PDA

View Full Version : NCAA 2006 tournament



chico
24th March 2006, 21:00
urmareste careva college b-ball, ce meciuri aseara frate !. A vazut careva UCLA - Gonzaga, n-am vazut de mult asa ceva ...unreal :)

Danila
24th March 2006, 21:24
unde se dau?k m-as uita si io

chico
24th March 2006, 23:23
nu stiu in romania daca se da, dar in state pe CBS.

BAK
25th March 2006, 00:50
Texas rulezzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!
dupa ce au castigat campionatul de fotbal , campionatul de baseball acum urmeaza campionatul de baschet al colegiilor, acest lucru facand din University of Texas cea mai prolifica universitate ever!!!!!!!
go Longhorns!!!!!

mishu
25th March 2006, 01:22
A vazut careva UCLA - Gonzaga, n-am vazut de mult asa ceva ...unreal

am vazut doar la stiri pe cnn cum plangea adam morison dupa meci... au pierdut in ultima secunda sau asa ceva...

nu stiu daca asta a fost meciul sau a mai fost unul... in care unii inscriu cand mai erau vreo trei secunde... iar pe atacul urmator ceilalti dau buzzer-beater si castiga... tare de tot oricum...

din pacate prin europa se vede putin ncaa... iar in romania se vede pe sport klub... un canal unguresc care insa nu se prinde in toata tara...

cristane
27th March 2006, 10:12
Se dau pe site-ul oficial, toate meciurile streamuite live, gratis. Am vazut si eu in primul tur Boston College trecind mai departe.... dar zilele trecute nu am mai avut timp.

chico
27th March 2006, 21:20
Se dau pe site-ul oficial, toate meciurile streamuite live, gratis. Am vazut si eu in primul tur Boston College trecind mai departe.... dar zilele trecute nu am mai avut timp.

corect.


UCLA in FINAL4 :) ce aparare avem tataie, cu LSU o sa fie greu totusi

BAK
28th March 2006, 06:38
ce prostie a facut Texasul....cum drequ au pierdut asa ?/????///??? macar in final 4 trebuiau sa se califice.......damn'......era fain un meci cu UCLA

Danila
28th March 2006, 13:17
io am o idee...ce-ar fi sa anuntzatzi si voi cand sunt meciurile...poate asa o sa ma uit si io...
plus d-asta...sa anuntzatzi si pe ce posturi...

chico
29th March 2006, 20:18
io am o idee...ce-ar fi sa anuntzatzi si voi cand sunt meciurile...poate asa o sa ma uit si io...
plus d-asta...sa anuntzatzi si pe ce posturi...

sincer nu cred ca se dau in Romania, nu stiu daca meciurile din FINAL4 se vor da pe internet, cauta pe siteul oficial de la NCAA

CBS a luat drepturile de televizare:

All times are US/Eastern (in Romania +7h)

6:07 pm George Mason #11 Florida #3 CBS - HD National
8:47 pm LSU #4 UCLA #2 CBS - HD National


care vor s ase uite la rezumate:

http://www.sportsline.com/video/player?id=106955s&channel=collegebasketball

UCLA-Gonzaga si West Virginia vs. Texas au niste finishuri de infarct !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

GO BRUINS :)

chico
29th March 2006, 20:21
ce prostie a facut Texasul....cum drequ au pierdut asa ?/????///??? macar in final 4 trebuiau sa se califice.......damn'......era fain un meci cu UCLA


v-a cam zapacit BigBaby, sper sa n-o patit si noi...vedem sambata



BTW: a mai vazut careva un 320 pound center care e cel mai bun 3pt shooter din echipa ?????!!!!!!

raja_bell
17th April 2006, 23:15
lol! ucla nu a avut nici o sansa in finala!
felicitari baietilor din florida! la castigatori a evoluat baiatul fostul tenisman yannick noah!

apropos de meciul cu gonzaga! a fost senzationala revenirea! ucla era condusa la un moment dat cu aproape 20 de puncte! gonzaga a ajuns foarte departe, tinand cont ca echipa se bazeaza exclusiv pe adam (pe care multi il compara ca stil de joc cu larry bird)!

surpriza a fost george mason. pe astia chiar ca nu-i luase nimeni in serios!

surprinzator de repde au parasit competitia duke si north carolina, echipe care erau considerate a fi printre favorite!

cel mai mult ma fascineaza atmosfera de la aceste meciuri! pur si simplu nu se compara cu nba. spectatorii creeaza un infern. in joc este mandria universitatii, iar cei din tribuna chiar sunt fani! se vede ca-si sustin cu patima favoritii si nu se duc la sala doar pentru spectacol! cand ma gandesc cum arata arenele din toronto, portland, new orleans (oklahoma) ...

Ady Micinic
18th April 2006, 22:32
Cred ca e usor exagerata comparatia intre Morrison si Bird (desi mi-e personal imi place Adam), tot asa cum mi se pare usor deplasat sa afirmi (cum s-a afirmat de altfel) ca JJ Reddick e cel mai bun shooter ever din NCAA.
Sunt curios daca Florida isi poate apara titlul, dar in primul rand sa vedem cati merg in NBA, eu bag mana in foc ca Noah va merge in NBA, numele obliga. Si pentru cum a jucat in finala chiar merita.

Legat de atmosfera...cei de la Hornets (mai ales jucatorii) au declarat ca vor sa ramana in Oklahoma. Explicatia? Chris Paul a spus ca se simte de parca ar juca pentru fanii din College. A spus ca fanii din Oklahoma fac atmosfera aceea pe care o fac fanii din college.