PDA

View Full Version : Etapa 20: Gloria - Poli Timisoara



ADelPiero
3rd April 2006, 03:54
Miercuri, 05.04.2006: 15:00, Gloria Bistrita - Poli Timisoara, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

alex_6tm
3rd April 2006, 10:32
Daca nici pe Gloria nu batem atunci chiar ca suntem penibili...sper sa nu dezamagim...Forza Viola

six
3rd April 2006, 10:54
am votat doi dar imi "tremura"mana pe tasta.....ce naspa nu?????/:headbang: :headbang: :headbang:

esku
3rd April 2006, 11:05
1x .... :evil: :evil: :evil: .... europoli =)))))))))))))))

ronaldinho
3rd April 2006, 11:10
meci greu pt Poli. Sabau a antrenor de antrenor, si din punct de vedre tactic cred ca Bistrita va fi la inaltime. Daca nu-l tradeaza jucatorii pe Sabau, bistrita poate scoate o victorie. A scos-o cu Rapid si cu Steaua, de ce ar avea probleme cu Timisoara. Valoarea loturilor e clar de partea Politehnicii, dar tind sa cred ca Sabau este peste Hagi ca si antrenor.

UrsMeier
3rd April 2006, 12:49
2 clar......timisoara trebuie sa isi recupereze punctele pierdute etapa trecuta.
Nu cred ca gloria poate pune probleme timisoarei.

alex_6tm
3rd April 2006, 13:09
La cum joaca nu-i chiar asa clar..sa vedem..
Forza Viola

Vand vise
3rd April 2006, 13:43
gloria - poli 2-1

stefy_deva
3rd April 2006, 13:45
golria nu are sanse in fata celor d la poli(parerea mea)!!!
gloria-poli 0-2

mblue
3rd April 2006, 14:51
in mod normal 2, desi...
sa vedem , eu inca mai sper la UEFA

dede
3rd April 2006, 14:53
bate poli...
poli tim e campioana in meciurile cu echipe de la mijlocul clasamentului in jos...

Paul
3rd April 2006, 14:54
2 solist , Gloria e prea slaba !
Incep si pentru Poli meciuri cu adversari accesibili , specifici nivelului la care se afla : o banala echipa de provincie !

walt.mann
3rd April 2006, 15:47
Poli o sa castige cu Bistrita, dar e meci de mare lupta. Tactica lui Sabau vs. valoarea individuala a jucatorilor lui Poli.

tuxie
3rd April 2006, 15:51
Poli o sa castige cu Bistrita, dar e meci de mare lupta. Tactica lui Sabau vs. valoarea individuala a jucatorilor lui Poli.
Mai depinde si de alt factor: echipa la care va juca Plesan :D

On-topic - Nelutu a mai produs surprize, si daca nu-si revin baietii, iar freaca Poli un egal notoriu in deplasare.

orixontel
3rd April 2006, 19:02
Ar trebui sa bata Poli ! Sper sa nu ma dezamagiti timisoreniilor.

luciano_1644
3rd April 2006, 19:28
Gloria-Poli 0-0. La felul cum joaca Timisoara,nu cred ca vor invinge,iar gazdelor un egal ,cred ca le este de ajuns.

rhadoo
3rd April 2006, 19:32
Bate poli,daca vrea tata jan
HAI JIUL PETROSANI!

codrind
3rd April 2006, 19:59
"Unde a īncăput mia, īncape şi suta!"
Adică după 2 eşecuri consecutive - mai e loc de īncă unul !! :ok:

1 solo!/hello

andrei1921tm
3rd April 2006, 22:10
O sa fie o rusine dak nu castigam meciu asta.Noi nu avem fata de titlu.Jucam bine si batem echipe precum iasi bacau dar cu echipele mari nu facem fata.Asta e diferenta.Nu iti poti permite sa faci greseli in aparare cu rapid care joaca foarte disciplinat,altfel nu bateau pe hamburg herta rennes.Noi mai avem pana sa ajungem la maturitate si sa putem sa castigam cu adevarat.Deci pt mine meciul de miercuri=0.

alex_6tm
3rd April 2006, 23:49
O sa fie greu sa castigam la bistrita.Si asta pemtru ca Ovidiu petre si Balace sunt suspendatzi, Simek s-a rupt(nu mai joaca tot returul) si in plus mai ult ca sigur Plesan va fi pe teren..dar cine stie poate da pasa unde si la cine trebuie...Forza Viola

Darius
4th April 2006, 02:08
Bistrita este un loc bun pentru revenirea de forma a lui Poli...sa vedem ce va fi...; sper ca Poli sa nu se bata singura, asa cum a facut-o cu Rapid Bucuresti.

iaro
4th April 2006, 04:40
Bistrita e la caldurica in ce priveste retrogradarea, dar asta nu ii va impiedica sa scoata rezoltat bun impotriva Timisoarei. Doar ca Timisoara trebuie sa isi mai rodeze jocul pentru campionatul urmator, asa ca vor forta la maxim. Ma gandesc la scorul de 1-2.

dorian27
4th April 2006, 11:38
Bistrita e la caldurica in ce priveste retrogradarea, dar asta nu ii va impiedica sa scoata rezoltat bun impotriva Timisoarei. Doar ca Timisoara trebuie sa isi mai rodeze jocul pentru campionatul urmator, asa ca vor forta la maxim. Ma gandesc la scorul de 1-2.

Ai dreptate...faptul ca sunt la adapost de retrogradare poate genera o stare de lehamite in randul Gloriei..s-a vazut si in meciul de la National.
Desi a venit Sabau, jucatorii nu au constanta in jocul lor(dupa meciuri bune si rezultate pe masura ..ii cuprinde sentimentul de automultumire ce duce in final la prestatii jalnice pe teren)

La finalul turului Sabau se astepta ca Gloria sa aiba 13-14 puncte...au strans 19...va dati seama ce au simtit jucatorii cand au vazut ca au realizat peste asteptarile antrenorului.
In acest meci doar planul de joc a lui Sabau poate dejuca jocul timisorenilor, caci jucatorii Gloriei....sunt vai de mama lor.

starsteel
4th April 2006, 16:18
Visul timisorean se destrama, echipa nu merge iar Iancu e la mititica.

Paul
4th April 2006, 16:26
habar n`ai ce bine juca Poli pe vremea lui Iancu la puscarie :evil:
si totusi , de ce nu merge si Craciunescu la puscarie :evil:

Sorin Blaj
4th April 2006, 18:33
Poli trebuie sa invinga la Bistrita pentru a mai spala din rusinea ultimelor doua meciuri.

Luis Garcia10
4th April 2006, 18:53
Rar o sa vezi echipa romaneasca in orice competitie ,care dupa doua infrangeri consecutive sa joace un fotbal de calitate.Parerea mea ori iese egal,ori bate poil dar dupa un joc echilibrat.

Sergio
4th April 2006, 19:07
de ce nu merge si Craciunescu la puscarie :evil:
pai cine ar mai conduce clubul atunci? :D

la cate a facut la viata lui, mai ca ar merita sa imparta celula cu nenea iancu. :drak:

apropo, mergi la meci?

Universal
4th April 2006, 20:32
Bate Timisoara fara probleme, un 3-0 clar.

alex_6tm
4th April 2006, 22:49
Poate dc o intrat Iancu la mititica o sa joace mai bine:D..Amintiti-va numa cu o jucat acuma un an cand era tot acolo:D..sa vedem ce va fi maine.
FORZA VIOLA

andrei1921tm
4th April 2006, 22:55
Poate dc o intrat Iancu la mititica o sa joace mai bine:D..Amintiti-va numa cu o jucat acuma un an cand era tot acolo:D..sa vedem ce va fi maine.
FORZA VIOLA
Dak e asha nu mai vrea iancu sa iasa de la arest.totusi nu cred sa aiba vre-un efect pozitiv asupra echipei.poate negativ:((.oricum cel mai important e ca maine trebuie si sunt sigur k o sa castigam.Pana la urma sunt doar 7 puncte fata de locul 1 si steaua rapid dinamo mai au meciuri intre ele si ink altele grele.Noi am scapat de ce a fost mai greu.sper sa vad o panta ascendenta!!!

alex_6tm
5th April 2006, 00:48
Sa dea Domnul sa fie asa...FORZA VIOLA

Darius
5th April 2006, 01:23
Marian Iancu a spus de mai multe ori ca problemele sale personale nu vor influenta echipa sub nici o forma, deoarece sponsorul lui Poli este Balkan Petroleum, o firma la care isi aduce si el contributia, dar la care nu este actionar majoritar...
Poate au auzit si jucatorii lui Poli aceasta declaratie repetata a d-lui Iancu si nu vor fi timorati in meciul de maine cu Gloria Bistrita.
Din cate am inteles, pentru meciul de maine Poli are probleme de lot destul de serioase, dar exista dublura pe fiecare post, asa ca nu vor exista scuze de acest gen.
Sa vedem ce va fi...

alex_6tm
5th April 2006, 11:28
Hagi nu i-a inclus pe Olah si Canu in lot pt greselile facute in meciurile cu steaua respectiv rapid..Acum o sa avem o aparare cu totul noua,fara 3 titulari de baza: Balace,Olah si Canu.Si in plus se mai aduga si Ov Petre:(
Forza Viola

maonel
5th April 2006, 12:43
bagati-l ma pe adrian ilie de la iasi in aparare si scapati de probleme. sper un 0-1 asa pt hagi, ilie si pt o echipa politehnista

Ursu carpatin
5th April 2006, 13:55
Eu cred că este un meci de 1 x 2! Nu de alta, dar Poli e puţin decimată, nici diferenţă prea mare de valoare nu-i acum, tata Jean lucră, nu-i īn concediu.... No, aşa zic eu! Chit că-mi doresc să cāştige bănăţenii. Că mi-s dragi! Dar oare ajunge?

Sergio
5th April 2006, 14:26
la ce naiba s-a mai dat o caruta de bani pe ilie, izvoreanu si altii daca nici macar rezerve nu sunt? sa-i incerce pe toti, ca cu astia m-am lamurit cum sta treaba.

Darius
5th April 2006, 14:32
Nu stiam despre absenta lui Canu...sunt curios cum va arata apararea...Mckain si Emeghara vor fi sigur titulari, dar ceilalti doi fundasi...

Iata cele doua echipe:

GLORIA : 22. ALBUŢ – 24. D. MATEI, 3. A. RUS, 29. CHIBULCUTEAN, 18. G. MUREŞAN – 10. PĂCURAR, 21. NALAŢI, 7. ARBĂNAŞ, 16. PĂDUREŢU – 9. NEGREAN, 20. BRUNCEVIC

POLI TIMIŞOARA: 12. M. POPA – 21. S. RĂDOI. 4, McKAIN. 5. Ad. ILIE, 13. EMEGHARA – 10. PLEŞAN, 16, SOPORAN, 6. Izvoranu – 15. STANIC, 9. GLUSCEVIC, 20. SILVĂŞAN

Asadar, la Poli noutati mari in primul 11...

be@
5th April 2006, 15:08
1-0 pt . RomBLAT . Autogol Ilie . :drak:

B0gdaaaN
5th April 2006, 15:09
oleee...joaca Adrian Ilie...:D...cred ca o sa bata TIMISOARA

Darius
5th April 2006, 15:13
Min. 10: Ocazie mare pentru Gloria...ce sut!!!

manu10
5th April 2006, 15:20
batem! :ok:

sun
5th April 2006, 15:23
Bate Gloria cu 1-0 , gol pe care il va inscrie . ... Negrean :P

B0gdaaaN
5th April 2006, 15:25
Bate Gloria...in usa de la vestiar :))

Darius
5th April 2006, 15:25
Frumos sutul lui Silvasan....meciul insa este urat pana acum...

Darius
5th April 2006, 15:42
Gooooooooooooooooooool!!!!!!! Poli!!!
A marcat Silviu Izvoreanu...primul sau gol pentru Poli.

manu10
5th April 2006, 15:42
la cum joaca poli acum... cred ca luam bataie!

manu10
5th April 2006, 15:45
in sfarsit gol!
forzza poli!/hello

Vand vise
5th April 2006, 15:46
ce gol senzational a bagat ala . :happy :happy .. bate gloria cu 3-1

Darius
5th April 2006, 15:51
Final de repriza...1-0 pentru Poli la pauza.

manu10
5th April 2006, 15:56
/OLE/
ce gol senzational a bagat ala . :happy :happy .. bate gloria cu 3-1

alex_6tm
5th April 2006, 15:57
Oricum jucam foarte slab.Bine ca le-a dat o sansa si lor..poate castigam..sa vedem...mai o repriza..Forza Viola

be@
5th April 2006, 15:57
Incredibil ce noroc au banatenii . N-au jucat nimic , dar au dat un gol...

manu10
5th April 2006, 16:02
pai macar acum noroc, daca in ultimele 2 meciuri n-am avut!
hai poli!!! /hello /hello /hello

vodutza
5th April 2006, 16:02
ce noroc au banatenii!!

mblue
5th April 2006, 16:12
2-0 si urmeaza meciul cu cluju, ala iar va fi un meci foarte dificil

Elphax
5th April 2006, 16:17
pai normal ca joaca slab... nu vedeti ce combinatii ciudate a facut hagi?
sa vedem ce face gloria acum cu un om in plus

nu o sa ma mir daca poli ma lua macar un rosu in fiecare meci

elrifle
5th April 2006, 16:27
goool bistrita, iftodi...cred

B0gdaaaN
5th April 2006, 16:28
ce le`au tras`o la timisoreni

ROT_BLAU
5th April 2006, 16:29
a fost corect cartonasu' rosu la Stanic ?

bora_bora
5th April 2006, 16:30
suntem varza...pacat...tot trebuie sa avem rabdare....inca construim....vorbe-n vant....asta e PUSCARIE curata!!!!!

elrifle
5th April 2006, 16:31
cred ca se termina cu visele la timisoara anu asta, pacat ca ce a vrut sa se faca acolo este de laudat...poate la anu

Mihai
5th April 2006, 16:31
Mie mi s-a parut ca da! Nu prea l-a atins insa intrarea a fost cu picioru sus destul de dura! Meria galben! Si cum mai avea 1:D
A avut gloria cateva ocazii, si iftodi joaca super bine, se vede ca a fost la Rapid :drak:

poliis
5th April 2006, 16:32
a fost corect cartonasu' rosu la Stanic ?
primul galben nu l-am vazut...dar al 2lea a fost corect luat

elrifle
5th April 2006, 16:32
Mie mi s-a parut ca da! Nu prea l-a atins insa intrarea a fost cu picioru sus destul de dura! Meria galben! Si cum mai avea 1:D
A avut gloria cateva ocazii, si iftodi joaca super bine, se vede ca a fost la Rapid :drak:


si la dinamo

bora_bora
5th April 2006, 16:33
Inca o ocazie de gol pentru Gloria, insa de aceasta data Emeghara este cel care scoate balonul cu capul de pe linia portii
vezi foto
69' Ocazie buna de gol pentru Gloria, insa mingea este scoasa in corner de sub bara de Popa!
vezi foto
68' GOL: Iftodi (Gloria) ! Iftodi inscrie printr-un sut la firul ierbii de pe partea stanga!
vezi foto

elrifle
5th April 2006, 16:33
se pare ca e deranj mare in aparare la poli

bora_bora
5th April 2006, 16:35
de parca la gloria sau bagat 4 milioane de dolari,nu la poli.Ce sa facem...tra sa avem rabdare mai 1 an...cel putin

elrifle
5th April 2006, 16:36
atentie la oncica

manu10
5th April 2006, 16:38
tzapa! cred ca luam bataie in ultimul minut!:D
totusi: HAI POLI!!! speranta moare ultima!
:yeah:

bora_bora
5th April 2006, 16:42
Mai cat insista Hagi cu Plesan asta.INCREDIBIL.Ala e mort de 2 ani nu joaca nimic,si la poli e titular meci de meci!!!!

bora_bora
5th April 2006, 16:43
:rosu:

manu10
5th April 2006, 16:45
Mai cat insista Hagi cu Plesan asta.INCREDIBIL.Ala e mort de 2 ani nu joaca nimic,si la poli e titular meci de meci!!!!

vrea sa se convinga si hagi de asta 100% !!!

plesan :rosu:

dede
5th April 2006, 16:52
gata...1-1
un meci destul de plictisitor...

manu10
5th April 2006, 16:53
tzapa! gloria-poli 1-1!!
HAI PANDURU!

elrifle
5th April 2006, 16:53
totusi...primul punct pt timisoara dupa 2 meciuri egale cu 0

Rossi
5th April 2006, 17:03
de la Poli mi-a placut Emegara si Izvoranu ; de la Bistrita Rus , Muresan , Iftodi

Eu zic ca sa cam grabit cu al 2 lea cartonas la Stanic , deabia dupa ce Poli a ramas in 10 Bistrita a inceput sa miste .

Tudor ca deobicei face el ce face sa iasa in prim plan ...fluiera absolut orice , catonase fara numar , zici ca el e in rolul principal :rosu:

Legat de ultima faza , nu se vede bine nici la reluare dar nu cred ca a fost penalty

AxinTe
5th April 2006, 17:17
parerea mea e ca nu a fost penalty la ultima faza..

Ursu carpatin
5th April 2006, 17:42
Mereţi mă! O fost! Sau n-o fost?

nr.zece
5th April 2006, 18:04
pe noi ne-a bagat in b plesan, este un jucator umflat artificial de impresari si un blatist nenorocit

elrifle
5th April 2006, 18:07
pe noi ne-a bagat in b plesan, este un jucator umflat artificial de impresari si un blatist nenorocit
lasa ca nu e chiar rau in divizia B. Uite cate victorii aveti! pa cine bateati voi in divizia a cu 5-2 ca pe Astra.:drak:

Ursu carpatin
5th April 2006, 18:14
pe noi ne-a bagat in b plesan, este un jucator umflat artificial de impresari si un blatist nenorocit
Nu el v-a băgat īn "B". Staicu a fost ăla. Dar ai dreptate, e umfat de impresari. Şi cānd te gāndeşti că POLI a dat o căruţă de bani pe el....

be@
5th April 2006, 18:25
Bine , EuroPoli. Tot asa s-o tineti . :D

luciano_1644
5th April 2006, 18:30
Gloria-Poli 1-1. Hagi-Poli 0-0! Nimic Hagi,nimic Europoli! Vise marete,fapte putine,vorbe multe.

superchumbo
5th April 2006, 18:44
cu siguranta olaroiu a fost un antrenor mai bun la tim decat hagi

Marius DG
5th April 2006, 18:52
Bine , EuroPoli. Tot asa s-o tineti . :D

Deocamdata sintem deasupra voastra,dar nu se stie nimik ....inca se poate ...daca nu mai luam o tura de jucatori de la voi ...:cool:

be@
5th April 2006, 18:56
Da, o sa luati . Cum sa nu ? Pe Oprea si Mehmedovici .

cip_81
5th April 2006, 18:59
Ce face fruncea ? 1 punct in ultimele 3 etape ? Stupida echipa, dupa primele 2 etape se gandeau la titlul si la faptul ca in ultima etapa vor juca cu trofeul pe masa. Hai, la munca, nu la intins mana.

krapulax
5th April 2006, 19:03
Deocamdata sintem deasupra voastra[...] ...daca nu mai luam o tura [...]de la voi ...:sucks:
văz că şi acu aţi īncercatără să luaţi ceva dela noi- ideea de a juca cu rezervele impotriva gloriei. şi a mers binişor- egal in deplasare, totuş,

Ursu carpatin
5th April 2006, 19:30
văz că şi acu aţi īncercatără să luaţi ceva dela noi- ideea de a juca cu rezervele impotriva gloriei. şi a mers binişor- egal in deplasare, totuş,
Dragule! Dar de ce faultezi limba romānă īn asemenea hal? E bun egalul, pentru alţii nu pentru Poli sau Gloria!/hello

Vand vise
5th April 2006, 19:37
bravoooo poli rocar aek timisoara ... un punct castigat ... :happy :happy

Paul
5th April 2006, 19:54
si iata cum se destrama mitul europoli :P

Ursu carpatin
5th April 2006, 19:56
Bond-ule, de ce te bucuri? Doar n-ai crezut că Poli are putere să lupte pt. titlu? Mulţi ani doar Steaua, Dinamo şi Rapid o vor face!

Vand vise
5th April 2006, 20:19
e imposibil pentru o echipa din afara bucurestiului sa lupte pentru titlu.. chiar daca baga "milioane" :D de dolari

esku
5th April 2006, 20:44
1x .... :evil: :evil: :evil: .... europoli =)))))))))))))))

bine am zis :drak: .... unde e europoli asta.... ?? :)))))) de fapt rocar aek bragadiru fcnational2 .... :evil:

Marius DG
5th April 2006, 21:16
bravoooo poli rocar aek timisoara ... un punct castigat ... :happy :happy

JJ acuma daca ai postat si poza pe forum si ai spus cu cine tii,gata esti mincat ...daca te prind astia de la National ..te trimit in "concediu" la catzeii din stefan cel M:)

dorian27
5th April 2006, 22:34
sa fie oare adevarat ca ''banii nu aduc fericirea''???
pentru poli , dupa meciul cu Rapid era destul de greu sa isi revina, mai ales ca patronul lor se indreapta agale spre puscarie!

poate la anul....
cat despre gloria...inca un punct castigat spre zonele lipsite de griji!

Swisstec
6th April 2006, 00:26
Am fost socat de acest rezultat...:o:

Cra10veanu
6th April 2006, 00:27
Eh nu e prea roz situatia bantenilor, cautati antrenor mai intai si lasati publicitatile, daca chiar doriti performanta

Darius
6th April 2006, 00:27
Gloria-Poli 1-1. Hagi-Poli 0-0! Nimic Hagi,nimic Europoli! Vise marete,fapte putine,vorbe multe.

Deocamdata....

Angelina Jolie
6th April 2006, 08:34
Ii clar ca batem la Timisoara? Ca ceasu'. HAI CFR! Ii calcam in picioare.

Sorin Blaj
6th April 2006, 09:01
Angelina, Angelina, ai vise marete, dar vor fi numai vise.

Angelina Jolie
6th April 2006, 09:35
Nu conteaza ma. Io pana sambata stiu clar ca-i rupem. In cazul cel mai defavorabil de sambata incolo stiu clar ca ii rupem pe urmatorii, ca nici nu stiu care sunt. Nu-i fain asa?

six
6th April 2006, 11:04
e imposibil pentru o echipa din afara bucurestiului sa lupte pentru titlu.. chiar daca baga "milioane" :D de dolariNu am nervi pt tine acum:rosu: ... dar intradevar cred ca ar fi cazul sa ne revenim...meciul de la Bistrita a fost dupa parerea mea o RUSINE pt noi sau mai mult scandalos de urat , cred ca unii iau$$$$ degeaba si mai cred ca NU Hagi este problema ci jucatorii MEDIOCRII care poarta tricouri VIOLETE.....cu ce draq am gresit????avem tot ce trebuie(terenuri calumea,$$$$$$$$$$$$ la greu,stadion,PUBLIC,zic eu incontinuare chiar si antrenor)da....cred ca mai ne lipsesc "jucatorii".....ok daca romanii nostrii nus bunii cumparam STRAINI....sper,EU chiar ma simt jignit de proprii mei jucatori fata de modul cum au jucat la BIS,RUSINE,RUSINE,RUSINE:mad: :mda: :thinkso:

be@
6th April 2006, 12:10
Lasa mai 06 , nu mai fi suparat . Ca ati scos un rezultat bun . Un punct in deplasare nu-i de ici , de colo . :D :D

Acuma vorbind serios , a fost penalty la pOpa . Asa ca ziceti merci .

Ursu carpatin
6th April 2006, 12:55
Da... a fost! Dar amu e tardiv! Lasă, bine că au luat un punct, să aibă ce da la CFR!

dasal
6th April 2006, 14:08
Ce face fruncea ? 1 punct in ultimele 3 etape ? Stupida echipa, dupa primele 2 etape se gandeau la titlul si la faptul ca in ultima etapa vor juca cu trofeul pe masa. Hai, la munca, nu la intins mana.
Nu echipa e stupida aici la noi altii sunt stupizi.In trei etpe sa joci cu 3 formule de echipa e ceva nu?.....................o mare TAMPENIE:rosu:

Bega
6th April 2006, 14:35
e imposibil pentru o echipa din afara bucurestiului sa lupte pentru titlu.. chiar daca baga "milioane" :D de dolari

De ce? S-a dat Ordonanta de Guvern? Sau stii tu ceva ce nu stim noi?

Sesizez totusi ca a-i avea un disconfort daca ar conta la titlu si "o echipa din afara bucurestiului". Poate Cluj, poate Craiova, poate Galati, poate Constanta, poate... Timisoara.

Trebuie totusi sa va obisnuiti cu gindul asta. Odata si odata tot se va ajunge la situatia de care ti-e atit de frica. Monopolul capitalelor mai e valabil doar intr-o parte a tarilor foste comuniste: Romania, Bulgaria, Rusia. In campionatele adevarate s-a trecut demult la competitia deschisa: Anglia (Londra-Manchester-Liverpool), Spania (Madrid-Barcelona-Valencia), Italia (Milano, Torino-Roma), Germania (Munchen-Leverkusen-Bremen-Dortmund), Franta (Lyon-Monaco-Nantes-Paris).

Dar stai linisit, mai dureaza citiva ani. Si chiar nu trebuie sa te sinucizi din atita.

4star
6th April 2006, 15:06
NU e vb ca va tine cineva, dar dupa ce avant ati luat si ce jucati acum e spatiu mult. Asteptari desrte.. ca doar bani ati avut, transferuri ati facut tot ce v-au vrut muschii, doar performanta o mai asteptati. Si vad ca se lasa asteptata. Cand sunteti gata noi va asteptam... Acum suntem in Europa. Veniti si voi?

Universal
6th April 2006, 16:51
Trist.Ma asteptam mai mult de la trupa banteana. Dar asta este.Bine ca nu au pierdut,altfel gata sansele cu titlul,...

Vand vise
6th April 2006, 17:07
De ce? S-a dat Ordonanta de Guvern? Sau stii tu ceva ce nu stim noi?

Sesizez totusi ca a-i avea un disconfort daca ar conta la titlu si "o echipa din afara bucurestiului". Poate Cluj, poate Craiova, poate Galati, poate Constanta, poate... Timisoara.


e alta mentalitate in bucuresti... vezi tu.. :P :D sportul studentesc :sleep: :drak: cati bani au fost investiti in echipa asta???? :D :happy

Universal
6th April 2006, 17:10
Nu prea au investit dar au jucatori..nu gluma... si zic ca vor termina in top 8 Sportul ea clara treaba