PDA

View Full Version : FM 25 - vineri 31 martie - la NICU, ora 8 seara



Vadim
27th March 2006, 14:02
FM de un sfert de secol, adica 25 de luni de intalniri, are loc pe 31 martie, la ora 20:00, LA NICU. :) Schimabrea restaurantului s-a hotarat in urma poll-ului la care 87% ati votat pentru noul local, in dauna lui Shorley.

Ramane sa confirme Ultras ca se poate tine acolo, daca nu revenim la Shorley.

inter
27th March 2006, 14:08
:happy :happy deci in casa sportistilor? :D:D
ia sa-i vedem cum se pregatesc :evil:

don_denver
27th March 2006, 14:09
si pe unde vine nea nicu asta?

inter
27th March 2006, 14:19
pai ia sa vedem .. toti sportistii stiu , mai stiu si cativa olteni si cativa stelisti ... :D:D
normal ca pe langa Regie ... da va explica gigel bucur sau ultras sau gigel sportul sau ... mai bine:P

gigel_bucur
27th March 2006, 14:22
Ultras, confirma sau infirma ca e lumea nerabdatoare. La Nicu singura problema sunt preturile rezonabile:D

inter
27th March 2006, 14:23
ia sa vedem cand da ultras ok-ul :D:D

fia
27th March 2006, 14:28
pai ia sa vedem .. toti sportistii stiu , mai stiu si cativa olteni si cativa stelisti ... :D:D
Si rapidistii crezi ca nu stiu?

Legat e fm, nu garantez, din nou m-ati nimerit in plin, dupa fm-ul de pe 3 februarie de ziua mea, asta e pe 31 martie, ziua prietenei mele :D

gigel_bucur
27th March 2006, 14:31
Fia, vino cu ea, sau ti-e frica ca trebuie sa faci cinste?:D

fia
27th March 2006, 14:36
Exact de asta imi e frica... nu vreau sa fac cinste, sunt sarac si nu am bani :D Oricum am deja alte planuri pentru ziua aia, daca se anunta mai devreme poate acum e cam tarziu :D

rasheedkpenny
27th March 2006, 14:37
Ii este frica de alti schiori... in rest e ok!
S-ar putea sa ajung si eu... am vorbit cu "micutzul" Mihai la meciul cu National.

I'll see... we'll see! Fia, fii fara de grija ca sunt/em pasnici! :D

fia
27th March 2006, 14:44
Rasheedeeeeeeeeeee! Ce ne facem cu biletele la meci :D? Mai trebuie 2, nu?

inter
27th March 2006, 14:48
unde e al meu?
sau tre sa-l prind pe mihai? :D:D

fia
27th March 2006, 14:50
Tinand cont ca rapidistii au prioritate, inca nu ai :D Din cate am inteles sunt 5 invitatii+ un bilet :D, si 8 oameni :D

inter
27th March 2006, 14:53
:cya: asta sa-i transmiti!:evil:

Vadim
27th March 2006, 14:55
asta e pe 31 martie, ziua prietenei mele :D
Cu atat mai bine, vino cu ea si faceti cinste. :D

Ultras e nitel prins, dar sper ca spre dupa-masa sa confirme. :)

fia
27th March 2006, 14:57
O sa fac un video call din locatia unde o sa fim... dupa cum am zis am planuri deja facute, imi este practic imposibil sa ajung.

Lidia
27th March 2006, 14:58
FM de un sfert de secol, adica 25 de luni de intalniri, are loc pe 31 martie, la ora 20:00, LA NICU. :)

la tine o luna inseamna un an? :rolleyes:

rasheedkpenny
27th March 2006, 15:00
Rasheedeeeeeeeeeee! Ce ne facem cu biletele la meci :D? Mai trebuie 2, nu?

Inca n-am reusit sa plec de la munca, busy-busy... o sa plec in 5 minute acasa si trec in drum pe la stadion ca sa iau bilete.

Bye!

Eu sper sa ajung la FM... dar in WE-ul asta tre sa ajung si la Brasov! Dark, te bagi?

Sergio
27th March 2006, 15:43
la tine o luna inseamna un an? :rolleyes:
n-ai inteles... sunt de fapt 25 de ani de mitinguri, doar ca se pun si cele de pe vremea lui ceasca. :D

Lidia
27th March 2006, 16:16
vorbea de 25 de ani de intalniri...
nu cred ca acu 25 de ani mergea Vadim la mitinguri cu biberonul dupa el :D

Vadim
27th March 2006, 16:20
Acum 25 de ani radeam fete la gradinita. "Suzeta" ti-o dadusem tie. :D Chiar, pune-ti si tu varsta pe forum...

Darkslowstar
27th March 2006, 17:05
Nu stiu ce sa zic hronicarule, ca stau prost de tot cu antrenamentul si ar trebui sa fiu la munte si trebuie sa trag tare de tot, ca mai am o luna pana la plecare (sper). In functie de unde si cand plec o sa anunt si eu.

PS n-am intrebat, dar sper ca sunt printre primii 5, nu? Nu de alta, dar fara mine se duce naibi norocul Rapiduletului :drak:

fia
27th March 2006, 17:19
Nu se stie :P Ramane de vazut.... tudose e seful la invitatii :D

rasheedkpenny
27th March 2006, 17:43
Tudose e seful la invitatii... tre' sa vb. cu Coman. Restul de bilete le-am luat! :D

Pe de alta parte, Dark... si eu trebuie sa ajung in Brasov. Trebuie sa fac ITP-ul la Dacie. Vorbim... poate plecam sambata dis de dimineata sau vineri seara tarziu.
Si totusi as vrea sa ajung la FM, mai vb. la meci sau pe PM-uri!
So, pana acum cine si-a anuntat prezenta la FM25? In afara de Vadim.... care o sa se "dueleze" cu mine. Sau nu! En garde!

Vadim
27th March 2006, 17:52
Ok, deci cei are ati votat pentru Nicu nu puteti veni. E o kestie si asta. :D

fia
27th March 2006, 18:12
Pune-l tata in alta vineri si vin. Da sa nu fie nici de Paste ca iar-s plecat si la fel si Vinerea dintre paste si 1 mai. Sper sa mai fiu plecat si in saptamana cu finala Cupei UEFA, sper sa fiu la Eindhoven in saptamana aia. Si cine a mai zis ca nu vine in afara de mine?

Vadim
27th March 2006, 18:27
De Craciun merge? :) Stii ca e in ultima vineri din luna. Cine poate sa vina, vine, cine nu, nu. Glumeam oricum, fiecare avem de multe ori treaba.

Paul
27th March 2006, 18:33
unde e al meu?
sau tre sa-l prind pe mihai? :D:D

daca mergi la meci cu fularu stelei la gat , iti fac rost de belet la 0 (la pret oficicial :evil: )

Lidia
27th March 2006, 18:52
Chiar, pune-ti si tu varsta pe forum...
Esti curios a? :D

Vadim
27th March 2006, 19:01
Absolut deloc, da' prea te dai mamica.

Lidia
27th March 2006, 19:09
Mai stii... daca imi iesea din prima, poate erai ca si fiul meu :D

Vadim
27th March 2006, 19:26
Nu iti face probleme, indiferent de varsta iti gasim un baiat bun... :D

desdemona
27th March 2006, 19:37
In aprilie o sa fiu in Bucuresti 2 week-enduri la rand, de vineri chiar!!! Dar ambele..in prima jumatate a lunii, cu alte cuvinte nu prind nici un FM.
Stiu ca o sa imi sariti iar in cap ca doar gura e de mine :D ca nu am venit pana acum la nici un FM :D dar de venit am venit la unele FM-uri (neoficiale) - care au fost sambata sau s-au incropit pe fuga, cand am trecut prin Bucuresti. Am cunoscut destui forumisti, peste jumatate din cei care participa de obicei sau au participat de-a lungul timpului :P

Singurii pe care nu i-am cunoscut inca si doar la un FM d-asta oficial i-as putea intalni in cadru organizat sunt Vadim, Rasheed, sportistul sau saphicus (cred ca doar ei). Acu' depinde si care vor mai veni la urmatoarele editii...
Deci - mai am inca ce vedea, nu si-a pierdut caracteristica de "nou" FM-ul pt mine... numai ca nu pot :( Pe voi ori va vad separat, ori s-o gasi o zi de vineri cand este FM sa ajung si eu in Bucuresti :)


@Lidia, care-i faza cu iesitul din prima? :D detaliaza :D

Vadim
27th March 2006, 19:52
O intrebare buna, pe care eu nu mi-am permis sa o pun din prima. :D

Ultras
27th March 2006, 23:32
Nu cred ca exista probleme. Dar v-am spus ca inca nu am terminat de finisat. Daca nu sunteti fitzosi si nu va deranjeaza privelistea unor tevi nemascate inca, este in regula. Maine o sa trec pe la Nicu sa vorbesc cu el, pentru ca vineri noi avem in program si vizionarea meciului Vaslui - Sportul, de la ora 16.00. Sper sa pot ajunge pe la ora 17.00 sa prind repriza a doua (in caz ca nu sunt liber).

Cu privire la locatie: daca stiti unde este stadionul sau macar Maxx-ul e simplu. O sa punem un steag pe terasa drept indiciu... :drak:

realmadrid.com
27th March 2006, 23:47
Eu unul nu vin, ratez editia aniversara...

Mihai
31st March 2006, 10:45
Deci pana la uram vine careva? :drak: ca nu mai vad nici o miscare p-aci.

Sergio
31st March 2006, 11:13
Nicu vine sigur. :D

Darkslowstar
31st March 2006, 11:54
In afara de Tudose si Vadim mai vine careva, as vrea sa stiu si eu? Am treaba in seara asta si n-as vrea sa vin degeaba pana acolo, mai ales ca pe Tudose il vazui seara trecuta :ok:
Mai ales ca habar unde e Nicu asta, zona nu-mi este extrem de familiara.

PS maine plec pe coclauri, deci ar trebui sa ma pregatesc si eu

don_denver
31st March 2006, 12:21
dark, eu cel putin stiu sigur ca...nu vin...lucrez pana foarte tarziu...maybe next time..

Lidia
31st March 2006, 12:25
imi trecuse mie prin cap sa ma duc... dar mi-a trecut repede... prefer sa ascult studio rock si bineinteles sa ma uit la Rome :D

Sergio
31st March 2006, 12:32
hai mah ce-i cu voi? daca as fi in buc m-as duce de fiecare data... ca pe la noi a trecut moda asta... vad ca la voi mai tine da e pe cale de disparitie. :D

aliss
31st March 2006, 12:33
nu e mah pe cale de disparitie...noi le facem pe ascuns:D
eu inca nu stiu, dupa ce vorbesc cu tess ma hotarasc :P

Vadim
31st March 2006, 12:47
Eu habar nu am unde e Nicu si daca Ultras a rezervat. E cam complicat.

Darkslowstar
31st March 2006, 12:53
Te ocupi tu Vadim de confimari si tot ce trebuie, ca apoi se hotaresc si oamenii ? :ok:

Vadim
31st March 2006, 13:16
Ar trebui sa se ocupe Ultras, eu nu am acolo nici un contact, nici macar nu stiu pe unde e. Voi ati votat Nicu, ocupati-va ca stiti mai mult ca mine. Parca vad ca o sa fie o gogoasa asa cum a fost mereu cand am incercat sa schimbam. Sint la munca pana la 10, daca se rezolva acolo, vin.

ce_bine_e
31st March 2006, 14:47
daca era maine veneam si eu...maine dim vin in Buc....pacat
marti ma duc si eu la Ct, numa in plimbari :P

desdemona
31st March 2006, 14:49
Atunci facem marti FM in Constanta? :D Da' fara cagula :P

ce_bine_e
31st March 2006, 15:01
in 2?:rolleyes: :evil:

desdemona
31st March 2006, 15:05
:happy In doi merge mai bine cu cagula :D Vedem noi care mai vine, poate vor faristii sa te cunoasca :D Sau te intalnesti cu ei, in caz ca eu o sa fiu la munca (ca in fiecare zi)..
Zic si eu... desi stiu ca e practic imposibil sa ii adun pe toti intr-un timp record... noi am vorbit sa facem un FM la Constanta, dar dupa Paste :)
Dar sa stii ca pot totusi sa te astept la gara (dintre forumistii ieseni inca nu am cunoscut pe nimeni :D ), fara intentii din gama celor avute de .com si aliss cu TR-ul :D

Oricum, poate vor bucurestenii sa amane FM-ul pe sambata, sa aiba un special guest :P

ce_bine_e
31st March 2006, 16:43
de unde sti tu ca vin al gara?, asteapta-ma in port :D:D:D
sti unde e cel mai tare FM?..iti zic eu..pe stadion ..la meci ;)

Tudose
31st March 2006, 17:45
Am vorbit cu Ultras si mi-a transmis ca totul este aranjat "La Nicu" si asteapta participantii la FM. Localul este chiar langa stadion, e usor de gasit.

fia
31st March 2006, 18:36
Cu aceasta ocazie anunt ca 100% nu pot ajunge la fm-ul asta.
Si in plus mi-am facut programare la dentist in fiecare ultima vineri a fiecarei luni de la ora 20 pentru urmatorii 5 ani..... deci cred ca nu o sa pot ajunge nici la urmatoarele.

fia
31st March 2006, 18:57
Ontopic: Cred ca Mihai (aka frati-miu sau clona) ajunge la Nicu.

Darkslowstar
31st March 2006, 19:23
Eu nu cred ca mai ajung. Daca se anunta mai rapid ca se mai tine poate imi facea cumparaturile in Carefour. Asa ...

Vadim
31st March 2006, 19:39
Ne vedem acolo. Cum se ajunge exact la stadionul Sportului?

Angelina Jolie
31st March 2006, 21:47
imi trecuse mie prin cap sa ma duc... dar mi-a trecut repede... prefer sa ascult studio rock
Io credeam ca nu mai exista emisiunea aia. Lenti Chriac e baza.:yeah: :yeah:
Scuzati de offtopic. Distractie placuta. Sportistii deja is incalziti dupa meciul de azi.

Lidia
31st March 2006, 21:56
Angelino: poti sa o asculti si tu pe http://www.radio3net.ro (sau http://radio3net.ro ... uneori mai da erori cand e cu www) si de asemenea poti sa intri si pe chat cu Lenti si alti cativa ascultatori... de la 23 o sa fiu si eu acolo... :)
de la 20 pana la 23 e Noni Hutterer si death, black-ul lui...

Angelina Jolie
31st March 2006, 22:08
Ioi multam fain. :kiss: Sa ma linistesc oleaca inainte de derbyul de la Dej.
Hai sa chatuim.:D

Ultras
1st April 2006, 00:03
FM restrans, dar tinut. eu cu gigel de pe la 3, tudose si aliss pe la 8. restul s-au cam dat la fund... pardon. vadim ajungea si el, dar nu prea mai gasea pe nimeni. are o scuza cu nocturna de la craiova. ce pot spune...?
- la pozitiv: am cunoscut-o pe aliss
- la negativ: s-a sfarsit repede...

PS. Poate pune Tudose cateva instantanee cu instalatiile sanitare... :drak:

Ultras
1st April 2006, 00:56
pana o invata lumea locu'... era sa il pierd pe tudose printre camine in seara asta. ce-o fi cautand p-acolo, nu stiu... doar ii spusesem sa vina la poarta principala a stadionului...:drak:

Tudose
1st April 2006, 01:00
Cateva fotografii de la intalnire, fara aliss, care.... stiti voi :)

Comentariile la poze le las pe seama altora. Eu pot spune ca am avut discutii foarte interesante cu niste foarte buni cunoscatori ai fenomenului fotbalistic (si de pe forum si din afara), iar tinerele sperante dinamoviste au avut prilejul sa isi completeze anumite cunostinte de specialitate: cum au fost furate pana si scaunele de pe stadionul Progresul pentru a fi duse pe Victoria, cum poate un jucator sa marcheze 20 de goluri in 6 meciuri de campionat, care sunt cele mai bune pepiniere din tara, cum a castigat Steaua unul din primele titluri de campioana, ceva fotografii cu istoria Sportului :D

Background-ul este promitator, mai e de lucrat la el, din cate am inteles la inceputuri era doar un fel de beci. Probabil eu voi mai face o vizita la meciul Argesului in Regie.

Ultras, pentru mine Regia a insemnat mai mult caminele, si dupa ele obisnuiam sa ma orientez. Cat despre poarta principala a stadionului, nu prea cunosteam, de obicei eu intram prin partea cealalta... Dar de pierdut, nici o sansa sa ma pierd...

desdemona
1st April 2006, 01:22
FM restrans, dar tinut. eu cu gigel de pe la 3, tudose si aliss pe la 8.
Sincer imi pare rau ca nu am ajuns la editia asta. Imi doresc de mult sa ajung la Nicu, hehe, de cand auzeam doar vorbindu-se despre aceasta locatie, prin diverse locuri :)
Si cred ca a fost o ocazie rara de a-l revedea pe Ultras... :kiss:

Sper intr-o data viitoare, din tot sufletul :)

gigel_bucur
1st April 2006, 02:14
Tudose, cat dai sa te invat sa rotesti poze? Ca sa nu zic ca ai ales pozele care ma imbatranesc, arat ca aia de 32 de ani :D

Vadim
1st April 2006, 02:17
FM restrans, dar tinut. eu cu gigel de pe la 3, tudose si aliss pe la 8. restul s-au cam dat la fund... pardon. vadim ajungea si el, dar nu prea mai gasea pe nimeni. are o scuza cu nocturna de la craiova. ce pot spune...?
Eu la 10 jumate eram in drum, m-ai intors ca lumea plecase... Asta e, data viitoare.

Leo_
1st April 2006, 02:28
Vere, imi pare rau ca nu ajunsei si eu la Femeul asta, da' fusei tare ocupat cu nocturna de pe Oblemenco...ale dreacu baterii chinezesti, se dusera repede si nu mai ramase decat o tzara in ele, cat sa terminam cu Astrele din Ploiesti. Da' ca sa ma consolez, auzii ca se mai face o intalnire saptamana viitoare. Stie cineva ceva? Unde tre' sa dau cu pixu' ca sa ma inscriu?

Lidia
1st April 2006, 03:05
Da' ca sa ma consolez, auzii ca se mai face o intalnire saptamana viitoare. Stie cineva ceva? Unde tre' sa dau cu pixu' ca sa ma inscriu?
Intreaba-l pe Vadim ca el stie cel mai bine :D

Tudose: chiar asa... ma ofer si eu sa te invat cum se rotesc pozele? :)

Vadim
1st April 2006, 19:57
@Leo_: nu, nu e nici una, abia in aprilie la final FM 26. Or fi intalniri spontane, se mai iese la o tzigare, la o sushe, pentru detalii mai departe foloseste cu incredere Yahoo Messenger.

waterboy
2nd April 2006, 16:28
@Leo_: nu, nu e nici una, abia in aprilie la final FM 26. Or fi intalniri spontane, se mai iese la o tzigare, la o sushe, pentru detalii mai departe foloseste cu incredere Yahoo Messenger.
Pai eu de exemplu eu vin vineri prin Bucuresti si as vrea sa ma intalnesc cu useri de pe forum ca sunt curios cine se ascunde in spatele nick-urilor. Nu e normal sa pun aici un anunt ca vreau sa beau o bere? Nu inteleg de ce imi este interzis sa vorbesc ca vreau sa ma intalnesc cu cineva.

philos
6th April 2006, 14:48
acu' c-am venit acas' poate ma primiti si pe mine la urmatorul FM... :)