PDA

View Full Version : Best Movie Series



White Shadow
7th July 2007, 01:08
It's po****r opinion that movie sequels are never as good as the original, with some exceptions.

http://img118.imageshack.us/img118/8517/capture35ji6.jpghttp://img118.imageshack.us/img118/7020/capture37kn4.jpg

What movie series do you like best?

darkchild89
7th July 2007, 01:13
rush hour, x-men, spiderman, the bourne trilogy cam astea

Prome
7th July 2007, 01:14
Godfather, Lord of the rings,007 in ordinea asta

darkchild89
7th July 2007, 01:15
si shrek&piratii din caraibe---am uitat

phyxius
7th July 2007, 01:16
ce bine, credeam ca ai uitat de godfather.
dar evident shrek e peste el

Sasuke Uchiha
7th July 2007, 01:41
Godfather !!!
cel mai bun

dan
7th July 2007, 10:22
Lord of the rings:ok:....pe The godfather nu l-am luat in considerare:D

Doctor_Satan
7th July 2007, 17:35
Shadow, nu ai vrea sa te si documentezi un pic?
Ai uitat cateva serii cu incasari foarte mari: Nightmare on Elm street si Friday 13th!

Travis Daye
7th July 2007, 23:23
Star Wars Forever!

Travis Daye
7th July 2007, 23:25
Shadow, nu ai vrea sa te si documentezi un pic?
Ai uitat cateva serii cu incasari foarte mari: Nightmare on Elm street si Friday 13th!

te contrazic... desi am vazut de vreo 3 ori toata seria Nightmare on Elm Stret dar friday the 13th nu-mi place..... astea 2 au cam fost filme low budget....

phyxius
7th July 2007, 23:54
tocmai pt. ca au fost filme low budget si au scos peste $300 milioane de dolari fiecare serie
de ex. Wes Craven a avut pt. primul Nightmare on Elm Street un buget de ~$1.8 mil, dar a scos pe plan national ~$25.5 milioane.
pe vremea aia o medie de ~$30 de milioane de dolari pe plan national pt un horror era lucru mare.
ca sa nu mai zic ca fiecare din filmele astea au fost revolutionare cand au aparut prima data si toti fanii partilor initiale din serie au vazut automat si restul.
in comparatie cu blockbustere ca Pirates of the Caribbean 2 de exemplu care a scos ~$1 miliard de dolari, 350 de milioane pe plan mondial pare putin, dar POTC 2 a avut si bugetul de peste 200 milioane de dolari.
deci... da, Nightmare on Elm Street si Friday the 13th au fost 2 serii profitabile avand in vedere cat de putin s-a cheltuit pt. producerea lor.

A.k.a
8th July 2007, 13:19
James Bond Series

Kooler
8th July 2007, 13:27
Saw, Scary Movie si Pirates of the Caribbean

whisper
8th July 2007, 13:34
Star Wars.:ok:

luma
8th July 2007, 13:55
Cam greu, ca n-am vazut tot ce-i in poll. Oricum, Star Wars si Shrek...:D

White Shadow
8th July 2007, 14:44
Pirates of the Caribbean si Saw........

Doctor_Satan
11th July 2007, 15:15
Umbra, am uitat sa-ti aduc la cunostinta faptul ca ai mai uitat o trilogie foarte reusita: Mad Max! Mad Max 1 a fost primul film produs in Australia care a dat lovitura pe plan mondial!
Vai, vai! Frenezia de asta de a face poll-uri fara documentare! :(

White Shadow
11th July 2007, 15:48
Umbra, am uitat sa-ti aduc la cunostinta faptul ca ai mai uitat o trilogie foarte reusita: Mad Max! Mad Max 1 a fost primul film produs in Australia care a dat lovitura pe plan mondial!
Vai, vai! Frenezia de asta de a face poll-uri fara documentare! :(

prietene....nu eu am cautat aceste filme pt a le pune in poll........aceste filme au fost votate si propuse pe cateva siteuri straine......daca era sa fac eu un poll ma consultam prima data cu Phyxius cum am facut si cand am deschis un poll cu cel mai bun film al anului 2006......

Doctor_Satan
11th July 2007, 16:11
Pai nu te mai lua si tu dupa alte site-uri si fa ceva original (doar o sugestie)!

White Shadow
11th July 2007, 16:12
de ce nu faci tu ceva original ?......

am deschis si threaduri originale in caz ca nu ai stiut.......

tu cate threaduri originale ai deschis ?
http://www.onlinesport.ro/forum/search.php?searchid=627602

Doctor_Satan
11th July 2007, 16:47
Hei, am dat o sugestie, n-am dat cu piatra!
Si ce vrei sa zici cu linkul ala? Mai uita-te o data, ca nu e valabil!

White Shadow
11th July 2007, 16:56
prietene...ma intereseaza mai putin sugestile tale pt ca sunt neinteresante si lipsite de sens...........

e ca si cum ar veni o baba de 90 de ani la o fata draguta de 23 de ani si sa-i spuna ca e foarte urata , ca nu-i originala , nu se imbraca bine..........

in linkul ala sunt threadurile originale deschise de tine.......asa ca nu esti tu in masura sa imi da-i sugestii cat timp tu esti doar o baba de 90 de ani.....

j.terry2007
12th July 2007, 00:58
saw,the lord of the rings,scary movie sunt cele mai tari

Doctor_Satan
12th July 2007, 08:57
prietene...ma intereseaza mai putin sugestile tale pt ca sunt neinteresante si lipsite de sens...........

e ca si cum ar veni o baba de 90 de ani la o fata draguta de 23 de ani si sa-i spuna ca e foarte urata , ca nu-i originala , nu se imbraca bine..........

in linkul ala sunt threadurile originale deschise de tine.......asa ca nu esti tu in masura sa imi da-i sugestii cat timp tu esti doar o baba de 90 de ani.....

Hai ca vad ca vorbesc la pereti cand vorbesc cu tine despre documentare!
Nu mai am chef sa discut cu tine despre paralelele tale de 2 lei si oricum facem prea mult off-topic! Daca nu esti capabil sa suporti un feed-back, asta e!
Hai pa!

Sergiu
12th July 2007, 15:54
Mie-mi plac mai mult filmele lui Sergio Leone din anii 60.
"Pentru un pumn de dolari", "Pentru cativa dolari in plus", "Cel bun, cel rau, cel urat " si "Undeva, candva in Vest"

Din cele din pol nasul si piratii imi plac cel mai mult.

White Shadow
12th July 2007, 16:04
Hai ca vad ca vorbesc la pereti cand vorbesc cu tine despre documentare!
Nu mai am chef sa discut cu tine despre paralelele tale de 2 lei si oricum facem prea mult off-topic! Daca nu esti capabil sa suporti un feed-back, asta e!
Hai pa!

asa se intampla cand vorbesti cu o umbra.....

umbrele nu accepta sfaturi nesemnificative si lipsite de sens de la persoane care nu au nici un drept sa imi dea mie sfaturi.......

daca aveai 20 de threaduri originale deschise de tine atunci aveai acest drept si eu eram in stare sa accept sugestia ta dar cat timp tu ai 21 de threaduri deschise dintre care 15 sunt doar cu report bad posturi..atunci scuze...dar nu ai nici un drept.....

tu esti singurul care face off-topic pe acest thread...eu doar ti-am spus parerea mea legata de sugestia ta.....

Universal
14th July 2007, 17:27
Die Hard...Mad Max unde sunt..Lethal Weapon de asemenea :o:

phyxius
14th July 2007, 17:48
e vara... or fi si ele la mare.

Sasuke Uchiha
14th July 2007, 20:03
seria Mad Max a fost excelenta :yeah:

07Ex
19th August 2007, 19:46
Greu de spus care este "the best" series cand unele sunt comedii, altele action, unele de acum 30 de ani, altele recente.

realmadrid.com
19th August 2007, 19:55
Ar fi trebuit sa lasati sa se voteze mai multe variante...

Goodfather nu l-am vazut nici pana acum, cu toate ca imi plac filmele cu mafie :D...

In rest, Star Wars, LotR....

In rest, mi-au placut Matrix, PoC, X-men...

Lover
11th September 2007, 02:09
American Pie ... :lol:

Cneazul
30th September 2007, 15:47
Goodfather nu l-am vazut nici pana acum, cu toate ca imi plac filmele cu mafie :D...


credeam ca sunt singurul in situatia aceasta! nici eu n-am vazut the godfather, cu toate ca imi plac si mie filmele cu mafioti, iar Al pacino este printre preferatii mei

iuli
6th October 2007, 00:47
Woow...vroiam sa scriu la "ce filme recomandati" insa apoi mi-a sarit in ochi threadul asta...
In aceasta saptamana tocmai am vazut seria Bourne si sunt pur si simplu bucuros ca am vazut asemenea filme. Parerea mea este ca cele 3 serii sunt cele mai bune filme de actiune, cu 2 clase peste Greu de ucis....
Poate eu nu am vazut atat de multe filme, insa a fost ceva mai bun de actiune?

White Shadow
6th October 2007, 00:52
da , Live Free or Die Hard , genial.....

iuli
6th October 2007, 13:32
mai bun ca Bourne nu e