PDA

View Full Version : "Cainele" Borcea vorbeste prostii!!!



ady51a
27th March 2006, 19:42
Borcea : „Farul trebuie exclusă din Divizia A”


Directorul executiv al dinamoviştilor, Cristi Borcea, a afirmat īn urmă cu două ore (luni ora 17) că gruparea din Constanţa este vinovată de incidentele create la meciul de sīmbătă seară dintre roş- albi şi Farul (1-0).

„A fost o complicitate a oficialilor echipei Farul şi a organelor de ordine locală īmpotriva noastră. Farul trebuie exclusă din Divizia A”, a declarat Borcea


Cu ce este Farul vinovata? Poate doar ca i-am primit in stadion in starea respectiva. :rosu:
Voi ce parere aveti?

b3bito
27th March 2006, 19:45
doamne cat kkt poate sa manance si asta... mai degraba dinamo ar trebui exclusa si gloria k se stiu cat de bine se au ...ce naiba mah...

Napoletan
27th March 2006, 20:58
Borcea este retardat mintal! El este doar un clovn de clasa care ii distreaza (mai nou), nu numai pe cei din cercurile cu influenta ale fotbalului. Apreciez ca isi apara suporterii (la noi de exp. ne condamna si impreuna cu cei in uniforma ne interzic drepturi elementare), dar deja cade in penibil prin declaratiile lui deplasate!

tchibos
27th March 2006, 21:02
eu l-as scuipa in fata daca asta ar mai spala din ipocrizia de care da dovada

FatFrumos
27th March 2006, 21:29
toata provincia vrea retrogradata Dinamo lui Porcea si Ciinetoiu se si vede de ce.

OVIDIU 62
27th March 2006, 23:11
BORCEA este un oltean prost care nu stie ce este fotbalul.Sta in spatele unui nume adica DINAMO care a facut de-a lungul timpului numai rau in fotbalul romanesc.

ady51a
28th March 2006, 07:41
Borcea: "Excludeţi-i!"



- Domnule Borcea, ce părere aveţi de faptul că Dinamo va juca acasă două etape cu porţile īnchise?
- (se īnroşeşte de nervi) Este inadmisibil, incredibil! De necrezut ce decizie s-a luat! Nu se poate aşa ceva! Oficialii Farului au instigat toată săptămīna īnaintea meciului direct şi tot noi plătim acum. Eu zic că această echipă, Farul, ar trebui exclusă din Divizia A!

- De ce?
- Păi, cum de ce? Oficialii Farului au incitat prin intermediul presei zile īn şir. Au aprins fitilul. Ba că Dinamo a aranjat cu arbitrii, ba că Dinamo a cumpărat nu ştiu ce jucători, ba că sīntem echipa nu ştiu cui şi noi furăm şi cīte şi mai cīte bazaconii. Apoi, īn timpul meciului, s-a scandat permanent īmpotriva noastră, am fost īnjuraţi ca la uşa cortului de către spectatorii constănţeni. Eu ştiu că FIFA şi UEFA pedepseşte un asemenea comportament, dar numai Dinamo a ajuns să plătească.

- Cum credeţi că va fi derbyul Dinamo - Steaua fără spectatori?
- Urīt, cum să fie?! Ca la īnmormīntare. Este īn interesul tuturor ca la acest derby să fie spectatori īn tribună. Am făcut apel, trebuie neapărat micşorată pedeapsa.

- A fost oportună decizia observatorului Daniel Prodan de a cere evacuarea galeriei dinamoviste?

- Nu, absolut deloc. Trebuia să liniştească spiritele, or nu s-a īncercat acest lucru. GSP

Cum trebuia sa linisteasca spiritele? :rolleyes: :rosu:

Klingon
28th March 2006, 07:52
Ce potlogar este si Borcea asta! El, Netoiu, Petre si altii fac tot posibilul sa infierbante spiritele, iar apoi dau vina pe altii ca nu le-au stins. Primii iresponsabili sunt chiar ei.

Macar vad ca mi-au urmat indicatiile: l-au inclus si pe Prodan in conspiratie. E randul lui Mitica. :D

Intrand in partea rationala a societatii, il gasim pe ministrul Blaga care a declarat chiar azi ca Dinamo are cea mai indisciplinata galerie din tara iar actionarii clubului vor trebui sa promita ca nu se va mai intampla niciodata ceva ca la Constanta. Schelalaielile lui Netoiu ca "noi n-avem nici o vina pentru ce fac suporterii" intra tot mai mult la apa.

ady51a
28th March 2006, 10:41
"Borcea nu trebuie sa faca apel la folclor"
Dupa ce a aflat ca dinamovistul Cristi Borcea considera ca Farul trebuia exclus din campionat, patronul constantenilor, Gheorghe Bosi nceanu, a spus ca nu impa rtaseste aceasta idee. Mai mult decit atit, boss-ul gruparii de pe Litoral sustine ca si sanctiunile care au fost dictate impotriva echipei sale sint prea drastice:

"Noi aveam incheiat un protocol cu Dinamo, care prevedea ca oficiali ai celor doua cluburi sa vorbeasca cu suporterii lor inainte de meci si sa le prezinte regulile care trebuie respectate. De ce sa fim noi amendati pentru greselile altora?". La propunerea lui Borcea, patronul rechinilor a avut o replica ironica: "Si eu mi-as dori sa fie mai putin folclor la Dinamo". SPT

ciorbicafaristu
28th March 2006, 11:06
va dau un sfat...nu va mai pierdeti timpul citind declaratiile unor asemenea jigodii...lasati-i sa schelalaie la luna...

alex-hcm
28th March 2006, 20:12
Borcea sa ramana cum e el, la faza de om inaintat mintal. Cat ii poate capul atat zice. La ce poti sa te astepti de la un vanzator de butelii? Prea promoveaza presa aceste nulitati de oameni de la dinamo.

ady51a
29th March 2006, 23:26
Dinamo, vino să vezi ordonanţa!

După ce, chiar şi īmpotriva evidenţelor, Dinamo a negat legătura cu galeria sa, la meciul cu Farul, dovedindu-se īnsă, prin două acte, contrariul, clubul bucureştean mai aruncă pe piaţă o afirmaţie fără suport real. Potrivit cotidianului „Sport total“, directorul sportiv al „cāinilor“, Constantin Dănilescu, a declarat: „La Constanţa, nu e un panou cu Ordonanţa 11, aceea prin care se reglementează comportamentul spectatorilor“. Total fals, nimic mai neadevărat. De cānd s-a instituit obligativitatea afişării prevederilor actului, la fiecare poartă de acces īn stadion sunt postate, īn format mărit şi plastifiate, prevederile respectivei ordonanţe. La declaraţiile gratuite ale oficialilor dinamovişti, Farul răspunde cu acte şi cu evidenţa, scoţānd de fiecare dată adevărul la iveală. Cuget liber!

black_bird
31st March 2006, 23:58
In fotbalul romanesc sunt 2 persoane care cred ca enerveaza pe toata lumea la culme:debilul mintal cristi porcea si moldoveanul retardat mm cocea , aceste 2 persoane nu au ce cauta in forbalul romanesc 2 jigodii unul mai mare ca altul

FatFrumos
1st April 2006, 03:43
Oh Ady you might wanna edit this one even though sounds nice.