PDA

View Full Version : Gurita = alergia lu' Vukotic



tchibos
26th March 2006, 02:33
de cand am auzit prima stire depre cearta dintre Gurita si Vukotic au fost cateva meciuri (ultimile) in care efectiv am avut impresia ca sarbul are ceva cu Gurita. Faptul ca Gurita i-a reprosat ceva sarbului cred ca l-a determinat pe acesta din urma sa considere reprosul ca pe un afront personal si drept urmare sa declanseze un adevarat razboi impotriva jucatorului. In ultimul meci (cel cu dinamo) mai exact in prima repriza, Gurita era vamuit de fiecare data cand trecea pe langa antrenor, determinandu-l la un moment dat sa joace chiar pe un alt post decat trebuia sa joace. In consecinta, Gurita pare a fi in ultimul timp mai iritat, se cearta mai cu toata lumea, joaca mai slab. Se pare ca sarbul, care se bucura si de sprijinul lu' bosanceanu, nu poate trece usor peste conflict, acesta acutizandu-se si transformandu-se in alergie. Cine sufera?... echipa, suporterii. Cine are de castigat?... orgoliul lui Vukotic !!!

Klingon
26th March 2006, 07:23
Imi este simpatic Gurita pentru ca face mereu risipa de efort, este motorul echipei. Dar trebuie sa invete sa-si controleze iesirile temperamentale. Nu este prea tarziu nici la 30 si ceva de ani ai lui. Un fotbalist profesionist nu se cearta cu antrenorul, si in nici un caz nu-l ataca prin ziare. Ia incercati voi sa va criticati sefii in ziare, si vedeti ce se intampla. Nici invers nu se prea face. Gurita mai vrea sa ajunga si presedinte de club, deci este musai sa invete sa se poarte.

Bosanceanu ar trebui sa stabileasca niste reguli clare si sa le respecte in absolut toate cazurile, fara discutie. Iarna trecuta, Otelul a pus pe liber vreo 4 jucatori dintr-un foc. Cand a pus Farul pe liber macar unul?

Kroenan
29th March 2006, 14:00
Asta ar mai lipsi, sa puna jucatori pe liber...
Dupa ce ca tot din vina `abilitatilor` de conducator ale lui Bosanceanu am ajuns aici, acum se ia de jucatori.

Nu uitati ca si ei se simt putin frustrati, ca nimeni nu-i apara, nimeni nu e de partea lor. Deaceea joaca tot mai slab si nici unul nu mai da 2 bani pe Farul

P.S Preconizez un alt sabotaj al jucatorilor, la fel ca anul trecut, si pana la urma vor pleca toti...

Klingon
29th March 2006, 18:03
Lasa, nu cred ca e cazul sa le plangem de mila jucatorilor Farului. Tocmai au reusit sa demita un antrenor. Nici n-a fost nevoie de o razmerita generala, cativa suparati au fost destul. Si daca joaca in continuare asa, il vor demite si pe al doilea la cateva luni dupa primul.

Din experienta mea, limitata ca orice experienta individuala, cred ca Bosanceanu se simte pe undeva vinovat fata de jucatori daca le tot tolereaza mofturile si iesirile fara sa ia masuri clare impotriva lor. Anul trecut, Pascovici a scuipat in directia lui Grigoras si n-a patit nimic. Moldovan a facut gesturi in directia lui si a fost iertat. Anul asta, Gurita s-a luat de Marinof ca nu intelege jocul, apoi s-a certat cu Vukotic, si tot n-a patit nimic, desi Bosanceanu a promis ca-l arde. Pana cand acceptam de-astea?! N-am mai citit asa ceva despre nici o echipa din divizia A. Iar Grigoras tocmai de asta a fost inlaturat de jucatori, pentru ca indraznise sa ceara pedepsirea celor care refuza sa-si faca treaba.

tchibos
29th March 2006, 22:15
eu inteleg sa il mustreze dar sa faca asta in afara meciului sa ia alte masuri decat sa ii zica cate ceva de fiecare data cand Gurita trece pe langa banca, Mumcilo are parghiile in mana, daca nu stie sa le foloseasca sa se lase pagubas decat sa se faca de ras pe stadion in fata suporterilor. Eu nu sunt de acord cu metodele lui

ady51a
29th March 2006, 22:17
Sa-i arda pe toti dar nu pe Gurita :D

tchibos
29th March 2006, 22:18
clar :ok:

culmea e ca pe liviu mihai care e "sapatorul principal" il simpatizeaza

tchibos
2nd April 2006, 21:47
bravo lu' gurita care a mai spalat rusinea cu jiul... sper sa o tina tot asa