PDA

View Full Version : Noile uniforme ale Naționalei 2007-2008 (albastre)



FANATIC_SUD_VEST
13th October 2003, 03:37
Mutu si Chivu s-au convis ca cea mai frumoasa culoare de pe pamant e albastru .
Tribunele albastre de la Londra i-au intarit parerea ca suporterii cei mai frumosi ai nationalei au fost albastrii din baniei .
Trebuia jucat si in iunie in albstru , era un semn de respect pt miile de fanatici balcanici din Oltenia .
In albastru putem cuceri Europa .

Blue
13th October 2003, 04:34
:D :D :D Asa, asa. :D :D :D sa schimbe domne culoarea. ALBASTRUL ESTE INTRADEVAR CEA MAI FRUMOASA CULOARE. Sa fiu sincer ,pe mine intotdeauna m-a deranjat culoarea galbena, mi se pare ingrozitoare pentru tricourile unor fotbalisti. Dar pe de alta parte, nu din cauza culorii tricourilor au pierdut. Poate conteaza la psihic. Sa schimbe ce vor ei, tricourile, nevestele, masinile, chiar si ciorapii intre ei :D :D :D Numai sa se califice
P.S.: ai vrut sa faci o precizare rece sau o metafora cand ai zis balcanici ?
sper ca ai vrut sa faci un compliment, nu prea sint sigur daca a fi balcanic este o calitate sau un defect. Butoiul de pulbere al Europei nu-mi prea da motive de mandrie

viole(n)t
13th October 2003, 12:00
Pana shi echipamentul a ajuns sa fie vinovat pentru insuccesele tricolorilor

Sa recapitulam lista intreaga a vinovatilor:
1. terenul
2. reporterii de sex feminin
3. sandu pt ca a votat cu blatter
4. urs meier
5. uefa
6. "poponarii" de nordici (cum zicea cineva pe aici)
7. Carlsberg, pentru ca sponsorizeaza Euro 2004 (apropo de teoriile cu Carlsberg: compania daneza e sponsorul principal al UCL, cu toate astea n-am vazut demult o echipa daneza pe-acolo)
8. vremea (in meciul cu Norvegia de la Bucuresti)
9. publicul (in cazul ultimului meci)
shi in fine:
10. echipamentul

Am uitat ceva?

Cipangoo
13th October 2003, 12:32
Da Blue asa e, Niciodata n-am putut sa ma uit la un meci al braziliei din cauza culorii tricourilor... :?

rasheedkpenny
13th October 2003, 12:57
7. Carlsberg, pentru ca sponsorizeaza Euro 2004 (apropo de teoriile cu Carlsberg: compania daneza e sponsorul principal al UCL, cu toate astea n-am vazut demult o echipa daneza pe-acolo - din cate stiu eu Amstel este sponsorul UCL.


Sa schimbe ce vor ei, tricourile, nevestele, masinile, chiar si ciorapii intre ei

Vad ca Mutu a inceput deja cu schimbarile... nevasta a schimbat-o, a schimbat si echipa. Si Chivu... a schimbat prietena, a schimbat si echipa! Blue, vad ca te asculta jucatorii... ar trebui sa candidezi pt. postul de antrenor la Nationala! :D

Despre echipament: si eu sunt pentru albastru. Ar fi o schimbare... sa speram ca in bine!

Cipangoo
13th October 2003, 13:12
BTW Blue, Craiova nu merge grozav in ultima vreme, te-ai gandit vreodata ca ar fi bine sa joace de exemplu in roz?

sorinl
13th October 2003, 13:29
o alta intrebare: ce se va face nationala dupa primele infrangeri in echipament albastru? dat fiind ca au epuizat culorile,se pot trece la combinatii:
1-ros albastru, ah,pardon sant cativa baieti care au jurat sa nu poarte aceste culori...
2-galben-rosu,da ,dar sant culorile lui galatasaray,si atunci adio lucescu...
3-galben-albastru-baietii si-ar aminti de sfertul de la mondialul 94 si ar avea amintiri neplacute,desigur iordanescu le va considera ca un semn rau...
lasand gluma,cred ca problema culorii tricourilor e ultima care ar trebui sa preocupe o echipa care inca nu stie pe ce teren i-si va disputa meciurile
de acasa.

Kidu
13th October 2003, 15:11
Dupa parerea mea culoarea echipamentului este ultima problema cu care ar trebui sa se confrunte nationala. In primul rand toata conducerea FRF, antrenorul, shi toate capushele care stau in preajma natzionalei si nu fac altceva decat sa culeaga roadele fara nici un pic de munca. Cu toate astea albastrul mi se pare o culoare frumoasa shi ash fi de acord sa evolueze nationala intr-un echipament albastru, daca tot e sa facem niste schimabri :happy

viole(n)t
13th October 2003, 15:54
din cate stiu eu Amstel este sponsorul UCL

Ai dreptate, confuzia imi apartzine.

Albastreata
13th October 2003, 17:14
Cred ca echipamentul trebuie sa fie de un albastru cat mai inchis, pentru a reflecta cat mai bine situatia actuala.... :drak:

UNIONE
13th October 2003, 17:56
Poate maro... Daca asta e culoare... :thinkso:

gicu
13th October 2003, 17:59
:D :D :D

Pot sa spun ca mie imi place mai mult echipamentul actual. Ma rog, chestie de obisnuinta :P
Doar n-o sa incep acum sa-mi cumpar tricouri albastre cu Hagi, Raducioiu, Lupescu, Popescu :?

ricky
13th October 2003, 20:10
Prieteni, daca se continua asa, cu superstiti si...alte chesti, cred ca nu ne vom califica la MONDIALE !

Si stiti de ce ?
La ultimul meci din grupa, decisiv pentru calificare, echipa noastra nu se va prezenta deoarece :

1. e la biserica
2. in circiuma

Eu aleg varianta cu... :bere:

O zi buna !

Blue
14th October 2003, 05:22
Da Blue asa e, Niciodata n-am putut sa ma uit la un meci al braziliei din cauza culorii tricourilor. BTW Blue, Craiova nu merge grozav in ultima vreme, te-ai gandit vreodata ca ar fi bine sa joace de exemplu in roz?
:D :D :D potzi sa portzi si roz daca se potriveste gusturilor tale :D :D :D doar tzara pe care nenea cu oul o credea cipango cica ar fi o tzara livbera :D :D :D
Nu are nici o legatura jocul unei echipe cu tricourile .Mie imi place jocul Braziliei, am spus doar ca nu mi-a placut niciodata acea culoare galbena.
de gustibus non est disputandum. Craiova are de ales intre tricouri albe si tricouri albastre. Romania are de ales intre rosu, galben si albastru. Prefer albastrul. Dar am spus-o ca nu are legatura desi in subconstientul oamenilor nu se stie ce se petrece :D :D :D

Blue
14th October 2003, 05:25
Sa schimbe ce vor ei, tricourile, nevestele, masinile, chiar si ciorapii intre ei

Vad ca Mutu a inceput deja cu schimbarile... nevasta a schimbat-o, a schimbat si echipa. Si Chivu... a schimbat prietena, a schimbat si echipa! Blue, vad ca te asculta jucatorii... ar trebui sa candidezi pt. postul de antrenor la Nationala! :D

Despre echipament: si eu sunt pentru albastru. Ar fi o schimbare... sa speram ca in bine!
Pai vezi ca lui Mutu ii merge bine ca schimba citeceva :D :D :D Se mai innoieste omu' :D :D :D
cred ca si cu sandu mirciulica ar merge o schimbare acolo.Precis ar avea efect. Garantat :D :D :D

ricky
14th October 2003, 20:14
As propune jucatorilor nostri sa joace in...fustite !
Astfel se distrage atentia adversarului si...cine stie ? poate dam si noi un gol si altora decit luxemburghezilor !

Pentru ca sansele la victorie sa creasca as propune ca la faza de atac o adversarilor acestia sa joace cu o minge medicinala !
Portarul oaspetilor sa fie legat la ochi si...de bara portii (la alegere) .

In caz ca nici in acest caz nu ne putem apropia victoria atunci propun ca sa fie scoase din dotare lopatica de infanterie cu ustensilele necesare pentru a le sapa ADVERSARILOR groapa !

Daca nici asa nu vom cistiga...macar putem spune la sfirsit ca NE-AM SAPAT SINGURI GROAPA !

Cam asta e parerea mea si "indicatiile pretioase" la adresa celor care cu atita ardoare vor sa revigoreze fotbalul romanesc !

Pentru jucatorii nostri simpatizanti ai unuia dintre partide le-as propune ca versuri pentru imnul lor (numai al lor !) urmatorul refren :

"Cu o mina pe olita
Si cu alta pe fundita
Jur partidului credinta !"


P.S. Stimabililor, UNII dintre voi le mai faceti si...jocul ?!

sergiuvoicu
15th October 2003, 00:30
Cel mai rau imi pare ca ne puteam califica, dar ca de obicei, n-am avut noroc (ma refer la Norvegia - Luxemburg).
Revenind la subiect, numai cand vad galbenul echipei nationale ma trece un fior (ceea ce nu se intampla cand ii vad jucand in rosu), deci cred ca ar fi cea mai proasta idee sa isi schimbe echipamentul. E ca si cum ar pune termopane la Luvru, i-ar schimba imaginea, dar i-ar strica traditia.

qristi
15th October 2003, 00:53
ar putea sa incerce si albastrul de ce nu?in combinatie cu albul ar fi chiar perfect :D
daca cu galbenul multi s-au obisnuit si nu stiu daca ar accepta prea usor o schimbare ,macar ca echipament de rezerva in locul celui rosu mi s-ar parea mai potrivit albastrul.

Pacala
15th October 2003, 09:44
Albastrul , culoare sperantei eterne

Ferko
15th October 2003, 13:14
Ce-ar fi sa-i schimbe intai pe Sandu, Iordanescu si toata gasca de sus din FRF si LP ? Dar nu intre ei !! Tricourile sunt cele mai nevinovate pentru necalificare. Cred ca ar trebui sa joace TOTI (din echipa - nu doar 2,3) FOTBAL.

PeaceKeeper
15th October 2003, 13:21
Mi-se pare o prostie ca sa se schibe culoare galbena,dupa atatia ani in care sa jucat in galben,este o prostie schimbarea echipamentului,generatia de aur a jucat in galben,trebuie sa continuam asa,nu echipamentul a fost de vina ca nu ne-am calificat,ci au fost cei de la carma fotbalului,
HAI ROMANIA!!!
HAI FEBRA GALBENA!!!
HAI UNIREA!!!

JJ
15th October 2003, 13:33
De acord cu Apulum, culoarea echipamentului trebuie sa ramana aceeasi, o schimbare ar fi o aberatie. Daca si asta e o problema... atunci nu avem jucatori, ci niste babe, educate in termenii superstitiei de Iordanescu.

smg
17th October 2003, 13:29
eu sunt de acord sa schimbe culoarea tricourilor..
sa ne facem un ekipament rosu-galben-albastru in patratele mici cu aceste culori si amestecata foarte haotic..

JJ
17th October 2003, 13:39
:D :calp:

Trecand la lucruri mai serioase, m-a lasat masca declaratia lui Mutu, ca tricourile trebuie schimbate pentru a diferentia generatia asta de............(completati cum vreti) de generatia de aur. Daca la fel facea si Brazilia, la cate generatii de "aur" au avut ei, ramaneau fara culori.

Sergio
17th October 2003, 16:47
Diferenta e ca la ei au fost vreo 10 generatii de aur si n-aveau de ce sa-si schimbe culorile, toate generatiile fiind la inaltime. La noi pana acum a fost maxim o generatie de aur.

Sunt pt albastru, fiindca in galben si rosu s-a tot jucat. De ce nu s-ar incerca si albastrul? Nu e tot pe drapel ? In plus ar da si mai bine pe TV. De galben multi s-au saturat.

ricky
17th October 2003, 22:40
JJ
dupa parerea mea, exista destui fotbalisti care ar trebui sa joace mingea si sa...vorbeasca mai putin !

MUTU este unul din aceasta categorie !

Mare minune ca la urmatorul meci slab sa nu vina jucatorii cu scuze gen "suspensorul e de vina ca ne-a strins la..." :calp:

Si iarasi zic : dom'le, multi "imbratiseaza" gogoasele lor ! :vomiton:

viole(n)t
18th October 2003, 00:51
Si iarasi zic : dom'le, multi "imbratiseaza" gogoasele lor !

In general, la noi in tzara, dupa un eshec fotbalishtii sunt ultimii trashi la raspundere. Sau, in cel mai rau caz, e gasit unul singur vinovat shi toate oalele se sparg in capul lui (de exemplu Filipescu cu Danemarca).

La ultimul meci oficial, cu Danemarca, datorita unor erori de arbitraj am uitat sa-i culpabilizam shi pe jucatori, care au ratat exagerat in acea partida. Ba mai mult, i-am transformat in victime nevinovate.

Astfel, riscam sa-i obishnuim sa dea vina pe orice altceva in afara de propriile persoane. Ultima dovada: meciul cu japonezii, cand au "acuzat" echipamentul.

klm
21st October 2003, 16:29
" The three colors of Romanian and Moldovan flags were proposed in 1848 and represented three part of Romania:

Red - Moldova,
Blue - Oltenia (east Wallachia)
Yellow - Muntenia (west Wallachia)
In modern Romania the colors represent Moldova, Transylvania and Wallachia."

OLTENIA .the lower left shield – on red background a two arch yellow bridge on water – symbolizes the Emperor Traian’s bridge across Danube built by Apolodor from Damascus – upon which stands a golden lion with a sword in his right forepaw

PS : asa cum se observa , Oltenia a dat Steagului Romanesc culoarea ALBASTRA A CERULUI iar stemei Leul si Marele pod al lui Apolodor leaganul civilizatiei latine pe acest pamant .

E NORMAL SA SE JOACE IN ALBASTRU !

Am jucat destul in culoarea miticilor (muntenilor ) , OLTENIA TREBUIE RESPECTATA !

SUNT PT ALBASTRU !!!!!!!

gicu
21st October 2003, 17:51
klm, daca spuneai pur si simplu ca "esti pt. albastru" intelegeam. Toata discutia de dinainte e inutila. Care-i mesajul de fapt? Ca Oltenia trebuie respectata? Da, de acord, in aceeasi masura in care si celelalte regiuni ale Romaniei trebuie sa fie respectate!

cat despre mitici=munteni trebuie sa-ti atrag atentia ca mitica nu se trage din Muntenia, iti las tie posibilitatea sa ghicesti de unde vine :P

Pacala
21st October 2003, 19:04
Cand a plecat de acasa,Miticuta era baiat vesel. Dar a deprins tot felul de obiceiuri prostea in Bucuresti,monser. Nu o intoarce ca la ploiestiul lui nea Caragiale
Dar dinamo de la rusi se trage. Siberia, siberia :evil: numele vostru ar trebui scris in alfabetul kirilic nu latin :D

klm
21st October 2003, 19:34
Mitica de la Caragiale , omule :happy

Mitica Dragomir e oltean , si sa stii ca nu poate razbate printe smecheri si prosti decat daca se preface ca e unul dintre ei .

" The three colors of Romanian and Moldovan flags were proposed in 1848 and represented three part of Romania:

Red - Moldova,
Blue - Oltenia (east Wallachia)
Yellow - Muntenia (west Wallachia)
In modern Romania the colors represent Moldova, Transylvania and Wall

DUPA CUM SE VEDE , albastru a fost impusa de OLTENI in 1848 , iar acum cica in Romanaia moderna albastrul e al Transilvaniei , iar noi ne-am contopit cu GALBUIU DE BUKALE , cu muntenia lui cu tot .

MITICA e denumirea moderna a muntenilor , bastarzi , corciti etc etc

gicu
21st October 2003, 21:02
Inainte de a-ti raspunde klm, te sfatuiesc sa te uiti pe-o harta a Romaniei si sa vezi matale unde incepe si unde se termina Muntenia, da? Asa...si dupa aia putem continua...


Cand a plecat de acasa,Miticuta era baiat vesel.

Pacala, asa iti place tie sa crezi :thinkso:

klm
21st October 2003, 21:25
Muntenia e de la stanga Oltului pana la Buzau ....

Oltenia e de la Dreapta Oltului pana la Gura Vaii in Banatul de Resita

Blue
22nd October 2003, 02:08
In fond, natzionala a jucat si in rosu si in galben, banuiesc ca poate juca si in albastru fara sa se scandalizeze nimeni. Restul discutziilor sint in plus

Apropo, klm, daca chiar te intereseaza sa stii corect ,Oltenia incepe pe Dunare imediat la iesirea din localitatea Svinitza si se termina la intrarea in Turnu Magurele. Vechea provincie romana tinea spre este pana la aliniamentul Curtea de Arges- Pitesti-Rosiori-Turnu Magurele.Este o fasie apreciabila si dincolo de Olt, inclusiv cu Scornicestiul toarasului si Caracalul
:D :D :D ne place sau nu ne place asta e realitatea.Apropo, dupa harta ta, nici Corabia lui Oblemenco nu mai e in Oltenia,upa spusele tale.Iar granitza cu Banatul era in localitatea Mehadia, acolo era castrul roman care separa cele doua provicii.Aceasta a fost regiunea latinizata de Imperiul Roman si care ne da identitate.Oltul trece prin Oltenia(de aia se cheama Oltenia) nu o separa, de ceilaltzi. E bine sa te informezi inainte.Restul e delimitat clar de Carpatzi si Dunare.
Muntenia este pana la Dunare si in sud (dincolo Bulgaria)si in est(dincolo Dobrogea) vezi ca si braila face parte tot din Muntenia.
De fapt nu conteaza toate astea. Este Romania peste tot.
Culoarea albastra a fost prezenta inclusiv pe stindardul lui Litovoi , pe urma la unirea principatelor a fost adoptata ca una dintre cele trei culori. Cu timpul au mai aparut unele inadvertentze, albastrul a fost dat si ardelenilor ca n-au mai vrut alte culori, de fapt doar Principatele Unite aveau steag, ardelenii l-au adoptat doar. Vezi ca ai incurcat si punctele cardinale, Oltenia (este la vestul Valahiei , nu in Estul ei).Cam multe inadvertentze daca tot te apuci sa explici.Numai ca nu cred ca trebuia sa faci o asemenea istorie pentru a demonstra ca e buna si culoarea albastra, mai ales fara o informare prealabila.Albastrul este una dintre culorile tricolorului si atat.

Tocmai de asta mi se pare totusi normal ca natzionala sa mai schimbe si culoare tricourilor daca tot are stgul asta 3 culori. Nu doar una singura. Nu vad aici nici un impediment aici . Sper ca nici altzii.Ce atatea discutzii?
Bineintzels ca nu din cauza culorii tricourilor au ratat ei calificarea dar asta nu inseamna ca nu pot sa mai schimbe culoarea. S-or fi plictisit lumea de galbui si rosiatic :D :D :D

Personajul lui Cargiale , Mitica, este chiar simpatic cu toate defectele lui. Nu stiu care ardelean , s-a trezit prost intr-o zi si a inceput sa strige la Bucuresteni si prin extensie la totzi romanii din vechiul regat, Mitici. Mi se pare o denaturare , la fel cum au fost multe altele, adoptate aiuristic datorita unora care n-au priceput intzelesul si le-au preluat dupa ureche, dar asta face parte din folclor deja chiar daca este o aberatzie.
Si nu-l mai apara atata pe Mitica Dragomir, care este un nenorocit, indiferent din ce zona ar fi provenit. Mitica Dragomir, este un nemernic care toata viatza n-a facut altceva decat sa fure , sa insele si sa pupe fundurile celor mai sus ca el ca sa prinda un ciolan.Cu cat a imbatranit, cu atat a devenit mai ridicol , seamana mai mult cu Catzavencu daca tot o luaram pe Caragiale.
Mitica caragelian, era un suflet de artist :D :D: D

mutu99
9th July 2007, 23:55
Adidas a dezvaluit aceste uniforme acum cateva zile, ce parere aveti? Mie mi se par mai bune decat galbenul ala urat:(

http://img71.imageshack.us/img71/5692/noujw7.jpg

Ferdininho
10th July 2007, 00:50
Trebuie sa ai o traditie, daca am inceput cu galben mergem cu galben.
Toate echipele mari si-au pastrat culoarea echipamentului de a lungul timpului, Brazilia, Italia, Germania, Anglia, Portugalia chiar daca au mai schimbat firma de echipament culoarea dominanta a ramas aceasi.
Aceasta se identifica cu echipa. Trebuie sa fim naivi sa credem ca nationala nu s-a calificat pt. ca galbenul aduce ghinion.

Dar vorbeam de echipele mari.....nu este cazul nostru.....asa ca sunt bune si salopetele astea.

Cristian
10th July 2007, 00:52
Echipamentu arata bine da parerea mea e ca nu e prea buna aceasta schimbare.

Geografu
10th July 2007, 00:57
Interesant...doar atat pot sa zic acum,interesant....:rolleyes:

Cappone
10th July 2007, 01:13
fain echipamentul,dar totusi trebuia sa ramana galben...

Reikooll
10th July 2007, 02:05
imi place , dar totusi prefer ca echipamentul nationalei sa contina toate cele 3 culori are Romaniei :) ...dar asta nu insemana ca nu am putea folosi echipamentul ca unul de rezerva....in locul celui Alb....desi si acela era frumos...

kain
10th July 2007, 04:39
Frumos model, insa imi pare rau ca au schimbat culoarea :(

NORGEMAN
10th July 2007, 07:49
galbenul e la putere!! in galben trebuie sa continuam!!
da' la cat de prosti sunt astia de la frf si mai ales la cat de mult isi doresc sa-si cumpere masini noi cred ca fac schimbarea asta, doar le intre bani la greu de pe urma vanzarii tricourilor si articolelor albastre:confused:

Sasuke Uchiha
10th July 2007, 09:49
albastru cu alb este foarte urat , daca in loc de alb ar fi fost galben sau rosu echipamentele ar fi fost foarte frumoase
acest echipament nu ne reprezinta, e urat!

STEELMAN
10th July 2007, 09:57
fiecare nationala sau echipa de club se indentifica cu o anumita traditie in cea priveste liniile de echipament de joc fireste de la an la an mai apare cate un element trendy dar "liniile" raman aceleasi dau aici si niste exemple :croatia,spania,portugalia,brazilia,argentina etc sau la echipe de club gen atletico madrid,atletic bilbao,ajax,feyenoord,ac milan,sampdoria,boca juniors sau river plate.pt un echipament de rezerva al romaniei cel de mai sus e ok dar sa nu uitam ca am fost si tre sa ramanem mereu in galben!

YoYoyOi
10th July 2007, 10:14
adica atatia ani s-a dus campania "fii in galben" pentru suporterii nationalei, toti cei care mergeau la stadion si-au luat tricouri galbene pentru a-si arata sustinerea fata de echipa, pentru a arata frumos tribunele si acum se trezesc nimicurile astea sa schimbe culoarea :mda:

macar daca ar fi vorba despre echipamentul de rezerva, cand nu se poate juca in cel galben. Dar asa? Ce dracu e cu albul ala langa albastru?Parca e echipamentul Frantei :mda:

Elphax
10th July 2007, 10:32
e de rahat situatia asta, nu cred ca ramane asa

parca suntem nenorocitii aia de francezi ...

YoYoyOi
10th July 2007, 10:55
ioi sa te auda delaparisul, sa vezi ce bataita iti iei :drak:

Elphax
10th July 2007, 10:59
sa ma auda - ce, nu am dreptate?

YoYoyOi
10th July 2007, 11:01
ca-s nenorociti? :o:

mutu99
10th July 2007, 11:27
Adidas Europe 9/7/2007
The new Romania uniform is still under development. We have however, narrowed it down to either a Blue-Light Blue Gradient (with white) Kit, and a Yellow-Red. A decision will be made by next Tuesday regarding which kit will be worn for the Euro 2008 Qualifiers and International Friendlies. Assisting in this process is Romanian representative Dumitru Dragomir which will have the final say in the kit selection process. An Adidas representative is quoted as saying "The blue gradient kit has gotten great reviews and is a strong candidate but it is still a matter of will the fans accept the new colors?"

AP
The Associated Press

Mah suntem mancati:headbang:

Mynsc
10th July 2007, 11:38
Ce prostie ! Alte griji nu au acuma decat sa schimbe culorile nationalei ?! Atata le trebuie sa aleaga cel albastru ... iesim la proteste prin tara :P.

Elphax
10th July 2007, 12:04
ce cauta Mitica acolo?

YoNuTzz
10th July 2007, 13:37
arata bine echipamentul...dar totusi nationala romaniei se identifica cu galbenul, si nu cred k ar trebui sa se schimbe...

Mynsc
10th July 2007, 14:04
Sunt sigur ca arata bine si versiunea cu Galben si Rosu.

Elphax
10th July 2007, 14:12
nu exista poze pt aia?

Luis Garcia10
10th July 2007, 15:00
Galben! :mda: :(

mutu99
11th July 2007, 10:50
UPDATE:
Se pare ca nu mai se merge cu alea albastre, noul kit va fi acesta:
http://img54.imageshack.us/img54/6462/adck5.jpg

mie mi se pare mai klumea...mai romanesc :)

STEELMAN
11th July 2007, 11:24
eh! asta-i altceva....:ok:

Luis Garcia10
11th July 2007, 13:04
Asa e mult mai bine :rolleyes: :D :ok:

Geografu
11th July 2007, 13:39
UPDATE:
Se pare ca nu mai se merge cu alea albastre, noul kit va fi acesta:
http://img54.imageshack.us/img54/6462/adck5.jpg

mie mi se pare mai klumea...mai romanesc :)

O da asta da echipament nu vrajeli cu alb sau albastru ! :yes:

Elphax
11th July 2007, 13:43
asta galben nu e prea fain ca model , doar ca si culoare ...

YoNuTzz
14th July 2007, 15:45
galben da, dar modelul nu prea imi place...

Ferdininho
14th July 2007, 16:28
O da asta da echipament nu vrajeli cu alb sau albastru ! :yes:

Asa mai merge!

Celso
14th July 2007, 17:47
nu imi place asta galben...sa faca naiba galbenul de era odata....nu asta asa inspre portocaliu :|....in rst am incredere in Adidas....nu era rau nici ala albastru ( drept al doilea echipament )

Ferdininho
14th July 2007, 17:59
Nu inteleg de ce numai Adidas, ce naiba au contract cu ei pe viata?
Mai sunt Nike, Puma, Kappa si altii.

Celso
14th July 2007, 19:09
pt ca Adidas e cea mai buna!:)

Mario Di Lazi
14th July 2007, 20:40
poate o să ne poarte mai mult noroc decât cel galben ...

Zax
14th July 2007, 22:05
un link ceva? de unde ai informatia?

johny bravo
15th July 2007, 00:03
o sa ma uit la televizor si o sa ma bucur cand inscriu galbenii. oops! tocmai ne-au dat gol suedezii. uitasem ca ai nostri joaca in albastru...ce cretini conduc tara asta a noastra. pai bine mai oameni buni, jucam 20 de ani in galben si acum vine un ******* si ne face pe toti fani Craiova?! (nb: fara nici o nota peiorativa la adresa Stiintei)

Zax
15th July 2007, 00:10
deci pana la urma asta va fi echipamentu oficial? http://img54.imageshack.us/img54/6462/adck5.jpg



dar ce-i cu portocaliul ala de la baza tricoului...de cand se identifica Romania cu portocaliul?

Prome
15th July 2007, 03:16
ma modelul acesta seamana prea mult cu nike si adidas nu o sa faca niciodata asa echipament ... ceva in genu are olanda

adidas nu se apuca pentru noi sa faca modele cu guleras si alte prostii

eu va zic ca o sa ramana cel pe care il avem acu

Moshu
15th July 2007, 15:05
echipamentul se identifica cu sticla de bere...daca ar fi fost si alb cu ceva bule sub guler ar fi fost perfect :ras-plans:

Cappone
15th July 2007, 15:45
nu cred ca va fi cel galben-portocaliu prezentat mai us.arata a vrajala

Mario Di Lazi
16th July 2007, 13:52
http://img71.imageshack.us/img71/5692/noujw7.jpg

păi care e până la urmă ? :D


http://img54.imageshack.us/img54/6462/adck5.jpg


ăsta sau ăla ? :groggy:

Elphax
16th July 2007, 14:14
ca ala albastru, doar pe galben si cu dungulitze rosii ...

kerosene
16th July 2007, 22:23
deci pana la urma asta va fi echipamentu oficial? http://img54.imageshack.us/img54/6462/adck5.jpg



dar ce-i cu portocaliul ala de la baza tricoului...de cand se identifica Romania cu portocaliul?

Pai se face trrecerea de la galben la rosu,ca sa fie toate cele 3 culori.Galben marea majoritate a tricoului,portocaliu-rosu la baza si albastru la mansete si guler.

Gontel
17th July 2007, 11:27
Nationala a jucat mereu in galben si asa trebuie sa ramana echipamentul obisnuit. Albastru poate sa fie doar cel de rezerva, dar doar atat!

Elphax
17th July 2007, 12:15
hai sa nu mai vorbim aiurea, sa asteptam - sigur va face FRF o chestie de prezentare

mutu99
17th July 2007, 22:17
se pare ca au ales cele galbene pana la urma

Gontel
17th July 2007, 22:22
Dar totusi din cate am vazut ca se intampla, Nike, Adidas, Puma, etc. schimba echipamentele inaintea fiecarui turneu final de campionat mondial sau european. Asa ca la primavara vom vedea ce echipament vom avea.

Universal
17th July 2007, 23:53
Oricum...albastru este mult mai frumos :ok:

darkchild89
18th July 2007, 04:32
se pare?????unde scrie?? ar fi dragutz ala albastru dar pe galben......

dragos_popa17
18th July 2007, 09:33
Cum e acum e perfect. Galben cand se poate si alb cand nu :) Modelul se poate schimba, culoarea nu.

Universal
18th July 2007, 16:51
da, ar fi interesant...tricou albastru cu dungi galbene, si rosu sa fie sosetele, pantalonii scurti rosi cu dungi albastre..ce ziceti?

Moshu
21st July 2007, 17:41
am fi ca o sorcova...le-ar mai trebui cate o palarie verde fosforescent, o pereche de ochelari si o suzeta roz la gat :D

Universal
21st July 2007, 17:45
Si ar spune in jamaaicana :D: Hy,I am Jack , i hav greet Glasses , seeeeee? ( si arata in vesta 20 de perechi de ochelari :ras-plans:

Lover
22nd July 2007, 00:26
eu zic sa ne facem echipament negru... deh, daca vrea federatia...facem si din ala

NORGEMAN
22nd July 2007, 01:39
Ati auzit stirea cea mai tare legata de frf? :D daca nu vi-o zic eu: Pe Lupescu l-au ajuns blestemele :ras-plans: ieri seara cand era la masa oferita de cfr-risti celor de la Benfica si oficialilor frf, Lupescu s-a inecat cu un oscior de la niste carne si s-a dus de urgenta la spital:D

andrea_pal83
12th August 2007, 02:11
poate cineva sa imi spuna de unde pot sa cumpar un echipament al echipei nationale de fotbal.....ma intereseaza cel nou, facut de adidas. as vrea sa il cumpar de pe internet pentru ca momentan sunt in America dar as vrea sa ii fac o surpriza prietenului meu, cu ocazia zilei de nastere. va rog sa ma ajutati!!!!!!!!!!!

andrea_pal83
12th August 2007, 02:23
unde pot sa gasesc echipamentul nationalei de fotbal? as vrea sa cumparul unul pentru prietenul meu, sa ii fac o surpriza dar sunt im America si pe internet nu am gasit...poate cineva sa ma ajute cu un link sau vreo sugestie??? va rog mult

georg40
12th August 2007, 12:02
Chestia cu echipamentul nu ar fi nici o minune.Cu multi an in urma echipa a jucat traditional in culorile nationale, variind nuantele la tricouri, chiloti si jambiere. Mie mi-a placut cel mai mult cand au jucat in tricouri galbene, chiloti albastri si jambiere rosii.
Cel mai avantajos este insa, se zice, sa joci in tricouri galbene, aceasta culoare fiind cel mai bine sesizata si facilitand vedera coechipierului cu fractiuni de secunda mai repede. Se zice...

chop chop
22nd August 2007, 16:51
deci unde poti cumpara astea pe net, doamne??

Universal
22nd August 2007, 16:53
Chestia cu echipamentul nu ar fi nici o minune.Cu multi an in urma echipa a jucat traditional in culorile nationale, variind nuantele la tricouri, chiloti si jambiere. Mie mi-a placut cel mai mult cand au jucat in tricouri galbene, chiloti albastri si jambiere rosii.
Cel mai avantajos este insa, se zice, sa joci in tricouri galbene, aceasta culoare fiind cel mai bine sesizata si facilitand vedera coechipierului cu fractiuni de secunda mai repede. Se zice...


Este exact varianat agreata si de mine..in 1994 au purtat aceste echipamente si au avut si cele mai mari succese.

ss.general
9th September 2007, 15:45
cumpar trening nationala romaniei adidas .. id de mess ss.general .. ms papa

caine19
9th September 2007, 20:14
cauta la adidas la magazin :)