PDA

View Full Version : Tur 03-04



Mariusmadmax
8th December 2003, 17:03
Dupa meciul lui Dinamo la Apullum , spuneam ca Apullum vrea punctele CEDATE lui Dinamo inapoi .
Primul prilej era la Petrolul .
Am pronosticat ca Apullum va cistiga .
AM AVUT NOROC !
Cine au fost dispusi sa se lase umflati cu cite sapte goluri ?
PETROLUL SI CEAHLAUL !
Ce meciuri "pe viata si pe moarte" a facut dinamo cu ceahlaul in div A ?????
Circuri ordinare !!!!!!!!!
:jerk:

ieppy
8th December 2003, 17:10
E greu cand nu mai sunteti ajutati de liga si de arbitrii, nu? Ati jucat si voi un meci fara sa se bage nimeni si uite ce a iesit, de a inceput Jiji sa vada "comploate". Circ zici tu, dar ai vazut macar unul dintre cele doua meciuri? Ma indoiesc sincer asa ca nu vad cum iti poti da cu parerea despre ceva ce nu ai vazut. Circ? Imi aminteste de un meci nu demult Steaua-Gloria 4-1 cu un celebru Burebista aparand in spatele portii. Chiar ca pe viata si pe moarte ca l-ar fii omarat Jiji pe Burebista daca nu se ascundea de mingi.

Iar teoria ta este aberanta. Vrei sa spui ca Ceahlaul si Petrolul au facut blat cu Dinamo. Petrolul indirect. Pai tu chiar crezi ca aia vor sa se sinucida? Adica ultimele doua clasate vor sa ramana acolo si isi mai iau si niste goluri pentru golaveraj. Tu nu vezi cat aberezi. Cu subiecte ca "Suntem" iti arati valoarea, stimate domn. Atata poti, atata arati.

ultra_alba
8th December 2003, 17:11
esti nebun!!!.nu ai vazut aseara ca petrolul nu a jucat nimic?.si daca ar fi fost cum zici tu nu crezi ca aveam mai multa nevoie de puncte in retur daca doamne fereste se punea problema retrogradarii?

FatFrumos
9th December 2003, 05:52
Dupa meciul lui Dinamo la Apullum , spuneam ca Apullum vrea punctele CEDATE lui Dinamo inapoi .
Primul prilej era la Petrolul .
Am pronosticat ca Apullum va cistiga .
AM AVUT NOROC !
Cine au fost dispusi sa se lase umflati cu cite sapte goluri ?
PETROLUL SI CEAHLAUL !
Ce meciuri "pe viata si pe moarte" a facut dinamo cu ceahlaul in div A ?????
Circuri ordinare !!!!!!!!!
:jerk:


HAHAHHAHHAHHAHAHHA hai ca esti funny ati pierdut locul I cu mina voastra la Constanta ce faceti si voi ca nationala dupa ce au ratat 5 ocazii singuri cu portarul ca arbitrul e de vina sau de acolo ati invatat si voi lectia?.....just curios ca fairplay nu vreti macar sa recunoasteti ca ati pierdut titlu de toamna singuri fara ajutorul nimanui in schimb dati vina pe alte echipe dar la voi in ograda nu va uitati da na ca romanul va uitati in ograda altuia :cool:

albrosu69
9th December 2003, 10:09
Marius imi pare rau dar ai scos niste perle pe care nici tu nu le credeai. Anul trecut si acum doi ani Piturca acuza pe toata lumea de blaturi, scuza lui ca Steaua nu castiga, acum observ ca toti stelistii sunt complexati ca au pierdut locul intai. Eu critic mereu echipele din Bucuresti pentru ca nu am simpatie pentru ele, indiferent ca este National, Rapid, Dinamo, Steaua. Veti fii invingatori cu adevarat doar atunci cand invatati sa pierdeti, pana atunci stati si acuzati. Si inca ceva nici Steaua nu este straina de "circuri" precum echipele din Bucuresti nu sunt straine de asa practici si inca ceva viata este aproape un echilibru in care trebuie sa primesti si sa dai. FoRzA UTA

Mariusmadmax
9th December 2003, 20:03
Albatrosu69
Multumesc de sfaturi , chiar daca nu aveam nevoie .
Toate ziarele , spun ca cei doi arbitri ( Balaj si Anghelinei ) , prin greselile lor , au stabilit ierarhia finala a turului .
Piturca ,acum doi ani ,acuza ceea ce o tara intreaga a vazut ( Ceahlaul - Dinamo ).
Eu am pronosticat ca Apullum va cistiga la Petrolul .
Am avut dreptate .
A fost o teorie ( a mea ) , care s-a confirmat .
Se poate sa nu fi fost blat ...

uti2102
9th December 2003, 21:41
E ASHA DE GREU SA VA DATZI SEAMA CA DINAMO E O ECHIPA MARE ?! LA ALBA IULIA AU AVUT NOROCUL SPECIFIC ECHIPELOR MARI. DINAMO NU FACE BLATURI. POATE DOAR MECIURI STRATEGICE........ :happy

LA MODUL SERIOS ACUM. HAI SA O LASAM CU BLATURILE. DINAMO SHI-A CASHTIGAT MECIURILE CORECT. SA VEDEM DAK O SA-I TZINA FUNDUL PANA LA FINAL. EU ZIC CA NU.
FORZZA STEAUA!!!!

uti2102
9th December 2003, 21:44
Si inca ceva nici Steaua nu este straina de "circuri" precum echipele din Bucuresti nu sunt straine de asa practici si inca ceva viata este aproape un echilibru in care trebuie sa primesti si sa dai. FoRzA UTA

DAK STEAUA A FACUT BLATURI DE CAND AM AUZIT IO DE FOTBAL INSEAMNA CA SUNT UN NAIV INCURABIL........IA SPUNE TU DOMNU' ALBROSU69 UN SINGUR BLAT AL STELEI! UNUL SINGUR!!! NU POTZI PENTRU CA NU A FOST. La capitolul asta suntem cei mai curatzi din capitala. Sa fim serioshi.

Mariusmadmax
9th December 2003, 21:45
Au jucat corect totul ?
Alpopa

Mariusmadmax
9th December 2003, 21:46
Dinamo , la Alba ?
Ce zici ?

uti2102
9th December 2003, 22:38
Pai probe nu prea avem. Sunt cateva faze care indica ceva suspect. Dar hai sa-i iertam dak a fost ceva. Vine Anul Nou. La anul o sa fie 3 echipe cu putere : Steaua, Dinamo, Rapid (intotdeauna in ordinea asta domnu' Giovanni) shi poate inca una (Craiova - in cazul in care e linishte shi se face treaba). Atunci vom vedea cu adevarat cine e mai bun. HAI STEAUA! CAMPIONII SUNTEM NOI! MEREU!

ieppy
10th December 2003, 00:09
Marius, Steaua cu Gloria. Tu esti incurabil, o tot tii cu blatul cand tu nu ai vazut meciul. Tu chiar nu intelegi ca te descalifici singur cu afirmatii din astea.

Mariusmadmax
10th December 2003, 01:11
Sterge si cuvintul incurabil , stimabile !

ieppy
10th December 2003, 01:13
da, de ce? Oi fi eu moderator, insa cuvantul incurabil nu este o injuratura ca sa o sterg drept urmare nu am dreptul sa o sterg.

Mariusmadmax
10th December 2003, 01:24
OK , te astept pe ArenA

FatFrumos
10th December 2003, 02:34
alpopa dar Newcastle al tau nu a facut si iei blat cu Man United ca sa ia Man campionatul sesonul trecut?

albrosu69
13th December 2003, 08:52
Albatrosu69
Multumesc de sfaturi , chiar daca nu aveam nevoie .
Toate ziarele , spun ca cei doi arbitri ( Balaj si Anghelinei ) , prin greselile lor , au stabilit ierarhia finala a turului .
Piturca ,acum doi ani ,acuza ceea ce o tara intreaga a vazut ( Ceahlaul - Dinamo ).
Eu am pronosticat ca Apullum va cistiga la Petrolul .
Am avut dreptate .
A fost o teorie ( a mea ) , care s-a confirmat .
Se poate sa nu fi fost blat ...
Marius la Ploiesti nu cred ca a fost Blat, Petrolul pur si simplu atata putea la ora aia. La Alba-Iulia eu am vazut ce a vazut toata Romania si nu cred ca ma discreditez cand spun asta.
Si pentru Domnu' Alpopa meciurile cu Bistrita si Bacau cum ti s-au parut? Daca vrei caut si prin arhivele din anii trecuti sa-ti mai spun vreo doua. Echipele din Bucuresti (cele mari) Steaua, Dinamo si Rapid sunt la fel degeaba va luati ca eu sunt mai cinstit, toate-s la fel.
FoRzA UTA!!

Mariusmadmax
14th December 2003, 05:47
OK ,
"mortul de la groapa , nu se mai intoarce"!
dinamo are multe pe suflet ( Ex: Ceahlaul - Dinamo , campionatul de acum doi ani cu Craiova in postura de sluga , cupa de anul trecut de pe cadavrul Astrei ).
O fi avind si Steaua , dar eu nu am vazut .
Meciul cu Bistrita de la Bucuresti l-am vazut la Tv , la unul din golurile Stelei galeria lui Steaua i-a scandat lui "Burebista" : "Cimpeanu tine cu Steaua !"
Da , sunt multe forme prin care o echipa poate "truca" un meci .
Se prea poate sa fi fost ceva ...
Bistrita este de multi ani ajutorul Rapidului ( s-au predat intotdeauna inainte de a incepe meciul-circul- cu Rapidul ) . De anul trecut a incetat "Fratia"...
Vor sa joace corect , dar , poate nu toti reusesc .
Eu cred ca Steaua a jucat corect .
/hello

uti2102
14th December 2003, 14:29
alpopa dar Newcastle al tau nu a facut si iei blat cu Man United ca sa ia Man campionatul sesonul trecut?

LOL. :happy Nu-i baga pe englezoi in mocirla de la noi ca nu sunt de teapa noastra... Iar rivalitatea Newcastle-Manchester e cu mult mai acerba decat Dinamo-Steaua (shi in orice caz mult mai civilizata). Dak vrei sa aflii de ce uite-te la clasamentul din prima liga engleza din 1995-1998....Ne-au luat titlul pe ultima suta de metrii....Mama lor de manchesteri....... :headbang:

FatFrumos
15th December 2003, 04:00
LOL. :happy Nu-i baga pe englezoi in mocirla de la noi ca nu sunt de teapa noastra... Iar rivalitatea Newcastle-Manchester e cu mult mai acerba decat Dinamo-Steaua (shi in orice caz mult mai civilizata). Dak vrei sa aflii de ce uite-te la clasamentul din prima liga engleza din 1995-1998....Ne-au luat titlul pe ultima suta de metrii....Mama lor de manchesteri....... :headbang:

Explain to me Lucy nu e aceasi vrajeala? meci strategic sa ia Manchester titlu si nu a luat titlu lui Newcastle ci i la luat lui Arsenal ca si aia sau jucarit si leau dat meciul altora ca nu a fost cinstit.....si la noi nu e aceasi mincare de peste? se fac meciuri strategice pentru titlu ca doar nu lar face doar sa stringa puncte asa de pomana.

ion-1
17th December 2003, 07:16
O nedumerire..de ce este nevoie de un thread numit steaua pe intern cand exista sectiunea suporter..cumva vreun complex legat de indiferenta manifestata fata de echipa respectiva?..propun serialul de threaduri pe intern dinamo, rapid, craiova, etc urmat de serialul steaua2, dinamo2, rapid2, etc...

vasile314tzurka
17th December 2003, 08:59
O nedumerire..de ce este nevoie de un thread numit steaua pe intern cand exista sectiunea suporter..cumva vreun complex legat de indiferenta manifestata fata de echipa respectiva?..propun serialul de threaduri pe intern dinamo, rapid, craiova, etc urmat de serialul steaua2, dinamo2, rapid2, etc...

corect. ar fi bine de mutat.

Mariusmadmax
23rd December 2003, 06:04
Nu este vorba de nici un complex :
STEAUA - este cea mai mediatizata echipa .
Indiferenta despre Steaua , cred ca vorbesti cu rautate prietene !
Daca deranjeaza pe cineva , OK , mutati-l .

vasile314tzurka
23rd December 2003, 09:02
Nu este vorba de nici un complex :
STEAUA - este cea mai mediatizata echipa .
Indiferenta despre Steaua , cred ca vorbesti cu rautate prietene !
Daca deranjeaza pe cineva , OK , mutati-l .

e o chestie de fair-play. ori toate ori niciuna. si daca vrei sa fii mare ai marinimie, altfel?

Mariusmadmax
24th December 2003, 06:39
Ok !
Cred ca , in general , sunt fair-play .
:cool: