PDA

View Full Version : Bianco-rossi = Dell Acc + Ban Ip ?



Rossi
29th March 2006, 07:08
BIANCO-ROSSI = DELL ACC + BAN IP ? De ce ? Am deranjat cu ceva ? Urat din partea voastra !

X2.76.128.20 ban ip
X2.76.128.21 ban ip

misto , sunteti dulci rau

:rosu: :rosu:

http://img67.imageshack.us/img67/3557/banip0pt.jpg

Ayrton
29th March 2006, 09:58
1. Va rog mutati threadul pe "Valea Plangerii".

2. Userul mi-a trimis mie niste pm-uri prin care cere explicatii de ce a fost banat inclusiv ip. Cum pe "Lista neagra" nu apare nimic, va rog si eu sa postati niste explicatii. Multumesc.

RstInPc
29th March 2006, 10:49
Am observat si eu. Este o chestie ciudata. In plus are doar doua mesaje pe OLS si nu prea vad nimic rau in ele. Este posibil ca daca are IP dinamic, serverul sa-i fi alocat un IP (sau clasa de IP-uri) cu un user banat din aceeasi retea cu el. Totusi, acum cum a putut scrie ? Probabil a fost o eroare de sistem si s-a rezolvat.

Rossi
29th March 2006, 10:54
pai mi-am facut dinou userul BIANCO-ROSSI
si am postat de pe un al 3 lea ip X2.76.128.x7
celelalte doua ip-uri sunt banate
au zis unii ca sunt X sau Y si de asta cred ca mi-au dat dell acc si ban ip

dar nu mai conteaza , deranjez si nu mai intru
multa bafta
:no:

Paul
29th March 2006, 11:02
Am observat si eu. Este o chestie ciudata. In plus are doar doua mesaje pe OLS si nu prea vad nimic rau in ele. Este posibil ca daca are IP dinamic, serverul sa-i fi alocat un IP (sau clasa de IP-uri) cu un user banat din aceeasi retea cu el. Totusi, acum cum a putut scrie ? Probabil a fost o eroare de sistem si s-a rezolvat.

vad ca faci pe necunoscatorul

Achilles a fost banat 30 de zile , si-a facut clona Bianco Rossi , si l-au prins , si au unit conturile si gata
Nu mai vorbesc ca a intrat cu clona pe suporter steaua si a bagat poze cu tigani , etc

Deci cazul seama cu Pacala & Co.

Acum dupa grupul canada , va aparea grupul colegilor de munca a lui Achilles (cu Ulysse si toti eroii care or mai fi) ...

Tudose
29th March 2006, 11:04
Contul original BIANCO-ROSSI era o clona a unui utilizator care deja era suspendat. Contul nu a fost "banned", nici sters, ci unit cu cel original. Preventiv, am blocat si IP-urile, pentru ca ma asteptam la o noua avalansa de clone.

RstInPc
29th March 2006, 11:08
Aha, asta nu stiam. I-am scris si eu pe PM ca, citez "Ai mai fost pe acest forum si ti s-a sters contul iar apoi ai incercat sa-ti faci altul cu alt nume (adica asta, ultimul), pentru ca atunci s-a interpretat ca ai fi clona si s-a sters contul?"
Concluzie: Paul, chiar nu stiam. Nu tre' sa dai cu parul !

Rossi
29th March 2006, 11:11
eu am scris mai sus ce ip-uri am , dar e "grele" pt unii sa inteleaga :rosu:
nu cred ca alt utilizator a folosit ip-urile mele

tudose :rosu:

Paul
29th March 2006, 11:12
Concluzie: Paul, chiar nu stiam. Nu tre' sa dai cu parul !
Nici n`am dat , dar puteau sa dea si ei 3 randuri pe Lista Neagra.
Da ma mir , cum nu l-ai miros pe Bianco Rossi ca e stil Achilles :drak:

Tudose
29th March 2006, 11:22
Verificand IP-urile (erau 3) este adevarat ca doar unul din ele coincidea cu Achiles, dar cum stilul era acelasi si respectivul a mai avut tentative de clone, le-am oprit preventiv pe toate. Eu nu stau noptile sa pazesc pe cei care vor sa isi creeze N conturi. Pe Lista Neagra nu aveam ce sa anunt, nu am suspendat pe nimeni, ci am unit conturile, iar IP-urile blocate nu se anunta acolo.
Voi ridica acum interdictia pe IP-uri si voi uni contul BIANCO-ROSSI tot cu Achiles. In caz de alte tentative, suspendarea va deveni definitiva. Cu aceasta consider ca totul este clar si subiectul poate fi inchis.