PDA

View Full Version : Rezista Vukotici La Farul Pana La Finalul Sezonului?



alex-hcm
2nd April 2006, 23:37
Daca vor continua aceste rezultate msi acest joc lipsit de vlaga, a elevilor ''Ofensivului" Vukotici nici macar calificare in finala Cupei s-ar putea sa nu-l mai tina pana la disputarea acesteia. Om vrea noi finala , insa refuz sa cred ca jucam un sezon intreg cu gandul doar la finala. Daca o pierdem ce se va intampla? Vom rata un sezon intreg. Asta imi da impresia Farul ca joaca numai cu gandul la o posibila finala a Cupei. Vina e a conducerii ca le-a impus ca obiectiv jucarea in cupa uefa ori prin campionat ori prin cupa. Ei fac marele risc sa se axeze doar pe cupa si nu-i intereseaza pe cat termina in campionat. Uite ca pe suporteri ii intereseaza. Degeaba am lua cupa daca teminam pe locul 12. Oare am reprezenta cu onoare Romania in Europa? Pt ca la jocul nostru doar cu noroc am invinge Rapidul intr-o posibila finala. Trebuie sa recunoastem ca Rapidul e in crestere fata de tur. Asa ca jucatorii ar trebui sa mai gandeasca. Imi par prea nepasatori.

b3bito
3rd April 2006, 14:06
afara mah cu asta nu`mi place deloc cum antreneaza,si am auzit astazi intr`o declaratie a jucatorilor,k nici lor nu le place modul de antrenament al kui vukotici

Napoletan
3rd April 2006, 15:16
Dupa ce au declarat jucatorii, va dati seama ce jocuri vom vedea pana pleaca Vukotic...

Kroenan
3rd April 2006, 17:11
O sa reziste din mai multe motive
1) Are un contract semnat
2) A fost o fixatie a lu` Bosanceanu sa aduca un strain
3) Contractul e pe 6 luni iar o ratare a obiectivului ar fi pe placul conducerii... De ce? Din simplul fapt ca ar vinde toti jucatorii si ar face bani frumosi, iar sarbul ar pleca si el multumit de `remuneratie`

ady51a
3rd April 2006, 20:00
Momcilo Vukotici, antrenorul echipei Farul Constanţa, a declarat, luni că nu se teme că va fi demis, deşi formaţia sa a avut rezultate slabe în ultima perioadă.

"Orice formaţie din lume trebuie să fie bine organizată şi disciplinată. Nu schimb tactica pentru trei jucători. Am văzut oscilaţii în joc. Jucătorii să-i spună patronului ce vor. Nu mă tem că voi fi demis, am venit aici să fac treabă bună", a spus Vukotici.

Momcilo Vukotici a subliniat că vrea o relaţie bună cu jucătorii. "Am văzut că unii jucători ar fi declarat că nu acceptă pregătirea mea, filozofia mea. Ei trebuie să vorbească cu patronul echipei, Gheorghe Bosânceanu. Trebuie să fim uniţi. Dacă ei nu doresc anumite lucruri, să vorbească înainte de meci, nu după. Dacă au ceva de spus, să discute cu domnul Bosânceanu. Nu este normal ce se întâmplă. Mi-am certat echipa, dar nu vreau să mă lupt cu echipa, trebuie să lucrăm împreună", a spus tehnicianul echipei Farul.

Vukotici a menţionat că clar că sunt probleme la echipă. "La meciul cu Jiul nu am avut concentrare. N-am mai repetat meciurile bune cu Dinamo şi FC Naţional. Trebuie să avem mai multă concentrare. Am găsit foarte multe probleme aici. Vreau motivaţie la nivelul jucătorilor la toate meciurile. Când nu o avem, intrăm în panică. Trebuie să revizuim aceste probleme, urmează multe meciuri şi avem puţin timp la dispoziţie", a comentat tehnicianul constănţean.

Atacantul Mihai Guriţă, care şi-a criticat antrenorul după înfrângerea de la Petroşani, scor 1-3, din etapa a XIX-a a Diviziei A, a afirmat că unele cuvinte ale sale au fost interpretate. "Nu am nici un conflict cu antrenorul. Noi i-am respectat deciziile, dar jocul suferă. Nu avem ce să discutăm cu domnul Bosânceanu, antrenor este domnul Vukotici, domnul Bosânceanu este patron. Ar trebui să ne revizuim jocul şi să obţinem puncte. Trebuie să jucăm mai ofensiv. Deşi lucrăm la antrenamente, la meci nu ne iese", a spus atacantul.
ProSport!

tchibos
4th April 2006, 16:54
rezista ca are sustinerea lu' Bosanceanu, doar ca si o fixatie va fi naruita de un sir de rezultate negative care vor urma

Mario Di Lazi
4th April 2006, 19:38
Daca califica echipa in finala si o si castiga poate sa claseze Farul si pe locul14. Nu are stofa de antrenor dar sper sa castige CUPA.

tchibos
16th April 2006, 23:37
se pare ca sarbul e in revenire de forma si se adapteaza din ce in ce mai bine... ma uimeste cum in ultimile meciuri a gasit tot timpul mutarile castigatoare. sper sa nu fie doar flerul de moment ci sa fie stofa de antrenor. Inca o data felicitari Vukotic !!!... Urmeaza o serie de foc in care speram sa nu ne dezamagesti.:ok:

Kroenan
17th April 2006, 12:37
Eu am alta teorie... Nu sarbul e in revenire de forma, ci fotbalistii, care se pare, au inceput sa inteleaga modul de abordare al meciurilor si jocul tacticizat al antrenorului
Desi toata lumea (inclusiv subsemnatul) il critica pe Vukotici, de fapt problema era in alta parte... O usoara lipsa de comunicare si intelegere. Ganditi-va ca pana acum acesti fotbalisti nu au mai avut de-a face cu un astfel de antrenor, care schimba tactica in functie de cerintele jocului

Daca se vrea cu adevarat performanta, Vukotici e acceptabil... NU e antrenorul perfect, dar e bine

tchibos
17th April 2006, 18:59
pai nu sarbul a facut mutarile castigatoare in ultimile meciuri in care nu s-a jucat mai nimic pana la schimbarile facute?

Kroenan
20th April 2006, 13:33
Da, el a facut schimbarile dar problema era la fotbalisti.
Noi toti il criticam pe antrenor ca e `iesit din forma` cand de fapt jucatorii bateau campii

Datorita articolelor negative din presa la adresa lui Vukotici, nici Gurita sau Pascovici nu aveau incredere in el. Si cand fotbalistii nu au INCREDERE in antrenor poti sa-l aduci si pe Capelo, degeaba o faci.

Pe parcurs, s-a observat ca `are stofa` de antrenor, si comentariile au incetat.

P.S Oricum discutam prea mult dupa victorii cu Bacau, Arges sau Iasi... Sa vedem in continuare ce va fi