PDA

View Full Version : Etapa 19: Jiul - Farul



ADelPiero
27th March 2006, 00:46
Duminica, 2.04.2006: 15:30, Jiul Petrosani - Farul Constanta, TELESPORT
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

rhadoo
27th March 2006, 00:56
eu sper sa batem ,dar va fi extrem de greu
sa speram ca atat mai avem ,speranta,nu ca doar moare ultima
HAI JIUL PETROSANI!

Angelina Jolie
27th March 2006, 01:58
HAI FARUL! Razbunati-ne si voi.

esku
27th March 2006, 02:06
0-0 sau 0-1 ...... :evil:

iaro
27th March 2006, 04:25
Se pare ca Jiul a schimbat "scenariul" - joaca foarte bine acasa si ciudat in deplasare. Farul schioapata. Concluzie: 3-1 pentru Jiul.

Ammadeus
27th March 2006, 08:37
0-2 si o iau la vale spre b

Swisstec
27th March 2006, 14:47
Greu, dar poate se mobilizeaza si ei dupa esecul de ieri...:mda:

UrsMeier
27th March 2006, 16:19
eu zic ca o sa se termine egal

ady51a
27th March 2006, 17:00
FC Farul nu va putea folosi īn meciul din etapa următoare, de pe terenul Jiului Petroşani, trei piese de bază, Farmache, Lungu şi Todoran. Toţi au acumulat īn partida cu Dinamo al patrulea cartonaş galben.

r3my
27th March 2006, 17:12
Meci greu pt noi... dar am incredere ca vom bate.

Swisstec
27th March 2006, 17:24
Putetzi s-o luatzi ca un dezavantaj, dar cateodata cei tineri si rezervele vin motivate la astfel de meciuri!!!:)

tchibos
27th March 2006, 18:28
bate Farul lejer 2-0 ca mai mult nu le da voie sarbul

Swisstec
27th March 2006, 22:49
Hehe, eu deja am primit ""amenintzare"" pe PM de la un "rechin"!:D Cica vine Guritza si ai lui sa ne bata! Si mai zice ca: "...Pacat ca la anul ne ne vom mai intalni in A!..."
Mai baietzi, vedetzi ca asa au spus si CFR-istii si le-am dat...5! Astia de la Sportul au fost mai linistitzi! Si au batut...
Vedetzi, daca venitzi cu galerie sa fitzi cumintzi si inca ceva, la noi la peluze nu sunt scaune! Dashtept Simota asta!:D

Rossi
27th March 2006, 23:01
meci de 1x ...sper sa iasa 1 ... nu pt ca iubesc Jiul , ci pt ca urasc Farul

DanJuve
27th March 2006, 23:15
meci de 1x ...sper sa iasa 1 ... nu pt ca iubesc Jiul , ci pt ca urasc Farul
acuma dupa incidentele de la constanta farul o sa fie una din cele mai urite echipe de voi nu-i asa?:D

Kooler
27th March 2006, 23:35
Am incredere ca vom bate lejer. Farul are axperienta mai multa si nu cred ca ne vom impiedica cu toate ca avem jucatori suspendatii pentru cartonase galbene

Ess
28th March 2006, 00:39
La inceputul campionatului as fii zis 2 solist. Azi sunt mucles si joc de glezna.
meci de 1 sau 2 fara x. Na... :D

Ammadeus
28th March 2006, 09:23
0-2 si sunda isi arata limitele...adevarul e ca baiatul asta chel si batraior e antrenor de b; jiul daca nu vrea sa pice ar trebui sa scape urgent de el, e belea mare!

Darius
28th March 2006, 10:19
Pronosticul meu pentru acest meci este 1.

metallic_rain
28th March 2006, 11:06
Doamne ce bine era cand chelul asta batraior v-a promovat in A, nu?

Angelina Jolie
28th March 2006, 11:17
Da ma era foarte bun. A suta oara zic ca este un antrenor senzational pentru divizia B dar nu are valoare de A.

cobay
28th March 2006, 15:24
zic 3-1 ptr jiul PETROSANI.HAI JIULE HAI.

r3my
28th March 2006, 17:09
batem sigur. Jucatorii nostri vor fi din nou "montati" de public.... iar Farul oricum e in deriva.

Universal
28th March 2006, 22:42
Farul va lua un punct in Petrosani ..sau 3 1-1 sau 1-2

DanJuve
28th March 2006, 23:53
bai universal...:D ce fel de suporter esti mah tu???ca tu tii cu toate echipele din europasi din romania:))?? cfr va pierde cu argesu:D

metallic_rain
29th March 2006, 00:21
interesant e ca v-a dus si in intertoto, nu, sau meritul ii apartine lu tataie care le mai gherleste din cand in cand la cornere in min 93.57?

Angelina Jolie
29th March 2006, 03:47
Da ce-i drept am ajuns in Intertoto de pe locul 11, numai si numai pentru ca toate cele din fatza noastra au refuzat participarea. Mare realizare ce sa zic. Si in primul tur am rupt niste lituanieni cu Sunda la timona. Aia da performanta.
Io ii mai dau vreo 5 etape la voi, dupa aia povestim.

totmarius
30th March 2006, 19:09
bate jiul dar cred ca s-a schimbat tactica din tur cand jiul nu pierdea afara dar nu batea acasa acum bate acasa si mai vedem noi afara
HAI JIUL
bai cefereisti chiar daca bate farul pe voi nu va razbuna nimeni joaca pentru ei asa ca nu mai trageti sperante eu daca eram in locul vostru demnitatea imi "interzicea" sa mai intru pe forum-uri pe care sunt jiulisti. hai bafta si voua ca deja ati rosit a si era sa uit "felictari" pentru victoria chinuita cu vaslui in meciul ala am tinut cu voi dar am avut amri emoti

Swisstec
30th March 2006, 19:16
Vad ca [MODERATED] sunt tot frustatzi! Mda, alte echipe ar fi tacut din gura, dar nu, ei sunt ai lu' Pashcani, prieteni cu mafiotzii si fideli "Batranelului"! Suntetzi slabi, la toate capitolele, sa-mi vina Muresan sau cum il cheama si sa zica ca l-au furat arbitrii???:mda: :rosu:
Cat despre acest meci, daca se joaca ca in tur poate castiga oricine, dar cred ca s-au cam schimbat tacticile, deci avem sanse mai bune!
Incerc sa merg la meci si sa pun poze pe site.
Hai RAPID(azi si nu numai), hai JIUL(duminica si totdeauna!!! /hello)!!!

Angelina Jolie
31st March 2006, 06:19
In primul rand numele echipei este CFR mai miner in formare. In al doilea rand o piticanie ca tine nici nu a apucat sa il vada pe Dorinel in perioada de glorie asa ca ar trebui sa-ti tii guritza aia spurcata inchisa. Si in al treilea rand suntem mult peste voi in clasament, care in fond si la urma urmei e tot ce conteaza.
HAI CFR! HAI UNIREA! ANTI u!

Swisstec
31st March 2006, 08:06
Mda, nu stiu de unde sti tu catzi ani am, nu ma intereseaza, oricum, eu vedeam meciurile de la Cupele Mondiale/Europene si cele de la Wolsburg, e o echipa din Germania, pe cand tu poate inca verificai rotzile de la vagoane...
Sper sa batem pe Farul si ar putea debuta Florentiiiiiiiiiiin Dumitru!

Swisstec
31st March 2006, 08:23
Antrenorul Aurel Şunda este nemulţumit de kilogramele īn plus ale fundaşului George Şoltuz. "Este mai gras şi se mişcă mai greu, dar nu am pe altcineva pe acel post. A reuşit să dea jos două kilograme de cīnd a venit la echipă şi sper să slăbească mai repede īncă trei", a spus Şunda. Şoltuz cīntăreşte 85 de kilograme, la o īnălţime de 1,82 metri.
Eu nu intzeleg atunci cum a facut foarfeca aia la meciul cu CFR, chiar doua, una pe spate si una semi si le-a facut ca lumea!!! /hello



Fostul mijlocas al echipei Steaua, Florentin Dumitru, ar putea debuta la noua sa formatie, Jiul Petrosani, duminica, in meciul de pe teren propriu cu Farul Constanta, din cadrul etapei a XIX-a a Diviziei A, a anuntat, joi, antrenorul Aurel Sunda.

Accidentat inca de la finele turului de campionat, Florentin Dumitru a sosit la Petrosani, miercuri seara, iar astazi, de la ora 16.00, va efectua primul sau antrenament din acest an.

"Jucatorul mi-a marturisit ca a trecut perioada dificila si glezna lui este aproape vindecata. Daca va rezista la antrenamentul de astazi nu este exclus sa-l folosim in meciul de duminica cu Farul", a afirmat Aurel Sunda.

In acest sezon, Dumitru si-a pierdut locul de titular la Steaua, evoluand doar 108 minute. In pauza competitionala a fost foarte aproape de a semna cu formatia ucraineana Dnepr Dnepropetrovsk, condusa de fostul tehnician al echipei Steaua, Oleg Protasov, dar in cele din urma a semnat cu clubul Jiul Petrosani un contract valabil pina la sfarsitul sezonului.

fair22play
31st March 2006, 14:35
Farul va castiga lejer in fata unei echipe sterse cum e Jiul. 0-2 LUPTA FARUL

ultrasblueshark
31st March 2006, 15:14
Inclin sa cred ca va fi egal. Un egal fara goluri.

ultrasblueshark
31st March 2006, 15:24
meci de 1x ...sper sa iasa 1 ... nu pt ca iubesc Jiul , ci pt ca urasc Farul

De ce oare urasti Farul? :D :D :D Ca nu reusiti sa ne bateti fara arbitrii?

r3my
31st March 2006, 16:02
Farul va castiga lejer in fata unei echipe sterse cum e Jiul. 0-2 LUPTA FARUL
voi vb de echipa stearsa???? ce-ati facut voi in returul asta :rosu: ??? nika-nika... macar noi le-am dat-o franarilor urat de tot. si cre ca un 3-0 se gaseste si pt voi.

Oricum, va fi meci f greu si pt noi si pt voi. Voi nu aveti trei titulari, noua ne lipsesc cei mai "de baza" jucatori (portarul Hotoboc si atacantul Dragan - ambii suspendati); chiar daca, probabil, va debuta la noi Fl.Dumitru, mare speranta nu-mi pun eu pe el (inca nu s-a integrat in lot, nu e in forma, vine dupa o accidentare naspa, etc...)

Universal
31st March 2006, 21:29
un 2-0 clar pentru Jiul cu un Dumitru, este clar ca s-au intarit baietii

Swisstec
31st March 2006, 22:33
Hmmm... Nu e sigur ca joaca Lofrentin:D Dar sunt sperantze!!! Ne-am intarit da...si ce-mi place! In tur toata lumea zicea ca pierdem toate meciurile, acum ca au venit oameni noi, s-a schimbat tot!:D :ok:

tchibos
31st March 2006, 22:37
jiul = B. Va uram drum bun si va dam un 2-0 ca sa aveti carbuni de ars pe drum

Swisstec
31st March 2006, 23:28
Vai, mai, ce rau esti! V-am spus, la fel au zis si CFR-istii!!! Vedem dupa meci, nu ma cert cu voi, te fapt cu tine, tchibos!

rossonero
1st April 2006, 00:22
Victorie Farul cu 1-0...play at http://cm2006.conquiztador.ro/

republican
1st April 2006, 03:50
O sa bata Jiul totusi :D

Ammadeus
1st April 2006, 04:00
0-2

Swisstec
1st April 2006, 14:10
Nu stiu de ce am impresia ca vei fi suparat weekend-ul asta Ammadeus, atzi inceput bine Dej-U 0-1, urmeaza FC Arges-CFR!
Oricum, ne lipsesc patru titulari, de Dumitru n-am mai auzit nimic, deci nu e bine!:(

Darius
2nd April 2006, 15:51
Au mai ramas 45 min. pana la start...Telesport...sper sa fie un meci frumos.

A inceput meciul
...ratare mare a lui Dulcea in min. 7

ADelPiero
2nd April 2006, 17:04
ce bine joaca Jiul ... 3 ocazii mari au avut pana acum ...

UrsMeier
2nd April 2006, 17:12
Jiul a deschis scorul prin Dinita

ADelPiero
2nd April 2006, 17:13
da.. superb gol .. la vinclu ... si Curca a cam iesit gresit...

fair22play
2nd April 2006, 17:30
Egalam in repriza a II a

stanley_tiffo
2nd April 2006, 17:36
bah care va uitati la meci .......joaca bine faru......nu de alta da nu prind telesportu

ADelPiero
2nd April 2006, 17:54
joaca rau ... nu stiu daca a avut o ocazie buna de gol ....

Jiul este peste Farul cu mult

metallic_rain
2nd April 2006, 17:54
au egalat cei de la farul

stanley_tiffo
2nd April 2006, 17:56
bah foame q echipa ta cu tot oricum va duceti in b .......

desdemona
2nd April 2006, 18:00
1-1 Gurita

Darius
2nd April 2006, 18:00
1-1 a egalat Farul prin Gurita

ADelPiero
2nd April 2006, 18:03
Gurita, salvatorul Farului .... Tibi Moldovan a mai avut o ocazie buna inainte de gol...

stanley_tiffo
2nd April 2006, 18:03
goooooooooooooool
gooooooooooool
jiul in b

CosminGrc
2nd April 2006, 18:05
vreau sa vad golu :((:headbang:

CosminGrc
2nd April 2006, 18:07
mda....2-1 pt jiul

stanley_tiffo
2nd April 2006, 18:08
bah pe livescore scrie ca e 2-1 jiul......sper sa greseasca

CosminGrc
2nd April 2006, 18:09
slabe sanse

Rebellz
2nd April 2006, 18:10
2-1 pt jiu!!Mai sunt kteva min din meci

CosminGrc
2nd April 2006, 18:11
GOL: Gurita (Jiul) ! Gurita inscrie pe langa Miron la coltul lung!
De cand s-a mutat Gurita la Jiul ?

Rebellz
2nd April 2006, 18:12
GOL: Gurita (Jiul) ! Gurita inscrie pe langa Miron la coltul lung!
De cand s-a mutat Gurita la Jiul ?
Gurita e la Farul ma

CosminGrc
2nd April 2006, 18:13
sa-mi bag .... daca imi place de antrenoru' asta nou de la faru' mai bine il pastra pe Grigoras... face treaba buna la otelu

CosminGrc
2nd April 2006, 18:14
pe online score scria ca e la jiul...acu vad ca au modificat

ADelPiero
2nd April 2006, 18:15
gol petre :) 3-1

CosminGrc
2nd April 2006, 18:16
3-1 rusine pt faru'...asta a fost ultimul meu cuvant

Elphax
2nd April 2006, 18:17
bravo jiule!

stanley_tiffo
2nd April 2006, 18:18
demiSia.....

metallic_rain
2nd April 2006, 18:19
hai mai baieti.....aveti sanse sa luati cupa.. calmati-va:evil:

ADelPiero
2nd April 2006, 18:32
vreau sa vad golu :((:headbang:


uite aici: TOATE GOLURILE (http://www.onlinesport.ro/sport/multimedia/index.php?meniuId=63&viewCat=1857&viewItem=9762)

FatFrumos
2nd April 2006, 19:33
Bravo Jiul au jucat frumos victorie meritata, Farul sufera in atac fara un coordonator de joc.

Rossi
2nd April 2006, 19:42
Bravo Jiul au jucat frumos victorie meritata, Farul sufera in atac fara un coordonator de joc.

da ce sufera , de prostie si penibil

Swisstec
2nd April 2006, 19:46
SuperJIUL distruge Farul cu 3-1 si cu un super joc, cu toata opozitzia lui Augustus Constantin si a camarazilor sai de hotzie! Rusine!!! In rest, no comment!!!

FatFrumos
2nd April 2006, 20:44
SuperJIUL distruge Farul cu 3-1 si cu un super joc, cu toata opozitzia lui Augustus Constantin si a camarazilor sai de hotzie! Rusine!!! In rest, no comment!!!

Lasa vraleaja ca la orice interventie de la spate al jiului nu sa dat nimic absolut nici un galben nu va mai vaitati.

Bianco nici voi nu stati prea bine asa ca vezeti de cutea voastra de ciini.

metallic_rain
2nd April 2006, 20:52
Ce golazo marca Ciprian Petre!

orixontel
2nd April 2006, 20:58
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=12795&stc=1&d=1143997058

miruna`
2nd April 2006, 21:15
am fost la meci...
a fost super..si vremea..si terenul...!!!
sincer nu ma asteptam la scoru` asta da` e excelent...
au fost ceva probleme cu ultrasii care au cam dato`n bara...(l`au luat jandarmii pe lideru` galerie -adik fostu` meu prieten-:P....nush ce s-a intamplat k nu am stat la peluza ....)

Cra10veanu
2nd April 2006, 22:24
nu s-a intamplat nimic, doar ca l-au rupt cu bataia :D
bine jiul

orixontel
3rd April 2006, 00:24
A fost superb meciul ! Scorul : 3-1 (excelent) Publicul (superb) si vremea. Am pus si cateva fotografii.

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=12807&stc=1&d=1144009254

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=12808&stc=1&d=1144009376


Am mai multe dar au rezolutia mare si nu le pot pune ! Daca vreti neaparat le trimit de pe id orixontel .

Swisstec
3rd April 2006, 01:00
Am pus poze de la meci si imnul pe www.haijiul.piczo.com
Hai JIUL!!!

Ultras
3rd April 2006, 02:42
Bravo Jiule! Ne mai vedem la anu'...

Cra10veanu
3rd April 2006, 03:41
ce culori antipatice are stadionu ala, hrrrrr, nu ma mir ca oryxontel tine si cu cainii

rhadoo
3rd April 2006, 09:54
BRAVO JIUL!
cea mai slaba echipa care a evoluat la petrosani este farul
JIUL a fost cu 2 clase peste ei,plus ca au venit si insotiti de arbitru,insa nu a avut ce face acest augustus amar al arbitrajului romanesc
referitor la farul slabi ma mir cum de aveau pretentii de locuri pe podium
felicitari JIUL!
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
3rd April 2006, 10:29
3-1 rusine pt faru'...asta a fost ultimul meu cuvant
korect:ciocan:

Bancaru
3rd April 2006, 16:00
Nu am apucat sa citesc ce s-a zis aici, dar parerea mea ca a fost BLAT. Pentru lamuriri suplimentare ma puteti contacta.

rhadoo
3rd April 2006, 16:22
si cu cfr,si cu dinamo si cu voi ,hai s a fim seriosi,probabil necitind si nevazand meciul crezi asta
tu ai impresia ca ce zice gurita e adevarat?nu a miscat nimic,iar golul lui cred ca a fost din offside
dar nu a mai zis nimeni nimic pt ca sa terminat 3-1cand faci misto de gurita si io dai printre picioare tu crezi ca e blat,ai gresit ,vezi poate la alt meci
HAI JIUL PETROSANI!

Bancaru
3rd April 2006, 16:43
Ma intreb cati din cei care isi dau cu parerea pe aici au vazut meciul. Si in general cate meciuri pe etapa vad. Am vazut si eu, asa cum a vazut marea majoritate, cred, imaginile de la TV. Am ramas uimit de plonjoanele lui Curca. Plonjoane ca alea numai Campeanu de la Bistrita mai facea. La toate golurile a fost de un penibil iesit din comun. La golul lui Gurita numai el cred ca s-a bucurat. Si apropo, nu stiu ce a zis Gurita. Nu stiu cati ani ai tu, poate ai destula experienta, dar am vazut la meciuri trucate, inclusiv pe stadion la ai mei, pe Cotroceni, de nu ma mai poti pacali. Si sunt multi are pot gandi asemenea mie, pentru ca s-au saturat. Comentariul spunea si el multe. Jiul a castigat si spune adio diviziei B. Sau scapa de emotiile retrogradarii. O fi campionatul mai puternic, dar mai cinstit nu e.
Asa s-a intamplat si cu Argesul, in meciul cu Cluj. Nu zic ca Helesteanu a facut intentionat magaria. Dar e slab. De ce se trimit arbitri slabi la meciuri de A? Chiar asa rara avis a devenit meseria asta? Helesteanu, Corpodean, Serea - numai cateva exemple de *******i care au ingropat grosolan multe meciuri. Ce mai cauta astia?
In continuare raman la parerea mea: BLAT.
PS Nu mai cita intreg mesajul daca scrii imediat dupa mine.

tuxie
3rd April 2006, 16:48
Si eu care ma gandeam ca daca o sa zic faza asta despre cum a jucat Curca o sa-mi zica lumea ca am avut vedenii.

Bancaru
3rd April 2006, 16:51
Farul nu mai are pentru ce sa lupte in campionat. Sunt curios ce o sa intreprinda eurovasluienii. Porumboiu are bani!!!

Leviss
3rd April 2006, 17:20
Vad ca e grea infrangerea pentru unii.Fratilor daca nu sunteti capabili sa jucati fotbal gasiti repede scenarii .
Daca nu va fura arbitrii ,voi gasiti repede alte motive pentru esecurile voastre.

r3my
3rd April 2006, 17:51
Lasa-i in pace, ca-s frustrati...

metallic_rain
3rd April 2006, 18:03
Daca tzie Bancarule tzi se par edificatoare cele 40 de secunde cat au durat secventele Antenei 1, si cele 29 de secunde date de TVR1, inseamna ca te pricepi nene la fotbal si mai ales la predictii. Spune-mi si mie in acest caz... ce rost mai avea accidentarea lui Dinitza si a lui Mihart daca a fost un meci blatuit? Parerea mea umila (si sper sa tzi cont de ea) este sa iti vezi de semintele tale si sa asculti posibilele hituri ale verii ce va urma, cantate de simpaticii tai amici de la LOS PLATANOS!

Swisstec
3rd April 2006, 19:27
Bancare, vezi ca nu ai vazut prea bine meciul! Cred ca ai tot schimbat de pe TeleSport pe Cartoon Netework si d'aia! In primul rand de ce ar face blat?:mda: In al doilea rand arbitrul ne-a furat pe fatza! Si acum il vad pus pe lista pentru meciurile de miercuri!!!
Gandeste inainte sa postezi!

orixontel
3rd April 2006, 19:29
Ma intreb cati din cei care isi dau cu parerea pe aici au vazut meciul. Si in general cate meciuri pe etapa vad. .
Am vazut meciul chiar de la stadion si vad ca esti singurul care spune asemnea 'tampenii'. Daca tu zici ca Jiul a facut blat cu Farul despre partida cu Cfr ce parere ai ? Mai vorbim peste cateva etape cand vor veni la Petrosani cei de la National si sper sa incaseze macar vreo 3. ;) "daca va fi blat chiar 4" :happy