PDA

View Full Version : Etapa 1: U Cluj - Pandurii



Vadim
14th July 2007, 09:49
Duminica 29 iulie, ora 18:00 se joaca U Cluj - Pandurii Tg. Jiu, meciul este transmis de Telesport.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Nightwish
14th July 2007, 10:06
Bate U

BAK
14th July 2007, 10:10
trebuie sa incepem cu dreptul sezonul.....vom castiga, dar chinuit, cu 1-0 sau 2-1....nici nu vreau sa ma gandesc la infringere

CFR1907
14th July 2007, 10:16
Meciul acesta se va termina 0-1 sau 1-1.

Radu
14th July 2007, 10:16
Bate U!

alin_cv
14th July 2007, 10:21
bate U CLUJ.O savedeti ca Pandurii nu o sa mai fie aceeasi echipa de anul trecut.prea multe schimbari de jucatori.are sanse mari sa cada in divizia B anul acesta.

Elphax
14th July 2007, 10:22
castiga Pandurii cu 2-1

Ferdininho
14th July 2007, 10:27
Bat clujeni, la debut, oricum si U-ul si gorjenii vor avea viata grea in campionatul acesta.
De departe cele mai slabe campanii de achizitii.

PerVersion
14th July 2007, 11:42
Daca mai zici de 3 ori acelasi lucru iti dau o bomboana :happy

X .. 0-0 sau 1-1

trotil
14th July 2007, 12:34
sper sa bata u

Cristian
14th July 2007, 12:36
Sper ca "Sepcile Rosii" sa debuteze cu o victorie ;) :ok:

Luis Garcia10
14th July 2007, 13:14
Si eu la fel :ok: Desi le va fi greu :rolleyes:

BBB
14th July 2007, 13:59
Bate U

m8k
14th July 2007, 14:23
Succes u in prima liga! Sper sa bateti!

Anti_Broscar
14th July 2007, 14:59
Merg pe un 1x.

BBB
14th July 2007, 15:01
Succes u in prima liga! Sper sa bateti!

merci, si eu sper :ok:toate cele bune pana ne intalnim

marcel
14th July 2007, 16:05
bate universitatea! universitatea cluj

TaciAcolo
14th July 2007, 16:48
bate U CLUJ.O savedeti ca Pandurii nu o sa mai fie aceeasi echipa de anul trecut.prea multe schimbari de jucatori.are sanse mari sa cada in divizia B anul acesta.

ce schimbari ma tu stii ce vorbesti?? ...nimeni important nu a plecat...in schimb o sa faceti cunostinta cu Jaka :evil::drak:

BBB
14th July 2007, 21:22
ce schimbari ma tu stii ce vorbesti?? ...nimeni important nu a plecat...in schimb o sa faceti cunostinta cu Jaka :evil::drak:

din partea mea sa facem si cu ma-sa si tata-so, ca tot 4-0 ptr noi se gata

PerVersion
14th July 2007, 21:31
Oooo, dar nici nu e rau asa :) Daca Pandurii joaca la fel ca si anul trecut, se termina egal.

YoYoyOi
14th July 2007, 22:39
meci de 1x2 :)

giovanni BV
14th July 2007, 22:56
1 solist ...fara dubii

YoNuTzz
14th July 2007, 23:03
cred k va castiga U Cluj...entuziasmul primei etape din Liga 1...:D

CFR1907
14th July 2007, 23:05
Pandurii, alaturi de Poli Iasi au cele mai slabe loturi din liga 1. Daca U va reusi sa le invinga pe ambele echipe, atunci au sanse destul de mari sa se salveze de la retrogradare.
Acest meci va fi unul foarte strans si nu se vor marca mai mult de 2 goluri. Eu sper sa deschida U scorul repede si sa tina de rezultat pana la final... si macar acum dupa prima etapa sa avem noi cei din Cluj 2 echipe pe podium. :)

BAK
14th July 2007, 23:19
farul are cel mai slab lot, dupa aceea buzaul ....iasiul si pandurii stau mai bine la valoare........pronostic 2-1

Sergio_D
15th July 2007, 01:48
Nici n-ati scos bine capul din Liga a II-a si deja va vedeti falnici luptatori :D

Meciul acesta este unul in care pot spune ca Pandurii au sanse la victorie, mai ales ca joaca impotriva unei nou-promovate.

*Coco*
15th July 2007, 02:05
Ce tot dracu vb ma de Pandurii ca au cel mai slab lot?Pai din lotul de anul trecut nu a plecat nimeni si in + au venit 5 jucatori care mai mult ca sigur 3-4 vor si titulari...
Voi astia de la U ce aveti ma?
Lotul de Divizia B + M.Tudor,Olah si un calau prost Jovanovici pe care il vedeti vedeta echipei si la Pandurii nu avea loc nici pe banca de rezerve:lol::lol:

dannymoga
15th July 2007, 07:27
se joaca la cluj...deci asta e cel mai important lucru care-i aduce in avantaj pe ardeleni...care cred ca vor termina meciul la cel putin 2 goluri diferenta

chinezu
15th July 2007, 10:38
sper sa castige ,,u, 1-0

BBB
15th July 2007, 12:57
farul are cel mai slab lot, dupa aceea buzaul ....iasiul si pandurii stau mai bine la valoare........pronostic 2-1

pandurii, poli iasi, buzau, mioveni, farul, u craiova. astea is candidatele la retrogradare. poate si UTA
si ca sa revin cu ideea de baza, batem cu 4-0

*Coco*
15th July 2007, 13:39
Bah voi sunteti pricipalii contracandidati la retrogradare alaturi de Dacia Miovenu si G.Buzau
Pai tu compari lotul vostru de kkt cu al Craiovei sau al Pandurilor ca sa treci aceste 2 echipe ca fiind candidate la retrogradare si voi nu?
Vise clujene...
Voi aveti un lot de B unde o sa si va duceti la finalul campionatului...
Sincer nu asi vrea sa retrogradati,mai bine sa pice echipele din Moldova ,dar cand va vad ca voi nici nu aveti cine stie ce echipa si in + aveti jucatori cu care ati promovat + 4-5 achiziti(greu sa faci fata in Liga I cu asa ceva)

corello
15th July 2007, 13:39
2-0 pentru "U":yes:

Sergio_D
15th July 2007, 13:41
Lasa-i Coco sa viseze... :D

Sper sa ii mai vad pe aici dupa meci, cu niste comentarii la fel de... "inaltatoare". :cool:

BBB
15th July 2007, 13:45
Bah voi sunteti pricipalii contracandidati la retrogradare alaturi de Dacia Miovenu si G.Buzau
Pai tu compari lotul vostru de kkt cu al Craiovei sau al Pandurilor ca sa treci aceste 2 echipe ca fiind candidate la retrogradare si voi nu?
Vise clujene...
Voi aveti un lot de B unde o sa si va duceti la finalul campionatului...
Sincer nu asi vrea sa retrogradati,mai bine sa pice echipele din Moldova ,dar cand va vad ca voi nici nu aveti cine stie ce echipa si in + aveti jucatori cu care ati promovat + 4-5 achiziti(greu sa faci fata in Liga I cu asa ceva)

bine ma cum zici tu. trec anii, si vad ca neuronu ala al tau nu se mai inmulteste odata :happy

*Coco*
15th July 2007, 13:48
Pai bah tu ai vise erotice cu echipa ta...
Dupa tine voi venirati din B dupa 10 ani sau mai mult si va bateti la campionat cu lot de Liga II:lol::lol::lol::lol:
Si parca ii vad pe saracii cum se intorc inapoi in B:lol::lol::lol:

BBB
15th July 2007, 13:52
Veniram sa ramanem in A si atat. Si prima echipa batuta veti fi voi.

noir_desir
15th July 2007, 13:53
x, 1-1.

BBB
15th July 2007, 15:25
Bah voi sunteti pricipalii contracandidati la retrogradare alaturi de Dacia Miovenu si G.Buzau
Pai tu compari lotul vostru de kkt cu al Craiovei sau al Pandurilor ca sa treci aceste 2 echipe ca fiind candidate la retrogradare si voi nu?
Vise clujene...
Voi aveti un lot de B unde o sa si va duceti la finalul campionatului...
Sincer nu asi vrea sa retrogradati,mai bine sa pice echipele din Moldova ,dar cand va vad ca voi nici nu aveti cine stie ce echipa si in + aveti jucatori cu care ati promovat + 4-5 achiziti(greu sa faci fata in Liga I cu asa ceva)

tii minte ca noi cu lotul nostru de ***** am batut craiova in amical la ei acasa cu 1-0? cat despre lotul vostru...:happy Ati avut si voi un jucator valoros (Jovanovic) si n-ati stiut sa il puneti in valoare. De fapt il inteleg si eu pe el, nu ii tot una sa joci la Pandurii sau la U Cluj. Aici numele il obliga la performanta pe teren. :cool:

*Coco*
15th July 2007, 16:09
tii minte ca noi cu lotul nostru de ***** am batut craiova in amical la ei acasa cu 1-0? cat despre lotul vostru...:happy Ati avut si voi un jucator valoros (Jovanovic) si n-ati stiut sa il puneti in valoare. De fapt il inteleg si eu pe el, nu ii tot una sa joci la Pandurii sau la U Cluj. Aici numele il obliga la performanta pe teren. :cool:

Ma daca si ala e valoros insemna ca v-ati scos
Ala nu era in stare nici la Divizia C la satelit sa marcheze si voi il luarati de bun ,iauzi si jucator valoros:lol::lol:

BBB
15th July 2007, 16:46
Ma daca si ala e valoros insemna ca v-ati scos
Ala nu era in stare nici la Divizia C la satelit sa marcheze si voi il luarati de bun ,iauzi si jucator valoros:lol::lol:

uite ca in amicale a marcat si sa nu uitam de super Goga!

Asasinu_Ucj
15th July 2007, 17:37
BATE "U" CLUJ :D:ok::D:ok:

Cluj4Poli
15th July 2007, 18:07
fara discutii ca isi vor face intrarea in liga I cu o victorie la pas:yeah:

BAK
15th July 2007, 21:23
Veniram sa ramanem in A si atat. Si prima echipa batuta veti fi voi.

heheheheeh....


oricum obictivul nostru e scaparea de la retrogradare....prefer ca anul asta sa jucam mai cu autobaza pentru puncte , mai ales cu echipele mari, decat sa ne avantam ca prostii...hai sa ne vedme lungul nasului si sa speram la bine...dar pandurii sunt echipa de batut, nici vorba sa ne multumim cu un punct....iar daca tot vorbeam de craiova, ei o sa termine pe locul 4 sau 5....de la coada clasamentului.....chiar si la cupa intertot daca viseaza, deja se cheama vis erotic

edd
15th July 2007, 22:27
Meci greu pentru U. Dar fiind o noua promovata la primul meci dupa mult timp in Liga 1 si jucand acasa, cred ca vor scoate cel putin un egal. Deci 1X

Anti_Broscar
16th July 2007, 11:00
Sincer nu asi vrea sa retrogradati,mai bine sa pice echipele din Moldova ,dar cand va vad ca voi nici nu aveti cine stie ce echipa si in + aveti jucatori cu care ati promovat + 4-5 achiziti(greu sa faci fata in Liga I cu asa ceva)

Ai auzit Moldova? Iati frumos echipele si bagale in Liga II. Sa promoveze Liberty Salonta, Baia Mare si Delta Dulcea ca s-a vazut ce bine au jucat baietii in Liga I. Si daca nu pot promova astea, NU_I NIMIC! Bagam una din Bucuresti in liga II (sa zicem Sportul, locul 4 in campionat) si iertam una din oltenia de retrogadare(sa zicem Pandurii), si facem cel mai original fotbal din lume.

Nu te supara, insa nu inteleg un om care are preferinte/antipatii fotbalistice bazate pe principii geografice. Cum adica sa cada echipe din Moldova? Sau vrei si tu independenta Olteniei asa cum vor unii ardeleni. Fotbalul este un sport care nu trebuie imbinat cu politica sau cu nu stiu ce frustrari.

Pronostic : 1x

RAMMSTEIN
16th July 2007, 16:25
Sa nu uitam un lucru. U a promovat la pas cu jumate echipa de juniori, la care nimeni nu le dadea sansa. La U au fost fotbalisti buni de care nimeni nu a auzit (pana acum): Szekely, Giurgiu, Bus, sa nu mai vorbim de cei ce au jucat ba pe la Bistrita, ba apoi pe la CFR, etc. AUD? Pai sa nu vorbim pana nu ii vedem; ASA-I CORECT!

Universal
16th July 2007, 23:53
Eu zic: 1-1 sau victorie a unei echipe la maxim 1 gol diferenta

aLEX_U_1919
17th July 2007, 00:55
"U" Cluj - Pandurii Targu Jiu 3-0
Spectatori: 6.999, vreme frumoasa pentru fotbal, teren bun. :d

TaciAcolo
17th July 2007, 01:02
:lol: x 100% ...entuziasm mare pt clujeni la primul lor .....meci dupa multa vreme in liga 1 ....mai mult de 1 egal nu o sa poate sa scoata clujiul..iar Pandurii poate sa inscrie pe un contraatac...clujenii o sa atace fara prea mari rezultate emotiile o sa`si spuna cuvantul:ok:

RAMMSTEIN
17th July 2007, 01:13
"U" Cluj - Pandurii Targu Jiu 3-0
Spectatori: 6.999, vreme frumoasa pentru fotbal, teren bun. :d

sa ne dea D-zeu inspiratia Almei Mater Napocensis. Hai U, Hai tot Cluju'

crissis
17th July 2007, 01:23
Meci de x2. Pandurii daca vor sti sa profite de lipsa de experienta a clujenilor vor lua cele trei puncte.

RAMMSTEIN
17th July 2007, 01:30
Meci de x2. Pandurii daca vor sti sa profite de lipsa de experienta a clujenilor vor lua cele trei puncte.

nu cred in lipsa de experienta a lui U. Echipe care nu au fost luate in considerare au realizat multe

crissis
17th July 2007, 01:35
nu cred in lipsa de experienta a lui U. Echipe care nu au fost luate in considerare au realizat multe

Pandurii si-au facut o echipa solida si nu cred ca U ii vor putea bate.

RAMMSTEIN
17th July 2007, 01:44
Pandurii si-au facut o echipa solida si nu cred ca U ii vor putea bate.

dar nu cred, iarasi, cu scuze, ca stie cineva ce joaca U. A fost cineva la meciuri? Stie cineva ce joaca pustii lui U? Sa nu fie o surpriza gen Sportul...

boni2204
17th July 2007, 01:53
dintre echipele nou promovate u are cele mai mari sanse sa ia cele 3 puncte puse in joc in prima etapa

RAMMSTEIN
17th July 2007, 01:59
am crezut ca sunt nebun cand am sperat ca U promoveaza. Dar acum sunt nebun ca mai cred ca U ramane in Liga I... Sper sa raman nebun...

Luis Garcia10
17th July 2007, 02:23
"U" a promovat dintr-o serie slaba! La ce transferuri au facut... :( In fine..cred ca entuziasmul promovarii ii va conduce spre victorie :D

RAMMSTEIN
17th July 2007, 02:36
Bine, Luis, Imi aduc aminte ca trei ani la rand cand a promovat U de acum 20 ani incoace, tot despre infrangeri s-a vorbit. Acum vreo 20 de ani, dupa faza Eissel Bruxelles ziceau clujenii: nu putem sa-i batem pe Rapid, imposibil; in prima etapa acum 20 de ani a fost 3-1 pt. U. Sa nu exageram fara rost...

Luis Garcia10
17th July 2007, 02:49
Pai sa fie 3-1 si acum :D :ok:

PS: Un salut tuturor ..fac si eu un pas inapoi acum si ma retrag in "lumea viselor" :)) Nb :P

RAMMSTEIN
17th July 2007, 02:57
Luis, sa ne frangem
bratzele cei mai buni dintre razboinici. hai U

BAK
17th July 2007, 04:04
emotiile o sa`si spuna cuvantul:ok:

ce emotii? ca jucam cu pandurii? jumate de echipa este formata din jucatori cu experienta si restul sunt jucatori tineri care abia asteapta sa se remerce....asa vorbesti de emotii de parca am juca cu real madrid:confused:

ovidiu62
17th July 2007, 10:14
Orasul lui Brancusi va triumfa adica 2-0 pt oaspeti.

BBB
17th July 2007, 10:53
Meci de x2. Pandurii daca vor sti sa profite de lipsa de experienta a clujenilor vor lua cele trei puncte.

ce lipsa de exeperienta? bati in amical echipa calificata in UEFA, faci instructie in cupa in ultimii ani cu Otelul,Steaua,Poli Iasi. lipsa de experienta? :headbang: si pe deasupra sa joci cu Pandurii e ca si cum ai juca cu Ramnicu Valcea sau Caracal, tot pe acolo ca valoare. Rupem din olteni!!!!! 4-0

*Coco*
17th July 2007, 10:59
Doamne ce vise erotice ai baiete
Daca ai batut echipe de Cupa UEFA in amical inseamna ca sunteti tari?:happy:happy:happy

boni2204
17th July 2007, 15:09
ce lipsa de exeperienta? bati in amical echipa calificata in UEFA, faci instructie in cupa in ultimii ani cu Otelul,Steaua,Poli Iasi. lipsa de experienta? :headbang: si pe deasupra sa joci cu Pandurii e ca si cum ai juca cu Ramnicu Valcea sau Caracal, tot pe acolo ca valoare. Rupem din olteni!!!!! 4-0

care instructie cu poli iasi :headbang::headbang::headbang:
din cate stiu eu si stiu sigur v-am eliminat din cupa in ultima editie, asa ca mai informeaza-te:ok:
in acest meci aveti sansa sa debutati cu dreptul

boshcUtza
17th July 2007, 15:27
castiga "U" 3-1

Nightwish
17th July 2007, 20:20
Orasul lui Brancusi va triumfa adica 2-0 pt oaspeti.
:happy:happy Aham, o sa bateti cand se face concurs de sculptura... 1-0 pentru U

BBB
17th July 2007, 20:31
care instructie cu poli iasi :headbang::headbang::headbang:
din cate stiu eu si stiu sigur v-am eliminat din cupa in ultima editie, asa ca mai informeaza-te:ok:
in acest meci aveti sansa sa debutati cu dreptul

am fost la meciul ala. la saint george. si am fost cu 2 clase peste ieseni. ca ne-au batut cu 2 goluri aiurea e alta poveste

PerVersion
17th July 2007, 20:36
am fost la meciul ala. la saint george. si am fost cu 2 clase peste ieseni. ca ne-au batut cu 2 goluri aiurea e alta poveste

Hai ca e tare asta :happy Veti fi cu 2 clase si peste Pandurii probabil, ca faceti 1-1, e alta poveste :happy

RAMMSTEIN
17th July 2007, 20:44
U a fost si este echipa ambitioasa pe teren propriu; nu cred sa ne incurcam cu Pandurii. Oricum, daca nu batem Pandurii, cu cine ne luam la tranta in Liga I?

BBB
17th July 2007, 20:57
Hai ca e tare asta :happy Veti fi cu 2 clase si peste Pandurii probabil, ca faceti 1-1, e alta poveste :happy

bine ma nu ma mai tot pisca atata :cool: vezi ca s-o aprins nocturna, meri contempleaza, adica daca o vezi pe geam ca eu o vad

RAMMSTEIN
17th July 2007, 21:01
nu este lucru putin sa ai nocturna.. si eu mi-as dori pe Moina nocturna.. Hai sa fim obiectivi. Otzara!

BBB
17th July 2007, 21:12
nu este lucru putin sa ai nocturna.. si eu mi-as dori pe Moina nocturna.. Hai sa fim obiectivi. Otzara!

om ave nocturna si pe Moina nost', numa rabdare sa avem ca stadionu' se face. :ok:

RAMMSTEIN
17th July 2007, 21:17
cand ma gansec ca s-au bagat bani aiurea in tribuna II. Cine a incasat miliardele alea acum trei ani...mare intrebare
U nu va avea probleme daca isi face jocul, ... si daca inscrie prima. Fiind echipa tanara are nevoie de moral

Gontel
17th July 2007, 21:25
Succes la revenirea in prima liga pentru sepcile rosii! Haide U! Imi doresc o victorie a clujenilor.

boni2204
17th July 2007, 22:29
am fost la meciul ala. la saint george. si am fost cu 2 clase peste ieseni. ca ne-au batut cu 2 goluri aiurea e alta poveste

bine ma aveti grija sa nu fiti cu 2 clase peste toti adversarii si sa luati bataie cu 2 goluri..aiurea:ok:
bafta ambelor echipe, cea mai buna sa castige:ok:

BBB
17th July 2007, 22:40
La pariuri suntem favoriti. cota 2,05 comparativ cu 3,20 pentru panduri.

RAMMSTEIN
17th July 2007, 22:55
De fapt lui U nu i-a acordat nimeni sansa de promovare nici anul trecut pe vremea asta in divizia B

BBB
17th July 2007, 23:56
De fapt lui U nu i-a acordat nimeni sansa de promovare nici anul trecut pe vremea asta in divizia B

2006-2007: Obiectiv: Promovare
Pronosticuri: "NU PROMOVATI !!!" ---Obiectiv indeplinit!
2007-2008: Obiectiv: Evitare retrogradare
Pronosticuri: "NU REZISTATI IN LIGA I !!!" --- in asteptare
2008-2009: Obiectiv: UEFA INTERTOTO
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA DE UEFA INTERTOTO !!!" ---in asteptare
2009-2010: Obiectiv: CUPA UEFA
Pronosticuri:"NU AVETI SANSA DE UEFA !!!" ---in asteptare
2010-2011: Obiectiv: Locurile 1-3
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA SA TERMINATI PE PODIUM !!!" ---in asteptare
2011-2012: Obiectiv: Titlul
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA SA LUATI TITLUL !!!" ---in asteptare

CFR1907
18th July 2007, 01:26
2006-2007: Obiectiv: Promovare
Pronosticuri: "NU PROMOVATI !!!" ---Obiectiv indeplinit!
2007-2008: Obiectiv: Evitare retrogradare
Pronosticuri: "NU REZISTATI IN LIGA I !!!" --- in asteptare
2008-2009: Obiectiv: UEFA INTERTOTO
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA DE UEFA INTERTOTO !!!" ---in asteptare
2009-2010: Obiectiv: CUPA UEFA
Pronosticuri:"NU AVETI SANSA DE UEFA !!!" ---in asteptare
2010-2011: Obiectiv: Locurile 1-3
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA SA TERMINATI PE PODIUM !!!" ---in asteptare
2011-2012: Obiectiv: Titlul
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA SA LUATI TITLUL !!!" ---in asteptare

Scuze ca iti zic, dar atata timp cat stati la mila banului public, voi o performanta mai mare decat a termina primii intr-o serie in care ati mers prin toate satele din Romania, nu o sa realizati...

Dark Horror
18th July 2007, 01:33
Sincer cred ca va fi egal.

Din cate am vazut in amicale,U are aparare buna,dar are probleme in atac,iar cei de la pandurii au aparare bunicica...

BAK
18th July 2007, 03:34
2006-2007: Obiectiv: Promovare
Pronosticuri: "NU PROMOVATI !!!" ---Obiectiv indeplinit!
2007-2008: Obiectiv: Evitare retrogradare
Pronosticuri: "NU REZISTATI IN LIGA I !!!" --- in asteptare
2008-2009: Obiectiv: UEFA INTERTOTO
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA DE UEFA INTERTOTO !!!" ---in asteptare
2009-2010: Obiectiv: CUPA UEFA
Pronosticuri:"NU AVETI SANSA DE UEFA !!!" ---in asteptare
2010-2011: Obiectiv: Locurile 1-3
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA SA TERMINATI PE PODIUM !!!" ---in asteptare
2011-2012: Obiectiv: Titlul
Pronosticuri: "NU AVETI SANSA SA LUATI TITLUL !!!" ---in asteptare

te staim baiat ocos, pe diverese exista rubrica S.F. unde se pot scrie dinastea. haideti sa vedem cum si ce facem cu banii ca eu sincer m-am saturat de banii dati de la CL......pana nu vine cineva serios, mai mult decat la evitarea retrogradarii-mijlocul clasamentului nu putem spera

BBB
18th July 2007, 11:36
te staim baiat ocos, pe diverese exista rubrica S.F. unde se pot scrie dinastea. haideti sa vedem cum si ce facem cu banii ca eu sincer m-am saturat de banii dati de la CL......pana nu vine cineva serios, mai mult decat la evitarea retrogradarii-mijlocul clasamentului nu putem spera

asta e ultimul an cu Consiliul Local actionar majoritar.

orbette
18th July 2007, 13:32
castiga u cluj titlul cand va ajunge cfr in liga a II-a si craiova in finala Champions League.
dar meciul asta cred ca-l va castiga, asa de debut.

BBB
18th July 2007, 14:19
castiga u cluj titlul cand va ajunge cfr in liga a II-a si craiova in finala Champions League.
dar meciul asta cred ca-l va castiga, asa de debut.

mai realist craiova in b si cfr in finala champions league:yeah:

orbette
18th July 2007, 14:59
chiar deloc, tinand cont de faptul ca la craiova sunt tineri olteni si ambitiosi...si de multe ori ambitia conteaza mai mult decat banii

BBB
18th July 2007, 15:10
chiar deloc, tinand cont de faptul ca la craiova sunt tineri olteni si ambitiosi...si de multe ori ambitia conteaza mai mult decat banii

inseamna ca te contrazici singur in declaratii, sau nu stii prea bine care-i situatia si la noi

orbette
18th July 2007, 15:31
vorbeam despre cfr, citat de la tine: ;)

mai realist craiova in b si cfr in finala champions league

orbette
18th July 2007, 15:31
situatia la voi e simpla...traiti din banii contribuabililor

forza_CFR
18th July 2007, 16:32
bate pandurii....u cluj nu poate emite pretentii cu echipa care o are cu toate ca adi falub e un antrenor de nota 10 ;)

Adriano15
18th July 2007, 17:22
Un meci interesant. Cred ca va fi un joc inchis de Pandurii. Se vor apara mult. Mizez pe un x. Un 0-0 sau 1-1 .

Ferko
18th July 2007, 18:16
Sincer, doresc victorie pentru "U".

gtibi
18th July 2007, 19:52
Bate "U" cu 2 - 0.

Geografu
19th July 2007, 15:50
Va bate Clujul ! Mizez pe euforia reintrarii in A ,pe achizitiile lor si pe suporteri ! :yes:

Lordliv
19th July 2007, 19:34
x2

Leo
19th July 2007, 22:26
bate pandurii cu 2-0

Blu3red
20th July 2007, 11:40
1-0, gol Goga desigur :)

kerosene
20th July 2007, 19:06
Hai cu Cluju`.Mult noroc in castigarea primelor punte in Liga I dupa o perioada lunga. :D

KappA 2006
21st July 2007, 12:32
Castiga pandurii lejer, 2-0

confusion
23rd July 2007, 01:05
U CLUJ 2 - 1 Pandurii

bafta si bine ati revenit in Liga I

rogxg
24th July 2007, 21:25
bafta U si cat mai multi ani in L1. Nu stiu prea multe despre echipa , dar n-a avut probleme in L2 , asa ca bate U 2-1

BAK
26th July 2007, 05:18
meci greu, pandurii au jucat bine sezonul trecut. cred ca pana la urma, indiferent de rezultat, si U si pandurii vor ramane in A....pentru meciul de debut, sper la victorie, pentru moral

Cipus
26th July 2007, 17:44
victorie U cu 1-0 gol Sabo

BAK
26th July 2007, 19:41
nu te-am mai vazut postand de mult cipus, ai revenit odata cu inceputul noului sezon?..........

oricum,sa ai gura aurita.....sabo sa fie

MagicTouch
27th July 2007, 03:46
Victorie U Cluj. Pandurii pretendenta serioasa la retrogradare.

*Coco*
27th July 2007, 11:21
Pandurii pretendenta serioasa la retrogradare.


:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy

corello
27th July 2007, 12:02
batem cu 3-0 goluri Nemanja Iovanovici , Pacurar si Liviu Mihai autogoale

grande
27th July 2007, 12:55
meci de x2

Ray1
27th July 2007, 17:36
echipe care dupa mine la sfarsitul sezonului vor ocupa ultimele 2 locuri ale clasamentului.pronostic X

Sergio_D
27th July 2007, 18:17
daca vrei, ne intalnim prin oras la o bere, ceva, si iti spun eu cum sta treaba cu Pandurii... ;)

X2 :D

iuliandronca
27th July 2007, 19:00
U bate clar.

Forza U!

mArIuSeL
27th July 2007, 21:34
Avand in vedere ca meciul se joaca la Cluj zic 1 !!:)

corello
27th July 2007, 23:00
echipe care dupa mine la sfarsitul sezonului vor ocupa ultimele 2 locuri ale clasamentului.pronostic X

dupa mine U si Pandurii vor privi si peste 2 ani in clasamentul din B sa vada ce mai face Bacaul:rosu:

TaciAcolo
27th July 2007, 23:28
o sa fie un meci frumos cu multe goluri ...cred

Cappone
28th July 2007, 15:38
pentru U e foarte important sa inceapa cu o victorie sezonul.......1

BAK
28th July 2007, 18:55
pentru U e foarte important sa termine inaintea locului 15......

Mahomed
28th July 2007, 21:43
fara dubii si discutii U o sa invinga 1-0 scurt si la obiect..un meci greu si muncit de baieti...NUMAI "U"

ultras79
29th July 2007, 01:32
NOI murim "U" niciodata ...!!! NUMAI "U" Niciodata franari...!!!

spartacus
29th July 2007, 01:37
mizez pe un 1:0 pentru U Cluj. Succes pentru sepciile rosii in Liga 1..

Ferdininho
29th July 2007, 08:47
Sunt curios daca si U si Pandurii sunt peste Farul ca si joc. La ce au aratat constantenii....sunt la retrogradare.

esc
29th July 2007, 11:06
La ce au arătat rechinii azi noapte, e greu de crezut că U Cluj Sau Panduri sunt sub Farul!
Oricum, clujenii or să aibă emoții, la fel ca și cei din Mioveni, dar asta nu înseamnă că rezultat o să fie același ca la Mioveni!
Eu personal merg pe un X, 0-0 sau 1-1. Și cred că o să fie un meci mai degrabă de angajament decât spectaculos!

Ess
29th July 2007, 13:55
Sunt curios daca si U si Pandurii sunt peste Farul ca si joc. La ce au aratat constantenii....sunt la retrogradare.

asa au inceput si galatenii anu' trecut, dar a fost bine pana la urma.

ot: e important pt u-isti sa inceapa cu dreptul: 1 sper....

ionut_cluj
29th July 2007, 15:49
tocmai au trecut ultrasii lui U pe langa blocul meu. era unu singur, da` nervos nevoie-mare:)))

BBB
29th July 2007, 15:51
tocmai au trecut ultrasii lui U pe langa blocul meu. era unu singur, da` nervos nevoie-mare:)))

:happy:happy stai cumva prina Marasti zona aia intre lacuri? Ca atunci s-ar putea sa fi avut de-a face cu Silviu :happy IL FENOMENO

ionut_cluj
29th July 2007, 15:55
da, pe nirajului stau:). e de admirat entuziasmul lui, da problema e ca mergea catre someseni, nu catre centru:)

BBB
29th July 2007, 15:58
da, pe nirajului stau:). e de admirat entuziasmul lui, da problema e ca mergea catre someseni, nu catre centru:)

lasa ca ajunge el la meci ca mai is 3 ore :happy

YoNuTzz
29th July 2007, 16:01
cred k U Cluj va aborda partida cu un mare entuziasm, si o va castiga...

ionut_cluj
29th July 2007, 16:01
in stilu asta ajungea si daca era in deplasare:)

cipri_cj
29th July 2007, 19:12
Liga 2 va duce dorul

Ray1
29th July 2007, 19:16
ce natie e Djaka asta?
1-0 pandurii

ionut_cluj
29th July 2007, 19:31
mno, las c-ati inceput fain.

p.s. voi ati observat ca galeria lui U canta aceeasi chestie de juma de repriza? (lalalalalalalaaaaaaa haide u cluuuuuj) :))

*Coco*
29th July 2007, 19:49
Mda 1-1 ...
Super najpa sa iei gol inainte de pauza...
Tot Pandurii va invinge,Cluj are echipa de Liga II nu au cum sa erziste cu o asemenea echipa

Nightwish
29th July 2007, 19:58
Mda 1-1 ...
Super najpa sa iei gol inainte de pauza...
Tot Pandurii va invinge,Cluj are echipa de Liga II nu au cum sa erziste cu o asemenea echipa

Nuu, dar pot printre altele sa bata o a doua echipa de Liga II :D

BAK
29th July 2007, 20:21
Mda 1-1 ...
Super najpa sa iei gol inainte de pauza...
Tot Pandurii va invinge,Cluj are echipa de Liga II nu au cum sa erziste cu o asemenea echipa

da golul vostru de portar cum a fost? martin tudor e total pe langa, si cica vrea la nationala....zidul aranjat prost si mingea trece pe langa el la un metru ....foarte slab........iar in repriza a doua suntem tot peste voi, sper insa sa nu luam un gol aiurea pe contraatac......pana la urma, si un 1-1 e bun pentru inceput

PerVersion
29th July 2007, 21:04
Sunt de parere ca ambele echipe au facut un joc modest, lent, fara imaginatie. Extrem de multe pase gresite, mingi pierdute aiurea... Daca nu se schimba nimic pe parcurs, ambele echipe vor avea probleme sezonul asta. Una peste alta, rezultat bun, pt inceput.

TaciAcolo
29th July 2007, 21:24
nicio echipa nu o sa aiba probleme parerea mea.....privind retrogadarea e de ajuns sa avem o lovitura de la 25-30 d em pe emci ca o rezolva Constant :ok:

BBB
29th July 2007, 21:32
cu putin tupeu, fara gafa stupida a zidului la golul gorjenilor, fara arbitrasul care a tras constant cu pandurii (adica penalty clar refuzat), puteam invinge. si cam am fi meritat sa invingem, ca am cam fost peste ei. o avut ei un sut la poarta si un gol, din pacate si-o gasit fraierii. oricum nu o sa pice pandurii, ca ii ceva ceva de capu lor.

*Coco*
29th July 2007, 21:34
Prietene taci ba din gura ce penalty visezi?:happy:happy:happy:happy:happy:happy

PS.Asta e nebun?Ce penalty viseaza?:happy:happy:happy

TaciAcolo
29th July 2007, 21:36
ce conteaza asta e Pandurii e ajutata de arbitrii :lol: ar trebuii sa fim mandrii :happy
urmeaza otelul acasa sa`i rupem

BBB
29th July 2007, 21:37
Prietene taci ba din gura ce penalty visezi?:happy:happy:happy:happy:happy:happy

PS.Asta e nebun?Ce penalty viseaza?:happy:happy:happy

hentul in careu (in timp ce era in plonjon) al fundasului vost, cum l-o fi chemand

*Coco*
29th July 2007, 21:39
hentul in careu (in timp ce era in plonjon) al fundasului vost, cum l-o fi chemand

DOAMNE:happy:happy:happy:happy:happy:happy
Au ras si comentatori cand vazu ca ala cerea penalty acolo:happy:happy:happy
II dadu mingea in SPATEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Nu vb de ce vazusi tu de pe stadion...Intreaba si pe alti care vazura de la TV cu reluari

Asa ca nu mai manca *** degeaba

spartacus
29th July 2007, 21:42
cu putin tupeu, fara gafa stupida a zidului la golul gorjenilor, fara arbitrasul care a tras constant cu pandurii (adica penalty clar refuzat), puteam invinge. si cam am fi meritat sa invingem, ca am cam fost peste ei. o avut ei un sut la poarta si un gol, din pacate si-o gasit fraierii. oricum nu o sa pice pandurii, ca ii ceva ceva de capu lor.

mai uita-te la postarile unora dintre fanii CFR sa vezi ca uni chiar isi doreau o victorie a U...si daca poti pastreaza limbajul in limitele fair-play:rosu:

BBB
29th July 2007, 21:44
da, l-am vazut pe ala care ne ureaza sa mergem in divizia B. merci
no bine, n-o fost penalty, atunci destul ca tudor o luat un gol aiurea (singuru vost sut pe poarta). si ca noi am ratat ca dibolii si am fost pe voi toata repriza secunda. deci meritam victoria doh

Zauri
29th July 2007, 21:46
Nici vorba de hent la acea faza.Meci anost,cu multe greseli de ambele parti.De Pandurii poti sa zici orice numai ca nu stiu sa tina de scor nu.Am anticipat egalul.Cu o astfel de echipa U se va bate la retrogradare...Sa speram ca a a fost acel trac de debut...

corello
29th July 2007, 21:46
primul meci
ma asteptam sa fie lipsit de spectacol
Va fi greu in A dar sper ca ne vom descurca
Oricum consider ca sintem peste Farul si Mioveni avand in vedere incarcatura meciului de debut
Vom face fata in A
PerVersion ... aici tu scapi ca esti printre singurii si putinii care dai dovada de bum simtz si realism

*Coco*
29th July 2007, 21:47
Deci Pandurii +1 la adevar; U.Cluj -2 la adevar
Hai:cya::cya:

PS.Ti`am zis si astazi pe un alt topic ca o sa iti dispara si tie optimismult in seara asta despre echipa ta:cya::cya:

ionut_cluj
29th July 2007, 22:42
hentul in careu (in timp ce era in plonjon) al fundasului vost, cum l-o fi chemand

o echipa mare nu da niciodata vina pe arbitrii! la 3-0 pentru U nu mai avea importanta daca ala a fost sau nu penalty nu?:)

oricum, felicitari! n-ati inceput cu dreptul dar nu-i rau, pentru primul meci e un rezultat bun.

Nightwish
29th July 2007, 22:47
Da, felicitari, un inceput modest, dar este un punct si le va da incredere alb-negrilor pentru meciurile viitoare.

Ferdininho
29th July 2007, 23:36
Sunt la lupta cu Iasiul si Farul pt. Liga I.

BAK
29th July 2007, 23:43
bah coco, mai lasa vrajeala ca in a doua repriza am dominat...nu mai manca tu *** k ati scos un egal datorita unei greseli a portarului si a zidului..parca vroiati in uefa anul asta? de retrogradat nu o sa retrogradati, insa oricum stati mai rau ca noi

Geografu
29th July 2007, 23:50
1-1 dupa un meci care s-a terminat practic in prima repriza.Este singura nou-promovata Clujul care a luat un punct macar in prima etapa.Dar eu zic ca meritau sa si castige.Frumoasa supriza acest ivorian Djapka ! :)

numaiu
30th July 2007, 00:03
http://www.sepcile-rosii.com/index.php?option=com_zoom&Itemid=51&catid=66

*Coco*
30th July 2007, 00:04
bah coco, mai lasa vrajeala ca in a doua repriza am dominat...nu mai manca tu *** k ati scos un egal datorita unei greseli a portarului si a zidului..parca vroiati in uefa anul asta? de retrogradat nu o sa retrogradati, insa oricum stati mai rau ca noi


Am zis eu ceva ca nu ati dominat?Nu am zis nimic...
1-1 Pandurii a luat un punct si LA REVEDERE

dannyreddog
30th July 2007, 01:01
Singura nou promovata care a aratat ceva a fost "U" Cluj chiar daca celelalte 2 echipe au jucat cu granzii si au pierdut se vede ca vor avea probleme in acest sezon.In schimb yo cred ca sepcile rosii vor fi surpriza placuta a campionatului,spun asta datorita jocului prestat astazi contra gorjenilor,chiar daca nu au castigat,totusi jocul in sine dovedste asta calitatea paselor este alta fata de celelalte 2 noupromovate repet chiar daca cele 2 au jucat contra echipelor bucurestene care aspira la castigarea campionatului in acest an.Succes "U" Cluj pe mai departe in campionat...

esc
30th July 2007, 08:39
Sunt curios daca si U si Pandurii sunt peste Farul ca si joc. La ce au aratat constantenii....sunt la retrogradare.


La ce au arătat rechinii azi noapte, e greu de crezut că U Cluj Sau Panduri sunt sub Farul!
Oricum, clujenii or să aibă emoții, la fel ca și cei din Mioveni, dar asta nu înseamnă că rezultat o să fie același ca la Mioveni!
Eu personal merg pe un X, 0-0 sau 1-1. Și cred că o să fie un meci mai degrabă de angajament decât spectaculos!

Scorul l-am nimerit, dar atât! U e slăbuță... Panduri s-au mulțumit cu puțin.
A fost un meci slab.

CFR1907
30th July 2007, 09:21
Partea buna a meciului e ca U a reusit sa revina de la 0-1 si a reusit sa scoata un punct. Partea proasta e ca ambele echipe au jucat foarte prost. De asemenea sunt putin dezamagit de faptul ca numai 4000 din cele 7000 de locuri ale stadionul au fost ocupate de suporteri... sincer, eu ma asteptam sa umpleti stadionul...

zebe
30th July 2007, 10:00
meci slab...asta ii...sa nu uitam ca ii numa prima etapa...parerea mea ca "U" nu o sa aiba probleme sa se mentina in liga I..."U" ii mai buna decat faru, poli iasi si celelalte nou promovate

mblue
30th July 2007, 14:34
E bine ca U nu a pierdut. Din ce am vazut in prima etapa cel putin 3 echipe sunt sub U clar.

esc
30th July 2007, 14:35
Cam două.... Dar ce contează? Important e să ai patru sub tine după a 34-a etapă.

horica
30th July 2007, 19:27
Partea buna a meciului e ca U a reusit sa revina de la 0-1 si a reusit sa scoata un punct. Partea proasta e ca ambele echipe au jucat foarte prost. De asemenea sunt putin dezamagit de faptul ca numai 4000 din cele 7000 de locuri ale stadionul au fost ocupate de suporteri... sincer, eu ma asteptam sa umpleti stadionul...



Ai dreptate sa fi dezamagit din acest punct de vedere,dar la fel trebuie sa intelegi ca vitregiile vremii au impiedicat masele largi de sustinatori sa fie prezenti la aceasta partida(aproape toata partida cerul a fost acoperit de nori,iar vreo 5 min. a si plouat!)

Luis Garcia10
30th July 2007, 19:30
Cred ca "U" este una dintre principalele candiadate la retrogradare! Nu au echipa..si nici de investit vad ca nu se prea investeste! Cred ca veti lua drumul B-ului inca din primul sezon in prima liga! :| :)

aLEX_U_1919
31st July 2007, 00:50
M-am uitat la tot jurnalul "sportiv" de la protv si antena1 cu speranta ca macar vor aminti ca ieri s-a jucat si la Cluj un meci din Liga 1.Vezi de treaba.......au fost alte stiri mai importante: cum si-a asortat Borcea ghipsu' cu camasa, nunta lui Dani Coman, cate autografe a dat Niculescu etc.

BAK
31st July 2007, 04:01
la ce te poti astepta de la presa din bucale.....si cica se cheama presa sportiva.....in ziare si nici macar la televizor nu vezi nici macar o analiza tactica, nimic, decat un scurt articol despre cum s-au jucat cateva faze si.....cam atat.....foarte slab......

Elphax
31st July 2007, 10:20
pana la urma cata lume a fost la meci?

sunt curios ca am vazut cifre de la 3500 (gsp) la 8000 (fanatik)

CFR1907
31st July 2007, 10:28
pana la urma cata lume a fost la meci?

sunt curios ca am vazut cifre de la 3500 (gsp) la 8000 (fanatik)

Au fost in jur de 4000 de spectatori. Daca voi incepeti sa credeti tot ce zic ziare precum fanatik sau cancan, atunci e grav...

esc
31st July 2007, 10:30
Undeva până-n 4.000
în total au 7.000 de locuri, și cam jumate au fost ocupate!

offline
31st July 2007, 10:39
pai in zona aia unde statea galeria era jumate gol

si cat se laudau u-istii ca au cu mii si mii mai multi suporteri decat cfr

esc
31st July 2007, 10:47
Nu au! Poate susținători platonici, ca parinții mei. Ai mei țin cu U din perioada studenției.

Elphax
31st July 2007, 11:04
bunica mea la fel :happy

esc
31st July 2007, 11:07
Bunica ta nu ține cu Poli?:happy

aLEX_U_1919
31st July 2007, 12:02
Bunica ta nu ține cu Poli?:happy

Am fost 7000 de spectatori pe ploaie, nu stiu unde o vazut aia din timisoara ca jumate din peluza era goala :happy

http://img293.imageshack.us/img293/3019/20070729meci0100po4.jpg

http://img528.imageshack.us/img528/6315/20070729meci0148wj2.jpg

esc
31st July 2007, 12:04
Am fost 7000 de spectatori pe ploaie, nu stiu unde o vazut tarfa aia din timisoara ca jumate din peluza era goala..

La teveu!:D În plus, pot să-ți spun eu, că a fost pe stadion un prieten bun de-al meu că mai mult de 4.000 nu au fost....

corello
31st July 2007, 12:06
Se referea la jumatea de sus ma :happy adica zona dezafectata :headbang:

esc
31st July 2007, 12:10
Am mărit aceste poze și am ghici ce am văzut?
Deși peluza pare plină, popuația e cam rară.... Serios, măriți poza, și o să vedeți ce rari sunt suporterii mai ales în zona unde-s panglicile albe!

corello
31st July 2007, 12:18
Am mărit aceste poze și am ghici ce am văzut?
Deși peluza pare plină, popuația e cam rară.... Serios, măriți poza, și o să vedeți ce rari sunt suporterii mai ales în zona unde-s panglicile albe!

Bine ma , sintem rari , sintem ca stalpii de telegraf din 20 in 20 de metri, defapt unii dintre noi am venit de acasa cu suporteri de carton in marime naturala sa parem multi
defapt eram doar 3 ca restu erau adusi de la un muzeu de ceara
no esti fericit?

Elphax
31st July 2007, 12:18
pai ploua , nu?

esc
31st July 2007, 12:22
Era vorba de numărul spectatoriulor, nu dacă-s eu fericit sau nu!
Ion Moina are 4.700 de scaune, și nu erau toate ocupate....

Elphax
31st July 2007, 12:40
doar 4700 de locuri ????
nasol ...

aLEX_U_1919
31st July 2007, 21:51
Si peluza era plina si acolo nu sunt scaune :|