PDA

View Full Version : Etapa 19: Poli Timisoara - Rapid



Pages : [1] 2

ADelPiero
26th March 2006, 23:49
Duminica, 2.04.2006: 20:30, Poli Timisoara - Rapid, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
27th March 2006, 00:36
Cand doi se bat , castiga FC National . Hai cu x-ul. :P

andreiush
27th March 2006, 00:59
Daca batem pe Steaua joi, atunci pierdem cu Timisoara, altfel mai vedem :D

Catalanul
27th March 2006, 01:01
Batem, Rapidul va fi obosita dupa meciul din Cupa Uefa cu Steaua. O victorie alb violeta ar fi binevenita, am lasa in urma un rival direct in lupta pentru un loc in Europa.

Pronostic, 2-0 pentru POLI :)

esku
27th March 2006, 01:05
ehe... asta e x..... :D

iaro
27th March 2006, 03:29
Timisoara are de spalat infrangerea din Ghencea, iar Rapidul, pe langa faptul ca in campionat scartaie, vor fi si obositi. Cred ca va bate Timisoara la pas (2-0).

ADelPiero
27th March 2006, 03:57
Daca batem pe Steaua joi, atunci pierdem cu Timisoara, altfel mai vedem :D

daca va bate Steaua, va bate si Timisoara :D ... e o chestie logica :P

vagus
27th March 2006, 07:19
Meci de 1x2 ... Poli are prima sansa, zic eu dar si Rapid poate face o figura frumoasa. Este important si meciul cu Steaua din UEFA. Vor fi si obositi, si daca mai au sanse de calificare in semifinale, atunci va pune meciul cu Poli pe locul 2 ... caz in care Poli ar fi avantajata si cred ca va castiga cu 2 -0.

Ammadeus
27th March 2006, 07:36
3-1, fara probleme, progenitura nu mai are receptie pe celular pe legatura cu donetskul...rapid ramane cu manareala in cupa romaniei, indiferent cu cine joaca finala arbitrii vor trage cu rapid

Sauron
27th March 2006, 08:48
Batem daca jucam fotbal DOUA REPRIZE.

walt.mann
27th March 2006, 09:31
E meciul lui Poli. Rapidistii or sa fie obositi, or sa vina si dupa un meci greu in UEFA.

unik
27th March 2006, 11:28
2-0 pentru Poli sper!

grande
27th March 2006, 11:30
Asta ramane de demonstrat !

Hai Rapid !

unik
27th March 2006, 11:33
Asta ramane de demonstrat !

Hai Rapid !

asa-i grande ... am spus SPER! .. nu SIGUR :D

dede
27th March 2006, 12:12
cred ca se va termina egal...daca nu, va castiga poli
oricum, rapidistii nu par sa dea o importanta prea mare campionatului...nici n-au de ce

UrsMeier
27th March 2006, 15:04
meci greu pt ambele echipe.........cred ca o sa fie egal

Vand vise
27th March 2006, 15:13
bate rapid 100% :)

alejandro
27th March 2006, 15:16
cel mai bine pt Steaua ar fi sa se termine egal,impuscam 2 iepuri dintr-o lovitura:ok:
hai cu 0-0!!!

Paul
27th March 2006, 15:20
Meci de X(2) sper ca Poli sa joace tare , insa la momentul actual nu ii vad in stare sa bata Rapidul ... decat in anumite conditii (Rapid sa menajeze 3-4 jucatori la meci)

Sergio
27th March 2006, 15:51
Daca batem pe Steaua joi, atunci pierdem cu Timisoara, altfel mai vedem :D
atunci sa bateti pe steaua... :D

cred ca vom castiga... Rapidu o sa vina obosit si cu mintea la retur...

paul, dupa ce v-am dominat o repriza intreaga eu n-as mai vorbi atata despre posibilitatile lui Poli... se pare ca si Oli stie sa scoata autobaza la inaintare cand e nevoie...

Vi3rme_X
27th March 2006, 15:58
hmm... X !?

stefy_deva
27th March 2006, 16:03
eu zic k Rapid are prima sansa cu toate k va fi super obosita dupa meciul cu steaua din Cupa UEFA!
Copos a declarat k Rapid lupta pt toate cele 3 trofee p kre le poate kstiga:campionatul,Cupa si Cupa UEFA asa k.........nu e mare lucru o revenire a Rapidului in lupta pt campionat cu toate k e la 8 pct d dinamo!

HAI RAPID!!!!!!!

andreiush
27th March 2006, 16:57
atunci sa bateti pe steaua... :D
Asta zic si eu :D
Sa batem pe Steaua si sa pierdem cu Poli. Absolut de-acord! :D

stefy_deva
27th March 2006, 17:10
si eu as fi de acord, dar ma km gandesc k am putea kstiga ambele meciuri!

HAI RAPID

mikiuta
27th March 2006, 17:13
Dupa ce o va lua serios de la Steaua in Uefa, vor merge sa se apere si la Timisoara!

stefy_deva
27th March 2006, 17:23
Dupa ce o va lua serios de la Steaua in Uefa, vor merge sa se apere si la Timisoara!
p ce lume traiesti???
lasa k vedem noi cine trece mai departe din cele 2 echipe!!
joi s va vedea valoare celor 2 echipe!!

HAI RAPID!!!!!!

codrind
27th March 2006, 19:48
Cică meci între echipe "înfrăţite"!!!:o: :o: :o:
Singura relaţie de "rudenie" fiind iancu născut în Giuleşti!! :evil:
În rest "brânza" e pe bani, adică LOCUL III !!!

Deci meci deschis oricărui rezultat 1 X 2!! Cu un uşor avantaj de partea "rudelor" din Grant!! :D

Rossi
27th March 2006, 21:53
meci de 1x2

cristian75poli
27th March 2006, 22:47
cred ca se va termina egal...daca nu, va castiga poli
oricum, rapidistii nu par sa dea o importanta prea mare campionatului...nici n-au de ce
Nu dau mare importanta campionatului pt ca se stie cine urmeaza sa fie campiona: "POLI"

"POLI" - CAMPIONII!!!

cristian75poli
27th March 2006, 22:49
meci de 1x2
DE 1 SOLIST, ce zici?

"POLI' - CAMPIONII!!!

Ess
27th March 2006, 23:02
Timisoara are de spalat infrangerea din Ghencea, iar Rapidul, pe langa faptul ca in campionat scartaie, vor fi si obositi. Cred ca va bate Timisoara la pas (2-0).
Nu cred k timisoara are ceva rusine de spalat. A pierdut un meci, dar un meci superb. Timisoara desi are un potential imens, inca nu are fata de campioana (nu vreau sa jignesc pe nimeni). INCA nu. ma este ceva de sudat, ajustat polizat etc pe-acolo...
In rest, FORZA POLI :ok: :ok: :ok:

Ammadeus
28th March 2006, 07:08
daca tim marcheaza rapid, se termina 3-1; altfel, 1-1 si lui hagi i se apropie cutzitul de os, daca progenitura joaca cu moldobut se va dovedi cea mai mare prostie, asta se intoarce la tim cu coada intre picioare;

Darius
28th March 2006, 09:25
Este momentul ideal pentru ca Poli sa bata pe Rapid, plus ca ne-au cam obisnuit baietii sa bata pe Rapid pe arena "Dan Paltinisanu".

Hipgnosis
28th March 2006, 11:07
Meci de 1x2
prietene - prietene, insa meciul va fi crancen. TM vrea victoria pt. a mai putea spera la un loc in UEFA, iar Rapidului nu prea ii convine actualul loc in clasament.

grande
28th March 2006, 13:11
Este momentul ideal pentru ca Poli sa bata pe Rapid, plus ca ne-au cam obisnuit baietii sa bata pe Rapid pe arena "Dan Paltinisanu".

Pana la meciul cu voi ,avem mai intai un meci de antrenament joi, cu o echipa de desculti:happy din Bucuresti !

alejandro
28th March 2006, 13:21
mai intai un meci de antrenament joi, cu o echipa de desculti:happy din Bucuresti !
:happy :happy :happy
clar,vi s-a urcat la cap,asa-i romanu' cand da de bine,uita de unde a plecat?:rolleyes:
ati prins glas,bogatasilor?las' ca v-am vazut la antrenamentul de duminica,sunteti cei mai tari:yeah:

grande
28th March 2006, 13:22
Multumim pentru complimente :happy :happy :happy

alejandro
28th March 2006, 13:29
Cu placere,sa vi se urce si mai mult la cap,campionilor:happy :happy :happy

grande
28th March 2006, 13:49
Macar la noi are unde sa se urce (la cap) ,dar la voi din pacate nu prea are unde :ciocan:

superchumbo
28th March 2006, 14:04
adica sunteti o echipa de intelectuali te pomenesti ???

alejandro
28th March 2006, 14:18
Macar la noi are unde sa se urce (la cap) ,dar la voi din pacate nu prea are unde :ciocan:
vrei sa incetezi?se stiu bancurile cu voi,rapidistilor,asa ca las-o balta...

mblue
28th March 2006, 14:34
Meci de 1 solist , nu prea vad cum Rapidul obosita dupa meciul cu Steaua ar putea sa ia un punct de la Timisoara. Totul e de partea timisoarei: stadionul plin ochi, jucatorii, staful tehnic.

Hipgnosis
28th March 2006, 14:58
Meci de 1 solist , nu prea vad cum Rapidul obosita dupa meciul cu Steaua ar putea sa ia un punct de la Timisoara. Totul e de partea timisoarei: stadionul plin ochi, jucatorii, staful tehnic.


raul, ramul
asa a zis si betis :evil:

Marius DG
28th March 2006, 15:05
daca tim marcheaza rapid, se termina 3-1; altfel, 1-1 si lui hagi i se apropie cutzitul de os, daca progenitura joaca cu moldobut se va dovedi cea mai mare prostie, asta se intoarce la tim cu coada intre picioare;
De obicei cind o echipa care joaca acasa,cu suporteri sustinind ...daca dau gol munca lor devine mai usoara, sa te rogi sa nu il bage pe Moldo inauntru ca o sai plateasca politza lui Iancu prin gol,Moldo este un profesionist inante de toate,si mai e si vulpe batrina ...el cu Niculae ne pot pune botul pe labe daca nu avem grija,nu uita ca din pacate cangurul nostru sta pe banca si in spate olah a cam dormit,deci cam sintem slabuti in spate,singurul avantaj ptr noi este ca Rapidul are o miza uriasa si nu pot sa isi permita sa faca economie la efort sau jucatori !Avantajul nostru este ca avem publicul minunat si niste rani de lins.
HAi Poli !:ok:

stefy_deva
28th March 2006, 15:11
bai asa se zicea si inainte d meciul cu national k Rapid e obosita si k nu are cum sa kstige dar Rapid a controlat jocul si pana la urma a si kstigat!
asa k.........!
in cel mai rau kz Rapid va face egal dk nu va kstiga!

HAI RAPID!!!

Hipgnosis
28th March 2006, 16:01
Avantajul nostru este ca avem publicul minunat si niste rani de lins.
HAi Poli !:ok:


1. pai publicul ala minunat il injura pe banel si il facea tigan prin august 2005
2. in loc sa va lingeti ranile mai bine luati o alifie ceva. :evil:

Marius DG
28th March 2006, 16:05
:happy :happy :happy
clar,vi s-a urcat la cap,asa-i romanu' cand da de bine,uita de unde a plecat?:rolleyes:
ati prins glas,bogatasilor?las' ca v-am vazut la antrenamentul de duminica,sunteti cei mai tari:yeah:


Off topic;OK baieti ,lasati-o mai moale,Alejandro sint sigur ca e un thread ptr meciul vostru direct,te rog discutati acolo .

On topic;sa speram ca de data asta atunci cind va intra Moldo sau Stancum fani de pe paltinisan vor reactiona cu bun simtz si aplauda pe cei doi care siau facut treaba cind au jucat sub culorile noastre!:ok:

Marius DG
28th March 2006, 16:16
1. pai publicul ala minunat il injura pe banel si il facea tigan prin august 2005
2. in loc sa va lingeti ranile mai bine luati o alifie ceva. :evil:

stimate,probabil ca ai dreptate in prima parte :<<< nu e padure fara uscaturi! ca doar la voi nu o fi raiul pe pamint!sau ai uitat ce ati strigat un stadion intreg cind ati jucat voi cu rapidul?hai sa nu ne luam de chestii de astea!

pai publicul ala minunat il injura pe banel si il facea tigan prin august 2005 << nu se face asa,banel indiferent dece este a jucat bine ptr noi ,dar probabil ca nu ia fost oferit aceleasi conditi ( sau similare) ca la steaua si el fiind jucator profesionist a plecat la voi.NU merita nimeni sa fie tratat ca atare!


in loc sa va lingeti ranile mai bine luati o alifie ceva. Multumesc probabil ca vom face si una si alta,ca doar asa este dupa un meci unde te lupti si esti invins...sau chiar si cind castigi mai ai ceva rani...ce crezi ca ar fi recomandat ?

Hipgnosis
28th March 2006, 18:10
hai sa terminam off-topicul nu are rost.
bafta cu rapid si mai ales cu dinamo in ultima etapa :ok:

Marius DG
28th March 2006, 18:39
hai sa terminam off-topicul nu are rost.
bafta cu rapid si mai ales cu dinamo in ultima etapa :ok:

Nu pot decit sa :ok: la o decizie inteleapta,multumesc la fel.
/OLE/

Universal
28th March 2006, 21:41
Un x clar 2-2 sau 1-1

ronaldinho
28th March 2006, 21:48
lol, meci cool pt rapid, cand gazdele se vor deschide sa joace fotbal, fara autobaze si autocare in casa. buga sau nico nu au nevoie de multe contre ca sa marcheze; cu parere de rau pt timisoreni......2 + spectacol total in tribune. RESPECT POLI!!!!

Carlos Gambino
28th March 2006, 22:13
1. pai publicul ala minunat il injura pe banel si il facea tigan prin august 2005

Da, dar tot n-am reusit sa ajungem la "realizarile" voastre. L-ati convins pe Banel ca "a avut si va avea mereu boala pe tigani" !:o: Asta da metamorfoza...:thinkso:

PS
1X

andrei1921tm
28th March 2006, 23:54
Dupa ce o va lua serios de la Steaua in Uefa, vor merge sa se apere si la Timisoara!
rapid nu e steaua sa se apere....si mm mai vb de arges.Probabil a imprumutat autobaza lu cartu pt meciu lu poli pt k dak jucau fotbal 2 reprize nu mai dadeau din gura acum.Si sa lasati autobaza la stana si luati plasa pt goluri in Uefa

andrei1921tm
29th March 2006, 00:00
O sa fie cel mai frumos meci din campionat pt k se intalnesc cele mai frumoase si iubite echipe din tzara.O sa fie spectacol in tribuna si pe teren.
Nu o sa fie huliganism!!!!!!pt k noi nu suntem pe ghencea manoliu sau in groapa si galeriile lui poli si rapid nu sunt formate din aurolaci k cele ale lui dinamosteaua!!!

MariusTM
29th March 2006, 01:47
Ce diferenta mare intre acest pool si pool-ul de la meciul Poli-Steaua!!Iar cand se baga vreo mioara pe aici,incep ironiile si se strica atmosfera.Voi aveti alt pool,cu meciul vostru!De ce va bagati coada aici?Mergeti la stana voastra!!!iar daca chiar sunteti curiosi sa vedeti un spectacol adevarat,uitati-va duminica la Tv.Un meci deschis oricarui rezultat,iar in tribune un spectacol adevarat.
HAI POLI!!!!

florynus
29th March 2006, 02:26
Ca si fan al lui Poli sper sa batem iar Rapid sa se concentreze la UEFA si cupa mai mult. Dar e un meci de fotbal si nu stim rezultatul dinainte. Pot doar sa merg pe stadion sa-mi incurajez echipa si sa sper la victorie. Oricum orice ar fi iubesc echipa.Hai Poli.

Sunchase
29th March 2006, 09:49
Meci inchis. merg pe un 0-0

matei_viola
29th March 2006, 12:19
Sper sa vad un meci frumos fara (AUTOBAZA), si cei mai buni sa CASTIGE.
FORZZA VIOLA

alex_6tm
29th March 2006, 12:49
Sper sa castigam..oricum o sa fie greu chiar dc Rapidul joaca joi cu steaua..Dupa meciul cu steaua s-a vazut ca mai trebuie multe de facut pt a putea spera la un loc bun.Dc nu castigam macar sa fiu un meci spectaculos.
FORZA VIOLA si FORZA RAPID(in meciul cu steaua)

Emilio
29th March 2006, 15:32
Mie imi pare rau de faptul ca in meciul cu Poli, Rapid nu va fi la 100%. Cu siguranta sfertul cu Steaua din Cupa UEFA o sa ne faca sa pregatim meciul cu Poli in mai putin timp. Pe urma, anumiti jucatori ai Rapidului ar putea fi menajati iar Lucescu s-ar putea sa faca echipa si in urma situatiei cartonaselor din Cupa UEFA. Dar asta este fotbalul si trebuie sa ne obisnuim cu situatii d-astea (care sunt normale afara).

Repet, e pacat ca Rapid nu va fi la 100% caci Poli merita un asemenea respect.

Ca rapidist, indiferent de meci, nu pot sa ma gandesc decat la o singura varianta: victoria Rapidului.

Hipgnosis
29th March 2006, 16:06
Ca rapidist, indiferent de meci, nu pot sa ma gandesc decat la o singura varianta: victoria Rapidului.


Hai hai ca nu imi copia postarile :evil:
Oricum, in Romania fraza are logica doar daca inlocuiesti rapidist cu stelist :ok:

Emilio
29th March 2006, 16:08
Am o rugaminte: putem sa vorbim numai si numai on-topic?

alex_6tm
29th March 2006, 19:26
Hai hai ca nu imi copia postarile :evil:
Oricum, in Romania fraza are logica doar daca inlocuiesti rapidist cu stelist :ok:

Va bagatzi si voi repede stelistii in seama!!!Dc tot vorbitzi vorbitzi on-topic.De meciul RAPID-steaua vorbitzi altundeva.
On-topic : Cu privire la meciul de duminica sper sa fie cat mai multa lume si sa castige Poli.Dc nu asta e:(
FORZA VIOLA

six
30th March 2006, 09:45
Da,cred ca vom castiga dar greu oricum cu Rapid ne face placere sa jucam fotbal si indiferent de rezultat cred si sper ca va fi un meci frumos.....:yeah: /hello ;)

Sergio
30th March 2006, 12:21
si eu sper sa fie un meci frumos si sa castige cel care merita... Poli si Rapid se iubesc la infinit. /OLE/

cristian75poli
30th March 2006, 12:45
TREBUIE SA CASTIGAM meciul cu Rapid!!!

"POLI" - CAMPIONII!!!

Rapid - steaua 3 - 0

Cristy
30th March 2006, 15:52
daca batem azi comunistii , chiar nu ma intereseaza meciu de duminica, desi o victorie nu ne-ar strica :D.

POLI si RAPID se iubesc la infinit :P , sa moara clonele de ciuda :D

Dei
30th March 2006, 16:58
Oricum, in Romania fraza are logica doar daca inlocuiesti rapidist cu stelist :ok:

Ca stelist, indiferent de meci, nu pot sa ma gandesc decat la o singura varianta: victoria Rapidului.

Daca tu crezi ca asta are logica...:ciocan:

On topic: Poli trebuie sa profite de oboseala Rapidului pentru a obtine punctele.

larc
31st March 2006, 03:21
Bine zis Dei.

Stie cineva cind revine Karamian? Eu n-am vazut meciul cu Steaua, dar cred ca am avut probleme la mijloc unde au fost absente importante. Oricum, eu cred ca ne calificam. Nu-mi dau seama ce e in mintea lui Copos sa puna claza de 3 milioane pentru Nicolae. Sint curios daca pleaca Nico pe un milion de dolari salariu. Eu sper sa ramina aceeasi echipa si sa ne intarim cu niste pusti tineri. Avem neaparat nevoie de un playmaker, un pusti teribil in genul lui Messi.

Succes Poli!
Lupta Lupta CFR!!!

Angelina Jolie
31st March 2006, 05:56
Ar fi fain sa bata Poli. Pronostic 1x

Sunchase
31st March 2006, 09:17
Pacat ca acest meci vine intr-un astfel de moment. E clar ca trebuie sa odihnim unii titulari.

Sergio
31st March 2006, 10:11
si steaua ne-a batut cu titulari odihniti... asa ca nu mai se stie nimic sigur. :cool:

alejandro
31st March 2006, 11:16
Exact Sergio,daca -s asa de tari,cum erau inaintea meciului de ieri,tre' sa va bata in orice conditii,acum au inceput sa se scuze,dupa ce au fost stelistii calare pe ei,acum se scuza si de o eventuala infrangere in fata Timisoarei:rosu:

six
31st March 2006, 13:00
FORZA VIOLA respect Rapidul dar trei puncte sunt pretioase...pronostic 1 ..:ok: :) ;)

andrei1921tm
31st March 2006, 13:11
Rapidul trebuie aplaudat pe Dan Paltinisanu din respect pt performata din UEFA si din prietenie dar nu trebuie sa plece cu nici un punct.Asta nu inseamna k trebuie sa apelam la autobaza lui Olaroiu sau Cartu(RUSINE MEME!!!!)ci trebuie sa jucam fotbal!>

stefy_deva
31st March 2006, 13:17
in aceste momente ma gandesc doar la meciul din 6 aprilie cu steaua si nu ma ma intereseaza meciul cu poli(dar nu ne-ar strik 1 punct!)
RESPECT PT TOTI TIMISORENII CARE VOR K RAPID SA SE KLIFiCE!!!!

HAI RAPID!

Hipgnosis
31st March 2006, 14:15
.Asta nu inseamna k trebuie sa apelam la autobaza lui Olaroiu sau Cartu(RUSINE MEME!!!!)ci trebuie sa jucam fotbal!>

pai ce treaba are autobaza lui Cartu cu MM?
E clar ca aia au jucat ultra defensiv, aproape farra sa treaca centrul terenului.
MM e vinovat pt. multe lucruri, dar nu si pt. ca aia au jucat defensiv.:rosu: :rosu: :rosu:
Dc. stii tu mai multe despre subiect sunt curios sa aflu:ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Rossi
31st March 2006, 14:21
meci de 1x2

gheorghe
31st March 2006, 14:25
Rapidul trebuie admirat si respectat pentru tot ce a facut in cupele europene. Insa respectul nu trebuie sa insemne resemnare pentru adversarii lor. Cred ca Poli poate face un rezultat mare duminica, sper numai sa nu se repete istoria din ghencea, unde, avand toate atuurile la indemana, s-au complacut in prestatia jalnica din prima repriza./hello

mblue
31st March 2006, 14:45
sper sa fie vreme faina si sa nu ploaie .

Darius
31st March 2006, 17:23
sper sa fie vreme faina si sa nu ploua .

Sa speram ca vremea isi va reveni, deoarece astazi a plouat usor in Timisoara.

Sunchase
31st March 2006, 18:20
Chiar insist ca trebuie introdusa a doua echipa !

Universal
31st March 2006, 20:25
Greu meci 1x2 cel mai probabil 2-1 pentru Timisoara , ori 1-1 , meci foarte stabil din toate punctele de vedere

grande
31st March 2006, 20:29
Meci deschis oricariu rezultat ,dar atentie la accidentari !

Universal
31st March 2006, 20:31
Eu sper ca Niculae va juca bine sau BUga si Burdujan sau Moldovan,Badoi, imi place omogenitatea Rapidului,ar fi frumos sa-l vad pe Razvan Lucescu fericit,un om ce merita toate complimentele,a adus Rapidului faima.

Ammadeus
1st April 2006, 03:02
4-1, hagi il darama pe progenitura; vicleanu' balaoaches sufera in ucraina pt. penibilul offspring

Mihai
1st April 2006, 03:27
Pe langa gramatica ta perfecta, mai trebuie observat si ca Lucescu are performante mai mari decat hagi ca antrenor:ok:

Sunchase
1st April 2006, 03:50
Si totusi ar fi o greseala sa introducem titularii !! Nu ar trebui sa faca nici macar deplasarea.

vagus
1st April 2006, 07:26
Rapidul trebuie aplaudat pe Dan Paltinisanu din respect pt performata din UEFA si din prietenie dar nu trebuie sa plece cu nici un punct.Asta nu inseamna k trebuie sa apelam la autobaza lui Olaroiu sau Cartu(RUSINE MEME!!!!)ci trebuie sa jucam fotbal!>
La Recursul etapei pe Antena, MM i-a spus lui Cartu ca a inventat chestia cu autobaza doar pentru a distrage atentia suporterilor de la Oli, dar ca nici el nu credea gluma proasta pe care a spus-o. Era strict doar pentru mani****rea oilor :happy :happy ... ...
Oricum nu Poli cred ca se va apara in acest meci ci Rapid-ul care va miza probabil pe contraatac. Si este normal avand in vedere ce rezerve si lot numeros au. Pe ei ii asteapta un meci f. greu cu Steaua ... si probabil, pentru ei, mai important decat cel cu Poli.

Ammadeus
1st April 2006, 07:59
...legat de timishoara: a observat cineva usurintza cu care tim a renuntzat la banel-tziganel? dubios de usor la recomandarea viitorului antrenor din ghencea...de unde se poate observa lejer ca olaroiu a fost un tradator pe banii grasului, avea o agenda pregatita anterior de oierul megaloman

andrei1921tm
1st April 2006, 08:29
pai ce treaba are autobaza lui Cartu cu MM?
E clar ca aia au jucat ultra defensiv, aproape farra sa treaca centrul terenului.
MM e vinovat pt. multe lucruri, dar nu si pt. ca aia au jucat defensiv.:rosu:
Dc. stii tu mai multe despre subiect sunt curios sa aflu:ciocan: :ciocan: :ciocan:
MEME e vinovat k a dat din gura ca fraieru dupa meci...si dupa cateva zile steaua a imprumutat modelul lui cartuRUSINE DIN NOU:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

andrei1921tm
1st April 2006, 08:33
La Recursul etapei pe Antena, MM i-a spus lui Cartu ca a inventat chestia cu autobaza doar pentru a distrage atentia suporterilor de la Oli, dar ca nici el nu credea gluma proasta pe care a spus-o. Era strict doar pentru mani****rea oilor :happy :happy ... ...
Oricum nu Poli cred ca se va apara in acest meci ci Rapid-ul care va miza probabil pe contraatac. Si este normal avand in vedere ce rezerve si lot numeros au. Pe ei ii asteapta un meci f. greu cu Steaua ... si probabil, pentru ei, mai important decat cel cu Poli.
deci chiar el recunoaste k Oli e cam slab in unele privinte...!!!oricum nu am mai vazut steaua sa se apere cum a facut-o cu POLI de mult timp.e un semn al tacticii lui oli.

starsteel
1st April 2006, 12:35
Si totusi ar fi o greseala sa introducem titularii !! Nu ar trebui sa faca nici macar deplasarea.
E riscant, campionat nu, UEFA nu, finala C. Rom. se joaca, ce faceti daca ramaneti pe dinafara? Ar fi culmea sa fi punctat in europene pt. Dinamo.

cristian75poli
1st April 2006, 12:42
1. pai publicul ala minunat il injura pe banel si il facea tigan prin august 2005
2. in loc sa va lingeti ranile mai bine luati o alifie ceva. :evil:
Poate ai treaba si te retinem.
Mai bine sa fi atent cum veti pierde la Galati. Pe Banel noi l-am promovat in fotbalul mare si se pare ca inca de pe atunci marele antrenor oli a stiu ca v-a ajunge la steaua si de aceea nu a mai avut nevoie de el....

"POLI" - CAMPIONII!!!

Bega
1st April 2006, 14:29
...legat de timishoara: a observat cineva usurintza cu care tim a renuntzat la banel-tziganel? dubios de usor la recomandarea viitorului antrenor din ghencea...de unde se poate observa lejer ca olaroiu a fost un tradator pe banii grasului, avea o agenda pregatita anterior de oierul megaloman

Esti intr-o mare eroare.
Banel era la final de contract. Expira in vara lui 2005. In decembrie 2004 Gigi a aruncat momeala, iar Banel si Dobos au muscat-o. Era chiar cu o luna inainte de a se aranja colaborarea cu BkP si cu Olaroiu. In acel moment Poli nu era un pol de atractie, oricum nu la nivelul Stelei, iar Banel a plecat cit a-i zice "Jiji". Alternativa era sa-l ti pe tusa ca pe Thwite, dar nu era cazul, pentru ca Dobos voia sa scoata macar ceva malai dintr-o cauza pierduta. Initial se vorbise ca Steaua il da in compensatie la Poli pe Pitu, ca Timisoara sa inchida ochii la transferul lui Banel. Dar nici macar Pitu nu a mai venit. De abia in ianuarie 2005 a venit BkP si grupul National, ia Iancu a conditionat semnarea afacerii de pastrarea in lot a lui Mansour, ca Dobos era cit pe ce sa-l piarda si pe senegalez intr-o incurcatura de coproprietate cu Florin Iacob. La insistentele BkP a fost stopata plecarea lui Mansour.
Gafa cu Banel ii apartine in mare masura lui Dobos, atit pentru ca i-a dat drumul, cit si pentru ca semnat cu Nicolita un contract atit de scurt. Asta este, ce sa-i mai faci?!

Emilio
1st April 2006, 14:31
starsteel: putem sa ramanem on-topic?

chiar daca vom juca juca fara 2 titulari (am vrea sa jucam fara 3 dar nu avem lot atat de mare) si chiar daca vom juca defensiv si atenti sa nu ne accidentam, Rapid va fi atent sa nu primeasca gol si sa muste pe contraatac. Eu sper la un 1-0 pt Rapid.

Sper sa fie stadionul plin si, la sfarsit, indiferent de rezultat, sa sarbatorim impreuna prietenia ce ne leaga.

Sunchase
1st April 2006, 18:08
Badoi primul jucator care trebuia neaparat odihnit e anuntat titular maine. Nu prea inteleg :-s

Paul
1st April 2006, 18:13
sa nu`si strice palmaresul de 17500 de meciuri consecutive titular , fara cartoane si oase rupte

alex_6tm
1st April 2006, 18:42
O sa fie plin stadionul.Deabea se mai gasesc bilete..sper sa fie spectacol in teren..si sa bata Poli cu 1-0 macar..
Forza Viola

Cristy
1st April 2006, 19:03
sa nu`si strice palmaresul de 17500 de meciuri consecutive titular , fara cartoane si oase rupte

frustrarea mare stim ;)


sper sa batem dar mai bine jucam cu multe rezerve

alex_6tm
2nd April 2006, 01:23
Dinamu a facut egal..dc batem azi ne apropiem la 4 puncte..FORZA VIOLA..sper sa nu vin dezamagit de la meci

vagus
2nd April 2006, 01:28
Nu trebuie sa fim dezamagiti daca pierdem dar vedem ca Poli a jucat un fotbal foarte bun ...
Dar oricum cred ca batem Rapid-ul cu un 2 - 1 :yeah:

Universal
2nd April 2006, 06:28
eU zic ca iese cel mai bun meci al etapei un 3-2 sau INvers,imi doresc spectacol

matei_viola
2nd April 2006, 10:19
POLI - RAPID 2 -0

dasal
2nd April 2006, 11:04
Poli -Rapid 3-1 si cel mai frumos meci al etapei.FORZA VIOLA\

Cristy
2nd April 2006, 12:46
Poli -Rapid 3-1 si cel mai frumos meci al etapei.FORZA VIOLA\


lol 3 1 , da cine ne crezi mah , feceme bacau sau poli iasi :headbang: ?

starsteel
2nd April 2006, 12:48
A gresit si el putin o sa fie 2-0, nu inteleg apropierea lui Bacau de Iasi.

Cristy
2nd April 2006, 12:57
sau vaslui sau otelu , totusi nu ne comparam cu aia .

0 2 ;)

andrei1921tm
2nd April 2006, 15:49
sau vaslui sau otelu , totusi nu ne comparam cu aia .

0 2 ;)
exgerezi clar.poli nu a mai luat bataie la TImisoara de 1 an jumatate.Crezi k o sa ia acum de la Rapid dak o sa vina fara cativa titulari si restul jucatorilor obositi?Rapidu merge bine in Uefa dar in campionat...asha k rapid in finala si poli-rapid 1!!

vagus
2nd April 2006, 18:32
Daca n-am mai pierdut de mult nu inseamna ca nu mai putem pierde meciuri acasa. Eu sper ca Rapid-ul nu se va intrebuinta serios la acest meci si Poli va castiga cu 2 - 1 :yeah: Sunt curios daca va juca Moldoveanu ...

Darius
2nd April 2006, 18:36
Mai mult decat toate, imi doresc ca peste 2 ore sa vad spectacol pe Dan Paltinisanu...pacat de vreme, momentan ploua usor, sper ca se va opri ploaia...lumea a inceput sa mearga la stadion de o ora...cred ca se va umple din nou stadionul.

grande
2nd April 2006, 18:38
......si cel mai bun sa castige :)

diavol visiniu
2nd April 2006, 18:39
CRed ca in tribune va fi un adevarat spectacol tinand cont de faptul ca ambele galerii sunt prietene,dar pe teren va fi altceva.Si cum echipa rapidului este cam obosita ma tem ca vom pleca invinsi.Oricum bafta rapid

grande
2nd April 2006, 18:41
Mai bine invinsi azi si invingatori joi !

ce zici ?

diavol visiniu
2nd April 2006, 18:42
Dau si campionatul si Cupa Romaniei numai sa batem joi:yeah:

Elphax
2nd April 2006, 20:10
pana mea, a crapat liveFeed-ul de la TVR_I

Paul
2nd April 2006, 20:25
Rapid joaca 4-4-2 :o:

Victime sigure.

Emilio
2nd April 2006, 20:27
Echipa probabila:

D. Coman - M. Constantin, Maftei, I. Rada - I. Stancu , N. Grigore, Negru, Perjă - Buga, V. Moldovan, Pancu

Paul
2nd April 2006, 20:28
cine ti-a desenat` asa?

COman - Constantin , Maftei , Rada , Perja - Stancu , Grigore , Pancu , Negru - Buga , Moldovan
bine ca nu l-ai pus pe Perja varf impins :D

Ess
2nd April 2006, 20:38
Goooooolll
1-0

Vand vise
2nd April 2006, 20:39
crezi ca ne intereseaza? :)

Paul
2nd April 2006, 20:42
rapizii o fura urat de tot azi , daca joaca tot asa
sa vedem cat ii tine pe polisti presingul asta ;)

Ess
2nd April 2006, 21:01
Lol
Egy-Egy...hmmm

Cristy
2nd April 2006, 21:12
rapizii o fura urat de tot azi , daca joaca tot asa
sa vedem cat ii tine pe polisti presingul asta ;)


da pe asta il mai lasa domnii admini sa ne jigneasca mult ?

o furam pe dracu , mai taci o data ca ne-am plictisit de prostiile pe care le zici.

a intrat si niculae , acum sa vedem .

era de asteptat corpodean show , daca si ala a fost penalty :headbang: :headbang: :jerk: :mda: :rosu: ce bun era acum domnu STARK , respectele mele ;)



rusine baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ce aribraj de ***** avem in tara asta incredibil

saphicus
2nd April 2006, 21:25
Meci de nivel european, garantat! Ma bucur ca sunt spectator la un asemena meci! Bravo Poli Tim, bravo Rapid! Hagi si Razvan adeptii adevaratului spectacol fotbalistic! Sa vedem repriza a 2-a!!:yeah: :yeah: :yeah:

Datenshi
2nd April 2006, 21:26
Pai terminati cu penibilitatile. A fost penalty. Pt al doilea an consecutiv avem una dintre cele mai penibile aparari din Divizia A. Am avut 2 ocazii, una pe contraatac. Inca o data Razvan arata ca n-are in capul ala nici un fel de idee tactica ofensiva. Imi mentin parerea, daca Steaua se baga cu curu' in poarta, avem sanse minime.

grande
2nd April 2006, 21:26
pana acum meci destul de frumos, dar un arbitraj in stil romanesc !

dasal
2nd April 2006, 21:27
frumoasa si antrenanta repriza,sa vrdem continuarea.Hai Poli:yeah: :yeah: /hello

Cristy
2nd April 2006, 21:27
Pai terminati cu penibilitatile. A fost penalty. Pt al doilea an consecutiv avem una dintre cele mai penibile aparari din Divizia A. Am avut 2 ocazii, una pe contraatac. Inca o data Razvan arata ca n-are in capul ala nici un fel de idee tactica ofensiva. Imi mentin parerea, daca Steaua se baga cu curu' in poarta, avem sanse minime.


avem ?
pai si tu tii cu Rapid :headbang: ?
penalty pe dracu, anu trecut tot la timisoara aceeasi faza , jocul lasat sa continue ...

Datenshi
2nd April 2006, 21:32
Eu tin, dar sunt realist. D'aia nu avansam, din cauza mentalitatii de *****, arbitrii, comunistii, ailalti sunt de vina. Daca e ceva ce invidiez la Steaua e mentalitatea de invingatori. Pana nu uitam de trecut si ne apucam serios de fotbal, n-avem nici o sansa. Tie ti se pare ca joaca ceva?

Cristy
2nd April 2006, 21:33
de cand esti pe forum numai contra noastra ai fost , nu te mai preface ca tii cu Rapid , pls .

grande
2nd April 2006, 21:34
Ce-o cauta Perja asta in lotul Rapidului ?

ori gafeaza in aparare si primim gol ,ori rateaza faze ca asta din seara asta de i-ti vine sa-ti bagi ........

vladi
2nd April 2006, 21:43
2-1! SuperBuga

gexge
2nd April 2006, 21:43
Am tot batut cimpii pe aici ca luam campionatu', ca batem tot ce ne iese in cale etc.
Eu nu vad meciurile dar vad rezultatele: Steaua ne-a batut, asa ca o sa fim sub ei pe buna dreptate. O repriza cu Rapidul si inca nu ne-am desprins. mai rau sintem condusi... O luam pe cocoasa sau facem egal...
Intre timp alte echipe (vezi CFR Cluj) nu se bat cu caramida in piept si urca in clasament. Noi adunam o gasca de vedete si nu sintem in statre sa ii convingem sa joace si ceva fotbal IMPREUNA. Iar texte de genul "dureaza pina se sudeaza echipa" sint penibile. Cel putin pentru profesionisti. Un adevarat profesionist nu cere 6 luni sa se adapteze... Cine angajeaza un strungar sau electrician profesionist care spune "am nevoie de 6 luni ca sa dau randament maxim." Apropo, scuze daca jignesc vre-un electrician sau strungar.

Cra10veanu
2nd April 2006, 21:46
na ca sa facu 2-1

dasal
2nd April 2006, 21:48
ovidiu petre :rosu:

miril
2nd April 2006, 21:48
Gexge, fotbalul este o...meserie de echipa. Se va termina egal, cred eu!

gexge
2nd April 2006, 21:49
Bravo Poli.
Dominare clara la ocazii. Pirlitii de Rapid nici nu se compara cu noi. Dau goluri de kkt si cistiga meciul. Parca asta conteaza....
Euro Poli intre timp se sudeaza. Sa va vedem pe toti la anu cind Poli o sa fie cea mai sudata echipa. Si o sa ia si cupa si campionatul de sudura... Pacat ca o sa joace in B

gexge
2nd April 2006, 21:52
Gexge, fotbalul este o...meserie de echipa. Se va termina egal, cred eu!
Stiu, stiu. Dar niste profesionisti pe care s-au dat milioane bune nu au dreptul sa se scuze ca nu sint in stare sa formeze o echipa in pauza competitionala.

miril
2nd April 2006, 21:52
Dupa eliminarea lui Ov. Petre nu mai cred in...egal.

Cra10veanu
2nd April 2006, 21:52
asa e cand iti pui obiective irealiste in cap, nu mai stii sa accepti infragerile, asta e, poate nu anul asta Poli...

Cristy
2nd April 2006, 21:53
Bravo Poli.
Dominare clara la ocazii. Pirlitii de Rapid nici nu se compara cu noi. Dau goluri de kkt si cistiga meciul. Parca asta conteaza....
Euro Poli intre timp se sudeaza. Sa va vedem pe toti la anu cind Poli o sa fie cea mai sudata echipa. Si o sa ia si cupa si campionatul de sudura... Pacat ca o sa joace in B


parlitii astia cum ii numesti , au joi un meci la care voi doar visati , iar ei se menajeaza destul de mult pentru meciul asta .

corpodean show dupa cum spuneam , il elimina aiurea pe petre si in compensatie il elimina pe grigore .

doamne ce arbitraj in tara asta :headbang: :headbang:

ps coamn joaca accidentat, sa speram ca o sa joace joi :(

Cra10veanu
2nd April 2006, 21:53
cartonas rosu grigorie, se joaca 10 contra 10 acuma se poate un egal miril :D

miril
2nd April 2006, 21:54
Problema este la nivelul conducerii. Am zis-o de mult. Poli T nu poate face performanta cu un...Mitica presedinte. Da, domne, se poate face egal! Da, se poate?

Cra10veanu
2nd April 2006, 21:55
e valoarea echipei, nu le poti cere mai mult, prea s-a unflat presa pe ei si s-au vazut deja campioni

gexge
2nd April 2006, 21:55
parlitii astia cum ii numesti , au joi un meci la care voi doar visati , iar ei se menajeaza destul de mult pentru meciul asta .


Asta ziceam si eu...

miril
2nd April 2006, 21:58
Conducerea l-a gasit vinovat pe Oli, lesinata dupa reclama pe care o va aduce Hagi, dar au uitat esentialul, Hagi nu este antrenor.

Ess
2nd April 2006, 21:58
Hai ma...ii doar min 70...se poate intampla orice...
Nu va mai merge tevereu'?

Ess
2nd April 2006, 21:59
1-3....sau nu...

dasal
2nd April 2006, 22:01
rapid a facut un bun antrenament pentru returul din cupa UEFA.Bravo lor

Cra10veanu
2nd April 2006, 22:01
exact, 1-3 burdujan

Datenshi
2nd April 2006, 22:02
de cand esti pe forum numai contra noastra ai fost , nu te mai preface ca tii cu Rapid , pls .

Aberezi. Ma duc la meci si ii sustin, indiferent cum joaca. Aici am voie sa-i critic, ca de-aia e forum.

1-3, astia sunt si mai penibili in parare. Doua eliminari absolut gratuite.

Vand vise
2nd April 2006, 22:02
ce meci senzational face euro poli aek :)))

Cristy
2nd April 2006, 22:02
Asta ziceam si eu...


mai gandeste-te care sunt parlitii :headbang: :headbang:

miril
2nd April 2006, 22:03
Na ca se facu 3-1! Iancu, demisia! Ia-l si pe Craciunescu!

Quartz@nu
2nd April 2006, 22:04
este clar : plesan nu facea nici 150 mii de $ ....este f slab . felicit rapidul !
in tur poli mi s-a parut mai puternica ....oare ma insel ???

Cristy
2nd April 2006, 22:09
ce arbitru doamne :headbang: :headbang:

ce i-a facut stancu la faza asta ?

era 4 1 incredibil ce arbitraj:headbang: :o:

doamne cat de tampit e corcodean asta pffffffffffffff

Quartz@nu
2nd April 2006, 22:11
Na ca se facu 3-1! Iancu, demisia! Ia-l si pe Craciunescu!
.....cred ca trebuia " Iancu, puscaria! valabil si pt. Craciunescu"!

Ess
2nd April 2006, 22:11
Poa' sa ma contrazica cine'o vrea dar: steaua si rapid sunt cele mai bune echipe din campionat si astea doua ar trebui sa se bata pt titlu.
Nu tare imi place, dar ata ete...

inter
2nd April 2006, 22:12
arbitraj penibil .. Rapidul face un antrenament cu public .. asta e ... !

Cra10veanu
2nd April 2006, 22:12
exact cum se astepta toata lumea, Hagi a luat-o-n mana cu transferu anului, plesan :D

Cristy
2nd April 2006, 22:14
wow cot in plina figura dat lu perja , corpodean nici fault :o: :o: :headbang:

gexge
2nd April 2006, 22:14
mai gandeste-te care sunt parlitii :headbang: :headbang:
Nu prea stiu cum sa iti explic..
Ce spui tu aia spun si eu.
Hai ca mai zic o data, poate acum iese mai clar:
Pirlitii sint POLI si nu Rapid! Cind ziceam de pirlitii de Rapid eram ironic la adresa lui Poli. Hai ca am explicat destul...
E clar, Rapid e mai buna decit Poli... Pacat ca suporterii Rapidului sint mai inceti...

otinho
2nd April 2006, 22:21
ce arbitrii avem in tara .. incredibil :rosu:

Paul
2nd April 2006, 22:24
Eu tin, dar sunt realist. D'aia nu avansam, din cauza mentalitatii de *****, arbitrii, comunistii, ailalti sunt de vina. Daca e ceva ce invidiez la Steaua e mentalitatea de invingatori. Pana nu uitam de trecut si ne apucam serios de fotbal, n-avem nici o sansa. Tie ti se pare ca joaca ceva?

Daca nu ai in limbaj cuvinte precum "clona" , daca nu sustii ca rapid e Real Madridul Romaniei , ca rapizii sunt cea mai raspandita specie in RO , ca ei sunt cei mai multi si cei mai frumosi si cu media IQ-uri peste 145 , atunci nu esti rapidist.

De asemenea daca admiti ca in RO exista un portar mai bun ca si Coman , un FD mai bun ca Badoi , iar daca sustii ca Pancu nu e transferul iernii , tot nu esti rapidist.

De asemenea un bun rapidist in viziunea unora , trebuie sa scrie cuvantul "event" din 3 in 3 secunde.

-----
BTW.
Sa revin on topic.
Rapizii le-au scos fotbalul din cap polizilor , si iarasi se dezumflat europoli.
Stati linistitit ca dupa 2 victorii glorioase ce vor urma , cu Bistrita si Cluju iarasi poli e echipa momentului.

Victorie meritata de echipa care e mai buna , si mai ales se dovedeste inca o data ce patesc echipele care ies la joc.

Fac pariu ca daca azi Poli juca 1-8-1-1 , nu pierdea :ok:

-----
Si despre arbitraj. De nivel european. Dupa 2 decizii excelente , a trebuit sa vina o "compensatie" balcanica :ciocan:

Cristy
2nd April 2006, 22:24
Poli -Rapid 3-1 si cel mai frumos meci al etapei.FORZA VIOLA\


stiai tu ce stiai /hello

frumos meciu, pacat de arbitraj :headbang: :ciocan:

Paul
2nd April 2006, 22:26
ce arbitru doamne :headbang: :headbang:

ce i-a facut stancu la faza asta ?

era 4 1 incredibil ce arbitraj:headbang: :o:

doamne cat de tampit e corcodean asta pffffffffffffff

Un arbitru tampit sau rau intentionat nu l-ar fi eliminat pe Ovidiu Petre. Pur si simplu se facea ca nu vede , sau il avertiza pe Grigore pentru simulare (care mai avea un galben :evil: )

stefy_deva
2nd April 2006, 22:26
cei d la Rapid le-au dat 3 de B(2Buga,Burdujan)celor d la Poli!

Cristy
2nd April 2006, 22:27
Un arbitru tampit sau rau intentionat nu l-ar fi eliminat pe Ovidiu Petre. Pur si simplu se facea ca nu vede , sau il avertiza pe Grigore pentru simulare (care mai avea un galben :evil: )


si eu ce am zis mah oitza, nu ca l-a eliminat degeaba pe petre si ca i-a dat galben degeaba lu grigore ?

dasal
2nd April 2006, 22:28
Euro Poli............multi euro pentru ce ? sa iei bataie de la echipele mai bune din campionatului.Poate ne bate si sportul studentesc?:headbang: :headbang: :headbang:
Pacat de suporterii echipei care au stat in ploaie
P.S. Sa fie din cauza ploii,atmosferei incarcate sau a umiditatii din aer ...........etc

Asi
2nd April 2006, 22:35
1. este totusi o diferenta clara de clasa intre cele doua echipe, Rapid a fost mai concentrata la meciurile din cupa Uefa dar incet incet au revenit pe 3
2. arbitrul a atentat la spectacol cu doua cartonase rosii ridicole
sint curios sa revad faultul asupra lui mansour din min 44
3.plesan e acelasi figurant pe care il stiu de la Craiova 2004-2005
4.hagi nu are stofa, multi straini ridicoli la poli,doar mansour stie un pic
5.Buga merita selectioant la nationala

Paul
2nd April 2006, 22:36
Euro Poli............multi euro pentru ce ? sa iei bataie de la echipele mai bune din campionatului.Poate ne bate si sportul studentesc?:headbang: :headbang: :headbang:
Pacat de suporterii echipei care au stat in ploaie
P.S. Sa fie din cauza ploii,atmosferei incarcate sau a umiditatii din aer ...........etc
daca ploua mai tare ati fi luat 6-1|7-1 :evil:

europoli , degeaba
degeaba dai 1.500.000 pe Plesan , cand sunt 5 jucatori mai buni ca el cu 200.000 bucata

Degeaba dai 400.000 pe fundasu lu peste de la Poli Iasi sau 450.000 pe nu stiu ce mijlocas de la Galatzi , cand Sportul sau Bacau vand marfa buna la preturi super acceptabile

In fond poti sa ai cati bani vrei , cu Hagi antrenor , nici cu Ronaldinho nu jucati nimic ....

claudio25ro
2nd April 2006, 22:37
mda...frumos meci...oricum ca fapt divers se asteapta un meci mare joi in UEFA iar la cum are Rapid forzza sa revina....inclin sa cred ca va castiga pe Lia Manoliu..3-1 ptr. Rapid

ronaldinho
2nd April 2006, 22:38
Rapid - Vaslui 0-1.......1-1
Arges-Rapid 1-0......1-1
Hamburg-Rapid 2-0......3-1
National-Rapid....gol in ultimul minut 1-0
Rapid-Steaua 0-1......1-1
Poli - Rapid 1-0......1-3
Rapidul are o extraordinara putere de a reveni, din meciurile jucate in aceasta primavara. A pierdut un singur meci si a reusit sa marcheze in toate partidele jucate. Sper ca acest record se va mentine si dupa jocul de joi, si ca Rapidul se va califica in semifinalele UEFA. Poli, va reveni cu siguranta....a avut 2 etape de foc, contra Stelei si contra Rapidului, formatii in fata carora , din cele demonstrate pana acum si in Europa e foarte greu sa castigi, chiar daca te numesti herta, lens, sampdoria, hamburg, betis, rennes, feyernoord sau shaktar. Poli ramane in continuare in lupta pentru campionat si cred ca va prinde un loc de cupa europeana in acest sezon, in detrimentul cateilor....si ce frumos ar fi sa realizeze acest lucru in ultima etapa :D. Bafta Poli. Multumim Rapid!!!!

Dark Horror
2nd April 2006, 22:43
Felicitari Rapid pentru aceasta victorie.La inceputul meciului nu shtiam sincer ce rezultat sa imi doresc in acest meci pentru ca,indiferent care era acesta,una dintre echipe trecea in fatza CFR-ului.OricumRapid a meritat sa bata shi sper ca asha va face shi CFR peste o saptamana.Numai bine.

The Watcher
2nd April 2006, 22:43
Frumoasa lectie data de Rapid. Ce goluri a dat Buga!!! Timisoara deocamdata e doar o adunatura de jucatori. Credeam ca va da o replica mai buna EuroRapidului. Hagi a fost un mare jucator.

stefy_deva
2nd April 2006, 22:49
deci s-a incheiat ink un meci cu un rezultat favorabil Rapidului!!!!BRAVO LOR!!!HAI RAPID!!!!

off topic:acum stelistii sunt pusi p ganduri!

Florin2004
2nd April 2006, 22:54
Ce mai tura-bura Steaua si Rapid sunt cele mai bune echie din Romania in momentul asta ca nu degeaba au ajuns in sferturi in UEFA. In mod normal locurile in clasament ar trebui sa fie 1.Steaua 2.Rapid 3. Poli sau Cluj (sa nu uitam intertoto) si restul. Timisorenii sper sa taca de acum ca au pierdut la toate 3 echipele bucurestene iar ei daca viseaza la titlu pe astea trebuie sa le bata nu doar provincia.A fost un meci frumos cu greseli mari de arbitraj si aparute inutil ...a casitgat echipa care a meritat insa in Europa se stie ca Steaua merge mai departe...e de prisos sa mai zic de ce.

ronaldinho
2nd April 2006, 22:58
ca esti prea infumurat sau arogant? nu cred ca e un motiv suficient pentru care Steaua ar trece de Rapid

apparte
2nd April 2006, 22:58
Hagi acuza arbitrajul:D !

Nexus
2nd April 2006, 22:59
Poate ca Poli isi va inchega echipa la anul. E ceea ce Hagi a incercat dar chiar nu poti sa creezi relatii de joc exceptionale chiar cu jucatori exceptionali. Fotbalul va fi mai interesant cu o Poli puternica dar e clar ca INCA Poli e o echipa de jumatatea clasamentului. Rea cu aia mici si cuminte cu cei mari.
Daca se sparge Poli sacalii ii vor lua jucatorii ..si gata. Dar sa speram ca nu va fi asa

Dark Horror
2nd April 2006, 22:59
Ce mai tura-bura Steaua si Rapid sunt cele mai bune echie din Romania in momentul asta ca nu degeaba au ajuns in sferturi in UEFA. In mod normal locurile in clasament ar trebui sa fie 1.Steaua 2.Rapid 3. Poli sau Cluj (sa nu uitam intertoto) si restul. Timisorenii sper sa taca de acum ca au pierdut la toate 3 echipele bucurestene iar ei daca viseaza la titlu pe astea trebuie sa le bata nu doar provincia.A fost un meci frumos cu greseli mari de arbitraj si aparute inutil ...a casitgat echipa care a meritat insa in Europa se stie ca Steaua merge mai departe...e de prisos sa mai zic de ce.


Nu au batut nici macar toate echipele importante din provincie:P.Sper ca joi va fi un meci frumos shi,chiar daca ash vrea sa treaca Rapid mai departe,mi se pare aproape imposibil.

vagus
2nd April 2006, 23:03
Felicitari Rapid-ului !!! Asa cum noi le-am dat o lectie de fotbal sezonul trecut, acum ei si-au luat revansa.
Poli a jucat ce a putut, asa ca nu-i suparare. Pacat de acele greseli stupide din aparare, dar asta este. Pana la sfarsitul returului mai este mult. Acum incep meciuri maraton din 3 in 3 zile si sunt convins ca Poli va creste de la meci la meci. Eu zic ca se anunta o echipa buna, si la sfarsitul returului vom vedea. Ar fi fost culmea ca Poli cu jumatate de echipa adusa acum 3 luni sa bata cele doua echipe ajunse in sferturile UEFA si sa fie pe locul 1 sau 2 ...

stefy_deva
2nd April 2006, 23:04
Nu au batut nici macar toate echipele importante din provincie:P.Sper ca joi va fi un meci frumos shi,chiar daca ash vrea sa treaca Rapid mai departe,mi se pare aproape imposibil.

d c ti se pare imposibil???uita-te la ultimele meciuri sa vezi k Rapid a fost condusa d fikre data si a reusit sa revina!!si astazi a fost aceiasi poveste si pana la urma Rapid a demonstrat cine este mai bun!!!
sansele sunt 51% pt steaua 49% pt Rapid!!intr-adevar steaua are un +mic pt k are gol dat in deplasare dar sa nu uitam k Rapid a inscris in toate meciurile din acest retur d kmpionat si din acest sezon d Cupa UEFA!!!

HAI RAPID!!!

Dark Horror
2nd April 2006, 23:06
Asha cred eu ca e foarte greu pt Rapid sa se califice,dar sper din toata inima.

stefy_deva
2nd April 2006, 23:10
nu-ti face griji!!!in seara asta Rapid a demonstrat k valoarea echipei este ffff mare si k merita sa se klifice in semi-finale-le UEFA!

Sunchase
2nd April 2006, 23:16
Gradinescu mai avea putin si incepea sa planga la sfarsit :jerk: Frumoasa victorie care s-a decis la 2-1 Razvan a scos un varf ,pe buga si l-a bagat pe Stancu mijlocas iar Hagi a facut invers. Astfel superioritatea la mijloc, a Rapidului, s-a vazut si Poli nu a mai jucat nimic. :yeah:

As fi odihnit totusi mai multi titulari.

cip_81
2nd April 2006, 23:17
Cred ca la Poli sunt cei mai prosti conducatori de pe planeta asta. Cum dracului au putut da o caruta de bani pe pacaliciul de Plesan ? Paunele, tine-o tot asa...te invata tatal lui Ianis si Kira meserie.

Paul
2nd April 2006, 23:20
las ca si ai vostri nu sunt mai buni ... ei au dat ~1.000.000 , dar l-au vandut la timp

cip_81
2nd April 2006, 23:21
Au dat in jur de 1 mil plus ca o sa mai dea si la o revanzare in strainezia. prostii prostilor. Plesan sa vina cu bani de-acasa pentru a juca.

Paul
2nd April 2006, 23:26
las ca nici aialalti olteni nu-s mai braji ... Barca , Grigorie si Moti , asa ca ...
mai bine inceteaza , in locu` tau as tacea , ca si voi aveti niste specimene in echipa

parca odata le ziceai pacalici ? cu ocazia lu 1 aprilie ii ierti ?

Cristy
2nd April 2006, 23:28
Intr-o lume plina de falsitate,pretenia noastra ramane realitate!

Huliganii giulesteni
Salutati de Drojdieri!

Giulestiul pentru noi e un altfel de Bucuresti!

Iar echipa voastra a intrat in teren cu un banner:Multumim Timisoara!

felicitari galeriei lu POLI /hello

plus ca au strigat si in timpu meciului despre RAPID , respect :ok:

cip_81
2nd April 2006, 23:30
Mai, omule, ai prostul obicei sa te bagi aiurea peste tot ca o musculita de...otet. Aici este topicul dedicat meciului Poli - Rapid, si, implicit, se discuta si de Paunel, ca doar a jucat in meciul asta...si a reprezentat transferul transferurilor. Nu te mai abate de la discutie...daca tot vrei sa discuti despre x si y, misca-ti fundul pe alte topicuri.


parca odata le ziceai pacalici ? cu ocazia lu 1 aprilie ii ierti ?

NU, erau 14...intre timp tu ai devenit al 15-lea.

Paul
2nd April 2006, 23:31
A jucat Plesan :o: ?

luciano_1644
2nd April 2006, 23:32
Timisoara echipa de pluton,fara antrenor.Rapid echipa inchegata,care are toate sansele si la titlu si la semifinala UEFA.Rezultat just,injuste pretentiile celor din Banat,care au demonstrat in ultimele 2 etape ca sunt umflati de presa.

cip_81
2nd April 2006, 23:33
Pai, cum sa nu joace ? Are si un assist.

vagus
2nd April 2006, 23:39
Daca acum avem jucatori de valoare (demonstrata de multe ori), nu mai avem voie sa si pierdem? Daca echipa AZI nu a putut mai mult, acum ce vrei? Invatati si voi ca numai victorii nu exista, si orice echipa buna mai pierde din cand in cand. Mai ales ca Poli este si o echipa cu f. multi jucatori adusi de putin timp ...

luciano_1644
2nd April 2006, 23:43
Daca acum avem jucatori de valoare (demonstrata de multe ori), nu mai avem voie sa si pierdem? Daca echipa AZI nu a putut mai mult, acum ce vrei? Invatati si voi ca numai victorii nu exista, si orice echipa buna mai pierde din cand in cand. Mai ales ca Poli este si o echipa cu f. multi jucatori adusi de putin timp ...

Ai idee cate puncte ati adunat in ultimii 2 ani in partidele contra lui Steaua,Dinamo si Rapid? Daca vreti titlul,desi este pacat sa pronuntati cuvantul,invatati sa jucati si impotriva celor 3 echipe ,nu doar cu Iasiul,Bacaul sau Otelul.

vagus
2nd April 2006, 23:53
Exact asta facem, invatam sa jucam dar nu vede nimeni asta. Toti de la Poli spun ca ar fi un miracol sa ia titlu anul asta ... dar nu-i crede nimeni :happy. Si nu este important cate puncte luam cu SDR. Poti sa le iei pe toate, asta nu inseamna ca vei si castiga campionatul. La fel si invers, poti sa nu iei puncte cu SDR si sa castigi campionatul. Sa sti ca un campionat se pierde sau se castiga in meciurile cu echipele mici, nu cu cele mari. Cu atat mai putin relevant este cate puncte a luat Poli de la SDR pe vremea cand se lupta la retrogradare ...

luciano_1644
3rd April 2006, 00:01
Relevant este ca desi bagati bani gramada in echipa,sunteti pe locul 6,sub Sportul,care probabil este cea mai saraca echipa din divizia A.Nici ca joc nu aratati ca o echipa cu pretentii de podium.Nu este neaparat obligatoriu sa ai echipa buna daca bagi bani multi in ea.Inainte de toate aveti nevoie de antrenor.Hagi antreneaza exact asa cum se exprima: GROAZNIC!

BlueEnergy
3rd April 2006, 00:16
Ma mira cand zicea Hagi ca Poli se bate ptr titlul! Care titlu? De campioana a judetului Timisoara ca a Transilvaniei nu poate fi vorba! Eu vad CFR Cluj peste Poli Timisoara. In fine... vorbe multe, fapte putine!

DIXX
3rd April 2006, 00:24
Imi pare rau de Poli dar ma bucur totusi de Rapid.A castigat tactica si inteligenta lui Il Luce jr,Hagi trebuie sa demonstreze ca merita sa antreze Poli.Arbitrajul de kkt,a tras putin cu Poli dar asta e.
Succes in continuare Poli.
Succes Rapid cu Steaua.

vagus
3rd April 2006, 00:28
Cand a zis Hagi ca se bate la titlu? :happy El tot timpul a spus ca suntem inca departe de asa ceva. Si chiar daca n-ai avea treaba cu sportul asta, din bun simt tot iti poti sa-ti dai seama ca daca aduci o jumatate de echipa acum cateva luni n-ai cum sa castigi campionatul imediat. Pana acum la Timisoara faptele au fost multe si vor fi si mai multe ... Toate la timpul lor, ca dintr-o data nu se poate /hello Obiectivul de la anu: Titlu /hello /hello

luciano_1644
3rd April 2006, 00:30
Cand a zis Hagi ca se bate la titlu? :happy El tot timpul a spus ca suntem inca departe de asa ceva. Si chiar daca n-ai avea treaba cu sportul asta, din bun simt tot iti poti sa-ti dai seama ca daca aduci o jumatate de echipa acum cateva luni n-ai cum sa castigi campionatul imediat. Pana acum la Timisoara faptele au fost multe si vor fi si mai multe ... Toate la timpul lor, ca dintr-o data nu se poate /hello /hello /hello

Cand spui FAPTE,te referi la malaiul cheltuit? Sper ca nu te referi la victoriile cu echipele din Moldova!

vagus
3rd April 2006, 00:33
Ma refer la tot ce s-a realizat la Poli in acest an de cand este BkP la Timisoara. /hello Acum un an nici nu ne puteam gandi ca se vor schimba asa multe doar intr-un an. Si nu-ti fa griji ca toate vor continua iar rezultatele fotbalistice vor veni inevitabil . Mai intai sa se formeze o echipa BETON si apoi nu ne mai opreste NIMENI. Vom juca an de an in UEFA sau CL si vom lupta pentru titlu. Deocamdata suntem pe 6 ... si echipa joaca un fotbal frumos :ok:.

apparte
3rd April 2006, 00:43
Nu te supara,azi ati jucat ORIBIL!!!

BlueEnergy
3rd April 2006, 00:49
Cum zicea cineva jucati frumos cu echipele de pluton. Ca echipe ca Dinamo, Steaua sau Rapid scot fotbalul din cap celor de la Poli Timisoara. Am inteles ca sunteti fani Poli Timisoara insa ati uitat sa fiti realisti! Lasati... voi cu visurile, echipele de top cu faptele!:D

vagus
3rd April 2006, 00:56
Nu stiu ce "oribil" ai vazut tu, dar in prima repriza am jucat chiar bine. Rapid-ul n-a atacat poarta noastra pana in min. 20 iar la prima ocazie au dat gol. Aici este vorba de experienta si maturiatate care se castiga in timp. La fel si la greselile gen pasa la portar gresita, sau deposedare langa careul propriu. Iar la 2 1 pentru Rapid Ov Petre a fost eliminat aiurea dupa care Poli s-a taiat si mai departe a jucat slab. Rezultatul este o infrangere, dar sa nu dramatizam ca nu este cazul ...
Iar fotbal frumos am aratat in toate partidele de pana acum din retur. Dar s-a vazut ca echipa nu are maturitate ... INCA. Si daca am pierdut, care-i problema? Inca nu s-a inventat echipa care sa castige tot timpul ...

Grisha
3rd April 2006, 01:34
Victorie meritata a Rapidului, echipa calita in Europa, in fata unei echipe unde intentiile sunt mai mari decat faptele. Inca o data faptul ca ai fost un jucator foarte bun nu-ti garanteaza acelasi parcurs ca si antrenor....valabil si contrariul.
Ce-i interesant ca echipe odihnite ca Dinamo si Poli au ajuns sa se tarie inca de la inceputul returului.
Cred ca pana la urma valoare isi spune cuvantul.
As vrea sa aflu parerea (de spectator) alui Iancu....Hagi e antrenor de care locuri...?

vagus
3rd April 2006, 01:56
Se va vedea in timp antrenor de ce loc este Hagi. Oli a avut la dispozitie 1 an sa demonstreze iar cand Hagi a luat echipa, aceasta era la -2 ...

Darius
3rd April 2006, 02:26
Scorul real al meciului este Poli - Poli = 1-3.
Adica Poli s-a batut singura azi, nestiind sa gestioneze inceputul bun de partida, concretizat printr-un gol.
Poli a pierdut azi o sansa mare...sansa de a isi consolida pozitia a treia in clasament.
Bafta in continuare, nu e nimic pierdut...asa se construieste o echipa.

vagus
3rd April 2006, 02:37
Sigur ca da. In afara de primul gol, celelalte doua au fost practic cadouri. Nu este voie sa faci asa greseli, mai ales in meciuri cu echipe tari pentru ca astia nu te iarta. Aici s-a vazut eficacitatea si maturitatea rapidistilor ceea ce la Poli AZI a lipsit cu desavarsire. Dar asta se obtine prin jocuri si mai ales meciuri internationale. Oricum nu mai conteaza, au castigat, sa fie sanatosi, mergem inainte. Mai sunt 11 etape, SDR vor juca si ele intre ele, 7 puncte nu sunt multe, va urma un maraton de meciuri miercuri - sambata, vom vedea cine rezista fizic, cine are lot mai bun si mai numeros ... si la sfarsit vom vedea cum merge echipa si daca a reusit un loc pe podium sau nu ...

Telespan
3rd April 2006, 05:00
Un advarat spectacol intre galerile infratite si un adevarat spectacol pe teren.

Mai sint 3 zile si vine rindul lui Steaua,sper sa fim la inaltime la fel k la Timisoara......

Ole,ole multumim Rapidule............

miril
3rd April 2006, 07:45
Vagus, Oli v-a salvat de la retrogradare si a castigat returul cu Poli, anul trecut, voi terminand pe sase. Hagi este un antrenor temperamental si...cam atat. L-a vrut pe Plesan si...uite-l pe Plesan. La voi buba este, in primul rand, in conducere care pune presiune inutila pe echipa pentru a face performanta peste noapte.

vagus
3rd April 2006, 08:18
Nu-i adevarat. Nimeni din conducere nu pune presiune pe echipa pentru ca Poli are obiectiv clasarea pe un loc mai bun decat anul trecut. Asta o spun toti, de fiecare data. Anul asta se vrea construirea unei echipe. Problema este ca nimeni nu ii crede si presa o tine pe-a lor, pentru ca apoi sa dea verdicte daca Poli poate sau nu sa lupte cu granzii Bucurestiului. Asta este TOT ce este interesant pentru presa si pentru multi altii, dar nu si pentru noi. Si sa nu uitam ca Oli a stat la TM 1 an, iar dupa 1 an a fost schimbat cu Hagi, care a preluat echipa la -2. Nu ma pronunt asupra lui Hagi ca antrenor pentru ca a trecut prea putin timp de cand este la noi. Pana acum pot spune ca-mi place echipa si modul de exprimare, dar mai ales idea de joc gandita de Hagi. Este asemanator cu ce face Rijkard la Barcelona sau Koeman la Benfica, toti 3 urmasi ai lui Cruiff. Despre Oli, eu cred ca este un antrenor f. bun dar are nevoie de mult prea mult timp ca sa construiasca o echipa asa cum vrea el. Si nu cred ca i se va acorda acest timp nici la Steaua ...

tuxie
3rd April 2006, 08:27
Cateva lucruri care eu nu le inteleg inca - n-am apucat sa vad meciul decat de pe stadion, nu si toate reluarile, dar poate imi explicati si mie:
- Cracanescu de ce e lasat sa vorbeasca in public aiurea? la cat se vorbeste ca se vrea o imagine buna pt. Poli, pe esalonul secund apare nea Ion si improasca cu rahat in stanga si in dreapta, intemeiat ce-i drept, doar ca nu stie sa o faca si ajunge de rasul lumii - mie unele iesiri de ale sale mi se par total penibile, desi uneori are dreptate
- La golul de 2-1, n-a fost cumva offside?
- Le-au dat alta natie de cramponi? Am mai vazut meciuri pe ploaie dar nicicand nu-mi amintesc sa fi derapat jucatorii mai rau ca martanu' pe tzigla; "Eme-gaura" in special a fost de-a dreptul ilar cu inotul pe gazon

ronaldinho
3rd April 2006, 08:32
Pana una alta, Poli a dominat atat Steaua cat si Rapidul, doua sfertfinaliste din UEFA, iar asta spune multe, dar cum zice vagus, e nevoie si de ceva experienta si viclenie pentru a ajunge unde e Rapidul sau Steaua acum. Steaua a marcat la Sevilla la a doua faza de poarta, pana atunci Betis dominand clar, iar Rapidul a intetapat Hamburgul, cand acestia isi puneau doar problema scorului + faptul ca mai sunt si doua echipe omogene, unde liderii formatiilor, sunt jucatori cu sezone multe in tricoul echipei respective: Radoi, Paraschiv, Ogararu, Nesu, Oprita,Bostina respectiv Maftei, Maldarasanu, Ilyes ( valabil pt turul camp pt cei doi ), Badoi, Niculae , Pancu + jucatorii care s-au adaptat extraordinar de bine la echipa dupa un sezon jucat : Constantin si Buga la Rapid, respectiv Dica, Ghionea sau Goian la Steaua. La acesti jucatori se adauga altii noi-veniti de o foarte mare perspectiva, si care au facut meciuri mari deja pt cele doua cluburi: Cristea, Banelinho respectiv Burdujan, Rada , Vasilache. Poli are si ea jucatori de perspectiva, jucatori deja consacrati, antrenor bun....tot ce au nevoie au este rabdare, rabdare pe care Steaua ( 4 ani de abstineta :D ) si Rapid ( 1 an out din Europa, schimburi repetate de antrenori si o gramada de jucatori de tranzit gen Ziaty, S Ilie, Aliuta ) au avut-o in ultimii ani.

apparte
3rd April 2006, 08:36
Nu avea cum sa fie ofsaid la golul 2,uita-te mai bine unde e Buga cand pleaca pasa si cum dorm fundasii vostri in picioare(si aici il includ si pe Popica care astepta sa-i vina mingea-n brate)!

tuxie
3rd April 2006, 09:17
Nu avea cum sa fie ofsaid la golul 2,uita-te mai bine unde e Buga cand pleaca pasa si cum dorm fundasii vostri in picioare(si aici il includ si pe Popica care astepta sa-i vina mingea-n brate)!
Ca au dormit fundasii stiu, dar am specificat mai sus ca n-am vazut toate reluarile filmate, iar ca amplasament eram fix pe linia portii unde s-a executat si din tribuna mi s-a parut offside - de asta am si cerut lamuriri. Un video pe undeva cu faza respectiva?

Rossi
3rd April 2006, 09:17
Timisoara echipa de pluton,fara antrenor.Rapid echipa inchegata,care are toate sansele si la titlu si la semifinala UEFA.
Rezultat just,injuste pretentiile celor din Banat,care au demonstrat in ultimele 2 etape ca sunt umflati de presa.

klar
uite ca mai sunt si pers obiective :ok:


In fond poti sa ai cati bani vrei , cu Hagi antrenor , nici cu Ronaldinho nu jucati nimic ....

:D:D:D:D

tuxie
3rd April 2006, 09:23
klar
uite ca mai sunt si pers obiective :ok:


Pai mai sunt si timisoreni care recunosc ca a fost varza prestatia echipei, dar noi ii sustinem in continuare. Astept sa vad si eu ziua cand o sa aud si un dinamovist ca o sa spuna asta, desi ei sunt varza de mai multe ori, dar cireasa de pe tort vor fi declaratiile dinamovistilor dupa ce vor rata campionatul la Timisoara in ultima etapa. Ce zici, am sanse sa vad atunci vreun dinamovist venind cu fularul lui Dinamo la gat sa se pozeze cu timisorenii, cum au facut rapidistii? :drak:

ronaldinho
3rd April 2006, 09:32
lolo. dinamo a pierdut deja campionatul. A jucat doar cu echipe mediocre pana acum, mai putin Farul, ca si componenta si a scos mai putin decat a scos Rapidul cu Vaslui, Arges, National si Poli, echipe contra carora e mult mai dificil. Dinamu mai pierde cel putin 10 puncte pana la sf camp. 2 cu steaua, 2 cu argesul, 3 cu rapid, 3 cu timisoara. ar mai fi si alte meciuri grele: cu sportul, jiul, vaslui, sau national. nici o sansa sa-si joace titlul la Timisoara; poate pana atunci nu va avea sanse nici sa prinda intertoto.
cat despre sansele de a vedea vreun dinamovist pozand cu fularul lui dinamo la gat cu timisorenii, n-as prea crede....poate doar cu Plesan :D

Rossi
3rd April 2006, 09:32
Pai mai sunt si timisoreni care recunosc ca a fost varza prestatia echipei, dar noi ii sustinem in continuare. Astept sa vad si eu ziua cand o sa aud si un dinamovist ca o sa spuna asta, desi ei sunt varza de mai multe ori, dar cireasa de pe tort vor fi declaratiile dinamovistilor dupa ce vor rata campionatul la Timisoara in ultima etapa. Ce zici, am sanse sa vad atunci vreun dinamovist venind cu fularul lui Dinamo la gat sa se pozeze cu timisorenii, cum au facut rapidistii? :drak:
ma bucur ca recunosti , ca Rapidul a fost mult peste voi :ok:
legat de prietenii : noi nu facem schimb de neveste , adik nu cautam prietenii cu celelalte galerii .

alex_6tm
3rd April 2006, 09:36
La inceput mi-o placut cum aseaza Hagi echipa in teren..si acuma imi place.Numa ca nu stiu ce face da nu da roade.Chestia ii ca, cat a stat Olaroiu la Poli nu am luat niciodata intr-un meci oficial 3 goluri.Cu Hagi s-a intamplat deja de 2 ori(petrolul in cupa si cu rapid).Hagi a pierdut deja 4 meciuri(dc nu ma insel) in timp ce Olaroiu cat a stat la tm a pierdut doar 5.Poate jocul lui Olaroiu nu era spectaculos dar dadea roade.Ce parere avetzi?...Felicitari Rapid

tuxie
3rd April 2006, 09:37
ma bucur ca recunosti , ca Rapidul a fost mult peste voi :ok:
legat de prietenii : noi nu facem schimb de neveste , adik nu cautam prietenii cu celelalte galerii .
Du-te ia-ti niste Chappy mai bine, eu zic ca o sa avem mai multe puncte ca voi dupa ultima etapa.

Rossi
3rd April 2006, 09:40
Dinamu mai pierde cel putin 10 puncte pana la sf camp. 2 cu steaua, 2 cu argesul, 3 cu rapid, 3 cu timisoara.
dar cine esti tu de le stii pe toate ? biatul lu' mama homida ? eu urez oricum bafta Rapidului in uefa

1 Dinamo
2 Steaua
3 Rapid
4 National
5 Sportul
6 Cfr Cluj
7 Poli Tm asa o sa arate clasamentul la final:ok:

4star
3rd April 2006, 09:41
Meci frumos si .. asa cum am spus si dupa meciul cu Steaua, la Poli mai dureaza ceva timp pana sa se poata bate la tiltu.


Pai mai sunt si timisoreni care recunosc ca a fost varza prestatia echipei, dar noi ii sustinem in continuare. Astept sa vad si eu ziua cand o sa aud si un dinamovist ca o sa spuna asta, desi ei sunt varza de mai multe ori, dar cireasa de pe tort vor fi declaratiile dinamovistilor dupa ce vor rata campionatul la Timisoara in ultima etapa.

Nu e nevoie sa astepti . La ei este fff vizibil. Dincolo de orice indoiala asa ca nu mai este nevoie sa confirme.
Eu nu cred ca va pierde titlul la ultima etapa cu voi. Cred ca va fi sub voi pana atunci.

Rossi
3rd April 2006, 09:43
Meci frumos si .. asa cum am spus si dupa meciul cu Steaua, la Poli mai dureaza ceva timp pana sa se poata bate la tiltu.
si eu zic la fel , Poli tre sa mai astepte vreo' 10 ani :D

tuxie
3rd April 2006, 09:44
4star, pana sa se joace meciul cu Steaua, aveai si tu o atitudine asemanatoare cu a lui Bianco-Rossi, dupa meci brusc stelistii au cam intors putin foaia in sensul de "pro-timisoara" - sa-nteleg ca totusi aveati ceva emotii cu meciul ala?
Cat despre Dinamo, n-as fi sigur ca vor fi sub noi ca puncte in momentul respectiv, vor mai trage destule sfori ca sa nu pice, dupa cum si Gloria presimt eu ca o sa faca ceva "padureli" ca sa nu pice in B, desi aia numai echipa de fotbal nu e - sincer i-as prefera pe FC Vaslui sa ramana in A.

Uhm, revenind la subiect - o fo' faina ploaia aia, ziceai ca-s la patinaj artistic pe iarba :D

Rossi
3rd April 2006, 09:45
marele antrenor Hagi e de alta parere

"HAGI: Înainte de orice altceva, eu trebuie să mă gândesc serios la ce voi face în continuare. Am văzut la acest meci, cu Rapid, lucruri foarte urâte, care m-au deranjat. Este păcat că cineva încearcă să construiască o echipă la Timişoara, să facă performanţă, şi nu este lăsat. Îmi pare rău şi pentru suporteri, care au creat o atmosferă senzaţională şi la acest meci.

PRO: Te referi la arbitraj? Crezi că a fost părtinitor?

HAGI: Mă tem doar că ne întoarcem la anumite practici din trecut, care credeam că au dispărut. Am simţit acum că se lucrează împotriva Timişoarei. Am simţit asta şi la meciul tur cu Dinamo, dar şi la alte partide, din acest campionat. Sunt foarte dezamăgit de toată această atmosferă.

PRO: Insinuezi că nu sunteţi lăsaţi să câştigaţi?

HAGI: Nici dacă am fi jucat ca-n prima repriză nu câştigam. Pentru că n-am fost lăsaţi să o facem. Asta e! "

superchumbo
3rd April 2006, 09:58
in afara de stopuri ale atacantilor cu spatele la poarta la 16m n-am mai vazut mare lucru la jocul timisoarei. in ritmul asta mai mult de locul 6 nu termina

Sorin Blaj
3rd April 2006, 10:03
Hagi a facut declaratiile la nervi, imediat dupa meci, probabil dupa ce a revazut meciul si-a dat seama ca lucrurile stau altfel.

In ceea cel priveste pe Hotpodean, el nu stie sa arbitreze altfel. Exista si o zicala care i se potriveste: Omul nu-i prost, asa-i el.

4star
3rd April 2006, 10:04
@tuxie: sa clarificam o chestie. eu nu sunt genul care sa am ceva impotriva vreunei echipe, dar nu pot sa nu dau cate o replica poate mai intepatoare uneori . in rest, fiecare cum isi asterne. pe mine ma intereseaza ca echipa mea sa castige.
ce as avea impotriva timisoarei? poate ti s-a parut tie, dar era meci direct. putei sa tragi concluzia pe care ai tras-o daca vedeai pe alte trhred-uri posturi ale mele impotriva TM.
Nici cu Dinamo nu am nimic dact ca dupa ce observ, dupa ce arata de la inceputul returului, astea sunt concluziile pe care le pot trage.

PS: Nici infrateli din alea cu alte galerii nu o sa fac. Stiti voi de care.:ok:

“Bate pe Steaua, Rapidul bate pe Steaua”, le-au strigat timisorenii minute bune fratilor din Giulesti pentru returul din sferturile UEFA. Parca au regretat insa la final, pentru ca intre timp Rapidul a batut pe Poli.:drak:

Sorin Blaj
3rd April 2006, 10:23
Ieri, dupa meci, nu am avut dispozitie sa zic nimic despre evolutia celor doua echipe. Astazi, la rece:

Poli:
A improvizat in aparare, doi fundasi centrali (Canu si Radoi) contra trei atacanti (Moldovan, Buga, Niculae).
Plesan: VARZA
Emeghara nu a castigat nici un duel direct, mai mult, era tot timpul pe jos.
Alin Stoica si Ovidiu Petre au mai incercat cate ceva dar fara rezultat.
Mansour izolat, a primit numai mingi in gat.
Concluzia: Poli a revenit la jocul entuziast practicat inainte de Olaroiu, dar fara orizont.

Rapid:

A inceput cu trei atacanti de meserie, probabil a pregatit tactica pentru meciul cu Steaua.
Echipa legata, se simt pe teren, letali. Nu degeaba au ajuns in sferturile Cupei Uefa. Apropo, Steaua ar trebui sa-si faca griji, MARI.
Experienta de joc. Vezi cartonasul rosu primit de Petre la simularea lui Grigore. Vezi si cartonasul rosu luat de Mansour cu Dinamo.
Concluzia: Joc cerebral care a speculat la maxim greselile adversarului.

six
3rd April 2006, 10:51
mda...am pierdut din cauza noastra,astea cu arbitrajele sunt vrajeli,nu este de vina Hagi ci jucatorii care culmea nu sau speriat de Bucuresteni ca in meciul anterior ci pur si simplu sunt mai slabi sau naivi cum vreti....M Iancu daca vrea sa se bata la campionat trebuie sa cumpere ceva Brazilieni sau negrii ca asa(cu romanasi)nu merge....parerea mea ...nu cred ca mai exista pretentii pt un loc pe podium macar asa ca CEAO:mda: :headbang: :rolleyes:

ronaldinho
3rd April 2006, 10:59
dar cine esti tu de le stii pe toate ? biatul lu' mama homida ? eu urez oricum bafta Rrapidului in uefa

1 Dinamo
2 Steaua
3 Rapid
4 National
5 Sportul
6 Cfr Cluj
7 Poli Tm asa o sa arate clasamentul la final:ok:
chappy, voi nu aveti echipa de insiruirea asta pe care ai bagat-o tu aici. Corect, steaua, rapid, poli, cfr, sportul si national sa vor bate pentru locurile care vor duce la anul in Europa, dar pechinezii nu au nici o sansa. Sa vezi tu showuri daca fac un egal la Bacau....pleaca Marin, vine altul, sta si ala 2 etape, mai sta Dinu ca si interimar vreo 80 de minute, Borcica ajunge director tehnic, mai aduc vreun trabadajor ceva :yeah: . Dragul meu, tu cred ca traiesti intr-un Univers paralel....uite ce s-a intamplat azi la meci, cum s-a comportat publicul la Timisoara, sau in Giulesti joi....si ce a facut haita de caini vagabonzi de la Constanta sau Sofia. Lasand mistoul , Dinamo pierde fani pe banda rulanta si in curand Sportul sau National o va depasi ca si numar de spectatori si fani...si toti acesti fani pierduti...unde pot ajunge, decat la Steaua, Rapid si mai nou Poli.Sper ca tu ai glumit cu clasamentul ala, si sper ca iti dai seama ca dinamo are cele mai nule sanse ( ca altfel nu ma pot exprima ) sa castige acest campionat. Sansele Politehnicii Timisoara sunt de sunt incomparabil mai mari decat ale lui dinamo de a castiga campionatul. Revenind putin la aceasta echipa a Timisoarei, as dori sa remarc faptul ca a inceput sa joace cam ceea ce juca Steau sau Rapid acum cativa ani in Europa. Domina, ataca, construieste, dar se vede lipsa de experienta, care se acumuleaza jucand. Imi vin in minte meciuri de referinta atat pt Steaua cat si pt Rapid, meciuri care au dus la maturitatea aratata acum de Rapid si Steaua. Pt Rapid sunt de referinta ultimile doua participari in cupele europene: dubla cu Vitesse si cea cu Anderlecht. Venind cu un 1-1 de la Arnhem, Rapid a jucat in retur acasa. S-au baricadat, ca fraierii, ca altfel nu-i pot numi; Vitesse a simtit momentul si i-a ars imediat. S_a terminat 0-1 si olandezii au trecut mai departe. A urmat episodul Anderlecht, care cred ca a insemnat adevaratul botez :D international pt vedeta rapidista de acum, Daniel Niculae si a lui Maftei, doi dintre liderii actualei formatii. Cu toate ca au jucat bine atat cu Vitesse cat si cu Anderlecht au pierdut calificarea. Pentru Steaua, de referinta sunt meciurile cu Liverpool, unde Steaua a ratat foarte mult, meciul cu Villareal si meciul din aceasta stagiune cu Rosenborg. Ceea ce incerc sa punctez este faptul ca o echipa nu se poate naste prin victorii. Un adevarat invingator trebuie sa invete sa piarda in primul rand. Acest lucru trebuie sa-l realizeze si Hagi. Pana cand nu va realiza acest lucru si se va arunca la gatul arbitrlor in stilul lui Cartu sau Hizo, va ramane in rand cu ei, si implicit echipa care o conduce va fi una mediocra.

alejandro
3rd April 2006, 11:55
bravo Poli,din cauza voastra am pierdut la pariuri...ce era asa greu sa faceti un egal?:ciocan:

cristian75poli
3rd April 2006, 12:46
in afara de stopuri ale atacantilor cu spatele la poarta la 16m n-am mai vazut mare lucru la jocul timisoarei. in ritmul asta mai mult de locul 6 nu termina
Mai specialistule, dar la echipa ta ce vezi?
In retur ati mancat la rahat de nici nu mai cunoasteti gustul altei mancari, asa ca nu-ti mai da tu cu parerea de "POLI". Ar fi mai bine sa ai grija de avioanele voastre din ghencea...

"POLI" - CAMPIONII!!!

armin
3rd April 2006, 12:51
Rapid - victorie meritata.
Poli - ? Cred ca Iancu are in sfarsit ce si-a dorit: un antrenor de locurile 3-4.

sun
3rd April 2006, 13:06
bv armin ;)

Hagi e un antrenor slab . O echipa care nu bate pe Timisoara ar trebui sa se :headbang:

Iancu a platit pentru aroganta lui , pacat totusi de Florin Calinescu , era un baiat bun :D

alex_6tm
3rd April 2006, 13:14
Ce legatura are aici Florin Calinescu?...nu intzeleg.
Dar cum zicea cineva pe aici..echipa are nevoie de omogenizare.Nu uitati ca Steau timp de 4 ani nu a luat nimic.Au stat si si-au facut echipa..si uitatzi acum unde sunt..
Forza Viola

armin
3rd April 2006, 13:28
Ai perfecta dreptate, alex. OMOGENIZARE. Dar pentru asta, stii ce trebuie? Foarte multa rabdare, din partea suporterilor dar mai ales din partea conducerii. Aici apare problema, ca putini sunt cei cu bani care au rabdare.

alejandro
3rd April 2006, 13:37
Dar cum zicea cineva pe aici..echipa are nevoie de omogenizare.Nu uitati ca Steau timp de 4 ani nu a luat nimic.Au stat si si-au facut echipa..si uitatzi acum unde sunt..

Exact Alex!!!
Eu cand le-am zis catorva suporteri timisoreni ca nu-i asa de usor sa-ti faci echipa buna intr-un an m-au luat peste picior,acum cred ca inteleg si ei.
Cred totusi ca sunteti pe drumul cel bun,de la anul clar veti fi printre liderii campionatului...

stefy_deva
3rd April 2006, 13:43
hagi a antrenat si p Galata si a avut rezultate mari cu echipa!!d c nu ar avea si la POLI?

Sorin Blaj
3rd April 2006, 14:03
Rapid - victorie meritata.
Poli - ? Cred ca Iancu are in sfarsit ce si-a dorit: un antrenor de locurile 3-4.

Armin.
Habar n-ai ce vorbesti. Hagi va fi peste cativa ani printre cei mai buni antrenori din Romania.
Incearca sa fi obiectiv, nu sa-ti dai cu parerea pentru ca Hagi n-a vrut sa vina la Steaua.
Apropo. Ce era Rapidul daca Lucescu pleca de la echipa? Asa sunt mari si el si Rapidul.
Concluzia: Rabdare

armin
3rd April 2006, 14:05
Armin.
Hagi va fi peste cativa ani printre cei mai buni antrenori din Romania.
Concluzia: Rabdare

Tell that to mr. Iancu. Crezi ca va avea Iancu rabdare "cativa ani"? Ma indoiesc.
O sa vedem de pe ce loc a preluat Hagi echipa si pe ce loc o sa o duca. Timpul va rezolva ecuatia. Sper din tot sufletul sa ma insel, ii doresc Regelui mult succes, si de ce nu, mult noroc!

Sorin Blaj
3rd April 2006, 14:22
Armin. Uitate la echipa Stelei. Cat de stabila este formula de joc? Cred ca si un copil de 2-3 ani stie sa iti spuna ca Ogararu este fundasul dreapta. Ceea ce la Poli nu se intampla. Probabil se vor omogeniza pana la meciul cu Dinamo de la Timisoara, din ultima etapa.:)

armin
3rd April 2006, 14:30
Oricum, va tin pumnii la meciul din ultima etapa :)

Sorin Blaj
3rd April 2006, 14:40
Mersi. Si sper ca echipa sa se formeze pas cu pas. Primul pas ar fi bine sa fie facut la Bistrita.