PDA

View Full Version : Ban????



costeaa
13th July 2007, 10:31
Dintr'o data m'am trezit cu ban..fara nici o explicatie nimik....?????

CFR1907
13th July 2007, 10:44
Nu stiu exact care e motivul ban-ului, mai ales ca nu apare nimic in lista neagra. Cred ca pana la urma e doar o greseala ca vad ca de cand esti pe site nu ai adunat decat 2 puncte de penalizare.
Probabil o sa vina cel care ti-a dat ban-ul si o sa clarifice situatia.:)

costeaa
13th July 2007, 10:46
da cine mi'a dat ban? nici asta nu se stie?

Elphax
13th July 2007, 10:51
esti clona cumva?

costeaa
13th July 2007, 10:52
daka eram clona mi se dadea ban permanent si pe ip.,..nu krezi? + nu s'a dat nici o explicatie nici unde...

costeaa
13th July 2007, 11:00
aaaaa...cica eu am dat pm sa ii invit pe alt forum...SA IMI ARATE SI MIE UN USER CARE A PRIMIT PM PE FORUM UNDE SCRIA CA II INVIT PE ALT FORUM...VREAU DOAR SA VAD un singur Utilizator care a primit PM de la mine si i'am zis sa vina pe alt forum

costeaa
13th July 2007, 11:20
vadime vad ca esti pe net..dc nu imi dai un raspuns?

Vadim
13th July 2007, 11:39
Costeaa - trecut pe lista de interzisi (nu mai poate scrie nici pe valea plangerii) si ban pe ip pentru clone (a lui hospio ala sau cum isi zice) si trimtere de pm pentru discutii ulterioare pe messenger. :) Nu mai scapam de tine luzare.

Mario Di Lazi
13th July 2007, 11:42
aaaaa...cica eu am dat pm sa ii invit pe alt forum...SA IMI ARATE SI MIE UN USER CARE A PRIMIT PM PE FORUM UNDE SCRIA CA II INVIT PE ALT FORUM...VREAU DOAR SA VAD un singur Utilizator care a primit PM de la mine si i'am zis sa vina pe alt forum

dacă are dreptate ...
de ce a primit BAN ? ...

Ballack_29
13th July 2007, 11:43
nu mai scapam de el, dar are amici pe aici care dau cu goarna si ei i cam spun tot ce se intampla, inclusiv pe RA.

Vadim
13th July 2007, 11:51
dacă are dreptate ...
de ce a primit BAN ? ...

Nu, nu are dreptate si de aia a primit ban. A trimis pm-uri in care cerea id-uri de messenger si pe messenger facea invitatii. Mario, daca nu crezi esti liber sa faci ce vrei. Cred ca am scris destul de clar mai sus motivele. Ai probleme?

CFR1907
13th July 2007, 12:03
Nu, nu are dreptate si de aia a primit ban. A trimis pm-uri in care cerea id-uri de messenger si pe messenger facea invitatii. Mario, daca nu crezi esti liber sa faci ce vrei. Cred ca am scris destul de clar mai sus motivele. Ai probleme?

Tehnic vorbind el nu a incalcat regulamentul pentru ca nu scrie nicaieri ca nu ai voie sa ceri id-uri de mess. :P
Dar practic l-a incalcat... oricum, daca e adevarat ca unii ii zic ce se vorbeste pe RA, atunci si aia care ii zic ar trebui sanctionati.

Vadim
13th July 2007, 12:08
Tehnic nu am incalcat nici un regulament. 1 la mana era clona simerita ban din plin.

2 la mana cerea id-uri ca sa faca reclama pentru alte forumuri pe spatele forumului Onlinesport. Uite o sa adaug asta in regulament: Daca un user cere repetat pe PM de la membrii Onlinesport ID-uri de mess pentru a purta discutii de reclama, primeste ban.

Vadim
13th July 2007, 12:11
Ballack_29 seems to have multiple personalities using costeaa (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=27086) and Ballack_29 (http://www.onlinesport.ro/forum/member.php?u=11536) sharing the same computer. No soup for you! and you! and you!

Mai mult, dupa cum se vede mai sus, Costeaa si Ballack_29 intra de la acelasi IP. Ballack_29 a fost scos de la moderare o sa vedem daca il si banam.

Mario Di Lazi
13th July 2007, 12:12
Ai probleme?

Ce probleme ?

eu am văzut după mesajul tău ... acum e totul clar ...
dar ... Ce probleme ?

Vadim
13th July 2007, 12:14
Pai scrisesem din prima motivele, nu ai vazut? Am crezut ca ai obiectii la niste chestiuni foarte clare care fusesera expuse din primul meu mesaj.

Mario Di Lazi
13th July 2007, 12:16
Nu am nici o obiecție ...
nu am văzut primul tău mesaj ...

Vadim
13th July 2007, 12:17
Ok, nu ne-am inteles, sorry atunci.

Kainsashiki
13th July 2007, 13:42
alin bistran (7/5/2007 11:00:58 PM): vadim stie cine sunt? daka da cum de nu am luat ban pan acuma?
DiabLo (7/5/2007 11:01:12 PM): nu cred ca stie
DiabLo (7/5/2007 11:01:20 PM): nu ai luat ban pt ca ai postat decent
alin bistran (7/5/2007 11:01:24 PM): aha

bai hopshio, tu esti un mare nesimtit. te-am lasat sa postezi chiar daca aveai ban pentru ca vazusem ca te-ai potolit si tot de prostii te-ai tinut?

Vadim
13th July 2007, 13:49
Pe alin bistran asta il am in lista de ignore la mess, daca imi aduc bine aminte e hopsiho, un pustam de 16 ani. Poate sa stea si in cap nu are ce cauta pe forum aici. Ii banam toate clonele pana la una. Azi am aflat ca el era costeaa si a primit ce a meritat. Nu ezitati sa semnalati daca isi face clone, nu putem scapa de looserul asta, e ca raia.

Universal
10th August 2007, 23:09
Mai rau este ca, atunci cand am lipsit , in perioada noiembrie-martie , si-a creat o clona numita Uni Buni Pin , in care s-a dat drept persoana Universal.

S-a facut vinovat de uz fals de identitate. iar eu mi-am pierdut din cauza lui si mai rau reputatia atunci.

Nu mai vreau in veci sa mi se mai intample asa ceva.

Multumesc pt ajutor :ok:

delaparis
10th August 2007, 23:21
Ne se va mai intampla.

Regulamentul se va aplica strict in legatura cu clonele si userii meschini !

Dani3l
11th August 2007, 00:22
delaparis,esti cam prost:(

danpuric78
12th August 2007, 01:28
Dupa ce reguli se dau banurile astea? chiar nu inteleg?
Moderatorii n-ar trebui sa aiba niste reguli? Ce dreaq?
A doua oara cand sant banat complet de aiurea, fara sa stiu exact ce regula am incalcat.
Iar unii se injura si injura useri la greu dar raman in continuare linistiti.
e in functie de simpatii sau ce?

delaparis
12th August 2007, 01:32
danpuric ti-am raspuns pe privat :mda:

esti cam ... lejer la postul asta ...

Dani3l : esti destept ... o sa-ti raspund cand o sa am timp :sleep:

danpuric78
12th August 2007, 01:35
danpuric ti-am raspuns pe privat :mda:

esti cam ... lejer la postul asta ...

Dani3l : esti destept ... o sa-ti raspund cand o sa am timp :sleep:

Si eu te-am intrebat unde ai vazut tu scandalul la mine? cu cine anume am facut scandal?
Eu inteleg ca s-au injurat aia la greu azi si te-au disperat. insa care-i vina mea?

unde e scandalul pe care l-am facut?

delaparis
12th August 2007, 01:42
danpuric78:
Tu si cu Ulysses va certati pe orice thread indiferent de subiect si deveniti obositori pentru cei care vor sa citeasca si sa participe la discutii normale si civilizate despre sport , fotbal etc ...

aici sinteti pe forum nu pe chat .... o anumita atitudine de bun simt si respect fata de ceilalti useri este impusa prin definitie ...

Daca vrei sa te certi cu cineva cere-i id mess, email etc si fa-o acolo ....

Pe forum vorbesti in public deci .... :rolleyes:

danpuric78
12th August 2007, 01:47
danpuric78:
Tu si cu Ulysses va certati pe orice thread indiferent de subiect si deveniti obositori pentru cei care vor sa citeasca si sa participe la discutii normale si civilizate despre sport , fotbal etc ...

aici sinteti pe forum nu pe chat .... o anumita atitudine de bun simt si respect fata de ceilalti useri este impusa prin definitie ...

Daca vrei sa te certi cu cineva cere-i id mess, email etc si fa-o acolo ....

Pe forum vorbesti in public deci .... :rolleyes:

asta ai constatat tu sau asa crezi?
azi am fost pe threadul steaua-poli si nu vad nimik anormal in asta.
iar cu ullysses n-am avut nimik de impartit, oricum el incepe cu jignirile cand termina argumentele.
In continuare, nu reusesti sa-mi arati scandalul pe care zici ca l-am facut.
Nu e nici o problema, insa ai putea macar sa recunosti ca ai inventat un ban aiurea.
atat.
de la faze din astea apar "useri cu comportament deviant"!!!

delaparis
12th August 2007, 01:52
danpuric78 nu numai eu am constatat asta ...

Eu incerc doar sa-ti atrag atentia ... pricepi bine , nu pricepi iar bine ....

Eu nu fac decat sa ma ocup , cu toti moderatorii, de bunul mers al discutiilor pe forum in general .... nu am nimic de demonstrat nimanui ci doar eventual sa raspund la solicitari de genul asta ...

dar totul are o limita ... vorbim maine

iuli
12th August 2007, 01:54
bai dar esti nesimtita yoyo? pt ce sa ma calmez? ca esti tu subiectiva? d-aia?


comunismul !!!!!! moby dick

danpuric78
12th August 2007, 01:55
danpuric78 nu numai eu am constatat asta ...

Eu incerc doar sa-ti atrag atentia ... pricepi bine , nu pricepi iar bine ....

Eu nu fac decat sa ma ocup , cu toti moderatorii, de bunul mers al discutiilor pe forum in general .... nu am nimic de demonstrat nimanui ci doar eventual sa raspund la solicitari de genul asta ...

dar totul are o limita ... vorbim maine

Nici o problema prietene. spui ca totul are o limita , care e aia pe care am depasit-o?
asta e tot ce vreau sa stiu.

iuli
12th August 2007, 01:56
zi morsa mamii...asa se face aici; cand dai report posturi la injuraturi date de stelisti iei chiar tu ban?

iuli
12th August 2007, 01:59
esti un zero barat, asta esti, pana sa iau ban nu am jignit pe nimeni, doar am tipat sa se ia masuri pt ulyses si cand colo, iau chiar eu ban pt ca nu sunt cu turma

Lover
12th August 2007, 02:11
fii serios delaparis... ols ramane un forum de offtopic si discutii aiurea...
asa ca nu am facut noi nimic deosebit ;)
pe alte forumuri in 5 posturi gasesti tot ce vrei despre un meci, de la echipa cu care joaca, accidentati, pana la dracu stie ce, probleme ale conducerii.
in schimb pe ols din 50 de pagini, nici macar nu stii daca lipseste vreun jucator ( inainte de meci ma refer) , sau cu ce jucatori incep echipele...

the walrus rulz this forum iuli

delaparis
12th August 2007, 02:39
Lover : de ce nu postezi asa cum spui ca vezi pe alte forumuri ?

iuli: nu stiu de ce ai fost banat , asa ca abtine-te sa jignesti aiurea ... daca ai ceva de zis atunci o poti face civilizat .

YoYoyOi
12th August 2007, 02:45
lui iuli i-am dat ban pt trolling, ca prea face scandal peste tot, dar i-am dat doar o zi.
Acum si-a autoprelungit termenul...

danpuric78
12th August 2007, 03:23
In concluzie banul se da aiurea, sau mai corect dupa bunul plac al moderatorilor.

Ulysses
12th August 2007, 10:38
:happy:happy:happyoooooooooo agitatilor mici ce imi place !!!! sunt banat dar am tras si 3 frustrati dupa mine :ok:nu mai faceti pe nevinovatii atata cu scuze gen " doamna educatoare , gigel a inceput primul:P" ca e clar faptul ca victoriile STELEI va intuneca mintile si asa obosite! succese in continuare !:ok:mi-e greu sa ma gandesc cum va veti manifesta dupa ce ne calificam in grupe:cheer::cheer:

iuli
12th August 2007, 10:52
doamne esti o terminata, imi este atat de mila de tine, ce trolling ma? Am contestat ca acest terminat ullyses nu este bannat ca il stii si face parte din turma ta...aaa..si pt ca am scris ca Balaj a fost eroul stelei? :lol: pt asta am luat 2 puncte...altceva?

si acum s-a prelungit la 3 zile de ce? Ca esti tu ditamai balena? :sleep: ok, esti cat moby dick si nu imi pasa ca imi dai tu ban...zero barat

Ulysses
12th August 2007, 11:12
doamne esti o terminata, imi este atat de mila de tine, ce trolling ma? Am contestat ca acest terminat ullyses nu este bannat ca il stii si face parte din turma ta...aaa..si pt ca am scris ca Balaj a fost eroul stelei? :lol: pt asta am luat 2 puncte...altceva?

si acum s-a prelungit la 3 zile de ce? Ca esti tu ditamai balena? :sleep: ok, esti cat moby dick si nu imi pasa ca imi dai tu ban...zero barat

in afara de "terminat " si " turma" mai ai si alte cuvinte in bogatul vocabular?:happy:happy:happyce caracter infect ! una e sa ne mai contram intre noi , baietzii si alta sa jignesti o femeie din spatele monitorului!!!!!!!!!!!!!! ce va mai dati arama pe fatza DOMNILOR useri:no::no::no:

iuli
12th August 2007, 11:18
bai obositule, jignesc pe cine vreau daca stiu ca nu e corect/a

caracter infect esti tu bai, ca jignesti familiile userilor, uite cate posturi de acest gen ai avut aseara...si inca o chestie, eu nu m-am suparat deloc ca a batut Steaua, uita-te la faza cu Radoi, puteam sa tip si eu ca altii, dar nu era corect.
Dar dupa meci citeam si eu unele posturi si am vauzt injuraturile tale; ti se pare normal? Eu am luat bann din cauza ca am contestat posturile tale. Iar aceasta moderatoare a zis sa ne calmam si sa vedem ca injura si altii...NU este prima oara cand face asa, la posturile tale face doar "Termina uly" sau "Mai usor uly"

Nu e deloc normal ce se intampla aici...am luat ban pentru nimic. Tu meritai ban o saptamana pentru ceea ce faci pe forum...dar aici e comunism inca...

Ulysses
12th August 2007, 12:36
ai probleme mari ... reciteste posturile IN TOTALITATE si apoi da-ti cu parerea despre injuraturi si alte alea ... in concluzie recunosti ca te-ai bagat singur si degeaba in seama in disputa pe care o aveam cu alt forumist ... asa esti si in viata reala , un refuzat al societatii, care mai scoate capul din cand in cand sa vada lumea ca exista si el , totusi pe acolo ? mi-e sila de alde voi , ma, caractere infecte , care vedeti peste tot nedreptati cand de fapt problema e la voi : frustrarea vesnica , neputinta si tembelismul !hai , pa ca n-am ce mai discuta cu vesnici perdanti ... sper sa-ti prelungeasca banul pana in mai anul viitor cand STEAUA se va incorona campioana ca sa-ti vad iar creierul neted cum improasca cu noroi de dupa monitor scotand la lumina impotenta ta intelectuala dovedita .adica punct

Balaci
12th August 2007, 12:48
Ulysses, usurel, tata, ca-ti improsti monitorul cu saliva:D

iuli
12th August 2007, 13:10
"de ce , m-a invitat ****** la cina in seara meciului?"

"cioban e tac-tu poate frustratule , si normal ca ai iesit taran !"

"si nu mai sparge bibelourile din casa ca iar te incuie ****** in debara"

Si astea sunt doar cateva...
acum dupa ce au fost date report post la acestea de catre gruppo, ia uite ce face yoyo...nimic, absolut nimic, in schimb, posteaza si ea cateva posturi mai jos incurajand intr-un fel prostia eterna a lui ulyses

Apoi, ce face aceasta moderatoare...imi da mie ban ca fac trolling...ce am facut eu de fapt...la un threa "eroul stelei" am scris ca a fost balaj de departe in acest meci. Iau 2 puncte pt infractiune si apoi cand intru dupa vreo ora vad ca am ban...

Ce pretentii poti sa ai la un asemenea specimen...nu stiu de ce nu are la ocupatie simplu: forumista...mai faci si altceva? d-aia esti atat de mare ca stai numai in casa si nu ai viata sociala...

si ce a vrut sa fie postul asta?
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1495351&postcount=19
ce astepti? ca nu am inteles...sa nu zici ca ai vrut sa imi arati ca i-ai dat ban lui ulyses asta...ca tu i-ai luat apararea si pe RA

Si pentru final, chiar nu imi pasa sincer cat imi dai ban, asta daca e corect...aici insa e vorba doar de razbunare si stii ce se zice despre razbunare

Ulysses
12th August 2007, 14:38
"de ce , m-a invitat ****** la cina in seara meciului?"

"cioban e tac-tu poate frustratule , si normal ca ai iesit taran !"

"si nu mai sparge bibelourile din casa ca iar te incuie ****** in debara"

Si astea sunt doar cateva...
acum dupa ce au fost date report post la acestea de catre gruppo, ia uite ce face yoyo...nimic, absolut nimic, in schimb, posteaza si ea cateva posturi mai jos incurajand intr-un fel prostia eterna a lui ulyses

Apoi, ce face aceasta moderatoare...imi da mie ban ca fac trolling...ce am facut eu de fapt...la un threa "eroul stelei" am scris ca a fost balaj de departe in acest meci. Iau 2 puncte pt infractiune si apoi cand intru dupa vreo ora vad ca am ban...

Ce pretentii poti sa ai la un asemenea specimen...nu stiu de ce nu are la ocupatie simplu: forumista...mai faci si altceva? d-aia esti atat de mare ca stai numai in casa si nu ai viata sociala...

si ce a vrut sa fie postul asta?
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1495351&postcount=19
ce astepti? ca nu am inteles...sa nu zici ca ai vrut sa imi arati ca i-ai dat ban lui ulyses asta...ca tu i-ai luat apararea si pe RA

Si pentru final, chiar nu imi pasa sincer cat imi dai ban, asta daca e corect...aici insa e vorba doar de razbunare si stii ce se zice despre razbunare
in afara de primul , care recunosc , a fost cam deplasat , celelalte 2 sunt niste postari de pus la rana (replici la provocari)in comparatie cu murdariile pe care le-ai produs ...inclusiv pe asta cu viata sociala , ai copiat-o de la altii ... chiar nu esti in stare de nimik?ia pune si tu poza pe forum daca ai curaj , furtunosule -cap patrat-cu mintea-n colturi !cred ca o sa moara de ras 90% dintre forumisti :ok:
ps daca nu-ti pasa de ban , ce naiba mai cauti pe aici? te chinuie ?rau?:happy:happy:happy

Ulysses
12th August 2007, 14:40
Ulysses, usurel, tata, ca-ti improsti monitorul cu saliva:D

la asa o postare venita asa,din senin, cand tu tocmai imparti opinii cu alt forumist ce ii poti raspunde?cam din asa ceva au venit cele 2-3 replici deplasate ale mele de aseara ... deci , domnului balaci ce-i pot raspunde pentru acesta interpelare superinteligenta si de un extraordinar bun-simt? decat atat:numai bine si sanatate !

Balaci
12th August 2007, 16:19
Te-am vazut doar ca esti foarte combativ pe aici si ma gandeam sa nu cumva sa te lasi carat de val:)

relansat
12th August 2007, 16:54
Azi am mai intrat si io olea pe forum si vazut`am: [Salut relansat, nu ai mai scris pe forum de cel putin doua saptamani. Exista subiecte foarte actuale si interesante aflate in discutie. De ce sa nu iei parte la ele si sa nu iti faci acum cunoscuta parerea pe marginea celor mai fierbinti evenimente din sport? ] :cry:
Ceau! :D

Ulysses
12th August 2007, 19:33
Te-am vazut doar ca esti foarte combativ pe aici si ma gandeam sa nu cumva sa te lasi carat de val:)

a , multumesc mult pentru grija pe care mi-o purtati dar lasati , nu e cazul , pastrati-va energiile pentru altceva mai pretios care ar putzea ajuta cariera dumneavoastra de moderator , plina de succese si impliniri pana acum:ok:

YoYoyOi
13th August 2007, 01:07
.ca tu i-ai luat apararea si pe RA


nu zau? :o:

cip cirip, cirip, cirip :sleep: