PDA

View Full Version : Etapa 1: Poli Timisoara - Poli Iasi



Vadim
14th July 2007, 09:46
Duminica 29 iulie, ora 20:30 se joaca Poli Stiinta Timisoara - Poli Iasi, meciul este transmis de KANAL D.
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Nightwish
14th July 2007, 10:07
Bat violetzii...

Elphax
14th July 2007, 10:23
whatever ...

Ferdininho
14th July 2007, 10:26
Tare-s curios cum vor arata in meciul asta, si la propiu si la figurat ca si-au schimbat si echipamentul.

mylu
14th July 2007, 12:22
sai vedem azi in amicalul cu Hajduk Belgrad!!!klar Timisoara bate in disputa cu Iasi

Cristian
14th July 2007, 12:37
Bate Poli fara dubii :D:D:D

Luis Garcia10
14th July 2007, 13:11
Debutul va fi cu victorie si plin de euforie! Important e cum va fi continuarea :rolleyes:

d67tm
14th July 2007, 13:24
Cel maibun sezon al lui Poli, top 2 la final, pronostic 1 clar

be@
14th July 2007, 16:45
Nici nu ma gandesc sa nu plecam cu punct(e) acasa. :D

Ferdininho
14th July 2007, 16:51
Nici nu ma gandesc sa nu plecam cu punct(e) acasa. :D

Gandeste-te!:lol::lol:

Cra10veanu
14th July 2007, 22:46
Nici nu ma gandesc sa nu plecam cu punct(e) acasa. :D

ce penibil...@

bate tim lejer

YoYoyOi
14th July 2007, 22:46
bate Timisoara :D

giovanni BV
14th July 2007, 22:51
;)1 solist...

YoNuTzz
14th July 2007, 23:06
meci usor ptr poli timisoara...1 solist

six
15th July 2007, 09:52
Mai are rost......111solist:no1:no1:no1:no1:no1:no1:no1

chinezu
15th July 2007, 10:35
victorie lejera bragadiru..3-0

Looks
15th July 2007, 12:27
Meg pe un egal

caine19
15th July 2007, 13:12
Gueye Mansour a reactionat dupa ce suporterii au afisat un mesaj obscen in limba engleza "Mansour, fuck off". "Sunt suparat pe suporteri. Cand fac ceva bun, ei nu vad. Uita ca eu am inscris goluri impotriva lui Steaua, Dinamo si Rapid. Pentru mine nu mai exista suporterii lui Poli. I-am iubit, dar gata!, am terminat cu ei. Pot sa ma injure cat vor, eu am sa rad de ei. Ma intereseaza doar sa fiu sanatos si sa joc cat mai bine. Nu mai am probleme de familie, deci am toate motivele sa ma gandesc doar la fotbal", a declarat Mansour, duminica, pentru NewsIn.

Daca ramaneti fara mansour si izvoranu nu terminati in primele 10 :)

Luis Garcia10
15th July 2007, 13:15
Ca cine-o fi Izvoranu? :happy :happy :lol: Sa fim seriosi!
Mansour ar fi o mare pierdere pentru ei intr-adevar! :rolleyes: Dar Izvoranu? :lol: :confused:

me
15th July 2007, 13:34
Pai izvoreanu juca rezerva sau nu juca, iar mansour cam la fel. Mansour prindea anul asta primul 11 doar in caz de accidentare sau suspendarea a doi dintre ceilalti 3atacanti ganea, bucur sau cristea
referitor la meci, pare de 1 solist..

noir_desir
15th July 2007, 13:47
1 solist, egalul ar fi o mare minune...

poli-umt
15th July 2007, 14:04
Batem fara drept de apel cat despre Mansour si Izvoranu sunt liberi ca pasarea cerului,din partea mea,cu sau fara ei tot nu vom lua campionatul dar eu sper macar un loc de cupa europeana.

be@
15th July 2007, 14:29
ce penibil...@

bate tim lejer

Jura-te, ma. Penibil esti tu.
Vad ca iar isi plini de figuri banatenii astia. Mama, mama... Numai 1 solist. Dar au uitat ca anul trecut in campionat noi am luat 4 puncte, iar Europoli :lol::lol: 1, fara sa ne dea nici un gol.

red_man
15th July 2007, 15:59
Jura-te, ma. Penibil esti tu.
Vad ca iar isi plini de figuri banatenii astia. Mama, mama... Numai 1 solist. Dar au uitat ca anul trecut in campionat noi am luat 4 puncte, iar Europoli :lol::lol: 1, fara sa ne dea nici un gol.

si tu pt ce iti iesi din pepeni???
fieklre cu parerea lui!!!
fotbalul este imprevizibil si nu poti sa cunosti rezultatul meciul inainte sa se termine!!!

tu26dor
15th July 2007, 16:06
iar poli ?
-----------
si anul trecut erau timisoarenii atat de siguri pe ei... si a batut iasul cu 1-0.
in fine... probabil meci disputat la ambitie... nush de ce dar cred ca bate timisoara cu 1, 2 goluri avans.
totusi am votat x... oare de ce?

Elphax
15th July 2007, 17:26
vai cata prostie ...

Asasinu_Ucj
15th July 2007, 17:31
Bate POLII TIM.!!!:ok::ok::ok::ok:

Ferdininho
15th July 2007, 18:25
Gueye Mansour a reactionat dupa ce suporterii au afisat un mesaj obscen in limba engleza "Mansour, fuck off". "Sunt suparat pe suporteri. Cand fac ceva bun, ei nu vad. Uita ca eu am inscris goluri impotriva lui Steaua, Dinamo si Rapid. Pentru mine nu mai exista suporterii lui Poli. I-am iubit, dar gata!, am terminat cu ei. Pot sa ma injure cat vor, eu am sa rad de ei. Ma intereseaza doar sa fiu sanatos si sa joc cat mai bine. Nu mai am probleme de familie, deci am toate motivele sa ma gandesc doar la fotbal", a declarat Mansour, duminica, pentru NewsIn.

Daca ramaneti fara mansour si izvoranu nu terminati in primele 10 :)

Aveti un fler grozav de a paria pe cai morti (vezi transferul lu Balace)
Numai Dinamo putea transfera 2 jucatori complet iesiti din forma si care ar fi lustruit banca de rezerve anul acesta la greu, dar las ca-s buni sa fie titulari la Dinamo si sa joace in UCL :happy:happy:happy

be@
15th July 2007, 18:48
si tu pt ce iti iesi din pepeni???
fieklre cu parerea lui!!!
fotbalul este imprevizibil si nu poti sa cunosti rezultatul meciul inainte sa se termine!!!

Lasa, ca eu si Cra10veanu ne stim de mult, si ne permitem. :lol::lol:


@Ferdininho: cand Mansour dadea goluri cu SDR-ul, atunci era bun, nu? :drak:

Lordliv
15th July 2007, 19:11
1 solist!

timisoara va spulbera pricajitii moldoveni ,DE DATA ASTA!:ok:

edd
15th July 2007, 22:32
Imi pun mari sperante pentru sezonul acesta. Dupa multe asteptari, in sfarsit avem si noi un antrenor capabil, echipa buna, deci trebuie sa debutam cu o victorie mai ales ca jucam acasa. Va fi un meci de antrenament in perspectiva meciului din etapa a 2-a de la Cluj :D

hamsterutz
15th July 2007, 23:35
1 solist!

timisoara va spulbera pricajitii moldoveni ,DE DATA ASTA!:ok:

ai grija pe cine faci tu pricajit panaramo

crissis
15th July 2007, 23:40
1 solist!

timisoara va spulbera pricajitii moldoveni ,DE DATA ASTA!:ok:

Cred ca de la prea multa caldura ti se trage :happy
Ca si sezonul trecut va cistiga Poli Iasi

codrind
16th July 2007, 15:45
Egalul e la îndemâna fiecărei echipe! :ok:

Deci:

X! :yeah:

cuzmy
16th July 2007, 15:50
...imi era dor sa incepa capionatul si sa ne dam din nou cu parerea. Cred ca violetii pleaca cu prima sansa si spun un 4-0 asa de incalzire!

six
16th July 2007, 19:36
Va fi un meci de antrenament in perspectiva meciului din etapa a 2-a de la Cluj :Dse aproba.....:yeah::yeah::yeah:

be@
17th July 2007, 01:02
1 solist!

timisoara va spulbera pricajitii moldoveni ,DE DATA ASTA!:ok:

Oltene, inchide gura, ca miroase a..... praz.
Si vezi-ti de periculosii aia ai vostri. :lol::lol:

Cat despre suporterii echipei fara palmares, vad ca afiseaza aceiasi aroganta ca intotdeauna. Viseaza scoruri de tot rasul, 4-0... O sa vedem. Dar din nou le reamintesc ca Europoli a lor anul trecut a luat un punct, iar noi 4. Fara sa ne dea gol. O sa vedeti ca Iasul va juca bine.

Universal
17th July 2007, 01:04
A nu se uita ca Uhrin Jr este la echipa....alt stil decat ce au aratat Artimon sau altii...

eu zic Poli Timisoara invinge sau face egal

crissis
17th July 2007, 01:09
Cine este Uhrin?
Meciul este deschis oricarui rezultat.

boni2204
17th July 2007, 02:16
am votat 1 realist, dar sper ca poli iasi sa ma contrazica prin joc si prin rezultat

GeKuRA
17th July 2007, 09:06
Bate Poli fara dubii :D:D:D

fara dubii probabil si care Poli bate...

din pacate Poli Iasi este pe ultimul loc ca achizitii, amicale, bani, etc.
asta nu inseamna ca nu pot aparea surprize, dar lucrurile astea cantaresc greu...
mai ales cand joci in deplasare si probabil ca speri sa scapi o data sa dai un gol si sa nu iei niciunul...

FORZA POLI !!!

ovidiu62
17th July 2007, 10:11
Banii i-si vor spune cuvantul.Chivorchian si banii celui care i se spune fata de lighean vor invinge Iasiul cu 1-0 din 11 m.

DanielAndrei
17th July 2007, 10:55
nu pt mult timp vom fi cei mai saraci...moldovenii mei stiu despre ce e vb :P

be@
17th July 2007, 10:58
nu pt mult timp vom fi cei mai saraci...moldovenii mei stiu despre ce e vb :P



Oricum nu eram cei mai saraci, am citit ca avem al 15-lea buget din liga I.



Trei oferte bomba pentru Poli


Trei cunoscuti si potenti oameni de afaceri din Iasi sint interesati de preluarea clubului. Iulian Dascalu, Ioan Zapodeanu si Constantin Comanescu sint cei trei care au trimis clubului scrisori de intentie. Zapodeanu pare cel mai grabit, el vrind sa cumpere clubul si sa mai faca si transferuri pina la inceputul campionatului. Cei trei vor negocia cu membrii comisiei Consiliului Local de privatizare a clubului. Pentru preluare ar fi nevoie de circa 2 milioane de euro. Decizia finala va apartine plenului CL. Ce poate cistiga viitorul patron al lui Poli, in afara de notorietate maxima?


"Bomba" in lumea sportului: clubul de fotbal local este curtat de trei importanti oameni de afaceri ieseni. Iulian Dascalu, Ioan Zapodeanu si Constantin Comanescu au raspuns afirmativ la initiativa clubului. Concret, oamenii de afaceri s-au declarat interesati de a investi la Politehnica. "Luni a expirat termenul solicitat de noi pentru a depune scrisorile de intentie. Au fost depuse adrese de catre Iulius Grup, Pieta si Ioan Zapodeanu. Este un prim pas. Este o veste buna, prin care sper sa se rezolve problemele de la club. Decizia finala va fi luata de Consiliul Local", a declarat Sorin Boca, presedintele clubului iesean. Suma pe care ar trebui sa o achite oricine vrea sa detina controlul la club se ridica la peste 2 milioane euro, adica in jur de 6,5 milioane lei. Negocierile dintre comisia pentru atragerea capitalului privat la Poli, desemnata de CL, si cei trei oameni de afaceri ar urma sa debuteze in aceasta saptamina.

In trei ani, in Cupa UEFA

Clubul din Dealul Copoului este detinut in prezent de SC Fotbal Club Politehnica Iasi SA. Cel care va detine 51% din actiunile societatii va controla si echipa de fotbal. Actiunea de cooptare a noilor actionari a fost demarata la inceputul saptaminii trecute. Oamenii de afaceri importanti din Iasi au primit scrisori de interes prin care li se aduceau la cunostinta conditiile minimale pentru a deveni actionari la Poli. Conform documentelor postate si pe site-ul clubului, toti cei interesati de club trebuie sa isi asume denumirea actuala a echipei, culorile alb-albastre, iar meciurile de acasa sa se desfasoare la Iasi. O alta conditie a vizat performanta care trebuie asumata de noii investitori. Astfel, in sezonul viitor, echipa ar trebui sa ocupe locul sapte, care asigura participarea in Cupa UEFA Intertoto. Acelasi loc ar trebui sa fie si in sezonul 2008 - 2009, pentru ca un an mai tirziu Poli sa ocupe locul cinci si sa participe in cupa UEFA. "Nu am pus conditii legate de sume ce trebuie investite sau cit trebuie platit pentru a deveni actionar. Aceste detalii vor fi discutate in comisia numita de Consiliul Local", a precizat Boca. In perioada de sapte zile lasata pentru depunerea scrisorilor de intentie, pe adresa clubului au venit trei adrese, toate demne de atentie. Una dintre ele a fost trimisa de investitorul imobiliar Ioan Zapodeanu. "Nu am trimis cifre si nici nu pot avansa acum sume. Nici nu s-au cerut. Probabil urmeaza sa fiu chemat sa discut. Este bine daca exista o comisie mai mare. Inseamna ca se va analiza mai bine. Vreau sa fac mutarea cit se poate de repede, pentru a avea timp la dispozitie sa mai cumparam 2-3 jucatori inainte de startul campionatului, deoarece, la ora actuala, cred ca lotul nu este suficient de puternic", a explicat ieri Zapodeanu. Practic, acest lucru inseamna ca tranzactia sa fie perfectata in cea mai mare viteza, avind in vedere faptul ca prima etapa a campionatului va avea loc peste doar 12 zile.
Zapodeanu nu a inaintat nici o limita a sumei pe care ar fi dispus sa o investeasca pentru a face performanta la club. "Fotbalul nu este o afacere foarte profitabila. Nici nu ma gindesc acum la profit. Doar la performanta. Daca vor doar locurile sapte si apoi cinci, inseamna ca nu au pretentii. Eu vreau mai mult", a afirmat Zapodeanu.

Scrisoare de intentie din luna de miere

O alta scrisoare de intentie a venit de la societatea de recuperare a materialelor Pieta, care apartine lui Constantin Comanescu. Si el a confirmat interesul pentru echipa din Dealul Copoului. "Sa fiu sincer, scrisoarea de interes a Politehnicii nu a fost clara. Eu am trimis un raspuns doar pentru a-mi arata disponibilitatea de a continua sa ma implic in fotbalul iesean, insa astept citeva discutii lamuritoare pentru a vedea ce se doreste concret. In viziunea mea, un singur sponsor nu e bun la echipa. Ar fi nevoie de citiva actionari importanti, ca la Dinamo, dar si de implicarea sustinatorilor simpli, asa cum se intimpla la cluburile mari din Spania. Accentul l-as pune pe cresterea copiilor, asa cum am facut si la FC Noua Generatie, club prin care grupul meu de firme a devenit al treilea, al patrulea sponsor al Politehnicii", a precizat Comanescu. Oficialii din Dealul Copoului au afirmat ca a treia scrisoare de intentie a venit de la Iulius Grup. Reprezentantii societatii nu au dorit sa ofere detalii suplimentare. Patronul Iulius Grup, Iulian Dascalu, se afla in luna de miere, in strainatate, neputind fi contactat. "Este bine ca exista mai multe persoane interesate. Putem sa ne unim fortele. M-as bucura sa vina si ei la echipa. Sint oameni care au bani si care vor sa faca ceva pentru Iasi. Unde-s multi, puterea creste. Nu este o competitie, care are mai multi bani", a completat Zapodeanu. El a mai spus ca majoritatea actiunilor de la club ar trebui sa fie la sectorul privat. "Majoritatea ar trebui sa fie detinuta de privati. Nu neaparat de unul. Se poate sa fie mai multi. Nu se poate nici 100%. E bine sa fie implicat si Consiului Local", a adaugat Zapodeanu.

Miza tranzactiei: doar jucatorii

Terenurile din Copou si baza sportiva apartin Consiliului Local, nu clubului

Preluarea clubului de catre privati ar urma sa se realizeze prin majorare de capital. In prezent, capitalul social al societatii care detine clubul este de putin peste 1,5 milioane lei, adica putin sub 500.000 euro. Actiunile nu vor fi vindute insa la valoarea lor din acte. Astfel, reprezentantii clubului au facut o evaluare de piata a clubului. Au fost luati in calcul jucatorii, echipamentele detinute sau locul in prima divizie. Astfel, clubul a fost evaluat la 4 milioane euro, aproximativ 1,3 milioane lei. Aceasta suma ar urma sa fie luata in calcul si la o eventuala majorare de capital, fiind considerata valoarea de piata a clubului. Concret, oricine vrea sa detina controlul la club ar trebui sa vireze peste 2 milioane euro. Aceasta ar fi suma minima pentru care un investitor sau un grup de investitori ar putea sa detina controlul la club. In functie de procentul de actiuni dorit, investitorii pot oferi si o suma mai mare. Dupa efectuarea tranzactiei, investitorul ar urma sa preia atit pasivul, cit si activul societatii comerciale. "Investitorului ii va reveni si o parte din datorii, in functie de procentul detinut din actiuni. La fel va fi si la venituri sau cheltuieli", a precizat Cosmin Coman, directorul de strategii al Primariei. Oficialii clubului sustin ca au reusit sa achite o mare parte din datoriile societatii. "Ar mai fi in jur de 1,5 milioane lei, o mare parte reprezentind datorii la bugetul de stat. Restul sint datorii catre jucatori, pentru cantonamente sau echipamente", a afirmat Boca. Astfel, investitorul care doreste controlul clubului si achita minimum 6,5 milioane lei isi asuma si 750.000 lei din datoriile clubului. Societatea comerciala care detine clubul de fotbal si licenta pentru prima divizie nu detine proprietati valoroase. Baza sportiva, stadionul, terenurile de antrenament, nocturna apartin Consiliului Local. Singura zestre a clubului este reprezentata de jucatorii de fotbal. "Fotbalistii au contracte de munca incheiate cu societatea comerciala, sint angajati. Au insa si un contract pentru drepturile de joc, la fel ca si contractul pentru drepturi de autor. Aceste drepturi de joc sint ale clubului si ele se tranzactioneaza", a explicat Coman. Printre cei mai valorosi jucatori din Dealul Copoului se numara atacantul Ionut Bilba. Fotbalistul a fost anul trecut in vizorul mai multor echipe din prima divizie. A avut oferte chiar de 1,6 milioane lei. Un alt jucator curtat de echipe din Bucuresti a fost Clement Palimaru, care ar avea o cota destul de ridicata la un eventual transfer.

Cine sint cei trei

Oamenii de afaceri interesati de preluarea clubului de fotbal sint unii dintre cei mai bogati ieseni. Patronul Iulius Grup, Iulian Dascalu, are o avere estimata la 120 milioane euro. Firma sa detine Iulius Mall, investitorul derulind afaceri similare in Timisoara sau Cluj. Dascalu a demarat de curind un alt proiect in Iasi. Ansamblul Palas, realizat in asociere cu Consiliul Local, reprezinta o investitie estimata la aproape 200 milioane euro. Ioan Zapodeanu s-a remarcat prin tranzactii de milioane de euro pe piata imobiliara. Averea sa, constind in cladiri si terenuri, a fost estimata de el la inceputul anului la aproximativ 200 milioane dolari. Al treilea om de afaceri interesat de Politehnica, Constantin Comanscu, detine cel mai important centru de recuperare a deseurilor metalice, Remat. Aceasta societate a inregistrat in 2005 o cifra de afaceri de 28,5 milioane euro si un profit net de circa 1 milion euro.

Elphax
17th July 2007, 11:04
au mai fost oferte si nu a acceptat CL

ala cu Remat ar fi cel mai tare :D

hamsterutz
17th July 2007, 18:39
cred totusi ca acum se v-a finaliza ceva...decizia nu apartine numai de nichita acum ci de CL care are in componenta si oameni din opozitie si neutri care ar fi fericiti sa scape de aceasta povara...
plus cred ca nichita a inteles ca nu mai poate continua la club.insa cred ca v-a construii in cont terenuri si alte facilitati ca sa-si scoata banii.
eu il prefer pe zapodeanu...a fost langa echipa de cand a devenit actionar a dat prime pt meciurile imp.restul cred ca vad echipa ca pe o afacere...oricum...cine vine sper sa faca treaba sa nu patim ca petrolul sau timisoara(cazul zambon).

Ferdininho
17th July 2007, 19:33
cred totusi ca acum se v-a finaliza ceva...decizia nu apartine numai de nichita acum ci de CL care are in componenta si oameni din opozitie si neutri care ar fi fericiti sa scape de aceasta povara...
plus cred ca nichita a inteles ca nu mai poate continua la club.insa cred ca v-a construii in cont terenuri si alte facilitati ca sa-si scoata banii.
eu il prefer pe zapodeanu...a fost langa echipa de cand a devenit actionar a dat prime pt meciurile imp.restul cred ca vad echipa ca pe o afacere...oricum...cine vine sper sa faca treaba sa nu patim ca petrolul sau timisoara(cazul zambon).

La chestii de genul acesta trebuie cantarit bine, analizat si puse conditii de siguranta. Mai stiu o primarie care s-a asociat cu un macaronar pt. finantarea echipei si ......a iesit foarte nasol. Sincer, ar fi pacat ca Iasiul sa pateasca la fel.

hamsterutz
17th July 2007, 19:43
la noi toti sunt romani...nush cat de ieseni...dar romani sunt

six
17th July 2007, 19:57
Cat despre suporterii echipei fara palmares, vad ca afiseaza aceiasi aroganta ca intotdeauna. Viseaza scoruri de tot rasul, 4-0... O sa vedem. Dar din nou le reamintesc ca Europoli a lor anul trecut a luat un punct, iar noi 4. Fara sa ne dea gol. O sa vedeti ca Iasul va juca bine. daca crezi ca noi ne rusinam cand tot o bagi cu palmaresul sa stii ca ne cam doare la banana chestia asta......anu trecut a fost un incident dar anu asta va spulberam....sigur.....si fi sigura ca am sa-ti amintesc tot campionatul chestia asta.....asa de-al dracului :drak:

hamsterutz
17th July 2007, 21:58
daca crezi ca noi ne rusinam cand tot o bagi cu palmaresul sa stii ca ne cam doare la banana chestia asta......anu trecut a fost un incident dar anu asta va spulberam....sigur.....si fi sigura ca am sa-ti amintesc tot campionatul chestia asta.....asa de-al dracului :drak:

ai grija in caz ca facem egal ai pus-o te dispera be@ :happy

crissis
18th July 2007, 13:03
daca crezi ca noi ne rusinam cand tot o bagi cu palmaresul sa stii ca ne cam doare la banana chestia asta......anu trecut a fost un incident dar anu asta va spulberam....sigur.....si fi sigura ca am sa-ti amintesc tot campionatul chestia asta.....asa de-al dracului :drak:

Sigur ca ai sa tii minte tot campionatul infringerea din prima etapa in fata lui Poli Iasi :ok:

orbette
18th July 2007, 13:23
victorie fara probleme pentru timisoara. poli iasi anul asta e candidata clara la titlul de retrogradata

crissis
18th July 2007, 13:39
wow :shocked: uite ca a aparut un nou nostradamus.:happy

orbette
18th July 2007, 14:05
sa-mi faceti statuie dupa ce mor, da? vreau sa fie un peste cu un singur ochi si o minge de fotbal desumflata in mana :happy

Adriano15
18th July 2007, 17:25
1 fara niciun dubiu. Un 3-0 Uhrin va face treaba buna la tm.

Ferko
18th July 2007, 18:18
Sezonul trecut a fost circul cupa-campionat. Acum? X

THE HUN
19th July 2007, 00:43
nu va fi un meci usor,pronostic 1.

crissis
19th July 2007, 13:24
Iar ne vad toti ca si victime sigure.

lucian_iasi
19th July 2007, 13:47
Si vor avea o surpriza :D minim egal :)

GeKuRA
19th July 2007, 15:21
eu il prefer pe zapodeanu...a fost langa echipa de cand a devenit actionar a dat prime pt meciurile imp. restul cred ca vad echipa ca pe o afacere...oricum...

tu nu il cunosti pe Zapodeanu... ceva in genul lui Copos... adica da banu ca sa il scoata... de multe ori...

cea mai buna varianta ar fi o asociere intre cei 3...

Bega
19th July 2007, 15:21
Oltene, inchide gura, ca miroase a..... praz.
Europoli a lor anul trecut a luat un punct, iar noi 4. Fara sa ne dea gol.

Si Steaua a luat 4 puncte anul trecut de la Dinamo Kiev. Anul asta cite crezi ca ar mai scoate?

Universal
19th July 2007, 15:31
O sa vedem.Om vedea si om trai

Geografu
19th July 2007, 15:44
Poli este clar favorita si sigur va bate la cel putin 2 goluri ! :)

hamsterutz
19th July 2007, 16:22
tu nu il cunosti pe Zapodeanu... ceva in genul lui Copos... adica da banu ca sa il scoata... de multe ori...

cea mai buna varianta ar fi o asociere intre cei 3...

nush...mi s-a parut interesat sa bage bani :D.

six
19th July 2007, 19:40
Poli este clar favorita si sigur va bate la cel putin 2 goluri ! :) noi am vrea 4(patru).....asa de-al draqu.....:lmao

ghettou__dacia
19th July 2007, 20:53
Daca luam in considerare loturile sau bugetele - spre exemplu - se poate spune ca timisoara e favorita.... In fotbal insa s-au vazut multe.... :groggy: Sezonul trecut, spre exemplu, v-am luat 4 puncte parca.... :yeah::yeah::yeah:

six
19th July 2007, 21:12
Daca luam in considerare loturile sau bugetele - spre exemplu - se poate spune ca timisoara e favorita.... In fotbal insa s-au vazut multe.... :groggy: Sezonul trecut, spre exemplu, v-am luat 4 puncte parca.... :yeah::yeah::yeah:ok,odata la 25 de ani....dar anul asta va mancam de vii.... ;)

crissis
19th July 2007, 22:03
ok,odata la 25 de ani....dar anul asta va mancam de vii.... ;)

:shocked:sunteti canibali :happy
va dam 1-0 si va linistim.

Leo
19th July 2007, 22:11
in mod normal POLI nu ar trebui sa aiba probleme
1 solist

crissis
19th July 2007, 22:25
tu nu il cunosti pe Zapodeanu... ceva in genul lui Copos... adica da banu ca sa il scoata... de multe ori...

cea mai buna varianta ar fi o asociere intre cei 3...

Important este ca Poli Iasi sa treaca de la primarie la un investitor privat si dupa aceea sa mai vedem ce se va intimpla. Atat timp cat Poli va fi echipa primariei nu putem vorbi decit de contraperformanta si nu de performanta si alte alea.

lucian_iasi
20th July 2007, 02:00
dar anul asta va mancam de vii.... ;)

:ras-plans: :ras-plans: mai ai glume in program? :ras-plans: :ras-plans:

Rossi
20th July 2007, 08:32
Sigur ca ai sa tii minte tot campionatul infringerea din prima etapa in fata lui Poli Iasi :ok:

http://img264.imageshack.us/img264/7320/poliiasitv1.jpg


voi intai sa ajungeti sa fiti o echipa pe "+" si pe urma mai vorbim ... :D
putina modestie din partea ta , un suporter al unei echipe modeste de provincie , nu ar strica ... :ok:

codrind
20th July 2007, 10:16
....dar anul asta va mancam de vii.... ;)

Bun!!
Și cu ce parte anatomică vreți să începeți!! :drak::ok:

Blu3red
20th July 2007, 11:55
Timisoara, bani investiti fara cap, sa vedem ce va fi sezonul asta. Iasiul are un lot slabut dar au multa ambitie, cred ca va fi un egal.

crissis
20th July 2007, 13:29
voi intai sa ajungeti sa fiti o echipa pe "+" si pe urma mai vorbim ... :D
putina modestie din partea ta , un suporter al unei echipe modeste de provincie , nu ar strica ... :ok:

Vorbesti serios tu care esti suporterul unei echipe beton:happy:happy:happy si cu mult tupeu . Ce este asa de rau sa crezi in echipa cu care tii, sau toata lumea trebuie sa fie suporterul celor trei echipe din Bucuresti ca sa poata vorbi.

six
20th July 2007, 18:49
:ras-plans: :ras-plans: mai ai glume in program? :ras-plans: :ras-plans: yo stiu???.....caldura bato vina.....pronostic 1 normal :yeah::yeah::yeah:

matei_viola
20th July 2007, 19:17
Se stie 1 solist

kkrrss2003
22nd July 2007, 00:58
Succes Poli IASI in orasul prin care se plimba trompetelul ala frustrat de Calinescu care in ultima vreme vazind k nu l mai baga nimeni in seama s a reprofilat in analist :D sportiv.....un 2 1 ne e de ajuns k sa luam 3 pct :)

blaga
22nd July 2007, 08:23
Mai are rost......111solist:no1:no1:no1:no1:no1:no1:no1


1 solist!

timisoara va spulbera pricajitii moldoveni ,DE DATA ASTA!:ok:


vai cata prostie ...

Anu asta is mai modesti si manierati, da parca dusi mai zdravan:D

Rossi
22nd July 2007, 08:29
Poli Timisoara - Poli Iasi ... 2-1
diferenta de valoare se va vedea si pe tabela de marcaj

deep purple
22nd July 2007, 08:32
Poli Timisoara - Poli Iasi ... 9-1
diferenta de valoare se va vedea si pe tabela de marcaj

Dar cine sa dea golul ala "1"? Pancu s-a transferat demult de la Iasi.

Bergero
22nd July 2007, 20:24
Poli Timisoara - Poli Iasi ... 0-1 campionat 2006/2007
Care diferenta de valoare?
Asa de repede uitara banatenii?

confusion
23rd July 2007, 01:11
POLI cea mare o va bate pe poli cea mica :)) 2-0

orbette
23rd July 2007, 01:21
au jucat slab cu fiorentina, fara faze de poarta, singura ocazie a fost si gol. in cazul asta prevad un meci mai disputat decat crezusem initial

White Shadow
23rd July 2007, 01:24
Meciul cu Fiorentina a fost doar un meci amical nesemnificativ....cu Iasi castigati 5-0...meciul din sezonul trecut cand Poli a pierdut acasa cu 1-0 a fost un meci aranjat....nu mai are rost sa intru in detalii.........toata lumea stie cate ocazii de poarta a avut Poli atunci si ce fotbal au jucat.........si acasa unde Poli joaca de obicei destul de bine.........sa nu vina cineva sa imi zica ca avut o zi proasta si din acest motiv au pierdut sau alte vrajeli ieftine pt ca nu-i cred.....nu exista asa ceva.

maonel
23rd July 2007, 12:44
0-1 la fel ca si in sezonul trecut

maonel
23rd July 2007, 12:46
timisoara nu m-a impresionat cu nimic in meciurile de pregatire,daca jucam cu cfr cluj nu-mi puneam nici o speranta in puncte cistigate...asa merg pe x2

Bergero
23rd July 2007, 12:47
Slabuti timisorenii in meciul cu Fiorentina! Mai slabuti decit m-am asteptat! In aceste conditii, meciul cu Iasiul nu mai pare asa usor! Cel mai probabil va fi 0-0!! Alte rezultate posibile: 1-0 sau 0-1, in functie de noroc!
Daca va fi 0-1 sigur se vor mai gasi unii care sa spuna ca a fost....aranjat! Dupa mintea unora, orice rezultat care nu respecta calculele hirtiei e...aranjat!

White Shadow
23rd July 2007, 15:40
nu are cum sa fie 0-1 pt ca suntem la inceputul campionatului.....nu-i vorba despre un rezultat care nu a respectat calculele hartiei....e vorba despre jocul echipei care exact in acel meci a fost de tot rahatul........nu comparati un meci amical cu un meci din campionat....faceti cea mai mare greseala........

orbette
23rd July 2007, 16:35
intr-adevar, in amicale fotbaliatorii timisoarei nu simt presiunea atat de mult ca in campionat, de asta orice rezultat e posibil. dupa valoarea loturilor, as merge pe un 4-1 pentru timisoara, dar dupa joc, nu se stie

bazz
23rd July 2007, 19:00
greu..ff greu.. si numai meciul asta..tot campionatul o sa fie greu pt ca nu am fgacut transferuri mai delok..acum conteaza cat de mult mai vor sa joace baietii pt oras si cat de "mult " or sa fie motivati de la cj cl si alti sponsori..
oricum anu asta vrem nu vrem cred ca suntem candidati siguri la retrogadare

six
23rd July 2007, 19:24
intr-adevar, in amicale fotbaliatorii timisoarei nu simt presiunea atat de mult ca in campionat, de asta orice rezultat e posibil. dupa valoarea loturilor, as merge pe un 4-1 pentru timisoara, dar dupa joc, nu se stie:kiss::floricica: sigur ie mai buni fotbaliatorii westici......:dance::no1

alex_6tm
23rd July 2007, 21:36
Sper sa incepem bine campionatul...normal asa ar trebui...dar nu se stie niciodata...pronostic 1

Bergero
23rd July 2007, 22:14
nu are cum sa fie 0-1 pt ca suntem la inceputul campionatului.....nu-i vorba despre un rezultat care nu a respectat calculele hartiei....e vorba despre jocul echipei care exact in acel meci a fost de tot rahatul........nu comparati un meci amical cu un meci din campionat....faceti cea mai mare greseala........

Aici te contrazic....eu zic sa revezi meciul....Timisoara a dominat cel putin 75 minute, a avut ocazii, n-as zice ca jocul echipei a fost de tot rahatul! A fost una din acele zile cind pur si siplu nu ai noroc....in timp ce de partea cealalta norocul a fost cu....polonicul, daca nu cu carul!!


Sper sa incepem bine campionatul...normal asa ar trebui...dar nu se stie niciodata...pronostic 1

Deja indoieli? Sau niscai temeri?
Bag seama ca s-au mai temperat banatenii dupa jocul cu Fiorentina!

Bergero
23rd July 2007, 22:24
greu..ff greu.. si numai meciul asta..tot campionatul o sa fie greu pt ca nu am fgacut transferuri mai delok..acum conteaza cat de mult mai vor sa joace baietii pt oras si cat de "mult " or sa fie motivati de la cj cl si alti sponsori..
oricum anu asta vrem nu vrem cred ca suntem candidati siguri la retrogadare

Bazz, nu ma pot abtine sa nu-ti raspund! Ce fel de suporter esti tu? Ai sa spui ca esti realist, dar nu e chiar asa. De ce? Simplu:
1. Transferuri am facut atit cit trebuia! Nu rup gura tirgului, dar nici jucatori de lepadat nu sunt! In nota echipei as zice! Ne-ar mai fi trebuit un atacant, dar asta e...trebuie sa ne descurcam cu ce avem....macar Bilba sa fie in forma!!
2. N-ai tu grija baietii vor fi suficient de ,,motivati'', daca nu de CL, Cj atunci de altii, stiu ei mai bine!
3. Repet ceea ce am mai spus si cu alte ocazii: Ionut Popa + conditiile actuale de la echipa = locurile 10-14. Nici mai sus de 10, nici mai jos de 14. Asa ca stai linistit ca nu o sa retrogradam, va sti Ionut Popa ce sa faca, dar inca un sezon mediocru, este de asteptat!

bazz
24th July 2007, 11:08
ce fel de suporter sunt...hmmm...sunt din ala care in fiecare sezon am avut abonament si nu am lipsit de la nici un meci chiar daca a trebuit sa ma invoiesc de la munca ,sa ajung pe stadion...
yo n-am zis ca vreau sa retrogradam ..doamne fereste dar in astia 3 ani de cand suntem in liga 1 ,in fiecare sezon s-a intamplat cate o minune de am ramas peste linie...minunile nu tin o vesnicie...

Elphax
24th July 2007, 11:30
lasa ca anul asta va gasiti sponsor :)

dydee_rapidysta
24th July 2007, 11:48
Bate Poli dar nu la pas :P

GeKuRA
24th July 2007, 13:56
Bate Poli dar nu la pas :P

la galop :happy

dydee_rapidysta
24th July 2007, 14:41
la galop :happy

la pas sau la galop tot va bate Poli :evil:

rogxg
24th July 2007, 21:00
bate poli , una dintre ele:happy

boni2204
25th July 2007, 02:13
bate poli , una dintre ele:happy

nu este sigur, mai exista si x-ul;)

BAK
25th July 2007, 04:17
sper sa fie un joc frumos de ambele parti la sfarsitul caruia timisoara sa bata iasiul cu 5-0

nr.zece
25th July 2007, 09:22
lasa ca anul asta va gasiti sponsor :)

noua generatie

DanielAndrei
25th July 2007, 12:56
cred ca Iasul castiga cu 3-0!!
la cat radeti voi cand cititi asta, cu atat mai rau ma doar si pe mine capul de idioteniile pe care le postati, scoruri astronomice, ca luati campionatul in 10-20 ani!!! keep dreaming

mArIuSeL
25th July 2007, 13:14
O sa castiga Poli!!

Ferko
25th July 2007, 13:26
Iancu-i nemultumit ca este arbitrat de Tudor. Eu propun ca meciurile lui Tm sa fie arbitrate de arbitrii pusi si platiti de Iancu si Chivorchian. Poate asa ajunge Poli Tm mai sus de locul 8 in campionat.

boni2204
25th July 2007, 14:03
sper sa fie un joc frumos de ambele parti la sfarsitul caruia timisoara sa bata iasiul cu 5-0

eu sper sa fie un meci urat si sa iasa un x2:ok:

six
25th July 2007, 19:36
Repet ceea ce am mai spus si cu alte ocazii: Ionut Popa + conditiile actuale de la echipa = locurile 10-14. Nici mai sus de 10, nici mai jos de 14. Asa ca stai linistit ca nu o sa retrogradam, va sti Ionut Popa ce sa faca, dar inca un sezon mediocru, este de asteptat!realist omu,realist.....si eu zic asa fara "mistocuri" :D..........:no1:no1:no1pe blana

be@
26th July 2007, 00:19
1 fara niciun dubiu. Un 3-0 Uhrin va face treaba buna la tm.

Hmmmm.. Voiam sa-ti spun cateva, dar am vazut ca ai 14 ani, asa ca am renuntat. Mai ai de mancat mult praz. :D


victorie fara probleme pentru timisoara. poli iasi anul asta e candidata clara la titlul de retrogradata


Asa e, oltene. Iar voi o sa va calificati in UEFA. :lol::lol::lol::lol:

crissis
26th July 2007, 00:22
Asa e, oltene. Iar voi o sa va calificati in UEFA. :lol::lol::lol::lol:

:happy:happy:happy oltenii or sa castige campionatul :evil:

matei_viola
26th July 2007, 00:28
eu sper sa fie un meci urat si sa iasa un x2:ok:

Ce vise urate ai :rolleyes:

be@
26th July 2007, 00:32
sper sa fie un joc frumos de ambele parti la sfarsitul caruia timisoara sa bata iasiul cu 5-0

Multumim. Acelasi scor sper sa vi-l dea si voua Pandurii in prima etapa. Asa, ca sa redebutati frumos.



Meciul cu Fiorentina a fost doar un meci amical nesemnificativ....cu Iasi castigati 5-0...meciul din sezonul trecut cand Poli a pierdut acasa cu 1-0 a fost un meci aranjat....nu mai are rost sa intru in detalii.........toata lumea stie cate ocazii de poarta a avut Poli atunci si ce fotbal au jucat.........si acasa unde Poli joaca de obicei destul de bine.........sa nu vina cineva sa imi zica ca avut o zi proasta si din acest motiv au pierdut sau alte vrajeli ieftine pt ca nu-i cred.....nu exista asa ceva.

Hai, ma, serios? Sa mori tu? Noroc ca ne-ai luminat tu. Nu-ti mai da tu cu parerea despre sezonu trecut, ca habar n-ai. In meciul de la Tm, Branet a fost cel mai bun jucator al nostru, asa ca scuteste-ne cu parerile tale.

boni2204
27th July 2007, 02:30
Ce vise urate ai :rolleyes:

daca zici tu, dar si unii au vise prea frumoase cu scoruri astronomice
iar faptul ca sper sa nu pierdem nu mi se pare deloc a fi ceva imposibil sau jucam cumva cu chelsea londra si nu stiu eu:rolleyes:
daca erai mai atent am scris in alt mesaj ca timisoara are prima sansa, dar este normal sa cred si in sansa iasului:ok:

Ferdininho
27th July 2007, 02:34
Iancu-i nemultumit ca este arbitrat de Tudor. Eu propun ca meciurile lui Tm sa fie arbitrate de arbitrii pusi si platiti de Iancu si Chivorchian. Poate asa ajunge Poli Tm mai sus de locul 8 in campionat.

Mai sus de locul 8 am fost tot timpul!

BAK
27th July 2007, 02:40
Multumim. Acelasi scor sper sa vi-l dea si voua Pandurii in prima etapa. Asa, ca sa redebutati frumos.

Slabe sanse....



Hai, ma, serios? Sa mori tu? Noroc ca ne-ai luminat tu. Nu-ti mai da tu cu parerea despre sezonu trecut, ca habar n-ai. In meciul de la Tm, Branet a fost cel mai bun jucator al nostru, asa ca scuteste-ne cu parerile tale.

exact.....numai tu le stii pe toate....si eu care credeam ca iancu a fost cel mai bun juctor al vostru in meciul cu timisoara, dupa care la pauza a fost schimbat cu chivorchian

m4st3r
27th July 2007, 11:31
Mai sus de locul 8 am fost tot timpul!
ma exact pe 6-7 :headbang:...eu zic ca nu e motiv de mandrie :D

grande
27th July 2007, 12:56
rezultat final 3-1 !

GeKuRA
27th July 2007, 13:07
mai acum cateva zile ma gandeam ca Poli e o echipa condamnata la retrogradare datorita lipsei banilor, achizitii fara nume, etc....

Insa azi am citit ceva care mi-a dat de gandit... si mi-a dat speranta:

Criteriile de evaluare ale echipelor inainte de start sint cit se poate de nesigure: bugetul mare nu asigura, automat, valoarea (exemplu, FC Arges, echipa retrogradata in sezonul trecut), rezultatele din meciurile de pregatire nu sint edificatoare, nici campania de transferari: vin o sumedenie de jucatori straini despre care nu se stie mare lucru, iar balanta dintre omogenitatea unui lot sudat si masivitatea unei campanii de transferari este instabila.

s-a facut multa reclama pe seama sezonului asta, pentru ca vom avea 7 echipe care vor partiipa in Cupele Europene... insa valoarea echipelor din Romania nu a crescut foarte mult decat la vreo 2-3.
surprize vor mai fi... asa cum au fost si pana acum :ok:


FORZA POLI !!!

donpepi
27th July 2007, 13:13
timisoara clar joaca si acasa deci 3 puncte pt inceput
fortza viola :ok:

six
27th July 2007, 13:32
mai acum cateva zile ma gandeam ca Poli e o echipa condamnata la retrogradare datorita lipsei banilor, achizitii fara nume, etc....
daca castigati cu sdrcfr si pierdeti cu POLI TM nu o sa picati....sigur....si toata lumea este multumita :D

crissis
27th July 2007, 14:48
Poli Iasi este o echipa omogena care joaca in aceasi formula de doi ani si cred ca lucrul acesta va avea un cuvint greu de spus in privinta retrogradarii . Nu cred ca Poli Iasi va retrograda anul acesta. Cred ca baietii se vor mobiliza si vor scoate cel putin un egal cu timisorenii.

crissis
27th July 2007, 14:49
daca castigati cu sdrcfr si pierdeti cu POLI TM nu o sa picati....sigur....si toata lumea este multumita :D

Stai linistit va batem si pe voi si pe sdr si cfr:ok::P si nici nu picam in liga a doua ;)

six
27th July 2007, 17:19
Stai linistit va batem si pe voi si pe sdr si cfr:ok::P si nici nu picam in liga a doua ;):ras-plans::ras-plans::ras-plans: sa inteleg ca atunci luptati pt UCL !!!???? :floricica:

Ray1
27th July 2007, 17:27
nu ar trebui sa aiba probleme azi poli Timisoara

crissis
27th July 2007, 19:04
:ras-plans::ras-plans::ras-plans: sa inteleg ca atunci luptati pt UCL !!!???? :floricica:

Daaa impreuna cu voi ne batem pentru un loc in CL :happy, dar pentru ca sumtem mai modesti de felul nostru ne multumim si cu o participare in intertoto :ok::floricica::floricica::floricica:


ray 1 timisorenii nu vor avea probleme azi dar duminica sigur vor avea.
X2 :ok:

mArIuSeL
27th July 2007, 21:33
Eu zic 1!

Bergero
28th July 2007, 13:18
Va fi un meci mai echilibrat decit pare la prima vedere! Iasiul are cam aceeasi echipa plus antrenorul de doi-trei ani, deci avantajul omogenitatii, pe cind timisorenii au schimbat mereu, ba jucatori, ba antrenorul, etc! Timisorenii vor trebui sa transpire mult ca sa cistige acest meci!

L0R1N
28th July 2007, 14:15
o sa vedeti voi ca fac egal

Cappone
28th July 2007, 15:36
le dam la ieseni sa duca si la familiile lor acasa!o sa vina,fac poze in centru si pleaca la ei la poplaca!

vandal
28th July 2007, 19:26
le dam la ieseni sa duca si la familiile lor acasa!o sa vina,fac poze in centru si pleaca la ei la poplaca!

Stai linistit ca e mai mare Iasul ca Timisoara, e mai curat si e mult mai frumos in centru la noi decat la voi...asa ca nu prea ti-a iesit gluma baiete. Si spun asta in cunostinta de cauza si nimeni nu ma poate contrazice. Mai pune mana pe o carte de geografie sau de istorie. Si nu va mai laudati cu bogatia voastra ca daca nu eram noi nici acum nu aveati mall. Cunoscatorii stiu de ce...
Cat despre meci: asa spuneati si sezonul trecut si nu ati marcat impotriva noastra. :yeah:

ddaannyy
28th July 2007, 20:33
Si iata-ne din nou impreuna dragi forumisti :ok:
Se spune ca va fi un campionat interesant...poate cel mai interesant. Eu nu cred ca e mult diferit de cel de anul trecut. Am multe argumente...dar asta alta data.
Despre meciul de duminica seara cred, cu stringere de inima, ca avem sanse mici sa scapam fara gol. Deci ca sa facem un egal(sau sa batem) trebuie sa-l vad iar pe Bilbita pe un contra-atac.:D Atmosfera cred ca o sa fie deosebita...dar iesenii sint obisnuiti cu asta.
Cel mai mult imi doresc sa ia titlul o echipa din provincie. Clujul e f. tare anul asta...in orice caz mai interesanta decit anul trecut. Iar Ando este un antrenor care stie sa ia titlul. Timisoara nu mi-a spus f. mult in meciul cu Fiore:( dar este de primele locuri.
Iar noi...trebuie sa ne vedem de treaba si sa ne bazam pe lotul omogen si pe sclipirile lui Bilba si Palimaru. Sa nu-l uit pe Branet;).

GeKuRA
29th July 2007, 01:39
le dam la ieseni sa duca si la familiile lor acasa!o sa vina,fac poze in centru si pleaca la ei la poplaca!

centrul cui ??:confused::confused::confused: poate ar fi bine sa faci o vizita pe la Iasi :ok: :ok:

hamsterutz
29th July 2007, 11:25
le dam la ieseni sa duca si la familiile lor acasa!o sa vina,fac poze in centru si pleaca la ei la poplaca!

"baetu" .... PA :D

vanina
29th July 2007, 11:52
le dam la ieseni sa duca si la familiile lor acasa!o sa vina,fac poze in centru si pleaca la ei la poplaca!

Ai auzit tu ceva ceva... dar "poplaca" ta este localitatea Pocreaca din jud Iasi, si dac'ai sti tu ce mandrulite sunt pe la Pocreaca ai uita de Timisoara
Sa nu uitam ca Poli Iasi e in curs de privatizare, deci : NU MAI FACE BLAT CU TIMISOARA, ca in Cupa, se va juca pe drept, 1x2, ca sa nu intristam suporterii Politehnisti din cele doua orase "surori"

vexxxu
29th July 2007, 15:46
meci greu , atmosfera frumoasa , e clar ca Timisoara e favorita dar speram intr-un meci egal ...ca minuni s-au intamplat sezonul trecut ( 0-1 ) Fortza Poli Iasi...

Sorin Blaj
29th July 2007, 16:00
Timisoara trebuie sa porneasca cu dreptul. Victoria este singura varianta viabila.

Blu3 Lion
29th July 2007, 16:15
Poli Timisoara-Poli Iasi....un meci pe care il voi urmarii din 2 motive:
1.Sa vad la treaba urmatorul adversar al Stiintei.
2.Sa vad la treaba Poli Timisoara pentru ca am multi prieteni si chiar rude polisti.
Sper sa invinga Timisoara,dar cred ca o sa aiba un meci greu.
Pronostic:1(2-1):)

six
29th July 2007, 18:00
Nu am nimic cu voi, dar mai lasati impresiile deoparte ca nu ne sunteti chiar asa superiori cum va credeti.
:happy:happy:happy........vai,vai........pronostic 1 si la :bere::cheer:
PS:daca sunteti cuminti va luam si pe voi....deci Timisoreana la greu ;)

hamsterutz
29th July 2007, 18:32
In primul rand se zice "prietenii", asa ca mai invata romana...
In al doilea rand nu vad de ce ar trebui sa mai invat eu geografie; insa te asigur ca stiu mai multa decat stii tu, la fel cum stiu si gramatica mai bine.
Nu am nimic cu voi, dar mai lasati impresiile deoparte ca nu ne sunteti chiar asa superiori cum va credeti.
"Ps."Nu compara Iasi cu sondele alea de prin Banat...:D
Forza Poli Iasi!

stii tu vb aia...."prostu nu e prost destul pana nu-i fudul"

be@
29th July 2007, 18:45
Lasati-i in pace pe suporterii echipei fara palmares. Pentru ei respectul fata de adversar si bunul simt sunt doua notiuni straine.
Iar Gigi Boldura ala o sa-si inghita declaratia aia in sec, la fel cum au facut si dinamovistii dupa meciul de SuperCupa.

Ray1
29th July 2007, 20:39
gol plesan si poli T conduce cu 1-0

Vladek
29th July 2007, 21:05
2-0 pentru Timisoara ... pe stanga Iasului e bulevard larg deschis :D:D ...

Ferko
29th July 2007, 21:07
Poli Iasi este total pe langa fotbal.

Sezione
29th July 2007, 21:08
Lasati-i in pace pe suporterii echipei fara palmares. Pentru ei respectul fata de adversar si bunul simt sunt doua notiuni straine.
Iar Gigi Boldura ala o sa-si inghita declaratia aia in sec, la fel cum au facut si dinamovistii dupa meciul de SuperCupa.

Beatrice..o sa luati de la Poli tot atate cite o sa va dam noi etapa viitoare adica 3 boabe.

*Coco*
29th July 2007, 21:14
La cum joaca moldovenii etapa viitoare le dam si lor sa sara:yeah::yeah:

Nightwish
29th July 2007, 21:21
Mda.. fara sa vreau sa supar pe cineva, se mai anunta o candidata la retrogradare... Era si normal, la ce campanie de achizitii a avut Poli Iasi...

White Shadow
29th July 2007, 21:26
nu va grabiti sa trageti concluzile doar dupa un singur meci...la Timisoara putine echipe obtin puncte...asa sa intamplat si in sezonul trecut...

Vladek
29th July 2007, 21:44
3-0. Moldovenii sunt KO :D

Plus un cartonas rosu cateva minute mai tarziu. Hai cu scorul etapei, sa se oftice be@.

Ferdininho
29th July 2007, 21:52
Dulce mireasma a virtutzii, numele tau este UMILINTA.

Nea Popica arunca prosopul....Balba & co sunt KO.

hamsterutz
29th July 2007, 21:57
ultrasule tu de ce nu esti pe stad? :))
on-topic: panarama retrogradam :)

Ferdininho
29th July 2007, 21:59
ultrasule tu de ce nu esti pe stad? :))
on-topic: panarama retrogradam :)

Nu sunt in Timisoara acum, dar voi face deplasarea la Cluj.

Lordliv
29th July 2007, 22:03
timisoara face un galop de sanatate ,iar noi se pare ca nu vom avea probleme in copou...:yes:

YoNuTzz
29th July 2007, 22:23
3-1...se pare k poli iasi nu e atat de slaba ca farul...cat despre timisoara, victoria de azi era ceva normal...sa vedem ce faceti in continuare...

crissis
29th July 2007, 22:32
Beatrice..o sa luati de la Poli tot atate cite o sa va dam noi etapa viitoare adica 3 boabe.
:mda:

La cum joaca moldovenii etapa viitoare le dam si lor sa sara:yeah::yeah:
:mda:

timisoara face un galop de sanatate ,iar noi se pare ca nu vom avea probleme in copou...:yes:
:mda:
Of of voi oltenii iar va visati campioni dupa ce ati invins-o pe Farul .Ciocul mic si joc de glezne oltenilor de la Iasi plecati invinsi . Iar are Mititelu vise erotice.
Poli Iasi a fost sub asteptari . Felicitari timisorenilor. Dupa mine de la ieseni omul meciului a fost Branet.

crissis
29th July 2007, 22:33
ultrasule tu de ce nu esti pe stad? :))
on-topic: panarama retrogradam :)

100% ca nu retrogradeaza Poli Iasi hamstere

THE HUN
29th July 2007, 22:38
3-1 a cam reflectat diferenta din acest meci,Poli Iasi,totusi mi s-a parut o echipa destul de omogena si destul de redutabila(chiar daca scorul ma contrazice) in acest meci.Forza Viola si bafta iesenilor in continuare.

boni2204
29th July 2007, 22:41
rezultat normal, dar nu inteleg de ce nu jucam fotbal nici anul asta?:sleep:
o echipa destul de omogena cu popa cel mai longeviv antrenor din liga 1, dar totusi jocul nu se leaga:mda:
oltenii sa mai astepte, in curand se va deschide thread-ul corespunzator:rolleyes:

Lordliv
29th July 2007, 22:42
:mda:

:mda:

:mda:
Of of voi oltenii iar va visati campioni dupa ce ati invins-o pe Farul .Ciocul mic si joc de glezne oltenilor de la Iasi plecati invinsi . Iar are Mititelu vise erotice.
Poli Iasi a fost sub asteptari . Felicitari timisorenilor. Dupa mine de la ieseni omul meciului a fost Branet.

nu ne visam INCA campioni,dar, la ora actuala este o mare diferenta de clasa intre universitatea craiova si poli iasi!

nu aveti aparare care sa faca fata atacului nostru!:ok:

poli stiinta timisoara ,se pare ca anul acesta va conta in lupta pentru podium:yes:

boni2204
29th July 2007, 22:44
3-1 a cam reflectat diferenta din acest meci,Poli Iasi,totusi mi s-a parut o echipa destul de omogena si destul de redutabila(chiar daca scorul ma contrazice) in acest meci.Forza Viola si bafta iesenilor in continuare.

multumim vad ca se poate analiza si altfel un meci:ok:

*Coco*
29th July 2007, 22:51
Of of voi oltenii iar va visati campioni dupa ce ati invins-o pe Farul .Ciocul mic si joc de glezne oltenilor de la Iasi plecati invinsi . Iar are Mititelu vise erotice.
Poli Iasi a fost sub asteptari . Felicitari timisorenilor. Dupa mine de la ieseni omul meciului a fost Branet.


Dupa cum spunea si lordliv la ce aparare aveti voi nu poate sa faca fata Trioului nostru ofensiv si in plus voi nici atac nu aveti...
Sunteti la pamant cu tot
Noi ne-am referit strict la ce am vazut pana acuma care e diferenta dintre Craiova si Iasi si diferenta e de la cer la pamant

Nightwish
29th July 2007, 22:52
Dupa cum spunea si lordliv la ce aparare aveti voi nu poate sa faca fata Trioului nostru ofensiv si in plus voi nici atac nu aveti...
Sunteti la pamant cu tot
Noi ne-am referit strict la ce am vazut pana acuma care e diferenta dintre Craiova si Iasi si diferenta e de la cer la pamant

Si totusi, ce legatura are asta cu meciul Poli - Poli?:shocked: Eu stiu ca la Poli TM ii zice mai nou Stiinta, dar totusi..

deep purple
29th July 2007, 23:07
Ii zice Poli Stiinta si nu se poate spune ca "mai nou". Vechea denumire a echipei e "Stiinta Timisoara".
Intrebarea la care nu gasesc inca raspuns dupa acest meci e "Timisoara joaca mult mai bine ca sezonul trecut sau Poli Iasi e varza?" Nu stiu care ar fi raspunsul. Iesenii au avut un gol si doua suturi anemice pe spatiul portii tot meciul. De cealalta parte Poli a ratat din toate pozitiile posibile si nici un jucator nu s-a ales nici macar cu avertisment de galben. Sa nu uitat totusi ce mult iubeste Brad Pitt cartonasele.
E o mare schimbare in joc, ceva ce n-am mai vazut pana acum si mi-e f greu sa cred ca un singur antrenor poate sa aduca asemenea schimbari.
Bineinteles ca e greu de apreciat dupa un singur meci. Sunt f curios ce va face Poli la Cluj etapa viitoare.
Be@, iti recomand sa mai pui putina frana. A retrogradat Nationalul de cat i-ai laudat si sincer nu mi-as dori sa pateasca Iasul la fel. E un oras prea mare ca sa lipseasca din prima liga.

vagus
29th July 2007, 23:09
Ii spune Poli 1921 Stiinta TM. Iar azi practic n-am avut adversar sau cel putin a fost inexistent pe teren cu toate ca TM-ul a jucat lejer ...

crissis
29th July 2007, 23:14
nu ne visam INCA campioni,dar, la ora actuala este o mare diferenta de clasa intre universitatea craiova si poli iasi!

nu aveti aparare care sa faca fata atacului nostru!:ok:

:

Nu era vorba de suporeri ci de Mititelu :no: citeste in presa sa vezi ce a declarat. Care atac si de ce crezi tu ca atacul vostru e de neoprit ati avea si voi atacul Barcelonei :mda:. Putina modestie ce dracu nici nu a inceput bine campionatul si iarasi avem vise erotice. Este cald ,va cred :happy

crissis
29th July 2007, 23:17
Dupa cum spunea si lordliv la ce aparare aveti voi nu poate sa faca fata Trioului nostru ofensiv si in plus voi nici atac nu aveti...
Sunteti la pamant cu tot
Noi ne-am referit strict la ce am vazut pana acuma care e diferenta dintre Craiova si Iasi si diferenta e de la cer la pamant

Mare specialist si analist sportiv:happy. Am pierdut o batalie dar nu si razboiul . Asta a fost nu a fost sa fie pentru noi.

Andreea17
29th July 2007, 23:20
Unde sunt iesenii aia care ziceau ca va bate Iasu' la Timisoara... :drak:

crissis
29th July 2007, 23:22
Aici iubitel aparusi iarasi .

DanielAndrei
29th July 2007, 23:24
Care E Faza Cu Extracomunitarii?? Karamyan Are Nationalitate Romana?

Andreea17
29th July 2007, 23:24
Da pustiu... in ce an ziceai ca veti castiga la Timisoara? :evil:

Ferdininho
29th July 2007, 23:33
Care E Faza Cu Extracomunitarii?? Karamyan Are Nationalitate Romana?
Nu cred ca are

DanielAndrei
29th July 2007, 23:35
si atunci am o surpriza pt cei ce nu stiu!!
Comitetul Executiv al FRF a decis luni ca de la 1 februarie echipele din Liga 1 sa poata trece pe foaia de meci doar 5 jucatori extracomunitari, dintre care maxim trei se pot afla in acelasi timp pe teren. Cine nu respecta decizia, va pierde meciul cu 3-0.

BAK
29th July 2007, 23:38
ati pierdut pe teren.......acum vreti sa castigati prin birouri? poli iasi, candidata la retrogradare clar...asta nu pentru ca suntem noi mai buni, dar sunt ei mult mai slabi

orbette
29th July 2007, 23:40
Care E Faza Cu Extracomunitarii?? Karamyan Are Nationalitate Romana?

nu are cum sa aiba nationalitate romana, doar e armean:D
in schimb, din cate stiu eu, e casatorit cu o romanca si are cetatenie

vagus
29th July 2007, 23:44
si atunci am o surpriza pt cei ce nu stiu!!
Comitetul Executiv al FRF a decis luni ca de la 1 februarie echipele din Liga 1 sa poata trece pe foaia de meci doar 5 jucatori extracomunitari, dintre care maxim trei se pot afla in acelasi timp pe teren. Cine nu respecta decizia, va pierde meciul cu 3-0.:lol: :happy: Relaxati-va ca ati pierdut cu 3-1 :cry:...

DanielAndrei
29th July 2007, 23:46
nu prea va convine...dar regula e regula. Sa vedem de cand e aplicabil regulamentul!! eu stiu ca din returul campionatului abia incheiat. prea va place sa fiti mai presus de lege.

vagus
29th July 2007, 23:47
Care lege? :happy :happy :lol:...

PS: Mai intai informeaza-te cum trebuie si apoi continuam discutia ...

Geografu
29th July 2007, 23:48
Victorie usoara a banatenilor asa cum ma asteptam.Iasiul nu a opus rezistenta iar Bucur mi s-a parut exceptional.Si Uhrin are un stil frumos de a antrena.Bravo Poli ! ;)

DanielAndrei
29th July 2007, 23:49
Care lege? :happy :happy :lol:...

PS: Mai intai informeaza-te cum trebuie si apoi continuam discutia ...

de ce nu ma ajuti ? am zis ca nu afirm in totalitate!!

vagus
29th July 2007, 23:52
Chestia aia intra in vigoare:
- pentru liga 1 in 2008
- pentru ligile inf acum

Happy now? :yes:...

*Coco*
30th July 2007, 00:07
nu prea va convine...dar regula e regula. Sa vedem de cand e aplicabil regulamentul!! eu stiu ca din returul campionatului abia incheiat. prea va place sa fiti mai presus de lege.


Bah baiatule ai 22 de ani si ii ai degeaba:headbang::headbang::headbang:
Tu chiar crezi ca se poate face o asemenea gafa ca sa treci mai mult extracomunitari pe foaie sau sa introduci mai multi de 3?
Dupa mintea ta aia de 22 de ani chiar asa crezi?
Sunt multi oficiali ai echipei care se ocupa de asta si nu isi permit sa faca o asemenea gafa

boni2204
30th July 2007, 00:18
de ce nu ma ajuti ? am zis ca nu afirm in totalitate!!

de la anul din februarie se va aplica regula aceasta , asa ca incheiati acest subiect

matei_viola
30th July 2007, 00:21
Victorie usoara a banatenilor asa cum ma asteptam.Iasiul nu a opus rezistenta iar Bucur mi s-a parut exceptional.Si Uhrin are un stil frumos de a antrena.Bravo Poli ! ;)

Va asteptam si pe voi cu bratele deschise :)

dydee_rapidysta
30th July 2007, 01:13
Felicitari Poli pentru victorie,imi place noua echipa si modul in care joaca,nu stiu daca Iasul a jucat foarte prost sau Poli a jucat foarte bine,important e ca ati castigat..bafta mai departe,urmeaza meciul cu cfr,sper sa-i bateti..:ok:

Icebox
30th July 2007, 01:20
Bravo Poli! FORZA VIOLA ALE, VIOLA ALE :D

edd
30th July 2007, 01:25
Acum am ajuns si eu de la meci foarte fericit :D Bravo Uhrin echipa joaca altceva acum fata de cum juca sub conducerea celorlalti antrenori!! Daca se termina 5-0 nu cred ca se supara nimeni, dar asta este e bine si asa. Dupa cum spuneam meciul acesta a fost un antrenament in perspectiva meciului de la cluj, acolo se va vedea adevarata valoare a lui POLI!!! FORZA VIOLA!!!

MagicTouch
30th July 2007, 02:22
Poate cel mai frumos meci al etapei si excelenta prestatie Timisoara. Sper totusi sa repete astfel de prestati si in fata unor adversari mai puternici (vor avea ocazia chiar in etapele urmatoare cu CFR Cluj si Rapid). Este prea devreme sa ne aruncam in pronosticuri DAR, daca macar jumatate din ideile ofensive a lui Uhrin vor fi materializate in goluri pe teren de catre jucatori, Timisoara poate deveni o puternica pretendenta la titlu. Cu un lot relativ similar cu cel din campionatul trecut Timisioara a aratat un joc spectaculos si eficient atat pentru suporterii timisoreni cat si pentru cei neutri ceea ce nu face decat sa puna la indoiala talentul de antrenor a unora ca Olaroiu, Cartu sau Hagi. Iasul a fost sub orice critica totusi si-a adus aportul la spectacol printr-un gol care poate va fi unul dintre cele mai frumoase ale turului si poate chiar al campionatului. Succes in continuare Timisoara. Spectatori de acolo merita pe deplin o echipa care sa faca performanta si ....de ce nu..spectacol.

Ferdininho
30th July 2007, 02:42
nu prea va convine...dar regula e regula. Sa vedem de cand e aplicabil regulamentul!! eu stiu ca din returul campionatului abia incheiat. prea va place sa fiti mai presus de lege.

Tu cred ca esti beat, (am auzit ca moldovenii baga bine) ai venit direct de pe terasa si postezi aici, poate de la anul scapam de voi de tot la ce panarama de echipa aveti.
Sa retrogradati si voi si Ceahlaul si slugile din Buzau si Costanta.

hamsterutz
30th July 2007, 03:13
Tu cred ca esti beat, (am auzit ca moldovenii baga bine) ai venit direct de pe terasa si postezi aici, poate de la anul scapam de voi de tot la ce panarama de echipa aveti.
Sa retrogradati si voi si Ceahlaul si slugile din Buzau si Costanta.

commentu tau ma face sa ma rog pt un nou zambon...ca sincer meritati :)...
PS: cred ca e mom ca popa sa lase pe altcineva....la cap tactica a fost 0 azi :)

BAK
30th July 2007, 06:29
unde e be@ razboinica? hehehehehehe

GeKuRA
30th July 2007, 08:38
un scor normal... cred ca Poli Iasi nu s-a chinuit prea mult... am luat gol repede

six
30th July 2007, 10:06
Nici nu ma gandesc sa nu plecam cu punct(e) acasa. :D:ras-plans::ras-plans::ras-plans:referitor la meci cred ca nu are rost sa comentez pt ca as fi nesimtit,cat priveste Iasu' cred ca veti avea mari probleme in campionat....nu as dorii sa retrogradati pt ca sunt "satelitii miticilor" care trebuie eliminati,asa ca sport la lucru si joc de glzne.....
PS:asteptam parerea fetei ultras si clinciurile de rigoare.....:floricica:

h0va
30th July 2007, 12:21
felicitari Poli Timisoara!

Ferko
30th July 2007, 12:25
Una peste alta victorie pe deplin meritata pentru Poli 1921. La Iasi daca nu se schimba nimic atunci inseamna ca vin vremuri grele in Liga I pentru Poli (Iasi).

Elphax
30th July 2007, 12:31
si atunci am o surpriza pt cei ce nu stiu!!
Comitetul Executiv al FRF a decis luni ca de la 1 februarie echipele din Liga 1 sa poata trece pe foaia de meci doar 5 jucatori extracomunitari, dintre care maxim trei se pot afla in acelasi timp pe teren. Cine nu respecta decizia, va pierde meciul cu 3-0.

pai cati au jucat? :headbang:

2 titulari , si a intrat Shroj pe final - deci au jucat 3

+ Mansour rezerva

DanielAndrei
30th July 2007, 12:37
McKain, Abiodun, Karamyan + Shroj rezerva --- care din astia nu e extracomunitar?

crissis
30th July 2007, 12:41
Mai las-o balta cu extracomunitarii devine penibil

DanielAndrei
30th July 2007, 12:42
eu am considerat inchis subiectul, dar el a pus o intrebare!!

six
30th July 2007, 12:44
Mai las-o balta cu extracomunitarii devine penibiloptimistule......ceva comentarii despre meci????:)

crissis
30th July 2007, 12:51
Ce am avut de comentat am comentat daca te uiti mai bine:ok:
Ieri a fost ziua voastra buna . Bafta si sa auzim de bine :cya:

boni2204
30th July 2007, 13:45
incredibil ce verdicte dau unii dupa doar un singur meci:rolleyes:

DanielAndrei
30th July 2007, 13:51
acum 2 sezoane tot in prima etapa am luat-o cu 3-0 de la Timisoara!! am retrogradat atunci? nu cred

_Razvi_
30th July 2007, 13:55
Din vara lui 2008 se vor putea folosi doar 3 extracomunitari pe teren .. cam asa e regulamentul :)

boni2204
30th July 2007, 13:58
lasa ma ca unii au logica lor si trebuie sa fie consecventi

six
30th July 2007, 15:32
Ieri a fost ziua voastra buna . Bafta si sa auzim de bine :cya: Bafta si voua,succes cu oltenii si......salutari beei :D

alex_6tm
30th July 2007, 15:32
Joc foarte bun facut de baieti...mi-a placut ca si cand conduceam 2-0, 3-0 faceau presing si alergau de parca era egal...dar etapa urmatoare se va vedea dc chiar suntem destul de buni pt a spera la ceva in campionat

ps: unde ii be@????

boni2204
30th July 2007, 15:36
corect etapa viitoare se va vedea adevarata valoare a timisoarei, in primul rand pt ca jucati in deplasare si cu o echipa mult peste iasi

six
30th July 2007, 15:41
:ras-plans::ras-plans::ras-plans:referitor la meci cred ca nu are rost sa comentez pt ca as fi nesimtit,cat priveste Iasu' cred ca veti avea mari probleme in campionat....nu as dorii sa retrogradati pt ca sunt "satelitii miticilor" care trebuie eliminati,asa ca sport la lucru si joc de glzne.....
PS:asteptam parerea fetei ultras si clinciurile de rigoare.....:floricica: @bonica,uitate acilea :D ce am scris.....si reflecta,doar cu fata aia de la voi avem treaba,ceau ;)

2stupiddogs
30th July 2007, 15:52
Nici nu ma gandesc sa nu plecam cu punct(e) acasa. :DCe-mi place la fetita asta?Perseverenta cu care ataca si mai ales URASTE Poli Timisoara!:D Nu am vrut sa ma inscriu pe acest forum dar acum nu m-am putut abtine.BTW,be@ ai putut cara "punct(e)"-le?

Elphax
30th July 2007, 15:53
mai, lasati fata in pace, e lung drumul de la Tm la Iasi ...

edd
30th July 2007, 16:12
mai, lasati fata in pace

de ce? daca isi fructificau iesenii sansa de 0,1% de a lua vreun punct de la noi nu mai aveai loc de ea pe forum :evil:

2stupiddogs
30th July 2007, 16:33
de ce? daca isi fructificau iesenii sansa de 0,1% de a lua vreun punct de la noi nu mai aveai loc de ea pe forum :evil:Ce,asa mare-i fata?:evil:

boni2204
30th July 2007, 16:35
@bonica,uitate acilea :D ce am scris.....si reflecta,doar cu fata aia de la voi avem treaba,ceau ;)

si ce ma eu ce am zis???
se va vedea intradevar etapa viitoare valoarea timisoarei, chiar si in cazul unui esec nu inseamna ca nu puteti demonstra ca aveti echipa prin jocul prestat, pt ca nu poti judeca o echipa doar dupa un meci cum au facut unii dupa meciul nostru cu voi
in rest toate bune si lasati-o pe be@ ca apare ea, avem meci cu oltenii si sigur nu va sta deoparte:D:D:D

GoPens
30th July 2007, 17:07
o sa se vada dupa 5-6 etape care-i treaba, cand majoritatea au apucat sa joace si acasa si afara cu echipe bune si slabe.
pana atunci, ce se vede, s-ar putea sa fie o imagine distorsionata de programa.

oricum, la ce-am vazut ieri (sopcast) Poli TM a jucat cum n-a mai jucat de mult.
asa-mi imaginez ca se joaca fotbal profesionsit. sper ca-i tine...

boni2204
30th July 2007, 18:34
Președintele Politehnicii Timișoara, Marian Iancu, a spus că în meciul cu Iașiul a văzut o echipă a Timișoarei disciplinată și serioasă, ceea ce îl bucură foarte mult. "Am făcut un meci bun. Sîntem încă la început, dar din cîte am văzut, Poli e o echipă disciplinată. Am văzut seriozitate și asta mă bucură. Arbitrajul a fost chiar foarte bun, păcat că nu ne va arbitra Tudor și în etapa viitoare, la Cluj. Am început deja să urcăm sus, desigur, mai e drum lung pînă acolo, dar important e să fim serioși și să continuăm să muncim la fel ca pînă acum", a declarat Iancu. Referitor la meciul din etapa următoare, cu CFR Cluj, bossul BkP a declarat: "Cei de la CFR ar trebui să se aștepte la ce e mai rău în etapa următoare, pentru că vrem să venim de la Cluj cu trei puncte, dacă se poate."

inainte de meci a acuzat delegarea lui si a declarat ca se fac combinatii, iar acum il vrea si la cluj?
cata falsitate si marlanie la acesti conducatori:mda:
daca gresea tudor impotriva timisoarei? nu mai ajungeau emisiunile si televiziunile pt umflat sa acuze pe unii si pe altii de conspiratia universala impotriva echipei sale

Cappone
30th July 2007, 18:56
jalnici iesenii ca de obicei

boni2204
30th July 2007, 19:19
bine ma daca zici tu, iancu e cel mai consecvent si reprezinta
toti banatenii nu?:rolleyes:

deep purple
31st July 2007, 06:43
inainte de meci a acuzat delegarea lui si a declarat ca se fac combinatii, iar acum il vrea si la cluj?
cata falsitate si marlanie la acesti coducatori:mda:
daca gresea tudor impotriva timisoarei? nu mai ajungeau emisiunile si televiziunile pt umflat sa acuze pe unii si pe altii de conspiratia universala impotriva echipei sale


Ai inteles total gresit. Nu ma intereseaza sa-i iau apararea lui Iancu, dar in momentul in care s-au facut delegariile Iancu a spus ca Lupescu ii trimite un arbitru bun la un meci lejer pt Poli si o sa-i trimita un bufon la meciul de la Cluj. El a spus de atunci ca Tudor trebuia delegat la meciul de la Cluj nu la cel de acasa cu Iasiul. Vezi cum o invarte presa asta. S-a ajuns sa se creada ca Iancu nu-l inghite pe arbitrul Tudor cand de fapt i-a facut statuie tot timpul.
Cauta in arhive daca eu nu-ti par sursa credibila.


Uite aici stirea:


„De trei saptamini stiu ca Tudor ne va arbitra. Voi fi informat curind si cine ne va arbitra in etapa a doua. Avem multi prieteni, iar telefonul fara fir functioneaza, in cazul nostru a mers de fiecare data fara distorsiuni. Daca se va continua in stilul asta, ma gindesc daca mai continuu la Timisoara. Va trebui sa iau atitudine cu adevarat. Mircea Sandu stie sursa care m-a informat, e un om de fotbal si trebuie sa se afle toate astea. Seful FRF ar trebui sa fie foarte atent cind ii spun ca am stiut cu trei saptamini inainte de Tudor“, a declarat Marian Iancu.

Presedintele Timisoarei a adaugat ca „am inteles ca trebuie sa fim mai atenti de acum inainte si cu piciorul pe frina. Ne da de gindit delegarea lui Tudor la acest meci «foarte important» pentru FRF. Inseamna ca Tudor nu poate arbitra un meci important, cum il avem noi in etapa a doua cu Clujul, si atunci ne dam seama ca asta s-a dorit. Aveam nevoie de un arbitru de talia lui Tudor pentru meciul cu Cluj“. Directorul Gheorghe Chivorchian a confirmat cele spuse de seful sau, propunind ca delegarile sa nu mai fie facute de Lupescu, ci prin tragerea la sorti. „Dispar orice dubii si suspiciuni. Pina atunci insa, dati-mi voie sa cred ca federatia are calculatorul virusat“, a mai spus Chivorchian.

Presedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat si el ca editia 2007/2008 a Ligii I nu va fi una corecta, deoarece unii oameni din fotbalul romanesc „nu-si pot schimba apucaturile“, completind ca „este ca si cum ai vrea sa-i dezobisnuiesti de vicii precum alcoolul sau tigara“. Spre deosebire de Iancu, oficialul clujean nu vede raul la FRF, ci la unele cluburi.


Sursa: Cotidianul 25-July-2007

http://www.ziaresireviste.ro/index.php?page=revista_presei&details=on&id=10604

offline
31st July 2007, 10:28
cum de nu a zis nimeni ca a fost blat? doar sunt 2 fosti timisoreni la iasi - si sfarlea a dat gol cam usor :happy

boni2204
31st July 2007, 12:14
Ai inteles total gresit. Nu ma intereseaza sa-i iau apararea lui Iancu, dar in momentul in care s-au facut delegariile Iancu a spus ca Lupescu ii trimite un arbitru bun la un meci lejer pt Poli si o sa-i trimita un bufon la meciul de la Cluj. El a spus de atunci ca Tudor trebuia delegat la meciul de la Cluj nu la cel de acasa cu Iasiul. Vezi cum o invarte presa asta. S-a ajuns sa se creada ca Iancu nu-l inghite pe arbitrul Tudor cand de fapt i-a facut statuie tot timpul.
Cauta in arhive daca eu nu-ti par sursa credibila.


Uite aici stirea:


„De trei saptamini stiu ca Tudor ne va arbitra. Voi fi informat curind si cine ne va arbitra in etapa a doua. Avem multi prieteni, iar telefonul fara fir functioneaza, in cazul nostru a mers de fiecare data fara distorsiuni. Daca se va continua in stilul asta, ma gindesc daca mai continuu la Timisoara. Va trebui sa iau atitudine cu adevarat. Mircea Sandu stie sursa care m-a informat, e un om de fotbal si trebuie sa se afle toate astea. Seful FRF ar trebui sa fie foarte atent cind ii spun ca am stiut cu trei saptamini inainte de Tudor“, a declarat Marian Iancu.

Presedintele Timisoarei a adaugat ca „am inteles ca trebuie sa fim mai atenti de acum inainte si cu piciorul pe frina. Ne da de gindit delegarea lui Tudor la acest meci «foarte important» pentru FRF. Inseamna ca Tudor nu poate arbitra un meci important, cum il avem noi in etapa a doua cu Clujul, si atunci ne dam seama ca asta s-a dorit. Aveam nevoie de un arbitru de talia lui Tudor pentru meciul cu Cluj“. Directorul Gheorghe Chivorchian a confirmat cele spuse de seful sau, propunind ca delegarile sa nu mai fie facute de Lupescu, ci prin tragerea la sorti. „Dispar orice dubii si suspiciuni. Pina atunci insa, dati-mi voie sa cred ca federatia are calculatorul virusat“, a mai spus Chivorchian.

Presedintele clubului CFR Cluj, Iuliu Muresan, a declarat si el ca editia 2007/2008 a Ligii I nu va fi una corecta, deoarece unii oameni din fotbalul romanesc „nu-si pot schimba apucaturile“, completind ca „este ca si cum ai vrea sa-i dezobisnuiesti de vicii precum alcoolul sau tigara“. Spre deosebire de Iancu, oficialul clujean nu vede raul la FRF, ci la unele cluburi.


Sursa: Cotidianul 25-July-2007

http://www.ziaresireviste.ro/index.php?page=revista_presei&details=on&id=10604

te cred pt ca stiam si eu de aceasta declaratie, dar ceea ce nu mi se pare normal este faptul ca fiecare vrea sa isi puna arbitrii care ii vor cand vor:ok:

esc
31st July 2007, 12:32
cum de nu a zis nimeni ca a fost blat? doar sunt 2 fosti timisoreni la iasi - si sfarlea a dat gol cam usor :happy

A fost blat clar! :D S-a văzut clar că TM a jucat în 13 plus arbitrii, iar Iașul numai în 9, mai apoi în 8! Când erau numai 8 la timișoreni le-a fost milă și l-au lăsat pe Sfârlea să le rupă plasa!:happy
Apropo, comentatorii au fost hazlii, cică Popa a fost inspirat că s-a ferit, că risca o accidentare!:happy

Sauron
31st July 2007, 13:04
Va multumim de participare. Pacat de scorul mic, ati fi meritat o caruta de goluri.:yeah:
Apropo, voi ati ajuns deja la Yashington sau scrieti de pe laptopuri prin gari ?;)

gheorghe
31st July 2007, 15:50
Sa te apuce rasul nu alta cand vezi ca exista persoane care, in acest meci nu au identificat nimic altceva decat un blat.:D Eu zic ca aceasta a fost diferenta reala de valoare dintre cele doua echipe. Sper ca Iasiul sa isi revina, sincer nu ii vreau in B.Bafta in continuare, cu exceptia primei etape din retur:ok:

Elphax
31st July 2007, 16:02
cred ca aia cu blatul a fost o gluma ...

White Shadow
31st July 2007, 16:17
Meciul cu Fiorentina a fost doar un meci amical nesemnificativ....cu Iasi castigati 5-0...meciul din sezonul trecut cand Poli a pierdut acasa cu 1-0 a fost un meci aranjat....nu mai are rost sa intru in detalii.........toata lumea stie cate ocazii de poarta a avut Poli atunci si ce fotbal au jucat.........si acasa unde Poli joaca de obicei destul de bine.........sa nu vina cineva sa imi zica ca avut o zi proasta si din acest motiv au pierdut sau alte vrajeli ieftine pt ca nu-i cred.....nu exista asa ceva.

hai ca nu a fost chiar 5-0 dar am fost pe aproape .......Poli a castigat acasa cu 3-1.....era de asteptat......fifty-fifty