PDA

View Full Version : VIDEO CLINICS cu DJ Klaus (preview)



DJ Klaus
25th March 2006, 05:35
Credeti ca si-ar avea rostul un astfel de thread? Votati dupa ce vedeti clipul. Iar daca va surade ideea ... atunci o sa o dezvoltam.
:)

Ady
28th March 2006, 18:11
pana acum toti cereati pe secretee tenisului filmulete si acum nu va inghesuiti niciunul sa votati :confused:

Vadim
28th March 2006, 18:43
Da, hagi, baga, cu ocazia asta esti mai aproape de casa. :) Poti folosi www.youtube.com e mult mai rapid. Cred ca ar trebui sa iti schimbi numele din DJ in VJ. :D

relansat
28th March 2006, 19:53
Vreau, dar nu cu youtube :P ... e naspa ... nu`mi place :no:

DJ Klaus
29th March 2006, 09:29
O sa transfer toate link-rile pe un alt server cand voi gasi unu bun chiar daca si cu bani. Deocamdata asta e ok pentru ca permite si vizionarea online dar si download.
Decalajul de sunet a aparut dupa prelucrarea cu Windows Video Maker si nu se datoreaza "gazdei". Materialul filmat initial era cu extensie.MOV iar Video Maker-ul nu prelucreaza .MOV asa ca a trebuit sa convertesc in MPEG si ca sa poata fi vizionat cu playerele clasice(Real MP & Windows MP).

Cum vi se pare calitatea filmului? Eu zic ca se vede rezonabil la FULL SCREEN mai ales daca downloadezi. Nu e DVD dar e ok. Orisum in format .MOV fisierul "cantarea" 30 Mb la doar 1 min. Acum are doar 6Mb cred in format MPEG ceea ce il face iar usor de descarcat. Va imaginati ce ar fi la 30 min in format.MOV....

Daca aveti vreo idee mai buna ... ascult. Pana atunci o sa mai trag cateva scurt metraje dupa care voi imi veti da idei de ce vreti sa va arat. Asa ca ... profitati :)

@Ursule ti-am raspuns la mail chiar daca mai tarziu; sper ca l-ai citit
@Vadim... hagi asta e un nou jucator de golf :) ? Eu sunt destul de aproape de casa iar numele am sa mi-l schimb din DJ in VJ atunci cand iti schimbi si tu din Vadim in Divan :D

ursus
30th March 2006, 14:20
O sa transfer toate link-rile pe un alt server cand voi gasi unu bun chiar daca si cu bani. Deocamdata asta e ok pentru ca permite si vizionarea online dar si download.
Decalajul de sunet a aparut dupa prelucrarea cu Windows Video Maker si nu se datoreaza "gazdei". Materialul filmat initial era cu extensie.MOV iar Video Maker-ul nu prelucreaza .MOV asa ca a trebuit sa convertesc in MPEG si ca sa poata fi vizionat cu playerele clasice(Real MP & Windows MP).

Cum vi se pare calitatea filmului? Eu zic ca se vede rezonabil la FULL SCREEN mai ales daca downloadezi. Nu e DVD dar e ok. Orisum in format .MOV fisierul "cantarea" 30 Mb la doar 1 min. Acum are doar 6Mb cred in format MPEG ceea ce il face iar usor de descarcat. Va imaginati ce ar fi la 30 min in format.MOV....

Daca aveti vreo idee mai buna ... ascult. Pana atunci o sa mai trag cateva scurt metraje dupa care voi imi veti da idei de ce vreti sa va arat. Asa ca ... profitati :)

@Ursule ti-am raspuns la mail chiar daca mai tarziu; sper ca l-ai citit
@Vadim... hagi asta e un nou jucator de golf :) ? Eu sunt destul de aproape de casa iar numele am sa mi-l schimb din DJ in VJ atunci cand iti schimbi si tu din Vadim in Divan :D

Calitatea este buna mai ales dupa descarcare .
Te rog sa incepi cu inceputul, daca se poate.Incalzire pt picioare , solduri brate,prize , pozitii la primire servici , la executare servici, forehand, backhand....DJ Klaus, tu stii cel mai bine ce trebuie sa faca si in ce ordine un incepator in tenis si nu numai .
Daca se poate sa ne spui citeva principii generale din tenis , ceva in genul
"nu ma grabi " si sa le explici pe intelesul nostru.
Un principiu pe care l-am vazut aplicat zilele astea la Miami , WTA, a fost , zic eu , "fa-ti adversarul sa loveasca mingea din miscare ,in nici un caz de pe loc".
Abia astept sa vad viitoarele filmulete.Succes!!!!

Vadim
30th March 2006, 14:56
@Vadim... hagi asta e un nou jucator de golf :) ? Eu sunt destul de aproape de casa iar numele am sa mi-l schimb din DJ in VJ atunci cand iti schimbi si tu din Vadim in Divan :D
Vorbesti serios? Daca il schimbi iti pui VJ?

relansat
30th March 2006, 15:36
DJ Klaus tocmai ti`am vazut "videoclipul" ... tipul ala care vorbeste esti tu ? :D

Esti simpatic ... te asteptam cu noi clipuri, ashe cum zicea ursus :) ... incepe cu chestiile simple :ok:

Darius
30th March 2006, 19:49
Eu sa fiu sincer nu am prea inteles; se vor posta aici link-uri cu meciuri de tenis?...daca da, eu sunt mai mult decat fericit sa descarc meciuri de tenis si va recomand niste servere unde se poate face upload de catre cel care "ofera" meciuri si de unde cei care vor sa descarce filmul, o pot face: www.rapidshare.de ; www.megaupload.com .

P.S.: m-as bucura enorm daca s-ar putea posta meciuri de tenis!!!

DJ Klaus
8th April 2006, 07:01
Timpul aici este in continuare ploios ceea ce ma impiedica sa filmez deocamdata.
De indata ce vremea va reveni la normal voi reveni si eu cu Video-clincs.
Rameneti pe faza ! :ok:

Vadim
8th April 2006, 13:45
Muta-te si tu in Florida, ca acolo e vreme non stop de tenis... cand nu vine Dolly.

npuiu
16th January 2007, 10:28
felicitari .o buna idee cu filmulete privind lectiile de tenis.