PDA

View Full Version : Steaua, fara Carlos contra Rapidului



ADelPiero
29th March 2006, 21:25
Portarul Stelei, Carlos Fernandes a parasit antrenamentul de miercuri seara al Stelei inainte de final, cu dureri la picior. El s-a accidentat in timpul pregatirii si rateaza Rapidul!

uZZi_Razvy
29th March 2006, 21:38
:((:(( oooofffff
Cernea ala nu o mai jucat de nush cat timp.....pun pariu ca va gafa !:(

One-Man Show
29th March 2006, 21:41
s-a dus calificarea:headbang:

uZZi_Razvy
29th March 2006, 21:42
nici chiar asa/.....
da ce are? Nici returu nul prinde????

Triphat
29th March 2006, 21:43
Sper sa fie GOIAN in fata lui Cernea.. ca asa o sa-mi bata inima mai bine.

uZZi_Razvy
29th March 2006, 21:44
o zis Oli ca Goian o sa fie bine si joac....
deci Iacob , Bostina si Carlos :( sa nu se mai accidenteze cineva si maine....
sau daca sar accidenta un rapdist :D

Mihai
29th March 2006, 21:46
Ce aveti ma? Poate sa ia si goluri si cernea nu numai Carlos :drak:
Io ma gandesc sa nu fie vreo teapa sa-i arda pe rapidisti, sa intre maine cu nasu pe sus si hopa carols in poarta!:D

alsign
29th March 2006, 21:46
sper sa fie numai o alarma falsa ...

One-Man Show
29th March 2006, 21:49
inainte de jok o sa avem parte de urmatoru' episod :

Oli: cernea...the force is strong in you young one

Cernea: do you thing i can be a Jedi master Oli ?

Oli:yes...for the better using of the force kiss my ass you must...or else Toma will play:evil:

my_bogdan
29th March 2006, 21:50
o zis Oli ca Goian o sa fie bine si joac....
deci Iacob , Bostina si Carlos :( sa nu se mai accidenteze cineva si maine....
sau daca sar accidenta un rrapdist :D


ce vorbesti mah?.....ce, crezi ca Steaua nu poate sa bata rapidul in echipa completa?
Cernea poate sa prinda o zi magica...ganditiva ca acum i s-ar da sansa sa arate ce poate.

starsteel
29th March 2006, 21:51
Nu pot sa cred ca stirea asta e adevarata! Doamne fereste!

ASIGURATORUL
29th March 2006, 21:52
Parca ar fi un arajament. Jucatorii de baza toti accidentati. E cumva Gigi?....
Totusi speram la un meci frumos! Mai trebuie sa se accidenteze la "cina cea de taina" si Radoi...:ciocan:

Paul
29th March 2006, 21:53
la cat de diabolic e MM poate e o simalare... apoi daca e o pierdere sau nu ...
hmmm , cred ca stiind ca e un portar mai slab ce vor concentra mai tare !

Vand vise
29th March 2006, 21:54
100% carlos o sa joace titular :)

starsteel
29th March 2006, 21:56
Ce naiba astazi nu e 1 aprilie! NU POT SA CRED CA E ADEVARAT!

Vadim
29th March 2006, 21:57
Eu am votat cu Rapidul ca se va califica, inainte de accidentarea asta. Carlos e o pierdere MAJORA contra Rapidului, iar sansele lui Lucescu sint acum de 90%, daca inainte erau de 60%.

my_bogdan
29th March 2006, 21:58
la cat de diabolic e MM poate e o simalare... apoi daca e o pierdere sau nu ...
hmmm , cred ca stiind ca e un portar mai slab ce vor concentra mai tare !

si rapidul daca stie ca in poarta Stelei e un portar mai slab vor fi mai relaxati...cred

oricum daca nu joaca Carlos eu zic ca Cernea va face meci mare

One-Man Show
29th March 2006, 21:58
Eu am votat cu Rapidul ca se va califica, inainte de accidentarea asta. Carlos e o pierdere MAJORA contra Rapidului, iar sansele lui Lucescu sint acum de 90%, daca inainte erau de 60%.

:happy :happy :happy pe ce te bazezi ? pe poza cu buga ? :evil:

Vadim
29th March 2006, 22:02
M-am gandit si eu ca poate fi manevra, sa deconcentrezi adversarul. Dar nu am auzit pe nimeni sa faca asa ceva. A fost cam cusut cu ata alba. Presa 15 minute, se pleaca, iar Carlos se accidenteaza la miuta.


:happy :happy :happy pe ce te bazezi ? pe poza cu buga ? :evil:
Pe absentele Stelei si un plus pentru Lucescu la tactica. Dar, cum zice si Olaroiu, diferentele nu vor fi facute de antrenori. Ramane de vazut. Mingea e rotunda. Feelingul meu e ca se duce Rapidul, asta inainte de Carlos.

dasal
29th March 2006, 22:02
:evil: La declaratiile lui Gigi si Meme despre Steaua nu ar trebuii sa-si faca probleme de jucatorii accidentati.Cernea poate sa prinda o zi buna la fel cum Carlos putea sa prinda o zi proasta.Ca suporter neimplicat emotional in meciul dintre Steaua si Rapid vreau sa vad un meci frumos de fotbal,si pentru mine nu conteaza cine castiga,dar invingatoarea sa castiga si cupa UEFA.
P.S.Sa fie si un spectacol frumos in tribune.:yeah:

rockbeast
29th March 2006, 22:07
Daca joaca la STEAUA inseamna k trebuie sa avem incredere si in Cernea.Stiti cum se zice...tot raul spre BINE.FORZA STEAUA

robin28
29th March 2006, 22:11
deja pe gsp.ro - spun ca s-ar putea maine sa joace carlitos - dar cu infiltratii si daca ii da voie medicul

medelin
29th March 2006, 22:13
lasa mah...ceee...steaua sta in carlos? ce naiba...la valoarea lotului...n-a spus gigi ca sunteti calificati 90%,acuma sunteti 80% in semifinale. stati linistite, oite speriate, ca ne bateti tur-retur...si luati si cupa Uefa.
Forta lu' Stelutza!

Paul
29th March 2006, 22:14
M-am gandit si eu ca poate fi manevra, sa deconcentrezi adversarul. Dar nu am auzit pe nimeni sa faca asa ceva. A fost cam cusut cu ata alba. Presa 15 minute, se pleaca, iar Carlos se accidenteaza la miuta.


Pe absentele Stelei si un plus pentru Lucescu la tactica. Dar, cum zice si Olaroiu, diferentele nu vor fi facute de antrenori. Ramane de vazut. Mingea e rotunda. Feelingul meu e ca se duce Rapidul, asta inainte de Carlos.

Botanisti de ultima speta mai Vadime ,tu si ziaristii tai.
V`a da memelu ce vrea el.
Ma mir ca nu a zis ca Radoi si Carlos s-au cionic si ambii au dubla fractura de tibir si peroneu.

Si daca e absent Carlos care e problema.
Daca ia maine Coman un galben si nu joaca in retur? Nu e aceeasi problema?
Ai nostrii vor fi mai concentrati , rapizii mai relaxati , deci care e problema.
Eventual jucam la 0-0 ,si in retur cu Carlos si Bostina ii executam.

my_bogdan
29th March 2006, 22:17
oricum...cine o sa intre in poarta o sa cam someze pt ca rapidul nu va ajunge prea des la poarta noastra :evil: , eh... daca o da Coman pana in careul nostru nu se pune :P

FORTZA STEAUA/hello

dasal
29th March 2006, 22:28
oricum...cine o sa intre in poarta o sa cam someze pt ca rapidul nu va ajunge prea des la poarta noastra :evil: , eh... daca o da Coman pana in careul nostru nu se pune :P

FORTZA STEAUA/hello
:happy Esti cam optimist,vrei sa :sleep: Cernea,sau cine o fi in poarta.

sheva_bog
29th March 2006, 22:30
CARLOS joaca stati linistiti am vorbit acum cu nesu care e un bun prieten al meu si e manevra !!! MAINE or sa zica ca joaca cu infiltratii !!! iar apoi pana la meciul retur ca si-a revenit !!!! ASA ca frati stelisti stati linistiti ca oricum rapid nu o sa aiba 3 sututi pe poarta in astea 2 manse si cu carlos si fara !!!

Paul
29th March 2006, 22:41
CARLOS joaca stati linistiti am vorbit acum cu nesu care e un bun prieten al meu si e manevra !!! MAINE or sa zica ca joaca cu infiltratii !!! iar apoi pana la meciul retur ca si-a revenit !!!! ASA ca frati stelisti stati linistiti ca oricum rapid nu o sa aiba 3 sututi pe poarta in astea 2 manse si cu carlos si fara !!!
te rog sa`mi zici ultimele 2 cifre din coada de la numarul de moibil a lui Nesu , ca sa te cred...
eu chiar am numarul lui , l-am sunat acu 5 min si nu raspunde...

zi`mi ori primele 2 cifre , ultimele 2 (din numar , nu din prefix)
pe public sau pe PRV
---------
am sunat si eu pe cineva , o sursa anonima si uite ce zice:


A adevarat ca a iesit de la antrenament. Sansele sa joace sunt sub 50% , dar se va decide maine dimineata !

100%rapidist
29th March 2006, 22:41
CARLOS joaca stati linistiti am vorbit acum cu nesu care e un bun prieten al meu si e manevra !!! MAINE or sa zica ca joaca cu infiltratii !!! iar apoi pana la meciul retur ca si-a revenit !!!! ASA ca frati stelisti stati linistiti ca oricum rapid nu o sa aiba 3 sututi pe poarta in astea 2 manse si cu carlos si fara !!!


Tu vezi ce scri???Carlos oricum nu facea nimic decat se uita la golurilr pe care le primea!!a mai aparat el un sut si toata lumea la laudat!!!RAPID-STEAUA2-0!!!

S2K
29th March 2006, 22:46
E facatura...

apparte
29th March 2006, 22:46
Tu vezi ce scri???Carlos oricum nu facea nimic decat se uita la golurilr pe care le primea!!a mai aparat el un sut si toata lumea la laudat!!!RAPID-STEAUA2-0!!!
Pai daca n-a avut decat d'astea imparabile...:D zi ca Coman o scotea p'a lu' Balace :drak: !

Vadim
29th March 2006, 22:49
Am un prieten prieten cu Radoi, cica asa e, joaca Carlos maine.

Paul
29th March 2006, 22:49
stati linistiti...
strategia stelei e mai mare
duminica a vrut sa`i dea accidentati pe paraschiv , goian si petre marin , si vezi doamne nu se mai refac
a avut Oli nevoie de ei , si pac i`a bagat ;

acum figura cu Carlos ...

tot ce le cerem e sa fie concentrari indiferent cine joaca si cine nu !

Hai bafta ca ma bag la somn , ca e greu de tot drumu pan la Bucuresti !
Ne auzim cu bine vineri pe la un moment al zilei ;)

medelin
29th March 2006, 22:53
am eu un vecin care e prieten cu prietena verisoarei lui carlos...si cica va juca maine in contra rapidului...ba mai mult va marca si un gol din poarta in poarta!
Forta lu' Stelutza!

Vadim
29th March 2006, 22:54
Cica mama lui Carlos l-a sunat pe Tolontan care a sunat la siteul de suporteri al stelei si cica sint sanse 50-50.

Eu am sunat la Carlos, dar e in baie de o ora, se pare cu prietena lui care ii freaca piciorul accidentat. Cu gura.

A si inca un lucru. Am sunat na nasu' lui Danut Coman, cica ii i frica sa nu ii faca maine felu' stelistii.

Mihai
29th March 2006, 22:58
A si inca un lucru. Am sunat na nasu' lui Danut Coman, cica ii i frica sa nu ii faca maine felu' stelistii.

Ai vb cu tudose:P?

desdemona
29th March 2006, 23:07
Eu am sunat la Carlos, dar e in baie de o ora, se pare cu prietena lui care ii freaca piciorul accidentat. Cu gura.
Mda... si cand te-am rugat sa-mi dai si mie numarul, ai zis ca nu-l ai! :D Te-ai scos de o exclusivitate, respectele mele! :D

Emilio
29th March 2006, 23:10
Tocmai acum am fost si eu sunat de ambasadorul Armeniei din Camerun sa-mi spuna ca, datorita faptului ca Carlos s-a accidentat pe Giulesti, Copos a decis sa-l imprumute pe A**** Bete lui Gigi pana se rezolva problema medicala. Totul dupa exemplul lui Berlusconi care l-a dat pe Abbiati lui Juve dupa ce la un amical l-a calcat Kaka pe mana pe Buffon.

adi84
29th March 2006, 23:14
Buni lu Radoi ia spus pe messenger lu bunicamea ca e facatura faza cu Carlos.

Sunchase
29th March 2006, 23:16
le e frica rau la stelisti. au si motive

Vadim
29th March 2006, 23:17
Buni lu Radoi ia spus pe messenger lu bunicamea ca e facatura faza cu Carlos.
Nu si-a pus bunica-ta google talk???? Vai-vai-vai... Da SMS la bunica lui Radoi sa ii dea pe pager bunicii tale sa primeasca de la mine invitatia la google wireless pe laptop.

Emilio
29th March 2006, 23:18
sunchase: da, s-ar putea sa fie si asta o explicatie: i-a incremenit piciorul de frica, imediat dupa ce a calcat pentru prima data in viata lui pe gazonul din Giulesti

Vadim
29th March 2006, 23:20
Si uite ca facea lumea misto de Iancu cand l-a facut "circar" pe Carlos. S-a accidentat ca fraierul singur.

varzadinamo
29th March 2006, 23:20
Carlos e de la circ, era mai bun bielorusu. Cerna e portar de handbal.
SPER SA CASTIGE RAPIDUL. STEAUA E MAI BUNA IN CAMPIONAT DAR IN ULTIMELE DOUA FAZE ALA CUPEI UEFA A CAM TREMURAT.

One-Man Show
29th March 2006, 23:25
M-am gandit si eu ca poate fi manevra, sa deconcentrezi adversarul. Dar nu am auzit pe nimeni sa faca asa ceva. A fost cam cusut cu ata alba. Presa 15 minute, se pleaca, iar Carlos se accidenteaza la miuta.


Pe absentele Stelei si un plus pentru Lucescu la tactica. Dar, cum zice si Olaroiu, diferentele nu vor fi facute de antrenori. Ramane de vazut. Mingea e rotunda. Feelingul meu e ca se duce Rapidul, asta inainte de Carlos.

Cand mai ai feeling-uri de genu' asta sa dai un PM sa dau shi yo un tun la pariuri.Parca ziaristii ashtia erau impartiali...sau ai shi tu pregatit pt maine "Ghidul micului UTC-ist" ?:evil: Olteanu' care tine fraiele la Prosport ce zice ? Ca l-a pupat pe Borcea pe unde l-a prins zilele astea...:mda:
@caracalu : ce mai zice macaraua aia captiva intre blocuri ? :evil:

caracalu
29th March 2006, 23:28
ba da sunteti varza..daca e asa de buna steaua cum credeti voi nici nu ar trebui sa ajunga rapidu la poarta..aici se vede ca va dardaie pantalonii...halal ekipa halal suporteri

Vadim
29th March 2006, 23:36
Cand mai ai feeling-uri de genu' asta sa dai un PM sa dau shi yo un tun la pariuri.
Daca sint impartial inseamna ca nu pot sa am feeling? Mi-a ras cineva creierul, ficatul? Am facut injectie cu algocalmin in vena?

Tudose
29th March 2006, 23:48
A si inca un lucru. Am sunat na nasu' lui Danut Coman, cica ii i frica sa nu ii faca maine felu' stelistii.
Inteleg ca aici e subiectul cu portarul Carlos, si nu sunt convins daca nu cumva e vorba de o strategie. Dar ce treaba are Dani Coman cu asta??

Nu stiu cine e nasul lui, dar eu am vorbit azi direct cu el, fata in fata la IDM. Era foarte calm si fara emotii. De fapt, dupa cum il cunosc eu, nu stiu ce emotii ar mai putea avea. Un jucator care a avut atatea ghinioane si accidentari precum el si care a revenit mereu si joaca la nivelul actual nu mai are astfel de probleme...

esku
30th March 2006, 00:05
si fara carlos eu cred k bate steaua....

ronaldinho
30th March 2006, 00:36
te rog sa`mi zici ultimele 2 cifre din coada de la numarul de moibil a lui Nesu , ca sa te cred...
eu chiar am numarul lui , l-am sunat acu 5 min si nu raspunde...

zi`mi ori primele 2 cifre , ultimele 2 (din numar , nu din prefix)
pe public sau pe PRV
---------
am sunat si eu pe cineva , o sursa anonima si uite ce zice:
paulica, ce facusi muica? :evil:

Vadim
30th March 2006, 00:44
Inteleg ca aici e subiectul cu portarul Carlos, si nu sunt convins daca nu cumva e vorba de o strategie. Dar ce treaba are Dani Coman cu asta??
Ere o gluma.

Si tu mirosi "regie" aici?

SORENSEN
30th March 2006, 00:46
Cred ca Steaua castiga si daca e adevarat cu accidentarea.
Hai Steaua !

apparte
30th March 2006, 00:46
Ronaldinho,vii tu acasa:D !

gigel_bucur
30th March 2006, 00:51
Eu am vorbit cu cineva care un var ce-i vecin cu unul plecat in State. Cica ala are o cumnata ce a maturat candva pe strada unde sta unul ce a dat probe pt. un film. Ei, ala i-a spus ca de fapt e o regie gandita de Francis Logan Copolla, galatzean la origine! Asta a pus totul la cale, impreuna cu pacificatorul intunericului, pentru derutarea deplina a adversarului. hm, te pui cu ursu'?

armin
30th March 2006, 08:08
SPER SA CASTIGE RAPIDUL. STEAUA E MAI BUNA IN CAMPIONAT DAR IN ULTIMELE DOUA FAZE ALA CUPEI UEFA A CAM TREMURAT.

Ce sa spun, o fi tremurat mai tare decat Rapidu la Hamburg, cand era 2-0 sau 3-1 pt nemti.

walt.mann
30th March 2006, 08:50
Indiferent daca joaca sau nu Carlos, putem castiga! Cernea are valoare, sa nu uitam ca si Coman a inceput ca rezerva (Dolha, pe unde mai joci?), si a prins poarta. De ce nu si Cernea?

ronaldinho
30th March 2006, 09:04
Ronaldinho,vii tu acasa:D !
....la ce te referi matale aici? :D ....sper ca nu la :ciocan:

babuinu
30th March 2006, 09:17
voi sunteti barcelona si chelsea si interul lui herrera la un loc...aveti fundasi galactici....ce va doare...nici nu ajunge mingea la poarta. apara si gigi, nu l-ati auzit azi noapte?!
in alta ordine de idei....daca vad azi vreun stelist in sectorul meu de tribuna( si stiu multi stelisti...stati linisititi)/...va garantez eu ca 90 de minute va striga FORZA RAPID!
pentru ca ....da mai ....nu puteti sa stati unde vreti voi....la intrarea in stadion se vor imparti niste cupoane (aleatoriu...bineinteles)prin care ti se va indica exact locul unde vei sta...asa ca luati-va gandul cei 1000-sau 2000 de aurolaci care veniti azi sub Grant...ca va veti lipi de gardul de la tribuna I, sectorul B...acolo unde stau fratiorii vostri.
si va mai rog ceva....chiar va implor....tot meciul sa strigati ceea ce stiti voi mai bine: am avut si vom avea mereu.... nu de alta...dar sa nu se mai joace returul si sa crapati:headbang: de durere!

RAPID FOREVER!

Zapada
30th March 2006, 09:44
Carlos e un portar mai bun ca Hamutovschi si e o mare pierdere pentru Steaua
Rapid bate cu 2-0 azi

Satanel
30th March 2006, 09:46
Eu nu cred sa fie o pierdere atat de mare in perioada de pregatire Cernea a demonstrat ca are valoare in plus cred ca isi da seama ca e sansa lui de a iesi din anonimat

mikiuta
30th March 2006, 09:51
Chiar acum si-a gasit si el sa se accidenteze. Duca-se inapoi de unde a venit. Sa mai investeasca Gigi si in "ograda lui",orice club se bazeaza cel mai mult in jucatorii crescuti la acel club. Trebui data o sansa si lui Cernea, nu se stie...poate o fi mai bun decat Carlos !!!

One-Man Show
30th March 2006, 09:54
@ babuinu : ne vedem la meci ;) poate shi dupa:evil:

uti2102
30th March 2006, 09:55
Nu sunt sigur ca va lipsi Carlos. Oricum, atat Cernea cat shi Toma sunt capabili sa apere cam tot ce ar putea trimite spre poarta rapidishtii diseara. Shi ceva imi spune ca fundashii noshtrii nu le vor permite sa trimita cine shtie ce...
Sa nu uitam, Carlos s-a evidentziat doar la parada de la Betis, in rest nu prea a fost pus la grea incercare. E adevarat, parca nu va mai fi aceeashi sigurantza pe linia de fund...dar asta e.
Forza CARLOS !

Satanel
30th March 2006, 10:05
Ce ziceti de o revenire spectaculoasa a lui Carlos?

armin
30th March 2006, 10:22
chiar va implor....tot meciul sa strigati ceea ce stiti voi mai bine: am avut si vom avea mereu....


Dar voi, ce strigati cand un rapidist schimbat saluta galeria?

4star
30th March 2006, 11:15
Steaua a dovedit ca nu e echipa care sa stea in portar. Carlos a cam shomat la meciuri, apararea beton si-a facut treaba, asa ca poate sa apere si Gigi.

cip_81
30th March 2006, 11:18
Gata, va pregatiti terenul pentru umilinta de diseara ? Auzi la ei, se plang ca nu joca bufonul de Carlos. Asta e, nu o sa mai luati goluri de senzatie la vinclu, asa cum obisnuia sa ia Carlos, o sa le luati la firul ierbii. Caaaaare-i problema ?

starsteel
30th March 2006, 11:47
Cernea va demonstra ca merita sa fie in poarta campioanei, sa nu uitati ca e achizitie din curtea Otelului.

my_bogdan
30th March 2006, 11:48
Sa nu uitam, Carlos s-a evidentziat doar la parada de la Betis, in rest nu prea a fost pus la grea incercare. E adevarat, parca nu va mai fi aceeashi sigurantza pe linia de fund...dar asta e.
Forza CARLOS !

e vorba de siguranta....ai vazut ce sigur pe el iesea la centrari ? asta dadea incredere si echipei

oricum ...cu Carlos sau cu Cernea tot ii batem pe rapid azi

FORTZA STEAUA /hello

starsteel
30th March 2006, 11:54
.....si va mai rog ceva....chiar va implor....tot meciul sa strigati ceea ce stiti voi mai bine: am avut si vom avea mereu....
De acord numai ca tonul sa il dai tu ca sa putem aprecia forta de reactie rapidista :ciocan: ca doar stai in mijlocul lor nu?
Uu...Uu...Uu.....am postat si in limbajul tau, daca castiga Steaua fac cinste cu o banana.

alejandro
30th March 2006, 12:29
sa-l vedem acu' pe cernica al nostru:happy

Mefisto
30th March 2006, 12:32
Mare pacat de pierderea lui Carlos. Nu de altceva dar mi-ar fi placut sa-l vad dribland niste rapidisti. Cernea trebuie sa fie doar calm, oricum va privi meciul de la distanta... doar jucam cu rapidul, nu cu vreo echipa de talie europeana...

rvemis
30th March 2006, 13:12
Tocmai am aflat ca s-a accidentat Goian la IDM...cica i-a venit o bila in c..... :)))

Ale ale....Multumim Rapidule!!!! /hello

4star
30th March 2006, 13:21
Adik acum o sa joace Goian cu trei c....? Sa vezi ce ara terenul.:D

giulestina
30th March 2006, 13:27
Cu Carlos in poarta , sau cu Cernea tot una e.Rapidul va demonstra ca a ajuns in aceasta faza a cupei UEFA datorita meciurilor senzationale facute mai ales pe stadionul Giulesti.Oricum scorul va fi de 2-0 in favoarea rapidistilor.Cum Steaua nu a dat gol pe Lia Manoliu in UEFA echipa care va ajunge in semifinala nu poate fi decat RAPID. FORZA RAPID !

4star
30th March 2006, 13:39
Cum Steaua a dat goluri multe in deplasare, Rapid nu va fi exceptie.
Asa ca va bate cu 2 sau 3-0.

giulestina
30th March 2006, 13:43
Cum Steaua a dat goluri multe in deplasare, Rapid nu va fi exceptie.
Asa ca va bate cu 2 sau 3-0.

Asta numai in visurile voastre.Sa va fie clar: Rapidul se califica indiferent dac in poarta voastra va sta Carlos , Cernea , Toma sau MM.

armin
30th March 2006, 13:44
mdea.

uti2102
30th March 2006, 13:57
Sa ne fie clar auzi :happy
Sa ne mai obosim shi ne prezentam la meci sau ..... ?! :ciocan:

Carlos are intidere musculara sau chiar o ruptura foarte mica. In conditzile astea nu cred ca ar fi indicat sa joace, pentru ca ar risca o accidentare mai severa.

Darkslowstar
30th March 2006, 14:02
E o pieredere grea pt Steau pt ca cernea nu-i cine stie ce portar. Doar nu-l stim de ieri de azi, are ceva state in A si nici un meci memorabil, a fost mai mult rezerva si e greu de explicat optiunea Stelei. Cu Rapidul va fi altceva decat in Europa pt ca Razvan va stie foarte bine (idem la Oli), deci va va fi mai greu.
Parerea mea este ca va fi un meci supertacticizat, care se va incheia prob 0-0 (daca nu face Cernea vreo gafa).

4star
30th March 2006, 14:03
@giulestina, chiar si cu MM in poarta tot va batem. La noi portarii shomeza in timpul meciului.

STEAUA-MANIA
30th March 2006, 14:11
In 10 jucatori,nu ne-au dat gol..so,nu portarul e problema:D

Mefisto
30th March 2006, 14:37
Eu chiar sint curios... habarnistii astia de la rapid care s-au calificat pana aici cu un noroc incredibil, pierdutii care habar n-au ce sa faca cu mingea, chiar cred ca pot elimina Steaua???? Sau dau din cioc de frica? Pentru ca la tragerea la sorti, cand au vazut ca au cazut cu Steaua si-au pus mainile in cap, li se citea frica pe fete...

michaelv
30th March 2006, 14:46
cui sa ii multumim ca Steaua este asa departe...Cine la adus pe Iacob pe Carlos pe Protasov pe Zenga si multi altii (sa nu-l uitam si pe Cristocea care sigur o sa confirme la Steaua) NU VA MAI LUATI DE MM..si ce dak a batut un suporter( si voi dak erati injurati poate faceati si mai multe)... BV MM..

Rapid - STeaua 1-3

giulestina
30th March 2006, 14:50
Eu chiar sint curios... habarnistii astia de la rapid care s-au calificat pana aici cu un noroc incredibil, pierdutii care habar n-au ce sa faca cu mingea, chiar cred ca pot elimina Steaua???? Sau dau din cioc de frica? Pentru ca la tragerea la sorti, cand au vazut ca au cazut cu Steaua si-au pus mainile in cap, li se citea frica pe fete...


Voi nu va dati seama ce spuneti sau nu vreti sa va dati seama.Sa elimini pe Feyenoord, Hertha Berlin, Hamburg SV nu e la indemana oricui. Steaua nu e peste nivelul acestor echipe asa ca s=ar putea sa fiti eliminati ca anul trecut in sferturi.

armin
30th March 2006, 14:57
s=ar putea ca anul trecut sa nu fi ajuns in sferturi ;)

alejandro
30th March 2006, 14:59
Steaua nu e peste nivelul acestor echipe asa ca s=ar putea sa fiti eliminati ca anul trecut in sferturi.
giulestina,hai ca esti in off side...de la atata bucurie nici nu mai stiti ce vorbiti...

mirung
30th March 2006, 15:19
In minutul 90, la Hamburg, rapizii erau toti in careul propriu, mingile zburau razant cu barele sau eru bubuite in tribune de catre marii fotbalisti din Crangasi, Coman a avut cel putin 20 de interventii in ultimile 10 min......
La Sevillia, in min 90, Steaua facea 25 de pase consecutive si tribuna striga ole'..ole'...Carlos nu mai atinsese minge din prima repriza....
.....gasiti deosebirea....

dede
30th March 2006, 15:26
daca nu joaca Carlos va juca Cernea...

daca Steaua va juca cum stie mai bine, atunci portarul nici nu va fi asa de important

stefy_deva
30th March 2006, 15:40
ghinion!!aceasta accidentare ma face sa cred k scorul d 3-0 este mic:P !!
steaua ezita destul d mult in aparare si din aceste ezitari Rapid poate profita!
sa nu uitam k portarul d rezerva al stelei a luat gol d la Rapid 2!!!

don_denver
30th March 2006, 15:51
si se pare ca portughezul va juca..:evil:.....manevra lui mm...sau ce a fost...dar...Carlos va juca....

alejandro
30th March 2006, 16:01
da,denver,cred ca ai dreptate


Manevra lui MM?

Miercuri seara Mihai Stoica a sunat la mai multe ziare, pentru a comunica accidentarea lui Carlos. O data cu ziua de joi, lucrurile incep sa indice o strategie ascunsa.

Gestul lui Stoica este cel putin ciudat, stiindu-se faptul ca el nu este deloc un tip comunicativ si nici saritor.

Accidentarea lui Carlos s-a petrecut imediat dupa ce presa a trebuit sa paraseasca miercuri antrenamentul Stelei, dupa sfertul de ora de acces, restul pregatirii fiind inchis mass-mediei.

Prin zvonul accidentarii lui Carlos, MM ar putea sa incerce sa distraga si sa deconcetreze Rapidul, dar sa si mentina Steaua in prim-plan in orele premergatoarea partidei.

De unde se auzea de la Steaua ca sansele lui Carlos de a juca sunt mici, pe durata zilei de joi ele au crescut, chiar daca rezultatele medicale indica o ruptura de 2 milimetri la coapsa.

In plus, inca de miercuri seara pe forumul Onlinesport unii fani si Stelei au acreditat ideea unei mani****ri a Stelei.

In mod normal, daca are ruptura, fie ea si de 2 milimetri, Carlos nu ar putea juca.

Ar putea fi din nou o noua manevra (de prost gust) a lui Mihai Stoica, acest geniu neinteles.

Onlinesport: Sorin Spin

Da Doamne sa fie adevarat!!!

STEAUA-MANIA
30th March 2006, 16:06
Yuppppppi!Joaca Carlos!Conform totalsport fm,in urma controlului medical,Carlos a suferit o contuzie!CARLOS ALE ALE!

Cristy
30th March 2006, 16:11
In minutul 90, la Hamburg, rapizii erau toti in careul propriu, mingile zburau razant cu barele sau eru bubuite in tribune de catre marii fotbalisti din Crangasi, Coman a avut cel putin 20 de interventii in ultimile 10 min......
La Sevillia, in min 90, Steaua facea 25 de pase consecutive si tribuna striga ole'..ole'...Carlos nu mai atinsese minge din prima repriza....
.....gasiti deosebirea....

hamburg se bate la titlu in germania in timp ce betis la anul o sa joace in segunda division , asta e MAREA deosebire .

o sa joace circaru de carlos , si cu el in poarta tot ii batem /hello

crystyZeu
30th March 2006, 16:58
DACA VRETI SA STITI TOTUL DESPRE ADEVARURILE ASCUNSE ALE MECIULUI APASATI AICI http://www.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11023902...EXTRAORDINAR!!!

Universal
30th March 2006, 17:31
Carlos joaca ,nu joaca,nu conteaza,important este sa se JOACE!!!! HAI ROMANIA!

Universal iubeste tot ce tine de sport,deci si fotbalul :) urez succes eschipelor,sa se califice cea care merita,
cat despre Carlos,potr spune ca este un portar excelent,si eu eram asa la inceput,insa m-am accidentat grav si am renuntat la fotbal .

mirung
30th March 2006, 17:43
hamburg se bate la titlu in germania in timp ce betis la anul o sa joace in segunda division , asta e MAREA deosebire .

o sa joace circaru de carlos , si cu el in poarta tot ii batem /hello


Diferenta e de la 1-3 norocos la 3-0 la pas......sau de la Barbarez la Juaquin.....dar in zona dintre Crangasi, Straulesti si CFR Chitila reactiile sunt mai lente..."si melcul face tzushti si fuge".....

NitroStar
30th March 2006, 17:43
Sa vezi ce ma kk rasu la meciu de diseara cand o sa vada rapidistii ca joaca carlos si nu cernea.Numa sa vezi cum is in primele minute de atunci ii articulam cu 2-3 boabe si sa-l vad dupa asta pe gigi la OTV:"V-am zis eu ca nu ma poate bate Copos in POst.Da ce e el mai credincios decat mine"

andreiush
30th March 2006, 17:44
Da de ce sa-i afecteze pe rapidisti treaba asta cu Carlos daca joaca sau nu? :lol: Sunteti penibili mah, si cu asa numita "tactica". Pai asta-i tactica, sa zici ca e accidentat portarul? :lol:

Vai ce ne-ati debusolat cu tactica asta :D

alejandro
30th March 2006, 17:50
V-am lasat in ceata:happy
Acum nu mai dati nici o boaba in atelele noastre:D

mirung
30th March 2006, 17:53
Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la RAPID. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua



Sa va fie rusine......ai uitat sau erai prea mic cand a-ti facut 5-4 pe giulesti cu dinamo ca sa ia Camataru "gheata de aur" iar voi sa nu picati in B ?

Probabil ca ai uita asa cum ai uitat si de 2-8 cu Steaua pe giulesti!....

poate ti-amintesti azi!

Universal
30th March 2006, 17:53
hamburg se bate la titlu in germania in timp ce betis la anul o sa joace in segunda division , asta e MAREA deosebire .

o sa joace circaru de carlos , si cu el in poarta tot ii batem /hello


HSV nu are nici o sansa sa castige campionatul german,la fel ca Werder ori Schalke ,Bayern este prea puternica

andreiush
30th March 2006, 17:53
Clar, suntem complet debusolati datorita acestei tactici:D
De parca in functie de Carlos si-a facut Razvan tactica pentru meciul de azi :lol:

Universal
30th March 2006, 18:03
Carlos afla dupa-amiaza daca joaca
2006-03-30 13:00:00

Diagnosticul lui Carlos este ruptura musculara de 2 mm!!! Portarul nostru va face in aceasta dupa-amiaza un antrenament pentru a vedea daca poate evolua diseara!


Citat din stelisti.ro

Ultimele noutati


Soarta lui Carlos se decide cu o oră înainte de meci
2006-03-30 16:00:00

Portarul Carlos va afla dacă va putea apăra cu o oră înainte de meci.
Doctorul Stelei, Radu Paligora, şi grecul Nicos încearcă să-l recupereze pe portughez

NitroStar
30th March 2006, 18:05
Ma baieti ce draku nu pricepeti atacantii vostri"senzationali"cand au auzit ca nu joaca carlo au sarit in sus de 7 m ca le cam frika de reflexurile lui carlos si si-au zis cai joaca de copii cu cernea si o sa fie misto sa le vezi fateta cand il vad pe carlos in poarta.Pacat ca nus din bucuresti ca chiar vroiam sa vad umilinta rapidului.

Universal
30th March 2006, 18:08
Eeee...sa speram ca va fi un joc civilizat,cel putin sa dam exemplu in acest caz,nu va fi nici o umilinta pentru echipa romana care nu se califica,departe acest gand,au ajuns foarte departe si este senzational acest lucru,nicidecum ca va pierde vreuna si nu merge mai departe

Cristy
30th March 2006, 23:54
circaru e tot circar , s-a vazut la faza golului

esku
31st March 2006, 01:03
da mah ... akum sa nu`l acuzam de gol ... pentru ca a si scos vreo 2 ocazii clare de gol ale rapidistilor..... asta e... se intampla si la case mai mari .... greseala a pornit de la ghionea.... orikum se califica steaua...are prima sansa

berzecus2003
31st March 2006, 01:23
baietel ,daca tot vrei sa te dai mare ca stii scoruri de mult apuse ...macar spune-le corect...
8-2..nu a fost pe giulesti...ci pe 23 august

Cneazul
31st March 2006, 09:09
vad ca toti fanii stelei erau disperati ca nu va juca carlitos , vad ca a jucat , si......a gafat . daca juca cernea si lua , sa zicem... 2 goluri , ziceati ca daca era carlos bateati . hai dom`le , ca faza cu carlos a fost doar o cacealmea .

superchumbo
31st March 2006, 09:11
evident ca a fost manevra

One-Man Show
31st March 2006, 10:24
Steaua, fara Carlos contra Rapidului ...exact asha a fost:mda: nu stiu cine a fost ala din poarta da' nu a fost Carlos:mda:

SORENSEN
31st March 2006, 10:56
Ce reusita a fost penibila strategie cu accidentarea ...daca incerci sa pacalesti fotbalul vei fi pedepsit de fotbal:headbang:

Rossi
31st March 2006, 12:35
Cica cu Carlos a fost stratagema ...:rosu:

Inca o data , daca mai era nevoie , conducatorii stelei au mintit cu nerusinare - atat presa cat si proprii suporteri . Au demonstrat ca nu au scrupule , ca pot minti pe oricine si oricand :rosu:

stefy_deva
31st March 2006, 12:50
carlos nu a avut nimic a fost o inventie a conducerii clubului steaua pentru a induce in eroare p Rapid!!!
RUSINE....RUSINE......RUSINE SA VA FIE!!!!

alejandro
31st March 2006, 13:26
mey stefy,mor de rusine ca am stat calare e voi,iar mediocrul nostru de Banel v-a facut varza:happy

ete aici d-le:

Clar, suntem complet debusolati datorita acestei tactici:D
De parca in functie de Carlos si-a facut Razvan tactica pentru meciul de azi :happy
care-i baiul?voi va faceti strategii in functie de Carlos?
ineacati amarul in alta parte,las' ca luati cupa Romaniei;)

stefy_deva
31st March 2006, 13:39
faza din care a inscris Nicolita a fost o greseala d marcaj!
toata stima pt Banel!

nu ne facem strategii in functie d Carlos dar nu e frumos din partea lui jiji si a lui MM!!
dk era cernea in poarta poate acel gol al Rapidului poate nu era gol dar cu siguranta alte faze erau gol!

alejandro
31st March 2006, 13:54
toata stima pt Banel

incredibil,primul rapidist care-l apreciaza pe Banel!!!!:ok:



nu ne facem strategii in functie d Carlos dar nu e frumos din partea lui jiji si a lui MM!!
dk era cernea in poarta poate acel gol al Rapidului poate nu era gol dar cu siguranta alte faze erau gol!
totusi v-ait facut strategia in functie de Cernea si Carlos:happy

stefy_deva
31st March 2006, 14:00
eu sunt doar un fan al Rapidului nu fac parte nici din conducere nici din lot asa k nu am de unde sa stiu in functie d ce s-au facut strategiile!
am zis k dk era cernea in poarta poate meciul se termina altfel!

eu apreciez toti juktorii kre joak fotbal bine indiferent d culoare, natie, rasa si religie!

Rossi
31st March 2006, 14:57
Carlos, ce gafa!
Accidentarea portughezului a tinut cu sufletul la gura intreaga suflare stelista. Inainte de meci, Gigi Becali a dezvaluit insa ca totul a fost o strategie, care, pina la urma, s-a intors impotriva sa
Goalkeeper-ul din Ghencea a gresit grav la golul Rapidului, scapind balonul pe sub el si oferindu-i un cadou lui Moldovan La antrenamentul oficial de dinaintea partidei, portarul Stelei s-a accidentat, acuzi nd o intindere. Toata lumea a intrat in alerta, iar mama lui Cernea, goalkeeper-ul de rezerva al Stelei, a inceput sa se roage ca fiul ei sa nu fie titular. Pina la urma, Dumnezeu a ascultat-o.

Presedintele giulestenilor, Dinu Gheorghe, era circumspect in privinta variantei propuse de ros-albastri. "Nu prea cred eu in accidentari d-astea subite", spunea seful din Giulesti.

Gigi Becali a risipit insa misterul. "A fost doar o strategie de-a noastra. Mai avem si altele!", ridea finantatorul, fericit ca le jucase un renghi rivalilor.

4star
31st March 2006, 15:01
Binaco... nu s-a comparat cu strategia lui netoiu @ alexa. Tre sa recunosc ca aia e strategie de top. jiji e mic copil. Doar a inceput sa invete figuri din astea de la altii mai versati.

Darius
31st March 2006, 15:49
Carlos, ce gafa!
Accidentarea portughezului a tinut cu sufletul la gura intreaga suflare stelista. Inainte de meci, Gigi Becali a dezvaluit insa ca totul a fost o strategie, care, pina la urma, s-a intors impotriva sa
Goalkeeper-ul din Ghencea a gresit grav la golul Rapidului, scapind balonul pe sub el si oferindu-i un cadou lui Moldovan La antrenamentul oficial de dinaintea partidei, portarul Stelei s-a accidentat, acuzi nd o intindere. Toata lumea a intrat in alerta, iar mama lui Cernea, goalkeeper-ul de rezerva al Stelei, a inceput sa se roage ca fiul ei sa nu fie titular. Pina la urma, Dumnezeu a ascultat-o.

Presedintele giulestenilor, Dinu Gheorghe, era circumspect in privinta variantei propuse de ros-albastri. "Nu prea cred eu in accidentari d-astea subite", spunea seful din Giulesti.

Gigi Becali a risipit insa misterul. "A fost doar o strategie de-a noastra. Mai avem si altele!", ridea finantatorul, fericit ca le jucase un renghi rivalilor.

Chiar a spus Becali lucrul asta?....marturisesc ca nu l-am auzit, mi-a scapat...

Universal
31st March 2006, 20:38
Eu cred- Carlos chiar se accidentase ,insa nu garv,dupacum au spus altii-presa&media&altii ''factori'' au exagerat

grande
31st March 2006, 20:43
Pentru Steaua ,mai bine nu juca !
Pentru Rapid ,bine ca a jucat ! ( gafa la gol )

Paul
31st March 2006, 21:47
asa e ...
ia intreaba`l pe Buga ce parere are de Carlos... :D

fia
1st April 2006, 10:53
Interesanta pacaleala de 1 aprilie. Nu mai stiu cum a fost in ceilalti ani, dar de obicei ziarele fac glume destul de proaste si nesarate de 1 aprilie, asta mi-a placut :)

Paul
1st April 2006, 10:58
asta a fost a lu Memelu` ... :evil:
dar si rapidistii pregatesc una ... Coman are ceva probleme la genunchi ... :happy

Ne asteptam la aceleasi bancuri proaste , dar ca sa fie mai credebil il plimba putin pe targa , si o as aiba fractura de tibie si peroneu si ca prin minune se trateaza

4star
1st April 2006, 15:40
Becali a aruncat-o la misto ca strategie si ziaristii au pus repede botu (stire de senzatie) si au dat-o de buna. L-am vazut la stiri cand a zis-o si s-a vazut clar ca era aruncata la misto.

andreiush
1st April 2006, 15:49
Imi place ca nici voi stelistii nu stiti ce sa mai credeti despre echipa voastra si despre conducatorii vostri :lol:

Uite Carlos, nu e Carlos...
Hai Carlito tata, inca una si in retur :ok:

vagus
1st April 2006, 19:04
Pai cum sa creada cand au asa un conducator oier ca jiji :happy .Ia uitati ce spune:

Contactat telefonic, Gigi Becali a declarat "ce sa fac, sunt acasa, dau nitel cu ranga la Maybach. Iar ma intrebati de Carlos? Nu v-am zis ca e stratagema? Cum? Doua luni de pauza? Pai v-am spus ca e accidentat si ca nu ne bazam pe el la returul contra Rapidului. Am spus eu ca ar fi stratagema?" :happy Om mai penibil ca asta n-am mai vazut :jerk: Daca devine asta vreodata presedintele Romaniei e clar ca suntem natia cu cei mai multi ciobani analfabeti pe metru patrat ...

my_bogdan
1st April 2006, 19:54
Pai cum sa creada cand au asa un conducator oier ca jiji :happy .Ia uitati ce spune:

Contactat telefonic, Gigi Becali a declarat "ce sa fac, sunt acasa, dau nitel cu ranga la Maybach. Iar ma intrebati de Carlos? Nu v-am zis ca e stratagema? Cum? Doua luni de pauza? Pai v-am spus ca e accidentat si ca nu ne bazam pe el la returul contra Rapidului. Am spus eu ca ar fi stratagema?" :happy Om mai penibil ca asta n-am mai vazut :jerk: Daca devine asta vreodata presedintele Romaniei e clar ca suntem natia cu cei mai multi ciobani analfabeti pe metru patrat ...

asta facea parte din farsa de pe 1 aprilie daca nu ti-ai dat seama :evil:

4star
2nd April 2006, 10:58
Pai multi nu isi dau seama cand sunt luati peste picior. Care dintre ei o fi mai pamapalau? gigi care le arunca la plesneala sau aia care pun botu si le dau ca stiri bomba ca sa vanda mai mult sau cumparatorii de hartii cu stiri din astea senzationale?
Cei care se bazeaza pe ce spune gigi, cred ca nu dovedesc ca ar avea mai multa minte daca se lasa asa usor pacaliti. Dar fiecare poate sa creada ce vrea...

B4 Felix
3rd April 2006, 13:51
Rusine Stelei pentru faza cu Carlos !!
Auzi .......... accidentat..........!!!!!!!!!!!!!!1111111

walt.mann
3rd April 2006, 16:05
Era accidentat, altfel nu lua golu' ala stupid...

superchumbo
3rd April 2006, 17:45
Hai Carlito tata, inca una si in retur :ok:

Daca bazati pe asta, e clar cat de siguri sunteti pentru joi

SORENSEN
3rd April 2006, 19:42
Chestia e ca ei se roaga de o gafa a lui Carlos in retur ...dar ar trebui sa se roage ca nu cumva apararea rapidista sa gafeze in masura traditionala...
Cred ca aici Steaua va face diferenta si se va califica.
Hai Steaua !

andreiush
3rd April 2006, 19:48
Daca bazati pe asta, e clar cat de siguri sunteti pentru joi
Nu ne bazam pe asta. Dar daca face inca una, cu atat mai bine:D