PDA

View Full Version : ROMANIA la Cupa Mondiala 16-21.10. 2007 Danemarca



resita
13th July 2007, 09:29
In perioada 16 si 21 octombrie este programata cupa mondiala la handbal feminin.

Romania este in grupa A alaturi de campioana europeana en-titre Norvegia, Franta si Suedia, in timp ce in grupa B se vor intalni Rusia, Danemarca, Brazilia si Ucraina.

resita
14th October 2007, 13:29
marti debuteaza cupa mondiala :ok:

Programul României la GF World Cup
16 octombrie, ora 15:00 România-Suedia
17 octombrie, ora 15:00 România-Franța
18 octombrie, ora 19:00 România-Norvegia

meciurile vor fi transmise pe sport.ro :ok:

Antrenorii Gheorghe Tadici și Dumitru Muși au convocat pentru competiția GF World Cup de la Aarhus 13 jucătoare de la Oltchim (Luminița Dinu, Tereza Pîslaru, Talida Tolnai, Valentina Elisei Ardean, Ramona Maier, Adriana Olteanu-Nechita, Steluța Luca, Valeria Beșe, Adina Meiroșu, Narcisa Lecușanu, Clara Vădineanu, Ionela Gîlcă-Stanca și Oana Manea), două de la Rulmentul (Simona Gogîrlă și Cristina Neagu) și una din străinătate, de la Gyor (Aurelia Brădeanu).

resita
15th October 2007, 13:51
obiectivul Romaniei este castigarea cupei mondiale :ok:

resita
16th October 2007, 16:52
Romania - Suedia 13-5 la pauza

resita
16th October 2007, 20:00
Romania - Suedia 28-17

:lol::lol::lol: bravo fetelor, am inceput bine

fanatic88
16th October 2007, 20:46
pe unde le-am prins pe suedeze tot timpul le-am batut ...felicitari

abia le astept pe rusoaice

SORENSEN
16th October 2007, 22:49
Momentan urmeaza Franta si Norvegia doua echipe f puternice ...Norvegia campioana europeana en-titre ..principala favorita la titlul mondial ..ne-au batut in doua meciuri de pregatire in vara....

Tony Valente
17th October 2007, 00:56
Vai de capul meu. Obisnuiam sa apreciez site-ul onlinesport. Dar cand vad un articol de 5 randuri in care se confunda cupa mondiala cu campionatul mondial si in care pe Elisei o mai cheama si Ardelean, imi vine sa cred ca unii scriu asa in dorul lelii, sa mai bifeze un articol si un spatiu pe site. Trist. Foarte trist.

resita
17th October 2007, 14:57
Rezultate in prima zi

Romania - Suedia 28-17
Norvegia - Franta 27 - 23

Danemarca - Brazilia 29-24
Rusia - Ucraina 26 - 29

resita
17th October 2007, 18:57
Romania - Franta 24-25 :no::no::no:

nu pot sa cred :shocked::shocked::shocked:

Dinu, Pâslaru, Tolnai – portari; Ardean 1, Maier 5, Stanca 1, Manea, Olteanu 3, Meirosu 2, Bese 3, Bradeanu 1, Neagu 3, Luca, Lecusanu 3, Gogârla, Vadineanu 2

rob_din
17th October 2007, 19:00
Partea pozitiva e ca FRA ne-a batut la limita dupa un meci in care ele au jucat foarte bine isr romancele execrabil. Era rau daca ne bateau dupa ce-am jucat bine

dianac
17th October 2007, 22:03
nu imi vine sa cred cum au ratat in ultimele 4 minute :headbang:

rob_din
18th October 2007, 21:33
Romania-Norvegia 25-25

O fi Cupa Mondiala turneu amical dar rezultatul este inacceptabil, la cum este inacceptabila reactia lui Tadici de la sfarsitul meciului. Arbitrii nu numai ca nu ne-au defavorizat ba chiar ne-au cam avantajat pe parcursul meciului

Si chiar trebuia aparare 1 la 1 in ultimile 20 de secunde?

YoYoyOi
18th October 2007, 22:31
urata treaba la meciul asta... ma asteptam la mult mai multe de la detele noastre.
Pacat de rezultat, dar sper ca asta sa le intareasca si sa abordeze altfel CM. Putem lua experienta asta neplacuta ca pe un antrenament mai tare care sa trezeasca echipa si s-o scoata din starea de campioane absolute, cum se considera deja.

Geografu
18th October 2007, 23:32
Romania - Franta si Romania - Norvegia sunt meciuri pe care le vad din ce in ce mai DES.E deja atat de normal ca iarasi am pierdut sau am clacat LAMENTABIL pe final incat nu mai ma simt socat.
Trebuie neparat sa se rezolve problemele de genul asta pana la CM si JO altfel.....:rosu:

YoYoyOi
18th October 2007, 23:42
la meciul asta n-am clacat pe final, am clacat cam din secunda 2 :mda:

tot meciul au dominat alea si cum reuseam sa ne desprindem cum ne prindeau din urma.... meci slab, dezorganizare in joc, faze si aruncari haotice, pase date la intamplare...

Sorin Blaj
18th October 2007, 23:53
Cred ca nu mai este nimic de spus.

Sa nu ne trezim ca ratam olimpiada.

rob_din
18th October 2007, 23:56
Romania - Franta si Romania - Norvegia sunt meciuri pe care le vad din ce in ce mai DES.E deja atat de normal ca iarasi am pierdut sau am clacat LAMENTABIL pe final incat nu mai ma simt socat.
Trebuie neparat sa se rezolve problemele de genul asta pana la CM si JO altfel.....:rosu:

Sper sa ma insel dar am dubii ca vom prinde JO

Sorin Blaj
19th October 2007, 01:03
Dupa declaratiile lui Tadici, vinovati sunt arbitrii.

Numai eu am o senzatie de deja vu?

rob_din
19th October 2007, 02:49
Macar de-ar avea dreptate dar arbitrajul a fost favorabil Romaniei.

Oricum, inca o data sper sa ma insel, dar cred ca Romania a cam depasit varful de forma si o va lua in jos. Asta se va vedea si la Oltchim care va avea mult mai multe probleme in CHL decat se crede.
Oricum orice performanta sub semifinala la CM poate fi considerata un dezastru pentru handbalul feminin

resita
19th October 2007, 08:49
Dupa declaratiile lui Tadici, vinovati sunt arbitrii.


la noi asa se intampla, cand pierdem arbitrii sunt vinovati :rosu:

rob_din
20th October 2007, 20:17
Finala va fi Rusia Franta

Mare atentie la FRA care pe langa faptul ca a demonstrat ca are o echipa surprinzator de buna mai joaca si acasa Mondialul, si stim cu totii ce inseamna asta