PDA

View Full Version : Best Stephen King Movie



White Shadow
7th July 2007, 00:44
These are movies written, directed, or inspired by Steven King.

http://img127.imageshack.us/img127/4585/capture23gk5.jpg
http://img503.imageshack.us/img503/1185/capture26jb7.jpghttp://img530.imageshack.us/img530/2751/capture28vq3.jpg

What is the best stephen king movie ever?

phyxius
7th July 2007, 00:48
ca film, The Shawshank Redemption e cel mai bun dintre toate

ca horror, varianta originala a lui The Shining -- Nicholson este filmul ala

Prome
7th July 2007, 00:52
The Shawshank Redemption :ok:

Sasuke Uchiha
7th July 2007, 01:37
toate sunt foarte bune, in topul meu
MISERY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! la mare distanta The Shawshank Redemption si secret window

Doctor_Satan
7th July 2007, 17:25
Sa modifice cineva titlul threadului, ca nu-i Steven, ci Stephen!

Mi-au placut toate ecranizarile care au respectat cartea din care s-au inspirat, nu ca The Running Man!

P.S. Ai uitat una din cele mai bune carti ecranizate: The Pet Semetary!

phyxius
7th July 2007, 18:06
P.S. Ai uitat una din cele mai bune carti ecranizate: The Pet Semetary!

stiai ca e stephen in loc de steven dar in schimb nu stiai ca numele filmului e "Sematary" sau "Cemetery"?! :confused:

Doctor_Satan
7th July 2007, 18:58
Am cartea si la introducere, la titlul original e scris cu S!

phyxius
7th July 2007, 19:01
O fi, dar daca e vorba de film, titlul e ori The Pet Sematary ori The Pet Cemetary.
Tu ai scris "Semetary".

Universal
9th July 2007, 14:44
Pai..cele mai bune is...

The Green Mile
Stand by me
Shining
S.Redemption
Langoliers
Pet Cemetary
It
Dreamcatcher
Misery

astea sunt cele mai bune filme :ok:

irinaidu
9th July 2007, 15:34
nu la toate filmele am citit cartile si nu la toate cartile au fost facute sau am vazut eu ecranizarile.
dar din filmele dupa king mi-au placut multe. pe mine m-a marcat " stand by me " in pimul rand pt ca nu mi-a venit sa cred ca era stephen king apoi pt ca a jucat river phoenix , iar filmul e asa de dragut.
dar f multe mi-au placut. the shining ( varianta kubrick ) m-a impresionat cel mai mult ca thriller , si cartea a fost cred prima mea carte horror , asa ca mi-a ramas f adanc intiparita in memorie.
" it " mi-a marcat copilaria tarzie. si acum privesc cu suspiciune clovnii.
" misery " e just so twisted!!! damm, mi s-a facut parul maciuca la filmul asta ( bine cam pe toate le-am vazut cand era un pic mai mica ).
shawshank redemption - super tare jocul actorilor. de asemenea am fost mirata ca e king. nu am citit cartea ( acum ca ma gandesc, ar fi interesant sa o citesc )

apropo, la " stand by me " exista carte????

la " salem's lot " am citit doar cartea, care incepe promitator si se termina plictisitor , cel putin dupa gusturile mele.

si " green mile " a fost f fain!!!! si " dolores clairebourne " mi-a placut mult si mi s-a parut bine jucat.
" secret window " nu m-a cucerit de loc. macar e cu johnny deep asa ca nu m-am uitat chiar degeaba.
" carrie " e foarte cunoscut, dar eu una nu am inteles fascinatia cu filmul asta. eu am vazut varianta cu sissy spachek.