PDA

View Full Version : Etapa 19: FC National - Gloria



ADelPiero
26th March 2006, 23:43
Sambata, 1.04.2006: 16:00, FC National - Gloria Bistrita, NATIONAL TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

miril
26th March 2006, 23:46
Vom invinge cu 2-0.

be@
27th March 2006, 00:03
De la Gloria nu stii niciodata la ce sa te astepti ...

esku
27th March 2006, 01:12
1-0

dorian27
27th March 2006, 10:06
eu am votat x
mai precis 0-0
bistritenii se vor apara cu 10 jucatori, doar negrean va fi lasat ca si tentativa de varf:rolleyes:

cu cat reduta va cadea mai repede (s-a vazut la vaslui) cu atat proportiile scorului vor putea lua amploare
dupa mine acest meci e mai degraba 30% 1-0 30% 2-0 si 40% 0-0
si asta mai ales datorita faptului ca echipele mai valoroase decat gloria , de obicei ii subestimeaza iar rezultatele finale socheaza uneori:)

Vladek
27th March 2006, 11:30
Pronostic X, sunt curios insa daca macar de data asta Nationalul va iesi la joc ... sau iarasi Bergodi o sa-si propuna 1 punct pe teren propriu :D :D ?

dede
27th March 2006, 12:50
0-0 sa vada aia de la national cum e sa te aperi 90 de min

alejandro
27th March 2006, 14:39
bancarii n-ar trebui sa aiba probleme...2-0 pt bucuresteni...

UrsMeier
27th March 2006, 14:58
meci clar de 1

Paul
27th March 2006, 15:04
Natioanl 2p in retur
Gloria 4p in retur

Si totusi National are prima si a II-a ransa , Gloria are a III-a sansa.
Eventual un 0-0, dar in mod normal , firesc si logic bate National.

inter
27th March 2006, 15:26
de la 3 in sus pt. National!

Rossi
27th March 2006, 21:54
1 solist

Bancaru
28th March 2006, 19:20
Natioanl 2p in retur
Gloria 4p in retur

Si totusi National are prima si a II-a ransa , Gloria are a III-a sansa.
Eventual un 0-0, dar in mod normal , firesc si logic bate National.
Paulica, Gloria a jucat cu Jiul si cu nu mai stiu cine. Pandurii? Slabut. Noi am avut deplasare pe tarla, la Bacau, plus meci cu Steaua acasa, din care am luat un punct mare, si iar deplasare la Rapid. Atata s-a putut. Sa iti aduc aminte ca Sportul a luat mai multe puncte decat Steaua in retur? Ii face mai buni? Nu as zice. E conjunctura, desi au jucat cu Farul, o echipa buna.

Platanu
28th March 2006, 19:49
Pronostic X, sunt curios insa daca macar de data asta Nationalul va iesi la joc ... sau iarasi Bergodi o sa-si propuna 1 punct pe teren propriu :D :D ?Ce glumetz esti azi....n-am ce zice.Pai tu compari un meci cu Steaua cu un meci cu Gloria?Nationalul bate,si vreau sa cred ca bate la o diferenta mai mare de un gol.HAI NATIONAL!!!!!!!!

Universal
28th March 2006, 21:40
Baze National greu cu 1-0 sau 1-1

be@
30th March 2006, 11:34
Trebuie neaparat sa castigam acest meci . Altfel e de rau ...

Bancaru
30th March 2006, 14:20
De ce e de rau? Nu e de bine, dar nici de rau nu e. Doar nu crezi ca avem vreo pretentie... Preferam sa jucam mai concentrati in Cupa. La campionat nu putem emite nicio pretentie. Daca nu ne ducem in finala cupei e rau. Asa...

be@
30th March 2006, 14:26
Pai e de rau . Daca Doamne fereste ( bat in lemn) ne bate Gloria , ar fi a treia infragere la rand dupa Constanta si Giulesti . O echipa serioasa trebuie sa se concentreze pe Cupa , dar si in campionat . Altfel o sa ajungem o echipa de pluton , aflata la mijlocul clasamentului .

Bancaru
30th March 2006, 16:19
Ma rog, cam asta suntem la ora asta. Poate ai uitat pe ce loc suntem... Asta cu un buget, anuntat, de 3 milioane de Euro. Eu cred ca nu avem nici 300 000 de Euro.

miril
30th March 2006, 16:29
Sa nu tragem concluzii pripite. Indiferent de valoarea reala a acestor echipe sa nu uitam ca programul nostru a fost greu, noi jucand cu eurofantasticii, pe cand Sportul sau CFR-ul, de ex., au avut meciuri mult mai usoare. Ce este problematic este atacul si la constructie, unde sunt probleme. Apararea este...beton, iar tinerii au confirmat de la meci la meci, mai nou si Alin Marcu, un platan de 17-18 ani. Sa nu disperam! HAI PROGRESUL!

be@
30th March 2006, 17:05
Ma rog, cam asta suntem la ora asta. Poate ai uitat pe ce loc suntem... Asta cu un buget, anuntat, de 3 milioane de Euro. Eu cred ca nu avem nici 300 000 de Euro.


Tocmai , ca n-am uitat . Locul 7 , si ce e mai ingrijorator este faptul ca nu mai jucam acel fotbal frumos , pe care-l practicam odata ...

Platanu
30th March 2006, 19:19
De ce e de rau? Nu e de bine, dar nici de rau nu e. Doar nu crezi ca avem vreo pretentie... Preferam sa jucam mai concentrati in Cupa. La campionat nu putem emite nicio pretentie. Daca nu ne ducem in finala cupei e rau. Asa...Trebuie sa luptam atat in Cupa cat si in campionat,pentru ca nu se stie,poate Doamne fereste iesim din Cupa si ne trezim pe locul 10 in campionat.Asa ca e bine sa fim precauti si sa n-o lasam mai moale in campionat.HAI NATIONAL!

Bancaru
30th March 2006, 23:06
Eu zic ca terminam pe 6 in campionat. La aceasta performanta o sa ne ajute, sper eu, si cele 3 puncte de la meciul de sambata.

mblue
31st March 2006, 14:46
bate gloria:sleep: :yeah:

Platanu
31st March 2006, 15:02
Cred ca vrei sa zici "Nationalul bate Gloria",nu?

be@
31st March 2006, 15:15
bate gloria:sleep: :yeah:


Pai hotaraste-te pana la urma . Ca ai votat x . :D

Darius
31st March 2006, 17:21
Cred ca FC National nu va avea probleme cu Gloria...sa vedem...

Universal
31st March 2006, 20:26
Nationalul are jucatori buni,dar trebuie sa lucreze la capitolul mentalitate 1-0 este exact ce trebuie insa nu cred ca mai mult de 0-0 sau 1-1 merge ceva

Ammadeus
1st April 2006, 03:12
2-0

Bancaru
1st April 2006, 08:54
Sambata, 1.04.2006: 16:00, FC National - Gloria Bistrita, NATIONAL TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.
Del Piero, vezi ca meciul e la 15.30. Si pentru miile de fani care vor veni la meci... am zis mii?! Ma scuzati, pentru zecile de mii de fani care doresc sa vada meciul, fiti cu bagare de seama la ora de incepere. De asemenea uriasul grup de fani ardeleni care vor veni in capitala cu cateva garnituri cefere este rugat sa se deplaseze organizat. Impresionante forte de politie vor asigura linistea riveranilor si a riveranului cu suvita. Ma rog, care a avut suvita.

miril
1st April 2006, 10:25
ADelPiero a anticipat 1 aprilie, cred eu, iar Bancaru...confirma (acest lucru). HAI PROGRESUL!

miril
1st April 2006, 17:26
Am batut in ultimele cinci minute de joc, dupa ce am inceput meciul cu "echipa a doua", ca de-ntai aprilie! Inca un tanar debutatnt la noi, Daniel Marin.

Paul
1st April 2006, 17:32
ce gluma de meci de 1 aprilie
2 echipa fara orizont , fara perspective

daca de la Gloria ma asteptam sa nu joace , ma suprinde cum FCN a asteptat atata pana sa`i execute

Gloria e echipa care trebuia sa ia 3 boabe in 25 de min :ciocan: :ciocan: :ciocan:

Ce rau a ajuns campionatul nostru , daca o echipa ca Bistrita joaca in halul asta , si nu are emotii cu retrogradarea , iar o echipa ca si National care joaca cum joaca cu o echipa ca si Gloria , e pe 3.

Basca vom avea si 18 echipe :rosu:

be@
1st April 2006, 17:35
Paulica , insinuezi cumva ca a fost blat ? Hai , te rog , nu fi ridicol !

miril
1st April 2006, 17:37
Basca ca noi jucam cu sase jucatori din pepiniera proprie, toti sub 24 de ani, din care doi au 18 si doi sunt la Nationala de Tineret, basca ca am inceput cu rezervele, basca ca altii joaca cu...jucatorii crescuti de altii, basca ca-i...intai aprilie! Basca!!!

4star
1st April 2006, 17:40
[QUOTE=be@]Tocmai , ca n-am uitat . Locul 7 , [QUOTE]

Daca maine poli - rapid 1 sau X, ramaneti pe locul 6.

Swisstec
1st April 2006, 17:40
As vrea sa vad ce ar scrie maine Paulik despre Steaua daca ar castiga cu 2-0 cu golurile marcate in minutele 80 si 87!!!

Rossi
1st April 2006, 17:46
victorie meritata a bancarilor - au vrut mai mult si au reusit
2-0

miril
1st April 2006, 17:56
4star, asa e si nu-i rau, caci noi am jucat deja cu...eurofantasticii.

Paul
1st April 2006, 18:09
Paulica , insinuezi cumva ca a fost blat ? Hai , te rog , nu fi ridicol !
am pomenit undeva ceva de blat?

am remarcat doar prestatia penibila a echipei de pe locul 3
atat si nimic mai mult
adica nivelul ridicol al campionaului

blatul de care visezi va fi diseara :ciocan:

be@
1st April 2006, 18:22
"daca de la Gloria ma asteptam sa nu joace " , " daca o echipa ca Bistrita joaca in halul asta , si nu are emotii cu retrogradarea "....Mi s-a parut ca insinuezi ceva .

cap
1st April 2006, 18:24
eram sigur ca nationalul bate bv national

Paul
1st April 2006, 18:30
"daca de la Gloria ma asteptam sa nu joace " , " daca o echipa ca Bistrita joaca in halul asta , si nu are emotii cu retrogradarea "....Mi s-a parut ca insinuezi ceva .

blaturile pleaca spre moscova , si fac un popar pe la iasi :rosu:
nu ne ocupam cu asa ceva

be@
1st April 2006, 18:32
Hai termin-o ! S-a trezit bistriteanu sa faca morala ! A innebunit lupul , vorba lui Bombo !

Paul
1st April 2006, 18:36
aoleu asa po****r e bombo la Iasi incat o banala reclama i`o atribuitzi lu Bombo?
stiu ca poza lu Bombo e in toate CAP-urile din Iasi , si chiar la intrarea pe stadion , ca nici chiar asa

be@
1st April 2006, 18:41
loooooool . Unde ai vazut tu ma , poza lui Bombo la stadion ? Ai febra , cumva ? :D
Hai ca deviem de la subiect . Victorie meritata a Nationalului , dar jocul inca scartie .

alex_6tm
1st April 2006, 18:43
Bravo National!!!...da mai opritiva ca urcatzi pre sus:))

saphicus
1st April 2006, 23:31
Marturisesc faptul ca acest meci ma ducea cu gandul la acel 0-0, pe care nu numai Steaua l-a "imbratisat" ca un titlu de...gloria:D , ci si National!!
Ma framantam uitandu-ma la meci si m-am descatusat tarziu, in ultimele 4 minute prin golurile atat de simple, si ca orice lucru simplu si frumoase!! Daca National reprezinta o forta defensiva de temut la ora aceasta, mai e de lucrat la momentul ... ofensiv!! Timpul nu-i pierdut iar plasarea pe podium... e o chestie doar de...1 punct!! Cand vom rupe oare ...zagazurile printr-o ofensiva pe..masura?
HAI PROGRESUL!!!!!!!!!!!!:) :) :)

Darius
2nd April 2006, 02:10
Imi place FC National...echipa serioasa, antrenor serios...rezultatele iata ca vin de la sine in aceste conditii....frumos.

Universal
2nd April 2006, 06:21
FRumos meci,mi-a placut
,exact ce nu am asteptat s-a intamplat,Nationaluo castigat binemeritat.Bravo ,compliment

miril
2nd April 2006, 09:03
Saph, bine-i cand totul se termina cu bine. In ciuda faptului ca meciul a fost anost pe alocuri, trebuie mentionat ca Bergodi a inceput meciul cu doi jucatori care abia au implinit 18 ani, din pepiniera proprie, Marcu si Daniel Marin, debutant, cu alti doi, de 21-22 de ani, de la Nationala de Tineret, Sapunaru (rezerva) si Herea si ultimul "d'al nost", Iancu care a implinit de curand 24 de ani, titularii fiind lasati pe banca. Lumea trebuie sa inteleaga ca era Gino a trecut, Iacov este un presedinte tanar care pare ca vrea sa faca rezultate la club jucand meciurile pe...gazon si nu in culise. Sper sa nu-mi insele asteptarile. Desi sunt multe lucruri care scartaie, constructia si momentul golului, am inceput sa fiu mai optimist pentru renvierea mitului Phoenix. HAI PROGRESUL!

cristi[26]
2nd April 2006, 12:29
normal ca NATIONALUL trebuia sa bata. nu a fost in stare steaua sa ne bata ,apai ne putea bate gloria? hai sa fim seriosi!! cu fc national intotdeauna!!!!!!!!!!!!!!:))

Ess
2nd April 2006, 18:11
Totu-i bine cand se termina!
2-0 meritat.

dorian27
2nd April 2006, 21:37
Joc penibil...pentru ca nu te puteai astepta la altceva de la acest meci.

Pot spune ca am urmarit de cateva ori fragmente din antrenamentele celor de la Gloria....care pur si simplu nu pot, caci nu au de unde.

Sa fi fost blat? Ma indoiesc ca Sabau s-ar preta la asa ceva.....iar el stie ce poame acre are in lot....mai ales acum ca au un punctaj linistitor in clasament.
Gloria are jucatori fara nici o grija de viitor, deci mai bine distrug jocul adversarilor decat sa creeze ei ceva.

Iar rezultatele se vad ...daca sunt condusi, meciul este ca si incheiat ..caci nu mai au nici o idee de joc pentru a reveni( victoria cu Rapid o consider ca o super realizare data de oboseala giulestenilor si de o super motivare a gazdelor)

Pacat ca se va reveni la sistemul cu 18 echipe, mai ales acum cand incepem sa mai contam prin europa.

Rusine FRF ului :rosu: pentru ca vor creste numarul echipelor ce pe final de campionat vor avea meciuri fara miza, linistite fiind de pozitia in clasament.

alejandro
3rd April 2006, 11:20
felicitari National,acum dupa ce a trecut meciul cu Steaua,va urez sa castigati toate meciurile:P

miril
3rd April 2006, 13:44
Sa te auda Al De Sus! Mai avem mult de lucrat ca sa fim multumiti, dar bine ca avem jucatori tineri in teren.