PDA

View Full Version : Etapa 19: Dinamo - Poli Iasi



Pages : [1] 2

ADelPiero
26th March 2006, 23:44
Sambata, 1.04.2006: 20:00, Dinamo - Poli Iasi, NATIONAL TV (fara spectatori)
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

george-dinamo
26th March 2006, 23:51
ce bine ca sunt primul...desi va fi greu fara spectatori (nu prea inteleg decizia deoarece DINAMO nu era club organizator, iar evenimentele din tribuna nu au influentat desfasurarea meciului) cred totusi ca ne vom impune destul de usor. si pentru a-i usura misiunea lui ammadeus si a altora ca el...da , ne vom impune aranjand cu iesenii sau cu arbitrii.

be@
27th March 2006, 00:01
si pentru a-i usura misiunea lui ammadeus si a altora ca el...da , ne vom impune aranjand cu iesenii sau cu arbitrii.

Ce arbitri , mah ? Tu nu stii ca-i blat ? :drak:

paranghele
27th March 2006, 00:40
Nu stiu cum se mira unii ca Dinamo are terenul suspendat. Suporterii lor sint anti-fotbal si cu asta basta, ce tot atit?? Ar trebui sa le suspende terenul tot returul, si asa e aranjat ca ei vor fi campioni. Nici n-ar trebui sa mai joace Dinamo, ca se aranjeaza totu cum trebuie la masa verde.

Ii batem, sau macar egal. Si nu zic asta pentru ca sint iesean, ci pentru ca fara suporteri, lui Dinamo o sa-i foarte greu. Iasu joaca fotbal si joaca bine. Timisoara nu a aratat mai nimic in Copou, nu vad de ce Dinamo ar fi altfel.

Hai POLI!!

esku
27th March 2006, 00:46
probabil 1..... cu aj arbitrilor bineinteles :mda:

BlueEnergy
27th March 2006, 01:23
Nici nu se pune problema ca Dinamo sa nu castige acest meci! Mda...

esku
27th March 2006, 01:24
poi normal ....traiasca prietenia dinamo - CCA :mda:

Ammadeus
27th March 2006, 02:42
clownule, acum sa te vedem ce potzi! s-au agitat moldovenii pi forum la meciuri penibile, acum sa vedem de ce e in stare iashiul...sper la un x daca nu le tremura chilotzii pe ei cand intra pe surpatura de stadion a lui dinamo

iaro
27th March 2006, 03:12
Poli joaca mai bine in deplasare, iar faptul ca Dinamo joaca fara suporteri o sa cantareasca ceva in economia partidei. Sper sa facem o surpriza frumoasa! Si sper sa nu se amestece arbitrii!

apparte
27th March 2006, 04:29
Voi uitati ca nu joaca la ieseni Bernard si Onofras?Asta-i meci de 1 solist!

ce_bine_e
27th March 2006, 07:17
ok, luam bataie si gata:ok:
mergem sa stam capra :evil: :evil: :evil: :drak:

RstInPc
27th March 2006, 07:38
Da. Blat clar, ce naiba! Dinamo va contacta niste jucatori adversi si va plati arbitrii. Va micsora poarta proprie si va mari pe cea adversa (la pauza se vor schimba). Iasul va fi pe post de experiment Kamasutra ! Ce ne mai amagim, doar stim ca echipa Iasului e "sclava" lui Dinamo. Mai bine nu s-ar mai prezenta si ar fi doar 3-0. Sau mai bine nu s-ar mai juca tot returul ca doar se stiu rezultatele inca de pe acum, si in plus s-ar economisi si niste bani.
Hai Dinamo!

Ammadeus
27th March 2006, 07:45
terenul lui dinamo nu trebuia suspendat, ce s-a intimplat e absurd; sper sa nu fie blat, dar adevarul e ca si echipa de la sholdova e cam impotenta de felul ei; singura chestie interesanta va fi probabil clownul prin declaratziile lui care umezesc sholdova mai ceva ca si moashtele sf. parascheva! apropo, se mai sfintzesc biletele de bingo sau s-a terminat cu circu'?

walt.mann
27th March 2006, 09:26
Meci de 1 solist. Poli Iasi n-are puterea sa se lupte cu Dinamo (+arbitri).

be@
27th March 2006, 12:17
Voi uitati ca nu joaca la ieseni Bernard si Onofras?Asta-i meci de 1 solist!

Si ce daca lipsesc Onofras , Balba si Bernard ? Avem altii care le pot lua locul . La noi nu sunt jucatori care sa faca diferenta , ci ne bazam pe forta grupului .

dede
27th March 2006, 12:30
meciul va avea loc pe 1 aprilie...sa vedem daca va pacali dinamo pe cineva :mda:

bizarr
27th March 2006, 12:56
ITI SPUN YO, DINAMU VOR FI PACALICIIII

starsteel
27th March 2006, 12:57
Dupa efortul teribil depus la C-ta urmeaza o etapa linistita ca doar Popa a declarat ca lui ii place Dinamo meci de 1 solist. Prin ceea ce joaca ar trebui sa se numeasca DINAMO 1 APRILIE BUCURESTI ca oricum in marea majoritate meciurile sunt o pacaleala.

maldini3
27th March 2006, 13:12
Ce buni sunt astia de la steaua... nu fac blaturi sunt viteji castiga numai pe valoare.... sa fim seriosi sunteti mai majiti ca dinamo....mai vorbim peste cativa ani cand il va lua iar gura pe dinainte pe jiji si va mai dezvalui vreo 2-3 balturi..incepand de lqa cel cu poili de sez trecut...:rosu:


Cat despre arbitri nu uitati ca ati castigat ieri cu un gol care a venit dupa un corener care nu a fost.... dar probabil ca tot dinamo a cumparat arbitri si pentru steaua.... sunteti penibili cu scuzele astea ..care deja sunt standard...

alejandro
27th March 2006, 14:35
meci fara emotii...2-0 pt dinamo...

Paul
27th March 2006, 14:51
1 solist , blat fara emotii , onut stie de ce , si nu numai !

UrsMeier
27th March 2006, 14:54
meci clar de 1.......dinamo nu e lasata de catre altii sa piarda puncte

be@
27th March 2006, 15:32
Dupa efortul teribil depus la C-ta urmeaza o etapa linistita ca doar Popa a declarat ca lui ii place Dinamo meci de 1 solist. Prin ceea ce joaca ar trebui sa se numeasca DINAMO 1 APRILIE BUCURESTI ca oricum in marea majoritate meciurile sunt o pacaleala.

Vai , cat de ridicol esti ! Intrebat de Memeu de ce Popa nu i-a mobilizat pe jucatorii lui Poli ca in meciul cu voi , Popik a raspuns la misto fiindca Dinamo are culorile alb-rosu , la fel ca si UTA , o echipa draga lui . Faza misto e ca unii fraieri au pus botul ca Popa ar fi dinamovist .:happy

1 solist , blat fara emotii , onut stie de ce , si nu numai !


Paulica, tu stii ca la cate aberatii ai scris pe forumul asta , nu te mai baga nimeni in seama . :D

Paul
27th March 2006, 15:39
be@ prima care ma baga in seama esti tu , ca tu imi raspunzi :evil:

be@
27th March 2006, 16:03
Ma , nu te baga nimeni in seama , adica nu dam doua parale pe ce zici tu . :P
Iasul nu face blaturi : asa s-a zvonit si cu Vasluiul , si cu Jiul pe care i-am invins in deplasare cu 2-0 , desi Popa e prieten bun cu Simota , si nici cu Otelul , cu toate ca antrenorul si multi jucatori ai Politehnicii au fost adusi la Iasi de Marius Stan .

ce_bine_e
27th March 2006, 17:02
asa-i be@ Iasul nu face blaturi, si de cand a revenit in div A nu a facut nimik asemanator, dar cei care nu cred asta, nu merita bagati in seama, pt ca noi stim adevarul iar ei cred in niste zvonuri!

Rocko
27th March 2006, 18:14
sper macar la un egal dar va fi foarte greu... dar daca baietii se vor mobiliza si vor juca fara frica chiar si impotriva arbitrilor nu avem cum sa nu ne intoarcem cu punct(e)... sper sa nu fie adevarate zvonurile cum ca noi am fi sclavul lui dinamo si baietii sa demonstreze ca au valoare... daca nu luam gol repede avem sanse sa plecam neinvinsi... FORTZA POLI IASI

DanielAndrei
27th March 2006, 18:23
vor fi niste pacaliti pe 1 aprilie....ramane de vazut cine :drak:

andy_larkynn
27th March 2006, 19:09
o sa castige iashuuu sper:D:D....da cum o putut otelu putem shi noi, nu..desi nu se stie sigur...dar merg pe 2;)

codrind
27th March 2006, 19:33
...... blat fara emotii.... !

Spuse unul din ţara BLATULUI răsare = Gloria vremurilor de altădată :mda: !!

Revenind :

EU sper īntr-un meci egal !!
Nu că m-ar interesa ce se īntāmplă acolo... īn faţă, ci pt. că POLI IAŞI are forţa de a scoate un punct din această deplasare!! :ok:

APercele79
27th March 2006, 20:10
hahaha mori de ris cu toti stelistii si cu blatul lor
cit sperau ei sa fie blat la CT si sa joace prost "jucatorii lui Ion Marin" ca sa aibe si ei dreptate ca va fi blat...eee nu a fost sa fie, hai sa incercam etapa urmatoare, poate poate
si eu am auzit un zvon ca dinamo cica va juca cu 15 jucatori etapa urmatoare, iar Iasi-ul in 9...cica arbitrul nu va numara inainte de meci citi intra pe teren...am mai auzit ca mingea va fi teleghidata de la tribuna oficiala, cu un sistem nou electronic din Japonia, unde mingea se va duce unde doreste Borcea...sa vezi pase de 80 de metri, cornere direct in poarta etc.
Daca banii lu JIJI si MEME nu au facut bine la dinamo - farul...cica o sa mai incerce inca o data contra lu iasi...POATE POATE

ce_bine_e
27th March 2006, 21:02
cine merge la meci ? :D:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Paul
27th March 2006, 21:17
fix 9 oameni (3 dinamovisti , 3 ieseni , observatorul FRF , observatorul LFP si inca un oficial FRF (poate fi selectionerul , secundul sau femeia de servici de la FRF)

Rossi
27th March 2006, 21:43
Ultras= acel suporter care isi insoteste echipa oriunde si oricand , netinand cont de adversar , vremea de afara , de locatia unde se desfasoara meciul . Ultrasii sunt mereu in peluza , meci de meci . Isi sustin echipa si cand joaca bine si cand joaca prost .

Suporter = acea persoana care merge pe stadion in mod regulat , isi sustine echipa atat in meciurile din campionat cat si in competiitiile externe ... acea pers care din cand in cand mai face si cate o deplasare pt a-si sustine echipa

Fan = acel suporter care merge de 2-3 ori pe an la stadion (si atunci doar daca este un meci tare si soare afara) . In aceasta categorie sunt si cei care tin cu o echipa din alt oras , ei rareori putand fii alaturi de echipa .

Pinguin = acea persoane care isi sustine echipa doar in fata vecinilor de bloc , doar pe forumuri ...care habar nu are de fenomenul fotbalistic , care habar nu are ce se petrece pe stadioane DAR care se da atot-stiutor ...
acea pers care vede 90% din meciurile echipei favorite la tv dar se da mare suporter , afirmand ca el detine adevarul absolut ...

ps: parerea mea e ca sunt multi care se incadreaza in categoria "pinguin" ....si ar fi bine sa o lasati mai moale cu fanatismul asta de pe forum , sa fiti mai obiectivi , si sa va interese in primul rand ce face echipa voastra

=================

Meci greu cu Poli Iasi ... sper ca echipa sa joace mai bine si sa castigam fara emotii
Forza Dinamo

be@
27th March 2006, 21:49
Suporter = acea persoana care merge pe stadion in mod regulat , isi sustine echipa atat in meciurile din campionat cat si in competiitiile externe ... acea pers care din cand in cand mai face si cate o deplasare pt a-si sustine echipa


In categoria asta ma regasesc si eu .



Sorin Boca: E păcat că meciul Dinamo - Poli se joacă fără spectatori

Preşedintele clubului Politehnica Iaşi, Sorin Boca, şi-a exprimat, luni, regretul faţă de decizia Comisiei de Disciplină de a obliga formaţia Dinamo să evolueze fără spectatori īn următoarele două meciuri din Divizia A de pe teren propriu.

"Cred că decizia Comisiei de Disciplină este o armă cu două tăişuri pentru noi. Este păcat că meciul nostru de sāmbătă, cu Dinamo, se va juca fără spectatori, dar trebuie să recunosc că acest lucru ne-ar putea avantaja", a declarat Boca, īn perspectiva jocului Dinamo - Poli Iaşi.

Oficialul ieşean a precizat că Poli Iaşi īşi va apăra corect şansele īn jocul cu Dinamo. "Ştiu că, pentru acest meci, Zicu este suspendat, dar şi de la noi vor lipsi trei titulari, Marius Onofraş, Dorel Bernard şi Ionuţ Bālbă. Totuşi, noi mergem să ne apărăm corect şansele", a spus Sorin Boca.

Preşedintele clubului din Dealul Copoului a făcut referire şi la incidentele de la Constanţa. "Nu am văzut partida Farul - Dinamo, dar este regretabil la ce s-a ajuns. Sunt convins că aceste manifestări nu se vor repeta la partida Rapid - Steaua".
(c) ProSport

ce_bine_e
28th March 2006, 07:12
fix 9 oameni (3 dinamovisti , 3 ieseni , observatorul FRF , observatorul LFP si inca un oficial FRF (poate fi selectionerul , secundul sau femeia de servici de la FRF)
ete fas, 10 de la gazde 10 de la oaspeti, mai invatza ..

Darius
28th March 2006, 09:23
Nu cred ca Dinamo va avea probleme in acest meci...

andy_larkynn
28th March 2006, 09:49
va bate ishu de nu stiti cei cu voi :P:D>..

Paul
28th March 2006, 11:03
ete fas, 10 de la gazde 10 de la oaspeti, mai invatza ..
ete fas...
cu 10 de la gazde poti face deja galerie :ok:

Hipgnosis
28th March 2006, 11:05
Ca de obicei dupa un blat al lui dinamo,m urmatorul meci in care joaca cu o echipa slabutza (si pe deauspra si "prietena") este un "regal fotbalistic" :rosu:
un 3-0, poate 4-1....si dupa aia sa tipe toti "uite ba ce in forma suntem"...
tipic
1 solist.
ps: in meciul asta nu au nevoie de arbitri, au grija fundasii adversi sa dea in sfarist si danciu un gol, ca de cand s-a intors din china nu prea se vede pe teren. Tre sa isi "revina" si baiatul. Tocmai de aia as "miza" pe o dubla de exceptie a lui danciulescu.

be@
28th March 2006, 11:51
hip , esti ridicol , si vad ca iti place cacao la greu . A facut Dinamo blat cu Argesul , Jiul , Farul , Otelul , ca sa ne acuzi ca le vom da meciul ? Doamne , cat de penibili pot fi unii .

poliis
28th March 2006, 12:37
eu zic ca e blat, si ne da dinamu meciul

Ursu carpatin
28th March 2006, 12:38
Hai Dinamo! Păcat că ratează iar CL! Sper să nu..... Dar cu săpăligă.....

Ursu carpatin
28th March 2006, 12:50
Dragi cāini! Am auzit că iar vine Becalu' John acţionar! Ar fi păcat! Cu el mergem vertiginos spre "B"! Doar s-a văzut ce bun este! şi la Dinamo şi la Rapid......

robertms
28th March 2006, 13:02
ieshenii sint fratii nostrii. Jumatate din echipa lor e de la noi. La meciu lor cu steaua de anul trecut am vazut un banner pe care scria "Pentru Dinamo traim".
Daca nu eram in lupta pt. titlu mi-as fi dorit sa le dam punte sa scape de retrogradare :D:D:D.

Ursu carpatin
28th March 2006, 13:37
pt bianco-rossi: prefer să fiu "pingui" decāt să ajung "ultras". Eu sunt mai fan a lui Dinamo, decāt toată galeria bătută la Constanţa. Dar mai civilizat. Normal, sunt din Ardeal.... "Ultaşii" merg la meciuri să īnjure, să se bată, să facă scandal, pt. simplu motiv că alte valori īn viaţă n-au!

dorian27
28th March 2006, 14:01
desi va fi un meci fara spectatori nu cred ca javrele vor mai face un pas gresit pe teren propiu ....am votat x dar o victorie la limita a gazdelor este mai aproape de adevar

cat despre blat ...mai bine vedem meciul si apoi mai vorbim
e bine ca se iau masuri de retinere a factorilor periculosi in afara stadioanelor

fara a avea o echipa de club favorita ma declar anti dinamo for ever(un amestec periculos de smechereala, hotie , lipsa de caracter si rezultate)

Hipgnosis
28th March 2006, 15:02
hip , esti ridicol , si vad ca iti place cacao la greu . A facut Dinamo blat cu Argesul , Jiul , Farul , Otelul , ca sa ne acuzi ca le vom da meciul ? Doamne , cat de penibili pot fi unii .


ieshenii sint fratii nostrii. Jumatate din echipa lor e de la noi. La meciu lor cu steaua de anul trecut am vazut un banner pe care scria "Pentru Dinamo traim".
Daca nu eram in lupta pt. titlu mi-as fi dorit sa le dam punte sa scape de retrogradare :D:D:D.

darlinmg vezi ca prietenul tau cel mai bun spune altceva. si pare ca are si ceva "dovezi".
si iti mai dau eu una: uita-te cum a jucat iasiul cu Steaua si Rapid de cand au intrat in A, si cum au jucat cu dinamo.
Iasiul a luat locului apulului in campionatul dinamoviadelor.

B0gdaaaN
28th March 2006, 15:14
cred ca e meci de 1x...dar parca simt ca se lasa cu o bomba...genul celei de anul trecut din ghencea...Dumnezeu cu mila :D

Vadim
28th March 2006, 15:27
Nu vad probleme pentru Dinamo cu Iasi, Bacau si Gloria.

ce_bine_e
28th March 2006, 15:45
bai nush ce sa ma fac cu meciu asta, ca vroiam sa merg, si Paulica cam are dreptate :(

Hipgnosis
28th March 2006, 15:56
bai nush ce sa ma fac cu meciu asta, ca vroiam sa merg, si Paulica cam are dreptate :(

pai poti sa stai la poarta.
suporterii dinamovisti au anuntat ca dc nu pot intra pe teren vor s-o puna de-o batalie cu jandarmii la poarta stadionului :ok:
stai acolo si te uiti, nici nu platesti bilet de intrare :evil: , poate doar ala de tren dc esti din targul iesilor.

ce_bine_e
28th March 2006, 17:39
io ma duc , daca ma bag fac poze, ma pun pe blocuri, sau ma fac pompier, brancardier, sau dc nu...sofer pe ambulantza ?:D:D:D

Hipgnosis
28th March 2006, 18:09
io ma duc , daca ma bag fac poze, ma pun pe blocuri, sau ma fac pompier, brancardier, sau dc nu...sofer pe ambulantza ?:D:D:D

mai bine te faci scaun, te arunca aia pe teren si obtii si autografe de la jucatori :ok: :ok: :ok: :ok:

be@
28th March 2006, 20:45
darlinmg vezi ca prietenul tau cel mai bun spune altceva. si pare ca are si ceva "dovezi".
si iti mai dau eu una: uita-te cum a jucat iasiul cu Steaua si Rapid de cand au intrat in A, si cum au jucat cu dinamo.
Iasiul a luat locului apulului in campionatul dinamoviadelor.

La ce dovezi te referi ? Intr-adevar , a fost o faza in care niste pustani au afisat un banner pe care scria "Pentru Dinamo traim" . Dar chestia asta a durat cateva secunde , pana a inceput lumea sa fluiere , si a disparut imediat . Deci te rog frumos sa nu generalizezi.


Nu vad probleme pentru Dinamo cu Iasi, Bacau si Gloria.

O sa vedem noi daca vor avea probleme cu noi sau nu, Vadim . Problema e ca avem 3 jucatori suspendati pentru cartonase ( Onofras, Bernard , Balba) , Gavatorta a fost accidentat si nu a evoluat in meciul cu Pandurii , sper sa-si revina pana sambata , iar Mitruc a ajuns la spital in timpul ultimei partide ...

Universal
28th March 2006, 21:35
Surpriza etapei: Victorie Iasi cu 2-0 sau 3 sau 4-0

robertms
28th March 2006, 22:05
Cred ca vom castiga, avand in vedere ca jucam fara spectatori si toate meciurile din afara Bucurestiului , unde publicul ne era ostil, le-am castigat.

Rocko
28th March 2006, 22:18
Cred ca vom castiga, avand in vedere ca jucam fara spectatori si toate meciurile din afara Bucurestiului , unde publicul ne era ostil, le-am castigat.


pai cred si eu ca le-ati castigat din moment ce aveti arbitrii de partea voastra:rosu: ... netoiu si borcea stiu de ce...:evil: :evil: :evil:

robertms
28th March 2006, 22:34
pai cred si eu ca le-ati castigat din moment ce aveti arbitrii de partea voastra:rosu: ... netoiu si borcea stiu de ce...:evil: :evil: :evil:
Astea-s scuzele celor slabi!
Dupa voi ar trebui sa pierdem toate meciurile ca sa fiti convinsi ca au fost corecte. Stop cryin' and start playin'!

APercele79
28th March 2006, 22:38
Astea-s scuzele celor slabi!
Slabi, gelosi, frustrati...sinonime sunt destule

Lumea de aici de pe site se cam incadreaza in toate cuvintele astea...zilnic, aceasi vrajeala: meciul cu dinamo va fi blat! dupa meci cand se vede clar ca nu a fost...EEEE STIM NOI, URMATORUL VA FI BLAT

deasta si intru pe site-ul asta....sa ma amuz putin cu disperatii astia de pe aici

robertms
28th March 2006, 22:49
Am observat si eu treaba asta. E un forum oarecum atipic. Majoritatea celor care scriu aici are opinia ei proprie. Pur si simplu sint niste clisee de prin ziare.

codrind
28th March 2006, 22:58
Astea-s scuzele celor slabi!...............

Slabi, gelosi, frustrati...sinonime sunt destule

scriseră "POTENŢII" !! :o:

Eu am mai scris: meciul NU e greu pt. POLI IAŞI !!

Poate alţii vor să fie, dar noi nu avem ceva de pierdut !! Dinamo īn schimb DA!!

metallic_rain
28th March 2006, 23:17
Joi seara Steaua si Rapid joaca pe Antena 1, iar Dinamo pe Playstation 2 !!

Cra10veanu
29th March 2006, 08:20
blat, caci moldovenii au nevoie de bani :D si dinamo are nevoie de puncte :D
pronostic : 1 (caine)

Ammadeus
29th March 2006, 10:40
va fi blat anonim, moldovenii sunt sluga lui dinamo; se pare ca clownul e prieten bun cu netoiu

be@
29th March 2006, 10:55
blat, caci moldovenii au nevoie de bani :D si dinamo are nevoie de puncte :D
pronostic : 1 (caine)

Hai dispari si varsa-ti aberatiile in alta parte . Te rugam frumos . Stim ca esti complexat din cauza ca echipa ta evoluaza la matineu , dar n-avem ce-ti face .

gicu
29th March 2006, 11:06
Stim deja, toate meciurile lui Dinamo sunt blat...asa ca nu avem nici o emotie :)

bizarr
29th March 2006, 11:12
batem cu 1-o sa crape borcea de ciuda si cu tot alaiu de langa el

Hipgnosis
29th March 2006, 11:16
Stim deja, toate meciurile lui Dinamo sunt blat...asa ca nu avem nici o emotie :)


aveti dreptate, dar hai sa nuantam: toate meciurile cu echipe mici din campionat.
nu si alea din cupele europene, ca acolo nu se poate.
acolo jucati rolul clown-ului :ok: , si parasiti rpd competitia pt. a va intoarce la blatul cel de toate zilele

RstInPc
29th March 2006, 11:19
Nu scapam noi asa usor de Borcea.
Nici nu ma gandesc sa nu batem.
PS: Gicu, ar trebui ca la restul meciurilor, mai putin cele cu Steaua si Rapid, echipele adverse sa nu se mai prezinte. Astfel s-ar face niste economii, atat la liga cat si la echipe.

be@
29th March 2006, 11:25
- Domnule Popa, mai sīnteţi prieten bun cu Neţoiu?
- Prietenii īi am şi īnainte, şi după partide, nu contează. Īn cele 90 de minute īnsă, uit de tot. Tot felul de bazaconii s-au spus şi despre īntīlnirea din tur de la Petroşani, unde am antrenat, şi despre cea de la Galaţi, unde preşedinte e Marius Stan. Faptul că am bătut pe Jiul şi am remizat cu Oţelul cred că demonstrează buna noastră credinţă şi onestitatea cu care evoluăm meci de meci.

- Aţi mai jucat vreodată fără spectatori?
- Niciodată. Cred că va fi ca un chef fără şpriţ. Īn plus, nu ştiu ce vom face dacă se stinge nocturna, va fi ca īn filmele de groază. Oricum, avem şi un avantaj de pe urma faptului că nu vor fi spectatori.

- Care?
- Camerele de luat vederi nu vor mai aluneca şi spre tribune, ci doar pe jucători şi pe antrenori. Sper să fiu telegenic! Le voi spune şi elevilor mei să se aranjeze, să se tundă, să se bărbierească, să arătăm că sīntem o echipă frumoasă. Că de deşteaptă nu se pune problema, de vreme ce venim din capitala culturală a ţării. :D

3 suspendaţi, 2 accidentaţi
Politehnica Iaşi se va prezenta īn "Groapă" fără 5 titulari obişnuiţi. Bernard, Onofraş şi Bīlbă sīnt suspendaţi, īn vreme ce Gavatorta şi Mitruc au probleme medicale. "Īn aceste condiţii, ne va fi extrem de greu să scoatem un rezultat bun, dar ne vom bate pentru fiecare minge. Poziţia din clasament īncă īmi dă fiori, mai e pīnă să fim salvaţi de retrogradare", a spus Ionuţ Popa.

gsp

robertms
29th March 2006, 12:22
daca nu varsati si nishte lacrimi n-are farmec . :P:P:P

alejandro
29th March 2006, 12:29
apa chioara,blat la drumul mare 2 solist!
forza dinamo!

be@
29th March 2006, 12:34
apa chioara,blat la drumul mare 2 solist!
forza dinamo!

Nu v-ati saturat de aceiasi si aceiasi placa ? Ati luat teapa cu Argesul , Jiul , Otelul , Farul care spuneati ca vor face blat cu Dinamo , si cu toate astea , continuati sa fiti patetici .

gicu
29th March 2006, 13:15
tare glumet Popa asta :) Plus ca vin la capitala, poate dau jucatorii si de vreo fata frumoasa (venita poate tot de prin targul Iesilor) :P

hip, nu tinere...n-ai inteles nimic din sezonul asta. Blaturi au fost si in Ghencea si cu Rapiduletu, si cu Chefereu', si cu Poli...hai ca nu mai stiu cate blaturi am facut. Dar asa suntem noi rai, ne bucuram dupa blaturile astea...si altii mai curati ca noi (nu spui cine, persoane importante) in disperare de cauza se foloseste de presa sa banuiasca toate viitoarele meciuri ale noastre. Ideea e ca noi ne-am obisnuit, voi cand nu sunteti in stare pe teren...va dati in barci :)

Utilizator
29th March 2006, 13:35
Bre daca iese cum zice Alejandro chiar ca e suspect de blat.
El a indicat 2 solist, n-ati fost atenti si sa bata Iasul cu 5 absenti la Dinamo acasa chiar ca ar fi... :D

gicu
29th March 2006, 14:38
daca iese asa...jucatorii pot sa ramana acasa pt. jocul urmator :)

ce_bine_e
29th March 2006, 15:04
gicule dai o bere inaite de meci ? :D

gicu
29th March 2006, 15:08
ce_bine_e, la cat incepe meciul? :P

Dau mai multe beri, tocmai ce-am primit un butoias de vreo 10l si nu vreau sa-l beau singur :)

Utilizator
29th March 2006, 15:17
Bah voi faceti blat pe fata aici, beti beri impreuna inainte de meci? Rusine sa va fie...ca beti doar voi doi si nu va stau alaturi :D

ce_bine_e
29th March 2006, 15:20
haisi tu :P

alejandro
29th March 2006, 15:24
Bravo Utilizator,numai tu te-ai prins,Be@ era prea suparata sa prinda gluma:D
Gicu,fii atent cu ce bine e,ca e cam minor,din cate stiu eu si nu e bine deloc:P

Utilizator
29th March 2006, 15:25
nu vin ca daca suntem mai multi de doi ne ia presa in colimator :D

Multam de invitatie dar nu sunt in zona. Succes si bere placuta. :ok:

Hipgnosis
29th March 2006, 16:03
Ma e ok sa va intalniti sa beti cate o bere.
Totul e sa nu ajunga nota de plata la Porcea :rosu:

Utilizator
29th March 2006, 16:15
Hip nu ne permitem sa te invitam sa bei alaturi de noi pentru ca ar fi nedemn pentru tine. Dar pentru ca iti admir intransigenta si puterea de a lupta pana la capat pentru ceea ce vrei sa obtii te chemam ca arbitru al disputei si iti vom inmana la sfarsit nota de plata ca sa nu planeze dubii. Tu vei fi garantia ca berea s-a consumat in bune conditiuni si a fost platita de cineva impartial, iar minorul ce_bine_e isi va inmuia doar buzele in spuma de la bere, band doar suc natural de fructe in rest :D

gicu
29th March 2006, 16:18
@alejandro, nu stiu cum e cu minorii astia, e minor la 100 ani? :D
@hip nu, eu nu folosesc gaz metan...n-am treaba cu buteliile :jerk:

sa ne vedem noi acum de topic :) Hai DINAMO :yeah:

ce_bine_e
29th March 2006, 17:40
eclipsa e de vina:evil: :P :ok:

DanielAndrei
29th March 2006, 18:39
am citit vreo 3-4 pagini pe acest thread si am observat urmatoarele:
- 1 bucata frustrat (Amadeus) :jerk: :jerk: :ciocan:
- restu increzuti (dinamovisti) :rosu: :rosu:
- si niste visatori (se stiu ei):rolleyes: :D :rolleyes:
Eu cred ca va fi un meci dificil pt ambele echipe...dinamu nu stiu cum joaca in acest retur (dar stiu cum joaca fara suporteri), iasul am inteles ca si-a dat cat de cat drumul la joc...asa ca sper ca totul sa se termine cu bine :ok:

kkrrss2005
29th March 2006, 23:08
cum oare capata asa usor galbenele atacantii nostri inaintea meciurilor cu Dianamo ?!??!?! asa a fost si anul trecut la Bucuresti.....daca vreti faceti un exercitiu de memorie...si veti vedea k am dreptate .... iar simbata seara il vom auzi pe Popa,,, antrenorul care joaca acasa cu un virf, poate - poate iese ceva la vreun contra atac... k "asta este"...." baietii au muncit dar nu a mers jocul la mijloc" s.a.m.d. chiar nu a obosit?!?!!?! ar trebui sa umble putin si la mentalitatea lui.. k la cea a jucatorilor vad k nu are nici o sansa ( cel mai bun exemplu e " determinarea lui Balba" pentru care sfaturile lui Popa......) scorul va fi de 2 0 pt Dinamo asa pentru cunoscatori.... mai bine v ati gindi la meciul cu Farul//// atunci vom avea atacanti .... simbata va fi o comedie
P.S. daca dl. Popa va citi aceste rinduri ar trebiu sa ramina macar o clipa pe ginduri...

poliis
29th March 2006, 23:21
iar simbata seara il vom auzi pe Popa,,, antrenorul care joaca acasa cu un virf

poate nu ai observat, dar a inceput sa joace 4-4-2...in ultimele 2 meciuri a jucat cu balba si cernoch

cip_81
30th March 2006, 02:01
Am avut "concediu" cateva zile si n-am intrat aici. N-am citit nici macar un post (va dau cuvantul meu ca asa au stat lucrurile), dar vreau sa-mi zica si mie cineva cu capul pe umeri daca in 6 pagini s-a adus in discutie...blat, meci strategic, fluierasi corupti. Daca da, cu siguranta printre ei se afla si cei 2 frustrati, hip si ammadeus (probabil, asta iar a pus acea placa prafuita x-y pe bune (unde x<y) si a-b (unde a>b) blat.

APercele79
30th March 2006, 02:03
dupa tine, ce crezi?? asa parerea ta.....

cip_81
30th March 2006, 02:22
Pai, avand in vedere ca matematica spune ca atunci cand numarul de experimente tinde spre infinit, probabilitatea ca un anumit eveniment sa se produca tinde catre 1 (adica acel eveniment este cert) este limpede ca nu puteau sa nu spuna si aceste lucruri. Eu cred ca ar trebui sa faca un topic comun pentru toate meciurile lui Dinamo (eventual, mai putin cele cu Steaua, Rapid si Poli) si toata lumea va fi fericita. Decat sa citesc aceleasi ineptii spuse de mii de ori pe zeci de topicuri, mai bine le citesc de zeci de ori pe un singur topic.

APercele79
30th March 2006, 03:17
de cand ai plecat tu...lumea e stresata pe aici tati...fac astia spume pe la gurita de cateva zile

six
30th March 2006, 10:00
batem cu 1-o sa crape borcea de ciuda si cu tot alaiu de langa el:yeah: dar.....nu cred cu toate ca ar fi cooool....;) :P :)

be@
30th March 2006, 11:09
cum oare capata asa usor galbenele atacantii nostri inaintea meciurilor cu Dianamo ?!??!?! asa a fost si anul trecut la Bucuresti.....daca vreti faceti un exercitiu de memorie...si veti vedea k am dreptate .... iar simbata seara il vom auzi pe Popa,,, antrenorul care joaca acasa cu un virf, poate - poate iese ceva la vreun contra atac... k "asta este"...." baietii au muncit dar nu a mers jocul la mijloc" s.a.m.d. chiar nu a obosit?!?!!?! ar trebui sa umble putin si la mentalitatea lui.. k la cea a jucatorilor vad k nu are nici o sansa ( cel mai bun exemplu e " determinarea lui Balba" pentru care sfaturile lui Popa......) scorul va fi de 2 0 pt Dinamo asa pentru cunoscatori.... mai bine v ati gindi la meciul cu Farul//// atunci vom avea atacanti .... simbata va fi o comedie
P.S. daca dl. Popa va citi aceste rinduri ar trebiu sa ramina macar o clipa pe ginduri...

Hai ca si tu bati campii . Ai cumva puteri paranormale , de poti vedea viitorul , sau cum ? Habar nu ai formula in care joaca Popa acasa , dar iti dai cu parerea...

Asi
30th March 2006, 20:29
blat la orizont, dinamo stie ca nu poate obtine victoria decat prin blat sau cu arbitraje scandaloase in favoarea lor cum a fost si la constanta.
si cum iesenii sint tocmai buni sa stea capra iar maimutoiul ala de antrenor de la poli taman bun peste un circ tv, vom asista la un meci ridicol atat in teren cat si in declaratii
pronostic 1

Utilizator
30th March 2006, 20:54
Blat clar :rosu: :rosu: :rosu: Maimutelor! :rosu: :rosu: :rosu:
E evident ca Dinamo n-are cum sa bata nici macar daca ceilalti prezinta doar doi jucatori pe teren. Si pe langa capre Dinamo sigur va cumpara si arbitrii. Si ca sa fie siguri isi aranjeaza si la LPF ploile ca sa-i dea meciul la masa verde daca totusi va pierde. E logic. Asta s-a stabilit deja, a zis si Meme si mai sunt si altii care au spus-o. Altceva? :sleep:

be@
30th March 2006, 21:46
blat la orizont, dinamo stie ca nu poate obtine victoria decat prin blat sau cu arbitraje scandaloase in favoarea lor cum a fost si la constanta.
si cum iesenii sint tocmai buni sa stea capra iar maimutoiul ala de antrenor de la poli taman bun peste un circ tv, vom asista la un meci ridicol atat in teren cat si in declaratii
pronostic 1

Nici nu ma asteptam la altceva din partea unui oltean frustrat .:happy
Si decat sa te iei de Popa , mai bine te-ai uita la analfabetul ala de Mititelu , care nu e in stare sa duca o fraza pana la capat .

Asi
30th March 2006, 23:22
degeaba te superi , intreaba si tu alti suporteri sa vezi cati iti vor spune ca popa este un maimutoi

kkrrss2005
30th March 2006, 23:56
be@ parerea mea ca IQ ul tau lasa ceva de dorit la capitolul lectura.....apropo shtii citi jucatori pleaca la Bucuresti?!?! 15... vrei sa ti scriu si in litere ca sa poti intelege?..... si de 4 5 1 ala al lui Popa mi e sila...el joaca la " plesneala" poate iese ceva la o greseala a adversarilor ca nu stiu daca intr un meci poti sa numeri 3 actiuni legate de atac pornind de la "mijlocul" inexistent de 5 jucatori...si chiar daca ultimul joc acasa a trecut si el la 2 virfuri k n a dat degeaba Boca bani pe Cernoch nu ?!?!? trebuie sa si scoata investitia?... si apropo ai fost sezonul trecut la meci sa vezi golul de 3 2 pe care l a luat Arcanu? asa ca sa nu mai comentezi aiurea.....si Onut care a gafat ca ultima trompeta la meciul din turul acestui sezon... din fata calculatorului meciurile se vad putin altfel nu ?!??!?
Apropo de premonitii :) ce a declarat in aceasta seara POPA!??!?!?!?!?!?! si nu e vorba de adormirea adversarilor... v as ruga pe toti ce postati daca puteti urmari declaratia lui Popa sa o comentai... in primul rind tu Be@

THE HUN
31st March 2006, 00:14
Daca Iasi-ul reuseste sa deschida scorul poate asistam la o surpriza,dar daca face acest lucru Dinamo cred ca iesenii vor incerca doar sa limiteze scorul.Pronostic 1 cu mici sanse de surprize.

cristian75poli
31st March 2006, 03:23
Si ce daca lipsesc Onofras , Balba si Bernard ? Avem altii care le pot lua locul . La noi nu sunt jucatori care sa faca diferenta , ci ne bazam pe forta grupului .
Chiar astept sa castigati cu catelusi lui sapaliga, pt ca nu au nici o idee de joc, au doar multe cunostinte la CCA...

"POLI" - CAMPIONII!!:ok:

ce_bine_e
31st March 2006, 07:31
kkrrss2005 tu esti iesean?... ca ne faci de ras
noi mergem la Buc sa ne jucam sansele, e clar ca principala favorita e Dinamo, si ca ne-am multumi si cu un egal, sa revenim cu picioarele pe pamant, suntem Poli Iasi, nu JUVE, BARCA sauARSENAL..

hamsterutz
31st March 2006, 08:11
e meci de 1 .... eu nu inteleg ce unii deal de kkrrss2005 se zbat atat parca ne-am bate la titlu si nu jucam bine.... in primu rand dinamo este 2 clase peste noi ... ca na au bani au cond... ce vrei asta e .... si apoi mai are si obiectiv titlul ceea ce inseamna ca nu trebuie sa piarda nici un meci acasa....
daca o sa luam bataie toata lumea.... arbitri blat etc... daca luam bataie eu zic ca e ceva normal.... mai ales dupa cum au jucat baietzii in meciu cu panduri... daca scoatem macar 1 pct o sa fie ceva maretz daca nu asta e...
Cand o sa avem si noi bani jucatori si cond sa ne batem pt podium atunci sa facem galagie ca vrem sa batem dinamo :).

Rocko
31st March 2006, 10:00
dar daca dinamo are valoare atunci de ce draku tot umbla pe la jucatorii adversi sau pe la arbitri??? in meciul tur de la iasi a fost aceeasi poveste... dinamo n-a jucat nik si a castigat cu 2-0 (rezultatul preferat al lui borcea si netoiu)... sa fiti cu ochii pe branetz... in ultimele 2 meciuri cu dinamo el a fost cel care a facilitat victoria lui dinamo... ba ca a luat gol de la 30 m la bucuresti ba ca le-a facut cadou un penalty la iasi... exemple sunt multe... si sambata va fi tot un 2-0 pt dinamo fara emotii dupa parerea mea...

P.S. pt toti dinamovistii : lasati-o mai moale ca toata tara stie ca dinamo e campioana blaturilor.... si asa va fi mult timpe de acum inainte...

Swisstec
31st March 2006, 10:07
Avand in vedere ca Dinamo joaca fara suporteri, e mult probabil ca nu va face un joc stralucit(ex: Dinamo-Jiul 1-1)
Iesenii ar putea profita!:)

six
31st March 2006, 10:38
Pai adoptati modelul Arges si scoateti un punct....ar fi bine si pt altii:ok: :) ;)

be@
31st March 2006, 10:56
Mai omule, tu nu vezi cate prostii spui ?
apropo shtii citi jucatori pleaca la Bucuresti?!?! 15... vrei sa ti scriu si in litere ca sa poti intelege?.....

E adevarat ca plecam cu 15 sau 16 jucatori . Dar e de vina Boca sau Popa ca :

-Balba ia galbene ca prostul
-Gavatorta s-a accidentat in meciul de la Galati
-Irinel Ionescu a fost operat de apendicita
-Sarici inca nu e complet refacut dupa acidentarea de asta vara
-Bernard l-a tinut in careu pe jucatorul Pandurilor , si a luat rosu ? Probabil , dupa mintea ta , anumea a facut asa , ca sa lipseasca de la meciul cu Dinamo . Nu-i asa ? E, ce conteaza ca puteam pierde 2 puncte acasa .
-bineinteles ca tot Boca si cu Popa sunt vinovati ca in ultima vreme Miclea e mai mult accidentat , si ca Mitruc a fost lovit in timpul meciului cu Pandurii , si a fost dus la spital...


si de 4 5 1 ala al lui Popa mi e sila...el joaca la " plesneala" poate iese ceva la o greseala a adversarilor ca nu stiu daca intr un meci poti sa numeri 3 actiuni legate de atac pornind de la "mijlocul" inexistent de 5 jucatori...
Ma , nu stiu ce 4-5-1 vorbesti , dar poate n-ai vazut ca la un moment dat pe teren se aflau jucatori ofensivi precum Cernoch , Palimaru , Onofras si Miclea .



si apropo ai fost sezonul trecut la meci sa vezi golul de 3 2 pe care l a luat Arcanu? asa ca sa nu mai comentezi aiurea.....

Golul de 3-2 a venit dupa o lovitura acordata de arbitru aproape de careul nostru . Trebuie sa fii cretin ca sa spui ca un meci in care am avut doua penalty-uri , si am luat gol in ultimile secunde a fost blat.


Apropo de premonitii :) ce a declarat in aceasta seara POPA!??!?!?!?!?!?! si nu e vorba de adormirea adversarilor... v as ruga pe toti ce postati daca puteti urmari declaratia lui Popa sa o comentai... in primul rind tu Be@

Asa . Ce a declarat Popa ? "Vrem să obţinem un rezultat cīt mai bun pe stadionul Dinamo şi sper să reuşim, deoarece, se ştie prea bine, nu mă interesează spectacolul, ci mult mai mult rezultatul. Indiferent īnsă de numele celor pe care īi voi introduce pe teren, īmi place să cred că vom da o replică mai consistentă ".
Poate-mi spune-mi ce ti se pare anormal in declaratia asta .

sa fiti cu ochii pe branetz... in ultimele 2 meciuri cu dinamo el a fost cel care a facilitat victoria lui dinamo... ba ca a luat gol de la 30 m la bucuresti ba ca le-a facut cadou un penalty la iasi... exemple sunt multe... si sambata va fi tot un 2-0 pt dinamo fara emotii dupa parerea mea...



Branet , anul trecut , in Stefan cel Mare a luat gol de la 30 m dupa o lovitura libera executata foarte bine de Niculescu , care e specialist la asa ceva . Intr-adevar , am jucat mai slab in Stefan cel Mare , dar la fel am facut-o si in Giulesti , campionatul trecut , unde am pierdut la fel , cu 2-0 . Tot blat a fost si ala ?
Iar penalty-ul din Copou , in turul acestui campionat , a fost acordat foarte usor . Al doilea gol a venit pe un contraatac . Deci nu mai vorbi prostii .

Ar trebui sa va fie rusine ca va indoiti de baieti , si ca va numiti suporteri ai acestei echipe .

Ioca10
31st March 2006, 12:29
Ptiu drace ajung sa tzin cu iasu :D,ata ete nu ma dezamagitzi :D(0-0)
Forzza Steaua!

starsteel
31st March 2006, 12:34
Nu va mai agitati, Iasiul face o plimbare pana la Buc. meciul e 1 solist, Popa deja e in vacanta saptamana asta nu ati vazut? nici la meciul Rapid - Steaua nu s-a uitat, a preferat un film. Mare clovn!

Rossi
31st March 2006, 12:51
"Orice meci al lui Dinamo e precedat de o campanie de presa,
iar asta inseamna reclama, mereu negativa, plecata din frustrari ale perioadei comuniste" :rosu:

Nu v-ati plictisit ca inainte de fiecare partida sa afirmati cu atata tarie si cu atata convingere ca Dinamo va face BLAT ? >>>:rosu:

Swisstec
31st March 2006, 13:03
Vezi baiatu' ca se scrie din nou blat! :) Sunt sigur de asta!

Rocko
31st March 2006, 13:32
Golul de 3-2 a venit dupa o lovitura acordata de arbitru aproape de careul nostru . Trebuie sa fii cretin ca sa spui ca un meci in care am avut doua penalty-uri , si am luat gol in ultimile secunde a fost blat.



be@ , eu cred ca ai vazut alt meci sau nu l-ai vazut deloc... in acel meci a dat pacurar 2 goluri dintre care unul din penalty si ei au egalat in ultima faza printr-un gol ca la "antrenament" :no: fara sa-i deranjeze nimeni.... plus ca corpodean le-a acordat prea usor fault la acea faza din care s- centrat la golul3... meciul ala de atunci a fost cu siguranta blat si o sa iasa odata si odata la iveala toate aceste blaturi pe care le-a facut dinamo :yeah: iar anul asat promoveaza si ceahlaul un alt partener de antrenament pt dinamo... in concluzie dinamo va castiga campionatul anul asta si mai mult ca sigur si l-au asigurat si pe cel de anul viitor :evil: :evil: :evil:

be@
31st March 2006, 14:02
Asa , tin minte ca a dat atunci Pacurar doua goluri . Nu stiu de ce eu imi aminteam ca au fost amandoua din penalty . Oricum , eu am stat cu sufletul la gura la acel meci pana in ultima secunda , mai ales dupa ce am revenit de la 0-2 . Si n-am avut nici macar o singura clipa senzatia ca a fost blat . Pai asa arata un meci trucat ? Revii de la 0-2 , dai 2 goluri , si apoi pierzi in ultima secunda , dupa un fault facut in apropierea careului ? Scuza-ma , dar poate n-ai vazut Dinamo-Arges 4-0 sau ceauseii cu Bacaul in tur , cand n-au trecut aia de mijlocul terenului decat o singura data cand au avut avut penalty , si l-au executat penibil .
Eu vreau sa-ti spun ca si meciul cu Nationalul , cand am ratat 2 lovituri de la 11 m . , sau cel cu ceauseii , cand a facut Balba un hentz penibil au fost blat , dar sa nu mai zici la nimeni , ok ? Ramane intre noi . :P

ANTIbORCEA
31st March 2006, 14:13
Da pe Cristea il mai tineti minte cand a facut un meci penibil la ultimul meci al lui impotriva lui dINAMO

chinezu
31st March 2006, 14:16
be@ , eu cred ca ai vazut alt meci sau nu l-ai vazut deloc... in acel meci a dat pacurar 2 goluri dintre care unul din penalty si ei au egalat in ultima faza printr-un gol ca la "antrenament" :no: fara sa-i deranjeze nimeni.... plus ca corpodean le-a acordat prea usor fault la acea faza din care s- centrat la golul3... meciul ala de atunci a fost cu siguranta blat si o sa iasa odata si odata la iveala toate aceste blaturi pe care le-a facut dinamo :yeah: iar anul asat promoveaza si ceahlaul un alt partener de antrenament pt dinamo... in concluzie dinamo va castiga campionatul anul asta si mai mult ca sigur si l-au asigurat si pe cel de anul viitor :evil: :evil: :evil:
Scuze! Dar nu pre am inteles nimic din comentariul tau.Dinamo a condus cu 2-0 si tot ei au egalat(poate au dat autogol)? Dupa golul de 3-2 a mai urmat vreo faza? intreb asta pt ca ai zis ca au egalat in ultima faza! S-o fi terminat 3-3? Nu mai inteleg nimic!

be@
31st March 2006, 14:21
Da pe Cristea il mai tineti minte cand a facut un meci penibil la ultimul meci al lui impotriva lui dINAMO

Care a fost ultimul lui meci impotriva lui Dinamo ? Sa vad daca stii .


P.S. Cat de penibil trebuie sa fii ca sa-ti pui nick-ul ANTIbORCEA ? :happy

ANTIbORCEA
31st March 2006, 14:46
Sa-ti spun ceva"be@":
1.Cred ca fiecare are dreptul sa-si spuna opinia pe acest forum.Recunosc,si-mi cer scuze daca am jignit pe suporterii ieseni, ca am fost cam dur in exprimare vis a vis de echipa dar asta e opinia mea legata de acest meci;
2.Ultimul meci, daca nu ma insel, a fost in turul sezonului 2004/2005( oricum nu inteleg ce importanta are asta).
3.Legat de nick sa stii ca nu toata lumea poate fi atat de inventiva si de interesanta.Nick-ul meu e definitia unei stari de spirit si nu a unui atac contra unei persoane anume.
4.Hai sa fim "FAIR PLAY" si sa nu ne aducem jigniri reciproce.OK?

be@
31st March 2006, 14:55
Imi pare rau , dar tu ai inceput sa jignesti .
Asa este , ultimul meci al lui Cristea impotriva lui Dinamo a fost cel din turul campionatului trecut , cand , intr-adevar , n-a facut un meci grozav . Dupa aia daca imi aduc aminte , nu a mai avut drept sa evolueze contra lui Dinamo .

cip_81
31st March 2006, 15:16
Scuze! Dar nu pre am inteles nimic din comentariul tau.Dinamo a condus cu 2-0 si tot ei au egalat(poate au dat autogol)? Dupa golul de 3-2 a mai urmat vreo faza? intreb asta pt ca ai zis ca au egalat in ultima faza! S-o fi terminat 3-3? Nu mai inteleg nimic!

Merita atentie ? Va dati seama, a fost 2-0 pentru Dinamo
, iesenii se chinuie sa egaleze, o fac, iar apoi, ca un facut, la ultima faza...poc, blat. Numai ca se cam contrazice nitel...tot el e cel care afirma ca lovitura libera a fost acordata usor de Corpodean. Or, in asemenea conditii, fara acea greseala de arbitraj, probabil ca 3-2 nu se mai facea niciodata (daca-mi aduc eu aminte, Andone spunea ca un rezultat de egalitate era mai apropiat de adevar. Gresesc ?).

In concluzie, prin urmare si-asa deci, a fost blat sau a fost greseala de arbitraj la ultima faza (sa nu-mi spuneti ca asteptau ultimul minut si o eventuala greseala de arbitraj) ? Se cam bat cap in cap.

Rocko
31st March 2006, 17:24
Merita atentie ? Va dati seama, a fost 2-0 pentru Dinamo
, iesenii se chinuie sa egaleze, o fac, iar apoi, ca un facut, la ultima faza...poc, blat. Numai ca se cam contrazice nitel...tot el e cel care afirma ca lovitura libera a fost acordata usor de Corpodean. Or, in asemenea conditii, fara acea greseala de arbitraj, probabil ca 3-2 nu se mai facea niciodata (daca-mi aduc eu aminte, Andone spunea ca un rezultat de egalitate era mai apropiat de adevar. Gresesc ?).

In concluzie, prin urmare si-asa deci, a fost blat sau a fost greseala de arbitraj la ultima faza (sa nu-mi spuneti ca asteptau ultimul minut si o eventuala greseala de arbitraj) ? Se cam bat cap in cap.


ma daca nu ai fost pe stadion la acel meci nu are rost sa mai comentezi... ca te faci de cacao... si sa va mai zic un blat marca dinamo: acu 3-4 ani cand era ionut popa la oradea a fost un meci "nebun" incheiat ghiciti voi cu ce scor... 3-2 pt dinamo... cu ceva eliminari si multe faze dubioase... au condus parca oradenii si au egalat dinamovistii in 10 oameni... :no: :no: :no: si s-a vorbit mult de acel meci... ANTI BORCEA SI NETOIU :headbang: :headbang: :headbang:

cip_81
31st March 2006, 17:35
1. Chiar trebuia sa fiu la meci ca sa vad cum a evoluat scorul ?
2. Vad ca atunci in discutie un meci al Oradei de acum 224 de ani...dar tot atunci s-a jucat un meci Oradea - Steaua 0-3, cu 2 autogoluri si cu recuperarea punctelor in etapa urmatoare, in Cotroceni. Mai tii minte asta ? (apropo, golurile Bihorului, in meciul cu Dinamo, au fost marcate de Vrajitoarea, jucatorul lui Netoiu).
3. Bun, am inteles, a fost blat acum un an, acum 2...ma rog. Dar cum caracterizezi hentul absolut stupid (pur si simplu s-a inaltat si a voleibalat mingea, spre stupefactia tuturor), intr-un meci care se indrepta spre 0-0, facut de Balba (te las sa ghicesti cu cine) ?

be@
31st March 2006, 17:44
ma daca nu ai fost pe stadion la acel meci nu are rost sa mai comentezi... ca te faci de cacao... si sa va mai zic un blat marca dinamo: acu 3-4 ani cand era ionut popa la oradea a fost un meci "nebun" incheiat ghiciti voi cu ce scor... 3-2 pt dinamo... cu ceva eliminari si multe faze dubioase... au condus parca oradenii si au egalat dinamovistii in 10 oameni... :no: :no: :no: si s-a vorbit mult de acel meci... ANTI BORCEA SI NETOIU :headbang: :headbang: :headbang:

Serios , mai Rocko ? Nu mai spune... Si pe ce te bazezi cand afirmi asta ? Sau vorbesti si tu , doar ca sa te afli in treaba? Va sa zica au fost si eliminari ... Ce *******i...Ca sa stea o etapa pe tusa ? Nu puteau si ei sa blatuiasca mai inteligent ? :D

APercele79
31st March 2006, 17:49
si daca iti dai seama cit de mult ne doare...eu personal nu mai dorm noptile
cit de mult vreau sa ma placa iesenii si aia din Vaslui - Chisinau
hai va rog, simpatizati echipa dinamo, va rugam frumos....

adevarul este ca ne doare....FIX IN P*L* !!!

Rocko
31st March 2006, 17:52
Serios , mai Rocko ? Nu mai spune... Si pe ce te bazezi cand afirmi asta ? Sau vorbesti si tu , doar ca sa te afli in treaba? Va sa zica au fost si eliminari ... Ce *******i...Ca sa stea o etapa pe tusa ? Nu puteau si ei sa blatuiasca mai inteligent ? :D


da da ... vorbeam ca sa ma aflu si eu in treaba... :evil: :evil: :evil:

cip_81
31st March 2006, 18:04
Mie mi-ar fi rusine, ca suporter, sa-mi acuz echipa (pentru care imi consum energiile, imi stric sanatatea si stau in soare sau ploaie) de lucruri necurate inaintea desfasurarii partidei. Oare cum e sa plec de la prezumtia de vinovatie si sa ajung la una de nevinovatie ? Oare cum as fi eu "privit", dupa meci, daca ea si-a jucat onest sansele ? Oare cum e sa vin si sa ling acolo unde am scuipat ?

APercele79
31st March 2006, 18:18
Mie mi-ar fi rusine, ca suporter, sa-mi acuz echipa (pentru care imi consum energiile, imi stric sanatatea si stau in soare sau ploaie) de lucruri necurate inaintea desfasurarii partidei. Oare cum e sa plec de la prezumtia de vinovatie si sa ajung la una de nevinovatie ? Oare cum as fi eu "privit", dupa meci, daca ea si-a jucat onest sansele ? Oare cum e sa vin si sa ling acolo unde am scuipat ?

Pai asta ar insemna ca 70-80% din forumistii de pe OLS are linge la flegme....
o sa ii doara burta vreo 5 ani la rand :no:

ce_bine_e
31st March 2006, 19:29
sa mor io...fac atata drum pana la bucuresti, si nici un dinamovist nu da macar o bere, sau suc .. ca is minor...lasa-ti ca nu va uit io pe voi :D
deci sa fie clar pt toata lumea ca Iasu nu a facut blat... in ultmi 2 ani... cine ma contrazice e un mare..mitocan :D

Swisstec
31st March 2006, 20:12
Mai graiesti si tu, prietene??? :D
De ce te duci la Bucuresti, te uitzi la meci de pe blocuri???:)

Universal
31st March 2006, 20:22
Ce cald si bine este, eu spun totusi ca v afi o surpriza, 1-1 0-2 0-3 0-4 ar fi un dezastru pentru Dinamo,insa asa cum joaca asa ar trebui sa fie rezultatul,din punct de vedere logic, as spune un egal , insa nu stiu ce sa m aastept la atatia jucatori imprumutati de la Dinamo,plus ca Iasi are loc asigurat si nu isi trebuie sa-si faca griji de vreo retrogradare.

B0gdaaaN
31st March 2006, 20:50
be@ parerea mea ca IQ ul tau lasa ceva de dorit la capitolul lectura.....apropo shtii citi jucatori pleaca la Bucuresti?!?! 15... vrei sa ti scriu si in litere ca sa poti intelege?..... si de 4 5 1 ala al lui Popa mi e sila...el joaca la " plesneala" poate iese ceva la o greseala a adversarilor ca nu stiu daca intr un meci poti sa numeri 3 actiuni legate de atac pornind de la "mijlocul" inexistent de 5 jucatori...si chiar daca ultimul joc acasa a trecut si el la 2 virfuri k n a dat degeaba Boca bani pe Cernoch nu ?!?!? trebuie sa si scoata investitia?... si apropo ai fost sezonul trecut la meci sa vezi golul de 3 2 pe care l a luat Arcanu? asa ca sa nu mai comentezi aiurea.....si Onut care a gafat ca ultima trompeta la meciul din turul acestui sezon... din fata calculatorului meciurile se vad putin altfel nu ?!??!?
Apropo de premonitii :) ce a declarat in aceasta seara POPA!??!?!?!?!?!?! si nu e vorba de adormirea adversarilor... v as ruga pe toti ce postati daca puteti urmari declaratia lui Popa sa o comentai... in primul rind tu Be@

mdea....alt antrenor de pe marginea Bahluiului...macar de ai fi jucat vreo doua etape pe la Divizia D sa stii ce e ala un sistem 4-5-1....mi se pare ca la tine acasa se vede numai faza de aparare cand POLI joaca 4-5-1...in faza de atac se transforma in 4-3-3 cu onofras si miclea(arhire) atacanti laterali si czernoch varf impins...se pare ca esti microbist de calculator si ai vrut sa te dai rotund si sa te iei de singura fata care vad ca mai posteaza pe aici...cat despre POPA nu are nimeni de aici dreptul sa`l judece pina nu o sa ajunga la performantele lui...sau tu ai fi preferat sa fie antrenor SIMIONAS si sa joci cu Fc Botosani si Braila in B

be@
31st March 2006, 20:50
Ce cald si bine este, eu spun totusi ca v afi o surpriza, 1-1 0-2 0-3 0-4 ar fi un dezastru pentru Dinamo,insa asa cum joaca asa ar trebui sa fie rezultatul,din punct de vedere logic, as spune un egal , insa nu stiu ce sa m aastept la atatia jucatori imprumutati de la Dinamo,plus ca Iasi are loc asigurat si nu isi trebuie sa-si faca griji de vreo retrogradare.


Care-s aia imprumutati de la Dinamo ? Toti jucatorii SUNT AI POLTEHNICII IASI ! Politica clubului este de a nu mai avea jucatori imprumutati , ci care sa apartina 100% clubului nostru .
mdea....alt antrenor de pe marginea Bahluiului...macar de ai fi jucat vreo doua etape pe la Divizia D sa stii ce e ala un sistem 4-5-1....mi se pare ca la tine acasa se vede numai faza de aparare cand POLI joaca 4-5-1...in faza de atac se transforma in 4-3-3 cu onofras si miclea(arhire) atacanti laterali si czernoch varf impins...se pare ca esti microbist de calculator si ai vrut sa te dai rotund si sa te iei de singura fata care vad ca mai posteaza pe aici...cat despre POPA nu are nimeni de aici dreptul sa`l judece pina nu o sa ajunga la performantele lui...sau tu ai fi preferat sa fie antrenor SIMIONAS si sa joci cu Fc Botosani si Braila in B

Exact . Cica Poli a jucat la plesneala . Dar tare as fi vrut sa-l vad pe el cum ar fi evoluat impotriva unei echipe ( Pandurii) , care a venit clar cu scopul de a se apara si a lua un punct , iar tu , in conditiile astea , trebuie sa construiesti jocul pe un gazon de foarte proasta calitate , cum este cel din Copou . Meciurile cu echipele de pe ultimile locuri sunt cele mai grele pe teren propriu , pentru ca nu vor sa iasa la joc , sperand sa plece neinvinse .

chinezu
31st March 2006, 21:38
ma daca nu ai fost pe stadion la acel meci nu are rost sa mai comentezi... ca te faci de cacao... si sa va mai zic un blat marca dinamo: acu 3-4 ani cand era ionut popa la oradea a fost un meci "nebun" incheiat ghiciti voi cu ce scor... 3-2 pt dinamo... cu ceva eliminari si multe faze dubioase... au condus parca oradenii si au egalat dinamovistii in 10 oameni... :no: :no: :no: si s-a vorbit mult de acel meci... ANTI BORCEA SI NETOIU :headbang: :headbang: :headbang:
Nu numai ca au egalat dar chiar au si batut M-ai lasa dracului bautura !

chinezu
31st March 2006, 22:12
Ceahlaul-Dinanamo(1-2) blat ordinar ! Ceahlaul-Steaua(1-1,editia1999-2000) meci pe viata si pe moarte! FC Arges- Dinamo 0-1(blat ordinar) Steaua-Poli Tm2-1(un meci de 1x2) fc bacau-steaua(meciuri interzise cardiacilor) !

Paul
31st March 2006, 22:29
Om vedea ce o fi maine , da sincer asta daca cumva face Iasi surpriza , promit ca 14 zile imi iau pauza de pe Intern ...
Asta e meci unde sa iti pariezi casa , masina si nevasta , pe 1 clar , pacat ca e cota mica :ciocan: (1.25)
ma asteptam la 1.40, in conditii de porti inchise , si dinamo meciuri cu probleme acasa

dinam - otelu 0-3
dinamo - poli 1-0
dinamo - arges 1-2
dinamo - jiul 1-1
-------------------
4 j - 1 1 2 - 3 - 6

rossonero
31st March 2006, 23:19
Bate Dinamo(3-0) pt ca Iasiul e prea slabut la ora asta...play at http://cm2006.conquiztador.ro/

Rossi
31st March 2006, 23:51
insa nu stiu ce sa m aastept la atatia jucatori imprumutati de la Dinamo,plus ca Iasi are loc asigurat si nu isi trebuie sa-si faca griji de vreo retrogradare.

hai jurate pe carne de porc
voi de pe forum afirmati asta inainte de fiecare meci .

nu uita ca meciurile in care Dinamo a fost suspectata de ceva necurat au fost cele cu F.C.Arges (si ne-au batut pe teren propriu) si Tg Jiu ( egal in Stefan cel Mare ) ...erau suspectate pt ca la Arges are si Netoiu niste bani bagati ...si la Tg Jiu sunt niste jucatori inprumutati
SI UITE CA DINAMO NU A FACUT BLAT , A JUCAT PROST SI A LUAT DOAR 1 PUNCT CU CELE DOUA :rosu:

nu vedeti ca la fiecare aparitie va umpleti de penibil ? sunteti anti-fotbal , habar nu aveti de nimik , v-ati imbolnavit de la Cioban de teoria conspiratiei

inainte de fiecare meci visati blaturi si aranjamente

DINAMO - Poli Iasi
3-1

Paul
1st April 2006, 00:01
pai cu asta poate fi identificat Dinamo in ziua da azi ...
blaturi , aranjamente , coruptie , arbitrii

APercele79
1st April 2006, 00:06
pai cu asta poate fi identificat Dinamo in ziua da azi ...
blaturi , aranjamente , coruptie , arbitrii
si tu cu prostia
muuulte aberatii...
e comic ce zic stresatii pe aici....de fapt e de plans

flpetre8
1st April 2006, 00:44
Moldovenii, gura mica. Voi habar n-aveti de fotbal. Vedeti-va de manastirile voastre.

hamsterutz
1st April 2006, 01:41
bai asta piticu ia vezi ca eu nu m-am luat de dinamo tau....

APercele79
1st April 2006, 01:46
nu e vorba de moldoveni sau ardeleni sau etc.
e vorba de frustratii care tot prevad blaturi si care se calmeaza doar cand pierde dinamo cu o echipa slaba (mama, ce blat trebuia sa fie dinamo cu otelul)
dar daca stai sa iti bati capul cu toti gusterii (amadeus, hip & co.) inseamna ca ajungem toti la spitalul 9

in ochii mei, nea jiji a recunoscut ca e un blatist ordinar (nu ca si cum nu stiam, nu trebuia sa ne zica el) asa ca suporterii stelei ar trebui sa tina ciocul mic
sa pierdem acum cu iasi, si chiar ca ne facem de cacao...dupa otelul si pandurii, asta ne mai trebuie

kkrrss2005
1st April 2006, 01:54
[QUOTE=be@]Mai omule, tu nu vezi cate prostii spui ?

E adevarat ca plecam cu 15 sau 16 jucatori . Dar e de vina Boca sau Popa ca :

-Balba ia galbene ca prostul
-Gavatorta s-a accidentat in meciul de la Galati
-Irinel Ionescu a fost operat de apendicita
-Sarici inca nu e complet refacut dupa acidentarea de asta vara
-Bernard l-a tinut in careu pe jucatorul Pandurilor , si a luat rosu ? Probabil , dupa mintea ta , anumea a facut asa , ca sa lipseasca de la meciul cu Dinamo . Nu-i asa ? E, ce conteaza ca puteam pierde 2 puncte acasa .
-bineinteles ca tot Boca si cu Popa sunt vinovati ca in ultima vreme Miclea e mai mult accidentat , si ca Mitruc a fost lovit in timpul meciului cu Pandurii , si a fost dus la spital...


Ma , nu stiu ce 4-5-1 vorbesti , dar poate n-ai vazut ca la un moment dat pe teren se aflau jucatori ofensivi precum Cernoch , Palimaru , Onofras si Miclea .




Golul de 3-2 a venit dupa o lovitura acordata de arbitru aproape de careul nostru . Trebuie sa fii cretin ca sa spui ca un meci in care am avut doua penalty-uri , si am luat gol in ultimile secunde a fost blat.

kkrrss2005
1st April 2006, 02:01
Ma , nu stiu ce 4-5-1 vorbesti , dar poate n-ai vazut ca la un moment dat pe teren se aflau jucatori ofensivi precum Cernoch , Palimaru , Onofras si Miclea .
si care a fost jocul lor " ofensiV'?!?!??!??!?! tu nu crezi ca stai prea mult la casa bucovineana cu mitruc?!



"Golul de 3-2 a venit dupa o lovitura acordata de arbitru aproape de careul nostru . Trebuie sa fii cretin ca sa spui ca un meci in care am avut doua penalty-uri , si am luat gol in ultimile secunde a fost blat.'' memoria ta lasa multe de dorit Be@ si ar fi bine sa ti controlezi vocabularul ca vad k el este la fel de sarac k si memoria cum de a ramas Niculescu singur singurel cu Arcanu iar restul jucatorilor la 5 6 m de ei ?!?!?!? era la poarta de la Peluza B .... si nu stiu daca meciul pe care l urmareai la televizor iti oferea cel mai bun unghi ........

kkrrss2005
1st April 2006, 02:03
oops am comis o :)

Ammadeus
1st April 2006, 03:01
2-0, blat cu sholdovieni

APercele79
1st April 2006, 03:37
2-0, blat cu sholdovieni
haha sa nu ziceti ca nu ati fost avertizati....


saracul..

its a sport???
1st April 2006, 04:30
Pai nu e blat ,ca nu a aparut nimic in "carpeta si prostsport".Doar baietii veseli de pe forum:no: Adica nu sunt zvonuri la nivel national,doar la nivel on line:P .Doar cei cativa maiastrii ai post repley-ului,sunt cunoscatori!!!Pace voua:yeah: Noi suntem favoriti in orice meci in Liga lui Mitica,vand in vedere lotul!!!Si BAFTA PTR. locurile urmatoare!!Carpeta si prostsportul au dreptate de fiecare data!!Dar acu' nu au avut timp sa umble dupa blatu' lui Borcea!!!:PCa s-au ocupat de de m>UIEFANTASTICI!!!

Ammadeus
1st April 2006, 04:45
dubios cum sholdovienii iau galbene si rosii "pi ruptii" chiar inainta meciului cu dinamo; in plus n-au sanse sa retrogradeze anu' asta

its a sport???
1st April 2006, 05:35
DA,chiar dubios!!!Cum isi permit sa aiba mai multe cartoane luate in 3 etape pana acum ,decat a luat Dinamo intr-un meci(cel cu Faru', unde am luat 7 galbene si un rosu,de s-a speriat si MM ca va juca cu Dinamo 2).Chiar bate la ochi!Blat siiigur:yeah:AHH si ptr. tine ammadeus,tu inghiti muuult ,doar ca digeri biiine!!!:happy

Ammadeus
1st April 2006, 08:12
probabil ca dinamo nu facea fatza jocului si au incasat pe rupte galbene; dar bineintzeles, nu la excrescentza canceroasa a fotbalului romanesc ma refeream; mai bine spus tumoarea sportului romanesc, a.k.a. dinamo; schema iasiului e una clasica, se decimeaza (suspendari+"accidentari") lotul inaintea blatului, se asorteaza cu vaicareli despre subtzirimea lotului dupa care se serveshte blatul

be@
1st April 2006, 08:37
Hai ca aberezi , baiete , la greu . Asa cum o faci mereu . Noi , din pacate , suntem campioni la luat galbene . Daca iti inchipui ca Balba a luat anumea cartonas galben , care e al 11-lea , si de-acum trebuie sa stea cate o etapa la fiecare cartonas primit , sau Bernard a luat rosu intentionat , la acea tinere in careu sanctionata prin penalty si care ne putea costa 2 puncte pe teren propriu, atunci ai probleme grave de tot .


Top cartonase Divizia A

1. Balba (Poli Iasi) - 11 galbene si 1 rosu prin cumul de galbene

2-3. S. Frunza (CS Vaslui), Trofin (FCM Bacau) - 7 galbene si 2 rosii prin cumul de galbene

4. Srhoj (FC National) - 7 galbene si 1 rosu direct

5. Gigel Coman (Poli Timisoara) - 6 galbene si 1 rosu direct

6. Sarmasan (Gloria) - 6 galbene si 1 rosu prin cumul de galbene

7. Onut (Poli Iasi) - 7 galbene

8. Marius Constantin (Rapid) - 5 galbene si 1 rosu direct

9. Munteanu (Otelul) - 6 galbene

10-12. Nesu (Steaua), Maftei (Rapid), Badoiu (Jiul) - 5 galbene


Clasamentul cartonaselor galbene la Poli Iasi

1. Balba - 11

2. Onut - 7

3. Adrian Ilie (plecat la Timisoara) - 5

4. Bordeanu - 4

5. Toma - 4


Baieti buni si rai

La sfarsitul turului, Poli Iasi ocupa primul loc in clasamentul echipelor cu cele mai multe cartonase rosii: 5, fiind urmata de FC Vaslui si Poli Timisoara, cu cate patru. Meciul cu Pandurii a detasat-o pe Poli de restul plutonului, prin cele doua rosii primite de Onofras si Bernard. In replica, cele mai cuminti echipe ale turului au fost Sportul si Otelul, fara nici un cartonas rosu.

"Durii" din Copou

In sezonul 2004-2005, Poli Iasi a terminat pe primul loc in ce priveste numarul cartonaselor galbene primite: 83. Dupa primele optsprezece etape ale acestui campionat, echipa "Profesorului" are deja la activ 54 de cartonase galbene, intrezarindu-se sanse mari sa-si doboare recordul indisciplinei de anul trecut.

"Echipa noastra nu primeste cartonase galbene sau rosii din cauza unui joc violent, ci mai degraba sunt avertismente date in urma unor faulturi obisnuite, de joc. Poli nu este cea mai indisciplinata echipa, va asigur"

Sorin Boca, presedinte Poli Iasi


sursa : ieseanul

http://www.ieseanul.ro/articol/ziar/iasi/sunt-galben-sunt-galben/9855/181/

Paul
1st April 2006, 09:33
be@ , statistica voastra e proasta , sau e veche

Nesu are 7 galbene , ca apare cu 5 e problema voastra !
Oricum campionul e Alexa ...

Ammadeus
1st April 2006, 09:50
statistica per ansamblu e irelevanta, atata timp cat sunt interesat de situatzia la meciul cu dinamo; catzi suspendatzi sunt in lot la meciul asta? suspect de multzi titulari care sunt absentzi din varii motive; mi se pare ultradubios cu atat mai mult cu cat dinamo nu mai joaca ca in primele 10 etape si la modul la care o fac nu au sanse nici macar la locul 3; daca s-ar juca toate meciurile pe bune, bineintzeles, ceea ce in cazul cancerului fotbalului romanesc nu e cazul...

ronaldinho
1st April 2006, 10:34
blat, neblat, dinamo are valoarea jucatorilor de partea ei. Vin dupa doua etape in care nu au luat gol si au inscris goluri unul mai spectaculos decat altul. Dinamo mai are si traditia ultimilor intalniri teatrale, castigate cu " emotii ". Marsh dinamovist in acest meci, 1 1 1 1 solist

poliis
1st April 2006, 10:44
ammadeus...suferi de balcanism
ia niste pastile, poate iti trece

Ammadeus
1st April 2006, 11:09
blat, neblat, dinamo are valoarea jucatorilor de partea ei. Vin dupa doua etape in care nu au luat gol si au inscris goluri unul mai spectaculos decat altul. Dinamo mai are si traditia ultimilor intalniri teatrale, castigate cu " emotii ". Marsh dinamovist in acest meci, 1 1 1 1 solist


hentzul de la constantza chiar a fost subtil

starsteel
1st April 2006, 12:20
Meciul se joaca pe 1 aprilie?

be@
1st April 2006, 12:23
statistica per ansamblu e irelevanta, atata timp cat sunt interesat de situatzia la meciul cu dinamo; catzi suspendatzi sunt in lot la meciul asta? suspect de multzi titulari care sunt absentzi din varii motive; mi se pare ultradubios cu atat mai mult cu cat dinamo nu mai joaca ca in primele 10 etape si la modul la care o fac nu au sanse nici macar la locul 3; daca s-ar juca toate meciurile pe bune, bineintzeles, ceea ce in cazul cancerului fotbalului romanesc nu e cazul...


Mai omule , tu suferi de scenarita .Sa iti mai explic inca o data care e treaba cu indisponibilii.

-Sarici inca nu si-a revenit complet dupa accidentarea grava de asta vara
-Irinel Ionescu a fost operat acum cateva saptamani de apendicita
-Balba e la al 11-lea cartonas galben acumulat . De-acum sta cate o etapa daca mai primeste galben
-Mitruc in timpul meciului cu Pandurii a fost lovit si dus cu ambulanta la spital . Am inteles ca inca mai are copci .
-Miclea in ultima vreme e mai mult accidentat , nu stiu ce se intampal cu el .
-Bernard a luat rosu pentru tinere de tricou si a fost sanctionat cu penaty . Doar nu crezi ca a facut intentionat asta , deoarece Pandurii ne puteau egala si pierdeam 2 puncte acasa.
-Onofras a luat 2 galbene pentru ca i-a zis arbitrului ca-l bate Dumnezeu .

Hipgnosis
1st April 2006, 12:31
be@ a sarit in apararea blatistilor
nici o surpriza
1 solist clar

Rossi
1st April 2006, 13:17
DA,chiar dubios!!!Cum isi permit sa aiba mai multe cartoane luate in 3 etape pana acum ,decat a luat Dinamo intr-un meci(cel cu Faru', unde am luat 7 galbene si un rosu,de s-a speriat si MM ca va juca cu Dinamo 2).Chiar bate la ochi!Blat siiigur:yeah:AHH si ptr. tine ammadeus,tu inghiti muuult ,doar ca digeri biiine!!!:happy

cu cine te certi ?

astia nici nu se uita la meciuri si comenteaza sa se afle in treaba

tu crezi ca mai mult de 10% din forumisti stiau cate cartonase a luat Dinamo in meciul cu Farul ?!

lasa'i in pace , sa abereze in lumea lor

si lasa'l in pace pe Amadeus , e un tip visator , inca mai crede ca Cfr-Cluj se bate la titlu

Paul
1st April 2006, 14:25
Meciul se joaca pe 1 aprilie?
sunt curios cina va pacali azi fotbalul

a) Gloria
b) Poli iasi
c) Poli Iasi si Gloria
d) NIci una

Oscilez intre variantele b si c.
Raspuns final c.

be@
1st April 2006, 17:37
be@ a sarit in apararea blatistilor
nici o surpriza
1 solist clar

Mai baiatule , eu am sarit in apararea echipei mele , nu a lui Dinamo , ok ? Pe zi ce trece devii tot mai ridicol .

DanielAndrei
1st April 2006, 19:09
niste pacalici din ce am vazut pana acum...si stelisti si o parte din ieseni dar si dinamovistii si frustratu (vezi paginile precedente)

meciul se termina dupa cum vor juca ambele echipe :D

ronaldinho
1st April 2006, 19:51
sau dupa scenariul facut de bancile tehnice :D

Rocko
1st April 2006, 20:04
Fortza Poli Iasi

simi_id
1st April 2006, 20:07
Ce se intampla ? La cat e meciul ?

E 20:04 si pe National TV a inceput nu film cretin. Pe livescore meciul e in minutul 4, iar pe on-line sport incepe la 20:30.

WTF ??? :D

DanielAndrei
1st April 2006, 20:19
pe prosport zice ca e de la 20:30

simi_id
1st April 2006, 20:21
Pai si tot pe National TV ?

Ca incepuse sa imi placa filmul asta :P

DanielAndrei
1st April 2006, 20:23
tot pe national tv

poliis
1st April 2006, 20:25
pe antena1

dede
1st April 2006, 20:26
pe antena 1 e meciu'

be@
1st April 2006, 20:32
De ce nu joaca Cernoch ? Oare s-a accidentat ? Ca nici rezerva nu e!

La Dinamo lipsesc Niculescu si Zicu .


Haide POLIIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

be@
1st April 2006, 20:52
Hotie la drumul mare !!!!!!

dede
1st April 2006, 20:52
1-0 dinamo multumita prietenilor dinamovistilor...se stiu ei care

DanielAndrei
1st April 2006, 20:53
aaaaaaarbitriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...a fost offside???

chiar ca e tare asta...ce arbitri imputiti

APercele79
1st April 2006, 20:55
baaaaaaa ascultati pe cretinii astia de comentatori???
cand se da mingea cu capul...uitati cine e pe linie cu danciulescu
un fundas moldovean
ce meci vedeti????

DanielAndrei
1st April 2006, 20:57
te vedem pe tine cu avertisment tzarane!!!!

Sir
1st April 2006, 20:57
Hotie la drumul mare !!!!!!
gunoaie de arbitrii!incredibil!chiar in halul acesta n-am crezut ca se poate!rusine!

arfel
1st April 2006, 20:58
poate faceti diabet cu totii huuuuuuuooooooooooooo

be@
1st April 2006, 20:58
baaaaaaa ascultati pe cretinii astia de comentatori???
cand se da mingea cu capul...uitati cine e pe linie cu danciulescu
un fundas moldovean
ce **** mea meci vedeti????


Alo , baiatu' !

Min. 18. GOL Dinamo: Dănciulescu trimite mingea īn poartă, deşi pare să fi fost īn ofsaid
prosport

Rocko
1st April 2006, 20:59
branetz trebuia sa dea in mingea aia... este incredibil ce teatru faca astia... parca am mai vazut meciul asta... MU___ E DINAMO.... BORCEA SI TOT CE INSEAMNA DINAMO LA ORA ACTUALA....

Sir
1st April 2006, 21:00
baaaaaaa ascultati pe cretinii astia de comentatori???
cand se da mingea cu capul...uitati cine e pe linie cu danciulescu
un fundas moldovean
ce **** mea meci vedeti????
parcelatule......pa langa limbajul suburban cu care nu sunt de acord, iti reamintesc ca trebie sa fie 2 jucatori mai aproape de linia propriei porti pentru ca sa nu fie offside.

noir_desir
1st April 2006, 21:00
Ba, e adevarat ca golu n-a fost valabil, da tre sa recunoastem si ca Poli a inceput meciul jenant de slab...

pff
1st April 2006, 21:01
ce nu intelegeti ma ca e ala in spate pe linie cu el ?numai aranjamente vedeti toti

Sir
1st April 2006, 21:03
Ba, e adevarat ca golu n-a fost valabil, da tre sa recunoastem si ca Poli a inceput meciul jenant de slab...
doar a venit la 0-0, ce naiba........o ciupeala ca Otelul

nsd
1st April 2006, 21:03
Iar cāştigă Dinamo cu arbitrii ? Mă oameni buni nu vă e ruşine că ţineţi cu o asemenea echipă ? Dacă vă pasă cāt de puţin de fotbalul romānesc, faceţi puţin scandal la conducere. Dacă nu, rămāneţi īn mediocritate, ca pānă acum ...

DanielAndrei
1st April 2006, 21:04
ce arbitri sunt astia?? cand au aparut in fotbal...i-au adus direct din c la asta de A??

APercele79
1st April 2006, 21:04
parcelatule......pa langa limbajul suburban cu care nu sunt de acord, iti reamintesc ca trebie sa fie 2 jucatori mai aproape de linia propriei porti pentru ca sa nu fie offside.
scuze de limbaj baieti...m-am aprins ca ascultati comentatorii, nu aveti o proprie parere

STEAUA-MANIA
1st April 2006, 21:04
Iar fura dinamo....bv borcica,baga mare...la furaaaaaat!

Sir
1st April 2006, 21:07
parcelatule..... iti reamintesc ca trebie sa fie 2 jucatori mai aproape de linia propriei porti pentru ca sa nu fie offside.

mai citeste o data:mda:

Vladek
1st April 2006, 21:07
Superba reprezentatia de pe teren ... dar e vorba de circ, nu de fotbal in cazul de fata ....:D :D
Poli Iasi da impresia ca-si cere scuze ca indrazneste sa fie pe teren ... cum sa incurce mega-vedetele lui Dinamo ??
PS : Golul lui Danciulescu a fost ofside evident .. dar nu conteaza, really, dadea Dinamo alt gol daca era nevoie.

be@
1st April 2006, 21:07
Ba, e adevarat ca golu n-a fost valabil, da tre sa recunoastem si ca Poli a inceput meciul jenant de slab...


Tu ce vrei tu , ma ? Crezi ca suntem Rapid sau Timisoara ca sa-i dominam ?


Poli Iasi da impresia ca-si cere scuze ca indrazneste sa fie pe teren ... cum sa incurce mega-vedetele lui Dinamo ??


Zi sa mori tu ?

codrind
1st April 2006, 21:07
gunoaie de arbitrii!incredibil!chiar in halul acesta n-am crezut ca se poate!rusine!

Şi ce tupeu de neam-prost pe ARBITRUL-OLTEAN, care are scurtă la mānă cānd e să semnalizeze !!!!

SILĂ de .....:rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu: :rosu:

:jerk:

pff
1st April 2006, 21:08
de cand regula asta cu 2 jucatori ... chiar nu am auzit de ea .. serios

DanielAndrei
1st April 2006, 21:10
daca dinamo joaca in continuare cu 14 contra 11, si in restul campionatului, iar ajungem cu coeficientii la pamant...astia se fac de rusine in europa

Rocko
1st April 2006, 21:13
Superba reprezentatia de pe teren ... dar e vorba de circ, nu de fotbal in cazul de fata ....:D :D
Poli Iasi da impresia ca-si cere scuze ca indrazneste sa fie pe teren ... cum sa incurce mega-vedetele lui Dinamo ??
PS : Golul lui Danciulescu a fost ofside evident .. dar nu conteaza, really, dadea Dinamo alt gol daca era nevoie.

ai mare dreptate... sa vezi ce meci vor face cu steaua... rusine sa le fie...

P.S. anti bucuresti forever

Sir
1st April 2006, 21:14
de cand regula asta cu 2 jucatori ... chiar nu am auzit de ea .. serios
inseamna ca esti pe langa fenomen asa ca abtine-te!2 jucatori spune regulamentul....de obicei unul din ei este portarul....in cazul asta era doar un fundas, pentru ca portarul Iasi-ului a iesit la pascut,cred:jerk:

apparte
1st April 2006, 21:15
de cand regula asta cu 2 jucatori ... chiar nu am auzit de ea .. serios
De cand e fotbalul!!Dar tu esti dinamovist,esti iertat:D !La voi nu exista reguli!

pff
1st April 2006, 21:15
am intrebat ba asta a tot cunoscatoru` .. nu poti sa rasp pur si simplu` ?

Sir
1st April 2006, 21:17
De cand e fotbalul!!Dar tu esti dinamovist,esti iertat:D !La voi nu exista reguli!
te admir ca mai poti glumi:D #@$#@%!#@$%%$^:drak:

Rocko
1st April 2006, 21:17
goooooooooooooooooooooooooooooooooooooooool

Rocko
1st April 2006, 21:18
1 aprilie

pff
1st April 2006, 21:18
sunteti cam praf cu glumele astea ieftine ..

Sir
1st April 2006, 21:19
am intrebat ba asta a tot cunoscatoru` .. nu poti sa rasp pur si simplu` ?
totusi, acesta nu este un site cu denumirea "ABC-ul in sport" ;sau cel putin asa cred.......:mda:

dede
1st April 2006, 21:20
Tu ce vrei tu , ma ? Crezi ca suntem Rapid sau Timisoara ca sa-i dominam ?
corect...de la voi nu se putea astepta ceva inca de la inceput...

ma mir cum de nu ati primit mai multe goluri

Vand vise
1st April 2006, 21:21
hahahahahahahha :)))
dinamo o sa piarda la masa verde.. dc??? pt ca are 14 jucatori in teren :)))

be@
1st April 2006, 21:24
corect...de la voi nu se putea astepta ceva inca de la inceput...

ma mir cum de nu ati primit mai multe goluri

Alt penibil ! Da , ma , ne-am inteles cu Borcea , care i-a zis tusierului sa inchida ochii la off-sidul lui Danciulescu . Multumit ?

arfel
1st April 2006, 21:25
meciu care il da acuma antena 1 e meciu de anu trecut care s-a terminat 2-0 pt dinamo la meciu de anu asta e 1-2 pt iasi

vagus
1st April 2006, 21:25
Dupa meciul de la Constanta se pare ca si acum Dinamo da gol cu ajutor de la arbitrii. RUSINE :rosu: :rosu: Cum drekului poate cineva sa tina cu echipa asta de kkt? :ciocan: Doar pentru ca castiga campionatele ASA ???? :jerk: Si dupa episodul urat de la Constanta cand suporterii dinamovisti au facut ce-au facut, FRF/LPF le-au redus o pedeapsa si asa penibila. Tocmai dupa ce UEFA vine cu niste reguli f. dure ...
DINAMO = RUSINEA FOTBALULUI ROMANESC :rosu: :rosu: :rosu:

dede
1st April 2006, 21:26
io? nu, ca oricum, daca nu dadeau gol acuma, dadeau altcandva
aveau vreme

apparte
1st April 2006, 21:27
te admir ca mai poti glumi:D #@$#@%!#@$%%$^:drak:
Mai poti face ceva??Mortul de la groapa,nu-l mai intoarce nimeni!Starea mea ar fi de fapt asta :headbang: !

Rossi
1st April 2006, 21:27
Dinamo a dominat prima repriza , putea sa fie si 4-0 la pauza .
Jocul e multumitor , mai mult nu pot spune ... lipsa spectatorilor se simte .
Sunt curios daca Danciulescu era in offside...pt ca nu e klar nimik . O sa ma conving la recursul lu' Animalonitoia .

be@
1st April 2006, 21:29
Nici vorba de off-side la acea ocazie a lui Poli . :mda:

viole(n)t
1st April 2006, 21:30
de cand regula asta cu 2 jucatori ... chiar nu am auzit de ea .. serios


...de cand FIFA a definit offside-ul:

A player is in an offside position if "he is nearer to his opponents' goal line than both the ball and the second last opponent", unless he is in his own half of the field of play. A player level with the second last opponent is considered to be in an onside position.Note that the last two defenders can be either the goalkeeper and another defender, or two ordinary defenders.

RstInPc
1st April 2006, 21:31
Mda. pe moment am avut si eu tendinta sa-l injur pe comentator cand a zis ca a fost pozitie suspecta de offside. Insa:
"Ofsaid (afara din joc) Este pozitia cea mai comentata azi in jocul de fotbal. Un jucator este considerat in ofsaid atunci cand fiind in atac, intre el si linia de poarta adversa nu se gasesc doi adversari, in momentul cand mingea ii este pasata." Danciulescu era pe linie cu un jucator, portarul fiind plecat la prins muste.
Totusi problema este ca arbitrul de margine a interpretat prost regulamentul, s-a vazut si la case mai mari. N-o mai dati atat cu blaturi si aranjamente. Dar ce sa facem, v-a intrat o idee in cap si nu v-o mai scoate nimeni.

Rocko
1st April 2006, 21:31
da da dominare totala dinamo... parca ar juca cu dinamo 2... RUSINE SEFILOR DE LA DINAMO SI CELOR IMPLICATI DE LA POLI IASI...

vagus
1st April 2006, 21:31
Nici nu stiu de ce va mai uitati la circaria aia ...

be@
1st April 2006, 21:33
Rocko , scuza-ma , dar ti-o spun in fata ! Esti [cenzurat] de dai prin gropi !

Sir
1st April 2006, 21:34
Dupa meciul de la Constanta se pare ca si acum Dinamo da gol cu ajutor de la arbitrii. RUSINE :rosu: :rosu: Cum drekului poate cineva sa tina cu echipa asta de kkt? :ciocan: Doar pentru ca castiga campionatele ASA ???? :jerk: Si dupa episodul urat de la Constanta cand suporterii dinamovisti au facut ce-au facut, FRF/LPF le-au redus o pedeapsa si asa penibila. Tocmai dupa ce UEFA vine cu niste reguli f. dure ...
DINAMO = RUSINEA FOTBALULUI ROMANESC :rosu: :rosu: :rosu:
sila mi-a fost, sila imi este, sila imi va fi......dinamu rusinea fotbalului:rosu:

vagus
1st April 2006, 21:36
Mda. pe moment am avut si eu tendinta sa-l injur pe comentator cand a zis ca a fost pozitie suspecta de offside. Insa:
"Ofsaid (afara din joc) Este pozitia cea mai comentata azi in jocul de fotbal. Un jucator este considerat in ofsaid atunci cand fiind in atac, intre el si linia de poarta adversa nu se gasesc doi adversari, in momentul cand mingea ii este pasata."
Totusi problema este ca arbitrul de margine a interpretat prost regulamentul, s-a vazut si la case mai mari. N-o mai dati atat cu blaturi si aranjamente. Dar ce sa facem, v-a intrat o idee in cap si nu v-o mai scoate nimeni.
Noi spunem doar ce vedem si nu de azi de ieri ... Cred ca si ai de ce sa fii mandru ca esti suporter a lui Dinamo :happy
Tu crezi ca daca Dinamo ar juca FOTBAL si nu turca, si ar arata ca sunt o echipa puternica ... ar avea cineva ceva cu voi ???? Daca chiar ai un pic de creier ... ia gandeste-te.

arfel
1st April 2006, 21:38
eu zic sa dam punctele si bacaului sambata ca si asa saracii sunt disperatii huoooooo

Paul
1st April 2006, 21:38
gunoaie de arbitrii!incredibil!chiar in halul acesta n-am crezut ca se poate!rusine!

te enervezi degeaba...
oricum poli pierde , cu sau fara arbitrii...

be@
1st April 2006, 21:38
:rosu:
be@, taci drak de corcitura imputita...
Bah , tu te uiti la meci ? Ai observat ca dupa ce au luat golul au iesit mai mult la joc ? Taci dracului mai bine daca nu te pricepi . E clar ca au venit pentru un egal...

Sir
1st April 2006, 21:39
Mda. pe moment am avut si eu tendinta sa-l injur pe comentator cand a zis ca a fost pozitie suspecta de offside. Insa:
"Ofsaid (afara din joc) Este pozitia cea mai comentata azi in jocul de fotbal. Un jucator este considerat in ofsaid atunci cand fiind in atac, intre el si linia de poarta adversa nu se gasesc doi adversari, in momentul cand mingea ii este pasata." Danciulescu era pe linie cu un jucator, portarul fiind plecat la prins muste.
Totusi problema este ca arbitrul de margine a interpretat prost regulamentul, s-a vazut si la case mai mari. N-o mai dati atat cu blaturi si aranjamente. Dar ce sa facem, v-a intrat o idee in cap si nu v-o mai scoate nimeni.
Oare de ce arbitrii interpreteaza prost regulamentul intotdeauna in favoarea lui dinamu?
P.S.Intrebare retorica:mda:

Sunchase
1st April 2006, 21:41
Buduru :D

vagus
1st April 2006, 21:41
te enervezi degeaba...
oricum poli pierde , cu sau fara arbitrii...
Si ce te doare pe tine daca pierde Poli? Macar joaca FOTBAL si nu-si bat joc de suporteri sau de altcineva ... Sau ti-e inca ciuda ca n-a reusit MM sa va aranjeze meciu cu Nationalu :happy ...

simi_id
1st April 2006, 21:41
Ce-a fost asta mai adineauri ? Popa nu a vrut sa dea mingea la unul de la Dinamo si parca la trimis in fata si a dat mingea la altu' :D

O fi vreo diversiune ? :P

Paul
1st April 2006, 21:41
Mda. pe moment am avut si eu tendinta sa-l injur pe comentator cand a zis ca a fost pozitie suspecta de offside. Insa:
"Ofsaid (afara din joc) Este pozitia cea mai comentata azi in jocul de fotbal. Un jucator este considerat in ofsaid atunci cand fiind in atac, intre el si linia de poarta adversa nu se gasesc doi adversari, in momentul cand mingea ii este pasata." Danciulescu era pe linie cu un jucator, portarul fiind plecat la prins muste.
Totusi problema este ca arbitrul de margine a interpretat prost regulamentul, s-a vazut si la case mai mari. N-o mai dati atat cu blaturi si aranjamente. Dar ce sa facem, v-a intrat o idee in cap si nu v-o mai scoate nimeni.

Lasa mai ca stim fotbal. A fost offside si cu asta basta.

RstInPc
1st April 2006, 21:42
@vagus....Aha, deci daca noi jucam turca si nu suntem, asa cum zici tu, o echipa puternica, atunci explica: Dinamo-Rapid 5-2, Steaua -Dinamo 2-2, Dinamo-Poli. Tm 1-0, Dinamo-TSKA Moscova(castigatoarea cupei UEFA) 1-0. Daca noi suntem slabi, voi cum sunteti ?

noir_desir
1st April 2006, 21:43
be@, crede-ma ca as sustine pe Poli si daca ar fi condusa cu 10-0, dar eu m-am cam saturat sa batem doar echipe gen Pandurii, Jiul, Vaslui sau Bacau...n-om fi noi Barcelona sau Chelsea, da macar sa contam si noi oleaca mai mult in meciurile cu echipele mari...

Forza Poli!

Sir
1st April 2006, 21:43
te enervezi degeaba...
oricum poli pierde , cu sau fara arbitrii...
si Poli Timisoara a pierdut cu steaua, dar a pierdut pe bune, am fost suparat, dar asta este, mergem mai departe.........Poli Iasi poate pierdea oricum. dar nu asa, cum a pierdut si Farul....

Deceneu2006
1st April 2006, 21:43
:rosu: Voi cred ca va uitatzi la alt meci....ce offside ati vazut??????
Ca acu au incercat si comentatorii sa o dea in vals, ca nu se vede bine.....
Rusinea fotbalului suntetzi voi...nu va pricepetzi...incercati alceva....sah poate...e prea greu pt voi??????:rosu:

be@
1st April 2006, 21:45
2- pt dinamo rezultat final... bine ca te pricepi tu... cea mai tare in fotbal... esti si proasta pe deasupra.. catea ce esti... :no: :no: :no:
Eu catea ? N-ai vazut ce am zis ? Ca a fost furt. Dar tu esti prea [cenzurat] ca sa pricepi .

arfel
1st April 2006, 21:46
gooooooooooooooooooooollllllllllllllllllllllllllll llllllllll

viole(n)t
1st April 2006, 21:46
Gooooool

B0gdaaaN
1st April 2006, 21:46
ggggggggooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooll llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllll

Rocko
1st April 2006, 21:46
gooooooooooooooooooooooooooooool

dede
1st April 2006, 21:46
1-1

pff
1st April 2006, 21:46
nah ma .. cu blaturile voastre ..

Sir
1st April 2006, 21:46
goooooooooooooooooollllllllllll Poli!!!!!!!!!!!!!!!!!:drak: :drak: :drak:

noir_desir
1st April 2006, 21:46
BRAVO POLI! 1-1
Speranta moare ultima!

simi_id
1st April 2006, 21:46
Gooooolllll

Vand vise
1st April 2006, 21:46
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahaha

bravooooooo poliiii.. dar degeaba... tot 14 contra 11 se joaca

Paul
1st April 2006, 21:46
bate Dinamo oricum , ieseni va agitati degeaba!

simi_id
1st April 2006, 21:47
GOL din pozitie valabila am uitat sa mentionez :P

Si trebuia cartonas acum la Bratu ca a dat in minge dupa fluierul arbitrului.

codrind
1st April 2006, 21:47
NU E 1 APRILIE , DAR E 1-1 !!

B0gdaaaN
1st April 2006, 21:47
rocko nu mai posta la meciul asta ca nu le ai cu pronosticurile :)))))))))

arfel
1st April 2006, 21:48
2-1 pt poli si dinamo pleaca cu coada intre picioare maidanezi