PDA

View Full Version : Mai multa dragoste



OVIDIU 62
27th March 2006, 23:30
Doresc lumea urbei de la DUNARE sa se implice mai mult in ceea ce priveste tot sportul galatean si in special fotbalul.Ma refer la factorii locali care trebuie sa dea o mana de ajutor in special cu spatiile puse la dipozitie cu impozitele care sunt aberant de mari cu aducerea langa echipa a sponsorilor cu dare de mana.Galatiul este un oras mare la lupta stransa cu IASIUL pentru primul loc in ceea ce priveste po****tia din MOLDOVA deci cu resurse umane nebanuite.Sper ca pe viitor sa se poate vorbi numai de bine de orasul meu natal.

starsteel
30th March 2006, 11:34
Dragostea vine odata cu rezultatele, pericolul real il poate reprezenta pierderea sponsorului, altcineva nu stiu daca va prelua echipa.

OVIDIU 62
3rd April 2006, 22:17
Asa este,dragostea vine odata cu rezultatele dar adevaratii suporteri sunt cei care sufera alaturi de echipa la infrangeri sa cum a fost cu STEAUA.As vrea sa vad adevaratii suporteri in meciul de acasa cu BISTRITA pentru ca avem nevoie de ei.Cei care au aplaudat STEAUA la GALATI au facut-o nu ca sa loveasca in GALATI cu toate ca tot ei ae fi trebuit sa o faca si cand OTELUL a avut ocazii,dar nu s-a intamplat ceea ce ma face ca nu sunt din cei adevarati.Trebuie intr-adevar sa avem rezultate dar acestea vor veni in timp,am toata convingerea.

OVIDIU 62
4th April 2006, 22:12
Sa imparti invitatii la mai marii urbei iar ei sa aplaude la reusitele STELEI dar nu si la cele ale OTELULUI consider un ultim gest de noblete din partea clubului.Este o masura buna luata de conducere ca ei macar sa plateasca cei 14 lei pentru a aplauda echipa adversa si nu pe cea gazda.Cand ma gandesc cat sufar pentru rezultatele negative ale echipei aici de la BACAU iar ei acolo la GALATI o trateaza altfel fata de cum ar trebui imi vine sa-i strang de gat.Sper sa se maturizeze si sa fie mandri ca au o echipa in divizie si au posibilitatea sa vada si alte echipe datorita efortului conducerii si al echipei.

Doctor_Satan
5th April 2006, 08:55
Sa imparti invitatii la mai marii urbei iar ei sa aplaude la reusitele STELEI dar nu si la cele ale OTELULUI consider un ultim gest de noblete din partea clubului.Este o masura buna luata de conducere ca ei macar sa plateasca cei 14 lei pentru a aplauda echipa adversa si nu pe cea gazda.Cand ma gandesc cat sufar pentru rezultatele negative ale echipei aici de la BACAU iar ei acolo la GALATI o trateaza altfel fata de cum ar trebui imi vine sa-i strang de gat.Sper sa se maturizeze si sa fie mandri ca au o echipa in divizie si au posibilitatea sa vada si alte echipe datorita efortului conducerii si al echipei.
Nu mi se pare corect sa li se plateasca biletele! Au destui bani sa si le plateasca si singuri! Ar trebui sa fie ca-n Anglia, unde de la cel mai mic la cel mai mare isi plateste biletul! Asta este unul dintre motivele pentru care in timp echipele lor de club au devenit profitabile!
Si la faza cu aplaudatul Stelei, RUSINE! RUSINE! RUSINE! :no:

cap
7th April 2006, 17:27
Asa este,dragostea vine odata cu rezultatele dar adevaratii suporteri sunt cei care sufera alaturi de echipa la infrangeri sa cum a fost cu STEAUA.As vrea sa vad adevaratii suporteri in meciul de acasa cu BISTRITA pentru ca avem nevoie de ei.Cei care au aplaudat STEAUA la GALATI au facut-o nu ca sa loveasca in GALATI cu toate ca tot ei ae fi trebuit sa o faca si cand OTELUL a avut ocazii,dar nu s-a intamplat ceea ce ma face ca nu sunt din cei adevarati.Trebuie intr-adevar sa avem rezultate dar acestea vor veni in timp,am toata convingerea.
eu am fost la acel meci iar la final eu cred ca toata lumea aplauda pe otelul nu pe steaua pt ca tot stadionul striga `` hei hei otelu,, asa cred eu si forta otelul :ok:

OVIDIU 62
8th April 2006, 13:49
Forzza OTELUL VINCI PER NOI.

OVIDIU 62
15th April 2006, 19:42
Si totusi la stadion vine lume putina,si asta in primul rand ma gandesc la meciul cu SPORTUL.Stau si ma gandesc de ce situatia asta.Sunt orase care nu stiu ce sa faca ca sa aiba echipa in divizia A iar la GALATI totusi un oras in primele 6 ale tarii lumea vine impinsa de la spate.PACAT.

starsteel
15th April 2006, 20:03
Asta e, eu am spus ca vor fi 5.000 la meci si asa va fi in continuare.

OVIDIU 62
18th April 2006, 11:26
Cand am fost la GALATI am avut ocazia sa vad pe viu pe DUNAREA intr-un meci cu CALATIS. Am crezut ca daca oamenii nu vin la OTELUL poate vin la DUNAREA dar nu a fost asa.Oare sa fi diparut la GALATI dragostea pentru fotbal?

WOLF_ULTRAS
19th April 2006, 16:04
nu a disparut dar la noi e mentalitate aiurita a unora daca echipa are rezulatate si este inprimele 7 se umple stadionul daca seuntem pe 9,10,11 sunt cam 4000 -5000 la fiecare meci si mai jos tot asa vin

ULTRAS-STEEL
20th April 2006, 13:59
Da Este Iubita Doare Cand Sunt Rezultate In Rest Pauza

OVIDIU 62
24th April 2006, 17:25
Duminica in meciul cu VASLUIUL as dori sa vina cat mai multi galateni la meci.Va fi un meci greu de mare ambitie intre doua formatii care la sfarsitul turului se aflau pe ultimele doua locuri iar acum teoretic scapate de griji.Mai sunt si orgoliile celor doi conducatori de joc care candva erau colegi iar acum inamici.Sa dea DUMNEZEU sa invinga OTELUL pentru ca este echipa care vine din urma.

WOLF_ULTRAS
8th May 2006, 19:57
iubirea sa nascut dinou :D si inca e mai mare privitine pe noi cei de la peluza nord

OVIDIU 62
13th May 2006, 17:49
Sa fim cat mai multi in meciurile echipei noastre pentru a demonstra in toata tara ca echipa noastra este iubita la fel de mult acasa dar si in deplasare.

ASP
13th May 2006, 20:06
voi si deplasarea............... baba si mitraliera...
se bateau galatenii intre ei sa-i pupe picioarele lu' becali si mini stoica...... la meciul cu steaua.... bagati un scooter si la prasit cu voi...

BrasovFans
13th May 2006, 21:03
Se pare k otelul galati merge foarte bine in returul acesta de campionat. ati obtinut 3 puncte importante impotriva echipei care va juca finala cupei romaniei !

WOLF_ULTRAS
16th May 2006, 22:56
voi si deplasarea............... baba si mitraliera...
se bateau galatenii intre ei sa-i pupe picioarele lu' becali si mini stoica...... la meciul cu steaua.... bagati un scooter si la prasit cu voi...
bai palamido vezi ca ma inervezi:mda: daca nu sti ce sa intaplat taci dracului din gura aia de taran...in primu rand galeria a fost anti tot ce se leaga de steaua si vom fi in continuare ai uram nu ne pune pe noi in oala cu sclavi din galati care tin cu steaua aia vin numai la stadion cand joacam steaua in rest pauza si acei sclavi ai stelei are orice oras asa ca nu te mai da mare si faza cu scoter este scoasa de GSP idioti prosti:jerk: scrie ce le vine in cap am protestat inpotriva lor cu benare pe stadionul nostru si cel de la jiu pertrosani si aia de la gsp au recunoscut ca au gresit .........asa ca sshhhtttt ...................si vezi ca mergem si in deplasari cei mai putini cand mergem sunte 100 si ce i mai multi 300-350 mai documeteazate inaite sa vb prosti aici si dute la echipa ta de BBB caraiova aia banuiesc care iam dat maxim in ultima etapa anu trecut:rosu:

Doctor_Satan
17th May 2006, 10:11
bai palamido vezi ca ma inervezi:mda: daca nu sti ce sa intaplat taci dracului din gura aia de taran...in primu rand galeria a fost anti tot ce se leaga de steaua
Nu-ti mai pune mintea cu incuiati de astia! Lasa-i sa vorbeasca singuri!
Forza Otelul!

raja_bell
17th May 2006, 10:29
hopa! concetatene, cum de tii cu otelul galati? :D
btw, otelarilor, succes la timisoara! :ok:

WOLF_ULTRAS
18th May 2006, 00:42
hopa! concetatene, cum de tii cu otelul galati? :D
btw, otelarilor, succes la timisoara! :ok:
multumim si succes si voua la promovare

Cristian
18th May 2006, 14:18
Va vine sa credeti ca la sfarsitul turului aveam 9 puncte ? Eu stiam ca ne salvam, chiar am batut pariu cu un bistritean pe o lada de bere ca ne salvam :)
FORZA OTELUL

Cristian
18th May 2006, 14:19
voi si deplasarea............... baba si mitraliera...
se bateau galatenii intre ei sa-i pupe picioarele lu' becali si mini stoica...... la meciul cu steaua.... bagati un scooter si la prasit cu voi...

Gandesti total anapoda, esti in eroare, vezi-ti de U ca sunteti la retrogradare

OVIDIU 62
19th May 2006, 17:35
Sa dea DUMNEZEU sa aveti multa bafta la TIMISOARA si sa razbunati rezultatul din tur.

sorin_otelarul
1st August 2006, 16:05
Iubesc Echipa Otelul Galati

OVIDIU 62
1st August 2006, 17:23
In mana echipei si a lui Grig stau puterea de a aduce spectatorii galateni la meci.Cred ca va fi greu sa faci asa ceva daca o sa evoluam cum am facut-o cum a fost cu Clujul.Sa speram ca a fost un accident.

sorin_otelarul
22nd August 2006, 11:00
forza otelul !!!si galateni:hai cat mai multi pe stadion

OVIDIU 62
22nd August 2006, 11:26
Echipa are nevoie de rezultate astfel vor veni si galatenii la meci.Sunt convins ca in scurt timp se va intampla asta.I-mi doresc atmosfera de odinioara cand stadionul era plin dar ce echipa aveam .

OVIDIU 62
16th September 2006, 19:44
Oare aceasta echipa nu merita mai mult avand in vedere ca am reusit 4 victorii consecutive si suntem pe locul 4?Dragi galateni sa umplem stadionul la meciul cu Timisoara pt ca echipa o merita.

starsteel
16th September 2006, 20:07
Eu unul mi-am cumparat abonament dar conducerea ar trebui sa faca ceva pt. a atrage lumea pe stadion se pare ca pretul biletelor indeparteaza spectatorii.

Marius.B
16th September 2006, 23:19
Pe suporterii adevarati nu cred ca ii poate impedica 100.000 de lei cat costa un bilet(sunt 2 pachete de tigari),asta in cazul in care nu au abonament.Am inteles ca anul acesta s-au vandut 1000 de abonamente spre deosebire de sezonul trecut cand au fost doar 600.Daca echipa va merge bine sunt sigur ca tot mai multi galateni isi vor achizitiona abonament in retur.

starsteel
17th September 2006, 12:26
Sunt 2 pachete de tigari insa pt. pensionari valoarea biletului reprezinta 20 paini.

Cristian
17th September 2006, 13:42
Lasa ca si pe pensionari ii vezi fumand, nu-i plange tu pe pensionari.
Asta e orice serviciu se plateste... daca erau oameni destepti isi luau abonamente si se scoteau mai ieftin decat bilet etapa de etapa.

starsteel
17th September 2006, 13:55
Nefiind in situatia financiara a multora dintre ei mai bine sa dam in cazul lor dovada de ingaduinta.

Marius.B
17th September 2006, 15:19
Isi puteau achizitiona abonament pensionarii(350.000).Oricum eu cred ca nr lor nu este reprezentativ pt suporterii Otelului.

P.S.cunosc bine situatia pensionarilor pt ca am unul chiar acasa.

Dregan
17th September 2006, 20:13
Am vazut in tribune la Otelul destui pensionari pana acum. Sunt foarte multi pe care ii vad venind meci de meci.

starsteel
17th September 2006, 20:20
Deci e o categorie de luat in seama nu sunt ei prea rai dar sunt suporteri ai Otelului. Eu am vazut oameni care veneau la meciuri in trecut pe Dunarea pe Portul Rosu cand juca CSU si care stateau acum cativa ani la poarta stadionului cu aparatul de radio ascultand meciul, asteptand sa intre la pauza cand intrarea era libera. O imagine extrem de trista care mi-a ramas pe retina.

Marius.B
17th September 2006, 23:17
Eu sunt sigur ca si daca intrarea ar fi libera la stadion mai mult de maxim 7000 de spectatori nu s-ar strange (exceptie meciurile cu echipele S D R).Lumea in Galati este foarte comoda prefera sa bea o bere si sa urmareasca meciul la tv.Televiziunile indeparteaza publicul de la stadion si lungesc etapa pe 3 zile.Au trecu vremurile frumoase cand toata etapa era la aceeasi ora si stateai in tribuna urmareai meciul favoritilor si cu o ureche ascultai radioul sa vezi ce se intampla pe celelalte stadioane.

OVIDIU 62
8th October 2006, 13:16
Fratilor galateni,iubirea fata de o echipa nu se vede neaparat la meciurile de acasa cu echipele bucurestene ci mai ales la celelalte.Oricum daca nici acum nu putem umple stadionul este pacat.

starsteel
8th October 2006, 13:20
O dovada extraordinara de sustinere este deplasarea Grupei C la meciul amical de la Chisinau cu Zimbrul asta venind imediat dupa meciul nationalei la Bucuresti. Sambata Bucuresti, duminica Chisinau e formidabil! Toata lauda!

bada_otelul
8th October 2006, 13:43
indiscutabil cei mai mari fani ai echipei sunt in galerie,dupa ei si noi,adevaratii suporteri desi dureros este adevarat ca s-au vazut cand pe stadion anul trecut erau 1000 de oameni,mandru ca am fost tot turul ala nefericit printre ei,ce sa mai zic de cei care au fost atunci si prin deplasari...

SORINULTRA
31st October 2006, 13:05
am fost si atunci in deplasari si i ti era al draku de greu plecai si stiai ca in proportie de 90% ai sa te intorci suparat, naspa rau

bada_otelul
31st October 2006, 13:58
tocmai asta va face pe voi cei mai buni suporteri ai echipei,am trecut acu 20 de minute pe langa stadion,era lolo pe acolo,pregatiti ceva?nu ca ar trebui sa spuneti...:)

Doctor_Satan
31st October 2006, 14:03
Harnic Lolo asta! Se apuca de treaba de marti!
Jos palaria! /hello
Sau acolo locuieste si isi facea curat prin gradina? :evil:

Cristian
31st October 2006, 14:04
:D Nu locuieste acolo :)
Apropo nu l-am mai vazut demult pe forum :D
Grea penitenta :D

OVIDIU 62
6th November 2006, 13:48
Trebuie sa jucam la rezultat si sa facem apoi spectacol ca sa vina lumea la stadion.Daca amagim oamenii ca in meciul cu Rapidul ii indepartam si nu este bine.

starsteel
6th November 2006, 14:27
Indepartarea suporterilor de stadion a devenit o practica a conducerii din pacate nesanctionata de nimeni. Oricum cei care ar fi trebuit sa fie goarna care sa declanseze semnalul de alarma erau cei din galerie impreuna cu presa din pacate ei nu au facut altceva decat sa sustina masurile prostesti ale conducerii, e practic cam acelasi lucru cu ce face sindicatul pe platforma combinatului, te aliezi cu administratia si lovesti in interesele salariatilor. :no: