PDA

View Full Version : Etapa 20: Bacau - Dinamo



ADelPiero
3rd April 2006, 03:58
Miercuri, 05.04.2006: 20:00, FCM Bacau - Dinamo, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

APercele79
3rd April 2006, 04:45
dupa cum jucam in retur, sa moara nea Jiji de nu mi-e frica si de bacau
satelitul stelei vrea sa ne bata rau, iar noi jucam varza

ronaldinho
3rd April 2006, 05:30
cred ca Dinamo poate produce surpriza si sa castige la Bacau :D

Cra10veanu
3rd April 2006, 07:02
la ce echipa e bacaul in acest moment, dinamo poate sa bata fara aranjamente :D

AxinTe
3rd April 2006, 07:53
il asteptam pe Paul sa ne zica ca si la meciul asta e blat.

superchumbo
3rd April 2006, 10:05
cred ca Dinamo poate produce surpriza
:D :D :D :D :D :D :D :D

Vladek
3rd April 2006, 10:13
Am votat X, desi in mod normal Dinamo ar trebui sa fie in stare sa bata relativ usor, fara nici un fel de "ajutoare". Dar la cum dorm pe teren vedetele lui Dinamo, cred ca orice se poate intampla :drak: :drak:

gicu
3rd April 2006, 10:41
il asteptam pe Paul sa ne zica ca si la meciul asta e blat.
Nu fi rau, ca nu e singurul care are numa' blaturi in cap. Si-a trimis razboinicul o intreaga oaste la lupta :drak:

Revenind la meci, de cand a inceput returul tot vreau sa-i vad pe-ai nostri treziti...si cu chef de munca. Asa ca, daca nu vor face eforturi sa treaca peste perioada proasta prin care trec....vom avea probleme. La luptaaaaaaaaaaaaaa! :)

esku
3rd April 2006, 11:06
cred ca Dinamo poate produce surpriza si sa castige la Bacau :D

bine zis :happy :happy :happy :happy :happy .... totusi cred ca va fi un rezultat normal ... 1x:ok:

metallic_rain
3rd April 2006, 12:25
Ion Marin a fost dat afara de la Dinamo. Principalul pretendent la a-i lua locul este Florin Marin. Din surse destul de sigure am aflat ca peste o luna dupa ce si Florin va fi demis, la carma echipei urmeaza Andreea Marin.

UrsMeier
3rd April 2006, 12:57
Bacaul daca pierde si meciul asta putem spune ca e deja in B.Ara toate sansele sa joace la anu' la matineu.

alejandro
3rd April 2006, 13:01
Bate Dinamo,acum ca si-au tras alt antrenor vor fi cei mai tari!!!:yeah:
0-2 pentru bucuresteni,ca moldovenii aia tare-s varza:D

dede
3rd April 2006, 14:22
chiar daca ambele echipe-s cam varza in acest moment, vor castiga dinamovistii lejer...

Hipgnosis
3rd April 2006, 14:38
ambele echipa sunt varza
oricum dinamo a schimbat antrenorul si probabil ca jucatorii vor trage mai mult, asa se intampla de obicei la un "soc". :happy :happy :happy
cred ca e emci de x2,

ciorbicafaristu
3rd April 2006, 14:51
acum ca s-a intregit temutul cuplu flocea-putoiu militia se va umple de glorie etapa dupa etapa, cererea de abonamente va creste uimitor, in tara se va juca numai cu casa inchisa, zeci de mii de fani ramanand pe la portile stadoanelor, iar europa va astepta cu teama noul sezon de champions league (porcea stie de ce)

Paul
3rd April 2006, 15:19
meci de 1x2 , avand in vedere ca in mod normal sa joaca pe teren...
cert e ca Bacau nu poate face blat organizat din diverse motive (simpatii steliste , pozitia din clasament) .

Sper ca DInamo sa nu umble la arbitrii sau la jucatorii adversi , ca vad ca se practica.

DInamo e favorita in meci.

dede
3rd April 2006, 15:19
ambele echipa sunt varza
oricum dinamo a schimbat antrenorul si probabil ca jucatorii vor trage mai mult, asa se intampla de obicei la un "soc". :happy :happy :happy
cred ca e emci de x2,
mda...0-3, tot dupa soc de genu' asta

tuxie
3rd April 2006, 15:36
Si eu merg tot pe x2, dar ar merita inregistrate urmatoarele 3 zile de la clubul Dinamo in caz ca prin cine stie ce minune (a se citi abstractie) ia FC Catzelu bataie la Bacau..

walt.mann
3rd April 2006, 15:44
Victoria lui Dinamo, fara probleme. Bacaul pica anul asta.

Hipgnosis
3rd April 2006, 15:51
mda...0-3, tot dupa soc de genu' asta

:happy :happy :happy :happy
doamne ajuta sa se repete

AxinTe
3rd April 2006, 16:18
meci de 1x2 , avand in vedere ca in mod normal sa joaca pe teren...
cert e ca Bacau nu poate face blat organizat din diverse motive (simpatii steliste , pozitia din clasament) .

Sper ca DInamo sa nu umble la arbitrii sau la jucatorii adversi , ca vad ca se practica.

DInamo e favorita in meci.

Mi se pare normal ca liderul unui campionat sa umble la arbitri in meciul cu ultima clasata.. Daca nu umbla la arbitri bate Bacau.

Ayrton
3rd April 2006, 17:16
Sa vedeti voi ce tactica speciala face Flocea la meciul asta... face scorul campionatului... si nu numai: ia si campionatul cu o serie de 11 victorii consecutive si peste 3 luni cand isi termina imprumutul de la FRF, Mircea Sandu il pune in locul lui Piturca si califica Romania la Euro 2008 ! :D

alejandro
3rd April 2006, 17:23
Ayrton,ma speriasi:o:
De ce naiba jiji nu l-a adus la Steaua?:ciocan:

gicu
3rd April 2006, 17:24
pt. ca jiji nu-i netoiu...si invers :D

superchumbo
3rd April 2006, 17:37
Sa face scorul campionatului... si nu numai: ia si campionatul cu o serie de 11 victorii consecutive

Mai cunoastem noi o echipa la fel de avida de recorduri care a deraiat joia trecuta....:ok:

Hipgnosis
3rd April 2006, 19:22
Sa vedeti voi ce tactica speciala face Flocea la meciul asta... face scorul campionatului... si nu numai: ia si campionatul cu o serie de 11 victorii consecutive si peste 3 luni cand isi termina imprumutul de la FRF, Mircea Sandu il pune in locul lui Piturca si califica Romania la Euro 2008 ! :D

Probabil ca dc cineva ar face afirmatia asta - fara a fi gluma- ar fi considerat cretin. Respect pt. faptul ca poti rade de ce se intampla in groapa :ok:

Paul
3rd April 2006, 20:51
poate ne face Flocea o surpiza , pierde cu 3-0 si se schimba lideru :happy:

cip_81
3rd April 2006, 21:28
Cred ca voi nu-l cunoasteti pe Flocea, zis si Florin Marin...cu asta nu numai ca ne pregatim pentru "Sampionlig", dar chiar se va realiza acest deziderat.

Paul
3rd April 2006, 21:32
cip, Sampionlig asta ce e ? Un fel de C5 (Intertoto e C4 :evil:)

AxinTe
3rd April 2006, 21:49
asta trebuia sa fie o gluma?

Paul
3rd April 2006, 21:53
nu Axinte , purul adevar
e dureros?

cip_81
3rd April 2006, 21:56
Paulica, te roade invidia, asa-i ? :D O sa vedeti voi aici competitie de anvergura, cu mult peste perimata "Champions League". O sa auziti cand se va scanda "Sampionii, sampionii, ole,ole, ole" sau se va canta "We are the sampions"...o sa vi se faca pielea de gaina. Dar ca sa ajungem sa jucam acolo, tre' sa luam sampionatul. Primul pas este la Bacau, cu echipa lui Mitica Sechelariu....dar cu Flocea la timona se anunta o misiune usoara.

deko
3rd April 2006, 22:00
daca pierde si meciul asta bacaul a pus-o!
inca mai sunt sanse si sincer cred ca incepe cu meciul asta !

rhadoo
3rd April 2006, 22:31
SA TERMINAT ERA bacau
cred ca le ajunge,da vreo 10 ani in b ii face mai puternici,mai plini de avant
sa speram ca se termina cu moldospagarii
va bate dinamo,vb aia daca nici pa astia atunci cand?ha ha ha ha
HAI JIUL PETROSANI!

apparte
3rd April 2006, 22:40
Ion Marin a fost dat afara de la Dinamo. Principalul pretendent la a-i lua locul este Florin Marin. Din surse destul de sigure am aflat ca peste o luna dupa ce si Florin va fi demis, la carma echipei urmeaza Andreea Marin.
Iar peste inca o luna,Steaua va ramane fara fundas stanga,Petre Marin urmand sa devina antrenor la Dinamo:D !

RstInPc
3rd April 2006, 23:13
Radeti voi, radeti ! Ne-am tras antrenor federal, ce naiba! Vedeti voi. Rupem tot...mai putin portile adverse!
Facem scorul campionatului cu Bacaul :yeah:

Paul
3rd April 2006, 23:14
l`ai facut odata ... 6-0 cu plaiestii?
acum le dati 7 ;)

Ess
3rd April 2006, 23:44
SA TERMINAT ERA bacau
cred ca le ajunge,da vreo 10 ani in b ii face mai puternici,mai plini de avant
sa speram ca se termina cu moldospagarii
va bate dinamo,vb aia daca nici pa astia atunci cand?ha ha ha ha
HAI JIUL PETROSANI!

Ha??? Nevermind...
Potzi face versuri pt negura bunget...sau mai bine nu...
Meci de 2 solist daca antrenor merge andreea marin...vb lu metallic rain..

OnToppic:
Atat :sleep:

Darius
4th April 2006, 02:18
E, acesta este un meci interesant, pentru ca ambele echipe au nevoie de puncte...sigur, obiectivele celor doua formatii sunt diferite, insa nevoia de puncte este "acuta".

iaro
4th April 2006, 04:34
Dinamo trebuie sa tina fruntea sus in fata suporterilor dupa ce acasa nu prea le-a iesit nimic in retur. Bacaul mai are puterea sa se lupte. Totusi Dinamo va bate cu 2-0 sau 2-1.

Hipgnosis
4th April 2006, 08:49
Dinamo trebuie sa tina fruntea sus in fata suporterilor dupa ce acasa nu prea le-a iesit nimic in retur.

Pai meciul e in deplasare. Si nu prea se stie inca unde vor fi suporterii dinamovisti la 15 minute dupa inceputul meciului.
Daca jucatorii vor ca fanii lor sa vada un gol live ar tb. sa se grabeasca sa dea gol, ca pe tapsanele din preajma stadionului nu s-au pus inca plasme:happy :happy

baden
4th April 2006, 09:38
SA TERMINAT ERA bacau
cred ca le ajunge,da vreo 10 ani in b ii face mai puternici,mai plini de avant
sa speram ca se termina cu moldospagarii
va bate dinamo,vb aia daca nici pa astia atunci cand?ha ha ha ha
HAI JIUL PETROSANI!
Eu zic ca faza cu moldospagarii nu tine!!! Si nu te bucura degeaba ca intra FCM Bacau in B , Bacaul mai are jucatori de 2 echipe de A ... dar nu sunt la FCM. :)) ... vrei sa-ti fac o lista?
Oricum daca intra in B nu e meritul tau ci a unei lupte ... pseudopolitice. N-am sa-ti spun mai mult ca ai sa te simti inteligent.
... Oricum Bacaul e in B ... si-au planificat asta mai multi.
Mai sigur vor intra in B daca-i bat pe Dinamo. Vor pune astia chiar toata mafia pe FCM. :drak:

Aurel.D
4th April 2006, 12:06
Bacaul joaca prea prost ca sa ii bata pe Dinamo, chiar si in zapaceala care este acum la club.
Dar daca nici pe astia nu ii bate Dinamo,..... este grav de tot!
Totusi eu merg pe 2.

saphicus
4th April 2006, 13:08
De ce? Dinamo este in degringolada, dupa meciul de la Constanta, castigat stim noi cum si dupa isprava din groapa cu Poli Iasi, insa cu convingerea ca "trebuie" sa ramana cocotata acolo in "varf" impotriva tuturor "evidentelor" de bun simt!
Bacaul va juca pentru supravietuire si pentru ..niscaiva parai de la razboinic!
Ajutor "dezinteresat"! Deci bacauanii au doua motive foarte serioase sa realizeze ceva !!
"Socul marin" va fi de folos sau va fi o fasaiala? Iar Bacaul va fi o "pasare Phoenix"? This is the question!!
Meci cu scantei, de un X,2 !! Dar cate surprize pot aparea intr-o partida cu favorit cert??? Avem suficiente antecedente!! :ok: :ok:

Hipgnosis
4th April 2006, 13:17
meci pe bune in ceea ce privste conducerea si jucatorii adversi
ceva semne de intrebare raman ca intotdeauna in privinta fluerasilor
oricum, in mod normal e meci de x2

Aurel.D
4th April 2006, 13:40
saphicus,
nu te supara dar cam aberezi!
Meciul de la CT nu a fost castigat "stim noi cum", a fost chiar singurul meci din retur in care Dinamo a jucat forbal; iar ce va fi de acum incolo, vom vedea.
Apropo, de arbitrajul de la Real-Barca, ce zici? Daca se arbitra asa un Dinamo-Steaua cred ca lua foc tot CCA-ul!!
Mai lasati-o dracu' pe asta cu arbitrii si cu blat ca deja a devenit un subiect exasperant; alta placa nu mai aveti?

Hipgnosis
4th April 2006, 16:09
saphicus, Mai lasati-o dracu' pe asta cu arbitrii si cu blat ca deja a devenit un subiect exasperant; alta placa nu mai aveti?

pai aveti vreo performanta anul asta si nu stim noi?
vorbim si noi despre ce va reprezinta cel mai bine
floceampionlig ce mai face? ca se auzea ca e si el din cooperativa la fel ca si sapalig.
da buduru? parca si el.
da porcea, netoiu? astia parca au divizii paralele.
ei uite despre asta vorbim. ca altceva nu avem, sorry :evil: :evil:

starsteel
4th April 2006, 16:20
Meci fara istoric, 2 solist, e interesant sa vedem daca totusi Dinamo joaca ceva.

Aurel.D
4th April 2006, 16:39
pai aveti vreo performanta anul asta si nu stim noi?
vorbim si noi despre ce va reprezinta cel mai bine
floceampionlig ce mai face? ca se auzea ca e si el din cooperativa la fel ca si sapalig.
da buduru? parca si el.
da porcea, netoiu? astia parca au divizii paralele.
ei uite despre asta vorbim. ca altceva nu avem, sorry :evil: :evil:

Cunosti foarte bine parerea majoritatii dinamovistilor in legatura cu personajele de care vorbesti; nu te preface ca nu stii!

APercele79
4th April 2006, 16:49
quittaro, nu ai ce sa la faci...astia 2 (hip cu ammadeus) au zis ca a fost blat cand dinamo a batut steaua in supercupa, egalul din ghena, umilinta cu rapid in tur, aceasi umilinta cu everton, alta umilinta cu cluj, victoria cu timisoara, s.a.m.d.
toate au fost blaturi, iar steaua cu bacau a fost pe bune :ok:
nu vreau sa ma repet, dar ptr toti fanii dinamovisti:
DE CE VA MAI BATETI CAPUL?

Luis Garcia10
4th April 2006, 18:58
Am si yo o intrebare, cine e arbitru?

saphicus
4th April 2006, 19:58
saphicus,
nu te supara dar cam aberezi!
Nu ma supar ca nu stiu ce .. e aia!? Baiatu' , nu-ti raspundeam la mesajul tau ..public catre mine, insa ma simt nevoit sa o fac pentru ca sa nu ramai in ...intuneric!! In limba romana nu exista verbul "a abera". Exista numai substantivul feminin "aberatie" provenind din lat."aberratio" sau fr. "aberration" (asa cum acest verb nu exista nici in latina si nici in franceza!!). Aviz si celor care folosesc acest verb, ma repet, INEXISTENT IN LIMBA ROMANA!!!!!!!!!!!!!!

Meciul de la CT nu a fost castigat "stim noi cum", a fost chiar singurul meci din retur in care Dinamo a jucat forbal;
Cum poti caracteriza un arbitru care in prelungiri la scorul de 0-0 sa nu "vada" un hent clar al unui aparator dinamovist din afara careului, nesanctionat prin lovitura libera, cand intreaga natie a vazut acest lucru si pe deasupra...actiunea a fost "finalizata" cu cartonas galben la Gurita pentru...proteste!! Forbal poate, fotbal ...ma cam indoiesc dupa cum ...a demonstrat!!:D

Apropo, de arbitrajul de la Real-Barca, ce zici? Daca se arbitra asa un Dinamo-Steaua cred ca lua foc tot CCA-ul!!
Ne-a picat si noua "beleaua" la Steaua-Rapid !! Dar vorbim de Cupa Uefa unde voi nu aveti deocamdata ...acces si pe deasupra nu cred ca va intereseaza!! Asta e un meci de un alt nivel!!:D

Mai lasati-o dracu' pe asta cu arbitrii si cu blat ca deja a devenit un subiect exasperant; Spune-i lucrul asta lui Borcea, Netoiu, Danilescu, nu noua! Poate vor avea o influienta ...benefica!! Si atunci veti deveni credibili si veti intra in normalitate! Afirmatia ta este o expresie a reactiei normale la care a ajuns spectatorul sau telespectatorul roman si toata Mass-Media cand vine vorba de arbitraje si de... Dinamo! SCUZE PENTRU OFF-TOPIC!!
On-Topic : Ramane cum am aratat in mesajul meu anterior!! :ok: :ok:

Universal
4th April 2006, 20:27
Eu cred si cred ca sunt singurul care crede... Bacau va juca la nul meciul,nici acum Dinamo nu va invinge, vor face iar egal un 1-1 sau 2-2 si cred ca nu vor mai avea sanse la campionat

Ioca10
4th April 2006, 20:35
Pt bacauanii care vor sa joace in uefa stiu ce au de facut in acest meci;)
Forzza Steaua!

Universal
4th April 2006, 20:37
Hm...Bacaul nu este de Uefa,poate Timisoara,Cluj,Bacaul sa se salveze de la retrogradare si sa invesreasca banisori, dar mai au un timp lung-lung de tot pana atunci

Ioca10
4th April 2006, 20:57
Hm...Bacaul nu este de Uefa,poate Timisoara,Cluj,Bacaul sa se salveze de la retrogradare si sa invesreasca banisori, dar mai au un timp lung-lung de tot pana atunci
K tu nu ai intzeles ce am vrut sa zic da nu mai conteaza:D


Forzza Steaua!

maonel
5th April 2006, 13:10
Bacaul Bate Azi!!!! La Dinamo E Varza Totul.
Certuri,santaj Si Altele

Rossi
5th April 2006, 14:06
Dinamo-Otelu 0-3 ? :rosu:
"Un discobol de īncredere ne-a şoptit că īn ultima vreme Giovanni Becali nu şi-a golit buzunarele doar īn cazinouri,
ci şi prin vestiarul lui Dinamo. Īnaintea meciului cu Oţelul, ex-preşedintele "cīinilor" i-ar fi motivat cu o sumă cu cinci zerouri
pe cīţiva jucători dinamovişti. I-ar fi motivat nu să īnvingă, ci să piardă. Pentru ca Badea &co să īnţeleagă īn sfīrşit ce mare
greşeală au făcut dīndu-i afară pe Giovanni şi Esteban. Nu se ştie īnsă ce anume regretă acum şefii lui Dinamo: plecarea
spaniolului sau că Giovanni nu i-a motivat pe ei să schimbe antrenorii "


Dinamo-Poli Iasi 1-1 ? :rosu:
"ION MARIN A FOST "SAPAT" DE NETOIU, CU AJUTORUL JUCATORILOR FIDELI.
Motivul? Ia uitati-va cine a fost rezerva in etapa 17? Grigorie! Dar in etapa 18? Zicu. Dar in etapa 19? Claudiu Niculescu.
Raspunsul, motivul, este clar acum.
ION MARIN NU VROIA SA-L "ASCULTE" PE NETOIU!
Si atunci, mai bine sa sacrificam niste puncte ca sa scapam de acest antrenor neascultator si sa aducem unul care stie sa plece capul
si sa taca din gura atunci cand ii punem in poala teancul de verzisori. "

Bacau - Dinamo 0-5

Aurel.D
5th April 2006, 14:07
Saphicus,

La primul punct nu iti raspund ca nu are rost;
despre al doilea s-a tot vorbit, dar voi vedeti la arbitraj numai rea intentie nu si greseala, (sau pt. voi este tot aia?), ceea ceea ce denota in primul rand rautate si obscuritate;
La al treilea nu mi-ai raspuns deci nu am ce sa spun in plus;
Iar la al patrulea pot sa iti spun ca m-am referit la voi si nu la conducatori, nu are nici o legatura raspunsul tau cu ce am zis.
Sau poti citi raspunsul meu pt. hip de mai sus.
Ca un ultim punct, cred ca are dreptate Apercele; ar fi mai bine sa imi consum timpul si energia si altfel decat sa raspund celor care se apropie foarte mult de mesajul din semnatura mea.

Bye, bye

Aurel.D
5th April 2006, 14:10
Dinamo-Otelu 0-3 ? :rosu:
"Un discobol de īncredere ne-a şoptit că īn ultima vreme Giovanni Becali nu şi-a golit buzunarele doar īn cazinouri,
ci şi prin vestiarul lui Dinamo. Īnaintea meciului cu Oţelul, ex-preşedintele "cīinilor" i-ar fi motivat cu o sumă cu cinci zerouri
pe cīţiva jucători dinamovişti. I-ar fi motivat nu să īnvingă, ci să piardă. Pentru ca Badea &co să īnţeleagă īn sfīrşit ce mare
greşeală au făcut dīndu-i afară pe Giovanni şi Esteban. Nu se ştie īnsă ce anume regretă acum şefii lui Dinamo: plecarea
spaniolului sau că Giovanni nu i-a motivat pe ei să schimbe antrenorii "


Dinamo-Poli Iasi 1-1 ? :rosu:
"ION MARIN A FOST "SAPAT" DE NETOIU, CU AJUTORUL JUCATORILOR FIDELI.
Motivul? Ia uitati-va cine a fost rezerva in etapa 17? Grigorie! Dar in etapa 18? Zicu. Dar in etapa 19? Claudiu Niculescu.
Raspunsul, motivul, este clar acum.
ION MARIN NU VROIA SA-L "ASCULTE" PE NETOIU!
Si atunci, mai bine sa sacrificam niste puncte ca sa scapam de acest antrenor neascultator si sa aducem unul care stie sa plece capul
si sa taca din gura atunci cand ii punem in poala teancul de verzisori. "

Bacau - Dinamo 0-5

De unde ai tu informatiile astea? Le-ai citit pe undeva sau sunt simple supozitii ale tale?

Rossi
5th April 2006, 14:11
quittaro, nu ai ce sa la faci...astia 2 (hip cu ammadeus) au zis ca a fost blat cand dinamo a batut steaua in supercupa, egalul din ghena, umilinta cu rapid in tur, aceasi umilinta cu everton, alta umilinta cu cluj, victoria cu timisoara, s.a.m.d.
toate au fost blaturi, iar steaua cu bacau a fost pe bune :ok:
nu vreau sa ma repet, dar ptr toti fanii dinamovisti:
DE CE VA MAI BATETI CAPUL?

ai dreptate :ok:
dar nu tre sa fim suparati pe ei pt ca nu inteleg fenomenul fotbalistic
tre sa le acordam circumstante atenuante
ganditiva ca marea majoritate dintre ei sunt fani din provincie , care merg in ghencea o data la 2 ani ( ex : starstel , paul , samd )

Rossi
5th April 2006, 14:15
De unde ai tu informatiile astea? Le-ai citit pe undeva sau sunt simple supozitii ale tale?
primu e din gsp , al 2 lea de pe dinamo-online

bogho
5th April 2006, 14:16
ca sa nu caut prin forum, nefiind suporter al nici uneia dintre echipe:

Pasquale Rodomonti va arbitra meciul Dinamo - Steaua.

Ursu carpatin
5th April 2006, 17:36
Măi faristule, cam ai dreptae! Se adună toată miliţia din nou! Zău, clubul ăsta merita ceva mai bun, dar se pare că vor să-l distrugă din interior! A īnceput ion becali şi continuă cine-a mai rămas pe-acolo. Moldovenii joacă cu cuţitul la os, dar nu cred că au vreo şansă! Dar n-o să fie scor de maidan, aşa, un 1-0 pt. Dinamo, poate 2-1!

APercele79
5th April 2006, 18:19
Măi faristule, cam ai dreptae! Se adună toată miliţia din nou! Zău, clubul ăsta merita ceva mai bun, dar se pare că vor să-l distrugă din interior! A īnceput ion becali şi continuă cine-a mai rămas pe-acolo. Moldovenii joacă cu cuţitul la os, dar nu cred că au vreo şansă! Dar n-o să fie scor de maidan, aşa, un 1-0 pt. Dinamo, poate 2-1!
bravo, ai perfecta dreptate...ne mananca conducerea ca un cancer
de la becali, la borcea la netoiu, in timp ce badea sta in fotoliu si zambeste

asta e, cred ca suntem blestemati

zavoianu
5th April 2006, 20:16
vom vedea daca Dinamo sufera de complexul Moldova, dupa Otelul si Iasi e la rand Bacaul, revirimentul ar trebui sa fie acum...daca nu acum atunci cand, daca nu cu bacaul atunci cu cine...cu Vaslui

Universal
5th April 2006, 20:19
Haide Bacazul un 2-0 frumos,sa vad daca a drepatae si Dinamo nu iese din criza... ma intreb cand ies dinamovistii din coma,...ca..este pacat..asistam la un campionat fara spectcol,ar fi frumos sa seimplice Dinamo in campionat legal

APercele79
5th April 2006, 20:42
bine ca macar dinamo joaca cu sholdovenii (de fapt prima repriza, se pare ca se chinuie, nu joaca)
daca era steaua la bacau, era 3-0 inainte sa iasa astia din vestiare

sechelariu si prietenii stiu de ce....

Ursu carpatin
5th April 2006, 20:54
Da, sunt prieteni, dar crezi că tot Seche īi pune pe dinamovişti să rateze din toate poziţiile? Păi cānd de la 8 metri de portă tragi pe lāngă.... dă-o focului, e ditamai poarta!

APercele79
5th April 2006, 21:00
ca ai nostri sunt niste panarame nu o neaga nimeni - rateaza cu poarta goala cand vor
dupa show-ul de ieri la OTV, toti suporterii dinamovisti sunt dezgustati cu jucatorii (eu inclusiv)

dar ultimul comentariu (Sechelariu) nu are nici o legatura cu ratarile noastre

ratarile dinamovistilor = A
blaturile Jiji/Seche = B

(asa ca fapt divers....) :)

Ursu carpatin
5th April 2006, 21:04
Bine. Dar ce mama lor de jucători sunt de se ceartă cu antrenorii demişi din cauza lor la televiziuni? Īn loc să stea la cutie, că au 3 meciuri grele de tot, inclusiv ăsta, ei fac pe vedetele. Ştiu, asta avem cu asta defilăm!

Angelina Jolie
5th April 2006, 21:07
FORZA DINAMO! Asta numa' in semn de respect pentru tine ursule.

APercele79
5th April 2006, 21:07
pai joaca la Million Dollars Club cand canta lautarii - tot jucatori sunt
de cate ori mi-am vazut jucatorii prin million la 4 dimineata??
si nu doar semeghin, jucatori din actualul lot

daca nu bat la bacau, sa nu se mai intoarca prin bucuresti

Ursu carpatin
5th April 2006, 21:09
Mersi Angi! Ştii că te iubesc!:kiss: :kiss:
Se īntorc şi de nu bat! Noi să fim sănătoşi!

Universal
5th April 2006, 21:13
Haideti Dinamo,nu va lasati,luptati pentru onoare,vad ca l-au schimbat pe Barcauan,merge prost saracul, un 1-0 sau 0-1 nu m-ar mira, haideti si castigati

Ursu carpatin
5th April 2006, 21:25
Auleo, face Dinamo surpriza etapei! Cred că e gata şi campionatul.... chiar de cāştigă azi! Hai golul!

tafu
5th April 2006, 21:35
dinamo o sa o ia de la steaua si rapid fara prezervativ

APercele79
5th April 2006, 21:39
wow....a inceput lumea sa o dea in bulangeala

nasol

Ursu carpatin
5th April 2006, 21:48
gol! greu....da gol!

APercele79
5th April 2006, 21:51
min 92 gol curt....iau cele 3 puncte doar ca sa faca jiji spume la gura si la putzica
dar oricum, e jale!!! sa bati amaratii de bacau in min 92 este super rusinos

duminica cu steaua....ori jucam ptr orgoliu, ori ne cacam pe noi

Mihai
5th April 2006, 21:51
Iar au cainii noroc! :D Ei sa fie sanatosi si sa faca egal cu steaua:drak:

Quartz@nu
5th April 2006, 21:52
meci parodie : ratari monumentale ale bacauanilor , joc catastrofal al cainilor ...a rezultat un lucru la care moldovenii s-au priceput cel mai bine tot timpul : BLAT !!! TRAIASCA JANDARMERIA CONSTANTA !!!

Quartz@nu
5th April 2006, 21:54
min 92 gol curt....iau cele 3 puncte doar ca sa faca jiji spume la gura si la putzica
dar oricum, e jale!!! sa bati amaratii de bacau in min 92 este super rusinos

duminica cu steaua....ori jucam ptr orgoliu, ori ne cacam pe noi
pana la orgoliu te kacy pe tine maine seara !

APercele79
5th April 2006, 21:55
corect, a fost blat

mersi sechelariule...nu i-ai dat meciul lu JIJI, si i l-ai dat lu netoiu

esti baietas si tu...

Paul
5th April 2006, 22:02
asa cum in descirea marilot trupe canta cate 1-2 de incepatori , cam asa e meciul asta comparativ cu Meciul Mileniului
vad in acest rezultat o mica parte buna: acum Curt nu poate fi scos din primul 11 (dupa ce a marcat) ==> joaca cu Steaua ...
a II-a parte buna e ca in caz de egal unii stelisti s-ar fi trezit sa gandeasca : dinamo are 1p in fatza , noi un meci mai putin ==> suntem lideri;

Nu ar fi fost bine nici cand te gandesti ca maine jucam cu Rapidul si trebuie sa uitam ca exista Divizia A , si nici duminica cand sa mearga cu ideea ca un egal e favorabil...

Joc incredibil de bun a lui Dinamo ...
Felicitari Bacau ca v-ati jucat sansa.

AxinTe
5th April 2006, 22:25
Joc incredibil de bun a lui Dinamo ...

Iti respect ironia, daca Steaua ar fi jucat la fel as fi facut si eu :)

pana una-alta ma mai gandesc daca sa ratez primul derby Dinamo-Steaua de 5 ani incoace...

dorian27
5th April 2006, 22:29
parca ar fi fost o reluare a meciului jucat de javre cu cei de la FARUL


intrebarea care imi vine in minte este:

se indreapta Dinamo spre un nou titlu mincinos???:rosu:
mai ales ca incepe sa recicleze aceiasi antrenori fara o gandire moderna intr-ale fotbalului....

laudabila totusi, riposta gazdelor.....ce sunt cu inca un pas mai aproape de B

Ignatius Reilly
5th April 2006, 22:33
Sunt stupefiat de cat noroc au betivii astia de la dinamo. No comment!

Gabriel28
5th April 2006, 22:35
victorie tipic dinamovista in ultimu minut....gol marcat de curt ...LOL....ai de capu meu...

Rossi
5th April 2006, 22:39
meci parodie : ratari monumentale ale bacauanilor , joc catastrofal al cainilor ...a rezultat un lucru la care moldovenii s-au priceput cel mai bine tot timpul : BLAT !!! TRAIASCA JANDARMERIA CONSTANTA !!!

bacauanii isi dadeau viata pe teren si tu zici ca a fost blat ? blat cu gol in min 92 ?
ce vreau sa-ti zic : NU ITI E RUSINE ? NU CREZI CA TE FACI DE RAS ? :rosu:
ca au jucat prost ambele echipe , DA , poti sa o zici de doua ori . Ca Dinamo a batut cu mare noroc , DA . Dar sa afirmi ca a fost blat ...

ps: iti recomand cartea "Ce trist e cimitirul fara tine "

tafu
5th April 2006, 22:43
dinamo - steaua 0-4 cel putin daca nu se califica steaua in semifinala ; dar daca se va califica atunci oli va baga echipa a doua a lui Steaua care o va bate pe dinamo cu 1-0

Rossi
5th April 2006, 22:46
dinamo - steaua 0-4 cel putin daca nu se califica steaua in semifinala ; dar daca se va califica atunci oli va baga echipa a doua a lui Steaua care o va bate pe dinamo cu 1-0

:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

ESTI TOTAL OFF TOPIC

Luis Garcia10
5th April 2006, 22:51
asta e dinamo ce sa le faci , sunt specialisti in a castiga cu arbitrii sau in cazul asta in ultimu minut intr-un mod foarte norocos!Felicitari Bacau pentru daruire si va urez noroc la anul da nushtiu in ce serie o sa jucati B1 sau B2 :d

Rossi
5th April 2006, 22:58
Eu cred si cred ca sunt singurul care crede... Bacau va juca la nul meciul,nici acum Dinamo nu va invinge, vor face iar egal un 1-1 sau 2-2 si cred ca nu vor mai avea sanse la campionat
http://img330.imageshack.us/img330/3268/top3ed.jpg

ai reusit sa-ti scoti unghia din gat ?

SORENSEN
5th April 2006, 23:17
Ce victorie spectaculoasa.....:o:

APercele79
5th April 2006, 23:19
bacauanii isi dadeau viata pe teren si tu zici ca a fost blat ? blat cu gol in min 92 ?
ce vreau sa-ti zic : NU ITI E RUSINE ? NU CREZI CA TE FACI DE RAS ? :rosu:
ca au jucat prost ambele echipe , DA , poti sa o zici de doua ori . Ca Dinamo a batut cu mare noroc , DA . Dar sa afirmi ca a fost blat ...

ps: iti recomand cartea "Ce trist e cimitirul fara tine "
e prost facut gramada....lasa-l sa abereze
cica blat
hahaha

APercele79
5th April 2006, 23:20
pana la orgoliu te kacy pe tine maine seara !
prefer sa ma cac pe tine

cam la fel cum a facut-o zicu cu voi :)

Cra10veanu
5th April 2006, 23:29
dinamo a ajuns echipa de rasu lumii, nu ca n-ar fii fost dinainte, daca n-ar fii fost arbitrii (nu meciul asta cu bacaul) erati pe 7-8, nu va meritati locu

ROT_BLAU
5th April 2006, 23:51
sunteti de rasu' curcilor :D . Vai de capu' vostru . Mare samantar Marin asta :D

Bravo BIANCO-ROSSI ai marcat cu rosu si albastru in semn de recunoastere a fotbalului adevarat :D:D:D

APercele79
5th April 2006, 23:57
dinamo a ajuns echipa de rasu lumii, nu ca n-ar fii fost dinainte, daca n-ar fii fost arbitrii (nu meciul asta cu bacaul) erati pe 7-8, nu va meritati locu
e bine ca mai exista craiova ca sa ne scoata cu fruntea inainte

Cra10veanu
6th April 2006, 00:05
exista, si e alta craiova, nu cea netzoiana :D cum e echipa voastra in acest moment ;)

Swisstec
6th April 2006, 00:07
Hai sa fim seriosi, din ce-am vazut eu Dinamo a fost peste Bacau, deci no comment!

Cra10veanu
6th April 2006, 00:08
Swisstec n-a zis nimeni ca n-a fost peste bacau, ca vorba aia prima si penultima clasata, dar uite-te ce fotbal joaca cateii mai nou, adica nefotbal

Swisstec
6th April 2006, 00:10
Asta da, nu mai joaca la fel de bine ca...nu mai stiu ca a trecut mult de cand a jucat Dinamo bine! Aaa, da, meciul cu Everton! 5-1, da da!
Va spun eu, solutzia e Andreea Marin!;)

Cra10veanu
6th April 2006, 00:16
Swisstec intrebare, nu aveai dinamo la echipa favorita a doua tu ? :D

Swisstec
6th April 2006, 00:18
Nu, aveam si am Rapid! :D N-am tzinut cu Dinamo niciodata, doar in cupe europene...:mda:

Cra10veanu
6th April 2006, 00:19
nu e bine ma, nici acolo sa nu tii cu ei, si daca bate steaua pe rapid maine ? in loc de Rapid pui Steaua ? :D

Swisstec
6th April 2006, 00:22
Nu, scriu cu majuscule RAPID! :P

Darius
6th April 2006, 00:36
Face Dinamo ce face si tot castiga....Bacaul are probleme mari, mai ales dupa aceste 3 puncte pierdute acasa...

Cra10veanu
6th April 2006, 00:37
Double J nici nu mai are probleme sa retrogradeze, se duce fara nici-un efort

ronaldinho
6th April 2006, 07:55
cred ca Dinamo poate produce surpriza si sa castige la Bacau :D
hehe, o nimerii :D. Felicitari Dinamo, trei puncte foarte importante, si poate, cu ffff mult noroc prindeti o cupa europeana anul asta. vara-toamna, bineinteles :D

Danok
6th April 2006, 09:01
Ca de obicei voi castigati in ultimul minut si asta si cu ajutorul arbitrilor.Mai ales cu ajutorul arbitrului de tusa care a aratat cam totul pt Dinamo.Nu stiu daca e normal ca jucatorul nostru sa iasa pe targa si tot Dinamo sa primeasca faultul.La cum jucati, nu o sa castigati niciodata titlul.RUSINEEEEEEEEEEEEEEEEE! RUSINEEEEEEEEEEEEEEEE ! RUSIIIIIIIIIIINEEEEEEEEEEEEEEE sa va fie !
:rosu:

AxinTe
6th April 2006, 09:55
tu nu ai vazut ce cot in gura i-a aplicat lui Danciulescu? ala merita si cartonas galben.

Luis Garcia10
6th April 2006, 11:21
Hai sa fim seriosi, din ce-am vazut eu Dinamo a fost peste Bacau, deci no comment!
Si asta e un motiv de mandrie nu? :o:

alex_6tm
6th April 2006, 13:35
Vai cat noroc are Dinamo..e incredibil

dasal
6th April 2006, 14:19
Vai cat noroc are Dinamo..e incredibil
Degeaba are noroc in campionat,partea nasoala e ca .....poate cu noroc o sa ajunga intr-o cupa europeana unde canci,nista nada NOROC si iarasi ne fac de ras.Ca asa e Dinamo..........de ras:drak:

dede
6th April 2006, 14:42
mare victorie pt dinamo...obtinuta cu greu :evil:

gicu
6th April 2006, 15:51
Vai, dar nu se poate...este incredibil...Dinamo n-are dreptul la "noroc". Incredibil, dar nu se poate...Dinamo nu se poate "folosi" de noroc/ghinion pt. ca se supara cei de sus:headbang:

King of Hell
6th April 2006, 16:05
Ba, daca Dinamo ar fi norocoasa, acum era in semifinale in UEFA, pentru ca nu i se anula un gol aiurea la Marsilia.

gicu
6th April 2006, 16:08
King of Hell, hai...in semifinale nu se stie...dar trecea de grupe :ok:

mblue
6th April 2006, 16:09
meci slab, dinamo a jucat slab, dar totusi putin mai bine decat Poli la Bistrita, asta e ....deci
1. Steaua
2. Rapid si sper sa castige si cupa
pt locul 3 se bat in ordine Sportul, CFR CLuj, POLi si Dinamo

Paul
6th April 2006, 16:14
Vai cat noroc are Dinamo..e incredibil
Asta nu e noroc.
Asta e prostie moldoveneasca , sau mai precis specific bacauana.

Nu avea voie sa fie Curt asa liber si cu asta basta.
Una peste alta meciul dureaza 90+ minute si se joaca.

Oricum echipa de pe primul loc din RO , joaca incredibil de bine .
Acum ne dam seama de nivelul campionatului , in conditiile in care una dintre echipele bune din Ro (Rapid) este pe 6 ... ganditi-va ce bine joaca echipa de pe 1 :ok:

Universal
6th April 2006, 16:37
Asta nu e noroc.
Asta e prostie moldoveneasca , sau mai precis specific bacauana.

Nu avea voie sa fie Curt asa liber si cu asta basta.
Una peste alta meciul dureaza 90+ minute si se joaca.

Oricum echipa de pe primul loc din RO , joaca incredibil de bine .
Acum ne dam seama de nivelul campionatului , in conditiile in care una dintre echipele bune din Ro (Rapid) este pe 6 ... ganditi-va ce bine joaca echipa de pe 1 :ok:


A castigat Dinamo...ma asteptam eu la un 1-1 sau 0-0 frumos ar fi fots,la ce joaca ei.. insa, nu le mai merge cu Steaua,vor pierde rau de tot, nu mai au arbitri,nici jucatori..antrenor..certuri..gata cu titlul

starsteel
6th April 2006, 16:59
Norocul tine in continuare cu Dinamo insa totul va lua sfarsit duminica, singurul jucator dinamovist care merita apreciat din aceasta partida C. Munteanu.

APercele79
6th April 2006, 17:01
noroc sau ghinion...3 puncte sunt bine venite mai ales ca joaca lotul ca niste puscariasi
dar ptr. lumea care a vazut blat la meciul cu bacau, sunteti handicapati rau

acum cu steaua vine testul adevarat...dupa cum jucam in ultimul timp, ne-o luam rau pe coaja; dar daca jucatorii au un pic de orgoliu si stima catre suporteri, isi dau viata pe teren contra stelei si rapid...

daca nu au deloc....atunci plecati dracu de la club!!!

gicu
6th April 2006, 17:17
APercele, pe langa orgoliu, cu un pic de noroc :D batem cu 2-1, gol in min 93 :)

Universal
6th April 2006, 17:19
Norocul tine in continuare cu Dinamo insa totul va lua sfarsit duminica, singurul jucator dinamovist care merita apreciat din aceasta partida C. Munteanu.


Care nici nu prea este de löa Dinamo,daca ma gandesc ce a facut el prin 98 asaa.....:) si ce goluri a dat,uite ca .. impreuna cu al...cu Tib.Curt, si domnul Ionel D au facut treab af frumoasa la Dinamo, deci interesanti jucatori...:ok:
bravo Dinamo, inca odata da dovada c anu joaca cu dinamovsti adevarati( n sensul adevarat al cuvantului)daca ar trebui sa m aiau dupa mentalitatea romaneasca:)

APercele79
6th April 2006, 17:33
pai daca o luam asa...iacob (galati), dica (pitesti), toti bacauanii, nicolita (ferentari) inseamna ca nici voi nu aveti lot crescut in ghencea

asta e fotbalul, se joaca pe cascaval....lumea vine, lumea pleaca

Universal
6th April 2006, 18:07
adevarat,este bine sa se joace bine fara aranjamente--mi-as dori ca Liga Rom sa fie precum Bundesliga..ah..

APercele79
6th April 2006, 18:11
pai atunci propune-i patronului vostru sa se lasa de aranjamente, sau cel putin sa nu se laude ca e blatist
dar degeaba, ala e acum ocupat sa jigneasca politicienii nu are timp de fotbal
ce inseamna sa fii taran cu bani...

Universal
6th April 2006, 18:13
asta .eu nu il apar si nu il voi apara fiindca stiu ca si sefii tai sunt asa cum sunt sa iubim jucatorii : meritam amandoi o bere, decat sa ne certam ca la usa cortului,in mine gasesti un om UNiversal

APercele79
6th April 2006, 18:23
nu ma cert cu nimeni care nu ii place de dinamo, doamne fereste
nici noi dinamovistii infocati nu halim conducerea noastra, ce sa mai zic de rivali? nu e ca si cum stelistii mor dupa papagalul de MM sau oierul de JIJI
ma oftic doar cand lumea acuza pe dinamo inainte de meci ca va fi un blat - meciul este egal sau dinamo pierde, iar dupa meci, URMATORUL VA FI BLAT, STIM NOI...ultimul nu a fost, am gresit
*******ii astia ma ofticau acum cateva zile....acum doar le inteleg ura ptr dinamo
sunt si multi stresati pe lumea asta (sa nu mai zic de OLS), asa ca trebuie sa ii intelegem si pe ei, amaratii....

Universal
6th April 2006, 18:25
Asta este..cand ti-ai facut un nume nu scapi de presupuneri sau trivialitati l adresa..iar cand intri in criza..si mai rau,fiecare meci e suspect..vai de lume.-..

Universal
6th April 2006, 18:27
IMi amintesc in 2002 cand Piturca a plecat pt un moment , avenit Olaroiu, au fost acuzati de balturi stelistii..si a ajuns Cosmin pe locul 15 atunci,apoi a revenit Piti si a ajuns pe 2

Universal
6th April 2006, 18:30
Tu-tre sa plec-revin in circa 40 de min, vb atunci,k?
Pe curand