios ,vorbind de meci,cred ca un 3-1 sau 3-0 va fi cat mai posibil .,dupa etapa aceadta Steaua sigura de victorie

Cra10veanu
4th April 2006, 21:56
steaua nu isi permite sa faca pasi gresiti acasa,mai ales cu minerii lui condescu,care nu au nici o treaba cu div a,oricum lucru mare ca sunt si acolo unde sunt,nu ii lasa vs,astia is ca si coca cola nu se lasa
cred ca vor sta la cutie sa limiteze proportiile scorului
HAI JIUL PETROSANI!
te pomenesti c-aveti voi fata de divizia A, echipa lu p*** goala, Jiul :no:

rhadoo
4th April 2006, 22:16
te pomenesti c-aveti voi fata de divizia A, echipa lu p*** goala, Jiul :no:
VEZI-TI DE AMARU TAU
si voi ce sa zic cu mititelu dati gata europa ,o singura problema:in EUROPA NU SE JOACA DE LA ORA 11 sorry
taci ca tacerea e ca mierea
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
4th April 2006, 23:20
si in momentul de fata universitatea este peste Jiul daca asta vroiai sa auzi :D
daca erati pe la mijlocu clasamentului macar iti permiteai sa vb de pandurii, dar nici voi nu stati roz

rhadoo
4th April 2006, 23:32
NU am nimic cu pandurii,este echipa bugetara e in premiera in a dar asta e nu are val de div a
voi sunteti o prezenta de sezon ,un moft ca e la moda sa ai echipa in a ,nu aveti baza ,incercati marea cu degetul
pe cand noi avem stagii vechi in a,avem baza sportiva pe care voi nu o sa reusiti sa o aveti nici daca ajunge condescu presedinte
ca sa fiu on topic:bate steaua fara probleme
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
4th April 2006, 23:42
te rog sa te repeti care noi ? :D vezi cumva la echipa favorita pandurii ? te dor ochii bai acesta
tu esti ceva de genu rade ciob de oala sparta

rhadoo
4th April 2006, 23:46
NO pai atunci ce drac cauti tu aici,bagate la div inf,B
scuze io credeam ca e div A,aici
HAI JIUL PETROSANI!

Cra10veanu
5th April 2006, 00:08
facem rocada sezonu urmator :D

maonel
5th April 2006, 13:54
1 Solist

be@
5th April 2006, 15:33
Trebuie facuta o precizare : Steaua nu poate juca cu Pandurii pe 19 aprilie, pentru ca pe 20 aprilie are programata, tot pe Lia Manoliu, mansha tur a semi-finalei Cupei Uefa !

Vrei sa zici ca Rapid va avea programata pe 20 aprilie semifinala Cupei UEFA . Voi o sa fiti pe Lia Manoliu , si o sa mimati un circ penibil cu Pandurii , ca doar Condescu e sclavul vostru . Asta se stie...

uti2102
5th April 2006, 21:04
Be@, tu potzi sa ne cautzi pe dincolo :D Da' numa' dupa ce-tzi rozi de ciuda shi cele 2-3 unghii care tzi-au mai ramas. Nu te grabi insa, ashteapta pana maine seara, o sa le rozi mai cu pofta :evil:

Rossi
6th April 2006, 00:17
Bate Steaua cu 4-0 ii fac pe saracii oameni din T JIU sa-si puna chiloti de tabal la sfarsit

asta e parerea ta
Jiul nu are cum sa se predea
o sa fie un meci f greu pt Steaua


ps: amanat

rhadoo
6th April 2006, 00:36
asta e parerea ta
Jiul nu are cum sa se predea
o sa fie un meci f greu pt Steaua


ps: amanat


stai linistit ca jiu so predat cu vasluiu de *****

Cra10veanu
6th April 2006, 01:25
jiul si mai de *****, daca incepeti cu strategii si voi :D

rhadoo
6th April 2006, 01:27
jiul si mai de *****, daca incepeti cu strategii si voi :D


sti ce?nu am chef sa ma cert cu tine
strategiile le-am invatat de la voi,prietenii ''stie'' ,ma leshi?

Cra10veanu
6th April 2006, 01:31
cred ca le-ati invatat de la echipa careia ii sinteti satelit, ia mai gandeste-te :D

rhadoo
6th April 2006, 01:33
eu nu stiam ca suntem satelitu nimanui.da vad ca tu stii mai bine
ne informezi si pe noi?daca nu iti e cu suparare

Swisstec
6th April 2006, 01:34
Cred ca se refera la Dinamo, pana la urma de la voi au plecat 5 sau catzi jucatori la Dinamo in vara!!!

Cra10veanu
6th April 2006, 01:36
exact, asta a marcat sfarsitul cosmarului pt craiova, si chiar ma bucur c-au plecat figuranti ca de-al de plesan care a facut *****u bici la timisoara, si gata am lichidat si cea mai mica urma de militian, pa pa netoiu & staicu

Universal
6th April 2006, 17:40
exact, asta a marcat sfarsitul cosmarului pt craiova, si chiar ma bucur c-au plecat figuranti ca de-al de plesan care a facut *****u bici la timisoara, si gata am lichidat si cea mai mica urma de militian, pa pa netoiu & staicu


Este bine fara comunisti radicali care nu inteleg ce inseamna politic aci interesele personale, insa Plean poate reveni ca jucator si poate sa faca treaba la Timisoara, in rest Steaua are sanse sa nu i agol si bata usor cu 3-0:yeah:

starsteel
6th April 2006, 18:02
Victoria la o diferenta de 4 goluri inseamna ca suntem pe primul loc.

APercele79
6th April 2006, 18:05
si victorie la 8 inseamna ca intrati in shampions league

Universal
6th April 2006, 18:15
Victoria la o diferenta de 4 goluri inseamna ca suntem pe primul loc.

SA fie la 6 sa avem ce iubi toata noaptea... in fine, DACA totul merge bine in aceste 15 zile .. Bate Steaua pe Rapid, bate Steaua la Dinamo bate pe Panduri ...oh....ce chefuri vor fi..da Doamne sa fie asa , meciul va fi unu solist clar ..desi sunt in poericol oltenii,dar nu au echipa,clr sa ii baat pe stelisti.

uti2102
6th April 2006, 18:19
Victoria la o diferenta de 4 goluri inseamna ca suntem pe primul loc.
La ora meciului cu Pandurii o sa fim de mult timp pe primul loc ! Iar golaverajul va conta mai putzin, intrucat aia cu care ne vom lupta pentru titlu vor fi dezavantajatzi de rezultatele directe !

Universal
6th April 2006, 18:21
La ora meciului cu Pandurii o sa fim de mult timp pe primul loc ! Iar golaverajul va conta mai putzin, intrucat aia cu care ne vom lupta pentru titlu vor fi dezavantajatzi de rezultatele directe !


Corect! Sa batem la Dinamo 3 puncte plus Panduri +3 am ajunge la 3 puncte in plus fata de ei, sia poi...hai spre titlu

Rossi
14th April 2006, 15:09
Modificati clasamentul si puneti 3 puncte la Steaua . Meciul e jucat demult . 3-0 pt Steaua .

r3my
14th April 2006, 15:23
Bate Steaua. Pronostic 1, fara nici o urma de indoiala.

boosaw
14th April 2006, 15:56
1 solist

manu10
15th April 2006, 17:34
Nici macar eu nu am sperante la vreun punct aici!Asta e!

speranta moare ultima mai oltene!:headbang:
bat pandurii cu 1-0 in min 90' :D

Balaci
16th April 2006, 14:01
Mdeah!Cine stie!Daca a putut Vasluiul,noi de ce nu?:D

Nexus
16th April 2006, 21:25
Gata , am decis ca nu mai fac trafic la subiectul cu butelistii.

Ma rog ca Steaua sa cistige numai din blaturi si cum zicea careva, nu o sa imi pese nici macar daca o sa dea arbitrul gol din penalty in minutul 106.

Butelistilor, auziti aici : ce vi s-a intimplat la marsilia e meritat 1000% .

On topic : batem Pandurii in min 98 cu autogol. 3 puncte sa iasa.

Universal
19th April 2006, 20:42
NU face Steaua blaturi cel putin nu in aceasta editie de campionat,insa am vazut ce-i paste pe dinamo( ori sa-i spunem DinMao Ze...) cu meciurile,nu joaca nimic si bat la sfrasit cu 1-0 .... ce sa le mai zici is si asa amarati.,nu au nici o sansa sai campionatul.

cristian75poli
20th April 2006, 02:18
am votat si eu sa fiu singurul care da pronostic 2
ca englezul ala cu golul de la 60 de metri (macar ala avea ceva sanse) :)
Si eu am votat 2, deci mai tb sa dea un gol de la 70 m.

"POLI" - CAMPIONII!!!:ok:

raja_bell
20th April 2006, 09:23
rezultat firesc ar fi x2! ca doar cine naiba e steaua?
bineinteles ca si rezultatul acestui meci se cunoaste de dinainte! va fi un mare blat!!!!!
de fapt steaua poate sarbatori deja 23-ul! ca doar are aranjate toate meciurile pana la final, nu? :ciocan:

ULTRAS-STEEL
21st April 2006, 02:11
3-0 bate sthoia

maciu
21st April 2006, 15:49
castiga steaua...dar sa fim seriosi...joaca cu penultima clasata...

Universal
25th April 2006, 11:29
Nu este meci greu

OVIDIU 62
25th April 2006, 20:58
cu o echipa practic retrogradata steaua va face recital deci 1 solist.

Cra10veanu
26th April 2006, 01:31
NU face Steaua blaturi cel putin nu in aceasta editie de campionat,insa am vazut ce-i paste pe dinamo( ori sa-i spunem DinMao Ze...) cu meciurile,nu joaca nimic si bat la sfrasit cu 1-0 .... ce sa le mai zici is si asa amarati.,nu au nici o sansa sai campionatul.
nu e frumos cand rade ciobul de oala sparta, ca nici steaua nu e departe de StalinEAUA ;)
pandurii nu cred ca vor face fata

raja_bell
26th April 2006, 05:10
poate ne spui si care-i legatura dintre steaua si stalin (care, ca fapt divers, tinea cu dinamo moscova)!
steaua-pandurii 2! steaua va fi deja campioana, asa ca nu va aborda meciul cu rautate! :yeah:

Universal
30th April 2006, 05:06
ASta e.-....Steaua este Steaua SI Pandurii Pandurii..alta clasa

uti2102
30th April 2006, 12:39
Jucam cu Pandurii miercuri shi trebuie sa luam 3 puncte. Nu o sa facem cadouri nimanui, vetzi vedea.

Universal
1st May 2006, 04:06
Cum sa joace Steaua blaturi cand apioerdut acasa cu Gloria (!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ) si cu Rapid...o pura nesimtire si dezinformare. Rea-creinta creste. Oamenii trebuie sa inteleaga ca Steaua nu este in anii 80. S-a schimbat timpul.Insa unii tot ami trag de acei ani.Si sunt prea multi si neinformati,ori radicali.

Hipgnosis
1st May 2006, 14:17
Avem nevoie de 3 pct. Indiferent de scor. Sper sa isi revian psihic, fizic e cam greu, cam tot lotul e obosit.

totmarius
1st May 2006, 18:25
scurt bate steaua
sper doar sa nu conduca cu 2-0 si cine stie ce se poate intampla

codrind
1st May 2006, 19:04
Meci de 1 solist, īn urma tratatului de VASALITATE parafat la accederea oltenilor mici īn prima Divizie! :no:

Telespan
1st May 2006, 19:24
Meci greu pentru Steaua miercuri cu Panduri,meci de X2..:evil:

Mai dureaza 2-3 meciuri pina cind Steaua o sa-si revina din cosmarul de saptamina trecuta.:yeah:

focus
1st May 2006, 19:28
bate Steaua ca-si revine pana miercuri

Rossi
1st May 2006, 20:33
daca Pandurii nu vand meciul , are "grija" Salomir sa rezolve el meciul ... :rosu:

in proportie de100% Steaua o sa primeasca cel putin 1 penalty !!!!!!

One-Man Show
1st May 2006, 20:42
Steaua trebuie sa invinga ! Poate se trezesc Radoi & Co. pan' miercuri...ca de la Capello de Dambovitza nu ma ashtept la prea multe.

ozone
1st May 2006, 22:40
Scor final: 6-5

Carlos primeste 5 goluri, la cele 2 ocazii de poarta ale Pandurilor

Cat timp Carlos e portar la Steaua, nu are NICI O SANSA sa ia titlul

e portar de divizia D carlos...

Rossi
1st May 2006, 23:25
omul care o sa "rezolve" meciul Pandurii - Steaua

Marian Salomir

http://img411.imageshack.us/img411/9494/salomirstelistul2qx.png

Angelina Jolie
2nd May 2006, 01:33
Surpriza etapei.:lol:

SORENSEN
2nd May 2006, 01:34
Daca nici pe astia nu-i batem ..trebuie ca unii jucatori sa se lase ...daca ii batem a fost blat.:D

my_bogdan
2nd May 2006, 02:26
echipa va arata asa....Carlos - Ogararu -Goian -Ghionea-Nesu-Nicolita-Radoi-Paraschiv-Cristocea-Dica-Iacob :)

bate Steaua cu 2-0 :D

Hipgnosis
2nd May 2006, 17:31
Nu conteaza scorul !
Vrem 3 pct. Atat si nimci mai mult :ok:

Hopshio
2nd May 2006, 17:42
nu am citit toate paginile doar prima si ultima..pe ce post transmite meciu??

Oaia Dolly
2nd May 2006, 18:11
[QUOTE=BIANCO-ROSSI]de ce Dolly ? vrei sa fii tu prietena mea ? :happy
sry 4 u , am nevasta

mai demult am vrut sa-ti spun ca ti-ai ales nickul gresit ( ma gandeam ca Berbecul-Dolly ar fi fost mai potrivit ) , dar acum
am aflat de ce ti-ai ales "Oaia-Dolly"[/Q
Ma refeream la faptul ca pari cam obsedat de Steaua ca sa mai ai loc pentru alte sentimente la fel de puternice in viata ta. Stii cum se spune de la ura la dragoste e doar un pas....ai grija sa nu deviezi:evil: .P.S:Merci pentru sugestie....Oaia out.

boosaw
2nd May 2006, 18:53
Surpriza etapei.:lol:
N-are cum..... De fapt are daca e Carlos titular... :)

Balaci
2nd May 2006, 23:16
Nu e imposibil sa scoatem un punct,mai ales ca Steaua trece printr-o pasa foarte proasta!Sau macar sa nu o luam la scor:D

Dennis
2nd May 2006, 23:27
Parerea mea e ca Steaua shi daca bate nu va putea bate la diferenta mai mare de 1 gol. Trecem printr'o perioada foarte grea din cauza moralului prost dupa ultimele 2 meciuri shi trebuie sa fim atenti.

Oricum, surprize se pot intampla, shi in opinia mea, Steaua, Rapid shi Sportul au shanse egale la titlu. Eu sper ca ne revenim la meciul cu Pandurii shi continuam parcursul bun pe care il aveam inainte de meciul cu 'boro.

Universal
2nd May 2006, 23:58
Steaua bate pe andurii,dar cred ca va fi un meci nu prea usor...cum sa fie oameni buni blat daca TG Jiu este pe locul 15!!!??? Ma intreb unde aramas simtul realitatii la unii de aici.Fiti seriosi,nici o echipa nju ar facea sa ceva,sa fim seriosi.

be@
3rd May 2006, 00:54
Hai Pandurii . In meciul asta tin cu voi . Dar numai de data asta . :D

Paul
3rd May 2006, 01:02
meci lejer , ar fi un dezastru sa nu castigam !!!

rhadoo
3rd May 2006, 01:50
bate steaua fara probleme si fara carlos
deci nu se pune problema,am impresia ca deja pandurii sau obisnuit cu ideea,probabil ca si bacau
ar fi intradevar o mare surpriza daca pandurii ar scoate un egal
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
3rd May 2006, 03:30
meci lejer , ar fi un dezastru sa nu castigam !!!

te cred si eu ca e lejer , oltenii or sa fie 11 pe teren , pe cand voi 14 (+minim 1 penalty)

:rosu: :rosu: :rosu:

Diodude
3rd May 2006, 06:14
meci egal 1-1.conduc Pandurii cu 1-0,si egaleaza Dica intre minutele 70-80.

ce_bine_e
3rd May 2006, 08:51
pun pariu cu oricine ca bat Pandurii!

Kod
3rd May 2006, 11:33
te cred si eu ca e lejer , oltenii or sa fie 11 pe teren , pe cand voi 14 (+minim 1 penalty)

:rosu: :rosu: :rosu:

cred ca e al treilea mesaj in care sugerezi ca meciul asta e blat ! scoateti-va oameni buni prostiile astea din cap !!!

si chiar tu, tocmai tu vorbesti blaturi ??? mi-ar fi rusine...

starsteel
3rd May 2006, 13:41
Dupa meciul asta sta toata lumea in casa. FRUSTRATILOR !!!!

Hopshio
3rd May 2006, 14:11
VIDEO GSP / Atacantul Pandurilor, Disney, şochează: „Ne vom da la o parte īn faţa Stelei”

Hipgnosis
3rd May 2006, 15:25
VIDEO GSP / Atacantul Pandurilor, Disney, şochează: „Ne vom da la o parte īn faţa Stelei”

misto disney asta
saracul a incurcat cuvintele in limba romana si a raspuns cu da la intrebarile unui jurnalist.
cred ca zicea da si dc il intreba dc a facut sex cu porcea :happy :happy

SORENSEN
3rd May 2006, 17:25
O sa ma duc sa vad blatu' la stadion ..hmmm pare innorat sper ca nu ploua ca nu e bine ...
Ca nu am mai fost de la un alt mare blat stelist: Steaua-Betis ...sper ca asta sa fie mai reusit....

uti2102
3rd May 2006, 18:41
Mesaj pentru aia care vin la meciuri shi stau pe scaun shi shi-o freaca : in seara asta statzi acasa, n-avem nevoie de voi !
Mesaj pentru jucatorii care nu conshtientizeaza ca indiferent de miza shi adversar, cand intri pe teren in tricoul rosh-albastru trebuie sa joci pana la ultima picatura de sudoare pentru victorie : ramanetzi la vestiare !
Sper sa iasa bine !
FORZA STEAUA ! Hai Oli, hai baietzi !

Luis Garcia10
3rd May 2006, 20:43
bai baietzi astia care au inteligentza sa creada ca pandurii isi permit sa piarda puncte acum si sa dea meciul STELEI ( desigur vreo 18 din meciurile Stelei au fost blaturi , iar in Europa am avut noroc cu caru`) nu va uitatzi fratilor la meci , dati pe pro tv pe tv sport sa ii vedetzi chelia lu calinescu, pe tvr , pe prima, pe ce vretzi voi . Nu vi se pare asha mai normal?

nsd
3rd May 2006, 21:13
Ştie careva dacă se poate asculta pe undeva pe net ? Nu mai īntreb de văzut, că n-are rost :P

be@
3rd May 2006, 21:32
Ce atmosfera incredibila ! :lol:
Trebuia cartonas galben pentru fault lui Nesu , dar cum sa dea Salomir asa ceva? Ce sila mi-e de echipa asta care mereu e ajutata de arbitri .

nsd
3rd May 2006, 21:33
Īţi e silă de Dinamo ? Ai greşit thread-ul băiete.

Oaia Dolly
3rd May 2006, 21:38
Desteapto tocmai a fost penalty la Iacob.Iar spectatori sunt peste 10 mii. Get a life!

Hipgnosis
3rd May 2006, 21:39
Ce cretini comentatorii. amandoi i-au incurcat pe balan cu baciu :rosu:
Penalty clar la Iacob.
Meci greu pt. Steaua oltenii se apara cu toate mjloacele
be@: get a life

Hipgnosis
3rd May 2006, 21:46
Ce ocazie a avut baciu. se vede ca e fundas

Ultras
3rd May 2006, 21:55
Unde dracu' ati vazut penalty la Iacob? La Nesu nu ati mai vazut doua galbene clare? La primul fault se putea da chiar rosu pentru intentie si ultim aparator... Toata repriza Salomir a tras pentru Steaua pe fata. Doar 4 sau maxim 5 lovituri libere (daca din greseala am scapat vreuna) acordate in favoarea Pandurilor. Ce curat joaca Steaua asta de la o vreme...:mda: Iar daca la finalul primei reprize minutul de prelungire s-a transformat in 3 si jumatate, la final, daca va fi acelasi scor, sa ne asteptam la vreo 10-15...

ASIGURATORUL
3rd May 2006, 21:55
Steaua are suporteri si la greu. E bine pentru Steaua si exemplul acesta trebuie sa il ia si alti suporteri:ok:

Sunchase
3rd May 2006, 21:58
Sunt sub 5000 de spectatori.
Rusine Salomir :rosu: Toate faulturile pro steaua

Oaia Dolly
3rd May 2006, 21:58
Ultras esti simpatic. Rosu se da doar in caz de ultim aparator si pozitie frontala spre poarta. Relaxeaza-te!Daca nu ai vazut penalty-ul sugerez ochelari sau obiectivitate.

Dennis
3rd May 2006, 21:59
Blat clar din nou ce sa zic...avem 200 de ocazii shi blat clar...o sa batem cu penalty greshit acordat in min 100 din 15 de prelungire...

Oaia Dolly
3rd May 2006, 22:00
Sunt sub 5000 de spectatori.
Rusine Salomir :rosu: Toate faulturile pro steaua
La TV au spus peste 10 000 dar tu stii mai bine.E chiar atat de greu sa sustii o echipa si sa fii decent in acelasi timp? Oups uitasem tu esti personajul care dupa finala cupei challange castigata de Steaua te plangeai de arbitraj favorabil Stelei.:D

quatzecoatl
3rd May 2006, 22:04
Forzza Steaua !!! DA UN GOL K SA TRECEM PE PRIMU LOC !!!

Ultras
3rd May 2006, 22:04
Ultras esti simpatic. Rosu se da doar in caz de ultim aparator si pozitie frontala spre poarta. Relaxeaza-te!Daca nu ai vazut penalty-ul sugerez ochelari sau obiectivitate.

Cred ca am vazut aceleasi reluari, dar evident pentru Steaua se aplica alte reguli... La faultul lui Nesu era pozitie frontala spre poarta. Jucatorul Pandurilor se deplasa spre poarta, nu in lateral. Dar din doua galbene sa nu dea nici unul, e de kkt...

STEAUA-MANIA
3rd May 2006, 22:05
bea,nu e sufletul tau pereche(remy) pe YM?Ai venit sa ne stresezi?:rosu:
La un meci cu Pandurii,sunt 10.000 de STELISTI...cuvintele sunt de prisos
:ok:

Dennis
3rd May 2006, 22:08
Cred ca am vazut aceleasi reluari, dar evident pentru Steaua se aplica alte reguli... La faultul lui Nesu era pozitie frontala spre poarta. Jucatorul Pandurilor se deplasa spre poarta, nu in lateral. Dar din doua galbene sa nu dea nici unul, e de kkt...

mda...ar fii trebuit sa ne dea vreo 5 roshii shi vreo 3 galbene k bonus....shi dupa cum spuneam, castigam cu penalty in min 10 de prelungiri din 15 .... shi o sa fie pe pozitie doggy nu frontala de data asta...

Gabriel28
3rd May 2006, 22:15
nu....ca atat Oli cat si Piturca sunt chiar batuti in cap. Il scoate pe Iacob si il baga pe ramolitu ala de Oprita...de ce au oamenii astia atata dragoste ptr acest jucator nu stiu....zici ca sunt capiati...pe cat de mult vreau sa bata steaua si sa iasa campioana nu o vad in stare sa bata azi ca nu au cu cine. inafara lui nicolita si a lui radio, trebuie schimbata toata echipa.

Oaia Dolly
3rd May 2006, 22:24
Olaroiu are imaginatia unei maturi.Nu stie decat post pe post cu exceptia situatiei in care fortifica defensiva.

Gabriel28
3rd May 2006, 22:34
deja sunt penibili, meciul asta e un fel de deja vu a ultimului meci din tur cu fc vaslui....mai ziceam de dinamo ca remizeaza si pierd acasa....

cosimo1
3rd May 2006, 22:39
goool steaua!!!cam tarziu dar e bine asa!!!

Oaia Dolly
3rd May 2006, 22:40
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO OOOOOOOOllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rossi
3rd May 2006, 22:42
inpinsi de arbitru si tot degeaba ... steaua e o echipa de varzalai , gloabe penale

ce bulan , autogol in minutul 80 ...

apparte
3rd May 2006, 22:44
Pai nu mai e blat?

Oaia Dolly
3rd May 2006, 22:44
Incearca un diazepam sau un xanax.Greu cu emotiile astea!Am jucat jalnic dar scorul e unul corect.

cosimo1
3rd May 2006, 22:44
tare mi-e frica ca se termina x,becali si cu condescu stiu de ce!!!!!!!
ce ratare nicolita singur cu portarul si ce preluari de incepatori fac jucatorii stelei!!!!!

Rossi
3rd May 2006, 22:47
Pai nu mai e blat?

isi face Salomir treaba - am si zis , "se pare ca Pandurii nu se vand din moment ce ciobanul retardat a apelat sa Salomir "

Sunchase
3rd May 2006, 22:47
Meci pierdut clar de Ungureanu , cel mai slab antrenor din Divizia A !! Sa stii in ce forma e steaua si sa nu ataci deloc, doar sa te aperi , sa ii "odihnesti " pt cei mai buni oameni de atac Sava si Disney ! :rosu:

B0gdaaaN
3rd May 2006, 22:48
jucatorii stelisti dorm...cei de la pandurii dorm de prin etapa a 13 a...scorul mi se pare unul corect la cum au jucat cei de la pandurii

Rossi
3rd May 2006, 22:49
Meci pierdut clar de Ungureanu , cel mai slab antrenor din Divizia A !! Sa stii in ce forma e steaua si sa nu ataci deloc, doar sa te aperi , sa ii "odihnesti " pt cei mai buni oameni de atac Sava si Disney ! :rosu:

da , daca juca si cu atacanti castiga azi impotriva carpele ros-albastre

Oaia Dolly
3rd May 2006, 22:50
Meci pierdut clar de Ungureanu , cel mai slab antrenor din Divizia A !! Sa stii in ce forma e steaua si sa nu ataci deloc, doar sa te aperi , sa ii "odihnesti " pt cei mai buni oameni de atac Sava si Disney ! :rosu:
A semanat putin cu rapid-bacau, nu gasesti?:drak:

Sunchase
3rd May 2006, 22:52
Chiar deloc ! In meciul cu noi bacauanii au introdus cel mai bun 11 ba mai mult au riscat totul toata echipa primind cartonas galben si jucatori suspendati pt un meci crucial de etapa viitoare acasa cu Bistrita.Totul opus fata de seara asta !

Ultras
3rd May 2006, 22:54
Fata de mare campioana!!!! PENIBIL!

PS. Prelungirile din a doua repriza au tinut exact cat cele din prima...

APercele79
3rd May 2006, 22:56
ce repede a scazut steluta de acum 1 saptamina...atunci era o stea care stralucea...acum e un beculet de 5 vatzi..maine poimaine licurici, iar saptamina viitoare bezna
campioana noastra, mda

B0gdaaaN
3rd May 2006, 22:57
Fata de mare campioana!!!! PENIBIL!

PS. Prelungirile din a doua repriza au tinut exact cat cele din prima...


cum am spus dupa meciul rapid-steaua...daca se mai juca 2 ore steaua nu marca gol...astazi la fel in cazul pandurilor...fiti seriosi...:ciocan:

Oaia Dolly
3rd May 2006, 22:58
Chiar deloc ! In meciul cu noi bacauanii au introdus cel mai bun 11 ba mai mult au riscat totul toata echipa primind cartonas galben si jucatori suspendati pt un meci crucial de etapa viitoare acasa cu Bistrita.Totul opus fata de seara asta !
Eu ma refeream mai ales la evolutia Stelei perfect asemanatoare cu cea a rapidului din meciul cu bacau.P.S voi ce-ati facut la tg jiu?
Mai tii minte ce prost ati jucat?Era dupa eliminarea din uefa.Ai sa intelegi cum de ne-ati batut duminica.

remy
3rd May 2006, 23:00
omul care o sa "rezolve" meciul Pandurii - Steaua

Marian Salomir

http://img411.imageshack.us/img411/9494/salomirstelistul2qx.png

SA STII CA SI-A FACUT DATORIA CU PRISOSINTA PT. ACEASTA JENANTA ECHIPA, STEAUA, CARE CRED CA MERITA SA JOACE IN B, LANGA PANDURII, CA TOT ASA VALOARE ARE.
A fost unul dintre cele mai jalnice si ciudate meciuri de anii astia !
Fundasul Naicu, care si-a bagat-o in proprie poarta, merita banii de la stelisti, care le mai da o licarire de speranta. Nu pot spune ca a fost blat sigur, dar cativa jucatori de la Pandurii se faceau ca joaca. Dovada mai mare ca Naicu era pus sa-si ajute patronul sa nu fie injurat de "pretinul" JIJI, a fost autogolul jenant !
Daca asta e echipa care vrea sa joace in Ch. League, eu zic sa ne lasam de fotbal, ca nu mai tine.
JALNIC MECI, JALNICE ECHIPE !
RUSINE CELOR CARE CONDUC FOTBALUL SI CARE AJUTA PRIN ORICE MIJLOACE STEAUA, CHIAR SI CU O ECHIPA DE B, CIUCA BATAILOR.

tafu
3rd May 2006, 23:00
nu prea am sentimente pentru echipele din bucuresti, desi sunt mai apropiat de Steaua , dar nu poti sa continui sa joci asa; jucatorii sunt blocati psihic.

si Olaroiu nu intelege nimic din fotbal

RajaF
3rd May 2006, 23:02
Tanti Dolly, campionii se vad cel mai bine dupa infrangeri nasoale... Steaua, se vede din ce in ce mai putin.

APercele79
3rd May 2006, 23:02
lol, salomir purta echipamentul lui barcelona, nu?
ca vad ca e ros-albastru

BlueEnergy
3rd May 2006, 23:03
Pentru astia anti-Steaua... cand echipele voastre nu jucau nimic, nu va auzeam glasul! Pe ce loc e Steaua? Pe locul 1 da? De ce? Pentru ca dupa 25 de etape (24 ptr Steaua) Steaua a cumulat cele mai multe puncte! Cum se aduna punctele? O luam ca la scoala generala? Hai ca sunteti penibili! Recunosc ca la ora actuala Rapid e echipa cea mai in forma insa nush ce cauta fanii... dinamovisti pe aici de ex? Oftica e mare deh!

Gabriel28
3rd May 2006, 23:04
penibil scor, la pretentiile care le au trebuia sa bata cu 4-0 lejer...jenant.

Sunchase
3rd May 2006, 23:04
Steaua e pe 2 , stai linistit :D

Dennis
3rd May 2006, 23:09
@ sunchase, Steaua e pe 1, tu stai linistit :D.
@ remy, deocamdata suntem mai buni k voi, shi am facut rezultate sezonul asta in Eur0pa fata de voi. Numai ca avem noi 2 meciuri proaste nu insteamna ca nu meritam Eur0pa, ceea ce voi chair nu merita'ti.
Shi chair nu inteleg ce va legati de salomir, mai ales ca tot noi i'am atacat tot meciul deci nu inteleg de ce vedeti ciuda ca am marcat. Voi aveti de muncit sa cashtigati campionatu' shi acum va e ciuda ca noi castigam shi suntem pe 1...

Oaia Dolly
3rd May 2006, 23:12
Ce rau am ajuns daca remy nu e sigur ca un meci al Stelei a fost blat.Eu zic ca ceva nu e in regula...aaaaa am uitat ne-a ajutat salomir. remy-presedinte!!!!!!!!!!!!!!!

APercele79
3rd May 2006, 23:14
iar a gresit olaroiu...trebuia sa joace 4-4-4
petre marin si cu nicolita nu se vedeau pentru ca au stat la soare ieri (nu-i vorba ca salomir oricum se facea ca nu ii vedea), si cu 13 jucatori, pandurii devenea mai usor de batut..
doar o parere..

AxinTe
3rd May 2006, 23:14
au fost minim 8000 de spectatori.. urata atmosfera oricum(cand erau sa strige strigau rasisme)

Nexus
3rd May 2006, 23:16
Ma bucur ca am batut cu 1-0 si ca ati crezut ca putem pierde puncte.

Ma bucur ca v-ati mai omorit niste pitici cu speranta ca se termina 0-0.

pa paaaaaa

Sunchase
3rd May 2006, 23:16
@ sunchase, Steaua e pe 1, tu stai linistit :D.
@ remy, deocamdata suntem mai buni k voi, shi am facut rezultate sezonul asta in Eur0pa fata de voi. Numai ca avem noi 2 meciuri proaste nu insteamna ca nu meritam Eur0pa, ceea ce voi chair nu merita'ti.
Shi chair nu inteleg ce va legati de salomir, mai ales ca tot noi i'am atacat tot meciul deci nu inteleg de ce vedeti ciuda ca am marcat. Voi aveti de muncit sa cashtigati campionatu' shi acum va e ciuda ca noi castigam shi suntem pe 1...

stai tu linistit ca la final nu se considera golaverajul ci meciurile directe.Daca campionatul s-ar termina azi Rapid ar fi campioana ! /hello

boosaw
3rd May 2006, 23:17
steaua a batut foarte greu... un egal era rezultatul normal dupa cum sa jucat

adygrassoo
3rd May 2006, 23:18
Salomir ar trebui scos din arbitraj.....De PATRU (4) ani are grija ca steluta sa nu piarda puncte importante......Sunteti penibili,nu meritati nici macar locul 10 dupa "prestatia" lui Salomir din seara asta.....Dar "pacatul din Sambata Mare dumnezeu nu-L iarta!!!"
Salomir:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:
Steaua:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

Datenshi
3rd May 2006, 23:18
Incearca un diazepam sau un xanax.Greu cu emotiile astea!Am jucat jalnic dar scorul e unul corect.

Minunate logica, iti recomand sa incerci tu niste meditatii. Nu vad de ce meritati sa castigati daca ati fost jalnici.

APercele79
3rd May 2006, 23:20
si cu niste supozitoare...

adygrassoo
3rd May 2006, 23:21
iar a gresit olaroiu...trebuia sa joace 4-4-4

Era intradevar foarte usor de facut echipa asa....Salomir vede ce-i convine:shock: $$$$$ :shock:

Dennis
3rd May 2006, 23:22
@ sunchase, la fel a fost shi cu dinamo shi am avut golaveraj shi am trecut in fata lor, cand ei au rezultate directe mai bune decat noi. 2-2 la noi 1-1 la ei.

Shi meritam sa castigam pentru ca am fost mai buni, chair daca am ratat mult...shi as sugera sa nu mai pierdeti timpul sa va uitati la meciurile noastre data viitoare sperand sa pierdem ca o sa va pierdeti timpul...ati facut la fel azi...o sa faceti in continuare...campionatu' e al nostru!!

FORZA STEAUA, FORZA STEAUA, HEI HEI!!!

Oaia Dolly
3rd May 2006, 23:23
Cata grija pentru sanatatea mea! Va multumesc! Rezultatul este corect avand in vedere raportul ocaziilor de gol 5-1.Te cred pe cuvant cand vorbesti de efectul supozitoarelor.Forma slaba-de acord dar.......cine e pe primul loc?
Voi?

APercele79
3rd May 2006, 23:29
nu suntem noi, nici pe departe...subiectul dinamo l-am discutat zilnic, si eu am fost primul sa recunoasca ca avem o echipa varza cu antrenor varza..
dar dupa ultima saptamana, se pare ca si voi sunteti cam varza (diferenta este ca voi va vedeti deja la nivelul lui Juve, cand ati umplut chilotii la meciul cu pandurii...)

adygrassoo
3rd May 2006, 23:30
Cata grija pentru sanatatea mea! Va multumesc! Rezultatul este corect avand in vedere raportul ocaziilor de gol 5-1.Te cred pe cuvant cand vorbesti de efectul supozitoarelor.Forma slaba-de acord dar.......cine e pe primul loc?
Voi?

NOI!!

Datenshi
3rd May 2006, 23:30
Nu, voi. Intrebarea e alta: daca jucati in halul asta si faceti 1-0 cu Pandurii dintr-un autogol (apropo, nu stiu de unde ati scos atatea ocazii), aveti senzatia ca o sa ramaneti acolo?

PS: Pt. domnul de deasupra - ei sunt acum, criteriul meciurilor directe se aplica la sfarsit. SI NU MAI SCRIETI CU FONT COLORAT DE 20 CA E STRESANT.

adygrassoo
3rd May 2006, 23:32
:no: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :no:
ASTA-I PENTRU OLI<MM SI JIJI.............

Paul
3rd May 2006, 23:40
Modificati clasamentul si puneti 3 puncte la Steaua . Meciul e jucat demult . 3-0 pt Steaua .

A fost blat. AI avut dreptate!

Oaia Dolly
3rd May 2006, 23:42
Nu, voi. Intrebarea e alta: daca jucati in halul asta si faceti 1-0 cu Pandurii dintr-un autogol (apropo, nu stiu de unde ati scos atatea ocazii), aveti senzatia ca o sa ramaneti acolo?

PS: Pt. domnul de deasupra - ei sunt acum, criteriul meciurilor directe se aplica la sfarsit. SI NU MAI SCRIETI CU FONT COLORAT DE 20 CA E STRESANT.
Campionatele se castiga si in urma unor meciuri penibile.Nu sunt mandru de cum s-a jucat dar 3 pct sunt 3 pct.Rapid a facut egal la tg jiu si a batut in min 94 cu bacau.Vom vedea la final.Deocamdata suntem favoriti si am o presimtire ca acest meci este punctul de la care incepe trezirea. Noapte buna!

remy
3rd May 2006, 23:53
Pentru astia anti-Steaua... cand echipele voastre nu jucau nimic, nu va auzeam glasul! Pe ce loc e Steaua? Pe locul 1 da? De ce? Pentru ca dupa 25 de etape (24 ptr Steaua) Steaua a cumulat cele mai multe puncte! Cum se aduna punctele? O luam ca la scoala generala? Hai ca sunteti penibili! Recunosc ca la ora actuala Rapid e echipa cea mai in forma insa nush ce cauta fanii... dinamovisti pe aici de ex? Oftica e mare deh!
E-te, Frantz, ori interzici si sa respiram ?
Normal ca radem toti cand vedem o echipa asa jenanta ca Steaua, care nu mai are suflu, ca vrea sa ia campionatul prin arbitrii, jucatori care-si dau autogoluri, echipe care se dau la o parte din calea lor (nu spun clar de Pandurii, ci de unii jucatori care s-au facut ca joaca, de, doar Condescu e "pretin" cu JIJI si Corleone).
AVEM IAR UN CAMPIONAT RUSINOS, CA SI CEL DE ANUL TRECUT, CAND SE FACE TOTUL PT. STEAUA, CAND EI NU JOACA NIMIC, FIIND CHIAR DE MULTE ORI HUIDUITI DE PROPRII SUPORTERI.
RUSINICA !

Universal
4th May 2006, 00:00
Frustrare maxima,tataie,dupacum vad..nu-i asa? E...obiectivul este indeplinit: victorie,nu trebuie sa fie mereui 2-0 sau 3-0 merge i 1-0 sa fie 3 puncte. Tataie, nu vrei sa te duci la culcare? Caci vb prea multe prostii. Steaua a jucat majoritatea sezonului f bine si pe alocuri 4-5 meciuri slab ( deci 80% pozitiv) iar compatriotii tai dinamovistii exact inversul.,deci nu-mi spune si nu-mi tine mie sau altuia moralaa caci te faci( oricum te-ai facut de nu stiu cate ori) de arsul curcilor. Oricum ,se vede incultura a la Jiji si MM ...

Paul
4th May 2006, 00:06
Ca stelist sunt multumit de nivelul actual al echipei , si desi nu caut scuze (ca nu e nevoie ... echipa e pe primul loc , are un meci mai putin , si azi a castigat) notati urmatoarele aspecte

1. La inceputul campionatului , nu ni se dadea nici o sansa (favorite erau "Campioana transferurilor - Dinamo" si "EuroPoli"). In schimb Steaua nu transferase nimic si in plus , ii pierduse pe Dorinel , Neaga si Martin Tudor.

2.Echipa sufera in jocurile de acasa , fiindca "acasa"=Lia Manoliu

3. Echipa e super obosita dupa drumul din UEFA

4. Valoarea lotului combinata cu punctul 3., au dus la acest joc slab. Lot subtire numeric , apar suspendari /accidentari + 2-3 jucatori iesiti din forma , si asa se creeaza o mici criza.

Inca 5 victorii si un egal si suntem campioni !

Vladek
4th May 2006, 00:15
Am batut azi desi n-am jucat mare lucru. Pandurii au crezut ca vor scapa daca se baga cu posteriorul in poarta si raman acolo pana in minutul 90. Au gresit.
In sfarsit, 3 puncte importante, obtinute insa pe fondul unui joc mediocru spre slabut.

PS : Pentru oligofrenii care se plang de arbitraj .... :rosu: :rosu: duceti-va la culcare copii. Dupa mintea voastra Salomir trebuia sa fie "echidistant", adica sa elimine vreo 3 jucatori de la Steaua si sa dea cel putin 1 penalty pe repriza pt Pandurii. In realitate arbitrajul a fost tot mediocru, fara sa fie ireprosabil, dar nu poti spune ca a influentat rezultatul.

remy
4th May 2006, 00:28
Daca si dupa saptamanile astea jalnice in care Steaua a aratat ca o echipa "puscarie" - vorba lui JIJI - fanaticii stelisti au curajul sa mai laude asemenea pseudo-"campioni" (la ce, la oina, sau la ciamciuci ?), eu cred ca deja au luat-o razna.
Ascundeti-va, ca, o data ce a incetat nebunia cu Scooter - Maria, va inceta si visul lor, Ch. League.
ECHIPA STEAUA E SUPER-VARZA ! SA SE CHINUIE CU INCA O RETROGRADATA SA CASTIGE PRIN AUTOGOL, E PENAL !
PACAT CA NU AU JUCAT ACUM CU SPORTUL, CA ERA MACEL !!!
DOAR ARBITRII SAU "SATELITII" (NU AI PAMANTULUI) SA-I MAI AJUTE, SARACUTII DE EI !

apparte
4th May 2006, 00:30
Il citez din memorie pe Alpopa :"ma multumesc si cu un 1-0 chinuit!"

BlueEnergy
4th May 2006, 00:32
E-te, Frantz, ori interzici si sa respiram ?
Normal ca radem toti cand vedem o echipa asa jenanta ca Steaua, care nu mai are suflu, ca vrea sa ia campionatul prin arbitrii, jucatori care-si dau autogoluri, echipe care se dau la o parte din calea lor (nu spun clar de Pandurii, ci de unii jucatori care s-au facut ca joaca, de, doar Condescu e "pretin" cu JIJI si Corleone).
AVEM IAR UN CAMPIONAT RUSINOS, CA SI CEL DE ANUL TRECUT, CAND SE FACE TOTUL PT. STEAUA, CAND EI NU JOACA NIMIC, FIIND CHIAR DE MULTE ORI HUIDUITI DE PROPRII SUPORTERI.
RUSINICA !


Chiar cand ziceam ca postezi si tu un post fara sa te legi de oameni pe care ii urasti (vorba ta... Jiji... MM) ai pomenit de iei. La tine toata logica (atata de cata dispui) se invarte doar in jurul lui Jiji, MM si conducerea stelista! Eu zic sa-ti faci rost de posterul lui Borcea si sa dormi cu el sub cap!:D
Cat despre meci... prost, varza cum o fi fost meciul asta (nu l-am vazut) am luat cele 3 puncte si asta e tot ce conteaza. Ma bucur ca restul echipelor reusesc sa joace an de an cate o semifinala de cupa UEFA si sa aiba un parcurs extraordinat in campionat. Echipele cu care tineti, sunt cele mai corecte, practica cel mai bun fotbal.... deh doar Steaua asta proasta si de nimic ne face de cacao fotbalul romanesc! Doh... pana una alta, va recomand niste pastile de dormit, ca sunteti asa de ofticati ca Steaua s-ar putea sa ia iar campionatul ca faceti tot posibilul sa ne scoateti ochii cu meciurile mai putin reusite!

Klingon
4th May 2006, 00:37
Mi-a soptit o viorea
Ca Oli-i pe urmele lu' Zenga
De aia joaca Steaua asa
Tarari-tarara

Gabriel28
4th May 2006, 00:38
remy: esti incurabil. tu mai bine comenteaza meciurile jalnice ale lui dinamo....

nu serios, voi chiar credeati ca n-o sa bata steaua?? lol

SORENSEN
4th May 2006, 00:48
Am venit de la meci (de vreo ora)si ce gasesc nimeni nu comenteaza de blatul ordinar :rolleyes:
Meci chiar plictisitor si poate putin enervant ...dar a iesit bine 1-0.
1.Steaua 49 pct(-1j)
2.Rapid 49 pct
3.Sportul 47 pct
Cam asta e ...

Swisstec
4th May 2006, 00:50
Victorie nemeritata a Stelei! Dar a fost N-ai cu(cine) si si-a bagat-o-n poarta!!!

remy
4th May 2006, 00:56
remy: esti incurabil. tu mai bine comenteaza meciurile jalnice ale lui dinamo....
nu serios, voi chiar credeati ca n-o sa bata steaua?? lol
Pai, cum unii dintre voi au logica de fier, Steaua trebuia sa bata cu 4,5-0, dar au castigat cu ajutorul ... unui adversar, Naicu, bagand-o in poarta, in ultimele minute ! Asta dupa ce Steaua a fost chiar huiduita de proprii suporteri de foarte multe ori.
VOI PUTETI FI REALISTI MACAR O DATA ?
ZICETI SINCER: CE ATI VAZUT SI AZI, SI CU BORO SI RAPID, ASTA E ECHIPA CARE MERITA SA NE REPREZINTE IN CH. LEAGUE ?
PAI, NE DUCEM NAIBII CU TOTII SI NE LASAM DE MICROBUL "FOTBAL". Cel mai bine e sa joace Rapidul sau Sportul.
SI, CA SA VEDETI CA EU NU SUNT FANATIC CA UNII DINTRE STELISTII DE PE FORUM: RECUNOSC, DINAMO, INCEPAND DIN NOIEMBRIE 2005, DUPA SCANDALURILE PROVOCATE TOT DE UN BECALI, NU SE MAI REGASESTE, SI NU MAI POATE AVEA UN ANTRENOR PRECUM ANDONE.
DAR, TOTUSI, EI JOACA UN FOTBAL SPECTACULOS (VEZI MECIUL CU SPORTUL), PACAT CA AU ANTRENORI DE TOT RASUL, CA NU STIU SA ASEZE O ECHIPA, TOTUSI, CEA MAI VALOROASA DIN TARA.
ORICUM, SA NU VA MAI LAUDATI CU ATATA FANATISM CU STEAUA, CUM NICI EU NU MA LAUD CU DINAMO, MAI ALES INCEPAND DIN RETUR !

Kod
4th May 2006, 01:34
1-0 ... 3 puncte ... obiectiv atinns :ok:

@remy: Dinamo joaca spectaculos ?? Intr-adevar, cand primeste 5 goluri acasa, pentru noi e super-spectaculos :D Cat despre CH. League... Steaua a reprezentat cu succes Romania, chiar daca in campionat nu juca extraordinar. O sa o faca si anul asta.

Blat ? :o: Nu ced ca se pune problema. Si nu inteleg cum de tocmai dinamovistii vin sa ne acuze pe noi de blat. :rosu:

B0gdaaaN
4th May 2006, 01:41
nu se poate da ignore la unii useri pt a nu mai fi citite aberatiile lor?

Klingon
4th May 2006, 01:53
Se poate. Click pe numele userului pentru a-i vedea public profile. In pagina lui de profil, chiar sub numele si poza lui, exista linkul "Add [user] to your ignore list".



nu se poate da ignore la unii useri pt a nu mai fi citite aberatiile lor?

apparte
4th May 2006, 01:59
Klingon,ti-am urmat sfatul!:D

uti2102
4th May 2006, 02:03
Steaua nu se regaseshte shi rateaza nepermis de ushor din situatzii clare. Ne-o facem singuri, shi nu e bine deloc. :mda: Tre' sa ne trezim cat mai repede...
Hai baietzi ! Curaj ! Sper ca victoria asta sa va trezeasca apetitul, ca doar Ghionea a parut determinat 100% in seara asta... Hai Steaua !


Unde dracu' ati vazut penalty la Iacob? La Nesu nu ati mai vazut doua galbene clare? La primul fault se putea da chiar rosu pentru intentie si ultim aparator... Toata repriza Salomir a tras pentru Steaua pe fata.
:drak: :drak: :happy
Aerul rarefiat al inaltzimilor chiar ca ia mintzile ! Tu eshti doavada. O dovada haioasa rau, ce-i drept :happy Somn dulce ! :sleep:



PS. Prelungirile din a doua repriza au tinut exact cat cele din prima...
Adica dupa ce au tras de timp vreo 10 minute in a doua repriza vroiai sa le dea Salomir minutele inapoi ca sa egaleze ?! :happy Ce logica de toata jena !

grande
4th May 2006, 02:48
. :mda: Tre' sa ne trezim cat mai repede...
:
......la cimitirul Ghencea !!!!!
atzi ajuns sa castigatzi din autogoluri si sustzinetzi sus si tare ca santetzi cei mai tari din Europa !

Rusine ,rusine ,rusine sa va fie :ciocan:
atzi fost flueratzi de proprii suporteri ,asta da dovada cit de mult santetzi iubitzi :rosu: :rosu:

remy
4th May 2006, 03:07
1-0 ... 3 puncte ... obiectiv atinns :ok:
@remy: Dinamo joaca spectaculos ?? Intr-adevar, cand primeste 5 goluri acasa, pentru noi e super-spectaculos :D Cat despre CH. League... Steaua a reprezentat cu succes Romania, chiar daca in campionat nu juca extraordinar. O sa o faca si anul asta.
Blat ? :o: Nu ced ca se pune problema. Si nu inteleg cum de tocmai dinamovistii vin sa ne acuze pe noi de blat. :rosu:
Obiectiv atins ? Dar de jocul jalnic al stelistilor, nu zici nimic ?
Va da sperante asa echipa "puscarie" ?
Daca aveti un jucator de la Pandurii, deja platit sa va bage mingea in poarta, normal ca o sa castigati.
Pacat de portar si inca cativa jucatori, ca n-au stiut de aranjamentele intre "pretinii" JIJI si Condescu !
Dar credeti ca ulciorul merge de multe ori la apa ?

STEAUA NU A JUCAT NIMIC SI AU CASTIGAT PRINTR-UN AUTOGOL (SI O FAZA) ULTRADUBIOS, AM REVAZUT ACUM FAZA CUM NAICU PUR SI SIMPLU AVEA MISIUNEA SA SI-O BAGE IN POARTA. TOTUL A FOST CALCULAT.

armin
4th May 2006, 09:28
Se pare ca Steaua va ajunge unde am preconizat.
Acesti jucatori, cu Protasov antrenor, jucau fotbal si isi creau foarte multe ocazii in toamna. Cu Olaroiu, aceeasi jucatori se chinuie sa ajunga in careu. Bineinteles, conducerea a ajuns la concluzia ca jucatorii sunt de vina, n-avem atacanti, bla bla bla. Toti au uitat ca in toamna cu Protasov jucam fotbal cu aceeiasi jucatori.
Nu m-ar deranja sa castige campionatul rapid sau sportul. Decat sa mai traiesc la toamna inca un episod rosenborg, mai bine sa traiasca rapidul. Pt. ca nici Rapidul nu e de CL, aia-i clar.

Rossi
4th May 2006, 09:56
2005-2006 3 Mai 2006 Steaua Bucuresti 1(0-0)0 Pandurii Targu-Jiu
2005-2006 20 Noi 2005 Steaua Bucuresti 4(3-1)1 Sportul Studentesc
2005-2006 16 Oct 2005 Farul Constanta 1(0-2)4 Steaua Bucuresti
2005-2006 20 Aug 2005 Politehnica Timisoara 0(0-0)0 Steaua Bucuresti
2004-2005 17 Apr 2005 Universitatea Craiova 0(0-1)1 Steaua Bucuresti
2004-2005 19 Sep 2004 Steaua Bucuresti 3(0-0)1 Farul Constanta
2003-2004 18 Apr 2004 Ceahlaul Piatra Neamt 1(0-1)1 Steaua Bucuresti
2003-2004 23 Aug 2003 Steaua Bucuresti 1(0-0)0 Dinamo Bucuresti
2002-2003 7 Mai 2003 FC National 0(0-0)0 Steaua Bucuresti
2002-2003 23 Mar 2003 Dinamo Bucuresti 2(1-2)4 Steaua Bucuresti
2002-2003 9 Mar 2003 Politehnica Timisoara 1(0-1)3 Steaua Bucuresti
2002-2003 15 Sep 2002 Steaua Bucuresti 1(0-0)1 Dinamo Bucuresti

in ultimele 4 sezoana a arbitrat pe Steaua de 12 ori ...
de 8 ori a invins Steaua ; sau inregistrat si 4 rezultate de egalitate : in deplasari la Timisoara , Dinamo , National , Piatra Neamt

aceasta statistica spune multe despre Salomir & Steaua

si aseara Salomir si-a facut datoria fluierand intro singura directie

philos
4th May 2006, 10:18
@ b-r
esti penibil :D... mai scormoneste prin statistici...

cine e pe primu' loc, cine e pe primu' loc, Steaua eeeeeeeeeee, Steaua eeeeeeee :D
numa' sa ne tina ca si in continuare va fi super greu...
daca o fi fost blat, atunci a fo' al draq de bine facut, ca mi-au cam tsatsait bucutsele pana spre final :D

Sunchase
4th May 2006, 10:46
Unii isi dau viata altii baga rezervele :jerk:

Oaia Dolly
4th May 2006, 10:49
Doar Sava si Disney au lipsit.Cei doi nu au fost folositi deoarece tactica a fost una ultra-defensiva

Sunchase
4th May 2006, 11:06
Doar ... sa va fie rusine ! :rosu:

:D

user_osf
4th May 2006, 11:14
[...]
si aseara Salomir si-a facut datoria fluierand intro singura directie

Pai s-a jucat intr-o singura directie.

Cei de la Pandurii au jucat ultra-defensiv precum FCArges sau National, atata doar ca Argesul il are ca antrenor pe Cartu, iar Nationalul a jucat f. dur. Steaua a castigat printr-un autogol (gol norocos, asadar), intr-un moment in care se putea termina lejer 0-0, la cum mergea jocul. A ratat, totusi in prima repriza vreo 2-3 ocazii. Daca in momentul de fata Steaua ar juca in Ch. League i-ar sta ceasul de cata bataie si-ar lua. Dar campionatul la noi se poate castiga fara probleme jucand asa. Speranta e ca, odata castigat acest campionat (daca va fi castigat) echipa se va intari la vara. Banii care ar putea veni din Ch. League sper sa fie un motiv suficient pt. Becali sa mai aduca jucatori, incepand cu un portar de valoare.

philos
4th May 2006, 11:14
Sava e cumva ratatul ala care a jucat si pe la Stiinta? Disney e ala care o etapa e injurat, alta e adulat?

buey fratilor: intai e arbitru', dupa aia patronu', apoi antrenoru', chiar si jucatorii...ale draq teoriile astea ale conspiratiilor...pe buna dreptate sunteti voi rapidistii singuri impotriva tuturor....

sa mor, misto ar fi fo' sa stea calare pe noi oltenii 90 de minute, sa le anuleze vreo 2-3 goluri pt ofsaid sau fault la portar, iar noi sa dam gol din penalty (inexistent) la Iacob dupa ce asta preluase mingea cu mana...

Sunchase
4th May 2006, 11:18
Sa inteleg ca nu esti de acord ca meciul de ieri poate fi numit si Meciul rusinii ! ?

user_osf
4th May 2006, 11:21
[...]
sa mor, misto ar fi fo' sa stea calare pe noi oltenii 90 de minute, sa le anuleze vreo 2-3 goluri pt ofsaid sau fault la portar, iar noi sa dam gol din penalty (inexistent) la Iacob dupa ce asta preluase mingea cu mana...

Mai e o sansa la Bacau. :)

philos
4th May 2006, 11:24
@ sun
ba da mah, da' a fost meciul rusinii pt ca ne-am cacait pe noi sa o tragem unei echipe de talia Pandurilor... io n-am vazut blat

@ osf
ala miroase a "amical" cu o singura conditie...sa nu cumva sa "stea" Bacaul in meciul ala ca sa supravietuiasca in A

Oaia Dolly
4th May 2006, 11:27
Sa inteleg ca nu esti de acord ca meciul de ieri poate fi numit si Meciul rusinii ! ?
Ce pasionat esti de cuvantul rusine!S-ar potrivi f bine si evolutiilor voastre din retur cu pandurii,vaslui,bacau asa ca las-o mai moale ca caraie(cacofonie intentionata):D

One-Man Show
4th May 2006, 11:29
Obiectiv atins ? Dar de jocul jalnic al stelistilor, nu zici nimic ?
Va da sperante asa echipa "puscarie" ?
Daca aveti un jucator de la Pandurii, deja platit sa va bage mingea in poarta, normal ca o sa castigati.
Pacat de portar si inca cativa jucatori, ca n-au stiut de aranjamentele intre "pretinii" JIJI si Condescu !
Dar credeti ca ulciorul merge de multe ori la apa ?

STEAUA NU A JUCAT NIMIC SI AU CASTIGAT PRINTR-UN AUTOGOL (SI O FAZA) ULTRADUBIOS, AM REVAZUT ACUM FAZA CUM NAICU PUR SI SIMPLU AVEA MISIUNEA SA SI-O BAGE IN POARTA. TOTUL A FOST CALCULAT.

Eshti penibil ! Ai jucat vreodata fotbal ? Nici in curtea scolii ? :mda:

Sunchase
4th May 2006, 11:29
mai slab am jucat si noi , dar la modul asta niciodata !
plus ca noi nu am avut sansa stelei :jerk: de a intalni adversarii care isi odihnesc cei mai buni jucatori sau care si-o baga in proprie poarta !!!

Datenshi
4th May 2006, 11:32
Sava n-a jucat nici cu noi decat pe final. Oricum e un terminat.

Oaia Dolly
4th May 2006, 11:38
Nu... la voi doar si-a bagat-o manea singur in poarta si tanasa a driblat langa careul propriu. Daca eram asa obsedat ca voi rapidistii sau anti-stelistii in general puteam si eu sa zic ca cei 2 erau cumparati.

Sunchase
4th May 2006, 11:42
Ai fost penibil nu obsedat :D

Kod
4th May 2006, 11:46
mai slab am jucat si noi , dar la modul asta niciodata !
plus ca noi nu am avut sansa stelei :jerk: de a intalni adversarii care isi odihnesc cei mai buni jucatori sau care si-o baga in proprie poarta !!!

Voi rapidistii sunteti de neinteles. Toti joaca slab, numai voi niciodata nu!

Tu ai vazut meciul ? Ai observat tactica foarte defensiva a pandurilor ? Cum adica si-a odihnit jucatorii ?? Daca si-au propus sa se apere, ce vroiai? Sa-i bage pe Sava si Disney fundasi centrali ? :ciocan:

Multe echipe din campionat care vin pe Lia Manoliu se apara cu 11 jucatori. De aici si jocul lipsit de spectacol. Cu voi joaca un pic mai ofensiv pentru ca isi permit.

Sunchase
4th May 2006, 11:49
Cand o stii pe steaua in forma in care este ba mai mult vezi si prima repriza nu adopti schimbarile si atitudinea defensiva la modul asta decat doar daca e ceva necurat la mijloc sau esti un antrenor foarte slab ! Sincer ieri cred ca a fost a doua varianta.Sa ai jucatori buni de atac si sa nu-i bagi cand steaua avea doar 1-2 fundasi e nebunie curata ! :mda:

Hipgnosis
4th May 2006, 11:54
De mult n-am tremurat la un meci asa si vin unele pocnitoare sa acuze...blatul.
Cred ca pe tema asta nici macar nu are rost discutia:
1. remy dc. ala era cumparat, putea sa-l lase pe iacob sa dea gol in prima reprezi cu capul, si nu mai era nevoit sa-si de aautogol. ---> e acelais jucator, dar ce sa ceri frustratilor.
2. penny: mersi pt. fai-play :ok: ----> ai recunoscut ca Sava nu a jucat nici cu voi.
3. Sunchase----> Ai avea ceva impotriva sa behai? Sau sa refoprmulez: Sa inteleg ca nu esti de acord cand ye punem sa behai :ok:
Lasa-ne cu fraze din putul gandirii si gandeste macar odata cu cei doi neuroni ai tai si nu cu ala sg. al lui remy :ok:

mblue
4th May 2006, 11:55
cainii latra , satra trece, sau cum i-o zice. in fine, prea mult se vb off topic, si prea putin on topic. la recursul etapei s-a vorbit mai mult de arbitraje si jocuri de culise decat de fotbalul in sine. nu meritam 6 echipe in europa si cu asta basta

Sunchase
4th May 2006, 11:55
Pai cand se pune scuterul nu behaiti cu totii ? :D

alejandro
4th May 2006, 12:00
bine ca nu v-a trecut prin cap sa faceti : car-car-car prin auto-car...
neprihanitilor....
e clar a fost blat...remy a demonstrat asta!

Sunchase
4th May 2006, 12:01
S-a auzit un behait de peste prut ? :D

alejandro
4th May 2006, 12:05
ce intunecat la minte mai esti...

Kod
4th May 2006, 12:14
Cand o stii pe steaua in forma in care este ba mai mult vezi si prima repriza nu adopti schimbarile si atitudinea defensiva la modul asta decat doar daca e ceva necurat la mijloc sau esti un antrenor foarte slab ! Sincer ieri cred ca a fost a doua varianta.Sa ai jucatori buni de atac si sa nu-i bagi cand steaua avea doar 1-2 fundasi e nebunie curata ! :mda:

Pentru o echipa ca Pandurii, fiecare punct e important, mai ales unul obtinut la Steaua. Si au incercat cu disperare sa obtina acest punct. Daca ieseau la joc in a doua repriza sunt convins ca ii prindeam si le dadeam mai multe. Si ei stiau asta foarte bine. Cu putin noroc, chiar si cu tactica lor ultra-defensiva, era cat pe-aci sa smulga punctul dorit. Dar n-a fost sa fie....

SORENSEN
4th May 2006, 12:25
KOD nu te mai derenja ca sunchase, asta e dus ....la vreun meci in care joaca echipa din fosta potcoava...
Steaua a jucat prost aseara dar am castigat cu 1-0..pt un fanatic antistelist e grav....este un delict ....e blat..e orice le mai screme minte...

be@
4th May 2006, 13:14
Lasati-o balta cu 10.000 de spectatori , ca au fost numai 6000 .

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=106215

Universal
4th May 2006, 13:30
S-a auzit un behait de peste prut ? :D


Ia vezi cum vorbesti ca nu te jigneste nimeni! Nu mai fi asa discriminant!
Ce inseamna asta? Nu iti dai seama ce vorbesti? Ce scrii=? NU vezi unde ai ajuns? :no: NU esti deloc amuzant sa stii cu asemenea ''vorbe''


Ontopic: Steaua a jucat asa, deoarece este obosita, juactorii au avut,si au,un sezon extraordinar,cu meciuri din 3 in 3 zile, da isi vor reveni,au taria de caracter,sunt sigur

One-Man Show
4th May 2006, 13:38
Pai cand se pune scuterul nu behaiti cu totii ? :D

Doar in autocarele inchiriate de Laptaru' se behaie la comanda ! ;)

starsteel
4th May 2006, 13:54
Singurii care eu i-am auzit behaind in Romania au fost cei de la Rapid. Chiar m-am mirat sa stii, eu credeam ca acolo strigatul de lupta e cra-cra.

Emilio
4th May 2006, 14:13
Singurii pe care i-am auzit sa spuna cra-cra sunt suporterii stelisti. De fapt, chiar in UEFA v-au suspendat stadionul pentru asta.

starsteel
4th May 2006, 14:34
Gresesti pe toate stadioanele din tara sa auzit cra-cra cand jucau rapidistii.
La Galati chiar se canta:
C****** din Bucuresti,
Se aduna in Giulesti,
Si zboara pan' la Galati,
Ce bataie o sa luaati!

Haiduk
4th May 2006, 14:42
S-a auzit un behait de peste prut ? :D

Bai huilusha ..... vezi ca nu meritati sa mai iesiti de sub pod???? Stati acolo si crancaniti si behaiti ca va sta mai bine asa.

Emilio
4th May 2006, 14:46
Gresesti pe toate stadioanele din tara sa auzit cra-cra cand jucau rapidistii.
La Galati chiar se canta:
C****** din Bucuresti,
Se aduna in Giulesti,
Si zboara pan' la Galati,
Ce bataie o sa luaati!

si sunteti mandri?

armin
4th May 2006, 15:13
Singurii pe care i-am auzit sa spuna cra-cra sunt suporterii stelisti. De fapt, chiar in UEFA v-au suspendat stadionul pentru asta.

Noua ne-a suspendat terenul pentru cra-cra. Astept sa vad pedeapsa voastra pentru behaieli. Se pare ca v-a prins bine parcursul european, ati invatat limbi straine.

Emilio
4th May 2006, 16:13
V-a suspendat terenul in UEFA, nu in campionat.

Daca noua ne suspenda terenul, trebuie ca si stadionul vostru sa fie suspendat. Si aici este smecheria --- ca la voi oricum nu conteaza, nu reusiti sa umpleti nici macar 10% din stadion.

Paul
4th May 2006, 16:25
mda
Cand unii au zis inainte de meci ca va fi blat , am ras. Presiuni din`naninte de meci.

Dar cand unii spun dupa meci ca a fost blat imi fac cruce.

Ce e adevarat e adevarat . Am jucat prost. In rest sunt povesti cu Naicu si autogolul ala. Pai aia lupta sa se salveze de la retrogradare , de ce si-ar taia singuri punctul de sub picioare.Am zis punct , ca sa nu zic craca , ca poate se simt lezati rapizii.

Cat despre ala care ne`a adus stratistica care zice ca in 3 ani , Salmomir ne-a arbitrat de 12 ori , si bilantul e 8-4-0 tin sa`i reamintesc.

In ultimii 3 ani avem : 3(anu asta)+5+2 = 10 infrangeri
Faptul ca Salomir nu s-a nimerit la o infrangere a noastra e pur intamplator.

uti2102
4th May 2006, 16:37
Rapidul trebuie sa aiba terenul suspendat din mai multe motive :
- behaielile jucatorilor
- comportamentul galeriei (tortze shi petarde aruncate pe teren shi in tribune + banner obscen "anu' acesta [ce-i place lu' Copos] e in ghencea")


atzi ajuns sa castigatzi din autogoluri si sustzinetzi sus si tare ca santetzi cei mai tari din Europa !

Frustatzel mic, noi suntem cei mai tari din Romania. Cu Europa e mai greu, dar o vom dovedi shi p-asta, asha cum am facut in alte datzi :)
Somn dulce ! :sleep:

PS : interesant ca pe thread-urile cu meciurile Stelei AFCRapidishtii shi catzeii scriu mai multe decat pe thread-urile lor; in atare conditzii nu-i de mirare de ce mai striga galeriile lor "Batetzi pe Steaua!" - pentru ei e intr-adevar cea mai mare victorie posibila, asha mici sunt :evil: ; saracii, mereu privind spre pisc, shi foarte rar fiind in stare sa-l atinga :rolleyes:

Aurel.D
4th May 2006, 16:40
Urat meci, mare chinuiala pe Steaua....As fi fost curios ce s-ar fi intamplat daca ar fi jucat Sava si Disney. Eu nu prea inteleg tactica asta a unor antrenori de a-si odihni cei mai buni jucatori cu echipele mari.
Cred ca toate echipele abia asteapta sa joace cu granzii si cand joaca, isi odihnesc jucatorii...ma rog.

Parca vad ca Steaua va trece iarasi prin finalul de sezon de anul trecut....

Paul
4th May 2006, 16:44
Rapidul trebuie sa aiba terenul suspendat din mai multe motive :
- behaielile jucatorilor
- comportamentul galeriei (tortze shi petarde aruncate pe teren shi in tribune + banner obscen "anu' acesta [ce-i place lu' Copos] e in ghencea")

Rapid nu trebie suspendat fiindca:

1. Aliuta a cantat **** STeaua si a zis la comisie ca a cantat Nu e Steaua si a scapat. Deci si acum ei au behait ca asa ii mobilizeaza Maftei. Ce-ar fi daca i-ar suspenda ca ei canta Hu let da dogs aut?

2. Nu avem nevoie sa se creeze impresia ca vezi doamne ne favorizeaza Liga. Nu avem nevoie de ajutorul Ligii , si in plus unii baieti de la noi cu IQ peste 90 da sub 95, o sa ajunga la concluzia ca chestia asta ne creste sansele la titlu.
In plus , e posibil ca ei jucand fara spectatori sa se mobilizeze mai bine , pentru meciurile de acasa si se obisnuiesc si pentru deplasarile pe care le mai au de facut.

3. Pe noi nu ne intereseaza ce face Rapidul. Cu 5 victorii si un egal am luat titlul. Ei depinde de noi , nu noi de ei .

4. Las ca am io grija de rapizi. Ma duc la Dej ,cu vre`o 20 de amci , la CFR - Rapid , unde jandarmi sigur ne vor lasa ca bannerul minune. Si acolo in cel mai rau caz suspenda pe CFR , nu pe Steaua :evil:

Emilio
4th May 2006, 16:45
Quittaro: Pandurii au meci crucial cu Vasluiul etapa urmatoare.

alejandro
4th May 2006, 16:45
Parca vad ca Steaua va trece iarasi prin finalul de sezon de anul trecut....
daca luam campionatul poate sa treaca prin ce vor ei,nu mai conteaza...

dede
4th May 2006, 16:52
clar
blatul blaturilor...ca si celelalte meciuri castigate al Stelei, bineinteles

Steaua nu trebuia sa castige, ca sa nu mai comenteze nimeni ca ar fi fost blat :mda: da' asa, Steaua a castigat, a luat cele 3 pct, iar frustratii comenteaza in continuare ce blat a facut Steaua

STEAUA-MANIA
4th May 2006, 18:05
ce intunecat la minte mai esti...
alejandro:sa stii,sunchase,nu e intunecat numai la minte:D
Slab meci al STELEI...Oprita,Lovin ->0UT!Mama,cand ma gandesc,ca nu l-am dat pe oprita la poli aek bragadiru timisoara:headbang:

alejandro
4th May 2006, 18:09
dupa nume :Sun,n-as spune,sa fi fost Moon,da,dar cred ca tu stii mai bine...

sun
4th May 2006, 19:14
Sun , intunecat ?

uh , mama , may the force be with you , because I am your father :D

meci prost , un pic mai bun ca Steaua - rapid

SORENSEN
4th May 2006, 20:12
alejandro:sa stii,sunchase,nu e intunecat numai la minte:D
Slab meci al STELEI...Oprita,Lovin ->0UT!Mama,cand ma gandesc,ca nu l-am dat pe oprita la poli aek bragadiru timisoara:headbang:
Fara Oprita aveam exact 2 atacanti Cristea si AIcob..in cazul ca cineva se accidenta...si s-a intamplat aveam doar unu' Cristea si ce faceam..jucam cu Litu sau Simion...
Am castigat 3 pct asta conteaza la acest meci si chiar daca am jucat slab eu cred ca vom lua titlul.
Hai Steaua !

remy
6th May 2006, 01:58
Naicu
Articol de Laurentiu Teodorescu

La halul īn care joacă Steaua, după eşecul de la Middlesbrough, s-a dus pe apa sīmbetei şi optimismul lui Gigi Becali. Miercuri seara, restanţa cu Pandurii trebuia să reprezinte o răzbunare după umilinţele suferite săptămīna trecută (2-4 cu Boro şi 0-2 cu Rapid), īnsă "oile" au rămas īn continuare... bolnave. Rar, dar binevenit, mai ales atunci cīnd echipa nu joacă nimic, apare providenţialul noroc al Stelei. A fost nevoie ca Naicu ('79) să-şi īnvingă propriul portar, cu o reluare neinspirată, pentru ca Olăroiu şi ai lui să cīştige la limită, scor 1-0, disputa cu locul 15 din Divizia A, o formaţie modestă, ca să nu spunem proastă. Şi fiindcă tot a venit vorba despre antrenorul Olăroiu, acesta a dat credit, īn faţa gorjenilor, unor fotbalişti mai puţin folosiţi pīnă acum, cum ar fi Cernea, Bălan, Baciu, Lovin sau Cristocea, īn detrimentul "starurilor" Ogăraru, Goian, Boştină şi, bineīnţeles, Carlos. Bine, pīnă la urmă tot Boştină a rezolvat problema, forţīndu-l pe Naicu să īnscrie un autogol.

uti2102
6th May 2006, 13:10
In afara de faptul ca domnul autor habar n-are pe ce lume traieshte (Olaroiu nu avea cum sa-l menajeze pe Ogararu, intrucat acesta era suspendat), ma vad nevoit sa-i pun o intrebare retorica : Daca in minutul '79 <<dupa ce nu a jucat nimic>> Steaua a inscris din <<providentzialul noroc>>, cum se poate numi atunci, domnule Teodorescu, "fenomenul" care a oprit Steaua, de 4 ori din doar 5 metri, sa inscrie in prima parte a jocului ?

Remy, daca vrei sa ne spui ceva, vino cu articole scrise de unii care au capul pe umeri. Nu de nishte ilushtrii necunoscutzi care scriu sub impulsul a orice altceva, numa' realitate nu...

remy
6th May 2006, 17:48
Mai vrei zeci de articole despre aceasta jenanta echipa care e laudata degeaba ?
Eu zic ca am si alte lucruri de facut, n-o sa caut iar articole despre acel meci jenant, cu o echipa aproape retrogradata.
Vrei sa spui ca Naicu nu v-a ajutat sa mai aveti sperante la titlu ?