PDA

View Full Version : Infractorii de la dinamo



ciorbicafaristu
28th March 2006, 17:00
tv sport transmite in acest moment o conferinta de presa a clubului dinamo la care iau parte urmatorii:

marian albu ( anchetat pt ucidere din culpa- accident auto soldat cu moartea pasagerului din dreapta datorat ignorarii barierelor si a semnalelor luminoase la trecerea peste calea ferata- declarat nevinovat)

petre buduru (anchetat si arestat in cazul "tigareta")

constantin danilescu ( fiul-accident mortal facut pe trecere de pietoni, declarat nevinovat)

gigi netoiu ( mardeias in politia secreta a lui ceausescu)

va propun sa facem aici cate o caracterizare a acestor personaje la care se adauga nicolae badea si cristian borcea

LazioRoma
28th March 2006, 17:44
:rosu: Infractori de la dinamo HOTZI cu dosare penale .. toti comunisti .. fosti ********i ai lui ceausescu (GIPSY netoiu) toti cu fatza de porc (cristian borcea) si toti mieluseii din galerie cica ultras se numesc mizeriile dracu toti huligani din echipa Dan Alexa (femeia barbat) care a spart o chiuveta si a terminat cu cariera lui cristi mocanu (ex FARUL) toata aceasta conducere TERORISTA nu face decat sa FURE SI SA PLATEASCA ARBITRI PT A FACE TARA DE RUSINE IN EUROPA

ady51a
28th March 2006, 21:41
Īntr-un comunicat trimis de Farul Constanţa, clubul de pe Litoral prezintă opiniei publice pagubele care au fost aduse de către fanii dinamovişti, arătīnd cu degetul clubul din Ştefan cel Mare. Oficialii clubului alb-albastru au īnaintat şi un memoriu īmpotriva arbitrului Marian Salomir, invocīnd 14 faze īn care "centralul" i-ar fi dezavantajat şi cer suspendarea lui Alexa pentru pagubele produse īn vestiar.

Iată cīteva precizări din comunicatul clubului Farul Constanţa:
- 486 de scaune rupte şi distruse de către suporterii dinamovişti
- 2 suporţi de cornier rupţi pe toată lungimea peluzei īn care au stat fanii dinamovişti
- 1 lavoar distrus la vestiarul echipei Dinamo de către fotbalistul Dan Alexa, de unde
reiese că actele huliganice au avut loc atīt īn rīndul fanilor, cīt şi īn rīndul jucătorilor
dinamovişti

Klingon
28th March 2006, 21:45
Suna logic. Daca si Florentin Petre s-a gasit sa spuna ca si el s-ar fi batut cu jandarmii... De fapt adevaratii frustrati, care defuleaza pe unde apuca, din tribune si pana la toaleta, sunt chiar dinamovistii si suporterii lor, nu restul tarii cum spun ei.

Kroenan
29th March 2006, 14:51
Astia sunt huligani incepand de la primul `conducator` pana la ultimul fotbalist (Alexa)
Deci chiar nu inteleg atatea dezbateri si pareri, cand totul e clar.

Toata lumea striga de ce au fost lasati bauti pe stadion... Cand Bosanceanu a dat replica la TV Sport, citez: ``Ce puteam face? Sa le pun eu fiola in gura?``, aerianul ala de Moraru a ramas fara cuvinte

ady51a
30th March 2006, 22:55
Nu Alexa a spart chiuveta, ci... geanta doctorului

Directorul sportiv al lui Dinamo, Constantin Dănilescu, a negat că mijlocaşul Dan Alexa a fost cel care a spart chiuveta din vestiarul oaspeţilor, la finele meciului Farul - Dinamo. Vinovată a fost găsită, nici mai mult nici mai puţin, decāt... geanta doctorului dinamovist, Liviu Bătineanu.

„După meci, īn vestiarul nostru a fost veselie, bucurie, nu a avut nimeni nervi, pentru a sparge o chiuvetă. Să vă spun eu ce s-a īntāmplat. Acea chiuvetă abia se mai ţinea. A fost pusă geanta doctorului pe ea, iar cānd acesta s-a īntors, chiuveta a căzut şi s-a spart. N-avea nimeni nici un motiv să o distrugă. Eu am fost īn vestiar şi am prea mulţi ani pentru a minţi pentru trei milioane de lei, cāt costă o chiuvetă. Aceasta e situaţia. Cel mai apropiat jucător căruia putea să-i cadă pe picioare a fost Florin Bratu“, a fost explicaţia lui Dănilescu.:happy :happy :happy :happy

Kroenan
31st March 2006, 12:23
Si telenovela continua. Iata ce mai spun betivanii:
1) Scaunele s-au rupt prea usor :D
2) A fost un complot
3) Printre ei erau civili si basarabeni `infiltrati`.
4) Un baner cu `NATO go home` era ceva normal
5) Au fost batuti doar pentru ca vroiau sa-si incurajeze echipa...

Aproape ca-mi dau lacrimile... De ras bineinteles :D

Astia chiar n-au bun simt...Si totusi, ce mult seamana la caracter cu alde` Porcica si Netoiu

P.S Probabil din cauza `infiltratiilor` de alcool si droguri, care nici acum nu si-au pierdut efectul se credeau in Vietnam sau Irak