PDA

View Full Version : Vrem Nocturna



OVIDIU 62
29th March 2006, 19:05
Din toamna avem promisiunea conducerii ca echipa va evolua pe stadionul OTELUL in nocturna.Ar fi ceva normal mai ales ca echipa a inceput sa joace bine si si-a creat multi dusmani.La nivelul acestui sponsor nu reusesc sa-mi imaginez de ce asa tarziu?Dar e o vorba:Mai bine mai tarziu decat niciodata.

Marquise MGP
29th March 2006, 20:15
am mai avut noi promisiuni din astea si am ajuns sa jucam pe Dunarea si chiar sa ne batem la retrogradare :( ... desi conducerea e alta acum , eu astept sa vad faptele si ii felicit pe urma pentru realizare.

momentan construirea unei competitive e primordiala pt ca asta va aduce lumea la stadion ... nocturna e un moft .

forza otelul :ok:

starsteel
30th March 2006, 11:23
Din pacate nu poate fi vorba de nocturna doar o performanta deosebita sau o impunere ar putea determina conducerea indiana sa faca asa ceva.
Pt. cei care nu stiu, indienii sunt stransi la punga.

cip_81
30th March 2006, 11:25
Apropo, la ora 11 am e lumina naturala, la ce mai trebuie si una artificiala ?

starsteel
30th March 2006, 11:29
Mai da cate o eclipsa ceva nu ai auzit urmatoarea totala e in 2081 vrei sa ne prinda nepregatiti; daca chiar atunci jucam cu Dinamo la ora 11.00? :drak:

bada_otelul
1st April 2006, 19:44
cred ca pana acum n-au bagat bani indienii nici in echipa nici in stadion pt ca nu aveau incredere in presedinte si in calitatile lui.uite ca a venit marius stan
(parerea mea cel mai bun presedinte de divizia a) si au inceput sa bage bani.normal ca nu se arun ca din prima la sume colosale dar performanta se poate face si cu bani mai putini dar mai bine gestionati.sigur se face si nocturna dar mai intai sa terminam sezonul asta cat mai sus.hai otelul!

OVIDIU 62
3rd April 2006, 22:09
Si totusi am toata increderea ca la GALATI din toamna stadionul echipei OTELUL va avea nocturna.Asta o afirm si datorita faptului ca avem o conducere profesionista care aplica un management si o strategie care in final vor da rezultate bune si chiar foarte bune la GALATI.Am toata increderea si cred ca asa ar trebui sa fie adevaratii suporteri ai OTELULUI.

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 14:01
Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Nocturna Vreeeeeeeeeeeeeeeeemmmmmmmmmmmmm

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:19
Rezultatele Din Ultimul Timp Ne Dau Sperante Mari Pentru Toamna Cand Toti Galatenii Spera Ca Stadionul Otelul Sa Aiba Si Nocturna.Doamne Ajuta.

Cristian
18th May 2006, 14:14
Evident ca ne trebuie si o nocturna, nu de alta dar UE ne va impune, asa ca vrem nu vrem tot vom avea nocturna, si e chiar culmea are Ceahlaul nocturna si nu avem noi.

OVIDIU 62
25th May 2006, 09:11
Sa avem rabdare si o sa vina si nocturna.Decat sa le ai pe toate pe tava si sa dezamagesti mai bine cate putin in fiecare an si sa cresti ca valoare.(vezi cazul TIMISOAREI care cu o gramada de bani nu a realizat nimic anul asta)

STEELMAN
1st June 2006, 04:13
nu am fost prea conditionati de rezultate pt a avea nocturna din toamna.ea ar fi fost obligatorie din sezonul 07-08.nu stiu de unde sunteti asa siguri ca ea va fi operativa din toamna.cel mai devreme din returul sezonului 06-07

Marius.B
1st June 2006, 08:24
Desi stalpii pt sustinerea instalatiei sunt gata ,nocturna nu va fi montata decat in vara 2007.Asa ca la inceputul sezonului 2007-2008 vom avea si noi nocturna.

lolo_grupa_c
1st June 2006, 19:36
ce cauta caini aici pe zona asta curata???in loc sati dai cu parerea caine.....mai bine scapa de purici si mai vb.....

Cristian
6th June 2006, 13:25
Apropo, la ora 11 am e lumina naturala, la ce mai trebuie si una artificiala ?

Am avut si vom avea mereu boala pe catei:jerk:

lolo_grupa_c
16th June 2006, 00:02
e stabilit deja.....din vara anului viitor,avem nocturna!!!!

starsteel
3rd July 2006, 21:26
Sper sa revenim pe pagina principala ca backup-ul asta chiar ne-a dus inapoi.

sorin_otelarul
1st August 2006, 15:59
Vrem Nocturana Si Noi Ptr Ca Echipa Avem Avem Cam Detoate.............bn Mai Sunt Niste Lucruri Care Mai Trbuiesc

OVIDIU 62
1st August 2006, 17:18
A-ti vazut ce inseamna sa evoluezi la ora 17 sau 18 este practic imposibil de jucat pe o asemenea arsita.Bine macar ca in vara anului viitor se va finaliza problema noctunei.

starsteel
1st August 2006, 20:19
Vara anului viitor?!

Dregan
2nd August 2006, 00:09
Vara anului viitor?!


Dap asa a spus Marius Stan acum cateva luni la o emisiune...

Doctor_Satan
2nd August 2006, 09:29
Si au promis ca vara asta e gata!
Sa mai ai incredere in indieni!

starsteel
2nd August 2006, 14:09
Indienii sunt stransi la punga daca nocturna nu va fi impusa de norme in mod sigur nu o vor face.

OVIDIU 62
23rd August 2006, 23:13
Ce se mai aude cu instalatia de nocturna cand va fi gata?

Dregan
24th August 2006, 01:03
Ce se mai aude cu instalatia de nocturna cand va fi gata?

In vara anului viitor

OVIDIU 62
10th September 2006, 10:36
E vremea sa dam drumul la lucrare nu de alta dar nu mai am rabdare asta si datorita altor orase mult mai mici ca a nostru dar cu o dragoste poate mai mare pentru fotbal care au reusit ceea ce noi nu avem:NOCTURNA.

Cristian
12th September 2006, 17:32
Nici acest topic nu mai prezinta interes...

sorin_otelarul
12th September 2006, 18:43
Trebuie Facuta O Curatenie In Acest Forum.....

starsteel
12th September 2006, 19:00
Din pacate inca nu avem nocturna asa ca threadul asta inca mai merge.

Cristian
12th September 2006, 19:27
Pai si cat discutam despre acea nocturna ? S-a zis clar ca din vara anului viitor, nu mai vad rostu.

starsteel
12th September 2006, 19:52
S-a zis doar, dupa ce va fi finalizata lucrarea inchidem si threadul asta, mai bine am deschide noi subiecte de discutii cu conditia sa fie interesante.

Cristian
12th September 2006, 20:41
Iti zic eu vom avea si nocturna, de obicei ce promite Marius Stan si realizeaza, imi place e un om de onoare.

starsteel
12th September 2006, 21:07
Ii stiu pe indieni sunt stransi la punga eu nu am incredere in ei.

lolo_grupa_c
13th September 2006, 02:28
sa tot promis ca la anu' ,la celalalt an si tot asa...dar acum cateva luni in urma la o discutie cu dl. stan ,sa promis din partea indienilor ca cel tarziu anul viitor nocturna este si montata...asa ca mai avem de asteptay pana la vara viitoare...pana atunci propuneti alt thread(de ex. TRIBUNA SAMANTARILOR este TRIBUNA 1)

starsteel
28th September 2006, 01:05
Dupa ce am vazut o tabela mai de Doamne ajuta parca odata cu nocturna e necesara si o tabela in care sa poti vedea imagini live, reluari etc.

lolo_grupa_c
28th September 2006, 01:42
corect....dar oare se concretizeaza ceva ??....mai trec 100 de ani si noi cu aceeasi tabela...

Jar-Gon
28th September 2006, 08:48
da ,tabela aia e mai veche decat stadionul,cat despre nocturna cine nu vrea
si sa fie cu faze in reluare si cu suporterii din tribuna .

OVIDIU 62
16th November 2006, 17:20
De la anul vom fi obligati in liga 1 sa evoluam in nocturna deci altfel nu se poate.

SORINULTRA
22nd November 2006, 12:33
sa se imprumute la fondurile ue si sa puna nocturna daca indianu nu da lovele

oresore
23rd November 2006, 05:52
e chestia ca tabela are valoare sentimentala :))):P

SORINULTRA
29th November 2006, 17:52
iao acasa

cap
6th January 2007, 10:22
bai lucrarile pt nocturna vor incepe la sfarsitul returului si vor tine pana la inceputut turului din 2007 de tabela nush ce sa zic

luiza_g85
28th April 2007, 14:09
ar fi super sa avem si nocturna. au alte echipe mai slabe si noi nu? daca nu sunt bani, sa se renunte la cantonamentul in tari straine, ca doar avem si noi in tara conditii

STEEL
17th May 2007, 17:59
* Arena "Oțelul" va fi dotată în acest an cu instalație de nocturnă doar dacă formația antrenată de Petre Grigoraș se va califica în Cupa Intertoto * Anunțul a fost făcut de directorul general al clubului gălățean, Marius Stan, cel care a deplâns faptul că bugetul grupării de prim eșalon nu face față cerințelor "europene" ale fanilor

Pe căldură sau la lăsarea întunericului?
Microbiștii gălățeni, oamenii care participă la fiecare meci de pe teren propriu al echipei Oțelul mai au un singur dor: instalația de nocturnă care să-i scoată din casă mai pe-nserat. Ce-i drept, decât să te bată soarele în cap la tribuna a doua a stadionului din Țiglina III, mai bine asiști la o partidă de fotbal pe răcoare, la lumina reflectoarelor. Iar promisiuni de acest gen există de aproape doi ani de zile. Însuși directorul general al clubului de Liga I, Marius Stan, anunța până de curând că sportul-rege de la Dunăre va fi de lucși. Zilele trecute însă, șeful grupării locale a detonat bomba! Stan a dat de înțeles că nu mai este atât de sigură efectuarea acestei investiții în vara acestui an.

"Avem buget de mijlocul clasamentului"
"Nu mai pot spune că vom avea cu certitudine nocturnă pe stadionul Oțelul! Depinde foarte mult de ceea ce se va dori în continuare. Dacă vom rămâne cu un buget de mijlocul clasamentului, atunci vom rămâne cu siguranță acolo. Cele trei milioane de dolari pe care ni le oferă principalul nostru partener, Mittal Steel, sunt foarte bune, dar trebuie să spun că n-avem fonduri suficiente. Din orașul acesta nimeni nu dă un leu, în afară de combinat, așa că situația nu este deloc roz", a răbufnit conducătorul clubului roș-alb-albastru. Campionatul 2007-2008 va fi ultimul în care absența instalației de iluminare pe stadion va fi trecută cu vederea. Din 2008 încolo licența de club profesionist nu va mai fi acordată dacă se va perpetua acest "neajuns".

O remiză la Bistrița ar putea aprinde becurile!
Marius Stan susține totuși că există o șansă ca pe arena "Oțelul" să se joace și noaptea chiar din vara lui 2007. Salvarea ar veni printr-o eventuală calificare a echipei pregătite de Petre Grigoraș în Cupa UEFA Intertoto. "Dacă ne vom califica în această competiție europeană, vom fi obligați să avem nocturnă, precum și alte condiții. Altfel ne vom prezenta degeaba", afirmă directorul general al "oțelarilor". În opinia sa, participarea în cupa de vară ar urma să fie susținută corespunzător de către oficialii de la Mittal Steel Galați. Pentru a spera la nocturnă, jucătorii lui Grigoraș pot face vineri seară primul pas: să nu piardă în fieful Gloriei Bistrița. Care va să zică, luminița de la capătul nocturnei se află momentan în inima Transilvaniei.

sursa: viata libera

mihai_alex
8th October 2008, 12:03
NOCTURNA BATE PASUL PE LOC!


* Birocrația și indiferența fac ca lucrările pentru ridicarea reflectoarelor și informatizarea căilor de acces la arena formației de Liga I să fie amânate mereu * "Suntem în criză de timp, dar sperăm să rezolvăm ambele probleme", spune Marius Stan, directorul general al clubului gălățean

A apărut o lege, dar...

Melcul este șef peste lucrările de ridicare a arenei din Țiglina III la standardele impuse de Federația Română de Fotbal. A durat o veșnicie până la înființarea unei hotărâri de degajare a zonei în care se află stadionul. Decizia luată în Consiliul Local Galați poate fi considerată lege, dar este și tocmeală din belșug, de vreme ce garajele și chioșcurile care au ștrangulat baza sportivă de la începutul anilor �90 încoace sunt neclintite. Mai nou, pentru eliminarea acestor construcții este nevoie de o altă autorizație emisă de Primărie, dar actul cu pricina nu poate apărea fără PUD‑ul realizat de beneficiar. Vă doare capul? Ei bine, cam așa stă treaba în România � până nu te scarpini cu degetul mare de la piciorul drept în urechea stângă nu‑ți trece!

Barele, până la 1 noiembrie?

PUD‑ul este Planul Urbanistic de Detaliu, un pachet de documente care detaliază modul în care Regulamentul de Urbanism al Galațiului este aplicat pe un anumit teren, în speță cel de vizavi de Spitalul de Pediatrie. Care va să zică, proprietarul arenei (Combinatul ArcelorMittal) trebuie să explice de ce este nevoie ca garajele și chioșcurile să zboare din zonă și cum vor fi efectuate lucrările de montare a turnichetelor la porțile stadionului și a instalației de nocturnă. Până atunci, utilajele nu se pot apuca de treabă, iar vremea, care pare să se strice și mai mult în perioada următoare, le râde tuturor în nas. Liga Profesionistă de Fotbal n‑a înaintat o dată limită pentru apariția barelor în cruce, dar se pare că 1 noiembrie 2008 va fi punctul terminus.

"Mingea e în terenul nostru"

"Deja avem probleme cu Jandarmeria, care ne cere turnichete, dar trebuie să mai așteptăm puțin. Mingea este acum în terenul nostru și, după ce Combinatul va face PUD‑ul, sperăm să înceapă efectiv treaba. Am intrat deja în criză de timp, nu știu cum va fi solul în perioada următoare, dar eu zic că vom rezolva ambele probleme", apeciază directorul general al Oțelului, Marius Stan. Dacă "turnicheții" � cum le zice aproape toată lumea din fotbal � trebuie plantați în această toamnă, nocturna este cerută prin manualul de licențiere până pe 31 martie 2009. Fără această lucrare de anvergură, formația fanion a orașului va juca din campionatul următor în Liga a II‑a.

Comentariu foto: Stadionul "Oțelul" părea să se aleagă cu instalația de nocturnă mult mai devreme, mai ales că utilajele au sondat terenul încă de la începutul verii. Din păcate, lucrările au stagnat

VLG

Dregan
8th October 2008, 13:57
Presimt ca jucam in alt oras la anul.

mihai_alex
8th October 2008, 14:20
Cred ca e timpul ca suporterii sa inceapa,un protest,o miscare ceva,la adresa primariei,dar si a lui stan ca acesta putea sa inceapa oricand lucrarile la 2 dintre stalpi.
Ori asta,ori din sezonul urmator ne sculam de dimineata pt meciuri.

Cristian
8th October 2008, 14:37
Eu sincer va spun, am inceput sa ma satur de "gogosile aruncate" de Stan in multime cu privire la nocturna. De la anul de pe 31 martie 2008 jucam la Panciu si gata, insa Stan e singurul care va scadea in ochii oamenilor din punct de vedere electoral.

mihai_alex
14th October 2008, 14:26
http://i35.tinypic.com/n3rivq.jpg

M-am uitat la reluarea emisiunii Ultrasport de aseara,iar Danut Lungu i-a pus lui stan din nou eterna intrebare "pe cand nocturna?",si a raspuns balbait acelasi lucru care-l stim cu totii,ca nu se pot apuca de lucrari pana nu se vor ridica acele chioscuri,si a mai spus ca termenul limita care-l avem pt montarea nocturnei este 31 mai,si ca acesta ia in calcul pt evitarea retrogradarii fortate,disputarea jocurilor din sezonul urmator la vaslui,la "prietenul lui" ca sa-l citez.

In plus,problema cu turnichetii,care este aceeasi ca si cea a nocturnei ne pune in pericol desfasurarea meciurilor de pe teren propriu dupa data de 24 octombrie,care este limita pentru montarea acestor turnicheti....astept pareri.

Hard
14th October 2008, 14:32
veti juca la Constanta ... parerea mea .

Doctor_Satan
14th October 2008, 14:34
Pareri?
E o bataie de joc ce se intampla cu clubul nostru. Datorii avem, bani de transferuri nu-s, nocturna ni se promite de vreo doi ani.
Parca zici ca suntme in Romania!

mihai_alex
14th October 2008, 14:37
Datoriile sunt printre lucrurile care nu le avem,alaturi de nocturna si turnicheti:D
As vrea sa ma corectez,daca nu vom monta acei turnicheti nu vom mai putea desfasura meciurile cu spectatori,atat.

Cristian
14th October 2008, 15:18
Din lipsa turnichetelor vom juca fara suporteri :( Bine ca am legitimatie de presa /OLE/

Doctor_Satan
14th October 2008, 17:22
Datoriile sunt printre lucrurile care nu le avem,alaturi de nocturna si turnicheti:D
As vrea sa ma corectez,daca nu vom monta acei turnicheti nu vom mai putea desfasura meciurile cu spectatori,atat.

Intr-un interviu Stan spunea despre club ca a iesit in pierdere anul trecut. Acuma, poate tu stii altceva.

Cristian
14th October 2008, 17:53
Daca aveam datorii la bugetul de stat sau la jucatori nu puteam incepe campionatul :ok: Asa ca nu sunt datorii ;)

mihai_alex
18th October 2008, 15:53
Turnicheții, gata în câteva zile

Marius Stan a anunțat că porțile arenei gălățene vor fi dotate cu turnicheți până cel târziu pe 24 octombrie. De asemenea, instalația de nocturnă va fi montată până în primăvara anului 2009, lucrările fiind amânate foarte mult din cauza indiferenței manifestate de autoritățile locale față de club.

prosport

valy_no
19th October 2008, 10:00
sa o vad si pe asta..

Cristian
20th October 2008, 17:00
Pana nu vad nu mai cred nimic.

mihai_alex
23rd October 2008, 22:07
Uitati inca o demonstratie a gogosilor care ni le vinde stan:
Acesta e un stadion din Poznan,Polonia,si dupa cum se vede au demontat nocturna veche ca sa pun una provizorie pe perioada reconstuctiei celor 2 tribune,si surpriza!,stiti cat au sapat pt fundatia acestor stalpi? care sa zic ca sunt la jumatate de inaltime din cei care se vor pune la noi,nici mai mult nici mai putin de 1,5 m!,dar la noi la inceput se vorbeau de adancimi comparabile cu excavatiile pentru titei(60 de m),care dupa vreo 2 luni s-a redus la jumatate din adancimea aia!.
Inteleg ca poate este un teren poros si instabil,dar blocurile din spatele tribunei a 2-a ce fundatie au?mai ales ca depun o presiune imens mai mare decat un stalp de nocturna!
http://images31.fotosik.pl/369/de6983f9a5d77281.jpg
http://www.kkslech.com/budowastadionu/23.10.2008/10.JPG
http://www.kkslech.com/budowastadionu/23.10.2008/16.JPG
http://www.kkslech.com/budowastadionu/23.10.2008/19.JPG

mihai_alex
4th November 2008, 10:15
Ieri ar fi trebuit sa fie gata nocturna,in schimb,nu s-a sapat nici macar o lopata pentru fundatie:


Astăzi ar fi trebuit să fie gata nocturna…
Scris de V. Dregan
Monday, 03 November 2008

Astăzi, 03.11.2008, se împlinesc cele 111 zile lucrătoare în care ar fi trebuit să fie realizate lucrările de montare a instalației de nocturna pe stadionul “Oțelul”. Testările de teren începuseră pe data de 26 mai anul curent, de către Flash Lighting Service SA, dar din diferite motive lucrările au fost sistate. De asemenea, Primăria Galațiului a promis că va debarasa zona stadionului de chioșcurile și garajele amplasate illegal, dar până în acest moment nici măcar un pai nu a fost mutat.

De reținut că nocturna este obligatorie începând cu sezonul următor, data limită în care instalația de iluminat trebuie să fie gata fiind 31 mai 2008. În caz contrar echipa noastră poate fi sancționată cu retrogradarea în Liga a II-a.

www.dunareabatrana.com

Cristian
5th November 2008, 10:38
Ar fi trebuit, da n-ai cu cine... Bani nu sunt....

mihai_alex
5th November 2008, 11:42
Banii erau programati parca,si eu nu cred stirea aia din DB ca noi suntem pe ultimul loc.
stan a declarat un buget mai mic decat cel real...sa parem noi cei mai saraci.
Eu nu mai cred nimic,ma ales daca a iesit din gura "gogosarului".

Cristian
5th November 2008, 13:01
Eu cred stirea aia adevarata. Stiu 100% ca suntem saraci rau. Mai multe nu pot spune.

mihai_alex
5th November 2008, 13:04
Hai lasa-ne,dar ce-i secret de stat?de ce nu poti spune mai multe?suntem saraci rau dar pe langa asta luam 2.5 mil din transferuri si 1,9 mil din televizari.

Dregan
5th November 2008, 14:13
Mihai... fa un calcul simplu...salariile jucatorilor...impozite, etc. si ai sa vezi ca bugetul nostru e de rasul lumii cu tot cu transferuri si televizari.

mihai_alex
5th November 2008, 14:22
Aaa??
Bugetul nu e format din banii care raman,din el platesti toate cheltuiele unui club,si n-ar trebui sa-mi vorbesti mie de calcule cand am mai vorbit de atatea ori despre ce cheltuieli are un club.
Stan ba a spus ca are 3 mil de la combinat,ba 2,si dupa bugetul care l-a declarat ar fi ramas mai putin de 1 mil sponsorizarea combinatului.
Oare cand o sa va treziti si voi si o sa vedeti cat de mult minte nemernicul asta?acum taceti ca echipa are rezultate,dar ma intreb cat vom mai continua asa.
Ii recunosc si eu calitatile de manager,dar ca presedinte e absolut mizerabil,si asta e o reflectare a tipului de persoana care este.

Uite fata de cine ziceti voi ca suntem mai saraci:
http://www.fanatik.ro/boca--la-noi-bugetul-este-numai-pe-hirtie-s10628.html
Aia au scos bani din vreun transfer ceva?sau suntem noi oare mai saraci decat bistritenii?sau buzoienii?prostii de sters la fund cu ele,iti zic eu.

Cristian
5th November 2008, 15:44
Cu parere de rau iti spun Mihai e Marius Stan e singurul care mai gandeste de la club (excluzand jucatorii si antrenorul), restul sunt sa zic asa maini moarte.

mihai_alex
5th November 2008, 15:51
Da,e singurul,dar e jale mare ca doar unul ca el mai gandeste,asta arata clar ce persoane responsabile si-a adus langa el.

mihai_alex
6th November 2008, 08:48
Eterna poveste,Otelul si nocturna,sau mai degraba cazul stan si nocturna,mai nou intra si turnichetii in povestea asta.Problema nocturnei e veche,si se promite de ani buni la echipa (in era stan s-a mai promis ca vom dispune de asa ceva in toamna anului 2006,dar a fost mai mult un zvon,si din vara lui 2007)dar acum situatia e mai importanta si mai grava ca niciodata,pentru ca practic tot viitorul Otelului atarna de acest acest lucru banal pentru multi.
Din cauza crizei financiare cu care se confrunta clubul se pare ca nu vom vedea meciuri la lumina reflectoarelor prea curad,si asta ar putea insemna retrogradarea fortata a Otelului,si ar fi una din cele mai rusinoase retrogradari din istoria fotbalului,totul pentru un motiv care putea fi rezolvat foarte usor daca s-ar fi gandit din timp toata aceasta problema.

Asa ca m-am gandit sa va prezint toate declaratiile(si sunt nu mai putin de 20!) ce-au avut ca subiect nocturna,si mai nou turnichetii,din ultimul an jumate:


Luminița nocturnei, la capătul tunelului!
17/05/2007

* Arena "Oțelul" va fi dotată în acest an cu instalație de nocturnă doar dacă formația antrenată de Petre Grigoraș se va califica în Cupa Intertoto * Anunțul a fost făcut de directorul general al clubului gălățean, Marius Stan, cel care a deplâns faptul că bugetul grupării de prim eșalon nu face față cerințelor "europene" ale fanilor

Pe căldură sau la lăsarea întunericului?
Microbiștii gălățeni, oamenii care participă la fiecare meci de pe teren propriu al echipei Oțelul mai au un singur dor: instalația de nocturnă care să-i scoată din casă mai pe-nserat. Ce-i drept, decât să te bată soarele în cap la tribuna a doua a stadionului din Țiglina III, mai bine asiști la o partidă de fotbal pe răcoare, la lumina reflectoarelor. Iar promisiuni de acest gen există de aproape doi ani de zile. Însuși directorul general al clubului de Liga I, Marius Stan, anunța până de curând că sportul-rege de la Dunăre va fi de lucși. Zilele trecute însă, șeful grupării locale a detonat bomba! Stan a dat de înțeles că nu mai este atât de sigură efectuarea acestei investiții în vara acestui an.

"Avem buget de mijlocul clasamentului"
"Nu mai pot spune că vom avea cu certitudine nocturnă pe stadionul Oțelul! Depinde foarte mult de ceea ce se va dori în continuare. Dacă vom rămâne cu un buget de mijlocul clasamentului, atunci vom rămâne cu siguranță acolo. Cele trei milioane de dolari pe care ni le oferă principalul nostru partener, Mittal Steel, sunt foarte bune, dar trebuie să spun că n-avem fonduri suficiente. Din orașul acesta nimeni nu dă un leu, în afară de combinat, așa că situația nu este deloc roz", a răbufnit conducătorul clubului roș-alb-albastru. Campionatul 2007-2008 va fi ultimul în care absența instalației de iluminare pe stadion va fi trecută cu vederea. Din 2008 încolo licența de club profesionist nu va mai fi acordată dacă se va perpetua acest "neajuns".

O remiză la Bistrița ar putea aprinde becurile!
Marius Stan susține totuși că există o șansă ca pe arena "Oțelul" să se joace și noaptea chiar din vara lui 2007. Salvarea ar veni printr-o eventuală calificare a echipei pregătite de Petre Grigoraș în Cupa UEFA Intertoto. "Dacă ne vom califica în această competiție europeană, vom fi obligați să avem nocturnă, precum și alte condiții. Altfel ne vom prezenta degeaba", afirmă directorul general al "oțelarilor". În opinia sa, participarea în cupa de vară ar urma să fie susținută corespunzător de către oficialii de la Mittal Steel Galați. Pentru a spera la nocturnă, jucătorii lui Grigoraș pot face vineri seară primul pas: să nu piardă în fieful Gloriei Bistrița. Care va să zică, luminița de la capătul nocturnei se află momentan în inima Transilvaniei.

"Calificarea va aduce nocturna pe arena Otelul!"

27/08/2007 16:04:15
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a anuntat luni, intr-o conferinta de presa, ca stadionul echipei ros-alb-albastre va fi dotat cu instalatie de nocturna. "Daca vom trece de bulgari, sunt convins ca vom avea si noi nocturna. Trebuie sa intram si noi in normalitate. Am acest feeling, ca avansarea in turul I al Cupei UEFA va rezolva si aceasta mare problema a fotbalului galatean. Daca nu va fi asa, va iesi iures mare", a declarat Marius Stan, fara a oferi si alte detalii.

Marius Stan: "Vom avea nocturna"

31/08/2007 07:46:34
Dupa ce anunta inaintea meciului cu Lokomotiv Sofia ca o eventuala calificare in turul I al Cupei UEFA va rezolva si problema instalatiei de nocturna la stadionul "Otelul", directorul general al FC Otelul Marius Stan (foto) a declarat dupa partida ca situatia ramane neschimbata.
"Da, nocturna va fi montata pe stadion pentru ca au vazut si factorii decizionali cat de mult este iubit fotbalul in Galati. Am avut un stadion plin si pentru ca temperatura a fost acceptabila. Daca totusi nu se va monta nocturna, eu as risca sa nu prezint echipa in urmatorul meci de pe teren propriu, in caz de canicula. Ati vazut ce nenorociri se pot intampla. Nu vreau sa mai risc sanatatea jucatorilor", a afirmat Marius Stan.

Stan: "Nocturna, o chestiune de timp"

13/09/2007 17:15:09
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto), a anuntat ca in scurt timp va fi organizata licitatia prin care va fi desemnata firma care sa monteze instalatia de nocturna la stadionul "Otelul". "Am strans destule oferte, insa doua dintre firmele respective au acceptat principala noastra conditie: vor efectua toate lucrarile cu propriile resurse, pentru ca noi sa achitam intreaga factura abia de la 1 ianuarie 2008, in mod esalonat. Din aceasta toamna, vom merge la meciurile de pe teren propriu in nocturna. Publicul galatean merita aceasta utilitate de multa vreme", a afirmat Marius Stan. Costul operatiunii va oscila in jurul unui milion de euro.
.

"Vom pune nocturna cu orice risc!"

18/10/2007 14:35:34
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan (foto, stanga), a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca ultima masura in cazul instalatiei de nocturna este trecerea costurilor acestei operatiuni in contul clubului. "Am tot promis, am tot anuntat ca trebuie sa avem nocturna, dar nimanui nu-i pasa. In ciuda semnalelor primite, n-am obtinut nimic pana acum. Indiferent de riscuri, voi trece executia acestei operatiuni pe club. Chiar daca va fi sa vindem jumatate de echipa, vom pune nocturna si chiar vom juca macar un meci la lumina reflectoarelor in aceasta toamna. Nu se mai poate ca jucatorii si spectatorii sa vina pe temperaturi de 40 de grade Celsius la stadion!", a declarat Marius Stan.
"Chiar de va fi sa-mi pierd postul sau sa ajungem in imposibilitatea de a achita aceste lucrari, tot vom pune nocturna. Pana si la Titu s-a pus nocturna, iar Vasluiul a ridicat deja stalpii. Eu zic ca ne vom realiza acest obiectiv si vom lupta si pentru cel stabilit la inceperea editiei curente a Ligii I", a adaugat Stan.
Marius Stan a precizat ca intr-o saptamana vor fi semnate actele cu firma care va presta aceasta lucrare: "Avem trei firme care si-au exprimat disponibilitatea de a realiza obiectivul din surse proprii, iar plata sa o facem din ianuarie incolo, in mod esalonat. Dupa ce vom semna documentele, vor demara imediat si lucrarile."

Stan: "Au inceput lucrarile la Ancora"

22/11/2007 17:13:26
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca baza sportiva "Ancora", unde va fi ridicat un complex care va fi destinat exclusiv Centrului de Copii si Juniori, arata deja ca un santier. "In ciuda dezinteresului autoritatilor locale, care au promis in van ca vor sustine ridicarea unui asemenea obiectiv, lucrarile la baza Ancora au demarat. Va fi mult de lucru, intreaga operatiune va fi realizata doar din bugetul clubului si sper ca in vara anului urmator sa avem baza pe care Centrul de Copii si Juniori o merita cu prisosinta. Ne plangem ca nu avem unde sa ne dam copiii sa faca miscare, dar in acest oras nu exista nicio baza sportiva corespunzatoare. In schimb, la Centrul nostru sunt legitimati peste 500 de copii", a precizat Marius Stan (foto).

Oficialul gruparii ros-alb-albastre a mai spus ca si instalatia de nocturna va fi ridicata tot prin efortul clubului Otelul. "Am promis de atatea ori ca vom avea instalatie de nocturna, in speranta ca vom primi un sprijin din partea comunitatii locale. Pana la urma, a trebuit sa ne asumam si acest risc. Desi am anuntat initial ca vom avea nocturna in aceasta toamna, ea va fi functionala in luna februarie, la startul sezonului de primavara. Cert este ca pe stadionul Otelul nu se va mai juca niciodata la temperaturi de 40 de grade Celsius, asta o garantez!", a conchis Stan.

FC Otelul va face un important imprumut bancar

29/11/2007 15:36:12
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a anuntat joi, intr-o conferinta de presa, ca gruparea pe care o reprezinta va face un imprumut bancar pentru rezolvarea problemelor de final de an.
"Am apelat la anumite persoane, dar in Galati n-am gasit decat doi oameni disponibili sa ne ajute. In schimb si spre marea mea uimire, am primit saptamana aceasta un telefon din afara orasului, de la o persoana care n-are treaba cu echipa si nici cu Galatiul! Respectivul, care-mi este prieten, mi-a spus ca putem sa ne bazam pe el. Adica putem face un imprumut la banca punand gaj hotelul sau personal. Este un lucru extraordinar, asta vizavi de cei care vin tot timpul si se cocoata la tribuna oficiala!", a precizat Stan.
Conducatorul FC Otelul a mai spus ca se va imprumuta de "jumatate din jumatatea bugetului nostru pe un an de zile", suma urmand sa fie returnata esalonat din bugetul pe anul 2008 al clubului.
"N-o sa dezvalui numele persoanei care ne va ajuta, iar banii pe care ii vom imprumuta vor fi bani foarte utili pentru functionarea clubului. Adica, vom achita din ei avansul pentru montarea instalatiei de nocturna, vom utiliza o parte pentru continuarea lucrarilor la Baza Ancora, vom achita datoriile la stat si fata de jucatori", a conchis Marius Stan (foto).

Stan: "N-am uitat de nocturna"

12/02/2008 08:34:57
In urma numeroaselor mesaje postate de suporteri pe siteul oficial al FC Otelul, directorul general Marius Stan a tinut sa clarifice problema instalatiei de nocturna:
"Am vazut ca fanii cer insistent montarea nocturnei, dar i-as ruga sa mai aiba un pic de rabdare. Nu am uitat de nocturna, este o problema pe care de mult am vrut s-o rezolv. In Galati nu s-a mai facut nimic de 20 de ani, iar eu am revenit aici de doar doi ani, asa ca nu le putem face pe toate deodata."
"Am promis ca vom avea nocturna, ei bine nu vom mai veni pe canicula la stadion, asta este cert. Pana la vara vom avea nocturna pe stadion, contractul cu firma care o va monta este aproape semnat, acum se discuta doar detaliile. Fanii trebuie sa inteleaga ca stadionul Otelul este mijloc fix al combinatului si nu se pot face lucrari fara acordul domnilor de la ArcelorMittal."

Otelul va avea nocturna pana la vara
12 februarie 2008

Echipa de fotbal Oțelul Galați va beneficia de nocturnă până la vară, după cum a anunțat Marius Stan, directorul general al grupării de la Dunăre.

Suporterii au trimis pe site-ul clubului numeroase întrebări legate de data de inaugurare a nocturnei, astfel că Marius Stan a precizat: "Am văzut că fanii cer insistent montarea nocturnei, dar i-aș ruga să mai aibă un pic de răbdare. Nu am uitat de nocturnă, este o problemă pe care de mult am vrut s-o rezolv. În Galați nu s-a mai făcut nimic de 20 de ani, iar eu am revenit aici de doar doi ani, așa că nu le putem face pe toate deodată."

Stan a promis că spectatorii nu vor mai veni la stadion pe caniculă, iar până la vară instalația de nocturnă va fi montată.

Oțelul, care se află de pe 1 februarie în Cipru, va reveni în țară miercuri 13 februarie, iar jucătorii vor avea liber până sâmbătă 16 februarie.

Echipa gălățeană nu va mai susține nicio partidă de pregătire până pe 23 februarie, când va fi reluat campionatul, pentru a evita eventualele accidentări.

ArcelorMittal va monta nocturna pe arena "Otelul"

20/02/2008 21:26:29
Intr-un interviu acordat zilele trecute cotidianului "Viata Libera", directorul general al ArcelorMittal Galati, Augustine Kochuparampil (foto), a declarat ca stadionul "Otelul" va fi dotat cu mult asteptata instalatie de nocturna. Prezentam mai jos acest paragraf:
"- Ce vesti ne mai aduceti in ceea ce priveste echipa de fotbal Otelul?
- Prima veste e ca deja ne-am reinnoit contractul cu Otelul si vom continua sa sprijinim clubul si anul acesta. Sper ca se vor descurca mai bine decat in ultimul sezon.
- Ne asteptam la instalarea nocturnei in acest an sau nu?
- Desigur, aceasta instalatie e parte a eforturilor noastre si stiu ca este ceruta, demult, de societate, de club. Deja lucrez la acest subiect, am discutat cu un numar de persoane si de companii si sper sa vin cu o solutie."

FC Otelul a semnat contractul pentru nocturna!

17/05/2008 21:05:42
FC Otelul Galati si Flash Lighting Service SA au semnat sambata, 17 mai 2008, un contract pentru iluminarea stadionului "Otelul", activitate care se va derula in acest an.
Lucrarile de montare a instalatiei de nocturna vor fi demarate pe data de 2 iunie 2008 si se vor intinde pe parcursul a 111 zile lucratoare.
Costul operatiunii este de 962.590 de Euro plus TVA. Plata va fi efectuata astfel: 50% din suma pana la finalizarea lucrarilor, 25% pana pe 15 decembrie 2008 si restul de 25% pana la data de 31 martie 2009.
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, a tinut sa faca unele remarci vizavi de acest obiectiv:
"Am promis de mai multe ori montarea instalatiei de nocturna dar, din pacate, anumite cauze obiective ne-au impiedicat sa ne tinem de cuvant. Acum suntem siguri ca si stadionul Otelul va intra in normalitate! Cu acordul Consiliului de Administratie al FC Otelul, am semnat contractul cu firma Flash Lighting si asteptam finalizarea lucrarilor."
"Va veti intreba, pe buna dreptate, de ce va dura atat de mult realizarea acestui obiectiv. Ei bine, situatia arenei noastre este cu mult diferita fata de majoritateaa, arena Otelul fiind situata pe un taluz. Daca, de obicei, sunt suficiente gropi de 30 de metri pentru prinderea unui stalp, la noi trebuie sapate gropi de 60 de metri, deci va fi o munca destul de anevoioasa."
"Sunt absolut convins ca ArcelorMittal Galati va fi, si in acest caz, partenerul de nadejde si ne va sustine pentru realizarea lucrarii, cu toate ca FC Otelul ar putea suporta din surse proprii montarea instalatiei de nocturna."
Flash Lighting Service SA, membru al Flash Group si partener Philips, are in portofoliu, printre altele, iluminatul arenelor sportive "Lia Manoliu", "Giulesti", "Baza Herastrau" din Bucuresti, "Farul" si Sala Sporturilor din Constanta, "Municipal" din Bacau si Sala Sporturilor din Rm. Valcea.

A inceput operatiunea "Nocturna"!

26/05/2008 16:06:46
Luni, 26 mai, au inceput lucrarile pentru montarea instalatiei de nocturna la stadionul "Otelul".
Prima etapa este efectuarea studiului geo fara de care nu se poate desfasura procesul de plantare a stalpilor de iluminat. Acest studiu cuprinde informatii despre consistenta si structura solului, nivelul panzei de apa freatica si recomandari pentru proiectul tehnic. Probele din sol pentru stalpii de nocturna au fost deja culese prin forare si vor fi analizate la un laborator specializat.
FC Otelul Galati si Flash Lighting Service SA au semnat sambata, 17 mai 2008, un contract pentru iluminarea stadionului "Otelul", activitate care se va derula in acest

Turnichete la portile stadionului "Otelul"

24/06/2008 20:51:34
FC Otelul Galati va investi aproximativ 150.000 de euro pentru montarea de turnichete la portile arenei proprii, cerinta obligatorie pentru stagiunea 2008-2009 a Ligii I. Lucrarile vor demara in zilele urmatoare.
Marius Stan, directorul general al FC Otelul, a tinut sa faca unele remarci pe seama acestei operatiuni:
"Trebuie sa ne conformam si, prin urmare, din campionatul care va incepe la sfarsitul lunii viitoare, pe stadionul Otelul se va intra prin aproximativ douazeci de turnichete. Acestea vor citi codul de bare al biletului sau abonamentului, timpul de raspuns pentru o persoana fiind de zece-douasprezece secunde. Din nefericire, amplasarea stadionului nu ne permite momentan sa ne desfasuram. Am cerut Primariei sa desfiinteze chioscurile si garajele din jurul stadionului, insa nu ne aude nimeni. Sper sa nu se ajunga la situatia de a nu juca pe propriul teren in campionatul urmator!"
Turnichetele sunt bare in cruce care se rotesc permitand trecerea cate unei singure persoane.

Abonamentele, dupa montarea turnichetelor

23/07/2008 22:58:01
Conducerea FC Otelul Galati anunta ca va distribui abonamentele pentru meciurile din turul campionatului 2008-2009 abia dupa montarea turnichetelor la portile stadionului.
"Ca de fiecare data, exista cereri de abonamente din partea celor mai fanatici suporteri ai echipei noastre. Din pacate, daca n-am fi avut stadionul cu portile inchise la primele doua meciuri de pe teren propriu, acum tichetele ar fi fost in vanzare. Ii anuntam pe toti suporterii Otelului ca vom anunta unde, cum si la ce preturi le vom comercializa abia dupa terminarea lucrarilor de montare a turnichetelor. Softul acestei instalatii elibereaza aceste abonamente", a declarat directorul general al FC Otelul, Marius Stan.
Prima partida a FC Otelul cu spectatori in campionatul 2008-2009 va avea loc abia pe 30 august 2008 (cu FC Vaslui).

Marius Stan: "Nocturna mai intarzie"

24/07/2008 16:40:59
Lucrarile de la mult-asteptata instalatie de nocturna a stadionului "Otelul" vor mai intarzia cateva luni, a anuntat astazi directorul general al FC Otelul, Marius Stan, intr-o conferinta de presa.
"Anul acesta nu vom prinde niciun meci in nocturna pe propriul teren. Dupa aprecierea constructorilor, la arena noastra au fost intalnite cele mai mari probleme inchipuite vreodata: nici solul, nici amplasamentul si nici imprejurimile nu ne ajuta. Ma bucur insa ca au gasit rezolvarea acestei probleme, trebuie sapat pana la 28 de metri adancime, ceea ce inseamna ca este ceva de lucrat. Problema este ca utilajele, destul de mari, nu au acces acum pe stadion! Acum depinde de cat de repede ne miscam pentru a le facilita accesul. Primaria ne-a promis ca va debarasa garajele si chioscurile din jurul stadionului, insa acest lucru nu s-a intamplat inca! Asteptam ca Primaria sa dea o hotarare, sa nu mai stam la infinit si sa ne intrebam cand vom juca in nocturna. In acest moment am putea introduce utilajele doar in partea de sud a stadionului, dar asta ar insemna sa distrugem gazonul, drenurile, de la acel teren, ceea ce ar fi chiar culmea!", a precizat Marius Stan.

Marius Stan: "Pana si la Panciu exista nocturna!"

25/09/2008 15:48:35
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, a prezentat astazi, intr-o conferinta de presa, ca ar fi dispus sa mute echipa la Panciu, daca nu va primi ajutor din partea comunitatii locale.
"Intr-un ziar de sport vrancean am citit un comunicat prin care cetatenii orasului Panciu sunt informati ca stadionul municipal are instalatie de nocturna, desi echipa din localitate abia a promovat in Liga a III-a! Daca si la Panciu exista nocturna, nu mai avem ce zice. Galatiul este cu mult in urma, mai ales ca Primaria Panciu anunta, prin acelasi comunicat, ca intentioneaza sa construiasca si un bazin de inot si o sala polivalenta. Poate ne mutam la Panciu daca nu vom primi ajutorul necesar in Galati", a declarat Marius Stan.
Referitor la lucrarile de montare a instalatiei de nocturna a arenei "Otelul", Stan a precizat: "Tot asteptam sa se elibereze imprejurimile stadionului, sa fie scoase chioscurile si garajele pentru a intra utilajele care trebuie sa puna turnichetele si nocturna, iar Primaria abia acum, in toamna anului 2008, a dat o hotarare care interzice construirea de garaje. Cat despre ridicarea celor vechi, mai avem de asteptat!"
Marius Stan (foto) a mai afirmat: "Ne dorim foarte mult sa incheiem cat mai repede lucrarile de montare a nocturnei, dar nu se misca nimic, iar aceasta operatiune trebuie incheiata pe 31 martie 2008, altfel vom retrograda in Liga a II-a! De pilda, azi am achitat 4 miliarde de lei vechi la Finante, pentru ca acesta este impozitul lunar pe care trebuie sa-l platim. Suntem incadrati la categoria intreprinderi mijlocii. Iata contributia noastra lunara, insa as intreba cu ce ne ajuta si pe noi comunitatea?"

NOCTURNA BATE PASUL PE LOC!

8/10/2008
* Birocrația și indiferența fac ca lucrările pentru ridicarea reflectoarelor și informatizarea căilor de acces la arena formației de Liga I să fie amânate mereu * "Suntem în criză de timp, dar sperăm să rezolvăm ambele probleme", spune Marius Stan, directorul general al clubului gălățean

A apărut o lege, dar...

Melcul este șef peste lucrările de ridicare a arenei din Țiglina III la standardele impuse de Federația Română de Fotbal. A durat o veșnicie până la înființarea unei hotărâri de degajare a zonei în care se află stadionul. Decizia luată în Consiliul Local Galați poate fi considerată lege, dar este și tocmeală din belșug, de vreme ce garajele și chioșcurile care au ștrangulat baza sportivă de la începutul anilor �90 încoace sunt neclintite. Mai nou, pentru eliminarea acestor construcții este nevoie de o altă autorizație emisă de Primărie, dar actul cu pricina nu poate apărea fără PUD ul realizat de beneficiar. Vă doare capul? Ei bine, cam așa stă treaba în România � până nu te scarpini cu degetul mare de la piciorul drept în urechea stângă nu ți trece!

Barele, până la 1 noiembrie?

PUD ul este Planul Urbanistic de Detaliu, un pachet de documente care detaliază modul în care Regulamentul de Urbanism al Galațiului este aplicat pe un anumit teren, în speță cel de vizavi de Spitalul de Pediatrie. Care va să zică, proprietarul arenei (Combinatul ArcelorMittal) trebuie să explice de ce este nevoie ca garajele și chioșcurile să zboare din zonă și cum vor fi efectuate lucrările de montare a turnichetelor la porțile stadionului și a instalației de nocturnă. Până atunci, utilajele nu se pot apuca de treabă, iar vremea, care pare să se strice și mai mult în perioada următoare, le râde tuturor în nas. Liga Profesionistă de Fotbal n a înaintat o dată limită pentru apariția barelor în cruce, dar se pare că 1 noiembrie 2008 va fi punctul terminus.

"Mingea e în terenul nostru"

"Deja avem probleme cu Jandarmeria, care ne cere turnichete, dar trebuie să mai așteptăm puțin. Mingea este acum în terenul nostru și, după ce Combinatul va face PUD ul, sperăm să înceapă efectiv treaba. Am intrat deja în criză de timp, nu știu cum va fi solul în perioada următoare, dar eu zic că vom rezolva ambele probleme", apeciază directorul general al Oțelului, Marius Stan. Dacă "turnicheții" � cum le zice aproape toată lumea din fotbal � trebuie plantați în această toamnă, nocturna este cerută prin manualul de licențiere până pe 31 martie 2009. Fără această lucrare de anvergură, formația fanion a orașului va juca din campionatul următor în Liga a II a.

Turnichetele vor fi montate saptamana viitoare

23/10/2008 17:21:18
Directorul general adjunct al FC Otelul Galati, Catalin Tofan, a anuntat astazi ca portile stadionului "Otelul" vor fi dotate cu turnichete incepand de saptamana viitoare.
"Jandarmeria ne-a oferit ragaz pana pe 24 octombrie pentru montarea turnichetelor, iar intamplarea face ca in acest weekend sa jucam in deplasare. La finele saptamanii viitoare, cand vom primi vizita Timisoarei, trebuie sa avem deja montate aceste instalatii si acest lucru se va intampla in zilele urmatoare. Instalatia este pregatita, trebuie doar asamblata. S-a mai intarziat cateva zile deoarece turnichetele vin din Turcia", a precizat Catalin Tofan (foto).

Turnichetele, pana pe 15 noiembrie

28/10/2008 18:50:36
Directorul general al FC Otelul Galati, Marius Stan, anunta ca portile stadionului "Otelul" vor fi dotate cu turnichete cel mai tarziu pe 15 noiembrie 2008. Prin urmare, meciul cu FC Timisoara, de duminica, se va disputa cu spectatori.
"Termenul limita initial expirase pe 25 octombrie, iar cum lucrarile nu puteau fi incheiate saptamana asta, deoarece chioscurile din jurul arenei se ridica cu mare intarziere, am solicitat o derogare din partea Ligii Profesioniste de Fotbal si a Jandarmeriei Romane. Le multumim pentru intelegere! Noul termen limita este 15 noiembrie", a declarat Marius Stan (foto).

Turnichetele, abia din primavara

05/11/2008 16:53:27
Directorul general al FC Otelul, Marius Stan, a anuntat astazi, intr-o conferinta de presa, ca instalatia de turnichete nu va fi montata la portile arenei "Otelul" pana pe data de 15 noiembrie, termen-limita impus de Liga Profesionista de Fotbal si Jandarmeria Romana.
"Pe 15 noiembrie expira ultimul termen, dar cu siguranta nu vom avea turnichetele pana atunci. In momentul acesta suntem in situatia de a juca ultimele doua partide ale turului cu portile inchise, dar speram sa gasim intelegere la LPF si Jandarmerie, mai ales ca pana acum n-a fost nicio problema. Problema este ca la noi, ce nu s-a putut face in 20 de ani, se incearca sa se faca peste noapte. Este bine, pana la urma, ca suntem fortati sa aducem arenele la standardele europene. Ramane ca pana pe 31 mai 2009 sa fim in regula din toate punctele de vedere: turnichetele si instalatia de nocturna", a precizat Marius Stan.

Dregan
6th November 2008, 10:37
Pai si ce dovedeste asta? Eu iti zic atat? Numai sdr si Otelul nu sunt ajutate de Primarie. E bataie de joc sa dai bani la Dunarea si Otelului nimic!

mihai_alex
6th November 2008, 10:50
Asa e,primarul ala imputit dupa ce ca nu ne-ajuta cu nimic,ne mai pune si bete-n roate.
Daca nu erau implicate orgoliile astea poate acum aveam nocturna,sau daca stan gestiona din timp situatia,nu mai aveam grija asta acum.

Denis
21st February 2009, 20:33
pana la urma care mai e statusul acestei nocturne? ce se mai aude? vom avea oare nocturna incepand cu sezonul 2009/2010?

TaciAcolo
21st February 2009, 20:58
trebuie sa aveti..sau va mutati pe alt stadion

mihai_alex
22nd February 2009, 09:11
Chiar am ramas ultima echipa pentru ca si Gazul si-a pus de curand,iar primaria nu numai ca nu ne-ajuta ne si pune bete-n roate cand vine vorba de aprobari.
Daca o sa jucam in alt oras eu nu vreau sa mai aud de Otelul,ar fi prea mare rusinea.
Se pare ca saptamana viitooare vom fi nevoiti sa jucam cu Gazul fara spectatori deoarece celor de la primarie le-a luat 2 luni sa dea o amarata de aprobare pentru turnicheti,si inca mai trebuie eliberata o autorizatie pentru ridicarea chioscurilor din jurul stadionului! care in primul rand nici nu trebuiau sa se afle in jurul unei baze sportive.Mai mult am auzit de curand,dar nu se ste inca sigur,ca primarul le-a prelungit autorizatiaacelor chioscuri si in conditiile astea s-ar putea sa ajungem la justitie cu ei,totul din cauza aversiunilor politice dintre stan si bosorugul ala comunist de primar.
Singurii care vor avea de suferit sunt fanii si echipa,dar noi nu trebuie sa stam cu mainile-n san si sa ne plangem, ci trebuie sa atacam javra asta comunista pana si sa aratam lumii cine este.

Denis
22nd February 2009, 10:35
... Daca o sa jucam in alt oras eu nu vreau sa mai aud de Otelul,ar fi prea mare rusinea...

se vede cat de mare fan al echipei Otelul esti tu! Pentru mine, una, nu conteaza pe ce stadion jucam, fie chiar si pe stadionul lui Dinamo sau SC Vaslui, si nici conducatorii nu conteaza... nici jucatorii... astea toate sunt trecatoare dar clubul si onoarea sa ramane. Sa inteleg ca ti`ar fi rusine sa fii suporter al unei echipe fara stadion... dar daca ne`am trage apoi nocturne, si am primi aprobarea de a juca din nou pe stadionul Otelul ce`ai face?

mihai_alex
22nd February 2009, 11:50
rave...iar te bagi ca musca-n rahat?cine esti tu sa critici?sau am spus eu ca sunt cel mai mare fan al Otelui? cine ma cunoaste poate sa zica,nu si tu.De ce crezi ca asa cum faci tu e mai bine?mai bine taci si vezi-ti de treaba
Cum sa tin cu o echipa care joaca in alt oras?fiecare are limitele sale,iar pentru mine ca Otelul sa joace pentru spectatorii unui alt oras ar fi prea mult.
Stadion avem,dar e prea mare prostia atat la club cat si in oras incat sa se puna un rahat de nocturna,si daca s-ar pune dupa asa ceva pt mine Otelul tot o echipa moarta ar fi.

Denis
22nd February 2009, 12:38
Tu nu vezi ca te ataci singur? Unde te`am criticat? Cu tot respectul am spus ca nu imi pari a fi mare fan al Otelului. Nu stiu ce ai inteles tu. Tu ai standardele tale la ce inseamna un fan adevarat, iar eu le am pe ale mele. Ma asteptam la un raspuns concret la intrebarea mea de mai sus dar ai preferat sa ma critici tu pe mine. Nu ma bag nicaieri. Nu sunt un om lipsit de bun simt sa ma bag ca musca`n rahat numai pentru a ma baga in seama. Si am zis: ai tot respectul din partea mea; mie nu imi place sa critic pe nedrept.

Fiecare are dreptul de a spune ce vrea fara a jigni atata timp cat se numeste forum. Daca te`ai simtit jignit e treaba ta.

mihai_alex
22nd February 2009, 12:41
Ai atacat de 2 ori intr-o postare,si ti-am dat raspunsuri cat se poate de concrete la niste intrebari neinspirate,nu stiu ce vrei tu mai mult.

Hard
22nd February 2009, 18:25
pai nu voi , galatenii , l-ati votat pe Niculae primar ? :D v-ati facut-o cu mana voastra, indurati, indurati ...iar cand vor fi din nou alegerile pentru primarie, sa fiti mai atenti.

mihai_alex
22nd February 2009, 22:58
Galatenii da,noi nu,l-au votat babele si mosii care ies din casa pana-n piata si-napoi si habar n-au ce e cu orasul asta,dar nici nu cred ca le pasa.
Trebuie sa mai treaca o generatie,doua,pana sa se schimbe ceva la noi.

Dregan
23rd February 2009, 08:38
Trebuie sa invete tinerii sa iasa la vot, daca vor sa aiba un cuvant de spus in acest oras...