PDA

View Full Version : Etapa 19: Vaslui - Sportul



ADelPiero
26th March 2006, 23:42
Vineri, 31.03.2006: 16:00, FC Vaslui - Sportul Studentesc, TELESPORT
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
27th March 2006, 00:24
Hmm...Sportul e o nuca tare . Vad un egal . Sau un 2.

esku
27th March 2006, 01:11
1-3 ....

iaro
27th March 2006, 03:21
Vasluiul s-a trezit, dar se pare ca si Sportul si-a revenit. Cred ca vor invinge vasluienii pentru ca sunt cu "sabia deasupra capului", in vreme ce Sportul e la caldut.

Ammadeus
27th March 2006, 07:40
cat costa e singura intrebare; mazilu probabil se va "accidenta" la ultimul antrenament dinaintea plecarii; cu banii luatzi de la moshieru' sholdovei se vor monta becuri in vestiar; de-ar stii nicu ceausescu s-ar invarti in mormint...ce vremuri!

gigel_bucur
27th March 2006, 13:29
Meci de X2. Ar fi o premiera pentru lotul asta sa castigam 3 meciuri la rand!

Cineva batatorea campii offtopic despre pretul lui Mazilu. Domnule, se ia tot lotul de pensionari din gruia, li se pun cate 150.000 de dolari in buzunare si abia atunci valoreaza cat Mazilu:mda:

dede
27th March 2006, 13:29
castiga sportu'...
0-2

Swisstec
27th March 2006, 13:56
Daca nu-i batetzi pe vasluieni ma supar! Adica cum, pe noi ne rupetzi si la Vaslui va ducetzi sa va relaxatzi???:D

gigel_bucur
27th March 2006, 14:12
Sper sa nu te superi si sa luam boul :D
Problema Sportului e lipsa de experienta si lejeritatea cu care trateaza un meci dupa o victorie. Fiind vorba de doua victorii consecutive tare mi-e frica sa nu intre degajati pe teren. Oricum, imi place ce joaca echipa deupa venirea lui Multescu, nu stiu cum ii motiveaza dar important e ca ii iese.

alejandro
27th March 2006, 14:19
meci de x clar...0-0 sau 1-1...

OXz0n3
27th March 2006, 14:40
1x

UrsMeier
27th March 2006, 14:57
cred ca o sa se termine egal.Vaslui parca pare ca si-a revenit cat de cat, dar nici Sportul nu joaca rau

inter
27th March 2006, 15:34
Sper sa nu te superi si sa luam boul :D
.

si unde il faceti? :drak: .. la aceeasi "adresa"? :rolleyes:

gigel_bucur
27th March 2006, 15:40
Da, Inter:)
Asta daca da nenea ala un bou si pentru cine bate la Vaslui:)

inter
27th March 2006, 15:42
:D:D
nu cred ... problema e cate goluri mai da Mazilu? :D
ca de cand au declarat banatenii ca e prea "scump" pt. ei .. da baiatu goluri intr-o veselie .. sa le faca in ciuda nu alta .... :P

ce_bine_e
27th March 2006, 17:24
cred ca o sa trec prin vs sa vad meciul ,in drumul spre Bucuresti :D
..ink nu stiu sigur :D

inter
27th March 2006, 17:29
:happy :happy parca se juca fara spectatori in "groapa" .. sau ai treaba pe la Spitalul de Urgenta? :rolleyes:

ce_bine_e
27th March 2006, 18:13
il vad din elicopter ;)

codrind
27th March 2006, 19:43
Meci de X solist !!
Gaşca nebună e pe val, în schimb urmaşii lui Peneş Curcanu' au revenit la ritmul obişnuit !! :ok:

bazz
27th March 2006, 21:38
Bate Vasluiu' sigur deja am luat 1 la pariuri

Rossi
27th March 2006, 21:52
si eu cred ca e meci de X

gigel_bucur
27th March 2006, 21:54
Nu prea vad cum ar putea bate Vasluiul, nu prea au cu cine, chit ca l-au sustinut pe Nashu:)
anyway, de ce ai luat 1 solist la pariuri? e cota mare? sincer, alt motiv nu vad:)

Ess
27th March 2006, 23:07
[QUOTE=gigel_bucur]Nu prea vad cum ar putea bate Vasluiul, nu prea au cu cine, chit ca l-au sustinut pe Nashu:)
Adica pe tatiku vostru???
:rosu:
Meci la fel de interesant ca si tg jiu cu bacau'...:sleep: :sleep: :sleep:
Pronostic: 0-0 pt Ceahlaul piatra neamt :sleep: :sleep: :sleep: :sleep:

Ultras
27th March 2006, 23:44
Sincer, la Vaslui, nu imi este frica decat de Porumboiu. Daca nu vor apare inerentele greseli de arbitraj, nu vad cum nu am tremina meciul cu un avantaj de minim 2 goluri. Nu joaca Cruceru suspendat (probabil va juca Ferfelea sau Nicola). Si mai avem inca vreo 4 in pericol de suspendare pentru meciul cu Argesul... Oricum mai bine luam acum 3 puncte, decat sa ne macinam nervii cu "autobaza"... Daca luam 4 puncte in urmatoarele 2 meciuri e numai bine.

Ammadeus
28th March 2006, 08:21
porumboiu a inceput deja sa trimita bani la punga la juma' de echipa rupta-n posterior, adica micii mafiotzi sportul asha-zis studentzesc; 2-1, moshieru sholdovei simte ca se poate strecura...totu-i sa reziste anu' asta, ca de la anu' e belfer cu 18 echipe;

Darius
28th March 2006, 09:21
Vasluienii sunt "condamnati" sa castige, Sportul joaca un fotbal foarte frumos...deci: cred ca va fi un meci frumos...

chinezu
28th March 2006, 09:51
Porumboiu cumpara adversarii. Cei de la Sportul sunt mafioti. Dinamo cumpara arbitri. ammadeus esti paranoic! Cea mai curata echipa din div A ? Bine inteles; cfr cluj !

OXz0n3
28th March 2006, 15:30
Daca facea din astea nu credeti ca ar fi facut`o pana acum ? off.. cat mai puteti sa aberati !!

Hipgnosis
28th March 2006, 15:57
S-a trezit Porumboiu.
Si ii popeste pe toti.
1 solist, siman e "milos".

Ultras
28th March 2006, 19:13
Porumboiu cumpara adversarii. Cei de la Sportul sunt mafioti. Dinamo cumpara arbitri. ammadeus esti paranoic! Cea mai curata echipa din div A ? Bine inteles; cfr cluj !

E idiot! Evident ca nu are cum sa isi dea seama de asta. Ar demonstra licariri de inteligenta, ceea ce nu e cazul...

Nasol, totusi! Arbitreaza "prietenul" Ionica din Focsani... Serea ca sa nu existe confuzii...

Universal
28th March 2006, 21:38
Bate Sportul fara probleme cu 2-0

chinezu
29th March 2006, 09:13
Sa fii Ultas si sa fii suporterul Sportului ? Asta da idiotenie !

Hipgnosis
29th March 2006, 15:51
Sa fii Ultas si sa fii suporterul Sportului ? Asta da idiotenie !


chinezule dar cu cine tre sa tii ca sa poti spune ca esti "ultras"????

Ultras
29th March 2006, 18:50
Raspunsul este simplu: CS Vaslui! Iti pune Papusoiu doua steaguri in maini (verde / galben) si esti "ultra".

Te-a mancat sa te iei de nick-ul meu... Banuiesc ca esti galben si ai ochii oblici...:drak:

byg
29th March 2006, 19:29
acum are vasluiul sansa sa arate ce jucatori sia adus :D

gigel_bucur
30th March 2006, 00:02
porumboiu a inceput deja sa trimita bani la punga la juma' de echipa rupta-n posterior, adica micii mafiotzi sportul asha-zis studentzesc; 2-1, moshieru sholdovei simte ca se poate strecura...totu-i sa reziste anu' asta, ca de la anu' e belfer cu 18 echipe;
mai, tu incepi sa devi simpatic, tu si cu Nastase:P imi place cum tii tu steagul sus, pacat ca nu-i al tau si are o singura culoare comuna, rosu, mah, nu-i visiniu :)
apai daca greierasul tau mic ti-a soptit tie ca e blat la Vaslui... eu in slavi o sa te sui, ce pot sa zic, n-am gasit alta rima ;)

gigel_bucur
30th March 2006, 00:05
chinezule dar cu cine tre sa tii ca sa poti spune ca esti "ultras"????
probabil cu Moociinceai sau unde dracu mai vinde NeTzoiu:yeah:

chinezu
30th March 2006, 07:29
Sportul Studentesc este singura echipa din lume care are mai multi fotbalisti decat suporteri(ar mai fi National)! Stiti care e scandarea preferata a galeriei(???) Sportului? '' Sarim! Sarim! Si va macelarim!

chinezu
30th March 2006, 07:37
Una din conditiile de baza pt afi considerat ultras este sa-ti sustii echipa atat acasa cat si in deplasare neconditionat de vreme sau distanta.Apropo:cati veti fi la Vaslui?

six
30th March 2006, 09:55
cred ca Vasluiu daca vrea in A trebuie sa bata neaparat,daca nu la B.....cu toate ca...io stiu!!dar treaba voastra:D

gigel_bucur
30th March 2006, 12:21
Sportul Studentesc este singura echipa din lume care are mai multi fotbalisti decat suporteri(ar mai fi National)! Stiti care e scandarea preferata a galeriei(???) Sportului? '' Sarim! Sarim! Si va macelarim!
asta de la orez ti se trage? nu stiu unde ai auzit tu asta, in niciun caz in Regie. probabil pe stadionul echipei tale preferate, apropos, care e aia?

OXz0n3
30th March 2006, 16:08
ce discutii.. of...of..of.. si totusi 1x ;)

ultras_sportul
30th March 2006, 18:40
Mizez ca vom veni vreo 8 oameni. Ora si ziua sunt destul de incomode.

Deci spre durerea ta ma vei vedea pe stadion la Vaslui asa cum am fost si Cluj, Mioveni, Iasi sau pe Ghencea (desi meciul era fara spectatori). Am lipsit la cateva meciuri din motive intemeiate...

Ultras
30th March 2006, 23:59
Una din conditiile de baza pt afi considerat ultras este sa-ti sustii echipa atat acasa cat si in deplasare neconditionat de vreme sau distanta.Apropo:cati veti fi la Vaslui?

Gresit!!! Conditia este sa iti plateasca Papusoiu deplasarea... Cate deplasari dincolo de Semaforul din Pascani ai facut pe banii tai?

himi
31st March 2006, 00:04
Ultras, nu trebuie multe deplasari dincolo de semafor...
b-u ramine b!
papusoi, premii-n boi, etc

chinezu
31st March 2006, 09:16
Mizez ca vom veni vreo 8 oameni. Ora si ziua sunt destul de incomode.

Deci spre durerea ta ma vei vedea pe stadion la Vaslui asa cum am fost si Cluj, Mioveni, Iasi sau pe Ghencea (desi meciul era fara spectatori). Am lipsit la cateva meciuri din motive intemeiate...
Alerta maxima la meciul de la Vaslui ! Cei din Regie vor fi sustinuti de toti suporterii(8) lor! Se pare ca scandarile(Vrem autocare pt deplasare!) din meciul cu Jiul au avut un efect pozitiv asupra conducerii care au pus la dispozitia ultrasilor din Regie respectivele mijloace de transport.

Swisstec
31st March 2006, 09:22
Niste biciclete sau ce, de sunt numa' 8???:D

Ultras
31st March 2006, 09:22
@chinezu

Daca toti sunt ca tine prin Vaslui, atunci este foarte clar de ce sunteti pe ultimul loc... In Regie nu s-a mai scandat asa ceva de cand a preluat Siman echipa si asta din doua motive: primul ca nu vrem nimic de la el si ale doilea ca oricum nu ar da. Dar voi sunteti obisnuiti cu banii Papusoiului. Probabil ca semnati si tabelul de prezenta. Doar munca trebuie platita in functie de numarul de orele lucrate...


@swisstec

In primul rand, noi avem joburi care nu prea ne permit eschive in timpul saptamanii, fata de altii care lucreaza la ferma... In al doilea rand, interesul nostru pentru un meci cu o echipa cu prezenta meteorica in Divizia A nu este foarte ridicat. Statuia lui Fane Babanu' a vazut-o, asa ca nu vad rostul unei deplasari intr-o zona defavorizata...

Swisstec
31st March 2006, 09:26
Dar nu intzeleg, de ce ar da autocare pentru deplasare??? Sunt cumva suporterii angajatzi ai clubului? Nu! Deci n-are aceasta obligatzie, daca vrea bine, daca nu, iar bine!:mda:

chinezu
31st March 2006, 10:11
Mizez ca vom veni vreo 8 oameni. Ora si ziua sunt destul de incomode.

Deci spre durerea ta ma vei vedea pe stadion la Vaslui asa cum am fost si Cluj, Mioveni, Iasi sau pe Ghencea (desi meciul era fara spectatori). Am lipsit la cateva meciuri din motive intemeiate...
De aici se desprinde o singura concluzie; numai ultras nu esti! ce sa caute un ultras la un meci fara spectatori? Cred ca esti masorul echipei.

Dariel
31st March 2006, 10:51
Site-ul asta e din ce in ce mai varza. Scrie mare si frumos 16:00 Vaslui - Otelul :rosu: :happy In plus e singurul care se da rotund ca vezi doamne au auzit ei scandari rasiste la Steaua-Rapid... asa, si ? Nu trimiteti si o caseta la UEFA ca sa aveti apoi despre ce sa scrieti fo' 5 ani de zile ??? :jerk:

Ultras
31st March 2006, 11:07
De aici se desprinde o singura concluzie; numai ultras nu esti! ce sa caute un ultras la un meci fara spectatori? Cred ca esti masorul echipei.

Acum sunt sigur ca esti chiar prost... Dar sa te luminez un pic. A intrat in Ghencea ca fotograf al site-ului www.sportulstudentesc.com (al suporterilor) si repriza a II-a a vazut-o din loja lui JJ, care nu a fost la meci...

ANTIbORCEA
31st March 2006, 11:44
Hai Vasluiul!!!Sper sa se salveze!!Joaca fotbal fata de altii

chinezu
31st March 2006, 13:50
Acum sunt sigur ca esti chiar prost... Dar sa te luminez un pic. A intrat in Ghencea ca fotograf al site-ului www.sportulstudentesc.com (al suporterilor) si repriza a II-a a vazut-o din loja lui JJ, care nu a fost la meci...
Baieti, am crezut ca sunteti ultrasi ,nu fotografi! Sa va legati aparatele foto de gat la meci ca sa vada si astia din Vaslui ce inseamna un ultras adevarat!

r3my
31st March 2006, 15:17
:D:D
[...]problema e cate goluri mai da Mazilu?[...]

da. vreo doua tot da. oricum, meciul imi pare de 2 clar. Daca bate vs, inseamna ca porumboiu s-a pus barbateste pe blaturi. :no:

Cristy
31st March 2006, 15:32
Vineri, 31.03.2006: 16:00, FC Vaslui - Sportul Studentesc, TELESPORT
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.


mdea telesport, bleah .
era un meci interesant , dar telesport ce sa faci ...:mda: :jerk: :ciocan:

Darius
31st March 2006, 16:12
A inceput meciul...
Prima faza periculoasa in minutul 9...lovitura cu capul pe spatiul portii vasluiene.
Min. 13 - ocazie mare pt. Sportul: in urma unui corner, Alin Ratiu reia spre poarta, dar mingea este scoasa de un fundas vasluian de pe linia portii.

Sportul domina....
Min 18: Sut Sfarlea peste poarta studentilor.
Min.20: Sut Mihalcea pe spatiul portii...al doilea sut al vasluienilor la poarta...meciul e frumos.
Min.25: Sut Cornea de la 16m. peste poarta.
Min.31: Ocazie mare a lui Mihalcea...lovitura cu capul, dar apara excelent Stancioiu.
Min.32: Cea mai mare ocazie de gol de pana acum: ratare T.Balan din cativa metri...(concureaza la capitolul ratarea campionatului).
Min.39: Ratare mare a lui Cornea...reluare pe langa poarta.
Min.41: Sut putin pe langa poarta a lui Croitoru.
Min.42:Goooooooooool!!! Vaslui - Sportul = 0-1; a marcat Ferfelea cu un sut plasat.
Min.44:Sut foarte periculos a lui V.Badea, dar apara Stancioiu excelent.
Min.45: Croitoru dribleaza trei jucatori bucuresteni la marginea careului si este faultat...lovitura periculoasa de la 18m....trage Buhus putin pe langa poarta.
Final de repriza. A fost o prima repriza foarte frumoasa, mult peste media Diviziei A.

Darius
31st March 2006, 16:18
Iata cele doua echipe:

FC VASLUI 1. HUŢAN, 15. BUHUŞ, 17. PANAIT, 6. LĂCUSTĂ, 5. CORNEA, , 4. I. BADEA, 10. M. CROITORU, 8. SFÂRLEA, 9. V. BADEA, 26. BUKVIC, 24. MIHALCEA

SPORTUL:33. STĂNCIOIU, 7. S. STANCU, 2. RAŢIU, 6. SECĂREANU, 23. MAXIM, 10. T. BĂLAN, 5. C. LAZĂR, 14. FERFELEA, 20. VARGA, 9. MAZILU, 18. CURELEA.

UrsMeier
31st March 2006, 16:48
1-0 pt sportul

r3my
31st March 2006, 16:55
ii rupe sportul pe vs...

Cristy
31st March 2006, 17:02
marfa golu :D :ok:

telesportu mda :mda: :jerk: :headbang: :ciocan: :rosu: :no:

Darius
31st March 2006, 17:25
Gooooooooooooooool Mazilu!!!.......al 15-lea gol pentru Mazilu in campionat....golul a fost foarte frumos.

himi
31st March 2006, 17:27
Ferfelim, Mazilim...

Ei ramin cu boii!

Darius
31st March 2006, 17:30
Min. 72: Ratare uriasa a lui Mihalcea...lovitura cu capul din careul mic peste poarta.
Spectatorii incep sa paraseasca stadionul din Vaslui...

be@
31st March 2006, 17:47
Ce belea sunt astia de la Sportul ... :D

Darius
31st March 2006, 17:56
Scor final: FC Vaslui - Sportul Studentesc = 0-3 (Ferfelea, Mazilu, Curelea)

Vasluiul a pierdut trei puncte foarte importante in vederea salvarii de la retrogradare.

habib
31st March 2006, 17:59
si uite asa, s-a facut liniste si pe topicul asta /OLE/

himi
31st March 2006, 18:02
:)

Suntem pe 3! Macar pina maine!


:ok:
/hello

be@
31st March 2006, 18:04
Felicitari invingatorilor . Scorul de 3-0 , acelasi care a fost si in tur , ne scuteste de prea multe comentarii .
De Vaslui e cam nasol . Etapa viitoare vine trupa lui Sorinaccio ...

Swisstec
31st March 2006, 18:15
Hurray! Bravo mai! Vasluiul e din ce in ce mai aproape de retrogradare...
Super Mazilu, iar imi face puncte la EchipaFantastica!:D

alex_6tm
31st March 2006, 19:08
Felicitari echipei Sportul.Trebuie remarcat ca niste studenti fara prime mari bat tot ce prind..felicitari inca odata..sper ca la anu Mazilu va fi la Timisoara:)

codrind
31st March 2006, 19:12
Meci de X solist !!


Îmi cer scuze suporterilor studenţilor din capitală, pt. că AM "desconsiderat" (puţin) echipa lor, şi aş vrea să-mi cer scuze şi vasluienilor pt. că am crezut că echipa lor ARE FAŢĂ de DIVIZIA A !! :evil:

În rest numa' bine !! /hello /hello /hello

poliis
31st March 2006, 19:41
porumboiu a inceput deja sa trimita bani la punga la juma' de echipa rupta-n posterior, adica micii mafiotzi sportul asha-zis studentzesc; 2-1, moshieru sholdovei simte ca se poate strecura...totu-i sa reziste anu' asta, ca de la anu' e belfer cu 18 echipe;

blat pe fata a fost

bazz
31st March 2006, 19:46
Mda..... am sa trec pe la Dl Porumboiu sa-i zic sa-mi dea inapoi 50000 pe care i-am pariat pe vaslui:mda: :P
Felicitari Sportului,chiar nu credeam ca bat azi!:ok:

Gigel Sportul
31st March 2006, 20:06
Care blat? papushoiu are bani, siman nu. Sportul are puncte, Vasluiul nu. Daca era blat, sarea fostul arbitru cu paraua la dj vassili si se rezolva. Tu, draga poliis, daca ai fi in criza de puncte, la bugetul Vasluilui, ai ceda pe blat un meci acasa??? nu cred. Hai sa nu dam aiurea cu piatra; cand noi eram in A si voi inca in B ma certam cu toti neavenitii care va invitau sa va ia trei puncte in civilizatia secuiasca, si atunci ziceam ca Poli va castiga seria, si asa s-a intamplat. Raman la ideea ca trebuie sa existe macar o solidaritate intre suporterii celor patru echipe universitare din Romania: Poli Iasi, Poli Timisoara, U. Cluj si Sportul Studentesc. Macar atat, prea ne incaleca toti militienii, oierii, minerii, vacarii si alte specimene de genul asta.

Diferenta nu a fost foarte mare, scorul din aceasta dupa-amiaza este exagerat: Vasluiul a stiut sa domine, si-a creat si ocazii, dar Mihalcea si Croitoru (la fel ca si Balan, insa) au ratat ocazii clare cu prea mare seninatate. In plus, si Stancioiu a stiut sa se opuna unor goluri ca si facute (cum ar fi lovitura de cap a lui Mihalcea). Sutul lui Ferfelea, in minutul 41, a fost si norocos, dar parca prea se repeta norocul asta in doua etape consecutive. Sutul lui Mazilu, pentru 2-0, a fost cel al atacantului de nationala, regret sa o spun (in urma cu 18 luni nici nu visam la asta) dar Ionut chiar isi merita locul in lot; iar golul al treilea a fost un noroc super-chior; daca fundasul vasluian stia sa evite contactul cu mingea, nu ar fi fost gol.

Asta este insa fotbalul; mingea este rotunda, orice se poate intampla pe gazon; acum ratezi, intr-un minut da adversarul gol... haideti sa il luam ca pe un spectacol, haideti sa ne bucuram mai intai de frumusetea jocului si abia apoi sa aruncam vina pe blaturi, arbitri (chiar Serea a tras un pic, cel putin la cartonase, cu vasluienii, de exemplu), interese si mai stiu eu ce alte chestii. A fost, s-a terminat (din fericire tot in favoarea Sportului), urmeaza etapa de miercuri.


Mda..... am sa trec pe la Dl Porumboiu sa-i zic sa-mi dea inapoi 50000 pe care i-am pariat pe vaslui:mda: :P
Felicitari Sportului,chiar nu credeam ca bat azi!:ok:
Ghinionul tau... eu de patru etape mizez pe Sportul si chiar scot profituri grase.

King of Hell
31st March 2006, 20:06
Ai carambaaaaaaaaaaaa. :)) :)) :)) asta da rezultat frate.

Universal
31st March 2006, 20:17
Dupa cum am spus, Sportul bate fara probleme.am avut dreptate,iata ca se poate

Gigel Sportul
31st March 2006, 20:25
Bai statisticienii lui peste prajit: mai actializati la golgeteri, ca tot spargeti caramizi in piept ca o faceti. Dupa meciul asta, Mazilu are 15, dar si Ferfelea are doua, nu unul, cum bagati voi in statistici. Pe ce lume traiti?

himi
31st March 2006, 20:35
Ce-mi place de cind e Multescu e ca au inceput sa dea goluri si altii, pe linga Ionutz si Tibi:
Ferfelea, Varga, Curelea

+ ca mai intra cite unu de ramin masca: Gheorghe, Cisteian
E de bine, daca pleaca Ionutz, intra altii in schema!

Anu trecut Bucur golgeter, anu' asta Mazilu! La anu Curelea, de ce nu!

:yeah: :) :ok: /hello :evil:

be@
31st March 2006, 21:11
Care blat? papushoiu are bani, siman nu. Sportul are puncte, Vasluiul nu. Daca era blat, sarea fostul arbitru cu paraua la dj vassili si se rezolva. Tu, draga poliis, daca ai fi in criza de puncte, la bugetul Vasluilui, ai ceda pe blat un meci acasa??? nu cred. Hai sa nu dam aiurea cu piatra; cand noi eram in A si voi inca in B ma certam cu toti neavenitii care va invitau sa va ia trei puncte in civilizatia secuiasca, si atunci ziceam ca Poli va castiga seria, si asa s-a intamplat. Raman la ideea ca trebuie sa existe macar o solidaritate intre suporterii celor patru echipe universitare din Romania: Poli Iasi, Poli Timisoara, U. Cluj si Sportul Studentesc. Macar atat, prea ne incaleca toti militienii, oierii, minerii, vacarii si alte specimene de genul asta.



Gigele , tu n-ai vazut ca poliis il ironiza pe amadeuss ? :)
Eu inca nu pot sa-mi revin din uimire in ce maniera castigati meciurile . 3-1 cu Farul , 4-0 cu Jiul , 3-0 cu Vasluiul... :ok:
Mai aveti goluri ? :)

Angelina Jolie
31st March 2006, 21:36
Ma mir cum dreaq nu ne-a batut Sportu' in prima etapa. Totusi suntem buni.:D

rossonero
31st March 2006, 23:17
Bravo Sportul!!! O fi Rednic cat decat antrenor bun dar la Vaslui nu are cu cine...play at http://cm2006.conquiztador.ro/

Cra10veanu
31st March 2006, 23:24
bine studentilor, baga-ti-i in B, si sa nu mai iasa de acolo :D

Ultras
31st March 2006, 23:41
Ma mir cum dreaq nu ne-a batut Sportu' in prima etapa. Totusi suntem buni.:D

Era inceput de retur, dar si Iulia a avut grija sa nu joace Mazilu si Lazar... Te-ai dumirit...?

Swisstec
31st March 2006, 23:43
Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Gheorghe Mulţescu, a declarat că se aştepta la o victorie în meciul cu FC Vaslui, câştigat, vineri, în deplasare, cu scorul de 3-0, în etapa a XIX-a a Diviziei A, însă a subliniat că nu şi la o asemenea diferenţă de scor. "Mă aşteptam să câştigăm la Vaslui şi îmi doream asta, dar nu mă gândeam că la un asemenea scor. După jocul pe care l-a făcut FC Vaslui la Cluj, mă aşteptam la o mai mare presiune a echipei gazdă", a afirmat Mulţescu.

Tehnicianul formaţiei bucureştene a explicat că victoria de vineri se datorează faptului că jucătorii săi au respectat sarcinile de joc şi au fost disciplinaţi în teren: "Nu le-am oferit oaspeţilor posibilitatea să-şi creeze culoare şi să-şi facă jocul. Mare parte din acţiunile noastre s-au materializat".

În urma victoriei de la Vaslui, Sportul Studenţesc a acumulat 32 de puncte şi a urcat pe locul trei în clasament, la egalitate cu Poli Timişoara. Întrebat dacă se gândeşte la posibilitatea ca Sportul să evolueze în sezonul viitor într-o cupă europeană, Gheorghe Mulţescu a răspuns: "Fiecare meci îl tratăm la victorie. Dacă adunăm puncte şi reuşim acest lucru, nu ne displace".

În meciul de la Vaslui, a debutat la Sportul Studenţesc şi în Divizia A jucătorul Bogdan Cisteian, în vârstă de 19 ani, introdus pe teren în minutul 85, în locul lui Viorel Ferfelea.

La finalul partidei, internaţionalul român al echipei Sportul Studenţesc, Ionuţ Mazilu, a acordat autografe la zeci de vasluieni.

Antrenorul Mircea Rednic a declarat că la FC Vaslui vor avea loc "schimbări importante" după înfrângerea cu scorul de 0-3, suferită, vineri, pe teren propriu, în faţa formaţiei Sportul Studenţesc, în etapa a XIX-a a Diviziei A, urmând să se bazeze numai pe fotbaliştii care "vor cu adevărat să joace". Rednic a menţionat că se simte descurajat din cauza atitudinii unora dintre jucătorii săi. "Vom face o analiză şi pot să vă spun că vor fi schimbări importante. Vom merge pe mâna unor jucători care vor cu adevărat să joace. A fost vorba despre o lipsă de determinare şi ambiţie din partea jucătorilor, de parcă noi am fi fost pe locul şase, nu pe ultimul", a spus Rednic.

Tehnicianul formaţiei se consideră principalul vinovat pentru rezultatul de vineri. "La 0-3 este foarte greu să vorbeşti. Nu pot decât să-mi cer scuze, în numele meu şi al jucătorilor, pentru această ruşine. Principalul vinovat sunt eu şi îmi cer scuze faţă de publicul de la Vaslui, care îşi încurajează echipa până în ultimul minut", a subliniat Rednic.

Mircea Rednic a explicat că rezultatul din meciul cu Sportul este "ruşinos" mai ales pentru că FC Vaslui a fost dominată la toate capitolele de bucureşteni: "Am avut câteva ocazii, dar portarul lor a scos, practic, tot. Ei au avut trei şuturi pe poartă şi au dat tot atâtea goluri. Puteai să pierzi, dar nu la nivelul ăsta. În afară de jocul acesta, suntem peste multe echipe din Divizia A, mai ales la spectacol, că la puncte...".

Rednic a apreciat că şansele echipei FC Vaslui de a se salva de la retrogradare sunt mici, mai ales că se pierd în continuare puncte pe teren propriu. "Ne vom juca însă şansa până la capăt, pentru că avem şi motive, din moment ce echipa a demonstrat, în primele etape din retur, că face faţă Diviziei A", a explicat Rednic.

La finalul partidei, jucătorii vasluieni au refuzat dialogul cu presa.

giginamol
31st March 2006, 23:43
Sportul are echipa de UEFA pe cinstea mea. Pacat ca de la anu jumate de echipa va fi vanduta. Mazilu daca va fi transferat va ajunge ca Bucur la Poli TM adica cheelea polii

Ultras
31st March 2006, 23:55
Sa nu fie nimeni atat de sigur... Inainte de inceperea returului, Siman le-a prelungit contractele la toti jucatorii. Cu trei exceptii, pe care nu le mentionez... Doar ca una este a unui jucator de baza si nu este vorba de Mazilu... Oricum, la ce arata Varga si Ferfelea, chiar si Curelea nu ne agitam foarte tare. Sportul a produs, produce si va produce valori... pe banda rulanta. Si chiar daca nu le produce, le lanseaza...

Jucatorul meciului: indiscutabil Stancioiu!!! Fenomenal! Cine a vazut meciul stie despre ce vorbesc. Chiar si cand a gresit, tot el a rezolvat situatia!

PS era sa uit! imi dati voie sa il injur un pic pe serea? sa ii zic ceva de mama, tata, frate, sora, matusa, unchi, cumnat, var, nora, ginere, etc... Si de Papusoiu? NU? Pacat, baga.... toate cele sfinte in m.... lor de javre!!!

gigel_bucur
1st April 2006, 01:16
si uite asa, s-a facut liniste si pe topicul asta /OLE/
din partea noastra a fost liniste tot timpul:) numa ca au aparut tot felul de gruieni si alti picati din lantul trophic:evil:

ca sa nu fac consecutive:D Swisstec, mai esti dinamovist?


Ma mir cum dreaq nu ne-a batut Sportu' in prima etapa. Totusi suntem buni.:D
Angelico, noi am fost prosti:D lamureste-o si pe Hammaddeeeuss:D

ultras_sportul
1st April 2006, 02:23
Am ajuns acasa pe la 1 noaptea.

Ammadeus
1st April 2006, 03:08
atzi pierdut shansa sa va montatzi becuri in vestiar...pe bune, blatul era credibil si nici n-ar fi fost prea batator la ochi; sincer, la ce trage ss? ashtept returul cu dinamo

himi
1st April 2006, 10:02
atzi pierdut shansa sa va montatzi becuri in vestiar...pe bune, blatul era credibil si nici n-ar fi fost prea batator la ochi; sincer, la ce trage ss? ashtept returul cu dinamo

Ammadeus alt repertoriu nu ma ai?
Noi ce sa facem daca Muresan nu a gasit intreruptorul. In Regie becurile merg la reteaua de 220V, nu pe baterii chefere ca-n gruia...

starsteel
1st April 2006, 10:20
S-a prajit Vasluiul, oare ce parere are Porumboiu cand vede cum Otelul prin M. Stan si-a facut in iarna echipa cu 500.000$ ?

Rebellz
1st April 2006, 11:50
fc vaslui - sportul studentesc 0-3

Xyl3m4Barca
1st April 2006, 12:10
Vai mama ce mi i-a "mancat" studentzii pe vasluieni ... :O

Rossi
1st April 2006, 17:48
merge bine Sportul , era de asteptat . Porumboiu viseaza cai verzi pe pereti - cica scapa de la retrogradare :rosu:

noir_desir
1st April 2006, 22:05
"Raman la ideea ca trebuie sa existe macar o solidaritate intre suporterii celor patru echipe universitare din Romania: Poli Iasi, Poli Timisoara, U. Cluj si Sportul Studentesc. Macar atat, prea ne incaleca toti militienii, oierii, minerii, vacarii si alte specimene de genul asta."

Perfect de acord cu tine...ar fi faina chiar o infratire...
PS: Ai uitat-o pe U. Craiova...:)

byg
1st April 2006, 22:07
bai ma asteptam sa bata sportul pacat de vaslui ca sa investit in echipa

Gigel Sportul
1st April 2006, 22:33
atzi pierdut shansa sa va montatzi becuri in vestiar...pe bune, blatul era credibil si nici n-ar fi fost prea batator la ochi; sincer, la ce trage ss? ashtept returul cu dinamo

Om vedea. Politica lui Multescu este foarte clara: orice meci se joaca la victorie. Sper sa nu faca precum Andone sau Petrescu: antrenez la Sportul, dar sunt dinamovist sau stelist de cand ma stiu.

Leviss
1st April 2006, 22:57
Om vedea. Politica lui Multescu este foarte clara: orice meci se joaca la victorie. Sper sa nu faca precum Andone sau Petrescu: antrenez la Sportul, dar sunt dinamovist sau stelist de cand ma stiu.

Gigele sa stii ca Multescu nu va face ca cei doi mentionati de tine.El a declarat in mai multe randuri ca , cu toate ca a avut cele mai mare rezultate din cariera sa de fotbalist la dinamo, echipa lui de suflet ramane Jiul si cu toate astea Sportul ne-a tras-o frumos in meciul direct..

gigel_bucur
2nd April 2006, 00:02
Gigel Sportul, daca te mai certi cu persoane de tipul aleia/aluia wtf, eu nu mai vb. cu tine! Deja lumea incepe sa ne compare cu copilasul ala:headbang: da-o dracului de treaba, doar n-ai luat doctoratul ala in gruia:headbang:

katalinkostel
2nd April 2006, 10:51
Era de asteptat, dupa ce a aratat Vasluiul in meciul cu Clujul.Vasluiul are antrenor dar nu are echipa./hello /hello /hello