PDA

View Full Version : Etapa 20: CFR Cluj - FC National



ADelPiero
3rd April 2006, 03:50
Marti, 04.04.2006: 16:00, CFR Cluj - FC National, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
3rd April 2006, 04:08
Pentru ca nu-mi expira banul in timp util am si eu un mesaj pentru be@, miril, bancaru si ceilalti.
Mesajul e. Remember this?:D

http://img220.imageshack.us/img220/7229/nationalcfr049pq.jpg

Cra10veanu
3rd April 2006, 07:05
asa va fii si de data asta sa speram :D

miril
3rd April 2006, 07:40
Ai uitat sa precizezi si conditiile in care s-a jucat acest meci. Stiindu-se ca Landi va parasi echipa pentru...nevasta si...Quatar, elevii lui i-au dat o lectie. De atunci au trecut ceva meciuri. Cred ca se va termina egal.

georgemp
3rd April 2006, 07:44
Eu cred ca batem la cat de prost joca aia de la cluj!Ati vazut oare ultimele lor meciuri?Ati vazut cu au castigat la Arges?Vedeti,ulciorul nu merge de multe ori la apa!Asa ca cfr cluj-fc national 0-1 sau 1-1

miril
3rd April 2006, 08:00
Nici noi nu jucam prea grozav, George, dar sa nu se uite ca am bifat deja meciurile cu eurofantasticii, S&R.

Ursu carpatin
3rd April 2006, 08:51
Eu cred ca batem la cat de prost joca aia de la cluj!Ati vazut oare ultimele lor meciuri?Ati vazut cu au castigat la Arges?Vedeti,ulciorul nu merge de multe ori la apa!Asa ca cfr cluj-fc national 0-1 sau 1-1

N-am chef de dispute cu voi, că-mi sunteţi simpatici, dar sunt două lucruri care trebuie lămurite. 1. Încă 10 ani se vor lupta pt. titlu Steua, Rapid şi Dinamo, aşa că rezultatul de marţi e important pt. statistici! 2. Dorinel, după memorabilul meci de 1-5 a spus că de atuci primează numai rezultatul, nu spectacolul, aşa că poate de aia pare că joacă mai slab. De atunci avem două meciuri câştigate cu 1-0, greu, cu noroc, mai altfel, dar câştigate. /hello

miril
3rd April 2006, 09:09
Ursule, si voi ne sunteti simpatici, iar meciul va fi de uzura, cred eu. In privinta celor 10 ani cu S,D&R nu sunt de acord dar nici nu te contrazic, totul depinzand si de ce investitii se fac si la celelalte echipe, mai ales cele din Ardeal.

Ursu carpatin
3rd April 2006, 09:49
Miril, poate că nici eu n-am dreptate, dar încă, jucătorii mai buni din ţară, tot spre Bucureşti merg! Asta este! Măcar de s-ar juca frumos marţi! Fără ruperi! Că-s sigur că ambele echipe pot! Om vedea.....

esku
3rd April 2006, 11:11
2 ..asta numai in cazul daca nu va arbitreaza vreun leustean ceva..... vreun preten de pahar cu don` muuuresean si don` sandu..... :jerk:

CFR CLUJ = ECHIPA FRF-ULUI

Ursu carpatin
3rd April 2006, 11:39
escule, chiar, ce treabă ai tu cu acest meci? Dacă vezi că se discută civilizat undeva suferi atât de tare că trebuie să intri şi tu în vorbă? Mai bine ai vb cu Cârţu, să facă ceva, că e greu de tot meciul vostru! Sportul e în formă mare..... nu ajunge o autobază! Poate vă dă CFR-ul şi o garnitură de tren, aşa, să fiţi siguri de 0-0, că de marcat....poate de intră Cârţu pe teren!

King of Hell
3rd April 2006, 12:01
probabil va fi un meci ca si ultimul din Gruia, cand rezultatul a contat doar pentru statistici, cum spunea cineva mai sus. fiind marti la 16:00, nush cat popor va fi in deal, si probabil National se va simti ca acasa.

esku
3rd April 2006, 12:32
escule, chiar, ce treabă ai tu cu acest meci? Dacă vezi că se discută civilizat undeva suferi atât de tare că trebuie să intri şi tu în vorbă? Mai bine ai vb cu Cârţu, să facă ceva, că e greu de tot meciul vostru! Sportul e în formă mare..... nu ajunge o autobază! Poate vă dă CFR-ul şi o garnitură de tren, aşa, să fiţi siguri de 0-0, că de marcat....poate de intră Cârţu pe teren!

nu pot spune despre tine decat ca esti unul care nu stie decat sa repete tot felul de lucruri scoase de o minte bolnava si ingusta ca cea a lu meeemeeee... tu si ceilalti ca tine ...care o tot frecati cu "autobaza" asta ... nu faceti decat sa imitati ca niste papagali un mare cretin .... ce dreaq ati gasit voi asa inteligent in chestia asta de o tot repetati.... ? Atat timp cat acesta este un forum deschis pot sa imi dau cu parerea... vii tu mare forumist aici sa faci reguli ....

si lasa ca nu e problema ta ce face cartu...stie el ce are de facut .... pana una alta noi suntem neinvinsi in bucuresti ... mai vb dupa meciu cu sportul ... imi este frica de meciul asta dar sper sa scoatem un egal macar... pentru ca la felul cum jucam nu putem emite pretentii.....!

hai pa!

UrsMeier
3rd April 2006, 12:53
meci de 2.......in momentul de fata Nationalul e peste cfr.Dar orice e posibil tinand cont de stransele legaturi pe care le au cu nashu.Dar cat sa va ajute si ala.

alamar
3rd April 2006, 14:01
Dragi mosului, aveti grija ca d'alde Sapunaru, Shroj, Abiodun si Griffith s-au odihnit sambata. Ultimii trei au intrat in repriza a doua si s-a cunoscut. Asa ca, desi este prea putin fata de asteptarile noastre, ne multumim si cu o victorie cu 1-0. Mocanita voastra nu mai poate. Vagoanele diviziei A sunt grele rau. Si sa nu va mai ganditi la meciul din tur, ala a fost un fals facut de 11 zugravi si semnat cu numele lui Landi. Ultimul tablou...Marti o sa ramaneti voi tablou, la final.
Haaaaaaaaaai Progresuuuuuuuuuu'

stefy_deva
3rd April 2006, 14:07
meci greu pt ambele echipe!!!
CFR Cluj - FC National x(0-0,1-1)

dede
3rd April 2006, 14:50
1-0 cfr...daca national va juca asa cum a mai facut-o, adica doar sa se apere, atunci va fi 0-0

rhadoo
3rd April 2006, 15:36
Bate nationalu ca sa mai produca si ei un ban cinstit pe final de campionat,ca doar nu se stie
HAI JIUL PETROSANI!

Bancaru
3rd April 2006, 15:57
Dupa ajutorul primit sambata de la Helesteanu, s-ar putea ca Clujul sa beneficieze de o corectie, ca sa se vada contrariul. Cat despre Angelica Joli cu mesajul ei ce pot sa mai zic? Nu rasuci cutitul in rana. Stiicat am suferit sa vad ca ai mei nu fac nici un gest sa se apere? Rau, rau. Stii cat m-a surprins Dorinel, care l-a experienta lui, putea sa fie mai moderat in declaratii atunci, ca la destule trante(li) a mai participat si el. Asta este. Ce a fost a fost. Batem maine si gata.

Ursu carpatin
3rd April 2006, 17:46
Bine, bateţi şi gata! Bine că n-am pierdut la Mioveni, avem de unde da puncte!:lol: Mie personal tot aia îmi este. Noroc că "mocăniţa", cu plastic s-a exprimat un "prieten", are meciuri şi în deplasare, ca să recuperăm:bere: Noroc şi sănătate!:great:

Ursu carpatin
3rd April 2006, 17:56
escule, nu-s mare forumist, nici nu o să ajung, că am alte treburi; nici chef de ceartă nu am, dar tu nu faci decât să cauţi să jigneşti CFR-ul şi după episodul Mioveni. Asta înseamnă că suferi tare.... Degeaba sunteţi neînvinşi în capitală, dacă vă bate CFR-ul acasă!:ciocan: Mai bine vorbeşte cu naşul, să vorbească cu al nostru, să vă de-a o "mocaniţă", s-o puneţi în faţa apărării, că de nu, Mazilu vă mazileşte rău de tot! Puteţi cere şi un Intercity, poate marcaţi şi voi, chiar de încasaţi:yeah: vreo 2-3!:pace: :kiss:

esku
3rd April 2006, 20:47
@ursu carpatin: hai pa ... ti`am mai zis o data!

FC NATIONAL este in stare sa castige la clujeni, dar doar daca clujul joaca in 11 .... nu in 14 ca de obicei .... :mda:

PerVersion
3rd April 2006, 21:25
Prietene, incepi sa fi obositor cu declaratiile astea. Daca ajungea Becali & Popescu la conducerea fotbalului nostru crezi ca era mai bine? Sau n-ai vazut inca cum faceai ei afaceri. Ma refer la comisionul care l-au luat dupa vanzarea lui Bratu, si probabil au mai facut ei multe.

In alta ordine de idei, va fi meci greu maine, echipa nu merge bine deloc. Am vazut si Nationalul in meciul cu Bistrita, doar sfarsitul ce-i drept, dar nici ei nu m-au impresionat cu nimic. Cred ca va fi meci nul, dar surprize pot aparea din partea ambelor echipe.
Sper ca macar vremea sa fie buna, cred ca nimic nu e mai rau decat sa vezi un meci slab pe ploaie :)

Ess
3rd April 2006, 21:56
@ursu carpatin: hai pa ... ti`am mai zis o data!

FC NATIONAL este in stare sa castige la clujeni, dar doar daca clujul joaca in 11 .... nu in 14 ca de obicei .... :mda:

Hai...un sincer si simplu GUDBI !!! :sleep:

OnToppic: meci de 1x2. CFR-u a devenit una din cele mai imprevizibile echipe pe fondul unui joc destul de slab.

delboca
3rd April 2006, 21:58
probabil va fi un meci ca si ultimul din Gruia, cand rezultatul a contat doar pentru statistici, cum spunea cineva mai sus. fiind marti la 16:00, nush cat popor va fi in deal, si probabil National se va simti ca acasa.
ai dreptate ca multa lume nu o sa fie pa stadion!!!!!!!!!!

Darius
4th April 2006, 02:27
Eu as spune ca acesta este cel mai interesant meci al etapei 20...sa vedem daca in teren va fi la fel de interesant...sincer, cred ca ambele echipe vor "inchide" jocul si nu vom avea parte de multe goluri.

iaro
4th April 2006, 04:30
Cred ca va bate Clujul cu 1-0, nu mai mult. Munteanu incearca sa ridice echipa in picioare, iar asta e o ocazie buna. Nationalul nu e de neglijat pentru ca au un joc ordonat.

Ammadeus
4th April 2006, 05:44
fara autobaza, 4-1, cu autobaza, 2-0

Bancaru
4th April 2006, 09:56
Se vede treaba ca multi au pus botul la ineptiile pe care le boaraste MM Stoica. In momentul in care nu poti sa discerni tampeniile pe care le spune un retard...
Iaro, adica cum e asta o ocazie? E ca la antrenament? Suntem ordonati sau reprezentam o ocazie? Hotaraste-te! Nici una dintre echipe nu straluceste. Clujul, chiar daca a castigat ultimele 2 meciuri, unul chiar cu cantec, nu a aratat un fotbal de calitate. Noi am avut cateva meciuri grele. Am jucat cu Bacaul pe un ... nu stiu cum sa-l numesc. Cu Steaua care e in mare forma si nu am pierdut, iar cu Rapidul am pierdut aiurea. Nu zic ca meritam egalul, dar puteam sa evitam infrangerea, cu atat mai mult cu cat a venit pe final, cand rapidul deja tragea catre depou. Sa asteptam meciul si vom vedea. Bafta combatantelor!

saphicus
4th April 2006, 12:52
Pentru ca nu-mi expira banul in timp util am si eu un mesaj pentru be@, miril, bancaru si ceilalti.
Mesajul e. Remember this?:D (img National-CFR 0-4!!!)
A fost o plata ! Astazi va urma ...rasplata!! Pronostic : 2!!
C-asa e...normal in..firea lucrurilor! Destinul nu se ...forteaza!! Nu crezi Jolie Angelino????
HAI PROGRESU'!!!!!!!!!!!!:D :D :ok:

Ursu carpatin
4th April 2006, 15:42
Ar crede el, dar are ban. Cică-i expiră peste câteva ore! Şi nu e vorba de forţarea destinului treaba asta cu "câştigatul acasă"! E ceva normal, precum victoriile la Mioveni! Aşadar pronostic: 1!:kiss:

UrsMeier
4th April 2006, 15:45
mai bine ziceai ca e ceva normal cand il ai pe nashu in spate(el vorbind prin arbitrii)

Ursu carpatin
4th April 2006, 16:00
mai bine ziceai ca e ceva normal cand il ai pe nashu in spate(el vorbind prin arbitrii)
Tot cu arbitri ai treabă! În loc de treaba cu arbitrii, mai bine ai vedea că nu jucaţi nimic! Numai cu "autobaza" v-aţi scos până acum! ursulică bavarez, de cratimă ai auzit? Cu ajutorul ei se despart cuvintele compuse! CFR-Naţional 1-0!/hello

UrsMeier
4th April 2006, 16:03
ce fel de suporter esti tu?........ar fi trebuit sa fi la stadion la ora asta.
Ce ultras esti......de televizor si forum.Daca la meciurile de acasa nu te duci, de deplasari nu te mai intreb.Stai linistit ca nici voi nu jucati nimic si totusi castigati.Nashul isi face bine treaba.........nu?

Hipgnosis
4th April 2006, 16:04
meci de 1 solist
x ar fi o surpriza

Ursu carpatin
4th April 2006, 16:17
ce fel de suporter esti tu?........ar fi trebuit sa fi la stadion la ora asta.
Ce ultras esti......de televizor si forum.Daca la meciurile de acasa nu te duci, de deplasari nu te mai intreb.Stai linistit ca nici voi nu jucati nimic si totusi castigati.Nashul isi face bine treaba.........nu?
ursulică bavarez, ţi-am mai spus că nu-s ultras! Merg, dar f. rar, dar este fix problema mea! Şi da, îşi face f. bine treaba! Tocmai am citit azi în ziar că Popescu şi I. Becali au lipsă de vreo 28 mil. USD!!! Zău, de ajungea ăsta la FRF, furau tot, şi tot ei ar fi strigat hoţii! CFR-Naţional 1-0!:happy

UrsMeier
4th April 2006, 16:26
si crezi ca sandu e curat?........ursuLache.
Se vede cat de curat e.

Ursu carpatin
4th April 2006, 16:30
E curat! Nu vezi că rudele lui umblă cu praf alb??? O fi învăţat de la Mutu....:lol:

UrsMeier
4th April 2006, 16:32
in momentul de fata mutu e cel mai valoros fotbalist roman.Te-ai trezit si tu de 2 ani in divizia A si ti-ai gasit pe cine sa critici.Dar asta o faci doar pt ca este pitestean.Cand o da si cfr un fotbalist de talia lui atunci sa vorbesti si sa critici

Ursu carpatin
4th April 2006, 16:38
Bavarezule! Dar ce-am zis? Vreo minciună? Apropo, ai văzut ultimul lui meci din CL? Dacă el e cel mai bun, atunci suntem praf în sportul ăsta! Nu a mişcat în faţa ăluia mic de la Arsenal.... Nu-i rău, dar reclama e multă!! De curge meciul aşa, 0-0 e rezultat bun pt amândouă echipe...../hello

Ess
4th April 2006, 16:41
in momentul de fata mutu e cel mai valoros fotbalist roman.Te-ai trezit si tu de 2 ani in divizia A si ti-ai gasit pe cine sa critici.Dar asta o faci doar pt ca este pitestean.Cand o da si cfr un fotbalist de talia lui atunci sa vorbesti si sa critici

Calinestiul e pe langa hotel muntenia??? :D
Oricum poate fii un model (de Mutu vb) pentru multi. Ca astia multi au gresit si ei dar nu si-au mai revenit veci pururi amin (vezi Maradona, Black (alcool) sau Heleshteanu (Dinu-izare)) :D

UrsMeier
4th April 2006, 16:41
nimeni nu joaca bine tot timpul.....mai bine te-ai uita la ultimele goluri ale nationalei
Bate National

Ursu carpatin
4th April 2006, 16:45
Bine bavarezule! Bate Naţionalul! Bine că avem de unde pierde puncte...:)

UrsMeier
4th April 2006, 16:51
le aveti de la sandu

Ursu carpatin
4th April 2006, 16:54
Şi de la Mioveni! Cică am luat 3 puncte de acolo.... Sau la Piteşti n-a ajuns vestea? Prin minutul 70 marcăm şi azi, aşa, să se facă 1-0 pt. CFR!:yeah:

rudaady
4th April 2006, 16:54
:rosu:
cartonas rosu pt ambele echipe.amandoua joaca numai la rezultat.cand o sa creeze si ele spectacol.numai aparare si verticalizari vezi de la cei doi antrenori.lasatineeeeeeeeeeeeeeeee.

UrsMeier
4th April 2006, 16:58
le-ati luat de la mioveni ........dar tot de la sandu sunt.Sclavilor

Sorin Blaj
4th April 2006, 17:04
Ce se mai stie de Thwaite?

Ursu carpatin
4th April 2006, 17:04
Bine mă bavarezule! Acum lasă problema şi ai grijă de "autobază" că am auzit că Mazilu e în vână! O pus 3 goluri deoparte pt. voi! Aşa se zvoneşte pe la sandu prin birou (grătar)! CFR-Naţional 1-0!:evil:

best_lazialul
4th April 2006, 17:20
Se pare ca meciul se indreapta catre un egal. insa ramane de vazut pentru ca cfr forteaza atacul.si national l-a introdus pe chihaia.

miril
4th April 2006, 17:33
Haideti sa lasam disputele care nu au de a face cu acest meci deoparte. Meci echilibrat, pana acum.

Sorin Blaj
4th April 2006, 17:33
Cel mai bun rezultat: 0-0

Sorin Blaj
4th April 2006, 17:35
Miril. Stii ceva de situatia lui Thwaite?

best_lazialul
4th April 2006, 17:38
Probabil ca thwaite nu va mai fi folosit in acest retur.Se pare ca National intensifica atacurile pe finalul meciului

Sorin Blaj
4th April 2006, 17:41
Este accidentat sau i se trage de la scandalul din iarna?

best_lazialul
4th April 2006, 17:42
Vechea problema cu Wisla..

miril
4th April 2006, 17:44
Cazul lui este inca la FIFA. Pana atunci, este suspendat de club.

Sorin Blaj
4th April 2006, 17:45
Cred ca oamenii din conducerea Nationalului sunt niste amatori. In loc sa beneficieze de serviciile unui jucator bun si sa adune puncte, eventual sa castige Cupa Romaniei, prefera sa il tina pe margine.

Ursu carpatin
4th April 2006, 17:45
Păcat de el, că poate pierde modialul.... Măi ce ratări are CFR-ul!!! Asta este!

Sorin Blaj
4th April 2006, 17:47
Cu el in teren cred ca puteau sa traga si la campionat. Sau cel putin sa incurce.

Ursu carpatin
4th April 2006, 17:50
Să încerce... Nu au forţă! ... CFR-ul o să mai bifeze un meci fără înfrângere acasă!:drak: Ce bine ar fi noi să jucăm, vorba lui Dorinel, numai în deplasare! Am prinde loc de UEFA!:ok:

Ursu carpatin
4th April 2006, 17:55
Gata, mai avem un punct! Oricum, este echitabil! Un plus, subiectiv maybe, pt. CFR! Totuşi, în acest moment suntem pe locul 3!:kiss:

miril
4th April 2006, 17:57
Prima repriza dominata de CFR, repriza a doua FC National a dovedit ca stie sa atace, avand si cele mai mari ocazii ale reprizei. Scor echitabil.

UrsMeier
4th April 2006, 17:57
ce s-a intamplat......nu a mai intervenit nashu?
Locul 3.......o palarie prea mare pt voi

best_lazialul
4th April 2006, 17:57
Da,un meci destul de echilibrat intre 2 echipe bune din campionat.CFR obtine foarte greu victoriile acasa..probabil ca Munti va fi din nou suparat dupa acest rezultat.

Ursu carpatin
4th April 2006, 17:58
Nu-i bai că-i mare, că mâine luam alta! O noapte dormim pe podium, un lucru de neînchipuit pt. alţii.... ursuleţii ştiu despre cine vorbesc!/hello

UrsMeier
4th April 2006, 18:01
stai linistit ca nu ramaneti mult acolo.Si cand argesul batea realul voi nici nu stiati ce e ala fotbal.

Ursu carpatin
4th April 2006, 18:02
Prima repriza dominata de CFR, repriza a doua FC National a dovedit ca stie sa atace, avand si cele mai mari ocazii ale reprizei. Scor echitabil.
miril, eu zic că cele mai mari ocazii au fost ale CFR-ului, astea de la sfârşit! Oricum, e echitabil.:yeah:

Bancaru
4th April 2006, 18:04
Pacat ca nu am invins. Scor favorabil Clujului. A luat anul asta de la noi 4 puncte. Asta este...

Ursu carpatin
4th April 2006, 18:05
stai linistit ca nu ramaneti mult acolo.Si cand argesul batea realul voi nici nu stiati ce e ala fotbal.
Pe vremuri aţi avut echipă mare, ţin minte multe meciuri memorabile, dar încearcă să trăieşti în prezent, şi fii realist! Ajută la psihic! Uite, eu pe aici mă distrez, tu pui multă patimă, cine crezi că doarme liniştit noaptea? Eu, că suntem pe locul 3!/hello

Ursu carpatin
4th April 2006, 18:07
Bancaru-le, lasă, că-i echitabil, nici una n-a rupt gura târgului! E drept, şi terenul a fost greu.... Dar dacă plouă de "n" zile? Se putea şi mai rău. Baftă la returul cu Farul!

UrsMeier
4th April 2006, 18:08
nu o sa stai mult acolo ...te asigur
Mai vorbim la sfarsitul camponatului.Noi avem echipa buna, dar o conducere de kkt

Ursu carpatin
4th April 2006, 18:18
nu o sa stai mult acolo ...te asigur
Mai vorbim la sfarsitul camponatului.Noi avem echipa buna, dar o conducere de kkt
Asta ştiu, dar pot să zic că am fost pe 3!!! Faţă de alţii, care suferă când văd bucuria noastră.... Bavarezule, ce naiba, conducerea joacă? :sleep:

Sorin Blaj
4th April 2006, 18:32
Sa vedem Clujul cand joaca cu echipele mari.

Ursu carpatin
4th April 2006, 18:35
Dar ce, Naţionalul e echipă slabă? N-aş zice!

Ess
4th April 2006, 18:38
In sfarsit cluju a jucat fotbal (macar ultima juma' de ora)...era timpul...
rezultat echitabil...oarecum...desi un 1 nu cred ca supara pe nimeni, dupa aspectul jocului.

Ursu carpatin
4th April 2006, 18:42
Ess Fuel, ai dreptate! Eu nu înţeleg de ce nu le dă voie Dorinel să joace tot meciul cum au jucat în ultima jumătate de oră!:happy

cfr_ista2000
4th April 2006, 18:57
ai de capu meu..deci asta ii ghinion pur..:D...las ca nui nimik...un pct...desi sincer chiar cfr merita 3...nu conteaza oricum PT NOI :yeah: :ok: SUNTETI CAMPIONI !!

PerVersion
4th April 2006, 19:09
Prima repriza am dominat-o, Nationalul s-a multumit sa se apere, si a iesit de cateva ori pe contraatac. Ne-am creat cateva ocazii, dar ca de obicei n-am reusit sa inscriem.
Inceputul celei de-a 2-a reprize insa, a apartinut in totalitate Nationalului, cateva minute bune nici n-am reusit sa iesim din propria jumatate. Apoi incet incet am inceput din nou sa dominam jocul, iar sfarsitul ne-a gasit mai mereu in atac. Au fost ocazii de ambele parti, una peste alta e un rezultat echitabil.
A fost un joc frumos si deschis, felicitari Nationalului ca nu s-au inchis, si in afara de portar nici un alt jucator nu a tras de timp, ceea ce rar mai vezi cand jocul se indreapta spre un egal.

Ursu carpatin
4th April 2006, 19:35
Totuşi e bun rezultatul! Angi, care n-a văzut meciul, zice că putea fi mai rău! E prietenul meu, nu-l contrazic.:ciocan:

King of Hell
4th April 2006, 19:51
hmmmm...putea fi 1...putea fi 2...daca nu rata Shroj :)

miril
4th April 2006, 19:54
Ursu, merci pentru urarile pentru Cupa! Bafta si voua in campionat!

Cra10veanu
4th April 2006, 19:54
in momentul de fata mutu e cel mai valoros fotbalist roman.Te-ai trezit si tu de 2 ani in divizia A si ti-ai gasit pe cine sa critici.Dar asta o faci doar pt ca este pitestean.Cand o da si cfr un fotbalist de talia lui atunci sa vorbesti si sa critici
ce te mai unflii cu al Mutu care nu misca nimic la Juventus, si dinamovistu caine ramane, au scos si altii vedete nu numai voi ;), cfr e peste arges:evil:

Ursu carpatin
4th April 2006, 20:03
A exagerat, că-i pătimaş! Recunosc că l-am turat şi eu, dar am vrut să mă distrez! Dar nu cred că acum trebui înjurat Mutu! Totuşi, e bun. Cât despre jucători scoşi, ai dreptate, şi alte echipe au scos, scot şi vor scoate, inclusiv Craiova! Merci pt adevărul expus! Spor la meciuri, să promovaţi! Vă aşteptăm în Gruia!:kiss:

PerVersion
4th April 2006, 20:12
Apropo... sunt foarte mirat, la fel ca si prietenii nostri pitesteni de altfel, cum dracu' se face ca nu am primit azi penalty... A uitat Nasul de noi astazi??!!! Probabil nu stia ca jucam azi sau a uitat sa dea telefon....

King of Hell
4th April 2006, 20:14
apai o fo de ajuns ca o inchis ochii Serea la golu Nationalului. :D

miril
4th April 2006, 20:16
La inregistrarea de pe GSP se vede ca balonul nu depaseste linia portii cu toata circumferinta! Pacat (din punctul de vedere progresist)!

Angelina Jolie
4th April 2006, 20:16
E bine ma. Se putea si mai rau. Ca anul trecut de exemplu. Pana una alta suntem pe 3 iar pentru frustratii pitesteni in frunte cu ursu si esku, ca n-am apucat sa le zic: Ce bine-mi pare ca ati luat tzeapa.:lol:

Darius
4th April 2006, 20:18
Nu am urmarit meciul, dar dupa rezultat pare sa fi fost un meci "italian".

miril
4th April 2006, 20:18
Frumoaso, hai sa-i lasam pe pitesteni cu ale lor si sa vorbim de meci, caci a fost un joc placut pe un teren greoi.

Universal
4th April 2006, 20:19
Un 0-0 multumitor,sa-a jucat frumos,a iesit CFR din mini-criza.

Ursu carpatin
4th April 2006, 20:21
Angi, lasă-i, că au treabă cu pompa! ...... E echitabil scorul! Noi oricum ne scoatem, că mai avem meciuri în deplasare!:)

Angelina Jolie
4th April 2006, 20:21
Frumoaso, hai sa-i lasam pe pitesteni cu ale lor si sa vorbim de meci, caci a fost un joc placut pe un teren greoi.
Bine frumosule, atunci o roiesc pe threadul cu pitestiul, ca voi imi sunteti simpatici dar de aia tre sa rad oleaca.:D
HAI CFR! Bine ca n-am pierdut.

Universal
4th April 2006, 20:25
Si nu vor mai pierde in curand,cred ca vor sfarsi in top six anul acesta

PerVersion
4th April 2006, 20:27
Desi a plouat eu sunt de parere ca terenul a rezistat destul de bine. Iar la faza aceea nici vorba de gol, nici macar jucatorii Nationalului n-au protestat.. sau poate ca si ei tin cu noi, ca si FRF-ul... e un mare complot aici...
Oricum, portarul vostru a fost intr-o forma de zile mari, mai ales la torpila trimisa de Mijin, a avut o reactie foarte buna.

Ursu carpatin
4th April 2006, 20:28
bine-ar fi! Ştiu câţiva care vor cumpăra lame fff ascuţite, dacă termină CFR-ul în top six! Baftă joi!

miril
4th April 2006, 20:28
E...bulgar, tine la tavaleala!

Universal
4th April 2006, 20:30
Sunt sigur ca trmina,Munteanu a alcatuit o echipa puternica,dar ii trebuie si ceva curaj sa ajunga o forta de temut.

Angelina Jolie
4th April 2006, 20:30
Ce bafta joi ma ursulica? Tre sa mai lucrez cu tine sa te fac numai CFR-ist ca potential ai destul.
Am vazut si eu un rezumat intre timp. Avem un teren de zici ca era proaspat arat.

Cra10veanu
4th April 2006, 20:33
Ursu carpatin el are viermele de cand le-ati tras-o de aia face gargara cu cfr cluj, cat despre mutu ma rog, nu de la fc arges a plecat ;) ne vedem cu siguranta la anu ;)

PerVersion
4th April 2006, 20:34
A fost iluzie optica la TV ma... in realitate nu arata chiar asa rau :D

Universal
4th April 2006, 20:36
A plecat de la Dinamo,daca va avea o sansa si Nedved se va retrage, il va inlocui,sper sa nu mai faca Capello experimente pe Adrian,cat despre meci,sa joace clujul asa cat mai bine si vor fii din noi in Intertoto..mi-as dori anul acesta sincer 3 echipe in Uefa si una in Champ.League
Forta Romania!

PerVersion
4th April 2006, 20:38
Din cate am inteles nu ne-am inscris in Intertoto anul asta... Ma contrazice cineva?! :)

Ursu carpatin
4th April 2006, 20:38
Da! Bem o bere în Cluj şi una la Craiova! Baftă!

Angelina Jolie
4th April 2006, 20:39
Nu ne-am inscris in Intertoto anul asta din cate stiu eu. Dar intram in UEFA stati flexati.:D

Universal
4th April 2006, 20:41
NU va intra...este mare si greoaie sunt 4-5 echipe care au sanse Dinamo Timisoara(Rapid este ca si sigura..) National,Cluj Sportul sunt o multime care vor...deh..daca eram acum in top 15 aveam 4 echipe in Cupele Europene..

Angelina Jolie
4th April 2006, 20:43
Vedea-i-as pe Sportul in Uefa. Nu ca n-au valoare dar nu cred ca vrea mr Siman.

Universal
4th April 2006, 20:48
NU poate,nu au bani,si vor vinde si jucatori_Mazilu,Stancioiu ,anul viitor o vor lua in jos.

Cra10veanu
4th April 2006, 20:52
sportu nu poate performanta deocamdata, e doar o echipa care promoveaza jucatori precum mazilu stancioiu care vor lua drumul stelei dinamo etc

Ursu carpatin
4th April 2006, 20:54
Poate cu aderarea o să se schimbe ceva şi în această privinţă! În bine, normal!

Dark Horror
4th April 2006, 21:40
Iar am facut egal in pana mea.........Deja e exasperant.

sun
4th April 2006, 21:57
Ce Dumnezeu , si Steaua a facut egal cu Nationalul . Nu o fi Clujul mai buna :D

Iar Sportul , din partea mea , sa .... termine si pe 2 :ok:

Angelina Jolie
4th April 2006, 22:09
Las ca vedem noi pe lia, cand va calcam in picioare.:D

gigel_bucur
4th April 2006, 22:28
NU poate,nu au bani,si vor vinde si jucatori_Mazilu,Stancioiu ,anul viitor o vor lua in jos.
Te inseli, vor pleca: Mazilu, Stancioiu, Lazar, Balan, Cruceru etc. In jos o vom lua ca in fiecare an, obiectiv clar, ramanerea in A. Adica vom cobori cateva locuri, ce mi-e 5, ce mi-e 11:)
Alta data a vandut Siman 11, si? Daca nu era vb. de Bacaul sustinut cu masline de oi piperene, nu retrogradam nici atunci. Ideea e ca avem pepiniera, vin tot timpul din spate, eu cred ca Siman asta joaca Hattrick si acum strange bani de... ceva:headbang:

be@
4th April 2006, 22:39
ce te mai unflii cu al Mutu care nu misca nimic la Juventus, si dinamovistu caine ramane, au scos si altii vedete nu numai voi ;), cfr e peste arges:evil:

Ei , du-te , mah ! Mutu a avut o evolutie mai slaba cu Arsenal , la fel ca si ceilalti colegi ai sai , insa asta nu inseamna ca nu misca nimic la JUve . Mai documenteaza-te ...
Legat de meci nu pot sa zic prea multe , pentru ca nu l-am vazut . Am inteles ca Nationalul a jucat destul de bine , mai ales in repriza a doua . Oricum , un lucru este cert . Avem aparare beton . :ok:

UrsMeier
4th April 2006, 23:12
ce te mai unflii cu al Mutu care nu misca nimic la Juventus, si dinamovistu caine ramane, au scos si altii vedete nu numai voi ;), cfr e peste arges:evil:
vb cu tine la anu cand o sa urci in A.....pana atunci ciuocu mic

Cra10veanu
5th April 2006, 00:21
si cand voi veti cobora :D pana una alta hai pa dinamo pitesti :D

be@
5th April 2006, 00:40
@UrsMeier : Nu te pune cu oltenii , ca n-ai cu cine discuta . Mai bine ignora-i .

Angelina Jolie
5th April 2006, 01:37
Dar pitestenii nu-s tot olteni?:D
Sa trecem peste asta, cica am jucat bine, Iancu e arestat, deci:
MERGEM LA TIMISOARA, SA CALCAM POLI IN PICIOARE!

Ultras
5th April 2006, 08:01
Apropo... sunt foarte mirat, la fel ca si prietenii nostri pitesteni de altfel, cum dracu' se face ca nu am primit azi penalty... A uitat Nasul de noi astazi??!!! Probabil nu stia ca jucam azi sau a uitat sa dea telefon....

Nu a uitat! Pai fara el si mana lui Turcas care a scos mingea din poarta nu mai luati nici punctul asta. Nu e rau 3 puncte in 2 etape! Nashu' plateste bine...

Angelina Jolie
5th April 2006, 08:36
Ma cum vorbesc unii exact de-a lela. Sa se afle in treaba. Pai s-a vazut la reluare si scriu toate ziarele ca nu a fost gol. Acum ca se mai trezeste cate unul dupa o noapte de betie la nicu si zice altceva asta nu-i problema noastra.
HAI CFR!

Ursu carpatin
5th April 2006, 08:41
Angi, stai cool, că ultras n-o văzut bine! Oricum după ce ratări au fost se poate spune că Naţionalul a scos un punct! Dar e adevărat, şi ei puteau marca! N-o căzut rău rezultatul pt. nici o echipă!

Bancaru
5th April 2006, 09:43
Este cineva care a vazut mai multe reluari, nu ma refer la numarul de vizionari ci la numarul de unghiuri diferite din care se putea transmite, faza cu lovitura lui Shroj si plonjonul portarului clujean? Am vazut ca unii zic ca ar fi fost gol. Eu nu am vazut, dar daca e asa inseamna ca iar ne-a fript Serea.

Ultras
5th April 2006, 09:53
Am vazut meciul in direct la Telesport. Reluarile care au fost date imediat dupa faza mi s-au parut destul de clare, mai ales dupa pozitia mainii lui Turcas. Poate ma insel si mingea mai avea 2 cm pentru a depasi in intreagime linia portii, dar daca faza se petrecea la cealalta poarta sigur se dadea gol.
Puteti vedea una din reluari pe gsp, dar nu e cea mai buna. Momentul cand mingea vine din capul lui Shroj si este respinsa de Turcas nu se vede, dar se vede miscarea mainii lui Turcas, iar cand mingea revine in cadru este pe linia portii. Cotul lui Turcas este cu minim 30cm in poarta, iar antebratul este paralel cu linia. Reluarile gazetei sunt de kkt cu mingea care deja a fost respinsa. Trebuie vazut unde era mingea cand a facut contact cu mana portarului. Acum dupa ce am vazut si reluarea asta sunt convins ca a fost gol perfect valabil, neacordat de un arbitru care se pare ca pastreaza un dinte pentru bancari sau raspunde la comenzi federale.

PS. Angelico, mai bine e sa te trezesti dupa o noapte de betie, decat dupa una de "posta". Te doare doar capul...

Bancaru
5th April 2006, 10:06
Ma rog... Se zice ca mingea trebuie sa depaseasca in intregime linia portii. Acum 1000 de vorbe un ban nu fac. Ce post mai e si asta, Telesport? hehehehe... Poate scapam de parazitii astia.
Legat de meciul cu Clujul eu cred ca puteam sa batem cu putina concentrare. Asta ne lipseste. Si ce imi pare rau e ca se vor forma niste relatii de joc, in care vor conta si cei care in 2 luni ne parasesc - Oprea, Ersin sau mai stiu eu cine...

miril
5th April 2006, 10:21
...sau Chihaia...si vor reveni, probabil, Canu, Olah, samd. Oricum, numarul celor care ne vor parasi, datorita contractelor...temporare, se micsoreaza, incet, dar sigur. In alta ordine de idei, avem o banca de rezerva destul de buna. On topic, daca stam sa analizam faza dupa dovada GSP, atunci nu a fost gol. In rest, Serea nu a arbitrat tendentios, de data asta, daca urmarim comentariile din timpul meciului.

Angelina Jolie
5th April 2006, 10:33
PS. Angelico, mai bine e sa te trezesti dupa o noapte de betie, decat dupa una de "posta". Te doare doar capul...
Pai o posta nu suna rau avand in vedere ca-s de sex masculin.:D
In rest la toata explicatia ta stiintifico-fantastica mai adaug ca muresan a vorbit cu nasu' sa-l aresteze pe Iancu sa le-o dam in bot si la Timisoara.:happy

miril
5th April 2006, 12:11
Fratilor, haideti sa lasam la o parte luptele...intestine, dintre...clanuri si sa incercam sa vorbim, daca mai este ceva de vorbit, despre meciul de ieri. Repet, rezultat echitabil, care, se pare, ca-i multumeste chiar si pe suporterii celor doua formatii.

Angelina Jolie
5th April 2006, 12:48
Pai eu ce sa zic mirile? Ca nici n-am vazut meciul. Asa ca aberez tangent cu subiectul.
Din ce am citit se pare ca totusi meritam victoria si ca am cam dominat meciul.

Ultras
5th April 2006, 13:53
As putea sa iti dau o replica, dar mai bine nu, ca pe urma te superi...:drak:

Ursu carpatin
5th April 2006, 17:22
Nu a uitat! Pai fara el si mana lui Turcas care a scos mingea din poarta nu mai luati nici punctul asta. Nu e rau 3 puncte in 2 etape! Nashu' plateste bine...
N-am vrut să zic nimic de voi, ceva supărător, dar cum :drak: uiţi cum aţi stat voi cu deceniile în "A"? Că picau alte schipe în locul vostru! Tot nash era şi ăla...:headbang: Na, că m-ai pornit....

Universal
5th April 2006, 20:51
Oricum,amandoua echipele arata de echipe de divizia A , Cluj are echipa,nu gluma,vad ca stiu fotbal.

Angelina Jolie
5th April 2006, 21:02
Sa vezi cum ii calcam in picioare pe Poli acum ca-s debusolati total. ;)

UrsMeier
6th April 2006, 10:30
da da.....deja ai inceput sa visezi

Angelina Jolie
6th April 2006, 11:01
Ma tu esti plictisitor ma. Poti sa zici si ceva mai inteligent? Hai forteaza-te. Da tat afara:lol: Rupem Politehnica.

Ursu carpatin
6th April 2006, 11:09
Hai să pove liniştiţi cu cei de la Naţional, că-s băieţi faini!

miril
6th April 2006, 13:16
Cine mai continua off topic de acum incolo va fi pasibil de avertisment. Disputele cu adversari se fac pe topicuri adecvate sau in Arena. Hai baieti ca afost un meci fain. Sa nu dam in bolanzeala. Nu face bine la...sanatatea de suporter. Hai Progresul! Respect, CFR!

Ursu carpatin
6th April 2006, 13:19
Da miril. Râdeam şi noi puţin aici. Ne veseleam. Gata, că nu vreau cartonaş! Dar o fost faină aia cu freza cu roţile, nu? Despre meci, da, o fost curat. Or luptat băieţii dar n-au reuţit să marcheze, nici ei, nici noi! Se mai întâmplă!

Angelina Jolie
6th April 2006, 13:40
Bine ma. Ma culc ca m-ai suparat. Noapte buna mirile.
HAI CFR!

miril
6th April 2006, 13:41
Noapte buna! Hai Progresul!

cfr_ista2000
6th April 2006, 18:07
aveti dreptae..ma...o luptat baietii d la ambele echipe....FORTZA CFR !!! RESCPECT PROGRESUL /hello

King of Hell
6th April 2006, 18:15
OFF TOPIC: Puteti sa scrieti FORZA si nu FORTZA, FORSA, FORCA, FORTSZA, FORTZSA, FORZZA, FORZZTZA etc??????!!...ca ii frustrant!!!

Universal
6th April 2006, 18:16
E tare cfr-ul merita multe pacat ca nu s-a inscris in Intertoto