PDA

View Full Version : Etapa 19: Otelul - Steaua



Pages : [1] 2

ADelPiero
26th March 2006, 23:48
Duminica, 2.04.2006: 16:00, Otelul Galati - Steaua, NATIONAL TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Angelina Jolie
26th March 2006, 23:54
Pronostic 1. ;)

be@
27th March 2006, 00:32
Prima victorie a Otelului pe teren propriu . :P Ar fi timpul .

esku
27th March 2006, 01:08
2 solist .... 0-3

SORENSEN
27th March 2006, 01:09
0-0 nu ?...pai...pe unde sa marcheze Otelul ...
Cred ca Steaua va castiga la Galati ...si nu ca MheeeMheee -ul e la noi ci prin simplul motiv ca suntem mai buni si vom juca mai bine...

Chestia nasoala este oboseala care se va acumula dupa meciul cu Rapid...dar nu-i nimic ne vom calii si vom castiga.

Hai Steaua !

Triphat
27th March 2006, 01:17
Depinde de cum stam dupa meciul cu Rapid. O sa fie totusi greu... Otelul a aratat ca e o echipa bun in acest retur. Ne trebuie o victorie neaparat, mai ales ca Poli are meci greu cu Rapid si avem posibilitatea sa ne distantam de ei.

FORZA STEAUA!

uti2102
27th March 2006, 01:22
Graba strica treaba.
Intai avem meci in Giuleshti, apoi ne vom gandi shi la Galatzi. Important pentru noi e ca au un teren foarte bun acum, asha ca sper sa nu fie probleme sa luam toate cele 3 puncte.

esku
27th March 2006, 01:22
eee daca poli iasi a facut egal la galati .... io zic ca puteti sa luati fara probleme cele 3 puncte.... sa fim seriosi..... otelu nu e cine stie ce.... are doar antrenor..... tot respectu!

BlueEnergy
27th March 2006, 01:22
Eu merg pe victoria Stelei! Sper ca asa va si fi!

iaro
27th March 2006, 03:14
Otelul e pe val, iar Steaua va fi obosita. Ma gandesc la un 0-0. Desi e meci de 1X2.

Ammadeus
27th March 2006, 08:33
va fi meci blatuit de mm; otelu nu va retrograda, pentru asta exista bacau si apoi una dintre pandurii si jiul; nici vasluiul nu cred ca pica daca mercenarii reushesc sa formeze o echipa rapid; blat: 0-1, pe bune: 3-1

walt.mann
27th March 2006, 09:29
Vom obtine 3 puncte, dar va fi un meci greu; Otelul incepe sa isi faca echipa. Cat despre oboseala, s-a vazut aseara ca avem, totusi, rezerve, care pot suiplini titularii, asa ca Oli va trece la sistemul de rotatie al jucatorilor.

tonicu
27th March 2006, 09:32
Otelul are un an de zile de cand nu a castigat pe teren propriu. Ultimul meci castigat acasa a fost cel cu Steaua (1-0, gol Badescu) cand dupa acel meci Zenga era demis. Cred ca ca aici se termina seria meciurilor pierdute pe teren propriu. Normal asa e cu ce se incepe, asa se si termina. OTELUL GALATI - Steaua Bucuresti 1-0.

HAI OTELUL !!!! HAI GALATI !!!!

dede
27th March 2006, 11:53
castiga Steaua...sper ca otelu' va juca fotbal si nu se va apara, asa cum multe echipe au obiceiul :mda:

STEELMAN
27th March 2006, 11:55
citesc deja 0-3,blat..se stie razboiul dintre m stan si mm stoica asa ca nici sa nu va ganditi la asa ceva.cine va fi mai bun sa castige,vad ca deja meciul e castigat de ros-albastri.de ce nu ros-alb-albastri?v-om trai si v-om vedea!
FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!

starsteel
27th March 2006, 13:16
Doamne in ce moment se intalnesc cele 2 favorite ale mele, meciul este clar de 1X2, de blat nici nu poate fi vorba cel mai mult imi doresc sa nu cumva sa se lase cu picioare rupte cum a fost in Cotroceni.
Rezultatul final imi va provoca bucurie si tristete in aceeasi masura.

Marquise MGP
27th March 2006, 14:29
meciurile cu steaua de la galati au fost tari mereu iar stadionul va fi ca intotdeauna plin...steaua a avut de tras serios cu timisoara , va avea de tras si mai mult cu rapidul iar 2 zile de pauza sunt putine pt jucatorii romani obisnuiti mai putin cu meciurile din cupele europene...conjunctura ne favorizeaza dar nu ne asigura victoria...meciul va fi foarte greu dar daca prima victorie acasa va veni chiar in fata unei sfertfinaliste in uefa atunci bucuria va fi cu atat mai mare

de blat nici nu vreau sa discut ... otelul are nevoie de puncte pt salvare iar steaua pt titlu...nu cred ca isi permite cineva sa lase de la el pt adversar

forza sidexplozia ... focul pe ei :drak:

alejandro
27th March 2006, 14:30
Ne pare rau Otelul,dar avem nevoie de victorie:ok:
1-2 pt Steaua;)

don_denver
27th March 2006, 14:34
dupa cum a mers acum otelul e meci de 1x2. iar steaua va fi obosita....vreau sa castige steaua..dar vvom vedea ce va fi./..

UrsMeier
27th March 2006, 15:01
meci de 2 solist.....otelarii au luat destule puncte pana acum si mai trebuie sa mai si dea

Ess
27th March 2006, 15:16
Cred ca va fii un meci f fain. avantaj otzelu pt faptul ca steaua va fii obosita dupa meciu din giuleshti. Totusi ma gandesc la un x 2...da' mai sti?La cum joaca acum otzelu???

Paul
27th March 2006, 15:19
meci destul de greu intre 2 meciuri cruciale.

Sincer , nu m-ar deranja cu 1x la acest meci , dar daca tot e sa nu ne omoram , macar sa bage garnitura II (cu Baciu , P.Marin , Lovin , Oprita , Cristea si Cristocea) ...

Mai importante sunt meciurile cu Rapidu, deci la Galati mergem la plesneala si cu un pic de atentie putem lua 3p. Pronosticurile le fac de vineriin colo.

inter
27th March 2006, 15:29
Steaua .. normal ar trebui sa aiba un joc scoala ... (nu ma refer la produsele Ana :D) .. ce ma distreaza pe mine pe aici , e ca unii "colegi" declara ca daca bate Steaua, ar fi "blat" .. uitand ca otelarii n-au mai batut acasa de 1 an si ceva ... pe nimeni ,... dar au "pretentii" la meciul asta :happy :happy :happy

Paul
27th March 2006, 15:45
inter , e din seria Steaua - Bacau blat , si Bacau n`a mai batut de 3 ani in deplasare pe nimeni , iar Steaua n`a mai batut la Bacau de 2 ani :ciocan:

bada_otelul
27th March 2006, 18:44
meci de 1x2.fiecare echipa are avantaje si dezavantaje.faptul ca otelul nu a mai castigat acasa de aproape un an (11 meciuri) n-ar trebui sa-i bucure prea mult pe stelisti pt ca sunt sansele mai mari sa bata otelul cu fiecare meci.sper sa castige steaua in giulesti sa vina cu nasul pe sus la galati ar fi inca un avantaj pt noi.steaua are ca avantaje valoarea jucatorilor si locul otelului.otelul are avantajul terenului propriu,absentele de la steaua,oboseala stelei.daca va castiga una din echipe va castiga la diferenta minima iar egalul e posibil.oricum steaua are mult mai multe pct asa ca ar trebui sa mai piarda si ei.e greu sa alergi dupa 2 iepuri in acelasi timp.asa ca hai OTELUL!

Paul
27th March 2006, 18:49
daca cumva unii nu stiau ultima victorie acasa a Otelul e cu .... Steaua
8 mai 2005 ...
10 luni fara victoria acasa :o:

One-Man Show
27th March 2006, 18:50
Otelul - Steaua 2 - 3:ok:

bada_otelul
27th March 2006, 18:50
apropo nu cred ca se poate vorbi de un blat tinand cont de "prietenia" dintre mm si Marius Stan mai ales ca otelul are nevoie de rezultate ca sa bage indienii bani in combinat.anul asta otelul are contract de publicitate de 3 mil(jumate se duc la stat) si e cel mai mare contract de genul asta din tara din cate stiu si mai baga bani si in stadion (oricum e al combinatului) iar daca avem rezultate vor veni si mai multi bani.asa ca blatul e exclus din start

Paul
27th March 2006, 18:53
bada , blatul e exclus fiindca Steaua nu se ocupa cu asa ceva , in primul si in primul rand

Iar in al doilea rand , Otelul e la picaj in B , basca ca Steaua ar putea trage putin pentru enteresul Bacauano-Pandurist , care in cercurile de sus sunt mult mai agreate decat Otelu`

apparte
27th March 2006, 21:10
Meci greu,care va fi influentat f mult de meciul de joi din UEFA!

Rossi
27th March 2006, 22:00
ca sa nu mai aprind spiritele prefer sa ma abtin ...
meci de 1x2 ...

Universal
27th March 2006, 22:33
ca sa nu mai aprind spiritele prefer sa ma abtin ...
meci de 1x2 ...


Un meci de 2 clar,oricat de atre ar fi Otelul.nu trece de Steua stie MM de ce:)

M|tea
28th March 2006, 00:22
deci pentru cei care nu stiu:
Marius Stan si MM Stoica sunt adevarati dusmani! MM Stoica nu mai poate influenta in nici un fel parcursul echipei de la Dunare.
E adevarat ca nu am mai batut de 1 an de zile acasa, dar se stie foarte bine ca echipa se va ambitiona si isi va dori cu atat mai mult ca prima victorie sa fie cu Steaua.E clar ca steaua va fi f.obosita dupa meciu din UEFA, dar nu ne putem baza pe chestia asta.
e meci de 1x2, cred totusi ca echipa care va marca prima va castiga.imi doresc enorm sa catigam, sa facem un meci bun, sa ramanem neinvinsi in retur, sa demonstram ca avem alta echipa si alta valoare fata de turul campionatului.atmosfera va fi clar impotriva stelistiolor, la Galati nu mai avem gard intre tribuna si gazon iar suporterii isi pot pune mult mai mult aprenta asupra evolutiei jucatorilor favoriti :)

FORZA OTELUL!:ok: /hello /hello /hello

Ammadeus
28th March 2006, 07:12
daca nu va fi blat bate otzelul la 1 gol dif, probabil 2-1; sper sa nu fie blat si sa vedem cum cancerul fotbalului romanesc o ia pe coaja de la dunare...oieru' va spumega de nervi cu atat mai mult cu cat meme, adultul cu figura de copil retardat imbatranit prematur, e de pe acolo; sa-l vedem pe olaroiu cat de antrenor este acum cu revelatzia returului!

erreyy
28th March 2006, 08:15
Trei motive ca Steaua sa ia bataie la Galati:
1. Se stie rivalitatea dintre Marius Stan si MM si de-abia asteapta Marius Stan sa-l "friga" pe MM, din cauza lui MM a plecat Marius Stan de la Galati
2. Acum doi ani Steaua a tras pentru Bacau in ultima partida a campionatului la Galati si s-a terminat 1-1 si i-a trimis pe galateni la baraj in timp ce Bacaul a scapat prin acel 1-0 de la Brasov
3. Steaua nu este iubita la Galati din cauza lui MM care i-a luat pe toti jucatorii reprezentativi de la Otelul si i-a dus la Steaua (Cernea, Ogararu, Ghionea, Bostina, Iacob, Tudose, Ochirosii), ce echipa avea acum Otelul cu acesti jucatori, deci de trei ori RAZBUNARE

armin
28th March 2006, 08:34
Steaua e cu gandul la meciurile cu Rapid. Asa a fost si duminica, in meciul cu Timisoara :)
Eu cred ca rezultatul va depinde de modul in care abordeaza galatiul meciul. Daca ies la joc, s-ar putea sa aiba probleme. Insa, Grigoras e un antrenor bun.

Darius
28th March 2006, 09:16
Va fi un meci interesant...Otelul este intr-o forma de zile mari, Steaua este cu gandul la dubla cu Rapid din Cupa UEFA...sa vedem...

bada_otelul
28th March 2006, 09:52
sper sa nu se apuce si stelistii sa rupa scaune ca sunt proaspat montate nu de alta da au pus si camere video asa ca se poate vedea exact ce se intampla,iar la steaua ar fi a nu stiu cata oara sezonul asta cand isi fac de cap.hai otelul!

va fi macel la stadion da nu ca la constanta ,la noi va iesi "bataie" pe bilete.interes foarte mare in jurul partidei.daca au fost aproape 10000 la meciul cu iasiul sa vezi ce o sa fie la meciul cu steaua.hai otelul!

Paul
28th March 2006, 10:13
Trei motive ca Steaua sa ia bataie la Galati:
1. Se stie rivalitatea dintre Marius Stan si MM si de-abia asteapta Marius Stan sa-l "friga" pe MM, din cauza lui MM a plecat Marius Stan de la Galati
2. Acum doi ani Steaua a tras pentru Bacau in ultima partida a campionatului la Galati si s-a terminat 1-1 si i-a trimis pe galateni la baraj in timp ce Bacaul a scapat prin acel 1-0 de la Brasov
3. Steaua nu este iubita la Galati din cauza lui MM care i-a luat pe toti jucatorii reprezentativi de la Otelul si i-a dus la Steaua (Cernea, Ogararu, Ghionea, Bostina, Iacob, Tudose, Ochirosii), ce echipa avea acum Otelul cu acesti jucatori, deci de trei ori RAZBUNARE

Aoleu ca ma doare inima.
Ogararu reprezentativ la Galati :o:
Ela jucat IMPRUMUTAT LA VOI !!!!
E al Stelei de cand se stie !

bada_otelul
28th March 2006, 10:27
ogararu da dar :bostina cum naiba ajunsese jucatorul lui mm ca a jucat la otelul nu la fc mm,ghionea era in coproprietate desi e produs 100% galatean,iar cu ochirosii a fost cea mai mare hotie.jucatorul avea semnat contract cu steaua dunarii si trebuia sa vina la otelul.acum otelul a dat in judecata si clubul steaua si parintii copilului.normal ar fi fost sa castige procesul inca din romania dar noi nu l-am votat pe sandu.acum procesul e pe rol si la laussane la tribunalul sportiv.mm e un hot.hai otelul!

Hipgnosis
28th March 2006, 10:59
Va fi un meci interesant...Otelul este intr-o forma de zile mari, Steaua este cu gandul la dubla cu Rapid din Cupa UEFA...sa vedem...

bine punctat, Steaua cu gandul la UEFA, iar otelul este in forma maxima.
Orice rezultat e posibil. Steaua cred ca va juca cu f multe rezerve, ceea ce ar putea sa ne coste.

STEELMAN
28th March 2006, 11:56
cand vad pe aici oboseala...stres,ce dreq ma eu nu ma duc la munca in fiecare zi si nu mai sunt obosit? sa nu mai spun ca nu am refacere,tot felul de vitamine,energizante,preparatori fizici etc si nu mai suntem in anii 30 cand echipa romaniei a facut o luna si ceva cu vaporul pana in uruguai parca la cm.

Marquise MGP
28th March 2006, 12:20
oboseala conteaza ... atat cea fizica cat si cea mentala ... e greu sa ramai concentrat cand ai meciuri grele la cateva zile ... in europa se joaca de mult timp in sistem marti-miercuri si sambata-duminica insa noi deabia scoatem capul la lumina...nu le plangem de mila fotbalistilor pt ca asta e meseria lor insa oboseala e un factor ce trebuie luat in considerare cand vrei sa obtii randament maxim :ok:

robertms
28th March 2006, 13:12
Grigoras asta incepe sa ma uimeasca. Pe unde merge face echipa peste noapte. Sa nu uitam ca Otelul a schimbat absolut toata echipa in iarna asta si a pierdut doar 2 puncte in retur. Nu cred ca vor pierde mai mult nici in meciul asta, deci mizez pe un X2.

alejandro
28th March 2006, 13:36
a pierdut doar 2 puncte in retur. Nu cred ca vor pierde mai mult nici in meciul asta, deci mizez pe un X2.
:happy :happy :happy
te decizi si tu odata?:P

robertms
28th March 2006, 13:50
:D Ai dreptate! Am gresit. 1x vroiam sa zic :P.

mblue
28th March 2006, 14:30
Meci de 1x2 dar vreau un 1

dede
28th March 2006, 14:37
jucatorii Stelei vor fi obositi dupa meciul cu rapid, si de aceea Oli va folosi rezervele

castiga Steaua, cu sau fara rezerve

AxinTe
28th March 2006, 14:46
daca as fi un frustrat(ca majoritatea stelistilor de pe forumul asta.. paul, d3d3, etc) as zice ca e blat... dar cum nu sunt sper sa bata otelul :D

Hipgnosis
28th March 2006, 14:54
daca as fi un frustrat(ca majoritatea stelistilor de pe forumul asta.. paul, d3d3, etc) as zice ca e blat... dar cum nu sunt sper sa bata otelul :D


cum nu esti ce? ca multe se pot despre tine ca esti, dar putin ca nu esti:D

dede
28th March 2006, 15:07
daca as fi un frustrat(ca majoritatea stelistilor de pe forumul asta.. paul, d3d3, etc) as zice ca e blat... dar cum nu sunt sper sa bata otelul :D
eu? de ce? :happy

Paul
28th March 2006, 18:33
esti frustrat fiindca nu ti cu DInamo , cum de ce :evil:
in schimb el e frustrat pe limba romana , fiindca inca nu a invatat ca nu se pune virgula inainte de etc ;)

erreyy
28th March 2006, 20:25
Hai sa vedem putin echipa Stelei din cine e formata:
1.Carlos (Boavista)
2.Ogararu (sa zicem Steaua cum spui tu)
3.Ghionea (Otelul)
4.Goian (FCM Bacau)
5.P.Marin (National)
6.Radoi (Extensiv Craiova)
7.Nicolita (Poli Timisoara, e din Faurei de langa Braila)
8.Paraschiv (Steaua)
9.Iacob (Otelul)
10.Dica (FC Arges)
11.Bostina (Otelul)
12.Cernea (Otelul)
13.Baciu (FCM Bacau)
14.Lovin (FCM Bacau)
15.Cristea (FCM Bacau)
16.Oprita (CSM Resita, parca)
17.Ochirosii (Otelul)
18.Tudose (Otelul)
Cati jucatori a format Steaua din cei 18 care i-am scris aici? Traiasca Otelul si FCM Bacau, fraierii care cresc jucatori Stelei si pe care-i ia cu japca MM, vreau sa castige Otelul si sa-si dea demisia MM sa nu-l mai vedem la tv cum se agita cu aerele alea de mare stelist care sufera alaturi de echipa.

erreyy
28th March 2006, 20:27
Apropo, exista grupa de juniori la Steaua?

AxinTe
28th March 2006, 20:45
zise gramaticianul sef.

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=580053&postcount=1


Sunt de cativa ani pe OLS si am dreptul sa am si eu threadul meu. Am facut multe prostii pe forum deci imi fac threadul meu.

Azi am avut info de la 12. M`am dus cu amicu` meu ciorica sa bem o beroasa la biblioteca la langa liceu. Era dator sa faca cinste ca deh si-a luat ieri carnetu`

Fusai la scoala. Plictiseala mare. Am mai baut o cafea ,(de ce virgula?) de la automatu` de langa laborator.

Desdemona - numai dupa 3 dupa-masa as putea spune cate despre despre ea ... munceste de rupe dupa ora asta

Mai pe seara veni si io acas. Mama preparara un gratar , si imi intrare piperu in ochi /hello

Si cand dau pe forum , ce sa vad. Frizeru` , posteaza dupa ora 15.00/hello

Am un feeling ca omul si-a tras net acas. Sa vezi ca reincepe perioada de aur a OLS-ului.
Vadime , daca in urmatoarele 7 zile iti creste traficul cu 20% , sa`i dai o bere lui(daca asa are nick-ul, daca nu e "la") frizer.

si asta doar intr-un singur post..

Universal
28th March 2006, 21:37
Nu pierde Steaua nu va lua nici gol un 2-0 clar,echipa joaca bine

robertms
28th March 2006, 21:52
esti frustrat fiindca nu ti cu DInamo , cum de ce :evil:
in schimb el e frustrat pe limba romana , fiindca inca nu a invatat ca nu se pune virgula inainte de etc ;)
Bine ca "ti" tu cu steaua, in loc sa tii cu gramatica.

AxinTe
28th March 2006, 21:54
haha.. aia nu o observasem :)

cap
28th March 2006, 21:56
cred ca e un meci de x dar sper sa castige otelul tineti cont mingea e rotunda si ori cand poate intra in poarta forta otelul :ok:

byg
28th March 2006, 22:02
Sper intro victorie a otelului pt. ca steaua nui o echipa care sa nu fie invinsa si amintitiva ca otelul tot deauna a pus probleme mari echipelor din capitala forta galati strivit stelistii

byg
28th March 2006, 22:04
a as vrea sa se intample ce sa intamplat anul trecut cand Becali a plecat cu 15 minute inainte sa se termine meciul forta otelul vinci per noi

STEELMAN
28th March 2006, 22:14
am fost azi la stad daca pana acum gazonul era un pic maroniu dupa cateva zile cu soare si irigare pot spune ca arata mai "nervos"cum rar se poate vedea si in anglia.asa ca fotbal sa fie !! personal m-as multumi si cu un egal avand in vedere ca la un clasament al returului suntem pe primul loc
FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!!!

M|tea
29th March 2006, 00:22
omule......vezi ca iti las offline pe mess

e masa de biliard suprafata de joc, asa am auzit si eu.
sincer sper sa fie meci frumos, vreme buna, victorie si bere rece dupa meci :)
forza otelul!

AxinTe
29th March 2006, 07:51
asta sper si eu mitea :)

P.S : Pruteanu al forumului nu mai serveste? :(

Cra10veanu
29th March 2006, 08:11
sper sa bata otelu, dar stelistii sint nervosi ca nu prea au adunat 3 puncte returu asta.

STEELMAN
29th March 2006, 08:30
5 pt

Hipgnosis
29th March 2006, 11:20
obositi, neobositi suntem obligati sa va batem dc mai vrem sa speram la titlu.
oricum, ceea ce este important va fi un meci doar pe teren:ok:
nici una dintre echipe nu are actiuni la arbitri :evil:

RstInPc
29th March 2006, 11:23
Bate Otelul ! Da Baltoi gol in min. 87 ! :drak:

be@
29th March 2006, 12:56
bada , blatul e exclus fiindca Steaua nu se ocupa cu asa ceva , in primul si in primul rand
llloooooooooooooooooolll , nu mai pot de ras !

Forzza Otelul !

apparte
29th March 2006, 14:31
Trei motive ca Steaua sa ia bataie la Galati:
1. Se stie rivalitatea dintre Marius Stan si MM si de-abia asteapta Marius Stan sa-l "friga" pe MM, din cauza lui MM a plecat Marius Stan de la Galati
2. Acum doi ani Steaua a tras pentru Bacau in ultima partida a campionatului la Galati si s-a terminat 1-1 si i-a trimis pe galateni la baraj in timp ce Bacaul a scapat prin acel 1-0 de la Brasov
3. Steaua nu este iubita la Galati din cauza lui MM care i-a luat pe toti jucatorii reprezentativi de la Otelul si i-a dus la Steaua (Cernea, Ogararu, Ghionea, Bostina, Iacob, Tudose, Ochirosii), ce echipa avea acum Otelul cu acesti jucatori, deci de trei ori RAZBUNARE
N-o sa ma iau de punctele 1 si 2,dar am cateva obiectii la punctul 3:Cernea-e petrolist,a jucat cred ca 2 ani la Galati;Ogararu-produs 100% al Stelei,a fost imprumutat la Galati;Iacob-a jucat 1 an pt ca atat a fost contractul,Ghionea-s-a transferat la Steaua inainte de a pleca MM de la Galati(scuze daca gresesc,dar asa tin minte) si s-a reintors pt 1 sezon;Bostina-stiu ca e din Severin si ca MM l-a dus la Otelul;Tudose e junior,daca s-a platit acea taxa de transfer pt juniori n-ai ce face,multi uita ca pt Alin Stoica,Steaua a primit 5.000 $,desi debutase deja in divizia A la 16 ani;idem Ochirosii,cu toate ca nu apartine Otelului ci clubului Steaua Dunarii!
Apropo,voi daca i-ati luat de la Oradea pe Gado,Stan si Vatca cu bani de nimic(nici macar 100.000 pt toti 3) pt ca in vara deveneau liberi de contract,v-au acuzat bihorenii ca le-ati furat jucatorii?Nu tata,asta e,isi termina contractul,nu vor sa-l prelungeasca...pa!Oradea putea sa-i pastreze pana la vara si i-ati fi luat gratis(mai putin Vatca si Gado pt care trebuia platita indemnizatia de formare,avand varsta respectiva).
Cat priveste reprezentativitatea unor jucatori...eventual Ghionea,pt ca ceilalti nu poti spune ca-s reprezentativi...La voi reprezentativi au fost un Vali Stefan,V.Tanase...

Hipgnosis
29th March 2006, 16:00
llloooooooooooooooooolll , nu mai pot de ras !

Forzza Otelul !


Razi cam repede la tot felul de cretinatati.
Observ ca tu esti cam "catzea" asa de felul tau. Si ma refer la faptul ca tii cu echipa "cainilor rosii", nu la altceva.
ps: Prin targ ce mai e? A venit Porcea cu banu sau il marca deja la bucuresti? Oricum, stii foarte bine ca weekend aveti program de stat capra

geilon
29th March 2006, 16:10
Steelman ce-ati discutat cu jandarmeria?

bada_otelul
29th March 2006, 18:12
N-o sa ma iau de punctele 1 si 2,dar am cateva obiectii la punctul 3:Cernea-e petrolist,a jucat cred ca 2 ani la Galati;Ogararu-produs 100% al Stelei,a fost imprumutat la Galati;Iacob-a jucat 1 an pt ca atat a fost contractul,Ghionea-s-a transferat la Steaua inainte de a pleca MM de la Galati(scuze daca gresesc,dar asa tin minte) si s-a reintors pt 1 sezon;Bostina-stiu ca e din Severin si ca MM l-a dus la Otelul;Tudose e junior,daca s-a platit acea taxa de transfer pt juniori n-ai ce face,multi uita ca pt Alin Stoica,Steaua a primit 5.000 $,desi debutase deja in divizia A la 16 ani;idem Ochirosii,cu toate ca nu apartine Otelului ci clubului Steaua Dunarii!
Apropo,voi daca i-ati luat de la Oradea pe Gado,Stan si Vatca cu bani de nimic(nici macar 100.000 pt toti 3) pt ca in vara deveneau liberi de contract,v-au acuzat bihorenii ca le-ati furat jucatorii?Nu tata,asta e,isi termina contractul,nu vor sa-l prelungeasca...pa!Oradea putea sa-i pastreze pana la vara si i-ati fi luat gratis(mai putin Vatca si Gado pt care trebuia platita indemnizatia de formare,avand varsta respectiva).
Cat priveste reprezentativitatea unor jucatori...eventual Ghionea,pt ca ceilalti nu poti spune ca-s reprezentativi...La voi reprezentativi au fost un Vali Stefan,V.Tanase...

vezi ac nu le-ai prea nimerit:iacob a jucat un an jumate la gal si otelul l-a relansat de 2 ori(si dupa per de la rapid) ca era un jucator refuzat de toti, ghionea a plecat odata cu mm si jumate din suma de transfer a luat-o mm,bostina a jucat vreo 3 ani la galati unde a fost lansat in fotbal si format ca profesionist,iar la ochirosii de cate ori sa va spun ca a fost hotie pe fata pt ca AVEA CONTRACT SEMNAT cu steaua dunarii de catre parinti deci nu era liber cum pretinzi iar procesul a fost inaintat la trib sportiv de la laussane.de ce crezi,pt ca nu avea ce face marius stan?nu,pt ca l-au furat.la tudose desi e produs 100% galatean intr-adevar nu avea contract si l-au luat moaca.asa ca mm ramane cel mai mare hot.hai otelul!

cat despre cei 3 de la oradea otelul totusi a dat niste bani.pe cei care i-a furat mm noi n-am primit nici 100000$ desi sunt jucatori de o valoare mult mai mare,asa ca fii mai atent.hai otelul!

uti2102
29th March 2006, 19:14
Sa recapitulam : pe cine a furat MM ?! :o:
Pe Ochiroshii ?! :happy Instantza shi-a spus cuvantul !

byg
29th March 2006, 19:18
bai nu mai dezgropati mortii asta a fost iar ochirosii daca ii place otelul nu se ducea la steaua nu va mai agitati ca vina cea mai mare el o are si sa uitam de el ca e mai bine asa cred eu forta otelul si cred in victorie

bada_otelul
29th March 2006, 19:30
Sa recapitulam : pe cine a furat MM ?! :o:
Pe Ochiroshii ?! :happy Instantza shi-a spus cuvantul !

instanta frf care se stie dupa ce principii e condusa.jiji l-a votat pe sandu marius stan pe popescu asa ca e de inteles.oricum tribunalul sportiv de la laussane va avea ultimul cuvant de spus si aia nu-s sustinatori infocati ai lu jiji,ba din contra cred ca au ceva cu steaua, asa ca cine rade la urma rade mai bine.mm hotul catelusul...stelistilor.hai otelul!:evil:

ca tot zicea iancu sa-si schimbe numele steaua:cel mai potrivit cred ca ar fi otelul bacau ca de acolo au jumate de echipa.forzza otelul!

cat despre ochirosii nu el e de vina ci parintii care oricum si-o vor lua in barba ca i-a dat in judecata si pe ei pt dubla semnatura.cine sare sidexplozia!

uti2102
29th March 2006, 20:04
Din cate shtiu eu Ochiroshii nu avea 17 ani, deci nu putea incheia un contract de profesionist.

bada_otelul
29th March 2006, 20:20
pai daca nu citesti tot.n-are drept de semnatura ,semneaza parintii in locul lui si aveau semnat contract cu steaua dunarii iar in cazul in care ar fi incalcat contractul (ceea ce s-a si intamplat) parintii lui sunt obligati sa plateasca 200000(2 sute mii) euro sau dolari!din acest motiv clubul otelul i-a actionat in judecata la tribunalul civil caz care nu s-a judecat inca.asa ca hai otelul!

apparte
29th March 2006, 21:02
Bada,iti repet,ca junior nu ai cum sa semnezi contract de profesionist pe mai mult de 1 an!Nu stiu daca Steaua Dunarii e club profesionist,cred ca e ceva gen Luceafarul Oradea,club axat doar pe producerea de juniori,al carui principal produs se numeste Florin Neaga,care are contract pe un an cu FC Bihor,si isi innoieste contractul cu FC Bihor anual!FC Bihor a spus chiar acum cateva zile ca vrea sa-l transfere definitiv,dar Luceafarul nu vrea sa-l lase,deoarece vrea mai multi bani pe el,bani pe care i-ar obtine daca nationala al carei capitan este ar obtine calificarea la Turneul final al campionatului european!Iar daca a intrat in ultimele 6 luni,poate sa semneze cu o alta grupare,iar gruparea care l-a transferat trebuie sa plateasca indemnizatia de formare!Aceasta poate sa difere in functie de rezultatele obtinute de generatia respectiva de juniori(vezi diferenta dintre Freddy Adu-Nigeria,1.000.000$ fara nimic la activ-doar participari la turnee finale si cat o fi avut salariu in SUA si Cesc Fabregas -7.000.000 $,campion european,vicecampion mondial,salariu de la Barca).Asa a patit Steaua cu Alin Stoica,transferat la Anderlecht pe 5.000 $,deoarece asa prevedea statutul federatiei.Anderlecht l-a angajat pe Tudorel Stoica,s-au platit cei 5.000 $ cat prevedea federatia ca e grila maxima a unui junior si s-a terminat!Daca unui junior i se muta parintii in alt oras,cum se procedeaza?Sau daca se muta cu scoala?
Din cate stiu,pt Ghionea s-au platit ceva bani Otelului...nu-i vina Stelei ca Ghionea nu era proprietatea 100% a Otelului(vezi cazuri similare la alte echipe de divizia A)!Pt Tudose stiu ca s-au platit undeva spre 15 000 de euro,conform grilei de transfer!Cernea a costat si el spre 100.000 $!Pe Bostina e adevarat,MM l-a adus la Galati si acolo s-a lansat...

apparte
29th March 2006, 21:05
pai daca nu citesti tot.n-are drept de semnatura ,semneaza parintii in locul lui si aveau semnat contract cu steaua dunarii iar in cazul in care ar fi incalcat contractul (ceea ce s-a si intamplat) parintii lui sunt obligati sa plateasca 200000(2 sute mii) euro sau dolari!din acest motiv clubul otelul i-a actionat in judecata la tribunalul civil caz care nu s-a judecat inca.asa ca hai otelul!
Pai ce are sula cu prefectura?Adica ca si cum Dinamo ar fi transferat un junior de la Sportul(dau un exemplu,poa' sa fie orice alta echipa) si Rapidul(ca-s din acelasi cartier) i-ar reclama!

STEAUA-MANIA
29th March 2006, 21:08
Otelul 0-2 STEAUA ,Dica & Nicolita

bada_otelul
29th March 2006, 22:15
uite ca are treaba pt ca otelul are contract de colaborare cu steaua dunarii prin care urma sa ajunga la otelul de aceea s-a si bagat otelul pt ca steaua dunarii n-avea puterea necesara.si de ce crezi ca i-au dat in judecata pe parinti:daca ar fi fost ceva legal ca la tudose nu mai ziceau nimic.nu stiu exact dar presupun ca nu era in ultimele 6 luni(stiu ca n-au voie sa semneze pe mai mult de un an)(altfel nu ar fi facut scandal) iar indemnizatie de formare n-am auzit sa fi platit.stai linistit ca stie f bine marius stan chestiile astea.nu se baga daca nu stia ca are dreptate.numa bine otelul

si in cazul ghionea nici n-am zis ca e vina stelei eu am zis ca hotu de mm e de vina pt ca n-avea ce cauta el ca beneficiar alaturi de club la transfer.asta e mm.dar in fine hai otelul!

apropo APPARTE m-am prins ca desi esti stelist esti din oradea.da stan asta sa stii ca e tare de tot,nu inteleg cum de nu l-a vazut nimeni pana acum.sunt curios ce ai face daca ar da gol cu steaua.hai otelul!

STEELMAN
30th March 2006, 00:31
Steelman ce-ati discutat cu jandarmeria?


am inregistrat toata sedinta pe blat.problema e ca nu prea am avut momente cu care sa ii prindem in off-side .doar ceva merita mentionat o declaratie a comandantului garnizoanei Galati: "intotdeauna intr-un conflict jandarm-suporter-jandarmeria va avea mereu dreptate!!"deci...oameni platiti de noi!

six
30th March 2006, 10:04
llloooooooooooooooooolll , nu mai pot de ras !

Forzza Otelul !
:yeah: asa zic si eu Forza Otzelu......ghinion sTEAUA :) :P ;)

apparte
30th March 2006, 10:52
apropo APPARTE m-am prins ca desi esti stelist esti din oradea.da stan asta sa stii ca e tare de tot,nu inteleg cum de nu l-a vazut nimeni pana acum.sunt curios ce ai face daca ar da gol cu steaua.hai otelul!
Cand a venit la Oradea,era in umbra lui Vrajitoarea(ti-l aduci aminte,nu:D )!Dupa ce a cazut Bihoru' au avut oferte toti cei care au plecat in iarna,dar nu i-au dat,deoarece conducerea a vrut sa incerce promovarea(de ex,Mihut pt care dinamo a dat cam 30.000 in iarna,a avut oferta de 200.000 de la Craiova).Stan e foarte bun daca are spatiu unde-si poate pune in valoare viteza.E varful excelent pt contraatac,la pozitional se descurca mai greu.Pacat ca s-a rupt "faraonul",nici in toamna n-a prea jucat din cauza accidentarilor.Da' las' ca-i si Vatca:D ,gafeaza ala cand ti-e lumea mai draga(in tur cel putin 2 meciuri pierdute de el,pe greseli de genul celei cu Iasi-ul).
Eu aveam relatii bune cu Sfarlea (acum la Vaslui)!Si cu Mihut ma stiam,dar ne salutam si cam atat!

STEAUA-MANIA
30th March 2006, 10:59
:yeah: asa zic si eu .
Asa am ras si eu dupa meciul STEAUA Poli aek Bragadiru Timisoara,imi aminteam cum ati proclamat victoria lui Poli aek Bragadiru Timisoara:D Oricum,sincere felicitari pt victoria din mec cu STEAUA...Tineti-o tot asa:yeah:
On topic:meciul se joaca pe stad Dunarea?

Otzelaru'
30th March 2006, 11:02
deci...otzelul are si echipa si antrenor,steaua vine dupa un meci greu in giulesti iar in privinta victoriei impotriva stelei nu-mi fac nici o problema rezultat final 2 sau 3-0 /hello

M|tea
30th March 2006, 11:10
se joaca pe OTELUL , un stadion care e peste nivelul campionatului nostru :)
gazon impecabil, camere de filmat, nu exista gard intre tribuna 1-2 si gazon :)
stelistii ar trebui sa se descalte cand pasesc pe gazon ca sa nu il strice!
forza otelul!

be@
30th March 2006, 11:17
Razi cam repede la tot felul de cretinatati.
Observ ca tu esti cam "catzea" asa de felul tau. Si ma refer la faptul ca tii cu echipa "cainilor rosii", nu la altceva.
ps: Prin targ ce mai e? A venit Porcea cu banu sau il marca deja la bucuresti? Oricum, stii foarte bine ca weekend aveti program de stat capra

Eu dinamovista ? Ei nu mai spune ! Si cum ajuns la concluzia asta ? Nu tin cu ei , nici n-as avea cum , dupa ce s-a intamplat anul trecut in semifinala Cupei Romaniei , dar sa-i acuzi de blat etapa de etapa , asa cum fac si brasovenii cu Ceahlaul , scuza-ma , dar e paranoia de acum .

4star
30th March 2006, 11:44
se joaca pe OTELUL , un stadion care e peste nivelul campionatului nostru :)
gazon impecabil, camere de filmat, nu exista gard intre tribuna 1-2 si gazon :)
stelistii ar trebui sa se descalte cand pasesc pe gazon ca sa nu il strice!
forza otelul!

Adica voi sunteti desculti? Asa jucati pe stadionul respectiv?
Daca Steaua nu ar avea de resuperat ceva puncte, poate ca si-ar permite sa trateze meciul cu superficialitate si atunci ar fi sanse sa se intample ce sperati voi. Dar nu isi permite luxul asta si va va bate fara sa forteze: adica cu 1-0.

bada_otelul
30th March 2006, 18:34
da mah da steaua e obisnuita sa joace pe terenuri impecabile numai in deplasare si pe teren neutru:D .daca se juca pe dunarea s-ar fi simtit ca pe gazonul din ghencea.oricum otelul va aplica aceeasi tactica de joc pe contraatac,indiferent de teren,pt ca steaua nu isi permite un egal,noi da.hai otelul!

cap
30th March 2006, 18:48
bai daca otelul inscrie in prima repriza inaintea lu steaua sigur ii bate la scor si va face din nou echipa steaua de rusine niste descaltati :D :happy :happy /OLE/

katalinkostel
30th March 2006, 21:56
Meci Greu.1 X 2.pentru Carcotasi.......stati Linistiti Otelul Nu Se V-a Preda Usor.Ar Fi Indicat Un Egal Dat Fiind Situatia Din Clasament,dar S-ar Putea Sa Asistam La O Surpriza.Fortza Otelul./hello /hello /hello /hello /hello /hello

THE HUN
31st March 2006, 00:03
Pronostic 1X,in meciul asta,Otelul va sta la cutie si va astepta greseala adversarului,cea ce nu-i convine deloc Stelei.Steaua are nevoie de spatii largi ca sa inscrie.

cristian75poli
31st March 2006, 03:31
Tovarasii de la steaua, ati avut destul noroc in ultimele doua meciuri, cu goluri marcate in min 5, a venit si randul vostru...
Va doresc sa va mai treceti in cont o infrangere, mai ales ca in poarta aveti un mare CIRCAR :cARLOS....
Daca sunt baieti destepti, cei de la Galati, va dau si voua ca si celor de la bacau ( si asa "seche" e mafiot ca "jiji" ).

"POLI" - CAMPIONII!!!

Denis
31st March 2006, 06:12
ori cashtiga otelul cu 2-0 ori este BLAT 0-2...

Vand vise
31st March 2006, 06:53
vaiiiiiiiiiiiiii =))
cica blat.. hahahahaha .. o sa castigam cu 4-0 :)

apparte
31st March 2006, 07:07
ori cashtiga otelul cu 2-0 ori este BLAT 0-2...
Siguuuuuur ca da!Blat intre MM si Marius Stan!:D

bada_otelul
31st March 2006, 09:07
mai incetati cu scenarii fanteziste gen ca meciul va fi blat.indiferent de rezultatul final meciul se va juca pe teren.sper sa castige otelul.hai otelul!

superchumbo
31st March 2006, 09:15
sper sa jucam nu cu a doua, ci cu a treia garnitura si sa batem cu 1-0

Swisstec
31st March 2006, 09:28
Hai mai, voi atzi pierdut cu Rapid II in Cupa cu prima echipa si vretzi sa-i batetzi pe astia cu a treia, nici nu cred ca avetzi asa ceva.

bada_otelul
31st March 2006, 09:57
ia uite mah ce imaginatie bogata au unii.steaua va avea un meci f greu chiar daca joaca in teren cu prima echipa ce sa mai zic de faptul ca au si cateva absente,iar unii mai naivi cred ca poate castiga cu echipa a 3a.sa fim seriosi.sper sa fie meciul la fel de frumos ca cel de aseara si sa castige otelul sau macar sa faca egal.hai otelul!

4star
31st March 2006, 10:23
Daca stau bine sa ma gandesc, la situatia din clasament, nu cred ca ne deranjeaza si un egal. ar fi timpul sa joace cu rezervele. se vede ca e nevoie sa ii bage in ghete si pe ei. As vrea sa vad Cernea si Toma in poarta cate o repriza. Oricum nu o sa puneti prea mari probleme portarilor.
Asa ca bate steaua sau , in cel mai rau caz scoateti un egal, ca jucati si voi bine in ultimul timp. Poate nu chiar asa bine ca Poli TM pe care i-am batut acum cateva zile, dar aveti timp sa ii ajungeti.

One-Man Show
31st March 2006, 10:27
ia uite mah ce imaginatie bogata au unii.steaua va avea un meci f greu chiar daca joaca in teren cu prima echipa ce sa mai zic de faptul ca au si cateva absente,iar unii mai naivi cred ca poate castiga cu echipa a 3a.sa fim seriosi.sper sa fie meciul la fel de frumos ca cel de aseara si sa castige otelul sau macar sa faca egal.hai otelul!

ooo daaa...apararea aia a avut probleme cu niste desculti etapa trecuta...ala negru de respira greu nu mai stia cu ce sa respinga mingea...cu mana ,cu picioru':evil: pun pariu ca o sa bage autobaza in poarta shi ala e meciu'

bada_otelul
31st March 2006, 10:33
care negru ca erau mai multi,si la poli si la steaua:D .si mai lasati replicile rasiste acasa vreti sa ne suspende uefa forumul:D ?nici un meci nu seamana cu altul mai ales la diferenta de o saptamana.nu uita ca ai vostri fotbalisti sunt epuizati dupa meciul cu rapid plus ca unii au jucat nerefacuti.ramane meci de 1x2.hai otelul!

bada_otelul
31st March 2006, 10:38
si sa stii ca grigoras nu prea are obiceiul sa se apere cu 10 jucatori.daca joaca mai defensiv si pe contraatac asta e cu totul altceva si cu ce te deranjeaza ca s-a intamplat minunea sa greseasca un arbitru in favoarea noastra?unde erai cand porcodean nu ne-a dat penalty clar cu iasiul?si pe voi v-au ajutat destul sau ai uitat de cornerul inexistent din care ati dat gol cu poli?forzza otelul!

six
31st March 2006, 10:41
forza Otzelu.....prietenii stiu de ce;) :drak: :P

Swisstec
31st March 2006, 10:43
Am o intrebare pentru fanii Otzelului, imi pot spune niste sponsori ai echipei??? Cu cat mai multzi, cu atat mai bine!:D

bada_otelul
31st March 2006, 10:48
Am o intrebare pentru fanii Otzelului, imi pot spune niste sponsori ai echipei??? Cu cat mai multzi, cu atat mai bine!:D

bun si care era intrebarea pana la urma?

Swisstec
31st March 2006, 10:49
imi pot spune niste sponsori ai echipei Otzelul Galatzi???
Intzeleg, e dimineatza:D

bada_otelul
31st March 2006, 10:53
pai mittal steel da 3 milioane pe an(euro sau dolari) din care aproape jumate se duc la stat da cica e contract de publicitate nu de sponsorizare.restul nu conteaza dau sume f mici,iar primaria zero absolut.multumit?hai otelul!

SORENSEN
31st March 2006, 11:08
Hai ca vine Steaua sa va scoata fotbalul din cap...eram ocuptati cu UEFA si vad ca pe aici e galagie mare.
Cred ca Steaua va castiga desi unii galateni se vad cu cel putin un punct..fiti pe pace si nu va mai stresati...
Hai Steaua !

Swisstec
31st March 2006, 11:10
Pai nu sunt multzumit.:D Fac ADBoard-uri pentru fifa si n-am nici un sponsor la Otzelul si FC Vaslui... Si de aia, vroiam mai multzi.

Ioca10
31st March 2006, 12:27
Steaua te rugam Steaua te rugam duminica tre sa castigam!
Forzza Steaua!

Dariel
31st March 2006, 12:40
1 solist. De ce ? Pentru ca asa vreau eu !

starsteel
31st March 2006, 12:42
Meciul e la fel de greu pt. ambele echipe, Otelul are marele avantaj ca programarea e exact intre meciurile C. UEFA iar Steaua la 3 zile dupa retur joaca cu Dinamo. Interesanta programarea nu? Dinamo stie de ce.

4star
31st March 2006, 12:54
starsteel, esti in dilema ... greu de dat un rezultat.:ok:

SORINULTRA
31st March 2006, 13:47
2-1 forza otelul . grupa'c' va face spectacol

bada_otelul
31st March 2006, 13:48
Pai nu sunt multzumit.:D Fac ADBoard-uri pentru fifa si n-am nici un sponsor la Otzelul si FC Vaslui... Si de aia, vroiam mai multzi.

otelul are un singur sponsor dar bun.lasa ca e de ajuns.oricum pe tricou nu au alti sponsori.hai otelul!

bada_otelul
31st March 2006, 14:03
am o presimtire:daca (doamne fereste) bate steaua la galati pierde calificarea in semifinalele cupei uefa,pt ca nu pot lupta la nivel maxim din 3 in 3 zile.asa ca hai otelul ajuta steaua cu un 1x sa se califice si ei mai departe in uefa!

Rossi
31st March 2006, 14:08
Meciul e la fel de greu pt. ambele echipe, Otelul are marele avantaj ca programarea e exact intre meciurile C. UEFA
iar Steaua la 3 zile dupa retur joaca cu Dinamo.

Interesanta programarea nu? Dinamo stie de ce.

LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

IAR O CONSPIRATIE MONDIALA IMPOTRIVA STELEI ?

SINCER AVETI CEVA CREIER IN TARTACUTA ?

ACUM DINAMO A PROGRAMAT SI ETAPELE, PE LANGA CA A COMANDAT SI VREMEA DE LA INCEPUTUL RETURULUI. MARE TI-E GRADINA, DOAMNE !

doar nu aveti emotii privind meciul cu Otelul , prietenii stiu de ce

pronostic 2

ma risc si la un scor corect : 0-4

Hipgnosis
31st March 2006, 14:11
meci greu avem nevoie de victorie
altfel, serea, corpodean si salomir castiga titlul si anul asta, la fel ca in 2002 sau 2004 :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

dede
31st March 2006, 14:48
e nevoie de victorie, da' am impresia ca Oli va baga si cateva rezerve...
norocu' lor ca ne intalnesc intre cele 2 meciuri din uefa si ca atentia noastra e spre acele meciuri

ANTIbORCEA
31st March 2006, 14:59
Hai STEAUA!!! Tre' sa luam neaparat toate cele 3 pct. altfel Dinamo va lua 5 lungimi avans si e de rau!!!

mblue
31st March 2006, 15:01
2-1

4star
31st March 2006, 15:08
Hai STEAUA!!! Tre' sa luam neaparat toate cele 3 pct. altfel Dinamo va lua 5 lungimi avans si e de rau!!!
Nu te speria ca ii bate iasiul. avem pile acolo.:D
Un egal ne duce la 1 pct de ei.
LA TM iese un egal fratesc si s-a rezolvat problema.

ANTIbORCEA
31st March 2006, 15:12
Cred ca ai vrut sa fii ironic cand ai spus ca bate Iasul.Eu nu cred asta nici 0,00001% dar sa dea Dumnezeu sa ma insel!!!!

dede
31st March 2006, 15:15
Hai STEAUA!!! Tre' sa luam neaparat toate cele 3 pct. altfel Dinamo va lua 5 lungimi avans si e de rau!!!
lasa nu te stresa...asteapta etapa a 6-a si dupa aia mai vb :evil:

bada_otelul
31st March 2006, 18:10
LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

IAR O CONSPIRATIE MONDIALA IMPOTRIVA STELEI ?

SINCER AVETI CEVA CREIER IN TARTACUTA ?

ACUM DINAMO A PROGRAMAT SI ETAPELE, PE LANGA CA A COMANDAT SI VREMEA DE LA INCEPUTUL RETURULUI. MARE TI-E GRADINA, DOAMNE !

doar nu aveti emotii privind meciul cu Otelul , prietenii stiu de ce

pronostic 2

ma risc si la un scor corect : 0-4

care prieteni:salomir,serea cumva?prietenii lui dinamo.las-o balta ca nu e blat,pana una alta sezonul asta otelul a jucat toate meciurile in teren.tu sa vb de dinamo.hai otelul!

cap
31st March 2006, 18:15
sigur va fi un meci greu pentru ambele echipe dar daca otelul se va inchide si va juca pe contre si la greseala adversarului sigur va castiga forta otelul

byg
31st March 2006, 18:24
Hai STEAUA!!! Tre' sa luam neaparat toate cele 3 pct. altfel Dinamo va lua 5 lungimi avans si e de rau!!!
Bai poate si dinamo sa ia bataie si voi la fel si no sa fie 5 puncte :D lupta otelul

Universal
31st March 2006, 20:24
Otelul ia bataie rau de tot, 0-3 sau 0-4 acum ,baietiui sunt si mai puternici,dupa examenul reusit cu Rapid

cap
31st March 2006, 20:33
Otelul ia bataie rau de tot, 0-3 sau 0-4 acum ,baietiui sunt si mai puternici,dupa examenul reusit cu Rapid
hahahahahaha parca rapid ar fi sperietoarea lumii cam ce exemplu a dat cu rapid spunimel si mie ?:happy :happy

sau cate echipe a batut rapidul in returul asta ????????????????????????

SORENSEN
31st March 2006, 20:44
am o presimtire:daca (doamne fereste) bate steaua la galati pierde calificarea in semifinalele cupei uefa,pt ca nu pot lupta la nivel maxim din 3 in 3 zile.asa ca hai otelul ajuta steaua cu un 1x sa se califice si ei mai departe in uefa!
Pai vom juca cu unele rezerve cum ar fi Lovin sau Cristocea ..Oprita sau Cristea au ajuns titulari...
asadar wchipa probabila Carlos-Nesu,Baciu,Ghionea,Ogararu-Lovin,Radoi-Bostina,Dica,Nicolita-Cristea

One-Man Show
31st March 2006, 22:19
pe Ogararu l-a imbracat Olaroiu,Carlos este accidentat,Bostina,Dica shi Nicolita au accidentari usoare...raman la parerea ca in meciul cu Otelul ar tb incercati cei care nu prea au jukat in acest sezon...este un meci care ne permite acest lucru.

Paul
31st March 2006, 22:25
Pai vom juca cu unele rezerve cum ar fi Lovin sau Cristocea ..Oprita sau Cristea au ajuns titulari...
asadar wchipa probabila Carlos-Nesu,Baciu,Ghionea,Ogararu-Lovin,Radoi-Bostina,Dica,Nicolita-Cristea


Pierdem cu 3-0 la masa verde.
nesu suspendat
-------
si io zic asa

Cernea - Ogararu , Baciu , Ghionea , P. Marin - Oprita , Lovin , Radoi , Bostina - Dica , Cristea

Menajatzi:Carlos , Goian , Paraschiv , Nicolita
Acc: Iacob
Susp: Nesu

Nu uitati ce saptamana urmeaza: Rapid (a) , Dinamo (d)

SORENSEN
31st March 2006, 22:50
Uitasem de Nesu...
Cred ca vom castiga la Galati.
Oricare ar fi echipa pe care o va baga interen Olaroiu...
Hai Steaua !

Paul
31st March 2006, 22:57
in mod normal ar trebui sa batem dar meciul e unul de duzina ...
semifinala de uefa e muuuuulta mai importanta

oricum , am incredere in baieti, dupa atatia ani de echipa cu diverse dubii (apararere 0 - perioada Ienei ; aparare cu gafe - Pitzi la inceput; ineficienta in atac - Piti etapa de mijloc - "etapa Cl. Raducanu"; pase laterale si campionii egaluri - Piti la final ; atac dezastruos - Zenga) ... acum avem echipa super echilibrata , care a aratat in cateva ocazii ca are fata de Champions League ... meciul cu Lens , prima jumate de repriza din meciul cu DInamo , meciul de la Sevilla , meciul de aseara

Parerea mea e ca meciul de aseara e in top3 al acestui sezon :P

Marquise MGP
31st March 2006, 23:08
gafa din aparare si a portarului sigur sunt de top 3 :D

M|tea
31st March 2006, 23:10
meciul se apropieee :)
parerea mea e ca X-ul e cel mai posibil in meciu asta.
as vrea ca steaua sa vina cu nasu pe sus si sa se considere invingatoare la galati.baietii nostri vor juca f motivati, si isi vor dorii mult mai mult victoria ! sper sa fie un meci frumos, deschis , din care OTELUL sa iasa invingatoare!
bafta

rossonero
31st March 2006, 23:21
Cand te bati pt titlu nu trebuie sa te scoti prin faptul ca menajezi jucatori deoarece ai meci si in cupa UEFA...de altfel visul Stelei e CL,nu? play at http://cm2006.conquiztador.ro/

One-Man Show
31st March 2006, 23:36
nu cred ca vreun suporter (indiferent al carei echipe) shi-ar dori sa auda o scuza de genul asta...realitatea este ca nu avem (niciuna dintre echipele angrenate in cupele europene in acest sezon) rezerve care sa se ridice la nivelul titularilor...au potential shi au nevoie de jokuri ? probabil...in cazul asta vinovat este antrenorul...

Paul
31st March 2006, 23:38
Cand te bati pt titlu nu trebuie sa te scoti prin faptul ca menajezi jucatori deoarece ai meci si in cupa UEFA...de altfel visul Stelei e CL,nu? play at http://cm2006.conquiztador.ro/
alo, nu are nimeni pretentia ca daca menajam inseamna ca vom pierde...
se cheama administrarea eficienta a resurselor...

Ammadeus
1st April 2006, 03:03
1-1

SORINULTRA
1st April 2006, 08:44
bate otelul la un gol diferenta. otelul a facut mereu meciuri bune cu aia din bucuresti.

STEELMAN
1st April 2006, 09:32
ploua.cel putin azi.imi amintesc vreo 3 meciuri cu steaua la gl in care a plouat si nici unul nu l-am pierdut.sa fie oare vorba de destin?FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!

SORINULTRA
1st April 2006, 09:35
Ploaie Ne Ploie Tot Ii Batem .grupa"c"

bada_otelul
1st April 2006, 10:11
n-avem voie sa pierdem asta-i clar.avem ocazia sa ne distantam de locurile 15,16 si trebuie sa profitam,mai ales ca steaua are anumite probleme din cauza meciurilor din uefa.hai otelul!

starsteel
1st April 2006, 10:28
n-avem voie sa pierdem asta-i clar.avem ocazia sa ne distantam de locurile 15,16 si trebuie sa profitam,mai ales ca steaua are anumite probleme din cauza meciurilor din uefa.hai otelul!

Stai linistit ca locurile 15-16 sunt departe de noi mai ales ca Bacaul si Vasluiul deja sunt cu un picior in B. Nu ar fi nicio problema daca pierdem iar locul 10 oricum nu se premiaza.


starsteel, esti in dilema ... greu de dat un rezultat.:ok:
Nu sunt in dilema m-a scos Sportul din ceata cu victoria de ieri, intotdeauna in meciurile directe am urmarit interesul cel mai important. Spre ex. dintre un titlu la Steaua si un pericol de retrogradare la Otelul, aleg Otelul, dar acum nu e cazul.


pe Ogararu l-a imbracat Olaroiu,Carlos este accidentat,Bostina,Dica shi Nicolita au accidentari usoare...raman la parerea ca in meciul cu Otelul ar tb incercati cei care nu prea au jukat in acest sezon...este un meci care ne permite acest lucru.
Care ne permite acest lucru ?! :nah:

bada_otelul
1st April 2006, 11:03
sa fiu sincer pe mine nu ma intereseaza prea mult cine ia titlul.ma intereseaza sa adune cat mai multe puncte otelul,indiferent pe cine incurca ,desi dinamo e singura echipa care n-ar merita sa castige campionatul.steaua si rapid merita pt parcursul european,poli pt suporteri si investitiile facute.ar fi culmea ca dupa ce steaua s-au chinuit sa adune puncte pt romania sa vina aia de la dinamo si sa intre in champions league (asta din 2007) sa se laude ce buni sunt.nu merita.totusi daca datorita otelului va pierde steaua titlul sa-l piarda.hai otelul!

Paul
1st April 2006, 12:13
mereu cu otelu am avut meciuri grele
acu 2 ani am pierdut practic titlul (2-2) anul trecut am pierdut (0-1)

anul asta vom bate , ca dupa un egal , o infrangere trebuie sa vina si victoria ...

pentru cei care nu stiu
joaca cea mai slaba echipa in meciurile de acasa (Otelul) cu a II-a echipa in jocurile din deplasare (Steaua)

cap
1st April 2006, 14:47
mereu cu otelu am avut meciuri grele
acu 2 ani am pierdut practic titlul (2-2) anul trecut am pierdut (0-1)

anul asta vom bate , ca dupa un egal , o infrangere trebuie sa vina si victoria ...

pentru cei care nu stiu
joaca cea mai slaba echipa in meciurile de acasa (Otelul) cu a II-a echipa in jocurile din deplasare (Steaua)
bai aici nui vorba de superstitii ci de un joc si cel mai bun castiga nu ca ati pierdut un meci si ati facut un elgala si gata a treia oara tre sa castigati voi gandestete ca si inainte de astea ati mai facut un egal 1-1 cand trebuia sa retrogradeze otelul :d /hello /hello /hello

Paul
1st April 2006, 16:25
a si trebuia sa va dam meciul , ca sunteti mai smecher ca bacauani?
ne-am aparat sansele si drept rasplata in urmatorul bacau - steaua a fost 0-0 :D

bada_otelul
1st April 2006, 17:55
n-a zis nimeni ca trebuia sa ne dati meciul.ceea ce a deranjat tare a fost o declaratie a lu jiji ca steaua a jucat sa ii ajute pe bacau nu ca vroiau ei sa fie corecti.i-ati ajutat pe bacau si ultimele 2 sezoane v-am "ajutat" si noi cu un egal si o victorie a noastra.sper si maine sa facem la fel.hai otelul!

Paul
1st April 2006, 18:14
pai si care e problema
e o situatie absolut normal
fiecare meci sa-l joci la victorie ...?
inteleg daca i`am fi ajutat pe bacauani dandu-le puncte ...

cap
1st April 2006, 18:19
nu asta e problema ca iati ajutat sau nu dar tu ai spus ca in ultimile doua sezoane dat in unltimele 3 sezoane steau na castigat la galati si sper ca nici maine sa no faca forta otelul :ok:

byg
1st April 2006, 22:04
bai deci pana la urma rezultatul il vom vede maine si sa vedem cine are gura de aur caci cam toata lumea si dat cu presupusul si un pronostic si maine vom vede noul oracol ca dragomir ala e minciuna eu sper sintr-un egal
LUPTA GALATI LUPTA OTELUL VINCI PER NOI

bada_otelul
1st April 2006, 22:35
ca bine zici.sper sa scoata otelul un rezultat bun dar indiferent de rezultat la sfarsit trebuie sa-i aplaudam pt efortul depus.sunt sigur ca vor da totul pe teren.hai otelul!

byg
1st April 2006, 22:57
bai orcum de cand a venit grigoras la galati a facut echipa din nimicuri asta e fotbalul nici o data nu stii cine castiga cu exactitate decat atunci cad se face un blat abia astept meciul de maine forta otelul

SORENSEN
1st April 2006, 23:41
Dupa performanta dinamovista demna de circul de langa stadion ....trebuie sa ne concentram si mai bine si sa castigam la Galati.
Hai Steaua !

STEELMAN
2nd April 2006, 00:36
DINAMO-POLI 1-1. hmm.un plus de ambitie pt steaua la posibilitatea trecerii pe primul loc .deci chiar nu a fost intamplator acel 3-0 pt noi in groapa.TI AMO OTELUL VINCI PER NOI!

apparte
2nd April 2006, 01:23
Va fi meci greu,cum am avut aproape intotdeauna la Galati!Steaua poate castiga doar daca va reusi sa profite de statura lui Vatca(tinand cont de absentele pe care le va avea in primul 11)!

Universal
2nd April 2006, 06:31
Hai Steau ca se poate,incearca,nu te sfii,invinge! Hai Steau ca se poate!

SORINULTRA
2nd April 2006, 08:27
cate stele sunt pe cer pana dimineata pier numai una e mai proasta zace n capitala noastra steaua eeeee steaua eeee

bada_otelul
2nd April 2006, 08:48
mai e putin si incepe nebunia.trebuie sa facem macar un egal dar o victorie a noastra ar fi mult mai frumoasa.hai otelul!

SORINULTRA
2nd April 2006, 09:23
grupa c grupa c grupa c

forza otelul

pana la moarte cu otelul pana la moarte

va salut pe toti am plecat la stadion

Paul
2nd April 2006, 09:50
da ce faci mai , daca vine sfertifinalista Cupei UEFA , mergi cu 7 ore jumate inainte de meci la stadion :o: :ciocan:

BTW.
In conditiile in care Dinamo si-a rupt gatul , in conditiile in care bagam ceva rezerve , un egal ne este arhisuficient. Si totusi mai buna o victoria , dar cel mai important rezervele Cernea, Baciu , Lovin , Cristocea si Cristea trebuie sa arata ca au valoare Indiferent de rezultat :yeah:

starsteel
2nd April 2006, 10:54
Ultima victorie stelista la Galati 12 nov. 2001 Otelul - Steaua 0-1, dupa care au urmat rezultatele, 1-0, 1-1, 2-2, 1-0.

dasal
2nd April 2006, 11:07
:evil:Victorie Otelul ? Razbunarea lui M.Stan impotriva lui MeMe.:happy

bada_otelul
2nd April 2006, 11:18
tocmai am realizat o chestie f interesanta:bacaul nu a mai castigat un meci in deplasare din 28 mai 2003.tineti minte meciul respectiv.se pare ca i-au ajuns blestemele noastre.poate se intampla ceva si cu stelistii sa nu castige la galati nici anul asta.hai otelul!

SORENSEN
2nd April 2006, 11:21
Menajează patru jucători


Tehnicianul steliştilor va menaja în partida cu Oţelul patru jucători de bază. Astfel, cu excepţia lui Paraschiv, rezervă azi, Carlos (foto), Goian şi Nicoliţă nu vor face parte din lot. Înainte de a pleca spre Galaţi, campionii au efectuat ieri-dimineaţă un antrenament în Ghencea. La pregătire au asistat şi suporteri care au dorit să vadă cât de gravă este accidentarea lui Carlos. În jurul orei 14:30, lotul roş-albaştrilor a plecat cu autocarul spre Galaţi.prosport.ro
Cred ca vom castiga si datorita ambitiei celor care au jucat la Steaua mai putin in ultimul timp.
Hai Steaua !

Rossi
2nd April 2006, 12:36
Otelu - Steaua 0-4 (0-2)

prietenii stiu de ce ...

:rosu: :rosu: :rosu:

starsteel
2nd April 2006, 12:37
tocmai am realizat o chestie f interesanta:bacaul nu a mai castigat un meci in deplasare din 28 mai 2003.tineti minte meciul respectiv.se pare ca i-au ajuns blestemele noastre.poate se intampla ceva si cu stelistii sa nu castige la galati nici anul asta.hai otelul!
Aia a fost o zi a pacatelor bacauane fata de noi se pare ca a venit scadenta;a avut si Steaua o contributie atunci, posibil sa plateasca si anul asta.

starsteel
2nd April 2006, 13:38
Fortza Steaua, Fortza Otelul !!!!
/OLE/ /OLE/ /OLE/

Rossi
2nd April 2006, 14:17
Meciul e la fel de greu pt. ambele echipe,
Otelul are marele avantaj ca programarea e exact intre meciurile C. UEFA
iar Steaua la 3 zile dupa retur joaca cu Dinamo.

Interesanta programarea nu?
Dinamo stie de ce.

:rosu: :rosu: :rosu:

asteptam sa inceapa conspirati mondiala

Hipgnosis
2nd April 2006, 15:58
Otelu - Steaua 0-4 (0-2)

prietenii stiu de ce ...

:rosu: :rosu: :rosu:





asteptam sa inceapa conspirati mondiala

la interval de cateva minute iti dai singur peste bot.
cu ce echipa ziceai ca tii?
:jerk:

Darius
2nd April 2006, 17:04
Cele doua echipe:

OŢELUL: 82. VÂTCA - 7. C. CRĂCIUN, 3.NOGO, 5. M. BACIU, 25. SEMEGHIN - 14. V. TĂNASE, 18. S. COSTIN, 24. PARASCHIV, 20. BRUJAN - 9. BALŢOI, 19. D. STAN

STEAUA: 13. CARLOS - 5. D BĂLAN, 17. E. BACIU, 24. GHIONEA, 8. P. MARIN - 7. OPRIŢA, 6. RĂDOI, 28. LOVIN, 14. CRISTOCEA - 21. CRISTEA, 10.N. DICĂ

CosminGrc
2nd April 2006, 17:22
Grigoras a schimbat otelul...acu e momentul sa arate cat poate...Forta Grigoras

Elphax
2nd April 2006, 17:22
Ba oameni, ce conspiratie? Aia de la dinamo, sau liga nu puteau face asa ceva, ca doar se asteptau sa fie ei un UEFA in continuare nu steaua. La fel puteam spune de POLI, ca a avut cu steaua, si acum cu Rapid - joaca cu cele 2 echipe din cupa, deci are sanse sa se foloseasca de oboseala lor ca sa ajunga mai sus, nu? Si stim cu totii cat de bune relatii are POLI in ziua de azi in Divizia A

CosminGrc
2nd April 2006, 17:33
cam egal meciu

0-1 cristea

diavol visiniu
2nd April 2006, 17:37
Bravooooooooooo MeMeeeeeeeeeeeeeeeeee esti si tu bun de ceva la steaua

Cristy
2nd April 2006, 17:38
loooooooooooooooool iar joaca steaua cu echipamentu de cupa uefa =)) :happy

otelu rateaza , steaua marcheaza ahahaaah tare

ADelPiero
2nd April 2006, 17:41
ce pase da Cristocea asta ! :D meserias jucatorul

Hipgnosis
2nd April 2006, 17:45
Meci greu pt. Steaua, Otelul joaca f bine
Chiar dc avem 1-0 cred ca nu ne putem considera invingatori inca.
Trebuie sa observam insa ca Steaua joaca cu foarte multe rezerve, practic doar jumatate din cei de pe teren sunt titulari de drept.

Hipgnosis
2nd April 2006, 18:05
Cristea - omul meciului
Asta inseamna determinare dar si talent:ok:
Cred ca am reusit sa luam 3 puncte de la Galati, greu de intors rezultatul

ADelPiero
2nd April 2006, 18:08
Da....... tot respectul si pentru Cristea.. se pare ca e in revenire de forma :D:D

Hipgnosis
2nd April 2006, 18:29
3 interventii de senzatie a lui carlos in meciul asta (pana acum:evil: )
in prima repriza sg. cu atacantul advers si in a doua doua parade senzationale.
sper sa nu se agraveze accidentarea.

Rossi
2nd April 2006, 18:40
Steaua iertata de doua cartonase galbene :rosu:

Steaua a beneficiat de un penalty care nu a fost :rosu:

Petre Marin hent in careu , nepenalizat cu penalty :rosu:

Dar nu se pune , ca e in familie :evil:

CosminGrc
2nd April 2006, 18:45
otelul ramane in diviza A ....

Hipgnosis
2nd April 2006, 18:46
1. Steaua iertata de doua cartonase galbene :rosu:

2. Steaua a beneficiat de un penalty care nu a fost :rosu:

3. Petre Marin hent in careu , nepenalizat cu penalty :rosu:

4. Dar nu se pune , ca e in familie :evil:

1. Daca se dadeau alea 2 galbene sigur nu mai bateam :headbang:. La faza cu 2 galbene esti chiar penibil.
2. Penalty clar, i-a luat piciorul de sprijin. Dc. nici asta nu penalty...
3. A fost sut din 3 metri, Marin a sarit si s-a intors cu spatele chiar! Nici o intentie de a juca balonul cu mana, l-a lovit involuntar. Distanta era prea mica pt. a se da hent (citeste regulamentul)
4. E in familie???? Pai Steaua nu a mai castigat la Galati din 2001 !!!

4 afirmatii cretine
BTW vezi ca prosportul zice ca golul lui danciulescu a fost din off-side:evil: . Ce parere ai ? :jerk:

Swisstec
2nd April 2006, 18:47
Hehe, Steaua bate Otzelul si ne tzine la trei puncte de urmatorul loc!

Hipgnosis
2nd April 2006, 18:48
3 - 0 Steaua

Am zis mai sus Cristea omul meciului - mentin afirmatia :P

Swisstec
2nd April 2006, 18:50
Gata! Multzumim Steaua! /hello

Cristy
2nd April 2006, 18:51
pacat ca nu se duc 4 echipe in b , pe langa bacau si vaslui ar fi trebuit sa se duca si otelu si pandurii dar ....

Hipgnosis
2nd April 2006, 18:52
Swisstec cum ti s-a aprut arbitrajul? Nu de alta dar esti singurul pe aici si vad ca a aparut un catzelus fara zgarda si cred ca il mananca blana de la purici. :evil:

ADelPiero
2nd April 2006, 18:52
3 - 0 Steaua

Am zis mai sus Cristea omul meciului - mentin afirmatia :P

subscriu :ok:

Emilio
2nd April 2006, 18:52
Otelu - Steaua 0-4 (0-2)

prietenii stiu de ce ...

:rosu: :rosu: :rosu:

Nu ai fost departe ...

dasal
2nd April 2006, 18:52
Frumos meci.

One-Man Show
2nd April 2006, 18:54
Bravo Cristea :yeah:

Hipgnosis
2nd April 2006, 18:55
Nu ai fost departe ...


Noi nu am batut la Galti din 2001. De atunci abia am scos un egal, si de 3 ori ne-au batut.
Pe ce se bazeaza logica ta cand insinuezi ca remisor junior "a fost pe aproape"???

apparte
2nd April 2006, 18:58
Hip,au fost 2 egaluri si 2 infrangeri!Diferenta dintre meciul cu noi si cel cu dinamo a fost facuta de Carlos!

AxinTe
2nd April 2006, 19:00
3. A fost sut din 3 metri, Marin a sarit si s-a intors cu spatele chiar! Nici o intentie de a juca balonul cu mana, l-a lovit involuntar. Distanta era prea mica pt. a se da hent (citeste regulamentul)

asa a fost si la Moti in meciul cu Farul si ati sarit toti ca au furat arbitrii..

:rosu: :rosu: :rosu: la frustrati(cei care vad la altii dar nu se uita in propria ograda)

cip_81
2nd April 2006, 19:01
Frumos meci, si, ca sa folosesc si eu limbajul de lemn al oamenilor de fotbal, oaspetii si-au dorit mai mult victoria.
Oricum, meciul a avut de toate, dramatism, rasturnari de scor, faze incendiare la cele doua porti, intrari la sacrificiu, puzderie de cartonase galbene si rosii...dar cei mai ocupati au fost oamenii cu targa. Merita o prima tripla pentru efortul depus la acest meci. Nu-i usor sa faci un du-te-vino din 2 in 2 minute, asa cum au facut ei azi.

Cinste invingatorilor, "onoare" invinsilor. :ok:

katalinkostel
2nd April 2006, 19:04
Steaua poate castiga campionatul lejer daca are bulanul care l-a avut la Galati si binenteles pe domn arbitru.Cineva imi spunea ca exista undeva un dumnezeu .Astazi dumnezeu a fost Stelist.Otelul a fost astazi peste Steaua si nu merita asta>/hello /hello /hello /hello /hello

Paul
2nd April 2006, 19:04
pacat ca nu se duc 4 echipe in b , pe langa bacau si vaslui ar fi trebuit sa se duca si otelu si pandurii dar ....

de fapt ar trebui sa mearga vre`o 7 , sa ramana campionatu cu 12 , da asta e alta discutie...
Arges , National aste`s echipa care nu au ce cauta in A.
Echipa care joaca ofensiv si azi dau 4 afara , mai fac 0-3 acasa , si poimaine fac si un 0-0 chinuit sunt ok.

Oricum rezultat multumitor , s-a demonstrat inca o data ca cine iese la joc o fura urat :ok:

Welcome back Cristea.


Frumos meci, si, ca sa folosesc si eu limbajul de lemn al oamenilor de fotbal, oaspetii si-au dorit mai mult victoria.
Oricum, meciul a avut de toate, dramatism, rasturnari de scor, faze incendiare la cele doua porti, intrari la sacrificiu, puzderie de cartonase galbene si rosii...dar cei mai ocupati au fost oamenii cu targa. Merita o prima tripla pentru efortul depus la acest meci. Nu-i usor sa faci un du-te-vino din 2 in 2 minute, asa cum au facut ei azi.

Cinste invingatorilor, "onoare" invinsilor. :ok:

Vezi ca ironia ta are si cateva greseli.
Faze la ambele porti au fost cat cuprinde , cat despre accidentari si duritati , stiu ti-ai fi dorit sa venim cu 15 absenti in Groapa ... :ok:

One-Man Show
2nd April 2006, 19:07
Alt stelist de ocazie...Ce meci ai vazut ? Cu ce a favorizat arbitrul pe Steaua ? Dar acestea sunt interventii inerente inspirate de aberatiile debitate de un dinamovist infocat care se ascunde in spatele microfonului de comentator la National TV...Traiasca Samuila ! :jerk:

Hipgnosis
2nd April 2006, 19:08
asa a fost si la Moti in meciul cu Farul si ati sarit toti ca au furat arbitrii..

:rosu: :rosu: :rosu: la frustrati(cei care vad la altii dar nu se uita in propria ograda)

la moti a fost pasa de 20 de metri tinere
lasa comparatiile astea penibile.
cu cine jucati etapa asta?
si, ca sa nu uit, bafta mai departe in uefa
cip: in afara de ironii de 2 lei nu prea mai aduceti nimic pe forumul asta, asa cum de 16 ani nu aduceti nimic bun nici in fotbal.

cip_81
2nd April 2006, 19:09
Vezi ca ironia ta are si cateva greseli.
Faze la ambele porti au fost cat cuprinde , cat despre accidentari si duritati , stiu ti-ai fi dorit sa venim cu 15 absenti in Groapa ... :ok:

Nu e ironie, paulica. E purul adevar. Chiar mi-a placut meciul. Mai vreau.

Paul
2nd April 2006, 19:10
One-Man-Show , cred ca Coltescu s-a uitat aseara la Barca - Real , si a fost putin obosit. L-a inspirat nenea cu nume de moschee... Medina sau cum naiba ii zice?

Hai sa o lamurim.

Daca nu dadea penalty la Cristea , nu se supara nimeni. N-a fost , dar exista circumstante de penalty. A existat contact , si de aici incolo incep speculatii.

Cat despre faza lui Petre Marin , fratilor , hands este cand joaca intentionat mingea cu mana . Cand e in saritura sau in cadere , nu se pune problema de hands. Nici vorba de asa ceva.

Hipgnosis
2nd April 2006, 19:10
Alt stelist de ocazie...Ce meci ai vazut ? Cu ce a favorizat arbitrul pe Steaua ? Dar acestea sunt interventii inerente inspirate de aberatiile debitate de un dinamovist infocat care se ascunde in spatele microfonului de comentator la National TV...Traiasca Samuila ! :jerk:

comentatorul a zis la sfarist ca Steaua joaca peste o saptaman derby-ul cu ....Steaua :headbang: :headbang:
Saracu e un dinamovist care se da de gol ca prostu..
Un fel de Tica Danilescu care ii anunta pe sefii dinamovisti ca au picat in Cupa cu...dinamo:happy :happy

Swisstec
2nd April 2006, 19:10
Ah, ce etapa!!! De mult n-a mai fost asa frumos! Shalala! :D /hello

apparte
2nd April 2006, 19:10
Alt stelist de ocazie...Ce meci ai vazut ? Cu ce a favorizat arbitrul pe Steaua ? Dar acestea sunt interventii inerente inspirate de aberatiile debitate de un dinamovist infocat care se ascunde in spatele microfonului de comentator la National TV...Traiasca Samuila ! :jerk:
Lasa-i mah,ei sunt ca aia de la rapid channel care au vazut ofsaid la golul anulat lui Oprita in ghiulesti:evil: !

AxinTe
2nd April 2006, 19:11
hip, Moti a dat cu capul si i-a cazut mingea in mana de la 1 metru(dar desigur asta a fost intentionat)

Paul
2nd April 2006, 19:12
hip, Moti a dat cu capul si i-a cazut mingea in mana de la 1 metru(dar desigur asta a fost intentionat)

aici se discuta de Moti ? :ciocan: In Farul - Dinamo , hands a fost la Zicu , alea in Moti sunt discutabile amandoua.

dasal
2nd April 2006, 19:13
Mare bulan pe Gigi ca a dat banu pe un asa portar.Accidentat sau nu a facut treaba azi .Bravo lui

AxinTe
2nd April 2006, 19:13
Cat despre faza lui Petre Marin , fratilor , hands este cand joaca intentionat mingea cu mana . Cand e in saritura sau in cadere , nu se pune problema de hands. Nici vorba de asa ceva.

cand e vorba de Dinamo se pune problema.


aici se discuta de Moti ? :ciocan: In Farul - Dinamo , hands a fost la Zicu , alea in Moti sunt discutabile amandoua.

La Dinamo sunt discutabile, la Steaua nu e vorba de asa ceva. OK!

Hipgnosis
2nd April 2006, 19:15
Mare bulan pe Gigi ca a dat banu pe un asa portar.Accidentat sau nu a facut treaba azi .Bravo lui


am avut si eu dubii in privinta valorii lui, dar cred ca este cel putin o clasa peste hamutovski.

Emilio
2nd April 2006, 19:17
etapa trecuta: Bacau - Otelul: 0-4

Otelul - Steaua la cartonase galbene cat a fost?

Mi s-a parut azi mai degraba un meci amical. Dar poate a fost pe bune.

cip_81
2nd April 2006, 19:17
Este mai bun, mai ales ca e primul meci in care are si el mai mult de o parada. In celelate s-a remarcat orin prin a soma, ori prin a lua goluri din fundu' gradinii, ori prin a scapa sapunu' din brate.


Otelul - Steaua la cartonase galbene cat a fost?

0-0 la mare lupta

miril
2nd April 2006, 19:20
"Arges , National aste`s echipa care nu au ce cauta in A". De la Ipse citire!

Pai disparu clanul Ceausescu ca sa dam peste...mostenitorii lui in conceptii? Tu nu poti comenta un meci fara sa te referi strict la ce s-a petrecut pe teren, la meciul respectiv? Este ca si cum as comenta eu ca s-a facut blat, din nou, dar ca granzii nu adera echipele care-si joaca sansa pe teren si nu in culisele lui, de aceea cer desfiintarea acestor echipe ca sa aibe parte doar de sclavi. Hip et comp., cand il aduceti inapoi pe Protasov, fratilor, ca Steaua joaca prea...defensiv!!!

Emilio
2nd April 2006, 19:24
Miril: tu nu intelegi!!! Nu au ce cauta in divizia A echipe care nu iau bataie de la Steaua si care, in plus, joaca barbateste. In schimb, echipe ca Otelul, astea sunt cele mai bune.

Hipgnosis
2nd April 2006, 19:26
cip esti cel mai tare. iti dai seama ca a fost blat pt. ca a fost 0-0 la cartonase:headbang: :headbang:
de ce nu-l suni pe ioanitoaia sa te angajeze in locul lui vochin la recurs? ce zic, la uefa ai fi bun. :mda:

Emilio
2nd April 2006, 19:28
Steaua nu face blaturi!!! Niciodata!!!

Steaua joaca din cand in cand, si anume cand are nevoie, meciuri amicale.

cip_81
2nd April 2006, 19:30
Ma vezi pe mine ca spun ca a fost blat? Doamne fereste. Ca s-a intamplat sa fie 0-0 la cartonase, culmea, exact ca la meciul tur (totusi, e posibil ca atunci sa se fi acordat unul...chiar va rog sa va uitati pe cronica acelui meci) e pura intamplare. Atat, si nimic mai mult. Am spus ca a fost un meci frumos, deschis, din care a avut de castigat fotbalul.

uti2102
2nd April 2006, 19:30
Felcitiari Otzelului, care a jucat fotbal shi ne-a tzinut in tensiune pana la ultima boaba a lui Cristea ! Asta e genul de meciuri care pot creshte valoarea fotbalului romanesc, meciuri in care se pune osul shi se ataca fara trac ambele buturi !
Rezultatul e mult prea dur pentru Otzelul, care ar fi meritat poate sa shi inscrie, norocul nostru cu Carlos :)
Bravo Cristea, bravo Balan, bravo Cristocea !!! Lovin are shi el o mentziune speciala !
FORZA STEAUA ! /hello

Paul
2nd April 2006, 19:30
Miril: tu nu intelegi!!! Nu au ce cauta in divizia A echipe care nu iau bataie de la Steaua si care, in plus, joaca barbateste. In schimb, echipe ca Otelul, astea sunt cele mai bune.

Ma rog , fiecare ce asteapta de la fotbal. Poate unii vor altceva decat 5 fundasi de 1.95 si 3 inchizatori de 90 de kile , si 2 varfi firavi care cateodata mai scot cate un penalty.

Era o replica la Cry care zicea ca Otelu nu are ce cauta in A. Evident , ce sa caute in A o echipa care joaca cu stadionu plin , pe cand alde National joaca cu 500 de suporteri proprii.

Dar ma rog ,echipele devensive vor disparea in secunda in care se va face negocierea individuala a drepturilor TV. Aceste echipe vor deveni neagrate de televiziuni , si in timp ce alde Sportul (dintre echipele mici) va fi cautata pe televizari , National si Arges vor juca tot pe Telesport.

miril
2nd April 2006, 19:31
Stiu, Emilo, la 5-1 eram buni, dar la 1-0 si 0-0, nu!!! Asa se face fotbal in Divizia lui Mitica. si totusi, eu cer demisia lui Olaroiu. Ma simt...Relansat dupa spusele lui Paul ca sa-mi exprim acesta dorinta. Noi vrem sa ne facem echipa din pepiniera proprie si suntem in reconstructie, in plus avem o viziune moderna de cum trebuie sa arate un fotbalist, fizic, in teren, Manta, unul dintre varfurile firave, ca si Griffith de altfel, nu sunt in forma, ca si atacantii pusi in schema defensiva de Oli mai ieri. Cat despre mama Omida si televiziunea...judecati si dumneavostra singuri!

Paul
2nd April 2006, 19:32
Steaua nu face blaturi!!! Niciodata!!!

Steaua joaca din cand in cand, si anume cand are nevoie, meciuri amicale.

Asa deci din punctul vostru de vedere Rapid- Steaua a fost amical ?
Interesant sparing-partener :ok:
O sa-l mai solicitam :P


Stiu, Emilo, la 5-1 eram buni, dar la 1-0 si 0-0, nu!!! Asa se face fotbal in Divizia lui Mitica. si totusi, eu cer demisia lui Olaroiu. Ma simt...Relansat dupa spusele lui Paul ca sa-mi exprim acesta dorinta.

Pai tu o ceri de 200 de ani , de cand v-a lasat Oli cu ochii ... in frunzele platanilor :sleep:

Sunchase
2nd April 2006, 19:35
O rusine de meci.

Emilio
2nd April 2006, 19:36
ce sa caute in A o echipa care joaca cu stadionu plin , pe cand alde National joaca cu 500 de suporteri proprii.

.

Paul, iti repet sfatul pe care ti l-am mai dat de vreo 100 de ori: nu mai jigni!!!! Postari ca asta a ta ar trebui sa primeasca ban.

dasal
2nd April 2006, 19:39
Steaua a facut un antrenament bun inaintea meciului din cupa UEFA.Sa vedem ce face Rapidul la Timisoara sper........sa ia bataie.:P
Forza Viola:yeah:

bada_otelul
2nd April 2006, 19:41
diferenta a fost ca steaua a mrcat 23 goluri otelul nici unul din acelasi nr de ocazii.oricum s-a vazut ca a fost pe bune in ciuda scorului si se vede ca otelul,desi mai are de lucrat,este o echipa buna.pacat de spectatori mai ales de galerie.nici acum nu-mi vine sa cred ce ocazii am ratat.au jucat mai bine cu rezervele decat cu titularii.iuli apostol a fost cel mai bun oricum de la noi,pacat ca nu a jucat de la inceput.nu-i nimic sambata jucam cu gloria si batem.hai otelul!

miril
2nd April 2006, 19:41
Paul nu stie ce spune ca el nu era nascut pe vremea cand d'alde Taralunga si Gica Popescu, ca sa numesc vreo doi, erau luati la ordin, cu arcanul. Tot la ordin s-a daramat si Dealul Spirii, leaganul progresistilor, iar oameni disperati au fost impinsi sa-si ia viata, iar altii mureau la coada de foame, iar la televizor vedeam Congresul PCR si cateva...meciuri de fotbal. Nu spun care. In ceea ce ma priveste, Oli este un antrenor prea bun, asta am spus-o tot timpul, pentru niste suporteri incapabili sa inteleaga...schemele tactice si de ce, in fotbalul modern, nu se mai joaca cu fotbalistii lui...3,14.

Emilio
2nd April 2006, 19:43
.nu-i nimic sambata jucam cu gloria si batem.!

cred ca aici ai drepatate. Mie-n suta.

otinho
2nd April 2006, 19:45
sunteti penibili fratilor .. daca si meciul asta e suspect de blat .. eu zic sa cautati un doctor cat mai repede ca aveti probleme grave :jerk: .. doamne ajuta sa castigam si campionatu si cupa uefa sa va inchidem gura la toti .. FORTZA STEAUA .. felicitari cristea , cristocea si balan

cip_81
2nd April 2006, 19:50
Steaua a facut un antrenament bun inaintea meciului din cupa UEFA.Sa vedem ce face Rapidul la Timisoara sper........sa ia bataie.:P
Forza Viola:yeah:

Foarte bun a fost...a fost antrenamentul oficial inaintea meciului de joi. Ce va face Rapid la Timisoara ? Isi va rupe picioarele si vor iesi scantei. Nu e antrenament.

Ioca10
2nd April 2006, 19:52
:evil:Victorie Otelul ? Razbunarea lui M.Stan impotriva lui MeMe.:happy
Ce rezerve ce rezerve ce echipa ce echipa
Forzza Steaua!!!;)
Edit de la tv:"Dinamovistii recunosc:E diferentza mare intre Steaua si dinamo"

Emilio
2nd April 2006, 19:54
cip81: decat sa ne rupem picioarele, mai bine luam gol, o sa vedeti.

Revenind la Otelul - Steaua: trebuie sa-i dau dreptate lui Hip care spunea de Mustata ca nu e vinovat decat atunci cand justitia il va condamna. Probabil la fel si la meciul Otelul - Steaua: numai justitia poate declara ca a fost blat. Pana atunci, noi putem felicita echipele pentru o duminica asa de placuta pentru stelisti.

Vand vise
2nd April 2006, 19:55
Steaua iertata de doua cartonase galbene :rosu:

Steaua a beneficiat de un penalty care nu a fost :rosu:

Petre Marin hent in careu , nepenalizat cu penalty :rosu:

Dar nu se pune , ca e in familie :evil:
esti penibil.. chiar jalnic.. RUSINE :jerk: :jerk:
STEAUA A CASTIGAT MERITAT.. CU REZERVELE :D

Triphat
2nd April 2006, 20:00
Dupa cum arata scorul STEAUA a meritat victoria. Cei care zic ca a fost blat au probleme mintale ? La orice meci bun facut de Steaua o sa ziceti ca-i blat ??

Ioca10
2nd April 2006, 20:02
Steaua iertata de doua cartonase galbene :rosu:

Steaua a beneficiat de un penalty care nu a fost :rosu:

Petre Marin hent in careu , nepenalizat cu penalty :rosu:

Dar nu se pune , ca e in familie :evil:
Pe rand Steaua iertata de crtonase Hmm de ce ca si-a ridicat Cristea ticoul in cap si ca a dat Opritza in minge ce pot spune pana aici esti jalnic,mai departe penalty nostru a fost mai penalty decat golu corect a lu dinamo in continuare tot jalnic,mai departe Petre Marin hentz hmm a respins cu exterioru piciorului;) hmm concluzia nu esti penibil esti ca dinamo fi fericit:evil:

Paul
2nd April 2006, 20:10
Stiu, Emilo, la 5-1 eram buni, dar la 1-0 si 0-0, nu!!! Asa se face fotbal in Divizia lui Mitica. si totusi, eu cer demisia lui Olaroiu. Ma simt...Relansat dupa spusele lui Paul ca sa-mi exprim acesta dorinta. Noi vrem sa ne facem echipa din pepiniera proprie si suntem in reconstructie, in plus avem o viziune moderna de cum trebuie sa arate un fotbalist, fizic, in teren, Manta, unul dintre varfurile firave, ca si Griffith de altfel, nu sunt in forma, ca si atacantii pusi in schema defensiva de Oli mai ieri. Cat despre mama Omida si televiziunea...judecati si dumneavostra singuri!

Nu mai dezinforma.
->Una dintre echipele cu cei mai multi stranieri in lot : aveti si ati avut 100.000
-> UNa dintre echipele unde se gaseau fosile in activitate ... cel mai recent exemplu : Prunea
-> Una dintre echipele cu jucatori imprumutati

Are pretentia ca e cu pepiniera. Faptul ca au indisponibili si in criza de efectiv folosesc propria pepiniera , inseamna ca folosesc pepiniera.

Nene , dati afara 15 jucatori , raman aia sub 24 de ani , si promovati 15 jucatori de 17-18 ani. Mergeti 2-3 ani in B , si apoi reveniti cu Sportul , care pe langa ca e liderul returului , in 2-3 se poate bate sus. Creste constant. Te-ai gandit oare cine era lideru , daca azi in Regie jucau Galamaz , Negru si Bucur (nici nu pomenesc de Patrascu , Irimia care joaca in strainitate si castiga cat tot lotul lui Siman intr-un an).

Marquise MGP
2nd April 2006, 20:11
cu sportivitatea o sa recunosc victoria stelei si totodata o sa-i felicit ... nu prea am ce sa comentez in privinta meciului , pot sa spun totusi ca rezultatul e departe de jocul din teren.

imi pare bine ca galeria a salutat jucatorii la final si ca stadionul a fost plin ... cu mare noroc am reusit sa intru pe stadion desi am fost acolo cu o ora jumate inaintea inceperii.

forza otelul :ok:

Paul
2nd April 2006, 20:12
Foarte bun a fost...a fost antrenamentul oficial inaintea meciului de joi. Ce va face Rapid la Timisoara ? Isi va rupe picioarele si vor iesi scantei. Nu e antrenament.

Tot e bine pentru tine , ca urmeaza Rapid - DInamo ... acusica vine :ciocan:

Nexus
2nd April 2006, 20:14
La cit a fost de furata Steaua cu Nationalul si cum a cistigat Dinamo cu Farul ma mir ca unii mai au curajul sa deschida botul.

Una peste alta s-a mai facut dreptate pt ca -2 p pt Steaua si + 2 pt Dinamo din etapele trecute sunt mincinoase. Dar erau 4 puncte diferenta, o victorie si un egal care trebuiesc recuperate pt ca arbitrii au furat ca in codru.

Paul
2nd April 2006, 20:14
imi pare bine ca galeria a salutat jucatorii la final si ca stadionul a fost plin ... cu mare noroc am reusit sa intru pe stadion desi am fost acolo cu o ora jumate inaintea inceperii.

forza otelul :ok:

Asa patesc cei pe care ii mananca timpul.
N-ai invatat ca atunci cand vine Steaua se merge cu 2 ore inainte de meci ?

uti2102
2nd April 2006, 20:18
Citesc shi nu-mi vine a crede :drak: Ba de fapt imi vine a crede, ca pe autori ii cunosc de mult, da' uneori mai raman shi eu paf in fatza prostiei de pe aceasta lume.
Sunt doua aspecte :
1) Anumitzi indivizi nu au nici o treaba cu fotbalul, ca joc, shi au dovedit-o inca o data dupa declaratzile facute in urma acestei partide, deosebite ca ritm, dinamica shi spectacol
2) Aceeashi indivizi, dupa ce ca sunt straini de jocul de fotbal, sunt straini shi de fenomenul fotbalistic din Ro. Dupa ei, MM Stoica shi Gabi Stan au facut sex dementzial aseara, inainte de meci, shi au pus astazi de un blat :)

Respectivilor nu le urez decat atat : la mai multe "blaturi" ale Stelei precum cel de astazi ! Shi la cat mai multe unghii-n gat. Nu-i nevoie s-o mai spunetzi, shtiu, adevarul doare. Shi cand ma uit la voi imi dau seama ca doare rau :evil:

Marquise MGP
2nd April 2006, 20:20
@paul

acum 2 ani am avut probleme si mai mari la intrare ... am avut ceva necazuri iar locul il aveam ocupat de un prieten care a fost pe stadion de la ora 14:00 , de bilet nu se punea problema ca am abonament deci am tras de timp oleaca ... partea proasta e ca atunci cand am ajuns nu mai lasa pe nimeni sa intre :(
m-am strecurat totusi dincolo de baricada cu un grup de forte de ordine :D

Paul
2nd April 2006, 20:22
popika nu te enerva

pe ei ii streaza ca alde Radoi si Dica , aflati la limita suspendarii nu au luat cate un galben , ca sa stea in meciu` cu Dinamo...

acum urmeaza sa zic , cum de in Rapid - Steaua au fost 4 galbene din care 2 pentru tineri de tricou (in RO se da mai rar asa ceva) unul pentru proteste (Radoi) si doar unul pentru un fault (ma rog si tinerea e un "fault") ...
----
Probabil trebuia sa se joaca ca in Cotroceni , cu clavicule rupte.

Marea problema dupa meciul asta e alta?

Cine sa joace ?
Bostina mesajatu ori Cristocea?
Cristea ori Oprita (pasatorul din Giulesti) ?
Lovin ori Paraschiv?

La ultima intrebare raspuns cu ochii inchisi :Lovin !


@paul

acum 2 ani am avut probleme si mai mari la intrare ... am avut ceva necazuri iar locul il aveam ocupat de un prieten care a fost pe stadion de la ora 14:00 , de bilet nu se punea problema ca am abonament deci am tras de timp oleaca ... partea proasta e ca atunci cand am ajuns nu mai lasa pe nimeni sa intre :(
m-am strecurat totusi dincolo de baricada cu un grup de forte de ordine :D

:o:
abonamente la Galati :o:

Ce conteaza daca ai abonament. Sunt abonati care au ramas pe langa la Steaua - Villareal , deci e clar.

La meci se merge cu 1 ora inainte de meci , daca se joaca cu stadionu plin.

Marquise MGP
2nd April 2006, 20:29
de ce te mira ca avem abonamente ? :o:

eu fusei cu o ora jumate inainte totusi si uite ca era sa nu intru ... se mai intampla ... data viitoare ma uit la TV ;) ... glumesc :D