PDA

View Full Version : anti mustata



colonelu
25th March 2006, 11:43
jos cu mustata si cu oamenii lui din peluza,nu au ce cauta niste infractori in galerie.gigi a facut cea mai mare greseala a lui cand la impus pe asta lider,dar vremea va stabili mai multe. SA VINA JEAN PAVEL INAPOI,EL STIE CE TREBUIE SA FACA. FORZA STEAUA -ARMATA ULTRA 4 EVER LIVE-:ciocan: :ciocan: :rosu: :rosu: :yeah: :drak: :) :headbang:

bluesky
25th March 2006, 12:03
personajul asta la steaua mi sa parut un individ foarte periculos,a fost implicat in mai multe scandaluri,si vad ca acuma a ajuns la racoare pentru o perioada de 30 de zile

Dudubetwin
25th March 2006, 12:13
sta la racoare mai mult .. 30 de zile ii in arest ... oricum nu ne trebuie omaneii "Camatarilor" in galerie .. :ok:

SORENSEN
25th March 2006, 12:37
Pai avand in vedere legaturile Jiji - Camatari ..oare uimeste ca Mustata era lideul pel Nord la Steaua ?
PS Ce parere v-au facut "lideri" noi cei sase de pe O TV ...a fost emisiunea Fanatik aseara....

don_denver
25th March 2006, 12:50
n-am vazut..cine a venit?

bluesky
25th March 2006, 12:58
eu as vrea ca sa luati ex celor de la timisoara care is un ex de urmat.far batai ,injuraturi si alte trivialitati care nu isi au loc in fotbal

Dudubetwin
25th March 2006, 14:16
mi`e mi`au placut cei de la Timisoara la meciul trecut cand au scandat: Romania Steaua, Europa Steaua , Oriunde STEAUA.. Campionii din Ghencea... :ok:

One-Man Show
25th March 2006, 14:21
mi`e mi`au placut cei de la Timisoara la meciul trecut cand au scandat: Romania Steaua, Europa Steaua , Oriunde STEAUA.. Campionii din Ghencea... :ok:

N-ai auzit bine:mda:

bluesky
25th March 2006, 16:05
da ce spui dea cel 8-1 cu timisoara cind toata lumea cinta .asa ar trebui

One-Man Show
25th March 2006, 19:09
da ce spui dea cel 8-1 cu timisoara cind toata lumea cinta .asa ar trebui

Pe mine ma intereseaza ce se intampla akum...iar akum nu-mi place ce se intampla akolo."vai ce nesimtiti sunt bucurestenii ashtia..." ....PAI NE CAM DATI MOTIVE SA FIM !!!

Paul
27th March 2006, 22:47
sta la racoare mai mult .. 30 de zile ii in arest ... oricum nu ne trebuie omaneii "Camatarilor" in galerie .. :ok:

nu-s oamenii lor ...
ei sunt o aripa mai micutza , ei vroiau sa ia locul camatarilor pe piatza !!!

Rossi
28th March 2006, 10:48
"Gheorghe Mustata, liderul galeriei echipei de fotbal Steaua Bucuresti, si citiva membri ai clanului interlop „Rosca” au fost saltati ieri de mascati, in urma descinderii in forta la mai multe adrese din Capitala.

In timp ce la Federatia Romana de Fotbal se pleda pentru fair-play la meciul Rapid-Steaua din Cupa UEFA, liderul galeriei din Ghencea, Gheorghe Mustata, era incatusat la o descindere a ofiterilor de la Crima Organizata. Potrivit unor surse judiciare, gruparea „Rosca”, la care ar fi aderat si Mustata, ar fi incercat sa preia afacerile clanului „Camatarilor”, ai carui capi se afla in prezent dupa gratii. Ieri, mascatii au descins in forta, in 15 locatii, si au adus cu mandate, la Parchetul de pe linga Inalta Curte de Casatie si Justitie, 14 persoane. Procurorii aveau deja mai multe informatii despre activitatea infractionala a acestui nou clan, care ar fi condus de Radu Rosca si Robert Nica. Aceleasi surse spun ca gruparea, noua pe harta interlopa a Bucurestilor, s-ar fi specializat in infractiuni cu violenta. De altfel, procurorii au probe, in cazul mai multor membri ai clanului, privind comiterea de infractiuni grave, cum ar fi: initierea si constituirea unui grup de crima organizata, santaj (sub forma taxelor de protectie), tentativa de omor, tilharii si vatamari corporale la comanda.

Becali, martor in dosarul „Camatarilor“

Aceleasi surse ne-au mai declarat ca Gheorghe Mustata, seful galeriei steliste, ar fi participat si el la mai multe jafuri, in urma spargerii unor magazine si locuinte din Bucuresti. Audierea celor 14 suspecti a durat toata ziua de ieri. Surse judiciare ne-au declarat ca procurorii vor trimite catre Tribunalul Bucuresti propuneri de arestare preventiva, pentru 30 de zile, pentru majoritatea gruparii Rosca, dar si pentru Gheorghe Mustata.

Potrivit declaratiilor fratilor Balint, cunoscuti sub numele de „Camatarii”, Gigi Becali a fost unul dintre prietenii si partenerii de afaceri ai lor. Dupa ce au fost arestati, Gigi Becali a negat orice legatura cu ei, dar este citat ca martor in dosarul lor. Ulterior, el a recunoscut in mai multe rinduri ca a imprumutat bani de la fratii Camataru, „50.000 de dolari, maximum 100.000, nu mai mult. Luam 100.000 de dolari cind bancile erau inchise si peste trei zile ii dadeam inapoi”. De asemenea, patronul stelist a recunoscut ca a cumparat mai multe animale de la Nutu Camataru.

Scapat la interventia lui Becali

Propulsat ca lider al galeriei ros-albastrilor, dupa ce patronul Gigi Becali l-a alungat pe Jean Pavel din Ghencea cu bite si bodyguarzi, Gheorghe Mustata nu se afla la prima sa ,,intilnire’’ cu oamenii legii. In ianuarie 2004, seful fanilor stelisti a fost arestat in urma unei altercatii din cartierul Berceni din Capitala. In dorinta de a regla niste conturi mai vechi, Mustata, impreuna cu banda sa, formata din aproximativ 100 de persoane, au asediat locuinta familiei Stan. Acestia l-au impuscat pe Giuseppe Zamfir si l-au batut pe fratele acestuia, Narcis Gheorghe Liviu, in virsta 20 de ani. Desi a fost arestat alaturi de alti batausi, Mustata a scapat basma curata gratie interventiei lui Gigi Becali.