PDA

View Full Version : Care film are cel mai surprinzator final ?



White Shadow
8th July 2007, 05:29
Ce filme au avut cele mai suprinzatoare finaluri ?...Saw ?....Sixth Sense ?...........si mai sunt cateva.....care ?

little_earl
8th July 2007, 10:48
Planet of the apes ... originalul, din 1968

A.k.a
8th July 2007, 13:20
Usual Suspects

Kooler
8th July 2007, 13:22
Million Dollar Baby (2004)

Universal
9th July 2007, 14:47
Contact :happy

Sasuke Uchiha
9th July 2007, 14:49
Usual Suspects :ok:

Universal
9th July 2007, 14:50
ah..si mai era ceva:

Sliver

irinaidu
9th July 2007, 15:18
memento

si mai sunt si altele, dar acum asta mi l-am amintit. iar la the sixth sense, o tipa care iesea din cinema cand eu intram mi-a zis : a, si vezi ca tipul e mort. numai eu am auzit, prietenii mei nu. si asa am suferit pana la sf filmului cand toata lumea s-a mirat si li s-a parut super tare. off!!!!!

Cneazul
12th July 2007, 12:57
Lucky number Slevin si The number 23

little_earl
12th July 2007, 13:31
cred ca la lucky number slevin toata lumea se astepta ca josh hartnett sa fie pustiul de la inceput, nu vad ce-a fost asa surpinzator

Sergiu
12th July 2007, 16:20
Comoara din Sierra Madre. Momentul in care mosul incepe sa rada cred ca e de-a dreptul magnific.

Ar mai fi Cetateanul Kane sau Absolventul cu finaluri neasteptate.

irinaidu
12th July 2007, 22:26
ma eu nu am vazut comoara din siera madre filmul( adica am vz scene, stiu ca e cu humphrey bogart - e, nu-i asa??? ca daca nu il confund ) dar am citit cartea si nu mi-a ramas in minte ca ceva cu final neasteptat. of, incepe sa ma lase memoria :(

ha,ha!!! " absolventul " chiar nu e genul de film la care sa ma gandesc cand aud final neasteptat. si acum incerc sa ma concentrez sa imi dau seama daca m-am gandit sau nu ca asa o sa se intample la sfarsit.
gata, stiu, am vz mai tarzior filmul, cu toate ca e vechi si deja vazusem videoclipul de la " mrs robinson " cu ea in rochie de mireasa si cu el in autobuz.

phyxius
12th July 2007, 22:29
cred ca la lucky number slevin toata lumea se astepta ca josh hartnett sa fie pustiul de la inceput, nu vad ce-a fost asa surpinzator

toata lumea in afara de mine.... :confused: mai multi care l-au vazut mi-au tot zis ca a fost previzibil finalul si si-au dat seama imediat. doar eu nu :)
si chiar nu stiu cum, ca de obicei imi dau seama de chestii de genu' asta, dar... probabil eram prea captivat de distributia aia incredibila ca sa ma mai gandesc la altceva.

la The Number 23 pe de alta parte mi-am dat seama de sfarsit inca din actul 2.

Sergiu
12th July 2007, 23:02
Comoara din Sierra Madre e cu Bogart. Ce mi s-a parut surprinzator e unde ajunge comoara, desi erau atatia care o vroiau.

Iar la Absolventul tipa aia se casatoreste cu unu si fuge dupa cateva minute cu altu, nu m-am asteptat deloc.

A.k.a
13th July 2007, 00:02
Si Last American Virgin are final destul de surprinzator, nu e ca restul filmelor de acelasi gen

irinaidu
13th July 2007, 00:24
e funny ca eu nu m-am gandit decat la thrilere si horroruri cand am vazut titlul threadului dar acum imi dau seama ca sunt o gramada de filme cu final neasteptat. chiar ca the last american virgin are un final altfel.

Prome
13th July 2007, 03:03
mie vanilla sky mi s-a parut a avea un sfarsit destul de surprinzator :)
alt film memento, butterfly effect chiar nu ma asteptam sa se termine exact asa

A.k.a
13th July 2007, 10:41
American History X, am vazut ca l-a pomenit cineva pe forum. Nu m-am asteptat la sfarsitul acela

clawd
13th July 2007, 11:16
Eu am patit asa cu "The others"

phyxius
13th July 2007, 15:27
nu are cel mai surprinzator final din toata istoria cinematografiei, dar Seven e unul dintre filmele cu finale foarte surprinzatoare.

Universal
13th July 2007, 15:42
Inca unul foarte interesant..

The 13th Warrior 1999... cand moare regele

Prome
14th July 2007, 03:28
du-te ma de aici cu filmu ala :)

daca si 13th warrior a fost un film cu final surprinzator...

Universal
14th July 2007, 17:28
mi-a placut foarte foarte mult.....nu ma asteptam sa moara sincer,tu?

Prome
14th July 2007, 21:00
hmm un film cu final surprinzator eu zic ca ar fi unul in care tot ce ai crezut tu ca este real in acel film la sfarsit sa fie fals... nu unul in care nu te asteptai sa moara x si y :P

da nu a fost un film rau 13th warrior

angel_with_tail
15th July 2007, 14:35
Catch me if you can mi se pare ca are un final neasteptat.

irinaidu
15th July 2007, 17:37
ba era f asteptat, ca eu de abea asteptam sa se termine o data.....

Sergiu
15th July 2007, 20:26
Vrajitorul din Oz sau Bonnie si Clyde chiar au finaluri neasteptate.

TenisFan
15th July 2007, 22:27
Live free or die hard... :cry:

angel_with_tail
15th July 2007, 23:46
ba era f asteptat, ca eu de abea asteptam sa se termine o data.....

Eu una pe la mijlocul filmului nu prevedeam ca el sa ajunga sa lucreze pt FBI...:)

E un film ok...

irinaidu
16th July 2007, 02:13
Vrajitorul din Oz sau Bonnie si Clyde chiar au finaluri neasteptate.

dar de ce mai nu ai citit cartea cand erai mic, tu cum ti-ai petrecut copilaria?:P

Cneazul
16th July 2007, 11:49
toata lumea in afara de mine.... :confused:


m-ai uitat pe mine:P

Sergiu
16th July 2007, 17:07
dar de ce mai nu ai citit cartea cand erai mic, tu cum ti-ai petrecut copilaria?:P

Am citit cartea, dar tu de ce nu te-ai uitat la film?

Filmul se termina altfel decat cartea. Si chiar acea diferenta e surprinzatoare indiferent daca ai citit sau nu cartea.

irinaidu
16th July 2007, 21:23
da???? eu am vazut doar filmul f vechi cu judy garland. au mai facut si altul????

Universal
17th July 2007, 00:38
Live free or die hard... :cry:

Adica?

Sergiu
17th July 2007, 12:10
da???? eu am vazut doar filmul f vechi cu judy garland. au mai facut si altul????

De filmul ala ziceam: cand se trezeste fata si isi da seama ca totul a fost doar un vis, lucru care nu se intampla in carte. Si sincer nu cred ca tu ti-ai dat seama de intorsatura asta a lucrurilor.

irinaidu
17th July 2007, 12:32
evident a fost un film prea dificil pt mine, profunzimile m-au depasit, ce sa fac asta e !!!! pt ca varianta in care am citit cartea si vazut filmul cand aveam 5 ani e prea complicat de imaginat!!!

Elphax
17th July 2007, 12:34
am vazut o porcarie de film cu madonna, cand era naufragiata pe o insula, si o umilea putin un tip, si in final, in loc sa ramana cu cel de care se indragostise, revine la cel de dinainte - nu m-am asteptat

stiti filmul? eu am uitat cum se cheama

clawd
17th July 2007, 14:50
Da... Swept away (http://www.imdb.com/title/tt0291502/).
L-am vazut. Pe mine m-a calcat pe nervi finalul ala.
Am mai vazut un film interesant si RELATIV asemanator, cu alta distributie (nu prea o mai tin minte) in care o tipa a ramas naufragiata pe o insula cu barba'su si un macho... si si-o trage si ea cu amandoi... (cu unul din placere, cu unul din cauza actului aditional verighetei)... pana la urma se infragosteste de macho... si urmeaza restul filmului. Nu are un filnal chiar neasteptat. Dar surprinzator tot e. Adica... te gandesti la un final fericit... (dar care se cam spulbera cu vreun sfert de ora inainte de finalul filmului), si pana la urma se petrece doar jumate din finalul ala. Asta dupa ce ti-ai pierdut speranta... Cool, huh?! :headbang: