PDA

View Full Version : Ce parere aveti de victoria...in 5 seturi ale lui Federer?



andr3zuyut
8th July 2007, 22:56
:)Lume vi se pare corect ce s-a intamplat la Wimbledon..de faptul ca Federer a profitat de accidentarea lu' Rafa?Mie nu...continua sirul dal esti de acord cu mine!!!

TenisFan
8th July 2007, 23:01
In primul rand nu seturile erau ale lui Federer ci victoria era a lui Federer...Pe langa acest aspect as vrea ca acest thread sa nu se inchida si ca toata lumea de pe acest forum sa vada cat de naivi sunt unii... ;) E exact cum a zis debit_critic intr-unul din cele mai bune posturi citite pe acest forum... :(

Kooler
8th July 2007, 23:54
Nu mi se pare corect. Rafael a fost jenat si s-a vazut in setul 4 si 5. E incredibil cata energie poate sa aiba baiatul asta de 21 de ani. Federer a avut in plus experienta si lucrul asta a fost decisiv pentru ca Nadal a cedat fizic. Probabil a fost cel mai aprig meci al lui. I-au cam tremurat chilotii lui Federer, surprins de insistenta lui Nadal.

Black Mamba
9th July 2007, 00:21
Cred ca chilotii ii mai tremura din cand in cand si lui Nadal (vezi meciurile cu Soderling si Youznyi), dar lui ii stau in fund foarte bine... :happy

kain
9th July 2007, 03:10
Rafa Nadal a avut noroc in semifinala cand Djokovic.. s-a accidentat, eh bine, norocul se intoarce si impotriva ta, se echilibreaza balanta. Asta a fost tot.

Federer a meritat sa castige ;)

printulmiskin
9th July 2007, 08:15
In finala de ieri,tenisul a fost un pic nedrept:dupa aspectul jocului,dupa felul cum s-au prezentat cei doi ,Rafa merita sa cistige.Federer a fost in permanenta in umbra spaniolului,care mereu a avut initiativa,care tot timpul se vedea ca joaca cu un plan tactic in cap,in timp ce elvetianul a fost confuz,fra orizont,multumindu-se sa dea mingea inapoi,asteptind greseala (ca pe zgura,nu iarba).Serviciul i-a mers ceas din fericire pt el si pt toti fanaticii sai sustinatori,ca altfel,Rafa cistiga in 3 seturi.Am mai vazut acest fel de finale cistigate si la alti mari(Sampras,Agassi) ,e adevarat ca in istorie nu va ramine decit rezultatul,dar hai sa fim cinstiti si sa recunoastem acum,la cald,ca Federer a avut un mare noroc in acest joc.Rafa a crescut enorm in jocul sau,a demonstrat ca nu este doar regele zgurei,ca poate juca la cel mai inalt nivel si in "sufrageria" lui Federer de la Wimbledon...

raulmad
9th July 2007, 12:25
Dupa cum spunea cineva cel care va ramane este rezultatul. Iar el arata ca Federer a castigat.
Dar Rafa a fost senzational. Cine va mai spune de acum inainte ca Nadal este doar un jucator de zgura ori nu se pricepe la tenis ori este rautacios.
Oricum diferenta dintre cei doi si restul lumii este enorma. Din acest motiv toata lumea isi doreste ca orice finala sa se dispute intre cei doi. Ofera niste partide extraordinare cum a fost si cea de ieri.

coiscif
9th July 2007, 23:21
:)Lume vi se pare corect ce s-a intamplat la Wimbledon..de faptul ca Federer a profitat de accidentarea lu' Rafa?Mie nu...continua sirul dal esti de acord cu mine!!!

brain damage! ce vroiai...sa abandoneze federer cand l-a vazut ca s-a accindetat(asta daca chiar a fost accidentat)?

Cneazul
10th July 2007, 14:10
rafa a meritat sa castige! parerea mea!
dar daca n-a castigat...asta e! tot respectul pentru roger

toma sorin
12th July 2007, 15:30
federer a demonstrat ca e profesor pe iarba

Universal
12th July 2007, 16:03
Fed a stiut cand trebuie sa joace cand trebuia sa castige .

TenisFan
12th July 2007, 17:31
rafa a meritat sa castige! parerea mea! :cry: :happy Pai n-a castigat meciul... :( A castigat doar experienta inca un an pe iarba de la Wimbledon+plan tactic+mega lovituri... :cry: Dar el a pierdut meciul... :( Adica el ca persoana fizica ce se afla a pierdut meciul... :(

praf_de_stele
13th July 2007, 19:25
federer a stiut cand sa forteze, l-a ajutat experienta, a jucat f bine momentele cheie, i-a rezistat f bine lui nadal. deci...ma bucur f mult pt.el.
sper sa mai ia wimbledon-ul de 2 ori.:D

Cneazul
16th July 2007, 11:45
domnu sef ambasador, presedinte, manager, stie-tot TennisFan: am zis ca "rafa a meritat sa castige, dar nu a castigat. asta e, am tot respectul pentru roger".
asa ca tu nu mai fi asa ironic la adresa lui nadal! macar bucura`te acum a castigat roger la mustata wimbledonul ca la anul iar o sa plangi in finala de la RG (daca o sa ajunga roger pana acolo )