PDA

View Full Version : Etapa XXXI: FC Barcelona - Real Madrid



Catalanul
27th March 2006, 22:01
Sambata, 1 aprilie (nu, nu e pacaleala :D), va avea ultimul clasic din acest sezon, ce se va disputa pe Camp Nou.


Sambata 01/04/2006 23:00
http://www.canaldeportivo.com/imagenes/look:18729,zoom:65x65,crop:65x65 - Stadion: Camp Nou (http://www.focusmag.gr/id/files/113209/camp_nou_vista_aerea_l.JPG) - http://www.canaldeportivo.com/imagenes/look:18739,zoom:65x65,crop:65x65

In timp ce Barça trece printr-un moment fotbalistic splendid, Real Madrid sufera o criza sportiva si de management profunda. Singurul lor mod de a mai spala pacatele din acest sezon este victoria pe Camp Nou, lucru practic imposibil la ora actuala, insa in fotbal nu se stie niciodata, mingea e rotunda :D
In functie de rezultatul pe care Barça il va reusi maine, in meciul cu Benfica, vom sti daca Rijkaard va rezerva sau nu jucatori. Oricum, un lucru e cert, Ronaldinho va juca. Apararea va suferi modificari, avand in vedere ca atat Marques cat si Edmilson sunt indisponibili. Messi ar putea in juca, insa cred ca Frank il va rezerva pentru meciul cu Benfica (sau poate il va introduce in cea de a 2-a repriza.

Real Madrid, daca vrea sa castige, sau sa scoata un rezultat bun, ar trebui sa inceapa meciul cu aceeasi formula cu care l-a inceput si cu Depor. Insa, dupa cum stim, Lopez Caro face schimbari in primul sau 11 etapa de etapa. Asa ca nu m-ar mira daca i-ar titulariza pe Raul si Salgado in dauna brazilienilor Cicinho si Baptista.

Ascensiunea in campionat a celor 2 echipe:

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/Bara-Real-grafica.jpg

Eu merg pe un 3-1 pentru catalani, marcatori Eto'o, Ronladinho si Deco de partea Barcelonei si Raul inscrie pentru Real. :ok:

stefy_deva
27th March 2006, 22:22
este un meci tare in care extraterestrii vor face din nou spectacol!
scor 2-0 (dubla Ronaldinho)!

One-Man Show
27th March 2006, 22:27
informat catalanu asta domne:D

Cred ca rezultatul meciului cu real va depinde in mare masura shi de meciul din UCL. Totusi ...risc un pronostic : Barcelona - Real 2 -1 (Eto'o;Larsson - Zidane)

SixeR
27th March 2006, 22:34
Tot un 3-1 as pronostica si eu insa cred ca o sa fie un meci mult mai echilibrat decat cel din tur. In orice caz, Barca castiga! Nu, nu e pacaleala.:ok:

Catalanul
27th March 2006, 22:41
Si nici asta nu e pacaleala:

Daca arbitrii nu vor fi platit in aceasta saptamana (de 2 luni cica nu si-au mai primit salariile :D) vor face greva etapa viitoare, asa ca inca nu se stie daca El Clasico se va disputa :rolleyes:

realmadrid.com
27th March 2006, 22:44
Catalane, dar astia de arbitri straini n-au auzit :D ?
Prefer sa nu strice un cretin din Spania acest derby..si sa faca si ei ca noi, sa aduca pe cineva din afara :P


PS_Merg pe o victorie a Barcelonei la 2 goluri diferenta...

bobutzu
28th March 2006, 11:36
Si eu cred ca extraterestrii vor bate din nou galacticii. Oricum multe vor depinde si de ce face barcelona azi cu Benfica in UCL. Stiu ca indiferent daca Rijkaard va dori sa mai menajeze ceva jucatori Ronaldinho va dori sa joace. Cum a vrut sa joace in Cupa asa va dori sa joace si in El Clasico. Nimeni nu-l poate opri pe cel mai bun jucator al lumii. Cred ca va fi un meci mult mai echilibrat decat in tur. Un 2-1 este cel mai posibil. Dubla Eto'o ca sa le mai arate odata celor de la Real ce jucator au pierdut.

pinky
28th March 2006, 11:40
Nimeni nu-l poate opri pe cel mai bun jucator al lumii.

Oare? :rolleyes:

N0_NaM3
28th March 2006, 11:40
merg pe un 2-0...mai ales daca joaca realul deschis,sa vad shi eu o echipa care joaca cu Barça deschis :D

alejandro
28th March 2006, 11:43
Cine va castiga?

FC Barcelona 10 /100.00%

Nici un vot pt madrileni?:o:
3-1 pt extraterestri Eto'o,Ronaldinho,Larsson/ Ronaldo min 92(p),ca sa se oftice Ionutz si sa ramana Ronaldo la Real:P

ps:Catalane,frumoasa prezentare:ok:

realmadrid.com
28th March 2006, 11:53
Cred ca va castiga Barcelona, dar sper ca albii vor face macar un meci frumos, daca o victorie nu reusesc..
Este ceva frumos sa castigi pe Nou Camp si mai ales intr-un "el clasico", dar nici un 3-2, 4-3 pt Barcelona (sau de ce nu, Real) nu m-ar deranja :ok:...pt ca indiferent cine castiga, batalia pt primera este terminata..

bunduche
28th March 2006, 13:41
FC Barcelona 12/tot 100%

Barca va castiga cu 2-0 (Eto'o si Ronaldinho):yeah:

Madrid4EVER
28th March 2006, 14:33
Meciul asta este ca un amical acuma numai ca orgoliile sunt mari!Sa fie spectacol!Nu conteaza asa mult rezultatul:ok:
PS-Dar nu ca in tur..:D,sa faca ambele echipe spectacol!Nu doar Barca`:P

SixeR
28th March 2006, 21:43
Fratilor, e serioasa treaba cu "men in black". Mai auzi de cateva ori azi ca s-ar putea sa nu se joace meciul ca arbitrii nu si-au platit banii. Cica trebuie sa isi primeasca salariile de 2 luni si vreo 200 000 euro din drepturi de publicitate(?!), daca intelesai eu bine.
Sper sa nu faca astia o astfel de pacaleala!

alejandro
29th March 2006, 11:18
poate jucam si fara arbitri,ce naiba ca doar nu-i nici o miza pt acest meci:P

realmadrid.com
29th March 2006, 11:45
Ai dreptate, se va juca ca in anii 50-60 :D, fara faulturi si toate alea...si regula offsaid-urilor nu va exista in acest meci :P

Catalanul
29th March 2006, 16:25
Rezultatele inregistrate in ultimii 5 ani:

2004-05 F.C. Barcelona. 3 - Real Madrid C.F. 0
2003-04 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 2
2002-03 F.C. Barcelona. 0 - Real Madrid C.F. 0
2001-02 F.C. Barcelona. 1 - Real Madrid C.F. 1
2000-01 F.C. Barcelona. 2 - Real Madrid C.F. 0

restul rezultatelor le puteti gasi aici (http://www.marca.com/futbol/especialespartidos0506/barcelona-realmadrid/historico.html)

Nixx
29th March 2006, 16:37
Din sezonul '93-'94 realul a dat doar 5(!) goluri pe Camp Nou inscriind in 3 meciuri. In celelalte 9 Barcelona nu a primit gol!!!

Catalanul
31st March 2006, 00:37
Eto'o, cosmarul abilor :D

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060330a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060330_YBA04M11.EPS. jpg

PS. E numa' bun de pus ca si wallpaper :D

Rebellz
31st March 2006, 11:12
cred k bate Barca cu 3-1.. marcatori Barca:de doua ori inscrie Eto'o shi odata Deco..La real marid kred k marcheaza Raul

Thanya
31st March 2006, 19:28
Da?Shtiam eu ca ashtia din Petrosani sunt nishte visatori!!!Si cand il dai pe Raul drept marcator,eshti fff optimist.
Este normal ca Barcelona sa fie favorita pentru ca joaca acasa.
@Catalanul
Eto`o...coshmarul albilor?Au albii coshmaruri mai mari...crede-ma!!
@alejandro
Dormeai cand ai postat?Sau ai vrut sa potoleshti spiritele?
Sincera sa fiu...de data asta nu-mi pasa,poate sa-i umileasca asha cum ii place Catalanului sa spuna pe cei de la Real.......eu sunt in ashteptare :D!!!
Totusi....cum a spus Casillas,mizez pe o victorie a Realului,nu conteaza cat va fi scorul!!!
@stefy_deva
ai incurcat meciurile...ala a fost Arsenal-Juventus :D

Xyl3m4Barca
31st March 2006, 19:35
E clar k va cashtiga Barcelona cu 3 -- 0 ( 2 Eto'o si 1 Ronaldinho) :ok:

Thanya
31st March 2006, 20:08
E clar pentru tine ca eshti confuz :)) .Of,of......ce mari si tari suntem noi!!!
Catalane,e normal sa fie lider la golurile marcate lui Iker atata timp cat il are in spate pe Ronaldinho....

Madrid4EVER
31st March 2006, 21:24
Eto`o se pare ca ii trebuie un servant ca Ronaldinho altfel`... nu se descurc(asa) bine!Se vede ca orice atacant,cat de slab,ar fi la Barca ar da goluri pe banda...:ok:Un exemplu e Larsson si cu asta-basta!

SixeR
31st March 2006, 21:28
Si ce nu va convine?!:D Voi l-ati luat pe Beckham iar noi pe Ronaldinho. Luati Beckham acu!:lol: :)

rossonero
31st March 2006, 23:26
Nu stiu cine va castiga :P dar Eto'o o sa marcheze de 2 ori....play at http://cm2006.conquiztador.ro/

Sasuke Uchiha
31st March 2006, 23:44
dacat dintosu mai bine beckham
maine 0-2 /hello

Paul
31st March 2006, 23:46
Si nici asta nu e pacaleala:

Daca arbitrii nu vor fi platit in aceasta saptamana (de 2 luni cica nu si-au mai primit salariile :D) vor face greva etapa viitoare, asa ca inca nu se stie daca El Clasico se va disputa :rolleyes:

io as arbitra si gratis un Barca - Real :ok:

SixeR
31st March 2006, 23:59
dacat dintosu mai bine beckham
Cum poti sa zici asa ceva?:o: Inseamna ca pe tine nu te deranjeaza criza prin care trece Real.Atata timp cat "curg" milioanele din imaginea lui Beckham, totul e ok, nu?:rolleyes:

realmadrid.com
1st April 2006, 00:01
dacat dintosu mai bine beckham
maine 0-2 /hello

Sigur vorbesti despre fotbal aici :D ?...

@Paul
Pai, Barca-Real da, dar in rest....se anuleaza :D ?

Catalanul
1st April 2006, 00:43
Conflictul dintre Federatia Spaniola de Fotbal si arbtitrii nu s-a remediat inca iar in proportie de 90% El Clasico nu se va juca, deoarece arbitrii sunt decisi sa faca greva neprezentandu-se la partide :headbang: :(

realmadrid.com
1st April 2006, 00:44
Si daca se amana, cand se va juca ?

Catalanul
1st April 2006, 00:47
ramane de vazut, maine se va decide si daca se va juca sau nu meciul... insa se va stabili greu o data fixa datorita programului incarcat al Barçei... totul depinde si de meciul catalanilor cu Benfica.

realmadrid.com
1st April 2006, 01:14
Deci, recomandat este sa parasiti CL-ul...pt a scapa de un program foarte incarcat :happy
Si...maine se va decide daca se joaca etapa sau doar el clasico :D ?


http://www.realmadrid.dk/news/article/default.asp?newsid=8049

Thanya
1st April 2006, 01:21
Bueii...bagati-va mintile-n cap ca Mos Craciun nu exista!!!Galushca asta o mananca bunica......"Gateshte cu Bunica"...

realmadrid.com
1st April 2006, 14:31
Un articol (http://google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.as.com%2Farticulo.htm l%3Fd_date%3D20060401%26xref%3D20060401dasdaiftb_8 %26type%3DTes%26anchor%3DdasftbA00&langpair=es%7Cen&hl=en&ie=UTF8) despre El Clasico din nr. de astazi al ziarului AS.

"If Ronaldo marks a goal will be, next to the ex- valencianista Waldo (115), the maximum Brazilian artilleryman in the history of Liga; if it marks two it will reach the 100 so many officials with Madrid and will return to the capital to shoulders of Toñín the Bullfigther."

"Good bye galaxy.
There is another subject that it invites to nostalgia: this will be the last time that galactic Madrid visits the Camp Nou. The next season will come accompanied from another adjective (currante, spaghetti, pure-blooded...) and, probably, from a good number of different players. The balance of the classic ones in the era Florentino (big bang of the galaxy) is the following one: four victories, five ties and four defeats.

In addition to Fernando Martín, Expensive Lopez also will be released in a classic one. The trainer can be conceited to surpass the rate of the Barça in the second return, because Madrid adds in that section 24 points, two more than the azulgrana and identical number of goals (26).

There is party, then. Favorite the Barça if it is able to forget the Champions. Candidate Madrid if he jumps to the field next to the Benfica. "

Catalanul
1st April 2006, 15:23
Tot felul de statistici despre El Clasico gasiti aici (http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20060401a/60_archivo55_graphic_10_1_2_20060401_YBA03M11.EPS. jpg).

Nu atasez imaginea ca e prea mare...

SixeR
1st April 2006, 16:53
Cu statistici sau fara, in seara asta o sa ii "desfintam" pe galactici.:lol:

R9
1st April 2006, 17:50
0-3. 2 Ronaldo, 1 Raul.

Nixx
1st April 2006, 20:30
Visezi frumos R9 :D

Catalanul
1st April 2006, 21:54
Primul 11 al catalanilor:


---------V.Valdés----------
Oleguer--Puyol-Motta--Gio vB
-----------Iniesta----------
------vBommel---Deco--------
------Eto'o------Ronaldinho-
-----------Larsson----------

grande
1st April 2006, 21:56
Bate Barca cu 2-0 !

Catalanul
1st April 2006, 21:59
Si cel al Realului:

---------------Casillas
--------Ramos----------Bravo
Cicinho-------------------------RC
----------Baptista----Guti
Beckham--------Zidane--------Robinho
----------------Ronaldo

Madrid4EVER
1st April 2006, 22:14
Se pare ca e o echipa destul de buna,insa tot nu imi place cu Baptista la inchidere,Cicinho-OK si se pare ca Raul nu incepe titular nici jocul asta.Mai e inca putin accidentat?

Catalanul
1st April 2006, 22:26
Nu mai este accidentat de mult timp, insa antrenorul nu-l mai titularizeaza deoarece nu mai da randament.

Va fi primul El Clasico al lui Raul in care acesta nu va fi titular (cel cu numarul 30 pt el :rolleyes: )

Madrid4EVER
1st April 2006, 22:49
Comentatorii astia asa zic cand el nu este titular....ca se resimte dupa accidentare

si nu e vindecat complet:P

Madrid4EVER
1st April 2006, 23:27
Penalti Barcelona!Executa Ronaldinho.....
si...gool.

PS:NU A FOST NICI URMA DE PENALTI!

Catalanul
1st April 2006, 23:27
GOOOOOOOOL RONALDINHO! din penalty.

Madrid4EVER
1st April 2006, 23:30
Deci asta e nesimtire curata!!!!Rosu pentru R.Carlos!!

Catalanul
1st April 2006, 23:31
cartonas rosu Roberto Carlos pentru ca l-a injurat pe arbitru!

Cristy
1st April 2006, 23:35
deah cata furaciune , apropo de unde stii ca l-a injurat :|?

Madrid4EVER
1st April 2006, 23:40
In primul rand nici nu a fost fault la faza aia!
Ce forma are Ronaldinho in seara asta!Se joaca de parca se joaca in curtea scolii!

Sasuke Uchiha
1st April 2006, 23:42
Goooooooooooooolllllllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!! !!
Gggggggggggglllllllllllllllllllllllllllllloooooooo oooo!!!!!
Tomaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!

HAI MADRID !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cristy
1st April 2006, 23:43
si gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ooooooooool :D

Madrid4EVER
1st April 2006, 23:43
Ronaldoooooooo cu un gol superb!!!!!!O cursa impresionanta si in 10 oameni Realul egaleaza!!!

SORENSEN
1st April 2006, 23:44
Hopa gol ROnaldo....
Grasutul a dat-o din nou...Felicitari.
Hai Barca....scor de tenis.

PS arbitrul asta se apropie de furaciune...

SixeR
1st April 2006, 23:57
Ce se bucura "fanii" Realului. Unde erati, fratilor, cand a inscris Ronaldinho?:rolleyes:

realmadrid.com
1st April 2006, 23:58
cartonas rosu Roberto Carlos pentru ca l-a injurat pe arbitru!

Citesti pe buze ? :happy
Penalty care n-a fost, si 2 cartonase galbene acordate pe nedrept lui Roberto Carlos au dus la un gol "extraordinar" din partea marmotei si la un Real in inferioritate numerica pe nedrept.
Un gol superb marcat de Ronaldo, care la greutatea lui a lasat in urma marea aparere a Barcelonei si a cauzat si accidentarea "epavei" numite Motta.

@SixeR

Ma uitam la meci :)...ca si tine defapt, am preferat sa scriu la pauza.

Madrid4EVER
2nd April 2006, 00:01
@Sixer: Da unde erai tu cand a inscris Ronaldinho sa te bucuri sau cand a inscris Ronaldo(daca tot te iei de faNii Realului)?

Nixx
2nd April 2006, 00:01
De ce crezi ca au fost acordate pe nedrept. Carlos stia ca are un galben, trebuia sa-si tina limba dupa dinti si atat.

10
2nd April 2006, 00:06
Cam tâmpit arbitrul :(

Catalanul
2nd April 2006, 00:09
Cu o ocazie de gol intr-o repriza intreaga realul vrea sa castige meciul ? :) primul sut spre poarta lui Valdes a venit de abia in minutul 35... iar 3 minute mai tarziu a marcat Ronaldo...

Roberto Carlos a primit un cartonas galben pentru proteste si unul rosu datorita faptului ca l-a injurat pe Medina Cantalejo.

La penalty s-a dat doar o reluare aici, in care s-a vazut cum R. Carlos l-a atins pe van Bommel... acesta a cazut si s-a acordat lovitura de pedeapsa.


Ronaldoooooooo cu un gol superb!!!!!!O cursa impresionanta si in 10 oameni Realul egaleaza!!!

cursa impresionanta doar daca mentionam faptul ca este vorba de Ronaldo :D caci meritul cel mare il are Robinho, pentru pasa frumoasa in adancime :) golul asta imi aduce aminte de cel al lui Owen de anul trecut.


In primul rand nici nu a fost fault la faza aia!
atunci ce cauta mana lui R. Carlos pe corpul lui van Bommel ? :rolleyes: era doar asa, de intimidare, nu ? :D

Cristy
2nd April 2006, 00:12
hai ma ce dracu, de unde stii tu ca l-a injurat ?

Madrid4EVER
2nd April 2006, 00:31
O ocazie monumentala a Barcei prin Larsson,dintr-o pasa a lui Ronaldinho.

PS:galben si pentru Ronaldo,a incercat sa simuleze un penalti.

maldini
2nd April 2006, 00:37
realul joaca foarte bine si RONALDO a dat un gol splendid...iar ala nu a fost penalty la Roberto Carlos nici macar nu a fost contact intre el si Bommel ... arbitrul asta ori e chior ori...:evil:

Marquise MGP
2nd April 2006, 00:57
eu am vazut penalty ... dar deh ;)

Mihai
2nd April 2006, 00:58
Frumos meci, Barca a jucat frumos, Iker a aparat frumos, ronaldo a alergat si a marcat frumos, arbitrul a gresit frumos si muuuuult :o: Pacat ca *******u asta de arbitru a stricat meciu asta care putea sa fie superb. 11m nu a fost, rosu la carlos nu stiu daca a fost ca nu am fost acolo langa ei :drak: Mi-a placut de Ronaldo si spre nemultumirea lui .com nu cred ca o sa plece la vara :pace:
Bravo baieti sunt mandru de voi!
Catalanii mei sa nu va aud ca meritati sa castigati... nu dupa ce v-a ajutat arbitru atat de muuuuuuult!:rosu:

inter
2nd April 2006, 01:01
iar o "plesnii" la pronosticuri :D .. realul a fost dezavantajata de arbitrajul execrabil!

Madrid4EVER
2nd April 2006, 01:03
Totusi Barca a atacat constant,noi am avut mai putine ocazii de gol.E adevarat ca arbitrul a fost cizma la meciul asta.Spectacol si pe teren si in afara lui:ok:
Eto`o ce a facut meciul asta?Nu cred ca a miscat ceva...
Frumos a jucat Ronaldo!Am observat ca in momentul in care era la balon nu avea cu cine combina,insa s-a descurcat bine!
Una peste alta...cred ca omul meciului a fost Casillas!!!

SixeR
2nd April 2006, 01:04
Pai si e vina noastra ca ne-a "ajutat" arbitrul?

Sasuke Uchiha
2nd April 2006, 01:06
PS:galben si pentru Ronaldo,a incercat sa simuleze un penalti.

penaltyul la ronaldo a fost la fel de clar ca cel a lu van bommel
apararea f buna, casillas si ronaldo de nota 10

Nixx
2nd April 2006, 01:06
Mie mi s-a parut comentariul execrabil. Perla meciului: realul era la 8 puncte de Barca daca arbitrul nu acorda penalty... Tot meciul au comentat doar arbitrajul...:rosu: Poate gaseste cineva faza penalty-ului ca nu prea au fost reluari..

Madrid4EVER
2nd April 2006, 01:10
Tot meciul s-au legat de arbitraj si ca Realul era campiona acuma daca nu se acorda penalti:D.Dar nu numai atat...mai tot meciul au vorbit de camerele alea smecheroase:D

Catalanul
2nd April 2006, 01:11
Aha, hentul lui Gravesen in careu vad ca nu l-a vazut nimeni :)

Meci deloc pe placul meu... Barça a atacat continuu in a 2-a repriza insa nu a reusit sa marcheze :mda: Larsson ratand o ocazie mare cat caru' :rolleyes:

Nixx
2nd April 2006, 01:12
Care, ca au fost 2?

realmadrid.com
2nd April 2006, 01:12
Catalane...

Am inregistrat meciul, si am revazut faza de 15 ori in pauza. Asa ca, Van Bommel s-a aruncat clar, mingea trecuse de R. Carlos cand acesta a intrat....iar Van Bommel s-a aruncat.
Primul cartonas galben nu trebuia aratat, Carlos putea fi avertizat verbal sa iasa din careu. La cartonasul :rosu: acordat direct, Carlos a gesticulat, dar nu era asa tampit incat sa-l injure pe arbitru...si chiar daca l-a injurat, comentatorii de la el mundo depresivo, nu aveau cum sa-si dea seama.
In plus, au mai fost multe faze la care arbitrul a fluierat invers ;)...

PS_Cu 1 om in minus, am reusit aproape 45 de minute sa jucam de la egal la egal cu falsii....asa ca lasa-ma.

PS2_Marmota voastra a sutat de mai multe ori in zid decat v-am injurat eu echipa :D

PS3_Zi-mi si mie minutul in care a fost hentzul ala ;)

Nixx
2nd April 2006, 01:14
Al treilea meci consecutiv in care Barca face doar egal si nu poate marca din actiune :headbang:

Catalanul
2nd April 2006, 01:14
cel in careu, in urma unei centrari a lui Ronaldinho din corner... in fine, nu vad de ce va legati de arbitraj, Barça a fost superioara realului pe toata durata meciului si asta o arata statisticile... 26 de suturi spre poarta ale Barçei, realul a avut doar 3, 14 suturi pe poarta ale catalanilor... galacticii avand doar unul, cel al golului...

distanta de 11 pct intre cele 2 rivale se mentine, campionatul e ca si castigat... ne putem concentra deja asupra CL-ului.

@.com, vezi ca e la finalul meciului, dupa ce a intrat Gravesen... intre 75-90 :D

edit: omul meciului, casillas cum a zis si madrid4ever... a scos tot ce a putu in fata lui Eto'o.

realmadrid.com
2nd April 2006, 01:22
Da Catalane, voi ati avut 1-0 si un om in plus..in 70% din meci...pe nedrept.
M-am uitat la faza penalty-ului iarasi...se vede clar cum se arunca cand R. Carlos a intrat la minge. Cat despre injuratul arbitrului, n-ai de unde sa stii...si sunt sigur ca nu l-a injurat...pt ca este destul de fair-play.

pinky
2nd April 2006, 01:23
Pacat de prestatia arbitrului, a stricat totul! Practic, a jucat o singura echipa dupa ce a iesit Carlos, o echipa cu IMENSE probleme la finalizare!
Parerea mea, dupa cum s-a jucat, daca era 11-11, castiga Realul, daca si-n 10 le-au pus probleme catalanilor... arbitrul ala a tras pe fata cu Barca, Barca fiind echipa cu cei mai mari ratangii ai lumii! Ratari la nivel inalt!
Ronaldinho, cam halos in ultima vreme, vrea mereu sa iasa-n fata si nu ajuta pentru ca si el rateaza, ca toti ceilalti! Noroc cu penalty-ul ala! :no:

Superb golul lui Ronaldo! :ok:

PS: Ce fel de om tre' sa fii, sa ingenunchezi in fata unei persoane, in fata a altor 100 mii de persoane? Doamne, unii sunt dusi rau... :ciocan:

Catalanul
2nd April 2006, 01:23
aha, las' ca si-o merita macacul pentru piedica pe care i-a pus-o in tur lui Eto'o in careu, cand arbitrul nu a acordat nimic :D :P

astept si eu sa vad reluarea penalty-ului la van Bommel, aici au aratat-o doar o data si din cate am vazut a existat contact intre cei doi.

@pinky, cred ca eliminarea lui R. Carlos mai mult nu ne-a beneficiat pe noi... adik vreau sa spun ca daca s-ar fi jucat 11-11 R. Madrid ar fi iesit mai mult la atac... asa s-a inchis in aparare, fapt ce a impiedicat-o pe Barça sa aiba mai multe ocazii de gol decat deobicei.

Nixx
2nd April 2006, 01:24
.com, sunt sigur ca arbitrul stie de ce l-a eliminat si ca a avut motive.

supras_dinamo
2nd April 2006, 01:26
@Catalanul

Sunt sigur ca Barcelona merita sa piarda doar pt meciurile in care a fost pupata-n dos de arbitrii anul asta. Asta daca e s-o luam asa.

Catalanul
2nd April 2006, 01:29
in legatura cu eliminarea lui Roberto Carlos... trebuie sa fi fost ceva destul de "grav" pentru ca aribtrul sa-i acorde direct cartonasul rosu... stiind ca acesta mai avea unul galben (tot pentru proteste). Comentaristii de aici (atat cei de la TV cat si cei de la radio) au spus ca R. Carlos l-a injurat pe arbitru... probabil ca asa a si fost... nu vad alt motiv pentru care Medina Cantalejo sa-l fi eliminat pe brazilian.

realmadrid.com
2nd April 2006, 01:31
Si de ce sa-l injure :happy...pt un fault acordat corect in favoarea Barcei ? :D
Si...la penalty, iar a injurat arbitrul ?..si acesta s-a razbunat :D ?

Nixx
2nd April 2006, 01:31
Cred ca Cantalejo a facut o gluma de 1 aprilie si Roberto Carlos a luat-o in serios :D Sau invers...

SixeR
2nd April 2006, 01:32
In orice caz, a fost un meci frumos, cu un ritm alert. Lupta pentru Liga este incheiata, trebuie sa ne concentram acum doas asupra UCL. Din pacate, ca in meciul de la Lisabona, am ratat mult.

Nixx
2nd April 2006, 01:33
Avem nevoie de Messi ca nu mai marcheaza nimeni.:mda:

ADelPiero
2nd April 2006, 01:35
pacat de meci ... ca poate daca nu il elimina pe Carloş.... Larson nu se baga la artificii sa ii trimita balonul printre craci :D ... a vrut sa-l umileasca :lol: .... era mai simpla o fenta pe dreapta si sprint pe stanga ;)

Catalanul
2nd April 2006, 01:38
era mai simpla o fenta pe dreapta si sprint pe stanga ;)cred ca invers :D deoarece era nevoit sa suteze cu stangu, si nu prea-l are :P oricum, mare ratare a suedezului :mda:

@Nixx, Messi va reveni miercuri, cu Benfica ;) atunci avem mult mai mare nevoie de el decat in meciu` de azi :)

Si sa facem o recapitulare, azi au lipsit 4 titulari care in tur au fost prezenti la umilinta realului pe Bernabeu: Messi, Xavi, Marques si Edmilson :rolleyes:

ADelPiero
2nd April 2006, 01:40
da frate.. dar cu poarta goala. .. sincer... numa` ZICU stie sa rateze... a .. era sa uit .. si danciulescu (mai noU) :D:D

Madrid4EVER
2nd April 2006, 01:41
Eto`o parca joaca mai defensiv,iar Larsson rateaza din pozitie de 1-1 la greu!
Ziceati ceva de un 3-1 inainte de meci in caz in care nu joaca Messi sau ceva de genu?

Nixx
2nd April 2006, 01:41
Sigur va reveni sau e posibil sa revina, am inteles ca medicii sunt mai precauti si nu vor sa riste?

SixeR
2nd April 2006, 01:46
La pauza eram convins ca o sa batem cu 2-1. Si am fi reusit daca nu rata Larsson de atatea ori. 3-1 era prea mult.:)

Anonim
2nd April 2006, 01:48
Frumos meci !! 12 contra 10 ;) ...

Nixx
2nd April 2006, 01:55
nu inteleg de ce va tot ofticati... Totusi au facut egal ce :drak: , asta era maximum la ce puteati spera... ca doar nu ati facut un meci mare nici inainte de penalty, ati avut si noroc cu carul...

Madrid4EVER
2nd April 2006, 01:56
Anonim,la ce zici tu se poate interpreta in 2 moduri sau e gresit!
A:12 vs 10 deoarece Ronaldinho face cat 2:D
B:12 vs 10 daca te referi la arbitru
Deci in concluzie 13 vs 10!

Anonim
2nd April 2006, 01:58
Bey , numai voi , suporterii catalani nu vreti sa vedeti adevarul : barcelona in Spania este echivalentul lui dinamo in Romania !! Mi-ar fi si rushine sa tin cu o asa echipa ... RUSHINE arbitrului ca a stricat un asa eveniment !!

Nixx
2nd April 2006, 02:04
real madrid in fotbal e echivalentul lui Britney Spears in muzica... Nu mi-a fost niciodata in 10 ani rusine ca tin cu Barca si cu atat mai mult nu mi-e rusine acum ca tin cu ekipa care joaca cel mai frumos fotbal din lume... Apropo, cu Juve nu ti-e rusine sa tii, ca cu ei e mai rau decat cu Dinamo....

BlueEnergy
2nd April 2006, 02:05
Meci frumos si un arbitraj nu prea reusit! Barcelona a fost cu o clasa peste Real si doar norocul a facut ca sa ramana acest rezultat. La cate ocazii a avut Barca se putea termina usor 3-1! Asta e... sper ca miercuri sa fie mai eficienti!:)

Triphat
2nd April 2006, 02:06
Anonim nu da vina pe arbitrii. Barca a fost peste voi la toate capitolele, de la inceput pana la final...atat ca au jucat cu prea multe fite si de aceea nu v-au batut. Rusine arbitrului ? Poate rusine lui Carlos ca s-a comportat ca un idiot.. pe el sa dai vina.

Nixx
2nd April 2006, 02:08
Daca nu pot comenta jocul favoritilor macar arbitrajul sa-l comenteze...

Anonim
2nd April 2006, 02:09
Nu are de ce sa ii fie rushine lui Carlos , pt ca a avut motive sa protesteze !! Cat despre eliminare lui , intr-un asemenea meci nu se dicteaza o asa sanctiune in minutul 30 !! Arbitrul ala nu are minte nici cat o blonda ...

Nixx
2nd April 2006, 02:10
Carlos nu are mai multa minte decat o blonda daca l-a provocat pe arbitru in asa meci si in situatia cand avea deja un galben... Pur si simplu nu s-a putut stapani.

Triphat
2nd April 2006, 02:12
Nu are de ce sa ii fie rushine lui Carlos , pt ca a avut motive sa protesteze !! Cat despre eliminare lui , intr-un asemenea meci nu se dicteaza o asa sanctiune in minutul 30 !! Arbitrul ala nu are minte nici cat o blonda ...

E vina lui Carlos! Ce fundas bun si cu minte se arunca la minge asa in careu iar apoi sa mai si protesteze ??? A primit galben.. ok. Am zis, hai ca a invatat, dar uite ca inca ii mai mergea gura. Sa se invete minte ca nu el are dreptate de fiecare data, si chiar daca avea dreptate... nu trebuia sa comenteze ci sa-si vada de joc. Si cu el in teren Barca tot a dominat.. asa ca nu a facut diferenta.

Anonim
2nd April 2006, 02:14
@Nixx
Jocul madrilenilor asa slab cum il vedeti voi , pt mine a fost destul de bun incat echipa sa marcheze in inferioritate si sa nu primeasca gol decat dintr-un penalti inventat de tentativa aia de arbitru !! Oare la Ronaldo nu a fost un faut la marginea careului si apoi un 11m de 10 ori mai clar decat cel dictat la bomel ?? Oricum , imaginea de ansamblu conteaza -> cu un om in plus si cu multe favoruri din partea arbitrului ati obtinut decat un egal !!

Anonim
2nd April 2006, 02:17
Si cu el in teren Barca tot a dominat.. asa ca nu a facut diferenta.
Nu stii nimik despre fotbal daca afirmi asa ceva !! Un om in minus timp de 60 de min este un impediment major pt obtinerea unui rezultat favorabil !! Nu ai tu de unde sa stii cum decurgea jocul mai departe : uita-te numai la Steaua - in prima repr cu rapidul a jucat perfect putand sa marchze de 2-3 ori fara probleme , iar in a 2-a repr aproape nici nu a fost pe teren !! Fotbalul este imprevizibil , asa ca nu imi spune mie ce crezi ca s-ar fi intamplat si cu R.Carlos pe teren :)

Nixx
2nd April 2006, 02:18
La Ronaldo a fost penalty? Cred ca s-a lovit de vreo insecta care nu l-a putut evita, ca Oleguer nu l-a facut in nici intr-un fel sa cada... :D

Nixx
2nd April 2006, 02:22
Intre Steaua si Rapid diferenta de valoare e mult mai mica decat intre Barcelona si real :evil:

Anonim
2nd April 2006, 02:22
Nu Nixx , nu a fost ... pt voi , catalanii , sunt alete reguli - aveti voie sa trageti adversarii de tricou pt ca nu se pune !! Oricum a fost un penalti mult mai clar decat cel primit de voi ...

Nixx
2nd April 2006, 02:26
nu shtiu daca a fost penalty la Van Bommel pt ca am scapat reluarea,singura, asa ca nu pot sa ma pronunt, insa la Ronaldo sigur n-a fost pentru ca s-a vazut clar ca a cazut intentionat.

Anonim
2nd April 2006, 02:28
Daca nu ai vazut reluarea , iti spun eu : NU a fost 11m , iar daca ai vazut meciul sigur ai observat faptul ca si comentatorii au fost de aceeasi parere cu mine ... tocmai de asta s-a enervat Carlos atat de mult incat nu s-a mai putut stapanii ....

Nixx
2nd April 2006, 02:31
:lol: Daca nu shtiai, te anunt eu ca Mironica e cel mai mare fan real din Romania. Asta e obsedat de galactici si intotdeauna comenteaza cu rautate la meciurile Barcelonei.

Catalanul
2nd April 2006, 02:32
si comentatorii au fost de aceeasi parere cu mine
bine, comentatorii de la tvsport, la ce altceva sa te astepti de la incompetentii aia ? :)

Anonim
2nd April 2006, 02:33
Pai asta seara macar avu dreptate ... daca in rest cam spune strambe , asta seara nu inventa nimik !! Oricum meciul e consumat , putea fi mult mai frumos cu un arbitru adevarat !! Punct & N.b. ;)

Catalanul
2nd April 2006, 02:35
Meciul a fost unul frumos (insa nu s-a comparat cu cel din tur :evil: ) voi nu ati contat aproape deloc, noi dominand atat pana la eliminarea lui R. Carlos cat si dupa.

Nixx
2nd April 2006, 02:38
Anonim, real nu e nici prima ekipa care a stat cu "autobaza in porta" si nici ultima nu va fi. Nu cred ca in 11 ar fi jucat altfel, pt ca toti joaca asa Camp Nou si in primele 20 min exact la fel au stat lucrurile.

realmadrid.com
2nd April 2006, 02:51
Real n-a stat cu fundul in poarta tot meciul, am avut 20-30 de minute dupa eliminarea lui Carlos, cand meciul se juca pe contre..timp in care am fost aproape la egalitate cu voi.
Ati fost mai buni...dar cu 1 om in minus, n-am ce sa comentez.

@Nixx
Cat de madridist sunt, eu iti zic ca n-a fost penalty, am reluarea la indemana...si cred ca n-a fost...si nici la Ronaldo cand s-a aruncat si a primit galben n-a fost...chiar daca jucatorul Barcei a pus mana pe el...dar de abia l-a atins.

@Catalane
Cum crezi ca ar fi decurs meciul pt voi daca Puyol ar fi fost eliminat ?.


PS_Mi-a placut de fanul Barcei, care a ingenuchiat la picioarele lui Ronaldihno...ca si gestul lui Ronaldihno de a se bucura precum surdo-mutii la golul de 1-0 :)

PS2_Chiar daca a ratat multe lovituri libere, cred ca omul meciului la voi a fost Ronaldinho, iar la noi Iker Casillias. Respectele mele pt Real dar si pt Barca, pt ca am vazut un meci de nota 10, mi-a stat inima in loc de 100 de ori in repriza a 2a :D


Nu mi-a fost niciodata in 10 ani rusine ca tin cu Barca si cu atat mai mult nu mi-e rusine acum ca tin cu ekipa care joaca cel mai frumos fotbal din lume

Cui ii este rusine de echipa cu care tine , inseamna ca nu-i suporter adevarat :)...si echipa respectiva nu are nevoie de asemenea "fani". Barca poate sa-i administreze Realului si un 5-0, pt ca fanii adevarati raman langa echipa...acum si intodeauna. Fanii care tin cu o echipa pt perioada buna pe care o traverseaza, sunt un nimic in fata tuturor.

CiRiC
2nd April 2006, 03:00
Barca rateaza 2 meciuri consecutve: cu Benfica... nu reusesc sa "bage" mingea in poarta (binenteles dupa un car de ocazii).... si acum cu Real, zic ca, chiar ajutati de arbitru :sneaky:, au facut acelasi lucru. OARE?..... :cya:..... :nah:

ADelPiero
2nd April 2006, 04:05
frumos meci.... BARCA se poate gandi deja la sezonul viitor :D si ... real.. la pragatirile din China :evil:

Sasuke Uchiha
2nd April 2006, 04:15
bine, comentatorii de la tvsport, la ce altceva sa te astepti de la incompetentii aia ? :)

sigur, sigur !!! ca cei spanioli sunt buni rau !! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: pana si ei au zis ca NU a fost penalty
mi-a placut cum a jucat real in 10
arbitrul era suparat ca a aflat ca nu a fost ales pt mundial cu cateva ore inaite de meci

ADelPiero
2nd April 2006, 04:19
pai si cu roberto carlos si fara el ... tot una era... tot bulevard era pe partea lui :D

Tiesto
2nd April 2006, 09:39
Nice game! Da' le'a dat clasa Barcelona.....merita sa castige:):D

dasal
2nd April 2006, 09:50
Frumos meci aseara,pacat ca sa terminat egal,Realul a scapat ieftin din 4 suturi la poarta 1 gol .

Madrid4EVER
2nd April 2006, 10:27
Pana la urma urmei golul vostru a picat din Penalty,si nu din fazele de poarta de care tot vorbitii:ok:
De ce merita Barca` sa castige?Ca a avut un om in plus,doar pentru faptul ca a avut o posesie mai buna si mai multe suturi pe poarta?In fotbal conteaza rezultatul de pe tabela nu suturile sau posesia!

PS:Cam mult a ratat Dinho din lovituri libere care erau aproape d poarta lui Casillas!Pase,driblinguri i-au iesit lui Ronaldinho,insa in afara de penalty,nu a amenintat serios poarta Realului.

Paul
2nd April 2006, 10:30
La penalty s-a dat doar o reluare aici, in care s-a vazut cum R. Carlos l-a atins pe van Bommel... acesta a cazut si s-a acordat lovitura de pedeapsa.


N`a fost penalty , dar prin estetica fazei (intrarea lui Roberto Carlos si mai ales cazatura lui van Bommel) nu avea cum sa-si dea seama. Poate daca se baga tusieru.

Datenshi
2nd April 2006, 10:38
Pai oricum, tot meciul a tras cu Barca. Tot ce a fost cazatura in preajma careului le-a dat. In schimb Realului i-au fost furate 3 faulturi consecutive la inceputul reprizei secunde. Eliminarea lui R. Carlos venita si ea dupa o faza dubioasa, l-o fi injurat dar e normal sa te enervezi. :D

Feanor
2nd April 2006, 11:03
Meci interesant, dar arbitraj de toata jena. Nici vorba de penalty la Van Bommel iar eliminarea lui Roberto Carlos a fost cam aiurea.

Insa am o vorba pentru fanii Realului care tot vocifereaza ca arbitrul a ajutat Barcelona : la cat ajutor a primit si Realul cand iesea campioana, ar trebuie sa taca. Daca au uitat, le improspatez memoria. Doar unul dintre cele mai cunoscute exemple : in 2000/2001, Realul avea 9 puncte avans fata de Barcelona. Ultima sansa a catalanilor era sa castige la Madrid. Era 2 - 2 cand, la final, Rivaldo a marcat pentru 3 - 2, insa golul a fost anulat incorect. Asta chiar in derby-ul decisiv in lupta pentru titlu. Asa ca madrilenii ar face mai bine sa se mai uite si in curtea proprie.

N0_NaM3
2nd April 2006, 11:34
stati ma linishtiti ca s`au pastrat ptr. meciul cu benfica..au ramas tot 11 puncte, ce naiba ?...

realmadrid.com
2nd April 2006, 12:12
@Delpiero

Eu zic sa-ti vezi de gobbii tai, cu sau fara arbitrii, tot varza sunteti :)

Nu m-au derajat faulturile neacordate, pt ca astea se sunt ceva obisnuit (chiar daca s-a intrecut masura :D) dar penalty-ul si de aici eliminarea lui Calrlos, ne-au obligat sa ne aparam cu toti jucatorii in ultima parte a meciului..


@Later Edit:

"Bestia in negru" a declarat ca Robert Carlos l-a apelat cu "mierda", spunandu-i ca "Tú y tú sois unos mierdas!"
Nu stiu ce sa zic, dar nu cred ca l-a injurat, nu-i sta in fire brazilianului ;)

Ronaldo acuza Barca (http://google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.marca.com%2Fedicion%2 Fmarca%2Ffutbol%2F1a_division%2Freal_madrid%2Fes%2 Fdesarrollo%2F634717.html&langpair=es%7Cen&hl=en&ie=UTF8). Cititi partea din articol in care "grasul" vorbeste de Roberto Carlos..

Laporta: "Casillias have been extraordinary" (http://google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.marca.com%2Fedicion%2 Fmarca%2Ffutbol%2F1a_division%2Fbarcelona%2Fes%2Fd esarrollo%2F634714.html&langpair=es%7Cen&hl=en&ie=UTF8)

Feanor
2nd April 2006, 13:27
stati ma linishtiti ca s`au pastrat ptr. meciul cu benfica..au ramas tot 11 puncte, ce naiba ?...

Explicatia enervarii noastre e destul de simpla si n-are nici o legatura cu rezultatul in sine : daca era un 2 - 2 sau un 3 - 3, nu se supara nimeni. Problema e insa alta : Barcelona are mari probleme la finalizare ! Nu stiu de ce, poate ca echipa e obosita, dar e ingrijorator : 3 meciuri consecutive in care Barca nu a reusit sa inscrie decat dintr-un penalty foarte dubios.

SixeR
2nd April 2006, 14:55
Asta am zis si eu! Am avut ocazi cu carul, atat cu Benfica, cat si cu Real, insa nu am reusit sa inscriem nici macar o data. Ori e echipa obosita, ori sunt lipsiti de inspiratie sau poate e chiar ghinion, insa trebuie sa faca ceva in sensul asta. Sper sa nu avem probleme sezonul asta (UCL si Liga) si din vara sa vina Henry.:)

R9
2nd April 2006, 14:56
PS: Ce fel de om tre' sa fii, sa ingenunchezi in fata unei persoane, in fata a altor 100 mii de persoane? Doamne, unii sunt dusi rau... :ciocan:




PS_Mi-a placut de fanul Barcei, care a ingenuchiat la picioarele lui Ronaldinho




N-a vazut nimeni ca omu s-a impiedicat si dupa aceea Kevin Costner a intrat in actiune.
:happy :happy :happy

1-1 doar fiindca Roberto Carlos a fost pus pe glume.
:happy :happy :happy

Partea dreapta a Madridului, Beckham+Cicinho e cea mai buna din Europa.

Lu Ronaldo ii trebuie una, la aia de la Barcelona nu le ajunge nici 10.
:happy :happy :happy

Feanor
2nd April 2006, 15:13
Cicinho e un jucator de mare viitor, dar Beckham e terminat.

ADelPiero
2nd April 2006, 15:19
@realmadrid.com

Eu am vb de real ... nu de "gobbi" mei.... daca noi suntem varza si suntem in campionat unde suntem... si in LC unde am ajuns.... in schimb voi .... nu stiu ce sa mai spun :D cu investitiile voastre :D:D ....

noi verze, voi= ? (sincer)

nu inteleg de ce esti suparat de eliminarea lui carlos.. roberto carlos... nu ai vazut ca dupa ce a iesit el , Real Madrid a jucat mai bine ? mai mult a si inscris prin "preferatul" tau :sneaky:

realmadrid.com
2nd April 2006, 15:53
Se vede, in Italia dominati tot (se stie de ce) iar in Europa nu sunteti cu nimic mai buni ca noi...n-ati mai castigat ceva de XXXX ani ;)

Atat timp cat eliminarea n-a fost corecta, ca si penalty-ul Barcei, eu cred ca este normal ca Realul sa acuze.

PS_Multi mancatori de rahat (desertul) spun ca la banii pe care i-am aruncat pe Zidane, Ronaldo...Beckham si altii...trebuia sa fim cei mai buni. Pai, din pacate pt ei...cand Realul a cumparat jucatorii respectivi, acestia erau in forma si asta s-a vazut, am castigat destule trofee. Este normal ca atunci cand cumperi vedete, sa aiba o varsta...si sa nu mai reziste mai mult de 3-4-5 ani....tocmai de asta acum echipa este in reconstructie...si perioada de transferuri din vara va fi decisiva. Cat despre gobbi, noi am primit 1 gol de la Arsenal, voi ati luat 2...avand in vedere la ce "nume grele" aveti in echipa....Mutu sau Delpiero :D

Feanor
2nd April 2006, 16:03
Comule, daca ati transferat aiurea, din 2003 incoace, nu e nimeni vinovat decat conducerea voastra. Ceea ce spui tu e perfect adevarat, dar Realul trebuia sa se gandeasca la asta de prin 2003. Si apropo, Perez n-a fost de acord cu tine, ca le-a prelungit contractele galacticilor mai mult decat era cazul.

waterboy
2nd April 2006, 16:23
Atat timp cat eliminarea n-a fost corecta, ca si penalty-ul Barcei, eu cred ca este normal ca Realul sa acuze.
Toti sariti in sus ca eliminarea nu a fost corecta, intrebarea mea e: DE CE? Daca R Carlos l-a injurat nu merita eliminat? Sau ati fost voi langa cei doi si ati auzit cum de fapt Carlos il felicita pentru arbitraj si nu-l injura?

ADelPiero
2nd April 2006, 16:24
@realmadrid.com

real o sa fie ca inter (echipa) :D

in halul acesta .... nu stiu sincer.... acum mai nou de doi ani, cand echipa nu are rezultate, inseamna ca e in "reconstructie"? :D

ce om cu caracter a fost roberto carlos sa il injure sau/si sa faca scheme de vrajitor la centralul partidei ?:D

Anonim
2nd April 2006, 17:03
Stiti voi ca R.Carlos a injurat ?? La cat de batut in cap a fost arbitrul ala , nici nu trebuie sa injuri ca sa te elimine !! Chit ca injura, asta nu era meci in care arbitrul sa strice echilibrul numeric doar pt ca a aflat ca nu ajunge la mondiale !! Ras de arbitraj , iar singurii care nu vad asta sunt fie suporterii catalani fie cei anti-madrid ...

waterboy
2nd April 2006, 17:22
Chit ca injura, asta nu era meci in care arbitrul sa strice echilibrul numeric
:happy :happy Anonim, arata-mi te rog regulamentul de fotbal pe care il invata arbitri pentru meciurile Barcelona-Real. Inseamna ca in astfel de meciuri nu se aplica regulamentul. Ce mai scrie pe acolo ... jucatorii pot sa joace mingea cu mana in careu in primele 5 minute (nu se da penalty ca e prea devreme), n-ai voie sa dai gol in primul minut, n-ai voie sa tii mingea la o echipa mai mult de 2-3 minute consecutiv, ca trebuie si celilati sa joace ... completeaza daca mai stii alte pasaje din regulamentul de fotbal care se aplica la meciurile Barcelona-Real.

Anonime, o intrebare simpla (desi nu cred ca vei putea sa-mi raspunzi sincer la ea): tu chiar crezi ca arbitrul il elimina pe Roberto Carlos (i-a dat direct rosu, desi putea sa-i dea galben si dupa rosu) daca nu-l injura?

Feanor
3rd April 2006, 11:35
Dupa parerea mea, Realul a beneficiat de destule arbitraje favorabile in anii cand lua titluri pt ca fanii albilor sa mai aiba dreptul sa fie indignati. Pur si simplu Realul primeste o portie din propriul medicament.

realmadrid.com
3rd April 2006, 12:01
@waterboy

Il elimina pt proteste, poate i-a spus ca nu are dreptate si acesta s-a enervat...mai ales ca R. Carlos gesticula cu mainile..

"Ronaldo assured that his compatriot Robert Carlos "him had sworn" that in no case had insulted to the colegiado one, which cost the expulsion to him. "I spoke with the referee in the rest, because Robert Carlos swore me that he had not insulted to anybody. It is a phenomenon, because I listen to the insult of Robert in the meantime Carlos noise ", emphasized."

alejandro
3rd April 2006, 12:04
Ionutz,ti-am zis ca marcheaza Ronaldo ca sa te oftici tu?uite ca a marcat,cred ca mai ramane la voi o perioada buna de timp:D

Catalanul
8th April 2006, 00:40
Cateva poze :)

http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/pic5.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/pic4.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/pic3.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/pic2.jpg http://i19.photobucket.com/albums/b184/Catalanul/pic1.jpg

Andy1987
13th April 2006, 14:59
Atat noroc au putut avea madrilenii de au scos un egal de pe camp nou...incredibil...noroc chior au avut...oricum barca e iar campeone :P

Thanya
13th April 2006, 15:08
Mey....tu nu vezi ca e un topic expirat?Noroc ati avut voi ca am ramas noi in 10 oameni.......scrie si tu pe thread`urile de actualitate,nu pe toate expiratele!!Sau vrei sa bati recordul la numarul de mesaje postate intr-o zi?

Andy1987
13th April 2006, 15:28
pai daca l-am vazut deschis am zis "hai sa postez" .... credeam ca aici se practica faza cu topicurile expirate- inchise, dar se pare ca nu prea.

Universal
13th April 2006, 19:48
Real este si va ramane o echipa mare, Barcelona a fost mereu sora Realului, 1-1 a fost echitabil

realmadrid.com
13th April 2006, 20:16
@Tveu

Inainte sa mananci rahat cu linguritza (desertul), iti recomand sa te mai uiti odata la meci. Si, daca golul vostru a fost corect si noi am marcat din off-saide, iti cer parola si te fac admin :D.
Noi am avut bulan, de ce ?...ca nu ne-au furat mai mult arbitrii...sau ce ?...nu vezi ca esti pe din afara ?..

PS_Pe aici se practica alte chestii, printre care si userii seriosi care nu posteaza mesaje doar pt palmares.

Thanya
15th April 2006, 02:36
Buey tv`ule.....am vazut un interviu cu Ronaldinho in care spunea ca atunci cand era pe teren i s-a parut penalty,dar dupa ce a vazut faza si-a schimbat parerea.Carlos nici nu l-a atins mey.....porti ochelari?:D

Andy1987
15th April 2006, 09:58
Mey.....te rog si eu ceva: spune-mi andy, pls. se poate? merci...

Nixx
15th April 2006, 12:42
@Thanya, .com
Kiar si cu acel penalty ar trebui sa fiti foarte multumiti de rezultat, ca nici pe asta nu l-a meritat real dupa cum a jucat. Toata lumea era ocupata sa comenteze arbitrajul, dar nimeni nu spunea ca real n-a facut nimic in acest meci, cu exceptia golului, nici inainte de eliminare si nici dupa... Mai tineti minte cate ori a iesit realul din jumatatea sa?

realmadrid.com
15th April 2006, 16:50
Dupa gol am jucat de la egal la egal cu voi vreo 20 de minute, pe urma, ne-am inchis in aparare. Si dupa eliminare si gol, Realul a fost debusolat...un timp...sau socat, de cat de prost a arbitrat ala :D

Pepsi-Cola
15th May 2006, 07:26
si eu sunt de acord cu realmadrid.com am avut un arbitraj prost .