PDA

View Full Version : Daca avetzi sange in bil...utze



uti2102
31st March 2006, 13:37
Deci doar daca avetzi, vreau shi io sa vad pentru ce mesaje mi-atzi dat 3 avertismente ieri !
Nu de alta, da' am scris numa' vreo 4 mesaje toata ziua pe forum :happy
Hai, va rog io mult, binedispunetzi-ma :rolleyes:

Tudose
31st March 2006, 13:59
alpopa, cine ti-a spus tie ca ai primit ieri 3 avertismente? Ieri l-ai primit pe al 3-lea si asta a dus la suspendare.

Ai fost rugat in repetate randuri sa renunti la mesajele in care jignesti subtil sau ai tenta rasista. Imi amintesc ca acum cateva luni am vazut un mesaj al tau in care i te adresai unui rapidist cu "cioara" si pe care doar l-am sters si te-am atentionat. Te-ai ambalat atunci ca eu sunt noul Johansson si mi-ai explicat ca "cioara e un animal, ce atatea probleme?"

Unul din avertismente (al doilea) l-ai primit de la mine pentru ca, in ciuda acestor rugaminti, ai continuat atitudinea. In ziua tragerii la sorti pentru sferturile UEFA, te-ai adresat unui rapidist spunandu-i "voi, zburatoarele".

Iar ieri ai avut mai multe mesaje din care citez:

Nu vrei sa vezi : "Nomazii" sau "tiganii", asa cum li se zice rromilor, ascund adevarata identitate a celor 10 milioane de rromi care locuiesc in Europa. Adevaratii rromi sunt originari din nordul Indiei. Ei au inceput sa emigreze catre Europa la inceputul secolului al XII-lea. Astazi alcatuiesc cea mai larga minoritate europeana.
Ash completa spunand ca de prin 1923 au shi echipa de fotbal. Prima echipa indiana calificata in sferturile unei competitzii europene


Hai ca nu suntetzi chiar singuri, avetzi peste 1 miliard de partea voastra... n-atzi auzit ca se transmite meciu shi in leaganul vostru, in India shi Bangladesh ?! A zis Valvis aseara...


RstInPc ti-a atras atentia pentru aceste mesaje, si a scris pe rand: "Tenta rasista ! Nu agita lucrurile mai mult decat trebuie !", "o cauti cu lumanarea !" .

Nu are nimeni nimic cu tine, dar sunt intrunite toate circumstantele pentru avertisment. Nu mai discut ca nu este o atitudine potrivita pentru unul din membrii vechi ai forumului, nu mai vorbesc ca ai fost la FM-uri si ai stat la masa cu mai multi rapidisti. Nu te-ai gandit niciodata ca ei se simt jigniti de lucrurile astea?

Am discutat aseara si ai spus ca e greseala moderatorilor de pe EuROpa, ca sunt exagerati si irationali - in regula, esti tu echilibrat si rational, dar sa judece si altii acum faptele.

rasheedkpenny
31st March 2006, 16:01
Popica, macar din respect pentru Banel nu ar trebui sa faci astfel de afirmatii. E jucatorul vostru, de origine rroma, si joaca foarte bine. Este vorba de atitudine!

uti2102
31st March 2006, 22:44
nu mai vorbesc ca ai fost la FM-uri si ai stat la masa cu mai multi rapidisti. Nu te-ai gandit niciodata ca ei se simt jigniti de lucrurile astea?

Daca e baietzi deshteptzi, shi este, atunci se amuza, la fel cum fac shi eu :)
Dar deh, aicea pe forum e baietzi cu bulanu nervos, molipsitzi pesemne de la jandarmeria din CTZA...

@Rasheed : marea majoritate a "afirmatzilor" prezentate mai sus nu imi apartzin, sunt lucruri din cultura universala pe care ar trebui sa le shtie toata lumea; sunt curios daca Banel ar fi interesat de unde a plecat natzia lui, una din cele mai conservative de pe mapamond (drept dovada ca au rezistat prin straini timp de 800 de ani fara a-shi schimba prea mult obiceiurile) - eu cred ca nu e nici o rushine sa incerci sa-tzi aflii originile; legat de "prima echipa indiana"...hmmm... daca nici la asta nu schitzatzi un zambet atunci.....noroc bun va urez :sleep:

PS : forumu' asta o sa ajunga cerc de matematica; n-ai voie sa glumeshti nitzel ca gata.... de-acum orice referintza la maidaneji, potai, catzei, oi, ovine, bovine, vaci, porci shi alte animale trebuie sanctzionata cu avertisment; analog pentru francezi, englezi, gagauzi, tatari, tzigani shi alte natzii; de fapt....cred ca singurele apelative pe care ar trebui sa le folosim sunt stelist, dinamovist, rapidist shi, desigur, om (in cazurile in care nu suntem edificatzi in legatura ca afinitatzile individului). Desigur, shi apelativul "omule" poate fi considerat o jignire, avand in vedere ca pentru unii, mai elevatzi, pana shi omul e o fiintza inferioara. In cazul ultim va trebui sa va descurcatzi fratzilor, sa gasitzi solutzii....ca d-aia v-a pus tatuca Vadim mai-mari peste toate cele...

realmadrid.com
31st March 2006, 22:55
sunt curios daca Banel ar fi interesat de unde a plecat natzia lui

Si faza cu "din 1923 si-au facut si echipa de fotbal" are legatura cu originile rromilor ?. Daca la meciul de ieri, galeriile ar fi glumit ca tine, poate la anu jucati doar in campionat si cupa Romaniei :ok:

Pana la urma, rromul joaca la voi (Nicolita), nu la Rapid...si daca si Mustatza e roman, eu ma fac stelist :D

Si...daca Jiji a fost cioban, asta nu inseamna ca si voi sunteti, sau ca voi sunteti oi :D

andreiush
31st March 2006, 23:38
Alpopa, de la mistouri de acestea ieftine, cu indieni si mai stiu eu cum ii faceti voi pe rapidisti, si pana la jigniri grosolane e un pas mic. Daca lasam toate aceste mesaje cu tigani, ciori si oi iese o varza pe threadurile de fotbal. S-ar discuta mai mult despre animale decat despre meciuri. Si asta pentru ca unu se simte jignit daca ii zici cioara, apoi el il face oaie pe celalalt, apoi mai sar inca 10 stelisti si ne fac indieni, si tot asa. Chiar ti-ar placea?

Steaua pentru ce a primit acea sanctiune in Uefa? Pentru ca niste *******i au facut ca si ciorile. Ce apropouri au batut? Nu la indieni... nu...

Poli Timisoara pentru ce era sa fie suspendata la noi? Tot pentru ca niste fraieri au facut cra-cra atunci cand Banel era la minge. Nu l-au facut tigan? nu...

Deci nu sunt jigniri acele apelative? nu...


de-acum orice referintza la maidaneji, potai, catzei, oi, ovine, bovine, vaci, porci shi alte animale trebuie sanctzionata cu avertisment; analog pentru francezi, englezi, gagauzi, tatari, tzigani shi alte natzii
Mai lasa-ma cu vrajelile astea. Tu cand zici tigani te gandesti la popoare, asa-i? Hai lasa-ma...

Aa, si inca un lucru. Pana anul acesta nu prea s-au dat avertismente pentru folosirea acelor apelative. Dar cand stergi zeci de mesaje, ii atentionezi (fara avertisment) si vezi ca omul nu pricepe cu vorba buna...

uti2102
1st April 2006, 00:00
Mai lasa-ma cu vrajelile astea. Tu cand zici tigani te gandesti la popoare, asa-i? Hai lasa-ma...

Nu, ma gandesc la o parte (mica sau mare, nu sunt eu in masura sa judec) dintre rapidishti :drak:

@Real : e o diferentza mare intre rromi shi tzigani, shi cred ca o cunoshti shi tu. In plus, daca totzi romanii ar fi ca Banel Nicolitza (atentzie, ROMANII, nu RROMII !), atunci tzara asta ar fi mult mai departe...
In rest, cred ca ai dreptate, aseara a fost un singur rrom pe Giuleshti : Banel Nicolitza. Restul, interpretzi ai shlagarului "Mirel Radoi Imi Bag *ula-n Mortzii Tai", te las pe tine sa-i incadrezi intr-una din cele doua categorii. Nici nu cred ca este greu :rolleyes:

realmadrid.com
1st April 2006, 00:15
Nu stiu ce a fost aseara, dar cand tu ai spus "din 1923 si-au facut si echipa (rromii)", a fost ceva mascat...dupa parerea mea. Adica, tu ii faci pe rapidisti "rromi" ca ceva mascat, dar pana la urma tot la tzigani te referi....

uti2102
1st April 2006, 11:06
Adicatelea io zic sa faci o disertatzie shi sa explici ca lumea, ca m-atzi aburit de tot cu mascarile shi demascarile astea. Io-s cat se poate de direct, in subtilitatea mea :drak:

PS : Rasheed, tu ai cantat shlagarul ?! :evil:

rasheedkpenny
1st April 2006, 11:21
Nu Popica, nu am cantat slagarul... o singura data "mi-am bagat si mi-am scos"... cand a facut Dica al vostru un stop cu mana si tot el facea scandal ca n-a fost hent.


Nu, ma gandesc la o parte (mica sau mare, nu sunt eu in masura sa judec) dintre rapidishti :drak:

A mai fost postat pe OLS un link cu poze ale stelistilor... vrei sa mai vezi pozele inca o data? Sunt edificatoare...
Pana una alta, esti Banned, asa ca nu o sa iti fac tie jocul... sa te bag in seama!

uti2102
1st April 2006, 15:55
alpopa e banned
altzii nu-s :)

Angelina Jolie
16th April 2006, 07:24
Ba si io is mai Al. Macar am ocazia sa raspund si eu pe threaduri din astea geniale.:D
Si is convins ca asa cum cei mai multi tigani is in galerie la steaua asa si cei mai multi franari is in galerie la u. Ioi ce-am zis-o.

Ursu carpatin
16th April 2006, 08:50
Apăi asta nu-i clar! Ce te doare pe tine Angi, unde, cine şi cāţi sunt? Treci la table, să te trezesc la realitate! Lasă războaiele care nu se pot duce! Pupici la toţi din Vale..... normal, la cei ba-aţi, nu la cei ce dau ban-uri!! Numa' la fraţii de suferinţă! Angi, treci la table, că au ruginit zarurile!

Angelina Jolie
16th April 2006, 09:29
Da ca si stii tu ce si cum. Meri ma la piata si fa cumparaturile pana nu ma supar.

Ursu carpatin
16th April 2006, 11:12
Angi, apăi ai tupeu! Ia zi aici, pe Vale, cāt e scorul!!! Cu tot cu megapartida.......

Sergio
17th April 2006, 22:31
bah voi sunteti incredibili... unde e unu hop si celalalt. Vad ca va completati bine reciproc de cand cu banurile astea... sunt si ele bune la ceva. :drak:

andreiush
17th April 2006, 22:37
Nu de la vale li se trage apropierea asta mai Sergio :)

PS Precizare de ultima ora, venita la redactie: Angi a mentionat in privat ca nu ii gay :o: Cica era mesaj cu tenta :D

Sergio
17th April 2006, 22:59
atunci nu vreau sa stie de la ce li se trage. :drak:

andreiush
17th April 2006, 23:03
Nebunule :drak:

Sergio
18th April 2006, 00:15
unde mi-e tunul? :D

micutzu
18th April 2006, 13:11
Mah, mah, mah mai usor cu gaurile :D.
Apropos, astia is clientii mei favoriti pe div. B :P

Sergio
21st April 2006, 00:43
si ai mei... de pe tot forumul. :drak:

andreiush
21st April 2006, 00:47
Ia uite ma ce de fani au :D Dar de unde aparu ursu asta asa in forta? :thinkso:
Jolie, asa-i ce rau e sa nu poti scrie aici pe threadu asta ca sa-ti primesti aplauzele si florile? :D

Sergio
21st April 2006, 01:00
de unde? din padure, de unde altundeva... :D

andreiush
21st April 2006, 01:13
Ioooi... oare a fost si Angi cu ursu in padure? :drak:

Sergio
21st April 2006, 10:41
cu ursu la padure? hmmm... :D suna intr-un mare fel. :drak:

micutzu
21st April 2006, 11:50
Mah daca tot il pomemiti atata de ce nu-i aduce-ti ceva miere :D.
Angi :drak: imi e foaryte simpatic dar is cu ochii pe el ca pe butelie. E alunecos ca un peste :D

Ursu carpatin
28th April 2006, 16:29
atunci nu vreau sa stie de la ce li se trage. :drak:
Ni se trage de la faptul că suntem preiteni! Că stăm aproape unul de altul, şi că avem şi alte lucruri īn comun! Numai o minte bolnavă se poate gāndi la altceva! Dar e treaba ta!

Sergio
28th April 2006, 17:44
:drak: hai mah nu o lua personal, incercam si eu sa aflu mai multe. Cred ca de la faptul ca Angi sta in SF am intrat la banuieli. :D

Ursu carpatin
28th April 2006, 19:34
Unde scriu eu hop şi tu cu replica!! Musai trebe să te faci detectiv!:evil: Pt. tine numai, restul n-au voie să citească: Angi nu stă īn SF, el stă īn Cluj, capitala Ardealului, ăl mai de seamă oraş din Romānia; el īn SF lucrează, aşa, o perioadă! :D

Sergio
1st May 2006, 09:56
ok mersi de informare... promit sa nu te mai urmaresc. Te las ca hibernezi in pace. :D

Ursu carpatin
1st May 2006, 18:12
Sergio, poţi să mă urmăreşti, că de'! :D Cu hibernatul stau bine, mai am puţin şi ies după mure! O să culeg multe, aşa că de mă prinzi, o să-ţi dau şi ţie! :yeah: Amu să văd cāt de repede fugi, că eu m-am antrenat!/hello

Sergio
1st May 2006, 19:40
niste prune mi-ar fi mai de folos... dar ma descurc si cu murele ca seamana la culoare. :D

Ursu carpatin
1st May 2006, 20:08
Prune nu am! Numai suc concentrat! Lacrimă curată de prună!! De aia ţapănă! Pot să-ţi dau, chiar cu plăcere.:ok:

Sergio
1st May 2006, 22:09
ti-as ramane dator. :D

Ursu carpatin
2nd May 2006, 18:53
OK, dar mai repede de luna iulie eu nu ajung īn Timişoara. Poate apari tu pe la mine prin bārlog! Dacă apari, treaba-i ca şi rezolvată, deja am scris numele tău pe etichetă....

Sergio
2nd May 2006, 22:45
mai complicat cu barlogu asta... daca nu, e bun si la vara. :D

Angelina Jolie
8th May 2006, 09:07
Ia uite ma ce de fani au :D Dar de unde aparu ursu asta asa in forta? :thinkso:
Jolie, asa-i ce rau e sa nu poti scrie aici pe threadu asta ca sa-ti primesti aplauzele si florile? :D
Io-s aci bre.:D Tu unde esti?

micutzu
10th May 2006, 10:59
Nu mai poate intra acu', doar banat mai are acces :D .

Angelina Jolie
10th May 2006, 11:12
Mda, dar puteai sa vii tu sa-mi tii companie.:D Dar tuuuuuuuuuuu.... nicaieri.