PDA

View Full Version : DINAMO BUCURESTI - Steaua Bucuresti



Rossi
2nd April 2006, 15:25
DUMINICA 9 APRILIE, ORA 20:30: DINAMO BUCURESTI - STEAUA BUCURESTI

nu mai e mult pana la marele meci ...

cata suparare , cata furie , cati nervi ne vom descaraca pe fanii din ghencea

http://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gifhttp://img154.imageshack.us/img154/8845/dinamo4sk.gif

Rossi
2nd April 2006, 15:30
dupa dezastruoasele meciuri din campionat , sper ca echipa sa-si ia revansa fata de suporteri: sa batem pe Steaua.

Daca aveti mandrie, ii zdrobiti. Daca nu, PLECATI !!!

Utilizator
3rd April 2006, 12:22
Din pacate sansele de a bate Steaua in degringolada actuala sunt undeva sub 0. La fel si cu Rapid. Nu pot sa nu revin obsesiv cu gandul la faptul ca echipa se cam stabilizase cu Andone si cu transferurile de iarna cred ca altele erau datele problemei daca nu intervenea Giovani pe nepusa masa. Asta e, mai asteptam...sper sa vina Tiriac si sa se termine cu diletantismul.

metallic_rain
3rd April 2006, 12:24
Ion Marin a fost dat afara de la Dinamo. Principalul pretendent la a-i lua locul este Florin Marin. Din surse destul de sigure am aflat ca peste o luna dupa ce si Florin va fi demis, la carma echipei urmeaza Andreea Marin.

gicu
3rd April 2006, 12:44
mda, Utilizator...am trait noi, ca suporteri, situatii mai grele :) Din pacate, si-au batut cu totii joc de clubul asta :no: Pt. ce se intampla acum la noi ar trebui judecati si pedepsiti toti, incepand de la Badea...pana la ultimul bagator de seama, actionar pe numele lui. :rosu:

Dar meciul asta trebuie sa-l castige jucatorii! Ei trebuie sa ne dovedeasca intr-un final ca merita acel tricou alb-rosu, ca-si merita banii din cont...ca-si merita atentia suporterilor. JUCATI FOTBAL!

Utilizator
3rd April 2006, 13:54
Gicule nu-l vor castiga, sunt niste impotenti cu fumuri pe nas...conducerea a reusit sa distruga tot ce putea fi distrus...daca din vara nu vine Tiriac ne ducem draq...

stefy_deva
3rd April 2006, 13:58
totusi in ultimele meciuri dinamo a mai miskt ceva ceva si se gaseau juktorii p teren dar acum pleak sapaliga si vine un antrenor kre nici nu stie cum ii cheama p toti d la dinamo si atunci sa vezi "rezultate"!!!

nr.zece
3rd April 2006, 14:09
eu cred ca mai bine jucati fara suporteri, macar nu avea cine sa va sparga capul dupa ce va da jiji un 5-0 scurt

dede
3rd April 2006, 14:43
dinamovistii au un singur avantaj...stelistii vor fi cam distrati dupa calificarea in semifinale
insa va bate Steaua, mai ales ca dinamovistilor nu le prea place in groapa

Paul
3rd April 2006, 14:46
Din pacate sansele de a bate Steaua in degringolada actuala sunt undeva sub 0. La fel si cu Rapid. Nu pot sa nu revin obsesiv cu gandul la faptul ca echipa se cam stabilizase cu Andone si cu transferurile de iarna cred ca altele erau datele problemei daca nu intervenea Giovani pe nepusa masa. Asta e, mai asteptam...sper sa vina Tiriac si sa se termine cu diletantismul.

Uti , avand in vedere ca Ion Marin ne-a batut pe unde a fost , inclusiv cu U. CLuj aveati ceva sanse.

De cand schimbati antrenorul :evil:

Ando a debutat cu 2-4 cu Steaua intr-un meci acasa , intr-un retur pe care l-a inceput cu 0-3 ... cu Dinu antrenor :ok:

Universal
4th April 2006, 21:14
Dinamo-Steaua ....ah....de ce nu va fi un meci spectaculos???? Vreau un meciu tare,in care echipele a-si dea viata pe teren,sa fim din nou fericiti un 3-3 4-2 4-3 sau 1-1 ori 2-3 2-4 macar sa fie spectacol,stiu ca va fi o groaza de nedescrsi pt Dinamo,stiu ca majoritatea cred: cu INCA un nou antrenor,,,,cu noi antrenamente..jucatori dati peste cap si sistem 1/8 Andone 1/6 Vigo 1/3 Ion Marin si 1/3 Florin Marin si restul jucatoriii si individualitati..ieste un terci de meci ,va iesi cred ceva catastrofal,ce nu-mi convone deloc sa rad de necazul celuilalt, ca nu am fost asa educat in nici un caz nu-mi doresc un 0-5 sau un 0-6 Doamne Fereste, dac sa bata Steaua,ok un 1-3 un 0-2 normal,fara nebunii,altfel ...cu ce mai intram noi In Cupe fratilor??

aliss
5th April 2006, 09:33
daca acum doua-trei zile eram ceva mai optimista...in momentul de fatza, sincer, nu pot sa sper nici macar la un egal...
urasc, conducerea asta...care a facut dintr-un club al suporterilor , un "club privat".

Ayrton
5th April 2006, 15:31
Meciul Dinamo - Steaua va fi arbitrat de italianul Pasquale Rodomonti.

alejandro
5th April 2006, 15:35
imi cer scuze ca intervin pe subforumul vostru,dar am vrut sa intreb e adevarat Ayrton faza cu arbitrul?e oficial sau ai chef tu de glume?:P

Rossi
7th April 2006, 11:21
Bilete la Dinamo - Steaua, vineri la ora 11:00!



DINAMO vs STEAUA, Bilete Vineri de la ora 11:00 la casele stadionului Dinamo se vor putea cumpara biletele pentru marele derby de duminica.

Preturile biletelor sunt: 50 RON Tribuna 0, 30 RON Tribuna 1, 15 Tribuna a doua, 10 RON Peluze.

De vanzarea biletelor se vor ocupa reprezentanti ai Peluzei Catalin Hildan pentru ca suporterii stelisti sa nu poata cumpara mai multe bilete decat cele alocate prin reciprocitate.

Cine doreste sa cumpere mai multe bilete odata trebuie sa prezinte la casele de bilete abonamentul sau legitimatia de suporter.

In ziua meciului casele de bilete vor fi deschise cu cel mult 4 ore inainte de startul meciului.

Casele de bilete sunt deschise zilnic pana la ora 18:00.

aliss
7th April 2006, 11:55
bun, inseamna ca dupa ora 16,00 pot sa ma duc sa imi iau bilet :)

Hai Dinamo! /hello

One-Man Show
7th April 2006, 12:23
Dinamo - Steaua 0 - 3 ( doar in prima repriza :evil: )

am plecat sa-mi iau bilet :cya:

aliss
7th April 2006, 12:34
ce optimist esti mah...dar ce? voi jucati singuri?:D

Rossi
8th April 2006, 12:48
Ce-mi place :evil:
In fata la Dinamo , nu poti cumpara bilete decat daca esti fan Dinamo - intrebari( meciuri-rezultate-jucatori) .
Au turnat baietzii catziva stelisti :evil:

Aurel.D
8th April 2006, 17:41
Da, nu se da voie sa cumperi bilete la Peluza I unde stau stelistii. Eu am vrut sa cumpar pt. un prieten de-al meu dar am renuntat.
Chiar la PCH, daca vroiai sa iti iei, iti cereau cei de acolo sa dovedesti ca esti dinamovist (o tampenie!!): abonamente vechi, bilete vechi, sa stii echipa, insigne cu Dinamo...Trebuia sa ii iau la munca sa le arat ca am pe desktop ditamai emblema si o colectie de poze!!
Mie nu mi-au zis nimic dar mi s-a parut oarecum jenant.
Cum sa imi ceara mie un ***** cu ochi, dovezi ca sunt dinamovist, cand eu mergeam pe stadionul asta pe vremea cand el se incalta invers!?
Nu mai zic ca am facut si sport de performanta acolo iar scoala generala la Nr. 24 (scoala lui Dinamo).
Dar nu ma simt ca si cum ar trebui sa dovedesc cuiva asta...

Rossi
8th April 2006, 21:25
AMR 24 ore...

Toata suflarea dinamovista asteapta cu sufletul la gura marele derby. Singurul derby, ca sa pastram acuratetea. Nu este meciul secolului, al mileniului, sau al miliardului, dar este, cu siguranta, meciul anului pentru Dinamo.

Un meci care se desfasoara in niste conditii deosebite, si care, in aparenta, este puternic dezechilibrat. El opune, pe de o parte, o proaspat semifinalista a Cupei UEFA, iar de cealalta parte o echipa care e pe punctul sa rateze toate obiectivele propuse la inceputul sezonului, o echipa in degringolada atat in teren cat si la nivelul conducerii, venita dupa o serie de meciuri dezastroase, jucate haotic, o echipa ce pare condamnata inainte ca meciul sa inceapa....

Dar ce spun eu aici? Cred ca m-am molipsit de la stilul ziaristilor mioritici...Adevarul este altul, si anume ca maine seara va fi doar un meci Dinamo vs. steaua...MECIUL, pur si simplu...Si ca de fiecare data cele doua echipe pleaca cu 50% sanse de victorie. Ba nu! Dinamo are mai multe sanse pentru ca joaca pe teren propriu, joaca in fata propriilor suporteri, cei mai fanatici si mai indarjiti suporteri din Romania. Suporteri care nu concep altceva decat Victoria! Si care vor sa vada pe teren lupta, daruire, sacrificiu, asa cum fac ei etapa de etapa in tribune.

Timp de 90 de minute, plus prelungiri, in teren nu se vor afla 11 jucatori de fotbal legitimati la Dinamo, ci 11 luptatori, insufletiti de spiritul lui Catalin Hildan, care, asa cum o face de obicei, se va uita de sus si ne va ajuta sa obtinem victoria. O victorie care valoreaza, in sine, mult mai mult decat niste simple puncte in clasament.

Dar toate aceste nu se pot realiza daca baietii nostri nu vor avea sprijinul NECONDITIONAT (pentru acest meci) al suporterilor.
De aceea INVITAM PE TOTI CARE TRAIESC SI VISEAZA IN ALB-ROSU, SA FIE PREZENTI DUMINICA LA MECI SI SA CANTE 90 DE MINUTE PENTRU DINAMO SI PENTRU CULORILE IUBITE!!!
Stiu ca sunt multi dezamagiti, multi care nu mai cred in puterea de a reveni aceea echipa de temut, dar va spun un secret, TREBUIE SA CREDEM.


TREBUIE SA CREDEM ca IMPREUNA, jucatori si suporteri vom reusi sa invingem!
TREBUIE SA CREDEM ca ambitia si dorinta de revansa va putea rasturna diferenta de forma de moment!
TREBUIE SA CREDEM ca macar prima promisa pentru victorie le va da cainilor din teren rautatea necesara pentru a musca din dusmani!

Si le promitem ca NOI vom fi acolo si vom striga.., nu mai corect spus, vom urla din toti rarunchii, din mii de glasuri:

O sa strigam astazi pentru el / O sa cantam astazi pentru el / O sa jucati astazi pentru el / Pentru Catalin Hildan!

dinamo-online

OVIDIU 62
9th April 2006, 19:52
Sper sa vad un meci pe masura pretentiilor celor doua echipe.HAI OTELUL,ANTI BUCURESTI!

Rossi
10th April 2006, 12:42
De ce doar 1-1 cu Steaua ?!

Am gresit ca ne-am retras prea devreme ?

Am avut ghinion ?

A fost greseala lui Munteanu la gol ?

Din cauza arbitrului ca l-a eliminat gratuit pe Margaritescu ?

http://img92.imageshack.us/img92/9563/pchdinamovssteaua20060kz.jpg

Utilizator
10th April 2006, 12:49
De ce doar 1-1 cu Steaua ?!
Am gresit ca ne-am retras prea devreme ?
Am avut ghinion ?
A fost greseala lui Munteanu la gol ?
Din cauza arbitrului ca l-a eliminat gratuit pe Margaritescu ?[/img]

Sau pentru ca jucam anemic si dupa golul lui Cleo ne-am retras in aparare? Cate ocazii au fost de fapt? Nu ca ailalti au jucat mai bine, dar ca sa castigi trebuie sa joci, sa-ti creezi ocazii si sa valorifici cateva dintre ele. Prima repriza a fost 'caldutz' a doua cam blana.

Ayrton
10th April 2006, 14:56
a doua rep am jucat exact ce a solicitat flocea: ne aparam si asteptam sa treaca timpul, poate nu greseste nimeni... dar Chistoc Munteanu a prins muste in loc de minge la faza din min 93 si asta a fost...

aliss
10th April 2006, 15:04
nu era nevoie sa ne aparam, nu aveam voie sa ne aparam...nu cu steaua:)...
oricum, nu ar trebui invinovatit numai cristi munteanu...

Paul
10th April 2006, 15:08
aliss , daca ati fi iesit la joc in minutu 1 , cum au facut Poli sau Rapid ati fi luat gol , ca de dat gol Stelei e cam greu ...
si atunci sa vezi distractie cand are Steaua avantaj :D

Ayrton
10th April 2006, 15:13
distractie precum in supercupa si in meciul-tur? :evil:

Paul
10th April 2006, 15:14
atunci n`aveam antrenor care n-a mai luat de 2 ani , mai mult de 1 gol /meci ;)

stii bine , ca atunci cand Oli va face egal dupa ce conduce cu 2-0 , o sa-i cantam "lasa-neeeeeeee"

aliss
10th April 2006, 15:18
ca de dat gol Stelei e cam greu ...
am vazut ce greu a fost :)

ma refeream la repriza a doua, paul, in care florin marin a retras echipa...

Paul
10th April 2006, 15:21
aliss , stiu ca e greu sa accepti ideea , dar ieri Florin Marin a fost meserias
A folosit singura tactica prin care putea bate Steaua.
Fundu in poarta , posesie decenta , mingi aruncate in fata , asteptam greseala poate pica un gol , in rest aparare ....

Si era sa castige ...
In rest , poate ne spui cate suturi la poarta ati avut la 0-0 si pana la pauza in general ... ca dupa pauza ati avut 0 :D

Ayrton
10th April 2006, 15:22
mie imi pare rau de un singur lucru: ca n-a dat gol Dica in min 49, ca altfel se juca pana la final... si Dinamo forta victoria ca celor de la Steaua li se cam terminase benzina in repriza a doua, si numai tactica falimentara de retragere in aparare a lui Flocea a dus la disputarea reprizei in terenul nostru si la egalul asta...

ce vorbesti de suturi? Cate a avut Steaua pe poarta tot meciul??? 0 (zero!!!) Doar o centrare ratacita in plasa de Munteanu...

aliss
10th April 2006, 15:25
In rest , poate ne spui cate suturi la poarta ati avut la 0-0 si pana la pauza in general ... ca dupa pauza ati avut 0 :D
lasa ca ati avut voi mai multe :happy
ayrton, mie imi pare rau ca nu l-a bagat pe bratu in locul lui danciu (ca si asa a fost varza)

Ayrton
10th April 2006, 15:28
La Dinamo sunt cativa jucatori care nu merita sa se afle in lot... Dar abia in vara sper la o "curatenie" ... Pana atunci Flocea + Netoiu au "cuvantul" ...

Paul
10th April 2006, 15:29
mie imi pare rau de un singur lucru: ca n-a dat gol Dica in min 49, ca altfel se juca pana la final... si Dinamo forta victoria ca celor de la Steaua li se cam terminase benzina in repriza a doua

Era 1-1 , si altfel se juca.
Puteati castiga , puteati pierde ...

Ayrton
10th April 2006, 16:26
Asa e... asta si vroiam... insa sincer, cand ati dat golul in min 92 parca nici nu-mi parea rau ca ne-ati egalat, ca la tactica falimentara din rep 2 era de asteptat...

makeG
10th April 2006, 18:11
Dinamo n`are nici o sansa... in fata Stelei dar o sa faca un meci bun datorita arbitrului

cip_81
10th April 2006, 18:34
Zici tu ? Vom vedea diseara. Eu sper ca Dinamo sa castige, in cel mai rau caz un egal...dar mai sper sa nu luam gol in prelungiri iar Flocea sa nu joace defensiv daca eventual vom prelua conducerea. Discutam maine pe marginea acestui meci, OK ?:ok:


La Dinamo sunt cativa jucatori care nu merita sa se afle in lot... Dar abia in vara sper la o "curatenie" ... Pana atunci Flocea + Netoiu au "cuvantul" ...

Si eu sper...vad ca la Dinamo deocamdata mai exista notiunea de titulari de drept...sunt unii care au contract cu postul de titular, chiar daca evolutia ar impune in cel mai bun caz un loc pe banca de rezerve.

Apropo, la Dinamo se mai acorda sanse si jucatorilor tineri ?

Ayrton
11th April 2006, 09:03
nu prea... desi un Ropotan sau Radu Stefan sau Liviu Ganea ar putea fi folositi macar din cand in cand ... cel putin ultimul din ei in locul lui Danciulescu, care e la pamant si fizic si mental, ar fi foarte indicat...

aliss
11th April 2006, 11:59
Dinamo n`are nici o sansa... in fata Stelei dar o sa faca un meci bun datorita arbitrului
cand e meciul ?:) nu vreau sa il pierd!

Cip, daca s-ar acorda o sansa si celor tineri cred ca dinamo ar juca mult mai frumos, nu spun ca ar avea cine stie ce rezultate dar sigur ar juca mai frumos

makeG
11th April 2006, 14:39
daa sigur n`ai vazut ce meci?

Ayrton
11th April 2006, 14:47
makeG, daca nu ai nimic interesant de spus, te rog frumos sa te abtii sa mai aberezi pe sectiunea "Suporter Dinamo".

Universal
13th April 2006, 21:01
Sa speram ca la urmatorul meci nu vor mai face lucruri atat de plictisitoare,sa joace fotbal,nu o gluma

Rossi
27th April 2006, 04:34
Dinamo-Steaua

I-am tavalit in SuperCupa , egal in ghencea (2-2) , egal in Stefan cel Mare (1-1)
Daca am fi avut stabilitate la conducere si jucatorii si-ar fi dat viata pe teren (pt ca valoare aveau) am fi defilat in campionat.

makeG
27th April 2006, 14:28
daa ai dreptate Aliss si asta este un punct de vedere!

Rossi
7th May 2006, 16:38
http://img138.imageshack.us/img138/9222/pultrasontour1fu.jpg


http://img113.imageshack.us/img113/1271/whereisyourreward2wd.jpg